kpat - en to ia translation catalogue (34 entries)

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Custom
ia: Personalisate

[ctx: @title:menu]
en: Stack Options
ia: Optiones de Pilas

[ctx: @title:menu]
en: Free Cells
ia: Cellas Libere

[ctx: @title:menu]
en: Stacks
ia: Pilas

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: None
ia: Necun

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: Any
ia: Ulle

[ctx: @title:menu]
en: Layout
ia: Disposition

[ctx: @item:inmenu layout]
en: Modern
ia: Moderne

en: Congratulations! You have won.
ia: Congratulationes! Tu ha ganiate.

en: Freecell
ia: FreeCell

en: Forecell
ia: FreeCell

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Forecell
ia: FreeCell

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Freecell
ia: FreeCell

[ctx: @title:menu]
en: Decks
ia: Jocos (Decks)

[ctx: @item:inmenu klondike option]
en: Draw 1
ia: Dessigna 1

[ctx: @item:inmenu klondike option]
en: Draw 3
ia: Dessigna 3

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ia: Barra de instrumento principal

[ctx: @info]
en: Loading…
ia: Cargante...

en: Bug fixes
ia: Correctiones de bug

[ctx: @action Start a new game of a different type]
en: New &Game…
ia: Nove &Joco...

[ctx: @action]
en: Statistics
ia: Statistica

[ctx: @action Take one or more cards from the deck, flip them, and place them in play]
en: Dra&w
ia: Dessi&gna

[ctx: @action Automatically move cards to the foundation piles]
en: Dro&p
ia: Aban&dona (Drop)

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
ia: Reproduce sonos

[ctx: @title:window]
en: Hide Menubar
ia: Cela barra de menu

[ctx: @title:window]
en: Load Game
ia: Carga Joco

[ctx: @title:window]
en: Save Game
ia: Salveguarda  Joco

en: 1 move | %1 moves
ia[0]: 1 motion
ia[1]: %1motiones

[ctx: @label]
en: Game:
ia: Joco:

[ctx: @title:window]
en: Statistics
ia: Statistica

en: 1 loss | %1 losses
ia[0]: 1 perdita
ia[1]: %1 perditas

en: 1 win | %1 wins
ia[0]: 1 victoria
ia[1]: %1 victorias

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
ia: Statistica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
ia: Joco:
