kpat - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Congratulations! We have won.
fa: آفرین! بردیم.

en: Congratulations! You have won.
fa: آفرین! بردید.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

en: KDE Patience Game
fa: بازی KDE Patience

en: Bug fixes
fa: رفع اشکالها

en: Shuffle algorithm for game numbers
fa: در هم آمیختن الگوریتم برای شماره‌های بازی

en: Rewrite and current maintainer
fa: بازنویسی و نگه‌دارنده جاری

en: Documentation
fa: مستندات

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
fa: آغاز گستره بازی )پیش‌فرض ۰:INT_MAX(

en: Game range end (default start:start if start given)
fa: پایان گستره بازی )پیش‌فرض آغاز:آغاز اگر آغاز داده شده(

en: File to load
fa: پرونده برای بارگذاری

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
fa: آمار

en: &Enable Autodrop
fa: &فعال‌سازی افت خودکار‌

en: Random Cards
fa: کارتهای تصادفی

en: 1 move | %1 moves
fa[0]: %1 حرکت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
fa: بازی:

en: %1 (%2%)
fa: %1 (%2٪)

en: 1 loss | %1 losses
fa[0]: %1 باخت

en: 1 win | %1 wins
fa[0]: %1 برد

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
fa: طولانی‌ترین دور برد:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
fa: بازیهای اجراشده:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
fa: طولانی‌ترین دور باخت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
fa: برد بازیها:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
fa: دور جاری:
