kpat - en to lt translation catalogue (28 entries)

en: Grandfather's Clock
lt: Senelio laikrodis

en: Congratulations! We have won.
lt: Sveikiname! Mes laimėjome.

en: Congratulations! You have won.
lt: Sveikiname! Jūs laimėjote.

en: Golf
lt: Golfas

en: Grandfather
lt: Senelis

en: Gypsy
lt: Čigonas

en: Aces Up
lt: Tūzai į viršų

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lt: Pagrindinė įrankinė

en: Loading...
lt: Įkeliama...

en: KDE Patience Game
lt: KDE pasjanso žaidimas

en: Bug fixes
lt: Klaidų taisymai

en: Rewrite and current maintainer
lt: Perrašyams ir dabartinis prižiūrėtojas

en: Documentation
lt: Dokumentacija

en: Menu and toolbar work
lt: Darbas ties meniu ir įrankine

en: File to load
lt: Įkelti failą

[ctx: Start a new game of a different type]
en: New &Game...
lt: Naujas &žaidimas...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
lt: Statistika

[ctx: Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
lt: &Perdalinti

en: Change Appearance...
lt: Keisti išvaizdą...

en: Random Cards
lt: Atsitiktinės kortos

en: Game Theme
lt: Žaidimo apipavidalinimas

en: 1 move | %1 moves
lt[0]: %1 ėjimas
lt[1]: %1 ėjimai
lt[2]: %1 ėjimų
lt[3]: %1 ėjimas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
lt: Žaidimas:

en: Spider
lt: Voras

en: 1 loss | %1 losses
lt[0]: %1 pralaimėjimas
lt[1]: %1 pralaimėjimai
lt[2]: %1 pralaimėjimų
lt[3]: %1 pralaimėjimas

en: 1 win | %1 wins
lt[0]: %1 laimėjimas
lt[1]: %1 laimėjimai
lt[2]: %1 laimėjimų
lt[3]: %1 laimėjimas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
lt: Žaista žaidimų:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
lt: Laimėta žaidimų:
