kpat - en to sr translation catalogue (128 entries)

en: Grandfather's Clock
sr: дедин часовник|/|$[својства аку 'дедин часовник']

en: Solver: This game is winnable.
sr: Решавач: партија се може добити.

en: Solver: This game is no longer winnable.
sr: Решавач: партија се више не може добити.

en: Solver: This game cannot be won.
sr: Решавач: партија се не може добити.

en: Solver: Unable to determine if this game is winnable.
sr: Решавач: не могу да одредим да ли се партија може добити.

en: Congratulations! We have won.
sr: Честитке! Победили смо.

en: Congratulations! You have won.
sr: Честитке! Победили сте.

en: Solver: This game is lost.
sr: Решавач: партија је изгубљена.

en: Solver: Calculating...
sr: Решавач: рачунам...

en: A new game has been requested, but there is already a game in progress.
    
    A loss will be recorded in the statistics if the current game is abandoned.
sr: Затражена је нова партија, али је једна већ у току.
    
    Ако се тренутна партија напусти, биће забележена у статистику као изгубљена.

en: Abandon Current Game?
sr: Напустити текућу партију?

en: Abandon Current Game
sr: Напусти партију

en: Forty & Eight
sr: четрдесет и осам|/|$[својства аку 'четрдесет и осам']

en: Freecell
sr: фрисел

en: Golf
sr: голф|/|$[својства аку 'голф']

en: Grandfather
sr: деда|/|$[својства аку 'деду']

en: Gypsy
sr: циганин|/|$[својства аку 'циганина']

en: Aces Up
sr: асови горе|/|$[својства аку 'асове горе']

en: Klondike &Options
sr: &Опције клондајка

en: Draw 1
sr: Извлачење једне

en: Draw 3
sr: Извлачење три

en: Klondike
sr: клондајк

en: Klondike (Draw 1)
sr: клондајк (изв. 1)

en: Klondike (Draw 3)
sr: клондајк (изв. 3)

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
sr: Потез

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Get New Card Decks...
sr: Добави нове шпилове карата...

en: KPatience
sr: К‑пасијанс

en: KDE Patience Game
sr: Пасијанс за КДЕ‑а

en: © 1995 Paul Olav Tvete
    © 2000 Stephan Kulow
sr: © 1995, Паул Олав Твете
    © 2000, Штефан Кулов

en: Paul Olav Tvete
sr: Паул Олав Твете

en: Author of original Qt version
sr: Аутор оригиналне КуТ верзије

en: Mario Weilguni
sr: Марио Вајлгуни

en: Initial KDE port
sr: Почетни пренос на КДЕ

en: Matthias Ettrich
sr: Матијас Етрих

en: Rodolfo Borges
sr: Родолфо Боржес

en: New game types
sr: Нове врсте игара

en: Peter H. Ruegg
sr: Петер Х. Риг

en: Michael Koch
sr: Михаел Кох

en: Bug fixes
sr: Исправке грешака

en: Marcus Meissner
sr: Маркус Мајснер

en: Shuffle algorithm for game numbers
sr: Алгоритам мешања за бројеве игре

en: Tom Holroyd
sr: Том Холројд

en: Initial patience solver
sr: Почетни решавач пасијанса

en: Stephan Kulow
sr: Штефан Кулов

en: Rewrite and current maintainer
sr: Писање изнова и тренутни одржавалац

en: Erik Sigra
sr: Ерик Сигра

en: Klondike improvements
sr: Побољшања клондајка

en: Josh Metzler
sr: Џош Мецлер

en: Spider implementation
sr: Изведба паука

en: Maren Pakura
sr: Марен Пакура

en: Documentation
sr: Документација

en: Inge Wallin
sr: Инге Валин

en: Simon Hürlimann
sr: Симон Хирлиман

en: Menu and toolbar work
sr: Рад око менија и траке алатки

en: Parker Coates
sr: Паркер Коутс

en: Cleanup and polish
sr: Чишћење и полирање

en: Try to find a solution to the given savegame
sr: Покушај да нађеш решење за дату позицију

en: Dealer to solve (debug)
sr: Делилац решава (исправљање)

en: Game range start (default 0:INT_MAX)
sr: Опсег игре почиње (подразумевано 0:максимум)

en: Game range end (default start:start if start given)
sr: Опсег игре завршава (подразумевано почетак:почетак ако је дат почетак)

en: Skip the selection screen and load a particular game type. Valid values are: %1
sr: Прескочи изборни екран и учитај дату врсту игре. Прихватљиве вредности: %1

en: Directory with test cases
sr: Фасцикла са пробним случајевима

en: Generate random test cases
sr: Генериши насумичне пробне случајеве

en: File to load
sr: Фајл за учитавање

[ctx: Start a new game of a different type]
en: New &Game...
sr: Нова &игра...

[ctx: Start a new game of without changing the game type]
en: New &Deal
sr: Ново &дељење

[ctx: Start a game by giving its particular number]
en: New &Numbered Deal...
sr: Ново &нумерисано дељење...

[ctx: Replay the current deal from the start]
en: Restart Deal
sr: Дели из почетка

[ctx: Start the game with the number one greater than the current one]
en: Next Deal
sr: Следеће дељење

[ctx: Start the game with the number one less than the current one]
en: Previous Deal
sr: Претходно дељење

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
sr: Статистика

[ctx: Take one or more cards from the deck, flip them, and place them in play]
en: Dra&w
sr: &Вуци

[ctx: Deal a new row of cards from the deck]
en: Dea&l Row
sr: Дели &врсту

[ctx: Collect the cards in play, shuffle them and redeal them]
en: &Redeal
sr: Дели &поново

[ctx: Automatically move cards to the foundation piles]
en: Dro&p
sr: &Спусти

en: Change Appearance...
sr: Промени изглед...

en: &Enable Autodrop
sr: &Аутоматско спуштање

en: E&nable Solver
sr: &Решавач

en: Play &Sounds
sr: &Звукови

en: &Remember State on Exit
sr: &Запамти стање на изласку

en: Generate a theme preview image
sr: Генериши слику прегледа теме

en: Take Game Preview Snapshots
sr: Снимак прегледа игре

en: Random Cards
sr: Случајне карте

en: Card Deck
sr: Шпил карата

en: Select a card deck
sr: Избор шпила карата

en: Game Theme
sr: Тема игре

en: Select a theme for non-card game elements
sr: Изаберите тему за елементе игре осим шпила карата

[ctx: Is disabled and changes to "Help &with Current Game" when there is no current game.]
en: Help &with %1
sr: Помоћ &за %1|/|Помоћ &за $[аку %1]

[ctx: Shown when there is no game open. Is always disabled.]
en: Help &with Current Game
sr: Помоћ &за текућу игру

en: Are you sure you want to hide the menubar? The current shortcut to show it again is %1.
sr: Желите ли заиста да сакријете траку менија? Пречица за њено поновно дозивање је %1.

en: Hide Menubar
sr: Сакривање траке менија

en: Downloading file failed: %1
sr: Преузимање фајла није успело: %1

en: Error reading XML file:
sr: Грешка при читању ИксМЛ фајла:

en: XML file is not a KPat save.
sr: ИксМЛ фајл није позиција К‑пасијанса.

en: Unrecognized game id.
sr: Непрепознат ИД игре.

en: Errors encountered while parsing file.
sr: Грешке при рашчлањивању фајла.

en: Load
sr: Учитавање

en: Save
sr: Уписивање

en: Error opening file for writing. Saving failed.
sr: Грешка при отварању фајла за писање. Уписивање није успело.

en: Unable to create temporary file. Saving failed.
sr: Не могу да направим привремени фајл. Уписивање није успело.

en: Error uploading file. Saving failed: %1
sr: Грешка при отпремању фајла. Уписивање није успело: %1

en: 1 move | %1 moves
sr[0]: %1 потез
sr[1]: %1 потеза
sr[2]: %1 потеза
sr[3]: 1 потез

en: Mod3
sr: мод‑3|/|$[својства аку 'мод‑3']

en: New Numbered Deal
sr: Ново нумерисано дељење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Game:
sr: Партија:

en: Deal number:
sr: Број дељења:

en: Simple Simon
sr: прости сајмон|/|$[својства аку 'простог сајмона']

en: Spider &Options
sr: Опције &паука

en: 1 Suit (Easy)
sr: једна боја (лако)

en: 2 Suits (Medium)
sr: две боје (средње)

en: 4 Suits (Hard)
sr: четири боје (тешко)

en: S&tack Options
sr: Опције &слагања

en: Face &Down (harder)
sr: лицем на&доле (теже)

en: Face &Up (easier)
sr: лицем на&горе (лакше)

en: Spider
sr: паук|/|$[својства аку 'паука']

en: Spider (1 Suit)
sr: паук (једна боја)

en: Spider (2 Suit)
sr: паук (две боје)

en: Spider (4 Suit)
sr: паук (четири боје)

en: 1 loss | %1 losses
sr[0]: %1 пораз
sr[1]: %1 пораза
sr[2]: %1 пораза
sr[3]: 1 пораз

en: 1 win | %1 wins
sr[0]: %1 победа
sr[1]: %1 победе
sr[2]: %1 победа
sr[3]: 1 победа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Longest winning streak:
sr: Најдужи низ победа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
sr: Одиграних партија:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Longest losing streak:
sr: Најдужи низ пораза:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
sr: Добијених партија:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current streak:
sr: Тренутни низ:

en: Yukon
sr: јукон|/|$[својства аку 'јукон']
