kdegames - en to sq translation catalogue (32 entries)

en: Grandfather's Clock
sq: Ora e Gjyshit

en: Congratulations! We have won.
sq: Urime! Ne fituam.

en: Congratulations! You have won.
sq: Urime! Ti fitove.

en: Grandfather
sq: Gjyshi

en: Gypsy
sq: Cigan

en: Aces Up
sq: Asat Lart

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

en: KDE Patience Game
sq: Lojë Durimi e KDE

en: Bug fixes
sq: Rregullimet e gabimeve

en: Shuffle algorithm for game numbers
sq: Ndryshimi i algoritmit për numrat e lojës

en: Rewrite and current maintainer
sq: Rishkrimi dhe mirëmbajtësi i tanishëm

en: Documentation
sq: Dokumentacion

en: Try to find a solution to the given savegame
sq: Përpiqu të gjesh një zgjidhje për lojën e ruajtur të dhënë

en: Dealer to solve (debug)
sq: Problemi për tu zgjidhur

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
sq: Shkalla e lojës për të nisur (e parazgjedhur 0:INT_MAX)

en: Game range end (default start:start if start given)
sq: Shkalla e lojës për të përfunduar (e parazgjedhur start:start nëse është dhënë start)

en: File to load
sq: Skedari që do të ngarkohet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
sq: Statistikat

en: &Enable Autodrop
sq: &Aktivizo Vetëhedhjen

en: E&nable Solver
sq: A&ktivizo Zgjidhësin

en: Random Cards
sq: Letra Rastësore

en: 1 move | %1 moves
sq[0]: 1 lëvizje
sq[1]: %1 lëvizje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
sq: Loja:

en: Spider
sq: Merimanga

en: 1 loss | %1 losses
sq[0]: 1 humbje
sq[1]: %1 humbje

en: 1 win | %1 wins
sq[0]: 1 fitore
sq[1]: %1 fitore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
sq: Rreshti më i gjatë i fitoreve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
sq: Lojërat e luajtura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
sq: Rreshti më i gjatë i humbjeve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
sq: Lojërat e fituara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
sq: Rreshti i tanishëm:

en: Yukon
sq: Jukon
