kphotoalbum - en to ia translation catalogue (541 entries)

en: Tag is already used for another area
ia: etiquetta ja es usate per un altere area

en: tomorrow
ia: deman

en: today
ia: hodie

en: yesterday
ia: heri

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
ia: (Tu ha descriiptiones differente sur images individual, scriber texto hic superscribera omnes )

en: Label and Dates
ia: Etiquetta e Datos

en: Image Preview
ia: Vista preliminar de Imagine

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
ia: <para>Un texto descriptive del imagine.</para><para>Si<emphasis>Usa descripton de Exif</emphasis> es habilitate sub <interface>Preferentias|Configura KPhotoAlbum...|General</interface>, un description incorporate in le information Exif de imagine es importate a iste campo si disponibile.</para>

en: Cancel
ia: Cancella

en: Map
ia: Mappa

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
ia: Le widget de mappa te permitte vider le location de images si le coordinates GPS es trovate in le information de Exif.

en: Revert This Item
ia: Reveni iste elemento

en: Clear Form
ia: Netta  formulario

en: Options...
ia: Optiones...

en: &Done
ia: &Facite

en: Continue &Later
ia: Comtinua &depost

[ctx: @action:button]
en: &Search
ia: &Cerca

en: Label:
ia: Etiquetta:

en: Label
ia: Etiquetta

en: Date:
ia: Data:

en: Time:
ia: Tempore:

en: Use Fuzzy Date
ia: Usa data confuse (Fuzzy)

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
ia: <para>In KPhotoAlbum, images pote o haber un data e tempore exacte, o un data <emphasis>confuse</emphasis> que occurreva ulle tempore durante un intervallo de tempore specificate. Images producite per cameras digital normalmente ha un data exacte.</para><para>Si tu non sape exactemente quando un photo esseva prendite (p.ex. si le photo veni ex un camer analogic), alora tu deberea fixar <interface>Usa Data Confuse</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
ia: Megapixels minime:

en: Maximum megapixels:
ia: Megapixels maxime:

en: Rating:
ia: Evalutation:

en: Rating search mode:
ia: Evalutar modo de cerca:

en: File Name Pattern:
ia: Patrono de nomine de file:

en: File Name Pattern
ia: Patrono de nomine de file

en: Search only for RAW files
ia: Cerca solmente images RAW

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
ia: Annotationes (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
ia: Cerca

en: Done
ia: Facite

[ctx: @title:window]
en: Annotations
ia: Annotationes

en: Configure Window Layout...
ia: Configura dispositione de fenestra...

en: Save Current Window Setup
ia: Salveguarda configuration de fenestra currente

en: Reset layout
ia: Refixa Disposition

en: Sort Alphabetically (Tree)
ia: Ordina alphabeticamente (arbore)

en: Sort Alphabetically (Flat)
ia: Ordina alphabeticamente (Plan)

en: Sort by Date
ia: Ordina per  data

en: Match Tags from the First Character
ia: Accopula Etiquettas ab le prime character

en: Match Tags from Word Boundaries
ia: Accopula Etiquettas ab le Bordos de parola

en: Match Tags Anywhere
ia: Accopula Etiquettas Ubiques

en: Show Only Selected Ctrl+S
ia: Monstra solmente selectionate Ctrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
ia: <p>Non poteva salveguardar le disposition de fenestra.</p>File %1 non poteva esser aperite a causa del error sequente: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
ia: <p>Non poteva salveguardar le disposition de fenestr.</p>File %1 non poteva esser scribite a causa del sequente error: %2

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
ia: <p>Alcun cambiamentos es facite a annotationes. Tu vermente vole deler tote le cambiamentos recente per cata file afficite?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
ia: Abandona modificationes?

en: Sort Most Recently Used
ia: Ordina le plus recentemente usate

en: Toggle Sorting
ia: Commuta ordinar

en: Toggle Showing Selected Items Only
ia: Commuta Mostrar solmente elementos selectionate

en: Annotate Next
ia: Annota proxime

en: Annotate Previous
ia: Annota Previe

en: OK dialog
ia: Dialogo de OK

en: Copy tags from previous image
ia: Copia etiquettas ex previe image

en: Rotate counterclockwise
ia: Rota in senso anti-horari

en: Rotate clockwise
ia: Rota in senso horari

en: Toggle fullscreen preview
ia: Commuta vista preliminar de schermo plen

en: Annotate previous image (Page Up)
ia: Annota previe image (Page Up-Pagina Sur)

en: Annotate next image (Page Down)
ia: Annota Image proxime (Page Down - Pagina a Basso)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
ia: <para>Fixa le mesme etiquettas (tags) sia sur iste images que  sur le previe. Le data, etiquetta, classification e description de imagine es lassate  non modificate.</para>

en: Category for new areas:
ia: Categoia per nove areas

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
ia: Cela o monstra areas sur le image

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
ia: Areas sur un image solmente pote esser monstrate in un modo de annotation de image singule.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
ia: Commuta vista preliminar de schermo plen

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
ia: Rota in senso anti-horari

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
ia: Rota in senso horari

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
ia: Copia etiquettas abimagine previemente etiquettate

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
ia: Dele imagine

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
ia: Inserta un etiquetta...

en: or
ia: o

en: and
ia: e

en: Sort by date
ia: Ordina per  data

en: Show only selected Ctrl+S
ia: Monstra solmente seligite Ctrl+S

en: No Item Selected
ia: Nulle elemento seligite

en: Delete
ia: Dele

en: Rename...
ia: Renomina...

en: <b>Tag Groups</b>
ia: <b>Gruppos de Etiquetta (tag)</b>

en: Tag groups
ia: Gruppos de Etiquetta (tag)

en: Add this tag to a new tag group...
ia: Adde iste etiquetta a un nove grupo de etiquetta..

en: Make this tag a tag group and add a tag...
ia: Face iste etiquetta un grupo de etiquetta e adde un etiquetta...

en: Remove from tag group %1
ia: Remove ex gruppo de etiquetta %1

en: <b>Sorting</b>
ia: <b>Ordinar</b>

en: Usage
ia: Uso

en: Alphabetical (Flat)
ia: Alphabetic (Plan)

en: Alphabetical (Tree)
ia: Alphabetic (arbore)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
ia: <p>Tu vermente vole deler "%1"?<br/>Deler le elemento removera ulle information re illo ex ulle image continente le elemento.</p>

en: Really Delete %1?
ia: Vermente dele %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
ia: Renomina elemento

en: Enter new name:
ia: Inserta nove nomine:

[ctx: @title]
en: Rename %1?
ia: Renomina %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
ia: Renomina

en: New tag group
ia: Nove gruppo de etiquetta

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
ia: Nomine per le nove gruppo de etiquetta essera addite a:

en: Add a tag
ia: Adde  un etiquetta

en: Name for the tag to be added to this tag group:
ia: Nomine per le etiquetta essera addite a iste gruppo de etiquetta:

en: Replace existing area?
ia: Reimplacia area existente?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
ia: Remove etiquetta %1 (%2)

en: Associate with
ia: Associa con

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
ia: Associa con

en: Extracting Thumbnail
ia: Extrahente Miniatura (Thumbnail)

en: Extract Video Thumbnail
ia: Extrahe Miniatura de Video

en: Read Video Length
ia: Lege longitude de video

en: Search for videos without length information
ia: Cerca video sin information de longitude

en: Searching for videos without video thumbnails
ia: Cerca videos sin miniaturas de video

en: Not Started
ia: Non-initiate

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
ia: Titulo

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
ia: Detalios

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
ia: Perimite

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
ia: Visor de carga de fundo

en: Pause
ia: Pausa

en: Continue
ia: Continua

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
ia: Necun

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
ia: Necun altere

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
ia[0]: Imagine
ia[1]: %1 images

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
ia[0]: Video
ia[1]: %1 Videos

en: Start Date
ia: Data de initio

en: End Date
ia: Data de fin

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
ia: Omne

en: Geo Position
ia: Position Geo

en: Exif Info
ia: Info de Exif

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
ia: Cerca

en: Untagged Images
ia: Images sin etiquetta (untagged)

en: Show Thumbnails
ia: Monstra miniaturas

en: Search did not match any images or videos.
ia: Cerca non trovaa alcun correspondentia de images o videos.

en: Empty Search Result
ia: Exito de cerca vacue...

en: Exif Search
ia: Cerca de Exif

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
ia: cerca

en: Feature has not been configured
ia: Characteristica non ha essite configurate

en: "%1" and "%2"
ia: "%1" e "%2"

en:  and "%1"
ia:  e  "%1"

en: Move Items
ia: Move elementos

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
ia: Barra de Data

en: Scroll right
ia: Rola a dextera

en: Scroll left
ia: Rola a sinistra

en: Zoom in
ia: Zoom in (aggrandi)

en: Zoom out
ia: Zoom out (diminue)

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
ia: Clara selection  de data

en: Show Ranges
ia: Monstra intervallos

en: Show Resolution Indicator
ia: Monstra indicator de resolution

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
ia[0]: 1 Exacte
ia[1]: %1 Exacte

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
ia[0]:  + 1 Extension
ia[1]:  + %1 Extensiones

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
ia[0]:  = 1 Total
ia[1]:  = %1 Total

en: 1 Year
ia: 1 anno

en: 1 Month
ia: 1 mense

en: 1 Week
ia: 1 septimana

en: 1 Day
ia: 1 die

en: 2 Hours
ia: 2 Horas

en: 10 Minutes
ia: 10 minutas

en: 1 Minute
ia: 1 minuta

en: 10 Seconds
ia: 10 secundas

en: Unable to create folder '%1'.
ia: Il non pote crear dossier  '%1'.

en: Unable to Create Folder
ia: Il non pote crear dossier

en: Error when saving image '%1'.
ia: Error quando il salveguardava image '%1'

en: Error Saving Image
ia: Error durante que salveguardava imagine

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
ia: Jan

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
ia: maio

en: Loading information from images
ia: Cargante information ab images

en: Image
ia: Imagine

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
ia: KPhotoAlbum - necessita reparation manual (%1)

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
ia[0]: <p><b>Calculante le checksum per file %1</b></p>
ia[1]: <p><b>Calculante le checksum per %1 files</b></p>

en: Following files could not be read:
ia: Files sequente non pote esser legite:

en: not
ia: non

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
ia: Necun altere %1

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
ia: Dossier

en: Tokens
ia: Indicios

en: People
ia: Gente

en: Places
ia: Placias

note: i18n("Events"))
en: Events
ia: Eventos

note: i18n("untagged"))
en: untagged
ia: non marcate

en: Error Running Demo
ia: Error durante que executava demo

en: Unable to open '%1' for reading
ia: Il non pote aperir '%1' pro lectura

en: Error while saving...
ia: Error durante que il salveguardava...

en: Error creating zip file %1
ia: Error creante file zip %1

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
ia: <p>Percurso de base de datos: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
ia: Error durante que legeva file de base de datos

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
ia: Information de Exif e metadatos de file

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
ia: Filtra etiquettas...

en: IPTC character set:
ia: Insimul de character IPTC:

en: Exif info
ia: Information de Exif

en: File metadata
ia: Metadatos de file

en: Absolute path:
ia: Percurso absolute:

en: MIME type:
ia: Typo MIME:

en: Size:
ia: Dimension:

en: Created:
ia: Create:

en: Changed:
ia: Modificate:

en: Owner:
ia: Proprietario:

en: Group:
ia: Gruppo:

en: Permissions:
ia: Permissiones:

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
ia: Lege Info de Exif ab files

en: Update Exif search database
ia: Actualis abase de datos de cerca de Exif

en: Update image date
ia: Actualisa data de image

en: Use modification date if Exif not found
ia: Usa data de modification si Exif non es trovate

en: Update image orientation from Exif information
ia: Actualisa orientation de image ab infomation de Exif

en: Update image description from Exif information
ia: Actualisa description de image ab infomation de Exif

en: Affected Files
ia: Files influentiate

en: Override image dates
ia: Ultrapassa datas de image

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
ia: Cerca de Exif

en: Settings
ia: Preferentias

en: Aperture (F Number)
ia: Apertura (Numero F)

en: Focal Length
ia: Longitude Focal

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
ia: a

en: Lens
ia: Lentes

en: Miscellaneous
ia: Miscellanea

en: Iso setting
ia: Presferentias de Iso

en: 1 second
ia: 1 secunda

en: Exposure time
ia: Tempore de exposition

en: Exposure Program
ia: Programma de exposition:

en: Metering Mode
ia: Modo de Metrar

en: Contrast
ia: Contrasto

en: Sharpness
ia: Acutessa

en: No cameras found in the database
ia: Necun camera trovate in le base de datos

en: No lenses found in the database
ia: Necun lentes trovate in le base de datos

en: <p>No file name given!</p>
ia: <p>Necun nomine de file date!</p>

en: Generating images for HTML page
ia: Generante images per pagina HTML

en: Error copying %1 to %2
ia: Error quando copia %1 a %2

en: <a href="%1">prev</a>
ia: <a href="%1">previe</a>

en: prev
ia: previe

en: <a href="index-%1.html">index</a>
ia: <a href="index-%1.html">Indice</a>

en: <a href="%1">next</a>
ia: <a href="%1">proxime</a>

en: next
ia: proxime

en: Could not create file '%1'.
ia: Il non pote crear file '%1'.

en: Could Not Create File
ia: Il non pote crear file

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
ia: <p>Incapace a copiar %1 a %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
ia: Incapace a scriber image '%1'.

en: Date
ia: Data

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
ia: Exporta HTML

en: Content
ia: Contento

en: Page title:
ia: Titulo de pagina:

en: Create .kim export file
ia: Crea file de exportation .kim

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
ia: Incorpora Movies (filmes) in paginas

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
ia: Usa etiquetta (tag) de video HTML5

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
ia: Genera file video HTML5 (mp4 e ogg)

en: What to Include
ia: Che includer

en: Layout
ia: Disposition (layout)

en: Thumbnail size:
ia: Dimension de miniatura:

en: Number of columns:
ia: Numero de columnas:

en: Theme:
ia: Thema:

en: Theme Description
ia: Description de thema

en: Image Sizes
ia: Grandor de images

en: Full size
ia: Grandor complete

en: Base folder:
ia: Directorio base:

en: Gallery folder:
ia: Directorio de galleria:

en: Output folder:
ia: Directorio de exito:

en: URL for final destination of .kim file:
ia: URL per destination final de file .kim :

en: Open gallery in browser:
ia: Aperi galleria in navigator:

en: You must select at least one resolution.
ia: Tu debe seliger l minus un resolution.

en: Select base folder...
ia: Selige directorio base...

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
ia: <p>Tu non specificava un directorio base. Isto es le directorio plus in alto per tu images. Cata collection generate essera continite in iste dossier in subdirectorios separate.</p>

en: No Base Folder Specified
ia: Nulle directorio base specificate

en: No Output Folder Specified
ia: Nulle directorio de exito specificate

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
ia: <p>%1 non existe, illo non es un directorio o on non pote scriber ibi.</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
ia: Dossier existe

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
ia: Non poteva trovar ulle themas - isto es multo probabilemente un error de installation

en: More than one theme is set as default, using theme %1
ia: Plus que un thema es fixate como predefinite, usante thema %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
ia: per

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
ia: <p>Directorio de galeria non pote esser vacue.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
ia: <p>Le directorio de exito ja existe.</p>

en: Failed to start
ia: Falleva a initiar

en: Crashed
ia: Habeva un crash

en: Timedout
ia: Expirate

en: Read error
ia: Error de lectura

en: Write error
ia: Error de scriptura

en: Unknown error
ia: Error Incognite

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
ia: <p>Error quando extrahente miniaturas de video.<br/>Error esseva: %1</p>

en: Building all thumbnails may take a long time.
ia: Construer omne miniaturas pote prender un longe tempore.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
ia: Tu vole construer omne tu miniaturas?

en: Building thumbnails
ia: Construer miniaturas

en: Save an export file
ia: Salveguarda un file de exportar

en: KPhotoAlbum import files
ia: Files de importar de KPhotoAlbum

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
ia: Exporta Configuration / Copia Images

en: How to Handle Images
ia: Como manear images

en: Include in .kim file
ia: Include in file .kim

en: Do not copy files, only generate .kim file
ia: Non copia file, solmente genera file .kim

en: Automatically copy next to .kim file
ia: Copia automaticamente apud file .kim

en: Hard link next to .kim file
ia: Ligamine dur apud file .kim

en: Symbolic link next to .kim file
ia: Ligamine symbolic apud file .kim

en: Compress export file
ia: Comprime file de exportar

en: Generate thumbnails
ia: Genera miniaturas

en: Limit maximum image dimensions to:
ia: Limite maxime de dimension de image a:

en: <p>Generate thumbnail images</p>
ia: <p>Genera imagines de miniatura</p>

en: Error creating zip file
ia: Error creante file zip

en: &Cancel
ia: &Cancella

en: Creating index file
ia: Creante file indice

en: Creating thumbnails
ia: Crea miniaturas

en: Copying image files
ia: Copiante files de imagine

en: Error writing file %1
ia: Error de scriptura del file %1

en: How to Use the Export File
ia: Como usar le File de Exportar

en: KPhotoAlbum Export Files
ia: Files de Exportar de KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
ia: Il non pote crear file temporari

en: Select All
ia: Selige toto

en: Deselect All
ia: De-selectiona Omne

en: Select Which Images to Import
ia: Selige qual images de importar

en: Destination of images:
ia: Destination de images:

en: Destination of Images
ia: Destination de images

en: The folder must be a subfolder of %1
ia: Le directorio debe esser un subdirectorio de %1

en: This folder is reserved for category images.
ia: Iste directorio es reservate per images de categoria.

en: Match Categories
ia: Categorias coincide

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
ia: Directorio %1 non existe. Deberea esser create?

[ctx: @title]
en: Create folder?
ia: Crea dossier?

[ctx: @action:button]
en: Create
ia: Crea

en: Error creating folder %1
ia: Error creante dossier %1

en: How to resolve clashes
ia: Como resolver conflictos

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
ia: Copiar images

en: Error when writing image %1
ia: Error quando scribe image %1

en: Updating Database
ia: Actualisante base de datos

en: Cannot copy from any of the following locations:
ia: Non pote copiar ex ulle del sequente locationes:

[ctx: @title]
en: Copy failed
ia: Copiar falleva

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
ia: Condinua sin demandar

en: Key in file
ia: Clave in file

en: Key in your database
ia: Clave in tu base de datos

en: Unable to open '%1' for reading.
ia: Il non pote aperir '%1' pro lectura.

en: Error Importing Data
ia: Error quando importava datos

en: No thumbnail existed in export file for %1
ia: Nulle miniatura existeva in file de exportar per %1

en: No image existed in export file for %1
ia: Nulle image existeva in file de exportar per %1

en: Use data from
    Import File
ia: Usa datos ex
    File de imporar

en: Use data from
    Database
ia: Usa datos ex
    Base de datos

en: Merge data
ia: Fusiona datos

en: Date and Time
ia: Data e Tempore

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
ia: Optiones de linea de commando confligente: %1 e %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
ia: Instrumento de miniatura de KPhotoAlbum

en: Copyright (C) 2020-2023 The KPhotoAlbum Development Team
ia: Copyright (C) 2020-2023 Le Equipa de disveloppamento de KPhotoAlbum

en: Development, Maintainer
ia: Disveloppamento, Mantenitor

en: Development, Optimization
ia: Disveloppamento, Optimisation

en: Former Maintainer, Project Creator
ia: Previe Mantenitor, Creator de Projecto

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
ia: Le directorio continente le directorio .thumbnail.

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
ia: Imprime infrmation re cache de thumbnail (miniatura)

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
ia: Sea minus verbose.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
ia: Argumento mancante!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
ia: %1 non es un directorio!

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
ia: Numero de miniaturas: %1

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ia: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
ia: Confidentialitate

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
ia: &Mantenimento

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ia: Barra de instrumento principal

en: Copyright (C) 2003-2023 The KPhotoAlbum Development Team
ia: Copyright (C) 2003-2023 Le Equipa de disveloppamento de KPhotoAlbum

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
ia:  secundas

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
ia[0]: Copia image in area de transferentia...
ia[1]: Copia  images a ...

[ctx: @title:window]
en: Link image to ... | Link images to ...
ia[0]: Liga image a...
ia[1]: Liga images a...

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
ia: Removente elementos

en: Removing 1 item | Removing %1 items
ia[0]: Removente 1 elemento
ia[1]: Removente %1 elementos

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
ia[0]: Move  file a corbe
ia[1]: Move %1 files a corbe

en: Select target:
ia: Selige objectivo :

en: Move to &trash
ia: Move a cor&be

en: Select &All
ia: Selection&a Tote

en: Select &None
ia: Selige &Nulle

en: Open With...
ia: Aperi con...

[ctx: Feature available]
en: Yes
ia: Si

en: (%1 selected)
ia: (%1 selectionate)

en: 1 match | %1 matches
ia[0]: %1 coincidentia
ia[1]: %1 coincidentias

[ctx: @title:window]
en: Image Info
ia: Info de imagine

en: Import file.
ia: Importa file.

[ctx: As in 'Execute a command and replace any occurrence of %all with the filenames of all selected files']
en: %all
ia: %omne

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
ia: Barra de cerca

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
ia: Cerca ...

en: <h1>Statistics</h1>
ia: <h1>Statistica</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
ia: Categoria

en: # of Items
ia: # de  elementos

en: Category:
ia: Categoria:

en: Tag:
ia: Etiquetta:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
ia: Necun

[ctx: As in 'all images']
en: All
ia: Omne

en: Select None
ia: Selige Nulle

en: Folder does not exist, create it?
ia: Directorio non existe. Deberea esser create?

en: Could not create folder %1
ia: Il non pote crear dossier: %1

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
ia: Dele Base de datos de Demo

[ctx: @title]
en: Save Changes?
ia: Salveguarda modificationes?

en: Saving...
ia: Salveguardante...

en: No images are selected!
ia: Nulle imagine seligite!

en: Import...
ia: Importa...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
ia: Delete seligite

en: View
ia: Vista

en: Unlock
ia: Disbloca

en: Tree
ia: Arbore

en: Icons
ia: Icones

en: Show Labels in Thumbnails Window
ia: Monstra etiquettas in fenestra de miniaturas (Thumbnails)

en: Choose Color Scheme
ia: Selige le schema de color

en: Merge duplicates
ia: Fusiona duplicatos

en: Read Exif Info from Files...
ia: Lege Info de Exif ab files...

en: Statistics...
ia: Statistica...

en: Enable All Messages
ia: Habilita omne messages

en: Copy image to ... | Copy images to ...
ia[0]: Copia image a ...
ia[1]: Copia  images a ...

en: Link image to ... | Link images to ...
ia[0]: Liga image a...
ia[1]: Liga images a...

[ctx: @title]
en: Create database
ia: Crea base de datos

en: Viewer
ia: Visor

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
ia: Barra de Data

en: Annotation Dialog
ia: Dialogo de Annotation

en: Thumbnail View
ia: Vista de miniatura

en: Internal Error
ia: Error Interne

en: No Matches
ia: Nulle correspondentias

en: Show thumbnails
ia: Monstra miniaturas

en: Share
ia: Comparti

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
ia: Filtro ... (%1)

en: Name
ia: Nomine

en: Birthday
ia: Anniversario de nativitate

en: New
ia: Nove

en: Rename
ia: Renomina

en: Icon:
ia: Icone:

en: List View
ia: Vista a lista

en: Icon View
ia: Vista a Icone

[ctx: @title]
en: Confirm Action
ia: Confirma action

en: New category
ia: Nove categoria

en: Confirm Action
ia: Confirma action

en: Hard Disk
ia: Disco dur

en: Network
ia: Rete

en: Manual Settings
ia: Preferentias Manual

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
ia: Sempre

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
ia: Demanda

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
ia: Jammais

en: Histogram
ia: Histogramma

en: Categories
ia: Categorias

en: Birthdays
ia: Anniversarios de nativitate

en: Tag Groups
ia: Gruppos de Etiquetta (tag)

en: Database Backend
ia: Retro administration de base de datos

[ctx: @title:window]
en: Settings
ia: Preferentias

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
ia: Adde Gruppo ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
ia: Renomina Gruppo  "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
ia: Dele gruppo "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Group
ia: Nove gruppo

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
ia: Nomine de gruppo:

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
ia: Renomina Gruppo

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
ia: Nove Nomine de Gruppo:

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
ia: Dele gruppo

en: &Delete
ia: &Dele

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
ia: Renomina "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
ia: Dele "%1"

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
ia: Nomine de etiquetta:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
ia: <para>Tu vermente vole deler "%1"?</para><para>Deler le elemento removera ulle information re illo ex ulle image continente le elemento.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
ia: Vermente dele %1?

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
ia: Dishabilitate

en: None Selected
ia: Necun seligite

en:  (NOT AVAILABLE)
ia:  (Non disponibile)

en: Not Configured
ia: Non configurate

en: Slideshow interval:
ia: Intervallo de slideshow (sequentia de diapositivas):

en: Image cache:
ia: Cache de Imagine:

en: Fastest
ia: le Plus veloce

en: Best
ia: Melior

[ctx: No video length could be determined, so we just display 'video' instead of the video length.]
en: video
ia: Video

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
ia: Filtro: %1

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
ia: Reordina miniaturas

en: Error Deleting Files
ia: Error durante que on deleva Files

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
ia: Incapace a copiar %1 a %2

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
ia: Incapace a crear directorio '%1' necessari per demo.

en: <b>File Name: </b>
ia: <b>Nomine de file: </b>

en: <b>Date: </b>
ia: <b>Data: </b>

en: <b>Image Size: </b>
ia: <b>Grandor de Imagine: </b>

en: <b>Label: </b>
ia: <b>Etiquetta: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
ia[0]: 1 die
ia[1]: %1 dies

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
ia[0]: ante 1 die
ia[1]: ante %1 dies

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
ia[0]: Mense
ia[1]: %1 menses

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
ia[0]: 1 mense ante
ia[1]: %1 menses ante

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
ia[0]: 1 Anno
ia[1]: %1 annos

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
ia[0]: 1 anno ante
ia[1]: %1 annos ante

en: Tag Item
ia: Elemento de etiquetta

en: Select tag for image
ia: Selige etiquetta per imagine

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
ia: Configura imagine de categoria

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
ia: Categoria:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
ia: Etiquetta:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
ia: Imagine currente:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
ia: Nove imagine

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
ia: Fixa

en: Insufficient color depth for this filter
ia: Insufficiente profunditate de color per iste filtro

en: Show the geographic position of this image on a map
ia: Monstra le position geograhic de ite imagine sur un mappa

en: Add New
ia: Adde nove

en: Key
ia: Clave

en: Tag
ia: Etiquetta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
ia: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
ia: Etiquetta de Texto (TextLabel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
ia: Adde nove etiquetta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
ia: Titulo

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
ia: Copia image a...

[ctx: @action:inmenu]
en: Link image to ...
ia: Liga   image  a ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
ia: Claude

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
ia: Rota

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
ia: Rota in senso horari

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
ia: Rota in senso anti-horari

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
ia: Salta

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
ia: Prime

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
ia: Ultime

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
ia: Monstra proxime

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
ia: Salta avante de 10

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
ia: Salta avante de 100

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
ia: Salta avante de 1000

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
ia: Monstra previe

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
ia: Salta retro de 10

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
ia: Salta retro de 100

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
ia: Salta retro de 1000

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
ia: Dele imagine

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
ia: Remove image ex lista de monstrator

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
ia: Zoom In (aggrandir)

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
ia: Zoom Out (Diminuer)

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
ia: Vista complete

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
ia: Vista de pixel per pixel

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
ia: Commuta schermo plen

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
ia: Slideshow (Presentation)

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
ia: Executa Slideshow (Presentation)

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
ia: Executa plus rapide

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
ia: Executa plus lisie

en: File not available
ia: File non disponibile

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
ia: Reproduce

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
ia: Pausa

en: locked
ia: Blocate

en: annotating
ia: annotante

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
ia: Terminante Slideshow (Presentation)

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
ia: Stoppa presentation (slideshow)

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
ia: Modifica Description de Imagine

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
ia: Description de Imagine

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
ia: Cerca

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
ia: 10 minutas retro

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
ia: 1 minuta retro

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
ia: 10 secundas retro

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
ia: 1 secunda retro

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
ia: 100 millisecundas retro

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
ia: 100 millisecundas avante

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
ia: 1 secunda avante

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
ia: 10 secundas avante

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
ia: 1 minuta avante

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
ia: 10 minutas avante

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
ia: Stoppa

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
ia: Re-Initia

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
ia: Filtros

en: Annotate
ia: Annota

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
ia: Adjuta

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
ia: Dialogo de Annotation

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
ia: Adde etiquetta

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
ia: Copia datos ex previe imagine

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
ia: Modifica description

en: Annotation Mode
ia: Modo de Annotation

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
ia: Blocate

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
ia: Assigna Etiquettas

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
ia: Assigna Indicios (token)

en: Token %1
ia: Indicio %1

en: Show...
ia: Monstra ...

en: Show
ia: Monstra

en: Show Label
ia: Monstra etiquetta

en: Show Date
ia: Monstra data

en: Show Time
ia: Monstra tempore

en: Show Filename
ia: Monstra nomine de file

en: Show Exif
ia: Monstra Exif

en: Show Image Size
ia: Monstra dimension de image

en: Show Rating
ia: Monstra evalutation
