kphotoalbum - en to ka translation catalogue (473 entries)

en: Tag is already used for another area
ka: ჭდე უკვე გამოყენებულია სხვა ადგილას

en: tomorrow
ka: ხვალ

en: today
ka: დღეს

en: yesterday
ka: გუშინ

en: Description
ka: აღწერა

en: Label and Dates
ka: ჭდე და თარიღები

en: Image Preview
ka: გამოსახულების მინიატურა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Map
ka: რუკა

en: Revert This Item
ka: ამ ელემენტის დაბრუნება

en: Clear Form
ka: ფორმის ფასუფთავება

en: Options...
ka: მორგება...

en: &Done
ka: &შესრულებულია

en: Continue &Later
ka: &მოგვიანებით გაგრძელება

[ctx: @action:button]
en: &Search
ka: &ძებნა

en: Label:
ka: ჭდე:

en: Label
ka: ჭდე

en: Date:
ka: თარიღი:

en: Time:
ka: დრო:

en: Minimum megapixels:
ka: მინიმუმ მეგაპიქსელი:

en: Maximum megapixels:
ka: მაქსიმუმ მეგაპიქსელი:

en: Rating:
ka: შეფასება:

en: Rating search mode:
ka: შეფასები ძებნის რეჟიმი:

en: File Name Pattern:
ka: ფაილის სახელის შაბლონი:

en: File Name Pattern
ka: ფაილის სახელის შაბლონი

en: Search only for RAW files
ka: მხოლოდ RAW ფაილების მოძებნა

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
ka: ანოტაციები (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
ka: ძებნა

en: Done
ka: დასრულება

[ctx: @title:window]
en: Annotations
ka: ანოტაციები

en: Configure Window Layout...
ka: ფანჯრის განლაგების მოძებნა...

en: Save Current Window Setup
ka: ფანჯრის მიმდინარე განლაგების შენახვა

en: Reset layout
ka: განლაგების საწყის მდგომარეობაში დაბრუნება

en: Sort Alphabetically (Tree)
ka: ანბანის მიხედვით დალაგება (ხე)

en: Sort Alphabetically (Flat)
ka: ანბანის მიხედვით დალაგება (ბრტყელი)

en: Sort by Date
ka: თარიღის მიხედვით დალაგება

[ctx: @title]
en: Discard changes?
ka: გავაუქმო ცვლილებები?

en: Sort Most Recently Used
ka: ახლახანს გამოყენებულების დალაგება

en: Toggle Sorting
ka: დალაგების გადართვა

en: Toggle Showing Selected Items Only
ka: მხოლოდ მონიშნული ელემენტების ჩვენების გადართვა

en: Annotate Next
ka: შემდეგის ანოტაცია

en: Annotate Previous
ka: წინას ანოტაცია

en: OK dialog
ka: დაიხ დიალოგი

en: Copy tags from previous image
ka: ჭდეების წინა გამოსახულებიდან კოპირება

en: Rotate counterclockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით შებრუნება

en: Rotate clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

en: Toggle fullscreen preview
ka: სრულ ეკრანზე თვალიერების გადართვა

en: Category for new areas:
ka: კატეგორიები ახალი ადგილებისთვის:

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
ka: მთელ ეკრანზე გასვლის გადართვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით შებრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
ka: ჭდეების წინა გამოსახულებიდან კოპირება

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
ka: გამოსახულების წაშლა

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
ka: შეიყვანეთ ჭდე ...

en: or
ka: ან

en: and
ka: და

en: Sort by date
ka: თარიღის მიხედვით დალაგება

en: Show only selected Ctrl+S
ka: მხოლოდ მონიშნულების ჩვენება Ctrl+S

en: No Item Selected
ka: არაფერი მოგინიშნავთ

en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: <b>Tag Groups</b>
ka: <b>ჭდის ჯგუფები</b>

en: Tag groups
ka: ჯგუფების ჭდე

en: <b>Sorting</b>
ka: <b>დალაგება</b>

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Alphabetical (Flat)
ka: ანბანით (ბრტყელი)

en: Alphabetical (Tree)
ka: ანბანით (ხე)

en: Really Delete %1?
ka: მართლა წავშალო %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
ka: ჩანაწერის სახელის გადარქმევა

en: Enter new name:
ka: შეიყვანეთ ახალი სახელი:

[ctx: @title]
en: Rename %1?
ka: გადავარქვა სახელი %1-ს?

[ctx: @action:button]
en: Rename
ka: გადარქმევა

en: New tag group
ka: ახალი ჭდის ჯგუფი

en: Add a tag
ka: ჭდის დამატება

en: Name for the tag to be added to this tag group:
ka: ჭდეების ამ ჯგუფში ჩასამატებელი ჭდის სახელი:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
ka: ფართობის წაშლა

en: Replace existing area?
ka: ჩავანაცვლო არსებული ადგილი?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
ka: %1 ჭდის წაშლა (%2)

en: Associate with
ka: ასოცირება

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
ka: ასოცირება

en: Extracting Thumbnail
ka: მინიატურის გაშლა

en: Extract Video Thumbnail
ka: ვიდეოს მინიატურის გაშლა

en: Read Video Length
ka: ვიდეოს სიგრძის წაკითხვა

en: Search for videos without length information
ka: ვიდეოების სიგრძის ინფორმაციის გარეშე ძებნა

en: Not Started
ka: არ დაწყებულა

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
ka: დეტალები

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
ka: გავიდა

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
ka: ფონური დავალებების ნახვა

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Continue
ka: გაგრძელება

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
ka: სხვის გარეშე

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
ka[0]: 1 გამოსახულება
ka[1]: %1 გამოსახულება

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
ka[0]: 1 ვიდეო
ka[1]: %1 ვიდეო

en: Images
ka: ასლები

en: Videos
ka: ვიდეო

en: Start Date
ka: დაწყების თარიღი

en: End Date
ka: დასასრული თარიღი

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
ka: ყველა

en: Geo Position
ka: გეო პოზიცია

en: Exif Info
ka: Exif -ის ინფორმაცია

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
ka: ძებნა

en: Untagged Images
ka: გამოსახულებები ჭდის გარეშე

en: Show Thumbnails
ka: მინიატურების ჩვენება

en: Empty Search Result
ka: ძიების ცარიელი შედეგი

en: Exif Search
ka: Exif -ის ძებნა

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
ka: ძებნა

en: Feature has not been configured
ka: ფუნქცია მორგებული არაა

en: "%1" and "%2"
ka: "%1" და "%2"

en:  and "%1"
ka:  და "%1"

en: Move Items
ka: ელემენტების გადატანა

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
ka: თარიღის ზოლი

en: Scroll right
ka: მარჯვნივ გაწევა

en: Scroll left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Zoom in
ka: გადიდება

en: Zoom out
ka: დაპატარავება

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
ka: მონიშნულის გასუფთავება

en: Show Ranges
ka: დიაპაზონების ჩვენება

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
ka[0]: 1 ზუსტი
ka[1]: %1 ზუსტი

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
ka[0]:  +1 დიაპაზონი
ka[1]:  + %1 დიაპაზონი

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
ka[0]:  = 1 ჯამში
ka[1]:  = %1 ჯამში

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
ka[0]: %1 გამოსახულება/ვიდეო
ka[1]: %1 გამოსახულება/ვიდეო

en: 1 Year
ka: 1 წელი

en: 1 Month
ka: 1 თვე

en: 1 Week
ka: 1 კვირა

en: 1 Day
ka: 1 დღე

en: 2 Hours
ka: 2 საათი

en: 10 Minutes
ka: 10 წუთი

en: 1 Minute
ka: 1 წთ

en: 10 Seconds
ka: 10 წამი

en: Unable to create folder '%1'.
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %1.

en: Unable to Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: Error when saving image '%1'.
ka: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა: %1.

en: Error Saving Image
ka: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
ka: იან

[ctx: Abbreviated month name]
en: feb
ka: თებ

[ctx: Abbreviated month name]
en: mar
ka: მარ

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
ka: აპრ

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
ka: მაისი

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
ka: ივნ

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
ka: ივლ

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
ka: აგვ

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
ka: სექ

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
ka: რვა

[ctx: Abbreviated month name]
en: nov
ka: ნოემ

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
ka: ათ

en: Found Autosave File
ka: ვიპოვე ავტომატური შენახვის ფაილი

en: Loading information from images
ka: გამოსახულებების ინფორმაციის ჩატვირთვა

en: Media Type
ka: მატარებლის ტიპი

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Video
ka: ვიდეო

en: Following files could not be read:
ka: შემდეგი ფაილების წაკთხვა შეუძლებელია:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
ka: არა %1

en: not
ka: არ

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
ka: სხვა %1-ის გარეშე

en: index.xml version mismatch
ka: index.xml-ის ვერსია არ ემთხვევა

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Tokens
ka: წვდომის კოდები

en: Error in database file
ka: ბაზის ფაილის შეცდომა

en: Changed standard category names
ka: სტანდარტული კატეგორიის სახელები შეიცვალა

en: Images/Videos Are Not Sorted
ka: გამოსახულებები/ვიდეოები დალაგებული არაა

en: No default setup file found
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების ფაილი ვერ ვიპოვე

en: People
ka: ხალხი

en: Places
ka: ადგილები

note: i18n("Events"))
en: Events
ka: მოვლენები

note: i18n("untagged"))
en: untagged
ka: ჭდის გარეშე

en: Error Running Demo
ka: დემოს გაშვების შეცდომა

en: Unable to open '%1' for reading
ka: %1-ის წასაკითხად გახსნის შეცდომა

en: line %1 column %2 in file %3: %4
ka: ხაზი %1 სვეტი %2 ფაილში %3: %4

en: Error while saving...
ka: შეცდომა შენახვისას...

en: Error creating zip file %1
ka: შეცდომა Zip ფაილის %1 შექმნისას

en: Error reading next element
ka: შემდეგი ელემენტის წაკითხვის შეცდომა

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
ka: <p>ბაზის ბილიკი: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
ka: შეცდომა ბაზის ფაილის წაკითხვისას

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
ka: ჭდეების ფილტრი ...

en: IPTC character set:
ka: IPTC სიმბოლოების კოდირება:

en: Exif info
ka: Exif -ის ინფორმაცია

en: File metadata
ka: ფაილის მეტამონაცემები

en: Absolute path:
ka: აბსოლუტური ბილიკი:

en: MIME type:
ka: MIME ტიპი:

en: Size:
ka: ზომა:

en: Created:
ka: შექმნილია:

en: Changed:
ka: შეცვლილი:

en: Owner:
ka: მეპატრონე:

en: Group:
ka: ჯგუფი:

en: Permissions:
ka: ნებართვები:

en: Open folder with a file manager
ka: საქაღალდის ფაილების მმართველში გახსნა

[ctx: File size composed of a pre-formatted (already localized) human-readable file size (%1) and the number of bytes (%2)]
en: %1 (%2 B)
ka: %1 (%2 ბ)

en: Update image date
ka: გამოსახულების თარიღის განახლება

en: Affected Files
ka: დასამუშავებელი ფაილები

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
ka: Exif -ის ძებნა

en: Settings
ka: მორგება

en: Focal Length
ka: ფოკალური მანძილი

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
ka: სადამდე

[ctx: This is millimeter for focal length, like 35mm]
en: mm
ka: მმ

en: Camera
ka: კამერა

en: Lens
ka: ლინზა

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Iso setting
ka: ISO პარამეტრი

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
ka: წამი.

en: 1 second
ka: 1 წამი

en: Exposure time
ka: ექსპოზიციის დრო

en: Exposure Program
ka: ექსპოზიციის პროგრამა

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: Metering Mode
ka: გაზომვის რეჟიმი

en: Contrast
ka: კონტრასტი

en: Sharpness
ka: სიმკვეთრე

en: Saturation
ka: გაჯერებულობა

en: No cameras found in the database
ka: ბაზაში კამერები ვერ ვიპოვე

en: No lenses found in the database
ka: ბაზაში ლინზები ვერ ვიპოვე

en: <p>No file name given!</p>
ka: <p>სახელი მინიჭებული არ აქვს!</p>

en: <a href="%1">prev</a>
ka: <a href="%1">წინა</a>

en: prev
ka: წინა

en: <a href="%1">next</a>
ka: <a href="%1">შემდეგი</a>

en: next
ka: შემდეგი

en: Could not create file '%1'.
ka: ფაილის შექმნის შეცდომა: "%1".

en: Could Not Create File
ka: ფაილის შექმნის შეცდომა

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
ka: <p>%1 -დან %2 -ში კოპირების შეცდომა</p>

en: Unable to write image '%1'.
ka: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა: %1.

en: Date
ka: თარიღი

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
ka: HTML-ში გატანა

en: Content
ka: შემცველობა

en: Page title:
ka: გვერდის სათაური:

en: Copyright:
ka: უფლებები:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: What to Include
ka: რა ჩავსვა

en: Layout
ka: განლაგება

en: Thumbnail size:
ka: მინიატურის ზომა:

en: Number of columns:
ka: სვეტების რიცხვი:

en: Theme:
ka: თემა:

en: Theme Description
ka: თემის აღწერა

en: Image Sizes
ka: გამოსახულების ზომები

en: Full size
ka: სრული ზომა

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Base folder:
ka: საბაზსო საქაღალდე:

en: Gallery folder:
ka: გალერეის საქაღალდე:

en: Output folder:
ka: გამოტანის საქაღალდე:

en: Open gallery in browser:
ka: გალერეის ბრაუზერში გახსნა:

[ctx: @title]
en: Folder Exists
ka: საქაღალდე არსებობს

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
ka: ავტორი

en: Failed to start
ka: გაშვების შეცდომა

en: Crashed
ka: ავარიულია

en: Read error
ka: წაკითხვის შეცდომა

en: Write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Save an export file
ka: გატანის ფაილის შენახვა

en: KPhotoAlbum import files
ka: KPhotoAlbum-ის შემოსატანი ფაილები

en: Compress export file
ka: გატანილი ფაილის შეკუმშვა

en: Generate thumbnails
ka: მინიატურების შექმნა

en: Error creating zip file
ka: Zip ფაილის შექმნის შეცდომა

en: &Cancel
ka: &გაუქმება

en: Creating index file
ka: ინდექსის ფაილის შექმნა

en: Creating thumbnails
ka: მინიატურების შექმნა

en: Copying image files
ka: სურათის ფაილების კოპირება

en: Error writing file %1
ka: ფაილის ჩაწერის შეცდომა %1

en: How to Use the Export File
ka: როგორ გამოვიყენოთ გატანილი ფაილი

en: KPhotoAlbum Export Files
ka: KPhotoAlbum-ის გატანილი ფაილები

en: Unable to create temporary file
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
ka: შესავალი

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Deselect All
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Destination of images:
ka: გამოსახულებების სამიზნე:

en: Destination of Images
ka: გამოსახულებების სამიზნე

[ctx: @title]
en: Create folder?
ka: შევქმნა საქაღალდე?

[ctx: @action:button]
en: Create
ka: შექმნა

en: Error creating folder %1
ka: შეცდომა საქაღალდის შექმნისას: %1

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
ka: გამოსახულებების კოპირება

en: Error when writing image %1
ka: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა: %1

en: Updating Database
ka: ბაზის განახლება

[ctx: @title]
en: Copy failed
ka: კოპირების შეცდომა

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
ka: გაგრძელება კითხვის გარეშე

en: Error Importing Data
ka: მონაცემების შემოტანის შეცდომა

en: Merge data
ka: მონაცემების შერწყმა

en: Date and Time
ka: თარიღი და დრო

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
ka: ნაკლული არგუმენტი!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
ka: %1 საქაღალდე არაა!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
ka: შეცდომის შეტყობინება იყო: %1

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
ka: პირადი ინფორმაცია

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
ka: &შეკეთება

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
ka: დამატებები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Will Stephenson
ka: ვილ სტეფენსონი

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
ka:  წამი

en: Select target:
ka: აირჩიეთ სამიზნე:

en: Move to &trash
ka: &სანაგვე ყუთში გადატანა

en: &Delete from disk
ka: &დისკიდან წაშლა

en: Select &All
ka: ყველაფრის &მონიშვნა

en: Select &None
ka: მონიშვნის &მოხსნა

en: No duplicates found
ka: დუბლიკატები ნაპოვნი არაა

en: Copy and Open
ka: კოპირება და გახსნა

en: Open With...
ka: გამხსნელი პროგრამა...

[ctx: Feature available]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Feature not available]
en: No
ka: არა

en: (%1 selected)
ka: (%1 მონიშნულია)

en: Total: %1
ka: სულ: %1

en: 1 match | %1 matches
ka[0]: 1 დამთხვევა
ka[1]: %1 დამთხვევა

[ctx: @title:window]
en: Image Info
ka: ინფორმაცია გამოსახულების შესახებ

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
ka: ფაილის თვისებების წაკითხვა

en: Import file.
ka: ფაილის შემოტანა.

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
ka: ძებნის ზოლი

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
ka: ძიება...

en: <h1>Statistics</h1>
ka: <h1>სტატისტიკა</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
ka: კატეგორია

en: Category:
ka: კატეგორია:

en: Tag:
ka: ჭდე:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
ka: არაფერი

[ctx: As in 'all images']
en: All
ka: ყველა

en: Total
ka: ჯამში

en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
ka: დემო ბაზის წაშლა

en: Do you want to save the changes?
ka: გსურთ ცვლილებების შენახვა?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
ka: შევინახო ცვლილებები?

en: No Selection
ka: მონიშნულის გარეშე

en: Saving...
ka: Შენახვა...

en: No images are selected!
ka: გამოსახულებები არ მოგინიშნავთ!

en: Import...
ka: შემოტანა...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
ka: მონიშნულის წაშლა

en: View
ka: ნახვა

en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Tree
ka: ხე

en: Icons
ka: ხატულები

en: Statistics...
ka: სტატისტიკა...

en: Enable All Messages
ka: ყველა შეტყობინების ჩართვა

[ctx: @title]
en: Create database
ka: ბაზის შექმნა

en: General
ka: საერთო

en: Viewer
ka: მაყურებელი

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
ka: თარიღის ზოლი

en: Annotation Dialog
ka: ანოტაციის ფანჯარა

en: Thumbnail View
ka: მინიატურის ხედი

en: Internal Error
ka: შიდა შეცდომა

en: Open List of Files
ka: ფაილების სიის გახსნა

en: No Matches
ka: დამთხვევის გარეშე

en: Show thumbnails
ka: მინიატურების ჩვენება

en: Map view
ka: რუკის ხედი

en: Settings saved!
ka: პარამეტრები დამახსოვრებულია!

en: Share
ka: გაზიარება

en: Invalid Version
ka: არასწორი ვერსია

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
ka: ფილტრ ... (%1)

en: Remove birthday
ka: დაბადების დღის წაშლა

en: Name
ka: სახელი

en: Birthday
ka: დაბადების დღე

en: New
ka: ახალი

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Icon:
ka: ხატულა:

en: List View
ka: სიის ხედი

en: Icon View
ka: ხატულებით ჩვენება

[ctx: @title]
en: Confirm Action
ka: ქმედების დადასტურება

en: New category
ka: ახალი კატეგორია

en: Confirm Action
ka: ქმედების დადასტურება

en: Compress backup file
ka: მარქაფის ფაილის შეკუმშვა

en: min.
ka: წთ.

en: Infinite
ka: უსასრულო

en: Hard Disk
ka: მყარი დისკი

en: Network
ka: ქსელი

en: Slow PCIe/NVMe
ka: ნელი PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
ka: სწრაფი PCIe/NVMe

en: Loading New Images
ka: ახალი გამოსახულებების ჩატვირთვა

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
ka: ყოველთვის

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
ka: კითხვა

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
ka: არასდროს

en: Histogram
ka: ჰისტოგრამა

en: Show histogram
ka: ჰისტოგრამის ჩვენება

en: Show splash screen
ka: მისასალმებელი ეკრანის ჩვენება

en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Birthdays
ka: დაბადების დღეები

[ctx: @title:window]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
ka: ჯგუფის დამატება ...

[ctx: @title:window]
en: New Group
ka: ახალი ჯგუფი

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
ka: ჯგუფის სახელი:

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
ka: ჯგუფის დამატება შეუძლებელია

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
ka: ჯგუფის სახელის გადარქემვა

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
ka: ახალი ჯგუფის სახელი:

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: &Delete
ka: &წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
ka: "%1"-ის გადარქმევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
ka: "%1"-ის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
ka: ახალი ჭდის სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
ka: ჭდის სახელი:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
ka: გამორთულია

en: None Selected
ka: არაფერია მონიშნული

en: Not Configured
ka: მორგებული არაა

en: Slideshow interval:
ka: სლაიდშოუს ინტერვალი:

en:  sec
ka:  წმ

en: Fastest
ka: უსწრაფესი

en: Best
ka: საუკეთესო

[ctx: No video length could be determined, so we just display 'video' instead of the video length.]
en: video
ka: ვიდეო

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
ka: ფილტრი: %1

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
ka: მინიატურების გადალაგება

en: <b>File Name: </b>
ka: <b>ფაილის სახელი: </b>

en: <b>Date: </b>
ka: <b>თარიღი: </b>

en: <b>Image Size: </b>
ka: <b>გამოსახულების ზომა: </b>

en: <b>Label: </b>
ka: <b>ჭდე: </b>

en: <b>Description: </b>
ka: <b>აღწერა: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: %1 დღე

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
ka[0]: 1 დღის წინ
ka[1]: %1 დღის წინ

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
ka[0]: 1 თვე
ka[1]: %1 თვე

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
ka[0]: 1 თვის წინ
ka[1]: %1 თვის წინ

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
ka[0]: 1 წელი
ka[1]: %1 წელი

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
ka[0]: 1 წლის წინ
ka[1]: %1 წლის წინ

en: Tag Item
ka: ჭდის ელემენტი

en: Select tag for image
ka: აირჩიეთ ჭდე გამოსახულებისთვის

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
ka: კატეგორია:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
ka: ჭდე:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
ka: მიმდინარე გამოსახულება:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
ka: ახალი გამოსახულება:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
ka: დაყენება

en: Add New
ka: ახლის დამატება

en: Tag
ka: ჭდე

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
ka: ახალი ჭდის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
ka: სათაური

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
ka: დაკეტვა

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
ka: შემობრუნება

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით შებრუნება

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
ka: გამოტოვება

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
ka: პირველი

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
ka: ბოლო

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
ka: შემდეგის ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
ka: წინას ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
ka: გამოსახულების წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
ka: გადიდება

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
ka: გადიდება

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
ka: მთელ ეკრანზე გასვლის გადართვა

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
ka: სლაიდშოუ

en: File not available
ka: ფაილი ხელმიუწვდომელია

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
ka: დაკვრა

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
ka: შეჩერება

en: locked
ka: დაბლოკილია

en: annotating
ka: ანოტაციები

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
ka: სლაიდშოუს დასასრული

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
ka: სლაიდშოუს შეჩერება

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
ka: გამოსახულების აღწერის ჩასწორება

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
ka: გამოსახულების აღწერა

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
ka: გადახვევა

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
ka: 10 წუთით უკან

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
ka: 1 წუთით უკან

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
ka: 10 წამით უკან

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
ka: 1 წამით უკან

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
ka: 100 მილიწამით უკან

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
ka: 100 მილიწამით წინ

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
ka: 1 წამით წინ

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
ka: 10 წამით წინ

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
ka: 1 წუთით წინ

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
ka: 10 წუთით წინ

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
ka: შეჩერება

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
ka: რესტარტი

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
ka: ფილტრები

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
ka: ყველა ფილტრის წაშლა

en: Annotate
ka: ანოტაცია

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
ka: ანოტაციის ფანჯარა

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
ka: ჭდის დამატება

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
ka: მონაცემების კოპირება წინა გამოსახულებიდან

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
ka: აღწერის ჩასწორება

en: Annotation Mode
ka: ანოტაციის რეჟიმი

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
ka: დაბლოკილია

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
ka: ჭდეების მინიჭება

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
ka: კოდების მინიჭება

en: Token %1
ka: კოდი %1

en: Show...
ka: ჩვენება...

en: Show
ka: ჩვენება

en: Show Label
ka: ჭდის ჩვენება

en: Show Description
ka: აღწერის ჩვენება

en: Show Date
ka: თარიღის ჩვენება

en: Show Time
ka: დროის ჩვენება

en: Show Filename
ka: ფაილის სახელის ჩვენება

en: Show Exif
ka: Exif-ის ჩვენება

en: Show Image Size
ka: გამოსახულების ზომის ჩვენება

en: Show Rating
ka: რეიტინგის ჩვენება
