kpat - en to hne translation catalogue (50 entries)

en: Grandfather's Clock
hne: दादाजी के घड़ी

en: Congratulations! We have won.
hne: गाड़ा गाड़ा बधाई! आप मन जीत गए.

en: Congratulations! You have won.
hne: गाड़ा गाड़ा बधाई! आप मन जीत गए.

en: Freecell
hne: फ्रीसेल

en: Golf
hne: गोल्फ

en: Grandfather
hne: दादाजी

en: Gypsy
hne: जिप्सी

en: Aces Up
hne: इक्के ऊपर

en: Klondike
hne: क्लांडिके

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: KPatience
hne: के-पेसेन्स

en: KDE Patience Game
hne: केडीई पेसेंस खेल

en: Paul Olav Tvete
hne: पाल ओलेव ट्वेटे

en: Mario Weilguni
hne: मारियो वेइलगुनी

en: Matthias Ettrich
hne: मेथियास एट्रिच

en: Rodolfo Borges
hne: रोदोल्फो बार्जेस

en: Peter H. Ruegg
hne: पीटर एच रुएग

en: Michael Koch
hne: माइकल कोच

en: Bug fixes
hne: बग फिक्सेस

en: Marcus Meissner
hne: मार्कस मेइसनेर

en: Shuffle algorithm for game numbers
hne: खेल संख्या मन बर सफल अल्गोरिदम

en: Stephan Kulow
hne: स्टीफन कुलोव

en: Rewrite and current maintainer
hne: फिर से  लिखे वाला अउ अभी हाल के मेंटेनर

en: Erik Sigra
hne: एरिक सिग्रा

en: Josh Metzler
hne: जोस मेत्ज्लर

en: Maren Pakura
hne: मारेन पाकुरा

en: Documentation
hne: कागद लिखना

en: Inge Wallin
hne: इंग वालिन

en: Simon Hürlimann
hne: साइमन हर्लिमैन

en: Dealer to solve (debug)
hne: हल करे बर डीलर (डीबग)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
hne: खेल सीमा चालू (डीफाल्ट 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
hne: खेल सीमा आखरी (डीफाल्ट सुरू:सुरू करव यदि चालू दे हे)

en: File to load
hne: लोड करे बर फाइल

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
hne: आंकड़ा

en: &Enable Autodrop
hne: स्वयं छोड़ना सक्छम करव (&E)

en: E&nable Solver
hne: हल करइया सक्छम करव (&n)

en: Random Cards
hne: रेंडम कार्ड

en: 1 move | %1 moves
hne[0]: १ चाल
hne[1]: %1 चाल

en: Mod3
hne: मोड3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
hne: खेल:

en: Simple Simon
hne: सरल साइमन

en: Spider
hne: स्पाइडर

en: 1 loss | %1 losses
hne[0]: १नुकसान
hne[1]: %1 नुकसान

en: 1 win | %1 wins
hne[0]: १ जीत
hne[1]: %1 जीत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
hne: सबसे बड़ा जीतने के स्ट्रीक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
hne: खेले गे खेल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
hne: सबसे बड़ा घाटे के स्ट्रीक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
hne: जीते गे खेल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
hne: अभी हाल के स्ट्रीक:

en: Yukon
hne: युकोन
