kpat - en to gl translation catalogue (174 entries)

[ctx: @title:menu]
en: Popular Variant Presets
gl: Predefinicións de variantes populares

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Baker's Dozen
gl: Trece

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Spanish Patience
gl: Paciencia española

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Castles in Spain
gl: Castelos españois

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Portuguese Solitaire
gl: Solitario portugués

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: @title:menu]
en: Empty Stack Fill
gl: Enchemento de montóns baleiros

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: Any (Easy)
gl: Calquera (fácil)

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: Kings only (Medium)
gl: Só reis (medio)

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: None (Hard)
gl: Nada (difícil)

[ctx: @title:menu]
en: Stack Options
gl: Opcións de montóns

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Up (Easier)
gl: Cara arriba (máis fácil)

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Down (Harder)
gl: Cara abaixo (máis difícil)

[ctx: @title:menu]
en: Build Sequence
gl: Secuencia de construción

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Alternating Color
gl: Cor alternante

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Matching Suit
gl: Mesmo pau

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Rank
gl: Rango

en: Baker's Dozen
gl: Trece

en: Spanish Patience
gl: Paciencia española

en: Castles in Spain
gl: Castelos españois

en: Portuguese Solitaire
gl: Solitario portugués

en: Baker's Dozen (Custom)
gl: Trece (personalizado)

en: Castle
gl: Castelo

en: Beleaguered Castle
gl: Castelo asediado

en: Citadel
gl: Cidadela

en: Exiled Kings
gl: Reis no exilio

en: Streets and Alleys
gl: Rúas

en: Siegecraft
gl: Máquinas de asedio

en: Stronghold
gl: Fortaleza

en: Castle (Custom)
gl: Castelo (personalizado)

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Beleaguered Castle
gl: Castelo asediado

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Citadel
gl: Cidadela

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Exiled Kings
gl: Reis no exilio

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Streets and Alleys
gl: Rúas

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Siegecraft
gl: Máquinas de asedio

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Stronghold
gl: Fortaleza

[ctx: @title:menu]
en: Free Cells
gl: Celas libres

[ctx: @title:menu]
en: Stacks
gl: Montóns

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Down
gl: Cara abaixo

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Up
gl: Cara arriba

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Alternating Face Up
gl: Cara arriba alternante

[ctx: @title:menu]
en: Foundation Deal
gl: Reparto base

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: Aces
gl: Ases

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: Any
gl: Calquera

[ctx: @title:menu]
en: Layout
gl: Disposición

[ctx: @item:inmenu layout]
en: Classic
gl: Clásica

[ctx: @item:inmenu layout]
en: Modern
gl: Moderno

en: Grandfather's Clock
gl: O reloxo do avó

en: Solver: This game is winnable.
gl: Algoritmo de resolución: aínda se pode gañar a partida.

en: Solver: This game is no longer winnable.
gl: Resolvente: Xa non se pode gañar esta partida.

en: Solver: This game cannot be won.
gl: Resolvente: Non se pode gañar esta partida.

en: Solver: Unable to determine if this game is winnable.
gl: Resolvente: Non se pode determinar se se pode gañar esta partida.

en: Congratulations! We have won.
gl: Parabéns! Gañamos.

en: Congratulations! You have won.
gl: Parabéns! Gañaches.

en: Solver: This game is lost.
gl: Resolvente: Perdeuse a partida.

en: Solver: Calculating…
gl: Resolvente: Calculando…

en: A new game has been requested, but there is already a game in progress.
    
    A loss will be recorded in the statistics if the current game is abandoned.
gl: Inténtase iniciar unha nova partida, pero xa se está a xogar unha.
    
    Se se abandona a partida actual, quedará gravada como derrota.

[ctx: @title:window]
en: Abandon Current Game?
gl: Deixar a partida actual?

[ctx: @action:button]
en: Abandon Current Game
gl: Deixar a partida actual

en: Forty & Eight
gl: Corenta e oito

en: Freecell
gl: Cela libre

en: Baker's Game
gl: Trece

en: Eight Off
gl: Oito fóra

en: Forecell
gl: Cela de proa

en: Seahaven Towers
gl: Torres do ceo mariñeiro

en: Freecell (Custom)
gl: Celas libres (personalizado)

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Baker's Game
gl: Trece

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Eight Off
gl: Oito fóra

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Forecell
gl: Cela de proa

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Freecell
gl: Cela libre

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Seahaven Towers
gl: Torres do ceo mariñeiro

[ctx: @title:menu]
en: Decks
gl: Barallas

en: Grandfather
gl: Avó

en: Gypsy
gl: Xitano

en: Aces Up
gl: Ases arriba

[ctx: @title:menu]
en: Klondike &Options
gl: &Configuración de Klondike

[ctx: @item:inmenu klondike option]
en: Draw 1
gl: Debuxo 1

[ctx: @item:inmenu klondike option]
en: Draw 3
gl: Debuxo 3

en: Klondike (Draw 1)
gl: Klondike (debuxo 1)

en: Klondike (Draw 3)
gl: Klondike (debuxo 3)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
gl: Mover

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

[ctx: @info]
en: Loading…
gl: Cargando…

[ctx: @action:button]
en: Download New Card Decks…
gl: Descargar novas barallas…

en: KDE Patience Game
gl: Xogo de paciencia de KDE

en: Author of original Qt version
gl: Autor da versión orixinal en Qt

en: Initial KDE port
gl: Porte inicial a KDE

en: New game types
gl: Novos modos de xogo

en: Bug fixes
gl: Correccións de fallos

en: Shuffle algorithm for game numbers
gl: Algoritmo de barallar para os números dos xogos

en: Initial patience solver
gl: Algoritmo inicial de patience

en: Rewrite and current maintainer
gl: Revisión e mantedor actual

en: Klondike improvements
gl: Melloras en Klondike

en: Spider implementation
gl: Integración do modo Araña

en: Documentation
gl: Documentación

en: Menu and toolbar work
gl: Traballo no menú e na barra de ferramentas

en: Cleanup and polish
gl: Depuración e optimización

en: Integration with Freecell Solver and further work
gl: Integración coa resolvente de Freecell e traballo adicional.

en: Try to find a solution to the given savegame
gl: Intente atopar unha solución á partida gardada dada

en: Dealer to solve (debug)
gl: Repartidor para resolver (depuración)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
gl: Inicio do intervalo de xogo (predeterminado: 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
gl: Fin do intervalo de xogo (predeterminado start:start de indicarse start)

en: Directory with test cases
gl: Directorio con casos de proba

en: Generate random test cases
gl: Xerar casos de proba ao chou

en: File to load
gl: Ficheiro que se vai cargar

[ctx: @action Start a new game of a different type]
en: New &Game…
gl: &Partida nova…

[ctx: @action Start a new game of without changing the game type]
en: New &Deal
gl: Novo &repartimento

[ctx: @action Start a game by giving its particular number]
en: New &Numbered Deal…
gl: Novo repartimento &numerado…

[ctx: @action Replay the current deal from the start]
en: Restart Deal
gl: Reiniciar o repartimento

[ctx: @action Start the game with the number one greater than the current one]
en: Next Deal
gl: Seguinte repartimento

[ctx: @action Start the game with the number one less than the current one]
en: Previous Deal
gl: Repartimento anterior

[ctx: @action]
en: Statistics
gl: Estatísticas

[ctx: @action Take one or more cards from the deck, flip them, and place them in play]
en: Dra&w
gl: &Empate

[ctx: @action Deal a new row of cards from the deck]
en: Dea&l Row
gl: Repartir unha fi&leira

[ctx: @action Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
gl: &Repartir de novo

[ctx: @action Automatically move cards to the foundation piles]
en: Dro&p
gl: &Abandonar

[ctx: @option:check]
en: &Enable Autodrop
gl: &Activar o deixar automaticamente.

[ctx: @option:check]
en: E&nable Solver
gl: Activar o algoritmo de &resolución.

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
gl: Reproducir os &sons.

[ctx: @option:check]
en: &Remember State on Exit
gl: &Lembrar a situación ao saír.

[ctx: @action]
en: Generate a Theme Preview Image
gl: Xerar unha imaxe de vista previa do tema

[ctx: @action]
en: Take Game Preview Snapshots
gl: Sacar capturas de pantalla dos tipos de partida

[ctx: @action]
en: Random Cards
gl: Cartas aleatorias

[ctx: @action]
en: Move Focus to Previous Pile
gl: Mover o foco á pila anterior

[ctx: @action]
en: Move Focus to Next Pile
gl: Mover o foco á seguinte pila

[ctx: @action]
en: Move Focus to Card Below
gl: Mover o foco á carta de debaixo

[ctx: @action]
en: Move Focus to Card Above
gl: Mover o foco á carta de enriba

[ctx: @action]
en: Cancel Focus
gl: Cancelar o foco

[ctx: @action]
en: Pick Up or Set Down Focus
gl: Foco de coller ou deixar

[ctx: @title:tab]
en: Card Deck
gl: Baralla

en: Select a card deck
gl: Escoller unha baralla

[ctx: @title:tab]
en: Game Theme
gl: Tema do xogo

en: Select a theme for non-card game elements
gl: Escolle un tema para os elementos do xogo que non sexan as cartas

[ctx: @action Is disabled and changes to "Help &with Current Game" when there is no current game.]
en: Help &with %1
gl: Axuda &con %1

[ctx: @action Shown when there is no game open. Is always disabled.]
en: Help &with Current Game
gl: Axuda &coa partida actual

en: Are you sure you want to hide the menubar? The current shortcut to show it again is %1.
gl: Seguro que queres agochar a barra de menú? O atallo que hai para amosala de novo é %1.

[ctx: @title:window]
en: Hide Menubar
gl: Agochar a barra de menú

en: Downloading file failed: %1
gl: Fallou a descarga do ficheiro: %1

en: Error reading XML file:
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro XML:

en: XML file is not a KPat save.
gl: O ficheiro XML non é unha partida gardada do KPat.

en: Unrecognized game id.
gl: Descoñécese o identificador do xogo.

en: Errors encountered while parsing file.
gl: Apareceron erros ao procesar o ficheiro.

[ctx: @title:window]
en: Load Game
gl: Cargar unha partida

[ctx: @title:window]
en: Save Game
gl: Trece

en: Error opening file for writing. Saving failed.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro para escribir. Fallou a garda.

en: Unable to create temporary file. Saving failed.
gl: Non é posíbel crear o ficheiro temporal. Fallou a garda.

en: Error uploading file. Saving failed: %1
gl: Produciuse un erro ao subir o ficheiro. Fallou a garda: %1

en: 1 move | %1 moves
gl[0]: 1 movemento
gl[1]: %1 movementos

[ctx: @title:window]
en: New Numbered Deal
gl: Novo repartimento numerado

[ctx: @label]
en: Game:
gl: Partida:

[ctx: @label]
en: Deal number:
gl: Número de repartimento:

en: Simple Simon
gl: Simón simple

[ctx: @title:menu]
en: Spider &Options
gl: &Configuración do modo Araña

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 1 Suit (Easy)
gl: 1 pau (doado)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 2 Suits (Medium)
gl: 2 paus (nivel medio)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 3 Suits (Hard)
gl: 3 paus (difícil)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 4 Suits (Very Hard)
gl: 4 paus (moi difícil)

en: Spider
gl: Araña

en: Spider (1 Suit)
gl: Araña (1 pau)

en: Spider (2 Suit)
gl: Araña (2 paus)

en: Spider (3 Suit)
gl: Araña (3 paus)

en: Spider (4 Suit)
gl: Araña (4 paus)

[ctx: @title:window]
en: Statistics
gl: Estatísticas

en: 1 loss | %1 losses
gl[0]: 1 perdida
gl[1]: %1 perdidas

en: 1 win | %1 wins
gl[0]: 1 gañada
gl[1]: %1 gañadas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
gl: Estatísticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
gl: Partida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
gl: A maior serie de vitorias:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
gl: Partidas xogadas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
gl: A serie de derrotas máis longa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
gl: Partidas xogadas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
gl: Serie actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal number of moves:
gl: Número mínimo de movementos:
