kphotoalbum - en to km translation catalogue (433 entries)

en: tomorrow
km: ថ្ងៃ​ស្អែក​

en: today
km: ថ្ងៃ​នេះ​

en: yesterday
km: ម្សិលមិញ​

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
km: (អ្នក​មាន​សេចក្ដី​ពណ៌នា​ផ្សេងគ្នា​នៅ​លើ​រូបភាព​ដាច់ដោយឡែក ការ​កំណត់​អត្ថបទ​នៅ​ទីនេះ នឹង​បដិសេធ​ពួកវា​ទាំងអស់)

en: Label and Dates
km: ស្លាក និង​កាល​បរិច្ឆេទ​

en: Image Preview
km: មើល​រូបភាព​ជាមុន​

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Revert This Item
km: ត្រឡប់​ធាតុ​នេះ​ទៅ​ដើម​

en: Clear Form
km: សម្អាត​សំណុំ​បែបបទ​

en: Options...
km: ជម្រើស​...

en: &Done
km: ធ្វើ​រួច​

en: Continue &Later
km: បន្ត​នៅ​ពេល​ក្រោយ​​

en: Label:
km: ស្លាក ៖

en: Label
km: ស្លាក

en: Date:
km: កាលបរិច្ឆេទ ៖

en: Time:
km: ពេលវេលា ៖

en: Minimum megapixels:
km: មេហ្គា​ភីកសែល​អប្បបរមា ៖

en: Rating:
km: អត្រា ៖

en: Rating search mode:
km: របៀប​ស្វែងរក​ការ​វាយតម្លៃ ៖

en: Search only for RAW files
km: ស្វែងរក​តែ​ឯកសារ​ RAW

en: Done
km: ធ្វើ​រួច​

en: Save Current Window Setup
km: រក្សា​ទុក​ការ​រៀប​ចំ​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន​

en: Reset layout
km: កំណត់​ប្លង់​ឡើង​វិញ​

en: Sort Alphabetically (Tree)
km: តម្រៀប​តាម​លំដាប់​អក្សរ​ក្រម (មែក​ធាង)

en: Sort Alphabetically (Flat)
km: តម្រៀប​តាម​លំដាប់​អក្សរ​ក្រម (ស្មើ)

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
km: <p>មិន​អាច​រក្សាទុក​ប្លង់​បង្អួច​បាន​ទេ ។</p>មិន​អាច​បើក​ឯកសារ %1 បាន​​ដោយសារ​កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម ៖ %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
km: <p>មិន​អាច​រក្សាទុក​ប្លង់​បង្អួច​បាន​ទេ ។</p>មិន​អាច​សរសេរ​ឯកសារ %1 បាន​​ដោយសារ​កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម ៖ %2

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
km: <p>អ្នក​ទើប​តែ​បាន​បើក​ប្រអប់​ស្វែង​រក​កម្រិត​ខ្ពស់​ ដើម្បី​ទទួល​បាន​លទ្ធផល​ល្អ​ប្រសើរ​អំពី​វា វា​បាន​ស្នើ​សុំ​ឲ្យ​អ្នក​អាន​ផ្នែក​នៅ​ក្នុង​សៀវភៅ​ដៃ​អំពី​ <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">ការ​ស្វែង​រក​កម្រិត​ខ្ពស់</a>។</p><p>ប្រអប់​នេះ​ក៏​ត្រូវ​បាន​គេ​ប្រើ​សម្រាប់​វាយ​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​អំពី​រូបភាព​ផង​ដែរ  អ្នក​អាច​ស្វែងរក​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​បន្ថែម​ទាក់​ទង​នឹង​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​របស់​វា​ដោយ​អាន​អំពី <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">ដោយ​វាយ​បញ្ចូល​</a>។</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
km: <p>អ្នក​ទើប​តែ​បាន​បើក​បង្អួច​សំខាន់​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​បង្អួច​ទាំង​អស់​នៅ​ក្នុង​ KPhotoAlbum វា​មាន​មុខងារ​ជា​ច្រើន​ដែល​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង​សម្រាប់​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​ដែល​រហ័ស ។</p><p>អ្នក​​ត្រូវ​បាន​ណែនាំ​យ៉ាង​ម៉ឺងម៉ាត់​ថា អ្នក​ត្រូវ​តែ​ចំណាយ​ពេល​ ៥ នាទី ដើម្បី​អាន​ <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">ឯកសារ​សម្រាប់​ប្រអប់​នេះ​សិន</a></p>

en: Sort Most Recently Used
km: តម្រៀប​​តាម​អ្វី​ដែល​បាន​ប្រើ​ថ្មី​ៗ

en: Toggle Sorting
km: បិទ​/បើក​ការ​តម្រៀប

en: Toggle Showing Selected Items Only
km: បិទ/​បើក​តែ​ការ​បង្ហាញ​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ប៉ុណ្ណោះ

en: Annotate Next
km: ចារ​ពន្យល់​បន្ទាប់​

en: Annotate Previous
km: ចារ​ពន្យល់​មុន

en: OK dialog
km: ប្រអប់ យល់​ព្រម​

en: Copy tags from previous image
km: ចម្លង​ស្លាក​ពី​រូបភាព​មុន​

en: Rotate counterclockwise
km: បង្វិល​បញ្ច្រាស​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: Rotate clockwise
km: បង្វិល​តាម​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: Toggle fullscreen preview
km: បិទ/បើក​ការ​មើល​អេក្រង់​ពេញ​ជា​មុន

en: or
km: ឬ

en: and
km: និង

en: Sort by date
km: តម្រៀប​តាម​កាលបរិច្ឆេទ​

en: Show only selected Ctrl+S
km: បង្ហាញ​តែ​បញ្ជា​ (Ctrl)+S ដែល​បាន​ជ្រើស​ប៉ុណ្ណោះ

en: No Item Selected
km: គ្មាន​ធាតុ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​

en: Delete
km: លុប​

en: Rename...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​​...

en: <b>Sorting</b>
km: <b>កំពុង​តម្រៀប​</b>

en: Usage
km: ការប្រើប្រាស់​

en: Alphabetical (Flat)
km: តាម​លំដាប់​អក្សរ​ក្រម (ស្មើ)

en: Alphabetical (Tree)
km: តាម​លំដាប់​អក្សរ​ក្រម (មែកធាង)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
km: <p>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ "%1" ឬ ?<br/>ការ​លុប​ធាតុ​ នឹង​យក​ព័ត៌មាន​ណា​មួយ​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​វា​ចេញ​ពី​រូបភាព​ដែល​មាន​ធាតុ​នេះ ។</p>

en: Really Delete %1?
km: ពិត​ជា​លុប​ %1 ឬ ?

en: Enter new name:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ថ្មី ៖

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
km: <p>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ "%1" ទៅ​ជា​ "%2" ឬ?<br/>ការ​ធ្វើ​ដូច្នេះ​នឹង​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ "%3" នៅ​លើ​រូបភាព​ណាមួយ​ដែល​មានវា ។</p>

en: Read Video Length
km: ប្រវែង​វីដេអូ​ដែល​បាន​អាន

en: Search for videos without length information
km: ស្វែងរក​វីដេអូ​ដោយ​គ្មាន​ព័ត៌មាន​ប្រវែង

en: Searching for videos without video thumbnails
km: ស្វែងរក​វីដេអូ​ដោយ​គ្មាន​រូបភាព​វីដេអូ​តូចៗ

en: Not Started
km: មិន​បាន​ចាប់ផ្ដើម

en: Pause
km: ផ្អាក​

en: Images
km: រូបភាព

en: Videos
km: វីដេអូ

en: Exif Info
km: ព័ត៌មាន Exif

en: Untagged Images
km: រូប​ភាព​ដែល​មិន​ដាក់​ស្លាក​

en: Show Thumbnails
km: បង្ហាញ​​រូបភាព​តូចៗ

en: Search did not match any images or videos.
km: ការ​ស្វែងរក​មិន​ផ្គូផ្គង​នឹង​រូបភាព ឬ​វីដេអូ​ណាមួយ​ទេ ។

en: Empty Search Result
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក​ទទេ

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
km: <p>អ្នក​មិន​ទាន់​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រអប់​ណា​មួយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​បង្ហាញ​រូបភាព​ដែល​មិន​ទាន់​ដាក់​ស្លាក​នៅ​ឡើយ​ទេ ។</p><p>ដើម្បី​ធ្វើ​ដូច្នេះ​បាន សូម​អនុវត្ត​តាម​ជំហាន​ដូច​ខាងក្រោម​ ៖<ul><li>ក្នុង​របារ​ម៉ឺនុយ ជ្រើស​ <b>ការ​កំណត់​</b></li><li>ពី​ការ​កំណត់​នោះ ជ្រើស​ <b>កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ KPhotoAlbum</b></li><li>ឥឡូវ​នេះ ជ្រើស​រូប​​តំណាង​ <b>ប្រភេទ​</b> </li><li>ឥឡូវ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្នែក​ <b>រូបភាព​ដែល​មិន​ដាក់​​ស្លាក​</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
km: លក្ខណៈ​នេះ​មិន​​ទាន់​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទេ​

en: Move Items
km: ផ្លាស់​ទី​ធាតុ​

en: Show Ranges
km: បង្ហាញ​ជួរ​

en: Show Resolution Indicator
km: បង្ហាញ​ទ្រនិច​បង្ហាញ​គុណភាព​បង្ហាញ​

en: 1 Year
km: ១ ឆ្នាំ​​

en: 1 Month
km: ១ ខែ​

en: 1 Week
km: ១ សប្ដាហ៍​

en: 1 Day
km: ១ ថ្ងៃ​

en: 2 Hours
km: ២ ម៉ោង​

en: 10 Minutes
km: ១០​ នាទី​

en: Error when saving image '%1'.
km: កំហុស​ពេល​កំពុង​រក្សា​ទុក​រូបភាព '%1' ។

en: Error Saving Image
km: កំហុស​ពេល​កំពុង​រក្សា​ទុក​រូបភាព

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
km: រក្សាទុក​ឯកសារ '%1' ដែល​មាន (ទំហំ %3 គីឡូបៃ) និង​ថ្មី​ជាង '%2' ។ តើ​ឯកសារ​រក្សាទុក​ស្វ័យប្រវត្តិ​គួរ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដែរ​ឬទេ ?

en: Found Autosave File
km: បាន​រក​ឃើញ​ឯកសារ​រក្សាទុក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Loading information from images
km: ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​ពី​រូបភាព

en: Media Type
km: ប្រភេទ​មេឌៀ

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
km: <p><b>ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​ពី​ឯកសារ​ថ្មី</b></p><p>អាស្រ័យ​លើ​ចំនួន​រូបភាព​ វា​អាច​ចំណាយ​ពេល​មួយ​រយៈ ។<br/>ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ មាន​តែ​ការ​ពន្យារ​នៅពេល​ដែល​រកឃើញ​រូបភាព​ថ្មី ។</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
km[0]: <p><b>ការ​គណនា​ឆេកសាំ​សម្រាប់​ឯកសារ %1 </b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
km: <p>ដោយ​តម្រៀប​ឆែកសាំ​សម្រាប់​រូបភាព​នីមួយៗ KPhotoAlbum អាច​រក​រូបភាព​បាន​សូម្បីតែ​នៅ​ពេល​អ្នក​បាន​ផ្លាស់ទី​ពួកវា​នៅ​លើ​ថាស​ហើយ​ក៏ដោយ ។</p>

en: Following files could not be read:
km: មិនអាច​អាន​ឯកសារ​ដូច​ខាងក្រោម​បានទេ ៖

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
km: លេខ​រៀង %1

en: not
km: ទេ

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
km: គ្មាន​អ្វីៗ​ផ្សេង %1

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
km: ថត

en: Tokens
km: ថូខឺន

en: Images/Videos Are Not Sorted
km: រូបភាព/វីដេអូ​មិនត្រូវ​​​បាន​តម្រៀប

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
km: <p>គ្រប់​រូបភាព​ទាំង​អស់​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​មិន​មែន​​សុទ្ធ​តែ​មាន​ព័ត៌មាន​អំពី​ទំហំ​របស់​វា​នោះ​ទេ ​វា​តម្រូវ​ឲ្យ​ទទួល​យក​លទ្ធផល​ដែល​ល្អ​បំផុត​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច​ៗ​ ។ ដើម្បី​ដោះ​ស្រាយ​បញ្ហា​នេះ អ្នក​គ្រាន់តែ​ចូល​ទៅ​កាន់​ម៉ឺនុយ​ <b>តំហែទាំ​</b> រួច​ជ្រើស <b>យក​រូបភាព​តូច​ទាំងអស់​ចេញ</b> បន្ទាប់​មក​ជ្រើស​ <tt>បង្កើត​រូបភាព​តូច</tt>។</p><p>បើ​មិន​ធ្វើ​ដូច្នេះ​ទេ វា​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​គម្លាត​ធំ​នៅ​ជុំ​វិញ​រូបភាព​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច មានតែ​ប៉ុណ្ណឹង ដូច្នេះ​មិន​ចាំបាច់​ប្រញាប​ធ្វើ​វា​ក៏​បាន​ដែរ ។</p>

en: Not All Images Have Size Information
km: មិនមែន​រូបភាព​ទាំងអស់​មាន​ព័ត៌មាន​អំពី​ទំហំ​នោះ​ទេ

en: No default setup file found
km: រក​មិនឃើញ​ការ​រៀបចំ​ឯកសារ​លំនាំដើម

en: People
km: មនុស្ស

en: Places
km: ទីកន្លែង

note: i18n("Events"))
en: Events
km: ព្រឹត្តិការណ៍

en: Error Running Demo
km: កំហុស​ក្នុងការ​រត់​ការ​បង្ហាញ​សាកល្បង

en: Unable to open '%1' for reading
km: មិនអាច​បើក​ '%1' ដើម្បី​អាន​បានទេ

en: line %1 column %2 in file %3: %4
km: បន្ទាត់ %1 ជួរឈរ %2 នៅ​ក្នុង​ឯកសារ %3 ៖ %4

en: Failed to recover the backup: %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​យក​ព័ត៌មាន​បម្រុងទុក ៖ %1

en: Error in file %1: No elements found
km: កំហុស​ក្នុង​ឯកសារ %1 ៖ រក​មិនឃើញ​ធាតុ

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
km: កំហុស​ក្នុង​ឯកសារ %1 ៖ បាន​រំពឹងទុក 'KPhotoAlbum' ជា​ធាតុ​កំពូល​ប៉ុន្តែ​រកឃើញ '%2'

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
km: <p>មិន​អាច​រក្សាទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​រូបភាព​ទៅកាន់ XML ។</p>ឯកសារ %1 មិន​អាច​បើក​បាន​ទេ ដោយសារ​កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម ៖ %2

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
km: <p>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​យក​កំណែ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​រូបភាព​ចាស់​ចេញ ។</p><p>សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ឬ​ជំនួស​ឯកសារ %1 ដោយ​ឯកសារ %2 ដោយ​ដៃ !</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
km: <p>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​យក​ឯកសារ XML ចេញ​ទៅកាន់​ទីតាំង​អចិន្ត្រៃយ៍ ។</p><p>សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ឬ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ %1 ទៅ %2 ដោយ​ដៃ !</p>

en: Error creating zip file %1
km: កំហុស​ក្នុងកា​របង្កើត​ឯកសារ zip %1

en: Error writing file %1 to zip file %2
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​សរសេរ​ឯកសារ %1 ទៅកាន់​ឯកសារ​បង្ហាប់ %2

en: IPTC character set:
km: សំណុំ​តួអក្សរ IPTC ៖

en: Size:
km: ទំហំ ៖​

en: Group:
km: ក្រុម ៖

en: Update image date
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​កាល​បរិច្ឆេទ​រូបភាព

en: Affected Files
km: ឯកសារ​ដែល​ប៉ះ​ពាល់

en: Override image dates
km: បដិសេធ​កាលបរិច្ឆេទ​រូបភាព

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Focal Length
km: ប្រវែង​ប្រសព្វគ្នា

[ctx: This is millimeter for focal length, like 35mm]
en: mm
km: ម.ម.

en: Camera
km: ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប

en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

en: Iso setting
km: ការ​កំណត់​ Iso

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
km: វិ.

en: 1 second
km: ១ វិនាទី

en: Exposure time
km: ពេល​វេលា​បង្ហាញ

en: Exposure Program
km: កម្មវិធី​បង្ហាញ

en: Orientation
km: ទិស

en: Metering Mode
km: របៀបវាស់

en: Contrast
km: កម្រិត​ពណ៌​

en: Sharpness
km: ភាព​ច្បាស់

en: Saturation
km: តិត្ថិភាព

en: No cameras found in the database
km: រក​មិន​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន​ថត​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Generating images for HTML page
km: ​បង្កើត​រូបភាព​សម្រាប់​ទំព័រ HTML

en: Error copying %1 to %2
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ចម្លង​​ %1 ទៅ %2

en: <a href="%1">prev</a>
km: <a href="%1">មុន​</a>

en: prev
km: មុន​

en: <a href="index-%1.html">index</a>
km: <a href="index-%1.html">លិបិក្រម</a>

en: <a href="%1">next</a>
km: <a href="%1">បន្ទាប់</a>

en: next
km: បន្ទាប់​

en: Could not create file '%1'.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ '%1' បាន​ឡើយ ។

en: Could Not Create File
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បាន​ឡើយ

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
km: <p>មិន​អាច​ចម្លង %1 ទៅ %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
km: មិន​អាច​សរសេរ​រូបភាព '%1' ។​

en: Date
km: កាល​បរិច្ឆេទ​

en: Content
km: មាតិកា​​

en: Page title:
km: ចំណងជើងទំព័រ ៖​

en: Copyright:
km: រក្សា​សិទ្ធិ ៖​

en: Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖

en: Create .kim export file
km: បង្កើត​ឯកសារ​នាំ​ចេញ​ .kim​

en: What to Include
km: អ្វី​ដែល​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូល​

en: Layout
km: ប្លង់​

en: Thumbnail size:
km: ទំហំ​រូបភាព​តូច ៖​

en: Number of columns:
km: ចំនួន​ជួរឈរ ៖​

en: Theme:
km: ស្បែក ៖​

en: Theme Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​រូបរាង

en: Image Sizes
km: ទំហំ​រូបភាព​

en: Full size
km: ទំហំ​ពេញ​

en: Destination
km: ទិស​ដៅ​

en: You must select at least one resolution.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​គុណភាព​បង្ហាញ​ឲ្យ​បាន​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ ។​

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​ស្បែក​ណា​មួយ​ទេ អាច​បណ្តាល​មក​ពី​កំហុស​ក្នុង​ការដំឡើង

en: More than one theme is set as default, using theme %1
km: ស្បែក​​ច្រើន​​ជាង​មួយ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​ជា​លំនាំ​ដើម ដោយ​ប្រើ​ស្បែក​ %1​

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
km: តាម

en: Building thumbnails
km: ស្ថាបនា​រូបភាព​តូច​ៗ​

en: How to Handle Images
km: របៀប​គ្រប់គ្រង​រូបភាព

en: Include in .kim file
km: រួម​បញ្ចូល​ក្នុង​ឯកសារ .kim

en: Automatically copy next to .kim file
km: ចម្លង​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ជិត​ឯកសារ​ .kim

en: Hard link next to .kim file
km: តំណ​រឹង​នៅ​ជិត​ឯកសារ​ .kim

en: Symbolic link next to .kim file
km: តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​នៅ​ក្បែរ​ឯកសារ​ .kim

en: Compress export file
km: បង្ហាប់​ឯកសារ​នាំចេញ

en: Generate thumbnails
km: បង្កើត​រូបភាព​តូច

en: Limit maximum image dimensions to:
km: កម្រិត​វិមាត្រ​អតិបរមា​របស់​រូបភាព​ត្រឹម:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
km: <p>បើ​សិន​រូបភាព​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ទ្រង់​ទ្រាយ​ឯកសារ​មិន​បង្ហាប់​ អញ្ចឹង​អ្នក​អាច​ធីក​វា​បាន​ បើ​មិន​ដូច្នោះ​ទេ វា​ជា​ការ​ខ្ជះខ្ជាយ​ពេល​វេលា​ឥត​ប្រយោជន៍​ក្នុង​អំឡុង​ពេលប្រតិបត្តិកា​រ​នាំចេញ​ និង​​នាំ​ចូល​ ។</p><p> បើ​និយាយ​ម្យ៉ាង​ទៀត កុំ​ធីក​វា​អី​ បើ​សិន​ជា​រូបភាព​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ក្នុង​ទ្រង់​ទ្រាយ​ jpg, png ឬ​ gif; ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​តែ​ធីក​វា​ បើ​សិន​រូប​ភាព​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ក្នុង​ទ្រង់​ទ្រាយ​ tiff ។</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
km: <p>បង្កើត​រូបភាព​របស់​រូបភាព​តូចៗ</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
km: <p>​ជា​មួយ​ជម្រើស​នេះ អ្នក​អាច​កំណត់​កម្រិត​វិមាត្រ​អតិបរមា​ (ទទឹង និង​កម្ពស់​) ​របស់​រូបភាព​អ្នក​បាន ។ ការ​ធ្វើ​ដូច្នេះ​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ឯកសារ​​នាំ​ចេញ​លទ្ធផលកាន់​តែ​តូច ប៉ុន្តែ​ពិត​មែន​ហើយ​ក៏​អាចនឹង​​ធ្វើ​ឲ្យ​គុណភាព​របស់​វា​កាន់​តែ​យ៉ាប់​ផង​ដែរ បើ​សិន​ជា​មាន​អ្នក​ណា​ម្នាក់​ចង់​មើល​រូបភាព​នាំ​ចេញ​ដែល​មាន​វិមាត្រ​ធំ​ជាង​នេះ ។</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
km: <p>នៅ​ពេល​នាំ​ចេញ​រូបភាព​ ត្រូវ​ចង​ចាំ​ថា​មាន​វត្ថុ​ពីរ​ដែល​មនុស្សនឹង​ត្រូវ​ការ​ នៅ​ពេល​​​​នាំចូល​រូបភាព​ទាំង​នេះ​ម្តង​ទៀត​​ ៖<br/>១) ​ព័ត៌មាន​អំពី​មេតា​ (មាតិការ​របស់​រូបភាព កាល​បរិច្ឆេទ​ ។ល។)<br/>២) រូបភាព​របស់​ពួក​វា​ផ្ទាល់​ ។</p><p>រូបភាព​របស់​ពួក​វា​ផ្ទាល់​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​ជិត​ឯកសារ​ .kim  ឬ​ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ចូល​ទៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ .kim ​។ ការចម្លង​រូបភាព​ចូល​ទៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ .kim ​ដំណើរ​ការ​បាន​ល្អ​សម្រាប់​អ្នក​ទទួល​ដែល​ត្រូវ​ការ​ទាំង​អស់ ឬ​ត្រូវ​ការរូប​​ភាព​ភាគ​ច្រើន​​ក្នុង​ចំណោម​រូប​ភាព​ទាំង​អស់​នោះ ​ឧទាហរណ៍​នៅ​ពេល​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ​កាន់​ក្រុម​រូបភាព​ទាំង​មូល​ ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា នៅ​ពេល​អ្នក​ដាក់​រូបភាព​នៅ​លើបណ្តាញ មនុស្ស​ជា​ច្រើន​នឹង​មើល​ឃើញ​ពួក​វា ប៉ុន្តែ​ទំនង​ជា​ទាញ​យក​រូបភាព​ពីរបី​ក្នុង​ចំណោម​ពួក​វា​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។ ក្នុង​ករណី​បែប​នេះ វា​នឹង​ដំណើរ​ការ​បាន​យ៉ាង​ប្រសើរ​ ដើម្បី​បំបែក​រូបភាព​និង​ ឯកសារ​ .kim ចេញ​ពី​គ្នា ដោយ​ដាក់​ពួក​វា​នៅ​ក្បែរ​គ្នា​ ដូច្នេះ​អ្នក​ប្រើ​អាច​ចូល​ដំណើរ​ការ​រូបភាព​ដែល​គេ​ត្រូវ​ការ​បាន​ ។</p>

en: Error creating zip file
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ឯកសារ​ហ្ស៊ីប

en: &Cancel
km: បោះបង់

en: Creating index file
km: កំពុង​បង្កើត​​ឯកសារ​លិបិក្រម

en: Creating thumbnails
km: កំពុង​​បង្កើត​រូបភាព​តូចៗ

en: Copying image files
km: កំពុង​ចម្លង​ឯកសារ​រូបភាព

en: Error writing file %1
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​សរសេរ​ឯកសារ %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
km: <p>ឥឡូវ​នេះ អ្នក​ប្រើ​ KPhotoAlbum ផ្សេង​ទៀត​​អាចផ្ទុក​ឯកសារ​នាំ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​មួលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​ពួក​គេ​បាន ដោយ​ជ្រើស​ <b>នាំ​ចូល​</b> ​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ឯកសារ​ ។</p><p> បើ​សិន​ពួក​គេ​រក​ឃើញ​វា​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​ ហើយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​ត្រូវ​បានកំណត់រចនា​សម្ព័ន្ធ​ត្រឹម​ត្រូវ​ផង​ដែរនោះ អ្វី​ដែល​ពួក​គេ​ត្រូវ​ធ្វើ​គឺ​ចុច​វា​តាម​ធម្មតា​មក​ពី​ខាង​ក្នុង​ konqueror ។ ដើម្បី​បើក​វា​បាន ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ទាម​ទារ​ឲ្យ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សម្រាប់​ KPhotoAlbum ។ អ្នក​ធ្វើ​ដូច្នេះ​បាន ដោយ​បន្ថែម​បន្ទាត់​ខាង​ក្រោម​ទៅ​កាន់​ <b>/etc/httpd/mime.types</b> ​ឬ​ស្រដៀង​គ្នា ៖<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>​ វា​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ប្រាប់​ konqueror ​ថា​វា​គឺ​ជា​ឯកសារ​ KPhotoAlbum នៅ​ពេល​ចុច​លើ​តំណ បើ​មិន​អញ្ចឹង​ទេ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​នឹង​ប្រាប់​ konqueror ​ថា​វា​ជា​ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា ។</p>

en: How to Use the Export File
km: របៀប​ប្រើ​ឯកសារ​នាំចេញ

en: Unable to create temporary file
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន​

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
km: <p>ឯកសារ XML មិន​បាន​បញ្ជាក់​ប្រភព​នៃ​រូបភាព វា​​បង្ហាញ​យ៉ាង​ច្បាស់​ថា​ឯកសារ​បាន​ខូច</p>

en: Select All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Deselect All
km: ដោះ​ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Select Which Images to Import
km: ជ្រើស​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​នាំចូល

en: Destination of images:
km: ទិសដៅ​រូបភាព:

en: Destination of Images
km: ទិសដៅ​រូបភាព

en: Match Categories
km: ផ្គូផ្គង​ប្រភេទ

en: How to resolve clashes
km: របៀប​ដោះ​ស្រាយ​ការ​ប៉ះ​ទង្គិច

en: Error when writing image %1
km: កំហុស​ពេល​កំពុង​សរសេរ​រូបភាព %1

en: Updating Database
km: កំពុង​ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទាន់ស​ម័យ

en: Cannot copy from any of the following locations:
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​រូបភាព​ពី​ទីតាំង​ដូច​ខាងក្រោម:

en: Key in file
km: សោ​ក្នុង​ឯកសារ

en: Key in your database
km: ​សោ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក

en: Unable to open '%1' for reading.
km: មិន​អាច​បើក​អាន​ '%1' ។

en: Error Importing Data
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​នាំចូល​ទិន្នន័យ

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​អាន​ឯកសារ index.xml ពី %1 ប្រហែល​ជា​ឯកសារ​ទទួល​រង​ការ​ខូចខាត ។

en: No thumbnail existed in export file for %1
km: គ្មាន​រូបភាព​តូច​ក្នុង​ឯកសារ​នាំចេញ​សម្រាប់ %1

en: No image existed in export file for %1
km: គ្មាន​រូបភាព​ក្នុង​ឯកសារ​នាំចេញ​សម្រាប់ %1

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
km[0]: រូបភាព %1 ​មក​ពី​ឯកសារ​នាំចូល មាន​ MD5 ​ដូច​គ្នា​នឹង​រូបភាព​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែរ តើ​គួរ​តែ​ដោះ​ស្រាយ​បញ្ហា​នោះ​ដោយ​របៀប​ណា ?

en: Use data from
    Import File
km: ប្រើ​ទិន្នន័យ​ពី​
    ឯកសារ​នាំ​ចូល

en: Use data from
    Database
km: ប្រើ​ទិន្នន័យ​ពី​
    មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Merge data
km: បញ្ចូល​ទិន្នន័យ​ចូល​គ្នា

en: Date and Time
km: កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
km: ភាពឯកជន​

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
km: តំហែ​ទាំ

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Trust Time Stamps?
km: ទុក​ចិត្ត​លើ​ត្រា​ពេល​វេលា​ឬ​អត់ ?​

en: KDE Photo Album
km: អាល់ប៊ុម​រូបថត​របស់ KDE

en: Some very useful features to improve workflow
km: មាន​លក្ខណ​ពិសេស​មាន​ប្រយោជន៍​មួយ​ចំនួន​ដើម្បី​ធ្វើឲ្យ​លំហូរ​ការងារ​ប្រសើឡើង

en: Patch to sort items in option listboxes
km: បំណះ​សម្រាប់​តម្រៀប​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​បញ្ជី​ជម្រើស

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
km: បំណះ​ជា​ច្រើន​សម្រាប់​កំហុស​ច្រើន​ ព្រម​ទាំង​បំណះ​សម្រាប់​លក្ខណ​ពិសេស​ថ្មី​ពីរ​បី

en: Tremendous help with the English text in the application.
km: ជំនួយ​ដ៏​អស្ចារ្យ​ដោយ​មាន​អត្ថបទ​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី ។

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
km: អភិវឌ្ឍ​រូប​តំណាង​សម្រាប់ KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
km: បំណះ​ដែល​បង្កើន​ល្បឿន​ផ្ទុក​របស់​រូបភាព​តូច​ៗ ព្រម​ទាំង​ការ​មើល​ជា​មុន​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​លក្ខណ​សម្បត្តិ​របស់​រូបភាព ។

en: Stack images with identical MD5 sum
km: រូបភាព​ជង់​ដែល​មាន​ផល​បូក​ MD5 ដូច​គ្នា​

en: AutoStacking Options
km: ជម្រើស​ AutoStacking

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
km: រួម​បញ្ចូល​រូបភាព​ដែល​ផ្គូផ្គង​​ទៅកាន់​ជង់​​ត្រឹមត្រូវ​ (បើ​មាន​មួយ)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
km: បំបែក​រូប​ភាព​ចេញ​ពី​ជង់​បច្ចុប្បន្ន​របស់​វា​ រួច​បង្កើត​ជង់​ថ្មី​សម្រាប់​ការ​ផ្គូផ្គង

en: Skip images that are already in a stack
km: រំលង​រូបភាព​ដែល​មាន​​នៅ​ក្នុង​ជង់​រួច​ហើយ​

en: Show Category Editor
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​កែ​សម្រួល​ប្រភេទ​

en: Make Category Image
km: បង្កើត​រូបភាព​តាម​ប្រភេទ​

en: Removing 1 item | Removing %1 items
km[0]: យក​ធាតុ​ %1 ចេញ​

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
km[0]: ធាតុ​ %1 ដែល​បាន​ជ្រើស​នឹង​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ ។<br/>តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​អ្វី​​ជាមួយ​ឯកសារ​នៅ​លើ​ថាស ?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
km[0]: ផ្លាស់​ទី %1 ឯកសារ​ទៅ​ក្នុង​ធុង​សំរាម​

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
km[0]: លុប %1 ឯកសារ​ពី​ថាស

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
km[0]: លុប​តែ %1 ធាតុ​ពី​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Current Item
km: ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន​

en: All Selected Items
km: ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំង​អស់​

en: Copy and Open
km: ចម្លង​ និង បើក​​

en: Open With...
km: បើក​ជា​មួយ​...​

en: Your Command Line
km: បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​អ្នក​

en: Invoke External Program
km: ហៅ​កម្មវិធី​ខាង​ក្រៅ​

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
km: <h1>ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​</h1><p>​នៅ​ខាង​ក្រោម​នេះ អ្នក​អាច​មើល​បញ្ជី​លក្ខណ​ពិសេស​នៃ​ការ​ចងក្រង​ និងពេលវេលា​ដំណើរ​ការ​ដែល​ KPhotoAlbum មាន ព្រម​ទាំង​ស្ថានភាព​របស់​ពួក​វា​ផង​ដែរ ៖</p>%1

en: Plug-ins available
km: មាន​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Video thumbnail support
km: ការ​គាំ​ទ្រ​រូបភាព​តូច​របស់​វីដេអូ​

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
km[0]: កំពុង​បង្ហាញ​រូបភាព​តូច​ៗ​ %1

en: Total: %1
km: សរុប​ ៖ %1​

en: 1 match | %1 matches
km[0]: %1 ផ្គូផ្គង​

en: Which Images and Videos to Display
km: រូបភាព និង​វីដេអូ​ណា​មួយ​ត្រូវ​បង្ហាញ​

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
km: ស្វែង​រក​រូបភាព និង​វីដេអូ​ដែល​មាន​កាលបរិច្ឆេទ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ប៉ុន្តែ​មាន​ត្រា​ពេល​វេលា​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​

en: Search for images and videos missing date and time
km: ស្វែង​រក​រូបភាព និង​វីដេអូ​ដែល​បាត់​កាល​បរិច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា​

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
km: ស្វែង​រក​រូបភាព និង​វីដេអូ​ដែល​មានតែ​​កាលបរិច្ឆេទ​ផាតស្យល​​​ (ដូច​ជា​ ១៩៧១ និង​ ១១/៧-១៩៧១)

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
km: <h1>​នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​មើល​ឃើញ​ការ​​ផ្លាស់ប្ដូរ​កាលបរិច្ឆេទ​សម្រាប់​ធាតុ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​ ។</h1>​

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
km: <p>​បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​អ្នក​ដើម្បីរត់​ដូច​​ខាង​ក្រោម​ ៖</p><p><i>%all នឹង​ត្រូវ​ជំនួស​ដោយ​​បញ្ជី​ឯកសារ</i></p>

en: <h1>Statistics</h1>
km: <h1>ស្ថិតិ</h1>​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
km: ប្រភេទ

en: # of Items
km: # នៃ​ធាតុ​

en: Tags Totals
km: ស្លាក​សរុប​

en: Tags Per Picture
km: ស្លាក​ក្នុង​មួយ​រូបភាព​

en: Tag indication completed annotation
km: ការ​បង្ហាញ​ស្លាក​បាន​បញ្ចប់​ចំណារ​ពន្យល់​

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
km: បើ​សិន​អ្នក​ប្រើ​ស្លាក​ជាក់​លាក់​ ដើម្បី​បង្ហាញ​ថា​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្លាក​នោះ​ អញ្ចឹង​សូម​បញ្ជាក់​វា​នៅ​ទីនេះ ។

en: Category:
km: ប្រភេទ​ ៖​

en: Tag:
km: ស្លាក ៖​

en: Total
km: សរុប​

en: Select tokens to remove from all images and videos:
km: ជ្រើស​ថូខឹន​ត្រូវ​យក​ចេញ​ពី​រូបភាព​ និង​វីដេអូ​ទាំង​អស់ ៖

en: Select None
km: ​មិន​ជ្រើស​អ្វី​ទាំងអស់

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
km: <h1>សូម​ស្វាគមន៍​មកកាន់ KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum គឺជា​កម្មវិធី​ឥត​បង់​ប្រាក់​ដើម្បី​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ដាក់​ស្លាក និង​គ្រប់គ្រង​រូបថត និង​វីដេអូ​របស់​អ្នក ។ វា​នឹង​មិន​កែប្រែ ឬ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឯកសារ​មាន​តម្លៃ​របស់​អ្នក​ទេ វា​គ្រាន់តែ​រៀប​តាម​លិបិក្រម ដើម្បីឲ្យ​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​រក និង​គ្រប់គ្រង​រូបថត និង​វីដេអូ​របស់​អ្នក​ប៉ុណ្ណោះ ។</p><p>ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ការ​បង្ហាញ KPhotoAlbum ពី​កន្លែង​រូបថត​របស់​អ្នក​ដោយ​ចុច​ បង្កើត​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​ខ្ញុំ ។ ជ្រើស​ប៊ូតុង​នេះ​ផង​ដែរ​ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ KPhotoAlbum រួចហើយ ហើយ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​វា​ម្ដងទៀត ។</p><p>ប្រសិនបើ​អ្នក​គិត​ថា​វា​មាន​សុវត្ថិភាព ជា​ដំបូង​អ្នក​អាច​សាកល្បង KPhotoAlbum ជាមួយ​សំណុំ​រូបភាព​ដែល​បាន​ស្ថាបនា​ជាមុន ដោយ​ចុច​ប៊ូតុង ផ្ទុក​ការ​បង្ហាញ​សាក​។</p>

en: Create My Own Database...
km: បង្កើត​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​ខ្ញុំ​...

en: Load Demo
km: ផ្ទុក​ការ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង

en: Check My Feature Set
km: ពិនិត្យ​មើល​សំណុំ​លក្ខណ​ពិសេស​របស់​ខ្ញុំ

en: Feature Check
km: ការ​ពិនិត្យ​មើល​លក្ខណ​ពិសេស

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
km: អបអរ​សាទរ ៖ គ្រប់​លក្ខណ​ពិសេស​ថាមវន្ត ទាំង​អស់​ត្រូវ​បាន​បើក​ ។

en: Loading Database
km: កំពុង​ផ្ទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Loading Main Window
km: កំពុង​ផ្ទុក​បង្អួច​មេ

en: Searching for New Files
km: កំពុង​ស្វែង​រក​ឯកសារ​ថ្មី

en: Do you want to save the changes?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​រក្សាទុក​កា​រផ្លាស់​ប្ដូរ​មែនទេ ?​

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
km: រូប​ភាព​ដែល​បាន​ជ្រើស​មួយ​ចំនួន​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​នឹង​ជង់នោះ​ហើយ ។ តើ​អ្នក​ចង់​យក​ពួក​វា​ចេញ​ពី​ជង់​របស់​ពួក​វា​ រួច​បង្កើត​រូបភាព​ថ្មី​ស្រឡាង​ដែរ​ឬ​ទេ​ ?

en: Unknown error, stack creation failed.
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ជង់ ។​

en: Stacking Error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ដាក់​ជា​ជង់​

en: No item is selected.
km: គ្មាន​​ធាតុ​​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ឡើយ​ ។

en: No Selection
km: គ្មាន​ជម្រើស​

en: Saving...
km: កំពុង​រក្សា​ទុក...​

en: Saving... Done
km: កំពុង​រក្សា​ទុក​... ​រួចហើយ​​​

en: There are no images to be shown.
km: គ្មាន​រូបភាព​ត្រូវបង្ហាញ​ទេ ។​

en: Generate HTML...
km: បង្កើត​ HTML...​

en: Import...
km: នាំចូល...​

en: Export/Copy Images...
km: នាំ​ចេញ​/ចម្លង​រូបភាព​...​

en: Open List of Files...
km: បើក​បញ្ជី​ឯកសារ...​

en: Annotate Individual Items
km: ចារ​ពន្យល់​ធាតុ​នីមួយ​ៗ​

en: Annotate Multiple Items at a Time
km: ចារ​ពន្យល់​ធាតុ​ជា​ច្រើន​ក្នុង​ពេល​តែ​មួយ​

en: Merge Images into a Stack
km: បញ្ចូល​រូប​ភាព​ចូល​គ្នា​ទៅ​ក្នុង​ជង់​

en: Remove Images from Stack
km: យក​រូបភាព​ចេញ​ពី​ជង់​

en: Set as First Image in Stack
km: កំណត់​ជា​រូបភាព​ដំបូង​នៅ​ក្នុង​ជង់​

en: View
km: ទិដ្ឋភាព​

en: View (In New Window)
km: ទិដ្ឋភាព​ (ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី)​

en: Run Slide Show
km: ដំណើរ​ការ​ការ​បញ្ចាំង​ស្លាយ​

en: Run Randomized Slide Show
km: ដំណើរ​ការការបញ្ចាំង​ស្លាយ​​ដោយ​ព្រាវ​ៗ​

en: Collapse all stacks
km: វេញ​ជង់​ទាំង​អស់

en: Expand all stacks
km: ពង្រីក​ជង់​ទាំងអស់​

en: Show &Oldest First
km: បង្ហាញ​ធាតុ​ចាស់​​បំផុត​ដំបូង​

en: Show &Newest First
km: បង្ហាញ​ធាតុ​ថ្មី​​បំផុត​ដំបូង​

en: Sort Selected by Date && Time
km: តម្រៀប​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​តាម​កាល​បរិច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា

en: Jump to Context
km: ទៅកាន់​បរិបទ

en: Lock Images
km: ចាក់​សោ​រូបភាព​

en: Unlock
km: ដោះសោ​

en: Lock Away All Other Items
km: ចាក់​សោ​គ្រប់​ធាតុ​ទាំង​អស់​​

en: Lock Away Current Set of Items
km: ចាក់​សោ​សំណុំ​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន​

en: Configure Current View
km: កំណត់​​​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន​

en: Tree
km: មែក​ធាង​

en: Tree with User Icons
km: មែក​ធាង​ដែល​មាន​រូបតំណាង​​អ្នក​ប្រើ​

en: Icons
km: រូប​តំណាង​

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ឧបករណ៍​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​របស់​រូបភាព​តូច​ៗ

en: Display Images and Videos Not on Disk
km: បង្ហាញ​រូបភាព និង​វីដេអូ​ដែល​មិន​នៅ​លើ​ថាស​

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
km: បង្ហាញ​រូបភាព និង​វីដេអូ​ដែល​មាន​កាល​បរិច្ឆេទ​មិន​ពេញ​លេញ​...​

en: Rescan for Images and Videos
km: វិភាគ​រក​រូបភាព និង​វីដេអូ​ឡើង​វិញ​​

en: Recreate Exif Search Database
km: បង្កើត​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ស្វែង​រក​ Exif ​ឡើងវិញ​

en: Automatically Stack Selected Images...
km: រូបភាព​ដែល​បាន​ជ្រើស​ជង់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​...

en: Build Thumbnails
km: ស្ថាបនា​រូបភាព​តូច​ៗ

en: Enable All Messages
km: បើក​សារ​ទាំង​អស់​

en: Run KPhotoAlbum Demo
km: ដំណើរ​ការ​ការ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង​ KPhotoAlbum​

en: KPhotoAlbum Feature Status
km: ស្ថាន​ភាព​លក្ខណ​ពិសេស​របស់​ KPhotoAlbum​

en: Show Demo Videos
km: បង្ហាញ​វីដេអូ​នៃ​ការ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង​

en: Auto saving....
km: កំពុង​រក្សា​ទុក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ....​

en: Auto saving.... Done
km: កំពុង​រក្សា​ទុក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​.... ​រួច​ហើយ​​

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
km: <p>ឯកសារ index ដែល​បាន​ផ្ដល់​គឺ​មិន​មាន​ទេ តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ដូច​ខាងក្រោម​ដែរ​ឬទេ ?<br />%1/index.xml</p>

en: General
km: ទូទៅ​

en: Viewer
km: កម្មវិធី​មើល​

en: Annotation Dialog
km: ប្រអប់​ចំណារ​ពន្យល់​

en: Thumbnail View
km: ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច​

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
km: <p>ពិត​ជា​ចង់​បើក​ប្រអប់​សារ​ទាំង​អស់​ដែល​អ្នក​បាន​ធីក​ប្រអប់​ធីក​កុំ​បង្ហាញ​ម្តង​ទៀត ពី​មុ​ន​ឬ​ ?</p>

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
km: <p>KPhotoAlbum ប៉ះ​ទង្គិច​នឹង​កំហុស​ខាង​ក្នុង​ (បាត់​ម៉ឺនុយ​កម្មវិធី​ជំនួយ​នៅ​ក្នុង MainWindow::Window::setupPluginMenu) ។ វា​បង្ហាញ​ថា​ អ្នក​ភ្លេច​បង្កើត​​ make install ។ បើ​អ្នក​បាន​ចង​ក្រង​ KPhotoAlbum ដោយ​ខ្លួន​អ្នក អញ្ចឹង​សូម​ដំណើរការ​ make install ។ បើ​អត់​បាន​ចងក្រង​ទេ សូម​រាយការណ៍​វា​ជា​កំហុស ។</p><p>KPhotoAlbum នឹង​បន្ត​ប្រតិបត្តិ​ ប៉ុន្តែ​វា​ពិត​ជា​មិន​ទំនង​ថា វា​នឹង​គាំង​នៅ​ពេល​ក្រោយ​ទៀត​ ដោយសារ​តែ​បាត់​ make install ។</p>

en: Internal Error
km: កំហុស​ខាង​ក្នុង​

en: Open List of Files
km: បើក​បញ្ជី​ឯកសារ​

en: No images matching your input were found.
km: គ្មាន​រូបភាព​ដែល​ផ្គូផ្គង​ជា​មួយ​នឹង​ការ​បញ្ចូល​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ទេ ។

en: No Matches
km: គ្មាន​ការ​ផ្គូផ្គង

en: New
km: ថ្មី​

en: Icon:
km: រូបតំណាង ៖

en: Preferred view:
km: ទិដ្ឋភាព​ដែល​ពេញចិត្ត ៖

en: List View
km: ទិដ្ឋភាព​បញ្ជី​

en: List View with Custom Thumbnails
km: ទិដ្ឋភាព​បញ្ជី​ដែល​មាន​រូបភាព​តូច​ផ្ទាល់​ខ្លួន​

en: Icon View
km: ទិដ្ឋភាព​រូប​តំណាង​

en: Icon View with Custom Thumbnails
km: ទិដ្ឋភាព​រូប​តំណាង​ដែល​មាន​រូបភាព​តូច​ផ្ទាល់​ខ្លួន​

en: Choose speed over readability for index.xml file
km: ជ្រើស​ល្បឿន​ឲ្យ​លើស​ពី​សមត្ថភាព​អានសម្រាប់​ឯកសារ​ index.xml​

en: Compress backup file
km: បង្ហាប់​ឯកសារ​បម្រុង​ទុក​​

en: Auto save every:
km: រក្សា​ទុក​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​រៀង​រាល់​ ៖​

en: min.
km: នាទី​​

en: Number of backups to keep:
km: ចំនួន​ព័ត៌មាន​បម្រុង​ទុក​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ ៖​

en: Infinite
km: អានន្ត​

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
km: <p>KPhotoAlbum អាច​​បម្រុង​ទុក​ឯកសារ​ index.xml ​ដោយ​រក្សា​ទុក​ច្បាប់​ចម្លង​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ index.xml~1~ index.xml~2~ ។ល។ ហើយ​អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​ប្រអប់​បង្វិល ដើម្បី​បញ្ជាក់​ចំនួន​​ឯកសារ​​បម្រុង​ទុក​ដែល​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ ។ KPhotoAlbum ​នឹង​លុប​ឯកសារ​បម្រុង​ទុក​ដែល​ចាស់​ជាង​គេ​ចេញ​ នៅ​ពេល​ដែល​វា​ដល់​កម្រិត​ចំនួន​ឯកសារ​បម្រុង​ទុក​អតិបរមា ។</p><p> ឯកសារ​ index.xml ​អាច​នឹង​កើន​​ឡើង​ច្រើន​ បើ​សិន​អ្នក​មាន​រូបភាព​ច្រើន​ ហើយ​នៅ​ក្នុង​ករណី​ដូច្នោះ​ វា​ចាំបាច់​ណាស់​ ដើម្បី​សុំ​ឲ្យ​ KPhotoAlbum ​បង្រួម​ឯកសារ​បម្រុង​ទុក​ ដើម្បី​រក្សា​ទុក​ទំហំ​ថាស ។</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
km: <p>KPhotoAlbum ​នឹង​ប្រើ​ឯកសារ​ index.xml ​តែ​មួយ​ជា​ <i>មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ</i> របស់​វា ។ ដោយ​មាន​រូបភាព​ច្រើន​ពេក វា​នឹង​ចំណាយ​ពេល​យូរ ដើម្បី​អាន​ឯកសារ​នេះ ។ ពេល​នេះ​ អ្នក​អាច​កាត់​បន្ថយ​វា​ឲ្យ​សល់​ប្រហែល​​ត្រឹម​ពាក់​កណ្ដាល​បាន ដោយ​ធីក​ប្រអប់​ធីក​នេះ ។ គុណ​វិបត្តិ​គឺ​ថា​ឯកសារ​ index.xml ​នេះ​មាន​លក្ខណៈ​កាន់​តែ​ពិបាក​អាន​ ។</p>

en: Character set for image metadata:
km: សំណុំ​តួអក្សរ​សម្រាប់​ទិន្នន័យ​មេតា​រូបភាព ៖​​

en: New File Searches
km: ការ​ស្វែង​រក​ឯកសារ​ថ្មី

en: Search for new images and videos on startup
km: ស្វែង​រក​រូបភាព​ថ្មី​ និង​វីដេអូនៅ​ពេល​ចាប់​ផ្តើម​​

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
km: មិន​អើពើ​កន្ទុយ​ឯកសារ​នៅ​ពេល​ស្វែងរក​រូបភាព និង​វីដេអូ​ថ្មី

en: Skip symbolic links when searching for new images
km: រំលង​តំណ​និមិត្តសញ្ញា​នៅ​ពេល​ស្វែងរក​រូបភាព​ថ្មី​

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
km: កុំ​អាន​ឯកសារ​ដើម បើ​សិន​ជា​មាន​ឯកសារ​ JPEG/TIFF ​ដែល​ផ្គូផ្គង​គ្នា

en: Directories to exclude from new file search:
km: ថត​ដែល​​ត្រូវ​ដក​ចេញ​ពី​ការ​ស្វែង​រក​ឯកសារ​ថ្មី​ ៖

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
km: <p>KPhotoAlbum ​អាច​ស្វែង​រក​រូបភាព​ និង​វីដេអូ​ថ្មី​ នៅ​ពេល​បាន​ចាប់​ផ្តើម​ ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា​ វា​ត្រូវ​ចំណាយ​ពេល​មួយ​រយៈ​ ដូច្នេះ​អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​ប្រាប់​ KPhotoAlbum ដោយ​ដៃ​វិញ ដើម្បី​ស្វែង​រក​រូបភាព​ថ្មី​ដោយ​ប្រើ​ <b>តំហែ​ទាំ​->វិភាគ​រក​រូបភាព​ថ្មី​ឡើង​វិញ​</b></p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
km: <p>ជាទូទៅ KPhotoAlbum នឹង​ស្វែងរក​រូបភាព និង​វីដេអូ​ថ្មី​ៗតាមរយៈ​កន្ទុយ​ឯកសារ​របស់​វា ។ ប្រសិនបើ​បាន​ធីក​ជម្រើស​នេះ <em>ឯកសារ</em> ទាំងអស់ មិន​ថា​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ឬ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទប់ស្កាត់​ទេ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ពិនិត្យមើល​ដោយ Mime type ទាំងអស់ លើកលែងតែ​កន្ទុយ​របស់​វា​ប៉ុណ្ណោះ ។ វា​នឹង​ប្រើ​ពេល​យូរ​ជាង​ការ​ស្វែងរក​តាម​កន្ទុយ​ឯកសារ !</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
km: <p>ថត​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ទីនេះ (បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស <tt>,</tt>) នឹង​ត្រូវ​បាន​រំលង​នៅ​ពេល​ស្វែងរក​រូបថត​ថ្មី ។ ថត​របស់​រូបភាព​តូច​នៃ​ឧបករណ៍​ផ្សេងទៀត​គួរ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នៅ​ទីនេះ ។ ឧ.  <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
km: កំណត់​ការ​រក​កំណែ​ឯកសារ​

en: Try to detect multiple versions of files
km: ព្យាយាម​រក​កំណែ​ឯកសារ​ឲ្យ​បាន​ច្រើន

en: File versions search regexp:
km: regexp ស្វែង​រក​កំណែ​ឯកសារ ៖​

en: Original file replacement text:
km: អត្ថបទ​ជំនួស​ឯកសារ​ដើម ៖​

en: Automatically stack new versions of images
km: ជង់​កំណែ​ថ្មី​របស់​រូបភាព​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
km: <p>កន្សោម​ធម្មតា​របស់ perl ដែល​គួរ​ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​ឯកសារ​បាន​កែប្រែ ។ <ul><li>ចំណុច​គឺ​ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​តួអក្សរ​ទោល (<tt>\.</tt> ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​ចំណុច)</li>   <li>អ្នក​អាច​ប្រើ​សញ្ញា <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt> ឬ​អ្នក​អាច     ផ្គូផ្គង​ការ​កើតឡើង​ជាច្រើន​របស់​កន្សោម​ដោយ​ប្រើ​សញ្ញា​រ៉ាត់ (ឧ. <tt>e{០,១}</tt> ត្រូវគ្នា​ជាមួយ​ការ​កើតឡើង ០ ឬ ១ នៃ​តួអក្សរ "e") ។</li>   <li>អ្នក​អាច​ដាក់​ផ្នែក​របស់​កន្សោម​ជា​ក្រុម​ដោយ​ប្រើ​វង់ក្រចក​បាន ។</li> </ul>ឧទាហរណ៍ ៖ <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
km: <p>ឃ្លា​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ជំនួស​ការ​ផ្គូផ្គង​ពី <i>ការ​ស្វែងរក​កំណែ​ឯកសារ regexp</i> ។ វា​អាច​ជា​បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ចំណុច​ក្បៀស (<tt>;</tt>) ។ ឃ្លា​នីមួយៗ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ជំនួស​ការ​ផ្គូផ្គង​នៅ​ក្នុង​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ថ្មី​​រហូត​ទាល់តែ​ឯកសារ​ដើម​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ ឬ​អស់​ជម្រើស ។</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
km: <p>ការ​ដាក់​ស្លាក​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ទី​ពី​​ឯកសារ​ដើម​ទៅកាន់​ឯកសារ​ថ្មី ។ មធ្យោបាយ​នេះ​គឺ​សម្រាប់​តែ​កំណែ​ចុងក្រោយ​បំផុត​នៃ​រូបភាព​ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក​ប៉ុណ្ណោះ ។</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
km: <p>ប្រសិនបើ​បាន​កំណត់​ជម្រើស​នេះ រូបភាព​កំណែ​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជង់ និង​ដាក់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ទៅ​កំពូល​នៃ​ជង់​។ វិធី​នេះ​រូបភាព​ថ្មី​គឺ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ពេល​ដែល​ជង់​នៅ​ក្នុង​ស្ថានភាព​វេញ - ស្ថានភាព​លំនាំដើម​នៅ​ក្នុង KPhotoAlbum ។</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
km: ចម្លង​ឯកសារ​ ​ហើយ​បើក​ជាមួយ​កម្មវិធី​ខាង​ក្រៅ​

en: Copy file search regexp:
km: regexp ស្វែងរក​ឯកសារ​​ចម្លង ៖

en: Copy file replacement text:
km: ចម្លង​អត្ថបទ​ជំនួស​ឯកសារ ៖​

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
km: <p>KPhotoAlbum អាច​ចម្លង​រូបភាព​បាន​នៅ​មុន​ពេល​បើក​វា​ជាមួយ​កម្មវិធី​ខាងក្រៅ ។ ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នេះ​កំណត់​ពី​របៀបដាក់ឈ្មោះ​ឯកសារ​ថ្មី ។</p><p>កន្សោម​ធម្មតា​កំណត់​ផ្នែក​របស់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដើម​ថា​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ <i>អត្ថបទ​ជំនួស</i> ។ ឧ. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> ហើយ​អត្ថបទ​ជំនួស <i>"-mod.\1"</i> គួរតែ​ចម្លង test.jpg ទៅកាន់ test-mod.jpg រួច​បើក​ឯកសារ​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ដែល​បាន​ជ្រើស ។</p>

en: Loading New Images
km: ផ្ទុក​រូបភាព​ថ្មី

en: Trust image dates:
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ពិត​របស់​រូបភាព:​

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
km: ប្រើ​រូបភាព​តូច​ៗ​ដែល​បាន​បង្កប់​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ដើម ឬ​ឯកសារ​ដើម​ដែល​មាន​ទំហំ​ពាក់​កណ្តាល

en: Required size for the thumbnail:
km: ទំហំ​ដែល​​ត្រូវ​ការ​សម្រាប់​រូបភាព​តូច​ៗ​ ៖​

en: Histogram
km: ហ៊ីសតូក្រាម

en: Size of histogram columns in date bar:
km: ទំហំ​ជួរឈរ​អ៊ីស្តូក្រាម​នៅ​ក្នុង​របារ​កាល​បរិច្ឆេទ ៖

en: Show splash screen
km: បង្ហាញ​អេក្រង់​ស្វាគមន៍​​

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
km: <p>រូបភាព​ JPEG ​អាច​មាន​ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​បង្វិល​ ។ បើ​អ្នក​មាន​ហេតុ​ផល​មិន​ចង់​ប្រើ​ព័ត៌មាន​នេះ ដើម្បី​យក​ការ​បង្វិល​រូបភាព​របស់​អ្នក​តាម​លំនាំ​ដើម​ទេ អ្នក​អាច​ដោះ​ធីក​ប្រអប់​ធីក​បាន ។</p><p>​ចំណាំ​ ៖ ម៉ាស៊ីន​ថត​ឌីជីថល​របស់​អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិន​​សរសេរ​ព័ត៌មាន​នេះ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​រូបភាព​តែ​ម្ដង​ ។</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
km: <p>រូបភាព JPEG អាច​មាន​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ ។ ធីក​ប្រអប់​ធីក​នេះ​ដើម្បី​បញ្ជាក់​ថា​តើ​ អ្នក​ចង់​ប្រើ​វា​ជា​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​លំនាំដើម​សម្រាប់​រូបភាព​របស់​អ្នក​ឬ​អត់ ។</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
km: បង្ហាញ​អេក្រង់​ស្វាគមន៍​របស់​ KPhotoAlbum ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​

en: File Searching & Versions
km: កំណែ និង​ការ​ស្វែង​រក​ឯកសារ

en: Categories
km: ប្រភេទ​

en: &Delete
km: លុប​

en: Tooltip preview image size:
km: ទំហំ​រូបភាព​មើល​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​​ជា​មុន​ ៖​

en: No Image Preview
km: គ្មាន​ការ​មើល​រូបភាព​​ជា​មុន​ឡើយ​

en: Thumbnail image size:
km: ទំហំ​រូបភាព​របស់​រូបភាព​​តូច ៗ ៖

en: Display grid around thumbnails
km: បង្ហាញ​ក្រឡា​ចត្រង្គ​ជុំវិញ​រូបភាព​តូច

en: Display labels in thumbnail view
km: បង្ហាញ​ស្លាក​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច

en: Display categories in thumbnail view
km: បង្ហាញ​ប្រភេទ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
km: <p>បើ​អ្នក​ជ្រើស​ <b>ការកំណត់​ -&gt; ​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​</b> ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច​ៗ​ បន្ទាប់​មក​អ្នក​នឹង​ឃើញ​បង្អួច​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ឧបករណ៍​តូច​មួយ​ដែល​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អំពី​រូបភាព​តូច​ៗ​ ។ បង្អួច​នេះ​រួម​បញ្ចូល​ការ​មើល​រូបភាព​តូច​ជាមុន ។ ជម្រើស​នេះ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទំហំ​របស់​រូបភាព ។</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
km: <p>​ជ្រើស​សមាមាត្រ​ណា​មួយ​ដែល​ក្រឡា​​មាន​រូប​ភាព​តូច​ៗ​​គួរ​មាន ។</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
km: <p>ចន្លោះ​ក្រឡា​គួរ​តែ​ក្រាស់​​ប៉ុណ្ណា ។</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
km: <p>បើសិនជា​អ្នក​ចង់​ឃើញ​ក្រឡា​ចត្រង្គ​នៅ​ជុំវិញ​រូបភាព​តូច​របស់​អ្នក​ សូម​​​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ។</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
km: <p>ការ​ធីក​លើ​​ជម្រើស​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​សម្រាប់​ឯកសារ​នៅ​ក្រោម​រូបភាព​តូច​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច ។</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
km: <p>ការ​ធីក​លើ​ជម្រើស​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ប្រភេទ​សម្រាប់​ឯកសារ​ខាង​ក្រោម​រូបភាព​តូចក្នុង​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច​ៗ​</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
km: <p>នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​កំពុង​ស្វែង​រក រូបភាព​តូច​ៗ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ហើយ​ចំនួន​ដែល​ទទួល​បាន​នៅ​ក្រោម​តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ទីនេះ ។ ជា​ជម្រើស​ គឺ​ត្រូវ​តែ​បន្ត​បង្ហាញ​កម្មវិធី​រុក​រក​ រហូត​ដល់​អ្នក​ចុច​ <i>បង្ហាញ​រូបភាព</i></p>

en: None Selected
km: គ្មាន​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Running Slide Show From Thumbnail View
km: កំពុង​ដំណើរ​ការ​បញ្ចាំង​ស្លាយ​ពី​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច​ៗ​

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
km: កំពុង​មើល​រូបភាព​ និង​វីដេអូ​ពី​ទិដ្ឋភាព​រូបភាព​តូច​ៗ​

en: Slideshow interval:
km: ចន្លោះ​ពេល​នៃ​​ការ​បង្ហាញ​ស្លាយ​ ៖​​

en:  sec
km:  វិ.​

en: Image cache:
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់​របស់​រូបភាព ៖​

en:  Mbytes
km: មេកាបៃ​

en: Standard size in viewer:
km: ទំហំ​ស្តង់​ដារ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​មើល​ ៖​

en: Full Viewer Size
km: ទំហំ​ពេញ​របស់​កម្មវិធី​មើល​​

en: Natural Image Size
km: ទំហំ​រូបភាព​ដើម

en: Natural Image Size If Possible
km: ទំហំ​រូបភាព​ដើម​ បើ​អាច

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
km: <p>កំណត់​ទំហំ​ស្តង់ដារ​សម្រាប់​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​មើល​ ។</p> <p><b>ទំហំ​ពេញ​របស់​កម្មវិធី​មើល​</b> បង្ហាញ​ថា​រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្លាយ​ ឬ​បង្រួម​ ដើម្បី​​បំពេញ​បង្អួច​របស់​កម្មវិធី​មើល​ ។</p> <p><b>ទំហំ​ដើម​របស់​រូបភាព​</b> ​បង្ហាញ​ថា​រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​គិត​​ជា​ភីកសែល​ ។</p> <p><b>ទំហំ​រូបភាព​តាម​ធម្មតា​ បើ​អាច​</b> ​បង្ហាញ​ថា​រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​គិត​ជា​ភីកសែល​ បើ​សិន​ជា​វា​សម​នឹង​បង្អួច បើ​មិន​អញ្ចឹង​ទេ វា​នឹង​បង្រួម​ ដើម្បី​ឲ្យ​សម​នឹង​កម្មវិធី​មើល​ ។</p>

en: Fastest
km: លឿន​បំផុត​​

en: Best
km: ប្រសើរ​បំផុត​

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
km: <p>នៅ​ពេល​បង្ហាញ​រូបភាព​ KPhotoAlbum ​ជា​ធម្មតា​នឹង​អនុវត្ត​មាត្រដ្ឋាន​រលោង​របស់​រូបភាព ។ បើសិន​ជម្រើស​នេះ​មិន​ទាន់​ត្រូវ​បាន​​កំណត់​ KPhotoAlbum ​នឹង​ ប្រើ​ក្បួន​រហ័ស​ជាង​នេះ ក្រៅ​ពី​វិធីសាស្ត្រ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រលោង​បន្តិច​បន្តួច​ ។</p>

en: Launch in full screen
km: បើក​ដំណើរការ​​ពេញ​អេក្រង់​

en: Error Deleting Files
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​លុប​ឯកសារ

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ '%1' ទៅ '%2' បាន​ទេ ។​

en: <b>File Name: </b>
km: <b>ឈ្មោះ​ឯកសារ: </b>

en: <b>Date: </b>
km: <b>កាល​បរិច្ឆេទ: </b>

en: <b>Image Size: </b>
km: <b>ទំហំ​រូបភាព ៖ </b> ​

en: <b>Label: </b>
km: <b>ស្លាក ៖ </b> ​

en: <b>Description: </b>
km: <b>សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖ </b> ​

en: Insufficient color depth for this filter
km: ជម្រៅ​ពណ៌​មិន​គ្រប់​គ្រាន់​សម្រាប់​តម្រង​នេះ​

en: [ zoom x%1 ]
km: [ ពង្រីក x%1 ]

en: Error playing media
km: កំហុស​ក្នុង​ពេល​កំពុង​ចាក់​មេឌៀ

en: File not available
km: មិន​មាន​ឯកសារ​

en: Show...
km: បង្ហាញ​...

en: Show
km: បង្ហាញ​

en: Show Info Box
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​ព័ត៌មាន

en: Show Label
km: បង្ហាញ​ស្លាក

en: Show Description
km: បង្ហាញ​សេចក្តី​ពិពណ៌នា

en: Show Date
km: បង្ហាញ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Show Time
km: បង្ហាញ​ពេល​វេលា

en: Show Filename
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Show Image Size
km: បង្ហាញ​ទំហំ​រូបភាព

en: Show Rating
km: បង្ហាញ​ការ​វាយតម្លៃ
