kpat - en to xh translation catalogue (5 entries)

en: KDE Patience Game
xh: KDE Umdlalo Womonde

en: Bug fixes
xh: Ulungiso lwe bugs

en: Shuffle algorithm for game numbers
xh: I algorithm yotsalo yamanani omdlalo

en: Rewrite and current maintainer
xh: Bhala kwakhona umlondolozi wangoku

en: File to load
xh: Ifayile yokulayisha
