kpat - en to ca@valencia translation catalogue (159 entries)

en: Popular Variant Presets
ca@valencia: Valors predefinits de variants populars

en: Baker's Dozen
ca@valencia: Dotzena del forner

en: Spanish Patience
ca@valencia: Solitari espanyol

en: Castles in Spain
ca@valencia: Castells a Espanya

en: Portuguese Solitaire
ca@valencia: Solitari portugués

en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

en: Empty Stack Fill
ca@valencia: Òmpliga un munt buit

en: Any (Easy)
ca@valencia: Qualsevol (fàcil)

en: Kings only (Medium)
ca@valencia: Només reis (mitjà)

en: None (Hard)
ca@valencia: Cap (difícil)

en: Stack Options
ca@valencia: Opcions del munt

en: Face &Up (Easier)
ca@valencia: Cara am&unt (més fàcil)

en: Face &Down (Harder)
ca@valencia: Cara a&vall (més difícil)

en: Build Sequence
ca@valencia: Seqüència de construcció

en: Alternating Color
ca@valencia: Alternant el color

en: Matching Suit
ca@valencia: Coll coincident

en: Rank
ca@valencia: Posició

en: Baker's Dozen (Custom)
ca@valencia: Dotzena del forner (personalitzat)

en: Castle
ca@valencia: Castell

en: Beleaguered Castle
ca@valencia: Castell assetjat

en: Exiled Kings
ca@valencia: Reis exiliats

en: Streets and Alleys
ca@valencia: Carrers i carrerons

en: Siegecraft
ca@valencia: Setge

en: Stronghold
ca@valencia: Fortalesa

en: Castle (Custom)
ca@valencia: Castell (personalitzat)

en: Free Cells
ca@valencia: Cel·les lliures

en: Stacks
ca@valencia: Munts

en: S&tack Options
ca@valencia: Opcions del mun&t

en: Face &Down
ca@valencia: Cara a&vall

en: Face &Up
ca@valencia: Cara am&unt

en: Alternating Face &Up
ca@valencia: Cara am&unt alternant

en: Foundation Deal
ca@valencia: Mà de basa

en: None
ca@valencia: Sense

en: Aces
ca@valencia: Asos

en: Any
ca@valencia: Qualsevol

en: Layout
ca@valencia: Disposició

en: Classic
ca@valencia: Clàssica

en: Modern
ca@valencia: Moderna

en: Grandfather's Clock
ca@valencia: El rellotge de l'avi

en: Solver: This game is winnable.
ca@valencia: Solucionador: es pot guanyar la partida.

en: Solver: This game is no longer winnable.
ca@valencia: Solucionador: ja no es pot guanyar la partida.

en: Solver: This game cannot be won.
ca@valencia: Solucionador: esta partida no es pot guanyar.

en: Solver: Unable to determine if this game is winnable.
ca@valencia: Solucionador: no es pot determinar si es pot guanyar la partida.

en: Congratulations! We have won.
ca@valencia: Felicitats! Hem guanyat.

en: Congratulations! You have won.
ca@valencia: Felicitats! Has guanyat.

en: Solver: This game is lost.
ca@valencia: Solucionador: esta partida està perduda.

en: Solver: Calculating...
ca@valencia: Solucionador: s'està calculant...

en: A new game has been requested, but there is already a game in progress.
    
    A loss will be recorded in the statistics if the current game is abandoned.
ca@valencia: S'ha sol·licitat un joc nou, però ja hi ha un joc en progrés.
    
    Si s'abandona el joc actual, es registrarà una partida perduda a les estadístiques.

en: Abandon Current Game?
ca@valencia: Voleu abandonar la partida actual?

en: Abandon Current Game
ca@valencia: Abandona la partida actual

en: Forty & Eight
ca@valencia: Quaranta i huit

en: Freecell
ca@valencia: Cel·la lliure

en: Baker's Game
ca@valencia: Joc del forner

en: Eight Off
ca@valencia: Huit fora

en: Seahaven Towers
ca@valencia: Torres del refugi de mar

en: Freecell (Custom)
ca@valencia: Cel·la lliure (personalitzat)

en: Free cells
ca@valencia: Cel·les lliures

en: Decks
ca@valencia: Baralles

en: Grandfather
ca@valencia: L'iaio

en: Gypsy
ca@valencia: Gitano

en: Aces Up
ca@valencia: Asos amunt

en: Klondike &Options
ca@valencia: &Opcions del Klondike

en: Draw 1
ca@valencia: Roba 1

en: Draw 3
ca@valencia: Roba 3

en: Klondike (Draw 1)
ca@valencia: Klondike (roba 1)

en: Klondike (Draw 3)
ca@valencia: Klondike (roba 3)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
ca@valencia: Mou

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant...

en: KDE Patience Game
ca@valencia: Joc del solitari creat per KDE

en: Author of original Qt version
ca@valencia: Autor original de la versió Qt

en: Initial KDE port
ca@valencia: Adaptació inicial a KDE

en: New game types
ca@valencia: Tipus de joc nous

en: Bug fixes
ca@valencia: Correcció d'errors

en: Shuffle algorithm for game numbers
ca@valencia: Algorisme de barreja per als números de joc

en: Initial patience solver
ca@valencia: Solucionador inicial del solitari

en: Rewrite and current maintainer
ca@valencia: Reescriptura i mantenidor actual

en: Klondike improvements
ca@valencia: Millores al Klondike

en: Spider implementation
ca@valencia: Implementació de l'Aranya

en: Documentation
ca@valencia: Documentació

en: Menu and toolbar work
ca@valencia: Treball en el menú i la barra d'eines

en: Cleanup and polish
ca@valencia: Neteja i polit

en: Integration with Freecell Solver and further work
ca@valencia: Integració amb el solucionador del «Cel·la lliure» i altres treballs

en: Try to find a solution to the given savegame
ca@valencia: Intenta trobar una solució de la partida guardada proporcionada

en: Dealer to solve (debug)
ca@valencia: Negociador per a la solució (depurador)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
ca@valencia: Inici de l'interval del joc (per defecte 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
ca@valencia: Final de l'interval del joc (predeterminat inici:inici si se n'ha indicat)

en: Skip the selection screen and load a particular game type. Valid values are: %1
ca@valencia: Omet la pantalla de selecció i carrega i un tipus de joc específic. Els valors vàlids són: %1

en: Directory with test cases
ca@valencia: Directori amb casos de prova

en: Generate random test cases
ca@valencia: Genera casos de proves aleatoris

en: File to load
ca@valencia: Fitxer que s'ha de carregar

[ctx: Start a new game of a different type]
en: New &Game...
ca@valencia: &Partida nova...

[ctx: Start a new game of without changing the game type]
en: New &Deal
ca@valencia: &Mà nova

[ctx: Start a game by giving its particular number]
en: New &Numbered Deal...
ca@valencia: Mà nova &numerada...

[ctx: Replay the current deal from the start]
en: Restart Deal
ca@valencia: Reinicia el joc

[ctx: Start the game with the number one greater than the current one]
en: Next Deal
ca@valencia: Mà següent

[ctx: Start the game with the number one less than the current one]
en: Previous Deal
ca@valencia: Mà anterior

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
ca@valencia: Estadístiques

[ctx: Take one or more cards from the deck, flip them, and place them in play]
en: Dra&w
ca@valencia: Ro&ba

[ctx: Deal a new row of cards from the deck]
en: Dea&l Row
ca@valencia: &Dona una fila

[ctx: Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
ca@valencia: &Torna a donar

[ctx: Automatically move cards to the foundation piles]
en: Dro&p
ca@valencia: &Col·loca

en: Change Appearance...
ca@valencia: Canvia l'aparença...

en: &Enable Autodrop
ca@valencia: &Habilita la col·locació automàtica de les cartes

en: E&nable Solver
ca@valencia: Habilita el solucio&nador

en: Play &Sounds
ca@valencia: Reproduïx els &sons

en: &Remember State on Exit
ca@valencia: &Recorda l'estat en eixir

en: Generate a theme preview image
ca@valencia: Genera una imatge de vista prèvia del tema

en: Take Game Preview Snapshots
ca@valencia: Obtín captures de pantalla de la vista prèvia del joc

en: Random Cards
ca@valencia: Cartes aleatòries

en: Move Focus to Previous Pile
ca@valencia: Mou el focus cap al munt anterior

en: Move Focus to Next Pile
ca@valencia: Mou el focus cap al munt posterior

en: Move Focus to Card Below
ca@valencia: Mou el focus fins a la carta de davall

en: Move Focus to Card Above
ca@valencia: Mou el focus fins a la carta de dalt

en: Cancel Focus
ca@valencia: Cancel·la el focus

en: Pick Up or Set Down Focus
ca@valencia: Selecciona o omet el focus

en: Card Deck
ca@valencia: Baralla

en: Select a card deck
ca@valencia: Seleccioneu una baralla

en: Game Theme
ca@valencia: Tema del joc

en: Select a theme for non-card game elements
ca@valencia: Seleccioneu un tema per als elements que no siguen les cartes

[ctx: Is disabled and changes to "Help &with Current Game" when there is no current game.]
en: Help &with %1
ca@valencia: Ajuda &amb %1

[ctx: Shown when there is no game open. Is always disabled.]
en: Help &with Current Game
ca@valencia: Ajuda &amb la partida actual

en: Are you sure you want to hide the menubar? The current shortcut to show it again is %1.
ca@valencia: Segur que voleu ocultar la barra de menús? La drecera actual per a mostrar-la de nou és %1.

en: Hide Menubar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

en: Downloading file failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut baixar el fitxer: %1

en: Error reading XML file:
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir el fitxer XML:

en: XML file is not a KPat save.
ca@valencia: El fitxer XML no és un joc guardat del KPat.

en: Unrecognized game id.
ca@valencia: Id de joc desconegut.

en: Errors encountered while parsing file.
ca@valencia: S'han detectat errors en analitzar el fitxer.

en: Load
ca@valencia: Carrega

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Error opening file for writing. Saving failed.
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer per a escriptura. No s'ha pogut guardar.

en: Unable to create temporary file. Saving failed.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal. No s'ha pogut guardar.

en: Error uploading file. Saving failed: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en pujar el fitxer. No s'ha pogut guardar: %1

en: 1 move | %1 moves
ca@valencia[0]: 1 moviment
ca@valencia[1]: %1 moviments

en: New Numbered Deal
ca@valencia: Mà numerada nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
ca@valencia: Joc:

en: Deal number:
ca@valencia: Número de mà:

en: Simple Simon
ca@valencia: El ximple Simó

en: Spider &Options
ca@valencia: &Opcions de l'Aranya

en: 1 Suit (Easy)
ca@valencia: 1 coll (fàcil)

en: 2 Suits (Medium)
ca@valencia: 2 colls (mitjà)

en: 3 Suits (Hard)
ca@valencia: 3 colls (difícil)

en: 4 Suits (Very Hard)
ca@valencia: 4 colls (molt difícil)

en: Face &Down (harder)
ca@valencia: Cara a&vall (més difícil)

en: Face &Up (easier)
ca@valencia: cara am&unt (més fàcil)

en: Spider
ca@valencia: Aranya

en: Spider (1 Suit)
ca@valencia: Aranya (1 coll)

en: Spider (2 Suit)
ca@valencia: Aranya (2 colls)

en: Spider (3 Suit)
ca@valencia: Aranya (3 colls)

en: Spider (4 Suit)
ca@valencia: Aranya (4 colls)

en: 1 loss | %1 losses
ca@valencia[0]: 1 perduda
ca@valencia[1]: %1 perdudes

en: 1 win | %1 wins
ca@valencia[0]: 1 guanyada
ca@valencia[1]: %1 guanyades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
ca@valencia: Ràfega guanyadora més llarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
ca@valencia: Partides jugades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
ca@valencia: Ràfega perdedora més llarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
ca@valencia: Partides guanyades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
ca@valencia: Ràfega actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal number of moves:
ca@valencia: Nombre mínim de moviments:
