kpat - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Congratulations! We have won.
hi: बधाईयाँ! आप जीत गए.

en: Congratulations! You have won.
hi: बधाईयाँ! आप जीत गए.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hi: मुख्य औज़ार पट्टी

en: KPatience
hi: के-पेशेन्स

en: KDE Patience Game
hi: केडीई पेशेंस खेल

en: Paul Olav Tvete
hi: पाल ओलेव ट्वेटे

en: Mario Weilguni
hi: मारियो वेइलगुनी

en: Matthias Ettrich
hi: मेथियास एट्रिच

en: Rodolfo Borges
hi: रोदोल्फो बॉर्जेस

en: Peter H. Ruegg
hi: पीटर एच रुएग

en: Michael Koch
hi: माइकल कोच

en: Bug fixes
hi: बग फिक्सेस

en: Marcus Meissner
hi: मार्कस मेइसनेर

en: Shuffle algorithm for game numbers
hi: खेल संख्याओं के लिए शफल अल्गोरिदम

en: Stephan Kulow
hi: स्टीफन कुलोव

en: Rewrite and current maintainer
hi: फिर से लिखने वाला तथा वर्तमान मेंटेनर

en: Erik Sigra
hi: एरिक सिग्रा

en: Josh Metzler
hi: जोश मेत्ज्लर

en: Maren Pakura
hi: मारेन पाकुरा

en: Documentation
hi: दस्तावेज़ीकरण

en: Inge Wallin
hi: इंग वालिन

en: Simon Hürlimann
hi: साइमन हर्लिमैन

en: Dealer to solve (debug)
hi: हल करने के लिए डीलर (डीबग)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
hi: खेल सीमा प्रारंभ (डीफ़ॉल्ट 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
hi: खेल सीमा अंत (डीफ़ॉल्ट प्रारंभ:प्रारंभ करें यदि प्रारंभ दिया है)

en: File to load
hi: लोड करने के लिए फ़ाइल

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
hi: आंकड़े

en: &Enable Autodrop
hi: स्वयं छोड़ना सक्षम करें (&E)

en: Random Cards
hi: रेंडम कार्ड

en: 1 move | %1 moves
hi[0]: १ चाल
hi[1]: %1 चाल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
hi: खेल:

en: 1 loss | %1 losses
hi[0]: १नुकसान
hi[1]: %1 नुकसान

en: 1 win | %1 wins
hi[0]: १ जीत
hi[1]: %1 जीत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
hi: सबसे बड़ा जीतने का स्ट्रीक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
hi: खेले गए खेल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
hi: सबसे बड़ा घाटे का स्ट्रीक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
hi: जीते गए खेल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
hi: वर्तमान स्ट्रीक:
