kphotoalbum - en to et translation catalogue (843 entries)

en: Tag is already used for another area
et: Silti kasutatakse juba teises piirkonnas

en: tomorrow
et: homme

en: today
et: täna

en: yesterday
et: eile

en: Description
et: Kirjeldus

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
et: (Su piltidel on eri kirjeldused, siin teksti määrates saab need kõik tühistada)

en: Label and Dates
et: Pealdis ja kuupäevad

en: Image Preview
et: Pildi eelvaatlus

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
et: <para>Pilti kirjeldav tekst.</para><para>Kui <interface>Seadistused|KPhotoAlbumi seadistamine ...|Üldine</interface> all on sisse lülitatud valik <emphasis>Exifi kirjelduse kasutamine</emphasis>, siis imporditakse sellele väljale pildi Exifi teabes leiduv kirjeldus (kui see on ikka olemas).<interface>

en: Cancel
et: Loobu

en: Map
et: Kaart

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
et: Kaardividin võimaldab näha piltide asukohta, kui Exifi teabes peaksid leiduma GPS-koordinaadid.

en: Revert This Item
et: Taasta elemendi algolek

en: Clear Form
et: Puhasta vorm

en: Options...
et: Valikud

en: &Done
et: Tehtu&d

en: Continue &Later
et: Jätka hi&ljem

[ctx: @action:button]
en: &Search
et: &Otsi

en: Label:
et: Pealdis:

en: Label
et: Pealdis

en: Date:
et: Kuupäev:

en: Time:
et: Kellaaeg:

en: Use Fuzzy Date
et: Umbmäärase aja kasutamine

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
et: <para>KPhotoAlbumis võib piltidel olla kas täpne kuupäev ja kellaaeg või siis <emphasis>umbmäärane aeg</emphasis>, mis jääb määratud ajavahemikku. Digitaalkaameraga tehtud piltidel on tavaliselt täpne kuupäev.</para><para>Kui sa ei tea täpselt, millal pilt on tehtud (nt kui see on tehtud analoogkaameraga), siis tasuks sisse lülitada valik <interface>Umbmäärase aja kasutamine</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
et: Min. megapiksleid:

en: Maximum megapixels:
et: Maks. megapiksleid:

en: Rating:
et: Hinnang:

en: Rating search mode:
et: Hinnangu otsimisrežiim:

en: File Name Pattern:
et: Failinime muster:

en: File Name Pattern
et: Failinime muster

en: Search only for RAW files
et: Ainult toorfailide otsimine

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
et: Annotatsioonid (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
et: Otsing

en: Done
et: Tehtud

[ctx: @title:window]
en: Annotations
et: Annotatsioonid

en: Configure Window Layout...
et: Seadista akna paigutust ...

en: Save Current Window Setup
et: Salvesta akna praegused seadistused

en: Reset layout
et: Lähtesta paigutus

en: Sort Alphabetically (Tree)
et: Sordi alfabeetiliselt (puus)

en: Sort Alphabetically (Flat)
et: Sordi alfabeetiliselt (liigendamata)

en: Sort by Date
et: Sortimine kuupäeva järgi

en: Match Tags from the First Character
et: Siltide sobitamine esimese tähe järgi

en: Match Tags from Word Boundaries
et: Siltide sobitamine sõnapiiride järgi

en: Match Tags Anywhere
et: Siltide sobitamine kõikjal

en: Show Only Selected Ctrl+S
et: Ainult valitute näitamine Ctrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
et: <p>Akna paigutuse salvestamine nurjus.</p>Faili %1 avamine nurjus järgmise vea tõttu: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
et: <p>Akna paigutuse salvestamine nurjus.</p>Faili %1 kirjutamine nurjus järgmise vea tõttu: %2

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
et: <p>Avasid äsja täppisotsingu dialoogi. Selle paremaks kasutamiseks oleks mõttekas tutvuda käsiraamatu <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">täppisotsingut</a> tutvustava osaga.</p><p>Dialoogi saab kasutada ka piltidele info lisamiseks. Selle kohta annab lähemat infot samuti <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">käsiraamatu vastav osa</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
et: <p>Avasid äsja KPhotoAlbumi ühe kõige olulisema akna, mis pakub paljusid kiirele ja mugavale kasutamisele orienteeritud võimalusi.</p><p>Äärmiselt soovitav oleks kulutada mõni minut <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">dialoogi kohta käiva käsiraamatu osa lugemisele</a>.</p>

en: Sort Most Recently Used
et: Sordi viimase kasutamise järgi

en: Toggle Sorting
et: Lülita sortimist

en: Toggle Showing Selected Items Only
et: Lülita ainult valitud elementide näitamist

en: Annotate Next
et: Annoteeri järgmine

en: Annotate Previous
et: Annoteeri eelmine

en: OK dialog
et: OK-dialoog

en: Copy tags from previous image
et: Kopeeri sildid eelmisest pildist

en: Rotate counterclockwise
et: Pööra vastupäeva

en: Rotate clockwise
et: Pööra päripäeva

en: Toggle fullscreen preview
et: Täisekraan-eelvaatlus

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
et: <p><b>Sildi "%2" seostamine nurjus</b></p><p>Kategooriat "%1", millesse silt "%2" kuulub, ei ole olemas.</p><p>Kui soovid seda silti kasutada, lisa kategooria ja märgi see piirkonnasildiks. Kui see silt ei peaks enam olema näotuvastuse andmebaasis, saab selle kustutada seadistustedialoogis.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
et: Eelmise pildi annoteerimine (PageUp)

en: Annotate next image (Page Down)
et: Järgmise pildi annoteerimine (PageDown)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
et: <para>Samade siltide määramine sellele pildile nagu eelmisele. Pildi kuupäeva, pealdist, hinnangut ega kirjeldust see ei mõjuta.</para>

en: Category for new areas:
et: Uute piirkondade kategooria:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
et: Pildi piirkondade peitmine või näitamine

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
et: Kui lubada <emphasis>piirkonnasildid</emphasis> kas või ühele kategooriale dialoogis <interface>Seadistused|KPhotoAlbumi seadistused ...|Kategooriad</interface>, saab pildi konkreetseid piirkondi seostada siltidega.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
et: Pildi alasid saab näidata ainult üksikpildi annoteerimise režiimis.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
et: Täisekraanis eelvaatluse lülitamine

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
et: Vastupäeva pööramine

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
et: Päripäeva pööramine

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
et: Siltide kopeerimine eelmiselt sildistatud pildilt

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
et: Pildi kustutamine

en: or
et: või

en: and
et: ja

en: Sort by date
et: Sortimine kuupäeva järgi

en: Show only selected Ctrl+S
et: Ainult valitute näitamine Ctrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
et: Sisestatud silt on silt, mis määratakse automaatselt uutele sildistamata piltidele (vt. <interface>Seadistused|KPhotoAlbumi seadistamine ...|Kategooriad|Sildistamata pildid</interface>). Seda ei näidata seni, kuni sa pole seda konkreetselt valinud.

en: No Item Selected
et: Ühtki elementi ei ole valitud

en: Delete
et: Kustuta

en: Rename...
et: Muuda nime ...

en: <b>Tag Groups</b>
et: <b>Sildigrupid</b>

en: Tag groups
et: Sildigrupid

en: Add this tag to a new tag group...
et: Lisa see silt uude sildigruppi ...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
et: Muuda see silt sildigrupiks ja lisa silt ...

en: Remove from tag group %1
et: Eemalda sildigrupist %1

en: <b>Sorting</b>
et: <b>Sortimine</b>

en: Usage
et: Kasutamine

en: Alphabetical (Flat)
et: Alfabeetiline (liigendamata)

en: Alphabetical (Tree)
et: Alfabeetiline (puu)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
et: <p>Kas tõesti kustutada "%1"?<br/>Selle elemendi kustutamine eemaldab info selle kohta igalt elementi sisaldavalt pildilt.</p>

en: Really Delete %1?
et: Kas tõesti kustutada %1?

en: Enter new name:
et: Uus nimi:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
et: <p>Kas tõesti nimetada "%1" ümber ja anda sellele nimeks "%2"?<br/>Sel moel hakkab see igas seda sisaldavas pildis kandma nime "%3".</p>

en: New tag group
et: Uus sildigrupp

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
et: Uue sildigrupi nimi, millesse silt lisada:

en: Add a tag
et: Sildi lisamine

en: Name for the tag to be added to this tag group:
et: Sildi nimi, mis sellesse sildigruppi lisada:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
et: Eemalda piirkond

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
et: <p>%1 kannab juba silti selle pildi teises piirkonnas.</p><p>Kui jätkad, siis eelmine silt eemaldatakse ...</p>

en: Replace existing area?
et: Kas asendada olemasolev piirkond?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
et: Eemalda silt %1 (%2)

en: Extracting Thumbnail
et: Pisipildi ekstraktimine

en: Extract Video Thumbnail
et: Videopisipildi ekstraktimine

en: Read Video Length
et: Video pikkuse lugemine

en: Search for videos without length information
et: Pikkuseteabeta videode otsing

en: Searching for videos without video thumbnails
et: Videopisipiltideta videode otsing

en: Not Started
et: Alustamata

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
et: Pealkiri

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
et: Üksikasjad

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
et: Kulunud

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
et: Taustatööde näitaja

en: Pause
et: Paus

en: Continue
et: Jätka

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
et: <p>Aktiivsed tööd: %1<br/>Ootel tööd: %2<hr/><br/>Värvitähendused:<ul><li><b>vilkuv roheline</b>: aktiivsed taustatööd</li><li><b>hall</b>: aktiivseid töid pole</li><li><b>kollane</b>: tööjärjekorras on tehtud paus<li/><li><b>vilkuv kollane</b>: tööjärjekorras on tehtud paus taustatööde jaoks, kuid täidetakse esiplaanitöid (näiteks parajasti pisipildinäitajas nähtava videofaili pisipildi lahtipakkimine)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
et: Puudub

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
et: Rohkem pole

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
et[0]: 1 pilt
et[1]: %1 pilti

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
et[0]: 1 video
et[1]: %1 videot

en: Images
et: Pildid

en: Videos
et: Videod

en: Start Date
et: Alguspäev

en: End Date
et: Lõpp-päev

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
et: Kõik

en: Geo Position
et: Geoasukoht

en: Exif Info
et: EXIF-info

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
et: Otsi

en: Untagged Images
et: Sildistamata pildid

en: Show Thumbnails
et: Näita pisipilte

en: Search did not match any images or videos.
et: Otsing ei leidnud ühtegi sobivat pilti või videod.

en: Empty Search Result
et: Tühi otsingutulemus

en: Exif Search
et: EXIF-otsing

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
et: otsing

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
et: <p>Sa ei ole veel määranud, millist silti kasutada sildistamata piltide jaoks.</p><p>Palun võta ette järgmised sammud:<ul><li>Vali menüüribal <b>Seadistused</b></li><li>Vali menüüst <b>KPhotoAlbumi seadistamine</b></li><li>Nüüd vali <b>Kategooriad</b> icon</li><li>Nüüd vali seadistus sektsioonis <b>Sildistamata pildid</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
et: Omadust pole veel seadistatud

en: "%1" and "%2"
et: "%1" ja "%2"

en:  and "%1"
et:  ja "%1"

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
et[0]: <p>Lohistasid äsja ühe elemendi teise peale, mis muudab elemendi selle elemendi sildigrupiks, mille peale sa selle lohistasid. Sildigrupiks võib olla näiteks Las Vegas USA-s - seda juhul, kui lohistasid Las Vegase USA peale. Sildigruppe luues saad näha näiteks kõiki USA pilte lihtsalt seda kirjet sirvijas valides.</p><p>Kas kavatsesid tõepoolest muuta "%3" sildigrupiks ja lisada sellesse "%2"?</p>
et[1]: <p>Lohistasid äsja mitu elementi teise peale, mis muudab nad selle elemendi sildigrupiks, mille peale sa nad lohistasid, ja lohistatud elemendid grupi liikmeteks. Sildigrupiks võib olla näiteks Las Vegas ja New York USA-s - seda juhul, kui lohistasid Las Vegase ja New Yorgi USA peale. Sildigruppe luues saad näha näiteks kõiki USA pilte lihtsalt seda kirjet sirvijas valides.</p><p>Kas kavatsesid tõepoolest muuta "%3" sildigrupiks ja lisada sellesse %2?</p>

en: Move Items
et: Elementide liigutamine

en: Zoom in
et: Suurenda

en: Zoom out
et: Vähenda

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
et: Kustuta kuupäevavalik

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
et: <title>Kuupäevariba</title><para><list><item>Kerida saab noolenuppudega, rullikuga või hiire keskmise nupuga.</item><item>Suurendada või vähendada saab + ja - nuppudega või Ctrl+rulliku abil.</item><item>Vaate piiramiseks kuupäevavahemikuga klõpsa ja lohista ajatelje all.</item><item>Kuupäevale liikumiseks klõpsa histogrammiribal.</item></list></para>

en: Show Ranges
et: Näita vahemikku

en: Show Resolution Indicator
et: Näita lahutuse indikaatorit

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
et[0]: 1 täpne
et[1]: %1 täpset

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
et[0]:  + 1 vahemik
et[1]:  + %1 vahemikku

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
et[0]:  = 1 kokku
et[1]:  = %1 kokku

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
et[0]: %1 pilt/video
et[1]: %1 pilti/videod

en: 1 Year
et: 1 aasta

en: 1 Month
et: 1 kuu

en: 1 Week
et: 1 nädal

en: 1 Day
et: 1 päev

en: 2 Hours
et: 2 tundi

en: 10 Minutes
et: 10 minutit

en: 1 Minute
et: 1 minut

en: 10 Seconds
et: 10 sekundit

en: Error when saving image '%1'.
et: Tõrge pildi '%1' salvestamisel.

en: Error Saving Image
et: Tõrge pildi salvestamisel

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
et: jaan

[ctx: Abbreviated month name]
en: feb
et: veebr

[ctx: Abbreviated month name]
en: mar
et: märts

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
et: mai

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
et: juuni

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
et: juuli

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
et: sept

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
et: okt

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
et: dets

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
et: Automaatsalvestuse fail '%1' (suurus %3 KB) on olemas ja uuem kui '%2'. Kas kasutada automaatsalvestuse faili?

en: Found Autosave File
et: Leiti automaatsalvestuse fail

en: Loading information from images
et: Info laadimine piltidest

en: Media Type
et: Andmekandja tüüp

en: Image
et: Pilt

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
et: KPhotoAlbum - vajalik on käsitsi parandamine (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
et: <p><b>Uute failide info laadimine</b></p><p>Sõltuvalt piltide arvust võib selleks kuluda tükk aega,<br/>kuid ainult sel juhul, kui leitakse uusi pilte.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
et[0]: <p><b>%1 faili kontrollsumma arvutamine</b></p>
et[1]: <p><b>%1 faili kontrollsumma arvutamine</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
et: <p>Iga pildi kontrollsummat salvestades suudab KPhotoAlbum leida pildi isegi siis, kui oled selle kettalt eemaldanud.</p>

en: Following files could not be read:
et: Järgmiste failide lugemine nurjus:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
et: %1 - puudub

en: not
et: mitte

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
et: %1 - rohkem pole

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
et: <p>Andmebaasifail (index.xml) on loodud KPhotoAlbumi uuema versiooniga!</p><p>On täiesti usutav, et sa saad seda faili lugeda, aga sellesse kirjutades läheb uuemas versioonis salvestatud teave kaotsi</p>

en: index.xml version mismatch
et: Faili index.xml versiooni ei sobi kokku

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
et: Kataloog

en: Tokens
et: Märgised

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
et: <p>Rida %1, veerg %2: topeltkategooria "%3"</p><p>Vali Jätka topeltkategooria eiramiseks ja selle automaatseks parandamiseks või vali väljumiseks Loobu.</p>

en: Error in database file
et: Tõrge andmebaasifailis

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
et: <p><b>KPhotoAlbumi käesolev versioon ei tõlgi enam "standardseid" kategooriaid.</b></p><p>Kui kasutad mõnda muud lokaati kui inglise oma, tähendab see, et mõned kategooriad võivad nüüd olla inglise keeles.</p><p>Sa võid igal ajal kategooriate nime käsitsi muuta ja siis salvestada muudatused andmebaasi.</p><p>Mõnel juhul võib näha kaht täiendavat tühja kategooriat, nimelt "Folder" ja "Media Type". Need võib kustutada.</p>

en: Changed standard category names
et: Muudeti standardseid kategoorianimesid

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
et: <p>Rida %1, veerg %2: faili "%3" topeltkirje teistsuguse MD5 summaga.</p><p>See vajab käsitsi parandamist!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
et: <p>Sinu pildid/videod pole sorditud, mis tähendab, et liikumine kuupäevariba abil ei pruugi just eriti hästi õnnestuda.</p><p>Menüüs <b>Hooldus</b> leiad käsu <b>Näita ebatäieliku kuupäevaga pilte</b>, mida kasutades saad leida pildid, millel kuupäevainfo puudub.</p><p>Seejärel võid valida pildid, millel sinu arvates peaks olema kuupäev kas EXIF-andmetes või otse failis ning lugeda selle info uuesti sisse käsuga <b>Hooldus -> Loe EXIF-info</b>.</p><p>Kui lõpuks on kõigil piltidel kuupäev olemas, saad neid andmebaasis sortida käsuga <b>Pildid -> Sorteeri valitud kuupäeva ja kellaaja järgi</b>. Pane tähele, et sortimiseks tuleks laiendada kõik pakid.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
et: Pildid/videod pole sorditud

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
et: <p>Mitte kõigil andmebaasis leiduvatel piltidel pole infot suuruse kohta, seda on aga vaja pisipildivaates parimate tulemuste saavutamiseks. Selle parandamiseks ava menüü <b>Hooldus</b> ning vali seal esmalt <b>Eemalda kõik pisipildid</b> ja seejärel <b>Tekita pisipildid</b>.</p><p>Kui sa seda ei tee, tekib pisipildivaates piltide ümber lihtsalt tühja ruumi. Kui see sind ei häiri, siis ei pruugi sa ka midagi ette võtta.</p>

en: Not All Images Have Size Information
et: Kõigil piltidel pole suuruseinfot

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
et: <p>Andmebaasis leiti ebaühtlusi ja need parandati. Mõnes kategoorias leidub nüüd silte, mis parandamise käigus ühendati.</p><p>Järgmised sildid nõuavad käsitsi ülevaatamist:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
et: </ul></p><p>Kõik mõjutatud pildid märgiti ühtlasi sildiga <em>KPhotoAlbum - vajalik on käsitsi parandamine</em>.</p>

en: Database repair required
et: Andmebaas vajab parandamist

en: No default setup file found
et: Vaikimisi seadistusfaili ei leitud

en: People
et: Inimesed

en: Places
et: Kohad

note: i18n("Events"))
en: Events
et: Sündmused

note: i18n("untagged"))
en: untagged
et: sildistamata

en: Error Running Demo
et: Viga demo käivitamisel

en: Unable to open '%1' for reading
et: '%1' avamine lugemiseks nurjus

en: line %1 column %2 in file %3: %4
et: real %1 veerus %2 failis %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
et: Varukoopia taastamine nurjus: %1

en: Error in file %1: No elements found
et: Tõrge failis %1: ühtegi elementi ei leitud

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
et: time failis %1: oodati ülemelementi 'KPhotoAlbum', aga leiti '%2'

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
et: <p>Piltide andmebaasi salvestamine XML-i nurjus.</p>Faili %1 avamine nurjus järgmise vea tõttu: %2

en: Error while saving...
et: Tõrge salvestamisel ...

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
et: <p>Piltide andmebaasi vana versiooni eemaldamine nurjus.</p><p>Palun proovi uuesti või asenda fail %1 failiga %2 käsitsi!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
et: <p>Ajutise XML-faili liigutamine püsivasse asukohta nurjus.</p><p>Palun proovi uuesti või nimeta fail %1 failiks %2 käsitsi!</p>

en: Error creating zip file %1
et: Tõrge zip-faili %1 loomisel

en: Error Making Numbered Backup
et: Tõrge varukoopia loomisel

en: Error writing file %1 to zip file %2
et: Tõrge faili %1 kirjutamisel zip-failiks %2

en: Error reading next element
et: Tõrge järgmise elemendi lugemisel

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
et: Oodati lugeda alustamise või peatamise elementi, aga loeti %1

en: Expected to read %1, but read %2
et: Oodati lugeda %1, aga loeti %2

en: Expected to read an end element but read %1
et: Oodati lugeda lõpuelementi, aga loeti %1

en: Expected to read start element '%1'
et: Oodati lugeda alguseelementi "%1"

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
et: <p>Kohati tõrget real %1 veerus %2:<nl/><message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
et: <p>Tõrke lisateave:<nl/><message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
et: <p>Andmebaasi asukoht: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
et: Tõrge andmebaasifaili lugemisel

en: IPTC character set:
et: IPTC märgistik:

en: Size:
et: Suurus:

en: Group:
et: Grupp:

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
et: EXIF-teabe lugemine failidest

en: Update Exif search database
et: EXIF-i otsinguandmebaasi uuendamine

en: Update image date
et: Pildi kuupäeva uuendamine

en: Use modification date if Exif not found
et: Muutmise kuupäeva kasutamine, kui EXIF-it ei leita

en: Update image orientation from Exif information
et: Pildi orientatsiooni uuendamine EXIF-teabe põhjal

en: Update image description from Exif information
et: Pildi kirjelduse uuendamine EXIF-teabe põhjal

en: Affected Files
et: Mõjutatud failid

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
et: <p>Arvesta, et EXIF-i andmete kasutamine võib <b>üle kirjutada</b> andmed, mida oled varem käsitsi sisestanud piltide seadistamise dialoogis.</p>

en: Override image dates
et: Piltide kuupäevade tühistamine

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
et: EXIF-i otsing

en: Settings
et: Seadistused

en: Aperture (F Number)
et: Ava (F-arv)

en: Focal Length
et: Fookuskaugus

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
et: kuni

en: Camera
et: Kaamera

en: Lens
et: Objektiiv

en: Miscellaneous
et: Muud

en: Iso setting
et: ISO

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
et:  sek

en: 1 second
et: 1 sek

en: Exposure time
et: Säriaeg

en: Exposure Program
et: Särimeetod

en: Orientation
et: Orientatsioon

en: Metering Mode
et: Mõõterežiim

en: Contrast
et: Kontrast

en: Sharpness
et: Teravus

en: Saturation
et: Küllastus

en: No cameras found in the database
et: Andmebaasist ei leitud kaameraid

en: No lenses found in the database
et: Andmebaasist ei leitud objektiive

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
et: Mitte kõigil andmebaasi piltidel pole objektiiviteavet. <note>Et kõigil piltidel oleks andmed objektiivi kohta, loo EXIF-i otsinguandmebaas uuesti.</note>

en: <p>No file name given!</p>
et: <p>Failinime pole antud!</p>

en: Generating images for HTML page
et: Piltide genereerimine HTML-leheküljele

en: Error copying %1 to %2
et: Viga %1 kopeerimisel asukohta %2

en: <a href="%1">prev</a>
et: <a href="%1">eelmine</a>

en: prev
et: eelmine

en: <a href="index-%1.html">index</a>
et: <a href="index-%1.html">indeks</a>

en: <a href="%1">next</a>
et: <a href="%1">järgmine</a>

en: next
et: järgmine

en: Could not create file '%1'.
et: Faili '%1' loomine nurjus.

en: Could Not Create File
et: Faili loomine nurjus

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
et: <qt>Kopeerimine %1 -> %2 nurjus</qt>

en: Unable to write image '%1'.
et: Pildi '%1' kirjutamine nurjus.

en: Date
et: Kuupäev

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
et: HTML eksport

en: Content
et: Sisu

en: Page title:
et: Lehe pealkiri:

en: Copyright:
et: Autoriõigus:

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: Create .kim export file
et: .kim-eksportfaili loomine

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
et: Filmid lisatakse lehtedele

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
et: HTML5 videosildi kasutamine

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
et: <p>Selle valikuga saab genereerida veebis näitamiseks sobivad videofailid. Videofaili genereerimiseks on vajalikud avconv ja ffmpeg2theora.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
et: HTML5 videofailide genereerimine (mp4 ja ogg)

en: What to Include
et: Mida kaasata

en: Layout
et: Paigutus

en: Thumbnail size:
et: Pisipildi suurus:

en: Number of columns:
et: Veergude arv:

en: Theme:
et: Teema:

en: Theme Description
et: Teema kirjeldus

en: Image Sizes
et: Piltide suurus

en: Full size
et: Täielik suurus

en: Destination
et: Sihtkoht

en: URL for final destination of .kim file:
et: .kim-faili lõpliku sihtkoha URL:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
et: <p>Kui liigutad galerii kuhugi kaugemale, saab siin määrata sihtkoha URL-i.</p><p>See mõjutab ainult genereeritud<filename>.kim</filename>-faili.</p>

en: Open gallery in browser:
et: Galerii avamine brauseris:

en: You must select at least one resolution.
et: Mingi lahutus tuleb ikka valida.

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
et: Ühtki teemat ei leitud - see peaks küll olema paigalduse viga

en: More than one theme is set as default, using theme %1
et: Enam kui üks teema on määratud vaiketeemaks, kasutatakse teemat %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
et: autor:

en: Failed to start
et: Alustamine nurjus

en: Crashed
et: Lõppes krahhiga

en: Timedout
et: Tekkis ajaületus

en: Read error
et: Lugemise viga

en: Write error
et: Kirjutamise viga

en: Unknown error
et: Tundmatu tõrge

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
et: <p>Tõrge videopisipiltide ekstraktimisel.<br/>Veatede oli: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
et: Mõne faili videopisipildi ekstraktimine nurjus. Fail on kas mingil moel riknenud või on video ülilühike. Mugavuse huvides lisati neile videotele silt "%1".
    
    (Kui soovid näha kõiki vastavaid videoid, tasuks oodata, kuni videote ekrtraktimise LED olekuribal lõpetab vilkumise.)

en: Building all thumbnails may take a long time.
et: Kõigi pisipiltide ehitamine võib võtta kaua aega.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
et: Kas ehitada kõik pisipildid ümber?

en: Building thumbnails
et: Pisipiltide tekitamine

en: Save an export file
et: Eksportfaili salvestamine

en: KPhotoAlbum import files
et: KPhotoAlbumi impordifailid

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
et: Piltide ekspordi/kopeerimise seadistused

en: How to Handle Images
et: Kuidas pilte käsitleda

en: Include in .kim file
et: Kaasamine .kim-faili

en: Do not copy files, only generate .kim file
et: Faile ei kopeerita, genereeritakse ainult .kim-fail

en: Automatically copy next to .kim file
et: Automaatne kopeerimine .kim-faili

en: Hard link next to .kim file
et: Otseviit .kim-failile

en: Symbolic link next to .kim file
et: Nimeviit .kim-failile

en: Compress export file
et: Eksportfail tihendatakse

en: Generate thumbnails
et: Pisipiltide tekitamine

en: Limit maximum image dimensions to:
et: Piltide maks. mõõtmed:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
et: <p>Kui sinu pildid on salvestatud tihendamata failivormingus, võid selle ära märkida, vastasel juhul suurendab see lihtsalt importimisele ja eksportimisele kuluvat aega.</p><p>See tähendab, et kui sinu piltide vorming on jpg, png või gif, ära seda märgi, aga kui tiff, siis tasuks märkida küll.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
et: <p>Pisipiltide tekitamine</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
et: <p>Selle võimalusega saab piirata piltide maksimaalseid mõõtmeid (laius või kõrgus). Nii on võimalik eksportfaili mahtu vähendada, kuid mõistagi muutub kvaliteet kesisemaks, kui hiljem soovib keegi neid pilte suuremana näha.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
et: <p>Piltide eksportimisel on kaks asja, mida pilte importiv isik vajab:<br/>1) metainfo (kes on pildil, millal see on tehtud jne.)<br/>2) pilt ise.</p><p>Pilte võib lisada .kim-failile või siis .kim-faili kopeerida. Piltide kopeerimine .kim-faili oleks mõttekas, kui näiteks soovid saata pildid e-postiga kellelegi, kes ilmselt soovib kõiki pilte näha. Kui aga paned pildid näiteks veebi ja neid vaatab arvatavasti küll palju inimesi, aga ainult mõningaid laaditakse alla, siis on mõttekam pildid .kim-failile lisada, et pildisoovija ei peaks kõiki pilte alla laadima (sest just seda peab ta ühe suuri faili korral tegema).</p>

en: Error creating zip file
et: Viga zip-faili loomisel

en: &Cancel
et: &Loobu

en: Creating index file
et: Indeksifaili loomine

en: Creating thumbnails
et: Pisipiltide tekitamine

en: Copying image files
et: Pildifailide kopeerimine

en: Error writing file %1
et: Viga faili %1 kirjutamisel

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
et: <p>Teised KPhotoAlbumi kasutajad võivad nüüd laadida importfaili oma andmebaasi, valides failimenüüst käsu <b>import</b>.</p><p>Kui nad leiavad selle veebileheküljel ja veebiserver on korrektselt seadistatud, on lihtsalt vaja sellel Konqueroris klõpsata. Selleks peab veebiserver olema KPhotoAlbumi tarbeks seadistatud. Seda saab teha, kui lisada järgnev rida failile <b>/etc/httpd/mime.types</b>:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>See paneb sinu veebiserveri Konquerorile teatama, et viidale klõpsates on tegemist KPhotoAlbumi failiga, vastasel juhul teatab veebiserver, et tegemist on tavalise tekstifailiga.</p>

en: How to Use the Export File
et: Kuidas eksportfaili kasutada

en: KPhotoAlbum Export Files
et: KPhotoAlbumi ekspordifailid

en: Unable to create temporary file
et: Ajutise faili loomine nurjus

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
et: <p>XML-fail ei määra piltide allikat, mis osutab üsna kindlasti sellele, et fail on katki</p>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
et: Sissejuhatus

en: Select All
et: Vali kõik

en: Deselect All
et: Tühista kõigi valimine

en: Select Which Images to Import
et: Imporditavate piltide valik

en: Destination of images:
et: Piltide sihtkoht:

en: Destination of Images
et: Piltide sihtkoht

en: Match Categories
et: Kategooriate sobitamine

en: How to resolve clashes
et: Kuidas lahendada konfliktid

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
et: Piltide kopeerimine

en: Error when writing image %1
et: Viga pildi %1 salvestamisel

en: Updating Database
et: Andmebaasi uuendamine

en: Cannot copy from any of the following locations:
et: Kopeerimine järgmistest asukohtadest nurjus:

en: Key in file
et: Võti failis

en: Key in your database
et: Võti sinu andmebaasis

en: Unable to open '%1' for reading.
et: '%1' avamine lugemiseks nurjus.

en: Error Importing Data
et: Viga andmete importimisel

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
et: Viga faili index.xml lugemisel (asukoht %1). Tõenäoliselt on fail katki.

en: No thumbnail existed in export file for %1
et: Eksportfailis puudus %1 jaoks pisipilt

en: No image existed in export file for %1
et: Eksportfailis puudus %1 jaoks pilt

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
et[0]: Ühel importfaili pildil on sama MD5 kontrollsumma nagu andmebaasi pildil. Kuidas probleem lahendada?
et[1]: %1 importfaili pildil on sama MD5 kontrollsumma nagu andmebaasi piltidel. Kuidas probleem lahendada?

en: Use data from
    Import File
et: Importfaili andmete
    kasutamine

en: Use data from
    Database
et: Andmebaasi andmete
    kasutamine

en: Merge data
et: Andmete ühendamine

en: Date and Time
et: Kuupäev ja kellaaeg

en: Development, Maintainer
et: Arendus, hooldaja

en: Development, Optimization
et: Arendus, optimeerimine

en: Development, Releases, Website
et: Arendus, väljalasked, veebilehekülg

en: Former Maintainer, Project Creator
et: Endine hooldaja, projekti looja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
et: &Vaade

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
et: Privaatsus

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
et: &Hooldus

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
et: Pluginad

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
et: Piltide ajainfot lugedes kasutatakse nende EXIF-infot. Siiski võib juhtuda, et sinu KPhotoAlbumi paigaldus ei toeta EXIF-infot või ei leidu failis korrektset teavet. Varuvõimalusena võib KPhotoAlbum kasutada piltide ajatemplit, mis aga ei pruugi olla sugugi õige näiteks skaneeritud piltide puhul. Niisiis pead vastama küsimusele, kas KPhotoAlbum peaks usaldama sinu piltide ajatemplit?

en: Trust Time Stamps?
et: Kas usaldada ajatempleid?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
et: <p>Juurdepääsul Exifi otsinguandmebaasile tekkis tõrge. Tõrge oli arvatavasti tingitud vigasest andmebaasifailist.</p><p>Probleemi lahendamiseks vali Hooldus->Loo EXIF-i andmebaas uuesti.</p><hr/><p>Silumise huvides prooviti kasutada käsku:<br/>%1</p><p>Saadud veateade oli:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
et: Tõrge Exifi andmebaasis

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
et: <p>Exifi otsinguandmebaasi avamisel tekkis tõrge. Tõrge oli arvatavasti tingitud vigasest andmebaasifailist.</p><p>Probleemi lahendamiseks vali Hooldus->Loo EXIF-i andmebaas uuesti.</p><hr/><p>Saadud veateade oli:<br/>%1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
et: <p>Exifi otsinguandmebaas on riknenud ega sisalda mingeid andmeid.</p> <p>Probleemi lahendamiseks vali Hooldus->Loo Exifi andmebaas uuesti.</p>

en: KDE Photo Album
et: KDE fotoalbum

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
et: Paik, mis võimaldab EXIF-infot uuesti lugeda kena dialoogi vahendusel.

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
et: Geoasukoha lehekülg veebilehitsejas ja mitmed veaparandused

en: Some very useful features to improve workflow
et: Mõned väga kasulikud omadused töövoo hõlbustamiseks

en: Patch to sort items in option listboxes
et: Elementide sortimise paik valikukastides

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
et: Arvukad paigad paljudele vigadele ja mitmele uuele omadusele

en: Theme support for HTML generation
et: Teema toetus HTML-i genereerimisel

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
et: Paik piltide sortimiseks pisipildivaates ning ajainfo lugemine piltide EXIF-infost

en: Tremendous help with the English text in the application.
et: Tohutu abi rakenduse ingliskeelse tekstiga.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
et: KPhotoAlbumi ikooni arendamine

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
et: Paik, mis kiirendab pisipiltide laadimist ning eelvaatlus pildi omaduste dialoogis.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
et: Piltide automaatne seadmine pakki

en: Stack images with identical MD5 sum
et: Ühesuguse MD5 kontrollsummaga piltide seadmine pakki

en: Stack images based on file version detection
et: Piltide seadmine pinusse failiversiooni tuvastamise põhjal

en: Original to top
et: Originaal peal

en: AutoStacking Options
et: Automaatse pakki seadmise valikud

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
et: Kattuva pildi kaasamine sobivasse pakki (kui on olemas)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
et: Piltide eemaldamine aktiivsest pakist ja sobivatele uue paki loomine

en: Skip images that are already in a stack
et: Juba pakis piltide vahelejätmine

en: Show Category Editor
et: Näita kategooriaredaktorit

en: Make Category Image
et: Loo kategooria pilt

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
et: Elementide eemaldamine

en: Removing 1 item | Removing %1 items
et[0]: 1 elemendi eemaldamine
et[1]: %1 elemendi eemaldamine

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
et[0]: Valitud element eemaldatakse andmebaasist.<br/>Mida võtta ette failiga kettal?
et[1]: Valitud %1 elementi eemaldatakse andmebaasist.<br/>Mida võtta ette failidega kettal?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
et[0]: Viska fail prügikasti
et[1]: Viska %1 faili prügikasti

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
et[0]: Kustuta fail kettalt
et[1]: Kustuta %1 faili kettalt

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
et[0]: Eemalda element ainult andmebaasist
et[1]: Eemalda %1 elementi ainult andmebaasist

en: Merge these images
et: Pildid ühendatakse

en: Select target:
et: Sihtmärk:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
et: <p>Allpool näeb piltide nimekirja, mida on andmebaasis topelt.<br/>Vali, millised soovid ühendada ja millised duplikaadid alles jätta.<br/>Kustutatud piltide sildid ja kirjeldused kantakse üle allesjäetavatele.</p>

en: Move to &trash
et: Visatakse &prügikasti

en: &Delete from disk
et: K&ustutatakse kettalt

en: &Block from database
et: &Blokeeritakse andmebaasist

en: Select &All
et: V&ali kõik

en: Select &None
et: Ä&ra vali midagi

en: %1 of %2 selected
et: %1/%2 valitud

en: No duplicates found
et: Duplikaate ei leitud

en: Current Item
et: Aktiivne element

en: All Selected Items
et: Kõik valitud elemendid

en: Copy and Open
et: Kopeeritud ja avatud

en: Open With...
et: Ava rakendusega...

en: Your Command Line
et: Käsurida

en: Invoke External Program
et: Välise rakenduse väljakutsumine

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
et: Omaduste olek

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
et: <h1>Ülevaade</h1><p>Allpool näed KPhotoAlbumi kompileerimis- ja käitamisaegsete omaduste loendit ning nende olekut:</p>%1

en: <h1><a name="purpose">Plugin support</a></h1><p>KPhotoAlbum supports the <em>Purpose</em> plugin system.</p>
et: <h1><a name="purpose">Plugina toetus</a></h1><p>KPhotoAlbum toetab <em>Purpose</em> pluginasüsteemi.</p>

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
et: <h1><a name="database">SQLite'i andmebaasi toetus</a></h1><p>KPhotoAlbum võimaldab otsida teatud EXIF-silte kasutades. Selleks vajab KPhotoAlbum SQLite'i andmebaasi. Lisaks peab olema paigaldatud Qt SQLite'i pakett (nt. qt-sql-sqlite).</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
et: <h1><a name="geomap">Kaardivaade geosildistatud piltidega</a></h1><p>Kui KPhotoAlbum on ehitatud Marble toetusega, suudab KPhotoAlbum näidata kaardil pilte koos GPS-teabega.</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
et: <h1><a name="videoPreview">Video pisipiltide toetus</a></h1><p>KPhotoAlbum kasutab pisipiltide hankimiseks videoist programmi <tt>ffmpeg</tt>. Pisipiltide abil näidatakse pisipildivaates videode eelvaatlust.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
et: <h1><a name="videoInfo">Video metaandmete toetus</a></h1><p>KPhotoAlbum kasutab pikkuseteabe hankimiseks videoist programmi <tt>ffprobe</tt>. Täpne pikkuseteave on vajalik videopisipiltide korrektseks renderdamiseks.</p>

en: Plug-ins available
et: Saadaolevad pluginad

en: SQLite database support (used for Exif searches)
et: SQLite'i andmebaasi toetus (kasutusel EXIF-otsingus)

en: Map view for geotagged images.
et: Kaardivaade geosildistatud piltidele.

en: Video thumbnail support
et: Video pisipiltide toetus

en: Video metadata support
et: Video metaandmete toetus

[ctx: Feature available]
en: Yes
et: Jah

[ctx: Feature not available]
en: No
et: Ei

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
et[0]: 1 pisipildi näitamine
et[1]: %1 pisipildi näitamine

en: (%1 selected)
et: (%1 valitud)

en: Total: %1
et: Kokku: %1

en: 1 match | %1 matches
et[0]: 1 vaste
et[1]: %1 vastet

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
et: Puuduva kuupäevaga piltide ja videode otsing

en: Which Images and Videos to Display
et: Milliseid pilte ja videoid näidata

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
et: Korraliku kuupäeva, aga vigase ajatempliga piltide ja videode otsing

en: Search for images and videos missing date and time
et: Puuduva kuupäeva ja kellaajaga piltide ja videode otsing

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
et: Osalise kuupäevaga piltide ja videode otsing (nt. 1971, mitte 11/7-1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
et: Pildi teave

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
et: <h1>Siin näeb näidatavate elementide kuupäeva muutusi.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
et: Faili omaduste lugemine

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
et: Vaikimisi asemel <andmebaasiFail> kasutamine. Iganenud - kasuta selle asemel '--db <andmebaasiFail>'.

en: databaseFile
et: andmebaasiFail

en: Use <databaseFile> instead of the default.
et: Vaikimisi asemel <andmebaasiFail> kasutamine.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
et: KPhotoAlbumi käivitamine eelnevalt määratud demopiltide valikuga.

en: Import file.
et: Faili import.

en: file.kim
et: fail.kim

en: Listen for network connections.
et: Võrguühenduste jälgimine.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
et: Võrguühenduste jälgimine aadressil <liidese_aadress>.

en: interface_address
et: liidese_aadress

en: Search for new images on startup.
et: Uute piltide otsimine käivitumisel.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
et: <p>Sisesta allpool oma käsk:</p><p><i>%all asendatakse faililoendiga</i></p>

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
et: Otsinguriba

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
et: <h1> Kirjeldus</h1><table><tr><td>Elementide arv</td><td>See on kategooria erinevate elementide arv</td></tr><tr><td>Silte kokku</td><td>See on siltide koguarv,<br/>s.t nende arv kõigis piltides kokku</td></tr><tr><td>Silte pildi kohta</td><td>See annab teada, kui palju on piltidel keskmiselt silte</td></tr></table><br/><br/>Seda dialoogi ei tasu võtta absoluutse tõe pähe, sest see arvestab nii kategooriaid kui ka alamkategooriaid,<br/>ni et kui pilt on tehtud Las Vegases, Nevadas, USA-s, siis loetakse pildi kohta kolm silti,<br/>kuigi tegelikult peaks neid olema ainult üks.<br/>Ma ei ole veel kindel, kuidas seda viga lahendada (sest lahendus on päris keeruline),<br/>nii et võib-olla see dialoog tulevikus isegi kaob.

en: <h1>Statistics</h1>
et: <h1>Statistika</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
et: Kategooria

en: # of Items
et: Elementide arv

en: Tags Totals
et: Silte kokku

en: Tags Per Picture
et: Silte pildi kohta

en: Tag indication completed annotation
et: Sildistamist tähistav märge

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
et: Kui kasutad konkreetset silti märkimaks, et pilt on sildistatud, tuleb see siin määrata.

en: Category:
et: Kategooria:

en: Tag:
et: Silt:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
et: Puudub

[ctx: As in 'all images']
en: All
et: Kõik

en: Total
et: Kokku

en: Thumbnail settings...
et: Pisipiltide seadistused ...

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
et: Märgiste eemaldamine

en: Select tokens to remove from all images and videos:
et: Vali kõigilt piltidelt ja videodelt eemaldatavad märgised:

en: Select None
et: Ära vali midagi

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
et: <h1>Tere tulemast kasutama KPhotoAlbumit</h1><p>KPhotoAlbum om võimas tööriist fotode ja videode arhiveerimiseks, sildistamiseks ja haldamiseks. See ei muuda sinu väärtuslikke faile, vaid ainult indekseerib need ning võimaldab sul vähese vaevaga leida ja hallata oma fotosid ja videoid.</p><p>Alustuseks andke KPhotoAlbumile teada, kus sinu fotod asuvad, klõpsates nupule Loo minu isiklik andmebaas. Klõpsa sellele ka siis, kui sul on juba KPhotoAlbumi andmebaas, mida soovid taas kasutama hakata.</p><p>Kui soovid aga ettevaatusest esmalt proovida KPhotoAlbumit juba valmispiltidega, klõpsa nupule Laadi demo.</p>

en: Create My Own Database...
et: Loo minu isiklik andmebaas...

en: Load Demo
et: Laadi demo

en: Check My Feature Set
et: Kontrolli võimalusi

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
et: <p>KPhotoAlbum ei paista olevat ehitatud kõigi omaduste toetusega. Puuduvad nimelt järgmised võimalused:<ul>%1</ul></p><p>Kuidas neid omadusi siiski kasutada, uuri menüükäsuga <b>Abi</b>|<b>KPhotoAlbumi omaduste olek</b>.</p>

en: Feature Check
et: Omaduste kontroll

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
et: Õnnitleme: kõik dünaamilised omadused on sisse lülitatud.

en: Loading Database
et: Andmebaasi laadimine

en: Loading Main Window
et: Peaakna laadimine

en: Searching for New Files
et: Uute failide otsimine

en: Do you want to save the changes?
et: Kas soovid muudatused salvestada?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
et: Osa valitud pilte on juba pakis. Kas eemaldada need oma pakist ja luua täiesti uus?

en: Unknown error, stack creation failed.
et: Tundmatu viga, paki loomine nurjus.

en: Stacking Error
et: Paki loomise viga

en: No item is selected.
et: Ühtki elementi ei ole valitud.

en: No Selection
et: Valik puudub

en: Saving...
et: Salvestamine...

en: Saving... Done
et: Salvestamine... Tehtud

en: There are no images to be shown.
et: Pole ühtegi pilti näidata.

en: Limit View to Selection
et: Näita vaates ainult valituid

en: Generate HTML...
et: Tekita HTML...

en: Export/Copy Images...
et: Piltide eksport/kopeerimine

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
et: Kustuta valitud

en: Remove Tokens...
et: Eemalda märgised ...

en: Open List of Files...
et: Ava failide nimekiri...

en: Annotate Individual Items
et: Annoteeri üks element korraga

en: Annotate Multiple Items at a Time
et: Annoteeri mitu elementi korraga

en: Merge Images into a Stack
et: Ühenda pildid pakiks

en: Remove Images from Stack
et: Eemalda pildid pakist

en: Set as First Image in Stack
et: Määra paki esimeseks pildiks

en: View
et: Näita

en: View (In New Window)
et: Näita (uues aknas)

en: Run Slide Show
et: Käivita slaidiseanss

en: Run Randomized Slide Show
et: Käivita juhuslikus järjekorras slaidiseanss

en: Collapse all stacks
et: Keri kõik pakid kokku

en: Expand all stacks
et: Keri kõik pakid lahti

en: Show &Oldest First
et: Näita &vanimat esimesena

en: Show &Newest First
et: &Näita uusimat esimesena

en: Sort Selected by Date && Time
et: Sordi valitud kuupäeva ja kellaaja järgi

en: Jump to Context
et: Hüppa kontekstile

en: Lock Images
et: Lukusta pildid

en: Unlock
et: Eemalda lukk

en: Lock Away All Other Items
et: Lukusta kõik muud elemendid

en: Lock Away Current Set of Items
et: Lukusta praegune elementide valik

en: Configure Current View
et: Aktiivse vaate seadistamine

en: Tree
et: Puu

en: Tree with User Icons
et: Puu kasutaja ikoonidega

en: Icons
et: Ikoonid

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
et: Kohtspikrite näitamine pisipildiaknas

en: Choose Color Scheme
et: Värviskeemi valimine

en: Display Images and Videos Not on Disk
et: Näita kettalt puuduvaid pilte ja videoid

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
et: Näita ebatäieliku kuupäevaga pilte ja videoid...

en: Merge duplicates
et: Ühenda topeltpildid

en: Rescan for Images and Videos
et: Otsi pilte ja videoid uuesti

en: Recreate Exif Search Database
et: Loo EXIF-otsingu andmebaas uuesti

en: Read Exif Info from Files...
et: EXIF-teabe lugemine failidest ...

en: Sort All by Date && Time
et: Sordi kõik kuupäeva ja kellaaja järgi

en: Automatically Stack Selected Images...
et: Sea valitud pildid automaatselt pakki...

en: Build Thumbnails
et: Tekita pisipildid

en: Statistics...
et: Statistika ...

en: Mark As Untagged
et: Märgi sildistamatuks

en: Enable All Messages
et: Kõigi teadete lubamine

en: Run KPhotoAlbum Demo
et: KPhotoAlbumi demo käivitamine

en: KPhotoAlbum Feature Status
et: KPhotoAlbumi omaduste olek

en: Show Demo Videos
et: Näita demovideosid

en: Use next video thumbnail
et: Järgmise video pisipildi kasutamine

en: Use previous video thumbnail
et: Eelmise video pisipildi kasutamine

en: Auto saving....
et: Automaatne salvestamine...

en: Auto saving.... Done
et: Automaatne salvestamine... Tehtud

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
et: <p>Määratud indeksifaili ei ole  olemas. Kas luua järgmine fail?<br />%1/index.xml</p>

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
et: <p>Oled seadistanud sildi sildistamata piltidele, kuid ei silti ennast ega kategooriat leidu andmebaasis.</p><p>Palun vaata üle oma sildistamata sildi seadistus, mille leiad <interface>Seadistused|KPhotoAlbumi seadistused ...|Kategooriad</interface> alt.</p>

en: General
et: Üldine

en: Viewer
et: Näitaja

en: Annotation Dialog
et: Annotatsioonidialoog

en: Thumbnail View
et: Pisipildivaade

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
et: <p>Kas tõesti lubada kõik teatekastid - ka seal, kus oled varem ära märkinud võimaluse dialoogi mitte näidata?</p>

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
et: <p>KPhotoAlbumit tabas sisemine tõrge (puuduv lisatav menüü funktsioonis MainWindow::Window::setupPluginMenu). See viitab sellele, et oled unustanud kompileerimisel andmast käsu make install. Kui kompileerisid KPhotoAlbumi ise, palun anna see käsk, kui mitte, teata veast.</p><p>KPhotoAlbum jätkab tööd, kuid on üpris tõenäoline, et mainitud põhjusel tabab teda hiljem krahh.</p>

en: Internal Error
et: Sisemine viga

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
et: Pildid edukalt jagatud. Asukoha kopeerimine lõikepuhvrisse ...

en: Successfully shared image(s).
et: Pildid edukalt jagatud.

en: Image sharing failed with message: %1
et: Pildi jagamine nurjus teatega: %1

en: Open List of Files
et: Failide nimekirja avamine

en: No images matching your input were found.
et: Sisestatutel vastavaid pilte ei leitud.

en: No Matches
et: Sobivusi pole

en: Rereading Exif information from all images
et: Exifi teabe uuestilugemine kõigist piltidest

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
et: Pisipildi laius: %1px (salvesti suurus: %2px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
et: <p>Süsteemist ei leitud ffmpeg'i.</p><p>Ilma selleta ei saa KPhotoAlbum näidata ei videopisipilte ega videopikkust. Palun paigalda ffmpeg pakett.</p>

en: Video thumbnails are not available
et: Videopisipilte pole saada

en: Save the current map settings
et: Aktiivse kaardi seadistuste salvestamine

en: Go to last map position
et: Liikumine kaardi viimasesse asukohta

en: Show thumbnails
et: Näita pisipilte

en: Map view
et: Kaardivaade

en: Settings saved!
et: Seadistused salvestatud!

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
et: <i>Koordinaatide laadimine piltidest ...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
et: <i>See pilt ei sisalda geograafilisi koordinaate.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
et: <i>Mõned valitud piltidest ei sisalda geograafilisi koordinaate.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
et: <i>Geograafiliste koordinaatide otsimine.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
et: <i>Ükski valitud piltidest ei sisalda geograafilisi koordinaate.</i>

en: Share
et: Jaga

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
et: See ikoon näitab, kas KPhotoAlbum on ühendatud Androidi seadmega.
    Ikoonile klõpsates saab näha kohtvõrgu klientide loendit.
    Kui kohtvõrgus ei ole lubatud pakettide levitamine Androidi kliendi ja KPhotoAlbumi vahel, siis tee ikoonil paremklõps ja määra Androidi seadme aadress.
    Androidi kliendi saab alla laadida Google Playst.

en: Android device address:
et: Androidi seadme aadress:

en: Unable to bind to socket
et: Seondumine sokliga ei ole võimalik

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
et: Androidi seadme ühenduste jälgimine ei ole võimalik. Põhjuseks võib olla, et sul töötab veel üks KPhotoAlbumi rakendus.

en: Invalid Version
et: Vigane versioon

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
et: Kaugkliendi ja KPhotoalbumi versioonid ei sobi kokku.
    Töölaua protokolli versioon: %1
    Kaugkliendi protokolli versioon: %2

en: Remove birthday
et: Eemalda sünnipäev

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
et: Siin saab määrata elementide (nt inimeste) sünnipäeva ning seejärel pilte vaadates näha nende vanust.

en: Name
et: Nimi

en: Birthday
et: Sünnipäev

en: Birthday of %1:
et: %1 sünnipäev:

en: Enter a date...
et: Kirjuta kuupäev ...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
et: <i>Sünnipäeva muutmiseks vali vasakul vajalik element</i>

en: Category Settings
et: Kategooria seadistused

en: New
et: Uus

en: Rename
et: Muuda nime

en: Positionable tags:
et: Piirkonnasildid:

en: Tags in this category can be
    associated with areas within images
et: Selle kategooria silte saab
    seondada piltide piirkondadega

en: Icon:
et: Ikoon:

en: Preferred view:
et: Eelistatud vaade:

en: List View
et: Nimekirjavaade

en: List View with Custom Thumbnails
et: Nimekirjavaade kohandatud pisipiltidega

en: Icon View
et: Ikoonivaade

en: Icon View with Custom Thumbnails
et: Ikoonivaade kohandatud pisipiltidega

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
et: <font color='red'>Andmebaasis on salvestamata muudatusi. Kuni neid pole salvestatud,<br/>ei saa kategooriate nimesid muuta ega saa ka luua uusi kategooriaid.</font>

en: Save the DB now
et: Salvesta andmebaas kohe

en: Settings for category <b>%1</b>
et: Kategooria <b>%1</b> seadistused

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
et: <i>Ootel muutus: uueks nimeks antakse "%1"</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
et: <p>Kategooriale "%1" ei saa anda nimeks "%2":</p><p>"%2" on spetsiaalne reserveeritud kategoorianimi, mida ei saa tarvitada tavapärase kategooriana.</p>

en: Invalid category name
et: Vigane kategooria nimi

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
et: <p>Kategooriale "%1" ei saa anda nimeks "%2":</p><p>selle nimega kategooria on juba olemas.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
et: <p>Kategooriale "%1" ei saa anda nimeks "%2":</p><p>kategoorial "%2" on juba ootel nime muutmise toiming. Palun salvesta kõigepealt see muutus.</p>

en: Unsaved pending renaming action
et: Salvestamata ootel nime muutmine toiming

en: New category
et: Uus kategooria

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
et: <p>Kas tõesti kustutada kategooria "%1"?</p>

en: <i>Choose a category to edit it</i>
et: <i>Muudetava kategooria valimine</i>

en: Choose speed over readability for index.xml file
et: index.xml-faili kiiruse eelistamine loetavusele

en: Compress backup file
et: Varukoopiafail tihendatakse

en: Auto save every:
et: Automaatsalvestamise intervall:

en: min.
et: min

en: Number of backups to keep:
et: Säilitatavate varukoopiate arv:

en: Infinite
et: Lõputu

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
et: <p>KPhotoAlbum võib varundada index.xml-faili, tehes sellest koopiaid index.xml~1~, index.xml~2~ jne. just sellisel hulgal, nagu määrad kerimiskastis. KPhotoAlbum hävitab vanemad varukoopiafailid, kui neid tekib rohkem kui kastis määratud arv.</p><p>Fail index.xml võib kasvada üsna suureks, kui sul on palju pilte. Sel juhul oleks mõttekam kettaruumi kokkuhoidmiseks varukoopiad tihendada.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
et: <p>KPhotoAlbum kasutab üht index.xml-faili oma <i>andmebaasina</i>. Paljude piltide korral võtab faili lugemine aega. Seda saab lühendada umbes kaks korda antud kastikest märkides. Miinuseks on see, et index.xml-fail on sel juhul oma silmaga palju raskem lugeda.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
et: EXIF/IPTC teave näitajas

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
et: EXIF/IPTC teave EXIF-i dialoogis

en: Character set for image metadata:
et: Pildi metaandmete kodeering:

en: New File Searches
et: Uute failide otsimine

en: Search for new images and videos on startup
et: Uute piltide ja videode otsimine käivitumisel

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
et: Faililaiendite eiramine uute piltide ja videode otsimisel

en: Skip symbolic links when searching for new images
et: Nimeviitade vahelejätmine uute piltide otsimisel

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
et: Sobiva JPEG/TIFF-faili olemasolul ei loeta toorfaile

en: Directories to exclude from new file search:
et: Uue faili otsingust väljajäetavad kataloogid:

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
et: <p>KPhotoAlbum võib uusi pilte otsida automaatselt juba käivitumisel. See võtab küll natuke aega, nii et selle asemel võib seda lasta ka hiljem teha käsuga <b>Hooldus->Otsi uusi pilte</b></p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
et: <p>KPhotoAlbum otsib tavaliselt uusi pilte ja videoid nende faililaiendi järgi. Selle valiku määramisel kontrollitakse <em>kõiki</em> faile, mis ei leidu andmebaasi või blokeerimisnimekirjas, MIME tüübi järgi sõltumata laiendist. See võtab palju rohkem aega kui failide leidmine laiendi järgi!</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
et: <p>KPhotoAlbum suudab lugeda teatud laadi toorpilte (RAW). Mõned kaamerad salvestavad nii toorpildi kui ka vastava JPEG- või TIFF-pildi. See põhjustab topeltpiltide salvestamise KPhotoAlbumi, mis ei pruugi sulle meeldida. Selle valiku märkimisel ei loe KPhotoAlbum toorfaile, kui olemas on ka vastavad pildifailid.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
et: <p>Siin määratud kataloogid (mida eraldab koma <tt>,</tt>) jäetakse uute fotode otsimisel vahele. Siia võib sisestada eri rakenduste loodud pisipildikataloogid. Näide: <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
et: Failiversiooni tuvastamise seadistused

en: Try to detect multiple versions of files
et: Mitme failiversiooni tuvastamise proovimine

en: File versions search regexp:
et: Failiversiooni otsimise regulaaravaldis:

en: Original file replacement text:
et: Originaalfaili asendustekst:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
et: Metaandmete liigutamine (s.t siltide kustutamine originaalist)

en: Automatically stack new versions of images
et: Piltide uute versioonide automaatne seadmine pakki

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
et: <p>Kui KPhotoAlbum otsib uusi faile ning leiab faili, mis vastab <i>muudetud faili otsimise regulaaravaldisele</i>, eeldatakse, et pildist võib olemas olla algne versioon. Regulaaravaldise muster asendatakse <i>originaalfaili asendusteksti</i> tekstiga ja kui fail on olemas, kopeeritakse või liigutatakse originaalfailist uude faili kõik sellega seonduvad metaandmed (kategooria teave, hinnangud jne.).</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
et: <p>Perli regulaaravaldis, mis peab vastama muudetud failile. <ul><li>Punkt tähistab üht märki (<tt>\.</tt> vaste on punkt)</li>   <li>Kasutada võib täpsusteid <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, samuti võib leida avaldisele     mitu vastet looksulge kasutades (nt. <tt>e{0,1}</tt> vastab märgi "e" 0 või 1 esinemisele).</li>   <li>Avaldise osasid võib rühmitada sulge kasutades.</li> </ul>Näide: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
et: <p>String, millega asendada vaste, mille leiab <i>failiversiooni otsimise regulaaravaldis</i>. See võib olla semikoolonitega (<tt>;</tt>) eraldatud loend. Iga stringi kasutatakse sobivuse leidmiseks uue faili nimese, kuni leitakse originaalfail või otsing jõuab tulemusteta lõpule.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
et: <p>Sildid liigutatakse originaalfailist uude. Sel moel on ainult pildi uusim versioon sildistatud.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
et: <p>Kui see on märgitud, pannakse pildi uued versioonid automaatselt pakki ja asetatakse paki peale. Sel moel on näha just uus pilt, kui pakk on kokku keritud - nagu KPhotoAlbumis vaikimisi ongi.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
et: Faili kopeerimine ja avamine välises rakenduses

en: Copy file search regexp:
et: Kopeeritud faili otsimine regulaaravaldis:

en: Copy file replacement text:
et: Kopeeritud faili asendustekst:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
et: <p>KPhotoAlbum võib teha pildist koopia enne selle avamist välise rakendusega. Sin saab määrata, milline on uue faili nimi.</p><p>Regulaaravaldis määrab selle osa originaalfaili nimest, mille asendab <i>asendustekst</i>. Näiteks regulaaravaldis <i>"\.(jpg|png)"</i> ja asendustekst <i>"-mod.\1"</i> kopeerivad faili test.jpg failina test-mod.jpg ja avavad uue faili valitud rakenduses.</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
et: EKSPERIMENTAALNE; uue pildi laadimise häälestamine parima jõudluse tagamiseks.

en: Type of media on which your images are stored.
et: Admekandja tüüp, kuhu pildid salvestatakse.

en: Hard Disk
et: Kõvaketas

en: Network
et: Võrk

en: Slow PCIe/NVMe
et: Aeglane PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
et: Kiire PCIe/NVMe

en: Manual Settings
et: Käsitsi seadistamine

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
et: <p>Pildi laadimise häälestamine parima jõudluse tagamiseks vastavalt sellele, millist tüüpi salvestus piltide andmebaas asub. Kui piltide andmebaasi paikneb mitmel andmekandjal, tuleks valida kõige aeglasem kasutatav andmekandja.</p><p>Laadimise üksikasju saab täpsustada käsitsi seadistades.</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
et: MD5 kontrollsumma arvutamine piltide eellaadimise ajal

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
et: <p>MD5 kontrollsumma arvutamine piltide eellaadimise ajal. See toimib edukalt, kui andmekandja on kiire, näiteks NVMe ketas. Kui andmekandja on aeglane, kahandab see jõudlust, sest kontrollsumma arvutamine peab ootama piltide eellaadimise järel.</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
et: Lõimede arv piltide eellaadimiseks

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
et: <p>Lõimede arv, mida kasutada piltide eellaadimisel nende mälus hoidmiseks kontrollsumma arvutamise ajal. Üldiselt võib kiirema andmekandja korral selle suuremaks määrata, aga siiski mitte suuremaks kui sinu protsessori tuumade arv. Vaikeväärtus on 1, mis toimib hästi mehaaniliste kõvaketaste puhul.</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
et: Lõimede arv pisipiltide eellaadimiseks

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
et: <p>Lõimede arv piltide eellaadimiseks enne pisipiltide loomist. Üldiselt peaks see olema 1; erandi võib teha, kui sul on väga kiire andmekandja.</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
et: Lõimede arv pisipiltide loomisel

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
et: <p>Lõimede arv pisipiltide loomiseks. Kui määrata 0, on neid automaatselt üks vähem kui protsessoril tuumi: vähemalt üks ja mitte üle kolme. Kui sul on kiire andmekandja ja paljude tuumadega protsessor, võib seadistuse väärtuse suurendamine kasuks tulla.</p><p>Muudatuste rakendamiseks tuleb KPhotoAlbum taaskäivitada.</p>

en: Loading New Images
et: Uute piltide laadimine

en: Trust image dates:
et: Piltide kuupäevade usaldamine:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
et: Alati

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
et: Küsitakse

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
et: Mitte kunagi

en: Use Exif orientation information
et: EXIF-i orientatsiooniteabe kasutamine

en: Use Exif description
et: EXIF-i kirjelduse kasutamine

en: Strip out camera generated default descriptions
et: Kaamera genereeritud vaikekirjelduste kõrvalejätmine

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
et: Põimitud pisipildi kasutamine toorfailis või poolsuurusega toorfailis

en: Required size for the thumbnail:
et: Pisipildi nõutav suurus:

en: Histogram
et: Histogramm

en: Show histogram
et: Histogrammi näitamine

en: Use linear scale for histogram
et: Lineaarskaala kasutamine histogrammis

en: Size of histogram columns in date bar:
et: Histogrammikastide suurus kuupäevaribal:

en: Show splash screen
et: Käivitusekraani näitamine

en: Listen for Android devices on startup
et: Androidi seadmete otsimine käivitumisel

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
et: <p>KPhotoAlbum püüab pildi EXIF-infot välja lugeda pildi kuupäeva. Kui see nurjub, üritatakse kuupäev hankida faili ajatemplist.</p><p>See info võib aga olla vale, kui pilt on näiteks skaneeritud (sa võid ju tahta näha pildi tegemise, mitte skaneerimise kuupäeva).</p><p>Kui sa tegeled ainult piltide skaneerimisega ega kasuta reeglina digikaamerat, võid valida <b>ei</b>. Kui sa kunagi pilte ei skaneeri, peaksid valima <b>jah</b>. Lisavõimalus on valida <b>küsitakse</b>. See võimaldab sul iga kord eraldi otsustada, kas tahad seda või mitte - sõltuvalt näiteks sellest, kas pildid on pärit skännerist või kaamerast.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
et: <p>JPEG-pildid võivad sisaldada pööramisinfot. Kui sul on mingi põhjus seda mitte kasutada ja sa soovid oma piltide vaikimisi pööramist kuidagi teisiti määrata, ära seda kastikest märgi.</p><p>Märkus: sinu digitaalkaamera ei pruugi seda infot üldse piltidesse kirjutada.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
et: <p>JPEG-pildid võivad sisaldada kirjeldust. Kastikese märkimisega saab anda märku, kas soovid kasutada seda oma piltide vaikimisi kirjeldusena.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
et: KPhotoAlbumi käivitusekraani näitamine rakenduse käivitamisel

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
et: <p>KPhotoAlbum suudab näidata sinu pilte Androidi seadmetes. KPhotoAlbum paardub automaatselt Androidi rakendusega. See nõuab siiski, et töölaua KPhotoAlbum jälgiks multileviteateid. Selle märkimine siin paneb KPhotoAlbumi tegema seda automaatselt kohe käivitumisel. Teise võimalusena võib jälgimist alustada klõpsuga ühenduse ikoonile olekuribal.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
et: <p>Mõned kaamerad salvestavad automaatselt kõigi piltide kohta üldisi kommentaare. Neid saab lasta automaatselt eirata.</p><p>Kirjuta kommentaarid, mida soovid eirata, sisendväljale, igale reale ainult üks. Kirjuta eiratav kommentaar kindlasti väga täpselt, kaasa arvatud tühimärkide arv.</p>

en: File Searching & Versions
et: Failide otsimine ja versioonid

en: Categories
et: Kategooriad

en: Birthdays
et: Sünnipäevad

en: Tag Groups
et: Sildigrupid

en: Exif/IPTC Information
et: EXIF/IPTC-teave

en: Database Backend
et: Andmebaasi taustaprogramm

[ctx: @title:window]
en: Settings
et: Seadistused

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
et: Kategooriad ja grupid:

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
et: <strong>Siltide lisamiseks vali vasakul grupp</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
et: <strong>Kategooriate lehel on ootel muudatusi.<nl>Palun salvesta muudatused, enne kui alustad sildigruppide käitlemist.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
et: Lisa grupp ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
et: Muuda grupi "%1" nime

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
et: Kustuta grupp "%1"

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
et: Sildid kategooria "%2" grupis "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Group
et: Uus grupp

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
et: Grupi nimi:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
et: <p>Grupp "%1" on juba olemas.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
et: Grupi lisamine nurjus

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
et: Grupi nime muutmine

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
et: Grupi uus nimi:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
et: <para>Grupile "%1" nime "%2" andmine ei ole võimalik: "%2" on kategoorias "%3" juba olemas</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
et: <para>Kas tõesti kustutada grupp "%1"?</para><para>Selle grupi alamkategooriad teisaldatakse "%1" ülemkategooriasse ("%2").<nl/> Kõik teised alamkategooriate liikmed jäävad puutumata.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
et: <para>Kas tõesti kustutada grupp "%1"?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
et: Grupi kustutamine

en: &Delete
et: &Kustuta

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
et: Muuda grupi "%1" nime

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
et: Kustuta "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
et: Uus sildi nimi

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
et: Sildi nimi:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
et: <para>Kas tõesti kustutada "%1"?</para><para>Selle elemendi kustutamine eemaldab teabe selle kohta igalt elementi sisaldavalt pildilt.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
et: Kas tõesti kustutada %1?

en: Tooltip preview image size:
et: Kohtspikri eelvaatluse pildi suurus:

en: No Image Preview
et: Piltide eelvaatluseta

en: Thumbnail image size:
et: Pisipildi suurus:

en: Build thumbnails on demand
et: Pisipiltide tekitamine nõudmisel

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
et: Pisipilditabeli lahtrite proportsioon:

en: Space around cells:
et: Ruum lahtrite ümber:

en: Display grid around thumbnails
et: Võrgustiku näitamine pisipiltide ümber

en: Display labels in thumbnail view
et: Pealdiste näitamine pisipildivaates

en: Display categories in thumbnail view
et: Kategooriate näitamine pisipildivaates

en: Threshold for automatic thumbnail view:
et: Automaatse pisipildivaate lävi:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
et: Keelatud

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
et: <p>Kui valid pisipildivaates <b>Seadistused->Kohtspikrite näitamine</b>, näed pisikest kohtspikrit infoga pisipildi kohta, kaasa arvatud väga väikest eelvaatlust. See võimalus lubab pildi suurust täpsustada.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
et: <p>Pisipildi pildisuurus. Pisipildi suuruse muutmine toob kaasa kogu pisipildiandmebaasi ümberehitamise.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
et: <p>Selle määramisel luuakse pisipildid ainult nõudmisel. Piltide andmebaasi sirvides luuakse ainult need pisipildid, mida tegelikult tarvis läheb.See tähendab, et kui muudad pisipildi suurust, ei hangu KPhotoAlbum isegi siis, kui sul on tõesti väga palju pilte.</p><p>Kui see määramata jätta, loob KPhotoAlbum alati kõigi piltide pisipildid nii ruttu kui võimalik.See tähendab, et uute piltide leidmisel loob KPhotoAlbum neile kohe pisipildid ja sa ei pea hilisema sirvimise ajal selle järel ootama.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
et: <p>Siin saab valida, millise proportsiooniga on pisipilte sisaldavad lahtrid.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
et: <p>Kui palju ruumi jäetakse lahtrite ümber.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
et: <p>Vali, kui soovid näha pisipiltide ümber võrgustikku.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
et: <p>Selle märkimisel näidatakse pisipildivaates pisipildi all faili baasnime</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
et: <p>Selle märkimisel näidatakse pisipildivaates pisipildi all faili kategooriat</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
et: <p>Selle märkimisel näidatakse automaatselt pisipildivaadet, kui sinu sirvitud piltide arv ületab siin määratud väärtuse. Alternatiiv on jätkata sirvija näitamist, kuni klõpsad <i>Näita pilte</i>.</p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
et: Kui siin valida silt, lisatakse see uutele (sildistamata) piltidele automaatselt, et neid saaks hõlpsasti leida. See eemaldatakse niipea, kui pilt on annoteeritud.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
et: Sildistamata piltide sildi näitamine tavapärase sildina

en: None Selected
et: Midagi ei ole valitud

en: New tag added
et: Lisati uus silt

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
et: <p>Uus silt "%1" lisati kategooriasse "%2" ja seda hakatakse edaspidi kasutama sildistamata piltide puhul.</p><p>Palun salvesta nüüd, et silt oleks ikka andmebaasis olemas. Vastasel juhul läheb see kaotsi ja sulle näidatakse järgmisel käivitumisel veateadet sildi puudumise kohta.</p>

en: Running Slide Show From Thumbnail View
et: Slaidiseansi käivitamine pisipildivaatest

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
et: Piltide ja videode vaatamine pisipildivaatest

en: Slideshow interval:
et: Slaidiseansi intervall:

en:  sec
et:  sek

en: Image cache:
et: Pildipuhver:

en:  Mbytes
et:  MB

en: Standard size in viewer:
et: Standardsuurus vaatajas:

en: Full Viewer Size
et: Vaataja täissuurus

en: Natural Image Size
et: Pildi loomulik suurus

en: Natural Image Size If Possible
et: Võimaluse korral pildi loomulik suurus

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
et: <p>Määrab piltide standardsuuruse nende näitamisel vaatajas.</p> <p><b>Vaataja täissuurus</b> tähendab, et pilti suurendatakse või vähendatakse, et see täidaks vaataja akna.</p> <p><b>Pildi loomulik suurus</b> tähendab, et pilti näidatakse loomulikus suuruses.</p> <p><b>Võimaluse korral pildi loomulik suurus</b> tähendab, et pilti näidatakse loomulikus suuruses, kui see mahub aknasse, kui aga mitte, siis kahandatakse seda, et see vaataja aknasse ära mahuks.</p>

en: Scaling algorithm:
et: Skaleerimisalgoritm:

en: Fastest
et: Kiireim

en: Best
et: Parim

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
et: <p>Piltide näitamisel võtab KPhotoAlbum tavaliselt ette nende sujuva skaleerimise. Kui see valik ei ole sisse lülitatud, kasutab KPhotoAlbum kiiremat, kuid mitte nii sujuvat skaleerimismeetodit.</p>

en: Launch in full screen
et: Käivitamine täisekraanrežiimis

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
et: Filtririba

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
et: Filtri lülitamine

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
et: Filtri puhastamiseks vajuta <shortcut>Escape</shortcut>.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
et[0]: Filtreerimine hinnangu alusel: %1 tärn
et[1]: Filtreerimine hinnangu alusel: %1 tärni

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
et: Vihje: kasuta selle märgise filtri lülitamiseks kiirklahve <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut>.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
et: <p><b>Kas pisipildid tõesti ümber korraldada?</b></p><p>Pilte pisipildivaates lohistades korraldatakse need ümber. See on väga kasulik näiteks juhul, kui sa ei tea piltide täpset kuupäeva. Kui aga piltidel on korrektsed ajatemplid, tuleks kasutada käsku <b>Hooldus  -&gt; Sorteeri kõik kuupäeva ja kellaaja järgi</b> või <b>Vaade &gt; Sorteeri valitud kuupäeva ja kellaaja järgi</b>.</p>

en: Error Deleting Files
et: Viga failide kustutamisel

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
et: Kopeerimine '%1' -> '%2' nurjus.

en: <b>File Name: </b>
et: <b>Failinimi: </b>

en: <b>Date: </b>
et: <b>Kuupäev: </b>

en: <b>Image Size: </b>
et: <b>Pildi suurus: </b>

en: <b>Label: </b>
et: <b>Silt: </b>

en: <b>Description: </b>
et: <b>Kirjeldus: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
et[0]: 1 päev
et[1]: %1 päeva

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
et[0]: 1 päeva eest
et[1]: %1 päeva eest

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
et[0]: 1 kuu
et[1]: %1 kuud

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
et[0]: 1 kuu eest
et[1]: %1 kuu eest

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
et[0]: 1 aasta
et[1]: %1 aastat

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
et[0]: 1 aasta eest
et[1]: %1 aasta eest

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
et: Kategooria pildi seadistamine

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
et: Kategooria:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
et: Silt:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
et: Aktiivne pilt:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
et: Uus pilt:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
et: Määra

en: Insufficient color depth for this filter
et: Ebapiisav värvisügavus selle filtri jaoks

en: [ zoom x%1 ]
et: [ suurendus x%1 ]

en: Show the geographic position of this image on a map
et: Selle pildi geograafilise asukoha näitamine kaardil

en: Error playing media
et: Tõrge andmekandja esitamisel

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
et: Määra paki esimeseks pildiks

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
et: Sulge

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
et: Pööramine

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
et: Pööra päripäeva

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
et: Pööra pea peale

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
et: Pööra vastupäeva

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
et: Jäta vahele

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
et: Esimene

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
et: Viimane

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
et: Näita järgmist

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
et: Hüppa 10 edasi

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
et: Hüppa 100 edasi

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
et: Hüppa 1000 edasi

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
et: Näita eelmist

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
et: Hüppa 10 tagasi

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
et: Hüppa 100 tagasi

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
et: Hüppa 1000 tagasi

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
et: Kustuta pilt

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
et: Eemalda pilt nimekirjast

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
et: Suurendus

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
et: Suurenda

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
et: Vähenda

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
et: Täielik vaade

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
et: Lülitu täisekraani

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
et: Slaidiseanss

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
et: Käivita slaidiseanss

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
et: Kiiremini

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
et: Aeglasemalt

en: File not available
et: Fail pole kättesaadav

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
et: Esita

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
et: Paus

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
et: Peata slaidiseanss

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
et: Liikumine

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
et: 10 minutit tagasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
et: 1 minut tagasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
et: 10 sekundit tagasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
et: 1 sekund tagasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
et: 100 millisekundit tagasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
et: 100 millisekundit edasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
et: 1 sekund edasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
et: 10 sekundit edasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
et: 1 minut edasi

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
et: 10 minutit edasi

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
et: Peata

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
et: Aktiivse kaadri näitamine pisipildivaates

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
et: Käivita uuesti

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
et: Filtrid

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
et: Eemalda kõik filtrid

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
et: Rakenda hallskaalafilter

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
et: Rakenda kontrasti võimendamise filter

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
et: Rakenda histogrammi ekvaliseerimise filter

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
et: Rakenda ühevärvifilter

en: Show...
et: Näita...

en: Show
et: Näita

en: Show Info Box
et: Näita infokasti

en: Show Label
et: Näita silti

en: Show Description
et: Näita kirjeldust

en: Show Date
et: Näita kuupäeva

en: Show Time
et: Näita aega

en: Show Filename
et: Näita failinime

en: Show Exif
et: Näita EXIF-it

en: Show Image Size
et: Näita pildi suurust

en: Show Rating
et: Näita hinnangut
