kphotoalbum - en to eo translation catalogue (1010 entries)

en: Tag is already used for another area
eo: Etikedo jam estas uzata por alia areo

en: tomorrow
eo: morgaŭ

en: today
eo: hodiaŭ

en: yesterday
eo: hieraŭ

en: Description
eo: Priskribo

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
eo: (Vi havas malsamajn priskribojn pri unuopaj bildoj, agordi tekston ĉi tie anstataŭigos ilin ĉiujn)

en: Label and Dates
eo: Etikedo kaj Datoj

en: Image Preview
eo: Bilda Antaŭrigardo

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
eo: <para>Priskriba teksto de la bildo.</para><para >Se <emphasis>Uzu Exif-priskribon</emphasis> estas ebligita sub <interface>Agordoj|Agordi KPhotoAlbum...|Ĝenerala</interface>, priskribo enigita en la bildo Exif-informoj estas importitaj al ĉi tiu kampo se disponebla.</para>

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Map
eo: Mapigi

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
eo: La mapfenestraĵo permesas al vi vidi la lokon de bildoj se GPS-koordinatoj troviĝas en la Exif-informoj.

en: Revert This Item
eo: Reverti Ĉi tiun Eron

en: Clear Form
eo: Viŝi Formularon

en: Options...
eo: Opcioj...

en: &Done
eo: &Farita

en: Continue &Later
eo: Daŭrigu &Poste

[ctx: @action:button]
en: &Search
eo: &Serĉi

en: Label:
eo: Etikedo:

en: Label
eo: Etikedo

en: Date:
eo: Dato:

en: Time:
eo: Tempo:

en: Use Fuzzy Date
eo: Uzi Fuzzy-Daton

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
eo: <para>En KPhotoAlbum, bildoj povas aŭ havi precizan daton kaj horon, aŭ <emphasis>malklaran</emphasis> daton kiu okazis iam ajn dum difinita tempintervalo. Bildoj produktitaj de ciferecaj fotiloj kutime havas precizan daton.</para><para >Se vi ne scias ĝuste kiam foto estis farita (ekz. se la foto venas de analoga fotilo), tiam vi devus agordi <interface> Uzu Fuzzy Date</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
eo: Minimumaj megarastrumeroj:

en: Maximum megapixels:
eo: Maksimumaj megarastrumeroj:

en: Rating:
eo: Noto:

en: Rating search mode:
eo: Taksa serĉreĝimo:

en: File Name Pattern:
eo: Dosiernoma Ŝablono:

en: File Name Pattern
eo: Dosiernoma Ŝablono

en: Search only for RAW files
eo: Serĉi nur RAW-dosierojn

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
eo: Komentarioj (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
eo: Serĉo

en: Done
eo: Preta

[ctx: @title:window]
en: Annotations
eo: Komentarioj

en: Configure Window Layout...
eo: Agordi Fenestran Aranĝon...

en: Save Current Window Setup
eo: Konservi Agordon de Aktuala Fenestro

en: Reset layout
eo: Restarigi aranĝon

en: Sort Alphabetically (Tree)
eo: Ordigi Alfabete (Arbo)

en: Sort Alphabetically (Flat)
eo: Ordigi Alfabete (Ebena)

en: Sort by Date
eo: Ordigi laŭ Dato

en: Match Tags from the First Character
eo: Kongrui Etikedojn el la Unua Signo

en: Match Tags from Word Boundaries
eo: Kongrui Etikedojn el Vortaj Limoj

en: Match Tags Anywhere
eo: Kongrui Etikedojn Ie ajn

en: Show Only Selected Ctrl+S
eo: Montri Nur Elektitajn Ctrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
eo: <p>Ne eblis konservi la fenestran aranĝon.</p>Ne eblis malfermi la dosieron %1 pro la jena eraro: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
eo: <p>Ne eblis konservi la fenestran aranĝon.</p>Ne eblis verki dosieron %1 pro jena eraro: %2

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
eo: <p>Kelkaj ŝanĝoj estas faritaj al komentarioj. Ĉu vi vere volas forĵeti ĉiujn lastatempajn ŝanĝojn por ĉiu tuŝita dosiero?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
eo: Forĵeti ŝanĝojn?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
eo: <p>Vi ĵus malfermis la altnivelan serĉan dialogon; por profiti el ĝi, oni sugestas, ke vi legu la sekcion en la manlibro pri <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">altnivela serĉado</a>. </p><p>Tiu ĉi dialogo estas uzata ankaŭ por tajpi informojn pri bildoj; vi povas trovi kromajn konsiletojn pri ĝia uzado legante pri <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">tajpado</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
eo: <p>Vi ĵus malfermis unu el la plej gravaj fenestroj en KPhotoAlbum; ĝi enhavas multajn funkciojn, kiuj estis optimumigitaj por rapida uzado.</p><p>Estas forte rekomendite ke vi prenu 5 minutojn por legi la <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">dokumentado por ĉi tiu dialogo</a></p>

en: Sort Most Recently Used
eo: Ordigi Plej Laste Uzita

en: Toggle Sorting
eo: Baskuligi Ordigon

en: Toggle Showing Selected Items Only
eo: Baskuligi Montradon de Elektitaj Eroj Nur

en: Annotate Next
eo: Prinoti Sekvan

en: Annotate Previous
eo: Prinoti Antaŭan

en: OK dialog
eo: OK-dialogo

en: Copy tags from previous image
eo: Kopii etikedojn de antaŭa bildo

en: Rotate counterclockwise
eo: Rotacii maldekstrume

en: Rotate clockwise
eo: Rotacii dekstrume

en: Toggle fullscreen preview
eo: Baskuligi plenekranan antaŭrigardon

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
eo: <p><b>Ne povas asocii etikedon "%2"</b></p><p>La kategorio "%1" al kiu apartenas la etikedo "%2" ne estas poziciebla. </p><p>Se vi volas uzi ĉi tiun etikedon, ŝanĝu ĉi tion en la agorda dialogo. Se ĉi tiu etikedo ne plu estu en la rekona datumbazo, ĝi povas esti forigita en la agordoj.</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
eo: <p><b>Ne povas asocii etikedon "%2"</b></p><p>La kategorio "%1" al kiu apartenas la etikedo "%2" ne ekzistas. </p><p>Se vi volas uzi ĉi tiun etikedon, aldonu ĉi tiun kategorion kaj marku ĝin kiel poziciebla. Se ĉi tiu etikedo ne plu estu en la rekona datumbazo, ĝi povas esti forigita en la agorda dialogo.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
eo: Prinoti antaŭan bildon (Paĝo Supre)

en: Annotate next image (Page Down)
eo: Prinoti sekvan bildon (Paĝo Malsupre)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
eo: <para>Agordi la samajn etikedojn sur ĉi tiu bildo ol sur la antaŭa. La bildodato, etikedo, takso kaj priskribo estas lasitaj senŝanĝaj.</para>

en: Category for new areas:
eo: Kategorio por novaj areoj:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
eo: Kaŝi aŭ montri areojn sur la bildo

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
eo: Se vi ebligas <emphasis>pozicieblajn etikedojn</emphasis> por almenaŭ unu kategorio en <interface>Agordoj|Agordi KPhotoAlbum...|Kategorioj</interface>, vi povas asocii specifajn bildajn areojn kun etikedoj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
eo: Areoj sur bildo povas esti montritaj nur en unubilda komentarioreĝimo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
eo: Baskuligi plenekranan antaŭrigardon

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
eo: Rotacii maldekstrume

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
eo: Rotacii dekstrume

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
eo: Kopii etikedojn de antaŭe etikedita bildo

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
eo: Forigi bildon

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
eo: Enigu etikedon...

en: or
eo: aŭ

en: and
eo: kaj

en: Sort by date
eo: Ordigi laŭ dato

en: Show only selected Ctrl+S
eo: Montru nur elektitajn Ctrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
eo: La etikedo, kiun vi enigis, estas la etikedo agordita aŭtomate por ĵus trovitaj, neetikeditaj bildoj (kp. <interface>Agordoj|Agordu KPhotoAlbum...|Kategorioj|Nemarkitaj bildoj</interface>). Ĝi ne aperos ĉi tie dum ĝi estas elektita por ĉi tiu celo.

en: No Item Selected
eo: Neniu Ero Elektita

en: Delete
eo: Forigi

en: Rename...
eo: Renomi...

en: <b>Tag Groups</b>
eo: <b>Etikedi Grupojn</b>

en: Tag groups
eo: Etikedgrupoj

en: Add this tag to a new tag group...
eo: Aldoni ĉi tiun etikedon al nova etikedgrupo...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
eo: Igi ĉi tiun etikedon etikedgrupon kaj aldoni etikedon...

en: Remove from tag group %1
eo: Forigi el etikedgrupo %1

en: <b>Sorting</b>
eo: <b>Ordigo</b>

en: Usage
eo: Uzado

en: Alphabetical (Flat)
eo: Alfabeta (Ebena)

en: Alphabetical (Tree)
eo: Alfabeta (Arbo)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas forigi "%1"?<br/>Forigi la eron forigos ajnajn informojn pri ĝi de iu ajn bildo enhavanta la eron.</p>

en: Really Delete %1?
eo: Ĉu vere forigi %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
eo: Alinomu eron

en: Enter new name:
eo: Enigu novan nomon:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas renomi "%1" al "%2"?<br/>Ĉu tiel vi alinomigos "%3" sur iu ajn bildo enhavanta ĝin.</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
eo: Ĉu alinomi %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
eo: Renomi

en: New tag group
eo: Nova etikedgrupo

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
eo: Nomo por la nova etikedo grupo al kiu la etikedo estos aldonita:

en: Add a tag
eo: Aldoni etikedon

en: Name for the tag to be added to this tag group:
eo: Nomo por la etikedo aldonota al ĉi tiu etikedgrupo:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
eo: Forigi areon

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
eo: <p>%1 jam estis etikedita en alia areo sur ĉi tiu bildo.</p><p>Se vi daŭrigas, la antaŭa etikedo estos forigita...</p>

en: Replace existing area?
eo: Ĉu anstataŭigi ekzistantan areon?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
eo: Forigi etikedon %1 (%2)

en: Associate with
eo: Asocii kun

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
eo: Asocii kun

en: Extracting Thumbnail
eo: Ekstraktanta Bildeton

en: Extract Video Thumbnail
eo: Ekstrakti Video Bildeton

en: Read Video Length
eo: Legi Video-longecon

en: Search for videos without length information
eo: Serĉi filmetojn sen longec-informoj

en: Searching for videos without video thumbnails
eo: Serĉante filmetojn sen videobildetoj

en: Not Started
eo: Ne Komencita

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
eo: Pasis

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
eo: Fontaska Vidilo

en: Pause
eo: Paŭzi

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
eo: <p>Aktivaj labortaskoj: %1<br/>Atendaj labortaskoj: %2<hr/><br/>Kolorkodoj:<ul><li><b>verde palpebrumante</b>: Aktivaj fontaskoj</li><li><b>griza</b>: Neniuj aktivaj labortaskoj</li><li><b>plena flava</b>: laborvico estas paŭzita</li><li><b>flava palpebrumante</b>: Laborvico estas paŭzita por fonaj labortaskoj, sed efektivigas antaŭplanan labortaskon (kiel ĉerpi bildeton por videodosiero, kiu estas nuntempe montrita en la bildetospektilo)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
eo: Neniu

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
eo: Neniu alia

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
eo[0]: %1 bildo
eo[1]: %1 bildoj

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
eo[0]: 1 filmeto
eo[1]: %1 filmetoj

en: Images
eo: Bildoj

en: Videos
eo: Videoj

en: Start Date
eo: Komenca dato

en: End Date
eo: Findato

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
eo: Ĉiuj

en: Geo Position
eo: Geo Pozicio

en: Exif Info
eo: Eksifaj Informoj

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
eo: Serĉo

en: Untagged Images
eo: Nemarkitaj Bildoj

en: Show Thumbnails
eo: Montri Bildetojn

en: Search did not match any images or videos.
eo: Serĉo ne kongruis kun iuj bildoj aŭ filmetoj.

en: Empty Search Result
eo: Malplena Serĉrezulto

en: Exif Search
eo: Eksif-serĉo

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
eo: serĉi

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
eo: <p>Vi ankoraŭ ne agordis kiun etikedon uzi por indiki neetikeditajn bildojn.</p><p>Bonvolu sekvi ĉi tiujn paŝojn por fari tion:<ul><li>En la menubreto elektu <b>Agordoj</b></li><li>De tie elektu <b>Agordi KPhotoAlbum</b></li><li>Nun elektu la piktogramon <b>Kategorioj</b></li><li>Nun agordu sekcion <b>Nemarkitaj Bildoj</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
eo: Trajto ne estis agordita

en: "%1" and "%2"
eo: "%1" kaj "%2"

en:  and "%1"
eo:  kaj "%1"

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
eo[0]: <p>Vi ĵus trenis eron sur alia. Ĉi tio igos la celobjekton etikedgrupo kaj difinos la trenitan eron kiel membro de ĉi grupo. Etikedgrupoj povas esti uzataj por indiki faktojn kiel 'Las Vegas estas en Usono'. En tiu ekzemplo vi trenus Las Vegas al Usono. Kiam vi starigis etikedgrupojn, vi povas, ekzemple, vidi ĉiujn bildojn el Usono simple elektante tiun eron en la Retumilo.</p><p>Ĉu estis vere via intenco fari "%3" etikedgrupon kaj aldoni %2 kiel membron?</p>
eo[1]: <p>Vi ĵus trenis kelkajn erojn sur unu alian objekton. Ĉi tio igos la celobjekton etikedgrupo kaj difinos la trenitajn erojn kiel membroj de ĉi grupo. Etikedgrupoj povas esti uzataj por indiki faktojn kiel 'Las Vegas kaj NovJorko estas en Usono'. En tiu ekzemplo vi trenus Las Vegas kaj Novjorkon al Usono. Kiam vi starigis etikedgrupojn, vi povas, ekzemple, vidi ĉiujn bildojn el Usono simple elektante tiun eron en la Retumilo.</p><p>Ĉu estis vere via intenco fari "%3" etikedgrupon kaj aldoni %2 kiel membroj?</p>

en: Move Items
eo: Movi erojn

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
eo: Datobreto

en: Scroll right
eo: Rulumi dekstren

en: Scroll left
eo: Rulumi maldekstren

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom out
eo: Malzomi

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
eo: Forviŝi elekton de dato

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
eo: <title>La datbreto</title><para><list><item>Rulumu per la sagobutonoj, la rulrado aŭ la meza musbutono.</item><item>Zomu per la +/- butonoj aŭ Ctrl + rulumrado.</item><item>Limigi la vidon al elekto de dato gamo: Klaku/trenu sub la templinion.</item><item>Saltu al dato klakante sur la histogrambreto.</item></list></para>

en: Show Ranges
eo: Montri Gamojn

en: Show Resolution Indicator
eo: Montri Rezolucian Indikilon

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
eo[0]: 1 ekzakta
eo[1]: %1 ekzaktaj

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
eo[0]:  + 1 gamo
eo[1]:  + %1 gamoj

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
eo[0]:  = 1 sume
eo[1]:  = %1 sume

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
eo[0]: %1 bildo/filmeto
eo[1]: %1 bildoj/filmetoj

en: 1 Year
eo: 1 jaro

en: 1 Month
eo: 1 monato

en: 1 Week
eo: 1 semajno

en: 1 Day
eo: 1 tago

en: 2 Hours
eo: 2 horoj

en: 10 Minutes
eo: 10 Minutoj

en: 1 Minute
eo: 1 Minuto

en: 10 Seconds
eo: 10 Sekundoj

en: Unable to create folder '%1'.
eo: Ne eblas krei dosierujon '%1'.

en: Unable to Create Folder
eo: Ne eblas Krei Dosierujon

en: Error when saving image '%1'.
eo: Eraro dum konservado de bildo '%1'.

en: Error Saving Image
eo: Eraro dum Konservado de Bildo

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
eo: maj

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
eo: aŭg

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
eo: okt

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
eo: Aŭtomatkonserva dosiero '%1' ekzistas (grandeco %3 KB) kaj estas pli nova ol '%2'. Ĉu la aŭtomata konserva dosiero estu uzata?

en: Found Autosave File
eo: Trovita Aŭtomatkonserva Dosiero

en: Loading information from images
eo: Ŝargante informojn el bildoj

en: Media Type
eo: Papertipo

en: Image
eo: Bildo

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
eo: KPhotoAlbum - bezonata mana riparo (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
eo: <p><b>Ŝargi informojn el novaj dosieroj</b></p><p>Depende de la nombro da bildoj, tio povas daŭri iom da tempo.<br/>Tamen, estas nur prokrasto kiam novaj bildoj estas trovita.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
eo[0]: <p><b>Kalkulante kontrolsumon por %1 dosiero</b></p>
eo[1]: <p><b>Kalkulante kontrolsumojn por %1 dosieroj</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
eo: <p>Konservante kontrolsumon por ĉiu bildo, KPhotoAlbum kapablas trovi bildojn eĉ kiam vi movis ilin sur la disko.</p>

en: Following files could not be read:
eo: Ne eblis legi la sekvajn dosierojn:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
eo: Ne %1

en: not
eo: ne

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
eo: Neniu alia %1

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
eo: <p>La datumbaza dosiero (index.xml) estas el pli nova versio de KPhotoAlbum!</p><p>Ŝajnas, ke vi povos legi ĉi tiun dosieron, sed reskribante ĝin, informoj konservitaj en la pli nova versio estos perditaj</p>

en: index.xml version mismatch
eo: index.xml versio miskongruo

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
eo: Leterujo

en: Tokens
eo: ĵetonoj

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
eo: <p>Linio %1, kolumno %2: duplikata kategorio '%3'</p><p>Elektu daŭre ignori la duplikatan kategorion kaj provi aŭtomatan riparo, aŭ elektu nuligi por ĉesi.</p>

en: Error in database file
eo: Eraro en datumbaza dosiero

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
eo: <p><b>Ĉi tiu versio de KPhotoAlbum ne plu tradukas "normajn" kategoriojn.</b></p><p>Tio povas signifi, ke – se vi uzas lokan krom la angla – iuj el viaj kategorioj nun montriĝas en la angla.</p><p>Vi povas mane alinomi viajn kategoriojn iam ajn kaj poste konservi vian datumbazon.</p><p>En iuj kazoj, vi povas ricevi du pliajn malplenajn kategoriojn, "Dosierujo " kaj "Media Tipo". Vi povas forigi tiujn.</p>

en: Changed standard category names
eo: Ŝanĝitaj normaj kategorinomoj

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
eo: <p>Linio %1, kolumno %2: duplikata eniro por dosiero '%3' kun malsama sumo de MD5.</p><p>Manlibro riparo necesa!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
eo: <p>Viaj bildoj/filmetoj ne estas ordigitaj, kio signifas, ke navigado per la datbreto funkcios nur suboptimum.</p><p>En la menuo <b>Prizorgado</b>, vi povas trovi <b>Montri Bildojn kun Nekompletaj Datoj</b> kiujn vi povas uzi por trovi la bildojn al kiuj mankas datinformoj.</p><p>Vi povas tiam elekti la bildojn, pri kiuj vi havas kialon kredi, ke ili havas ĝustan daton en aŭ iliaj Exif-datumoj aŭ sur la dosiero, kaj lanĉi <b>Prizorgado->Legi Eksif-Informojn</b> por relegi la informojn.</p><p>Fine, post kiam ĉiuj bildoj havas siajn datojn fiksitaj, vi povas efektivigi <b>Prizorgado->Ordigi Ĉion laŭ Dato & Horo</b> por ordigi ilin en la datumbazo.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
eo: Bildoj/Videoj Ne Estas Ordigitaj

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
eo: <p>Ne ĉiuj bildoj en la datumbazo havas informojn pri bildaj grandecoj; ĉi tio necesas por akiri la plej bonan rezulton en la bildeto-vido. Por ripari ĉi tion, simple iru al la menuo <b>Prizorgado</b>, kaj unue elektu <b>Forigi ĉiujn bildetojn</b>, kaj poste elektu <tt>Konstrui bildetojn</tt>.</p> <p>Ne fari tion rezultigos kroman spacon ĉirkaŭ bildoj en la bildeto-vido - jen ĉio - do ne estas urĝeco fari ĝin.</p>

en: Not All Images Have Size Information
eo: Ne Ĉiuj Bildoj Havas Grandecaj Informoj

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
eo: <p>Nekongruoj estis trovitaj kaj riparitaj en via datumbazo. Kelkaj kategorioj nun enhavas etikedojn kiuj estis kunfanditaj dum la riparo.</p><p>La sekvaj etikedoj postulas manan inspektadon:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
eo: </ul></p><p>Ĉiuj tuŝitaj bildoj ankaŭ estis markitaj per etikedo <em>KPhotoAlbum - necesas mana riparo</em>.</p>

en: Database repair required
eo: Riparo de datumbazo bezonata

en: <p>KPhotoAlbum was unable to load a default setup, which indicates an installation error</p><p>If you have installed KPhotoAlbum yourself, then you must remember to set the environment variable <b>KDEDIRS</b>, to point to the topmost installation folder.</p><p>If you for example ran cmake with <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, then you must use the following environment variable setup (this example is for Bash and compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>In case you already have KDEDIRS set, simply append the string as if you where setting the <b>PATH</b> environment variable</p>
eo: <p>KPhotoAlbum ne povis ŝargi defaŭltan agordon, kio indikas instalan eraron</p><p>Se vi instalis KPhotoAlbum mem, tiam vi devas memori agordi la mediovariablon <b>KDEDIRS</b>, por indikas la plej supran instalan dosierujon.</p><p>Se vi ekzemple rulis cmake per <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, tiam vi devas uzi la jenan mediovariablon agordon (ĉi tiu ekzemplo estas por Bash kaj kongruaj ŝeloj):</p><p><b>eksporti KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>Se vi jam havas KDEDIRS agordita, simple aldonu la ĉenon kvazaŭ vi agordas la mediovariablon <b>PATH</b></p>

en: No default setup file found
eo: Neniu defaŭlta agorda dosiero trovita

en: People
eo: Homoj

en: Places
eo: Lokoj

note: i18n("Events"))
en: Events
eo: Eventoj

note: i18n("untagged"))
en: untagged
eo: neetikedita

en: Error Running Demo
eo: Eraro dum Rulado de Demo

en: Unable to open '%1' for reading
eo: Ne eblas malfermi '%1' por legado

en: line %1 column %2 in file %3: %4
eo: linio %1 kolumno %2 en dosiero %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
eo: Malsukcesis reakiri la sekurkopion: %1

en: Error in file %1: No elements found
eo: Eraro en dosiero %1: Neniuj elementoj trovitaj

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
eo: Eraro en dosiero %1: atendita 'KPhotoAlbum' kiel ĉefa elemento sed trovita '%2'

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
eo: <p>Ne eblis konservi la bildan datumbazon al XML.</p>Ne eblis malfermi la dosieron %1 pro la jena eraro: %2

en: Error while saving...
eo: Eraro dum konservado...

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
eo: <p>Malsukcesis forigi malnovan version de bilda datumbazo.</p><p>Bonvolu provi denove aŭ anstataŭigi la dosieron %1 per dosiero %2 permane!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
eo: <p>Malsukcesis movi provizoran XML-dosieron al konstanta loko.</p><p>Bonvolu provi denove aŭ renomi dosieron %1 al %2 permane!</p>

en: Error creating zip file %1
eo: Eraro dum kreado de zip-dosiero %1

en: Error Making Numbered Backup
eo: Eraro Farante Numeritan Rezervon

en: Error writing file %1 to zip file %2
eo: Eraro dum skribado de dosiero %1 al zipdosiero %2

en: Error reading next element
eo: Eraro legante sekvan elementon

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
eo: Atendite legi komencan aŭ haltelementon, sed legis %1

en: Expected to read %1, but read %2
eo: Atendite legi %1, sed legi %2

en: Expected to read an end element but read %1
eo: Atendite legi finan elementon sed legi %1

en: Expected to read start element '%1'
eo: Atendite legi komencan elementon '%1'

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
eo: <p>Eraro estis renkontita sur linio %1, kolumno %2:<nl/><message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
eo: <p>Pliaj informoj pri eraro:<nl/><message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
eo: <p>Datumbaza vojo: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
eo: Eraro dum legado de datumbaza dosiero

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
eo: Exif-informoj kaj dosiero metadatenoj

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
eo: Filtrilaj etikedoj...

en: IPTC character set:
eo: IPTC-karaktraro:

en: Exif info
eo: Eksif-informoj

en: File metadata
eo: Metadatenoj de dosiero

en: Absolute path:
eo: Absoluta vojo:

en: MIME type:
eo: MIME-tipo:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Created:
eo: Kreita:

en: Changed:
eo: Ŝanĝita:

en: Owner:
eo: Posedanto:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Permissions:
eo: Permesoj:

en: Open folder with a file manager
eo: Malfermi dosierujon per dosieradministrilo

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
eo: Legi Exif-Informojn el Dosieroj

en: Update Exif search database
eo: Ĝisdatigi la serĉdatumbazon de Exif

en: Update image date
eo: Ĝisdatigi bildodaton

en: Use modification date if Exif not found
eo: Uzi modifdaton se Exif ne troviĝas

en: Update image orientation from Exif information
eo: Ĝisdatigi bildorientiĝon el Exif-informoj

en: Update image description from Exif information
eo: Ĝisdatigi bildan priskribon el Exif-informoj

en: Affected Files
eo: Trafitaj Dosieroj

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
eo: <p>Atentu, ke agordo de la datumoj de Exif povas <b>anstataŭigi</b> datumojn, kiujn vi antaŭe enigis permane per la dialoga agorda bildo.</p>

en: Override image dates
eo: Anstataŭigi bilddatojn

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
eo: Eksif-serĉo

en: Settings
eo: Agordo

en: Aperture (F Number)
eo: Aperturo (F-numero)

en: Focal Length
eo: Foksa Longo

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
eo: al

en: Camera
eo: Fotilo

en: Lens
eo: Lenso

en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: Iso setting
eo: Iso agordo

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
eo: sek.

en: 1 second
eo: 1 sekundo

en: Exposure time
eo: Elmetiĝo-tempo

en: Exposure Program
eo: Ekspona Programo

en: Orientation
eo: Orientiĝo

en: Metering Mode
eo: Mezura Reĝimo

en: Contrast
eo: Kontrasto

en: Sharpness
eo: Akreco

en: Saturation
eo: Satureco

en: No cameras found in the database
eo: Neniuj fotiloj trovitaj en la datumbazo

en: No lenses found in the database
eo: Neniuj lensoj trovitaj en la datumbazo

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
eo: Ne ĉiuj bildoj en la datumbazo havas informojn pri lenso. <note>Rekreu la serĉan datumbazon Exif por certigi lensajn datumojn por ĉiuj bildoj.</note>

en: <p>No file name given!</p>
eo: <p>Neniu dosiernomo donita!</p>

en: Generating images for HTML page
eo: Generante bildojn por HTML-paĝo

en: Error copying %1 to %2
eo: Eraro kopiante %1 al %2

en: <a href="%1">prev</a>
eo: <a href="%1">antaŭa</a>

en: prev
eo: antaŭ

en: <a href="index-%1.html">index</a>
eo: <a href="index-%1.html">indekso</a>

en: <a href="%1">next</a>
eo: <a href="%1">sekva</a>

en: next
eo: sekva

en: Could not create file '%1'.
eo: Ne eblis krei dosieron '%1'.

en: Could Not Create File
eo: Ne Eblis Krei Dosieron

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
eo: <p>Ne eblas kopii %1 al %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
eo: Ne eblas skribi bildon '%1'.

en: Date
eo: Dato

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
eo: HTML Eksporto

en: Content
eo: Enhavo

en: Page title:
eo: Paĝa titolo:

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Create .kim export file
eo: Krei .kim eksportdosieron

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
eo: Enliniaj Filmoj en paĝoj

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
eo: Uzi HTML5-video-etikedon

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
eo: <p>Ĉi tiu elekto generos videodosierojn taŭgajn por montri en retejo. avconv kaj ffmpeg2theora estas postulataj por generado de videodosieroj.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
eo: Generi HTML5 videodosierojn (mp4 kaj ogg)

en: What to Include
eo: Kion Inkluzivi

en: Layout
eo: Aspekto

en: Thumbnail size:
eo: Grandeco de bildeto:

en: Number of columns:
eo: Nombro da kolumnoj:

en: Theme:
eo: Etoso:

en: Theme Description
eo: Etos-Priskribo

en: Image Sizes
eo: Bildaj Grandecoj

en: Full size
eo: Plena grandeco

en: Destination
eo: Celo

en: Base folder:
eo: Baza dosierujo:

en: Gallery folder:
eo: Galeria dosierujo:

en: Output folder:
eo: Eliga dosierujo:

en: URL for final destination of .kim file:
eo: URL por fina celo de .kim-dosiero:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
eo: <p>Se vi movas la galerion al malproksima loko, agordu ĉi tion al la cela URL.</p><p>Ĉi tio influas nur la generitan dosieron <filename>.kim</filename>.</p>

en: Open gallery in browser:
eo: Malfermi galerion en retumilo:

en: You must select at least one resolution.
eo: Vi devas elekti almenaŭ unu rezolucion.

en: Select base folder...
eo: Elekti bazan dosierujon...

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
eo: <p>Vi ne specifis bazan dosierujon. Ĉi tiu estas la plej supra dosierujo por viaj bildoj. Ĉiu generita kolekto estos enhavita en ĉi tiu dosierujo en apartaj subdosierujoj.</p>

en: No Base Folder Specified
eo: Neniu Baza Dosierujo Specifita

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
eo: <p>Vi ne specifis eligdosierujon. Ĉi tio estas dosierujo enhavanta la realajn bildojn. La dosierujo estos subdosierujo de la baza dosierujo specifita supre.</p>

en: No Output Folder Specified
eo: Neniu Eligo Dosierujo Specifita

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
eo: <p>Eraro dum legado de informoj pri %1. Ĉi tio plej verŝajne estas ĉar la dosierujo ne ekzistas.</p><p>La erarmesaĝo estis: %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
eo: <p>%1 ne ekzistas, ne estas dosierujo aŭ ne estas skribebla al.</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
eo: <p>Eligaĵa dosierujo %1 jam ekzistas. Kutime, tio signifas, ke vi devus specifi novan dosierujon.</p><p>Ĉu %2 unue estu forigita?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
eo: Dosierujo Ekzistas

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
eo: Ne eblis trovi iujn etosojn - ĉi tio tre verŝajne estas instala eraro

en: More than one theme is set as default, using theme %1
eo: Pli ol unu etoso estas agordita kiel defaŭlto, uzante la etoson %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
eo: de

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
eo: <p>Galeria dosierujo ne povas esti malplena.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
eo: <p>La eliga dosierujo jam ekzistas.</p>

en: Failed to start
eo: Malsukcesis komenci

en: Crashed
eo: Paneis

en: Timedout
eo: Eltempiĝis

en: Read error
eo: Leg-eraro

en: Write error
eo: Skrib-eraro

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
eo: <p>Eraro ĉe eltiro de videobildetoj.<br/>Eraro estis: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
eo: Ne eblas ĉerpi videobildetojn el iuj dosieroj. Aŭ la dosiero estas iel difektita, aŭ la video estas ultra mallonga. Por via komforto, la ĵetono '%1' estas agordita sur tiuj videoj.
    
    (Vi eble bezonos atendi ĝis la video-eltiro gvidita en via statusbreto ĉesos palpebrumi, por vidi ĉiujn tuŝitajn videojn.)

en: Building all thumbnails may take a long time.
eo: Konstrui ĉiujn bildetojn povas preni longan tempon.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
eo: Ĉu vi volas rekonstrui ĉiujn viajn bildetojn?

en: Building thumbnails
eo: Konstruante bildetojn

en: Save an export file
eo: Konservi eksportdosieron

en: KPhotoAlbum import files
eo: KPhotoAlbum importdosierojn

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
eo: Eksporti Agordon / Kopii Bildojn

en: How to Handle Images
eo: Kiel Pritrakti Bildojn

en: Include in .kim file
eo: Inkluzivi en .kim dosiero

en: Do not copy files, only generate .kim file
eo: Ne kopii dosierojn, nur generi .kim-dosieron

en: Automatically copy next to .kim file
eo: Aŭtomate kopii apud .kim-dosiero

en: Hard link next to .kim file
eo: Malmola ligilo apud .kim-dosiero

en: Symbolic link next to .kim file
eo: Simbola ligilo apud .kim-dosiero

en: Compress export file
eo: Kunpremi eksportdosieron

en: Generate thumbnails
eo: Generi bildetojn

en: Limit maximum image dimensions to:
eo: Limigi maksimumajn bilddimensiojn al:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
eo: <p>Se viaj bildoj estas konservitaj en ne-kunpremita dosierformato tiam vi povas kontroli ĉi tion; alie, ĉi tio nur malŝparas tempon dum importado kaj eksportado.</p><p>En aliaj vortoj, ne kontrolu ĉi tion se viaj bildoj estas konservitaj en jpg, png aŭ gif; sed kontrolu tion se viaj bildoj estas konservitaj en tiff.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
eo: <p>Generi thumbnail-bildetojn</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
eo: <p>Per ĉi tiu opcio vi povas limigi la maksimumajn dimensiojn (larĝo kaj alteco) de viaj bildoj. Farante tion malgrandigos la rezultan eksportdosieron, sed kompreneble ankaŭ plimalbonigos la kvaliton se iu volas vidi la eksportitajn bildojn kun pli grandaj dimensioj.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
eo: <p>Kiam eksportas bildojn, memoru, ke estas du aferoj, kiujn la persono, kiu denove importas ĉi tiujn bildojn, bezonos:<br/>1) metainformoj (bilda enhavo, dato ktp.)<br/>2) la bildoj mem. </p><p>La bildoj mem povas aŭ esti metitaj apud la .kim-dosiero, aŭ kopiitaj en la .kim-dosieron. Kopii la bildojn en la .kim-dosieron bone funkcias por ricevanto, kiu volas ĉiujn, aŭ la plej multajn el tiuj bildoj, ekzemple dum retpoŝto al tuta grupo da bildoj. Tamen, kiam vi metas la bildojn en la Reton, multaj homoj vidos ilin sed plej verŝajne nur elŝutas kelkajn el ili. Pli bone funkcias en ĉi tiu kazo, disigi la bildojn kaj la .kim-dosieron, per meti ilin unu apud la alia, por ke la uzanto povu aliri la bildojn, kiujn li volas.</p>

en: Error creating zip file
eo: Eraro dum kreado de zip-dosiero

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: Creating index file
eo: Kreante indeksan dosieron

en: Creating thumbnails
eo: Kreante bildetojn

en: Copying image files
eo: Kopiado de bildaj dosieroj

en: Error writing file %1
eo: Eraro dum skribado de dosiero %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
eo: <p>Aliaj uzantoj de KPhotoAlbum nun povas ŝargi la importdosieron en sian datumbazon, elektante <b>importi</b> en la dosiermenuo.</p><p>Se ili trovas ĝin en retejo, kaj en la reto. servilo estas ĝuste agordita, ĉio, kion ili devas fari, estas simple klaki ĝin de ene de konqueror. Por ebligi tion, via retservilo devas esti agordita por KPhotoAlbum. Vi faras tion aldonante la sekvan linion al <b>/etc/httpd/mime.types</b> aŭ simile:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>Ĉi tio faros vian retservilon diru al konqueror ke ĝi estas KPhotoAlbum-dosiero kiam vi alklakas la ligilon, alie la retservilo nur diros al konqueror ke ĝi estas simpla teksta dosiero.</p>

en: How to Use the Export File
eo: Kiel Uzi la Eksportdosiero

en: KPhotoAlbum Export Files
eo: Eksportdosieroj de KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
eo: Ne eblas krei provizoran dosieron

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
eo: <p>XML-dosiero ne specifis la fonton de la bildoj, tio estas forta indiko ke la dosiero estas koruptita</p>

en: <h1><font size="+2">Welcome to KPhotoAlbum Import</font></h1>This wizard will take you through the steps of an import operation. The steps are: <ol><li>First you must select which images you want to import from the export file. You do so by selecting the checkbox next to the image.</li><li>Next you must tell KPhotoAlbum in which folder to put the images. This folder must of course be contained by the base folder KPhotoAlbum uses for images. KPhotoAlbum will take care to avoid name clashes</li><li>The next step is to specify which categories you want to import (People, Places, ... ) and also tell KPhotoAlbum how to match the categories from the file to your categories. Imagine you load from a file, where a category is called <b>Blomst</b> (which is the Danish word for flower), then you would likely want to match this with your category, which might be called <b>Blume</b> (which is the German word for flower) - of course given you are German.</li><li>The final steps, is matching the individual tokens from the categories. I may call myself <b>Jesper</b> in my image database, while you want to call me by my full name, namely <b>Jesper K. Pedersen</b>. In this step non matches will be highlighted in red, so you can see which tokens was not found in your database, or which tokens was only a partial match.</li></ol>
eo: <h1><font size="+2">Bonvenon al Importo de KPhotoAlbum</font></h1>Ĉi tiu asistanto gvidos vin tra la paŝoj de importoperacio. La paŝoj estas: <ol><li>Unue vi devas elekti kiujn bildojn vi volas importi el la eksportdosiero. Vi faras tion elektante la markobutonon apud la bildo.</li><li>Sekva vi devas diri al KPhotoAlbum en kiun dosierujon meti la bildojn. Ĉi tiu dosierujo kompreneble devas esti enhavita de la baza dosierujo, kiun KPhotoAlbum uzas por bildoj. KPhotoAlbum zorgos por eviti nomkoliziojn</li><li>La sekva paŝo estas specifi kiujn kategoriojn vi volas importi (Homoj, Lokoj, ... ) kaj ankaŭ diri al KPhotoAlbum kiel kongrui la kategoriojn de la dosiero al via. kategorioj. Imagu, ke vi ŝargas el dosiero, kie kategorio nomiĝas <b>Blomst</b> (kiu estas la dana vorto por floro), tiam vi verŝajne volus kongrui ĉi tion kun via kategorio, kiu povus nomi <b>Blume. </b> (kiu estas la germana vorto por floro) - kompreneble se vi estas germano.</li><li>La finaj paŝoj estas kongrui la individuajn ĵetonojn el la kategorioj. Mi povas nomi min <b>Jesper</b> en mia bilda datumbazo, dum vi volas nomi min per mia plena nomo, nome <b>Jesper K. Pedersen</b>. En ĉi tiu paŝo nekongruoj estos elstarigitaj ruĝe, do vi povas vidi kiuj ĵetonoj ne estis trovitaj en via datumbazo, aŭ kiuj ĵetonoj estis nur parta kongruo.</li></ol>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
eo: Enkonduko

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Deselect All
eo: Malelekti ĉion

en: Select Which Images to Import
eo: Elekti Kiujn Bildojn Importi

en: Destination of images:
eo: Celo de bildoj:

en: Destination of Images
eo: Celo de Bildoj

en: The folder must be a subfolder of %1
eo: La dosierujo devas esti subdosierujo de %1

en: This folder is reserved for category images.
eo: Ĉi tiu dosierujo estas rezervita por kategoriaj bildoj.

en: Match Categories
eo: Kongruaj Kategorioj

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
eo: Dosierujo %1 ne ekzistas. Ĉu ĝi estu kreita?

[ctx: @title]
en: Create folder?
eo: Ĉu krei dosierujon?

[ctx: @action:button]
en: Create
eo: Krei

en: Error creating folder %1
eo: Eraro dum kreado de dosierujo %1

en: How to resolve clashes
eo: Kiel solvi konfliktojn

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
eo: Kopiante Bildojn

en: Error when writing image %1
eo: Eraro dum skribado de bildo %1

en: Updating Database
eo: Ĝisdatigante datumbazon

en: Cannot copy from any of the following locations:
eo: Ne povas kopii de iu el la sekvaj lokoj:

[ctx: @title]
en: Copy failed
eo: Kopio malsukcesis

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
eo: Daŭrigi sen Demandi

en: Key in file
eo: Ŝlosilo en dosiero

en: Key in your database
eo: Ŝlosilo en via datumbazo

en: Unable to open '%1' for reading.
eo: Ne eblas malfermi '%1' por legado.

en: Error Importing Data
eo: Eraro dum Importado de Datumoj

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
eo: Eraro legante dosierujon de dosiero %1; verŝajne la dosiero estas rompita.

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
eo: Eraro legante index.xml dosieron de %1; verŝajne la dosiero estas rompita.

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
eo: Bildeto en eksportdosiero ne estis dosierujo, tio indikas, ke la dosiero estas rompita.

en: No thumbnail existed in export file for %1
eo: Neniu bildeto ekzistis en eksportdosiero por %1

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
eo: Eksportdosiero ne enhavis Bildajn subdosierujon, tio indikas, ke la dosiero estas rompita

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
eo: Bilda ero en eksportdosiero ne estis dosierujo, tio indikas, ke la dosiero estas rompita

en: No image existed in export file for %1
eo: Neniu bildo ekzistis en eksportdosiero por %1

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
eo[0]: Unu bildo de la importdosiero havas la saman MD5-sumon kiel bildo en la Datumbazo, kiel tio estu solvita?
eo[1]: %1 bildoj de la importdosiero havas la saman MD5-sumon kiel bildoj en la Datumbazo, kiel tio estu solvita?

en: Use data from
    Import File
eo: Uzi datumojn el
    Importi dosieron

en: Use data from
    Database
eo: Uzi datumojn el
    Datumbazo

en: Merge data
eo: Kunfandi datumojn

en: Date and Time
eo: Dato kaj Tempo

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
eo: Konfliktantaj komandliniaj opcioj: %1 kaj %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
eo: KPhotoAlbum Bildeto-ilo

en: Tool for inspecting and editing the KPhotoAlbum thumbnail cache
eo: Ilo por inspekti kaj redakti la bildetkaŝmemoron de KPhotoAlbum

en: Copyright (C) 2020-2023 The KPhotoAlbum Development Team
eo: Kopirajto (C) 2020-2023 La Disvolva Teamo de KPhotoAlbum

en: Development, Maintainer
eo: Evoluo, Prizorganto

en: Development, Optimization
eo: Disvolviĝo, Optimumigo

en: Development, Releases, Website
eo: Evoluo, Eldonoj, Retejo

en: Former Maintainer, Project Creator
eo: Iama prizorganto, Projekto-Kreinto

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
eo: La dosierujo enhavanta la dosierujon .thumbnail.

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
eo: Presi informojn pri bildetokaŝmemoro.

[ctx: @info:shell]
en: Convert thumbnailindex to format suitable for KPhotoAlbum >= 4.3.
eo: Konvertu bildetojn al formato taŭga por KPhotoAlbum >= 4.3.

[ctx: @info:shell]
en: Check thumbnail cache for consistency of thumbnail dimensions.
eo: Kontroli bildetkaŝmemoron por konsistenco de bildetoj dimensioj.

[ctx: @info:shell]
en: Fix inconsistent thumbnails by removing them from the cache (requires --check-thumbnail-dimensions).
eo: Ripari malkonsekvencajn bildetojn forigante ilin el la kaŝmemoro (postulas --check-thumbnail-dimensions).

[ctx: @info:shell]
en: Remove unreferenced thumbnails from the thumbnail data files.
eo: Forigi nereferencitajn bildetojn el la bildetaj datumdosieroj.

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
eo: Esti malpli vorta.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
eo: Mankas argumento!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
eo: %1 ne estas dosierujo!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail cache folder: %1
eo: Dosierujo de bildetoj en kaŝmemoro: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
eo: Bildeto-indeksa dosierversio: %1

[ctx: @info:shell]
en: Maximum supported thumbnailindex file version: %1
eo: Maksimuma subtenata dosierversio de bildetendekso: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
eo: Dimensioj de konservado de bildetoj: %1 pikseloj

[ctx: @info:shell]
en: Note: Thumbnail storage dimensions are defined in the configuration file prior to v5.
eo: Noto: Bildetaj konservaj grandecoj estas difinitaj en la agorda dosiero antaŭ v5.

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
eo: Nombro da bildetoj: %1

[ctx: @info:shell]
en: No inconsistencies found.
eo: Neniuj malkongruoj trovitaj.

[ctx: @info:shell This line is printed before a list of file names.]
en: The following thumbnails appear to have incorrect sizes:
eo: La jenaj bildetoj ŝajnas havi malĝustajn grandecojn:

[ctx: @info:shell]
en: Removed 1 inconsistent thumbnail from the database.
     | Removed %1 inconsistent thumbnails from the database.
eo[0]: Forigis 1 nekoheran bildeton el la datumbazo.
eo[1]: Forigis %1 nekoherajn bildetojn el la datumbazo.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
eo: Ne eblis malfermi dosieron `bildetoindekso`!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
eo: Bildeto-indekso ne estis ŝanĝita.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open temporary file for writing!
eo: Ne eblis malfermi provizoran dosieron por skribado!

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
eo: Ne eblis sekurkopii dosieron `bildeto-indekso`!

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
eo: Ne eblis kopii provizoran bildetan indeksdosieron al fina loko!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
eo: Erarmesaĝo estis: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
eo: Bildeto-indekso ne estas versio 5-dosiero!

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
eo: Privataj aferoj

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
eo: &Prizorgado

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
eo: Kromaĵoj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
eo: Dum legado de tempoinformoj de bildoj, ilia Exif-informo estas uzata. Exif-informoj tamen eble ne estas subtenataj de via instalado de KPhotoAlbum, aŭ eble neniuj validaj informoj estas en la dosiero. Kiel sekurkopio, KPhotoAlbum povas uzi la tempomarkon de la bildo - ĉi tio tamen eble ne validas se la bildo estas skanita. Do la demando estas, ĉu KPhotoAlbum devas fidi la tempomarkon sur viaj bildoj?

en: Trust Time Stamps?
eo: Ĉu Fidi Tempomarkojn?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
eo: <p>Okazis eraro dum aliro al la serĉdatumbazo Exif. La eraro verŝajne estas pro rompita datumbaza dosiero.</p><p>Por ripari ĉi tiun problemon, rulu Maintenance->Rekrei Exif-Serĉan datumbazon.</p><hr/><p>Por sencimigi: la komando kiu estis provita plenumota estis:<br/>%1</p><p>La erarmesaĝo akirita estis:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
eo: Eraro en Exif-datumbazo

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
eo: <p>Okazis eraro dum malfermo de la Exif-serĉa datumbazo.</p> <p>Por solvi ĉi tiun problemon, rulu Prizorgado->Rekrei Exif-serĉan datumbazon.</p><hr/><p>La erarmesaĝo akirita estis:<br/>%1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
eo: <p>La Exif-serĉa datumbazo estas difektita kaj ne havas datumojn.</p> <p>Por solvi ĉi tiun problemon, rulu Maintenance->Rekrei Exif-serĉan datumbazon.</p>

en: KDE Photo Album
eo: KDE Fotoalbumo

en: Copyright (C) 2003-2023 The KPhotoAlbum Development Team
eo: Kopirajto (C) 2003-2023 La Disvolva Teamo de KPhotoAlbum

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
eo: Flikaĵo por ebligi relegi Exif-informojn uzante belan dialogon.

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
eo: (.) Flikaĵo kun dosierujoj disponeblaj per la retumilo. (.) Flikaĵo por aldoni markobutonon por serĉoj "kaj/aŭ" en la serĉpaĝo.

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
eo: Paĝo de Geo Pozicio en retumilo kaj diversaj eraroj korektoj

en: Some very useful features to improve workflow
eo: Iuj tre utilaj funkcioj por plibonigi laborfluon

en: Patch to sort items in option listboxes
eo: Flikaĵo por ordigi erojn en opciolistoskatoloj

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
eo: Multnombraj diakiloj por multaj cimoj plus diakiloj por kelkaj novaj funkcioj

en: Theme support for HTML generation
eo: Temsubteno por HTML-generacio

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
eo: Flikaĵo por ordigi bildojn en la bildeto-vido, krom legado de tempo-informoj el Exif-bildoj por ekzistantaj bildoj

en: Tremendous help with the English text in the application.
eo: Terura helpo kun la angla teksto en la aplikaĵo.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
eo: Evoluigante Piktogramon por KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
eo: Flikaĵo, kiu akcelas ŝargon de bildetoj kaj antaŭrigardon en dialogo pri bildaj posedaĵoj.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
eo: Aŭtomate Staki Bildojn

en: Stack images with identical MD5 sum
eo: Staki bildojn kun identa MD5-sumo

en: Stack images based on file version detection
eo: Staki bildojn bazitajn sur dosiera versio-detekto

en: Original to top
eo: Originala supre

[ctx: Label for a QSpinbox that selects a number of seconds.]
en: Stack images created within the following time-frame:
eo: Staki bildojn kreitajn en la sekva tempokadro:

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
eo:  sekundoj

en: AutoStacking Options
eo: Aŭtomata Stacking Opcioj

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
eo: Inkluzivi kongruan bildon al taŭga stako (se tia ekzistas)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
eo: Malstaki bildojn de ilia nuna stako kaj krei novan por la kongruoj

en: Skip images that are already in a stack
eo: Preterpasi bildojn, kiuj jam estas en stako

en: Show Category Editor
eo: Montri Kategorian Redaktilon

en: Make Category Image
eo: Fari Kategorian Bildon

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
eo[0]: Kopii bildon al ...
eo[1]: Kopii bildojn al ...

[ctx: @title:window]
en: Link image to ... | Link images to ...
eo[0]: Ligi bildon al ...
eo[1]: Ligi bildojn al ...

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
eo: Forigante Erojn

en: Removing 1 item | Removing %1 items
eo[0]: Forigante 1 eron
eo[1]: Forigante %1 erojn

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
eo[0]: Elektita ero estos forigata el la datumbazo.<br/>Kion vi volas fari pri la surdiska dosiero?
eo[1]: Elektitaj %1 eroj estos forigataj el la datumbazo.<br/>Kion vi volas fari pri la surdiskaj dosieroj?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
eo[0]: Movi dosieron al rubujo
eo[1]: Movi %1 dosierojn al rubujo

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
eo[0]: Forigi dosieron de disko
eo[1]: Forigi %1 dosierojn de disko

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
eo[0]: Nur forigi la eron el datumbazo
eo[1]: Nur forigi %1 erojn el datumbazo

en: Merge these images
eo: Kunfandi ĉi tiujn bildojn

en: Select target:
eo: Elekti celon:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
eo: <p>Malsupre estas listo de ĉiuj bildoj, kiuj estas duobligitaj en via datumbazo.<br/>Elektu kiujn vi volas kunfandi, kaj kiuj el la duplikatoj estu konservitaj.<br/>La etikedo kaj priskribo de la forigitaj bildoj estos translokigita al la konservita bildo</p>

en: Move to &trash
eo: Movi al &rubo

en: &Delete from disk
eo: Forigi el &disko

en: &Block from database
eo: &Bloki el datumbazo

en: Select &All
eo: Elekti Ĉi&an

en: Select &None
eo: Elekti &Nenion

en: %1 of %2 selected
eo: %1 el %2 elektita

en: No duplicates found
eo: Neniuj duplikatoj trovitaj

en: Current Item
eo: Nuna Ero

en: All Selected Items
eo: Ĉiuj Elektitaj Eroj

en: Copy and Open
eo: Kopii kaj Malfermi

en: Open With...
eo: Malfermi per...

en: Your Command Line
eo: Via Komandlinio

en: Invoke External Program
eo: Alvoki Eksteran Programon

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
eo: Karakterizaĵa Statuso

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
eo: <h1>Superrigardo</h1><p>Malsupre vi povas vidi la liston de kompil- kaj rultempa funkcioj havas KPhotoAlbum, kaj ilian staton:</p>%1

en: <h1>What can I do if I miss a feature?</h1><p>If you compiled KPhotoAlbum yourself, then please review the sections below to learn what to install to get the feature in question. If on the other hand you installed KPhotoAlbum from a binary package, please tell whoever made the package about this defect, eventually including the information from the section below.</p><p>In case you are missing a feature and you did not compile KPhotoAlbum yourself, please do consider doing so. It really is not that hard. If you need help compiling KPhotoAlbum, feel free to ask on the <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">KPhotoAlbum mailing list</a></p><p>The steps to compile KPhotoAlbum can be seen on <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">the KPhotoAlbum home page</a>. If you have never compiled a KDE application, then please ensure that you have the developer packages installed, in most distributions they go under names like kdelibs<i>-devel</i></p>
eo: <h1>Kion mi povas fari se mi maltrafas funkcion?</h1><p>Se vi mem kompilis KPhotoAlbum, do bonvolu revizii la subajn sekciojn por lerni kion instali por akiri la koncernan funkcion. Se aliflanke vi instalis KPhotoAlbum el binara pakaĵo, bonvolu diri al kiu faris la pakaĵon pri ĉi tiu difekto, eventuale inkludante la informojn el la suba sekcio.</p><p>En la okazo ke vi mankas funkcion kaj vi ne faris. kompilu KPhotoAlbum mem, bonvolu pripensi fari tion. Ĝi vere ne estas tiel malfacila. Se vi bezonas helpon por kompili KPhotoAlbum, bonvolu demandi en la <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">Dissendolisto de KPhotoAlbum</a></p><p>La paŝoj por kompili KPhotoAlbum videblas ĉe <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">la ĉefpaĝo de KPhotoAlbum</a>. Se vi neniam kompilis KDE-aplikaĵon, do bonvolu certigi, ke vi havas instalitajn la programpakaĵojn, en la plej multaj distribuoj ili troviĝas sub nomoj kiel kdelibs<i>-devel</i></p>

en: <h1><a name="purpose">Plugin support</a></h1><p>KPhotoAlbum supports the <em>Purpose</em> plugin system.</p>
eo: <h1><a name="purpose">Subteno de kromprogramoj</a></h1><p>KPhotoAlbum subtenas la sistemon de aldonaĵo <em>Celo</em>.</p>

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
eo: <h1><a name="database">subteno de SQLite-datumbazo</a></h1><p>KPhotoAlbum permesas serĉi uzante certan nombron da Exif-etikedoj. Por ĉi tiu KPhotoAlbum bezonas SQLite-datumbazon. Krome la pako Qt por SQLite (ekz. qt-sql-sqlite) devas esti instalita.</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
eo: <h1><a name="geomap">Mapa vido por geoetikeditaj bildoj</a></h1><p>Se KPhotoAlbum estis konstruita kun subteno por Marmoro, KPhotoAlbum povas montri bildojn kun GPSaj informoj sur mapo. </p>

en: <h1><a name="video">Video support</a></h1><p>KPhotoAlbum relies on QtAv for displaying videos; this in turn relies on ffmpeg</p>
eo: <h1><a name="video">Videosubteno</a></h1><p>KPhotoAlbum dependas de QtAv por montri filmetojn; ĉi tio siavice dependas de ffmpeg</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
eo: <h1><a name="videoPreview">Subteno de bildetoj de video</a></h1><p>KPhotoAlbum povas uzi <tt>ffmpeg</tt> por ĉerpi bildetojn el videoj. Ĉi tiuj bildetoj estas uzataj por antaŭrigardi filmetojn en la bildetspektilo.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
eo: <h1><a name="videoInfo">Subteno pri metadatenoj de video</a></h1><p>KPhotoAlbum povas uzi <tt>ffprobe</tt> por ĉerpi informojn pri longeco el videoj.</p><p> p>Ĝusta longeca informo estas necesa por ĝusta bildigo de videobildetoj.</p>

en: Plug-ins available
eo: Aldonaĵoj haveblaj

en: SQLite database support (used for Exif searches)
eo: SQLite-datumbaza subteno (uzita por Exif-serĉoj)

en: Map view for geotagged images.
eo: Mapo-vido por geoetikeditaj bildoj.

en: Video thumbnail support
eo: Subteno de bildetoj de video

en: Video metadata support
eo: Subteno de video metadatenoj

[ctx: Feature available]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Feature not available]
en: No
eo: Ne

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
eo[0]: Montrante 1 bildeton
eo[1]: Montrante %1 bildetojn

en: (%1 selected)
eo: (%1 elektita)

en: Total: %1
eo: Sumo: %1

en: 1 match | %1 matches
eo[0]: 1 kongruo
eo[1]: %1 kongruoj

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
eo: Serĉi Bildojn kaj Videojn kun Mankantaj Datoj

en: Which Images and Videos to Display
eo: Kiujn Bildojn kaj Videojn montri

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
eo: Serĉi bildojn kaj filmetojn kun valida dato sed nevalida tempomarko

en: Search for images and videos missing date and time
eo: Serĉi bildojn kaj filmetojn mankantajn daton kaj horon

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
eo: Serĉi bildojn kaj filmetojn kun nur partaj datoj (kiel 1971 kontraŭ 11/7-1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
eo: Bilda informo

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
eo: <h1>Ĉi tie vi povas vidi la datajn ŝanĝojn por la montrataj eroj.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
eo: Legante Dosierajn Propraĵojn

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
eo: Uzi <databaseFile> anstataŭ la defaŭltan. Malrekomendita - uzu '--db <databaseFile>' anstataŭe.

en: databaseFile
eo: datumbaza Dosiero

en: Use <databaseFile> instead of the default.
eo: Uzi <databaseFile> anstataŭ la defaŭltan.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
eo: Lanĉas KPhotoAlbum kun antaŭkonstruita aro de pruvbildoj.

en: Import file.
eo: Importi dosieron.

en: file.kim
eo: dosiero.kim

en: Listen for network connections.
eo: Aŭskulti pri retaj konektoj.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
eo: Aŭskulti pri retaj konektoj ĉe adreso <interface_address>.

en: interface_address
eo: interfaco_adreso

en: Search for new images on startup.
eo: Serĉi novajn bildojn dum ekfunkciigo.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
eo: <p>Enigu vian komandon por ruli sube:</p><p><i>%all estos anstataŭigita per dosierlisto</i></p>

en: <p>Enter the command you want to run on your image file(s). KPhotoAlbum will run your command and replace any '%all' tokens with a list of your files. For example, if you entered:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Then the files you selected would be copied to the /tmp folder</p><p>You can also use %each to have a command be run once per file.</p>
eo: <p>Enigu la komandon, kiun vi volas ruli en via(j) bilddosiero(j). KPhotoAlbum rulos vian komandon kaj anstataŭigos iujn ajn '%all' ĵetonojn per listo de viaj dosieroj. Ekzemple, se vi enigis:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Tiam la dosieroj, kiujn vi elektis, estus kopiitaj al la dosierujo /tmp</p> <p>Vi ankaŭ povas uzi %each por ke komando estu rulata unufoje por dosiero.</p>

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
eo: Serĉbreto

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
eo: Serĉi ...

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
eo: <h1>Priskribo</h1><table><tr><td>Nombro de eroj</td><td>Jen la nombro da malsamaj eroj en la kategorio</td></tr><tr><td>Sumo de etikedoj</td><td>Ĉi tio estas kalkulo de kiom da etikedoj estis faritaj,<br/>t.e. simpla nombrado de ĉiuj bildoj</td></tr><tr><td>Etikedoj per Bildo</td><td>Tio diras al vi kiom da etikedoj estas averaĝe sur ĉiu bildo</td></tr></table><br/><br/>Ne tro alligiĝu al ĉi tiu dialogo, ĝi havas la problemon, ke ĝi nombras kategoriojn KAJ subkategoriojn,<br/>do se bildo estis prenita en Las Vegas, Nevado, Usono, tiam 3 etikedoj estas kalkulitaj por tiu bildo,<br/>dum ĝi devus esti nur unu.<br/>Mi ne vere certas ĉu indas ripari tiun cimon (ĉar ĝi estas sufiĉe malfacile ripari),<br/>do eble la dialogo simple malaperos denove

en: <h1>Statistics</h1>
eo: <h1>Statistiko</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
eo: Kategorio

en: # of Items
eo: Nombro da Eroj

en: Tags Totals
eo: Etikedoj Totaloj

en: Tags Per Picture
eo: Etikedoj per Bildo

en: Tag indication completed annotation
eo: Etikedindiko finita komentario

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
eo: Se vi uzas specifan etikedon por indiki ke bildo estis etikedita, tiam specifu ĝin ĉi tie.

en: Category:
eo: Kategorio:

en: Tag:
eo: Etikedo:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
eo: Neniu

[ctx: As in 'all images']
en: All
eo: Ĉiuj

en: Total
eo: Sumo

en: Thumbnail settings...
eo: Agordoj de bildetoj...

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
eo: Forigi Tokens

en: Select tokens to remove from all images and videos:
eo: Elektu ĵetonojn por forigi el ĉiuj bildoj kaj filmetoj:

en: Select None
eo: Elektu Neniun

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
eo: <h1>Bonvenon al KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum estas potenca senpaga ilo por arkivi, etikedi kaj administri viajn fotojn kaj filmetojn. Ĝi ne modifos aŭ ŝanĝos viajn altvalorajn dosierojn, ĝi nur indeksas ilin kaj ebligas al vi facile trovi kaj administri viajn fotojn kaj filmetojn.</p><p>Komencu montri al KPhotoAlbum kie estas viaj fotoj premante Krei Mian Propran Datumbazon. Elektu ĉi tiun butonon ankaŭ se vi havas ekzistantan KPhotoAlbum-datumbazon, kiun vi volas uzi denove.</p><p>Se vi sentas vin pli sekura unue provante KPhotoAlbum kun antaŭkonstruita aro de bildoj, premu la butonon Ŝargi Demo.</p>

en: Create My Own Database...
eo: Krei Mian Propran Datumbazon...

en: Load Demo
eo: Ŝargi Demo

en: Check My Feature Set
eo: Kontroli Mian Karakterizaĵaron

en: <h1>KPhotoAlbum database creation</h1><p>You need to show where the photos and videos are for KPhotoAlbum to find them. They all need to be contained by a single folder, for example /home/user/Images. In this folder you can have as many subfolders as you want, KPhotoAlbum will find them all for you.</p><p>Feel safe, KPhotoAlbum will not modify or edit any of your images, so you can simply point KPhotoAlbum to the folder where you already have all your images.</p><p>If you have an existing KPhotoAlbum database and image folder somewhere, point KPhotoAlbum to that folder to start using it again.</p>
eo: <h1>KPhotoAlbum-datumbaza kreado</h1><p>Vi devas montri kie estas la fotoj kaj filmetoj por ke KPhotoAlbum trovu ilin. Ili ĉiuj devas esti enhavitaj de ununura dosierujo, ekzemple /home/user/Images. En ĉi tiu dosierujo vi povas havi tiom da subdosierujoj kiom vi volas, KPhotoAlbum trovos ilin ĉiujn por vi.</p><p>Sentu sekura, KPhotoAlbum ne modifos aŭ redaktos viajn bildojn, do vi povas simple direkti KPhotoAlbum al la dosierujo kie vi jam havas ĉiujn viajn bildojn.</p><p>Se vi havas ekzistantan KPhotoAlbum-datumbazon kaj bilddosierujon ie, direktu KPhotoAlbum al tiu dosierujo por komenci uzi ĝin denove.</p>

en: Image/Video root folder:
eo: Bilda/Video radika dosierujo:

en: Folder does not exist, create it?
eo: Dosierujo ne ekzistas, ĉu krei ĝin?

en: Could not create folder %1
eo: Ne eblis krei dosierujon %1

en: %1 exists, but is not a folder
eo: %1 ekzistas, sed ne estas dosierujo

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum ne ŝajnas esti konstruita kun subteno por ĉiuj ĝiaj funkcioj. La jena estas listo indikanta tion, kion vi eble mankas:<ul>%1</ul></p><p>Por detaloj pri kiel solvi ĉi tiun problemon, bonvolu elekti <b>Helpon</b>|<b >KPhotoAlbum Feature Status</b> el la menuoj.</p>

en: Feature Check
eo: Karakterizaĵ-Kontrolo

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
eo: Gratulon: ĉiuj dinamikaj funkcioj estas ebligitaj.

en: Loading Database
eo: Ŝargante Datumbazon

en: Loading Main Window
eo: Ŝargante Ĉeffenestron

en: Searching for New Files
eo: Serĉante novajn dosierojn

en: <p><b>Delete Your Temporary Demo Database</b></p><p>I hope you enjoyed the KPhotoAlbum demo. The demo database was created in the folder <tt>/tmp</tt>, should it be deleted now? If you do not delete it, it will waste disk space; on the other hand, if you want to come back and try the demo again, you might want to keep it around with the changes you made through this session.</p>
eo: <p><b>Forigi Vian Provizoran Demonstran Datumaron</b></p><p>Mi esperas, ke vi ĝuis la demonstraĵon de KPhotoAlbum. La demo-datumbazo estis kreita en la dosierujo <tt>/tmp</tt>, ĉu ĝi estu forigita nun? Se vi ne forigas ĝin, ĝi malŝparos diskospacon; aliflanke, se vi volas reveni kaj provi la demo denove, vi eble volas konservi ĝin kun la ŝanĝoj kiujn vi faris per ĉi tiu seanco.</p>

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
eo: Forigi Demo-Datumbazon

en: Do you want to save the changes?
eo: Ĉu vi volas konservi la ŝanĝojn?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
eo: Ĉu Konservi Ŝanĝojn?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
eo: Kelkaj el la elektitaj bildoj jam apartenas al stako. Ĉu vi volas forigi ilin el iliaj stakoj kaj krei tute novan?

[ctx: @title]
en: Stacking problem
eo: Stakproblemo

en: Unknown error, stack creation failed.
eo: Nekonata eraro, kreado de stako malsukcesis.

en: Stacking Error
eo: Stak-eraro

en: No item is selected.
eo: Neniu elemento estas elektita.

en: No Selection
eo: Neniu elekto

en: Saving...
eo: Konservanta...

en: Saving... Done
eo: Konservanta... Preta

en: There are no images to be shown.
eo: Ne estas bildoj por montriĝi.

en: Limit View to Selection
eo: Limigi Vidon al Elekto

en: No images are selected!
eo: Neniuj bildoj estas elektitaj!

en: Generate HTML...
eo: Generi HTML...

en: Import...
eo: Importi...

en: Export/Copy Images...
eo: Eksporti/Kopii Bildojn...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
eo: Forigi Elektitajn

en: Remove Tokens...
eo: Forigi ĵetonojn...

en: Open List of Files...
eo: Malfermi Liston de Dosieroj...

en: Annotate Individual Items
eo: Prinoti Individuajn Erojn

en: Annotate Multiple Items at a Time
eo: Prinoti Multoblajn Erojn samtempe

en: Merge Images into a Stack
eo: Kunfandi Bildojn en Stakon

en: Remove Images from Stack
eo: Forigi Bildojn el Stako

en: Set as First Image in Stack
eo: Agordi kiel Unua Bildo en Stako

en: View
eo: Vido

en: View (In New Window)
eo: Vido (En Nova Fenestro)

en: Run Slide Show
eo: Ruli Slide Show

en: Collapse all stacks
eo: Kolapsi ĉiujn stakojn

en: Expand all stacks
eo: Pligrandigi ĉiujn stakojn

en: Show &Oldest First
eo: Montri Plej Maln&ovan Unue

en: Show &Newest First
eo: Montri Plej &Novan Unue

en: Sort Selected by Date && Time
eo: Ordigi Elektitajn laŭ Dato && Tempo

en: Jump to Context
eo: Salti al Kunteksto

en: Lock Images
eo: Ŝlosi Bildojn

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Lock Away All Other Items
eo: Ŝlosi Ĉiujn Aliajn Erojn

en: Lock Away Current Set of Items
eo: Ŝlosi Aktualan Aron de Eroj

en: Configure Current View
eo: Agordi Nunan Vidon

en: Tree
eo: Arbo

en: Tree with User Icons
eo: Arbo kun Uzanto-Piktogramoj

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Use natural sort order
eo: Uzi naturan ordigon

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
eo: Montri konsiletojn en la Fenestro de Bildetoj

en: Show Labels in Thumbnails Window
eo: Montri Etikedojn en Bildetoj-Fenestro

en: Show Categories in Thumbnails Window
eo: Montri Kategoriojn en Bildetoj-Fenestro

en: Choose Color Scheme
eo: Elekti Koloran Skemon

en: Display Images and Videos Not on Disk
eo: Montri Bildojn kaj Videojn Ne sur Disko

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
eo: Montri Bildojn kaj Videojn kun Nekompletaj Datoj...

en: Merge duplicates
eo: Kunfandi duplikatojn

en: Refresh Selected Thumbnails and Checksums
eo: Refreŝigi Elektitajn Bildetojn kaj Kontrolsumojn

en: Rescan for Images and Videos
eo: Reskani por Bildoj kaj Videoj

en: Recreate Exif Search Database
eo: Rekrei Exif Serĉan datumbazon

en: Read Exif Info from Files...
eo: Legi Exif-informojn el Dosieroj...

en: Sort All by Date && Time
eo: Ordigi Ĉion laŭ Dato && Tempo

en: Automatically Stack Selected Images...
eo: Aŭtomate Staki Elektitajn Bildojn...

en: Build Thumbnails
eo: Konstrui Bildetojn

en: Statistics...
eo: Statistikoj...

en: Mark As Untagged
eo: Marki Kiel Neetikedita

en: Enable All Messages
eo: Ebligi Ĉiujn Mesaĝojn

en: Run KPhotoAlbum Demo
eo: Ruli KPhotoAlbum-Demonstron

en: KPhotoAlbum Feature Status
eo: KPhotoAlbum Feature Statuso

en: Show Demo Videos
eo: Montri Demo-Videojn

en: Show Exif Info and file metadata
eo: Montri Exif-informojn kaj metadatumojn de dosiero

en: Use next video thumbnail
eo: Uzi sekvantan videobildeton

en: Use previous video thumbnail
eo: Uzi antaŭan videobildeton

en: Copy image to ... | Copy images to ...
eo[0]: Kopii bildon al...
eo[1]: Kopii bildojn al...

en: Link image to ... | Link images to ...
eo[0]: Ligi bildon al...
eo[1]: Ligi bildojn al...

en: Auto saving....
eo: Aŭtomata konservado....

en: Auto saving.... Done
eo: Auto saving.... Preta

en: <p>Could not open given index.xml, as the provided folder does not exist.<br />%1</p>
eo: <p>Ne eblis malfermi donitan index.xml, ĉar la provizita dosierujo ne ekzistas.<br />%1</p>

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
eo: <p>Konsiderante indeksan dosieron ne ekzistas, ĉu vi volas krei sekvantan?<br />%1/index.xml</p>

[ctx: @title]
en: Create database
eo: Krei datumbazon

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
eo: <p>Vi agordis etikedon por neetikeditaj bildoj, sed aŭ la etikedo mem aŭ ĝia kategorio ne ekzistas en la datumbazo.</p><p>Bonvolu revizii vian neetikeditan agordon sub <interface>Agordoj|Agordu KPhotoAlbum...|Kategorioj</interface></p>

en: General
eo: Ĝeneralo

en: Viewer
eo: Rigardilo

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
eo: Datbaro

en: Annotation Dialog
eo: Komentario Dialogo

en: Thumbnail View
eo: Bildeto-Vido

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
eo: <p>Ĉu vere aktivigi ĉiujn mesaĝkestojn kie vi antaŭe markis la markobutono-ne-montri-denove?</p>

[ctx: @title]
en: Reset hidden dialogs
eo: Restarigi kaŝitajn dialogojn

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum trafis internan eraron (mankas aldonaĵmenuo en MainWindow::Window::setupPluginMenu). Ĉi tio indikas, ke vi forgesis fari instalon. Se vi mem kompilis KPhotoAlbum, do bonvolu ruli make install. Se ne, bonvolu raporti ĉi tion kiel cimon.</p><p>KPhotoAlbum daŭrigos la ekzekuton, sed ne estas tute malprobable ke ĝi paneos poste pro la mankanta make-instalo.</p>

en: Internal Error
eo: Interna eraro

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
eo: Sukcese kunhavita(j) bildo(j). Kopiante lokon al tondujo...

en: Successfully shared image(s).
eo: Sukcese kunhavita(j) bildo(j).

en: Image sharing failed with message: %1
eo: Bilddividado malsukcesis kun mesaĝo: %1

en: Open List of Files
eo: Malfermi Liston de Dosieroj

en: You can open a set of files in KPhotoAlbum's database by listing the files here.
eo: Vi povas malfermi aron da dosieroj en la datumbazo de KPhotoAlbum listigante la dosierojn ĉi tie.

en: No images matching your input were found.
eo: Neniuj bildoj kongruaj kun via enigo estis trovitaj.

en: No Matches
eo: Neniuj Alumetoj

en: Rereading Exif information from all images
eo: Relegante Exif-informojn de ĉiuj bildoj

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
eo: Larĝo de bildeto: %1px (grandeco de konservado: %2px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
eo: <p>Ne eblas trovi ffmpeg en la sistemo.</p><p>Sen ĝi, KPhotoAlbum ne povos montri videobildetojn kaj videolongojn. Bonvolu instali la ffmpeg-pakaĵon</p>

en: Video thumbnails are not available
eo: Videobildetoj ne haveblas

en: Save the current map settings
eo: Konservi la nunajn map-agordojn

en: Go to last map position
eo: Iri al la lasta mapo-pozicio

en: Show thumbnails
eo: Montri bildetojn

[ctx: @action to group, as in aggregate thumbnails into clusters]
en: Group adjacent thumbnails into clickable clusters
eo: Grupi apudajn bildetojn en klakeblajn aretojn

[ctx: @action Decrease size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Decrease marker size
eo: Malpliigi markilan grandecon

[ctx: @action Increase size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Increase marker size
eo: Pliigi markilon

en: Map view
eo: Vido de mapo

en: Settings saved!
eo: Agordoj konservitaj!

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
eo: <i>Ŝargi koordinatojn de la bildoj...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
eo: <i>Ĉi tiu bildo ne enhavas geografiajn koordinatojn.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
eo: <i>Kelkaj el la elektitaj bildoj ne enhavas geografiajn koordinatojn.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
eo: <i>Serĉi geografiajn koordinatojn.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
eo: <i>Neniu el la elektitaj bildoj enhavas geografiajn koordinatojn.</i>

en: Share
eo: Kunhavigi

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
eo: Ĉi tiu piktogramo indikas ĉu KPhotoAlbum estas konektita al Android-aparato.
    Alklaku la piktogramon por ŝanĝi aŭskultadon de klientoj en la loka reto.
    Se la loka reto ne permesas elsendajn pakaĵojn inter la Android-kliento kaj KPhotoAlbum, tiam dekstre alklaku sur la piktogramo kaj specifu la adreson de la androida aparato.
    La androida kliento elŝuteblas el google play.

en: Android device address:
eo: Adreso de la Android-aparato:

en: Unable to bind to socket
eo: Ne eblas ligi al ingo

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
eo: Ne eblas aŭskulti forajn Android-konektojn. Ĉi tio verŝajne estas ĉar vi havas alian aplikaĵon KPhotoAlbum funkcianta.

en: Invalid Version
eo: Nevalida Versio

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
eo: Versia miskongruo inter Remote Client kaj KPhotoAlbum sur la labortablo.
    Tabla protokol-versio: %1
    Remote Control protokol-versio: %2

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
eo: Filtrilo... (%1)

en: Remove birthday
eo: Forigi naskiĝtagon

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
eo: Agordu la naskiĝdaton por aĵoj (diru homojn) ĉi tie, kaj poste vidu ilian aĝon kiam vi vidas la bildojn.

en: Name
eo: Nomo

en: Birthday
eo: Naskiĝdato

en: Birthday of %1:
eo: Naskiĝtago de %1:

en: Enter a date...
eo: Enigi daton...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
eo: <i>Elektu eron maldekstre por redakti la naskiĝtagon</i>

en: Category Settings
eo: Kategoriaj Agordoj

en: New
eo: Nova

en: Rename
eo: Renomi

en: Positionable tags:
eo: Lokeblaj etikedoj:

en: Tags in this category can be
    associated with areas within images
eo: Etikedoj en ĉi tiu kategorio povas esti
    asociitaj kun areoj en bildoj

en: Icon:
eo: Piktogramo:

en: Preferred view:
eo: Preferata vido:

en: List View
eo: Listo Vido

en: List View with Custom Thumbnails
eo: Listo Vido kun Propraj Bildetoj

en: Icon View
eo: Piktograma Vido

en: Icon View with Custom Thumbnails
eo: Piktograma Vido kun Propraj Bildetoj

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
eo: <font color='red'>La datumbazo havas nekonservitajn ŝanĝojn. Dum tiuj ne estas konservitaj,<br/>la nomoj de kategorioj ne povas esti ŝanĝitaj kaj novaj ne povas esti aldonitaj.</font>

en: Save the DB now
eo: Konservi la DB nun

en: Settings for category <b>%1</b>
eo: Agordoj por kategorio <b>%1</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
eo: <i>Atendanta ŝanĝo: alinomi al "%1"</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
eo: <p>Ne povas ŝanĝi la nomon de kategorio "%1" al "%2":</p><p>"%2" estas speciala kategorionomo kiu estas rezervita kaj ne povas estu uzata por normala kategorio.</p>

en: Invalid category name
eo: Nevalida kategorinomo

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
eo: <p>Ne povas ŝanĝi la nomon de kategorio "%1" al "%2":</p><p>Kategorio kun ĉi tiu nomo jam ekzistas.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
eo: <p>Ne povas ŝanĝi la nomon de kategorio "%1" al "%2":</p><p>Estas pritraktata renoma ago sur la kategorio "%2". Bonvolu konservi ĉi tiun ŝanĝon unue.</p>

en: Unsaved pending renaming action
eo: Nekonservita atendanta alinom-ago

en: <p>Do you really want to make "%1" non-positionable?</p><p>All areas linked against this category will be discarded!</p>
eo: <p>Ĉu vi vere volas igi "%1" ne-poziciebla?</p><p>Ĉiuj areoj ligitaj al ĉi tiu kategorio estos forĵetitaj!</p>

[ctx: @title]
en: Confirm Action
eo: Konfirmi Agon

en: New category
eo: Nova kategorio

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
eo: <p>Ĉu ĉu vi volas forigi kategorion "%1"?</p>

en: Confirm Action
eo: Konfirmi Agon

en: <i>Choose a category to edit it</i>
eo: <i>Elekti kategorion por redakti ĝin</i>

en: Choose speed over readability for index.xml file
eo: Elekti rapidecon super legebleco por index.xml dosiero

en: Compress backup file
eo: Kunpremi sekurkopian dosieron

en: Auto save every:
eo: Aŭtomate konservi ĉiun:

en: Number of backups to keep:
eo: Nombro da sekurkopioj por konservi:

en: Infinite
eo: Senfina

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum kapablas konservi la index.xml-dosieron konservante kopiojn nomitajn index.xml~1~ index.xml~2~ ktp. kaj vi povas uzi la spinkeston por specifi la nombron da sekurkopioj por konservi. KPhotoAlbum forigos la plej malnovan rezervan dosieron kiam ĝi atingos la maksimuman nombron da rezervaj dosieroj.</p><p>La index.xml-dosiero povas multe kreski se vi havas multajn bildojn, kaj en tiu kazo estas utile peti KPhotoAlbum zipi. la rezervajn dosierojn por konservi diskospacon.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum uzas ununuran index.xml dosieron kiel sian <i>datumbazon</i>. Kun multaj bildoj povas daŭri longan tempon por legi ĉi tiun dosieron. Vi povas redukti ĉi tiun tempon al proksimume duono, markante ĉi tiun markobutonon. La malavantaĝo estas, ke la dosiero index.xml estas malpli legebla de homaj okuloj.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
eo: Eksif/IPTC-informoj por montri en la spektanto

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
eo: Eksif/IPTC-informoj por montri en la Exif-dialogo

en: Character set for image metadata:
eo: Signaro por bildaj metadatenoj:

en: New File Searches
eo: Novaj Dosieraj Serĉoj

en: Search for new images and videos on startup
eo: Serĉi novajn bildojn kaj filmetojn dum ekfunkciigo

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
eo: Ignori dosierajn etendojn kiam vi serĉas novajn bildojn kaj filmetojn

en: Skip symbolic links when searching for new images
eo: Preterpasi simbolajn ligilojn dum serĉado de novaj bildoj

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
eo: Ne legi RAW-dosierojn se kongrua JPEG/TIFF-dosiero ekzistas

en: Directories to exclude from new file search:
eo: Dosierujoj por ekskludi de nova dosierserĉo:

en: <p>Specify a comma-separated list of folder names to ignore.</p><p>For example, specifying "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" here will cause KPhotoAlbum to ignore these two folder names in any folder when searching for new images.</p>
eo: <p>Specifi liston de komoj apartigitaj de dosierujoj por ignori.</p><p>Ekzemple, specifi "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" ĉi tie igos KPhotoAlbum ignori ĉi tiujn du nomoj de dosierujoj en iu ajn dosierujo dum serĉado de novaj bildoj.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
eo: <p>KPhotoAlbum kapablas serĉi novajn bildojn kaj filmetojn kiam komencite, ĉi tio tamen daŭras iom da tempo, do anstataŭe vi eble volas permane diri al KPhotoAlbum serĉi novajn bildojn uzante <b>Maintenance->Rescan por novaj bildoj. </b></p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
eo: <p>KPhotoAlbum kutime serĉos novajn bildojn kaj filmetojn laŭ sia dosier-etendaĵo. Se ĉi tiu opcio estas agordita, <em>ĉiuj</em> dosieroj nek en la datumbazo nek en la bloklisto estos kontrolitaj laŭ ilia Mime-tipo, sendepende de ilia etendaĵo. Ĉi tio daŭros multe pli longe ol trovi dosierojn per etendaĵo!</p>

en: <p>KPhotoAlbum attempts to read all image files whether actual files or symbolic links. If you wish to ignore symbolic links, check this option. This is useful if for some reason you have e.g. both the original files and symbolic links to these files within your image folder.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum provas legi ĉiujn bilddosierojn ĉu efektivaj dosieroj aŭ simbolaj ligiloj. Se vi volas ignori simbolajn ligilojn, kontrolu ĉi tiun opcion. Ĉi tio utilas, se ial vi havas ekz. kaj la originalajn dosierojn kaj simbolajn ligilojn al ĉi tiuj dosieroj ene de via bilda dosierujo.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum kapablas legi iujn specojn de RAW-bildoj. Iuj fotiloj konservas kaj RAW-bildon kaj kongruan JPEG aŭ TIFF-bildon. Ĉi tio igas duplikatajn bildojn konservitajn en KPhotoAlbum, kio povas esti nedezirinda. Se ĉi tiu opcio estas markita, KPhotoAlbum ne legos RAW-dosierojn por kiuj ankaŭ ekzistas kongruaj bilddosieroj.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
eo: <p>Dosierujoj difinitaj ĉi tie (apartitaj per komo <tt>,</tt>) estas preterlasitaj kiam oni serĉas novajn fotojn. Bildetoj dosierujoj de malsamaj iloj devus esti agordita ĉi tie. ekz. <tt>xml, Bildetojn,.bildetojn,.bildetojn</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
eo: Agordoj pri Detektado de Dosierversioj

en: Try to detect multiple versions of files
eo: Provi detekti plurajn versiojn de dosieroj

en: File versions search regexp:
eo: Serĉo-regexp por dosierversioj:

en: Original file replacement text:
eo: Originala anstataŭiga teksto de dosiero:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
eo: Movi metadatumojn (t.e. forigu etikedojn de la originalo)

en: Automatically stack new versions of images
eo: Aŭtomate stakigi novajn versiojn de bildoj

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
eo: <p>Kiam KPhotoAlbum serĉas novajn dosierojn kaj trovas dosieron kiu kongruas kun la <i>modifita dosierserĉa regexp</i> oni supozas, ke originala versio de la bildo povas ekzisti. La regexp-ŝablono estos anstataŭigita per la <i>originala dosiero anstataŭiga teksto</i> kaj se tiu dosiero ekzistas, ĉiuj rilataj metadatenoj (kategoriaj informoj, taksoj, ktp) estos kopiitaj aŭ movitaj de la originala dosiero al la nova. </p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
eo: <p>Perl regula esprimo kiu devus kongrui kun modifita dosiero. <ul><li>Punkto kongruas kun ununura signo (<tt>\.</tt> kongruas kun punkto)</li> <li>Vi povas uzi la kvantigilojn <tt>*</tt>,<tt >+</tt>,<tt>?</tt>, aŭ vi povas kongrui kun multoblaj aperoj de esprimo uzante krampojn (ekz. <tt>e{0,1}</tt> kongruas kun 0 aŭ 1 okazoj de la signon "e").</li> <li>Vi povas grupigi partojn de la esprimo per krampoj.</li> </ul>Ekzemplo: <tt>-modifita\.(jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
eo: <p>Ĉeno, kiu estas uzata por anstataŭigi la kongruon de la <i>Serĉa regexp de Dosieraj versioj</i>. Tio povas esti punktokomo (<tt>;</tt>) aparta listo. Ĉiu ĉeno estas uzata por anstataŭigi la kongruon en la nomo de la nova dosiero ĝis originala dosiero estas trovita aŭ ni elĉerpas eblojn.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
eo: <p>La etikedado estas movita de la originala dosiero al la nova dosiero. Tiel nur la plej nova versio de bildo estas etikedita.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
eo: <p>Se ĉi tiu opcio estas agordita, novaj versioj de bildo estas aŭtomate stakigitaj kaj metitaj al la supro de la stako. Tiel la nova bildo montriĝas kiam la stako estas en kolapsita stato - la defaŭlta stato en KPhotoAlbum.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
eo: Kopii Dosieron kaj Malfermi per Ekstera Apliko

en: Copy file search regexp:
eo: Serĉ-regexp por Kopii dosieron:

en: Copy file replacement text:
eo: Anstataŭiga teksto por Kopii dosieron:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum povas fari kopion de bildo antaŭ malfermi ĝin per ekstera aplikaĵo. Ĉi tiu agordo difinas kiel la nova dosiero estas nomita.</p><p>La regula esprimo difinas la parton de la originala dosiernomo kiu estas anstataŭigita per la <i>anstataŭiga teksto</i>. ekz. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> kaj anstataŭiga teksto <i>"-mod.\1"</i> kopius test.jpg al test-mod. jpg kaj malfermu la novan dosieron en elektita aplikaĵo.</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
eo: EKSPERIMENTA: Agordu novan ŝargon de bildoj por plej bona rendimento.

en: Type of media on which your images are stored.
eo: Tipo de datumportilo sur kiu viaj bildoj estas konservitaj.

en: Hard Disk
eo: Malmola Disko

en: Network
eo: Reto

en: Slow PCIe/NVMe
eo: Malrapida PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
eo: Rapida PCIe/NVMe

en: Manual Settings
eo: Manaj Agordoj

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
eo: <p>Agordu la ŝargon de bildoj por plej bona rendimento laŭ la speco de konservado sur kiu loĝas via bilda datumbazo. Se via bilda datumbazo loĝas sur pluraj datumportiloj, elektu la plej malrapidan tipon de datumportilo uzata.</p><p>Uzu Manajn Agordojn por agordi detalojn pri kiel la ŝargo estas farita.</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
eo: Kalkuli MD5-kontrolsumon dum bildoj estas antaŭŝargitaj

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
eo: <p>Kalkuli MD5-ĉeksumojn dum bildoj estas antaŭŝargitaj. Ĉi tio funkcias bone se la konservado estas tre rapida, kiel NVMe-disko. Se la konservado estas malrapida, tio malpliigas rendimenton ĉar la kontrolsumo-kalkulo devas atendi pli longe por ke la bildoj estu antaŭŝargitaj.</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
eo: Nombro da fadenoj por uzi por antaŭŝargi (skolti) bildojn

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
eo: <p>Nombro da fadenoj uzeblaj por antaŭŝargi bildojn por havi ilin en memoro kiam iliaj kontrolsumoj estas kalkulitaj. Ĉi tio ĝenerale devus esti agordita pli alta por pli rapida konservado, sed ne pli ol la nombro da kernoj en via CPU. Defaŭlte estas 1, kiu funkcias bone por mekanikaj malmolaj diskoj.</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
eo: Nombro da fadenoj por uzi por bildetoj Antaŭŝargi (skolti) bildojn

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
eo: <p>Nombro da fadenoj uzeblaj por antaŭŝargi bildojn antaŭ konstrui bildetojn. Normale ĉi tio estu agordita al 1; la escepto povus esti se vi havas tre rapidan konservadon.</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
eo: Nombro da fadenoj uzeblaj por konstrui bildetojn

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
eo: <p>Nombro da fadenoj uzeblaj por konstrui bildetojn. Se agordita al 0 ĉi tio estos aŭtomate agordita unu malpli ol la nombro da kernoj, almenaŭ unu kaj ne pli ol tri. Se vi havas rapidan konservadon kaj CPU kun multaj kernoj, vi eble profitos de agordo de ĉi tio al pli granda valoro.</p><p>KPhotoAlbum devas esti rekomencita por ke ŝanĝoj efektiviĝu.</p>

en: Loading New Images
eo: Ŝargante Novajn Bildojn

en: Trust image dates:
eo: Fidi bilddatojn:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
eo: Ĉiam

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
eo: Demandi

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
eo: Neniam

en: Use Exif orientation information
eo: Uzi Exif-orientiĝajn informojn

en: Use Exif description
eo: Uzi Exif-priskribon

en: Strip out camera generated default descriptions
eo: Forigi fotilgeneritajn defaŭltajn priskribojn

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
eo: Uzi la enigitan bildeton en RAW-dosiero aŭ duongranda RAW

en: Required size for the thumbnail:
eo: Bezonata grandeco por la bildeto:

en: Histogram
eo: Histogramo

en: Show histogram
eo: Montri histogramon

en: Use linear scale for histogram
eo: Uzi linearan skalon por histogramo

en: Size of histogram columns in date bar:
eo: Grandeco de histogramaj kolumnoj en datbreto:

en: Show splash screen
eo: Montri la lanĉprogreson

en: Listen for Android devices on startup
eo: Aŭskulti pri Android-aparatoj dum ekfunkciigo

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum provos legi la bilddaton el Exif-informoj en la bildo. Se tio malsukcesas, ĝi provos ricevi la daton el la tempomarko de la dosiero.</p><p>Tamen ĉi tiu informo estos malĝusta se la bildo estis skanita enen (vi volas la daton de la bildo estis prenita, ne la daton de la skanado).</p><p>Se vi nur skanas bildojn, kontraste al foje uzado de cifereca fotilo, vi devus respondi <b>ne</b>. Se vi neniam skanas bildojn, vi devus respondi <b>jes</b>, alie respondu <b>demandi</b>. Ĉi tio permesos al vi decidi ĉu la bildoj estas el la skanilo aŭ la fotilo, de seanco al seanco.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
eo: <p>JPEG-bildoj povas enhavi informojn pri rotacio. Se vi havas kialon por ne uzi ĉi tiujn informojn por akiri defaŭltan rotacion de viaj bildoj, malmarku ĉi tiun markobutonon.</p><p>Noto: Via cifereca fotilo eble tute ne skribas ĉi tiujn informojn en la bildojn.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
eo: <p>JPEG-bildoj povas enhavi priskribon. Marku ĉi tiun markobutonon por specifi ĉu vi volas uzi ĉi tion kiel defaŭltan priskribon por viaj bildoj.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
eo: Montri la salutŝildon de KPhotoAlbum dum ekfunkciigo

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
eo: <p>KPhotoAlbum kapablas montri viajn bildojn sur androidaj aparatoj. KPhotoAlbum aŭtomate pariĝos kun la aplikaĵo de Android. Ĉi tio, tamen, postulas, ke KPhotoAlbum sur via labortablo aŭskultu multielsendajn mesaĝojn. Markante ĉi tiun markobutonon, KPhotoAlbum faros tion aŭtomate dum ekfunkciigo. Alternative, vi povas alklaki la konektan piktogramon en la statusbreto por komenci aŭskulti.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
eo: <p>Kelkaj fotiloj aŭtomate konservas ĝeneralajn komentojn en ĉiu bildo. Ĉi tiuj komentoj povas esti ignoritaj aŭtomate.</p><p>Enigu la komentojn kiujn vi volas ignori en la enigkampo, unu por linio. Nepre aldonu la precizan komenton, inkluzive de ĉiuj blankspacoj.</p>

en: File Searching & Versions
eo: Dosiera Serĉado & Versioj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Birthdays
eo: Naskiĝtagoj

en: Tag Groups
eo: Etikedaj Grupoj

en: Exif/IPTC Information
eo: Informoj pri Exif/IPTC

en: Database Backend
eo: Backend de datumbazo

[ctx: @title:window]
en: Settings
eo: Agordo

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
eo: Kategorioj kaj grupoj:

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
eo: <strong>Elektu grupon maldekstre por aldoni etikedojn al ĝi</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
eo: <strong>Estas pritraktataj ŝanĝoj en la paĝo de kategorioj.<nl> Bonvolu konservi la ŝanĝojn antaŭ ol labori pri etikedgrupoj.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
eo: Aldoni grupon...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
eo: Alinomi grupon "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
eo: Forigi grupon "%1"

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
eo: Etikedoj en grupo "%1" de kategorio "%2"

[ctx: @title:window]
en: New Group
eo: Nova grupo

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
eo: Grupnomo:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
eo: <p>La grupo "%1" jam ekzistas.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
eo: Ne povas aldoni grupon

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
eo: Alinomigi Grupon

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
eo: Nova grupnomo:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
eo: <para>Ne povas renomi grupon "%1" al "%2": "%2" jam ekzistas en kategorio "%3"</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
eo: <para>Ĉu vere forigi grupon "%1"?</para><para>Subkategorioj de ĉi tiu grupo estos movitaj al la superkategorio de "%1" ("%2").<nl/> Ĉiuj aliaj membrecoj de la subkategorioj restos sendifektaj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
eo: <para>Ĉu vere forigi grupon "%1"?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
eo: Forigi Grupon

en: &Delete
eo: &Forigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
eo: Alinomi "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
eo: Forigi "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
eo: Nova Etikedo Nomo

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
eo: Etikedo nomo:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
eo: <para>Ĉu vi vere volas forigi "%1"?</para><para>Forigi la eron forigos ajnajn informojn pri ĝi de iu ajn bildo enhavanta la eron.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
eo: Ĉu vere forigi %1?

en: Tooltip preview image size:
eo: Antaŭrigarda bildogrando de la konsileto:

en: No Image Preview
eo: Neniu Bilda Antaŭrigardo

en: Thumbnail image size:
eo: Grandeco de bildeto:

en: Build thumbnails on demand
eo: Konstrui bildetojn laŭ postulo

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
eo: Bildetumaj tabelĉeloj bildformato:

en: Space around cells:
eo: Spaco ĉirkaŭ ĉeloj:

en: Display grid around thumbnails
eo: Montri kradon ĉirkaŭ bildetoj

en: Display labels in thumbnail view
eo: Montri etikedojn en bildeto

en: Display categories in thumbnail view
eo: Montri kategoriojn en bildeto

en: Threshold for automatic thumbnail view:
eo: Sojlo por aŭtomata bildeto-vido:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
eo: Malebligita

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
eo: <p>Se vi elektas <b>Agordoj -&gt; Montri Konsiletojn</b> en la bildeto, tiam vi vidos malgrandan ilan konsileton fenestron kiu montras informojn pri la bildetoj. Ĉi tiu fenestro inkluzivas malgrandan antaŭrigardan bildon. Ĉi tiu opcio agordas la grandecon de la bildo.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
eo: <p>Grandeco de bildeto. Ŝanĝi la grandecon de bildetoj ĉi tie ekigas rekonstruon de la datumbazo de bildetoj.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
eo: <p>Se ĉi tio estas agordita, bildetoj estas konstruitaj laŭpostule. Dum vi foliumas vian bildan datumbazon, nur tiuj bildetoj necesaj estas efektive konstruitaj. Ĉi tio signifas, ke kiam vi ŝanĝas la grandecon de bildetoj, KPhotoAlbum restos respondema eĉ se vi havas multajn bildojn.</p><p>Se ĉi tio ne estas agordita, KPhotoAlbum ĉiam konstruos la bildetojn por ĉiuj bildoj kiel eble plej baldaŭ. Ĉi tio signifas, ke kiam novaj bildoj estas trovitaj, KPhotoAlbum tuj konstruos bildetojn por ili kaj vi ne havos prokraston poste dum foliumado.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
eo: <p>Elektu kian bildformaton havu la ĉeloj tenantaj bildetojn.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
eo: <p>Kiom dika devus esti la ĉela remburaĵo.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
eo: <p>Se vi volas vidi kradon ĉirkaŭ viaj bildetoj, elektu ĉi tiun opcion.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
eo: <p>Markante ĉi tiun opcion montros la bazan nomon por la dosiero sub bildetoj en la bildetovido.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
eo: <p>Markante ĉi tiun opcion montros la Kategoriojn por la dosiero sub bildetoj en la bildetovido</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
eo: <p>Kiam vi foliumas, kaj la kalkulo iĝas sub la valoro specifita ĉi tie, la bildetoj estos montrataj aŭtomate. La alternativo estas daŭre montri la retumilon ĝis vi premas <i>Montri Bildojn</i></p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
eo: Se etikedo estas elektita ĉi tie, ĝi estos aldonita al novaj (neetikeditaj) bildoj aŭtomate, por ke ili facile troveblas. Ĝi estos forigita tuj kiam la bildo estos komentita.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
eo: Montri la neetikeditan bildetikedon kiel normala etikedo

en: None Selected
eo: Neniu Elektita

en: New tag added
eo: Nova etikedo aldonita

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
eo: <p>La nova etikedo "%1" estis aldonita al la kategorio "%2" kaj nun estos uzata por neetikeditaj bildoj.</p><p>Bonvolu konservi nun, por ke ĉi tiu etikedo estu konservita en la datumbazo. Alie, ĝi estos perdita, kaj vi ricevos eraron pri ĉi tiu etikedo ne ĉeestanta ĉe la venonta komenco.</p>

en: <h1>Choose a Video Player</h1>
eo: <h1>Elekti Videoludilon</h1>

en: <html><p>Unfortunately, there is no video player which just works out of the box for everyone.</p><p>KPhotoAlbum therefore comes with three different back-ends, choose the one that works the best for you</p><p><b>VLC</b> seems to be the best supported video player back-end, meaning it can play most video formats. It has one drawback though, it requires X11. If you use Wayland, then you will find that the videos shows up in a window of their own, and in this case VLC is likely not a very good fit for you. If on the other hand you do use X11 then VLC is likely your best choice.</p><p>Traditionally KPhotoAlbum has been using <b>Phonon</b> as the video player back-end. We've unfortunately seen it crash on many different video formats - possibly because our system wasn't correctly configured. If this is the case for you (and you can't use VLC), then try the <b>QtAV</b> back-end, which seems to support a lot of formats (everything we threw at it). <b>QtAV</b> unfortunately also has a drawback - it seems to get slightly out of sync between video and audio.</p><p><b><font color=red>You can at any time change the backend from Settings -> Viewer</font></b></p></html>
eo: <html><p>Bedaŭrinde, ne ekzistas videoludilo, kiu nur funkcias ekstere de la skatolo por ĉiuj.</p><p>KPhotoAlbum do venas kun tri malsamaj finaĵoj, elektu tiun, kiu funkcias plej bone por vi< /p><p><b>VLC</b> ŝajnas esti la plej bone subtenata videoludilo malantaŭa, kio signifas, ke ĝi povas ludi plej multajn videoformatojn. Tamen ĝi havas unu malavantaĝon, ĝi postulas X11. Se vi uzas Wayland, tiam vi trovos, ke la videoj aperas en propra fenestro, kaj ĉi-kaze VLC verŝajne ne tre taŭgas por vi. Se aliflanke vi uzas X11, tiam VLC verŝajne estas via plej bona elekto.</p><p>Tradicie KPhotoAlbum uzis <b>Phonon</b> kiel la videoludilon malantaŭa. Ni bedaŭrinde vidis ĝin panei sur multaj malsamaj videoformatoj - eble ĉar nia sistemo ne estis ĝuste agordita. Se ĉi tiu estas la kazo por vi (kaj vi ne povas uzi VLC), tiam provu la back-end <b>QtAV</b>, kiu ŝajnas subteni multajn formatojn (ĉion, kion ni ĵetis al ĝi). <b>QtAV</b> bedaŭrinde ankaŭ havas malavantaĝon - ĝi ŝajnas iomete malsinkronigi inter video kaj audio.</p><p><b><font color=red>Vi povas iam ajn ŝanĝi la backend de Agordoj -> Vidilo</font></b></p></html>

en:  (NOT AVAILABLE)
eo: (NE DISPONEBLA)

en: <html><h1>Missing back-end</h1>The back-ends which are not available are due to the system configuration at compile time of KPhotoAlbum. If you compiled KPhotoAlbum yourself, then search for the developer packages of the back-ends. If you on the other hand got KPhotoAlbum from your system, then please talk to the maintainer of the package.</html>
eo: <html><h1>Mankas backend</h1>La backends ne disponeblaj ŝuldiĝas al la sistema agordo ĉe kompiltempo de KPhotoAlbum. Se vi mem kompilis KPhotoAlbum, tiam serĉu la programpakaĵojn de la backends. Se vi aliflanke ricevis KPhotoAlbum de via sistemo, do bonvolu paroli kun la prizorganto de la pakaĵo.</html>

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Unconfigured video backend
eo: Neagordita video backend

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Phonon video backend
eo: Fonon video backend

en: Not Configured
eo: Ne Agordita

en: Running Slide Show From Thumbnail View
eo: Kuranta Bildoprezenton De Bildeto-Vido

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
eo: Vidante Bildojn kaj Videojn El Bildeto-Vido

en: Slideshow interval:
eo: Intervalo de bildoprezento:

en:  sec
eo:  s

en: Image cache:
eo: Bildkaŝmemoro:

en:  Mbytes
eo: Mbajtoj

en: Standard size in viewer:
eo: Norma grandeco en spektanto:

en: Full Viewer Size
eo: Plena Vidilo Grandeco

en: Natural Image Size
eo: Propra bildograndeco

en: Natural Image Size If Possible
eo: Natura Bildo Grandeco Se Eblas

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
eo: <p>Agordi la norman grandecon por bildoj por esti montritaj en la spektilo.</p> <p><b>Plena Vidilo</b> indikas ke la bildo estos etendita aŭ malgrandigita por plenigi la rigardan fenestron.</p> <p><b>Natura Bilda Grandeco</b> indikas, ke la bildo estos montrata pikselo post pikselo.</p> <p><b>Natura Bilda Grandeco Se Eblas</b> indikas ke la bildo estos montriĝos pikselo post pikselo se ĝi taŭgus al la fenestro, alie ĝi estos malgrandigita por konveni al la spektanto.</p>

en: Scaling algorithm:
eo: Skala algoritmo:

en: Fastest
eo: Plej rapida

en: Best
eo: Plej bona

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
eo: <p>Kiam montras bildojn, KPhotoAlbum kutime faras glatan skalon de la bildo. Se ĉi tiu opcio ne estas agordita, KPhotoAlbum uzos pli rapidan sed malpli glatan skalmetodon.</p>

en: Launch in full screen
eo: Lanĉi en plena ekrano

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
eo: Filtrila Ilobreto

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
eo: Baskuligi filtrilon

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
eo: Premu <shortcut>Escape</shortcut> por forigi la filtrilon.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
eo[0]: Filtri vidon laŭ taksado: %1 stelo
eo[1]: Filtri vidon laŭ taksado: %1 steloj

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
eo: Filtrilo: %1

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
eo: Konsilo: Uzu <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> por ŝanĝi filtrilon por tiu ĵetono.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
eo: <p><b>Ĉu vere reordigas bildetojn?</b></p><p>Trenante bildojn en la bildetrigardilo, vi efektive reordigas ilin. Ĉi tio estas tre utila kie vi ne scias la precizan daton por la bildoj. Aliflanke, se la bildoj havas validajn tempomarkojn, vi devus uzi <b>Prizorgado -&gt; Ordigi Ĉion laŭ Dato kaj Horo</b> aŭ <b>Vido -&gt; Ordigi Elektitajn Laŭ Dato kaj Horo</b>.</p>

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
eo: Reordigi Bildetojn

en: Error Deleting Files
eo: Eraro Forigo de Dosieroj

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
eo: Ne eblas kopii '%1' al '%2'.

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
eo: Ne eblas krei dosierujon '%1' necesa por pruvo.

en: <b>File Name: </b>
eo: <b>Dosiernomo: </b>

en: <b>Date: </b>
eo: <b>Dato: </b>

en: <b>Image Size: </b>
eo: <b>Grandeco de la bildo: </b>

en: <b>Label: </b>
eo: <b>Etikedo: </b>

en: <b>Description: </b>
eo: <b>Priskribo: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: %1 tagoj

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
eo[0]: antaŭ 1 tago
eo[1]: antaŭ %1 tagoj

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
eo[0]: 1 monato
eo[1]: %1 monatoj

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
eo[0]: antaŭ 1 monato
eo[1]: antaŭ %1 monatoj

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
eo[0]: 1 jaro
eo[1]: %1 jaroj

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
eo[0]: antaŭ 1 jaro
eo[1]: antaŭ %1 jaroj

[ctx: @title]
en: Assign Macro
eo: Asigni Makroon

en: Select item for macro key <b>%1</b>
eo: Elekti eron por makroklavo <b>%1</b>

en: Tag Item
eo: Etikedi Eron

en: Select tag for image
eo: Elekti etikedon por bildo

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
eo: Agordi Kategorian Bildon

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
eo: Kategorio:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
eo: Etikedo:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
eo: Nuna bildo:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
eo: Nova bildo

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
eo: Difini

en: Insufficient color depth for this filter
eo: Nesufiĉa kolorprofundo por ĉi tiu filtrilo

en: [ zoom x%1 ]
eo: [ zomi x%1 ]

en: Show the geographic position of this image on a map
eo: Montri la geografian pozicion de ĉi tiu bildo sur mapo

en: Error playing media
eo: Eraro ludanta aŭdvidaĵon

en: Failed to set up video playback
eo: Malsukcesis agordi videoludadon

en: Failed to set up video playback (renderer wasn't created)
eo: Malsukcesis agordi videoludadon (bildilo ne estis kreita)

en: Failed to set up video playback (widget wasn't created)
eo: Malsukcesis agordi videoludadon (fenestraĵo ne estis kreita)

en: Type name of category and item
eo: Tajpu nomon de kategorio kaj ero

en: Add New
eo: Aldoni Novan

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Tag
eo: Tago

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear assignment
eo: Klara tasko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
eo: TekstEtikedo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
eo: Aldoni novan Etikedon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
eo: Titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Existing Assignments
eo: Ekzistantaj Asignoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
eo: Agordi kiel Unua Bildo en Stako

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
eo: Kopii bildon al...

[ctx: @action:inmenu]
en: Link image to ...
eo: Ligi bildon al...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
eo: Rotacii

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
eo: Rotacii dekstrume

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
eo: Rotacii maldekstrume

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
eo: Preterlasi

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
eo: Unua

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
eo: Lasta

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
eo: Montri Sekvan

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
eo: Pretersalti 10 Antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
eo: Pretersalti 100 Antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
eo: Pretersalti 1000 Antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
eo: Montri Antaŭan

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
eo: Pretersalti 10 Malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
eo: Pretersalti 100 Malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
eo: Pretersalti 1000 Malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
eo: Forigi Bildon

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
eo: Forigi Bildon de Montra Listo

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
eo: Zomi

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
eo: Enzomi

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
eo: Elzomi

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
eo: Plena Vido

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
eo: Pixel por Pixel View

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
eo: Baskuligi Plenan Ekranon

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
eo: Bildoprezento

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
eo: Lanĉi Bildprezenton

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
eo: Ruli Pli Rapide

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
eo: Ruli Pli Malrapide

en: File not available
eo: Dosiero ne havebla

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
eo: Paŭzi

en: locked
eo: ŝlosita

en: annotating
eo: prinotante

en: tokenizing
eo: dispartigante

en: Change display mode to %1
eo: Ŝanĝi bildigan reĝimon al %1

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
eo: Finante Bildprezenton

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
eo: Haltigi Bildoprezenton

[ctx: OSD for slideshow]
en: Starting Slideshow<br/>%1 makes the slideshow faster<br/>%2 makes the slideshow slower
eo: Lanĉante la bildaron<br/>%1 plirapidigas la bildprezenton<br/>%2 malrapidigas la bildprezenton

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
eo: Redakti Bildpriskribon

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
eo: Bildpriskribo

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
eo: Serĉi

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
eo: 10 minutojn malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
eo: 1 minuton malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
eo: 10 sekundojn malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
eo: 1 sekundoj malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
eo: 100 milisekundoj malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
eo: 100 milisekundojn antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
eo: 1 sekundon antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
eo: 10 sekundojn antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
eo: 1 minuton antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
eo: 10 minutojn antaŭen

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
eo: Halti

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
eo: Uzi aktualan kadron en bildeto-vido

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
eo: Relanĉu

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
eo: Filtriloj

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
eo: Forigi Ĉiujn Filtrilojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
eo: Apliki Grizskalan Filtrilon

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
eo: Apliki Kontrastan Streĉan Filtrilon

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
eo: Apliki Histograman Egaligan Filtrilon

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
eo: Apliki Monokromatan Filtrilon

en: <p>It seems that KPhotoAlbum previously crashed during video playback. On some platforms, this is a common problem with some video players.</p><p>Press <i>Continue</i> to let KPhotoAlbum try a different backend...</p>
eo: <p>Ŝajnas, ke KPhotoAlbum antaŭe paneis dum videoludado. En iuj platformoj, ĉi tio estas ofta problemo kun iuj videoludiloj.</p><p>Premu <i>Daŭrigi</i> por lasi KPhotoAlbum provi alian backend...</p>

en: <p>Video backend that was interrupted: <tt>%1</tt></p><p>Video backend that will be used instead: <tt>%2</tt></p>
eo: <p>Vidbendo, kiu estis interrompita: <tt>%1</tt></p><p>Video-backend kiu estos uzata anstataŭe: <tt>%2</tt></p>

en: <p>KPhotoAlbum has tried out all available video backends, but every one crashed at some point.</p><p>Crash detection is now turned off.</p>
eo: <p>KPhotoAlbum provis ĉiujn disponeblajn video-backends, sed ĉiu paneis iam.</p><p>Detekto de paneoj nun estas malŝaltita.</p>

en: Annotate
eo: Prinoti

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
eo: Prinota Dialogo

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
eo: Aldoni etikedon

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
eo: Kopii Datumojn el Antaŭa Bildo

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
eo: Redakti Priskribon

en: Annotation Mode
eo: Prinota Reĝimo

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
eo: Ŝlosita

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
eo: Asigni Etikedojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
eo: Atribui Ĵetonojn

en: Token %1
eo: Ĵetono %1

en: Show...
eo: Montri...

en: Show
eo: Montri

en: Show Info Box
eo: Montri Informkeston

en: Show Label
eo: Montri Etikedon

en: Show Description
eo: Montri Priskribon

en: Show Date
eo: Montri Daton

en: Show Time
eo: Montri Horon

en: Show Filename
eo: Montri Dosiernomon

en: Show Exif
eo: Montri Exif

en: Show Image Size
eo: Montri Bildan Grandecon

en: Show Rating
eo: Montri Takson
