kpat - en to pl translation catalogue (171 entries)

[ctx: @title:menu]
en: Popular Variant Presets
pl: Popularne warianty z nastaw

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Baker's Dozen
pl: Tuzin Bakera

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Spanish Patience
pl: Hiszpański pasjans

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Castles in Spain
pl: Zamki w Hiszpanii

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Portuguese Solitaire
pl: Portugalski pasjans

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @title:menu]
en: Empty Stack Fill
pl: Wyczyść stos

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: Any (Easy)
pl: Dowolna (łatwe)

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: Kings only (Medium)
pl: Tylko króle (średni)

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: None (Hard)
pl: Brak (trudny)

[ctx: @title:menu]
en: Stack Options
pl: Ustawienia stosu

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Up (Easier)
pl: Wierzchem do góry (łatwiej)

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Down (Harder)
pl: Wierzchem do dołu (trudniej)

[ctx: @title:menu]
en: Build Sequence
pl: Zestaw budowania

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Alternating Color
pl: Naprzemienny kolor

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Matching Suit
pl: Pasująca grafika

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Rank
pl: Ranking

en: Baker's Dozen
pl: Tuzin Bakera

en: Spanish Patience
pl: Hiszpański pasjans

en: Castles in Spain
pl: Zamki w Hiszpanii

en: Portuguese Solitaire
pl: Portugalski pasjans

en: Baker's Dozen (Custom)
pl: Tuzin Bakera (własny)

en: Castle
pl: Zamek

en: Beleaguered Castle
pl: Zamek Beleaguered

en: Citadel
pl: Cytadela

en: Exiled Kings
pl: Wygnani Królowie

en: Streets and Alleys
pl: Ulice i aleje

en: Siegecraft
pl: Moc zdobywania

en: Stronghold
pl: Twierdza

en: Castle (Custom)
pl: Zamek (własny)

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Beleaguered Castle
pl: Zamek Beleaguered

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Citadel
pl: Cytadela

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Exiled Kings
pl: Wygnani Królowie

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Streets and Alleys
pl: Ulice i aleje

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Siegecraft
pl: Moc zdobywania

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Stronghold
pl: Twierdza

[ctx: @title:menu]
en: Stacks
pl: Stosy

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Down
pl: Wierzchem do dołu

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Up
pl: Wierzchem do góry

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Alternating Face Up
pl: Naprzemiennie wierzchem do góry

[ctx: @title:menu]
en: Foundation Deal
pl: Umowa podstawy

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: Aces
pl: Asy

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: Any
pl: Dowolny

[ctx: @title:menu]
en: Layout
pl: Układ

[ctx: @item:inmenu layout]
en: Classic
pl: Klasyczny

[ctx: @item:inmenu layout]
en: Modern
pl: Nowoczesny

en: Grandfather's Clock
pl: Zegar dziadka

en: Solver: This game is winnable.
pl: Rozwiązywanie: ten pasjans da się ułożyć.

en: Solver: This game is no longer winnable.
pl: Rozwiązanie: Tej gry już nie da się ułożyć.

en: Solver: This game cannot be won.
pl: Rozwiązanie: Tej gry nie da się wygrać.

en: Solver: Unable to determine if this game is winnable.
pl: Rozwiązywanie: nie można określić, czy ten pasjans da się ułożyć.

en: Congratulations! We have won.
pl: Gratulacje! Wygraliśmy!

en: Congratulations! You have won.
pl: Gratulacje! Zwycięstwo!

en: Solver: This game is lost.
pl: Rozwiązywanie: ten pasjans nie wyszedł.

en: Solver: Calculating…
pl: Rozwiązywanie: trwają obliczenia…

en: A new game has been requested, but there is already a game in progress.
    
    A loss will be recorded in the statistics if the current game is abandoned.
pl: Wybrano rozpoczęcie nowej gry, ale gra już trwa.
    
    Jeśli gra zostanie przerwana, w statystykach pojawi się jako przegrana.

[ctx: @title:window]
en: Abandon Current Game?
pl: Przerwać grę?

[ctx: @action:button]
en: Abandon Current Game
pl: Porzuć bieżącą grę

en: Forty & Eight
pl: Czterdzieści i osiem

en: Baker's Game
pl: Gra Baker

en: Eight Off
pl: Ósmy wyłączony

en: Seahaven Towers
pl: Wieże Seahaven

en: Freecell (Custom)
pl: Freecell (Własny)

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Baker's Game
pl: Gra Baker

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Eight Off
pl: Ósmy wyłączony

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Seahaven Towers
pl: Wieże Seahaven

[ctx: @title:menu]
en: Decks
pl: Talie

en: Grandfather
pl: Dziadek

en: Gypsy
pl: Cyganka

en: Aces Up
pl: Asy

[ctx: @title:menu]
en: Klondike &Options
pl: Ustawienia Kl&ondike

[ctx: @item:inmenu klondike option]
en: Draw 1
pl: Dobierz 1

[ctx: @item:inmenu klondike option]
en: Draw 3
pl: Dobierz 3

en: Klondike (Draw 1)
pl: Klondike (Rysuj 1)

en: Klondike (Draw 3)
pl: Klondike (Rysuj 3)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
pl: Ruch

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

[ctx: @info]
en: Loading…
pl: Wczytywanie…

[ctx: @action:button]
en: Download New Card Decks…
pl: Pobierz nowe talie kart…

en: KPatience
pl: KPasjans

en: KDE Patience Game
pl: Pasjanse KDE

en: Author of original Qt version
pl: Autor oryginalnej wersji Qt

en: Initial KDE port
pl: Początkowy port dla KDE

en: New game types
pl: Nowe typy gry

en: Bug fixes
pl: Usuwanie błędów

en: Shuffle algorithm for game numbers
pl: Algorytm tasowania dla numerowanych rozdań

en: Initial patience solver
pl: Początkowy system układania

en: Rewrite and current maintainer
pl: Poprawki i aktualny opiekun

en: Klondike improvements
pl: Nowe funkcje Klondike

en: Spider implementation
pl: Implementacja pasjansa Pająk

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Menu and toolbar work
pl: Menu i paski narzędzi

en: Cleanup and polish
pl: Czyszczenie i polerowanie

en: Integration with Freecell Solver and further work
pl: Integracja z solwerem Freecell i dalsze prace

en: Try to find a solution to the given savegame
pl: Spróbuj znaleźć rozwiązanie podanej zapisanej gry

en: Dealer to solve (debug)
pl: Tasowanie kart (debugowanie)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
pl: Zakres gier (domyślnie 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
pl: Koniec zakresu gier (domyślnie początek:początek, jeśli podano początek)

en: Directory with test cases
pl: Katalog z przypadkami testowymi

en: Generate random test cases
pl: Generuj losowe przypadki testowe

en: File to load
pl: Otwórz plik

[ctx: @action Start a new game of a different type]
en: New &Game…
pl: Nowa &gra…

[ctx: @action Start a new game of without changing the game type]
en: New &Deal
pl: Nowe roz&danie

[ctx: @action Start a game by giving its particular number]
en: New &Numbered Deal…
pl: Nowe &numerowane rozdanie…

[ctx: @action Replay the current deal from the start]
en: Restart Deal
pl: Ponownie rozdaj

[ctx: @action Start the game with the number one greater than the current one]
en: Next Deal
pl: Następne rozdanie

[ctx: @action Start the game with the number one less than the current one]
en: Previous Deal
pl: Poprzednie rozdanie

[ctx: @action]
en: Statistics
pl: Statystyka

[ctx: @action Take one or more cards from the deck, flip them, and place them in play]
en: Dra&w
pl: &Dobierz

[ctx: @action Deal a new row of cards from the deck]
en: Dea&l Row
pl: Rozdaj w &rzędzie

[ctx: @action Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
pl: &Rozdaj ponownie

[ctx: @action Automatically move cards to the foundation piles]
en: Dro&p
pl: U&puść

[ctx: @option:check]
en: &Enable Autodrop
pl: Włącz auto&upuszczanie

[ctx: @option:check]
en: E&nable Solver
pl: &Włącz układacza

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
pl: Odtwarzaj dźwięki

[ctx: @option:check]
en: &Remember State on Exit
pl: &Zapamiętaj stan przed wyjściem

[ctx: @action]
en: Generate a Theme Preview Image
pl: Utwórz podgląd wyglądu

[ctx: @action]
en: Take Game Preview Snapshots
pl: Zrób zrzut podglądu gry

[ctx: @action]
en: Random Cards
pl: Losowe karty

[ctx: @action]
en: Move Focus to Previous Pile
pl: Skieruj uwagę na poprzedni stos

[ctx: @action]
en: Move Focus to Next Pile
pl: Skieruj uwagę na następny stos

[ctx: @action]
en: Move Focus to Card Below
pl: Skieruj uwagę na kartę poniżej

[ctx: @action]
en: Move Focus to Card Above
pl: Skieruj uwagę na kartę powyżej

[ctx: @action]
en: Cancel Focus
pl: Porzuć uwagę

[ctx: @action]
en: Pick Up or Set Down Focus
pl: Uwaga na podniesienie lub opuszczenie

[ctx: @title:tab]
en: Card Deck
pl: Talia kart

en: Select a card deck
pl: Wybierz talię kart

[ctx: @title:tab]
en: Game Theme
pl: Wygląd gry

en: Select a theme for non-card game elements
pl: Wybierz wygląd dla niekarcianych elementów gry

[ctx: @action Is disabled and changes to "Help &with Current Game" when there is no current game.]
en: Help &with %1
pl: Pomoc &dla %1

[ctx: @action Shown when there is no game open. Is always disabled.]
en: Help &with Current Game
pl: Pomoc &dla obecnej gry

en: Are you sure you want to hide the menubar? The current shortcut to show it again is %1.
pl: Czy na pewno chcesz ukryć pasek menu? Obecny skrót do jego ponownego pokazania to %1.

[ctx: @title:window]
en: Hide Menubar
pl: Ukryj pasek menu

en: Downloading file failed: %1
pl: Pobieranie pliku nie udało się: %1

en: Error reading XML file:
pl: Błąd czytania pliku XML:

en: XML file is not a KPat save.
pl: Plik XML nie jest zapisem KPat.

en: Unrecognized game id.
pl: Nierozpoznany id gry.

en: Errors encountered while parsing file.
pl: Wystąpiły błędy podczas przetwarzania pliku.

[ctx: @title:window]
en: Load Game
pl: Wczytaj grę

[ctx: @title:window]
en: Save Game
pl: Zapisz grę

en: Error opening file for writing. Saving failed.
pl: Błąd otwierania pliku do zapisu. Nieudane zapisywanie.

en: Unable to create temporary file. Saving failed.
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku. Nieudane zapisywanie.

en: Error uploading file. Saving failed: %1
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się zapisywanie: %1

en: 1 move | %1 moves
pl[0]: 1 ruch
pl[1]: %1 ruchy
pl[2]: %1 ruchów

[ctx: @title:window]
en: New Numbered Deal
pl: Nowe numerowane rozdanie

[ctx: @label]
en: Game:
pl: Gra:

[ctx: @label]
en: Deal number:
pl: Numer rozdania:

en: Simple Simon
pl: Prosty Szymon

[ctx: @title:menu]
en: Spider &Options
pl: Ustawienia Pająka

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 1 Suit (Easy)
pl: 1 kolor (łatwe)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 2 Suits (Medium)
pl: 2 kolory (średnie)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 3 Suits (Hard)
pl: 3 kolory (trudne)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 4 Suits (Very Hard)
pl: 4 kolory (bardzo trudne)

en: Spider
pl: Pająk

en: Spider (1 Suit)
pl: Pająk (1 kolor)

en: Spider (2 Suit)
pl: Pająk (2 kolory)

en: Spider (3 Suit)
pl: Pająk (3 kolory)

en: Spider (4 Suit)
pl: Pająk (4 kolory)

[ctx: @title:window]
en: Statistics
pl: Statystyka

en: 1 loss | %1 losses
pl[0]: 1 porażka
pl[1]: %1 porażki
pl[2]: %1 porażek

en: 1 win | %1 wins
pl[0]: 1 zwycięstwo
pl[1]: %1 zwycięstwa
pl[2]: %1 zwycięstw

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
pl: Statystyka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
pl: Gra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
pl: Najdłuższa seria zwycięstw:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
pl: Liczba rozegranych gier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
pl: Najdłuższa seria porażek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
pl: Liczba zwycięstw:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
pl: Aktualna seria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal number of moves:
pl: Najmniejsza liczba ruchów:

en: Yukon
pl: Jukon
