kphotoalbum - en to be translation catalogue (67 entries)

en: tomorrow
be: заўтра

en: today
be: сёння

en: yesterday
be: учора

en: Description
be: Апісанне

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Date:
be: Дата:

en: Annotate Next
be: Натаваць наступны

en: or
be: ці

en: and
be: і

en: Delete
be: Выдаліць

en: Rename...
be: Перайменаваць...

en: Usage
be: Выкарыстанне

en: Pause
be: Паўза

en: Images
be: Малюнкі

en: Move Items
be: Перанесці элементы

en: 10 Minutes
be: 10 хвілін

en: Loading information from images
be: Загрузка звестак з відарысаў

en: Media Type
be: Тып носьбіту

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
be: <p><b>Загрузка звестак з новых файлаў</b></p><p>У залежнасці ад колькасці відарысаў, гэта можа заняць час.<br/>Аднак, час гэтае дзеянне займае толькі калі знаходязцца новыя відарысы.</p>

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
be: Няма %1

en: not
be: не

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
be: Тэчка

en: People
be: Людзі

en: Places
be: Месцы

en: Size:
be: Памер:

en: Settings
be: Настаўленні

en: Camera
be: Камера

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: Orientation
be: Арыентацыя

en: Contrast
be: Кантраст

en: Saturation
be: Насычанасць

en: Content
be: Змест

en: Description:
be: Апісанне:

en: Layout
be: Расклад

en: Number of columns:
be: Колькасць слупкоў:

en: Theme:
be: Тэма:

en: Destination
be: Прызначэнне

en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: Select All
be: Вылучыць усё

en: Updating Database
be: Абнаўленне базы

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
be: &Выгляд

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
be: Прыватнасць

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
be: Утулкі

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
be: Галоўная панель начыння

en: Total: %1
be: Усяго: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
be: Катэгорыя

en: Category:
be: Катэгорыя:

en: Select None
be: Скінуць вылучэнне

en: Create My Own Database...
be: Стварыць маю асабістую базу....

en: Load Demo
be: Загрузіць прыклад

en: Saving...
be: Запіс...

en: Import...
be: Імпартаваць...

en: View
be: Выгляд

en: Unlock
be: Разблакаваць

en: General
be: Агульныя

en: Viewer
be: Праглядчык

en: New
be: Новая

en: Icon:
be: Значка:

en: Icon View
be: Значкі

en: Number of backups to keep:
be: Колькасць захоўваемых копій:

en: Categories
be: Катэгорыі

en: &Delete
be: В&ыдаліць

en:  sec
be:  сек

en: Natural Image Size
be: Звычайны памер відарыса

en: Natural Image Size If Possible
be: Звачайны памер відарыса, калі магчыма

en: Show
be: Паказаць

en: Show Label
be: Паказаць подпіс
