kpat - en to sl translation catalogue (172 entries)

[ctx: @title:menu]
en: Popular Variant Presets
sl: Popularne variante prednastavitev

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Baker's Dozen
sl: Pekovih ducat

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Spanish Patience
sl: Španska pasjansa

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Castles in Spain
sl: Gradovi v Španiji

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Portuguese Solitaire
sl: Portugalska pasjansa

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @title:menu]
en: Empty Stack Fill
sl: Polnitev praznega sklada

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: Any (Easy)
sl: Karkoli (lahko)

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: Kings only (Medium)
sl: Samo kralji (srednje)

[ctx: @item:inmenu empty stack fill]
en: None (Hard)
sl: Noben (težko)

[ctx: @title:menu]
en: Stack Options
sl: Možnosti sklada

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Up (Easier)
sl: Obraz navzgor (lažje)

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Down (Harder)
sl: Obraz navzdol (težje)

[ctx: @title:menu]
en: Build Sequence
sl: Zaporedje izgradnje

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Alternating Color
sl: Izmenične barve

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Matching Suit
sl: Ujemajoča se podoba

[ctx: @item:inmenu build sequence]
en: Rank
sl: Rang

en: Baker's Dozen
sl: Pekovih ducat

en: Spanish Patience
sl: Španska pasjansa

en: Castles in Spain
sl: Gradovi v Španiji

en: Portuguese Solitaire
sl: Portugalska pasjansa

en: Baker's Dozen (Custom)
sl: Pekovih ducat (po meri)

en: Castle
sl: Grad

en: Beleaguered Castle
sl: Oblegani grad

en: Citadel
sl: Citadela

en: Exiled Kings
sl: Izgnani kralji

en: Streets and Alleys
sl: Ulice in avenije

en: Siegecraft
sl: Obleganje

en: Stronghold
sl: Trdnjava

en: Castle (Custom)
sl: Grad (Po meri)

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Beleaguered Castle
sl: Oblegani grad

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Citadel
sl: Citadela

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Exiled Kings
sl: Izgnani kralji

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Streets and Alleys
sl: Ulice in avenije

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Siegecraft
sl: Obleganje

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Stronghold
sl: Trdnjava

[ctx: @title:menu]
en: Free Cells
sl: Proste celice

[ctx: @title:menu]
en: Stacks
sl: Skladi

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Down
sl: Skrite karte

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Face Up
sl: Odprte karte

[ctx: @item:inmenu stack option]
en: Alternating Face Up
sl: Izmenično odprte karte

[ctx: @title:menu]
en: Foundation Deal
sl: Ustanovni sklep

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: None
sl: Nič

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: Aces
sl: Asi

[ctx: @item:inmenu foundation deal]
en: Any
sl: Karkoli

[ctx: @title:menu]
en: Layout
sl: Postavitev

[ctx: @item:inmenu layout]
en: Classic
sl: Klasična

[ctx: @item:inmenu layout]
en: Modern
sl: Moderna

en: Grandfather's Clock
sl: Dedkova ura

en: Solver: This game is winnable.
sl: Reševalnik: V tej igri se da zmagati.

en: Solver: This game is no longer winnable.
sl: Reševalnik: V tej igri se ne da več zmagati.

en: Solver: This game cannot be won.
sl: Reševalnik: V tej igri se ne da zmagati.

en: Solver: Unable to determine if this game is winnable.
sl: Reševalnik: Ni mogoče ugotoviti, ali se v tej igri da zmagati.

en: Congratulations! We have won.
sl: Čestitke! Zmagali smo.

en: Congratulations! You have won.
sl: Čestitke! Zmagali ste.

en: Solver: This game is lost.
sl: Reševalnik: Ta igra je izgubljena.

en: Solver: Calculating…
sl: Reševalnik: Preračunavanje…

en: A new game has been requested, but there is already a game in progress.
    
    A loss will be recorded in the statistics if the current game is abandoned.
sl: Zahtevana je bila nova igra, ampak igra trenutno že poteka.
    
    Če bo trenutna igra prekinjena, bo v statistiko vpisan poraz.

[ctx: @title:window]
en: Abandon Current Game?
sl: Zapusti trenutno igro?

[ctx: @action:button]
en: Abandon Current Game
sl: Zapusti trenutno igro

en: Forty & Eight
sl: Štirideset in osem

en: Baker's Game
sl: Pekovih ducat

en: Eight Off
sl: Osem preč

en: Seahaven Towers
sl: Stolpi Seahavna

en: Freecell (Custom)
sl: Freecell (Po meri)

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Baker's Game
sl: Pekovih ducat

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Eight Off
sl: Osem preč

[ctx: @item:inmenu preset]
en: Seahaven Towers
sl: Stolpi Seahavna

[ctx: @title:menu]
en: Decks
sl: Palube

en: Grandfather
sl: Dedek

en: Aces Up
sl: Asi gor

[ctx: @title:menu]
en: Klondike &Options
sl: Možnosti za Klondike

[ctx: @item:inmenu klondike option]
en: Draw 1
sl: Povleci 1

[ctx: @item:inmenu klondike option]
en: Draw 3
sl: Povleci 3

en: Klondike (Draw 1)
sl: Klondike (Povleci 1)

en: Klondike (Draw 3)
sl: Klondike (Povleci 3)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
sl: Poteza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: @info]
en: Loading…
sl: Nalaganje…

[ctx: @action:button]
en: Download New Card Decks…
sl: Prenesi nove komplete kart…

en: KDE Patience Game
sl: Igra KDE Patience

en: Author of original Qt version
sl: Avtor izvorne različice za Qt

en: Initial KDE port
sl: Izvorna predelava za KDE

en: New game types
sl: Nove vrste iger

en: Bug fixes
sl: Popravki hroščev

en: Shuffle algorithm for game numbers
sl: Algoritem mešanja za številke iger

en: Initial patience solver
sl: Izvorni reševalnik za igro patience

en: Rewrite and current maintainer
sl: Znova napisana koda in trenutni vzdrževalec

en: Klondike improvements
sl: Izboljšave za Klondike

en: Spider implementation
sl: Izvedba igre pajek

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Menu and toolbar work
sl: Delo na menijih in orodnih vrsticah

en: Cleanup and polish
sl: Čiščenje kode in izboljšave

en: Integration with Freecell Solver and further work
sl: Integracija z reševalnikom Freecell Solver in nadaljnjim delom

en: Try to find a solution to the given savegame
sl: Poizkusite najti rešitev za dano shranjeno igro

en: Dealer to solve (debug)
sl: Razdelitev za reševanje (razhroščevanje)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
sl: Začetek razpona iger (privzeto 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
sl: Konec razpona iger (privzeto začetek:začetek, če je dan začetek)

en: Skip the selection screen and load a particular game type. Valid values are: %1
sl: Preskoči izbirni zaslon in naloži določeno vrsto igre. Veljavne vrednosti so: %1

en: Directory with test cases
sl: Mapa s preizkusnimi primeri

en: Generate random test cases
sl: Ustvari naključne preizkusne primere

en: File to load
sl: Naloži datoteko

[ctx: @action Start a new game of a different type]
en: New &Game…
sl: Nova igra…

[ctx: @action Start a new game of without changing the game type]
en: New &Deal
sl: Nova &delitev

[ctx: @action Start a game by giving its particular number]
en: New &Numbered Deal…
sl: Nova oštevilčena delitev…

[ctx: @action Replay the current deal from the start]
en: Restart Deal
sl: Ponovno izvedi delitev

[ctx: @action Start the game with the number one greater than the current one]
en: Next Deal
sl: Naslednja delitev

[ctx: @action Start the game with the number one less than the current one]
en: Previous Deal
sl: Predhodna delitev

[ctx: @action]
en: Statistics
sl: Statistika

[ctx: @action Take one or more cards from the deck, flip them, and place them in play]
en: Dra&w
sl: Potegni

[ctx: @action Deal a new row of cards from the deck]
en: Dea&l Row
sl: De&li vrstico

[ctx: @action Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
sl: Znova razdeli

[ctx: @action Automatically move cards to the foundation piles]
en: Dro&p
sl: Spusti

[ctx: @option:check]
en: &Enable Autodrop
sl: Omogoči samodejni spust

[ctx: @option:check]
en: E&nable Solver
sl: Omogoči reševalnik

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
sl: Predvajaj zvoke

[ctx: @option:check]
en: &Remember State on Exit
sl: Zapomni si stanje ob izhodu

[ctx: @action]
en: Generate a Theme Preview Image
sl: Ustvari sliko predogleda teme

[ctx: @action]
en: Take Game Preview Snapshots
sl: Zajemi posnetke predogleda iger

[ctx: @action]
en: Random Cards
sl: Naključne karte

[ctx: @action]
en: Move Focus to Previous Pile
sl: Premakni fokus na prejšnji kup

[ctx: @action]
en: Move Focus to Next Pile
sl: Premakni fokus na naslednji kup

[ctx: @action]
en: Move Focus to Card Below
sl: Premakni fokus na kartico spodaj

[ctx: @action]
en: Move Focus to Card Above
sl: Premakni fokus na kartico zgoraj

[ctx: @action]
en: Cancel Focus
sl: Prekliči fokus

[ctx: @action]
en: Pick Up or Set Down Focus
sl: Izberite ali nastavite fokus

[ctx: @title:tab]
en: Card Deck
sl: Komplet kart

en: Select a card deck
sl: Izberite izgled kart

[ctx: @title:tab]
en: Game Theme
sl: Tema igre

en: Select a theme for non-card game elements
sl: Izberite temo za predmete igre, ki niso povezane s kartami

[ctx: @action Is disabled and changes to "Help &with Current Game" when there is no current game.]
en: Help &with %1
sl: Pomoč z %1

[ctx: @action Shown when there is no game open. Is always disabled.]
en: Help &with Current Game
sl: Pomoč s trenutno igro

en: Are you sure you want to hide the menubar? The current shortcut to show it again is %1.
sl: Ali ste prepričani, da želite skriti menijsko vrstico? Trenutna bližnjica za ponovni prikaz je %1.

[ctx: @title:window]
en: Hide Menubar
sl: Skrij menijsko vrstico

en: Downloading file failed: %1
sl: Prejemanje datoteke je spodletelo: %1

en: Error reading XML file:
sl: Napaka med branjem datoteke XML:

en: XML file is not a KPat save.
sl: Datoteka XML ni shranjena igra KPat.

en: Unrecognized game id.
sl: Id igre ni bil prepoznan.

en: Errors encountered while parsing file.
sl: Med razčlenjevanjem datoteke je prišlo do napak.

[ctx: @title:window]
en: Load Game
sl: Naloži igro

[ctx: @title:window]
en: Save Game
sl: Shrani igro

en: Error opening file for writing. Saving failed.
sl: Napaka med odpiranjem datoteke za pisanje. Shranjevanje je spodletelo.

en: Unable to create temporary file. Saving failed.
sl: Začasne datoteke ni bilo mogoče ustvariti. Shranjevanje je spodletelo.

en: Error uploading file. Saving failed: %1
sl: Napaka med pošiljanjem datoteke: shranjevanje ni uspelo: %1

en: 1 move | %1 moves
sl[0]: %1 poteza
sl[1]: %1 potezi
sl[2]: %1 poteze
sl[3]: %1 potez

en: Normandy
sl: Normandija

[ctx: @title:window]
en: New Numbered Deal
sl: Nova oštevilčena delitev

[ctx: @label]
en: Game:
sl: Igra:

[ctx: @label]
en: Deal number:
sl: Številka delitve:

en: Simple Simon
sl: Preprosti Simon

[ctx: @title:menu]
en: Spider &Options
sl: Možnosti za Pajka

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 1 Suit (Easy)
sl: 1 barva (lahko)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 2 Suits (Medium)
sl: 2 barvi (srednje)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 3 Suits (Hard)
sl: 3 barve (težko)

[ctx: @item:inmenu spider option]
en: 4 Suits (Very Hard)
sl: 4 barve (zelo težko)

en: Spider
sl: Pajek

en: Spider (1 Suit)
sl: Pajek (1 barva)

en: Spider (2 Suit)
sl: Pajek (2 barvi)

en: Spider (3 Suit)
sl: Pajek (3 barve)

en: Spider (4 Suit)
sl: Pajek (4 barve)

[ctx: @title:window]
en: Statistics
sl: Statistika

en: 1 loss | %1 losses
sl[0]: %1 poraz
sl[1]: %1 poraza
sl[2]: %1 porazi
sl[3]: %1 porazov

en: 1 win | %1 wins
sl[0]: %1 zmaga
sl[1]: %1 zmagi
sl[2]: %1 zmage
sl[3]: %1 zmag

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
sl: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
sl: Igra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
sl: Najdaljši zmagovalni niz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
sl: Igrane igre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
sl: Najdaljši niz porazov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
sl: Dobljene igre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
sl: Trenutni niz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal number of moves:
sl: Minimalno število potez:

en: Yukon
sl: Jukon
