kpat - en to eu translation catalogue (162 entries)

en: Popular Variant Presets
eu: Aldaera estimatuen aurrezarpenak

en: Baker's Dozen
eu: Okinaren dozena

en: Spanish Patience
eu: Bakar-joko Espainiarra

en: Castles in Spain
eu: Gazteluak Espainian

en: Portuguese Solitaire
eu: Bakar-joko Portugesa

en: Custom
eu: Neurrira

en: Empty Stack Fill
eu: Pila hutsa betetzea

en: Any (Easy)
eu: Edozein (erraza)

en: Kings only (Medium)
eu: Erregeak bakarrik (ertaina)

en: None (Hard)
eu: Bat ere ez (zaila)

en: Stack Options
eu: Pilaren aukerak

en: Face &Up (Easier)
eu: Ahoz &gora (errazagoa)

en: Face &Down (Harder)
eu: Ahus&pez (zailagoa)

en: Build Sequence
eu: Eraikitze sekuentzia

en: Alternating Color
eu: Kolore txandakatuak

en: Matching Suit
eu: Sail berekoa

en: Rank
eu: Sailkapena

en: Baker's Dozen (Custom)
eu: Okinaren dozena (Neurrira)

en: Castle
eu: Gaztelua

en: Beleaguered Castle
eu: Setiatutako gaztelua

en: Citadel
eu: Zitadela

en: Exiled Kings
eu: Erbesteratutako erregeak

en: Streets and Alleys
eu: Kaleak eta kalezuloak

en: Siegecraft
eu: Setioa

en: Stronghold
eu: Gotorlekua

en: Castle (Custom)
eu: Gaztelua (Neurrira)

en: Free Cells
eu: Gelaxka askeak

en: Stacks
eu: Pilak

en: S&tack Options
eu: &Pilaren aukerak

en: Face &Down
eu: Ahoz &gora

en: Face &Up
eu: Ahus&pez

en: Alternating Face &Up
eu: Ahoz &gora txandakatua

en: Foundation Deal
eu: Hasierako eskua

en: None
eu: Bat ere ez

en: Aces
eu: Batekoak

en: Any
eu: Edozein

en: Layout
eu: Antolamendua

en: Classic
eu: Klasikoa

en: Modern
eu: Modernoa

en: Grandfather's Clock
eu: Aitonaren erlojua

en: Solver: This game is winnable.
eu: Ebazlea: Joko hau irabaz daiteke.

en: Solver: This game is no longer winnable.
eu: Ebazlea: Jokoa hau dagoeneko ezingo da irabazi.

en: Solver: This game cannot be won.
eu: Ebazlea: Joko hau ezin da irabazi.

en: Solver: Unable to determine if this game is winnable.
eu: Ebazlea: Ezin du zehaztu joko hau irabaz daitekeen.

en: Congratulations! We have won.
eu: Zorionak! Irabazi dugu.

en: Congratulations! You have won.
eu: Zorionak! Irabazi duzu.

en: Solver: This game is lost.
eu: Ebazlea: Joko hau galduta dago.

en: Solver: Calculating...
eu: Ebazlea: Kalkulatzen...

en: A new game has been requested, but there is already a game in progress.
    
    A loss will be recorded in the statistics if the current game is abandoned.
eu: Joko berri bat eskatu da, baina joko bat indarrean dago jada.
    
    Galera bat gordeko da estatistiketan uneko jokoa uzten bada.

en: Abandon Current Game?
eu: Uneko jokoa utzi?

en: Abandon Current Game
eu: Utzi uneko jokoa

en: Forty & Eight
eu: Berrogeita &zortzi

en: Freecell
eu: Gelaxka askea

en: Baker's Game
eu: Okinaren jokoa

en: Eight Off
eu: Zortzi kanpora

en: Seahaven Towers
eu: Itsas babeslekuko dorreak

en: Freecell (Custom)
eu: Gelaxka askea (neurrira)

en: Free cells
eu: Gelaxka askeak

en: Decks
eu: Karta-sortak

en: Golf
eu: Golfa

en: Grandfather
eu: Aitona

en: Gypsy
eu: Ijitoa

en: Aces Up
eu: Batekoak gora

en: Klondike &Options
eu: «Klondike»n &aukerak

en: Draw 1
eu: Atera banaka

en: Draw 3
eu: Atera 3

en: Klondike (Draw 1)
eu: Klondike (banaka)

en: Klondike (Draw 3)
eu: Klondike (hirunaka)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
eu: Mugitu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Loading...
eu: Zamatzen...

en: KDE Patience Game
eu: KDEren bakarkako karta-jokoa

en: Author of original Qt version
eu: Jatorrizko Qt bertsioaren egilea

en: Initial KDE port
eu: KDErako hasierako egokitzapena

en: New game types
eu: Joko mota berriak

en: Bug fixes
eu: Akats konponketak

en: Shuffle algorithm for game numbers
eu: Jokoaren zenbakiak nahasteko algoritmoa

en: Initial patience solver
eu: Hasierako bakar-joko ebazlea

en: Rewrite and current maintainer
eu: Berridaztea eta egungo arduraduna

en: Klondike improvements
eu: «Klondike»ren hobekuntzak

en: Spider implementation
eu: Armiarmaren inplementazioa

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Menu and toolbar work
eu: Menuko eta tresna-barrako lana

en: Cleanup and polish
eu: Txukuntzea eta leuntzea

en: Integration with Freecell Solver and further work
eu: Gelaxka askearen («Freecell») ebazlearekin bateratzea eta lan gehiago

en: Try to find a solution to the given savegame
eu: Saiatu emandako gordetako jokoaren ebazpen bat aurkitzen

en: Dealer to solve (debug)
eu: Ariketaren ebazlea (araztu)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
eu: Joko barrutiaren hasiera (lehenetsia 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
eu: Joko barrutiaren amaiera (lehenetsia start:start hasiera ematen bada)

en: Skip the selection screen and load a particular game type. Valid values are: %1
eu: Saihestu hautapen pantaila eta zamatu joko mota zehatz bat. Balio erabilgarriak: %1

en: Directory with test cases
eu: Probarako kasuak dituen direktorioa

en: Generate random test cases
eu: Sortu ausazko proba-kasuak

en: File to load
eu: Zamatu beharreko fitxategia

[ctx: Start a new game of a different type]
en: New &Game...
eu: &Joko berria...

[ctx: Start a new game of without changing the game type]
en: New &Deal
eu: &Esku berria

[ctx: Start a game by giving its particular number]
en: New &Numbered Deal...
eu: &Zenbatutako esku berria...

[ctx: Replay the current deal from the start]
en: Restart Deal
eu: Berrabiatu eskua

[ctx: Start the game with the number one greater than the current one]
en: Next Deal
eu: Hurrengo eskua

[ctx: Start the game with the number one less than the current one]
en: Previous Deal
eu: Aurreko eskua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
eu: Estatistikak

[ctx: Take one or more cards from the deck, flip them, and place them in play]
en: Dra&w
eu: Ate&ra

[ctx: Deal a new row of cards from the deck]
en: Dea&l Row
eu: Bota &lerroa

[ctx: Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
eu: &Birbanatu

[ctx: Automatically move cards to the foundation piles]
en: Dro&p
eu: &Jaregin

en: Change Appearance...
eu: Aldatu itxura...

en: &Enable Autodrop
eu: &Gaitu mugimendu automatikoak

en: E&nable Solver
eu: Gai&tu ebazlea

en: Play &Sounds
eu: Jo &soinuak

en: &Remember State on Exit
eu: &Oroitu egoera irtetean

en: Generate a theme preview image
eu: Sortu gaia aurreikusteko irudi bat

en: Take Game Preview Snapshots
eu: Hartu jokoaren aurrebistaren argazkiak

en: Random Cards
eu: Ausazko kartak

en: Move Focus to Previous Pile
eu: Mugitu fokua aurreko pilara

en: Move Focus to Next Pile
eu: Mugitu fokua hurrengo pilara

en: Move Focus to Card Below
eu: Mugitu fokua azpiko kartara

en: Move Focus to Card Above
eu: Mugitu fokua gaineko kartara

en: Cancel Focus
eu: Utzi fokua

en: Pick Up or Set Down Focus
eu: Fokua aktibatu edo desaktibatu

en: Card Deck
eu: Karta-sorta

en: Select a card deck
eu: Hautatu karta-sorta bat

en: Game Theme
eu: Jokoaren gaia

en: Select a theme for non-card game elements
eu: Aukeratu kartak ez diren elementuentzako gai bat

[ctx: Is disabled and changes to "Help &with Current Game" when there is no current game.]
en: Help &with %1
eu: Lagundu &honekin: %1

[ctx: Shown when there is no game open. Is always disabled.]
en: Help &with Current Game
eu: Lagundu &uneko jokoarekin

en: Are you sure you want to hide the menubar? The current shortcut to show it again is %1.
eu: Ziur zaude menu-barra ezkutatu nahi duzula? Berriz erakusteko laster-tekla %1 da.

en: Hide Menubar
eu: Ezkutatu menu-barra

en: Downloading file failed: %1
eu: Fitxategia zama-jaistea huts egin du: %1

en: Error reading XML file:
eu: XML fitxategia irakurtzeko errorea:

en: XML file is not a KPat save.
eu: XML fitxategia ez da gordetako KPat joko bat.

en: Unrecognized game id.
eu: Joko ID ezezaguna.

en: Errors encountered while parsing file.
eu: Erroreak aurkitu dira fitxategiaren azterketa sintaktikoa egitean.

en: Load
eu: Zamatu

en: Save
eu: Gorde

en: Error opening file for writing. Saving failed.
eu: Errorea fitxategia idazteko irekitzean. Gordetzea huts egin du.

en: Unable to create temporary file. Saving failed.
eu: Ezin du aldi baterako fitxategia sortu. Gordetzea huts egin du.

en: Error uploading file. Saving failed: %1
eu: Errorea fitxategia zama-igotzean. Gordetzea huts egin du: %1

en: 1 move | %1 moves
eu[0]: Mugimendu 1
eu[1]: %1 mugimendu

en: New Numbered Deal
eu: Zenbatutako esku berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
eu: Jokoa:

en: Deal number:
eu: Eskuaren zenbakia:

en: Simple Simon
eu: Simon sinplea

en: Spider &Options
eu: Armiarmaren &aukerak

en: 1 Suit (Easy)
eu: Sail 1 (erraza)

en: 2 Suits (Medium)
eu: 2 sail (ertaina)

en: 3 Suits (Hard)
eu: 3 sail (zaila)

en: 4 Suits (Very Hard)
eu: 4 sail (oso zaila)

en: Face &Down (harder)
eu: Ahus&pez (zailagoa)

en: Face &Up (easier)
eu: Ahoz &gora (errazagoa)

en: Spider
eu: Armiarma

en: Spider (1 Suit)
eu: Armiarma (sail 1)

en: Spider (2 Suit)
eu: Armiarma (2 sail)

en: Spider (3 Suit)
eu: Armiarma (3 sail)

en: Spider (4 Suit)
eu: Armiarma (4 sail)

en: %1 (%2%)
eu: %1 (% %2)

en: 1 loss | %1 losses
eu[0]: 1 galdu
eu[1]: %1 galdu

en: 1 win | %1 wins
eu[0]: 1 irabazi
eu[1]: %1 irabazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
eu: Jarraian irabazitako kopuru handiena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
eu: Jokatutako jokoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
eu: Jarraian galdutako kopuru handiena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
eu: Irabazitako jokoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
eu: Uneko bolada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal number of moves:
eu: Mugimendu kopuru minimoa:
