kphotoalbum - en to ca translation catalogue (1015 entries)

en: Tag is already used for another area
ca: L'etiqueta ja s'usa en una altra àrea

en: tomorrow
ca: demà

en: today
ca: avui

en: yesterday
ca: ahir

en: Description
ca: Descripció

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
ca: (Compta amb diferents descripcions de les imatges individuals, establint el text aquí ho substituireu tot)

en: Label and Dates
ca: Etiqueta i dates

en: Image Preview
ca: Vista prèvia de la imatge

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
ca: <para>Un text descriptiu de la imatge.</para><para>Si s'ha activat <emphasis>Usa la descripció Exif</emphasis> a <interface>Arranjament -> Configura el KPhotoAlbum... -> General</interface>, en aquest camp s'importarà la descripció incrustada en la informació Exif de la imatge, si està disponible.</para>

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Map
ca: Mapa

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
ca: Aquest giny de mapa permet veure la localització de les imatges si s'han trobat les coordenades GPS en la informació Exif.

en: Revert This Item
ca: Desfés aquest element

en: Clear Form
ca: Neteja el formulari

en: Options...
ca: Opcions...

en: &Done
ca: &Fet

en: Continue &Later
ca: Continua més &tard

[ctx: @action:button]
en: &Search
ca: &Cerca

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Label
ca: Etiqueta

en: Date:
ca: Data:

en: Time:
ca: Hora:

en: Use Fuzzy Date
ca: Usa la data aproximada

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
ca: <para>En el KPhotoAlbum, les imatges poden tenir una data i hora exactes, o bé una data <emphasis>aproximada</emphasis> que ha ocorregut en qualsevol hora durant un interval de temps especificat. Les imatges produïdes per les càmeres digitals normalment tenen una data exacta.</para><para>Si no coneixeu exactament quan es va prendre una fotografia (p. ex. si la fotografia ve d'una càmera analògica), llavors caldria establir <interface>Usa la data aproximada</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
ca: Megapíxels mínims:

en: Maximum megapixels:
ca: Megapíxels màxims:

en: Rating:
ca: Valoració:

en: Rating search mode:
ca: Mode de cerca de valoració:

en: File Name Pattern:
ca: Patró de nom de fitxer:

en: File Name Pattern
ca: Patró de nom de fitxer

en: Search only for RAW files
ca: S'estan només els fitxers RAW

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
ca: Anotacions (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
ca: Cerca

en: Done
ca: Fet

[ctx: @title:window]
en: Annotations
ca: Anotacions

en: Configure Window Layout...
ca: Configura la disposició de la finestra...

en: Save Current Window Setup
ca: Desa l'arranjament actual de les finestres

en: Reset layout
ca: Reinicia la disposició

en: Sort Alphabetically (Tree)
ca: Ordena alfabèticament (arbre)

en: Sort Alphabetically (Flat)
ca: Ordena alfabèticament (pla)

en: Sort by Date
ca: Ordena per data

en: Match Tags from the First Character
ca: Coincidència d'etiquetes des del primer caràcter

en: Match Tags from Word Boundaries
ca: Coincidència d'etiquetes des de límits de paraula

en: Match Tags Anywhere
ca: Coincidència d'etiquetes a qualsevol lloc

en: Show Only Selected Ctrl+S
ca: Mostra només els seleccionats Ctrl+S

en: Settings saved!
ca: S'ha desat la configuració!

en: Save current window setup
ca: Desa la configuració actual de les finestres

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
ca: <p>S'han fet alguns canvis a les anotacions. De debò voleu descartar tots els canvis recents per a cada fitxer afectat?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
ca: Descarto els canvis?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
ca: <p>Acabeu d'obrir el diàleg de cerca avançada. Per a treure'n el màxim partit, suggerim que llegiu la secció del manual de <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">cerca avançada</a>.</p><p>Aquest diàleg també s'empra per a introduir informació sobre les imatges. Trobareu consells addicionals sobre el seu ús llegint sobre el <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">tecleig</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
ca: <p>Acabeu d'obrir una de les finestres més importants del KPhotoAlbum. Conté moltes funcionalitats que s'han optimitzat per a un ús ràpid.</p><p>És molt recomanable que dediqueu 5 minuts per a llegir la <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentació d'aquest diàleg</a>.</p>

en: Sort Most Recently Used
ca: Ordena per ús més recent

en: Toggle Sorting
ca: Commuta l'ordenació

en: Toggle Showing Selected Items Only
ca: Commuta per a mostrar només els elements seleccionats

en: Annotate Next
ca: Anota següent

en: Annotate Previous
ca: Anota l'anterior

en: OK dialog
ca: Diàleg d'acord

en: Copy tags from previous image
ca: Copia les etiquetes des de la imatge anterior

en: Rotate counterclockwise
ca: Gira en sentit antihorari

en: Rotate clockwise
ca: Gira en sentit horari

en: Toggle fullscreen preview
ca: Commuta a vista prèvia de pantalla completa

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
ca: <p><b>No s'ha pogut associar l'etiqueta «%2»</b></p><p>La categoria «%1» a la qual pertany l'etiqueta «%2» no es pot posicionar.</p><p>Si voleu usar aquesta etiqueta, canvieu-ho en el diàleg de configuració. Si aquesta etiqueta ja no hauria d'estar en la base de dades de reconeixement, es pot suprimir a l'arranjament.</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
ca: <p><b>No s'ha pogut associar l'etiqueta «%2»</b></p><p>La categoria «%1» a la qual pertany l'etiqueta «%2» no existeix.</p><p>Si voleu usar aquesta etiqueta, afegiu aquesta categoria i marqueu-la com a posicionable. Si aquesta etiqueta ja no hauria d'estar en la base de dades de reconeixement, es pot suprimir al diàleg de configuració.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
ca: Anota la imatge anterior (Re Pàg)

en: Annotate next image (Page Down)
ca: Anota la imatge següent (Av Pàg)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
ca: <para>Estableix les mateixes etiquetes en aquesta imatge com en l'anterior. La data, etiqueta, valoració, i descripció de la imatge es deixen sense canvis.</para>

en: Category for new areas:
ca: Categoria de les àrees noves:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
ca: Oculta o mostra àrees en la imatge

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
ca: Si s'activen les <emphasis>etiquetes posicionables</emphasis> com a mínim per a una categoria a <interface>Arranjament -> Configura el KPhotoAlbum... -> Categories</interface>, es poden associar àrees específiques de la imatge amb etiquetes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
ca: Les àrees d'una imatge només es poden mostrar en mode d'anotació d'imatge única.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
ca: Commuta a vista prèvia de pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
ca: Gira en sentit antihorari

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
ca: Gira en sentit horari

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
ca: Copia les etiquetes des de la imatge etiquetada prèviament

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
ca: Suprimeix la imatge

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
ca: Introduïu una etiqueta...

en: or
ca: o

en: and
ca: i

en: Sort by date
ca: Ordena per data

en: Show only selected Ctrl+S
ca: Mostra només els seleccionats Ctrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
ca: L'etiqueta que heu introduït és l'etiquetà que s'assignarà automàticament a les imatges noves trobades sense etiqueta (<interface>Arranjament -> Configura el KPhotoAlbum... -> Categories -> Imatges sense etiquetes</interface>). No es mostrarà aquí, ja que està seleccionada per a aquesta finalitat.

en: No Item Selected
ca: Cap element seleccionat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Rename...
ca: Reanomena...

en: <b>Tag Groups</b>
ca: <b>Grups d'etiquetes</b>

en: Tag groups
ca: Grups d'etiquetes

en: Add this tag to a new tag group...
ca: Afegeix aquesta etiqueta a un grup d'etiquetes nou...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
ca: Fes aquesta etiqueta un grup d'etiquetes i afegeix una etiqueta...

en: Remove from tag group %1
ca: Elimina del grup d'etiquetes %1

en: <b>Sorting</b>
ca: <b>S'està ordenant</b>

en: Usage
ca: Ús

en: Alphabetical (Flat)
ca: Alfabètic (pla)

en: Alphabetical (Tree)
ca: Alfabètic (arbre)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
ca: <p>De debò voleu suprimir «%1»?<br/>Suprimint aquest element s'eliminarà qualsevol informació referent a ell de qualsevol imatge que el contingui.</p>

en: Really Delete %1?
ca: De debò suprimeixo %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
ca: Canvia de nom l'element

en: Enter new name:
ca: Introduïu el nom nou:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
ca: <p>De debò voleu reanomenar «%1» per «%2»?<br/>Fer-ho reanomenarà «%3» en qualsevol imatge que el contingui.</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
ca: Reanomeno %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
ca: Reanomena

en: New tag group
ca: Grup d'etiquetes nou

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
ca: Nom del grup d'etiquetes nou al qual s'afegirà l'etiqueta:

en: Add a tag
ca: Afegeix una etiqueta

en: Name for the tag to be added to this tag group:
ca: Nom de l'etiqueta que s'afegirà a aquest grup d'etiquetes:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
ca: Elimina una àrea

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
ca: <p>%1 ja s'ha etiquetat en una altra àrea d'aquesta imatge.</p><p>Si continueu, s'eliminarà l'etiqueta anterior...</p>

en: Replace existing area?
ca: Substitueixo l'àrea existent?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
ca: Elimina l'etiqueta %1 (%2)

en: Associate with
ca: Associa amb

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
ca: Associa amb

en: Extracting Thumbnail
ca: S'estan extraient les miniatures

en: Extract Video Thumbnail
ca: Extracció de les miniatures de vídeo

en: Read Video Length
ca: Lectura de la durada del vídeo

en: Search for videos without length information
ca: Cerca de vídeos sense la informació de la durada

en: Searching for videos without video thumbnails
ca: Cerca de vídeos sense les miniatures de vídeo

en: Not Started
ca: No començada

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
ca: Detalls

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
ca: Transcorregut

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
ca: Visualitzador de treballs en segon pla

en: Pause
ca: Pausa

en: Continue
ca: Continua

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
ca: <p>Treballs actius: %1<br/>Treballs pendents: %2<hr/><br/>Codis dels colors:<ul><li><b>Verd parpellejant</b>: Treballs actius en segon pla</li><li><b>Gris</b>: Treballs no actius</li><li><b>Groc</b>: La cua de treballs està en pausa</li><li><b>Groc parpellejant</b>:La cua de treballs està en pausa per als treballs en segon pla, però està en execució per a treballs en primer pla (com l'extracció d'una miniatura d'un fitxer de vídeo, la qual s'està mostrant actualment en el visualitzador de miniatures)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
ca: Cap

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
ca: Cap altre

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
ca[0]: 1 imatge
ca[1]: %1 imatges

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
ca[0]: 1 vídeo
ca[1]: %1 vídeos

en: Images
ca: Imatges

en: Videos
ca: Vídeos

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: End Date
ca: Data final

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
ca: Tot

en: Geo Position
ca: Geoposició

en: Exif Info
ca: Informació Exif

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
ca: Cerca

en: Untagged Images
ca: Imatges sense etiquetes

en: Show Thumbnails
ca: Mostra les miniatures

en: Search did not match any images or videos.
ca: La cerca no ha trobat cap imatge o vídeo.

en: Empty Search Result
ca: Resultat de la cerca buit

en: Exif Search
ca: Cerca Exif

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
ca: cerca

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
ca: <p>Encara no heu configurat quina etiqueta s'usarà per a indicar les imatges sense etiquetar.</p><p>Si us plau, seguiu els passos següents per a fer-ho:<ul><li>En la barra de menús seleccioneu <b>Arranjament</b></li><li>Des d'aquí seleccioneu <b>Configura el KPhotoAlbum...</b></li><li>Seleccioneu la icona de <b>Categories</b> </li><li>Configureu la secció <b>Imatges sense etiquetes</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
ca: Funcionalitats sense configurar

en: "%1" and "%2"
ca: «%1» i «%2»

en: "%1"
ca: «%1»

en: , "%1"
ca: , «%1»

en:  and "%1"
ca:  i «%1»

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
ca[0]: <p>Acabeu d'arrossegar un element sobre un altre. Això convertirà l'element de destí en un grup d'etiquetes i definirà l'element arrossegat com a membre d'aquest grup. Els grups d'etiquetes es poden usar per a indicar que, per exemple, «Las Vegas és als EUA». En aquest exemple arrossegaríeu Las Vegas sobre EUA. Quan establiu grups d'etiquetes podeu veure, p. ex. totes les imatges dels EUA seleccionant només aquest element en el visualitzador.</p><p>De debò és la vostra intenció fer de «%3» un grup d'etiquetes i afegir «%2» com a membre?</p>
ca[1]: <p>Acabeu d'arrossegar alguns elements sobre un altre. Això convertirà l'element de destí en un grup d'etiquetes i definirà els elements arrossegats com a membres d'aquest grup. Els grups d'etiquetes es poden usar per a indicar que, per exemple, «Las Vegas i Nova York són als EUA». En aquest exemple arrossegaríeu Las Vegas i Nova York sobre EUA. Quan establiu grups d'etiquetes podeu veure, p. ex. totes les imatges dels EUA seleccionant només aquest element en el visualitzador.</p><p>De debò és la vostra intenció fer de «%3» un grup d'etiquetes i afegir «%2» com a membres?</p>

en: Move Items
ca: Mou elements

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
ca: Barra de dates

en: Scroll right
ca: Desplaça a la dreta

en: Scroll left
ca: Desplaça a l'esquerra

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Zoom out
ca: Redueix

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
ca: Neteja la selecció de dates

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
ca: <title>La barra de dates</title><para><list><item>El desplaçament és usant els botons de fletxes, la roda del ratolí, o el botó del mig del ratolí.</item><item>Per al zoom s'usen els botons +/- o Ctrl + roda del ratolí.</item><item>Per a restringir la vista a la selecció d'un interval de dates: Clic/arrossegueu sota la línia de temps.</item><item>Aneu a una data fent clic a la barra de l'histograma.</item></list></para>

en: Show Ranges
ca: Mostra els intervals

en: Show Resolution Indicator
ca: Mostra l'indicador de resolució

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
ca[0]: 1 exacte
ca[1]: %1 exactes

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
ca[0]:  + 1 interval
ca[1]:  + %1 intervals

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
ca[0]:  = 1 en total
ca[1]:  = %1 en total

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
ca[0]: %1 imatge/vídeo
ca[1]: %1 imatges/vídeos

en: 1 Year
ca: 1 any

en: 1 Month
ca: 1 mes

en: 1 Week
ca: 1 setmana

en: 1 Day
ca: 1 dia

en: 2 Hours
ca: 2 hores

en: 10 Minutes
ca: 10 minuts

en: 1 Minute
ca: 1 minut

en: 10 Seconds
ca: 10 segons

en: Unable to create folder '%1'.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «%1».

en: Unable to Create Folder
ca: No s'ha pogut crear la carpeta

en: Error when saving image '%1'.
ca: Error mentre es desava la imatge «%1».

en: Error Saving Image
ca: Error en desar la imatge

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
ca: gen

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
ca: abr

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
ca: mai

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
ca: ago

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
ca: set

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
ca: des

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
ca: El fitxer «%1» de desament automàtic ja existeix (mida %3 kB) i és més nou que «%2». S'ha d'usar el fitxer de desament automàtic?

en: Found Autosave File
ca: Fitxer de desament automàtic

en: Loading information from images
ca: S'està carregant la informació des de les imatges

en: Media Type
ca: Tipus de suport

en: Image
ca: Imatge

en: Video
ca: Vídeo

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
ca: KPhotoAlbum - cal una reparació manual (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
ca: <p><b>S'està carregant la informació dels fitxers nous</b></p><p>En funció del nombre d'imatges, això pot trigar un temps.<br/>Malgrat tot, només hi haurà un retard quan es trobin imatges noves.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
ca[0]: <p><b>S'està calculant la suma de verificació del fitxer %1</b></p>
ca[1]: <p><b>S'estan calculant les sumes de verificació dels fitxers %1</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
ca: <p>En emmagatzemar la suma de verificació per a cada imatge, el KPhotoAlbum és capaç de trobar les imatges, encara que les moveu pel disc.</p>

en: Following files could not be read:
ca: No s'han pogut llegir els següents fitxers:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
ca: Cap %1

en: not
ca: no

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
ca: Cap altre %1

en: <p>The XML database file is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
ca: <p>El fitxer XML de la base de dades és d'una versió més nova del KPhotoAlbum!</p><p>És possible que pugueu llegir aquest fitxer, però en escriure-hi es perdrà la informació desada en la versió més nova</p>

en: XML database file version mismatch
ca: Desaparellament de la versió del fitxer XML de la base de dades

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
ca: Carpeta

en: Tokens
ca: Símbols

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
ca: <p>Línia %1, columna %2: categoria duplicada «%3»</p><p>Seleccioneu continuar per a ignorar la categoria duplicada i intentar una reparació automàtica, o seleccionar cancel·la per a sortir.</p>

en: Error in database file
ca: Error en el fitxer de la base de dades

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
ca: <p><b>Aquesta versió del KPhotoAlbum ja no tradueix les categories «estàndard».</b></p><p>Això vol dir que – si useu una configuració regional diferent de l'anglès – diverses categories ara es mostren en anglès. <p></p>Podeu reanomenar manualment les categories en qualsevol moment i desar-les a la base de dades.</p><p>En alguns casos, podeu arribar a tenir dues categories buides addicionals, «Carpeta» i «Tipus de suport». Les podeu suprimir.</p>

en: Changed standard category names
ca: Han canviat els noms estàndard de les categories

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
ca: <p>Línia %1, columna %2: entrada duplicada per al fitxer «%3» amb una suma MD5 diferent.</p><p>Es requereix una reparació manual!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
ca: <p>Les imatges/vídeos no estan ordenats, en conseqüència la navegació amb la barra de dates només funcionarà de manera regular.</p><p>En el menú <b>Manteniment</b>, trobareu <b>Mostra les imatges amb dates incompletes</b>, el qual podeu usar per a trobar les imatges on manca la informació de la data.</p><p>Llavors podeu seleccionar les imatges que teniu raons per a creure que porten una data correcta a les dades Exif o en el fitxer, i executar «<b>Manteniment -> Llegeix la informació Exif</b>» per a tornar a llegir la informació.</p><p>Finalment, una vegada totes les imatges tinguin la seva data informada, podeu executar «<b>Imatges -> Ordena-ho tot per data i hora</b>» per a ordenar-les a la base de dades.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
ca: Les imatges/vídeos no estan ordenats

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
ca: <p>No totes les imatges de la base de dades tenen informació sobre la seva mida; això cal per a obtenir el millor resultat a la vista de miniatures. Per a arreglar-ho, només cal anar al menú <b>Manteniment</b>, i primer trieu <b>Suprimeix totes les miniatures</b>, i després trieu <tt>Construeix les miniatures</tt>.</p><p>Si no ho feu així, es provocarà un espai extra al voltant de les imatges en la vista de miniatures -només això-, per tant, no és urgent fer-ho.</p>

en: Not All Images Have Size Information
ca: No totes les imatges tenen informació de la mida

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
ca: <p>S'han trobat i reparat incoherències a la base de dades. Diverses categories ara contenen etiquetes que s'han fusionat durant la reparació.</p><p>Les etiquetes següents requereixen una inspecció manual:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
ca: </ul></p><p>Totes les imatges afectades també s'han marcat amb l'etiqueta <em>KPhotoAlbum - cal una reparació manual</em>.</p>

en: Database repair required
ca: Es requereix la reparació de la base de dades

en: <p>KPhotoAlbum was unable to load a default setup, which indicates an installation error</p><p>If you have installed KPhotoAlbum yourself, then you must remember to set the environment variable <b>KDEDIRS</b>, to point to the topmost installation folder.</p><p>If you for example ran cmake with <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, then you must use the following environment variable setup (this example is for Bash and compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>In case you already have KDEDIRS set, simply append the string as if you where setting the <b>PATH</b> environment variable</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum no ha estat capaç de carregar una configuració per defecte, això indica que hi ha un error en la instal·lació</p><p>Si heu instal·lat el KPhotoAlbum vós mateix, heu de recordar d'inicialitzar la variable d'entorn <b>KDEDIRS</b>, per a apuntar a la carpeta d'instal·lació més alta.</p><p>Si, per exemple, executeu el «cmake» amb <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, llavors heu d'usar l'opció següent per a la variable d'entorn (aquest exemple és per al Bash i els intèrprets d'ordres compatibles):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>En cas de tenir KDEDIRS ja inicialitzat, senzillament afegiu la cadena com si esteu configurant la variable <b>PATH</b></p>

en: No default setup file found
ca: No s'ha trobat cap fitxer de configuració per defecte

en: People
ca: Gent

en: Places
ca: Llocs

note: i18n("Events"))
en: Events
ca: Esdeveniments

note: i18n("untagged"))
en: untagged
ca: Sense etiquetar

en: Error Running Demo
ca: Error en executar la demostració

en: Unable to open '%1' for reading
ca: No ha estat possible obrir «%1» per a lectura

en: line %1 column %2 in file %3: %4
ca: línia %1 columna %2 en el fitxer %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
ca: Ha fallat en recuperar la còpia de seguretat: %1

en: Error in file %1: No elements found
ca: Error en el fitxer %1: no s'ha trobat cap element

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
ca: Error en el fitxer %1: s'esperava «KPhotoAlbum» com a element superior, però s'ha trobat «%2»

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
ca: <p>No s'ha pogut desar la base de dades d'imatges a XML.</p>El fitxer %1 no s'ha pogut obrir a causa del següent error: %2

en: Error while saving...
ca: Error en desar...

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
ca: <p>Error en eliminar la versió antiga de la base de dades d'imatges.</p><p>Torneu-ho a intentar de nou o substituïu el fitxer %1 amb el fitxer %2 manualment!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
ca: <p>Error en moure el fitxer XML temporal a una ubicació permanent.</p><p>Torneu-ho a intentar de nou o reanomeneu el fitxer %1 a %2 manualment!</p>

en: Error creating zip file %1
ca: Error en crear el fitxer zip %1

en: Error Making Numbered Backup
ca: Error en fer la còpia de seguretat numerada

en: Error writing file %1 to zip file %2
ca: Error en escriure el fitxer %1 al fitxer zip %2

en: Error reading next element
ca: Error en llegir l'element següent

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
ca: S'esperava llegir un element d'inici o aturada, però s'ha llegit %1

en: Expected to read %1, but read %2
ca: S'esperava llegir %1, però s'ha llegit %2

en: Expected to read an end element but read %1
ca: S'esperava llegir un element de final, però s'ha llegit %1

en: Expected to read start element '%1'
ca: S'esperava llegir un element d'inici «%1»

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
ca: <p>S'ha trobat un error a la línia %1, columna %2:<nl/><message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
ca: <p>Informació addicional de l'error:<nl/><message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
ca: <p>Camí de la base de dades: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
ca: Error en llegir el fitxer de la base de dades

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
ca: Informació Exif i metadades del fitxer

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
ca: Filtre d'etiquetes...

en: IPTC character set:
ca: Joc de caràcters de l'IPTC:

en: Exif info
ca: Informació Exif

en: File metadata
ca: Metadades del fitxer

en: Absolute path:
ca: Camí absolut:

en: MIME type:
ca: Tipus MIME:

en: Size:
ca: Mida:

en: Created:
ca: Creat:

en: Changed:
ca: Canviat:

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Group:
ca: Grup:

en: Permissions:
ca: Permisos:

en: Open folder with a file manager
ca: Obre la carpeta amb un gestor de fitxers

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
ca: Llegeix la informació Exif dels fitxers

en: Update Exif search database
ca: Actualitza la base de dades de la cerca Exif

en: Update image date
ca: Actualitza la data de la imatge

en: Use modification date if Exif not found
ca: Usa la data de modificació si no es troba l'Exif

en: Update image orientation from Exif information
ca: Actualitza l'orientació de la imatge des de la informació Exif

en: Update image description from Exif information
ca: Actualitza la descripció de la imatge des de la informació Exif

en: Affected Files
ca: Fitxers afectats

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
ca: <p>Aneu amb compte en establir que les dades Exif poden <b>sobreescriure</b> les dades que prèviament heu introduït manualment usant el diàleg de configuració de la imatge.</p>

en: Override image dates
ca: Sobreescriure les dates de la imatge

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
ca: Cerca Exif

en: Settings
ca: Arranjament

en: Aperture (F Number)
ca: Obertura (nombre f)

en: Focal Length
ca: Distància focal

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
ca: a

en: Camera
ca: Càmera

en: Lens
ca: Lent

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Iso setting
ca: Valor ISO

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
ca: seg.

en: 1 second
ca: 1 segon

en: Exposure time
ca: Temps d'exposició

en: Exposure Program
ca: Programa d'exposició

en: Orientation
ca: Orientació

en: Metering Mode
ca: Mode de mesura

en: Sharpness
ca: Agudesa

en: Saturation
ca: Saturació

en: No cameras found in the database
ca: No s'ha trobat la càmera a la base de dades

en: No lenses found in the database
ca: No s'han trobat lents a la base de dades

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
ca: No totes les imatges a la base de dades tenen informació sobre la lent. <note>Torneu a crear la base de dades per a la cerca Exif per a assegurar-vos que teniu les dades sobre la lent per a totes les imatges.</note>

en: <p>No file name given!</p>
ca: <p>No s'ha proporcionat cap nom de fitxer.</p>

en: Generating images for HTML page
ca: Generant les imatges per a la pàgina HTML

en: Error copying %1 to %2
ca: Error en copiar %1 a %2

en: <a href="%1">prev</a>
ca: <a href="%1">anterior</a>

en: prev
ca: anterior

en: <a href="index-%1.html">index</a>
ca: <a href="index-%1.html">índex</a>

en: <a href="%1">next</a>
ca: <a href="%1">següent</a>

en: next
ca: següent

en: Could not create file '%1'.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%1».

en: Could Not Create File
ca: No s'ha pogut crear el fitxer

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
ca: <p>No s'ha pogut copiar %1 a %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
ca: No s'ha pogut escriure la imatge «%1».

en: Date
ca: Data

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
ca: Exportació HTML

en: Content
ca: Contingut

en: Page title:
ca: Títol de la pàgina:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Create .kim export file
ca: Crea el fitxer d'exportació .kim

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
ca: Pel·lícules inserides en pàgines

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
ca: Usa marcadors HTML5 de vídeo

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
ca: <p>Aquesta selecció generarà fitxers de vídeo adequats per a mostrar-los al web. Es requereixen l'avconv i el ffmpeg2theora per a la generació dels fitxers de vídeo.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
ca: Genera fitxers de vídeo HTML5 (mp4 i ogg)

en: What to Include
ca: Què incloure

en: Layout
ca: Disposició

en: Thumbnail size:
ca: Mida de les miniatures:

en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Theme:
ca: Tema:

en: Theme Description
ca: Descripció del tema

en: Image Sizes
ca: Mides d'imatge

en: Full size
ca: Mida completa

en: Destination
ca: Destinació

en: Base folder:
ca: Carpeta base:

en: Gallery folder:
ca: Carpeta de galeria:

en: Output folder:
ca: Carpeta de sortida:

en: URL for final destination of .kim file:
ca: URL de la destinació final del fitxer «.kim»:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
ca: <p>Si moveu la galeria a una ubicació remota, establiu aquí l'URL de destinació.</p><p>Això només afectarà el fitxer <filename>.kim</filename> generat.</p>

en: Open gallery in browser:
ca: Obre la galeria en el navegador:

en: You must select at least one resolution.
ca: Heu de seleccionar una resolució com a mínim.

en: Select base folder...
ca: Selecció de la carpeta base...

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
ca: <p>No heu especificat cap carpeta base. Aquesta és la carpeta de més amunt per a les vostres imatges. Sota aquesta carpeta trobareu les col·leccions generades en subcarpetes separades.</p>

en: No Base Folder Specified
ca: No s'ha especificat cap carpeta base

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
ca: <p>No heu especificat cap carpeta de sortida. Aquesta és la carpeta que conté les imatges reals. La carpeta serà una subcarpeta de la carpeta base especificada a dalt.</p>

en: No Output Folder Specified
ca: No s'ha especificat cap carpeta de sortida

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
ca: <p>Error en llegir informació quant a %1. El més probable és que la carpeta no existeixi.</p><p>El missatge d'error és: %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
ca: <p>%1 no existeix, no és cap carpeta o no s'hi pot escriure.</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
ca: <p>La carpeta de sortida %1 ja existeix. Normalment, voldreu especificar una carpeta nova.</p> <p>S'hauria de suprimir abans %2?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
ca: La carpeta existeix

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
ca: No s'ha pogut trobar cap tema -segurament hi ha un error d'instal·lació-

en: More than one theme is set as default, using theme %1
ca: S'ha establit per defecte més d'un tema. S'està emprant el tema %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
ca: per

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
ca: <p>La carpeta de la galeria no pot estar buida.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
ca: <p>La carpeta de sortida ja existeix.</p>

en: Failed to start
ca: Ha fallat en iniciar

en: Crashed
ca: Ha fallat

en: Timedout
ca: Ha expirat el temps

en: Read error
ca: Error de lectura

en: Write error
ca: Error d'escriptura

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
ca: <p>Error en extreure les miniatures de vídeo.<br/>L'error és: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
ca: No s'han pogut extreure les miniatures de vídeo d'alguns fitxers. O el fitxer està malmès d'alguna manera, o el vídeo és massa curt. Per a la vostra comoditat, s'ha establert el símbol «%1» en aquests vídeos.
    
    (Potser cal esperar que el LED d'extracció de vídeo de la barra d'estat aturi el parpelleig per a veure tots els vídeos afectats)

en: Building all thumbnails may take a long time.
ca: La construcció de totes les miniatures pot trigar una estona.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
ca: Voleu reconstruir totes les miniatures?

en: Building thumbnails
ca: S'estan construint les miniatures

en: Save an export file
ca: Desa un fitxer d'exportació

en: KPhotoAlbum import files
ca: Fitxers d'importació del KPhotoAlbum

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
ca: Configuració de l'exportació i còpia de les imatges

en: How to Handle Images
ca: Com manipular les imatges

en: Include in .kim file
ca: Inclou en el fitxer .kim

en: Do not copy files, only generate .kim file
ca: No copiïs els fitxers, genera només el fitxer .kim

en: Automatically copy next to .kim file
ca: Còpia automàtica al costat del fitxer .kim

en: Hard link next to .kim file
ca: Enllaç dur al costat del fitxer .kim

en: Symbolic link next to .kim file
ca: Enllaç simbòlic al costat del fitxer .kim

en: Compress export file
ca: Comprimeix el fitxer d'exportació

en: Generate thumbnails
ca: Genera les miniatures

en: Limit maximum image dimensions to:
ca: Limita les dimensions màximes de la imatge a:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
ca: <p>Si les vostres imatges estan emmagatzemades en un format de fitxer no comprimit, llavors podeu marcar això. Per altra banda, s'incrementa el temps durant les operacions d'importació i exportació.</p><p>En altres paraules, no marqueu això si les imatges estan emmagatzemades en jpg, png o gif. Però marqueu-ho si les imatges estan emmagatzemades en tiff.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
ca: <p>Genera imatges de miniatures</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
ca: <p>Amb aquesta opció podeu limitar les dimensions màximes (amplada i alçada) de les imatges. Això farà que el fitxer resultant de l'exportació sigui més petit, però la qualitat també serà pitjor si algú vol veure les imatges exportades amb dimensions més grans.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
ca: <p>Quan exporteu imatges, cal tenir present que hi ha dues coses que la persona que les importi necessitarà: <br/>1) la meta-informació (contingut de la imatge, data, etc.) <br/>2) les imatges mateixes.</p> <p>Les imatges mateixes poden estar al costat del fitxer .kim, o copiades dins el fitxer .kim. Copiar les imatges dins el fitxer .kim funciona bé per als destinataris que vulguin totes o la majoria de les imatges, per exemple, quan s'envia un grup sencer d'imatges. Per altra banda, quan ubiqueu les imatges a la Web, moltes persones les veuran, però només se'n descarregaran una part. En aquests casos, funciona millor separar les imatges i el fitxer .kim, ubicant-les al costat del fitxer .kim, de manera que l'usuari pugui accedir a les imatges que desitgi.</p>

en: Error creating zip file
ca: Error en crear el fitxer zip

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Creating index file
ca: S'està creant el fitxer d'índex

en: Creating thumbnails
ca: S'estan creant les miniatures

en: Copying image files
ca: S'estan copiant els fitxers d'imatge

en: Error writing file %1
ca: Error en escriure el fitxer %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
ca: <p>Altres usuaris del KPhotoAlbum poden carregar ara el fitxer importat dins la seva base de dades, seleccionant <b>Importa</b> al menú Fitxer.</p> <p>Si l'han trobat a un lloc web, i el servidor web està configurat correctament, tot el que necessiten és clicar-lo des del Konqueror. Per a habilitar-ho, el vostre servidor web cal que estigui configurat per a funcionar amb el KPhotoAlbum. Ho podeu fer afegint la línia següent al <b>/etc/httpd/mime.types</b> o similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>Això farà que el vostre servidor web informi el Konqueror que aquest és un fitxer del KPhotoAlbum quan es cliqui a l'enllaç, en cas contrari, el servidor web informarà el Konqueror que és un fitxer de text.</p>

en: How to Use the Export File
ca: Com usar el fitxer d'exportació

en: KPhotoAlbum Export Files
ca: Fitxers d'exportació del KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
ca: No es pot crear el fitxer temporal

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
ca: <p>El fitxer XML no indica l'origen de les imatges; això és un senyal clar que el fitxer està corromput</p>

en: <h1><font size="+2">Welcome to KPhotoAlbum Import</font></h1>This wizard will take you through the steps of an import operation. The steps are: <ol><li>First you must select which images you want to import from the export file. You do so by selecting the checkbox next to the image.</li><li>Next you must tell KPhotoAlbum in which folder to put the images. This folder must of course be contained by the base folder KPhotoAlbum uses for images. KPhotoAlbum will take care to avoid name clashes</li><li>The next step is to specify which categories you want to import (People, Places, ... ) and also tell KPhotoAlbum how to match the categories from the file to your categories. Imagine you load from a file, where a category is called <b>Blomst</b> (which is the Danish word for flower), then you would likely want to match this with your category, which might be called <b>Blume</b> (which is the German word for flower) - of course given you are German.</li><li>The final steps, is matching the individual tokens from the categories. I may call myself <b>Jesper</b> in my image database, while you want to call me by my full name, namely <b>Jesper K. Pedersen</b>. In this step non matches will be highlighted in red, so you can see which tokens was not found in your database, or which tokens was only a partial match.</li></ol>
ca: <h1><font size="+2">Us donem la benvinguda a l'importador del KPhotoAlbum</font></h1> Aquest assistent us guiarà pas a pas per l'operació d'importació. Els passos són:<ol><li>Primer heu de seleccionar les imatges que voleu importar des del fitxer d'exportació. Es fa seleccionant la casella de selecció contigua a la imatge.</li> <li>Després heu de dir-li al KPhotoAlbum en quina carpeta posar les imatges. Aquesta carpeta ha d'estar continguda dins la carpeta arrel que usa el KPhotoAlbum per a les imatges. El KPhotoAlbum s'encarregarà d'evitar les coincidències de nom</li><li>El següent pas és indicar quines categories voleu importar (gent, llocs,...) i també dir-li al KPhotoAlbum com aparellar les categories del fitxer a les vostres categories. Imagineu que carregueu des d'un fitxer, a on hi ha una categoria anomenada <b>Blomst</b> (que és la paraula danesa per a flor); la voldríeu aparellar amb la vostra categoria, que es podria anomenar <b>Blume</b> (que és la paraula alemanya per a flor) -suposant que fóssiu alemany-.</li><li>El darrer pas és aparellar els símbols individuals des de les categories. Jo puc anomenar-me <b>Jesper</b> a la meva base de dades d'imatges, mentre que vós preferiu anomenar-me pel meu nom sencer <b>Jesper K. Pedersen</b>. En aquest pas, els desaparellaments s'il·luminen amb vermell, de manera que podeu veure quins símbols no s'han trobat a la vostra base de dades, o quins símbols s'han aparellat només parcialment.</li></ol>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
ca: Introducció

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Deselect All
ca: Desselecciona-ho tot

en: Select Which Images to Import
ca: Selecció de les imatges a importar

en: Destination of images:
ca: Destinació de les imatges:

en: Destination of Images
ca: Destinació de les imatges

en: The folder must be a subfolder of %1
ca: La carpeta hauria de ser una subcarpeta de %1

en: This folder is reserved for category images.
ca: Aquesta carpeta està reservada per a les imatges de categoria.

en: Match Categories
ca: Aparellament de categories

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
ca: La carpeta %1 no existeix. S'hauria de crear?

[ctx: @title]
en: Create folder?
ca: Creo la carpeta?

[ctx: @action:button]
en: Create
ca: Crea

en: Error creating folder %1
ca: Error en crear la carpeta %1

en: How to resolve clashes
ca: Com resoldre col·lisions

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
ca: Copiant les imatges

en: Error when writing image %1
ca: Error en escriure la imatge %1

en: Updating Database
ca: S'està actualitzant la base de dades

en: Cannot copy from any of the following locations:
ca: No es pot copiar des de cap de les ubicacions següents:

[ctx: @title]
en: Copy failed
ca: Ha fallat la còpia

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
ca: Continua sense preguntar

en: Key in file
ca: Clau al fitxer

en: Key in your database
ca: Clau a la base de dades

en: Unable to open '%1' for reading.
ca: No ha estat possible obrir «%1» per a lectura.

en: Error Importing Data
ca: Error en importar dades

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
ca: Error en llegir el contingut de la carpeta del fitxer %1; segurament el fitxer està trencat.

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
ca: Error en llegir el fitxer index.xml des de %1; segurament el fitxer està trencat.

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
ca: L'element de miniatures en exportar el fitxer no era una carpeta; això indica que el fitxer està trencat.

en: No thumbnail existed in export file for %1
ca: No existeixen miniatures en exportar el fitxer %1

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
ca: El fitxer d'exportació no conté una subcarpeta d'imatges; això indica que el fitxer està trencat

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
ca: L'element d'imatges del fitxer d'exportació no era una carpeta; això indica que el fitxer està trencat

en: No image existed in export file for %1
ca: No existeixen imatges en el fitxer d'exportació %1

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
ca[0]: Una imatge del fitxer importat té la mateixa suma MD5 que una imatge de la base de dades. Com s'ha de resoldre això?
ca[1]: %1 imatges del fitxer importat tenen la mateixa suma MD5 que algunes imatges de la base de dades. Com s'ha de resoldre això?

en: Use data from
    Import File
ca: Usa les dades del
    fitxer importat

en: Use data from
    Database
ca: Usa les dades de
    la base de dades

en: Merge data
ca: Fusiona les dades

en: Date and Time
ca: Data i hora

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
ca: Conflicte en les opcions de la línia d'ordres: %1 i %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
ca: Eina de miniatures del KPhotoAlbum

en: Tool for inspecting and editing the KPhotoAlbum thumbnail cache
ca: Eina per a inspeccionar i editar la memòria cau de miniatures del KPhotoAlbum

en: Development, Maintainer
ca: Desenvolupament, mantenidor

en: Development, Optimization
ca: Desenvolupament, optimització

en: Development, Releases, Website
ca: Desenvolupament, publicacions, lloc web

en: Former Maintainer, Project Creator
ca: Mantenidor anterior, creador del projecte

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
ca: La carpeta que conté la carpeta «.thumbnail».

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
ca: Imprimeix informació sobre la memòria cau de les miniatures.

[ctx: @info:shell]
en: Convert thumbnailindex to format suitable for KPhotoAlbum >= 4.3.
ca: Converteix l'índex de miniatures al format adequat per al KPhotoAlbum >= 4.3.

[ctx: @info:shell]
en: Check thumbnail cache for consistency of thumbnail dimensions.
ca: Comprova la coherència de la memòria cau per a les dimensions de les miniatures.

[ctx: @info:shell]
en: Fix inconsistent thumbnails by removing them from the cache (requires --check-thumbnail-dimensions).
ca: Corregeix les miniatures incoherents eliminant-les de la memòria cau (requereix «--check-thumbnail-dimensions»).

[ctx: @info:shell]
en: Remove unreferenced thumbnails from the thumbnail data files.
ca: Elimina les miniatures sense referència dels fitxers de dades de miniatures.

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
ca: Menys detallat.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
ca: Manca un argument!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
ca: %1 no és cap carpeta!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail cache folder: %1
ca: Carpeta cau de les miniatures: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
ca: Versió del fitxer d'índex de les miniatures: %1

[ctx: @info:shell]
en: Maximum supported thumbnailindex file version: %1
ca: Versió màxima admesa del fitxer d'índex de les miniatures: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
ca: Dimensions a l'emmagatzematge de miniatures: %1 píxels

[ctx: @info:shell]
en: Note: Thumbnail storage dimensions are defined in the configuration file prior to v5.
ca: Nota: Abans de la versió 5, les dimensions a l'emmagatzematge de miniatures es definien al fitxer de configuració.

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
ca: Nombre de miniatures: %1

[ctx: @info:shell]
en: No inconsistencies found.
ca: No s'ha trobat cap incoherència.

[ctx: @info:shell This line is printed before a list of file names.]
en: The following thumbnails appear to have incorrect sizes:
ca: Les següents miniatures semblen tenir mides incorrectes:

[ctx: @info:shell]
en: Removed 1 inconsistent thumbnail from the database.
     | Removed %1 inconsistent thumbnails from the database.
ca[0]: S'ha eliminat 1 miniatura incoherent de la base de dades.
ca[1]: S'han eliminat %1 miniatures incoherents de la base de dades.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «thumbnailindex»!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
ca: No s'ha canviat l'índex de miniatures.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open temporary file for writing!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal per a escriptura!

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
ca: No s'ha pogut fer una còpia de seguretat del fitxer «thumbnailindex»!

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer d'índex de miniatures temporal a la ubicació final!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
ca: El missatge d'error ha estat: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
ca: L'índex de miniatures no és un fitxer en la versió 5!

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
ca: Privadesa

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
ca: &Manteniment

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
ca: Connectors

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
ca: En llegir la informació horària de les imatges, s'usa la seva informació Exif. La informació Exif, pot no estar implementada en la instal·lació del KPhotoAlbum, o potser la informació del fitxer pot no ser vàlida. Com a reserva, el KPhotoAlbum pot usar la marca de temps de la imatge -això podria no ser vàlid en cas que la imatge sigui escanejada-. De manera que la qüestió és: el KPhotoAlbum hauria de confiar en la marca de temps de les imatges?

en: Trust Time Stamps?
ca: Confio en les marques de temps?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
ca: <p>Hi ha hagut un error en executar la cerca a la base de dades de l'Exif. Segurament l'error és degut a un fitxer trencat de la base de dades.</p><p>Per a arreglar aquest problema executeu «Manteniment -> Reconstrueix la base de dades de cerques Exif».</p><hr/><p>Per a depuració: l'ordre que s'intenta executar és:<br/>%1</p><p>El missatge d'error que s'ha obtingut és:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
ca: Error a la base de dades de l'Exif

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
ca: <p>Hi ha hagut un error en obrir la base de dades de l'Exif.</p><p>Per a arreglar aquest problema executeu «Manteniment -> Reconstrueix la base de dades de cerques Exif».</p><hr/><p>El missatge d'error que s'ha obtingut és:<br/>%1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
ca: <p>La base de dades de l'Exif està trencada i no conté dades.</p><p>Per a arreglar aquest problema executeu «Manteniment -> Reconstrueix la base de dades de cerques Exif».</p>

en: KDE Photo Album
ca: Àlbum de fotografies del KDE

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
ca: Pedaç per a fer possible tornar a llegir la informació Exif usant un diàleg agradable.

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
ca: Pedaç amb informació de carpeta disponible a través del navegador. Pedaç per a afegir una casella de selecció per a les cerques «i/o» a la pàgina de cerca.

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
ca: Pàgina de geoposició al navegador i diverses correccions d'errors

en: Some very useful features to improve workflow
ca: Algunes funcionalitats molt útils per a millorar el flux de treball

en: Patch to sort items in option listboxes
ca: Pedaç per a ordenar els elements en el quadre de llista

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
ca: Diversos pedaços per a molts errors, més pedaços per a noves funcionalitats

en: Theme support for HTML generation
ca: Permetre temes a la generació en HTML

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
ca: Pedaç per a ordenar imatges a la vista de miniatures, a més de llegir la informació del temps de les imatges Exif per a les imatges existents

en: Tremendous help with the English text in the application.
ca: Molta ajuda amb el text anglès de l'aplicació.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
ca: Desenvolupament d'una icona per al KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
ca: Pedaç per a accelerar la càrrega de les miniatures, a més la vista prèvia en el diàleg de propietats de la imatge.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
ca: Apila les imatges automàticament

en: Stack images with identical MD5 sum
ca: Apila les imatges amb una suma MD5 idèntica

en: Stack images based on file version detection
ca: Apila les imatges basant-se en la detecció de la versió de fitxer

en: Original to top
ca: L'original a dalt

[ctx: Label for a QSpinbox that selects a number of seconds.]
en: Stack images created within the following time-frame:
ca: Apila les imatges creades en el període de temps següent:

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
ca:  segons

en: AutoStacking Options
ca: Opcions d'apilat automàtic

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
ca: Inclou les imatges coincidents a la pila apropiada (si existeix)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
ca: Desapila les imatges de la seva pila actual i crea'n una de nova amb les coincidents

en: Skip images that are already in a stack
ca: Omet les imatges que ja estan en una pila

en: Show Category Editor
ca: Mostra l'editor de categories

en: Make Category Image
ca: Crea una categoria d'imatges

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
ca[0]: Copia la imatge a...
ca[1]: Copia les imatges a...

[ctx: @title:window]
en: Link image to ... | Link images to ...
ca[0]: Enllaça la imatge a...
ca[1]: Enllaça les imatges a...

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
ca: Eliminació d'elements

en: Removing 1 item | Removing %1 items
ca[0]: S'està eliminant 1 element
ca[1]: S'estan eliminant %1 elements

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
ca[0]: L'element seleccionat s'eliminarà de la base de dades.<br/>Què voleu fer amb el fitxer en el disc?
ca[1]: Els %1 elements seleccionats s'eliminaran de la base de dades.<br/>Què voleu fer amb els fitxers en el disc?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
ca[0]: Mou el fitxer a la paperera
ca[1]: Mou %1 fitxers a la paperera

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
ca[0]: Suprimeix el fitxer del disc
ca[1]: Suprimeix %1 fitxers del disc

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
ca[0]: Elimina l'element només de la base de dades
ca[1]: Elimina %1 elements només de la base de dades

en: Merge these images
ca: Fusiona aquestes imatges

en: Select image to keep:
ca: Seleccioneu la imatge a mantenir:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
ca: <p>A sota hi ha una llista de totes les imatges que estan duplicades en la base de dades.<br/>Seleccioneu les que voleu combinar, i quines de les duplicades s'haurien de mantenir.<br/>L'etiqueta i la descripció de les imatges suprimides es transferiran a la imatge que es manté</p>

en: Move to &trash
ca: Mou a la &paperera

en: &Delete from disk
ca: &Suprimeix del disc

en: &Block from database
ca: &Bloqueja des de la base de dades

en: Select &All
ca: Selecciona-ho &tot

en: Select &None
ca: &No seleccionar-ne cap

en: %1 of %2 selected
ca: %1 de %2 seleccionats

en: No duplicates found
ca: No s'ha trobat cap duplicat

en: Current Item
ca: Element actual

en: All Selected Items
ca: Tots els elements seleccionats

en: Copy and Open
ca: Copia i obre

en: Open With...
ca: Obre amb...

en: Your Command Line
ca: Línia d'ordres

en: Invoke External Program
ca: Invoca un programa extern

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
ca: Estat de les funcionalitats

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
ca: <h1>Vista general</h1><p>A sota podeu veure una llista de les funcionalitats (compilades i en execució) que té el KPhotoAlbum, i el seu estat:</p>%1

en: <h1>What can I do if I miss a feature?</h1><p>If you compiled KPhotoAlbum yourself, then please review the sections below to learn what to install to get the feature in question. If on the other hand you installed KPhotoAlbum from a binary package, please tell whoever made the package about this defect, eventually including the information from the section below.</p><p>In case you are missing a feature and you did not compile KPhotoAlbum yourself, please do consider doing so. It really is not that hard. If you need help compiling KPhotoAlbum, feel free to ask on the <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">KPhotoAlbum mailing list</a></p><p>The steps to compile KPhotoAlbum can be seen on <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">the KPhotoAlbum home page</a>. If you have never compiled a KDE application, then please ensure that you have the developer packages installed, in most distributions they go under names like kdelibs<i>-devel</i></p>
ca: <h1>Què puc fer si manca una funcionalitat?</h1><p>Si heu compilat el KPhotoAlbum vós mateix, llavors repasseu les seccions següents com aprendre a instal·lar el que manca per a aconseguir la funcionalitat en qüestió. Per altra banda, si heu instal·lat el KPhotoAlbum des d'un paquet binari, comuniqueu aquest defecte al qui ha construït el paquet, adjuntant la informació que segueix.</p><p>En cas que manqui una funcionalitat i no heu compilat el KPhotoAlbum vós mateix, considereu fer-ho. Realment no és tan difícil. Si us cal ajuda per a compilar el KPhotoAlbum, podeu demanar ajuda a la <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">llista de correu del KPhotoAlbum</a> (en anglès).</p><p>Els passos per a compilar el KPhotoAlbum es poden veure a <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">la pàgina inicial del KPhotoAlbum</a>. Si mai heu compilat una aplicació del KDE, assegureu-vos que teniu instal·lats els paquets de desenvolupament, que en la majoria de les distribucions s'anomenen kdelibs<i>-devel</i></p>

en: <h1><a name="purpose">Plugin support</a></h1><p>KPhotoAlbum supports the <em>Purpose</em> plugin system.</p>
ca: <h1><a name="purpose">Funcionament amb connectors</a></h1><p>El KPhotoAlbum admet el sistema de connectors <em>Purpose</em>.</p>

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
ca: <h1><a name="database">Funcionament de la base de dades SQLite</a></h1><p>El KPhotoAlbum permet fer cerques usant alguna de les etiquetes Exif. Per això, el KPhotoAlbum necessita la base de dades SQLite. Addicionalment, cal instal·lar el paquet Qt per a SQLite (p. ex. qt-sql-sqlite).</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
ca: <h1><a name="geomap">Vista de mapa per a imatges geoetiquetades</a></h1><p>Si el KPhotoAlbum s'ha compilat amb la implementació per al Marble, el KPhotoAlbum pot mostrar les imatges amb informació de GPS en el mapa.</p>

en: <h1><a name="video">Video support</a></h1><p>KPhotoAlbum relies on phonon or VLC for displaying videos</p>
ca: <h1><a name="video">Funcionament del vídeo</a></h1><p>El KPhotoAlbum depèn del «phonon» o el VLC per a visualitzar els vídeos</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
ca: <h1><a name="videoPreview">Implementació de les miniatures de vídeo</a></h1><p>El KPhotoAlbum pot usar el <tt>ffmpeg</tt> per a extreure les miniatures dels vídeos. Aquestes miniatures s'usen per a mostrar els vídeos al visualitzador de miniatures.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
ca: <h1><a name="videoInfo">Implementació de les metadades de vídeo</a></h1><p>El KPhotoAlbum pot usar el <tt>ffprobe</tt> per a extreure la informació de la durada dels vídeos.</p><p>La informació de la durada correcta també es necessita per a la representació correcta de les miniatures dels vídeos.</p>

en: Plug-ins available
ca: Connectors disponibles

en: SQLite database support (used for Exif searches)
ca: Accepta la base de dades SQLite (per a les cerques Exif)

en: Map view for geotagged images.
ca: Vista de mapa per a les imatges geoetiquetades.

en: Video thumbnail support
ca: Accepta les miniatures de vídeo

en: Video metadata support
ca: Implementació de metadades de vídeo

[ctx: Feature available]
en: Yes
ca: Sí

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
ca[0]: S'està mostrant 1 miniatura
ca[1]: S'estan mostrant %1 miniatures

en: (%1 selected)
ca: (%1 seleccionada)

en: 1 match | %1 matches
ca[0]: 1 coincidència
ca[1]: %1 coincidències

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
ca: Cerca imatges i vídeos on manquin les dates

en: Which Images and Videos to Display
ca: Imatges i vídeos a mostrar

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
ca: Cerca imatges i vídeos amb dates vàlides però marques de temps errònies

en: Search for images and videos missing date and time
ca: Cerca imatges i vídeos on manquin les dates i hores

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
ca: Cerca imatges i vídeos amb només dates parcials (com 1971 o 11/7-1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
ca: Informació de la imatge

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
ca: <h1>aquí podeu veure els canvis de data dels elements mostrats.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
ca: Llegint les propietats del fitxer

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
ca: Usa <fitxerBaseDades> en lloc del predeterminat. En desús -empreu «--db <fitxerBaseDades>» en el seu lloc-.

en: databaseFile
ca: fitxerBaseDades

en: Use <databaseFile> instead of the default.
ca: Usa <fitxerBaseDades> en lloc del predeterminat.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
ca: Inicia el KPhotoAlbum amb un conjunt d'imatges de demostració.

en: Import file.
ca: Fitxer importat.

en: Listen for network connections.
ca: Escolta les connexions de xarxa.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
ca: Escolta les connexions de xarxa a l'adreça <adreça_interficie>.

en: interface_address
ca: adreça_interficie

en: Search for new images on startup.
ca: Cerca les imatges noves en engegar.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
ca: <p>Introduïu a sota l'ordre a executar:</p><p><i>«%all» se substituirà per una llista de fitxers</i></p>

en: <p>Enter the command you want to run on your image file(s). KPhotoAlbum will run your command and replace any '%all' tokens with a list of your files. For example, if you entered:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Then the files you selected would be copied to the /tmp folder</p><p>You can also use %each to have a command be run once per file.</p>
ca: <p>Introduïu l'ordre que voleu executar en els fitxers d'imatge. El KPhotoAlbum executarà l'ordre i substituirà qualsevol símbol «%all» per una llista dels fitxers. Per exemple, si introduïu:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>aleshores els fitxers que heu seleccionat es copiaran a la carpeta /tmp</p><p>També podeu usar «%each» per a tenir una ordre que s'executi una vegada per a cada fitxer.</p>

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
ca: Barra de cerca

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
ca: Cerca...

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
ca: <h1>Descripció</h1><table><tr><td>No. d'elements</td><td>Aquest és el nombre dels diferents elements de la categoria</td></tr><tr><td>Total d'etiquetes</td><td>Aquesta és la suma de les etiquetes que s'han establert,<br/>és a dir, un compte senzill per a totes les imatges</td></tr><tr><td>Etiquetes per fotografia</td><td>Això indica quantes etiquetes té de mitjana cada fotografia.</td></tr></table><br/><br/>No feu molt de cas a aquest diàleg, té el problema que compta les categories i les subcategories,<br/>de manera que si s'ha pres una imatge a Las Vegas, Nevada, EUA, llavors es compten 3 etiquetes per a aquesta imatge,<br/>quan només n'hauria de ser una.<br/>No estic segur si és millor esmenar aquest error (és força difícil arreglar-ho),<br/>i potser senzillament s'eliminarà el diàleg

en: <h1>Statistics</h1>
ca: <h1>Estadístiques</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
ca: Categoria

en: # of Items
ca: No. d'elements

en: Tags Totals
ca: Total d'etiquetes

en: Tags Per Picture
ca: Etiquetes per fotografia

en: Tag indication completed annotation
ca: Etiqueta indicativa que s'ha etiquetat

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
ca: Si useu una etiqueta específica per a indicar que una imatge s'ha etiquetat, indiqueu-la aquí.

en: Category:
ca: Categoria:

en: Tag:
ca: Etiqueta:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
ca: Cap

[ctx: As in 'all images']
en: All
ca: Tot

en: Thumbnail settings...
ca: Configuració de les miniatures...

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
ca: Supressió de símbols

en: Select tokens to remove from all images and videos:
ca: Seleccioneu els símbols a suprimir de totes les imatges i vídeos:

en: Select None
ca: Res seleccionat

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
ca: <h1>Us donem la benvinguda al KPhotoAlbum</h1><p>El KPhotoAlbum és una potent eina gratuïta per a arxivar, etiquetar i gestionar les vostres fotografies i vídeos. No modifica o canvia els vostres valuosos fitxers, només els índexs, i permet trobar amb facilitat i gestionar les vostres fotografies i vídeos.</p><p>A l'inici, el KPhotoAlbum mostra la ubicació de les fotografies prement «Crea la meva pròpia base de dades». Seleccioneu aquest botó també si teniu una base de dades existent del KPhotoAlbum que voleu començar a usar de nou.</p><p>Si us sentiu més segur, primer proveu el KPhotoAlbum amb el conjunt d'imatges precompilades, premeu el botó «Carrega una demostració».</p>

en: Create My Own Database...
ca: Crea la meva pròpia base de dades...

en: Load Demo
ca: Carrega una demostració

en: Check My Feature Set
ca: Verifica les funcionalitats

en: <h1>KPhotoAlbum database creation</h1><p>You need to show where the photos and videos are for KPhotoAlbum to find them. They all need to be contained by a single folder, for example /home/user/Images. In this folder you can have as many subfolders as you want, KPhotoAlbum will find them all for you.</p><p>Feel safe, KPhotoAlbum will not modify or edit any of your images, so you can simply point KPhotoAlbum to the folder where you already have all your images.</p><p>If you have an existing KPhotoAlbum database and image folder somewhere, point KPhotoAlbum to that folder to start using it again.</p>
ca: <h1>Creació de la base de dades del KPhotoAlbum</h1><p>Necessitareu mostrar on es troben les fotografies i els vídeos perquè el KPhotoAlbum els trobi. Tots necessiten estar en una carpeta arrel, per exemple /home/usuari/Imatges. En aquesta carpeta podeu tenir tantes subcarpetes com vulgueu, el KPhotoAlbum les trobarà.</p><p>Esteu segur, el KPhotoAlbum no modificarà o editarà cap de les vostres imatges, de manera que simplement indiqueu al KPhotoAlbum la carpeta en la qual es troben.</p><p>Si teniu una base de dades existent del KPhotoAlbum i una carpeta en algun lloc, indiqueu al KPhotoAlbum aquesta carpeta per a començar a usar-la de nou.</p>

en: Image/Video root folder:
ca: Carpeta arrel de les imatges/vídeos:

en: Folder does not exist, create it?
ca: La carpeta no existeix, voleu crear-la?

en: Could not create folder %1
ca: No s'ha pogut crear la carpeta %1

en: %1 exists, but is not a folder
ca: %1 existeix, però no és una carpeta

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
ca: <p>No sembla que el KPhotoAlbum estigui construït amb la compatibilitat de totes les seves funcionalitats. La següent és una llista que indica el què us podeu perdre:<ul>%1</ul></p><p>Per als detalls de com solucionar aquest problema, seleccioneu en els menús «<b>Ajuda</b> -> <b>Estat de les funcionalitats del KPhotoAlbum</b>».</p>

en: Feature Check
ca: Comprova les funcionalitats

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
ca: Felicitats: s'han habilitat totes les funcionalitats dinàmiques.

en: Searching for New Files
ca: S'estan cercant fitxers nous

en: <p><b>Delete Your Temporary Demo Database</b></p><p>I hope you enjoyed the KPhotoAlbum demo. The demo database was created in the folder <tt>/tmp</tt>, should it be deleted now? If you do not delete it, it will waste disk space; on the other hand, if you want to come back and try the demo again, you might want to keep it around with the changes you made through this session.</p>
ca: <p><b>Suprimeix la base de dades temporal de demostració</b></p><p>Espero que us hagi agradat la demostració del KPhotoAlbum. La base de dades de demostració es va crear en la carpeta <tt>/tmp</tt>, s'hauria de suprimir ara? Si no la suprimiu, malgastarà espai del disc. Per altra banda, si voleu, torneu enrere i proveu la demostració un altre cop, hauríeu de desar-la amb els canvis que heu fet en aquesta sessió.</p>

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
ca: Supressió de la base de dades de demostració

en: Do you want to save the changes?
ca: Voleu desar els canvis?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
ca: Deso els canvis?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
ca: Alguna de les imatges seleccionades ja pertanyen a una pila. Voleu eliminar-les de la seva pila i crear-ne una completament nova?

[ctx: @title]
en: Stacking problem
ca: Problema en apilar

en: Unknown error, stack creation failed.
ca: Error desconegut, ha fallat la creació de la pila.

en: Stacking Error
ca: Error en apilar

en: No item is selected.
ca: No hi ha cap element seleccionat.

en: No Selection
ca: Cap selecció

en: Saving...
ca: Desant...

en: Saving... Done
ca: Desant... fet

en: There are no images to be shown.
ca: No hi ha imatges a mostrar.

en: Limit View to Selection
ca: Limita la vista a la selecció

en: No images are selected!
ca: No s'ha seleccionat cap imatge!

en: Generate HTML...
ca: Genera l'HTML...

en: Import...
ca: Importa...

en: Export/Copy Images...
ca: Exporta/copia les imatges...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
ca: Suprimeix la selecció

en: Remove Tokens...
ca: Elimina els símbols...

en: Open List of Files...
ca: Obre la llista de fitxers...

en: Annotate Individual Items
ca: Anota elements individuals

en: Annotate Multiple Items at a Time
ca: Anota múltiples elements a la vegada

en: Merge Images into a Stack
ca: Fusiona les imatges en una pila

en: Remove Images from Stack
ca: Elimina les imatges d'una pila

en: Set as First Image in Stack
ca: Estableix com a primera imatge en una pila

en: View
ca: Visualitza

en: View (In New Window)
ca: Visualitza (en una finestra nova)

en: Run Slide Show
ca: Executa la presentació de diapositives

en: Run Randomized Slide Show
ca: Executa la presentació aleatòria de diapositives

en: Collapse all stacks
ca: Redueix totes les piles

en: Expand all stacks
ca: Expandeix totes les piles

en: Show &Oldest First
ca: Mostra primer la més &antiga

en: Show &Newest First
ca: Mostra primer la més &nova

en: Sort Selected by Date && Time
ca: Ordena les seleccionades per data i hora

en: Jump to Context
ca: Ves al context

en: Lock Images
ca: Bloqueja les imatges

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Lock Away All Other Items
ca: Bloqueja tots els altres elements

en: Lock Away Current Set of Items
ca: Bloqueja el conjunt actual d'elements

en: Configure Current View
ca: Configura la vista actual

en: Tree
ca: Arbre

en: Tree with User Icons
ca: Arbre amb icones d'usuari

en: Icons
ca: Icones

en: Use natural sort order
ca: Usa el criteri d'ordenació natural

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
ca: Mostra la informació emergent a la finestra de miniatures

en: Show Labels in Thumbnails Window
ca: Mostra les etiquetes en la finestra de miniatures

en: Show Categories in Thumbnails Window
ca: Mostra les categories en la finestra de miniatures

en: Choose Color Scheme
ca: Trieu l'esquema de color

en: Display Images and Videos Not on Disk
ca: Mostra les imatges i vídeos de fora del disc

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
ca: Mostra les imatges i vídeos amb dates incompletes...

en: Merge duplicates
ca: Combina els duplicats

en: Refresh Selected Thumbnails and Checksums
ca: Actualitza les miniatures seleccionades i les sumes de verificació

en: Rescan for Images and Videos
ca: Torna a explorar les imatges i vídeos

en: Recreate Exif Search Database
ca: Torna a crear la base de dades de la cerca Exif

en: Read Exif Info from Files...
ca: Llegeix la informació Exif des dels fitxers...

en: Sort All by Date && Time
ca: Ordena-ho tot per data i hora

en: Automatically Stack Selected Images...
ca: Apila automàticament les imatges seleccionades...

en: Build Thumbnails
ca: Construeix les miniatures

en: Statistics...
ca: Estadístiques...

en: Mark As Untagged
ca: Marca com a sense etiqueta

en: Enable All Messages
ca: Habilita tots els missatges

en: Run KPhotoAlbum Demo
ca: Executa la demostració del KPhotoAlbum

en: KPhotoAlbum Feature Status
ca: Estat de les funcionalitats del KPhotoAlbum

en: Show Demo Videos
ca: Mostra els vídeos de demostració

en: Show Exif Info and file metadata
ca: Mostra la informació Exif i les metadades de fitxer

en: Use next video thumbnail
ca: Usa la miniatura de vídeo següent

en: Use previous video thumbnail
ca: Usa la miniatura de vídeo anterior

en: Copy image to ... | Copy images to ...
ca[0]: Copia la imatge a...
ca[1]: Copia les imatges a...

en: Link image to ... | Link images to ...
ca[0]: Enllaça la imatge a...
ca[1]: Enllaça les imatges a...

en: Auto saving....
ca: S'està desant automàticament...

en: Auto saving.... Done
ca: Desant automàticament... fet

en: <p>Do you want to create this database file?<br />%1</p>
ca: <p>Voleu crear aquest fitxer de base de dades?<br />%1</p>

[ctx: @title]
en: Create database
ca: Creació d'una base de dades

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
ca: <p>Heu configurat una etiqueta per a les imatges sense etiqueta, però la mateixa etiqueta o la seva categoria no existeixen en la base de dades.</p><p>Reviseu la configuració de l'etiqueta sense etiquetar a «<interface>Arranjament -> Configura el KPhotoAlbum... -> Categories</interface>»</p>

en: Viewer
ca: Visualitzador

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
ca: Barra de dates

en: Annotation Dialog
ca: Diàleg d'anotacions

en: Thumbnail View
ca: Vista de miniatures

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
ca: <p>De debò habilito tots els quadres de missatge encara que abans heu marcat la casella de selecció de no mostrar-los una altra vegada?</p>

[ctx: @title]
en: Reset hidden dialogs
ca: Restableix els diàlegs ocults

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum ha detectat un error intern (manca el menú de connectors a MainWindow::Window::setupPluginMenu). Això indica que heu oblidat fer «make install». Si heu compilat el KPhotoAlbum vós mateix, executeu «make install». En cas contrari, informeu d'aquest error.</p><p>El KPhotoAlbum continuarà executant-se, però probablement fallarà més endavant, ja que manca el «make install».</p>

en: Internal Error
ca: Error intern

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
ca: La/es imatge/s s'ha/n compartit correctament. Es copia la ubicació al porta-retalls...

en: Successfully shared image(s).
ca: La/es imatge/s s'ha/n compartit correctament.

en: Image sharing failed with message: %1
ca: Ha fallat la compartició de la imatge amb el missatge: %1

en: Open List of Files
ca: Obre la llista de fitxers

en: You can open a set of files in KPhotoAlbum's database by listing the files here.
ca: Podeu obrir un conjunt de fitxers en la base de dades del KPhotoAlbum en llistar aquí els fitxers.

en: No images matching your input were found.
ca: No s'ha trobat cap imatge que coincideixi amb la vostra entrada.

en: No Matches
ca: Sense coincidències

en: Rereading Exif information from all images
ca: S'està tornant a llegir la informació Exif des de totes les imatges

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
ca: Amplada de la miniatura: %1px (mida de l'emmagatzematge: %2px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
ca: <p>No s'ha pogut trobar el «ffmpeg» en el sistema.</p><p>Sense ell, el KPhotoAlbum no podrà mostrar miniatures de vídeos ni la durada de vídeos. Si us plau, instal·leu el paquet «ffmpeg»</p>

en: Video thumbnails are not available
ca: Les miniatures de vídeo no estan disponibles

en: Save the current map settings
ca: Desa la configuració actual del mapa

en: Go to last map position
ca: Ves a la darrera posició del mapa

en: Show thumbnails
ca: Mostra les miniatures

[ctx: @action to group, as in aggregate thumbnails into clusters]
en: Group adjacent thumbnails into clickable clusters
ca: Agrupa les miniatures adjacents en clústers que es poden clicar

[ctx: @action Decrease size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Decrease marker size
ca: Disminueix la mida dels marcadors

[ctx: @action Increase size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Increase marker size
ca: Augmenta la mida dels marcadors

en: Map view
ca: Vista de mapa

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
ca: <i>S'estan carregant les coordenades des de les imatges...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
ca: <i>Aquesta imatge no conté coordenades geogràfiques.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
ca: <i>Alguna de les imatges seleccionades no conté coordenades geogràfiques.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
ca: <i>Cerca coordenades geogràfiques.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
ca: <i>Cap de les imatges seleccionades no conté coordenades geogràfiques.</i>

en: Share
ca: Comparteix

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
ca: Aquesta icona indica si el KPhotoAlbum està connectat a un dispositiu Android.
    Cliqueu en la icona per a commutar l'escolta de clients en la xarxa d'àrea local.
    Si la xarxa d'àrea local no permet la difusió de paquets entre el client Android i el KPhotoAlbum, llavors cliqueu en la icona i especifiqueu l'adreça del dispositiu Android.
    El client Android es pot baixar des del Google Play.

en: Android device address:
ca: Adreça del dispositiu Android:

en: Unable to bind to socket
ca: No s'ha pogut vincular al sòcol

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
ca: No es poden escoltar les connexions Android remotes. Probablement és perquè hi ha una altra aplicació del KPhotoAlbum en execució.

en: Invalid Version
ca: Versió no vàlida

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
ca: Desquadrament de versions entre el client remot i el KPhotoAlbum de l'escriptori.
    Versió del protocol d'escriptori: %1
    Versió del protocol del control remot: %2

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
ca: Filtre... (%1)

en: Remove birthday
ca: Elimina la data de naixement

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
ca: Establiu aquí la data de naixement per als elements (dits Gent), i després veureu la seva edat en visualitzar les imatges.

en: Name
ca: Nom

en: Birthday
ca: Data de naixement

en: Birthday of %1:
ca: Data de naixement de «%1»:

en: Enter a date...
ca: Introduïu una data...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
ca: <i>Seleccioneu un element de l'esquerra per a editar la data de naixement</i>

en: Category Settings
ca: Configuració de les categories

en: New
ca: Nova

en: Rename
ca: Reanomena

en: Positionable tags:
ca: Etiquetes posicionables:

en: Tags in this category can be
    associated with areas within images
ca: Les etiquetes d'aquesta categoria es poden
    associar amb àrees de les imatges

en: Icon:
ca: Icona:

en: Preferred view:
ca: Vista preferida:

en: List View
ca: Vista de llista

en: List View with Custom Thumbnails
ca: Vista de llista amb miniatures personalitzades

en: Icon View
ca: Vista d'icones

en: Icon View with Custom Thumbnails
ca: Vista d'icones amb miniatures personalitzades

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
ca: <font color='red'>La base de dades té canvis sense desar. Com que no s'han desat,<br/>no es poden caviar els noms de les categories ni se'n poden afegir de noves.</font>

en: Save the DB now
ca: Desa ara la BD

en: Settings for category <b>%1</b>
ca: Configuració per a la categoria <b>%1</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
ca: <i>Canvi pendent: reanomenar a «%1»</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
ca: <p>No es pot canviar el nom de la categoria «%1» a «%2»:</p><p>«%2» és un nom de categoria especial que està reservat i no es pot usar per a una categoria normal.</p>

en: Invalid category name
ca: Nom de categoria no vàlid

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
ca: <p>No es pot canviar el nom de la categoria «%1» a «%2»:</p><p>Ja existeix una categoria amb aquest nom.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
ca: <p>No es pot canviar el nom de la categoria «%1» a «%2»:</p><p>Hi ha una acció pendent de canvi de nom en la categoria «%2». Primer deseu aquest canvi.</p>

en: Unsaved pending renaming action
ca: Acció pendent de canvi de nom sense desar

en: <p>Do you really want to make "%1" non-positionable?</p><p>All areas linked against this category will be discarded!</p>
ca: <p>De debò voleu que «%1» sigui no posicionable?</p><p>Totes les àrees enllaçades a aquesta categoria es descartaran.</p>

[ctx: @title]
en: Confirm Action
ca: Confirmació d'acció

en: New category
ca: Categoria nova

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
ca: <p>De debò suprimeixo la categoria «%1»?</p>

en: Confirm Action
ca: Confirma l'acció

en: <i>Choose a category to edit it</i>
ca: <i>Escolliu una categoria per a editar-la</i>

en: Choose speed over readability for the XML database file
ca: Escull la velocitat sobre llegibilitat per al fitxer XML de la base de dades

en: Compress backup files
ca: Compressió dels fitxers de còpia de seguretat

en: Auto save every:
ca: Desa automàticament cada:

en: Number of backups to keep:
ca: Nombre de còpies de seguretat a mantenir:

en: Infinite
ca: Infinit

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the the XML database file by keeping copies (for example, for a database file named index.xml, the backups are named index.xml~0001~, index.xml~0002~ etc.) and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The the XML database file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum és capaç de fer còpies de seguretat del fitxer XML de la base de dades mantenint còpies (per exemple, per a un fitxer de base de dades anomenat index.xml, les còpies de seguretat s'anomenaran index.xml~0001~, index.xml~0002~, etc.) i podeu usar el botó de selecció de valors per a indicar el nombre de fitxers de còpia de seguretat a mantenir. El KPhotoAlbum suprimirà els fitxers de còpia de seguretat més antics quan s'arribi al nombre màxim de fitxers de còpia de seguretat.</p><p>El fitxer XML de la base de dades pot créixer considerablement si teniu moltes imatges, i en aquest cas és útil indicar al KPhotoAlbum que comprimeixi els fitxers de còpia de seguretat per a conservar l'espai al disc.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single XML file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the XML database file is less readable by human eyes.</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum està usant un únic fitxer XML per a la seva <i>base de dades</i>. Amb moltes imatges, la lectura d'aquest fitxer pot durar una estona. Per a reduir aquest temps a la meitat aproximadament, marqueu aquesta casella de selecció. El desavantatge és que el fitxer XML de la base de dades serà menys llegible als ulls d'un humà.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
ca: Informació Exif/IPTC a mostrar en el visualitzador

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
ca: Informació Exif/IPTC a mostrar en el diàleg de l'Exif

en: Character set for image metadata:
ca: Joc de caràcters per a les metadades de les imatges:

en: New File Searches
ca: Cerques de fitxers nous

en: Search for new images and videos on startup
ca: Cerca imatges i vídeos nous en engegar

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
ca: Omet les extensions de fitxer en la cerca d'imatges i vídeos nous

en: Skip symbolic links when searching for new images
ca: Omet els enllaços simbòlics en la cerca d'imatges noves

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
ca: No llegeixis els fitxers RAW si ja existeix un fitxer JPEG/TIFF coincident

en: Directories to exclude from new file search:
ca: Directoris a excloure de la nova cerca de fitxers:

en: <p>Specify a comma-separated list of folder names to ignore.</p><p>For example, specifying "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" here will cause KPhotoAlbum to ignore these two folder names in any folder when searching for new images.</p>
ca: <p>Especifiqueu una llista de noms de carpetes a ignorar, separats per comes.</p><p>Per exemple, especificant aquí «<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>» causarà que el KPhotoAlbum ignori aquests dos noms de carpetes a qualsevol carpeta en cercar imatges noves.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
ca: <p>El KPhotoAlbum és capaç de cercar imatges i vídeos nous en engegar, encara que això triga una estona. En el seu lloc podeu dir-li manualment al KPhotoAlbum que cerqui imatges noves usant «<b>Manteniment -> Torna a explorar per a les imatges noves</b>»</p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum normalment cercarà imatges i vídeos nous per la seva extensió. Si s'estableix aquesta opció, <em>tots</em> els fitxers a la base de dades que no estiguin a la llista de blocats seran revisats pel seu tipus MIME, independentment de la seva extensió. Això prendrà molt més temps que la cerca de fitxers per extensió!</p>

en: <p>KPhotoAlbum attempts to read all image files whether actual files or symbolic links. If you wish to ignore symbolic links, check this option. This is useful if for some reason you have e.g. both the original files and symbolic links to these files within your image folder.</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum intenta llegir tots els fitxers d'imatge, siguin fitxers reals o enllaços simbòlics. Si voleu ignorar els enllaços simbòlics, marqueu aquesta opció. Això és útil si per alguna raó teniu p. ex. tant fitxers originals com enllaços simbòlics a aquests dins de la carpeta d'imatges.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum és capaç de llegir alguns tipus d'imatges RAW. Algunes càmeres desen la imatge RAW i una imatge JPEG o TIFF coincident. Això provoca que les imatges duplicades s'emmagatzemin en el KPhotoAlbum, el qual podria ser quelcom no desitjat. Si aquesta opció està marcada, el KPhotoAlbum no llegirà els fitxers RAW que coincideixin amb els fitxers d'imatge que també existeixin</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
ca: <p>Els directoris indicats aquí (separats per comes <tt>,</tt>) seran omesos en la cerca de fotografies noves. Els directoris de miniatures de les diferents eines es configuren aquí. Per exemple. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
ca: Configuració de la detecció de les versions dels fitxers

en: Try to detect multiple versions of files
ca: Intenta detectar les diverses versions dels fitxers

en: File versions search regexp:
ca: Expressió regular de cerca de versions dels fitxers:

en: Original file replacement text:
ca: Text de substitució del fitxer original:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
ca: Mou les metadades (és a dir, suprimeix les etiquetes de l'original)

en: Automatically stack new versions of images
ca: Apila automàticament les versions noves de les imatges

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
ca: <p>Quan el KPhotoAlbum cerca fitxers nous i troba un fitxer que concorda amb l'<i>expressió regular per a la cerca dels fitxers modificats</i>, assumeix que pot existir una versió original de la imatge. El patró de l'expressió regular se substituirà amb el text de la <i>substitució per al fitxer original</i> i si aquest fitxer ja existeix, totes les metadades associades (informació de la categoria, valoracions, etc.) es copiaran des del fitxer original cap al nou.</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
ca: <p>Una expressió regular de Perl que ha de coincidir amb un fitxer modificat. <ul><li>Un punt detecta un caràcter únic (<tt>\.</tt> detecta un punt)</li> <li>Podeu usar els quantificadors <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, o podeu detectar múltiples ocurrències d'una expressió mitjançant l'ús de claus (p. ex. <tt>e{0,1}</tt> coincidirà amb les ocurrències 0 o 1 del caràcter «e»).</li> <li>Podeu agrupar parts de l'expressió usant parèntesis.</li> </ul> Exemple: <tt>-modificat\.(jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
ca: <p>Una cadena que s'usa per a substituir la coincidència des de <i>Expressió regular per a la cerca de les versions dels fitxers</i>. Aquesta pot ser un punt i coma (<tt>;</tt>) separant la llista. Cada cadena s'usa per a substituir la coincidència en el nom del nou fitxer fins que es trobi un fitxer original o ens quedem sense opcions.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
ca: <p>L'etiquetatge es mou des del fitxer original cap al nou. D'aquesta manera només s'etiquetarà la versió més recent d'una imatge.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
ca: <p>Si s'estableix aquesta opció, s'apilaran les noves versions d'una imatge i situades automàticament a la part superior de la pila. D'aquesta manera es mostrarà la nova imatge quan la pila es trobi en estat de col·lapse -l'estat per omissió en el KPhotoAlbum-.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
ca: Fitxers de còpia i obertura amb una aplicació externa

en: Copy file search regexp:
ca: Expressió regular de cerca de fitxers de còpia:

en: Copy file replacement text:
ca: Text de substitució del fitxer de còpia:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum pot fer una còpia d'una imatge abans d'obrir-la amb una aplicació externa. Aquesta configuració defineix com s'anomenarà el nou fitxer.</p><p>L'expressió regular defineix la part del nom del fitxer original que se substituirà pel <i>text de substitució</i>. Per exemple, l'expressió regular <i>"\.(jpg|png)"</i> i el text de substitució <i>"-mod.\1"</i> copiaria prova.jpg a prova-mod.jpg i obriria el nou fitxer a l'aplicació seleccionada.</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
ca: EXPERIMENTAL: Ajust de la càrrega nova d'imatges per a un millor rendiment.

en: Type of media on which your images are stored.
ca: Tipus de suport a on s'emmagatzemaran les imatges.

en: Hard Disk
ca: Disc dur

en: Network
ca: Xarxa

en: Slow PCIe/NVMe
ca: PCIe/NVMe lent

en: Fast PCIe/NVMe
ca: PCIe/NVMe ràpid

en: Manual Settings
ca: Configuració manual

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
ca: <p>Ajustament de la càrrega de les imatges per a un millor rendiment basat en el tipus d'emmagatzematge a on resideix la base de dades d'imatges. Si la base de dades resideix en un suport múltiple, trieu el tipus de suport més lent.</p><p>Useu la configuració manual per a configurar els detalls del rendiment de la càrrega.</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
ca: Calcula la suma de verificació MD5 mentre es precarreguen les imatges

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
ca: <p>Calcula la suma de verificació MD5 mentre es precarreguen les imatges. Això funciona bé si l'emmagatzematge és molt ràpid, com una unitat NVMe. Si l'emmagatzematge és lent, això degrada el rendiment, ja que el càlcul de la suma de verificació ha d'esperar més per a precarregar les imatges.</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
ca: Nombre de fils a usar per a precarregar (explorar) les imatges

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
ca: <p>Nombre de fils a usar per a precarregar les imatges per a tenir-les a la memòria quan es calculen les sumes de verificació. En general, això s'ha d'establir més alt per a un emmagatzematge més ràpid, però no més que el nombre de nuclis de la CPU. És 1 de manera predeterminada, el qual funciona bé amb els discs durs mecànics.</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
ca: Nombre de fils a usar per a «thumbnailPreloading» (explorar) les imatges

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
ca: <p>Nombre de fils a usar per a precarregar les imatges abans de construir les miniatures. Normalment, s'ha d'establir a 1; l'excepció podria ser si l'emmagatzematge és molt ràpid.</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
ca: Nombre de fils a usar per a construir les miniatures

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
ca: <p>Nombre de fils a usar per a construir les miniatures. Si s'estableix a 0, això farà que es defineixi automàticament a un menys que el nombre de nuclis, com a mínim un, i només de tres. Si disposeu d'un emmagatzematge ràpid i una CPU amb molts nuclis, podreu aprofitar per a establir un valor més gran.</p><p>Cal reiniciar el KPhotoAlbum perquè els canvis tinguin efecte.</p>

en: Loading New Images
ca: Càrrega de les imatges noves

en: Trust image dates:
ca: Confia en les dates de les imatges:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
ca: Sempre

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
ca: Pregunta

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
ca: Mai

en: Use Exif orientation information
ca: Usa la informació Exif d'orientació

en: Use Exif description
ca: Usa la descripció Exif

en: Strip out camera generated default descriptions
ca: Retira les descripcions generades per defecte per la càmera

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
ca: Usa la miniatura incrustada en el fitxer RAW o RAW a mida mitjana

en: Required size for the thumbnail:
ca: Mida requerida per a les miniatures:

en: Histogram
ca: Histograma

en: Show histogram
ca: Mostra l'histograma

en: Use linear scale for histogram
ca: Usa una escala lineal per a l'histograma

en: Size of histogram columns in date bar:
ca: Mida de les columnes de l'histograma a la barra de dades:

en: Show splash screen
ca: Mostra la pantalla de presentació

en: Listen for Android devices on startup
ca: Escolta els dispositius Android en engegar

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum intentarà llegir la data de la imatge des de la informació Exif de la imatge. Si això falla, intentarà treure la data de la marca de temps del fitxer.</p> <p>Malgrat tot, aquesta informació pot ser errònia si la imatge s'ha escanejat (voleu la data en què va ser presa la imatge, no la data de l'escaneig).</p><p>Si només escanegeu imatges, en lloc d'usar una càmera digital, hauríeu de contestar <b>no</b>. Si mai escanegeu imatges, hauríeu de contestar <b>sí</b>, altrament contesteu <b>pregunta</b>. Això us permetrà en cada sessió decidir quan les imatges són de l'escàner o de la càmera.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
ca: <p>Les imatges JPEG poden contenir informació sobre l'orientació. Si teniu alguna raó per a no usar aquesta informació per a aconseguir un gir per omissió de les imatges, desmarqueu aquesta casella de selecció.</p><p>Nota: la vostra càmera digital potser no escriu aquesta informació a les imatges.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
ca: <p>Les imatges JPEG poden contenir una descripció. Marqueu aquesta casella de selecció per a indicar que voleu usar-la com a descripció per omissió de les imatges.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
ca: Mostra la pantalla de presentació del KPhotoAlbum en engegar

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
ca: <p>El KPhotoAlbum és capaç de mostrar imatges en dispositius Android. El KPhotoAlbum s'aparellarà automàticament amb l'aplicació de l'Android. Això requereix que el KPhotoAlbum en l'escriptori estigui escoltant els missatges de multidifusió. Activant aquesta casella de selecció provocarà que el KPhotoAlbum ho faci automàticament en iniciar. Alternativament, podeu clicar la icona de connexió en la barra d'estat per a iniciar l'escolta.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
ca: <p>Algunes càmeres emmagatzemen automàticament comentaris genèrics en cada imatge. Aquests comentaris es poden ignorar automàticament.</p><p>Introduïu els comentaris que vulgueu ignorar en el camp d'entrada, un per a cada línia. Assegureu-vos que afegiu el comentari exacte, incloent-hi tots els espais en blanc.</p>

en: File Searching & Versions
ca: Cerca i versions dels fitxers

en: Birthdays
ca: Dates de naixement

en: Tag Groups
ca: Grups d'etiquetes

en: Exif/IPTC Information
ca: Informació Exif/IPTC

en: Database Backend
ca: Dorsal de la base de dades

[ctx: @title:window]
en: Settings
ca: Arranjament

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
ca: Categories i grups:

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
ca: <strong>Seleccioneu un grup de l'esquerra per a afegir-hi etiquetes</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
ca: <strong>Hi ha canvis pendents a la pàgina de categories.<nl>Deseu els canvis abans de treballar amb els grups d'etiquetes.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
ca: Afegeix un grup...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
ca: Reanomena el grup «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
ca: Suprimeix el grup «%1»

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
ca: Etiquetes en el grup «%1» de la categoria «%2»

[ctx: @title:window]
en: New Group
ca: Grup nou

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
ca: Nom de grup:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
ca: <p>El grup «%1» ja existeix.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
ca: No s'ha pogut afegir el grup

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
ca: Reanomena un grup

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
ca: Nom nou de grup:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
ca: <para>No s'ha pogut reanomenar el grup «%1» a «%2»: «%2» ja existeix en la categoria «%3»</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
ca: <para>De debò suprimeixo el grup «%1»?</para><para>Les subcategories d'aquest grup es mouran a la supercategoria de «%1» («%2»).<nl/>Tots els altres membres de les subcategories romandran intactes.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
ca: <para>De debò suprimeixo el grup «%1»?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
ca: Suprimeix un grup

en: &Delete
ca: Su&primeix

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
ca: Reanomena «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
ca: Suprimeix «%1»

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
ca: Nom nou d'etiqueta

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
ca: Nom de l'etiqueta:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
ca: <para>De debò voleu suprimir «%1»?</para><para>Suprimint aquest element s'eliminarà qualsevol informació referent a ell de qualsevol imatge que el contingui.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
ca: De debò suprimeixo %1?

en: Tooltip preview image size:
ca: Rètol indicatiu per a la mida de la imatge:

en: No Image Preview
ca: Sense vista prèvia de la Imatge

en: Thumbnail image size:
ca: Mida de la miniatura de la imatge:

en: Build thumbnails on demand
ca: Construeix les miniatures a demanda

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
ca: Relació d'aspecte de les cel·les de la taula de miniatures:

en: Space around cells:
ca: Espai al voltant de les cel·les:

en: Display grid around thumbnails
ca: Mostra la quadrícula al voltant de les miniatures

en: Display labels in thumbnail view
ca: Mostra les etiquetes a la vista de miniatures

en: Display categories in thumbnail view
ca: Mostra les categories a la vista de miniatures

en: Threshold for automatic thumbnail view:
ca: Llindar per a la vista de miniatures automàtica:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
ca: Desactivat

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
ca: <p>Si seleccioneu <b>Arranjament -&gt; Mostra informació emergent</b> a la vista de miniatures, podreu veure una petita finestra emergent que mostrarà informació sobre les miniatures. Aquesta finestra inclou una petita vista prèvia de la imatge. Aquesta opció configura la mida de la imatge.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
ca: <p>Mida de la miniatura de la imatge. El canvi de la mida de les miniatures aquí activa una reconstrucció de la base de dades de miniatures.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
ca: <p>Si això està activat, les miniatures es construeixen a demanda. Mentre navegueu per la base de dades d'imatges, només es construiran realment les miniatures que calguin. Això vol dir que quan canvieu la mida de les miniatures, el KPhotoAlbum mantindrà la fluïdesa encara que tingueu moltes imatges.</p><p>Si això no està activat, el KPhotoAlbum sempre construirà les miniatures per a totes les imatges tan aviat com sigui possible. Això vol dir que quan es trobin imatges noves, el KPhotoAlbum construirà immediatament les seves miniatures i no tindreu cap retard més tard en navegar.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
ca: <p>Trieu la relació d'aspecte que haurien de tenir les cel·les a on estan les miniatures.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
ca: <p>Quina mida hauria de tenir el farciment de les cel·les.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
ca: <p>Seleccioneu aquesta opció si voleu veure una quadrícula al voltant de les miniatures de les imatges.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
ca: <p>En marcar aquesta opció es mostrarà el nom base del fitxer sota les miniatures a la vista de miniatures.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
ca: <p>Marcant aquesta opció es mostraran les categories del fitxer sota les miniatures a la vista de miniatures</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
ca: <p>Quan esteu navegant, i el comptador arriba a un valor inferior al que aquí s'indica, es mostraran automàticament les miniatures. L'alternativa és continuar mostrant el visualitzador fins que premeu <i>Mostra les imatges</i></p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
ca: Si aquí hi ha una etiqueta seleccionada, s'afegirà automàticament a les imatges noves (sense etiquetar), de manera que es puguin cercar fàcilment. S'eliminarà tan aviat com s'anoti la imatge.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
ca: Mostra l'etiqueta de les imatges sense etiqueta com una etiqueta normal

en: None Selected
ca: Cap element seleccionat

en: New tag added
ca: S'ha afegit l'etiqueta nova

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
ca: <p>L'etiqueta nova «%1» s'ha afegit a la categoria «%2» i ara s'usarà per a les imatges sense etiquetar.</p><p>Si us plau, deseu-la ara per tal que aquesta etiqueta es pugui emmagatzemar a la base de dades. En cas contrari es perdrà, i obtindreu un error quan aquesta etiqueta no es trobi en el pròxim inici.</p>

en: <h1>Choose a Video Player</h1>
ca: <h1>Trieu un reproductor de vídeo</h1>

en: <html><p>Unfortunately, there is no video player which just works out of the box for everyone.</p><p>KPhotoAlbum therefore comes with three different back-ends, choose the one that works the best for you</p><p><b>VLC</b> seems to be the best supported video player back-end, meaning it can play most video formats. It has one drawback though, it requires X11. If you use Wayland, then you will find that the videos shows up in a window of their own, and in this case VLC is likely not a very good fit for you. If on the other hand you do use X11 then VLC is likely your best choice.</p><p>Traditionally KPhotoAlbum has been using <b>Phonon</b> as the video player back-end. We've unfortunately seen it crash on many different video formats - possibly because our system wasn't correctly configured.</p><p><b><font color=red>You can at any time change the backend from Settings -> Viewer</font></b></p></html>
ca: <html><p>Malauradament no hi ha cap reproductor de vídeo que funcioni d'inici per a tothom.</p><p>Per tant, el KPhotoAlbum ve amb tres dorsals diferents. Trieu el que us funcioni millor</p><p>El <b>VLC</b> sembla que és el dorsal de reproducció de vídeo que funciona millor, de manera que pot reproduir la majoria de formats de vídeo. Tanmateix, té un inconvenient: requereix l'X11. Si useu el Wayland, trobareu que els vídeos es mostraran en una finestra independent, i en aquest cas el VLC segurament no s'ajustarà gaire a vós. Per altra banda, si useu l'X11 llavors el VLC segurament és la millor elecció.</p><p>Tradicionalment, el KPhotoAlbum ha usat el <b>Phonon</b> com a dorsal del reproductor de vídeo. Tanmateix, hem vist que falla amb molts formats diferents de vídeo - possiblement perquè el sistema no està configurat correctament.</p><p><b><font color=red>En qualsevol moment es pot canviar el dorsal des d'Arranjament -> Visualitzador</font></b></p></html>

en:  (NOT AVAILABLE)
ca:  (NO DISPONIBLE)

en: <html><h1>Missing back-end</h1>The back-ends which are not available are due to the system configuration at compile time of KPhotoAlbum. If you compiled KPhotoAlbum yourself, then search for the developer packages of the back-ends. If you on the other hand got KPhotoAlbum from your system, then please talk to the maintainer of the package.</html>
ca: <html><h1>Manca un dorsal</h1>Els dorsals que no són disponibles és degut a la configuració del sistema en temps de compilació del KPhotoAlbum. Si heu compilat vós mateix el KPhotoAlbum, cerqueu els paquets del desenvolupador dels dorsals. Per altra banda, si heu obtingut el KPhotoAlbum a partir de la distribució, comenteu-ho al mantenidor del paquet.</html>

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Unconfigured video backend
ca: Dorsal de vídeo sense configurar

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Phonon video backend
ca: Dorsal de vídeo Phonon

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: QtAV video backend
ca: Dorsal de vídeo QtAV

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: VLC video backend
ca: Dorsal de vídeo VLC

en: Not Configured
ca: Sense configurar

en: Running Slide Show From Thumbnail View
ca: En executar la presentació de diapositives des de la vista de miniatures

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
ca: En mostrar imatges i vídeos des de la vista de miniatures

en: Slideshow interval:
ca: Interval entre diapositives:

en:  sec
ca:  seg

en: Image cache:
ca: Memòria cau de les imatges:

en:  Mbytes
ca:  MB

en: Standard size in viewer:
ca: Mida estàndard en el visualitzador:

en: Full Viewer Size
ca: Mida completa del visualitzador

en: Natural Image Size
ca: Mida natural de la imatge

en: Natural Image Size If Possible
ca: Mida natural de la imatge si és possible

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
ca: <p>Establint la mida estàndard de les imatges per a mostrar-les en el visualitzador.</p> <p><b>Mida completa del visualitzador</b> indica que la imatge es reduirà o s'ampliarà fins a encaixar dins de la finestra del visualitzador.</p> <p><b>Mida natural de la imatge</b> indica que la imatge es mostrarà en la seva mida real (1:1).</p> <p><b>Mida natural de la imatge si és possible</b> indica que la imatge es mostrarà en la seva mida real (1:1) si encaixa dins la finestra, en cas contrari es reduirà fins a encaixar en el visualitzador.</p>

en: Scaling algorithm:
ca: Algorisme d'escalat:

en: Fastest
ca: Més ràpid

en: Best
ca: Millor

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
ca: <p>En mostrar imatges, el KPhotoAlbum normalment realitza un escalat suau de la imatge. Si aquesta opció no està establerta, el KPhotoAlbum emprarà un mètode d'escalat més ràpid però menys suau.</p>

en: Video Backend:
ca: Dorsal de vídeo:

en: Launch in full screen
ca: Engega a pantalla completa

[ctx: No video length could be determined, so we just display 'video' instead of the video length.]
en: video
ca: vídeo

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
ca: Barra d'eines de filtre

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
ca: Alterna el filtre

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
ca: Premeu <shortcut>Escapada</shortcut> per a netejar el filtre.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
ca[0]: Filtre de la vista per valoració: %1 estrella
ca[1]: Filtre de la vista per valoració: %1 estrelles

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
ca: Filtre: %1

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
ca: Consell: Useu la drecera <shortcut>Alt+Maj+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> per a canviar un filtre per a aquest testimoni.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
ca: <p><b>De debò reordeno les miniatures?</b></p> <p>Ara les podeu reordenar realment arrossegant-les pel visualitzador de miniatures. És molt útil quan no coneixeu la data exacta de les imatges. Per altra banda, si les mateixes imatges tenen marques de temps vàlides, hauríeu d'emprar <b>Manteniment -&gt; Ordena-ho tot per data i hora</b> o <b>Vista -&gt; Ordena-ho tot per data i hora</b></p>

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
ca: Reordenació de les miniatures

en: Error Deleting Files
ca: Error en suprimir fitxers

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
ca: No s'ha pogut copiar de «%1» a «%2».

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «%1» necessària per a la demostració.

en: <p>Could not locate the demo database in any of the following standard locations:</p><p>%1</p>
ca: <p>No s'ha pogut localitzar la base de dades de demostració en cap de les ubicacions estàndard següents:</p><p>%1</p>

en: <b>File Name: </b>
ca: <b>Nom de fitxer: </b>

en: <b>Date: </b>
ca: <b>Data: </b>

en: <b>Image Size: </b>
ca: <b>Mida de la imatge: </b>

en: <b>Label: </b>
ca: <b>Etiqueta: </b>

en: <b>Description: </b>
ca: <b>Descripció: </b>

[ctx: Like "up to 6 years" old]
en:  (up to %1)
ca:  (fins a %1)

[ctx: Like "6 years to 7 years" old]
en:  (%1 to %2)
ca:  (%1 a %2)

[ctx: Like "The baby is '8 days' old"]
en: %1 day | %1 days
ca[0]: %1 dia
ca[1]: %1 dies

[ctx: Like "The baby is '4 months' old"]
en: %1 month | %1 months
ca[0]: %1 mes
ca[1]: %1 mesos

[ctx: Like "The person is '28 years' old"]
en: %1 year | %1 years
ca[0]: %1 any
ca[1]: %1 anys

[ctx: Like "The baby is "4 months" old"]
en: %1 month | %1 months
ca[0]: %1 mes
ca[1]: %1 mesos

en:  (today)
ca:  (avui)

en:  (yesterday)
ca:  (ahir)

[ctx: Like "6 years ago"]
en:  (%1 ago)
ca:  (fa %1)

[ctx: Like "6 to 7 years ago"]
en:  (%1 to %2 ago)
ca:  (fa entre %1 i %2)

[ctx: Like "This happened '6 days' ago"]
en: %1 day | %1 days
ca[0]: %1 dia
ca[1]: %1 dies

[ctx: Like "This happened '3 weeks' ago"]
en: %1 week | %1 weeks
ca[0]: %1 setmana
ca[1]: %1 setmanes

[ctx: Like "This happened 'ca. 6 weeks' ago"]
en: ca. %1 week | ca. %1 weeks
ca[0]: ca. %1 setmana
ca[1]: ca. %1 setmanes

[ctx: Like "This happened '2 months' ago"]
en: %1 month | %1 months
ca[0]: %1 mes
ca[1]: %1 mesos

[ctx: Like "This happened 'ca. 2 months' ago"]
en: ca. %1 month | ca. %1 months
ca[0]: ca. %1 mes
ca[1]: ca. %1 mesos

[ctx: Like "This happened '2 years' ago"]
en: %1 year | %1 years
ca[0]: %1 any
ca[1]: %1 anys

[ctx: This combines a number of years and months to a timespan, like "This happened 3 years and 1 month" ago, where the first parameter is the formatted years string and the second one is the formatted months string]
en: %1 and %2
ca: %1 i %2

[ctx: @title]
en: Assign Macro
ca: Assignació de macro

en: Select item for macro key <b>%1</b>
ca: Selecció d'element per a la tecla de macro <b>%1</b>

en: Tag Item
ca: Etiqueta l'element

en: Select tag for image
ca: Seleccioneu una etiqueta per a la imatge

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
ca: Configura la categoria de les imatges

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
ca: Categoria:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
ca: Etiqueta:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
ca: Imatge actual:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
ca: Imatge nova:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
ca: Estableix

en: Insufficient color depth for this filter
ca: La profunditat de color és insuficient per a aquest filtre

en: Show the geographic position of this image on a map
ca: Mostra la ubicació geogràfica d'aquesta imatge en un mapa

en: Error playing media
ca: Error en reproduir el suport

en: Type name of category and item
ca: Teclegeu el nom de la categoria i l'element

en: Add New
ca: Afegeix nova

en: Key
ca: Tecla

en: Tag
ca: Etiqueta

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear assignment
ca: Neteja l'assignació

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
ca: Diàleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
ca: EtiquetaDeText

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
ca: Afegeix una etiqueta nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
ca: Títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Existing Assignments
ca: Assignacions existents

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
ca: Estableix com a primera imatge en una pila

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
ca: Copia la imatge a...

[ctx: @action:inmenu]
en: Link image to ...
ca: Enllaça la imatge a...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
ca: Gira

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
ca: Gira en sentit horari

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
ca: Invertir

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
ca: Gira en sentit antihorari

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
ca: Salta

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
ca: Primera

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
ca: Última

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
ca: Mostra la següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
ca: Salta 10 cap endavant

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
ca: Salta 100 cap endavant

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
ca: Salta 1000 cap endavant

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
ca: Mostra l'anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
ca: Salta 10 cap enrere

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
ca: Salta 100 cap enrere

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
ca: Salta 1000 cap enrere

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
ca: Suprimeix la imatge

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
ca: Elimina les imatges de la llista de visualització

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
ca: Amplia

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
ca: Redueix

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
ca: Mida completa

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
ca: Mida original

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
ca: Commuta a pantalla completa

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
ca: Presentació de diapositives

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
ca: Executa la presentació de diapositives

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
ca: Més ràpid

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
ca: Més lent

en: File not available
ca: Fitxer no disponible

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
ca: Pausa

en: locked
ca: bloquejat

en: annotating
ca: anotació

en: tokenizing
ca: creació de símbols

en: Change display mode to %1
ca: Canvia el mode de visualització a %1

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
ca: Finalització de la presentació de diapositives

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
ca: Atura la presentació de diapositives

[ctx: OSD for slideshow]
en: Starting Slideshow<br/>%1 makes the slideshow faster<br/>%2 makes the slideshow slower
ca: Inici de presentació de diapositives<br/>%1 accelera la presentació de diapositives<br/>%2 alenteix la presentació de diapositives

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
ca: Edició de la descripció d'imatges

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
ca: Descripció de la imatge

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
ca: Cerca

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
ca: 10 minuts enrere

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
ca: 1 minut enrere

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
ca: 10 segons enrere

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
ca: 1 segon enrere

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
ca: 100 mil·lisegons enrere

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
ca: 100 mil·lisegons endavant

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
ca: 1 segon endavant

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
ca: 10 segons endavant

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
ca: 1 minut endavant

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
ca: 10 minuts endavant

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
ca: Usa el fotograma actual en la vista de miniatures

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
ca: Reinicia

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
ca: Filtres

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
ca: Elimina tots els filtres

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
ca: Aplica el filtre d'escala de grisos

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
ca: Aplica el filtre d'estirament del contrast

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
ca: Aplica el filtre d'equalització de l'histograma

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
ca: Aplica el filtre monocrom

en: <p>It seems that KPhotoAlbum previously crashed during video playback. On some platforms, this is a common problem with some video players.</p><p>Press <i>Continue</i> to let KPhotoAlbum try a different backend...</p>
ca: <p>Sembla que el KPhotoAlbum ha fallat anteriorment durant la reproducció de vídeo. Aquest és un problema habitual en algunes plataformes amb alguns reproductors de vídeo.</p><p>Premeu <i>Continua</i> per a permetre que el KPhotoAlbum provi un dorsal diferent...</p>

en: <p>Video backend that was interrupted: <tt>%1</tt></p><p>Video backend that will be used instead: <tt>%2</tt></p>
ca: <p>Dorsal de vídeo que s'ha interromput: <tt>%1</tt></p><p>Dorsal de vídeo que s'usarà en el seu lloc: <tt>%2</tt></p>

en: <p>KPhotoAlbum has tried out all available video backends, but every one crashed at some point.</p><p>Crash detection is now turned off.</p>
ca: <p>El KPhotoAlbum ha provat tots els dorsals reproductors de vídeo, però cadascun ha fallat en algun punt.</p><p>La detecció de fallades s'ha desactivat.</p>

en: Annotate
ca: Anota

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
ca: Diàleg d'anotacions

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
ca: Afegeix una etiqueta

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
ca: Copia les dades a partir de la imatge anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
ca: Edita la descripció

en: Annotation Mode
ca: Mode d'anotació

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
ca: Bloquejat

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
ca: Assigna etiquetes

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
ca: Assigna símbols

en: Token %1
ca: Símbol %1

en: Show...
ca: Mostra...

en: Show
ca: Mostra

en: Show Info Box
ca: Mostra el rètol informatiu

en: Show Label
ca: Mostra l'etiqueta

en: Show Description
ca: Mostra la descripció

en: Show Date
ca: Mostra la data

en: Show Time
ca: Mostra l'hora

en: Show Filename
ca: Mostra el nom del fitxer

en: Show Exif
ca: Mostra la informació Exif

en: Show Image Size
ca: Mostra la mida de la imatge

en: Show Rating
ca: Mostra la valoració
