kphotoalbum - en to cs translation catalogue (808 entries)

en: Tag is already used for another area
cs: Značka je již použita pro jinou oblast

en: tomorrow
cs: zítra

en: today
cs: dnes

en: yesterday
cs: včera

en: Description
cs: Popis

en: Label and Dates
cs: Popisek a data

en: Image Preview
cs: Náhled obrázku

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Map
cs: Mapa

en: Revert This Item
cs: Vrátit tuto položku

en: Clear Form
cs: Vyprázdnit formulář

en: Options...
cs: Možnosti...

en: &Done
cs: &Hotovo

en: Continue &Later
cs: Pokračovat pozdě&ji

[ctx: @action:button]
en: &Search
cs: &Hledat

en: Label:
cs: Popisek:

en: Label
cs: Popisek

en: Date:
cs: Datum:

en: Time:
cs: Čas:

en: Minimum megapixels:
cs: Megapixelů nejméně:

en: Maximum megapixels:
cs: Megapixelů nejvíce:

en: Rating:
cs: Hodnocení:

en: Rating search mode:
cs: Režim vyhledávání hodnocení:

en: File Name Pattern:
cs: Vzorek názvu souborů:

en: File Name Pattern
cs: Vzorek názvu souborů

en: Search only for RAW files
cs: Vyhledávat pouze RAW soubory

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
cs: Poznámky (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
cs: Hledat

en: Done
cs: Hotovo

[ctx: @title:window]
en: Annotations
cs: Poznámky

en: Configure Window Layout...
cs: Nastavit rozvržení okna...

en: Save Current Window Setup
cs: Uložit současné nastavení okna

en: Reset layout
cs: Obnovit rozvržení

en: Sort Alphabetically (Tree)
cs: Řadit abecedně (strom)

en: Sort Alphabetically (Flat)
cs: Řadit abecedně (pod sebou)

en: Sort by Date
cs: Řadit podle data

en: Show Only Selected Ctrl+S
cs: Zobrazit pouze vybrané Ctrl+S

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
cs: <p>Některé upřesňující poznámky byly změněny. Opravdu si přejete zahodit všechny poslední změny každého dotčeného souboru?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
cs: Zahodit změny?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
cs: <p>Právě jste otevřeli dialog rozšířeného vyhledávání; abyste využili co nejvíce z jeho funkcí,  doporučujeme přečíst v příručce oddíl <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">Pokročilé vyhledávání</a>.</p><p>Tento dialog se také využívá k zapsání informací o obrázcích; zvláštní tipy k jeho použití můžete nalézt při čtení o <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">zapisování</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
cs: <p>Právě jste otevřeli jedno z nejdůležitějších oken v KPhotoAlbu; obsahuje mnoho funkcí optimalizovaných pro rychlé použití.</p><p>Velmi doporučujeme, abyste věnovali 5 minut přečtení <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">dokumentace k tomuto dialogu</a></p>

en: Sort Most Recently Used
cs: Řadit dle nejčastěji používaných

en: Toggle Sorting
cs: Zapnout řazení

en: Toggle Showing Selected Items Only
cs: Přepínat zobrazení pouze vybraných položek

en: Annotate Next
cs: Opatřit poznámkami následující

en: Annotate Previous
cs: Opatřit poznámkami předchozí

en: OK dialog
cs: Dialog OK

en: Copy tags from previous image
cs: Zkopírovat značky z předchozího obrázku

en: Rotate counterclockwise
cs: Otočit proti směru hodinových ručiček

en: Rotate clockwise
cs: Otočit ve směru hodinových ručiček

en: Toggle fullscreen preview
cs: Přepínat náhled přes celou obrazovku

en: Annotate next image (Page Down)
cs: Opatřit následující obrázek poznámkami (Page Down)

en: Category for new areas:
cs: Kategorie pro nové oblasti:

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
cs: Přepnout náhled přes celou obrazovku

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
cs: Otočit proti směru hodinových ručiček

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
cs: Otočit ve směru hodinových ručiček

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
cs: Zkopírovat značky z obrázku s naposledy upravenými značkami

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
cs: Smazat obrázek

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
cs: Zadejte značku ...

en: or
cs: nebo

en: and
cs: a

en: Sort by date
cs: Řadit podle data

en: Show only selected Ctrl+S
cs: Zobrazit pouze vybrané Ctrl+S

en: No Item Selected
cs: Žádná položka vybrána

en: Delete
cs: Smazat

en: Rename...
cs: Přejmenovat...

en: <b>Tag Groups</b>
cs: <b>Skupiny značek</b>

en: Tag groups
cs: Skupiny značek

en: Remove from tag group %1
cs: Odstranit značku skupiny %1

en: <b>Sorting</b>
cs: <b>Řazení</b>

en: Usage
cs: Využití

en: Alphabetical (Flat)
cs: Abecedně (pod sebou)

en: Alphabetical (Tree)
cs: Abecedně (strom)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
cs: <p>Přejete si opravdu "%1" smazat?<br/>Smazání položky odstraní její informace z obrázku, který položku obsahuje.</p>

en: Really Delete %1?
cs: Opravdu smazat %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
cs: Přejmenovat položku

en: Enter new name:
cs: Zadat nový název:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
cs: <p>Opravdu si přejete "%1" přejmenovat na "%2"?<br/>To způsobí přejmenování "%3" ve všech obrázcích, které ji obsahují.</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
cs: Přejmenovat %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
cs: Přejmenovat

en: New tag group
cs: Nová skupina značek

en: Add a tag
cs: Přidat značku

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
cs: Odstranit oblast

en: Replace existing area?
cs: Nahradit existující oblast?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
cs: Odstranit značku %1 (%2)

en: Extracting Thumbnail
cs: Vytvářejí se náhledy

en: Extract Video Thumbnail
cs: Vytvořit náhled videa

en: Not Started
cs: Nespuštěn

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
cs: Název

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
cs: Podrobnosti

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
cs: Uplynulo

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Continue
cs: Pokračovat

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
cs: Žádné

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
cs: Žádné další

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
cs[0]: 1 obrázek
cs[1]: %1 obrázky
cs[2]: %1 obrázků

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
cs[0]: 1 video
cs[1]: %1 videa
cs[2]: %1 videí

en: Images
cs: Obrázky

en: Videos
cs: Videa

en: Start Date
cs: Počáteční datum

en: End Date
cs: Datum ukončení

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
cs: Vše

en: Geo Position
cs: Geo pozice

en: Exif Info
cs: Informace Exif

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
cs: Hledat

en: Untagged Images
cs: Obrázky bez značek

en: Show Thumbnails
cs: Zobrazit náhledy

en: Search did not match any images or videos.
cs: Vyhledávání nenalezlo žádný vyhovující obrázek ani video.

en: Empty Search Result
cs: Prázdný výsledek vyhledávání

en: Exif Search
cs: Hledání v Exif

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
cs: hledat

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
cs: <p>Ještě jste nenastavili, jaká značka bude použita na určení obrázků bez značek.</p><p>To provedete následujícími kroky:<ul><li>V panelu s nabídkami vyberte <b>Nastavení</b></li><li>Zde zvolte <b>Nastavit KPhotoAlbum</b></li><li>Nyní vyberte ikonu <b>Kategorie</b></li><li>A zde upravte sekci <b>Obrázky bez značek</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
cs: Vlastnost nebyla nastavena

en: "%1" and "%2"
cs: "%1" a "%2"

en:  and "%1"
cs:  a "%1"

en: Move Items
cs: Přesunout položky

en: Scroll right
cs: Rolovat doprava

en: Scroll left
cs: Rolovat doleva

en: Zoom in
cs: Přiblížit

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: Show Ranges
cs: Zobrazit rozsahy

en: Show Resolution Indicator
cs: Zobrazit ukazatel rozlišení

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
cs[0]: %1 přesně
cs[1]: %1 přesně
cs[2]: %1 přesně

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
cs[0]:  + 1 rozsah
cs[1]:  + %1 rozsahy
cs[2]:  + %1 rozsahů

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
cs[0]:  = 1 celkem
cs[1]:  = %1 celkem
cs[2]:  = %1 celkem

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
cs[0]: %1 obrázek/video
cs[1]: %1 obrázky/videa
cs[2]: %1 obrázků/videí

en: 1 Year
cs: 1 rok

en: 1 Month
cs: 1 měsíc

en: 1 Week
cs: 1 týden

en: 1 Day
cs: 1 den

en: 2 Hours
cs: 2 hodiny

en: 10 Minutes
cs: 10 minut

en: 1 Minute
cs: 1 minuta

en: 10 Seconds
cs: 10 sekund

en: Unable to create folder '%1'.
cs: Nelze vytvořit složku '%1'.

en: Unable to Create Folder
cs: Nelze vytvořit složku

en: Error when saving image '%1'.
cs: Chyba během ukládání obrázku '%1'.

en: Error Saving Image
cs: Chyba během ukládání obrázku

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
cs: led

[ctx: Abbreviated month name]
en: feb
cs: úno

[ctx: Abbreviated month name]
en: mar
cs: bře

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
cs: dub

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
cs: kvě

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
cs: čer

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
cs: čec

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
cs: srp

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
cs: zář

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
cs: říj

[ctx: Abbreviated month name]
en: nov
cs: lis

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
cs: pro

en: Found Autosave File
cs: Nalezen soubor automatického uložení

en: Loading information from images
cs: Načítání informací z obrázků

en: Media Type
cs: Typ média

en: Image
cs: Obrázek

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
cs: KPhotoAlbum - je potřeba ruční oprava (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
cs: <p><b>Načítání informací z nových souborů</b></p><p>V závislosti na počtu obrázků to může chvíli trvat.<br/>Nicméně, toto zpoždění se projeví pouze, pokud byly nalezeny nové obrázky.</p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
cs: <p>Po uložení kontrolního součtu každého obrázku bude KPhotoAlbum schopen nalézt obrázky, i když budou na disku přesunuty.</p>

en: Following files could not be read:
cs: Následující soubory nelze přečíst:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
cs: Číslo %1

en: not
cs: ne

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
cs: Žádné další %1

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
cs: Složka

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Error in database file
cs: Chyba v souboru databáze

en: Changed standard category names
cs: Změněny názvy standardních kategorií

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
cs: <p>Vaše obrázky / videa nejsou seřazeny, což znamená, že navigování pomocí panelu s datem není optimální.</p><p>V nabídce <b>Správa</b> můžete nalézt položku <b>Zobrazit obrázky a videa s neúplným datem</b>, kterou můžete použít k vyhledání obrázků u nichž chybí informace o datu.</p><p>Pak můžete vybrat obrázky, o kterých si myslíte, že mají buď v informacích Exif nebo v souboru správné datum a poté znovu načíst informace spuštěním <b>Správa -> Načíst informace Exif</b>.</p><p>Nakonec, jakmile mají všechny obrázky svá data, můžete je seřadit v databázi spuštěním <b>Správa -> Seřadit vše podle data a času</b>.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
cs: Obrázky/videa nejsou seřazeny

en: Not All Images Have Size Information
cs: Ne všechny obrázky obsahují informace o velikosti

en: Database repair required
cs: Je nutná oprava databáze

en: No default setup file found
cs: Nebyl nalezen výchozí soubor nastavení

en: People
cs: Lidé

en: Places
cs: Místa

note: i18n("Events"))
en: Events
cs: Události

note: i18n("untagged"))
en: untagged
cs: bez značek

en: Error Running Demo
cs: Chyba běhu dema

en: Unable to open '%1' for reading
cs: Nelze otevřít '%1' pro čtení

en: line %1 column %2 in file %3: %4
cs: řádek %1 sloupec %2 v souboru %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
cs: Nepovedlo se obnovit ze zálohy: %1

en: Error in file %1: No elements found
cs: Chyba v souboru %1: Nebyl nalezen žádný prvek

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
cs: Chyba v souboru %1: očekáván 'KPhotoAlbum' jako hlavní prvek, ale nalezen byl '%2'

en: Error while saving...
cs: Chyba při ukládání...

en: Error creating zip file %1
cs: Chyba při vytváření zip souboru %1

en: Error writing file %1 to zip file %2
cs: Chyba zápisu souboru %1 do archivu zip %2

en: Error reading next element
cs: Chyba při čtení následujícího prvku

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
cs: <p>Cesta k databázi: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
cs: Chyba při čtení souboru databáze

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
cs: Informace Exif a metadata souboru

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
cs: Filtrovat popisky...

en: IPTC character set:
cs: Znaková sada IPTC:

en: Exif info
cs: Informace Exif

en: File metadata
cs: Metadata souboru

en: Absolute path:
cs: Absolutní cesta:

en: MIME type:
cs: Typ MIME:

en: Size:
cs: Velikost:

en: Created:
cs: Vytvořeno:

en: Changed:
cs: Změněno:

en: Owner:
cs: Vlastník:

en: Group:
cs: Skupina:

en: Permissions:
cs: Práva:

en: Open folder with a file manager
cs: Otevřít složku ve správci souborů

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
cs: Načíst informace Exif ze souborů

en: Update Exif search database
cs: Aktualizovat vyhledávací databázi Exif

en: Update image date
cs: Aktualizovat datum obrázku

en: Use modification date if Exif not found
cs: Použít datum poslední změny, pokud nebudou nalezeny informace Exif

en: Update image orientation from Exif information
cs: Aktualizovat orientaci obrázku dle informací Exif

en: Update image description from Exif information
cs: Aktualizovat popis obrázku dle informací Exif

en: Affected Files
cs: Dotčené soubory

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
cs: <p>Uvědomte si, že nastavení data z Exif může <b>přepsat</b> data, která jste dříve zadali ručně pomocí dialogu pro nastavení obrázku.</p>

en: Override image dates
cs: Přepsat datum obrázků

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
cs: Hledání v Exif

en: Settings
cs: Nastavení

en: Focal Length
cs: Ohnisková vzdálenost

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
cs: až

en: Camera
cs: Fotoaparát

en: Lens
cs: Čočka

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Iso setting
cs: Nastavení ISO

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
cs:  sek.

en: 1 second
cs: 1 sekunda

en: Exposure time
cs: Čas expozice

en: Exposure Program
cs: Expoziční program

en: Orientation
cs: Orientace

en: Metering Mode
cs: Režim měření

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Sharpness
cs: Ostrost

en: Saturation
cs: Sytost

en: No cameras found in the database
cs: V databázi nebyl nalezen žádný fotoaparát

en: No lenses found in the database
cs: V databázi nebyly nalezeny žádné čočky

en: <p>No file name given!</p>
cs: <p>Nebyl zadán název souboru.</p>

en: Generating images for HTML page
cs: Generování obrázků pro HTML stránku

en: Error copying %1 to %2
cs: Chyba kopírování %1 do %2

en: <a href="%1">prev</a>
cs: <a href="%1">předchozí</a>

en: prev
cs: předchozí

en: <a href="%1">next</a>
cs: <a href="%1">následující</a>

en: next
cs: následující

en: Could not create file '%1'.
cs: Nelze vytvořit soubor '%1'.

en: Could Not Create File
cs: Nelze vytvořit soubor

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
cs: <p>Nelze zkopírovat %1 do %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
cs: Nelze zapsat obrázek '%1'.

en: Date
cs: Datum

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
cs: Export HTML

en: Content
cs: Obsah

en: Page title:
cs: Název stránky:

en: Copyright:
cs: Autorské právo:

en: Description:
cs: Popis:

en: Create .kim export file
cs: Vytvořit exportní soubor .kim

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
cs: Videa obsažená na stránkách

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
cs: Použít značku HTML5

en: What to Include
cs: Co má obsahovat

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Thumbnail size:
cs: Velikost náhledů:

en: Number of columns:
cs: Počet sloupců:

en: Theme:
cs: Motiv:

en: Theme Description
cs: Popis motivu

en: Image Sizes
cs: Velikosti obrázků

en: Full size
cs: Plná velikost

en: Destination
cs: Cíl

en: Base folder:
cs: Hlavní složka:

en: Gallery folder:
cs: Složka galerie:

en: Output folder:
cs: Výstupní složka:

en: URL for final destination of .kim file:
cs: URL cílového umístění souboru .kim:

en: Open gallery in browser:
cs: Otevřít galerii v prohlížeči:

en: You must select at least one resolution.
cs: Musíte zvolit alespoň jedno rozlišení.

en: Select base folder...
cs: Vyberte základní složku...

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
cs: <p>Neurčili jste základní složku. Je to nejvyšší složka vašich obrázků. Pod touto složkou naleznete sbírky, vytvořené každou v jiné složce.</p>

en: No Base Folder Specified
cs: Nebyla určena základní složka

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
cs: <p>Neurčili jste výstupní složku. Tato složka obsahuje aktuální obrázky. Složka bude podsložkou základní složky zadané výše.</p>

en: No Output Folder Specified
cs: Nebyla určena výstupní složka

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
cs: <p>Chyba při načítání informací o %1. To je nejspíše způsobeno tím, že složka neexistuje.</p><p>Chybová zpráva je: %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
cs: <p>%1 neexistuje, není složkou, nebo do ní nelze zapisovat.</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
cs: <p>Výstupní složka %1 již existuje. Obvykle to znamená, že byste měli zvolit složku novou.</p><p>Měla by být %2 nejdříve smazána?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
cs: Složka existuje

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
cs: Nelze nalézt žádný motiv - toto je obvykle chyba instalace

en: More than one theme is set as default, using theme %1
cs: Více než jeden motiv je nastaven jako výchozí, bude použit motiv %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
cs: od

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
cs: <p>Složka galerie nemůže být prázdná.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
cs: <p>Výstupní složka již existuje.</p>

en: Failed to start
cs: Nelze spustit

en: Crashed
cs: Spadlo

en: Read error
cs: Chyba při načítání

en: Write error
cs: Chyba při zápisu

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Building thumbnails
cs: Sestavení náhledů

en: Save an export file
cs: Uložit exportní soubor

en: KPhotoAlbum import files
cs: Importní soubory KPhotoAlbum

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
cs: Exportovat nastavení / kopírovat obrázky

en: How to Handle Images
cs: Jak pracovat s obrázky

en: Include in .kim file
cs: Včetně .kim souboru

en: Automatically copy next to .kim file
cs: Automaticky překopírovat do .kim souboru

en: Hard link next to .kim file
cs: Pevný odkaz vedle .kim souboru

en: Symbolic link next to .kim file
cs: Symbolický odkaz vedle .kim souboru

en: Compress export file
cs: Komprimovat exportní soubor

en: Generate thumbnails
cs: Vytvořit náhledy

en: Limit maximum image dimensions to:
cs: Omezit maximální rozměry obrázku na:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
cs: <p>Volbu použijte, pokud jsou vaše obrázky uloženy v nekomprimovaném formátu souborů, v ostatních případech je to plýtvání časem při exportu a importu.</p><p>Jinými slovy, volbu nevybírejte, pokud jsou vaše obrázky uloženy jako jpg, png nebo gif, ovšem pokud jsou uloženy jako tiff, vyberte ji.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
cs: <p>Vytvořit náhledy obrázků</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
cs: <p>Touto volbou můžete omezit maximální velikost (šířku a výšku) vašich obrázků. Při jejím provedení bude exportní soubor menší, ale pokud bude někdo chtít vidět exportované obrázky s většími rozměry, bude samozřejmě jejich kvalita horší.</p>

en: Error creating zip file
cs: Chyba při vytváření zip souboru

en: &Cancel
cs: Z&rušit

en: Creating index file
cs: Vytváření indexového souboru

en: Creating thumbnails
cs: Vytváření náhledů

en: Copying image files
cs: Kopírování souborů s obrázky

en: Error writing file %1
cs: Chyba zápisu do souboru %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
cs: <p>Ostatní uživatelé programu KPhotoAlbum nyní mohou načíst importní soubor do jejich databáze zvolením položky <b>Importovat</b> v nabídce Soubor.</p><p>Pokud jej naleznou na webové stránce a webový server je správně nastaven, vše co potřebují udělat je jednoduše na něj v Konqueroru kliknout. Aby toto bylo umožněno, musí být váš webový server nastaven pro KPhotoAlbum. To uděláte přidáním následujícího řádku do <b>/etc/httpd/mime.types</b> nebo podobného:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>To způsobí, že váš webový server sdělí Konqueroru, že při kliknutí na odkaz se jedná o soubor KPhotoAlbum, v jiném případě webový server Konqueroru oznámí, že je to čistý textový soubor.</p>

en: How to Use the Export File
cs: Jak používat exportní soubor

en: KPhotoAlbum Export Files
cs: Exportní soubory KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
cs: <p>XML soubor nemá určen zdroj obrázků, což naznačuje, že je soubor s velkou pravděpodobností poškozen</p>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
cs: Úvod

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Deselect All
cs: Nevybrat nic

en: Select Which Images to Import
cs: Vybrat obrázky k importu

en: Destination of images:
cs: Umístění obrázků:

en: Destination of Images
cs: Umístění obrázků

en: The folder must be a subfolder of %1
cs: Složka musí být podsložkou %1

en: This folder is reserved for category images.
cs: Tato složka je rezervována pro obrázky kategorií.

en: Match Categories
cs: Vyhovující kategorie

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
cs: Složka %1 neexistuje. Má být vytvořena?

[ctx: @title]
en: Create folder?
cs: Vytvořit složku?

[ctx: @action:button]
en: Create
cs: Vytvořit

en: Error creating folder %1
cs: Chyba při vytváření složky %1

en: How to resolve clashes
cs: Jak řešit konflikty

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
cs: Kopíruji obrázky

en: Error when writing image %1
cs: Chyba během zápisu obrázku %1

en: Updating Database
cs: Probíhá aktualizace databáze

en: Cannot copy from any of the following locations:
cs: Nelze kopírovat z některého z následujících umístění:

[ctx: @title]
en: Copy failed
cs: Kopírování selhalo

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
cs: Pokračovat bez dotazování

en: Key in file
cs: Klíč v souboru

en: Key in your database
cs: Klíč ve vaší databázi

en: Unable to open '%1' for reading.
cs: Nelze otevřít '%1' pro čtení.

en: Error Importing Data
cs: Chyba importu dat

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
cs: Chyba při čtení obsahu složky souboru %1; je možné, že soubor je poškozen.

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
cs: Chyba při čtení souboru index.xml z %1; je možné, že soubor je poškozen.

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
cs: Položka náhledu v exportním souboru nebyla složkou, což naznačuje, že soubor je poškozen.

en: No thumbnail existed in export file for %1
cs: Exportní soubor neobsahuje náhledy pro %1

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
cs: Exportní soubor neobsahuje podsložku s obrázky což naznačuje, že soubor je poškozen

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
cs: Položka obrázků v exportním souboru není složkou, což naznačuje, že soubor je poškozen

en: No image existed in export file for %1
cs: V exportním souboru neexistuje obrázek pro %1

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
cs[0]: Jeden obrázek z importovaných souborů má stejný kontrolní součet MD5 jako obrázek v databázi. Jak to má být vyřešeno?
cs[1]: %1 obrázky z importovaných souborů mají stejný kontrolní součet MD5 jako obrázky v databázi. Jak to má být vyřešeno?
cs[2]: %1 obrázků z importovaných souborů má stejný kontrolní součet MD5 jako obrázky v databázi. Jak to má být vyřešeno?

en: Use data from
    Import File
cs: Použít data z
     importního souboru

en: Use data from
    Database
cs: Použít data z
     databáze

en: Merge data
cs: Sloučit data

en: Date and Time
cs: Datum a čas

en: Copyright (C) 2020-2023 The KPhotoAlbum Development Team
cs: Autorská práva (C) 2020-2023 Vývojářský tým KPhotoAlbum

en: Development, Maintainer
cs: Vývojář, Správce

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
cs: Složka obsahující složku .thumbnail.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
cs: Chybějící argument.

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
cs: %1 není složkou.

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
cs: Verze souboru indexu náhledů: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
cs: Rozměry uložených náhledů: %1 pixelů

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
cs: Nelze otevřít soubor `thumbnailindex`.

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
cs: Index náhledů nebyl změněn.

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
cs: Nelze zálohovat soubor `thumbnailindex`.

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
cs: Model nelze zkopírovat soubor dočasného indexu náhledů do místa určení.

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
cs: Index náhledů není souborem verze 5.

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
cs: Soukromí

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
cs: S&práva

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
cs: Moduly

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
cs: Při načítání časových informací vašich obrázků jsou použity informace Exif. Tyto informace mohou, ale také nemusí být podporovány dle vaší instalace programu KPhotoAlbum, nebo mohou být informace v souboru neplatné. KPhotoAlbum může jako zálohu použít časovou značku obrázku, což může, být správné, nebo také nemusí v případě, že váš obrázek byl naskenován. Takže otázka zní, má KPhotoAlbum důvěřovat časovým značkám vašich snímků?

en: Trust Time Stamps?
cs: Věřit časovým razítkům?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
cs: <p>Při přístupu k vyhledávací databázi Exif se vyskytla chyba. To je nejspíše způsobeno poškozeným souborem databáze.</p><p>Pro opravu tohoto problému spusťte Správa->Znovu vytvořit vyhledávací databázi Exif.</p><hr/><p>Pro hledání chyb: příkaz, který se pokoušel o vykonání:<br/>%1</p><p>Obdržené chybové hlášení:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
cs: Chyba v databázi Exif

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
cs: <p>Při otevírání vyhledávací databáze Exif došlo k chybě.</p><p>Pro opravu tohoto problému spusťte Správa->Znovu vytvořit vyhledávací databázi Exif.</p><hr/><p>Obdržené chybové hlášení:<br/>%1</p>

en: Copyright (C) 2003-2023 The KPhotoAlbum Development Team
cs: Autorská práva (C) 2003-2023 Vývojářský tým KPhotoAlbum

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
cs: Opravný balíček umožňující nové načtení informací Exif pomocí hezkého dialogového okna.

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
cs: (.) Opravný balíček se zpřístupněním informací o složce prostřednictvím prohlížeče. (.) Opravný balíček s přidáním zaškrtávacího pole pro vyhledávání "a/nebo" na stránce hledání.

en: Patch to sort items in option listboxes
cs: Opravný balíček pro řazení položek v seznamech možností

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
cs: Bezpočet opravných balíčků na mnoho chyb a opravy mnoha nových funkcí

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
cs: Opravný balíček pro řazení obrázků v pohledu s náhledy a dále načítání časových údajů z informací Exif existujících obrázků

en: Tremendous help with the English text in the application.
cs: Ohromná pomoc s anglickým textem v aplikaci.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
cs: Vytváření ikon pro KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
cs: Opravný balíček pro urychlení načítání náhledů a náhled v dialogovém okně vlastností obrázku.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
cs: Automaticky seskupit obrázky

en: Stack images with identical MD5 sum
cs: Seskupit obrázky se stejným součtem MD5

en: Original to top
cs: Originál nahoře

[ctx: Label for a QSpinbox that selects a number of seconds.]
en: Stack images created within the following time-frame:
cs: Seskupit obrázky pořízené během následujícího časového rozsahu:

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
cs:  sekund

en: AutoStacking Options
cs: Možnosti automatického seskupení

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
cs: Začlenit vyhovující obrázek do vhodné skupiny (pokud existuje)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
cs: Vyjmout obrázky z jejich současné skupiny a vytvořit skupinu novou pro vyhovující

en: Skip images that are already in a stack
cs: Vynechat obrázky, které již ve skupině jsou

en: Show Category Editor
cs: Zobrazit editor kategorií

en: Make Category Image
cs: Vytvořit obrázek kategorie

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
cs[0]: Kopírovat obrázek do ...
cs[1]: Kopírovat obrázky do ...
cs[2]: Kopírovat obrázky do ...

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
cs: Odstraňuji položky

en: Removing 1 item | Removing %1 items
cs[0]: Odstraňuji 1 položku
cs[1]: Odstraňuji %1 položky
cs[2]: Odstraňuji %1 položek

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
cs[0]: Vybraná položka bude odstraněna z databáze.<br/>Co si přejete udělat se souborem na disku?
cs[1]: %1 vybrané položky budou odstraněny z databáze.<br/>Co si přejete udělat se soubory na disku?
cs[2]: %1 vybraných položek bude odstraněno z databáze.<br/>Co si přejete udělat se soubory na disku?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
cs[0]: Přesunout soubor do koše
cs[1]: Přesunout %1 soubory do koše
cs[2]: Přesunout %1 souborů do koše

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
cs[0]: Smazat soubor z disku
cs[1]: Smazat %1 soubory z disku
cs[2]: Smazat %1 souborů z disku

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
cs[0]: Položku odstranit pouze z databáze
cs[1]: %1 položky odstranit pouze z databáze
cs[2]: %1 položek odstranit pouze z databáze

en: Merge these images
cs: Sloučit tyto obrázky

en: Select target:
cs: Vyberte cíl:

en: Move to &trash
cs: Přesunou&t do koše

en: &Delete from disk
cs: Smazat z &disku

en: Select &All
cs: Vybr&at vše

en: Select &None
cs: Nevybrat žád&ný

en: %1 of %2 selected
cs: %1 z %2 vybráno

en: No duplicates found
cs: Nebyl nalezen žádný duplicitní

en: Current Item
cs: Současná položka

en: All Selected Items
cs: Všechny vybrané položky

en: Copy and Open
cs: Kopírovat a otevřít

en: Open With...
cs: Otevřít pomocí...

en: Your Command Line
cs: Váš příkazový řádek

en: Invoke External Program
cs: Vyvolat externí program

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
cs: Stav funkcí

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
cs: <h1>Přehled</h1><p>Níže můžete vidět seznam zkompilovaných a běhových funkcí programu KPhotoAlbum a jejich stav:</p>%1

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
cs: <h1><a name="database">Podpora databáze SQLite</a></h1><p>KPhotoAlbum vám umožňuje vyhledávat podle určitých značek Exif. K tomu KPhotoAlbum potřebuje databázi SQLite. Dodatečně musí být nainstalován Qt balíček pro sqlite (např.qt-sql-sqlite).</p>

en: Plug-ins available
cs: Dostupné moduly

en: SQLite database support (used for Exif searches)
cs: Podpora databáze SQLite (pro vyhledávání Exif)

en: Video thumbnail support
cs: Podpora náhledů videa

en: Video metadata support
cs: Podpora metadat videa

[ctx: Feature available]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: Feature not available]
en: No
cs: Ne

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
cs[0]: Zobrazen 1 náhled
cs[1]: Zobrazeny %1 náhledy
cs[2]: Zobrazeno %1 náhledů

en: (%1 selected)
cs: %1 vybráno

en: Total: %1
cs: Celkem: %1

en: 1 match | %1 matches
cs[0]: 1 vyhovuje
cs[1]: %1 vyhovují
cs[2]: %1 vyhovuje

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
cs: Vyhledat obrázky a videa s chybějícím datem

en: Which Images and Videos to Display
cs: Jaké obrázky a videa zobrazit

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
cs: Vyhledat obrázky a videa s platným datem, ale neplatnou časovou značkou

en: Search for images and videos missing date and time
cs: Vyhledat chybějící datum a čas obrázků a videí

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
cs: Vyhledat obrázky a videa pouze s částí data (např. 1971 místo 11/7-1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
cs: Info o obrázku

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
cs: <h1>zde můžete vidět datum změny zobrazených položek.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
cs: Načítám vlastnosti souboru

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
cs: Spustí KPhotoAlbum s přednastavenou sadou zkušebních obrázků.

en: Import file.
cs: Importovat soubor.

en: Listen for network connections.
cs: Naslouchat sítovým spojením.

en: Search for new images on startup.
cs: Při spuštění hledat nové obrázky.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
cs: <p>Dole zadejte příkaz, který bude spuštěn:</p><p><i>%all bude nahrazen seznamem souborů</i></p>

[ctx: As in 'Execute a command and replace any occurrence of %all with the filenames of all selected files']
en: %all
cs: %vše

[ctx: As in 'Execute a command for each selected file in turn and replace any occurrence of %each with the filename]
en: %each
cs: %každých

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
cs: Panel pro hledání

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
cs: Hledat ...

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
cs: <h1>Popis</h1><table><tr><td># položek</td><td> Toto je počet rozdílných položek v kategorii</td></tr><tr><td>Značek celkem</td><td> Toto udává celkový počet vytvořených značek, <br/>tj.  jednoduchý součet ze všech obrázků</td></tr><tr><td>Značek na snímek</td><td> Toto nám sděluje, kolik je průměrně značek na jeden obrázek</td></tr></table><br/><br/>Neberte tento dialog příliš vážně, má problémy při počítání kategorií A podkategorií,<br/>takže, pokud byl snímek pořízeny v Las Vegas, Nevadě, USA, potom jsou pro tento snímek započítány 3 značky,<br/>přestože by měla být pouze jedna.<br/>Opravdu si nejsem jistý, zda má význam tuto chybu opravovat (bude velmi těžké ji opravit),<br/>takže možná bude dialog opět jednoduše odstraněn

en: <h1>Statistics</h1>
cs: <h1>Statistika</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
cs: Kategorie

en: # of Items
cs: # položek

en: Tags Totals
cs: Značek celkem

en: Tags Per Picture
cs: Značek na obrázek

en: Tag indication completed annotation
cs: Ukazatel úplného opatření poznámkami

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
cs: Pokud požíváte zvláštní značku k tomu, abyste rozpoznali, že obrázku byly značky již přiřazeny, pak ji zvolte zde.

en: Category:
cs: Kategorie:

en: Tag:
cs: Značka:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
cs: Žádné

[ctx: As in 'all images']
en: All
cs: Vše

en: Total
cs: Celkem

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
cs: Odstranit tokeny

en: Select tokens to remove from all images and videos:
cs: Vyberte tokeny, které si přejete odstranit ze všech obrázků a videí:

en: Select None
cs: Zrušit výběr

en: Create My Own Database...
cs: Vytvořit vlastní databázi...

en: Load Demo
cs: Načíst demo

en: Check My Feature Set
cs: Zkontrolovat mou sadu funkcí

en: Image/Video root folder:
cs: Hlavní složka pro obrázky / video:

en: Folder does not exist, create it?
cs: Složka neexistuje, přejete si ji vytvořit?

en: Could not create folder %1
cs: Nelze vytvořit složku %1

en: %1 exists, but is not a folder
cs: %1 existuje, ale není to složka

en: Feature Check
cs: Kontrola funkcí

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
cs: Gratulujeme: všechny dynamické funkce byly zapnuty.

en: Loading Database
cs: Načítám databázi

en: Loading Main Window
cs: Načítá se hlavní okno

en: Searching for New Files
cs: Vyhledávání nových souborů

en: <p><b>Delete Your Temporary Demo Database</b></p><p>I hope you enjoyed the KPhotoAlbum demo. The demo database was created in the folder <tt>/tmp</tt>, should it be deleted now? If you do not delete it, it will waste disk space; on the other hand, if you want to come back and try the demo again, you might want to keep it around with the changes you made through this session.</p>
cs: <p><b>Odstranit vaši dočasnou ukázkovou databázi</b></p><p>Doufám, že jste se pobavili u ukázky KPhotoAlbum. Ukázková databáze která byla vytvořena v <tt>/tmp</tt>, má být nyní odstraněna? Pokud ji nesmažete, zabírá zbytečně místo na disku; v opačném případě, pokud si přejete se vrátit a ukázku opět vyzkoušet, můžete ji chtít zachovat kvůli změnám provedeným během tohoto sezení.</p>

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
cs: Smazat demo databázi

en: Do you want to save the changes?
cs: Přejete si uložit změny?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
cs: Uložit změny?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
cs: Některé z vybraných obrázků již do skupiny patří. Přejete si je ze svých skupin odstranit a vytvořit skupinu úplně novou?

en: Unknown error, stack creation failed.
cs: Neznámá chyba, vytvoření skupiny se nezdařilo.

en: Stacking Error
cs: Chyba při seskupování

en: No item is selected.
cs: Žádná položka není vybrána.

en: No Selection
cs: Žádný výběr

en: Saving...
cs: Ukládám...

en: Saving... Done
cs: Ukládám...Hotovo

en: There are no images to be shown.
cs: Nejsou žádné obrázky ke zobrazení.

en: Limit View to Selection
cs: Omezit pohled na vybrané

en: No images are selected!
cs: Nebyl vybrán žádný obrázek.

en: Generate HTML...
cs: Vytvořit HTML...

en: Import...
cs: Importovat...

en: Export/Copy Images...
cs: Exportovat / kopírovat obrázky...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
cs: Smazat vybrané

en: Remove Tokens...
cs: Odstranit tokeny...

en: Open List of Files...
cs: Otevřít seznam souborů...

en: Annotate Individual Items
cs: Opatřit poznámkami jednotlivé položky

en: Annotate Multiple Items at a Time
cs: Opatřit poznámkami více položek najednou

en: Merge Images into a Stack
cs: Sloučit obrázky do skupiny

en: Remove Images from Stack
cs: Odstranit obrázek ze skupiny

en: Set as First Image in Stack
cs: Nastavit jako první obrázek skupiny

en: View
cs: Zobrazit

en: View (In New Window)
cs: Zobrazit (v novém okně)

en: Run Slide Show
cs: Spustit prezentaci

en: Run Randomized Slide Show
cs: Spustit náhodnou prezentaci

en: Collapse all stacks
cs: Sbalit všechny skupiny

en: Expand all stacks
cs: Rozbalit všechny skupiny

en: Show &Oldest First
cs: Zobrazit nejdříve &starší

en: Show &Newest First
cs: Zobrazit nejdříve &novější

en: Sort Selected by Date && Time
cs: Seřadit vybrané podle data a času

en: Jump to Context
cs: Přejít na kontext

en: Lock Images
cs: Uzamknout obrázky

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Lock Away All Other Items
cs: Uzamknout všechny ostatní položky

en: Lock Away Current Set of Items
cs: Uzamknout současnou skupinu položek

en: Configure Current View
cs: Nastavit současný pohled

en: Tree
cs: Strom

en: Tree with User Icons
cs: Strom s uživatelskými ikonami

en: Icons
cs: Ikony

en: Use natural sort order
cs: Použít přirozené řazení

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
cs: Zobrazovat nástrojové tipy v okně s náhledy

en: Show Labels in Thumbnails Window
cs: Zobrazovat popisky v okně s náhledy

en: Show Categories in Thumbnails Window
cs: Zobrazovat kategorie v okně s náhledy

en: Choose Color Scheme
cs: Vyberte barevné schéma

en: Display Images and Videos Not on Disk
cs: Zobrazit obrázky a videa, které nejsou na disku

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
cs: Zobrazit obrázky a videa s neúplným datem...

en: Merge duplicates
cs: Sloučit duplicity

en: Refresh Selected Thumbnails and Checksums
cs: Obnovit vybrané náhledy a kontrolní součty

en: Rescan for Images and Videos
cs: Znovu vyhledat obrázky a videa

en: Recreate Exif Search Database
cs: Znovu vytvořit vyhledávací databázi Exif

en: Read Exif Info from Files...
cs: Načíst informace Exif ze souborů...

en: Sort All by Date && Time
cs: Seřadit vše podle data a času

en: Automatically Stack Selected Images...
cs: Automaticky seskupit vybrané obrázky...

en: Build Thumbnails
cs: Vytvořit náhledy

en: Statistics...
cs: Statistiky...

en: Enable All Messages
cs: Povolit všechna hlášení

en: Run KPhotoAlbum Demo
cs: Spustit demo KPhotoAlbum

en: KPhotoAlbum Feature Status
cs: Stav funkcí KPhotoAlbum

en: Show Demo Videos
cs: Zobrazit ukázková videa

en: Show Exif Info and file metadata
cs: Zobrazovat informace Exif a metadata souboru

en: Use next video thumbnail
cs: Použít následující náhled videa

en: Copy image to ... | Copy images to ...
cs[0]: Kopírovat obrázek do...
cs[1]: Kopírovat obrázky do ...
cs[2]: Kopírovat obrázky do ...

en: Link image to ... | Link images to ...
cs[0]: Odkázat obrázek do...
cs[1]: Odkázat obrázky do...
cs[2]: Odkázat obrázky do...

en: Auto saving....
cs: Automatické uložení...

en: Auto saving.... Done
cs: Automatické uložení... Hotovo

[ctx: @title]
en: Create database
cs: Vytvořit databázi

en: General
cs: Obecné

en: Viewer
cs: Prohlížeč

en: Annotation Dialog
cs: Dialog upřesňujících poznámek

en: Thumbnail View
cs: Pohled s náhledy

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
cs: <p>Opravdu povolit všechna hlášení, která jste dříve zakázali zaškrtnutím zaškrtávacího pole Příště nezobrazovat?</p>

en: Internal Error
cs: Vnitřní chyba

en: Open List of Files
cs: Otevřít seznam souborů

en: No images matching your input were found.
cs: Nebyl nalezen žádný obrázek vyhovující vašemu zadání.

en: No Matches
cs: Žádný nevyhovuje

en: Rereading Exif information from all images
cs: Nové načítání informací Exif ze všech obrázků

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
cs: Velikost náhledu: %1px (velikost na disku: %2px)

en: Video thumbnails are not available
cs: Miniatury videí jsou nedostupné

en: Go to last map position
cs: Přejít na poslední pozici na mapě

en: Show thumbnails
cs: Zobrazit náhledy

[ctx: @action Decrease size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Decrease marker size
cs: Zmenšit velikost značkovače

[ctx: @action Increase size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Increase marker size
cs: Zvětšit velikost značkovače

en: Map view
cs: Prohlížení mapy

en: Settings saved!
cs: Nastavení byla uložena.

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
cs: <i>Načítání informací z obrázků ...</i>

en: Share
cs: Sdílet

en: Invalid Version
cs: Neplatná verze

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
cs: Filtr ... (%1)

en: Remove birthday
cs: Odstranit narozeniny

en: Name
cs: Jméno

en: Birthday
cs: Narozeniny

en: Enter a date...
cs: Zadejte datum...

en: Category Settings
cs: Nastavení kategorie

en: New
cs: Nový

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Icon:
cs: Ikona:

en: Preferred view:
cs: Preferovaný pohled:

en: List View
cs: Pohled se seznamem

en: List View with Custom Thumbnails
cs: Pohled se seznamem a vlastními náhledy

en: Icon View
cs: Pohled s ikonami

en: Icon View with Custom Thumbnails
cs: Pohled s ikonami a vlastními náhledy

en: Settings for category <b>%1</b>
cs: Nastavení pro kategorii <b>%1</b>

en: Invalid category name
cs: Neplatný čas kategorie

[ctx: @title]
en: Confirm Action
cs: Potvrdit činnost

en: New category
cs: Nová kategorie

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
cs: <p>Opravdu smazat kategorii "%1"?</p>

en: Confirm Action
cs: Potvrdit činnost

en: Choose speed over readability for index.xml file
cs: Upřednostnit rychlost před čitelností pro soubor index.xml

en: Compress backup file
cs: Komprimovat záložní soubor

en: Auto save every:
cs: Automatické uložení po:

en: Number of backups to keep:
cs: Povolený počet záloh:

en: Infinite
cs: Nekonečno

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
cs: Informace Exif/IPTC pro zobrazení v prohlížeči

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
cs: Informace Exif/IPTC pro zobrazení v dialogu Exif

en: Character set for image metadata:
cs: Znaková sada pro metadata obrázku:

en: New File Searches
cs: Vyhledávání nových souborů

en: Search for new images and videos on startup
cs: Při spuštění vyhledat nové obrázky a videa

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
cs: Nenačítat RAW soubory, pokud se shodují s existujícími soubory JPEG/TIFF

en: Directories to exclude from new file search:
cs: Adresáře vyřazené z vyhledávání nových souborů:

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
cs: <p>KPhotoAlbum je po spuštění schopen vyhledat nové obrázky a videa, což ovšem zabere určitý čas. Místo toho můžete chtít spustit vyhledávání ručně pomocí <b>Správa -> Znovu vyhledat obrázky a videa</b></p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
cs: <p>KPhotoAlbum je schopen načítat různé druhy obrázků RAW. Některé fotoaparáty ukládají oba druhy, obrázek RAW i totožný obrázek JPEG nebo TIFF. To způsobí uložení duplikátu v aplikaci KPhotoAlbum, který může být nežádaný. Pokud je volba vybrána, nebude KPhotoAlbum číst soubory RAW pro vyhledávání shodných souborů obrázků.</p>

en: File Version Detection Settings
cs: Nastavení detekce verze souboru

en: Try to detect multiple versions of files
cs: Vyzkoušet detekovat více verzí souborů

en: File versions search regexp:
cs: Regulární výraz pro hledání verzí souborů:

en: Original file replacement text:
cs: Text pro nahrazení u původního souboru:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
cs: Přesunout metadata (např. odstranit značky z originálu)

en: Automatically stack new versions of images
cs: Automaticky seskupit nové verze obrázků

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
cs: Zkopírovat soubor a otevřít v externí aplikaci

en: Copy file replacement text:
cs: Text pro nahrazení u kopie souboru:

en: Hard Disk
cs: Pevný disk

en: Network
cs: Síť

en: Fast PCIe/NVMe
cs: Rychlý PCIe/NVMe

en: Manual Settings
cs: Ruční nastavení

en: Loading New Images
cs: Načítání nových obrázků

en: Trust image dates:
cs: Důvěřovat datům obrázků:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
cs: Vždy

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
cs: Dotázat se

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
cs: Nikdy

en: Use Exif orientation information
cs: Použít informace Exif o orientaci

en: Use Exif description
cs: Použít popis Exif

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
cs: Použít náhled vložený v souboru RAW, nebo poloviční velikost RAW

en: Required size for the thumbnail:
cs: Požadovaná velikost náhledu:

en: Show histogram
cs: Zobrazit histogram

en: Size of histogram columns in date bar:
cs: Velikost sloupce histogramu na panelu s datem:

en: Show splash screen
cs: Zobrazit úvodní obrazovku

en: Listen for Android devices on startup
cs: Při spuštění naslouchat zařízením s Androidem

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
cs: <p>KPhotoAlbum se pokusí načíst datum obrázku z informací Exif. Pokud pokus selže, zkusí datum získat z časové značky souboru.</p><p>Nicméně, tato informace bude chybná, pokud byl váš snímek pořízen pomocí skeneru (požadujete datum pořízení snímku, nikoliv datum skenování).</p><p>Pokud obrázky pouze skenujete, na rozdíl od občasného používání digitálního fotoaparátu, měli byste odpovědět <b>Ne</b>. Pokud obrázky neskenujete nikdy, odpovězte <b>Ano</b>, v ostatních případech odpovězte <b>Dotázat se</b>. To vám umožní rozhodnout se při každém dalším použití programu zda byly snímky skenovány, nebo pořízeny digitálním fotoaparátem.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
cs: <p>JPEG obrázky mohou obsahovat informace o natočení. Pokud máte důvod tuto informaci nepoužít kvůli zajištění výchozího natočení vašich obrázků, zrušte označení tohoto zaškrtávacího pole.</p><p>Pozn.: váš digitální fotoaparát vůbec nemusí tuto informaci do obrázků zapisovat.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
cs: <p>JPEG obrázky mohou obsahovat popis. Zaškrtnutím zaškrtávacího pole určíte, zda si jej přejete použít jako výchozí popis pro vaše snímky.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
cs: Při spuštění zobrazit úvodní obrazovku KPhotoAlbum

en: File Searching & Versions
cs: Vyhledávání souborů & verze

en: Categories
cs: Kategorie

en: Birthdays
cs: Narozeniny

en: Tag Groups
cs: Skupiny značek

en: Exif/IPTC Information
cs: Informace Exif/IPTC

en: Database Backend
cs: Podpůrná vrstva databáze

[ctx: @title:window]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
cs: Kategorie skupiny:

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
cs: Přidat skupinu ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
cs: Přejmenovat skupinu "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
cs: Smazat skupinu "%1"

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
cs: Značky ve skupině "%1" kategorie "%2"

[ctx: @title:window]
en: New Group
cs: Nová skupina

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
cs: Název skupiny:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
cs: <p>Skupina "%1" již existuje.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
cs: Skupinu nelze přidat

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
cs: Přejmenovat skupinu

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
cs: Název nové skupiny:

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
cs: <para>Opravdu smazat skupinu "%1"?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
cs: Smazat skupinu

en: &Delete
cs: S&mazat

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
cs: Přejmenovat "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
cs: Smazat "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
cs: Název nové značky

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
cs: Název značky:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
cs: <para>Přejete si opravdu smazat "%1"?</para><para>Smazání položky odstraní její informace z obrázku, který položku obsahuje.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
cs: Opravdu smazat %1?

en: Tooltip preview image size:
cs: Velikost obrázku náhledu nástrojového tipu:

en: No Image Preview
cs: Bez náhledu

en: Thumbnail image size:
cs: Velikost náhledu:

en: Build thumbnails on demand
cs: Vytvořit náhledy na požádání

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
cs: Poměr stran buněk na ploše s náhledy:

en: Space around cells:
cs: Místo okolo buněk:

en: Display grid around thumbnails
cs: Zobrazit mřížku okolo náhledů

en: Display labels in thumbnail view
cs: Zobrazit popisky v pohledu s náhledy

en: Display categories in thumbnail view
cs: Zobrazit kategorie v pohledu s náhledy

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
cs: Zakázáno

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
cs: <p>Pokud vyberete <b>Nastavení -&gt; Zobrazovat nástrojové tipy v okně s náhledy</b>, pak můžete vidět malé okno, zobrazující informace o tomto náhledu. Toto okno obsahuje malý náhled obrázku. Jeho velikost můžete nastavit touto volbou.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
cs: <p>Zvolte, jaký poměr stran mají mít buňky obsahující náhledy.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
cs: <p>Jak má být velký prostor mezi buňkami.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
cs: <p>Pokud si přejete vidět okolo náhledů obrázků mřížku, zvolte tuto možnost.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
cs: <p>Při povolení volby bude v pohledu s náhledy zobrazen pod náhledem název souboru</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
cs: <p>Při povolení volby bude v pohledu s náhledy zobrazena pod náhledem kategorie souboru</p>

en: None Selected
cs: Nic nevybráno

en: New tag added
cs: Přidána nová skupina značek

en: <h1>Choose a Video Player</h1>
cs: <h1>Vyberte přehrávač videa</h1>

en:  (NOT AVAILABLE)
cs:  (NEDOSTUPNÝ)

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Unconfigured video backend
cs: Nebyla nastavena podpůrná vrstva videa

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Phonon video backend
cs: Podpůrná vrstva videa Phonon

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: QtAV video backend
cs: Podpůrná vrstva videa QtAV

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: VLC video backend
cs: Podpůrná vrstva videa VLC

en: Not Configured
cs: Nenastaveno

en: Running Slide Show From Thumbnail View
cs: Spuštění prezentace z pohledu s náhledy

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
cs: Prohlížení obrázků a videí z pohledu s náhledy

en: Slideshow interval:
cs: Interval prezentace:

en:  sec
cs:  sek.

en: Image cache:
cs: Mezipaměť obrázků:

en:  Mbytes
cs:  Megabajty

en: Standard size in viewer:
cs: Standardní velikost v prohlížeči:

en: Full Viewer Size
cs: Celé okno prohlížeče

en: Natural Image Size
cs: Normální velikost obrázku

en: Natural Image Size If Possible
cs: Pokud možno, normální velikost obrázku

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
cs: <p>Nastaví standardní velikost obrázku pro zobrazování v prohlížeči.</p> <p><b>Celé okno prohlížeče</b> vyjadřuje, že obrázek bude zvětšen nebo zmenšen tak, aby vyplnil okno prohlížeče.</p> <p><b>Normální velikost obrázku</b> vyjadřuje, že obrázek bude zobrazen pixel jako pixel.</p> <p><b>Pokud možno, normální velikost obrázku</b> vyjadřuje, že obrázek bude zobrazen pixel jako pixel, pokud se vejde do okna, v opačném případě bude zmenšen tak, aby se do prohlížeče vešel.</p>

en: Scaling algorithm:
cs: Algoritmus změny velikosti:

en: Fastest
cs: Nejrychlejší

en: Best
cs: Nejlepší

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
cs: <p>Normálně, při zobrazení obrázků provede KPhotoAlbum úpravu jejich velikosti jemně. Pokud není tato volba vybrána, použije KPhotoAlbum pro změnu velikosti metodu rychlejší, ale méně jemnou.</p>

en: Video Backend:
cs: Podpůrná vrstva videa:

en: Launch in full screen
cs: Zobrazit v celoobrazovkovém režimu

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
cs: Panel nástrojů s filtrem

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
cs: Zapnout filtr

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
cs: Filtr: %1

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
cs: <p><b>Opravdu si přejete uspořádat náhledy?</b></p><p>Přetažením obrázků v pohledu s náhledy jste změnili jejich pořadí. To je velmi užitečné v případě, že neznáte přesné datum pořízení snímků. V opačném případě, pokud mají obrázky platnou časovou značku, měli byste použít <b>Správa -&gt; Seřadit všechno podle data a času</b> nebo <b>Pohled -&gt; Seřadit vybrané podle data a času</b>.</p>

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
cs: Uspořádat náhledy

en: Error Deleting Files
cs: Chyba při mazání souborů

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
cs: Nelze kopírovat '%1' do '%2'.

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
cs: Nelze vytvořit složku '%1' potřebnou pro ukázku.

en: <b>File Name: </b>
cs: <b>Název souboru: </b>

en: <b>Date: </b>
cs: <b>Datum: </b>

en: <b>Image Size: </b>
cs: <b>Velikost obrázku: </b>

en: <b>Label: </b>
cs: <b>Popisek: </b>

en: <b>Description: </b>
cs: <b>Popis: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
cs[0]: 1 den
cs[1]: %1 dny
cs[2]: %1 dnů

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
cs[0]: Včera
cs[1]: před %1 dny
cs[2]: před %1 dny

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
cs[0]: 1 měsíc
cs[1]: %1 měsíce
cs[2]: %1 měsíců

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
cs[0]: před měsícem
cs[1]: Před %1 měsíci
cs[2]: Před %1 měsíci

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: %1 roky
cs[2]: %1 let

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
cs[0]: Před rokem
cs[1]: Před %1 lety
cs[2]: Před %1 lety

[ctx: @title]
en: Assign Macro
cs: Přiřadit makro

en: Select tag for image
cs: Vyberte pro obrázek značku

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
cs: Nastavit obrázek kategorie

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
cs: Kategorie:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
cs: Značka:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
cs: Současný obrázek:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
cs: Nový obrázek:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
cs: Nastavit

en: Insufficient color depth for this filter
cs: Nedostatečná hloubka barev pro tento filtr

en: Error playing media
cs: Chyba při přehrávání média

en: Failed to set up video playback
cs: Nastavení přehrávání videa selhalo

en: Type name of category and item
cs: Název typu kategorie a položky

en: Add New
cs: Přidat nové

en: Key
cs: Klíč

en: Tag
cs: Značka

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear assignment
cs: Vymazat přiřazení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
cs: Textový popisek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
cs: Přidat novou značku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
cs: Název

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Existing Assignments
cs: Existující přiřazení

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
cs: Nastavit jako první obrázek skupiny

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
cs: Kopírovat obrázek do...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
cs: Otočit

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
cs: Otočit ve směru hodinových ručiček

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
cs: Převrátit

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
cs: Otočit proti směru hodinových ručiček

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
cs: Přeskočit

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
cs: Na první

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
cs: Na poslední

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
cs: Zobrazit následující

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
cs: Skočit o 10 vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
cs: Skočit o 100 vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
cs: Skočit o 1000 vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
cs: Zobrazit předchozí

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
cs: Skočit o 10 vzad

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
cs: Skočit o 100 vzad

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
cs: Skočit o 1000 vzad

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
cs: Smazat obrázek

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
cs: Odstranit obrázek ze seznamu pro zobrazení

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
cs: Zvětšení

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
cs: Přizpůsobit oknu

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
cs: Původní velikost

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
cs: Celé obrazovka

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
cs: Spustit prezentaci

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
cs: Spustit prezentaci

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
cs: Spustit rychleji

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
cs: Spustit pomaleji

en: File not available
cs: Soubor není dostupný

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
cs: Přehrát

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
cs: Pozastavit

en: locked
cs: uzamčeno

en: Change display mode to %1
cs: Změnit režim zobrazení na %1?

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
cs: Ukončuji prezentaci

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
cs: Zastavit prezentaci

[ctx: OSD for slideshow]
en: Starting Slideshow<br/>%1 makes the slideshow faster<br/>%2 makes the slideshow slower
cs: Spuštění prezentace<br/>%1 prezentaci zrychlí<br/>%2 prezentaci zpomalí

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
cs: Upravit popisek obrázku

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
cs: Popis obrázku

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
cs: Vyhledat

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
cs: o 10 minut zpět

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
cs: o 1 minutu zpět

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
cs: o 10 sekund zpět

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
cs: o 1 sekundu zpět

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
cs: o 100 milisekund zpět

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
cs: o 100 milisekund vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
cs: o 1 sekundu vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
cs: o 10 sekund vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
cs: o 1 minutu vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
cs: o 10 minut vpřed

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
cs: Zastavit

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
cs: Použít současný rámec v pohledu s náhledy

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
cs: Restartovat

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
cs: Filtry

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
cs: Odstranit všechny filtry

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
cs: Použít filtr odstínů šedi

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
cs: Použít filtr pro zvýraznění kontrastu

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
cs: Použít filtr kompenzace histogramu

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
cs: Použít monochromatický filtr

en: Annotate
cs: Poznamenat

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
cs: Dialog poznámek

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
cs: Přidat značku

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
cs: Zkopírovat data z předchozího obrázku

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
cs: Upravit popis

en: Annotation Mode
cs: Režim poznámek

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
cs: Uzamčeno

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
cs: Přiřadit značky

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
cs: Přiřadit tokeny

en: Show...
cs: Zobrazit...

en: Show
cs: Zobrazit

en: Show Info Box
cs: Zobrazit info

en: Show Label
cs: Zobrazit popisek

en: Show Description
cs: Zobrazit popis

en: Show Date
cs: Zobrazit datum

en: Show Time
cs: Zobrazit čas

en: Show Filename
cs: Zobrazit název souboru

en: Show Exif
cs: Zobrazit Exif

en: Show Image Size
cs: Zobrazit velikosti obrázků

en: Show Rating
cs: Zobrazit hodnocení
