kphotoalbum - en to nds translation catalogue (394 entries)

en: tomorrow
nds: morgen

en: today
nds: vundaag

en: yesterday
nds: güstern

en: Description
nds: Beschrieven

en: Label and Dates
nds: Naams un Daten

en: Image Preview
nds: Bild-Vöransicht

en: Cancel
nds: Afbreken

en: Revert This Item
nds: Dissen Indrag torüchdreihen

en: Clear Form
nds: Feller leddig maken

en: Options...
nds: Optschonen...

en: &Done
nds: &Afslaten

en: Continue &Later
nds: &Later wiedermaken

[ctx: @action:button]
en: &Search
nds: &Söken

en: Label:
nds: Naam:

en: Label
nds: Naam

en: Date:
nds: Datum:

en: Time:
nds: Tiet:

en: Rating:
nds: Beweerten:

en: File Name Pattern:
nds: Dateinaam-Muster:

en: File Name Pattern
nds: Dateinaam-Muster

en: Search only for RAW files
nds: Bloots na Rohbild-Dateien söken

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
nds: Söken

en: Done
nds: Afslaten

en: Save Current Window Setup
nds: Aktuell Finsterinstellen sekern

en: Reset layout
nds: Anornen torüchsetten

en: Sort Alphabetically (Tree)
nds: Alfabeetsch sorteren (Boom)

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
nds: <p>Dit is de Dialoog för de verwiederte Söök. Wenn Du weten wullt, wodennig Du em op't Best bruukst, kiek Di maal den Afsnitt <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">Verwiedert Söök</a> binnen dat Handbook an.</p><p>Mit dissen Dialoog kannst Du ok Informatschonen över de Biller ingeven. Binnen den Afsnitt <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">Ingeven</a> kannst Du anner Tipps över sien Bruuk finnen.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
nds: <p>Dit is een vun de wichtigste Dialogen vun KPhotoAlbum. He bargt vele Funkschonen, de op't gaue Bruken topasst sünd.</p><p>Bitte nimm Di en lütt Stoot Tiet un lees de <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">Dokmentatschoon </a> för dissen Dialoog.</p>

en: Sort Most Recently Used
nds: Na verleden Bruuk sorteren

en: Toggle Sorting
nds: Sorteren ännern

en: Toggle Showing Selected Items Only
nds: Wiesen bloots vun utsöcht Indrääg an-/utmaken

en: Annotate Next
nds: Kategorie na nakamen Bild towiesen

en: Annotate Previous
nds: Kategorie na verleden Bild towiesen

en: OK dialog
nds: OK-Dialoog

en: Copy tags from previous image
nds: Steekwöör vun verleden Bild koperen

en: Rotate counterclockwise
nds: Na links dreihen

en: Rotate clockwise
nds: Na rechts dreihen

en: Toggle fullscreen preview
nds: Heelschirm-Vöransicht an- oder utmaken

en: or
nds: oder

en: and
nds: un

en: Sort by date
nds: Na Datum sorteren

en: Show only selected Ctrl+S
nds: Bloots Utsöchte wiesen - Strg+S

en: No Item Selected
nds: Keen Indrag utsöcht

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Rename...
nds: Ümnömen...

en: <b>Sorting</b>
nds: <b>Sorteren</b>

en: Usage
nds: Bruuk

en: Alphabetical (Tree)
nds: Alfabeetsch (Boom)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
nds: <p>Wullt Du "%1" redig wegdoon?<br/>Wenn Du den Indrag wegdeist, warrt ok de tohören Informatschonen bi all Biller wegdaan, na de he towiest is.</p>

en: Really Delete %1?
nds: "%1" redig wegdoon?

en: Enter new name:
nds: Nieg Naam ingeven:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
nds: <p>Wullt Du "%1" redig na "%2" ümnömen?<br/>Mit dat Ümnömen warrt "%3" bi all Biller ümnöömt, na de dat towiest is.</p>

en: Not Started
nds: Nich anfungen

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
nds: Titel

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
nds: Enkelheiten

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
nds: Aflopen

en: Pause
nds: Paus

en: Continue
nds: Wiedermaken

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
nds: Keen

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
nds: Keen anner

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
nds[0]: 1 Bild
nds[1]: %1 Biller

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
nds[0]: 1 Video
nds[1]: %1 Videos

en: Images
nds: Biller

en: Exif Info
nds: EXIF-Info

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
nds: Söken

en: Untagged Images
nds: Nich-markeerte Biller

en: Show Thumbnails
nds: Vöransichten wiesen

en: Search did not match any images or videos.
nds: Keen passen Biller oder Videos funnen.

en: Empty Search Result
nds: Nix funnen

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
nds: Söken

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
nds: <p>Du hest keen Beteker för nich-markeerte Biller angeven.</p><p>So kummst Du na de tohören Instellen:<ul><li>Gah binnen den Menübalken na de <b>Instellen</b>.</li><li>Denn köör <b>KPhotoAlbum instellen</b>,</li><li>klick dor op dat Lüttbild <b>Kategorien</b>,</li><li>un köör den Instellenafsnitt <b>Nich-markeerte Biller</b>.</li></ul></p>

en: Move Items
nds: Indrääg verschuven

en: Show Ranges
nds: Rebeden wiesen

en: Show Resolution Indicator
nds: Oplösen-Wieser wiesen

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
nds[0]: %1 Bild/Video
nds[1]: %1 Biller/Videos

en: 1 Year
nds: 1 Johr

en: 1 Month
nds: 1 Maand

en: 1 Day
nds: 1 Dag

en: 2 Hours
nds: 2 Stünnen

en: 10 Minutes
nds: 10 Minuten

en: Error when saving image '%1'.
nds: Dat Bild "%1" lett sik nich sekern.

en: Error Saving Image
nds: Bild lett sik nich sekern

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
nds: Jan

[ctx: Abbreviated month name]
en: feb
nds: Feb

[ctx: Abbreviated month name]
en: mar
nds: Mär

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
nds: Apr

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
nds: Mai

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
nds: Jun

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
nds: Jul

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
nds: Aug

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
nds: Sep

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
nds: Okt

[ctx: Abbreviated month name]
en: nov
nds: Nov

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
nds: Dez

en: Loading information from images
nds: Bildinformatschonen warrt laadt

en: Media Type
nds: Medientyp

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
nds: <p><b>Informatschonen warrt ut nieg Dateien laadt</b></p><p>Afhangen vun de Tall vun niege Biller mag dat en Stoot duern.<br/>Dat gifft aver bloots en Paus, wenn dat niege Biller gifft.</p>

en: Following files could not be read:
nds: Disse Dateien laat sik nich lesen:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
nds: Keen %1

en: not
nds: nich

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
nds: Keen anner %1

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
nds: Orner

en: Tokens
nds: Betekers

en: Images/Videos Are Not Sorted
nds: Biller/Videos sünd nich sorteert

en: Not All Images Have Size Information
nds: Nich all Biller hebbt Grött-Informatschonen

en: No default setup file found
nds: Standard-Instellendatei nich funnen

en: People
nds: Lüüd

en: Places
nds: Öörd

note: i18n("Events"))
en: Events
nds: Begeefnissen

en: Error Running Demo
nds: Fehler bi't Utföhren vun de Dorstellen

en: Unable to open '%1' for reading
nds: "%1" lett sik nich lesen

en: Error in file %1: No elements found
nds: Fehler binnen Datei "%1": Keen Elementen funnen

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
nds: Fehler binnen Datei "%1": "KPhotoAlbum" wöör as böverst Element verwacht, man funnen wöör "%2"

en: Error creating zip file %1
nds: Fehler bi't Opstellen vun de Zip-Datei "%1"

en: IPTC character set:
nds: IPTC-Tekensett:

en: Size:
nds: Grött:

en: Group:
nds: Koppel:

en: Update image date
nds: Bilddatum opfrischen

en: Affected Files
nds: Bedrapen Dateien

en: Override image dates
nds: Bilddaten överschrieven

en: Settings
nds: Instellen

en: Focal Length
nds: Brennwiet

en: Camera
nds: Kamera

en: Miscellaneous
nds: Anner Saken

en: Iso setting
nds: ISO-Instellen

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
nds: s

en: 1 second
nds: 1 Sekunn

en: Exposure time
nds: Belichtentiet

en: Exposure Program
nds: Belichtenprogramm

en: Orientation
nds: Utrichten

en: Metering Mode
nds: Meetmetood

en: Contrast
nds: Kontrast

en: Sharpness
nds: Scharpde

en: Saturation
nds: Sattheit

en: No cameras found in the database
nds: Binnen de Datenbank laat sik keen Kameras finnen.

en: Generating images for HTML page
nds: Biller för HTML-Siet warrt opstellt

en: Error copying %1 to %2
nds: "%1" lett sik nich na "%2" koperen

en: <a href="%1">prev</a>
nds: <a href="%1">verl.</a>

en: prev
nds: verl.

en: <a href="index-%1.html">index</a>
nds: <a href="index-%1.html">Index</a>

en: <a href="%1">next</a>
nds: <a href="%1">nak.</a>

en: next
nds: nak.

en: Could not create file '%1'.
nds: Datei "%1" lett sik nich opstellen.

en: Could Not Create File
nds: Datei lett sik nich opstellen

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
nds: <p>"%1" lett sik nich na "%2" koperen.</p>

en: Unable to write image '%1'.
nds: Bild "%1" lett sik nich schrieven.

en: Date
nds: Datum

en: Content
nds: Inholt

en: Page title:
nds: Siettitel:

en: Description:
nds: Beschrieven:

en: Create .kim export file
nds: .kim-Exportdatei opstellen

en: What to Include
nds: Insluten

en: Layout
nds: Anornen

en: Thumbnail size:
nds: Grött vun de Vöransichten:

en: Number of columns:
nds: Tall vun Striepen:

en: Theme:
nds: Muster:

en: Image Sizes
nds: Bild-Grötten

en: Full size
nds: Heel Grött

en: Destination
nds: Teel

en: You must select at least one resolution.
nds: Du muttst tominnst een Oplösen utsöken.

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
nds: Keen Mustern funnen - wohrschienlich is de Installatschoon leeg.

en: More than one theme is set as default, using theme %1
nds: Mehr as een Standardmuster fastleggt. - Muster %1 warrt bruukt.

en: Building thumbnails
nds: Vöransichten warrt opstellt

en: How to Handle Images
nds: Hanteren vun de Biller

en: Include in .kim file
nds: Na .kim-Datei infögen

en: Automatically copy next to .kim file
nds: Automaatsch blang de .kim-Datei koperen

en: Hard link next to .kim file
nds: Hartlink blang de .kim-Datei

en: Compress export file
nds: Exportdatei komprimeren

en: Generate thumbnails
nds: Vöransichtbiller opstellen

en: Limit maximum image dimensions to:
nds: Bildafmeten ingrenzen op:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
nds: <p>Wenn Du Dien Biller in en Formaat ahn Komprimeren wohrst, kannst Du dit anmaken, anners veraast dat bloots Tiet bi't Im- un Exporteren.</p><p>Anners seggt, bruuk dit nich, wenn Dien Biller as a.B. JPG-, PNG- oder GIF-Dateien sekert sünd, man wenn se as TIFF sekert sünd, kannst Du dit bruken.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
nds: <p>Vöransichtbiller opstellen</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
nds: <p>Mit disse Optschoon kannst Du de gröttst Afmeten (Breed un Hööchde) vun Dien Biller fastleggen, wat de Exportdatei lütter maken kann. Man wenn Een de exporteerten Biller mit grötter Afmeten ankieken will, warrt de Gööd leger, wat wull kloor is.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
nds: <p>Denk bi't Exporteren bitte dor an, dat de Persoon, de de Biller importeert, twee Saken wedder bruukt:<br/>1.) De Metainformatschonen (Bildinholt, Datum, usw.)<br/>2.) De Biller sülven.</p><p>Du kannst de Biller blang de .kim-Datei oder dor binnen afleggen. Dat Rinkoperen funkscheneert goot, wenn de Adressaat allens hebben will, a.B. wenn Du em en Sett vun Biller mit Nettpost tostüerst. Man wenn Du de Biller na't Nett rinstellst, wüllt dor vele Brukers bloots en poor vun daalladen. Denn is dat beter, wenn de Biller blang de kim-Datei staht, so dat de Brukers se utsöken köönt.</p>

en: Error creating zip file
nds: Fehler bi't Opstellen vun de Zip-Datei

en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: Creating index file
nds: Indexdatei warrt opstellt

en: Creating thumbnails
nds: Vöransichten warrt opstellt

en: Copying image files
nds: Bilddateien warrt kopeert

en: Error writing file %1
nds: Datei "%1" lett sik nich schrieven.

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
nds: <p>Anner KPhotoAlbum-Brukers köönt de Exportdatei nu na ehr Datenbank importeren, wenn se <b>Importeren</b> binnen dat Datei-Menü bruukt.</p><p>Wenn se de Datei op en Nettsiet findt un de Server richtig instellt is, bruukt se ehr bloots binnen Konqueror anklicken. Dormit dat funkscheneert, mutt de Nettserver för KPhotoAlbum inricht warrn: Föög de nakamen Reeg na <b>/etc/httpd/mime.types</b> (oder liek) to<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>Denn vertellt de Nettserver Konqueror, dat de anklickte Datei en KPhotoAlbum-Datei is, anners gellt se bloots as en eenfach Textdatei.</p>

en: How to Use the Export File
nds: Wodennig sik Exportdateien bruken laat

en: Unable to create temporary file
nds: Temporeerdatei lett sik nich opstellen

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
nds: <p>De XML-Datei seggt nix över den Born vun de Biller, wat dat bannig wohrschienlich maakt, dat de Datei schaadhaftig is.</p>

en: Select All
nds: All utsöken

en: Deselect All
nds: Köör torüchnehmen

en: Select Which Images to Import
nds: Biller för't Importeren utsöken

en: Destination of images:
nds: Teel för de Biller:

en: Destination of Images
nds: Teel för de Biller

en: Match Categories
nds: Kategorien toornen

en: How to resolve clashes
nds: Konfliktlösen

en: Error when writing image %1
nds: Fehler bi't Schrieven vun't Bild "%1"

en: Updating Database
nds: Datenbank warrt opfrischt

en: Cannot copy from any of the following locations:
nds: De Datei lett sik vun keen vun disse Steden koperen:

en: Key in file
nds: Slötel binnen Datei

en: Key in your database
nds: Slötel binnen Dien Datenbank

en: Unable to open '%1' for reading.
nds: "%1" lett sik nich lesen.

en: Error Importing Data
nds: Fehler bi't Importeren vun Daten

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
nds: Fehler bi't Lesen vun "index.xml" ut "%1". Wohrschienlich is de Datei schaadhaftig.

en: No thumbnail existed in export file for %1
nds: För "%1" gifft dat binnen de Exportdatei keen Vöransicht.

en: No image existed in export file for %1
nds: För "%1" gifft dat binnen de Exportdatei keen Bild.

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
nds[0]: Een Bild ut de Importdatei hett de sülve MD5-Pröövsumm as en anner Bild binnen de Datenbank. Wodennig wullt Du dat Problem lösen?
nds[1]: %1 Biller ut de Importdatei hebbt de sülve MD5-Pröövsumm as anner Biller binnen de Datenbank. Wodennig wullt Du dat Problem lösen?

en: Use data from
    Import File
nds: Daten bruken ut:
    Importdatei

en: Use data from
    Database
nds: Daten bruken ut:
    Datenbank

en: Merge data
nds: Daten tosamenföhren

en: Date and Time
nds: Datum un Tiet

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
nds: Privaatrebeet

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
nds: &Pleeg

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
nds: Modulen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Trust Time Stamps?
nds: Tietmarken övernehmen?

en: KDE Photo Album
nds: KDE-Fotoalbum

en: Patch to sort items in option listboxes
nds: Kodeplaster, dat Indrääg binnen Listen sorteert

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
nds: En Reeg Kodeplasters för en heel Barg vun Fehlers un för en poor nieg Funkschonen

en: Tremendous help with the English text in the application.
nds: Grootoortig Hülp mit dat Programm sien engelschen Text

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
nds: KPhotoAlbum-Lüttbild

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
nds: Kodeplaster, wat dat Laden vun Vöransichten gauer maakt, un de Vöransicht binnen den Bildegenschappen-Dialoog

en: Stack images with identical MD5 sum
nds: Biller mit lieke MD5-Pröövsummen stapeln

en: Show Category Editor
nds: Kategorie-Editor wiesen

en: Make Category Image
nds: Kategorie-Bild opstellen

en: Removing 1 item | Removing %1 items
nds[0]: Een Indrag warrt wegmaakt
nds[1]: %1 Indrääg warrt wegmaakt

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
nds[0]: De utsöchte Indrag warrt ut de Datenbank wegmaakt.<br/>Wat wullt Du mit de Datei op de Fastplaat doon?
nds[1]: %1 utsöchte Indrääg warrt ut de Datenbank wegmaakt.<br/>Wat wullt Du mit de Dateien op de Fastplaat doon?

en: Current Item
nds: Aktuell Indrag

en: All Selected Items
nds: All utsöcht Indrääg

en: Copy and Open
nds: Koperen un opmaken

en: Open With...
nds: Opmaken mit...

en: Your Command Line
nds: Dien Konsool

en: Invoke External Program
nds: Extern Programm opropen

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
nds: <h1>Översicht</h1><p>Nerrn steiht en List vun Kompileer- un Looptietfunkschonen vun KPhotoAlbum un ehr Status:</p>%1

en: Plug-ins available
nds: Verföögbor Modulen

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
nds[0]: 1 Vöransicht warrt wiest
nds[1]: %1 Vöransichten warrt wiest

en: Total: %1
nds: Tosamen: %1

en: 1 match | %1 matches
nds[0]: 1 Dreper
nds[1]: %1 Drepers

en: Which Images and Videos to Display
nds: Biller un Videos, de dorstellt warrt

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
nds: Na Biller un Videos söken, de en gellen Datum hebbt, man de ehr Tietmark nich gellt

en: Search for images and videos missing date and time
nds: Na Biller un Videos söken, de keen Datum oder Tiet hebbt

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
nds: Na Biller un Videos söken, de bloots en Deeldatum hebbt (t.B. 1971 günt 7.11.1971)

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
nds: <h1>Dit sünd de Datumännern för de wiesten Indrääg.</h1>

en: <h1>Statistics</h1>
nds: <h1>Statistik</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
nds: Kategorie

en: # of Items
nds: Tall vun Indrääg

en: Tags Totals
nds: Slötelwöör tosamen

en: Tags Per Picture
nds: Slötelwöör per Bild

en: Tag indication completed annotation
nds: Slötelwoorthenwies för afslaten Anmarken

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
nds: Wenn Du en besünner Slötelwoort för't Henwiesen op markeert Biller bruukst, giff dat hier an.

en: Category:
nds: Kategorie:

en: Tag:
nds: Slötelwoort:

en: Total
nds: Tosamen

en: Select tokens to remove from all images and videos:
nds: Betekers utsöken, de vun all Biller un Videos wegmaakt warrt:

en: Select None
nds: Keen utsöken

en: Create My Own Database...
nds: Datenbank opstellen...

en: Load Demo
nds: Proov laden

en: Check My Feature Set
nds: Mien Funkschonen-Sett pröven

en: Feature Check
nds: Funkschonen pröven

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
nds: Graleren! All dünaamsch Funkschonen wöörn anmaakt.

en: Loading Database
nds: Datenbank warrt laadt

en: Loading Main Window
nds: Hööftfinster warrt laadt

en: Searching for New Files
nds: Bi to kieken na nieg Biller un Videos

en: Do you want to save the changes?
nds: Wullt Du de Ännern sekern?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
nds: En Reeg vun de köört Biller höört al en Stapel to. Wullt Du disse ut ehr Stapels wegdoon un en heel niegen opstellen?

en: Unknown error, stack creation failed.
nds: Nich begäng Fehler: Stapel lett sik nich opstellen.

en: Stacking Error
nds: Stapelfehler

en: No item is selected.
nds: Keen Indrag is utsöcht.

en: No Selection
nds: Keen Köör

en: Saving...
nds: An't Sekern...

en: Saving... Done
nds: An't Sekern... afslaten.

en: There are no images to be shown.
nds: Dat gifft keen Biller, de sik wiesen laat.

en: Generate HTML...
nds: HTML opstellen...

en: Import...
nds: Importeren...

en: Export/Copy Images...
nds: Biller exporteren/koperen...

en: Open List of Files...
nds: Dateilist opmaken...

en: Annotate Individual Items
nds: Kategorien na enkel Biller tofögen

en: Annotate Multiple Items at a Time
nds: Kategorien na mehr Biller op eenmaal tofögen

en: Merge Images into a Stack
nds: Biller na en Stapel tosamenföhren

en: Remove Images from Stack
nds: Biller ut den Stapel wegdoon

en: Set as First Image in Stack
nds: As eerst Bild in en Stapel fastleggen

en: View
nds: Ansicht

en: View (In New Window)
nds: Ankieken (in en nieg Finster)

en: Run Slide Show
nds: Diaschau starten

en: Run Randomized Slide Show
nds: Tofall-Diaschau starten

en: Collapse all stacks
nds: All Stapeln tosamenfoolden

en: Expand all stacks
nds: All Stapeln utfoolden

en: Show &Oldest First
nds: Ö&llst toeerst wiesen

en: Show &Newest First
nds: &Niegst toeerst wiesen

en: Sort Selected by Date && Time
nds: Utsöchte na Datum un Tiet sorteren

en: Jump to Context
nds: Na Kontext jumpen

en: Lock Images
nds: Biller afsluten

en: Unlock
nds: Opsluten

en: Lock Away All Other Items
nds: All anner Indrääg utsluten

en: Lock Away Current Set of Items
nds: Aktuell Sett vun Indrääg utsluten

en: Configure Current View
nds: Aktuelle Ansicht instellen

en: Tree
nds: Boom

en: Tree with User Icons
nds: Boom mit Bruker-Lüttbiller

en: Icons
nds: Lüttbiller

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
nds: Kortinformatschonen binnen Vöransichtfinster wiesen

en: Display Images and Videos Not on Disk
nds: Biller un Videos wiesen, de nich op de Plaat sünd

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
nds: Biller un Videos mit fehlen Tietangaven wiesen...

en: Rescan for Images and Videos
nds: Op niege Biller/Videos dörkieken

en: Recreate Exif Search Database
nds: EXIF-Söökdatenbank nieg opstellen

en: Automatically Stack Selected Images...
nds: Utsöchte Biller automaatsch stapeln...

en: Build Thumbnails
nds: Vöransichten opstellen

en: Enable All Messages
nds: All Mellen anmaken

en: Run KPhotoAlbum Demo
nds: KPhotoAlbum-Proov laden

en: KPhotoAlbum Feature Status
nds: KPhotoAlbum-Funkschoonstatus

en: Show Demo Videos
nds: Demo-Videos wiesen

en: Auto saving....
nds: Automaatsch sekern...

en: Auto saving.... Done
nds: Automaatsch sekern... afslaten.

en: General
nds: Allgemeen

en: Viewer
nds: Kieker

en: Annotation Dialog
nds: Dialoog för't Towiesen vun Kategorien

en: Thumbnail View
nds: Vöransichtbild-Ansicht

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
nds: <p>Wullt Du redig all Mellen wedder anmaken, binnen de Du vördem dat Ankrüüzfeld "Nienich wedder wiesen" bruukt hest?</p>

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
nds: <p>KPhotoAlbum hett en intern Fehler opdeckt. (Moduulmenü in MainWindow::Window::setupPluginMenu fehlt). Dit bedüüdt tomehrst, dat Du keen »make install« utföhrt hest. Wenn Du KPhotoAlbum sülven kompileert hest, denn roop »make install« op. Wenn nich, denn stüer bitte en Fehlerbericht loos.</p><p>KPhotoAlbum löppt wieder, man normalerwies warrt dat ahn »make install« wull afstörten.</p>

en: Internal Error
nds: Intern Fehler

en: Open List of Files
nds: Dateilist opmaken

en: No images matching your input were found.
nds: Keen Biller funnen, op de Dien Ingaav passt.

en: No Matches
nds: Keen Drepers

en: New
nds: Nieg

en: Icon:
nds: Lüttbild:

en: Preferred view:
nds: Vörtrocken Ansicht:

en: List View
nds: Listansicht

en: List View with Custom Thumbnails
nds: Listansicht mit egen Vöransichten

en: Icon View
nds: Lüttbildansicht

en: Icon View with Custom Thumbnails
nds: Lüttbildansicht mit egen Vöransichten

en: Choose speed over readability for index.xml file
nds: Gauheit is för Indexdatei wichtiger as goot Leesborkeit

en: Compress backup file
nds: Sekerndatei komprimeren

en: Auto save every:
nds: Automaatsch sekern all:

en: min.
nds: Min.

en: Number of backups to keep:
nds: Tall vun wohrt Sekerndateien:

en: Infinite
nds: All

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
nds: <p>KPhotoAlbum kann en Reeg Sekerheitkopien vun de Datei "index.xml" wohren, se hebbt de Naams "index.xml.~1~", "index.xml.~2~", ... . Mit dat Dreihfeld kannst Du fastleggen, wo vele Kopien wohrt warrt. KPhotoAlbum deit de öllst Kopie weg, wenn dat bi disse Hööchsttall vun Sekerndateien anlangt.</p><p>De Datei "index.xml" mag recht wat grötter warrn, wenn Du vele Biller hest, denn is dat goot, wenn Du KPhotoAlbum vertellst, dat dat de Sekerheitkopien komprimeren schall - se bruukt denn nich so veel Platz op de Fastplaat.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
nds: <p>KPhotoAlbum bruukt en enkelte Datei, mit Naam "index.xml", as sien <i>Datenbank</i>. Dat Lesen vun disse Datei mag en lütt Stoot duern, wenn dor vele Biller binnen staht. Wenn Du dit anmaakst, duert dat bloots noch so wat halvig so lang, man de Datei lett sik denn för Minschen nich mehr so eenfach lesen.</p>

en: Character set for image metadata:
nds: Tekensett för de Bild-Metadaten:

en: Search for new images and videos on startup
nds: Bi't Starten na niege Biller un Videos söken

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
nds: Rohdatei nich lesen, wenn dat en tohören JPEG- oder TIFF-Datei gifft

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
nds: <p>KPhotoAlbum is kumpavel, bi't Starten na niege Biller un Videos to söken, man dat bruukt wat Tiet. Du kannst KPhotoAlbum dat ok vun Hand vertellen, wenn dat na niege Biller kieken schall: Bruuk <b>Pleeg -> Op niege Biller/Videos dörkieken</b>.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
nds: Datei koperen un mit en extern Programm opmaken

en: Trust image dates:
nds: Bilddaten övernehmen:

en: Size of histogram columns in date bar:
nds: Grött vun de Histogrammstriepen op den Datumbalken:

en: Show splash screen
nds: Startschirm wiesen

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
nds: <p>JPEG-Biller köönt Informatschonen över de Utrichten vun't Bild bargen. Maak dit ut, wenn Du en Grund hest, disse Daten nich to bruken.</p><p>Beacht bitte: Vele Digitaalkameras schrievt disse Daten nich na de Biller rin.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
nds: <p>JPEG-Biller köönt en Beschrieven bargen. Maak dit an, wenn Du ehr as Standard-Beschrieven för Dien Biller bruken wullt.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
nds: Den Startschirm vun KPhotoAlbum bi't Starten wiesen

en: Categories
nds: Kategorien

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: Tooltip preview image size:
nds: Vöransichtgrött för Kortinfo:

en: No Image Preview
nds: Keen Vöransicht

en: Thumbnail image size:
nds: Grött vun't Vöransichtbild:

en: Display grid around thumbnails
nds: Gadder rund Vöransichten wiesen

en: Display labels in thumbnail view
nds: Naams binnen Vöransichtbild-Ansicht wiesen

en: Display categories in thumbnail view
nds: Kategorien binnen Vöransichtbild-Ansicht wiesen

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
nds: <p>Wenn Du <b>Instellen -&gt; Kortinformatschonen wiesen</b> utsöchst, warrt en lütt Finster mit Informatschonen to dat Vöransichtbild wiest; dor binnen gifft dat ok en Vöransicht-Bild. Mit disse Optschoon leggst Du sien Grött fast.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
nds: <p>Hier kannst Du de Proportschoon vun de Zellen mit de Vöransichten fastleggen.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
nds: <p>Gifft den Afstand rund de Zellen an.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
nds: <p>Maak dit an, wenn Du en Gadder rund de Vöransichtbiller hebben wullt.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
nds: <p>Is dit anmaakt, warrt binnen de Vöransichtbild-Ansicht de Dateinaam nerrn de Vöransichtbiller wiest.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
nds: <p>Is dit anmaakt, warrt binnen de Vöransichtbild-Ansicht de Kategorien nerrn de Vöransichtbiller wiest.</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
nds: <p>Wenn de Billertall bi't Dörkieken lütter warrt as disse Weert, warrt de Vöransichtbiller automaatsch wiest. Du kannst ok den Kieker bruken un op <i>Biller wiesen</i> klicken.</p>

en: None Selected
nds: Keen utsöcht

en: Running Slide Show From Thumbnail View
nds: Diaschau ut Vöransichtbild-Ansicht

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
nds: Biller un Videos ut Vöransichtbild-Ansicht ankieken

en: Slideshow interval:
nds: Paus twischen de Dias:

en:  sec
nds:  s

en: Image cache:
nds: Bild-Twischenspieker:

en:  Mbytes
nds:  MB

en: Standard size in viewer:
nds: Standardgrött in den Kieker:

en: Full Viewer Size
nds: Heel Kiekergrött

en: Natural Image Size
nds: Orginaalgrött

en: Natural Image Size If Possible
nds: Orginaalgrött, wenn mööglich

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
nds: <p>Hier kannst Du de Standardgrött för Biller binnen den Kieker fastleggen.</p><p><b>Heel Kiekergrött</b> bedüüdt, dat dat Bild na de Kiekergrött topasst (dehnt oder schrimpt) warrt.</p><p><b>Orginaalgrött</b> bedüüdt, dat elk Pixel vun dat Bild wiest warrt.</p><p><b>Orginaalgrött, wenn mööglich</b> bedüüdt, dat elk Pixel vun't Bild wiest warrt, wenn dat Bild na't Kiekerfinster rinpasst, anners warrt dat Bild topasst.</p>

en: Fastest
nds: Gauest

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
nds: <p>KPhotoAlbum passt Biller för't Wiesen normalerwies week to. Is dit nich anmaakt, bruukt dat en gauer, man nich so week Metood bi't Topassen.</p>

en: Launch in full screen
nds: In Heelschirmbedrief starten

en: Error Deleting Files
nds: Dateien laat sik nich wegdoon

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
nds: "%1" lett sik nich na "%2" koperen.

en: <b>File Name: </b>
nds: <b>Dateinaam: </b>

en: <b>Date: </b>
nds: <b>Datum: </b>

en: <b>Image Size: </b>
nds: <b>Bildgrött: </b>

en: <b>Label: </b>
nds: <b>Naam: </b>

en: <b>Description: </b>
nds: <b>Beschrieven: </b>

en: Insufficient color depth for this filter
nds: Leeg Klöördeepde för dissen Filter

en: [ zoom x%1 ]
nds: [ Grött x%1 ]

en: Error playing media
nds: Fehler bi't Afspelen

en: File not available
nds: Datei nich verföögbor

en: Show...
nds: Wiesen...

en: Show
nds: Wiesen

en: Show Info Box
nds: Inforebeet wiesen

en: Show Label
nds: Naam wiesen

en: Show Description
nds: Beschrieven wiesen

en: Show Date
nds: Datum wiesen

en: Show Time
nds: Tiet wiesen

en: Show Filename
nds: Dateinaam wiesen

en: Show Image Size
nds: Bildgrött wiesen
