kphotoalbum - en to hne translation catalogue (296 entries)

en: tomorrow
hne: कल

en: today
hne: आज

en: yesterday
hne: कल

en: Description
hne: वर्नन

en: Label and Dates
hne: लेबल अउ तारीक

en: Image Preview
hne: फोटू प्रिव्यू

en: Cancel
hne:  खारिज करव

en: Revert This Item
hne: ये चीज ल लहुटाव

en: Clear Form
hne: फार्म साफ करव

en: Label:
hne: लेबल:

en: Label
hne: लेबल

en: Date:
hne: तारीक:

en: Time:
hne: समय:

en: Save Current Window Setup
hne: अभी हाल के विंडो सेटअप सहेजव

en: Reset layout
hne: ले-आउट रीसेट करव

en: Sort Most Recently Used
hne: अभी हाल के ही मं उपयोग करे छांटव

en: Toggle Sorting
hne: छांटना टागल करव

en: Toggle Showing Selected Items Only
hne: सिरिफ चुने गे चीज मन ल दिखाना टागल करव

en: Annotate Next
hne: अगला व्याख्यान

en: Annotate Previous
hne: पिछला व्याख्यान

en: OK dialog
hne: ठीक हे गोठ

en: Copy tags from previous image
hne: पिछला फोटू से टैग नकल करव

en: Rotate counterclockwise
hne: घड़ी के उलटा दिसा मं घुमाव

en: Rotate clockwise
hne: घड़ी के दिसा मं घुमाव

en: or
hne: या

en: and
hne: और

en: No Item Selected
hne: कोई चीज चुने नइ गे हे

en: Delete
hne: मेटाव

en: Rename...
hne: नाम बदलव...

en: <b>Sorting</b>
hne: <b>छांटना</b>

en: Usage
hne: उपयोग

en: Really Delete %1?
hne: सचमुच %1 ल मेटाव?

en: Enter new name:
hne: नवा नाम भरव:

en: Pause
hne: ठहरव

en: Images
hne: फोटू

en: Videos
hne: वीडियो

en: Exif Info
hne: एक्जइफ जानकारी

en: Show Thumbnails
hne: छोटेफोटू देखाव

en: Search did not match any images or videos.
hne: खोज तिर कोनो फोटू या वीडियो नइ मिलिस.

en: Empty Search Result
hne: खोज परिनाम खाली

en: Move Items
hne: चीज खिसकाव

en: Show Ranges
hne: सीमा दिखाव

en: Show Resolution Indicator
hne: रीजोल्यूसन संकेतक देखाव

en: 1 Year
hne: 1 साल

en: 1 Month
hne: 1 महिना

en: 1 Week
hne: 1 हफ्ता

en: 1 Day
hne: 1 दिन

en: 2 Hours
hne: 2 घंटे

en: 10 Minutes
hne: 10 मिनट

en: Error when saving image '%1'.
hne: फोटू '%1' ल सहेजे मं गलती होइस.

en: Error Saving Image
hne: फोटू सहेजे मं गलती होइस.

en: Loading information from images
hne: फोटू मन से जानकारी लोड करत हे

en: Media Type
hne: मीडिया किसिम

en: Following files could not be read:
hne: निम्न फाइल मन ल पढ़ नइ सकिस:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
hne: %1 नइ

en: not
hne: नइ

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
hne: कोई %1 नइ

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
hne: फोल्डर

en: Tokens
hne: टोकन

en: Images/Videos Are Not Sorted
hne: फोटू /वीडियो मन ल छांटे नइ गे हे

en: Not All Images Have Size Information
hne: सब्बो फोटू मन मं आकार जानकारी नइ हे

en: No default setup file found
hne: कोई डिफाल्ट सेटअप फाइल नइ मिलिस

en: People
hne: मनखे

en: Places
hne: जगह

note: i18n("Events"))
en: Events
hne: घटना

en: Error Running Demo
hne: डेमो चलाय मं गलती

en: Unable to open '%1' for reading
hne: '%1' ल पढ़े बर खोले मं अक्छम

en: Error in file %1: No elements found
hne: फाइल %1 मं गलती: कोनो एलिमेंट नइ मिलिस

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
hne: फाइल %1 मं गलती: चाही रहिस 'केफोटोएलबम' के जइसन सीर्स एलिमेंट, फेर मिलिस '%2'

en: Error creating zip file %1
hne: जिप फाइल %1 तैयार करे मं गलती

en: IPTC character set:
hne: आईपीटीसी अक्छर सेटः

en: Size:
hne: आकार:

en: Group:
hne: समूहः

en: Update image date
hne: फोटू तारीक अपडेट करव

en: Override image dates
hne: फोटू तारीक ओवरराइड करव

en: Settings
hne: सेटिंग

en: Focal Length
hne: फोकल लम्बाई

en: Camera
hne: कैमरा

en: Miscellaneous
hne: विविध

en: Iso setting
hne: आईएसओ सेटिंग

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
hne: सेकन्ड

en: 1 second
hne: 1 सेकन्ड

en: Exposure time
hne: एक्सपोजर समय

en: Exposure Program
hne: एक्सपोजर प्रोग्राम

en: Orientation
hne: दिसा

en: Metering Mode
hne: मीटरिंग मोड

en: Contrast
hne: कंट्रास्ट

en: Sharpness
hne: सुस्पस्टता

en: Saturation
hne: संतृप्ति

en: No cameras found in the database
hne: डाटाबेस मं कोई केमरा नइ मिलिस

en: Generating images for HTML page
hne: एचटीएमएल पेज बर फोटू बनावत हे

en: Error copying %1 to %2
hne: %1 ल %2 मं नकल करे मं गलती

en: <a href="%1">prev</a>
hne: <a href="%1">पीछू</a>

en: prev
hne: पीछू

en: <a href="index-%1.html">index</a>
hne: <a href="index-%1.html">इंडेक्स</a>

en: <a href="%1">next</a>
hne: <a href="%1">आगू</a>

en: next
hne: आगू

en: Could not create file '%1'.
hne: फाइल '%1' ल तैयार नइ कर सकिस

en: Could Not Create File
hne: फाइल तैयार नइ कर सकिस

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
hne: <p>'%1' के नकल '%2' मं करे मं अक्छम</p>

en: Unable to write image '%1'.
hne: फोटू '%1' लिखे मं असमर्थ.

en: Content
hne: सामग्री

en: Page title:
hne: पेज सीर्सकः

en: Description:
hne: वर्ननः

en: Create .kim export file
hne: .kim निर्यात फाइल बनाव

en: What to Include
hne: का सामिल करव

en: Layout
hne: ले-आउट

en: Thumbnail size:
hne: छोटे फोटू आकारः

en: Number of columns:
hne: खंभा मन के संख्या:

en: Theme:
hne: प्रसंगः

en: Image Sizes
hne: फोटू आकार

en: Full size
hne: पूरा आकार

en: Destination
hne: गंतव्य

en: You must select at least one resolution.
hne: आप मन ल कम से कम एक रेजोल्यूसन चुनना होही.

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
hne: कोई प्रसंग नइ मिलिस- बहुत संभव हे कि ए इंस्टालेसन गलती हे

en: How to Handle Images
hne: फोटू कइसन हेंडल करव

en: Include in .kim file
hne: .kim फाइल मं सामिल करव

en: Automatically copy next to .kim file
hne: .kim फाइल के बाद नकल अपने अपन बनाव

en: Hard link next to .kim file
hne: .kim फाइल मं हार्ड संकली

en: Compress export file
hne: निर्यात फाइल संपीडित करव

en: Generate thumbnails
hne: छोटे फोटू तैयार करव

en: Limit maximum image dimensions to:
hne: फोटू के सबसे अधिक आकार इहां तक सीमित करव:

en: <p>Generate thumbnail images</p>
hne: <p>छोटे फोटू तैयार करव</p>

en: Error creating zip file
hne: जिप फाइल तैयार करे मं गलती

en: &Cancel
hne: खारिज (&C)

en: Creating index file
hne: निर्देसिका फाइल बनात हे

en: Creating thumbnails
hne: छोटे फोटू बनात हे

en: Copying image files
hne: फोटू फाइल मन के नकल करत हे

en: Error writing file %1
hne: फाइल %1 मं लिखे मं गलती

en: How to Use the Export File
hne: निर्यात फाइल उपयोग कइसन करव

en: Unable to create temporary file
hne: अस्थायी फाइल बनाए मं अक्छम

en: Select All
hne: सब्बो चुनव

en: Deselect All
hne: सब्बो मतचुनव

en: Select Which Images to Import
hne: जऊन फोटू मन ल आयात करना हे ओ मन ल चुनव

en: Destination of images:
hne: फोटू मन के गंतव्य:

en: Destination of Images
hne: फोटू मन के गंतव्य

en: Match Categories
hne: स्रेनी मिलाव

en: Error when writing image %1
hne: फोटू %1 ल लिखे के समय गलती

en: Updating Database
hne: डाटाबेस अपडेट करत हे

en: Key in file
hne: फाइल मं भरव

en: Key in your database
hne: अपन डाटा बेस भरव

en: Unable to open '%1' for reading.
hne: '%1' ल पढ़े बर खोले मं अक्छम.

en: Error Importing Data
hne: डाटा आयात करे मं गलती

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
hne: index.xml फाइल ल %1 से पढ़े मं गलती; सायद फाइल टूटा हे.

en: No thumbnail existed in export file for %1
hne: %1 बर निर्यात फाइल तिर कोनो छोटे फोटू मौजूद नइ हे

en: No image existed in export file for %1
hne: %1 बर निर्यात फाइल तिर कोनो फोटू मौजूद नइ हे

en: Merge data
hne: डाटा मिलाव

en: Date and Time
hne: तारीक़ अउ समय

en: Jesper K. Pedersen
hne: जेस्पर के. पेदर्सन

en: Tuomas Suutari
hne: टुमास सुतारी

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
hne: गोपनीयता

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
hne: मेंटेनेंस (&M)

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
hne: प्लगइन्स

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: Trust Time Stamps?
hne: समय चिनहा मं भरोसा करव?

en: KPhotoAlbum
hne: केफोटोएलबम

en: KDE Photo Album
hne: केडीई फोटो एलबम

en: Marco Caldarelli
hne: मार्को काल्दरेली

en: Jean-Michel FAYARD
hne: जीन_माइकल फेयार्द

en: Reimar Imhof
hne: रेइमर इमहोफ

en: Patch to sort items in option listboxes
hne: विकल्प लिस्टडब्बा मन मं चीज मन ल छांटने बर पैच

en: Christoph Moseler
hne: क्रिस्टोफ मोसलर

en: Teemu Rytilahti
hne: टीमू रायटिल्हाटी

en: Thomas Schwarzgruber
hne: थामस स्वार्जग्रबर

en: Clytie Siddall
hne: क्लाइटी सिदाल

en: Will Stephenson
hne: विल स्टीफेंसन

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
hne: केफोटोएलबम बर एक चिनहा बनाना

en: Marcel Wiesweg
hne: मार्सल वाइसवेग

en: Show Category Editor
hne: वर्ग संपादक देखाव

en: Current Item
hne: अभी हाल के चीज

en: All Selected Items
hne: सब्बो चुने गे चीज

en: Invoke External Program
hne: बाहिरी प्रोग्राम चलाव

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
hne[0]: १ छोटेफोटू देखाय  जात हे
hne[1]: %1 छोटेफोटू देखावत हे

en: Total: %1
hne: कुलः %1

en: Which Images and Videos to Display
hne: कोन से फोटू अउ वीडियो देखाना हे

en: Search for images and videos missing date and time
hne: गुम तारीक अउ समय बर फोटू अउ वीडियो खोजव

en: <h1>Statistics</h1>
hne: <h1>आंकड़ा</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
hne: स्रेनी

en: # of Items
hne: # चीज

en: Tags Totals
hne: कुल टैग

en: Tags Per Picture
hne: हर फोटू मं टैग

en: Category:
hne: वर्गः

en: Tag:
hne: टैग:

en: Total
hne: कुल

en: Select tokens to remove from all images and videos:
hne: सब्बो फोटू मन अउ वीडियो से हटाय बर टोकन चुनव:

en: Select None
hne: कुछ नइ चुनव

en: Create My Own Database...
hne: मेरा खुद के डाटाबेस बनाव...

en: Load Demo
hne: डेमो लोड करव

en: Check My Feature Set
hne: मोर विसेसता सेट जांचव

en: Feature Check
hne: विसेसता जांच

en: Loading Database
hne: डाटाबेस लोड करत हे

en: Loading Main Window
hne: मुख्य विंडो लोड करत हे

en: Searching for New Files
hne: नवा फाइल मन बर खोजत हे

en: Do you want to save the changes?
hne: का आप मन बदलाव मन ल सहेजना चाहथो ?

en: No item is selected.
hne: कोई चीज चुने नइ गे हे.

en: No Selection
hne: कोई चयन नइ

en: Saving...
hne: सहेजिस जात हे...

en: Saving... Done
hne: सहेजिस जात हे... पूरा

en: There are no images to be shown.
hne: देखाय बर वहां कोनो फोटू नइ हे.

en: Generate HTML...
hne: एचटीएमएल बनाव...

en: Import...
hne: आयात करव...

en: Export/Copy Images...
hne: फोटू निर्यात/नकल करव...

en: Open List of Files...
hne: फाइल मन के सूची खोलव...

en: Annotate Individual Items
hne: अलग अलग चीज मन के व्याख्या

en: Annotate Multiple Items at a Time
hne: बहुत से चीज मन के व्याख्या एके समय में

en: View
hne: दृस्य

en: View (In New Window)
hne: दृस्य (नवा विंडो में)

en: Run Slide Show
hne: स्लाइड सो चलाव

en: Run Randomized Slide Show
hne: स्लाइड सो बेतरतीब चलाव

en: Show &Oldest First
hne: सबसे जुन्ना ल पहिली देखाव (&O)

en: Show &Newest First
hne: सबसे नवा ल पहिली दिखाव (&N)

en: Sort Selected by Date && Time
hne: तारीक अउ समय से छांटना चुने गे (&&)

en: Jump to Context
hne: संदर्भ मं जाव

en: Lock Images
hne: फोटू तालाबंद करव

en: Unlock
hne: तालाखोलव

en: Lock Away All Other Items
hne: सब्बो अउ चीज मन ल तालाबंद करव

en: Lock Away Current Set of Items
hne: अभी हाल के चीज मन के सेट ल तालाबंद करव

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
hne: छोटेफोटू विंडो मं औजारयुक्ति दिखाव

en: Display Images and Videos Not on Disk
hne: ओ फोटू अउ वीडियो मन ल देखाव जऊन ह डिस्क मं मौजूद नइ हे

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
hne: अधूरा तारीक वाले फोटू मन अउ वीडियो दिखाव...

en: Rescan for Images and Videos
hne: फोटू मन अउ वीडियो ल फिर से स्कैन करव

en: Recreate Exif Search Database
hne: एक्जिफ सर्च डाटाबेस फिर से बनाव

en: Build Thumbnails
hne: छोटे फोटू बनाव

en: Enable All Messages
hne: सब्बो संदेस सक्छम करव

en: Run KPhotoAlbum Demo
hne: केफोटोएलबम डेमो चलाव

en: KPhotoAlbum Feature Status
hne: केफोटोएलबम विसेसता स्थिति

en: Show Demo Videos
hne: डेमो वीडियो देखाव

en: Auto saving....
hne: अपने अपन सहेजत हे...

en: Auto saving.... Done
hne: अपने अपन सहेजत हे... पूरा

en: General
hne: सामान्य

en: Viewer
hne: प्रदर्सक

en: Annotation Dialog
hne: एनोटेसन गोठ

en: Thumbnail View
hne: छोटे फोटू दृस्य

en: Open List of Files
hne: फाइल मन के सूची खोलव

en: No images matching your input were found.
hne: आप मन के इनपुट से मिलत जुलत कोनो फोटू नइ मिलिस.

en: No Matches
hne: कोई जोड़ नइ

en: New
hne: नवा

en: Icon:
hne: चिनहाः

en: Preferred view:
hne: निसानी दृस्य:

en: List View
hne: सूची दृस्य

en: List View with Custom Thumbnails
hne: मनमाफिक छोटेफोटू मन के साथ सूची दृस्य

en: Icon View
hne: चिनहा दृस्य

en: Icon View with Custom Thumbnails
hne: मनमाफिक छोटेफोटू मन के साथ चिनहा दृस्य

en: Choose speed over readability for index.xml file
hne: index.xml फाइल बर पढ़े जा सके के बजाय गति ल चुनव

en: Compress backup file
hne: बैकअप फाइल संपीडित करव

en: Auto save every:
hne: अपने अपन सहेजव हर एक:

en: min.
hne: मि.

en: Number of backups to keep:
hne: रखे जाय वाले बैकअप के संख्या:

en: Infinite
hne: अनगिनत

en: Search for new images and videos on startup
hne: सुरू मं नवा फोटू मन अउ वीडियो बर खोजव

en: Trust image dates:
hne: फोटू तारीकयों मं भरोसा करव:

en: Show splash screen
hne: स्प्लैस स्क्रीन देखाव

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
hne: सुरू मं केफोटोएलबम स्प्लैस स्क्रीन दिखाव

en: Categories
hne: स्रेनी

en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

en: Tooltip preview image size:
hne: औजारयुक्ति प्रिव्यू फोटू आकार:

en: No Image Preview
hne: फोटू प्रिव्यू नइ

en: Thumbnail image size:
hne: छोटेफोटू फोटू के आकार:

en: Display grid around thumbnails
hne: छोटेफोटू मन के चारों तरफ ग्रिड दिखाव

en: Display labels in thumbnail view
hne: छोटेफोटू दृस्य मं लेबल देखाव

en: Display categories in thumbnail view
hne: छोटेफोटू दृस्य मं स्रेनी देखाव

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
hne: <p>वह आस्पेक्ट अनुपात चुनव जऊन मं कक्छों मं छोटेफोटू होही.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
hne: <p>कक्छ के पैडिंग कतेक मोटा होगी.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
hne: <p>यदि आप मन अपन छोटेफोटू मन के चारों तरफ ग्रिड देखना चाहथो तहां एखर विकल्प ल चुनव.</p>

en: Running Slide Show From Thumbnail View
hne: छोटे फोटू दृस्य से स्लाइड सो चलाना

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
hne: छोटेफोटू दृस्य से फोटू अउ वीडियो देखना

en: Slideshow interval:
hne: स्लाइडसो अंतरालः

en:  sec
hne: सेक.

en: Image cache:
hne: फोटू कैसः

en:  Mbytes
hne: मे.बाइट्स

en: Standard size in viewer:
hne: प्रदर्सक मं मानक आकार:

en: Full Viewer Size
hne: पूरा प्रदर्सक आकार

en: Natural Image Size
hne: स्वाभाविक फोटू आकार

en: Natural Image Size If Possible
hne: यदि संभव हो स्वाभाविक फोटू आकार

en: Fastest
hne: तीव्रतम

en: Best
hne: उत्तम

en: Launch in full screen
hne: पूरा स्क्रीन मं चलाव

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
hne: '%1' के नकल '%2' मं करे मं अक्छम

en: <b>File Name: </b>
hne: <b>फाइल नाम: </b>

en: <b>Date: </b>
hne: <b>तारीक: </b>

en: <b>Image Size: </b>
hne: <b>फोटू आकार: </b>

en: <b>Label: </b>
hne: <b>लेबल: </b>

en: <b>Description: </b>
hne: <b>वर्नन: </b>

en: [ zoom x%1 ]
hne: [ जूम x%1 ]

en: Error playing media
hne: मीडिया बजाय मं गलती होइस

en: File not available
hne: फाइल नइ मिलत

en: Show...
hne: देखाव...

en: Show
hne: दिखाव

en: Show Info Box
hne: जानकारी डब्बा देखाव

en: Show Label
hne: लेबल देखाव

en: Show Description
hne: वर्नन देखाव

en: Show Date
hne: तारीक देखाव

en: Show Time
hne: समय देखाव

en: Show Filename
hne: फाइलनाम दिखाव

en: Show Image Size
hne: फोटू आकार दिखाव
