kpat - en to mk translation catalogue (15 entries)

en: KPatience
mk: КПасијанс

en: KDE Patience Game
mk: Пасијанс во KDE

en: Bug fixes
mk: Отстранети бубачки

en: Shuffle algorithm for game numbers
mk: Алгоритам за мешање за броевите на играта

en: Rewrite and current maintainer
mk: Тековен одржувач и пишувач на код

en: Documentation
mk: Документација

en: File to load
mk: Датотека за вчитување

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
mk: Статистика

en: &Enable Autodrop
mk: &Вклучи автоматско редење

en: 1 move | %1 moves
mk[0]: %1 потег
mk[1]: %1 потега
mk[2]: %1 потези

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
mk: Игра:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
mk: Најдолга низа на победи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
mk: Одиграни игри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
mk: Најдолга низа на порази:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
mk: Добиени игри:
