kphotoalbum - en to eu translation catalogue (849 entries)

en: Tag is already used for another area
eu: Etiketa hori lehendik erabilita dago beste eremu batean

en: tomorrow
eu: bihar

en: today
eu: gaur

en: yesterday
eu: atzo

en: Description
eu: Azalpena

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
eu: (Deskribapen ezberdinak dituzu irudi bakoitzean, hemen testua ezarriz guztien gainean idatziko da)

en: Label and Dates
eu: Etiketak eta datak

en: Image Preview
eu: Irudiaren aurrebista

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
eu: <para>Irudiaren azalpen testu bat.</para><para>Baldin eta <emphasis>Erabili EXIFen azalpena</emphasis> gaitua badago <interface>Ezarpenak|Konfiguratu KPhotoAlbum...|Orokorra</interface>, Irudiaren Exifean kapsulatutako azalpeninformazioa eremu honetara inportatuko da erabilgarri badago.</para>

en: Cancel
eu: Utzi

en: Map
eu: Mapa

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
eu: Mapa trepetak kokapena erakutsiko dizu irudiaren EXIFean GPS koordenatuak aurkitzen baditu.

en: Revert This Item
eu: Leheneratu elementu hau

en: Clear Form
eu: Garbitu inprimakia

en: Options...
eu: Aukerak...

en: &Done
eu: &Eginda

en: Continue &Later
eu: Jarraitu &beranduago

[ctx: @action:button]
en: &Search
eu: &Bilatu

en: Label:
eu: Etiketa:

en: Label
eu: Etiketa

en: Date:
eu: Data:

en: Time:
eu: Ordua:

en: Use Fuzzy Date
eu: Erabili zalantzazko data

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
eu: <para>KPhotoAlbum-en irudiek data eta ordu zehatza izan dezakete edo <emphasis>zalantzazko</emphasis> data bat adierazitako denbora tarte batean gertatuakoa dena. Kamera digital betekin sortutako irudiak normalean data zehatzadute.</para><para>Ez badakizu zehazki argazki bat noiz ateratakoa den (Adibidez argazkia kamera analogiko batetik badator), orduan ezarri ezazu <interface>erabili zalantzazko data</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
eu: Gutxienezko megapixelak:

en: Maximum megapixels:
eu: Gehienezko megapixelak:

en: Rating:
eu: Balorazioa:

en: Rating search mode:
eu: Balorazio bilaketa modua:

en: File Name Pattern:
eu: Fitxategi-izenaren eredua:

en: File Name Pattern
eu: Fitxategi-izenaren eredua

en: Search only for RAW files
eu: Bilatu bakarrik RAW fitxategiak

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
eu: Oharrak (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
eu: Bilatu

en: Done
eu: Eginda

[ctx: @title:window]
en: Annotations
eu: Oharrak

en: Configure Window Layout...
eu: Konfiguratu leiho diseinua...

en: Save Current Window Setup
eu: Gorde uneko leihoaren konfigurazioa

en: Reset layout
eu: Berrezarri diseinua

en: Sort Alphabetically (Tree)
eu: Ordenatu alfabetikoki (zuhaitza)

en: Sort Alphabetically (Flat)
eu: Ordenatu alfabetikoki (laua)

en: Sort by Date
eu: Ordenatu dataren arabera

en: Match Tags from the First Character
eu: Parekatu etiketak lehen karakteretik

en: Match Tags from Word Boundaries
eu: Parekatu etiketak berba mugetatik

en: Match Tags Anywhere
eu: Parekatu etiketak edonon

en: Show Only Selected Ctrl+S
eu: Erakutsi hautatutakoak soilik Ktrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
eu: <p>Ezin da gorde leihoaren diseinua.</p>%1 fitxategia ezin da ireki ondorendo akatsagatik: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
eu: <p>Ezin da gorde leihoaren diseinua.</p>%1 fitxategia ezin da idatzi ondorendo akatsagatik: %2

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
eu: <p>Bilaketa aurreratuaren elkarrizketa-koadroa ireki duzu; eskaintzen dizkizunaren onura lortzeko, irakurri eskuliburuko <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">bilaketa aurreratua</a> atala.</p><p>Elkarrizketa-koadro hau irudie buruzko informazioa idazteko ere erabiltzen da, argibide gehiagorako irakurri <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">datuak idaztea</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
eu: <p>KPhotoAlbum-eko leiho garrantzitsuenetariko bat ireki duzu; azkar erabiltzeko eginbide ugari ditu.</p><p>Biziki gomendatzen da 5 minutu zuretzako hartzea <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">elkarrizketa-koadro honi buruzko dokumentazioa</a></p>

en: Sort Most Recently Used
eu: Ordenatu erabilitako azkenen arabera

en: Toggle Sorting
eu: Txandakatu ordena

en: Toggle Showing Selected Items Only
eu: Txandakatu hautatutako elementuak erakustea soilik

en: Annotate Next
eu: Idatzi hurrengoaren oharra

en: Annotate Previous
eu: Idatzi aurrekoaren oharra

en: OK dialog
eu: Ados elkarrizketa-koadroa

en: Copy tags from previous image
eu: Kopiatu etiketak aurreko iruditik

en: Rotate counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren norantzaren aurka

en: Rotate clockwise
eu: Biratu erlojuaren norantzan

en: Toggle fullscreen preview
eu: Txandakatu pantaila osoaren aurrebista

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
eu: <p><b>Ezin da "%2" etiketa harremandu</b></p><p>"%1" kategoria, "%2" etiketarena ezin da kokatu.</p><p>Etiketa hau erabili nahi baduzu, aldatu hau ezarpenen elkarrizketa-koadroan. Etiketa hau ez badu jarraitu behar gehiago datu-basean, ezabatu daiteke ezarpenetan.</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
eu: <p><b>Ezin da "%2" etiketa harremandu</b></p><p>"%1" kategoria, "%2" etiketarena ez da existitzen.</p><p>Etiketa hau erabili nahi baduzu, gehitu eta markatu kokagarri bezala. Etiketa hau ez badu jarraitu behar gehiago datu-basean, ezabatu daiteke ezarpenetan.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
eu: Idatzi aurreko irudiaren oharra (orria gora)

en: Annotate next image (Page Down)
eu: Idatzi hurrengo irudiaren oharra (orria behera)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
eu: <para>Aurreko irudiaren etiketa berdinak ezarri irudi honi. Irudiaren data, etiketa, balorazioa, eta deskribapena aldatu gabe uzten dira.</para>

en: Category for new areas:
eu: Kategoria eremu berrietarako:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
eu: Erakutsi edo ezkutatu irudiko eremuak

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
eu: Gutxienez kategoria baten <emphasis>kokatu daitezkeen etiketak</emphasis> gaitzen badituzu <interface>Ezarpenak|Konfiguratu KPhotoAlbum...|Kategoriak</interface>, irudiko eremu zehatz bat etiketa batekin harremanean jar dezakezu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
eu: Irudi bateko eremuak irudi-bakar oharpen moduan bakarrik erakutsi daitezke.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
eu: Txandakatu pantaila osoaren aurrebista

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren norabidearen aurka

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
eu: Biratu erlojuaren norabidean

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
eu: Kopiatu aurrez etiketatutako irudiaren etiketak

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
eu: Ezabatu irudia

en: or
eu: edo

en: and
eu: eta

en: Sort by date
eu: Ordenatu dataren arabera

en: Show only selected Ctrl+S
eu: Erakutsi hautatutakoak soilik Ktrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
eu: Zuk sartutako etiketa aurkitu berriei automatikoki ezartzen zaien etiketa da, etiketarik gabeko irudiak. (<interface>Ezarpenak|Konfiguratu KPhotoAlbum...|kategoriak| Etiketarik gabeko irudiak</interface>). Helburu horretarako hautatua dagoen bitartean ez da hemen agertuko.

en: No Item Selected
eu: Ez da elementurik hautatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Rename...
eu: Aldatu izena...

en: <b>Tag Groups</b>
eu: <b>Etiketa taldeak</b>

en: Tag groups
eu: Etiketa taldeak

en: Add this tag to a new tag group...
eu: Gehitu etiketa hau etiketa talde berri batera...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
eu: Egin etiketa honekin etiketa taldea eta gehitu etiketa...

en: Remove from tag group %1
eu: %1 etiketa taldetik ezabatu nahi duzu?

en: <b>Sorting</b>
eu: <b>Ordenatzea</b>

en: Usage
eu: Erabilera

en: Alphabetical (Flat)
eu: Alfabetikoa (Laua)

en: Alphabetical (Tree)
eu: Alfabetikoa (Zuhaitza)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
eu: <p>Ziur zaude "%1" ezabatzea nahi duzula?<br/>Elementua ezabatzean hari buruzko informazioa ezabatuko da elementua duen edozein iruditik.</p>

en: Really Delete %1?
eu: %1 ezabatzea nahi duzu?

en: Enter new name:
eu: Sartu izen berria:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
eu: <p>Ziur zaude "%1" aldatzea nahi duzula "%2" izenera?<br/>Horrela egitean, hau duen edozein irudiren "%3" ere izenez aldatuko da.</p>

en: New tag group
eu: Etiketa talde berria

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
eu: Izena etiketa talde berriarentzat non etiketa gehituko den:

en: Add a tag
eu: Gehitu etiketa bat

en: Name for the tag to be added to this tag group:
eu: Izena ezarri talde honetara gehituko den etiketari:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
eu: Ezabatu eremua

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
eu: <p>%1 jada ezarri da etiketa gisa irudi honetako beste eremu baten.</p><p>Jarraituz gero, aurreko etiketa kenduko da...</p>

en: Replace existing area?
eu: Ordezkatu dagoen eremua?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
eu: Kendu %1 (%2) etiketa

en: Associate with
eu: Esleitu honi

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
eu: Esleitu honi

en: Extracting Thumbnail
eu: Koadro txikiak ateratzen

en: Extract Video Thumbnail
eu: Bideo koadro txikiak ateratzen

en: Read Video Length
eu: Irakurri bideo luzera

en: Search for videos without length information
eu: Bilatu bideoak luzera informaziorik gabe

en: Searching for videos without video thumbnails
eu: Bilatu bideoak koadro txikirik gabe

en: Not Started
eu: Abiarazi gabe

[ctx: @title:column Background job id]
en: ID
eu: IDa

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
eu: Igarotako denbora

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
eu: Atzeko planoko lanen erakuslea

en: Pause
eu: Pausatu

en: Continue
eu: Jarraitu

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
eu: <p>Lan aktiboak: %1<br/>Lanak zain: %2<hr/><br/>Kolore kodeak:<ul><li><b>Berde keinukaria</b>: Atzeko planoko lan aktiboak</li><li><b>grisa</b>: Lan aktiborik ez</li><li><b>Horia solido</b>: Lerroko lana pausatuta</li><li><b>Horia keinukari</b>: Atzeko planoko lanen lerroa pausatuta, baina exekutatzen ari da aurreko planoko lana (bideo batetik koadro txikia ateratzea bezala, unean koadro txikien erakuslean ikusten dena)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
eu: Bestelakoak

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
eu[0]: Irudi 1
eu[1]: %1 irudi

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
eu[0]: Bideo 1
eu[1]: %1 bideo

en: Images
eu: Irudiak

en: Videos
eu: Bideoak

en: Start Date
eu: Hasiera-data

en: End Date
eu: Amaiera-data

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
eu: Denak

en: Geo Position
eu: Geokokapena

en: Exif Info
eu: EXIF informazioa

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
eu: Bilatu

en: Untagged Images
eu: Etiketarik gabeko irudiak

en: Show Thumbnails
eu: Erakutsi koadro txikiak

en: Search did not match any images or videos.
eu: Bilaketak ez du bat datorren irudi edo bideorik aurkitu.

en: Empty Search Result
eu: Bilaketaren emaitza hutsa

en: Exif Search
eu: EXIFen bilaketa

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
eu: bilatu

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
eu: <p>Ez duzu oraindik konfiguratu zer etiketa erabiliko den etiketarik gabeko irudiak adierazteko.</p><p>Jarraitu honako urratsak hori egiteko:<ul><li> <b>Ezarpenak</b> menua aukeratu.</li><li>aukeratu <b>Konfiguratu KPhotoAlbum</b></li><li>Orain, aukeratu <b>Kategoriak</b> ikonoa</li><li>Azkenik konfiguratu <b>Etiketarik gabeko irudiak</b> atala</li></ul></p>

en: Feature has not been configured
eu: Eginbidea ez da konfiguratu

en: "%1" and "%2"
eu: "%1" eta "%2"

en:  and "%1"
eu:  eta "%1"

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
eu[0]: <p>Elementu bat beste baten barrura arrastatu duzu: arrastatutako elementua azpikategoria bat izango da, jaregin zaion gainekoarena hain zuzen. Azpikategoriak egitate batzuk adierazteko erabil daiteke, adibidez, 'Matadeixe Azkoitian' adibidea hartzen badugu, Matadeixe elementua Azkoitia kategoriaren barruan jaregin dezakezu. Azpikategoriak konfiguratutakoan, adibidez, Azkoitiako irudi guztiak ikus ditzakezu arakatzailean elementu bat hautatuz.</p><p>"%3" kategoriaren azpian "%2" azpikategori gisa ezartzea nahi zenuen?</p>
eu[1]: <p>Elementu batzuk beste baten barrura arrastatu duzu: arrastatutako elementuak azpikategoriak izango dira, jaregin zaion gainekoarena hain zuzen. Azpikategoriak egitate batzuk adierazteko erabil daiteke, adibidez, 'Matadeixe eta Urrategi Azkoitian' adibidea hartzen badugu, 'Matadeixe' eta 'Urrategi' elementuak Azkoitia kategoriaren barruan jaregin ditzakezu. Azpikategoriak konfiguratutakoan, adibidez, Azkoitiako irudi guztiak ikus ditzakezu arakatzailean elementu bat hautatuz.</p><p>"%3" kategoriaren azpian "%2" azpikategori gisa ezartzea nahi zenituen?</p>

en: Move Items
eu: Aldatu elementuak lekuz

en: Zoom in
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom out
eu: Zooma urrundu

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
eu: Garbitu data hautapena

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
eu: <title>Data-barra</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>

en: Show Ranges
eu: Erakutsi barrutiak

en: Show Resolution Indicator
eu: Erakutsi bereizmenaren adierazlea

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
eu[0]: Zehatz 1
eu[1]: %1 zehatz

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
eu[0]: Barrutia +1
eu[1]: Barrutia +%1

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
eu[0]: = Guztira 1
eu[1]: = Guztira %1

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
eu[0]: Irudi/bideo %1
eu[1]: %1 irudi/bideo

en: 1 Year
eu: Urte 1

en: 1 Month
eu: Hilabete 1

en: 1 Week
eu: Aste 1

en: 1 Day
eu: Egun 1

en: 2 Hours
eu: 2 ordu

en: 10 Minutes
eu: 10 minutu

en: 1 Minute
eu: Minutu 1

en: 10 Seconds
eu: 10 segundo

en: Error when saving image '%1'.
eu: Errorea '%1' irudia gordetzean.

en: Error Saving Image
eu: Errorea irudia gordetzean

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
eu: urt.

[ctx: Abbreviated month name]
en: feb
eu: ots.

[ctx: Abbreviated month name]
en: mar
eu: mar.

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
eu: apr.

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
eu: mai.

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
eu: eka.

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
eu: uzt.

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
eu: abu.

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
eu: ira.

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
eu: urr.

[ctx: Abbreviated month name]
en: nov
eu: aza.

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
eu: abe.

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
eu: '%1' gordetze automatikoa badago lehendik ere (tamaina %3Kb), eta '%2' baino berriagoa da. Gordetze automatiko fitxategia erabili behar da?

en: Found Autosave File
eu: Gordetze automatikoa aurkituta

en: Loading information from images
eu: Irudietatik informazioa kargatzen

en: Media Type
eu: Euskarri mota

en: Image
eu: Irudia

en: Video
eu: Bideoa

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
eu: KPhotoAlbum -eskuz konpontzearen beharra dauka (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
eu: <p><b>Fitxategi berrietatik informazioa kargatzea</b></p><p>Irudi kopuruaren arabera, honek denbora pixka bat emango du<br/>Hala ere, irudi berriak aurkitzean soilik gertatzen da atzerapena.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
eu[0]: <p><b>%1 fitxategiaren egiaztapen-batura kalkulatzen</b></p>
eu[1]: <p><b>%1 fitxategien egiaztapen-batura kalkulatzen</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
eu: <p>Irudi bakoitzaren egiaztapen-batura gordetzean Kphotoalbum irudiak aurki ditzake nahiz eta irudia lekuz aldatu diskoan.</p>

en: Following files could not be read:
eu: Ezin izan dira honako fitxategiak irakurri:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
eu: %1(r)ik ez

en: not
eu: ez

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
eu: Bestelako %1(r)ik ez

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
eu: <p>Datu-base fitxategia (index.xml) KPhotoAlbum bertsio berriago batekoa da!</p><p>Baliteke fitxategi hau irakurtzeko gai izatea, baina bertan berriz idaztean, bertsio berriagoan idatzitako informazioa galdu egingo da</p>

en: index.xml version mismatch
eu: index.xml bertsioak ez datoz bat

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
eu: Karpeta

en: Tokens
eu: Tokenak

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
eu: <p>%1 lerroa, %2 zutabea:  '%3' bikoiztutako kategoria</p><p>aukeratu jarraitu bikoiztutako kategoria ez-ikusteko eta konponketa automatiko bat probatzeko, edo aukeratu utzi irteteko.</p>

en: Error in database file
eu: Errorea datu-base fitxategian

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
eu: <p><b>KPhotoAlbum ez ditu gehiago itzuliko kategoriak "arruntak". </b></p><p>Honek esan nahi du– Ingelesa ez den itzulpen bat badarabilzu  – zure hainbat kategoria orain ingelesez erakutsiko dira.</p><p>Zuk eskuz aldatu dezakezu kategorien izenak edonoiz eta zure datu-basean gorde.</p><p>Batzuetan, hutsik dauden bi kategoria jaso ditzakezu, "Folder" eta "Media Type". Ezabatu hauek.</p>

en: Changed standard category names
eu: Kategoria arrunten izenak aldatu dira

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
eu: <p>%1 lerroa, %2 zutabea: '%3' fitxategiko sarrera bikoiztua MD5 batuketa ezberdinaz.</p><p>Eskuz konpondu behar da!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
eu: <p>Zure irudiak/bideoak ez daudenez ordenatuta, dataren barra erabiliz nabigatzearen funtzionamendua ez da hain ona izango.</p> <p><b>Mantentze-lanak</b> menuan, <b>Bistaratu irudiak osatu gabeko datekin</b> elementua aurkituko duzu, dataren informazioa falta zaien irudiak aurkitzeko erabil dezakezu.</p><p>Exifeko datuetan edo fitxategian data ongi dutela uste dituzun irudiak hauta ditzakezu, eta exekutatu <b>Mantentze-lanak->Irakurri Exif informazioa</b> informazioa berriro irakurtzeko.</p><p>Azkenik, Behin irudiek haien datak ezarrita dituztela, exekutatu <b>Irudiak->Ordenatu hautatutakoak data eta orduaren arabera</b> hauek datu-basean ordenatzeko.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
eu: Irudiak/Bideoak ez daude ordenatuta

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
eu: <p>Datu-basean dauden irudi batzuk ez daukate irudien tamainari buruzko informaziorik; hau beharrezkoa da koadro txikien ikuspegian emaitza onenak lortzeko. Hau konpontzeko, joan <b>Mantentzea</b> menura, eta aurrenik aukeratu <b>Kendu koadro txiki guztiak</b>, gero aukeratu <tt>Eraiki koadro txikiak</tt>.</p><p>Horrela ez egitean irudien inguruan tarte gehiago egongo da koadro txikien ikuspegian, hori da dena, honek ez du bestelako larritasunik.</p>

en: Not All Images Have Size Information
eu: Irudi batzuk ez daukate tamainari buruzko informaziorik

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
eu: <p>Zure datu-basean kontraesanak aurkitu eta konpondu dira. Hainbat kategoria orain bateratu egin diren etiketak dituzte.</p><p>Ondorengo etiketek eskuzko berrikuste bat behar dute:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
eu: </ul></p><p>Eragindako irudi guztiei etiketa berria esleitu zaie, <em>KPhotoAlbum - eskuz konpondu behar dira</em>.</p>

en: Database repair required
eu: Datu-base konponketa behar da

en: No default setup file found
eu: Ez da konfigurazio lehenetsiaren fitxategia aurkitu

en: People
eu: Pertsonak

en: Places
eu: Lekuak

note: i18n("Events"))
en: Events
eu: Gertaerak

note: i18n("untagged"))
en: untagged
eu: Etiketarik gabeak

en: Error Running Demo
eu: Errorea demostrazioa exekutatzean

en: Unable to open '%1' for reading
eu: Ezin da '%1' irakurtzeko ireki

en: line %1 column %2 in file %3: %4
eu: %3 fitxategiko %1 lerroan, %2 zutabean: %4

en: Failed to recover the backup: %1
eu: Huts egin du babeskopia berreskuratzeak: %1

en: Error in file %1: No elements found
eu: Errorea %1 fitxategian: ez da elementurik aurkitu

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
eu: Errorea %1 fitxategian: 'KPhotoAlbum' espero zen goreneko elementu gisa, baina '%2' aurkitu da

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
eu: <p>Ezin da XML-an gorde datu-basea.</p>Ezin da ireki %1 fitxategiaerrore hau eman duelako: %2

en: Error while saving...
eu: Errorea gordetzean...

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
eu: <p>Huts egin du irudien datu-base bertsio zaharra kentzeak.</p><p>Mesedez saiatu berriz edo ordezkatu %1 fitxategia %2 fitxategiagatik eskuz!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
eu: <p>Huts egin du aldi baterako XML fitxategia behin betiko kokapenera mugitzeak.</p><p> Mesedez saiatu berriz edo %1 fitxategia berrizendatu %2 eskuz!</p>

en: Error creating zip file %1
eu: Errorea %1 fitxategi konprimitua sortzean

en: Error Making Numbered Backup
eu: Errorea zenbakidun babeskopia sortzean

en: Error writing file %1 to zip file %2
eu: Errorea %1 fitxategia idaztean %2 zip fitxategira

en: Error reading next element
eu: Errorea hurrengo elementua irakurtzean

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
eu: Hasi edo gelditu elementu bat irakurtzea espero zen baina %1 irakurri da.

en: Expected to read %1, but read %2
eu: %1 irakurtzea espero zen baina %2 irakurri da

en: Expected to read an end element but read %1
eu: Amaiera elementu bat irakurtzea espero zen baina %1 irakurri da

en: Expected to read start element '%1'
eu: '%1' hasiera elementua irakurtzea espero da

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
eu: <p>Errorea aurkitu da %1 lerroan, %2 zutabean:<nl/><message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
eu: <p>Errorearen informazio gehigarria:<nl/><message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
eu: <p>Datu-base bide-izena: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
eu: Errorea datu-basea irakurtzean

en: IPTC character set:
eu: IPTC karaktere-jokoa:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Group:
eu: Taldea:

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
eu: Irakurri Exif informazioa fitxategietatik

en: Update Exif search database
eu: Eguneratu Exif bilaketaren datu-basea

en: Update image date
eu: Eguneratu irudiaren data

en: Use modification date if Exif not found
eu: Erabili dataren aldaketa Exif ez bada aurkitzen

en: Update image orientation from Exif information
eu: Eguneratu irudiaren orientazioa Exif informaziotik

en: Update image description from Exif information
eu: Eguneratu irudiaren azalpena Exif informaziotik

en: Affected Files
eu: Eragindako fitxategiak

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
eu: <p>Kontuz ibili, Exifetik datuak ezartzean aurrez, irudia konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa erabiliz, eskuz sartu dituzun datuak <b>gainidatz</b> daitezke.</p>

en: Override image dates
eu: Gainidatzi irudiaren datuak

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
eu: Exif bilaketa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Aperture (F Number)
eu: Irekidura (F zenbakia)

en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
eu: hona

en: Camera
eu: Kamera

en: Lens
eu: Kamera-lentea

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: Iso setting
eu: ISOren ezarpenak

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
eu: seg.

en: 1 second
eu: segundo 1

en: Exposure time
eu: Esposizioaren denbora

en: Exposure Program
eu: Esposizioaren programa

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Metering Mode
eu: Neurketa modua

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Sharpness
eu: Enfokatze-maila

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: No cameras found in the database
eu: Ez da kamerarik aurkitu datu-basean

en: No lenses found in the database
eu: Ez da kamera-lenterik aurkitu datu-basean

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
eu: Datu-baseko irudi guztiek ez dute kamera-lenteen informaziorik. <note>Birsortu Exif bilaketa datu-basea ziurtatzeko kamera-lente datuak irudi guztietan.</note>

en: <p>No file name given!</p>
eu: <p>Ez da fitxategi izena eman!</p>

en: Generating images for HTML page
eu: HTML orrialdeentzako irudiak sortzen

en: Error copying %1 to %2
eu: Errorea %1 %2 gisa kopiatzean

en: <a href="%1">prev</a>
eu: <a href="%1">aurrekoa</a>

en: prev
eu: aurrekoa

en: <a href="index-%1.html">index</a>
eu: <a href="index-%1.html">indizea</a>

en: <a href="%1">next</a>
eu: <a href="%1">hurrengoa</a>

en: next
eu: hurrengoa

en: Could not create file '%1'.
eu: Ezin izan du '%1' fitxategia sortu.

en: Could Not Create File
eu: Ezin izan da fitxategia sortu

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
eu: <p>Ezin da %1 %2 gisa kopiatu</p>

en: Unable to write image '%1'.
eu: Ezin da '%1' irudia idatzi.

en: Date
eu: Data

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
eu: Esportatu HTMLra

en: Content
eu: Edukia

en: Page title:
eu: Orrialdearen titulua:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Create .kim export file
eu: Sortu .kim esportatzeko fitxategia

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
eu: Barneko filmak orrialdeetan

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
eu: Erabili HTML5 bideo etiketa

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
eu: <p>Aukera honek webgunetan erakusteko bideo fitxategiak sortuko ditu. avconv eta ffmpeg2theora behar dira bideo fitxategia sortzeko.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
eu: Sortu HTML5 bideo fitxategiak (mp4 and ogg)

en: What to Include
eu: Zer sartu

en: Layout
eu: Diseinua

en: Thumbnail size:
eu: Koadro txikien tamaina:

en: Number of columns:
eu: Zutabeen kopurua:

en: Theme:
eu: Gaia:

en: Theme Description
eu: Gai azalpena

en: Image Sizes
eu: Irudien tamainak

en: Full size
eu: Tamaina osoa

en: Destination
eu: Helburua

en: URL for final destination of .kim file:
eu: Amaierako helburuaren URLa .kim fitxategirako:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
eu: <p>Galeria urruneko kokapen batera mugitzen baduzu, ezarri hau helburuaren URLari.</p> <p>Honek bakarrik eragiten dio sortutako <filename>.kim</filename> fitxategiari.</p>

en: Open gallery in browser:
eu: Ireki galeria arakatzailean:

en: You must select at least one resolution.
eu: Gutxienez bereizmen bat hautatu behar duzu.

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
eu: Ezin izan da gairik aurkitu. Baliteke instalazioko errorea izatea

en: More than one theme is set as default, using theme %1
eu: Gai bat baino gehiago dago lehenetsi gisa ezarrita, %1 gaia erabiltzen

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
eu: egilea:

en: Failed to start
eu: Hastean huts egin du

en: Crashed
eu: Kraskatua

en: Timedout
eu: Denboraz kanpo

en: Read error
eu: Irakurketa errorea

en: Write error
eu: Idazketa errorea

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
eu: <p>Errorea bideo koadro txikiak ateratzean.<br/>Errorea: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
eu: Ezin izan da bideo koadro txikiak atera zenbait fitxategitan. Edo fitxategia nolabait hondatua dago edo bideoak ultra-motzak dira. Zure onerako, '%1' tokena ezarri zaie bideo hauei.
    
    (Zure egoera barrako argiak keinuak egiteari utzi arte itxaron beharko duzu, bideo kaltetu guztiak ikusteko.)

en: Building all thumbnails may take a long time.
eu: Koadro txiki guztiak sortzeak bere denbora tarte luzea behar du.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
eu: Zure koadro txiki guztiak berreraiki nahi dituzu?

en: Building thumbnails
eu: Eraiki koadro txikiak

en: Save an export file
eu: Sortu eta esportatu fitxategia

en: KPhotoAlbum import files
eu: KPhotoAlbum inportazio fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
eu: Esportatu konfigurazioa / kopiatu irudiak

en: How to Handle Images
eu: Nola kudeatu irudiak

en: Include in .kim file
eu: Sartu .kim fitxategian

en: Do not copy files, only generate .kim file
eu: Ez kopiatu fitxategiak, .kim fitxategia sortu bakarrik

en: Automatically copy next to .kim file
eu: Kopiatu automatikoki .kim fitxategiaren alboan

en: Hard link next to .kim file
eu: Esteka gogorra .kim fitxategiaren alboan

en: Symbolic link next to .kim file
eu: Esteka sinbolikoa .kim fitxategiaren alboan

en: Compress export file
eu: Konprimitu esportatzeko fitxategia

en: Generate thumbnails
eu: Sortu koadro txikiak

en: Limit maximum image dimensions to:
eu: Irudien gehienezko dimentsioak:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
eu: <p>Irudiak konprimitu gabeko fitxategi-formatuan badaude, hau aktiba dezakezu; bestela, denbora alferrik galduko da inportatzeko eta esportatzeko eragiketan.</p><p>Beste era batera esanda, ez aktibatu hau irudiak jpg, png edo gif formatuan badaude; baina aktibatu irudiak tiff formatuan gordeta egonez gero.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
eu: <p>Sortu koadro txikien irudiak</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
eu: <p>Aukera honekin irudien gehienezko dimentsioak (zabalera eta altuera) muga dezakezu. Horrela egitean, esportatutako fitxategiak txikiagoak izango dira, baina kalitatea baxuagoa edukiko dute norbaitek irudiak dimentsio handiagoetan ikustea nahi badu.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
eu: <p>Irudiak esportatzean, gogoratu irudi hauek inportatzea nahi dituenak bi gauza beharko ditu:<br/>1) metadatuen informazioa (irudiaren edukia, data, e.a.)<br/>2) beren irudiak.</p><p>Irudi beraiek .kim fitxategiaren alboan koka daitezke, edo kim fitxategian kopiatu. Irudiak .kim fitxategian kopiatzeak ongi funtzionatzen du guztia nahi duen edukiontzi batentzako, edo irudi horietariko gehiengoarentzako, adibidez, irudien multzo osoa posta bidaltzeko. Hala ere, irudiak webgune batean jartzean, pertsona askok ikus ditzakete, baina gutxi batzuk deskargatu. Honelako egoeretan, hobeagoa da irudiak eta .kim fitxategia banatzea, batak bestearen alboan  kokatuz, horrela erabiltzaileak nahi dituen irudiak atzi ditzake.</p>

en: Error creating zip file
eu: Errorea fitxategi konprimitua sortzean

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: Creating index file
eu: Indizearen fitxategia sortzen

en: Creating thumbnails
eu: Koadro txikiak sortzen

en: Copying image files
eu: Irudien fitxategiak kopiatzen

en: Error writing file %1
eu: Errorea %1 fitxategia idaztean

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
eu: <p>Beste KPhotoAlbum-eko erabiltzaileek orain inportatzeko fitxategia kargatu dezakete beraien datu-baseetan Fitxategia menuko <b>inportatu</b> elementua erabiliz.</p><p>Webgune batean aurkitzen badira, eta web zerbitzaria ongi konfiguratuta badago, Konqueror-en horren gainean klik bat egitea besterik ez dute behar.Hau gaitzeko, web zerbitzaria konfiguratuta egon behar du KPhotoAlbum-entzako. Hori egiteko, gehitu <b>/etc/httpd/mime.types</b> edo antzeko fitxategiari honako lerroa: <pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre> Honela, web zerbitzariak Konqueror-i esango dio KPhotoAlbum fitxategi bat dela bere estekaren gainean klik egitean, bestela web zerbitzariak testu soileko fitxategia dela esango dio Konqueror-i.</p>

en: How to Use the Export File
eu: Nola erabili esportatzeko fitxategia

en: KPhotoAlbum Export Files
eu: KPhotoAlbum esportazio fitxategiak

en: Unable to create temporary file
eu: Ezin da aldi baterako fitxategia sortu

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
eu: <p>XML fitxategiak ez du irudien iturburua zehaztu, honek fitxategia hondatuta dagoela adierazten du.</p>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
eu: Sarrera

en: Select All
eu: Hautatu denak

en: Deselect All
eu: Desautatu denak

en: Select Which Images to Import
eu: Hautatu irudiak inportatzeko

en: Destination of images:
eu: Irudien helburua:

en: Destination of Images
eu: Irudien helburua

en: Match Categories
eu: Bat datozten kategoriak

en: How to resolve clashes
eu: Nola konpondu talkak

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
eu: Irudiak kopiatzen

en: Error when writing image %1
eu: Errorea %1 irudia idaztean

en: Updating Database
eu: Datu-basea eguneratzen

en: Cannot copy from any of the following locations:
eu: Ezin da ezer kopiatu kokaleku hauetatik:

en: Key in file
eu: Gakoa fitxategian

en: Key in your database
eu: Gakoa datu-basean

en: Unable to open '%1' for reading.
eu: Ezin da '%1' irakurtzeko ireki.

en: Error Importing Data
eu: Errorea datuak inportatzean

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
eu: Errorea index.xml fitxategia %1(e)tik irakurtzean. Badirudi fitxategia hondatuta dagoela.

en: No thumbnail existed in export file for %1
eu: Ez dago %1(r)en koadro txikirik esportatzeko fitxategian

en: No image existed in export file for %1
eu: Ez dago %1(r)en irudirik esportatzeko fitxategian

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
eu[0]: Inportatutako fitxategiko irudi batek datu-baseko irudi baten MD5 kontrol-batura berdina du, nola konpon daiteke?
eu[1]: Inportatutako fitxategiko %1 irudiek datu-baseko irudien MD5 kontrol-batura berdina dute, nola konpon daiteke?

en: Use data from
    Import File
eu: Erabili datuak
    inportatutako fitxategitik

en: Use data from
    Database
eu: Erabili datuak
    datu-basetik

en: Merge data
eu: Batu datuak

en: Date and Time
eu: Data eta ordua

en: Development, Maintainer
eu: Garapen arduraduna

en: Development, Optimization
eu: Garapen optimizazioa

en: Development, Releases, Website
eu: Garapena, argitaratzeak, webgunea

en: Former Maintainer, Project Creator
eu: Aurreko arduraduna, proiektu sortzailea

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
eu: Pribatutasuna

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
eu: &Mantentzea

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
eu: Pluginak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
eu: Irudien dataren informazioa irakurtzean, haien Exifeko informazioa erabiltzen da. Hala ere, agian KPhotoAlbum-en instalazio honek ez du Exifen informazioaren euskarririk, edo fitxategian baliozkoa ez den informazioa egon liteke. Babes gisa, KPhotoAlbumek irudiaren data-zigilua erabil dezake (hala ere gerta daiteke hori ere baliozkoa ez izatea irudia eskaneatutakoa den kasuan). Beraz, galdera hau da: KPhotoAlbumek irudien data-zigiluetan fidatu behar du?

en: Trust Time Stamps?
eu: Fidatu data-zigiluetaz?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
eu: <p>Errorea gertatu da Exif bilaketa datu-basera sartu nahi izatean. Errorea datu-base fitxategia apurtua dagoenekotan bezalakoa da</p><p>Arazoa konpontzeko exekutatu Mantentzea->Birsortu Exif bilaketaren datu-basea.</p><hr/><p>Arazketarentzako: exekutatzea saiatu den komandoa hau da:<br/>%1</p><p>Errorearen mezua honakoa da:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
eu: Errorea Exif datu-basean

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
eu: <p>Errorea gertatu da Exif bilaketa datu-basera irekitzean.</p><p>Arazoa konpontzeko exekutatu Mantentzea->Birsortu Exif bilaketaren datu-basea.</p><hr/><p>Errorearen mezua honakoa da:<br/>%1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
eu: <p>Exif bilaketa datu-basera hondatua dago eta ez du daturik.</p><p>Arazoa konpontzeko exekutatu Mantentzea->Birsortu Exif bilaketaren datu-basea.</p>

en: KDE Photo Album
eu: KDEko argazkien albuma

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
eu: Elkarrizketa-koadro polit bat erabiliz EXIFeko informazioa berriro irakurtzeko adabakia.

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
eu: Geo-kokapenaren orria arakatzailean eta hainbat errore konponketa

en: Some very useful features to improve workflow
eu: Hainbat eginbide erabilgarri eta lan-fluxu hobekuntzak

en: Patch to sort items in option listboxes
eu: Aukeren zerrendako elementuak ordenatzeko adabakia

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
eu: Akats ugari konpontzeko adabakiak, eginbide berriak baita ere

en: Theme support for HTML generation
eu: HTML sorrerarako gaiaren euskarria

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
eu: Koadro txikien ikuspegian irudiak ordenatzeko eta existitzen diren irudientzako EXIF irudietatik dataren informazioa irakurtzeko adabakiak.

en: Tremendous help with the English text in the application.
eu: Ikaragarrizko laguntza aplikazioaren Ingelesezko testuarekin.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
eu: KPhotoAlbum-entzako ikono baten garapena

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
eu: Koadro txikien karga azkartzeko eta irudiaren propietateen elkarrizketa-koadroko aurrebistaren adabakia.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
eu: Automatikoki multzokatu irudiak

en: Stack images with identical MD5 sum
eu: Multzokatu MD5 berdineko irudiak

en: Stack images based on file version detection
eu: Multzokatu irudiak fitxategi bertsio antzematean oinarriturik

en: Original to top
eu: Originala gainean

en: AutoStacking Options
eu: Automultzokatze aukerak

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
eu: Multzo egokian sartu bat datozen irudiak (Baldin baleude)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
eu: Uneko multzoko irudi multzokatzea atzera bota eta sortu beri bat bat datozenekin.

en: Skip images that are already in a stack
eu: Saltatu jada multzokatuak dauden irudiak

en: Show Category Editor
eu: Erakutsi kategoriaren editorea

en: Make Category Image
eu: Sortu irudiaren kategoria

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
eu: Elementuak kentzen

en: Removing 1 item | Removing %1 items
eu[0]: Elementu 1 kentzen
eu[1]: %1 elementu kentzen

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
eu[0]: Hautatutako elementua datu-basetik kendu egingo da.<br/>Zer egitea nahi duzu diskoko fitxategiarekin?
eu[1]: Hautatutako %1 elementu datu-basetik kendu egingo dira.<br/>Zer egitea nahi duzu diskoko fitxategiekin?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
eu[0]: Bota fitxategia zakarrontzira
eu[1]: Bota %1 fitxategi zakarrontzira

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
eu[0]: Ezabatu fitxategia diskotik
eu[1]: Ezabatu %1 fitxategi diskotik

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
eu[0]: Soilik datu-basetik kendu elementua
eu[1]: Soilik datu-basetik kendu %1 elementu

en: Merge these images
eu: Batu irudi hauek

en: Select target:
eu: Hautatu jomuga:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
eu: <p> Azpian zure datu-basean bikoiztuak dauden irudien zerrenda dago.<br/> Aukeratu zeintzuk batu eta bikoiztutako zein gorde behar den. <br/> Ezabatutako irudien etiketa eta deskribapenak mantentzen den irudian gordeko dira</p>

en: Move to &trash
eu: Bota &zakarrontzira

en: &Delete from disk
eu: &Ezabatu diskotik

en: &Block from database
eu: &Trabatu datu-basetik

en: Select &All
eu: Hautatu &denak

en: Select &None
eu: &Bat ere ez hautatu

en: %1 of %2 selected
eu: %1(e)tik %2 fitxategi hautatuta

en: No duplicates found
eu: Ez da bikoiztutakorik aurkitu

en: Current Item
eu: Uneko elementua

en: All Selected Items
eu: Hautatutako elementu guztiak

en: Copy and Open
eu: Kopiatu eta ireki

en: Open With...
eu: Ireki honekin...

en: Your Command Line
eu: Komando-lerroa

en: Invoke External Program
eu: Deitu kanpoko programari

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
eu: Eginbideen egoera

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
eu: <h1>Gainbegiratu</h1><p>KPhotoAlbum-en konpilatutako eta exekuzio garaiko eginbideen zerrenda ikus dezakezu azpian, baita haien egoera ere:</p>%1

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
eu: <h1><a name="database">SQLite datu-basearen euskarria</a></h1><p>KPhotoAlbum-ek EXIFen etiketa zehatz batzuk erabiliz bilaketak egitea baimentzen dizu. Horretarako, KPhotoAlbum-ek SQLite datu-basea behar du. Gainera, SQLite-ren Qt paketea (adib. qt-sql-sqlite) instalatuta egon behar da.</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
eu: <h1><a name="geomap">Mapa ikuspegia geokokatutako irudientzako</a></h1><p> KPhotoAlbum Marble euskarriaz eraiki bada, KPhotoAlbum irudiak mapan erakutsi ditzake geokokapen informazioaz..</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
eu: <h1><a name="videoPreview">Bideo koadro txiki euskarria</a></h1><p>KPhotoAlbum  <tt>ffmpeg</tt> erabil dezake bideoetatik koadro-txikiak ateratzeko. Koadro-txiki hauek erabiltzen dira koadro-txiki erakuslean bideoak aurreikusteko.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
eu: <h1><a name="videoInfo">Bideo metadatu euskarria</a></h1><p>KPhotoAlbum  <tt>ffprobe</tt> erabili ahal du informazio ugari ateratzeko bideoetatik.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>

en: Plug-ins available
eu: Plugin erabilgarriak

en: SQLite database support (used for Exif searches)
eu: SQLite datu-basearen euskarria (EXIF bilaketetan erabiltzen da)

en: Map view for geotagged images.
eu: Mapa ikuspegia geokokatutako irudietan

en: Video thumbnail support
eu: Bideoen koadro txikien euskarria

en: Video metadata support
eu: Bideoen matadatu euskarria

[ctx: Feature available]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Feature not available]
en: No
eu: Ez

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
eu[0]: Koadro txiki 1 erakusten
eu[1]: %1 koadro txiki erakusten

en: (%1 selected)
eu: (%1 hautatua(k))

en: Total: %1
eu: Guztira: %1

en: 1 match | %1 matches
eu[0]: Bat datorren 1
eu[1]: Bat datoztenak %1

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
eu: Bilatu data falta zaien irudi eta bideoak

en: Which Images and Videos to Display
eu: Zer irudi eta bideo bistaratu

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
eu: Bilatu baliozko data, baina baliogabeko data-zigiluak, dituzten irudi eta bideoak

en: Search for images and videos missing date and time
eu: Bilatu data eta ordua falta zaien irudi eta bideoak

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
eu: Bilatu data partzialak dituzten irudi eta bideoak (1971 bezala 11/7-1971 datarentzako)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
eu: Irudiaren informazioa

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
eu: <h1>Bistaratutako elementuen daten aldaketak ikus ditzakezu.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
eu: Fitxategiaren propietateak irakurtzen

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
eu: Erabili <databaseFile> lehenetsiaren ordez. Zaharkitua - erabili '--db <databaseFile>' ordez.

en: databaseFile
eu: Datu-basearen fitxategia

en: Use <databaseFile> instead of the default.
eu: Erabili <databaseFile> lehenetsiaren ordez.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
eu: KPhotoAlbum aurrez eraikitako demostrazioko irudiekin abiarazten du

en: Import file.
eu: Inportatu fitxategia.

en: file.kim
eu: fitxategia.kim

en: Listen for network connections.
eu: Sare konexioak entzuten.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
eu: Sare konexioak entzuten <interface_address> helbidean.

en: interface_address
eu: Interfaze_helbidea

en: Search for new images on startup.
eu: Bilatu irudi berriak abioan

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
eu: <p>Sartu komandoa azpian exekutatzeko:</p><p><i>Fitxategien zerrendarekin ordeztuko da '%denak'</i></p>

[ctx: As in 'Execute a command and replace any occurrence of %all with the filenames of all selected files']
en: %all
eu: %denak

[ctx: As in 'Execute a command for each selected file in turn and replace any occurrence of %each with the filename]
en: %each
eu: %bakoitza

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
eu: <h1>Azalpena</h1><table><tr><td>Elementu kopurua</td><td>Kategoriako elementu desberdinen kopurua da.</td></tr><tr><td>Etiketak guztira</td><td> Zenbat etiketa egin diren zenbatzen du,<br/>adib. irudi guztietan zehar zenbatuta</td></tr><tr><td>Etiketak irudiko</td><td>Irudi bakoitzak batez besteko dituen etiketak zenbatzen ditu</td></tr></table><br/><br/>Ez zaitez elkarrizketa-koadro honetan gehiegi egon. arazo bat baitauka, kategoriak eta azpikategoriak zenbatzen ditu<br/> horrela, irudi bat Matadeixe, Errebala, Azkoitian atera bada, orduan 3 etiketa zenbatzen dira irudi horretarako,<br/>bakarra egon ordez.<br/>Ez dakit merłezi ote duen akatsa hau konpontzea, (nahikoa zaila delako konpontzen)<br/>agian elkarrizketa-koadroa kendu beharko litzateke.

en: <h1>Statistics</h1>
eu: <h1>Estatistikak</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
eu: Kategoria

en: # of Items
eu: Elementu kopurua

en: Tags Totals
eu: Etiketak guztira

en: Tags Per Picture
eu: Etiketak irudiko

en: Tag indication completed annotation
eu: Etiketa osatutako oharpenaren adierazle

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
eu: Etiketa zehatz bat erabiltzen baduzu irudi bat etiketatua izan dela adierazteko, orduan zehaztu hemen.

en: Category:
eu: Kategoria:

en: Tag:
eu: Etiketa:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: As in 'all images']
en: All
eu: Guztiak

en: Total
eu: Guztira

en: Thumbnail settings...
eu: Koadro txikien ezarpenak...

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
eu: Kendu tokenak

en: Select tokens to remove from all images and videos:
eu: Hautatu tokenak irudi eta bideo guztietatik kentzeko:

en: Select None
eu: Bat ere ez hautatu

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
eu: <h1>Ongi etorri KPhotoAlbumera</h1><p>KPhotoAlbum tresna indartsua da zure argazki eta bideoak gorde etiketatu eta kudeatzeko. Berak ez ditu zure aldatuko zure fitxategi preziatuak, indexatu bakarrik egingo ditu, zuk era errazean zure bideo eta argazkiak bilatu eta kudeatzeko.</p><p>Hasi erakusten KPhotoAlbumi non non dauden zure argazkiak sakatuz Sortu nire datu-basea . sakatu botoi hau ere KPhotoAlbum data-basea badaukazu eta berriz erabiltze hasi nahi baduzu.</p><p>Aurrez eraikitako bilduma bat probatuz seguruago sentitzen bazara, sakatu kargatu demostrazioa.</p>

en: Create My Own Database...
eu: Sortu nire datu-basea...

en: Load Demo
eu: Kargatu demostrazioa

en: Check My Feature Set
eu: Egiaztatu eginbideen multzoa

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
eu: <p>Badirudi KPhotoAlbum ez dela bere eginbide guztiekin konpilatu.Galdu ditzakezunen zerrenda da honakoa:<ul>%1</ul></p><p>Arazo hau nola konpontzen den buruzko xehetasunak <b>Laguntza</b> edo <b>KPhotoAlbum eginbideen egoera</b> menuetan aurki ditzakezu.</p>

en: Feature Check
eu: Eginbideen egiaztaketa

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
eu: Zorionak: eginbide dinamiko guztiak gaituta daude.

en: Loading Database
eu: Datu-basea kargatzen

en: Loading Main Window
eu: Leiho nagusia kargatzen

en: Searching for New Files
eu: Fitxategi berriak bilatzen

en: Do you want to save the changes?
eu: Aldaketak gordetzea nahi dituzu?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
eu: Hautatutako irudi batzuk jadanik multzo batekoak dira. Nahi duzu horiek dagokien multzotik kentzea eta berri bat erabat sortzea?

en: Unknown error, stack creation failed.
eu: Errore ezezaguna, huts egin du multzoa sortzean.

en: Stacking Error
eu: Multzokatze errorea

en: No item is selected.
eu: Ez da elementurik hautatu.

en: No Selection
eu: Hautapenik ez

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Saving... Done
eu: Gordetzen... Eginda

en: There are no images to be shown.
eu: Ez dago irudirik erakusteko.

en: Limit View to Selection
eu: Mugatu ikuspegia hautapenera

en: Generate HTML...
eu: Sortu HTML...

en: Import...
eu: Inportatu...

en: Export/Copy Images...
eu: Esportatu/Kopiatu irudiak...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
eu: Ezabatu hautatutakoa

en: Remove Tokens...
eu: Kendu tokenak...

en: Open List of Files...
eu: Ireki fitxategien zerrenda...

en: Annotate Individual Items
eu: Idatzi banakako elementuen oharrak

en: Annotate Multiple Items at a Time
eu: Idatzi hainbat elementuren oharrak aldi berean

en: Merge Images into a Stack
eu: Batu irudiak multzo batean

en: Remove Images from Stack
eu: Kendu irudiak multzotik

en: Set as First Image in Stack
eu: Ezarri multzoko aurreneko irudi gisa

en: View
eu: Ikusi

en: View (In New Window)
eu: Ikusi (leiho berrian)

en: Run Slide Show
eu: Exekutatu diapositiba-erakusketa

en: Run Randomized Slide Show
eu: Exekutatu diapositiba-aurkezpena ausaz

en: Collapse all stacks
eu: Tolestu multzo guztiak

en: Expand all stacks
eu: Zabaldu multzo guztiak

en: Show &Oldest First
eu: Erakutsi &zaharrena aurrenik

en: Show &Newest First
eu: Erakutsi &berriena aurrenik

en: Sort Selected by Date && Time
eu: Ordenatu hautatutakoak data eta orduaren arabera

en: Jump to Context
eu: Joan testuingurura

en: Lock Images
eu: Blokeatu irudiak

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Lock Away All Other Items
eu: Blokeatu beste elementu guztiak

en: Lock Away Current Set of Items
eu: Blokeatu uneko elementuen multzoa

en: Configure Current View
eu: Konfiguratu uneko ikuspegia

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: Tree with User Icons
eu: Zuhaitza erabiltzailearen ikonoekin

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
eu: Erakutsi argibideak koadro txikien leihoan

en: Display Images and Videos Not on Disk
eu: Bistaratu diskoan ez dauden irudi eta bideoak

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
eu: Bistaratu osatu gabeko data duten irudi eta bideoak...

en: Merge duplicates
eu: Batu bikoiztuak

en: Rescan for Images and Videos
eu: Bilatu irudi eta bideo berriak

en: Recreate Exif Search Database
eu: Sortu berriro EXIFen bilaketaren datu-basea

en: Read Exif Info from Files...
eu: Irakurri Exif informazioa fitxategietatik...

en: Sort All by Date && Time
eu: Ordenatu denak data eta orduaren arabera

en: Automatically Stack Selected Images...
eu: Automatikoki multzokatu hautatutako irudiak...

en: Build Thumbnails
eu: Eraiki koadro txikiak

en: Statistics...
eu: Estatistikak...

en: Mark As Untagged
eu: Markatu etiketarik gabea bezala

en: Enable All Messages
eu: Gaitu mezu guztiak

en: Run KPhotoAlbum Demo
eu: Exekutatu KPhotoAlbum-en demostrazioa

en: KPhotoAlbum Feature Status
eu: KPhotoAlbum-en eginbideen egoera

en: Show Demo Videos
eu: Erakutsi demostrazioaren bideoak

en: Use next video thumbnail
eu: Erabili hurrengo bideo koadro txikia

en: Use previous video thumbnail
eu: Erabili aurreko bideo koadro txikia

en: Auto saving....
eu: Automatikoki gordetzen...

en: Auto saving.... Done
eu: Automatikoki gordetzen... Eginda

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
eu: <p>Emandako indize fitxategia ez dago, hurrengo hau sortu nahi duzu?<br />%1/index.xml</p>

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
eu: <p>Etiketa bat konfiguratua daukazu irudi ez etiketatuentzat, baina etiketa bera edo bere kategoria ez dago datu-basean.</p><p>Mesedez, berrikusi zure etiketarik gabekoen etiketa <interface>Ezarpenak|konfiguratu KPhotoAlbum...|Kategoriak</interface></p>

en: General
eu: Orokorra

en: Viewer
eu: Ikustailea

en: Annotation Dialog
eu: Oharra idazteko elkarrizketa-koadroa

en: Thumbnail View
eu: Koadro txikien ikuspegia

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
eu: <p>Mezuen kutxa guztiak gaitzea nahi duzu, nahiz eta aurretik ez-erakutsi-berriro kontrol-koadroa aktibatu duzu?</p>

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
eu: <p>KPhotoAlbum-ek barneko errore bat izan du (pluginaren menua falta da 'MainWindow::Window::setupPluginMenu'-an). 'make install' exekutatzea falta dela adierazten du. Zeuk konpilatu baduzu KPhotoAlbum, exekutatu 'make install'. Bestela, bidali errore honi buruzko txostena.</p> <p>KPhotoAlbum-ek exekutatzen jarraituko du, baina ez osoki beranduago kraskatu daiteke 'make install' falta delako.</p>

en: Internal Error
eu: Barneko errorea

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
eu: Irudia(k) ondo partekatu dira. Kokapena arbelera kopiatzen...

en: Successfully shared image(s).
eu: Irudia(k) ondo partekatu dira.

en: Image sharing failed with message: %1
eu: Irudi partekatzeak huts egin du: %1

en: Open List of Files
eu: Ireki fitxategien zerrenda

en: No images matching your input were found.
eu: Ez da bat datorren irudirik aurkitu sarreran.

en: No Matches
eu: Ez dago bat datorrenik

en: Rereading Exif information from all images
eu: Irudi guztien Exif informazioa berriro irakurtzen

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
eu: Koadro txikien zabalera: %1 px (Gordetze tamaina: %2 px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
eu: <p>Ezin da aurkitu ffmpeg sisteman.</p><p>Bera gabe, KPhotoAlbum ez da gai izango bideo luzera eta koadro txikiak erakusteko. Mesedez instalatu ffmpeg paketea</p>

en: Video thumbnails are not available
eu: Bideo koadro txikiak ez daude erabilgarri

en: Save the current map settings
eu: Gorde uneko mapa ezarpenak

en: Go to last map position
eu: Joan azken mapa kokalekura

en: Show thumbnails
eu: Erakutsi koadro txikiak

en: Map view
eu: Maparen ikuspegia

en: Settings saved!
eu: Ezarpenak gordeta

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
eu: <i>Irudietatik koordenatuak kargatzen...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
eu: <i>Irudi honek ez dauka koordenatu geografikorik.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
eu: <i>Hautatutako hainbat irudik ez daukate koordenatu geografikorik.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
eu: <i>Koordenatu geografikoen bilaketa.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
eu: <i>Hautatutako irudietatik batek ere ez du koordenatu geografikorik.</i>

en: Share
eu: Partekatu

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
eu: Ikono honek KPhotoAlbum android gailu batera konektatua dagoela adierazten du.
     Egin klik ikonoan txandakatzeko sare lokaleko bezeroak entzuteko.
     Sare lokalak ez badu onartzen android bezero eta KPhotoAlbumen arteko pakete banaketa , egin eskomako klik ikonoan eta zehaztu android gailuaren helbidea.
     Android bezeroa Google Playtik deskargatu daiteke.

en: Android device address:
eu: Android gailuaren helbidea:

en: Unable to bind to socket
eu: Ezin Socket lotura egin

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
eu: Ezinezkoa urruneko android gailuaren konexioa entzun. Seguru aski beste KPhotoAlbum bat martxan daukazu.

en: Invalid Version
eu: Bertsio baliogabea

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
eu: Bertsioak ez datoz bat mahaigaineko KPhotoAlbum eta urruneko bezeroaren artean.
    Mahaigaineko protokolo bertsioa: %1
    Urruneko protokolo bertsioa: %2

en: Remove birthday
eu: Kendu jaiotze data

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
eu: Sartu elementuen (Pertsonak) jaiotze datak hemen eta irudiak ikustean beraien adina erakutsiko da.

en: Name
eu: Izena

en: Birthday
eu: Jaiotze data

en: Birthday of %1:
eu: %1(are)n jaiotze data:

en: Enter a date...
eu: Sartu data...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
eu: <i>Aukeratu ezkerreko elementu bat jaiotze data editatzeko</i>

en: Category Settings
eu: Kategoria ezarpenak

en: New
eu: Berria

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Positionable tags:
eu: Etiketa kokagarriak:

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Preferred view:
eu: Hobetsitako ikuspegia:

en: List View
eu: Zerrenden ikuspegia

en: List View with Custom Thumbnails
eu: Zerrenden ikuspegia koadro txiki pertsonalizatuekin

en: Icon View
eu: Ikonoen ikuspegia

en: Icon View with Custom Thumbnails
eu: Ikonoen ikuspegia koadro txiki pertsonalizatuekin

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
eu: <font color='red'>Datu-baseak gorde gabeko aldaketak ditu. Hauek gordetzen ez diren bitartean,<br/>kategoria izenak ezin dira aldatu eta berriak ezin dira gehitu.</font>

en: Save the DB now
eu: Gorde DB orain

en: Settings for category <b>%1</b>
eu: <b>%1 kategoriaren ezarpenak</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
eu: <i>Aldaketa egiteke: Aldaketa izenean jarri "%1"</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
eu: <p>Ezin da kategoria izena aldatu "%1"-(e)tik "%2"-(e)ra:</p><p>"%2" kategoria izen berezia da, gordeta dagoena eta ezin da ohiko kategoria baten erabili.</p>

en: Invalid category name
eu: Baliogabeko kategoria izena

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
eu: <p> "%1"kategoriaren izena ezin da jarri "%2":</p><p>Kategoria izen hori jada badago.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
eu: <p> "%1"kategoriaren izena ezin da jarri "%2":</p><p>"%2" kategoriaren izena izen aldaketa baten zain dago. Mesedez, lehenengo gorde aldaketa hau</p>

en: Unsaved pending renaming action
eu: Gorde gabeko izen aldaketa ekintza

en: New category
eu: Kategoria berria

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
eu: <p>Benetan "%1" kategoria ezabatzea nahi duzu?</p>

en: <i>Choose a category to edit it</i>
eu: <i>Hautatu kategoria editatzeko</i>

en: Choose speed over readability for index.xml file
eu: Aukeratu abiadura index.xml fitxategiaren fidagarritasunaren gainetik

en: Compress backup file
eu: Konprimitu babeskopia

en: Auto save every:
eu: Gorde automatikoki:

en: Number of backups to keep:
eu: Babeskopia kopurua mantentzeko:

en: Infinite
eu: Mugagabea

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
eu: <p>KPhotoAlbum-ek index.xml fitxategiaren hainbat babeskopia mantendu ditzakezu index.xml~1~ index.xml~2~ e.a. izeneko  kopiak erabiliz. KPhotoAlbum-ek babeskopiaren fitxategi zaharrena ezaba dezake babeskopien gehienezko kopurura iristean.</p><p>index.xml fitxategia asko hazi daiteke irudi ugari badituzu, eta kasu horretan egokia da KPhotoAlbum aplikazioak babeskopien fitxategiak konprimitzea eskatzea diskoan lekua mantentzeko.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
eu: <p>KPhotoAlbum-ek index.xml fitxategi bakuna erabiltzen du bere <i>datu-base</i> gisa. Irudi askorekin denbora luzea igaro dezake fitxategi hau irakurtzen. Denbora hau erdira jaitsi dezakezu, kontrol-koadro hau aktibatuz. Honen desabantaila index.xml fitxategia ez dela hain erraza izango pertsonek irakurtzeko.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
eu: Exif/IPTC informazioa ikustailean erakusteko

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
eu: Exif/IPTC informazioa Exifen elkarrizketa-koadroan erakusteko

en: Character set for image metadata:
eu: Karaktere-jokoa irudien metadatuentzako:

en: New File Searches
eu: Fitxategi berrien bilaketa

en: Search for new images and videos on startup
eu: Bilatu irudi eta bideo berriak abioan

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
eu: Ez-ikusi fitxategi luzapenak irudi eta bideo berriak bilatzean

en: Skip symbolic links when searching for new images
eu: Saltatu esteka sinbolikoak irudi berriak bilatzean

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
eu: Ez irakurri RAW fitxategiak bat datozten JPEG/TIFF fitxategiak existitzen badira

en: Directories to exclude from new file search:
eu: Direktorioak fitxategien berrien bilaketatik kanpo uzteko:

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
eu: <p>KPhotoAlbum-ek irudi eta bideo berriak bila ditzake abiaraztean, hau lantzeak ordea denbora luze jo dezakeenez, agian nahiago duzu irudi eta bideo berriak eskuz bilatzea <b>Mantenimendua -> Bilatu irudi berriak</b> menua erabiliz.</p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
eu: <p>KPhotoAlbum normalean irudi eta bideoak bere fitxategi luzapenen arabera bilatzen ditu. Aukera hau, fitxategi <em>denak</em> ezartzen bada, bai datu-basean bai blokeo zerrenda Mime motaren arabera egiaztatuko da, luzapena edozein dela ere. Honek luzapenen araberako bilaketa baino asko luzeago hartuko du!</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
eu: <p>KPhotoAlbum-ek irudi gordinen (raw) mota jakin batzuk irakurtzeko ahalmena dauka. Kamera batzuk argazkiak bai RAW bai JPEG edo TIFF formatuan gordetzeko aukera dute. Honelakoetan, irudiak bikoiztuta gordetzen dira KPhotoAlbum-en, eta baliteke hori nahi ez izatea. Aukera hau gaitzen bada, KPhotoAlbum-ek ez ditu RAW fitxategirik irakurriko bat datozten irudien fitxategiak aurkitzean.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
eu: <p>Hemen definitutako direktorioak (komekin banatuta <tt>,</tt>) salto egingo dira irudiak bilatzean. Hainbat tresnen koadro txikien direktorioak hemen konfiguratu beharko lirateke, adibidez, <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
eu: Fitxategiaren bertsioa atzemateko ezarpenak

en: Try to detect multiple versions of files
eu: Saiatu fitxategien hainbat bertsio atzematen

en: File versions search regexp:
eu: Fitxategien bertsioak bilatzeko adi. erreg.:

en: Original file replacement text:
eu: Jatorrizko fitxategiaren ordezko testua:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
eu: Eraman metadatuak (adib. ezabatu etiketak jatorritik)

en: Automatically stack new versions of images
eu: Automatikoki multzokatu irudien bertsioak

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
eu: <p>KPhotoAlbumek fitxategi berriak bilatzean, eta <i>aldatutako fitxategiaren bilaketaren adierazpen erregularra</i>-rekin bat etortzen den fitxategi bat aurkitzen badu, irudiaren jatorrizko bertsio bat existitzen dela uste du. Adierazpen erregularraren eredua <i>jatorrizko fitxategiaren testuarekin</i> ordeztuko da, eta fitxategi hura existitzen bada, esleitutako metadatu guztiak (kategorien informazioa, puntuazioak, e.a.) jatorrizko fitxategitik berri batera kopiatuko edo mugituko dira.</p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
eu: <p> <i>Fitxategi bertsioen bilaketa adierazpen erregularrean</i> bat datorrena ordezkatzeko erabiliko den katea. Puntu eta komaz (<tt>;</tt>) banatutako zerrenda bat izan daiteke. Kate bakoitza ordezkatzeko erabiliko da bat datozen fitxategi berrien izenetan, Jatorrizko fitxategia aurkitu arte edo aukera gabe gelditzen garen arte.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
eu: <p>Etiketak fitxategi jatorrizko berrira mugituko dira. Honela irudiaren azken bertsioa bakarrik dago etiketatua.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
eu: <p>Aukera hau ezartzen bada, irudiaren bertsio berriak automatikoki multzotzen dira eta multzoaren gainean kokatzen dira. Honela irudi berria erakutsiko da multzoa tolestu egoeran dagoenean. - Egoera lehenetsia KPhotoAlbumen.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
eu: Kopiatu fitxategia eta ireki honekin kanpo aplikazio batekin

en: Copy file search regexp:
eu: Kopiatu fitxategiaren bilaketaren adi. erreg.:

en: Copy file replacement text:
eu: Kopiatu fitxategiaren ordezko testua:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
eu: <p>KPhotoAlbum kanpo aplikazio bat erabiliz irudi bat irekitzean kopia bat egin dezake. Ezarpen honek irudi berriaren izena finkatzen du.</p><p>Adierazpen erregularrak jatorrizko fitxategiko izeneko zein zati ordezkatzen den  <i>ordezko testua</i>definitzen du.. Adib. Adie.Erreg. <i>"\.(jpg|png)"</i> eta ordezko testua <i>"-mold.\1"</i>  zerbait.jpg  zerbait-mold.jpg fitxategira kopiatuko du eta fitxategi berria aukeratutako aplikazioan irekiko da.</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
eu: ESPERIMENTALA: egokitu irudi berrien kargatzea errendimendua hoberenerako

en: Type of media on which your images are stored.
eu: Zure irudiak gordetzen diren gailu mota

en: Hard Disk
eu: Disko gogorra

en: Network
eu: Sarea

en: Slow PCIe/NVMe
eu: PCIe/NVMe motela

en: Fast PCIe/NVMe
eu: PCIe/NVMe azkarra

en: Manual Settings
eu: Eskuzko ezarpenak

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
eu: <p>Egokitu irudi kargatzea errendimendu hoberenerako datu-basea gordeta daukazun zure gailu motaren arabera. Irudien datu-basea hainbat euskarritan badaukazu aukeratu erabilitakoetatik guztietan motelena.</p><p>Erabili eskuzko ezarpenak kargatzearen hobekuntzaren zehetasunak konfiguratzeko.</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
eu: Kalkulatu MD5 egiaztapen-batura irudien aurrekarga egiten ari den bitartean

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
eu: <p>Kalkulatu MD5 egiaztapen-batura irudien aurrekarga egiten den bitartean. Hau oso ondo dabil euskarria oso azkarra denean, NVMe unitateak bezala.  Euskarria motela bada,honek errendimendua jaisten du egiaztapen-batura kalkuluak gehiago itxaron beharra baitauka irudi aurre-kargatzeari.</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
eu: Irudiak Aurre-kargatzeko (arakatzeko) erabiliko den hari kopurua.

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
eu: <p>Egiaztapen-baturak kalkulatzen direnean, irudiak aurre-kargatzeko erabiliko diren hari kopurua hauek memorian izateko. Biltegiratzea azkarragoa izateko orokorrean hauek igo egin behar dira baina, ez zure PUZk dituen nukleoen gainetik. Lehenetsia 1 da, disko gogor mekanikoekin ondo dabilena.</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
eu: Irudien koadro txikiak Aurre-kargatzeko (arakatzeko) erabiliko den hari kopurua

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
eu: <p>Koadro txikiak eraiki aurretik irudiak aurre-kargatzeko erabiliko diren hari kopurua. Orokorrean 1 ezartzen da; salbuespena biltegiratze oso azkarra duzula izan daiteke.</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
eu: Koadro txikiak sortzeko erabiliko den hari kopurua

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
eu: <p>Koadro txikiak sortzeko erabiliko den hari kopurua. 0 balioa ezartzen bada automatikoki ezarriko da nukleo kopurua baino bat gutxiagoan, gutxienez bat eta ez hiru baino gehiago. Biltegiratze azkarra eta nukleo gehiagoko PUZa badituzu balioa handituz hobekuntza soma dezakezu. </p><p>KPhotoAlbum berrabiarazi behar da aldaketek eragina izan dezaten.</p>

en: Loading New Images
eu: Irudi berriak kargatzen

en: Trust image dates:
eu: Fidatu irudien dataz:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
eu: Beti

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
eu: Galdetu

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
eu: Inoiz ez

en: Use Exif orientation information
eu: Erabili Exifen orientazioaren informazioa

en: Use Exif description
eu: Erabili Exifen azalpena

en: Strip out camera generated default descriptions
eu: Kamerak lehenetsiz sortutako deskribapenak baztertu.

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
eu: Erabili RAW fitxategietako kapsulatutako koadro txikiak edo tamaina erdiko RAW

en: Required size for the thumbnail:
eu: Koadro txikien tamaina (beharrezkoa):

en: Histogram
eu: Histograma

en: Show histogram
eu: Bistaratu histograma

en: Use linear scale for histogram
eu: Erabili eskala lineala histograman

en: Size of histogram columns in date bar:
eu: Histogramako zutabeen tamaina dataren barran:

en: Show splash screen
eu: Erakutsi plasta pantaila

en: Listen for Android devices on startup
eu: Entzun Android gailuak abioan

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
eu: <p>KPhotoAlbumek irudiaren Exif informaziotik irudiaren data irakurtzen saia daiteke. Huts egiten badu, fitxategiaren data-zigilutik lortzen saiatuko da.</p><p>Hala ere, informazio hau okerrekoa izan daiteke irudia eskaneatu egin bada (argazkia atera zeneko data nahi da, ez noiz eskaneatu zen).</p><p>Irudiak eskaneatu badituzu soilik, batzuetan kamera digitala erabiltzearekin konparatuz, <b>ez</b> erantzun beharko zenuke. Ez baduzu irudirik inoiz eskaneatu, erantzun <b>bai</b>. Bestela, aukeratu <b>galdetu</b>. Saiotik saiora, irudiak eskanerretik edo kameratik datozten erabaki dezakezu.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
eu: <p>JPEG irudiek biraketari buruzko informazioa eduki dezakete. Informazio hau ez erabiltzeko erabaki hartu baduzu, eta ondorioz irudiak biraketa lehenetsirik ez izatea, desaktibatu kontrol-koadro hau.</p><p>Oharra: baliteke kamera digitalak informazio hau irudi guztietan ez gordetzea.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
eu: <p>JPEG irudiek azalpena daukate. Aktibatu kontrol-koadro hau hau irudien azalpen lehenetsi gisa erabiltzea nahi baduzu.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
eu: Erakutsi «KPhotoAlbum»en plasta pantaila abioan

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
eu: <p>KPhotoAlbum gai da zure irudiak android gailu batean erakusteko. KPhotoAlbum automatikoki parekatuko da android aplikazioaz. Honek, edonola, zure mahaigaineko KPhotoAlbum multidifusio mezuak entzuten egotea eskatzen du. Aukera hau markatzean KPhotoAlbum abioan automatikoki egingo du. Bestela, egoera barrako konexio ikonoan sakatu dezakezu entzuten hasteko.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
eu: <p>Hainbat kamerek automatikoki sortzen dituzte ohar generikoak irudi bakoitzeko. Ohar hauek automatikoki baztertu daitezke.</p><p>Sartu baztertu nahi dituzun oharrak sarrera eremuan, bat lerroko. Ziurtatu oharra zehatz idazten duzula, baita zuriune guztiak ere.</p>

en: File Searching & Versions
eu: Fitxategien bilaketa eta bertsioak

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Birthdays
eu: Urtebetetzeak

en: Tag Groups
eu: Etiketa taldeak

en: Exif/IPTC Information
eu: Exif/IPTC informazioa

en: Database Backend
eu: Datu-basearen motorra

[ctx: @title:window]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
eu: Kategoriak eta taldeak

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
eu: <strong>Aukeratu talde bat ezkerraldean etiketak gehitzeko berari</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
eu: <strong>Kategorien orrian aldaketak amaitzeke daude.<nl>Mesedez gorde aldaketak taldeen etiketetan lan egin aurretik.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
eu: Gehitu taldea ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
eu: %1 taldeari izena aldatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
eu: Ezabatu  "%1" taldea

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
eu: "%2" kategoriako "%1" taldeko etiketak

[ctx: @title:window]
en: New Group
eu: Talde berria

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
eu: Taldearen izena:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
eu: <p>Lehendik badago "%1" taldea.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
eu: Ezin da taldea gehitu

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
eu:  taldeari izena aldatu

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
eu: Taldearen izen berria:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
eu: <para>Ezin da "%1" taldea berrizendatu "%2" izenaz: "%2" badago "%3" kategorian</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
eu: <para>Ziur "%1" talde ezabatu nahi duzula?</para><para>Talde honetako azpi-kategoriak goiko "%1" ("%2") kategoriara mugituko dira.<nl/> Azpi-kategorien beste kide guztiak mantenduko dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
eu: <para>Benetan "%1" taldea ezabatzea nahi duzu?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
eu: Ezabatu taldea

en: &Delete
eu: &Ezabatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
eu: Aldatu izena "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
eu: Ezabatu "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
eu: Etiketa berriaren izena

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
eu: Etiketaren izena:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
eu: <para>Ziur zaude "%1" ezabatzea nahi duzula?</para><para>Elementua ezabatzean hari buruzko informazioa ezabatuko da elementua duen edozein iruditik.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
eu: Benetan %1 ezabatzea nahi duzu?

en: Tooltip preview image size:
eu: Aurrebistaren argibideen tamaina:

en: No Image Preview
eu: Irudiaren aurrebistarik ez

en: Thumbnail image size:
eu: Koadro txikien tamaina:

en: Build thumbnails on demand
eu: Eraiki koadro txikiak eskatu ahala

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
eu: Koadro txikien taulako gelaxken aspektu-erlazioa:

en: Space around cells:
eu: Tartea gelaxken inguruan:

en: Display grid around thumbnails
eu: Bistaratu sareta koadro txikien inguruan

en: Display labels in thumbnail view
eu: Bistaratu etiketak koadro txikien ikuspegian

en: Display categories in thumbnail view
eu: Bistaratu kategoriak koadro txikien ikuspegian

en: Threshold for automatic thumbnail view:
eu: Koadro txiki ikuspegirako atalasea:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
eu: Desgaituta

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
eu: <p><b>Ezarpenak -&gt; Erakutsi argibideak</b> hautatzen baduzu koadro txikien ikuspegian, koadro txikiei buruzko informazioa bistaratzen den laster-leihoak ikusiko duzu. Leiho honek irudiaren aurrebista txikia dauka. Aukera honek irudiaren tamaina konfiguratzen du.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
eu: <p>Koadro txiki irudien tamaina. Hemen koadro txikien tamaina aldatuz gero koadro txikien datu-basearen berreraikitzea abiarazten da.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
eu: <p>Hau honela ezarrita, koadro txikiak behar ahala eraikiko dira. Datu-basea arakatzean beharra daukaten koadro txikiak eraikiz joango da. Honen ondorioz, koadro txikien tamaina aldatzen duzunean, KPhotoAlbum normaltasunez erantzungo dizu nahiz eta irudi pila bat izan.</p><p>Hau ez badago ezarrita, KPhotoAlbum betik ahal bezain azkar sortuko ditu irudi guztien koadro txikiak. Honen ondorioz, irudi berriak aurkitzean, KPhotoAlbum berehala hasiko da beraien koadro txikiak eraikitzen eta arakatzen duzun heinean ez duzu atzerapenik izango.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
eu: <p>Aukeratu koadro txikiak dituzten gelaxken aspektu-erlazioa.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
eu: <p>Gelaxkaren betegarriaren lodiera.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau koadro txikien irudien inguruan sareta ikustea nahi baduzu.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
eu: <p>Aukera hau aktibatuz, fitxategien oinarrizko izenak erakutsiko ditu koadro txikien azpian koadro txikien ikuspegian.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
eu: <p>Aukera hau aktibatuz, kategoriak erakutsiko ditu koadro txikien azpian koadro txikien ikuspegian.</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
eu: <p>Arakatzen ari zarenean, eta zenbatzailea hemen zehaztutako balioaren azpira iristean, koadro txikiak automatikoki erakutsiko dira.Beste aukera bat arakatzailea erakusten jarraitzea da <i>Erakutsi irudiak</i> botoian klik egin arte.</p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
eu: Hemen etiketa bat aukeratzen bada, automatikoki gehituko da (etiketarik gabea) irudi berrietara, honela erraz aurkitu ahal izango dira. Irudiak ohar bat jaso bezain laster kenduko zaio.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
eu: Erakutsi etiketarik gabekoen etiketa etiketa arrunt gisa

en: None Selected
eu: Ez da ezer hautatu

en: New tag added
eu: Etiketa berria gehitu da

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
eu: <p>"%1" etiketa berria "%2" kategoriara gehitu da eta etiketarik gabekoen  irudietan erabiliko da.</p><p>Mesedez gorde orain, honela etiketa hau datu-basean gordeko da. Bestela, galdu egingo da, eta hurrengo abiarazteanerrore bat izango duzu etiketa hau ez dagoelako.</p>

en: Running Slide Show From Thumbnail View
eu: Diapositiba-aurkezpena exekutatzea koadro txikien ikuspegitik

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
eu: Irudi eta bideoak ikustea koadro txikien ikuspegitik

en: Slideshow interval:
eu: Diapositiba-aurkezpenaren bitartea:

en:  sec
eu:  seg

en: Image cache:
eu: Irudien cachea:

en:  Mbytes
eu:  Mbyte

en: Standard size in viewer:
eu: Tamaina estandarra ikustailean:

en: Full Viewer Size
eu: Ikustaile tamaina osoa

en: Natural Image Size
eu: Irudiaren tamaina naturala

en: Natural Image Size If Possible
eu: Irudiaren tamaina naturala ahal bada

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
eu: <p>Irudien tamaina estandarra ezarri ikustailean bistaratzeko.</p> <p><b>Ikustailearen tamaina osoa</b> irudia tiratu edo txikitu egingo dela adierazten du ikustailearen leihora doitzeko.</p> <p><b>Irudiaren tamaina naturala</b> irudia pixelez pixel bistaratuko dela adierazten du.</p><p><b>Irudiaren tamaina naturala ahal bada</b> irudia pixelez pixel bistaratuko dela leihora doitzen bada, bestela txikitu egingo da ikustailera doitzeko.</p>

en: Scaling algorithm:
eu: Eskalatzeko algoritmoa:

en: Fastest
eu: Azkarrena

en: Best
eu: Onena

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
eu: <p>Irudiak bistaratzean, KPhotoAlbum-ek normalean irudia leunki eskalatzen du Aukera hau ezartzen bada, KPhotoAlbum-ek eskalatzeko metodo azkarragoa baina leuntasun gutxiagokoa landuko du.</p>

en: Launch in full screen
eu: Abiarazi pantaila osoan

[ctx: No video length could be determined, so we just display 'video' instead of the video length.]
en: video
eu: Bideoa

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
eu: Txandakatu Iragazkia

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
eu: Sakatu <shortcut>Esc</shortcut>iragazkia garbitzeko.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
eu[0]: Iragazki ikuspegia puntuazioaren arabera: izar %1
eu[1]: Iragazki ikuspegia puntuazioaren arabera: %1izar

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
eu: Iragazkia: %1

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
eu: Iradokizuna: Erabili <shortcut>Alt+maius+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> iragazkia token horretara txandakatzeko.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
eu: <p><b>koadro txikiak berriro ordenatzea nahi?</b></p><p>Irudiak koadro txikien ikustailearen inguruan arrastatzean ordenatuko dituzu berriro. Oso erabilgarria da irudien data zehatzak ez dakizkizunean. Bestalde, irudiek baliozko data-zigiluak edukiz gero, <b>Mantzentzea -&gt; Ordenatu dena data eta orduaren arabera</b> menua erabil dezakezu.</p>

en: Error Deleting Files
eu: Errorea fitxategiak ezabatzean

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
eu: Ezin da '%1' '%2' bezala gorde.

en: <b>File Name: </b>
eu: <b>Fitxategi-izena:</b>

en: <b>Date: </b>
eu: <b>Data:</b>

en: <b>Image Size: </b>
eu: <b>Irudiaren tamaina:</b>

en: <b>Label: </b>
eu: <b>Etiketa:</b>

en: <b>Description: </b>
eu: <b>Azalpena:</b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
eu[0]: Egun 1
eu[1]: %1 egun

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
eu[0]: Atzo
eu[1]: Duela %1 egun

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
eu[0]: Hilabete 1
eu[1]: %1 hilabete

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
eu[0]: Orain dela hilabete
eu[1]: Orain dela %1 hilabete

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
eu[0]: Urte bat
eu[1]: %1 urte

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
eu[0]: Iaz
eu[1]: Orain dela %1 urte

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
eu: Konfiguratu irudiaren kategoria

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
eu: Kategoria:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
eu: Etiketa:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
eu: Uneko irudia:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
eu: Irudi berria:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
eu: Ezarri

en: Insufficient color depth for this filter
eu: Ez dago nahikoa kolore-sakonerarik iragazki honentzako

en: [ zoom x%1 ]
eu: [ zooma x%1 ]

en: Show the geographic position of this image on a map
eu: Erakutsi irudi honen kokapen geografikoa mapa baten

en: Error playing media
eu: Errorea multimedia erreproduzitzean

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
eu: Ezarri multzoko aurreneko irudi gisa

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
eu: Biratu

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
eu: Biratu erlojuaren norabidean

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
eu: Irauli

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren norabidearen aurka

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
eu: Saltatu

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
eu: Lehena

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
eu: Azkena

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
eu: Erakutsi hurrengoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
eu: Saltatu 10 aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
eu: Saltatu 100 aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
eu: Saltatu 1000 aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
eu: Erakutsi aurrekoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
eu: Saltatu 10 atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
eu: Saltatu 100 atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
eu: Saltatu 1000 atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
eu: Ezabatu irudia

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
eu: Kendu irudia bistaratutako zerrendatik

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
eu: Zooma

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
eu: Handiagotu

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
eu: Ikuspegi osoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
eu: Pixelez pixel ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
eu: Txandakatu pantaila osoa

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
eu: Diapositiba-aurkezpena

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
eu: Exekutatu diapositiba-aurkezpena

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
eu: Exekutatu azkarrago

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
eu: Exekutatu motelago

en: File not available
eu: Fitxategia ez dago erabilgarri

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
eu: Erreproduzitu

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
eu: Pausatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
eu: Gelditu diapositiba-aurkezpena

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
eu: Bilatu

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
eu: 10 minutu atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
eu: Minutu 1 atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
eu: 10 segundo atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
eu: Segundo bat atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
eu: 100 milisegundo atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
eu: 100 milisegundo aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
eu: Segundo 1 aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
eu: 10 segundo aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
eu: Minutu 1 aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
eu: 10 minutu aurrerantz

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
eu: Erabili uneko markoa koadro txikien ikuspegian

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
eu: Berrabiarazi

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
eu: Iragazkiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
eu: Kendu iragazki guztiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
eu: Aplikatu gris-eskalaren iragazkia

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
eu: Aplikatu kontrastearen tiratzea iragazkia

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
eu: Aplikatu histogramarekin ekualizatzeko iragazkia

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
eu: Aplikatu monokromoaren iragazkia

en: Show...
eu: Erakutsi...

en: Show
eu: Erakutsi

en: Show Info Box
eu: Erakutsi informazioaren kutxa

en: Show Label
eu: Erakutsi etiketa

en: Show Description
eu: Erakutsi azalpena

en: Show Date
eu: Erakutsi data

en: Show Time
eu: Erakutsi ordua

en: Show Filename
eu: Erakutsi fitxategi-izena

en: Show Exif
eu: Erakutsi Exif

en: Show Image Size
eu: Erakutsi irudiaren tamaina

en: Show Rating
eu: Erakutsi puntuazioa
