kpat - en to km translation catalogue (101 entries)

en: Grandfather's Clock
km: នាឡិកា​របស់​លោកតា

en: Solver: This game is winnable.
km: អ្នក​ដោះ​ស្រាយ​ ៖ អាច​យក​ឈ្នះ​ល្បែង​នេះ​បាន ។

en: Solver: This game is no longer winnable.
km: អ្នក​ដោះ​ស្រាយ ៖ មិន​អាច​យក​ឈ្នះ​ល្បែង​នេះ​បាន​ទៀត​ទេ ។

en: Solver: This game cannot be won.
km: អ្នក​ដោះ​ស្រាយ​​ ៖​  មិន​អាច​យក​ឈ្នះ​ល្បែង​នេះ​បាន​ទេ​ ។

en: Solver: Unable to determine if this game is winnable.
km: អ្នក​ដោះ​ស្រាយ​ ៖ មិន​អាច​កំណត់​ថា​នឹង​យក​ឈ្នះ​ល្បែង​នេះ​បាន​ដែរ​ឬ​អត់​​ ។

en: Congratulations! We have won.
km: អបអរ​សាទរ ! ពួក​យើង​បាន​ឈ្នះ​ហើយ !

en: Congratulations! You have won.
km: អបអរ​សាទរ ! អ្នក​បាន​​ឈ្នះ​ហើយ !

en: Solver: This game is lost.
km: អ្នក​ដោះស្រាយ ៖ ល្បែង​នេះ​ចាញ់​ហើយ ។

en: Solver: Calculating...
km: អ្នក​​ដោះស្រាយ ៖ កំពុង​គណនា...

en: A new game has been requested, but there is already a game in progress.
    
    A loss will be recorded in the statistics if the current game is abandoned.
km: បាន​ស្នើ​ល្បែង​ថ្មី ប៉ុន្តែ​មាន​ល្បែង​មួយ​កំពុង​ដំណើរការ​រួច​ហើយ ។
    
    ការ​ចាញ់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ថត​នៅ​ក្នុង​ស្ថិតិ​ ប្រសិនបើ​ល្បែង​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។

en: Abandon Current Game?
km: បោះបង់​ល្បែង​បច្ចុប្បន្ន​ឬ ?

en: Abandon Current Game
km: បោះបង់​ល្បែង​បច្ចុប្បន្ន

en: Forty & Eight
km: សែសិប​ប្រាំ​បី

en: Freecell
km: ហ្វ្រីសែល

en: Golf
km: ហ្គោល

en: Grandfather
km: លោកតា

en: Gypsy
km: ហ្គីបស៊ី

en: Aces Up
km: អាត់​ឡើង​លើ

en: Klondike &Options
km: ជម្រើស Klondike

en: Draw 1
km: ស្មើ​ ១

en: Draw 3
km: ស្មើ ៣

en: Klondike (Draw 1)
km: Klondike (ស្មើ​ ១)

en: Klondike (Draw 3)
km: Klondike (ស្មើ​ ៣)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
km: ផ្លាស់ទី

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក​...

en: KDE Patience Game
km: ល្បែង​ ​Patience របស់​ KDE

en: © 1995 Paul Olav Tvete
    © 2000 Stephan Kulow
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១​៩​៩​៥ ដោយ Paul Olav Tvete
    រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២​០​០​០ ដោយ Stephan Kulow

en: Author of original Qt version
km: អ្នក​និពន្ធ​​កំណែ Qt ដើម​

en: Initial KDE port
km: ច្រក​ KDE ដំបូង

en: New game types
km: ប្រភេទ​ល្បែង​ថ្មី

en: Bug fixes
km: កែ​កំហុស

en: Shuffle algorithm for game numbers
km: ក្បួន​ដោះស្រាយ​ការ​សាប់ សម្រាប់​លេខ​ល្បែង

en: Initial patience solver
km: អ្នក​ដោះ​ស្រាយ​ patience ដំបូង

en: Rewrite and current maintainer
km: សរសេរ​ឡើង​វិញ និង អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Klondike improvements
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ Klondike កាន់​តែ​ប្រសើរ​ឡើង

en: Spider implementation
km: ការ​អនុវត្ត ពីងពាង

en: Documentation
km: ឯកសារ

en: Menu and toolbar work
km: ម៉ឺនុយ​ និង​កា​រដំណើរការ​របារ​ឧបករណ៍

en: Cleanup and polish
km: សំអាត និង​ខាត់

en: Try to find a solution to the given savegame
km: ព្យាយាម​រក​ដំណោះស្រាយ​ចំពោះ​​ល្បែង​រក្សាទុក​ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: Dealer to solve (debug)
km: អ្នក​ចែក​បៀ​ត្រូវ​ដោះ​ស្រាយ​ (បំបាត់​កំហុស​)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
km: ចាប់ផ្ដើម​ជួរ​ល្បែង (លំនាំដើម 0 ៖ INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
km: បញ្ចប់​ជួរ​ល្បែង (ចាប់ផ្ដើម​លំនាំដើម ៖ ចាប់ផ្ដើម​ប្រសិន​បើ​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ត្រូវ​ផ្ដល់)

en: Skip the selection screen and load a particular game type. Valid values are: %1
km: រំលង​ការ​ជ្រើស​អេក្រង់ រួច​ផ្ទុក​ប្រភេទ​ល្បែង​ពិសេស ។ តម្លៃ​ត្រឹម​ត្រូវ​គឺ​ ៖ %1

en: Directory with test cases
km: ថត​ដែល​មាន​ករណី​សាកល្បង

en: Generate random test cases
km: បង្កើត​ករណី​សាកល្បង​សាកល្បង​ចៃដន្យ

en: File to load
km: ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​​​​ផ្ទុក

[ctx: Start a new game of a different type]
en: New &Game...
km: ល្បែង​ថ្មី...

[ctx: Start a new game of without changing the game type]
en: New &Deal
km: ចែក​សារ​ថ្មី​

[ctx: Start a game by giving its particular number]
en: New &Numbered Deal...
km: ចែក​បៀ​ដែល​មាន​លេខ​ថ្មី...

[ctx: Replay the current deal from the start]
en: Restart Deal
km: ចាប់​ផ្ដើម​ចែក​សារ​ថ្មី

[ctx: Start the game with the number one greater than the current one]
en: Next Deal
km: ចែក​បន្ទាប់​

[ctx: Start the game with the number one less than the current one]
en: Previous Deal
km: ចែក​មុន

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
km: ស្ថិតិ

[ctx: Take one or more cards from the deck, flip them, and place them in play]
en: Dra&w
km: ស្មើ

[ctx: Deal a new row of cards from the deck]
en: Dea&l Row
km: ចែក​ជួរ

[ctx: Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
km: ចែក​ម្ដង​ទៀត

[ctx: Automatically move cards to the foundation piles]
en: Dro&p
km: ទម្លាក់

en: Change Appearance...
km: ផ្លាស់​ប្ដូរ​​រូប​រាង...

en: &Enable Autodrop
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទម្លាក់​ស្វ័យ​ប្រ​វត្តិ

en: E&nable Solver
km: អនុញ្ញាត​អ្នក​ដោះស្រាយ

en: Play &Sounds
km: ចាក់​សំឡេង

en: &Remember State on Exit
km: ចងចាំ​ស្ថានភាព​នៅពេល​ចេញ

en: Generate a theme preview image
km: បង្កើត​រូបភាព​មើល​ស្បែក​ជា​មុន​

en: Take Game Preview Snapshots
km: ថត​រូប​កា​រមើល​ល្បែង​ជា​មុន

en: Random Cards
km: បៀ​​ចៃដន្យ

en: Card Deck
km: ហ៊ូបៀ

en: Select a card deck
km: ជ្រើស​ហ៊ូបៀ

en: Game Theme
km: ស្បែក​ល្បែង

en: Select a theme for non-card game elements
km: ជ្រើស​ស្បែក​សម្រាប់​ធាតុ​ល្បែង​ដែល​មិន​មែន​ជា​បៀ

[ctx: Is disabled and changes to "Help &with Current Game" when there is no current game.]
en: Help &with %1
km: ជួយ​ %1

[ctx: Shown when there is no game open. Is always disabled.]
en: Help &with Current Game
km: ជួយ​ល្បែង​បច្ចុប្បន្ន

en: Error reading XML file:
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​អាន​ឯកសារ XML ៖

en: XML file is not a KPat save.
km: ឯកសារ XML មិនមែន​ជា​ឯកសារ KPat ទេ ។

en: Unrecognized game id.
km: មិន​ស្គាល់​លេខ​សម្គាល់​ល្បែង ។

en: Errors encountered while parsing file.
km: កំហុស​បាន​កើតឡើង ខណៈ​ពេល​កំពុង​ញែក​ឯកសារ ។

en: Load
km: ផ្ទុក

en: Save
km: រក្សាទុក

en: Error opening file for writing. Saving failed.
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បើក​ឯកសារ​ដើម្បី​សរសេរ ។ បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក ។

en: Unable to create temporary file. Saving failed.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន​បាន​ទេ ។ បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក ។

en: 1 move | %1 moves
km[0]: ផ្លាស់ទី %1

en: Mod3
km: ម៉ូដ៣

en: New Numbered Deal
km: ចែក​បៀ​ដែល​មាន​លេខ​ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
km: ល្បែង ៖

en: Deal number:
km: ចែក​លេខ ៖

en: Simple Simon
km: សាយម៉ុន​ធម្មតា

en: Spider &Options
km: ជម្រើស​ពីង​ពាង

en: 1 Suit (Easy)
km: ១ ទឹក (ស្រួល)

en: 2 Suits (Medium)
km: ២ ទឹក​ (មធ្យម)

en: Spider
km: ពីងពាង

en: Spider (1 Suit)
km: ពីង​ពាង​ (១ ទឹក)

en: Spider (2 Suit)
km: ពីង​ពាង​ (២​ ទឹក​)

en: Spider (4 Suit)
km: ពីង​ពាង​ (៤ ទឹក)

en: 1 loss | %1 losses
km[0]: %1 ចាញ់

en: 1 win | %1 wins
km[0]: %1 ឈ្នះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
km: ចំនួន​ឈ្នះ​ជាប់ៗ​គ្នា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
km: បាន​លេង​ល្បែង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
km: ចំនួន​ចាញ់​ជាប់ៗ​គ្នា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
km: ល្បែង​បាន​ឈ្នះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
km: ចំនួន​ឈ្នះ​ចាញ់​បច្ចុប្បន្ន ៖
