kpat - en to ug translation catalogue (9 entries)

en: Grandfather's Clock
ug: G

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: Move
ug: يۆتكە

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Bug fixes
ug: كەمتۈكلەرنى تۈزىتىش

en: Documentation
ug: قوللانمىلار

en: Spider
ug: ئۆمۈچۈك

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GameStats)
en: Statistics
ug: ستاتىستىكا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Games played:
ug: ئوينالغان ئويۇن:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Games won:
ug: يەڭگەن ئويۇن:
