kphotoalbum - en to gl translation catalogue (910 entries)

en: Tag is already used for another area
gl: A etiqueta xa se usa para outra zona

en: tomorrow
gl: mañá

en: today
gl: hoxe

en: yesterday
gl: onte

en: Description
gl: Descrición

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
gl: (Ten descricións distintas de imaxes individuais; definir texto aquí substituiraas todas)

en: Label and Dates
gl: Etiqueta e datas

en: Image Preview
gl: Vista previa da imaxe

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
gl: <para>Un texto descritivo da imaxe.</para> <para>Se activa a opción <emphasis>Usar a descrición de Exif</emphasis> en <interface>Configuración|Configurar KPhotoAlbum…|Xeral</interface>, impórtase unha descrición incluída na información Exif da imaxe para usala neste campo, en caso de existir dita descrición.</para>

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Map
gl: Mapa

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
gl: O trebello de mapa permite ver o lugar das imaxes se se atopan as coordenadas GPS na información Exif.

en: Revert This Item
gl: Reverter este elemento

en: Clear Form
gl: Limpar o formulario

en: Options...
gl: Opcións…

en: &Done
gl: &Feito

en: Continue &Later
gl: Continuar &máis tarde

[ctx: @action:button]
en: &Search
gl: &Buscar

en: Label:
gl: Etiqueta:

en: Label
gl: Etiqueta

en: Date:
gl: Data:

en: Time:
gl: Hora:

en: Use Fuzzy Date
gl: Usar datas inexactas.

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
gl: <para>En KPhotoAlbum as imaxes poden ter ou ben unha data e hora exactas ou ben unha data <emphasis>inexacta</emphasis> que ocorreu nun momento calquera dentro dun intervalo de tempo indicado. As imaxes que producen as cámaras dixitais adoitan incluír a data exacta.</para> <para>Se non sabe con exactitude cando se sacou unha foto (por exemplo, se a foto ven dunha cámara analóxica), marque a opción <interface>Usar datas inexactas</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
gl: Megapíxeles mínimos:

en: Maximum megapixels:
gl: Megapíxeles máximos:

en: Rating:
gl: Puntuación:

en: Rating search mode:
gl: Modo de busca da puntuación:

en: File Name Pattern:
gl: Padrón do nome do ficheiro:

en: File Name Pattern
gl: Padrón do nome do ficheiro

en: Search only for RAW files
gl: Buscar só ficheiros RAW

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
gl: Anotacións (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
gl: Buscar

en: Done
gl: Feito

[ctx: @title:window]
en: Annotations
gl: Anotacións

en: Configure Window Layout...
gl: Configurar a disposición da xanela…

en: Save Current Window Setup
gl: Gardar a configuración actual da xanela

en: Reset layout
gl: Reiniciar a disposición

en: Sort Alphabetically (Tree)
gl: Ordenar alfabeticamente (árbore)

en: Sort Alphabetically (Flat)
gl: Ordenar alfabeticamente (simple)

en: Sort by Date
gl: Ordenar pola data

en: Match Tags from the First Character
gl: Corresponder as etiquetas desde o primeiro carácter

en: Match Tags from Word Boundaries
gl: Corresponder etiquetas desde os límites das palabras

en: Match Tags Anywhere
gl: Corresponder etiquetas en todas partes

en: Show Only Selected Ctrl+S
gl: Amosar só as seleccionadas Ctrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
gl: <p>Non se puido gardar a disposición da xanela.</p>Non se puido abrir o ficheiro %1 por causa deste erro: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
gl: <p>Non se puido gardar a disposición da xanela.</p>Non se puido escribir no ficheiro %1 por causa deste erro: %2

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
gl: <p>Fixéronse cambios nas anotacións. Seguro que quere descartar todos os cambios recentes de cada ficheiro afectado?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
gl: Quere descartar os cambios?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
gl: <p>Ven de abrir o diálogo de busca avanzada; para tirarlle o mellor partido, suxírese que lea a sección do manual sobre <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">buscas avanzadas</a>.</p><p>Este diálogo úsase tamén para escribir información sobre as imaxes; pode atopar algunhas suxestións de uso se le sobre como <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">escribir</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
gl: <p>Ven de abrir unha das xanelas máis importantes de KPhotoAlbum; contén abondosa funcionalidade mellorada para un uso rápido.</p><p>Recoméndase encarecidamente que se tome cinco minutos para ler a <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentación sobre este diálogo</a></p>

en: Sort Most Recently Used
gl: Ordenar polos usados máis recentemente

en: Toggle Sorting
gl: Conmutar a ordenación

en: Toggle Showing Selected Items Only
gl: Conmutar amosando só os elementos escollidos

en: Annotate Next
gl: Anotar o seguinte

en: Annotate Previous
gl: Anotar o anterior

en: OK dialog
gl: Diálogo de Aceptar

en: Copy tags from previous image
gl: Copiar as etiquetas da imaxe anterior

en: Rotate counterclockwise
gl: Rotar en sentido antihorario

en: Rotate clockwise
gl: Rotar en sentido horario

en: Toggle fullscreen preview
gl: Conmutar a vista previa a pantalla completa

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
gl: <p><b>Non é posíbel asociar a etiqueta «%2»</b></p> <p>A categoría «%1» á que pertence a etiqueta «%2» non é posicionábel.</p> <p>Se quere usar a etiqueta, cámbieo no diálogo de configuración. Se a etiqueta non debería seguir formando parte da base de datos de recoñecemento, pode eliminala desde a configuración.</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
gl: <p><b>Non é posíbel asociar a etiqueta «%2».</b></p> <p>A categoría «%1» á que pertence a etiqueta «%2» non existe.</p> <p>Se quere usar a etiqueta, engada a categoría e márquea como posicionábel. Se a etiqueta non debería continuar na base de datos de recoñecemento, pode eliminala desde o diálogo de configuración.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
gl: Anotar a imaxe anterior (RePáx)

en: Annotate next image (Page Down)
gl: Anotar a imaxe seguinte (AvPáx)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
gl: <para>Definir as mesmas etiquetas nesta imaxe que na anterior. A data da imaxe, a lenda, a cualificación e a descrición déixanse sen cambiar.</para>

en: Category for new areas:
gl: Categoría para novas zonas:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
gl: Agochar ou amosar as zonas na imaxe

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
gl: Se activa as <emphasis>etiquetas posicionábeis</emphasis> para unha ou máis categorías en <interface>Configuración|Configurar KPhotoAlbum…|Categorías</interface>, pode asociar zonas específicas das imaxes coas etiquetas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
gl: As zonas dunha imaxe só poden amosarse no modo de anotación dunha única imaxe.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
gl: Conmutar a vista previa a pantalla completa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
gl: Rotar en sentido antihorario.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
gl: Rotar en sentido horario.

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
gl: Copiar as etiquetas da imaxe etiquetada anteriormente.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
gl: Eliminar a imaxe.

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
gl: Insira unha etiqueta…

en: or
gl: ou

en: and
gl: e

en: Sort by date
gl: Ordenar pola data

en: Show only selected Ctrl+S
gl: Amosar só as seleccionadas Ctrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
gl: A etiqueta que inseriu é a que se define automaticamente para as imaxes que acaba de atopar sen etiquetas (consulte <interface>Configuración|Configurar KPhotoAlbum…|Categorías|Imaxes sen etiquetar</interface>). Non aparecerá aquí metres estea configurada con ese porpósito.

en: No Item Selected
gl: Non se escolleu ningún elemento

en: Delete
gl: Eliminar

en: Rename...
gl: Renomear…

en: <b>Tag Groups</b>
gl: <b>Grupos de etiquetas</b>

en: Tag groups
gl: Grupos de etiquetas

en: Add this tag to a new tag group...
gl: Engadir esta etiqueta a un novo grupo de etiquetas…

en: Make this tag a tag group and add a tag...
gl: Converter esta etiqueta nun grupo de etiquetas e engadirlle unha etiqueta…

en: Remove from tag group %1
gl: Retirar do grupo de etiquetas %1

en: <b>Sorting</b>
gl: <b>Ordenación</b>

en: Usage
gl: Utilización

en: Alphabetical (Flat)
gl: Alfabética (simple)

en: Alphabetical (Tree)
gl: Alfabética (árbore)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
gl: <p>Seguro que quere eliminar «%1»?<br/>Se elimina este elemento retirarase toda a información sobre el de calquera imaxe que o conteña.</p>

en: Really Delete %1?
gl: Seguro que quere eliminar %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
gl: Renomear o elemento

en: Enter new name:
gl: Insira o novo nome:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
gl: <p>Seguro que quere renomear «%1» a «%2»?<br/> Se o fai renomeará «%3» en todas as imaxes que o conteñan.</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
gl: Renomear %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
gl: Renomear

en: New tag group
gl: Novo grupo de etiquetas

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
gl: Nome para o novo grupo de etiquetas ao que se engadirá a etiqueta:

en: Add a tag
gl: Engadir unha etiqueta

en: Name for the tag to be added to this tag group:
gl: Nome da etiqueta para engadir a este grupo:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
gl: Retirar a zona

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
gl: <p>%1 xa se etiquetou noutra zona desta imaxe.</p><p>Se continúa, retirarase a etiqueta anterior…</p>

en: Replace existing area?
gl: Substituír a zona existente?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
gl: Retirar a etiqueta %1 (%2)

en: Associate with
gl: Asociar con

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
gl: Asociar con

en: Extracting Thumbnail
gl: Extraendo a miniatura

en: Extract Video Thumbnail
gl: Extraendo a miniatura do vídeo

en: Read Video Length
gl: Ler a duración do vídeo

en: Search for videos without length information
gl: Buscar vídeos sen informacións sobre a duración

en: Searching for videos without video thumbnails
gl: Estanse a buscar vídeos sen miniaturas de vídeo

en: Not Started
gl: Non iniciado

[ctx: @title:column Background job id]
en: ID
gl: Identificador

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
gl: Título

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
gl: Detalles

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
gl: Transcorrido

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
gl: Visor dos traballos de fondo

en: Pause
gl: Pausar

en: Continue
gl: Continuar

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
gl: <p>traballos activos: %1<br/>Traballos pendentes: %2<hr/><br/>Códigos das cores:<ul><li><b>Verde intermitente</b>: traballos activos en segundo plano.</li><li><b>Gris</b>: traballos inactivos.</li><li><b>Amarelo estático</b>: a cola de traballos está pausada.</li><li><b>Amarelo intermitente</b>: a cola de traballos está pausada para os traballos en segundo plano, pero executándose para os traballos en primeiro plano (como a extracción dunha miniatura para un ficheiro de vídeo).</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
gl: Ningún

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
gl: Ningún outro

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
gl[0]: 1 imaxe
gl[1]: %1 imaxes

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
gl[0]: 1 vídeo
gl[1]: %1 vídeos

en: Images
gl: Imaxes

en: Videos
gl: Vídeos

en: Start Date
gl: Data de inicio

en: End Date
gl: Data de fin

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
gl: Todas

en: Geo Position
gl: Posición xeográfica

en: Exif Info
gl: Información Exif

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
gl: Buscar

en: Untagged Images
gl: Imaxes sen etiquetar

en: Show Thumbnails
gl: Amosar as miniaturas

en: Search did not match any images or videos.
gl: A busca non atopou ningunha imaxe nin vídeo.

en: Empty Search Result
gl: O resultado da busca está baleiro

en: Exif Search
gl: Busca en Exif

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
gl: busca

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
gl: <p>Aínda non se configurou a etiqueta coa que indicar as imaxes sen etiquetar.</p><p>Siga estes pasos para o facer:<ul><li>Na barra de menú escolla <b>Configuración</b></li><li>Alí escolla <b>Configurar KPhotoAlbum</b></li><li>A continuación escolla a icona <b>Categorías</b></li><li>Por último, configure a sección <b>Imaxes sen etiquetar</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
gl: Non se configurou esta funcionalidade

en: "%1" and "%2"
gl: «%1» e «%2»

en: "%1"
gl: «%1»

en: , "%1"
gl: , «%1»

en:  and "%1"
gl:  e «%1»

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
gl[0]: <p>Acaba de arrastrar un elemento sobre outro. Isto converterá o elemento de destino nun grupo de etiquetas e definirá o elemento arrastrado nun membro do grupo. Os grupos de etiquetas poden usarse para denotar feitos, como o de que «Las Vegas está nos Estados Unidos de América». Nese exemplo, arrastraría Las Vegas sobre Estados Unidos de América. Cando ten configurados grupos de etiquetas, pode por exemplo ver todas as imaxes dos Estados Unidos de América seleccionando ese grupo de etiquetas no navegador.</p> <p>Era realmente a súa intención converter «%3» nun grupo de etiquetas e engadirlle «%2» como membro?</p>
gl[1]: <p>Acaba de arrastrar varios elementos sobre outro. Isto converterá o elemento de destino nun grupo de etiquetas e definirá os elementos arrastrados en membros do grupo. Os grupos de etiquetas poden usarse para denotar feitos, como o de que «Las Vegas e Nova York están nos Estados Unidos de América». Nese exemplo, arrastraría Las Vegas e Nova York sobre Estados Unidos de América. Cando ten configurados grupos de etiquetas, pode por exemplo ver todas as imaxes dos Estados Unidos de América seleccionando ese grupo de etiquetas no navegador.</p> <p>Era realmente a súa intención converter «%3» nun grupo de etiquetas e engadirlle %2 como membros?</p>

en: Move Items
gl: Mover os elementos

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
gl: Barra de datas

en: Scroll right
gl: Desprazar cara á dereita

en: Scroll left
gl: Desprazar cara á esquerda

en: Zoom in
gl: Achegar

en: Zoom out
gl: Afastar

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
gl: Baleirar a selección de data

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
gl: <title>A barra de datas</title><para><list><item>Desprácese usando os botóns de frecha, a roda ou o botón central.</item><item>Amplíe usando os botóns + e - ou Ctrl + roda.</item><item>Restrinxir a vista a unha selección de intervalo de datas: prema ou arrastre baixo a liña de tempo.</item><item>Saltar a unha data premendo a barra de histograma.</item></list></para>

en: Show Ranges
gl: Amosar os intervalos

en: Show Resolution Indicator
gl: Amosar o indicador de resolución

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
gl[0]: 1 exacta
gl[1]: %1 exactas

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
gl[0]: + 1 intervalo
gl[1]: + %1 intervalos

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
gl[0]:  = 1 en total
gl[1]:  = %1 en total

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
gl[0]: %1 imaxe ou vídeo
gl[1]: %1 imaxes e vídeos

en: 1 Year
gl: 1 ano

en: 1 Month
gl: 1 mes

en: 1 Week
gl: 1 semana

en: 1 Day
gl: 1 día

en: 2 Hours
gl: 2 horas

en: 10 Minutes
gl: 10 minutos

en: 1 Minute
gl: 1 minuto

en: 10 Seconds
gl: 10 segundos

en: Unable to create folder '%1'.
gl: Non se pode crear o cartafol «%1».

en: Unable to Create Folder
gl: Non se pode crear o cartafol

en: Error when saving image '%1'.
gl: Produciuse un erro ao gardar a imaxe %1.

en: Error Saving Image
gl: Produciuse un erro ao gardar a imaxe

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
gl: xan

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
gl: abr

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
gl: mai

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
gl: xuñ

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
gl: xul

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
gl: ago

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
gl: set

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
gl: out

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
gl: Existe un ficheiro de garda automática, «%1» (tamaño: %3 KB), que é máis recente que «%2». Desexa usar o ficheiro de garda automática?

en: Found Autosave File
gl: Atopouse un ficheiro de salvagarda

en: Loading information from images
gl: Cargando a información das imaxes

en: Media Type
gl: Tipo de contido

en: Image
gl: Imaxe

en: Video
gl: Vídeo

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
gl: KPhotoAlbum — Require unha reparación manual (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
gl: <p><b>A cargar información dos ficheiros novos</b></p><p>Dependendo do número de imaxes, esta operación pode levar certo tempo.<br/>Porén, só se produce unha demora leve cando se atopan imaxes novas.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
gl[0]: <p><b>A calcular a suma de comprobación de %1 ficheiro</b></p>
gl[1]: <p><b>A calcular as sumas de comprobación de %1 ficheiros</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
gl: <p>Ao almacenar a suma de comprobación de cada imaxe, KPhotoAlbum pode atopar imaxes mesmo se as moveu no disco.</p>

en: Following files could not be read:
gl: Non foi posíbel ler os ficheiros seguintes:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
gl: Ningún %1

en: not
gl: non

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
gl: Ningún outro %1

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
gl: <p>O ficheiro da base de datos (index.xml) corresponde a unha versión máis recente de KPhotoAlbum!</p> <p>Quizais poida ler o ficheiro, pero á hora de volvelo a escribir, perderase a información que gardase coa versión máis recente de KPhotoAlbum.</p>

en: index.xml version mismatch
gl: A versión de index.xml non coincide

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
gl: Cartafol

en: Tokens
gl: Valores

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
gl: <p>Liña %1, columna %2: categoría duplicada «%3».</p> <p>Escolla «Continuar» para ignorar a categoría duplicada e intentar unha reparación automática, ou escolla «Cancelar» para saír.</p>

en: Error in database file
gl: Erro no ficheiro de base de datos

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
gl: <p><b>Esta versión de KPhotoAlbum xa non traduce as categorías “estándar”.</b></p> <p>Isto podería significar que algunhas das súas categorías se amosarán agora en inglés.</p> <p>Pode renomear manualmente as categorías en calquera momento e gardar a súa base de datos para aplicar os cambios.</p><p>Nalgúns casos, pode que obteña dúas categorías baleiras adicionais, «Cartafol» e «Tipo de contido»; pode eliminalas.</p>

en: Changed standard category names
gl: Os nomes das categorías estándar cambiaron

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
gl: <p>Liña %1, columna %2: entrada duplicada para o ficheiro «%3» cunha suma MD5 distinta.</p><p>Requírese unha solución manual!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
gl: <p>As imaxes e vídeos non están ordenados, o que significa que a navegación mediante a barra de datas só funcionará de maneira non óptima.</p> <p>Use <b>Mantemento → Amosar as imaxes con datas incompletas</b> para atopar as imaxes nas que falte información.</p> </p>Poderá entón escoller aquelas nas que crea que a data é correcta ou nos datos Exif ou no ficheiro, e executar <b>Mantemento → Ler a información Exif</b> para ler de novo a información.</p> <p>Finalmente, unha vez que todas as imaxes teñan as súas datas, poderá executar <b>Mantemento → Ordenar por data e hora</b> para ordenalas na base de datos.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
gl: As imaxes/vídeos non están ordenados

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
gl: <p>Non todas as imaxes da base de datos teñen información sobre o seu tamaño; esta información é necesaria para obter os mellores resultados na vista en miniaturas. Para corrixir isto, acceda a <b>Mantemento → Retirar todas as miniaturas</b>, e despois <tt>Construír miniaturas</tt>.</p> <p>Se non o fai terá espazo adicional arredor das imaxes na vista en miniatura —máis nada— polo que non é urxente.</p>

en: Not All Images Have Size Information
gl: Non todas as imaxes teñen información do tamaño

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
gl: <p>Atopáronse inconsistencias na súa base de datos e reparáronse. Agora algunhas categorías conteñen etiquetas que se fusionaron durante a reparación.</p><p>As seguintes etiquetas requiren unha inspección manual:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
gl: </ul></p><p>Todas as imaxes afectadas tamén se marcaron coa etiqueta <em>KPhotoAlbum — Require unha reparación manual</em>.</p>

en: Database repair required
gl: Requírese reparar a base de datos

en: <p>KPhotoAlbum was unable to load a default setup, which indicates an installation error</p><p>If you have installed KPhotoAlbum yourself, then you must remember to set the environment variable <b>KDEDIRS</b>, to point to the topmost installation folder.</p><p>If you for example ran cmake with <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, then you must use the following environment variable setup (this example is for Bash and compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>In case you already have KDEDIRS set, simply append the string as if you where setting the <b>PATH</b> environment variable</p>
gl: <p>KPhotoAlbum non puido cargar unha configuración predeterminada, o que indica un erro na instalación.</p> <p>Se instalou KPhotoAlbum persoalmente, debe lembrar que ten que axustar a variábel de contorno <b>KDEDIRS</b>, para apuntar ao cartafol raíz da instalación.</p> <p>Se por exemplo executou «cmake» con <b>--DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, entón debe usar a variábel de contorno seguinte (este exemplo é para o intérprete de ordes Bash e compatíbeis):</p> <p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p> <p>No caso de que xa configurase KDEDIRS, simplemente engada a cadea como se estivese a definir a variábel <b>PATH</b></p>

en: No default setup file found
gl: Non se atopou o ficheiro da configuración predeterminada

en: People
gl: Persoas

en: Places
gl: Lugares

note: i18n("Events"))
en: Events
gl: Eventos

note: i18n("untagged"))
en: untagged
gl: sen etiquetar

en: Error Running Demo
gl: Erro ao executar a demostración

en: Unable to open '%1' for reading
gl: Non é posíbel abrir «%1» para lectura

en: line %1 column %2 in file %3: %4
gl: liña %1 columna %2 no ficheiro %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
gl: Non foi posíbel recuperar a salvagarda: %1

en: Error in file %1: No elements found
gl: Erro no ficheiro %1: Non se atopou ningún elemento

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
gl: Erro no ficheiro %1: agardábase «KPhotoAlbum» como elemento superior, pero atopouse «%2»

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
gl: <p>Non se puido gardar a base de datos das imaxes a XML.</p>Non se puido abrir o ficheiro %1 por causa deste erro: %2

en: Error while saving...
gl: Erro ao gardar…

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
gl: <p>Non se puido rectificar a versión antiga da base de datos de imaxes.</p><p>Intente de novo ou substitúa o ficheiro %1 polo ficheiro %2 manualmente!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
gl: <p>Non se puido mover o ficheiro XML temporal ao lugar permanente.</p><p>Inténteo de novo ou renomee manualmente o ficheiro %1 a %2!</p>

en: Error creating zip file %1
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro zip %1

en: Error Making Numbered Backup
gl: Erro ao xerar unha salvagarda numerada

en: Error writing file %1 to zip file %2
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro %1 no ficheiro zip %2

en: Error reading next element
gl: Produciuse un erro ao ler o seguinte elemento.

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
gl: Agardábase un elemento de inicio ou fin, pero leuse %1.

en: Expected to read %1, but read %2
gl: Agardábase %1 pero leuse %2.

en: Expected to read an end element but read %1
gl: Agardábase ler un elemento final pero leuse %1.

en: Expected to read start element '%1'
gl: Agardábase ler o elemento inicial «%1»

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
gl: <p>Atopouse un erro na liña %1, columna %2:<nl/> <message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
gl: <p>Información adicional sobre o erro:<nl/> <message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
gl: <p>Ruta da base de datos: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro da base de datos.

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
gl: Información Exif e metadatos do ficheiro

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
gl: Filtrar as etiquetas…

en: IPTC character set:
gl: Conxunto de caracteres IPTC:

en: Exif info
gl: Información Exif

en: File metadata
gl: Metadatos do ficheiro

en: Absolute path:
gl: Ruta absoluta:

en: MIME type:
gl: Tipo MIME:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Created:
gl: Creación:

en: Changed:
gl: Cambio:

en: Owner:
gl: Pertenza:

en: Group:
gl: Grupo:

en: Permissions:
gl: Permisos:

en: Open folder with a file manager
gl: Abrir o cartafol cun xestor de ficheiros

[ctx: File permission shortcut for "reading allowed"]
en: r
gl: l

[ctx: File permission shortcut for "writing allowed"]
en: w
gl: e

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
gl: Ler a información Exif dos ficheiros

en: Update Exif search database
gl: Actualizar a base de datos de busca Exif

en: Update image date
gl: Actualizar a data da imaxe

en: Use modification date if Exif not found
gl: Usar a data de modificación de non se atopar Exif

en: Update image orientation from Exif information
gl: Actualizar a orientación coa información que dá Exif

en: Update image description from Exif information
gl: Actualizar a descrición coa información que dá Exif

en: Affected Files
gl: Ficheiros afectados

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
gl: <p>Lembre que obter os datos de Exif pode <b>substituír</b> o que inserise vostede á man mediante o diálogo de configuración da imaxe.</p>

en: Override image dates
gl: Substituír as datas das imaxes

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
gl: Busca en Exif

en: Settings
gl: Configuración

en: Aperture (F Number)
gl: Abertura (número f)

en: Focal Length
gl: Distancia focal

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
gl: ate

en: Camera
gl: Cámara

en: Lens
gl: Lente

en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: Iso setting
gl: Valor ISO

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
gl: segs.

en: 1 second
gl: 1 s

en: Exposure time
gl: Tempo de exposición

en: Exposure Program
gl: Programa de exposición

en: Orientation
gl: Orientación

en: Metering Mode
gl: Modo de medición

en: Contrast
gl: Contraste

en: Sharpness
gl: Focalización

en: Saturation
gl: Saturación

en: No cameras found in the database
gl: Non se atoparon cámaras na base de datos

en: No lenses found in the database
gl: Non se atoparon lentes na base de datos

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
gl: Non todas as imaxes da base de datos teñen información sobre a lente. <note>Recree a base de datos de busca de Exif para asegurarse de que todas as imaxes teñan información sobre a lente.</note>

en: <p>No file name given!</p>
gl: <p>Non se indicou o nome do ficheiro!</p>

en: Generating images for HTML page
gl: Estanse a xerar as imaxes para a páxina HTML

en: Error copying %1 to %2
gl: Erro ao copiar %1 en %2

en: <a href="%1">prev</a>
gl: <a href="%1">anterior</a>

en: prev
gl: anterior

en: <a href="index-%1.html">index</a>
gl: <a href="index-%1.html">índice</a>

en: <a href="%1">next</a>
gl: <a href="%1">seguinte</a>

en: next
gl: seguinte

en: Could not create file '%1'.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro «%1».

en: Could Not Create File
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
gl: <p>Non se pode copiar %1 en %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
gl: Non é posíbel escribir a imaxe «%1».

en: Date
gl: Data

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
gl: Exportar a HTML

en: Content
gl: Contido

en: Page title:
gl: Título da páxina:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Create .kim export file
gl: Crear un ficheiro de exportación .kim

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
gl: Filmes incorporados nas páxinas

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
gl: Usar a etiqueta de vídeo de HTML5.

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
gl: <p>Esta selección xerará ficheiros de vídeo axeitados para amosar en Internet. Para a xeración do ficheiro de vídeo necesítanse «avconv» e «ffmpeg2theora».</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
gl: Xerar ficheiros de vídeo para HTML5 (mp4 e ogg)

en: What to Include
gl: O que incluír

en: Layout
gl: Disposición

en: Thumbnail size:
gl: Tamaño das miniaturas:

en: Number of columns:
gl: Número de columnas:

en: Theme:
gl: Tema:

en: Theme Description
gl: Descrición do tema

en: Image Sizes
gl: Tamaños das imaxes

en: Full size
gl: Tamaño completo

en: Destination
gl: Destino

en: Base folder:
gl: Cartafol base:

en: Gallery folder:
gl: Cartafol da galería:

en: Output folder:
gl: Cartafol de saída:

en: URL for final destination of .kim file:
gl: URL para o destino final do ficheiro .kim:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
gl: <p>Se move a galería a un lugar remoto, defina aquí o URL de destino.</p><p>Isto só afecta ao ficheiro <filename>.kim</filename> xerado.</p>

en: Open gallery in browser:
gl: Abrir a galería no navegador:

en: You must select at least one resolution.
gl: Deberá seleccionar unha resolución polo menos.

en: Select base folder...
gl: Seleccionar o cartafol base…

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
gl: <p>Non indicou un cartafol base. Trátase do cartafol raíz común a todas as imaxes. Cada colección xerarase neste cartafol, en subcartafoles independentes.</p>

en: No Base Folder Specified
gl: Non se indicou un cartafol base

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
gl: <p>Non se indicou un cartafol de saída. Trátase dun cartafol que contén as imaxes reais. O cartafol estará no cartafol base indicado máis arriba.</p>

en: No Output Folder Specified
gl: Non se indicou un cartafol de saída

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
gl: <p>Erro ao ler información sobre %1. O máis probábel é que o cartafol non exista.</p><p>A mensaxe de erro foi: %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
gl: <p>%1 non existe, non é un cartafol ou non se pode escribir nel.</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
gl: <p>O cartafol de saída %1 xa existe. Normalmente debería indicar un cartafol novo.</p><p>Desexa eliminar %2 antes?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
gl: O cartafol existe

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
gl: Non foi posíbel atopar ningún tema; trátase moi posibelmente dun erro de instalación

en: More than one theme is set as default, using theme %1
gl: Hai máis dun tema configurado como predeterminado; úsase o tema %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
gl: de

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
gl: <p>O cartafol da galería non pode estar baleiro.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
gl: <p>O cartafol de saída xa existe.</p>

en: Failed to start
gl: Non puido iniciarse.

en: Crashed
gl: Quebrou.

en: Timedout
gl: Esgotou o tempo de espera.

en: Read error
gl: Produciuse un erro de lectura.

en: Write error
gl: Produciuse un erro de escritura.

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
gl: <p>Produciuse un erro ao extraer as miniaturas do vídeo.<br/>O erro foi o seguinte: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
gl: Non é posíbel extraer as miniaturas dalgúns ficheiros de vídeo. Ou os ficheiros están danados, ou son extremadamente curtos. Para facilitarlle as cousas, definiuse o código «%1» a eses vídeos.
    
    (Pode que teña que agardar a que a luz de extracción de vídeo da barra de estado deixe de iluminarse intermitentemente para ver todos os vídeos afectados.)

en: Building all thumbnails may take a long time.
gl: Construír todas as miniaturas pode levar moito tempo.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
gl: Quere construír de novo todas as miniaturas?

en: Building thumbnails
gl: Construíndo as miniaturas

en: Save an export file
gl: Gardar un ficheiro de exportación

en: KPhotoAlbum import files
gl: Ficheiros de importación de KPhotoAlbum

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
gl: Configuración da exportación/copia de imaxes

en: How to Handle Images
gl: Como xestionar as imaxes

en: Include in .kim file
gl: Incluír no ficheiro .kim

en: Do not copy files, only generate .kim file
gl: Non copiar os ficheiros, só xerar o ficheiro «.kim».

en: Automatically copy next to .kim file
gl: Copiar automaticamente ao lado dun ficheiro .kim

en: Hard link next to .kim file
gl: Ligazón xunto ao ficheiro .kim

en: Symbolic link next to .kim file
gl: Ligazón simbólica xunto ao ficheiro .kim

en: Compress export file
gl: Comprimir o ficheiro de exportación

en: Generate thumbnails
gl: Xerar as miniaturas

en: Limit maximum image dimensions to:
gl: Limitar as dimensións máximas da imaxe a:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
gl: <p>Se as imaxes se almacenaren nun formato de ficheiro non comprimido daquela pode marcar isto; isto só vai perder tempo durante as importacións e exportacións.</p><p>Noutras palabras, non marque isto se as súas imaxes se almacenaren como jpg, png ou gif; pero si se se almacenaren como tiff.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
gl: <p>Xerar as miniaturas</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
gl: <p>Con esta opción, pode limitar as dimensións máximas (longo e alto) das imaxes. Se o fai, o ficheiro exportado resultante será máis pequeno, pero obviamente a calidade será peor se alguén quere ver as imaxes exportadas con dimensións máis grandes.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
gl: <p>Ao exportar imaxes, hai dúas cousas das que vai precisar quen as vaia importar:<br/>1) Meta-información (quen aparece nas imaxes, etc.)<br/>2) as imaxes en si.</p><p>As imaxes en si pódense colocar ao lado do ficheiro .kim ou copialas no ficheiro .kim. Copiar as imaxes no ficheiro .kim vai ben para destinatarios que queiran todas, ou a maioría, das imaxes, por exemplo ao enviar por correo todo un conxunto de imaxes. Porén, se o que se pretende é colocar as imaxes na web vainas ver moita xente pero probabelmente só quererán descargar unhas poucas; daquela, o mellor é separar as imaxes do ficheiro .kim, situándoas a carón, de tal xeito que os usuarios poidan acceder só ás imaxes que queiran.</p>

en: Error creating zip file
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro zip

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Creating index file
gl: Creando o ficheiro índice

en: Creating thumbnails
gl: Estanse a crear as miniaturas

en: Copying image files
gl: Estanse a copiar os ficheiros de imaxe

en: Error writing file %1
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
gl: <p>Outros usuarios de KPhotoAlbum poden cargar agora o ficheiro de importación nas súas bases de datos desde o menú <b>Ficheiro → Importar</b>.</p> <p>Se a atoparen nun sitio web e o servidor web estiver configurado correctamente, todo o que teñen que facer é premela desde Konqueror. Para activar isto, o servidor web debe estar configurado para KPhotoAlbum. Faise engadindo a liña seguinte a <b>/etc/httpd/mime.types</b> ou similar: <pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>. Isto fai que o servidor web lle diga a Konqueror que é un ficheiro de KPhotoAlbum cando se prema a ligazón; en caso contrario, dille que é un ficheiro de texto simple.</p>

en: How to Use the Export File
gl: Como usar o ficheiro de exportación

en: KPhotoAlbum Export Files
gl: Ficheiros de exportación de KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
gl: Non é posíbel crear o ficheiro temporal

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
gl: <p>O ficheiro XML non especificou a orixe das imaxes, o que constitúe unha indicación de que o ficheiro está estragado</p>

en: <h1><font size="+2">Welcome to KPhotoAlbum Import</font></h1>This wizard will take you through the steps of an import operation. The steps are: <ol><li>First you must select which images you want to import from the export file. You do so by selecting the checkbox next to the image.</li><li>Next you must tell KPhotoAlbum in which folder to put the images. This folder must of course be contained by the base folder KPhotoAlbum uses for images. KPhotoAlbum will take care to avoid name clashes</li><li>The next step is to specify which categories you want to import (People, Places, ... ) and also tell KPhotoAlbum how to match the categories from the file to your categories. Imagine you load from a file, where a category is called <b>Blomst</b> (which is the Danish word for flower), then you would likely want to match this with your category, which might be called <b>Blume</b> (which is the German word for flower) - of course given you are German.</li><li>The final steps, is matching the individual tokens from the categories. I may call myself <b>Jesper</b> in my image database, while you want to call me by my full name, namely <b>Jesper K. Pedersen</b>. In this step non matches will be highlighted in red, so you can see which tokens was not found in your database, or which tokens was only a partial match.</li></ol>
gl: <h1><font size="+2">Reciba unha calorosa benvida ao importador de KPhotoAlbum</font></h1> Este asistente conducirao a través dos pasos dunha operación de importación. Os pasos son: <ol> <li>Primeiro debe escoller que imaxes quere importar do ficheiro de exportación. Faise marcando a caixa que está ao lado da imaxe.</li> <li>A continuación débelle indicar a KPhotoAlbum en que cartafol quere colocar as imaxes. Este cartafol debe estar contido polo cartafol base que KPhotoAlbum usa para as imaxes. KPhotoAlbum encárgase de evitar conflitos entre nomes.</li> <li>O paso seguinte consiste en especificar que categorías quere importar (Persoas, Lugares, etc.) e tamén en lle dicir a KPhotoAlbum como vincular as categorías do ficheiro coas súas categorías. Imaxine que carga dun ficheiro no que unha categoría se chame <b>Blomst</b> (que é a palabra dinamarquesa para «flor»); entón posibelmente quererá ligala coa súa propia categoría, que se podería chamar <b>Flor</b>.</li> <li>Os últimos pasos inclúen vincular os datos individuais das categorías. Eu pódome chamar a min mesmo <b>Jesper</b> na miña base de datos de imaxes mentres que vostede quererame chamar polo meu nome completo, ou sexa, <b>Jesper K. Pedersen</b>. Neste paso o que non se poida vincular realzarase en vermello para que poida ver que datos non se atoparon na súa base de datos ou que datos só se poden vincular parcialmente.</li> </ol>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
gl: Introdución

en: Select All
gl: Escoller todas

en: Deselect All
gl: Anular toda a selección

en: Select Which Images to Import
gl: Escoller as imaxes para importar

en: Destination of images:
gl: Destino das imaxes:

en: Destination of Images
gl: Destino das imaxes

en: The folder must be a subfolder of %1
gl: O cartafol debe ser un subcartafol de %1

en: This folder is reserved for category images.
gl: Este cartafol está reservado para imaxes de categoría.

en: Match Categories
gl: Emparellar as categorías

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
gl: Non existe o cartafol %1. Quere crealo?

[ctx: @title]
en: Create folder?
gl: Quere crear o cartafol?

[ctx: @action:button]
en: Create
gl: Crear

en: Error creating folder %1
gl: Produciuse un erro ao crear o cartafol %1

en: How to resolve clashes
gl: Como resolver os conflitos

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
gl: Copiando as imaxes

en: Error when writing image %1
gl: Produciuse un erro ao escribir a imaxe %1

en: Updating Database
gl: Actualizando a base de datos

en: Cannot copy from any of the following locations:
gl: Non é posíbel copiar de ningún dos lugares seguintes:

[ctx: @title]
en: Copy failed
gl: A copia fallou

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
gl: Continuar sen preguntar

en: Key in file
gl: Insira o ficheiro

en: Key in your database
gl: Chave na súa base de datos

en: Unable to open '%1' for reading.
gl: Non é posíbel abrir «%1» para lela.

en: Error Importing Data
gl: Produciuse un erro ao importar os datos

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
gl: Produciuse un erro ao ler o contido de cartafol do ficheiro %1; é probábel que o ficheiro estea estragado.

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro index.xml de %1; é probábel que o ficheiro estea estragado.

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
gl: Un elemento de miniatura no ficheiro de exportación non era un cartafol, o que indica que o ficheiro está estragado.

en: No thumbnail existed in export file for %1
gl: Non hai miniaturas no ficheiro de exportación para %1

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
gl: o ficheiro de exportación non contiña un subcartafol Imaxes, o que indica que o ficheiro está estragado

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
gl: O elemento de imaxes no ficheiro de exportación non era un cartafol, o que indica que o ficheiro está estragado

en: No image existed in export file for %1
gl: Non existía unha imaxe no ficheiro de exportación para %1

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
gl[0]: Unha imaxe do ficheiro importado ten a mesma suma MD5 que unha imaxe da base de datos; como debe arranxarse isto?
gl[1]: %1 imaxes do ficheiro importado teñen a mesma suma MD5 que algunhas imaxes da base de datos, como debe arranxarse isto?

en: Use data from
    Import File
gl: Usar os datos do
    ficheiro importado

en: Use data from
    Database
gl: Usar os datos da
    base de datos

en: Merge data
gl: Fundir os datos

en: Date and Time
gl: Data e hora

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
gl: Opcións da liña de ordes en conflito: %1 e %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
gl: Ferramenta de miniaturas de KPhotoAlbum

en: Tool for inspecting and editing the KPhotoAlbum thumbnail cache
gl: Ferramenta para inspeccionar e editar a caché de miniaturas de KPhotoAlbum

en: Copyright (C) 2020-2023 The KPhotoAlbum Development Team
gl: © 2020-2023 Equipo de desenvolvemento de KPhotoAlbum

en: Development, Maintainer
gl: Desenvolvemento, mantedor

en: Development, Optimization
gl: Desenvolvemento, optimización

en: Development, Releases, Website
gl: Desenvolvemento, publicación de versións, sitio web

en: Former Maintainer, Project Creator
gl: Mantedor anterior, creador do proxecto

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
gl: O cartafol que contén o cartafol «.thumbnails».

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
gl: Imprimir información da caché de miniaturas.

[ctx: @info:shell]
en: Convert thumbnailindex to format suitable for KPhotoAlbum >= 4.3.
gl: Converter «thumbnailindex» a un formato axeitado para KPhotoAlbum ≥ 4.3.

[ctx: @info:shell]
en: Check thumbnail cache for consistency of thumbnail dimensions.
gl: Comprobar a consistencia das dimensións das miniaturas na caché de miniaturas.

[ctx: @info:shell]
en: Fix inconsistent thumbnails by removing them from the cache (requires --check-thumbnail-dimensions).
gl: Corrixir as miniaturas inconsistentes eliminándoas da caché (require «--check-thumbnail-dimensions»).

[ctx: @info:shell]
en: Remove unreferenced thumbnails from the thumbnail data files.
gl: Retirar as miniaturas sen referencia dos ficheiros de datos de miniaturas.

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
gl: Dar menos detalles.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
gl: Falta un argumento!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
gl: %1 non é un cartafol!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail cache folder: %1
gl: Cartafol da caché de miniaturas: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
gl: Versión do ficheiro de índice das miniaturas: %1

[ctx: @info:shell]
en: Maximum supported thumbnailindex file version: %1
gl: Versión máxima compatíbel do ficheiro «thumbnailindex»: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
gl: Dimensións de almacenamento das miniaturas: %1 píxeles

[ctx: @info:shell]
en: Note: Thumbnail storage dimensions are defined in the configuration file prior to v5.
gl: Nota: as dimensións de almacenamento das miniaturas defínense no ficheiro de configuración antes da versión 5.

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
gl: Número de miniaturas: %1

[ctx: @info:shell]
en: No inconsistencies found.
gl: Non se atoparon inconsistencias.

[ctx: @info:shell This line is printed before a list of file names.]
en: The following thumbnails appear to have incorrect sizes:
gl: As seguintes miniaturas parecen ter tamaños incorrectos:

[ctx: @info:shell]
en: Removed 1 inconsistent thumbnail from the database.
     | Removed %1 inconsistent thumbnails from the database.
gl[0]: Retirouse 1 miniatura inconsistente da base de datos.
gl[1]: Retiráronse %1 miniaturas inconsistentes da base de datos.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «thumbnailindex»!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
gl: Non se cambiou o índice de miniaturas.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open temporary file for writing!
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro temporal para escribir!

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
gl: Non foi posíbel salvagardar o ficheiro «thumbnailindex»!

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
gl: Non foi posíbel copar o ficheiro temporal de índice de miniaturas á súa localización final!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
gl: A mensaxe de erro foi: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
gl: O índice de miniaturas non é un ficheiro de versión 5!

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
gl: Privacidade

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
gl: &Mantemento

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
gl: Complementos

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
gl: Cando se le a información de tempo das imaxes úsase a información Exif. Porén esta pode non estar admitida pola súa instalación de KPhotoAlbum, ou poida que o ficheiro non conteña información correcta. Como salvagarda, KPhotoAlbum pode usar a marca de tempo da imaxe, pero isto pode non ser correcto no caso de que a imaxe se dixitalice. Polo que a pregunta é: debe confiar KPhotoAlbum na marca de tempo das imaxes?

en: Trust Time Stamps?
gl: Confiar nas marcas de tempo?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
gl: <p>Produciuse un erro ao acceder á base de datos de busca de Exif. Este erro débese posibelmente a un ficheiro de base de datos estragado.</p> <p>Para corrixir este problema execute «Mantemento → Reconstruír a base de datos de buscas Exif».</p> <hr/> <p>Para depuración: a orde que se intentou executar foi:<br/> %1</p> <p>Esta foi a mensaxe de erro que se obtivo:<br/> %2</p>

en: Error in Exif database
gl: Erro na base de datos de Exif

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
gl: <p>Produciuse un erro ao abrir a base de datos de busca de Exif.</p> <p>Para corrixir este problema execute «Mantemento → Reconstruír a base de datos de buscas Exif».</p> <hr/> <p>Esta foi a mensaxe de erro que se obtivo:<br/> %1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
gl: <p>A base de datos de busca de Exif está corrompida e non ten datos.</p> <p>Para solucionar o problema execute «Mantemento → Recrear a base de datos de busca de Exif».</p>

en: KDE Photo Album
gl: Álbum de fotos de KDE

en: Copyright (C) 2003-2023 The KPhotoAlbum Development Team
gl: © 2003-2023 Equipo de desenvolvemento de KPhotoAlbum

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
gl: Parche para posibilitar ler de novo a información Exif cun bonito diálogo.

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
gl: (.) Parche que dá información do cartafol no navegador. (.) Parche para engadir unha caixa para marcar para buscas con «e» e «ou».

en: Some very useful features to improve workflow
gl: Algunhas funcionalidades moi útiles para mellorar o fluxo de traballo

en: Patch to sort items in option listboxes
gl: Parche para ordenar os elementos nas listas de opcións

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
gl: Moitos parches para distintos fallos e novas funcionalidades

en: Theme support for HTML generation
gl: Funcionalidade de temas para xeración de HTML

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
gl: Parche para ordenar as imaxes na vista de miniaturas, ademais da lectura da información de datas Exif das imaxes existentes

en: Tremendous help with the English text in the application.
gl: Unha axuda enorme co texto en inglés da aplicación.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
gl: Desenvolvemento dunha icona para KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
gl: Parche que acelera a carga de miniaturas e a vista previa do diálogo de propiedades da imaxe.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
gl: Apilar as imaxes automaticamente

en: Stack images with identical MD5 sum
gl: Apilar as imaxes con sumas MD5 idénticas

en: Stack images based on file version detection
gl: Amorear as imaxes en base á detección da versión do ficheiro.

en: Original to top
gl: Orixinal arriba

en: AutoStacking Options
gl: Opcións de apilamento automático

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
gl: Incluír a imaxe correspondente na pila axeitada (de existir)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
gl: Retirar as imaxes da pila na que estean e crear unha nova para as correspondencias

en: Skip images that are already in a stack
gl: Omitir as imaxes que xa estean nunha pila

en: Show Category Editor
gl: Amosar o editor de categorías

en: Make Category Image
gl: Configurar como imaxe da categoría

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
gl: Retirando os elementos

en: Removing 1 item | Removing %1 items
gl[0]: Retirando un elemento
gl[1]: Estanse a retirar %1 elementos

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
gl[0]: O elemento seleccionado vaise retirar da base de datos.<br/>Que quere facer co ficheiro que hai no disco?
gl[1]: Os %1 elementos seleccionados vanse retirar da base de datos.<br/>Que quere facer cos ficheiros que hai no disco?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
gl[0]: Mover o ficheiro para o lixo
gl[1]: Mover %1 ficheiros para o lixo

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
gl[0]: Eliminar o ficheiro do disco
gl[1]: Eliminar %1 ficheiros do disco

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
gl[0]: Só retirar o elemento da base de datos
gl[1]: Só retirar %1 elementos da base de datos

en: Merge these images
gl: Xuntar as imaxes

en: Select target:
gl: Escoller o obxectivo:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
gl: <p>A continuación amósase unha lista das imaxes que aparecen por duplicado na base de datos.<br/>Seleccione as que queira xuntar, e cal dos duplicados debería conservarse.<br/>As etiquetas e a descrición das imaxes eliminadas transferirase á imaxe que se manteña.</p>

en: Move to &trash
gl: Botar no &lixo

en: &Delete from disk
gl: &Eliminar do disco

en: &Block from database
gl: &Bloquear desde a base de datos

en: Select &All
gl: Escollelas &todas

en: Select &None
gl: Non escoller &nada

en: %1 of %2 selected
gl: Seleccionáronse %1 de %2.

en: No duplicates found
gl: Non se atoparon duplicados.

en: Current Item
gl: Elemento actual

en: All Selected Items
gl: Todos os elementos escollidos

en: Copy and Open
gl: Copiar e abrir

en: Open With...
gl: Abrir con…

en: Your Command Line
gl: A súa liña de ordes

en: Invoke External Program
gl: Chamar un programa externo

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
gl: Estado da funcionalidade

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
gl: <h1>Resumo</h1><p>Embaixo pode ver unha lista das funcionalidades na compilación e na execución de KPhotoAlbum, e o seu estado:</p>%1

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
gl: <h1><a name="database">Aceptación de bases de datos SQLite</a></h1> <p>KPhotoAlbum permite buscar usando varias etiquetas Exif. Para isto KPhotoAlbum precisa unha base de datos SQLite. Ademais, debe estar instalado o paquete de Qt para SQLite (por exemplo, «qt-sql-sqlite»).</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
gl: <h1><a name="videoPreview">Miniaturas de vídeo</a></h1><p>KPhotoAlbum pode usar <tt>ffmpeg</tt> para extraer miniaturas de vídeos. Estas miniaturas úsanse para obter unha vista previa dos vídeos no visor de miniaturas.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
gl: <h1><a name="videoInfo">Recoñecemento dos metadatos dos vídeos</a></h1> <p>KPhotoAlbum pode usar <tt>ffprobe</tt> para extraer información da lonxitude dos vídeos.</p><p>A información correcta da lonxitude necesítase para renderizar de maneira correcta as miniaturas de vídeo.</p>

en: Plug-ins available
gl: Complementos dispoñíbeis

en: SQLite database support (used for Exif searches)
gl: Admítese a base de datos SQLite (usada para as buscas en datos Exif)

en: Map view for geotagged images.
gl: Vista de mapa para as imaxes con información xeográfica.

en: Video thumbnail support
gl: Admítense as miniaturas de vídeos

en: Video metadata support
gl: Recoñecemento dos metadatos dos vídeos

[ctx: Feature available]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Feature not available]
en: No
gl: Non

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
gl[0]: Amosando unha miniatura
gl[1]: Estanse a amosar %1 miniaturas

en: (%1 selected)
gl: (%1 na selección)

en: 1 match | %1 matches
gl[0]: 1 coincidencia
gl[1]: %1 coincidencias

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
gl: Buscar imaxes e vídeos aos que lles falte a data

en: Which Images and Videos to Display
gl: Que imaxes e vídeos se han amosar

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
gl: Buscar imaxes e vídeos con data correcta pero con marca temporal incorrecta

en: Search for images and videos missing date and time
gl: Buscar imaxes e vídeos ás que lles falte a data e a hora

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
gl: Buscar imaxes e vídeos que só teñan datas parciais (como 1971 en vez de 11/7-1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
gl: Información da imaxe

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
gl: <h1>Aquí pode ver os cambios nas datas dos elementos que se amosan.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
gl: Lendo as propiedades do ficheiro

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
gl: Use <ficheiroDeBaseDeDatos> en vez do predeterminado. Obsoleto, use «--db <ficheiroDeBaseDeDatos>» no seu lugar.

en: databaseFile
gl: ficheiroDeBaseDeDatos

en: Use <databaseFile> instead of the default.
gl: Use <ficheiroDeBaseDeDatos> en vez do predeterminado.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
gl: Inicia KPhotoAlbum cun conxunto incorporado de imaxes de demostración.

en: Import file.
gl: Importar un ficheiro.

en: file.kim
gl: ficheiro.kim

en: Listen for network connections.
gl: Estar pendente de conexións de rede.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
gl: Estar pendente de conexións de rede no enderezo <enderezo_da_interface>.

en: interface_address
gl: enderezo_da_interface

en: Search for new images on startup.
gl: Buscar imaxes novas no inicio.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
gl: <p>Insira embaixo a orde que desexa executar:</p><p><i>%all substitúese por unha lista de ficheiros</i></p>

[ctx: As in 'Execute a command and replace any occurrence of %all with the filenames of all selected files']
en: %all
gl: %todo

[ctx: As in 'Execute a command for each selected file in turn and replace any occurrence of %each with the filename]
en: %each
gl: %cada

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
gl: <h1>Descrición</h1> <table> <tr> <td>Cantidade de elementos</td> <td>Este é o número de elementos distintos na categoría.</td> </tr> <tr> <td>Etiquetas en total</td> <td>Esta é a cantidade total de etiquetas feitas,<br/> isto é un simple reconto por todas as imaxes.</td> </tr> <tr> <td>Etiquetas por imaxe</td> <td>Isto indica cal é a media de etiquetas por imaxe.</td> </tr> </table><br/> <br/> Non lle colla moito cariño a este diálogo, ten o problema de que conta categorías e subcategorías,<br/> polo que se unha imaxe se capturou en Fazouro, A Mariña, Lugo, entón cóntanse 3 etiquetas para esa imaxe,<br/> cando só debera ser unha.<br/> Non estamos seguros de se paga a pena corrixir este fallo (é moi difícil),<br/> polo que é posíbel que este diálogo desapareza no futuro.

en: <h1>Statistics</h1>
gl: <h1>Estatísticas</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
gl: Categoría

en: # of Items
gl: Cantidade de elementos

en: Tags Totals
gl: Etiquetas en total

en: Tags Per Picture
gl: Etiquetas por imaxe

en: Tag indication completed annotation
gl: Etiqueta indicativa de anotación completa

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
gl: Se usa unha etiqueta específica para indicar que unha imaxe se etiquetou, indíqueo aquí.

en: Category:
gl: Categoría:

en: Tag:
gl: Etiqueta:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
gl: Ningunha

[ctx: As in 'all images']
en: All
gl: Todas

en: Thumbnail settings...
gl: Configuración de miniaturas…

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
gl: Retirar os valores

en: Select tokens to remove from all images and videos:
gl: Escoller os valores que se retirarán de todas as imaxes e vídeos:

en: Select None
gl: Non escoller nada

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
gl: <h1>Reciba a benvida a KPhotoAlbum</h1> <p>KPhotoalbum é unha poderosa ferramenta libre para arquivar, etiquetar e xestionar as fotos e os vídeos. Non modifica ou cambia os seus preciosos ficheiros, só os indexa e permite atopar facilmente e xestionar as fotos e os vídeos.</p> <p>Comece indicándolle a KPhotoalbum onde é que están as fotos; para iso prema «Crear a miña propia base de datos». Prema o botón tamén se xa ten unha base de datos de KPhotoalbum que queira comezar a usar de novo.</p> <p>Se se sente máis seguro probando primeiro KPhotoalbum cunha colección de imaxes de exemplo, prema o botón «Cargar a demostración».</p>

en: Create My Own Database...
gl: Crear a miña base de datos…

en: Load Demo
gl: Cargar a demostración

en: Check My Feature Set
gl: Comprobar as funcionalidades dispoñíbeis

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
gl: <p>Parece que KPhotoAlbum non se construíu con todas as funcionalidades. Na lista seguinte pode ver as que faltan: <ul>%1</ul> </p> <p>Para obter detalles sobre como resolver este problema, acceda a <b>Axuda → Estado das funcionalidades de KPhotoAlbum</b>.</p>

en: Feature Check
gl: Comprobación de funcionalidades

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
gl: Parabéns: Activáronse todas as funcionalidades dinámicas.

en: Loading Database
gl: Cargando a base de datos

en: Loading Main Window
gl: Cargando a xanela principal

en: Searching for New Files
gl: Estanse a buscar ficheiros novos

en: Do you want to save the changes?
gl: Quere gardar os cambios?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
gl: Algunha das imaxes escollidas xa pertencen a unha meda. Quere retiralas das súas medas e crear unha completamente nova?

en: Unknown error, stack creation failed.
gl: Produciuse un erro descoñecido; fallou a creación da meda.

en: Stacking Error
gl: Erro de apilamento

en: No item is selected.
gl: Non se escolleu ningún elemento.

en: No Selection
gl: Non hai nada escollido

en: Saving...
gl: Gardando…

en: Saving... Done
gl: Gardando… Feito.

en: There are no images to be shown.
gl: Non hai imaxes para amosar.

en: Limit View to Selection
gl: Limitar a vista á selección

en: Generate HTML...
gl: Xerar HTML…

en: Import...
gl: Importar…

en: Export/Copy Images...
gl: Exportar ou copiar as imaxes…

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
gl: Eliminar o escollido

en: Remove Tokens...
gl: Retirar os valores…

en: Open List of Files...
gl: Abrir unha lista de ficheiros…

en: Annotate Individual Items
gl: Anotar elementos individualmente

en: Annotate Multiple Items at a Time
gl: Anotar varios elementos á vez

en: Merge Images into a Stack
gl: Xuntar as imaxes nunha meda

en: Remove Images from Stack
gl: Retirar as imaxes da meda

en: Set as First Image in Stack
gl: Pór como primeira imaxe da meda

en: View
gl: Ver

en: View (In New Window)
gl: Ver (nunha xanela nova)

en: Run Slide Show
gl: Iniciar a presentación

en: Run Randomized Slide Show
gl: Iniciar a presentación ao chou

en: Collapse all stacks
gl: Pregar todas as medas

en: Expand all stacks
gl: Expandir todas as medas

en: Show &Oldest First
gl: Amosar primeir&o o máis vello

en: Show &Newest First
gl: Amosar primeiro o máis &novo

en: Sort Selected by Date && Time
gl: Ordenar as seleccionadas pola data e a hora

en: Jump to Context
gl: Saltar ao contexto

en: Lock Images
gl: Bloquear as imaxes

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: Lock Away All Other Items
gl: Bloquear o resto de elementos

en: Lock Away Current Set of Items
gl: Bloquear o conxunto actual de elementos

en: Configure Current View
gl: Configurar a vista actual

en: Tree
gl: Árbore

en: Tree with User Icons
gl: Árbore coas iconas do usuario

en: Icons
gl: Iconas

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
gl: Amosar axudas na xanela de miniaturas

en: Display Images and Videos Not on Disk
gl: Amosar as imaxes e vídeos que non estean no disco

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
gl: Amosar as imaxes e vídeos que teñan datas incompletas…

en: Merge duplicates
gl: Xuntar os duplicados

en: Rescan for Images and Videos
gl: Buscar de novo imaxes e vídeos

en: Recreate Exif Search Database
gl: Crear de novo a base de datos de busca Exif

en: Read Exif Info from Files...
gl: Ler a información Exif dos ficheiros…

en: Sort All by Date && Time
gl: Ordenar por data e hora

en: Automatically Stack Selected Images...
gl: Poñer as imaxes seleccionadas na rima automaticamente…

en: Build Thumbnails
gl: Construír as miniaturas

en: Statistics...
gl: Estatísticas…

en: Mark As Untagged
gl: Marcar como non etiquetada

en: Enable All Messages
gl: Activar todas as mensaxes

en: Run KPhotoAlbum Demo
gl: Ver a demostración de KPhotoAlbum

en: KPhotoAlbum Feature Status
gl: Estado das funcionalidades de KPhotoAlbum

en: Show Demo Videos
gl: Amosar os vídeos de demostración

en: Show Exif Info and file metadata
gl: Amosar a información Exif e os metadatos do ficheiro

en: Use next video thumbnail
gl: Usar a seguinte miniatura do vídeo

en: Use previous video thumbnail
gl: Usar a miniatura anterior do vídeo

en: Auto saving....
gl: Gardando automaticamente…

en: Auto saving.... Done
gl: Gardando automaticamente… Feito.

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
gl: <p>O ficheiro de índice indicado non existe; quere crealo?<br />%1/index.xml</p>

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
gl: <p>Configurou unha etiqueta para imaxes sen etiquetar, pero ou ben a etiqueta non existe na base de datos, ou ben non existe a categoría que vai asociada á mesma.</p> <p>Revise a configuración da etiqueta para imaxes sen etiquetar en <interface>Configuración|Configurar KPhotoAlbum…|Categorías</interface></p>

en: General
gl: Xeral

en: Viewer
gl: Visor

en: Annotation Dialog
gl: Diálogo de anotación

en: Thumbnail View
gl: Vista de miniaturas

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
gl: <p>Seguro que quere activar todas as mensaxes nas que anteriormente se marcou a opción de non amosar de novo?</p>

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
gl: <p>KPhotoAlbum deu cun erro interno (falta o menú de complementos no menú en MainWindow::Window::setupPluginMenu). Isto indica que vostede esqueceu facer un «make install». Se foi vostede quen compilou KPhotoAlbum, execute «make install». De non ser o caso, informe disto como un fallo.</p> <p>KPhotoAlbum continuará a executarse, pero non é de todo imposíbel que teña unha quebra máis tarde debido ao «make install» que non se fixo.</p>

en: Internal Error
gl: Erro interno

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
gl: As imaxes compartíronse correctamente. Copiando a ruta no portapapeis…

en: Successfully shared image(s).
gl: As imaxes compartíronse correctamente.

en: Image sharing failed with message: %1
gl: A compartición de imaxes fallou coa seguinte mensaxe: %1

en: Open List of Files
gl: Abrir unha lista de ficheiros

en: No images matching your input were found.
gl: Non se atopou ningunha imaxe que case co que indicou.

en: No Matches
gl: Ningunha correspondencia

en: Rereading Exif information from all images
gl: Lendo de novo a información Exif de todas as imaxes

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
gl: Anchura da miniatura: %1px (tamaño de almacenamento: %2px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
gl: <p>Non se pode atopar ffmpeg no sistema.</p> <p>Sen el, KPhotoAlbum non poderá amosar miniaturas de vídeos nin a súa duración. Instale ffmpeg.</p>

en: Video thumbnails are not available
gl: As miniaturas non están dispoñíbeis para os vídeos.

en: Save the current map settings
gl: Gardar a configuración do mapa actual.

en: Go to last map position
gl: Ir á última posición do mapa

en: Map view
gl: Vista de mapa

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
gl: <i>Cargando as coordenadas das imaxes…</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
gl: <i>Esta imaxe non contén coordenadas xeográficas.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
gl: <i>Algunhas das imaxes seleccionadas non conteñen coordenadas xeográficas.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
gl: <i>Buscar coordenadas xeográficas.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
gl: <i>Ningunha das imaxes seleccionadas contén coordenadas xeográficas.</i>

en: Share
gl: Compartir

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
gl: Esta icona indica se KPhotoAlbum está conectado a un dispositivo con Android.
    Prema a icona para activar ou desactivar a funcionalidade de detectar clientes na rede local.
    Se a rede local non permite anunciar paquetes entre o cliente de Android e KPhotoAlbum, faga clic dereito e indique o enderezo do dispositivo con Android.
    Pode descargar o cliente de Android de Google Play.

en: Android device address:
gl: Enderezo do dispositivo Android:

en: Unable to bind to socket
gl: Non é posíbel asociar co sócket

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
gl: Non é posíbel activar a detección de conexións remotas desde Android. A causa máis probábel é que teña outra aplicación KPhotoAlbum executándose.

en: Invalid Version
gl: Versión incorrecta

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
gl: As versións do cliente remoto e de KPhotoAlbum de escritorio non coinciden.
    Versión do protocolo do programa de escritorio: %1
    Versión do protocolo do control remoto: %2

en: Remove birthday
gl: Retirar a data de nacemento

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
gl: Defini a data de nacemento destes elementos (é dicir, persoas) para poder ver a súa idade ao ver as imaxes.

en: Name
gl: Nome

en: Birthday
gl: Aniversario

en: Birthday of %1:
gl: Data de nacemento de %1:

en: Enter a date...
gl: Insira unha data…

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
gl: <i>Seleccione un elemento da esquerda para editar a súa data de nacemento.</i>

en: Category Settings
gl: Configuracións das categorías

en: New
gl: Novo

en: Rename
gl: Renomear

en: Positionable tags:
gl: Etiquetas posicionábeis:

en: Icon:
gl: Icona:

en: Preferred view:
gl: Vista preferida:

en: List View
gl: Vista de lista

en: List View with Custom Thumbnails
gl: Vista de lista con miniaturas personalizadas

en: Icon View
gl: Vista con iconas

en: Icon View with Custom Thumbnails
gl: Vista de iconas con miniaturas personalizadas

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
gl: <font color='red'>A database contén cambios sen gardar. Ata que non se garden<br/>non se poderán cambiar os nomes das categorías ou engadir novos.</font>

en: Save the DB now
gl: Gardar a base de datos agora

en: Settings for category <b>%1</b>
gl: Configuración da categoría <b>%1</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
gl: <i>Cambio pendente: renomear a «%1».</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
gl: <p>Non é posíbel cambiar o nome da categoría «%1» a «%2»:</p> <p>«%2» é o nome dunha categoría especial, e polo tanto está reservado e non pode usarse para categorías normais.</p>

en: Invalid category name
gl: O nome da categoría é incorrecto.

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
gl: <p>Non é posíbel cambiar o nome da categoría «%1» a «%2»:</p> <p>Xa existe outra categoría co novo nome.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
gl: <p>Non é posíbel renomear a categoría «%1» a «%2»:</p> <p>Hai unha acción de renomeamento pendente na categoría «%2». Garde primeiro ese cambio pendente.</p>

en: Unsaved pending renaming action
gl: Acción de renomeamento pendente sen gardar

en: New category
gl: Nova categoría

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
gl: <p>Seguro que quere eliminar a categoría «%1»?</p>

en: <i>Choose a category to edit it</i>
gl: <i>Escolla unha categoría para editala</i>

en: Choose speed over readability for index.xml file
gl: Escoller velocidade antes que lexibilidade no ficheiro index.xml

en: Compress backup file
gl: Comprimir o ficheiro da salvagarda

en: Auto save every:
gl: Gardar automaticamente cada:

en: Number of backups to keep:
gl: Número de salvagardas que manter:

en: Infinite
gl: Infinitas

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
gl: <p>KPhotoAlbum pode salvagardar o ficheiro index.xml mantendo copias co nome index.xml~1~ index.xml~2~ etc. usando esta caixa para indicar o número de ficheiros que manter. KPhotoAlbum eliminará o máis antigo cando acade o máximo de ficheiros de seguridade.</p><p>O ficheiro index.xml pode tornarse grande se tiver moitas imaxes e nese caso é útil pedirlle a KPhotoAlbum que comprima os ficheiros de seguridade para preservar espazo en disco.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
gl: <p>KPhotoAlbum está a usar só un ficheiro index.xml como <i>base de datos</i>. Con moitas imaxes pode tardar moito tempo en ler este ficheiro. Pode reducir este tempo á metade marcando esta opción. A desvantaxe é que o ficheiro index.xml é menos lexíbel por humanos.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
gl: Información Exif/IPTC que amosar no visor

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
gl: Información Exif/IPTC que amosar no diálogo Exif

en: Character set for image metadata:
gl: Conxunto de caracteres para os metadatos da imaxe:

en: New File Searches
gl: Buscas de ficheiros novos

en: Search for new images and videos on startup
gl: Buscar imaxes e vídeos novos no inicio

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
gl: Ignorar as extensións de ficheiro ao buscar imaxes e vídeos novos

en: Skip symbolic links when searching for new images
gl: Omitir as ligazóns simbólicas aos buscar imaxes novas

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
gl: Non ler ficheiros RAW se existe un ficheiro JPEG/TIFF concordante

en: Directories to exclude from new file search:
gl: Directorios que excluír da busca de ficheiros novos:

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
gl: <p>KPhotoAlbum pode buscar imaxes novas por si mesmo ao iniciarse; porén, isto leva algo de tempo, así que quizais prefira pedirlle manualmente a KPhotoAlbum que busque imaxes novas usando <b>Mantemento → Buscar imaxes novas</b>.</p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
gl: <p>KPhotoAlbum normalmente busca imaxes e vídeos novos pola súa extensión de ficheiro. Se se escolle esta opción, <em>todos</em> os ficheiros que non estean na base de datos nin na lista de bloqueo compróbanse polo seu tipo MIME, independentemente da súa extensión. Isto leva moito máis que atopar os ficheiros pola súa extensión!</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
gl: <p>KPhotoAlbum pode ler algúns tipos de imaxes RAW. Algunhas cámaras gardan tanto unha imaxe RAW como unha JPEG ou TIFF. Isto provoca que se garden imaxes por duplicado en KPhotoAlbum, que pode non ser o que vostede quere. Se marca esta opción, KPhotoAlbum non lerá os ficheiros RAW para os que existan outros tipos de imaxe.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
gl: <p>Os directorios definidos aquí (separados por unha coma <tt>,</tt>) omítense cando se buscan fotos novas. Os directorios de miniaturas de ferramentas distintos deberían estar configurados aquí. Por exemplo <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
gl: Configuración da detección da versión do ficheiro

en: Try to detect multiple versions of files
gl: Intentar detectar varias versións dos ficheiros

en: File versions search regexp:
gl: Expresión regular de busca das versións dos ficheiros:

en: Original file replacement text:
gl: Texto orixinal de substitución de ficheiros:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
gl: Mover os meta-datos (é dicir, eliminar as etiquetas do orixinal)

en: Automatically stack new versions of images
gl: Amorear automaticamente as versións novas das imaxes

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
gl: <p>Cando KPhotoAlbum busca ficheiros novos e atopa un ficheiro que cadre coa <i>expresión regular de ficheiros modificados</i>, asúmese que pode existir unha versión orixinal da imaxe. O padrón de expresión regular substitúese polo <i>texto de substitución orixinal do ficheiro</i> e, de existir ese ficheiro, cópianse todos os meta-datos asociados (información das categorías, puntuacións, etc.) do ficheiro orixinal para o novo.</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
gl: <p>Unha expresión regular en perl que coincida cun ficheiro modificado.<ul><li>Un punto coincide cun único carácter  (<tt>\.</tt> coincide cun punto)</li><li>Pódense usar os cuantificadores <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt> ou pódense facer equivaler varias aparicións dunha expresión usando chaves (p.ex. <tt>e{0,1}</tt> equivale a 0 ou 1 aparicións do carácter «e»).</li>   <li>Pódense agrupar partes da expresión usando parénteses.</li> </ul>Exemplo: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
gl: <p>Unha cadea que se usa para substituír a equivalencia da <i>expresión regular de busca de versións de ficheiros</i>. Pode ser unha lista separada por puntos e comas (<tt>;</tt>). Cada cadea úsase para substituír a equivalencia do novo nome do ficheiro ata que se atopa un ficheiro orixinal ou se esgotan as opcións.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
gl: <p>A etiqueta móvese do ficheiro orixinal para o novo. Así só ten etiquetas a última versión.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
gl: <p>Se escolle esta opción, as versións novas dunha imaxe amoréanse automaticamente e colócanse enriba da morea. Así a nova imaxe aparece cando a morea está no estado pregado, que é o estado predeterminado en KPhotoAlbum.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
gl: Copiar o ficheiro e abrilo cunha aplicación externa

en: Copy file search regexp:
gl: Expresión regular de busca de copiado de ficheiros:

en: Copy file replacement text:
gl: Texto de substitución do copiado de ficheiros:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
gl: <p>KPhotoAlbum pode facer unha copia dunha imaxe antes de a abrir cunha aplicación externa. Esta configuración define como se lle chama ao ficheiro novo.</p> <p>A expresión regular define a parte do nome do ficheiro orixinal que se substitúe polo <i>texto de substitución</i>. Por exemplo, <i>"\.(jpg|png)"</i> e o texto de substitución <i>"-mod.\1"</i> copiaría «proba.jpg» a «proba-mod.jpg» e abriría o ficheiro novo na aplicación seleccionada.</p>

en: Loading New Images
gl: Estanse a cargar as imaxes novas

en: Trust image dates:
gl: Confiar nas datas das imaxes:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
gl: Sempre

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
gl: Preguntar

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
gl: Nunca

en: Use Exif orientation information
gl: Usar a información que dá Exif sobre a orientación

en: Use Exif description
gl: Usar a descrición de Exif

en: Strip out camera generated default descriptions
gl: Eliminar as descricións predeterminadas que xera a cámara

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
gl: Usar a miniatura incorporada no ficheiro RAW ou RAW da metade de tamaño

en: Required size for the thumbnail:
gl: Tamaño requirido das miniaturas:

en: Histogram
gl: Histograma

en: Show histogram
gl: Amosar o histograma

en: Use linear scale for histogram
gl: Usar unha escala lineal para o histograma

en: Size of histogram columns in date bar:
gl: Tamaño das columnas do histograma na barra de datas:

en: Show splash screen
gl: Amosar a pantalla de benvida

en: Listen for Android devices on startup
gl: Examinar os dispositivos Android dispoñíbeis no inicio.

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
gl: <p>KPhotoAlbum intentará ler a data da imaxe na información Exif da imaxe. Se iso falla, intentará obter a data na marca temporal do ficheiro.</p> <p>Porén, esta información será errónea se a imaxe se dixitalizou (o que quere é a data na que se tomou a imaxe, non de cando se escaneou).</p> <p>Se só dixitaliza imaxes, en vez de usar ás veces unha cámara dixital, debería responder <b>nunca</b>. Se nunca dixitaliza imaxes, debería responder <b> sempre</b>; noutros casos <b>preguntar</b>. Isto permitiralle decidir se as imaxes veñen do escáner ou da cámara, sesión a sesión.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
gl: <p>As imaxes JPEG poden conter información sobre a rotación. Se ten algunha razón para non usar esta información para decidir a rotación predeterminada das imaxes, non marque esta opción.</p><p>Nota: Pode ser que a súa cámara dixital non escriba esta información nas imaxes.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
gl: <p>As imaxes JPEG poden conter unha descrición. Marque esta opción para indicar se quere usar isto como descrición predeterminada para as imaxes.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
gl: Amosar a pantalla de presentación de KPhotoAlbum no inicio

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
gl: <p>KPhotoAlbum pode amosar as imaxes en dispositivos con Android. KPhotoAlbum emparellarase automaticamente co aplicativo de Android. Porén, para usar esta funcionalidade a súa versión de escritorio de KPhotoAlbum debe ter activada a detección de mensaxes de anuncio. Marque esta opción para activar esa funcionalidade automaticamente ao iniciar KPhotoAlbum. Se o prefire, pode no seu lugar premer a icona de conexión da barra de estado para activar a detección de mensaxes de anuncio.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
gl: <p>Algunhas cámaras almacenan automaticamente comentarios xenéricos en cada imaxe. Estes comentarios poden ignorarse automaticamente.</p> <p>Escriba os comentarios que queira ignorar no campo de entrada, un en cada liña. Asegúrese de engadir o comentario exacto, incluíndo todos os espazos en branco.</p>

en: File Searching & Versions
gl: Busca de ficheiros e versións

en: Categories
gl: Categorías

en: Birthdays
gl: Aniversario

en: Tag Groups
gl: Grupos de etiquetas

en: Exif/IPTC Information
gl: Información Exif/IPTC

en: Database Backend
gl: Infraestrutura da base de datos

[ctx: @title:window]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
gl: Categorías e grupos:

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
gl: <strong>Seleccione un grupo da banda esquerda para engadirlle etiquetas</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
gl: <strong>Hai cambios pendentes na páxina de categorías.<nl> Garde os cambios antes de poñerse a traballar con grupos de etiquetas.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
gl: Engadir un grupo…

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
gl: Renomear o grupo «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
gl: Eliminar o grupo «%1»

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
gl: Etiquetas no grupo «%1» da categoría «%2».

[ctx: @title:window]
en: New Group
gl: Novo grupo

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
gl: Nome do grupo:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
gl: <p>Xa existe o grupo «%1».</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
gl: Non é posíbel engadir o grupo

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
gl: Renomear o grupo

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
gl: Novo nome do grupo:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
gl: <para>Non se pode renomear o grupo «%1» a «%2»: «%2» xa existe na categoría «%3».</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
gl: <para>Seguro que quere eliminar o grupo «%1»?</para> <para>As subcategorías deste grupo moveranse á categoría da que colga «%1» («%2»).<nl/> O resto de subcategorías permanecerán intactas.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
gl: <para>Seguro que quere eliminar o grupo «%1»?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
gl: Eliminar o grupo

en: &Delete
gl: &Eliminar

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
gl: Renomear «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
gl: Eliminar «%1»

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
gl: Novo nome da etiqueta

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
gl: Nome da etiqueta:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
gl: <para>Seguro que quere eliminar «%1»?</para><para>Se elimina este elemento retirarase toda a información sobre el de calquera imaxe que o conteña.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
gl: Seguro que quere eliminar %1?

en: Tooltip preview image size:
gl: Tamaño da imaxe de previsualización das axudas:

en: No Image Preview
gl: Sen vista previa da imaxe

en: Thumbnail image size:
gl: Tamaño da miniatura:

en: Build thumbnails on demand
gl: Xerar miniaturas baixo demanda

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
gl: Proporcións das celas na táboa de miniaturas:

en: Space around cells:
gl: Espazo arredor das celas:

en: Display grid around thumbnails
gl: Amosar unha grade arredor das miniaturas

en: Display labels in thumbnail view
gl: Amosar as etiquetas na vista de miniaturas

en: Display categories in thumbnail view
gl: Amosar as categorías na vista de miniaturas

en: Threshold for automatic thumbnail view:
gl: Límite da vista automática de miniaturas:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
gl: Desactivada

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
gl: <p>Se escolle <b>Configuración -&gt; Amosar suxestións</b> na vista de miniaturas, verá unha xaneliña con axudas que amosan información sobre as miniaturas. Esta xaneliña inclúe unha pequena vista previa da imaxe. Esta opción configura o tamaño da imaxe</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
gl: <p>Tamaño das miniaturas. Cando cambie o tamaño das miniaturas reconstruirase a base de datos das miniaturas.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
gl: <p>Marque esta opción para que as miniaturas se constrúan a medida que sexa necesario. A medida que navega pola súa base de datos de imaxes, só se constrúen aquelas miniaturas que sexan necesarias. Isto significa que cando cambie o tamaño das miniaturas, KPhotoAlbum non quedará conxelado por moitas imaxes que teña.</p> <p>Se non marca esta opción, KPhotoAlbum construirá sempre miniaturas para todas as imaxes o antes posíbel. Isto significa que cando atope novas imaxes, KPhotoAlbum contruirá miniaturas para elas inmediatamente e non tardará un anaco en amosalas máis tarde cando vostede navegue polas imaxes.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
gl: <p>Escolla as proporcións que deben ter as celas coas miniaturas.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
gl: <p>O gordo que debe ter a separación das celas.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
gl: <p>Escolla esta opción se quere ver unha grade arredor das miniaturas.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
gl: <p>De marcar esta opción, amosaranse os nomes base dos ficheiros baixo as miniaturas na vista das miniaturas</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
gl: <p>De marcar esta opción, amosaranse as categorías dos ficheiros baixo as miniaturas na vista das miniaturas</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
gl: <p>Cando está a navegar, se o número baixa do valor aquí indicado, as miniaturas amosaranse automaticamente. A alternativa é continuar a amosar o navegador ata que prema <i>Amosar as imaxes</i></p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
gl: Se selecciona unha etiqueta aquí, engadirase ás novas imaxes (sen etiquetar) automaticamente, para que poida atopalas facilmente. Esa etiqueta retirarase en cando etiquete as imaxes.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
gl: Amosar a etiqueta das imaxes sen etiquetar como unha etiqueta normal

en: None Selected
gl: Non se escolleu nada

en: New tag added
gl: Engadiuse unha etiqueta nova

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
gl: <p>A nova etiqueta «%1» engadiuse á categoría «%2» e usarase a partir de agora nas imaxes sen etiquetar.</p> <p>Gárdea para almacenala na base de datos. Se non o fai, perderase e producirase un erro sobre que non existe a etiqueta no próximo inicio.</p>

en: Running Slide Show From Thumbnail View
gl: Executando a presentación desde a vista de miniaturas

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
gl: Estanse a ver imaxes e vídeos desde a vista de miniaturas

en: Slideshow interval:
gl: Intervalo da presentación:

en:  sec
gl:  seg

en: Image cache:
gl: Caché das imaxes:

en: Standard size in viewer:
gl: Tamaño estándar no visor:

en: Full Viewer Size
gl: Todo o espazo do visor

en: Natural Image Size
gl: Tamaño natural das imaxes

en: Natural Image Size If Possible
gl: Tamaño natural das imaxes se é posíbel

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
gl: <p>Configura o tamaño estándar co que se amosan as imaxes no visor.</p> <p><b>Todo o espazo do visor</b> indica que a imaxe se ampliará ou reducida para axustarse á xanela do visor.</p> <p><b>Tamaño natural das Imaxes</b> indica que a imaxe se amosará píxel por píxel.</p> <p><b>Tamaño natural das imaxes se é posíbel</b> indica que a imaxe se amosará píxel por píxel se couber na xanela, e que noutro caso se reducirá ao tamaño do visor.</p>

en: Scaling algorithm:
gl: Algoritmo de ampliación:

en: Fastest
gl: O máis rápido

en: Best
gl: O mellor

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
gl: <p>Ao amosar imaxes, KPhotoAlbum polo xeral fará unha ampliación ou redución suave da imaxe. Se esta opción non estiver escollida, KPhotoAlbum usa un método de axuste do tamaño máis rápido pero menos suave.</p>

en: Launch in full screen
gl: Iniciar a pantalla completa

[ctx: No video length could be determined, so we just display 'video' instead of the video length.]
en: video
gl: vídeo

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
gl: Alternar o filtro

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
gl: Prema <shortcut>Escape</shortcut> para baleirar o filtro.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
gl[0]: Filtrar a vista por puntuación: %1 estrela
gl[1]: Filtrar a vista por puntuación: %1 estrelas

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
gl: Filtro: %1

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
gl: Consello: Use <shortcut>Alt+Maiús+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> para alternar un filtro para ese valor.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
gl: <p><b>Seguro que quere reordenar as miniaturas?</b></p> <p>Se arrastra as imaxes no visor de miniaturas, en realidade reordénaas. Isto é moi útil se non sabe exactamente a data das imaxes. No caso de que as imaxes teñan selos temporais correctos, debería usar <b>Mantemento → Ordenar por data e hora</b> ou <b>Vista → Ordenar as seleccionadas por data e hora</b>.</p>

en: Error Deleting Files
gl: Produciuse un erro ao eliminar os ficheiros

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
gl: Non é posíbel copiar «%1» en «%2».

en: <b>File Name: </b>
gl: <b>Nome do ficheiro: </b>

en: <b>Date: </b>
gl: <b>Data: </b>

[ctx: width x height]
en: %1x%2
gl: %1×%2

en: <b>Image Size: </b>
gl: <b>Tamaño da imaxe: </b>

en: <b>Label: </b>
gl: <b>Etiqueta: </b>

en: <b>Description: </b>
gl: <b>Descrición: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
gl[0]: Hai 1 día
gl[1]: Hai %1 días

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
gl[0]: 1 mes
gl[1]: %1 meses

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
gl[0]: Hai 1 mes
gl[1]: Hai %1 meses

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: %1 anos

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
gl[0]: Hai 1 ano
gl[1]: Hai %1 anos

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
gl: Configurar a imaxe da categoría

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
gl: Categoría:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
gl: Etiqueta:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
gl: Imaxe actual:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
gl: Imaxe nova:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
gl: Configurar

en: Insufficient color depth for this filter
gl: Non hai profundidade de cor abondo para este filtro

en: [ zoom x%1 ]
gl: [ ampliación x%1 ]

en: Show the geographic position of this image on a map
gl: Amosar a posición xeográfica desta imaxe nun mapa

en: Error playing media
gl: Produciuse un erro ao reproducir o recurso

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
gl: Pór como primeira imaxe da meda

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
gl: Rotar

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
gl: Rotar en sentido horario

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
gl: Inverter

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
gl: Rotar en sentido antihorario

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
gl: Omitir

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
gl: Primeira

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
gl: Última

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
gl: Amosar a seguinte

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
gl: Saltar 10 cara diante

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
gl: Saltar 100 cara diante

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
gl: Saltar 1000 cara diante

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
gl: Amosar a anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
gl: Saltar 10 cara atrás

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
gl: Saltar 100 cara atrás

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
gl: Saltar 1000 cara atrás

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
gl: Eliminar a imaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
gl: Retirar as imaxes da lista de exhibición

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
gl: Ampliación

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
gl: Achegar

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
gl: Afastar

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
gl: Vista completa

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
gl: Vista píxel por píxel

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
gl: Conmutar a pantalla completa

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
gl: Presentación

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
gl: Iniciar a presentación

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
gl: Amosar máis apresa

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
gl: Amosar máis a modo

en: File not available
gl: Este ficheiro non está dispoñíbel

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
gl: Pausar

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
gl: Parar a presentación

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
gl: Saltar

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
gl: 10 minutos atrás

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
gl: 1 minuto atrás

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
gl: 10 segundos atrás

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
gl: 1 segundo adiante

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
gl: 100 milisegundos atrás

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
gl: 100 milisegundos adiante

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
gl: 1 segundo adiante

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
gl: 10 segundos adiante

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
gl: 1 minuto adiante

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
gl: 10 minutos adiante

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
gl: Parar

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
gl: Usar o fotograma actual de miniatura

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
gl: Filtros

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
gl: Retirar todos os filtros

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
gl: Aplicar o filtro de escala de grises

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
gl: Aplicar o filtro de estirar o contraste

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
gl: Aplicar o filtro ecualización do histograma

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
gl: Aplicar o filtro de monocromo

en: Show...
gl: Amosar…

en: Show
gl: Amosar

en: Show Info Box
gl: Amosar a xanela de informacións

en: Show Label
gl: Amosar a etiqueta

en: Show Description
gl: Amosar a descrición

en: Show Date
gl: Amosar a data

en: Show Time
gl: Amosar a hora

en: Show Filename
gl: Amosar o nome do ficheiro

en: Show Exif
gl: Amosar Exif

en: Show Image Size
gl: Amosar o tamaño da imaxe

en: Show Rating
gl: Amosar a puntuación
