kphotoalbum - en to nl translation catalogue (992 entries)

en: Tag is already used for another area
nl: Tag is al in gebruik voor een ander gebied

en: tomorrow
nl: morgen

en: today
nl: vandaag

en: yesterday
nl: gisteren

en: Description
nl: Beschrijving

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
nl: (U hebt verschillende beschrijvingen op individuele afbeeldingen, hier tekst instellen zal over allen heen schrijven)

en: Label and Dates
nl: Labels en datums

en: Image Preview
nl: Afbeeldingsvoorbeeld

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
nl: <para>Een beschrijvende tekst van de afbeelding.</para><para>Als <emphasis>EXIF-beschrijving gebruiken</emphasis> is ingeschakeld onder <interface>Instellingen|KPhotoAlbum instellen...|Algemeen</interface> wordt een beschrijving ingebed in de EXIF-informatie van de afbeelding, indien beschikbaar, geïmporteerd naar dit veld.</para>

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Map
nl: Kaart

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
nl: Het kaartwidget stelt u in staat de locatie van afbeeldingen te bekijken als GPS-coördinaten in de EXIF-informatie worden gevonden.

en: Revert This Item
nl: Dit item terugdraaien

en: Clear Form
nl: Formulier wissen

en: Options...
nl: Opties...

en: &Done
nl: Geree&d

en: Continue &Later
nl: &Later doorgaan

[ctx: @action:button]
en: &Search
nl: &Zoeken

en: Date:
nl: Datum:

en: Time:
nl: Tijd:

en: Use Fuzzy Date
nl: Onduidelijke datum gebruiken

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
nl: <para>In KPhotoAlbum kunnen afbeeldingen ofwel een exacte datum en tijd hebben of een <emphasis>onduidelijke</emphasis> datum die plaatsvond op elke tijd tijdens een gespecificeerd tijdsinterval. Afbeeldingen gemaakt met digitale cameras hebben normaal een exacte datum.</para><para>Als u niet exact weet wanneer een foto was genomen (bijv. of de foto van een analoge camera afkomstig is), dan zou u <interface>Onduidelijke datum gebruiken</interface> instellen.</para>

en: Minimum megapixels:
nl: Minimum aantal megapixels:

en: Maximum megapixels:
nl: Maximum aantal megapixels:

en: Rating:
nl: Waardering:

en: Rating search mode:
nl: Zoekmodus voor waardering:

en: File Name Pattern:
nl: Bestandsnaampatroon:

en: File Name Pattern
nl: Bestandsnaampatroon

en: Search only for RAW files
nl: Alleen naar RAW-bestanden zoeken

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
nl: Annotaties (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
nl: Zoeken

en: Done
nl: Gereed

[ctx: @title:window]
en: Annotations
nl: Annotaties

en: Configure Window Layout...
nl: Vensterindeling configureren...

en: Save Current Window Setup
nl: Huidige vensterinstelling opslaan

en: Reset layout
nl: Indeling terugzetten

en: Sort Alphabetically (Tree)
nl: Alfabetisch sorteren (boomstructuur)

en: Sort Alphabetically (Flat)
nl: Alfabetisch sorteren (vlak)

en: Sort by Date
nl: Op datum sorteren

en: Match Tags from the First Character
nl: Tags laten overeenkomen vanaf het eerste teken

en: Match Tags from Word Boundaries
nl: Tags laten overeenkomen vanaf woordgrenzen

en: Match Tags Anywhere
nl: Tags overal laten overeenkomen

en: Show Only Selected Ctrl+S
nl: Alleen geselecteerde Ctrl+S tonen

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
nl: <p>Kon de vensterindeling niet opslaan.</p>Bestand %1 kon niet worden geopend vanwege de volgende fout: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
nl: <p>Kon de vensterindeling niet opslaan.</p>Naar bestand %1 kon niet worden geschreven vanwege de volgende fout: %2

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
nl: <p>Enkele annotaties zijn gewijzigd. Wilt u alle recent gemaakte bewerkingen voor alle betreffende bestanden weggooien?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
nl: Wijzigingen weggooien?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
nl: <p>U hebt zojuist de dialoog voor geavanceerd zoeken geopend. Om het meeste eruit te halen is het aan te raden om de sectie in het handboek te lezen over <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">geavanceerd zoeken</a>.</p> <p>Dit dialoog wordt ook gebruikt voor het typen van informatie over afbeeldingen. U kunt extra tips over het gebruik ervan vinden in <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">deze sectie</a> van het handboek.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
nl: <p>U hebt zojuist een van de belangrijkste vensters van KPhotoAlbum geopend. Dit venster bevat veel functies die geoptimaliseerd zijn voor snel gebruik. </p><p>U wordt geadviseerd om 5 minuten vrij te maken om de <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentatie over dit venster</a> te lezen.</p>

en: Sort Most Recently Used
nl: Op meest recent gebruikt sorteren

en: Toggle Sorting
nl: Sorteren omschakelen

en: Toggle Showing Selected Items Only
nl: Alleen tonen van geselecteerde items aan/uit

en: Annotate Next
nl: Volgende annoteren

en: Annotate Previous
nl: Vorige annoteren

en: OK dialog
nl: OK-dialoog

en: Copy tags from previous image
nl: Tags vanuit vorige afbeelding kopiëren

en: Rotate counterclockwise
nl: Linksom draaien

en: Rotate clockwise
nl: Rechtsom draaien

en: Toggle fullscreen preview
nl: Volledig scherm voorbeeld omschakelen

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
nl: <p><b>Kan tag "%2" niet associëren</b></p><p>De categorie "%1" waar de tag "%2" toe behoort is niet te positioneren.</p><p>Als u deze tag wilt gebruiken, wijzig deze dan in de dialoog voor instellingen. Als deze tag niet langer in de database voor herkenning aanwezig moet zijn, dan kan deze in de instellingen worden verwijderd.</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
nl: <p><b>Kan tag "%2" niet associëren</b></p><p>De categorie "%1" waar de tag "%2" toe behoort bestaat niet.</p><p>Als u deze tag wilt gebruiken, voeg deze categorie toe en markeer deze als te positioneren. Als deze tag niet meer in de database voor herkenning aanwezig moet zijn, dan kan deze in de dialoog voor instellingen worden verwijderd.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
nl: Vorige afbeelding annoteren (Page Up)

en: Annotate next image (Page Down)
nl: Volgende afbeelding annoteren (Page Down)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
nl: <para>Stel dezelfde tags in in deze afbeelding als in de vorige. De datum, het label, de waardering en de beschrijving worden ongewijzigd gelaten.</para>

en: Category for new areas:
nl: Categorie voor nieuwe gebieden:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
nl: Gebieden in de afbeelding verbergen of tonen

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
nl: Als u <emphasis>te positioneren tags</emphasis> hebt ingeschakeld voor minstens een categorie in <interface>Instellingen|KPhotoAlbum instellen...|Categorieën</interface>, dan kunt u specifieke gebieden in afbeeldingen met tags associëren.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
nl: Gebieden op een afbeelding kunnen alleen getoond worden in annotatie-modus van een enkele afbeelding.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
nl: Volledig scherm voorbeeld omschakelen

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
nl: Linksom draaien

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
nl: Rechtsom draaien

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
nl: Tags vanuit vorige getagde afbeelding kopiëren

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
nl: Afbeelding verwijderen

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
nl: Voer een tag in ...

en: or
nl: of

en: and
nl: en

en: Sort by date
nl: Sorteer op datum

en: Show only selected Ctrl+S
nl: Alleen geselecteerde Ctrl+S tonen

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
nl: De ingevoerde tag is de tag die automatisch voor nieuw gevonden afbeeldingen zonder tags wordt ingesteld (zie. <interface>Instellingen|KPhotoAlbum instellen...|Categorieën|Afbeeldingen zonder tags</interface>). Het zal hier niet getoond worden zolang het voor dit doel is geselecteerd.

en: No Item Selected
nl: Geen item geselecteerd

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Rename...
nl: Hernoemen...

en: <b>Tag Groups</b>
nl: <b>Groepen van tags voorzien</b>

en: Tag groups
nl: Groepen van tags voorzien

en: Add this tag to a new tag group...
nl: Deze tag aan een nieuwe taggroep toevoegen...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
nl: Van deze tag een taggroep maken en een tag toevoegen...

en: Remove from tag group %1
nl: Uit taggroep %1 verwijderen

en: <b>Sorting</b>
nl: <b>Sorteren</b>

en: Usage
nl: Gebruik

en: Alphabetical (Flat)
nl: Alfabetisch (vlak)

en: Alphabetical (Tree)
nl: Alfabetisch (boomstructuur)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
nl: <p>Wilt u "%1" echt verwijderen?<br/>Het verwijderen van het item zal ook alle bijhorende informatie verwijderen uit alle afbeeldingen die het item bevatten</p>

en: Really Delete %1?
nl: %1 verwijderen?

[ctx: @title]
en: Rename Item
nl: Item hernoemen

en: Enter new name:
nl: Nieuwe naam invoeren:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
nl: <p>Wilt u "%1" echt hernoemen in "%2"?<br/>Dit zal ook "%3" hernoemen in elke afbeelding die dit item bevat.</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
nl: Hernoemen %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
nl: Hernoemen

en: New tag group
nl: Nieuwe taggroep

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
nl: Naam voor de nieuwe taggroep waaraan de tag zal worden toegevoegd:

en: Add a tag
nl: Een tag toevoegen

en: Name for the tag to be added to this tag group:
nl: Naam voor de tag die aan deze taggroep wordt toegevoegd:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
nl: Gebied verwijderen

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
nl: <p>%1 heeft al een tag in een ander gebied op deze afbeelding.</p><p>Als u door gaat zal de eerdere tag verwijderd worden...</p>

en: Replace existing area?
nl: Bestaand gebied vervangen?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
nl: Tag %1 verwijderen (%2)

en: Associate with
nl: Verbinden met

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
nl: Verbinden met

en: Extracting Thumbnail
nl: Miniaturen worden geëxtraheerd

en: Extract Video Thumbnail
nl: Videominiatuur extraheren

en: Read Video Length
nl: Lees de lengte van de video

en: Search for videos without length information
nl: Zoek naar video's zonder informatie over de lengte

en: Searching for videos without video thumbnails
nl: Bezig met zoeken naar video's zonder bijbehorende miniaturen

en: Not Started
nl: Niet gestart

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
nl: Titel

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
nl: Verstreken

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
nl: Taakviewer in de achtergrond

en: Pause
nl: Pauzeren

en: Continue
nl: Doorgaan

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
nl: <p>Actieve taken: %1<br/>Wachtende taken: %2<hr/><br/>Kleurcodes:<ul><li><b>knipperend groen</b>: Actieve achtergrondtaken</li><li><b>grijs</b>: Geen actieve taken</li><li><b>geel</b>: Wachtrij met taken is gepauzeerd</li><li><b>knipperend geel</b>: Wachtrij met taken is gepauzeerd voor achtergrondtaken, maar is in uitvoering als een voorgrondtaak (zoals een miniatuur voor een videobestand maken, die nu wordt getoond in de miniaturenviewer)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
nl: Geen

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
nl: Geen andere

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
nl[0]: 1 afbeelding
nl[1]: %1 afbeeldingen

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
nl[0]: Video
nl[1]: %1 video's

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Videos
nl: Video's

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
nl: Alles

en: Geo Position
nl: Kaartpositie

en: Exif Info
nl: EXIF-informatie

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
nl: Zoeken

en: Untagged Images
nl: Afbeeldingen zonder tags

en: Show Thumbnails
nl: Miniaturen tonen

en: Search did not match any images or videos.
nl: Zoekopdracht leverde geen afbeeldingen of video's op.

en: Empty Search Result
nl: Zoekopdracht zonder resultaat

en: Exif Search
nl: EXIF-zoekopdracht

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
nl: zoeken

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
nl: <p>U hebt nog niet ingesteld welke tag te gebruiken om aan te geven afbeeldingen geen tag hebben.</p><p>Gaarne deze stappen volgen om dat te doen:<ul><li>In de menubalk kies <b>Instellingen</b></li><li>Hierin kiezen <b>KPhotoAlbum instellen</b></li><li>Kies dan het <b>Categorieën</b>-pictogram</li><li>Stel nu sectie <b>Afbeeldingen zonder tags</b> in</li></ul></p>

en: Feature has not been configured
nl: Mogelijkheid is niet ingesteld

en: "%1" and "%2"
nl: "%1" en "%2"

en:  and "%1"
nl:  en "%1"

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
nl[0]: <p>U hebt zojuist een items naar een ander gesleept. Dit maakt van het doel-item een subgroep en definieert het versleepte item een lid van deze groep. U kunt subgroepen gebruiken om bijv. aan te geven dat 'Las Vegas ligt in de VS'. In dat voorbeeld sleept u Las Vegas op VS. Als u subgroepen hebt opgezet, dan kunt u bijvoorbeeld alle afbeeldingen van de VS zien door dat item in de browser te selecteren.</p><p>Was het de bedoeling om van "%3" een subgroep te maken en "%2" toe te voegen als lid?</p>
nl[1]: <p>U hebt zojuist een aantal items naar een ander item gesleept. Dit maakt van het doel-item een taggroep en definieert de versleepte items lid van deze groep. U kunt taggroepen gebruiken om bijv. aan te geven dat 'Las Vegas en New York liggen in de VS'. In dat voorbeeld sleept u Las Vegas en New York op VS. Als u taggroepen hebt opgezet, dan kunt u bijvoorbeeld alle afbeeldingen van de VS zien door dat item in de browser te selecteren.</p><p>Was het de bedoeling om van "%3" een taggroep te maken en "%2" toe te voegen als lid?</p>

en: Move Items
nl: Items verplaatsen

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
nl: Datumbalk

en: Scroll right
nl: Naar rechts schuiven

en: Scroll left
nl: Naar links schuiven

en: Zoom in
nl: Inzoomen

en: Zoom out
nl: Uitzoomen

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
nl: Selectie van datum wissen

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
nl: <title>De datumbalk</title><para><list><item>Schuif met de pijltjestoetsen, het schuifwiel of de middelste muisknop.</item><item>Zoom met de +/- knoppen of Ctrl + schuifwiel.</item><item>Beperk de weergave tot een datumreeksselectie: Klik/sleep onder de tijdlijn.</item><item>Spring naar een datum door te klikken op de histogrambalk.</item></list></para>

en: Show Ranges
nl: Bereiken tonen

en: Show Resolution Indicator
nl: Resolutie-indicatie tonen

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
nl[0]:  + 1 reeks
nl[1]:  + %1 reeksen

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
nl[0]:  = 1 totaal
nl[1]:  = %1 totaal

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
nl[0]: %1 afbeelding/video
nl[1]: %1 afbeeldingen/video's

en: 1 Year
nl: 1 jaar

en: 1 Month
nl: 1 maand

en: 1 Week
nl: 1 week

en: 1 Day
nl: 1 dag

en: 2 Hours
nl: 2 uren

en: 10 Minutes
nl: 10 minuten

en: 1 Minute
nl: 1 minuut

en: 10 Seconds
nl: 10 seconden

en: Unable to create folder '%1'.
nl: Map '%1' kan niet worden aangemaakt.

en: Unable to Create Folder
nl: Map kan niet worden aangemaakt

en: Error when saving image '%1'.
nl: Fout bij opslaan van afbeelding '%1'.

en: Error Saving Image
nl: Fout bij opslaan van afbeelding

[ctx: Abbreviated month name]
en: mar
nl: mrt

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
nl: mei

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
nl: okt

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
nl: Auto-opslagbestand '%1' bestaat (grootte %3 KB) en is nieuwer dan '%2'. Wilt u het auto-opslagbestand gebruiken?

en: Found Autosave File
nl: Auto-opslagbestand gevonden

en: Loading information from images
nl: Informatie uit afbeeldingen wordt geladen

en: Media Type
nl: Mediatype

en: Image
nl: Afbeelding

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
nl: KPhotoAlbum - handmatige reparatie nodig (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
nl: <p><b>Informatie uit nieuwe bestanden laden</b></p> <p>Afhankelijk van het aantal afbeeldingen kan dit enige tijd in beslag nemen.<br/>Dit geldt echter alleen als er nieuwe afbeeldingen zijn gevonden.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
nl[0]: <p><b>Bezig de controlesom te bereken voor %1 bestand</b></p>
nl[1]: <p><b>Bezig de controlesom te bereken voor %1 bestanden</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
nl: <p>Door een controlesom op te slaan voor elke afbeelding kan KPhotoAlbum afbeeldingen terugvinden als ze op de schijf zijn verplaatst.</p>

en: Following files could not be read:
nl: De volgende bestanden konden niet worden gelezen:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
nl: Geen %1

en: not
nl: niet

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
nl: Geen andere %1

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
nl: <p>Het databasebestand (index.xml) is van een nieuwere versie van KPhotoAlbum!</p><p>Er is kans dat u dit bestand kunt lezen, maar bij terugschrijven kan opgeslagen informatie in de nieuwere versie verloren gaan</p>

en: index.xml version mismatch
nl: De versie van index.xml komt niet overeen

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
nl: Map

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
nl: <p>Regel %1, kolom %2: dubbele categorie '%3'</p><p>Kies doorgaan om de dubbele categorie te negeren en probeer een automatisch reparatie of kies annuleren om af te breken.</p>

en: Error in database file
nl: Fout in databasebestand

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
nl: <p><b>Deze versie van KPhotoAlbum vertaalt niet langer de "standaard" categorieën.</b></p><p>Dit kan betekenen dat – als u een taalcode anders dan Engels – gebruikt sommige van uw categorieën nu in het Engels getoond worden.<p></p>U kunt handmatig uw categorieën op elk moment hernoemen en daarna uw database opslaan.</p><p>In sommige gevallen kunt u twee extra lege categorieën krijgen, "Map" en "Mediatype". U kunt deze verwijderen.</p>

en: Changed standard category names
nl: Gewijzigde standaard categorienamen

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
nl: <p>Regel %1, kolom %2: dubbel item voor bestand '%3' met verschillende MD5-sum.</p><p>Handmatige reparatie vereist!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
nl: <p>Uw afbeeldingen/video's zijn niet gesorteerd. Dit betekent dat het navigeren met behulp van de datumbalk niet optimaal zal werken.</p> <p>In menu <b>Onderhoud</b> kunt u <b>Afbeeldingen met incomplete datums tonen</b> vinden. Daarmee kunt u afbeeldingen zoeken die geen datumgegevens bevatten.</p><p>U kunt dan de afbeeldingen selecteren waarvan u denkt dat ze een onjuiste datum hebben in de EXIF-gegevens of op het bestand. Voer vervolgens menu-optie <b>Onderhoud->EXIF-info lezen</b> om de informatie opnieuw in te lezen.</p><p>Tot slot, als alle afbeeldingen een datum hebben kunt u menu-item <b>Onderhoud->Alles sorteren op datum & tijd</b> selecteren om ze in de database te sorteren.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
nl: Afbeeldingen/video's zijn niet gesorteerd

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
nl: <p>Niet alle afbeeldingen in de database hebben informatie over hun afmetingen. Deze informatie is echter noodzakelijk voor de beste resultaten in de miniaturenweergave. Om dit op te lossen, ga naar menu <b>Onderhoud</b> en kies eerst <b>Alle miniaturen verwijderen</b> en daarna <tt>Miniaturen aanmaken</tt>.</p> <p>Als u dit niet doet zal er extra ruimte rond de afbeeldingen ontstaan in de miniaturenweergave. Dat is alles, dus het oplossen van dit probleem is niet urgent.</p>

en: Not All Images Have Size Information
nl: Niet alle afbeeldingen bevatten informatie over hun afmetingen

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
nl: <p>Er zijn inconsistente zaken gevonden en gerepareerd in uw database. Sommige categorieën bevatten nu tags die zijn samengevoegd tijdens de reparatie.</p><p>De volgende tags vereisen handmatige inspectie:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
nl: </ul></p><p>Alle betrokken afbeeldingen zijn ook gemarkeerd met een tag <em>KPhotoAlbum - handmatige reparatie nodig</em>.</p>

en: Database repair required
nl: Reparatie van database vereist:

en: <p>KPhotoAlbum was unable to load a default setup, which indicates an installation error</p><p>If you have installed KPhotoAlbum yourself, then you must remember to set the environment variable <b>KDEDIRS</b>, to point to the topmost installation folder.</p><p>If you for example ran cmake with <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, then you must use the following environment variable setup (this example is for Bash and compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>In case you already have KDEDIRS set, simply append the string as if you where setting the <b>PATH</b> environment variable</p>
nl: <p>KPhotoAlbum kon geen standaardconfiguratie laden. Dit doelt op een installatiefout.</p> <p>Als u KPhotoAlbum zelf hebt geïnstalleerd, verzeker u er dan van dat de omgevingsvariabele <b>KDEDIRS</b> naar de installatiemap verwijst.</p> <p>Als u bijv. cmake hebt uitgevoerd met <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b> dan moet u de volgende omgevingsvariabele gebruiken (voor Bash en compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p> <p>Als u KDEDIRS al hebt ingesteld, voeg dan de installatiemap toe zoals u gewend bent bij het instellen van de omgevingsvariabele <b>PATH</b></p>

en: No default setup file found
nl: Geen standaard configuratiebestand gevonden

en: People
nl: Personen

en: Places
nl: Plaatsen

note: i18n("Events"))
en: Events
nl: Gebeurtenissen

note: i18n("untagged"))
en: untagged
nl: zonder tags

en: Error Running Demo
nl: Fout bij het uitvoeren van de demo

en: Unable to open '%1' for reading
nl: '%1' kon niet worden geopend

en: line %1 column %2 in file %3: %4
nl: regel %1 kolom %2 in bestand %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
nl: De backup herstellen is mislukt: %1

en: Error in file %1: No elements found
nl: Fout in bestand %1: geen elementen gevonden

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
nl: Fout in bestand %1: KPhotoAlbum werd als topelement verwacht, maar '%2' werd gevonden

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
nl: <p>Kon de database voor afbeeldingen niet opslaan in XML.</p>Bestand %1 kon niet geopend worden vanwege de volgende fout: %2

en: Error while saving...
nl: Fout bij opslaan...

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
nl: <p>Het verwijderen van de oude versie van afbeeldingendatabase is mislukt.</p><p>Probeer het aub opnieuw of vervang het bestand %1 handmatig door bestand %2!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
nl: <p>Het verplaatsen van het tijdelijke XML bestand naar een permanente locatie is mislukt.</p><p>Probeer het aub opnieuw of hernoem bestand %1 handmatig naar %2 !</p>

en: Error creating zip file %1
nl: Fout bij aanmaken van zip-bestand %1

en: Error Making Numbered Backup
nl: Fout bij maken van genummerde backup

en: Error writing file %1 to zip file %2
nl: Fout bij het schrijven van bestand %1 naar zip-bestand %2

en: Error reading next element
nl: Fout bij het lezen van het volgende element

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
nl: Lezen van een start- of stopelement verwacht, maar gelezen %1

en: Expected to read %1, but read %2
nl: Verwacht te lezen %1, maar gelezen %2

en: Expected to read an end element but read %1
nl: Lezen van een eind-element verwacht, maar een %1 gelezen

en: Expected to read start element '%1'
nl: Lezen van een startelement '%1' verwacht

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
nl: <p>Er deed zich een fout voor in regel %1, kolom %2:<nl/><message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
nl: <p>Aanvullende informatie over de fout:<nl/><message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
nl: <p>Databasepad: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
nl: Fout bij lezen van het databasebestand

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
nl: EXIF-informatie en bestandsmetagegevens

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
nl: Labels filteren ...

en: IPTC character set:
nl: IPTC-tekenreeks:

en: Exif info
nl: EXIF-informatie

en: File metadata
nl: Bestandsmetagegevens

en: Absolute path:
nl: Absoluut pad:

en: MIME type:
nl: MIME-type:

en: Size:
nl: Grootte:

en: Created:
nl: Aangemaakt:

en: Changed:
nl: Gewijzigd:

en: Owner:
nl: Eigenaar:

en: Group:
nl: Groep:

en: Permissions:
nl: Toegangsrechten:

en: Open folder with a file manager
nl: Map openen met een bestandsbeheerder

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
nl: EXIF-informatie van bestanden lezen

en: Update Exif search database
nl: EXIF-database bijwerken

en: Update image date
nl: Afbeeldingsdatum bijwerken

en: Use modification date if Exif not found
nl: Wijzigingsdatum gebruiken als EXIF niet is gevonden

en: Update image orientation from Exif information
nl: Afbeeldingsoriëntatie bijwerken via EXIF-informatie

en: Update image description from Exif information
nl: Afbeeldingsbeschrijving bijwerken via EXIF-informatie

en: Affected Files
nl: Betrokken bestanden

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
nl: <p>Onthoud dat het instellen van de data via EXIF gegevens kan <b>overschrijven</b> die u eerder handmatig hebt ingevoerd in de configuratiedialoog.</p>

en: Override image dates
nl: Afbeeldingsdatums overschrijven

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
nl: EXIF-zoekopdracht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Aperture (F Number)
nl: Diafragma (F-nummer)

en: Focal Length
nl: Brandpuntsafstand

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
nl: tot

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Iso setting
nl: iso-instelling

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
nl: sec.

en: 1 second
nl: 1 seconde

en: Exposure time
nl: Belichtingstijd

en: Exposure Program
nl: Belichtingsprogramma

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Metering Mode
nl: Lichtmetingsmodus

en: Sharpness
nl: Scherpheid

en: Saturation
nl: Verzadiging

en: No cameras found in the database
nl: Geen camera's gevonden in de database

en: No lenses found in the database
nl: Geen lenzen gevonden in de database

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
nl: Niet alle afbeeldingen in de database hebben lensinformatie. <note>Maak de EXIF zoekdatabase opnieuw om er zeker van te zijn dat lensgegevens voor alle afbeeldingen aanwezig zijn.</note>

en: <p>No file name given!</p>
nl: <p>Geen bestandsnaam gegeven!</p>

en: Generating images for HTML page
nl: Afbeeldingen voor HTML-pagina worden aangemaakt

en: Error copying %1 to %2
nl: Fout bij kopiëren van %1 naar %2

en: <a href="%1">prev</a>
nl: <a href="%1">vorige</a>

en: prev
nl: vorige

en: <a href="%1">next</a>
nl: <a href="%1">volgende</a>

en: next
nl: volgende

en: Could not create file '%1'.
nl: Bestand '%1' kon niet worden aangemaakt.

en: Could Not Create File
nl: Bestand kon niet worden aangemaakt

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
nl: <p>'%1' kan niet worden gekopieerd naar '%2'.</p>

en: Unable to write image '%1'.
nl: Afbeelding '%1' kon niet worden opgeslagen.

en: Date
nl: Datum

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
nl: HTML-export

en: Content
nl: Inhoud

en: Page title:
nl: Paginatitel:

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Create .kim export file
nl: .kim-exportbestand aanmaken

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
nl: Inline films in pagina's

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
nl: HTML5 videotag gebruiken

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
nl: <p>Deze selectie zal videobestanden genereren geschikt om te worden getoond op het web. avconv en ffmpeg2theora zijn vereist voor de generatie van videobestanden.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
nl: Genereer HTML5 videobestanden (mp4 en ogg)

en: What to Include
nl: Wat wordt ingesloten

en: Layout
nl: Opmaak

en: Thumbnail size:
nl: Miniatuurgrootte:

en: Number of columns:
nl: Aantal kolommen:

en: Theme:
nl: Thema:

en: Theme Description
nl: Themabeschrijving

en: Image Sizes
nl: Afbeeldingsformaten

en: Full size
nl: Volledige grootte

en: Destination
nl: Bestemming

en: Base folder:
nl: Basismap:

en: Gallery folder:
nl: Galerijmap:

en: Output folder:
nl: Uitvoermap:

en: URL for final destination of .kim file:
nl: URL-adres voor de uiteindelijke bestemming van .kim bestanden:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
nl: <p>Als u de galerij verplaatst naar een locatie op afstand, stel dit in naar de URL van de bestemming.</p><p>Dit heeft alleen invloed op het gegenereerde <filename>.kim</filename> bestand.</p>

en: Open gallery in browser:
nl: Galerij in browser openen:

en: You must select at least one resolution.
nl: Selecteer tenminste één resolutie.

en: Select base folder...
nl: Basismap selecteren...

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
nl: <p>U hebt geen basismap opgegeven. Dit is de bovenste map voor uw afbeeldingen. Elke aangemaakte verzameling zal in deze map in aparte mappen worden zitten.</p>

en: No Base Folder Specified
nl: Geen basismap gespecificeerd

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
nl: <p>U hebt geen uitvoermap opgegeven. Dit is de map die de eigenlijke afbeeldingen bevat. Deze map komt in een submap van de basismap die u hierboven hebt gespecificeerd.</p>

en: No Output Folder Specified
nl: Geen uitvoermap gespecificeerd

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
nl: <p>Fout bij het lezen van informatie over %1. Het meest waarschijnlijk is dat de map niet bestaat.</p><p>De foutmelding was: %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
nl: <p>%1 bestaat niet, is geen map, of er kan niet in worden opgeslagen.</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
nl: <p>Uitvoermap %1 bestaat al. Normaal betekent dit dat u een nieuwe map moet opgegeven.</p><p>Wilt u %2 eerst verwijderen?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
nl: Map bestaat

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
nl: Er zijn geen thema's gevonden. Mogelijk zit er een fout in de installatie

en: More than one theme is set as default, using theme %1
nl: Meer dan één thema is ingesteld als standaard, thema %1 zal worden gebruikt

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
nl: door

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
nl: <p>Map van galerij kan niet leeg zijn.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
nl: <p>De uitvoermap bestaat al.</p>

en: Failed to start
nl: Starten is mislukt

en: Crashed
nl: Gecrasht

en: Timedout
nl: Tijdslimiet is verlopen

en: Read error
nl: Leesfout

en: Write error
nl: Schrijffout

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
nl: <p>Fout bij videominiaturen extraheren.<br/>Fout was: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
nl: Videominiaturen extraheren uit sommige bestanden lukt niet. Ofwel het bestand is op een bepaalde manier beschadigd of de video is zeer kort. Voor uw gemak is het token '%1' ingesteld op deze video's.
    
    (U zou kunnen wachten totdat de led voor extractie van video's in uw statusbalk is gestopt met knipperen om alle betrokken video's te zien)

en: Building all thumbnails may take a long time.
nl: Alle miniaturen bouwen kan veel tijd kosten.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
nl: Wilt u al uw miniaturen opnieuw bouwen?

en: Building thumbnails
nl: Miniaturen aanmaken

en: Save an export file
nl: Een exportbestand opslaan

en: KPhotoAlbum import files
nl: KPhotoAlbum importbestanden

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
nl: Exportconfiguratie/Afbeeldingen kopiëren

en: How to Handle Images
nl: Hoe afbeeldingen te behandelen

en: Include in .kim file
nl: Invoegen in het .kim-bestand

en: Do not copy files, only generate .kim file
nl: Kopieer geen bestanden, genereer alleen .kim-bestanden

en: Automatically copy next to .kim file
nl: Automatisch naast het .kim-bestand kopiëren

en: Hard link next to .kim file
nl: Harde koppeling naast het .kim-bestand

en: Symbolic link next to .kim file
nl: Symbolische koppeling naast het .kim-bestand

en: Compress export file
nl: Exportbestand comprimeren

en: Generate thumbnails
nl: Miniaturen aanmaken

en: Limit maximum image dimensions to:
nl: Maximum afmetingen van afbeeldingen beperken tot:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
nl: <p>Als uw afbeeldingen zijn opgeslagen in een niet-gecomprimeerd bestand, dan wilt u mogelijk deze optie selecteren. In andere gevallen verspilt deze optie enkel tijd tijdens het importeren/exporteren.</p><p>Met andere woorden, selecteer deze optie niet als uw afbeeldingen zijn opgeslagen als jpg, png of gif, maar selecteer deze optie wel als uw afbeeldingen zijn opgeslagen als tiff.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
nl: <p>Miniatuurafbeeldingen aanmaken</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
nl: <p>Met deze optie kunt u de maximale afmetingen (breedte en hoogte) van uw afbeeldingen beperken. Dit zal het exportbestand kleiner maken, maar ook de kwaliteit verminderen als iemand de afbeeldingen naderhand weer groter wil maken.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
nl: <p>Bij het exporteren van afbeeldingen zijn er twee dingen noodzakelijk: <br/>1) meta-informatie (inhoud van de foto, datum, etc.)<br/>2) de afbeeldingen zelf.</p><p>De afbeeldingen zelf kunnen naast het .kim-bestand worden geplaatst, of in het .kim-bestand worden gekopieerd. Afbeeldingen in het .kim-bestand kopiëren is waarschijnlijk de beste oplossing als u de afbeeldingen aan iemand wilt sturen die alle afbeeldingen wil hebben. Aan de andere kant, als u de afbeeldingen op internet plaatst, dan zullen veel personen ze zien, maar zeer waarschijnlijk maar een paar ervan downloaden. In dat geval is het beter om de afbeeldingen naast de .kim-bestanden te plaatsen, zodat men niet alle afbeeldingen hoeft te downloaden.</p>

en: Error creating zip file
nl: Fout bij het aanmaken van het zip-bestand

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: Creating index file
nl: index-bestand wordt aangemaakt

en: Creating thumbnails
nl: Miniaturen worden aangemaakt

en: Copying image files
nl: Afbeeldingsbestanden worden gekopieerd

en: Error writing file %1
nl: Fout bij het opslaan van bestand %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
nl: <p>Andere gebruikers van KPhotoAlbum kunnen nu het importbestand in hun database laden, door optie <tt>Importeren</tt> uit menu Bestand te kiezen.</p> <p>Als ze het bestand op een website vinden, en de webserver is goed ingesteld, dan hoeven ze het bestand alleen maar aan te klikken in Konqueror. Om dit mogelijk te maken dient uw webserver te zijn ingesteld voor KPhotoAlbum. U kunt dit doen door de volgende regel toe te voegen aan het bestand <tt>/etc/httpd/mime.types</tt> of vergelijkbaar: <pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre> Dit zorgt er voor dat uw webserver Konqueror vertelt dat dit een KPhotoAlbum-bestand is. Anders vertelt de webserver dat het een platte-tekst-bestand is.</p>

en: How to Use the Export File
nl: Hoe het exportbestand te gebruiken

en: KPhotoAlbum Export Files
nl: KPhotoAlbum exportbestanden

en: Unable to create temporary file
nl: Het aanmaken van het tijdelijk bestand is mislukt

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
nl: <p>XML-bestand bevat geen specificatie van de afbeeldingenbron. Dit is een sterke aanwijzing dat het bestand is beschadigd.</p>

en: <h1><font size="+2">Welcome to KPhotoAlbum Import</font></h1>This wizard will take you through the steps of an import operation. The steps are: <ol><li>First you must select which images you want to import from the export file. You do so by selecting the checkbox next to the image.</li><li>Next you must tell KPhotoAlbum in which folder to put the images. This folder must of course be contained by the base folder KPhotoAlbum uses for images. KPhotoAlbum will take care to avoid name clashes</li><li>The next step is to specify which categories you want to import (People, Places, ... ) and also tell KPhotoAlbum how to match the categories from the file to your categories. Imagine you load from a file, where a category is called <b>Blomst</b> (which is the Danish word for flower), then you would likely want to match this with your category, which might be called <b>Blume</b> (which is the German word for flower) - of course given you are German.</li><li>The final steps, is matching the individual tokens from the categories. I may call myself <b>Jesper</b> in my image database, while you want to call me by my full name, namely <b>Jesper K. Pedersen</b>. In this step non matches will be highlighted in red, so you can see which tokens was not found in your database, or which tokens was only a partial match.</li></ol>
nl: <h1><font size="+2">Welkom bij KPhotoAlbum Import</font></h1> Deze assistent leidt u door de stappen van deze belangrijke operatie. De stappen zijn: <ol><li>Eerst selecteert u de afbeeldingen die u wilt importeren uit het exportbestand. U selecteert ze door het keuzevakje naast de afbeelding aan te vinken.</li> <li>Daarna vertelt u KPhotoAlbum in welke map u de afbeeldingen wilt hebben. Deze map hoort uiteraard zich onder de hoofdmap te bevinden die KPhotoAlbum gebruikt voor afbeeldingen. KPhotoAlbum zal eventuele naamconflicten afhandelen. </li><li>Bij de volgende stap geeft u de categorieën op die u wilt kopiëren (personen, locaties, ...) en vertelt u KPhotoAlbum hoe de categorieën uit het bestand moeten aansluiten op uw eigen categorieën. Bijvoorbeeld, stel dat u een bestand laadt met een categorie genaamd <tt>Blomst</tt> (Deens voor bloem), dan wilt u uiteraard dat deze aansluit op uw categorie genaamd <tt>Bloemen</tt>. </li> <li>Bij de laatste stappen laat u de individuele tokens van de categorieën met elkaar overeenkomen. Ik kan mij zelf bijvoorbeeld <tt>Jesper</tt> noemen in mijn afbeeldingendatabase, terwijl u me misschien bij mijn volledige naam noemt; <tt>Jesper K. Pedersen</tt>. In deze stap worden de tokens die niet overeenkomen rood gemarkeerd. U kunt dan in een oogwenk zien welke tokens slechts gedeeltelijk overeen komen.</li></ol>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
nl: Inleiding

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Deselect All
nl: Alles deselecteren

en: Select Which Images to Import
nl: Selecteer de afbeeldingen om te importeren

en: Destination of images:
nl: Bestemming van de afbeeldingen:

en: Destination of Images
nl: Bestemming van de afbeeldingen

en: The folder must be a subfolder of %1
nl: De map dient een submap te zijn van %1

en: This folder is reserved for category images.
nl: Deze map is gereserveerd voor categorie-afbeeldingen.

en: Match Categories
nl: Categorieën laten overeenkomen

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
nl: De map %1 bestaat niet. Wilt u deze aanmaken?

[ctx: @title]
en: Create folder?
nl: Map aanmaken?

[ctx: @action:button]
en: Create
nl: Aanmaken

en: Error creating folder %1
nl: Fout bij aanmaken van map %1

en: How to resolve clashes
nl: Hoe botsingen af te handelen

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
nl: Afbeeldingen kopiëren

en: Error when writing image %1
nl: Fout bij opslaan van afbeelding %1

en: Updating Database
nl: Database wordt bijgewerkt

en: Cannot copy from any of the following locations:
nl: Kan niet kopiëren vanuit de volgende locaties:

[ctx: @title]
en: Copy failed
nl: Kopiëren is mislukt

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
nl: Doorgaan zonder te vragen

en: Key in file
nl: Sleutel in bestand

en: Key in your database
nl: Sleutel in uw database

en: Unable to open '%1' for reading.
nl: '%1' kon niet worden geopend.

en: Error Importing Data
nl: Fout bij importeren van gegevens

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
nl: Fout bij het lezen van de mapinhoud van bestand %1. Mogelijk is het bestand beschadigd.

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
nl: Fout bij het lezen van het bestand index.xml in %1. Mogelijk is het bestand beschadigd.

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
nl: Het miniatuuronderdeel in het exportbestand is geen map, dit betekent dat het bestand is beschadigd.

en: No thumbnail existed in export file for %1
nl: Er was geen miniatuur aanwezig in het exportbestand voor %1

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
nl: Exportbestand bevat geen afbeeldingssubmap; dit betekent dat het bestand is beschadigd

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
nl: Het afbeeldingenonderdeel in het exportbestand is geen map. Dit betekent dat het bestand is beschadigd

en: No image existed in export file for %1
nl: Geen afbeelding aanwezig in exportbestand voor %1

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
nl[0]: Eén geïmporteerde afbeelding heeft dezelfde MD5sum als een afbeelding in de database, hoe moet dat worden opgelost?
nl[1]: %1 geïmporteerde afbeeldingen hebben dezelfde MD5sum als afbeeldingen in de database, hoe moet dat worden opgelost?

en: Use data from
    Import File
nl: Data gebruiken van
    Geïmporteerd bestand

en: Use data from
    Database
nl: Data gebruiken van
    Database

en: Merge data
nl: Data samenvoegen

en: Date and Time
nl: Datum en tijd

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
nl: Opties op de opdrachtregel conflicteren: %1 en %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
nl: Hulpmiddel voor miniaturen van KPhotoAlbum

en: Tool for inspecting and editing the KPhotoAlbum thumbnail cache
nl: Hulpmiddel voor inspeceren en bewerken van de cache voor miniaturen van KPhotoAlbum

en: Copyright (C) 2020-2023 The KPhotoAlbum Development Team
nl: Copyright (C) 2003-2023 Het ontwikkelteam van KPhotoAlbum

en: Development, Maintainer
nl: Ontwikkeling, onderhouder

en: Development, Optimization
nl: Ontwikkeling, optimalisatie

en: Development, Releases, Website
nl: Ontwikkeling, uitgaven, website

en: Former Maintainer, Project Creator
nl: Voormalig onderhouder, maker van het project

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
nl: De map met de map .thumbnail.

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
nl: Informatie over cache met miniaturen afdrukken.

[ctx: @info:shell]
en: Convert thumbnailindex to format suitable for KPhotoAlbum >= 4.3.
nl: Miniaturenindex converteren naar formaat geschikt voor KPhotoAlbum >= 4.3.

[ctx: @info:shell]
en: Check thumbnail cache for consistency of thumbnail dimensions.
nl: Consistentie van cache voor miniaturen op grootte van miniaturen controleren

[ctx: @info:shell]
en: Fix inconsistent thumbnails by removing them from the cache (requires --check-thumbnail-dimensions).
nl: Niet-consistente miniaturen repareren door ze uit de cache te verwijderen (vereist --check-thumbnail-dimensions).

[ctx: @info:shell]
en: Remove unreferenced thumbnails from the thumbnail data files.
nl: Niet gerefereerde miniaturen verwijderen uit de databestanden voor miniaturen.

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
nl: Minder uitvoerig zijn.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
nl: Ontbrekend argument!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
nl: %1 is geen map!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail cache folder: %1
nl: Map voor cache met miniaturen: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
nl: Versie van miniaturenindexbestand: %1

[ctx: @info:shell]
en: Maximum supported thumbnailindex file version: %1
nl: Hoogste ondersteunde versie van miniaturenindexbestand: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
nl: Afmetingen opslag miniaturen: %1 pixels

[ctx: @info:shell]
en: Note: Thumbnail storage dimensions are defined in the configuration file prior to v5.
nl: Noot: afmetingen opslag miniaturen zijn gedefinieerd in het configuratiebestand eerder dan v5.

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
nl: Aantal miniaturen: %1

[ctx: @info:shell]
en: No inconsistencies found.
nl: Geen inconsistentie gevonden.

[ctx: @info:shell This line is printed before a list of file names.]
en: The following thumbnails appear to have incorrect sizes:
nl: De volgende miniaturen lijken onjuiste groottes te hebben:

[ctx: @info:shell]
en: Removed 1 inconsistent thumbnail from the database.
     | Removed %1 inconsistent thumbnails from the database.
nl[0]: 1 inconsistente miniatuur is verwijderd uit de database.
nl[1]: %1 inconsistente miniaturen zijn verwijderd uit de database.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
nl: Bestand `thumbnailindex` kon niet worden geopend!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
nl: Miniaturenindex is niet gewijzigd.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open temporary file for writing!
nl: Kon tijdelijk bestand niet openen voor schrijven!

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
nl: Kon geen reservekopie maken van bestand `thumbnailindex`!

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
nl: Kon tijdelijk miniaturenindexbestand niet kopiëren naar uiteindelijke locatie!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
nl: Foutmelding was: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
nl: Versie van miniaturenindex is geen versie 5 bestand!

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: Beel&d

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
nl: &Onderhoud

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
nl: Plug-ins

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
nl: Bij het lezen van tijdinformatie van afbeeldingen wordt de EXIF-info gebruikt. Exif-info kan echter niet worden ondersteund door uw KPhotoAlbum installatie of geen geldige informatie in het bestand bevatten. Als backup kan KPhotoAlbum gebruik maken van de tijd van het afbeeldingsbestand - dit kan echter niet geldig zijn in het geval dat een afbeelding is ingescand. Dus is de vraag of KPhotoAlbum de tijdstippen van uw afbeeldingen mag vertrouwen?

en: Trust Time Stamps?
nl: Tijdaanduidingen overnemen?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
nl: <p>Er was een fout bij toegang tot de Exif zoekdatabase. De fout is waarschijnlijk veroorzaakt door een gebroken database-bestand.</p><p>Om dit probleem op te lossen draait u Onderhoud->EXIF-zoekdatabase opnieuw aanmaken.</p><hr/><p>Voor foutzoeken: het commando dat geprobeerd is om uit te voeren:<br/>%1</p> <p>Dit was de verkregen foutmelding:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
nl: Fout in Exif-database

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
nl: <p>Er was een fout bij het openen van de Exif-zoekdatabase.</p><p> Om het probleem op te lossen voer uit Onderhoud->Exif-zoekdatabase.</p><hr/><p>De verkregen foutmelding was:<br/>%1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
nl: <p>De Exif-zoekdatabase is verknoeit en heeft geen gegevens.</p> <p>Om het probleem op te lossen: voer uit Onderhoud->Exif-zoekdatabase opnieuw aanmaken.</p>

en: KDE Photo Album
nl: KDE Foto Album

en: Copyright (C) 2003-2023 The KPhotoAlbum Development Team
nl: Copyright (C) 2003-2023 Het ontwikkelteam van KPhotoAlbum

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
nl: Patch voor het mogelijk maken dat EXIF-informatie via een handig dialoog opnieuw wordt gelezen.

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
nl: Patch met mapinformatie beschikbaar gemaakt via de browser. Patch voor het toevoegen van een keuzevakje voor "en/of"-zoekopdrachten in de zoekpagina.

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
nl: Geo-positiepagian in browser en verschillende reparaties van bugs

en: Some very useful features to improve workflow
nl: Enige nuttige mogelijkheden om workflow te verbeteren

en: Patch to sort items in option listboxes
nl: Patch voor het sorteren van items in de optievelden

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
nl: Diverse patches voor veel programmafouten en enkele nieuwe functies

en: Theme support for HTML generation
nl: Ondersteuning van thema voor HTML-generatie

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
nl: Patch voor het sorteren van afbeeldingen in de miniatuurweergave en het lezen van tijdsinformatie uit de EXIF-gegevens van bestaande afbeeldingen

en: Tremendous help with the English text in the application.
nl: Hielp veelvuldig bij het verbeteren van de Engelse teksten in het programma.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
nl: Ontwierp een pictogram voor KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
nl: Patch voor het versnellen van het inladen van miniaturen en het voorbeeld in de dialoog met afbeeldingseigenschappen.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
nl: Afbeeldingen automatisch stapelen

en: Stack images with identical MD5 sum
nl: Afbeeldingen met identieke MD5-som stapelen

en: Stack images based on file version detection
nl: Afbeeldingen stapelen op basis van detectie van versie van bestand

en: Original to top
nl: Origineel bovenaan

[ctx: Label for a QSpinbox that selects a number of seconds.]
en: Stack images created within the following time-frame:
nl: Afbeeldingen stapelen die zijn gemaakt binnen het volgende tijdsframe:

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
nl:  seconden

en: AutoStacking Options
nl: Opties voor automatisch stapelen

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
nl: Overeenkomende afbeelding invoegen op toepasselijke stapel (als er een bestaat)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
nl: Afbeeldingen van hun huidige stapel halen en een nieuwe aanmaken voor de overeenkomenden

en: Skip images that are already in a stack
nl: Sla afbeeldingen over die zich al op de stapel bevinden

en: Show Category Editor
nl: Categoriebewerker tonen

en: Make Category Image
nl: Categorieafbeelding maken

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
nl[0]: Afbeelding kopiëren naar ...
nl[1]: Afbeeldingen kopiëren naar ...

[ctx: @title:window]
en: Link image to ... | Link images to ...
nl[0]: Afbeelding koppelen naar ...
nl[1]: Afbeeldingen koppelen naar ...

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
nl: Items verwijderen

en: Removing 1 item | Removing %1 items
nl[0]: 1 item verwijderen
nl[1]: %1 items verwijderen

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
nl[0]: Het geselecteerde item zal worden verwijderd uit de database.<br/>Wat wilt u doen met het bestand op de schijf?
nl[1]: De geselecteerde %1 items zullen worden verwijderd uit de database.<br/>Wat wilt u doen met de bestanden op de schijf?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
nl[0]: Bestand naar de prullenbak verplaatsen
nl[1]: %1 bestanden naar de prullenbak verplaatsen

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
nl[0]: Bestand van schijf verwijderen
nl[1]: %1 bestanden van schijf verwijderen

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
nl[0]: Alleen het item uit de database verwijderen
nl[1]: Alleen de %1 items uit database verwijderen

en: Merge these images
nl: Afbeelding samenvoegen

en: Select target:
nl: Doel selecteren:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
nl: <p>Hieronder is een lijst met alle afbeeldingen die duplicaten zijn in uw database.<br/>Selecteer welke u wilt samenvoegen en welke van de duplicaten behouden moet worden.<br/>De tag en beschrijving van de verwijderde afbeeldingen zullen worden overgebracht naar de bewaarde afbeelding</p>

en: Move to &trash
nl: Naar &prullenbak

en: &Delete from disk
nl: Van schijf verwij&deren

en: &Block from database
nl: Uit database &blokkeren

en: Select &All
nl: &Alles selecteren

en: Select &None
nl: &Niets selecteren

en: %1 of %2 selected
nl: %1 van %2 geselecteerd

en: No duplicates found
nl: Geen duplicaten gevonden

en: Current Item
nl: Huidig item

en: All Selected Items
nl: Alle geselecteerde items

en: Copy and Open
nl: Kopiëren en openen

en: Open With...
nl: Openen met...

en: Your Command Line
nl: Uw opdrachtregel

en: Invoke External Program
nl: Extern programma starten

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
nl: Status van functie

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
nl: <h1>Overzicht</h1><p>Hieronder kunt u een lijst zien met de compileer- en runtime-functies van KPhotoAlbum en de status ervan:</p>%1

en: <h1>What can I do if I miss a feature?</h1><p>If you compiled KPhotoAlbum yourself, then please review the sections below to learn what to install to get the feature in question. If on the other hand you installed KPhotoAlbum from a binary package, please tell whoever made the package about this defect, eventually including the information from the section below.</p><p>In case you are missing a feature and you did not compile KPhotoAlbum yourself, please do consider doing so. It really is not that hard. If you need help compiling KPhotoAlbum, feel free to ask on the <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">KPhotoAlbum mailing list</a></p><p>The steps to compile KPhotoAlbum can be seen on <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">the KPhotoAlbum home page</a>. If you have never compiled a KDE application, then please ensure that you have the developer packages installed, in most distributions they go under names like kdelibs<i>-devel</i></p>
nl: <h1>Wat doe ik als ik bepaalde functionaliteit mis?</h1><p>Als u KPhotoAlbum zelf hebt gecompileerd, lees dan onderstaande secties om te achterhalen wat u dient te installeren om de betreffende functie te verkrijgen. Als u KPhotoAlbum hebt geïnstalleerd aan de hand van een binair pakket, breng dan de maker ervan op de hoogte van dit probleem. Sluit eventueel de informatie van onderstaande sectie in uw bericht.</p><p>Als u een functie mist en KPhotoAlbum niet zelf hebt gecompileerd, overweeg dan om dit wel te doen. Echt moeilijk is het niet. Als u daarbij hulp nodig heeft, dan kunt u uw vragen stellen op <a href="https://mail.kde.org/mailman/listinfo/kphotoalbum">de e-maildistributielijst van KPhotoAlbum</a></p><p>De te nemen stappen om KPhotoAlbum te compileren kunt u bekijken op <a href="http://www.kphotoalbum.org/index.php?page=compile">de homepagina van KPhotoAlbum</a>. Als u nog nooit een KDE-programma hebt gecompileerd, verzeker u er dan van dat u de developer-pakketten hebt geïnstalleerd. De meeste distributies noemen dit pakket kdelibs<i>-devel</i>.</p>

en: <h1><a name="purpose">Plugin support</a></h1><p>KPhotoAlbum supports the <em>Purpose</em> plugin system.</p>
nl: <h1><a name="purpose">Ondersteuning van plug-ins</a></h1><p>KPhotoAlbum ondersteunt het plug-insysteem <em>Purpose</em>.</p>

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
nl: <h1><a name="database">Ondersteuning voor SQLite-database</a></h1> <p>KPhotoAlbum maakt het mogelijk om te zoeken aan de hand van een aantal EXIF-tags. Hiervoor heeft KPhotoAlbum een SQLite-database nodig. Daarnaast is het Qt-pakket voor SQLite nodig (bijv. qt-sql-sqlite).</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
nl: <h1><a name="geomap">Weergave op een kaart voor afbeeldingen met geo-tags</a></h1><p>Als KPhotoAlbum is gebouwd met ondersteuning van Marble, kan KPhotoAlbum afbeeldingen met GPS-informatie op een kaart tonen.</p>

en: <h1><a name="video">Video support</a></h1><p>KPhotoAlbum relies on QtAv for displaying videos; this in turn relies on ffmpeg</p>
nl: <h1><a name="video">Video-ondersteuning</a></h1><p>KPhotoAlbum gebruikt de QtAV voor het weergeven van video's, deze hangt dan weer af van ffmpeg.</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
nl: <h1><a name="videoPreview">Ondersteuning van videominiaturen</a></h1><p>KPhotoAlbum kan <tt>ffmpeg</tt> gebruiken om miniaturen uit videos te halen. Deze miniaturen worden gebruikt om videos vooraf te bekijken in de miniaturenviewer.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
nl: <h1><a name="videoInfo">Video ondersteuning van metagegevens</a></h1><p>KPhotoAlbum kan <tt>ffprobe</tt> gebruiken om informatie over de lengte uit video's te halen.</p><p>Juiste informatie over de lengte is noodzakelijk om video-miniaturen te renderen.</p>

en: Plug-ins available
nl: Beschikbare plugins

en: SQLite database support (used for Exif searches)
nl: Ondersteuning SQLite-database (voor EXIF-zoekacties)

en: Map view for geotagged images.
nl: Weergave op een kaart voor afbeeldingen met geo-tags

en: Video thumbnail support
nl: Ondersteuning voor videominiaturen

en: Video metadata support
nl: Ondersteuning voor metagegevens van video

[ctx: Feature available]
en: Yes
nl: Ja

[ctx: Feature not available]
en: No
nl: Nee

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
nl[0]: %1 miniatuur weergegeven
nl[1]: %1 miniaturen weergegeven

en: (%1 selected)
nl: (%1 geselecteerd)

en: Total: %1
nl: Totaal: %1

en: 1 match | %1 matches
nl[0]: 1 overeenkomst
nl[1]: %1 overeenkomsten

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
nl: Naar afbeeldingen en video's met ontbrekende datums zoeken

en: Which Images and Videos to Display
nl: Welke afbeeldingen en video's u wilt weergeven

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
nl: Naar afbeeldingen en video's zoeken met een juiste datum, maar een onjuist tijdstip

en: Search for images and videos missing date and time
nl: Naar afbeeldingen en video's zoeken met ontbrekende datum en tijd

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
nl: Naar afbeeldingen en video's zoeken met gedeeltelijke datums (zoals 1971 vs 11/7-1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
nl: Afbeeldingsinformatie

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
nl: <h1>Hier kunt u de wijzigingen in de datum voor de weergegeven items zien.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
nl: Bestandseigenschappen lezen

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
nl: <databaseFile> gebruiken in plaats van de standaard. Verouderd - gebruik in plaats daarvan '--db <databaseFile>'.

en: Use <databaseFile> instead of the default.
nl: <databaseFile> gebruiken in plaats van de standaard.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
nl: Start KPhotoAlbum met een vooraf ingestelde set demo-afbeeldingen.

en: Import file.
nl: Bestand importeren.

en: Listen for network connections.
nl: Naar netwerkverbindingen luisteren.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
nl: Naar netwerkverbindingen luisteren op adres <interface_address>.

en: Search for new images on startup.
nl: Naar nieuwe afbeeldingen zoeken bij programmastart.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
nl: <p>Voer onderstaand uw uit te voeren commando in:</p><p><i>%alle zal worden vervangen door een bestandenlijst</i></p>

en: <p>Enter the command you want to run on your image file(s). KPhotoAlbum will run your command and replace any '%all' tokens with a list of your files. For example, if you entered:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Then the files you selected would be copied to the /tmp folder</p><p>You can also use %each to have a command be run once per file.</p>
nl: <p>Voer het commando in dat u wilt uitvoeren op uw afbeeldingsbestand(en). KPhotoAlbum zal uw commando uitvoeren en elk '%alle' tokens vervangen door een lijst van uw bestanden. Bijvoorbeeld, als u hebt ingevoerd:</p><ul><li>cp %alle /tmp</li></ul><p>dan zullen de door u geselecteerde bestanden worden gekopieerd naar de /tmp map</p><p>U kunt ook '%elk' gebruiken voor een commando dat eenmalig voor elk bestand wordt uitgevoerd.</p>

[ctx: As in 'Execute a command and replace any occurrence of %all with the filenames of all selected files']
en: %all
nl: %alles

[ctx: As in 'Execute a command for each selected file in turn and replace any occurrence of %each with the filename]
en: %each
nl: %elk

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
nl: Zoekbalk

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
nl: Zoeken ...

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
nl: <h1>Beschrijving</h1><table><tr><td>Aantal items</td><td>Dit is het aantal verschillende items in de categorie</td></tr><tr><td>Totaal aan tags</td><td>Dit is een telling van het aantal gemaakte tags,<br/>bijv. een simpele telling door alle afbeeldingen</td></tr><tr><td>Tags per plaatje</td><td>Dit vertelt hoeveel tags er gemiddeld aan elk plaatje hangt</td></tr></table><br/><br/>Bindt u niet al te erg aan deze dialoog, het heeft het probleem dat het categorieën telt EN subcategorieën,<br/>zodat als een afbeelding in Amsterdam, Noord-Holland, Nederland is genomen dan worden er 3 tags geteld voor die afbeelding,<br/>terwijl het er één zou moeten zijn.<br/>Ik ben er niet zeker van of dit het waard is om te verbeteren als fout (omdat het behoorlijk moeilijk is om te verbeteren),<br/> het kan dus zijn dat deze dialoog eenvoudig weer verdwijnt

en: <h1>Statistics</h1>
nl: <h1>Statistieken</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
nl: Categorie

en: # of Items
nl: Aantal items

en: Tags Totals
nl: Tagstotalen

en: Tags Per Picture
nl: Tags per foto

en: Tag indication completed annotation
nl: Tag-indicatie voor volledige annotatie

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
nl: Als u een specifieke tag gebruikt om aan te geven dat een afbeelding van tags is voorzien dan kunt u die hier specificeren.

en: Category:
nl: Categorie:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
nl: Geen

[ctx: As in 'all images']
en: All
nl: Alles

en: Total
nl: Totaal

en: Thumbnail settings...
nl: Instellingen voor miniaturen...

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
nl: Tokens verwijderen

en: Select tokens to remove from all images and videos:
nl: Selecteer de tokens die u uit alle afbeeldingen en video's wilt verwijderen:

en: Select None
nl: Niets selecteren

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
nl: <h1>Welkom bij KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is een krachtig vrij hulpmiddel om foto's en video's te archiveren, van tags te voorzien en te beheren. Het zal geen kostbare bestanden modificeren of wijzigen, het zal uw foto's en video's alleen indiceren en ze u gemakkelijk laten vinden en beheren.</p><p>Start door KPhotoAlbum te wijzen waar uw foto's zijn door het drukken op Mijn eigen database aanmaken. Selecteer deze knop ook als u een bestaande KPhotoAlbum-database hebt die u weer wilt gaan gebruiken.</p><p>Als u zich veiliger voelt door eerst KPhotoAlbum uit te proberen met een vooraf opgebouwde set afbeeldingen, druk dan op de knop Demo laden.</p>

en: Create My Own Database...
nl: Mijn eigen database aanmaken...

en: Load Demo
nl: Demo laden

en: Check My Feature Set
nl: Controleer mijn set van mogelijkheden

en: <h1>KPhotoAlbum database creation</h1><p>You need to show where the photos and videos are for KPhotoAlbum to find them. They all need to be contained by a single folder, for example /home/user/Images. In this folder you can have as many subfolders as you want, KPhotoAlbum will find them all for you.</p><p>Feel safe, KPhotoAlbum will not modify or edit any of your images, so you can simply point KPhotoAlbum to the folder where you already have all your images.</p><p>If you have an existing KPhotoAlbum database and image folder somewhere, point KPhotoAlbum to that folder to start using it again.</p>
nl: <h1>Aanmaken van de KPhotoAlbum-database</h1><p>Het is nodig om aan KPhotoAlbum te laten zien waar de foto's en video's zijn te vinden. Ze moeten zich allemaal in één basismap bevinden, bijvoorbeeld /home/gebruiker/Afbeeldingen. In deze map kunt u zoveel submappen hebben als u wilt, KPhotoAlbum zal ze allemaal voor u vinden.</p><p>Voel u veilig, KPhotoAlbum zal ze niet modificeren of bewerken, u kunt KPhotoAlbum dus eenvoudig naar de map, waar u al al uw afbeeldingen hebt, laten wijzen.</p><p>Als u al ergens een bestaande KPhotoAlbum-database en basismap hebt, laat KPhotoAlbum dan naar die map wijzen om deze weer te gaan gebruiken.</p>

en: Image/Video root folder:
nl: Hoofdmap voor afbeeldingen/video's:

en: Folder does not exist, create it?
nl: Map bestaat niet, aanmaken?

en: Could not create folder %1
nl: Kon de map %1 niet aanmaken

en: %1 exists, but is not a folder
nl: %1 bestaat, maar is geen map

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum blijkt niet met ondersteuning voor alle functies te zijn gebouwd. Dit is een lijst met wat er mogelijk ontbreekt: <ul>%1</ul></p> <p>Voor details over hoe dit probleem kan worden opgelost, kies menuoptie <b>Help</b>|<b>Status van KPhotoAlbum-functies</b>.</p>

en: Feature Check
nl: Functionaliteitscontrole

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
nl: Gefeliciteerd: alle dynamische mogelijkheden zijn geactiveerd.

en: Loading Database
nl: Database wordt geladen

en: Loading Main Window
nl: Hoofdvenster wordt geladen

en: Searching for New Files
nl: Naar nieuwe bestanden zoeken

en: <p><b>Delete Your Temporary Demo Database</b></p><p>I hope you enjoyed the KPhotoAlbum demo. The demo database was created in the folder <tt>/tmp</tt>, should it be deleted now? If you do not delete it, it will waste disk space; on the other hand, if you want to come back and try the demo again, you might want to keep it around with the changes you made through this session.</p>
nl: <p><b>Verwijder uw tijdelijke demo-database</b></p> <p>Ik hoop dat u plezier hebt gehad aan uw KPhotoAlbum-demo. De demo-database was aangemaakt in de map <tt>/tmp</tt>. Wilt u deze nu verwijderen? Als u deze niet verwijderd, dan zal hij daar blijven staan en enige schijfruimte in beslag nemen. Echter, als u de database laat staan kunt u hem altijd in een later stadium weer openen.</p>

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
nl: Demo-database verwijderen

en: Do you want to save the changes?
nl: Wilt u de wijzigingen opslaan?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
nl: Wijzigingen opslaan?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
nl: Sommige van de geselecteerde afbeeldingen behoren bij een stapel. Wilt u deze daaruit verwijderen en een compleet nieuwe aanmaken?

[ctx: @title]
en: Stacking problem
nl: Probleem bij stapelen

en: Unknown error, stack creation failed.
nl: Onbekende fout, stack aanmaken is mislukt.

en: Stacking Error
nl: Stacking-fout

en: No item is selected.
nl: Er is geen item geselecteerd.

en: No Selection
nl: Geen selectie

en: Saving...
nl: Bezig met opslaan...

en: Saving... Done
nl: Opslaan... gereed

en: There are no images to be shown.
nl: Er zijn geen afbeeldingen om weer te geven.

en: Limit View to Selection
nl: Weergave beperken tot selectie

en: No images are selected!
nl: Geen afbeeldingen geselecteerd!

en: Generate HTML...
nl: HTML aanmaken...

en: Import...
nl: Importeren...

en: Export/Copy Images...
nl: Afbeeldingen exporteren/kopiëren...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
nl: Selectie verwijderen

en: Remove Tokens...
nl: Tokens verwijderen...

en: Open List of Files...
nl: Lijst met bestanden openen...

en: Annotate Individual Items
nl: Individuele items annoteren

en: Annotate Multiple Items at a Time
nl: Meerdere items tegelijk annoteren

en: Merge Images into a Stack
nl: Afbeeldingen in een stack zetten

en: Remove Images from Stack
nl: Afbeeldingen uit stack verwijderen

en: Set as First Image in Stack
nl: Als eerste afbeelding in een stapel zetten

en: View
nl: Tonen

en: View (In New Window)
nl: Tonen (in nieuw venster)

en: Run Slide Show
nl: Diavoorstelling tonen

en: Run Randomized Slide Show
nl: Dia's in willekeurige volgorde

en: Collapse all stacks
nl: Alle stapels invouwen

en: Expand all stacks
nl: Alle stapels uitbreiden

en: Show &Oldest First
nl: &Oudste als eerste tonen

en: Show &Newest First
nl: &Nieuwste als eerste tonen

en: Sort Selected by Date && Time
nl: Selectie sorteren op datum en tijd

en: Jump to Context
nl: Naar context gaan

en: Lock Images
nl: Afbeeldingen vergrendelen

en: Unlock
nl: Ontgrendelen

en: Lock Away All Other Items
nl: Alle andere items wegzetten

en: Lock Away Current Set of Items
nl: Huidige set items wegzetten

en: Configure Current View
nl: Huidige weergave instellen

en: Tree
nl: Boomstructuur

en: Tree with User Icons
nl: Boomstructuur met gebruikerpictogrammen

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Use natural sort order
nl: Natuurlijke sorteervolgorde gebruiken

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
nl: Tekstballonnen in miniaturenvenster tonen

en: Show Labels in Thumbnails Window
nl: Labels in miniaturenvenster tonen

en: Show Categories in Thumbnails Window
nl: Categorieën in miniaturenvenster tonen

en: Choose Color Scheme
nl: Kleurenschema kiezen

en: Display Images and Videos Not on Disk
nl: Afbeeldingen en video's die niet op schijf staan weergeven

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
nl: Afbeeldingen en video's met onvolledige datums weergeven...

en: Merge duplicates
nl: Duplicaten samenvoegen

en: Refresh Selected Thumbnails and Checksums
nl: Geselecteerde miniaturen en controlesommen vernieuwen

en: Rescan for Images and Videos
nl: Opnieuw naar afbeeldingen en video's zoeken

en: Recreate Exif Search Database
nl: EXIF-database opnieuw aanmaken

en: Read Exif Info from Files...
nl: EXIF-informatie uit bestanden lezen

en: Sort All by Date && Time
nl: Alles sorteren op datum && tijd

en: Automatically Stack Selected Images...
nl: Geselecteerde afbeeldingen automatisch stapelen...

en: Build Thumbnails
nl: Miniaturen aanmaken

en: Statistics...
nl: Statistieken...

en: Mark As Untagged
nl: Als zonder-tag markeren

en: Enable All Messages
nl: Alle berichten activeren

en: Run KPhotoAlbum Demo
nl: KPhotoAlbum-demo starten

en: KPhotoAlbum Feature Status
nl: Status van KPhotoAlbum-functies

en: Show Demo Videos
nl: Demovideo's tonen

en: Show Exif Info and file metadata
nl: EXIF-informatie en bestandsmetagegevens tonen

en: Use next video thumbnail
nl: Volgende videominiatuur gebruiken

en: Use previous video thumbnail
nl: Vorige videominiatuur gebruiken

en: Copy image to ... | Copy images to ...
nl[0]: Afbeelding kopiëren naar ...
nl[1]: Afbeeldingen kopiëren naar ...

en: Link image to ... | Link images to ...
nl[0]: Afbeelding koppelen naar ...
nl[1]: Afbeeldingen koppelen naar ...

en: Auto saving....
nl: Autom. opslaan....

en: Auto saving.... Done
nl: Autom. opslaan... gereed

en: <p>Could not open given index.xml, as the provided folder does not exist.<br />%1</p>
nl: <p>Kon de gegeven index.xml niet openen, omdat de gegeven map niet bestaat.<br />%1</p>

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
nl: <p>Het gegeven index-bestand bestaat niet, wilt u het volgende aanmaken?<br />%1/index.xml</p>

[ctx: @title]
en: Create database
nl: Database aanmaken

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
nl: <p>U hebt een tag ingesteld voor afbeeldingen zonder tag, maar ofwel de tag zelf of zijn categorie bestaat niet in de database.</p><p>Bekijk nog eens tag-instelling zonder tags onder <interface>Instellingen|KPhotoAlbum instellen...|Categorieën</interface></p>

en: General
nl: Algemeen

en: Viewer
nl: Weergave

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
nl: Datumbalk

en: Annotation Dialog
nl: Annotatiedialoog

en: Thumbnail View
nl: Miniaturenweergave

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
nl: <p>Wilt u alle berichten activeren waar u eerder het keuzevakje 'Niet opnieuw tonen' hebt geselecteerd?</p>

[ctx: @title]
en: Reset hidden dialogs
nl: Verborgen dialogen resetten

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum is op een interne fout gestoten (een ontbrekend plugin-menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). Dit geeft aan dat u bent vergeten om een 'make install' te doen. Als u KPhotoAlbum zelf hebt gecompileerd, draai dan 'make install'. Zo niet, rapporteer dit als een bug.</p><p>KPhotoAlbum zal doorgaan, maar het is niet geheel onmogelijk dat het later zal crashen vanwege de ontbrekende 'make install'.</p>

en: Internal Error
nl: Interne fout

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
nl: Met succes gedeelde afbeelding(en). Locatie wordt gekopieerd naar klembord...

en: Successfully shared image(s).
nl: Met succes gedeelde afbeelding(en).

en: Image sharing failed with message: %1
nl: Delen van afbeelding is mislukt met melding: %1

en: Open List of Files
nl: Lijst met bestanden openen

en: You can open a set of files in KPhotoAlbum's database by listing the files here.
nl: U kunt een set bestanden in de database van KPhotoAlbum openen door hier een lijst te maken.

en: No images matching your input were found.
nl: Er kwamen geen afbeeldingen overeen met uw invoer.

en: No Matches
nl: Geen overeenkomsten

en: Rereading Exif information from all images
nl: EXIF-informatie wordt opnieuw ingelezen

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
nl: Breedte miniatuur: %1px (opslaggrootte: %2px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
nl: <p>Kan ffmpeg niet op het systeem vinden</p><p>KPhotoAlbum kan zonder deze geen video-miniaturen en lengtes van video's tonen. Installeer het pakket ffmpeg</p>

en: Video thumbnails are not available
nl: Videominiaturen zijn niet beschikbaar

en: Save the current map settings
nl: De huidige kaartinstellingen opslaan

en: Go to last map position
nl: Ga naar de laatste kaartpositie

en: Show thumbnails
nl: Miniaturen tonen

[ctx: @action to group, as in aggregate thumbnails into clusters]
en: Group adjacent thumbnails into clickable clusters
nl: Naast elkaar liggende miniaturen in aan te klikken clusters groeperen

[ctx: @action Decrease size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Decrease marker size
nl: Grootte van markering verminderen

[ctx: @action Increase size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Increase marker size
nl: Grootte van markering verhogen

en: Map view
nl: Kaartbeeld

en: Settings saved!
nl: Instellingen opgeslagen!

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
nl: <i>Coördinaten uit de afbeeldingen worden geladen ...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
nl: <i>Deze afbeelding bevat geen geografische coördinaten.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
nl: <i>Sommige van de geselecteerde afbeeldingen bevatten geen geografische coördinaten.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
nl: <i>Zoeken naar geografische coördinaten.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
nl: <i>Geen van de geselecteerde afbeeldingen bevatten geografische coördinaten.</i>

en: Share
nl: Delen

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
nl: Dit pictogram geeft aan of KPhotoAlbum is verbonden met een android-apparaat.
    Klik op het pictogram om het luisteren naar clients in het lokale netwerk (lan) in of uit te schakelen.
    Als het lokale netwerk geen broadcast pakketten tussen de android-client en KPhotoAlbum toestaat, klik dan rechts op het pictogram en specificeer het adres van het android apparaat.
    De android-client kan gedownload worden vanaf Google Play.

en: Android device address:
nl: Adres van android apparaat:

en: Unable to bind to socket
nl: Kan niet verbinden met socket

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
nl: Kan niet naar Android verbindingen op afstand luisteren. Dit wordt waarschijnlijk veroorzaakt omdat u een andere KPhotoAlbum toepassing actief hebt.

en: Invalid Version
nl: Ongeldige versie

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
nl: Verschillende versies tussen client op afstand en KPhotoAlbum op het bureaublad.
    Protocolversie op het bureaublad: %1
    Protocolversie van client op afstand: %2

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
nl: Filteren ... (%1)

en: Remove birthday
nl: Verjaardag verwijderen

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
nl: Stel de geboortedata voor items (zeg mensen) hier in en zie dan hun leeftijd bij het bekijken van de afbeeldingen.

en: Name
nl: Naam

en: Birthday
nl: Verjaardag

en: Birthday of %1:
nl: Geboortedatum van %1:

en: Enter a date...
nl: Voer een datum in...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
nl: <i>Een item links selecteren om de geboortedatum te bewerken</i>

en: Category Settings
nl: Instellingen voor categorieën

en: New
nl: Nieuw

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Positionable tags:
nl: Te positioneren tags:

en: Tags in this category can be
    associated with areas within images
nl: Tags in deze categorie kunnen geassocieerd
    worden met gebieden in de afbeelding

en: Icon:
nl: Pictogram:

en: Preferred view:
nl: Voorkeurweergave:

en: List View
nl: Lijstweergave

en: List View with Custom Thumbnails
nl: Lijstweergave met aangepaste miniaturen

en: Icon View
nl: Pictogramweergave

en: Icon View with Custom Thumbnails
nl: Pictogramweergave met aangepaste miniaturen

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
nl: <font color='red'>De database heeft niet opgeslagen wijzigingen. Zolang ze niet zijn opgeslagen,<br/>zullen de namen van categorieën niet worden gewijzigd en nieuwe worden toegevoegd.</font>

en: Save the DB now
nl: De DB nu opslaan

en: Settings for category <b>%1</b>
nl: Instellingen voor categorie <b>%1</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
nl: <i>Openstaande wijziging: hernoemen naar "%1"</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
nl: <p>Kan de naam van categorie "%1" niet wijzigen naar "%2":</p><p>"%2" is een speciale categorienaam die gereserveerd is en niet gebruikt kan worden voor een normale categorie.</p>

en: Invalid category name
nl: Ongeldige categorienaam

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
nl: <p>Kan de naam van categorie "%1" niet wijzigen naar "%2":</p><p>Er bestaat al een categorie met deze naam.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
nl: <p>Kan de naam van categorie "%1" niet wijzigen naar "%2":</p><p>Er is een openstaande actie voor wijziging naar categorie "%2". Deze eerst opslaan.</p>

en: Unsaved pending renaming action
nl: Niet-opgeslagen openstaande actie voor hernoemen

en: <p>Do you really want to make "%1" non-positionable?</p><p>All areas linked against this category will be discarded!</p>
nl: <p>Wilt u "%1" niet te positioneren maken?</p><p>Alle gebieden gekoppeld aan deze categorie zullen weggegooid worden!</p>

[ctx: @title]
en: Confirm Action
nl: Actie bevestigen

en: New category
nl: Nieuwe categorie

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
nl: <p>Categorie "%1" verwijderen?</p>

en: Confirm Action
nl: Actie bevestigen

en: <i>Choose a category to edit it</i>
nl: <i>Kies een te bewerken categorie</i>

en: Choose speed over readability for index.xml file
nl: Snelheid boven leesbaarheid verkiezen voor index.xml-bestand

en: Compress backup file
nl: Reservekopiebestand comprimeren

en: Auto save every:
nl: Autom. opslaan elke:

en: Number of backups to keep:
nl: Aantal te bewaren reservekopieën:

en: Infinite
nl: Oneindig

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum kan reservekopieën aanmaken van het index.xml-bestand. Deze kopieën worden opgeslagen als index.xml_1, index.xml~2, etc. Met het spinveld kunt u bepalen hoeveel kopieën er maximaal worden bewaard. KPhotoAlbum zal dan bij het aanmaken van een nieuwe kopie de oudste kopie verwijderen.</p> <p>Het index.xml-bestand kan erg groot worden als u veel afbeeldingen hebt. U kunt dan ruimte besparen door KPhotoAlbum de reservekopieën te laten comprimeren.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum gebruikt een index.xml-bestand als <i>database</i>. Als u zeer veel afbeeldingen hebt kan het lange tijd in beslag nemen om dit bestand te lezen. U kunt deze inleestijd ongeveer met de helft verminderen door dit keuzevakje in te schakelen. Het nadeel is dat het index.xml-bestand minder leesbaar is voor het menselijk ook.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
nl: EXIF/IPTC-informatie om te tonen in de weergave

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
nl: EXIF/IPTC-informatie om te tonen in de EXIF-dialoog

en: Character set for image metadata:
nl: Tekenreeks voor metagegevens van de afbeelding:

en: New File Searches
nl: Zoeken naar nieuwe bestanden

en: Search for new images and videos on startup
nl: Nieuwe afbeeldingen en video's opzoeken bij programmastart

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
nl: Bestandsextensies negeren bij zoeken naar nieuwe afbeeldingen en video's

en: Skip symbolic links when searching for new images
nl: Symbolische koppelingen overslaan bij zoeken naar nieuwe afbeeldingen

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
nl: RAW-bestanden niet lezen als er een overeenkomstig JPEG/TIFF-bestand bestaat

en: Directories to exclude from new file search:
nl: Mappen die uitgezonderd moeten worden van het nieuwe zoeken:

en: <p>Specify a comma-separated list of folder names to ignore.</p><p>For example, specifying "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" here will cause KPhotoAlbum to ignore these two folder names in any folder when searching for new images.</p>
nl: <p>Een kommagescheiden lijst specificeren met te negeren mapnamen.</p><p>Bijvoorbeeld, hier specificeren van "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" zal zorgen dat KPhotoAlbum deze twee namen van mappen zal negeren in elke map bij zoeken naar nieuwe afbeeldingen.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
nl: <p>KPhotoAlbum kan naar nieuwe afbeeldingen zoeken tijdens de start van het programma. Dit neemt echter de nodige tijd in beslag. In plaats daarvan kunt u ook zelf aangeven of KPhotoAlbum moet zoeken naar nieuwe afbeeldingen. Selecteer hiervoor menuoptie <b>Onderhoud -> Opnieuw naar afbeeldingen zoeken</b>.</p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
nl: <p>KPhotoAlbum zoekt normaal naar nieuwe afbeeldingen en video's via hun bestandsextensie. Als deze optie is geactiveerd zullen <em>alle</em> bestanden niet in de database noch in de lijst met blokkeringen worden gecontroleerd op hun Mime-type, onafhankelijk van hun extensie. Dit zal aanzienlijk meer tijd vergen dan het zoeken van bestanden via de extensie!</p>

en: <p>KPhotoAlbum attempts to read all image files whether actual files or symbolic links. If you wish to ignore symbolic links, check this option. This is useful if for some reason you have e.g. both the original files and symbolic links to these files within your image folder.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum probeert alle afbeeldingsbestanden te lezen of dit nu echte bestanden zijn of symbolische koppelingen. Als u symbolische koppelingen wilt negeren, activeer dan deze optie. Dit is nuttig als om een of andere reden zowel originele bestanden en symbolische koppelingen naar deze bestanden in uw map met afbeeldingen.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum kan een aantal raw-formaten lezen. Sommige camera's slaan de foto's op in raw-formaat en een overeenkomende JPEG- of TIFF-afbeelding. Hierdoor zullen afbeeldingen dubbel worden opgeslagen in KPhotoAlbum. Als u deze optie inschakelt zal KPhotoAlbum de raw-bestanden waarvoor een overeenkomend afbeeldingsbestand bestaat niet lezen.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
nl: <p>Hier gedefinieerde mappen (gescheiden door een komma <tt>,</tt>) worden overgeslagen bij het zoeken naar nieuwe foto's. Mappen met miniaturen van verschillende hulpmiddelen zouden hier geconfigureerd moeten zijn. Bijv. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
nl: Instellingen voor versiedetectie

en: Try to detect multiple versions of files
nl: Probeer meervoudige versies van bestanden te detecteren

en: File versions search regexp:
nl: Regexp voor versiezoeken van bestand:

en: Original file replacement text:
nl: Vervangingstekst voor oorspronkelijk bestand:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
nl: Verplaats metagegevens (dwz. verwijder tags uit het origineel)

en: Automatically stack new versions of images
nl: Nieuwe versies van afbeeldingen automatisch stapelen

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
nl: <p>Als KPhotoAlbum zoekt naar nieuwe bestanden en een bestand vindt dat overeenkomt met de <i>regexp voor gewijzigd bestand zoeken</i> dan wordt er aangenomen dat er een originele versie van de afbeeling kan bestaan. Het regexp-patroon zal worden vervangen door de <i>originele bestandsvervanging</i> tekst en als dat bestand bestaat, zal daarmee geassocieerde metagegevens (categorie-informatie, waarderingen, etc.) worden gekopieerd of verplaatst van het originele bestand naar het nieuwe.</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
nl: <p>Een reguliere expressie in perl die overeen zou moeten komen met een gewijzigd bestand. <ul><li>Een punt komt overeen met een enkel teken (<tt>\.</tt> komt overeen met een punt)</li> <li>U kunt aantallen gebruiken <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt> of u kunt meervoudige overeenkomsten hebben met een expressie door accolades te gebruiken (bijv. <tt>e{0,1}</tt> komt overeen met 0 of 1 overeenkomsten met het teken "e").</li> <li>U kunt delen van de expressie groeperen met haakjes.</li> </ul>Voorbeeld: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
nl: <p>Een tekenreeks die wordt gebruikt om de overeenkomst te vervangen uit de <i>Regexp voor Bestandsversies zoeken </i>. Dit kan een met puntkomma (<tt>;</tt>) gescheiden lijst zijn. Elke tekenreeks wordt gebruikt om de overeenkomst te vervangen in de naam van het nieuwe bestand totdat een origineel bestand is gevonden of we uit opties lopen.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
nl: <p>De tags uit het originele bestand worden verplaatst naar het nieuwe bestand. Op deze manier krijgt alleen de laatste versie van een afbeelding de tags.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
nl: <p>Als deze optie is geactiveerd worden nieuwe versies van een afbeelding automatisch gestapeld en bovenaan de stapel geplaatst. Op deze manier wordt de nieuwe afbeelding getoond wanneer de stapel in een ingevouwen status is - de standaard status in KPhotoAlbum.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
nl: Bestand kopiëren en met een externe applicatie openen

en: Copy file search regexp:
nl: Regexp voor bestand zoeken kopiëren:

en: Copy file replacement text:
nl: Bestandvervangingstekst kopiëren:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum kan een kopie van een afbeelding maken alvorens deze te openen met een externe toepassing. Deze configuratie definieert hoe het nieuwe bestand wordt genoemd.</p><p>De reguliere expressie definieert het deel van de originele bestandsnaam die wordt vervangen door de <i>vervangingstekst</i>. Bijv. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> en vervangingstekst <i>"-mod.\1"</i> zou test.jpg kopiëren naar test-mod.jpg en het nieuwe bestand openen in de geselecteerde toepassing.</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
nl: EXPERIMENTEEL: Stem laden van nieuwe afbeelding af voor de beste prestaties.

en: Type of media on which your images are stored.
nl: Type medium waarop uw afbeeldingen zijn opgeslagen.

en: Hard Disk
nl: Harde schijf

en: Network
nl: Netwerk

en: Slow PCIe/NVMe
nl: Langzame PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
nl: Snelle PCIe/NVMe

en: Manual Settings
nl: Handmatige instellingen

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
nl: <p>Stem laden van nieuwe afbeelding af voor de beste prestaties gebaseerd op de opslag waarop uw afbeeldingendatabase verblijft.  Als uw afbeeldingendatabase verblijft op meerdere media, kies het langzaamste gebruikte type medium.</p><p>Gebruik handmatige instellingen om details te configureren van hoe het laden wordt uitgevoerd.</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
nl: MD5-controlesom berekenen terwijl afbeeldingen vooraf worden geladen

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
nl: <p>MD5-controlesom berekenen terwijl afbeeldingen vooraf worden geladen. Dit werkt goed als de opslag erg snel is, zoals een NVMe-apparaat. Als de opslag traag is, zal dit de prestatie verslechteren omdat de berekening ervan langer moet wachten om de afbeeldingen vooraf te laden.</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
nl: Aantal te gebruiken threads voor vooraf laden (scouting) van afbeeldingen

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
nl: <p>Aantal te gebruiken threads voor vooraf laden van afbeeldingen om ze in geheugen te hebben wanneer controlesommen worden berekend.  Dit zou in het algemeen hoger ingesteld moeten zijn voor snellere opslag, maar niet meer dan het aantal kernen in uw CPU. Standaard is 1, wat goed werkt voor mechanische vaste schijven.</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
nl: Aantal te gebruiken threads voor vooraf laden van miniaturen (scouting) van afbeeldingen

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
nl: <p>Aantal te gebruiken threads voor vooraf laden voordat miniaturen worden gemaakt. Normaal zou dit ingesteld zijn op 1; de uitzondering kan zijn als u erg snelle opslag hebt.</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
nl: Aantal te gebruiken threads voor maken van miniaturen

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
nl: <p>Aantal te gebruiken threads voor maken van miniaturen.  Indien ingesteld op 0 zal dit automatisch ingesteld worden op één minder dan het aantal kernen, minstens één en niet meer dan drie.  Als u snelle opslag hebt en een CPU met veel kernen, zou u kunnen profiteren van een instelling op een hogere waarde.</p><p>KPhotoAlbum moet opnieuw gestart worden om wijzigingen effect te laten hebben.</p>

en: Loading New Images
nl: Nieuwe afbeeldingen laden

en: Trust image dates:
nl: Afbeeldingdatums overnemen:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
nl: Altijd

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
nl: Vragen

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
nl: Nooit

en: Use Exif orientation information
nl: EXIF-informatie voor oriëntatie gebruiken

en: Use Exif description
nl: EXIF-beschrijving gebruiken

en: Strip out camera generated default descriptions
nl: Streep de door de camera gemaakte standaard beschrijvingen weg

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
nl: De ingebedde miniatuur gebruiken in het RAW-bestand of halfgrootte RAW

en: Required size for the thumbnail:
nl: Vereiste grootte van de miniatuur:

en: Show histogram
nl: Histogram tonen

en: Use linear scale for histogram
nl: Lineaire schaal gebruiken voor histogram

en: Size of histogram columns in date bar:
nl: Grootte van histogramvakken in datumbalk:

en: Show splash screen
nl: Opstartscherm tonen

en: Listen for Android devices on startup
nl: Bij programmastart luisteren naar Android apparaten

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum zal proberen de afbeeldingsgegevens van de EXIF-informatie in de afbeelding te lezen. Als dat mislukt zal het de datum uit de tijdaanduiding van het bestand halen.</p><p>Deze informatie is echter onjuist als de afbeelding was ingescand (u wilt immers de datum waarop de foto is genomen, niet de datum van de scan).</p> <p>Als u alleen afbeeldingen scant, in tegenstelling tot soms een digitale camera gebruiken, antwoord dan met <b>Nee</b>. Als u nooit afbeeldingen inscant, antwoord dan met <b>Ja</b>. Antwoord anders met <b>Vragen</b>. U kunt dan bij elke sessie beslissen of de afbeeldingen afkomstig zijn van de scanner of de camera.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
nl: <p>JPEG-afbeeldingen kunnen informatie bevatten over rotatie. Als u een reden hebt om deze informatie niet te gebruiken, deselecteer dan dit keuzevakje.</p> <p>Opmerking: uw digitale camera maakt mogelijk deze informatie niet aan.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
nl: <p>JPEG-afbeeldingen kunnen een beschrijving bevatten. Met dit keuzevakje kunt u bepalen of u dit wilt gebruiken als standaardbeschrijving van uw foto's.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
nl: Geef het opstartscherm van KPhotoAlbum weer tijdens het opstarten

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
nl: <p>KPhotoAlbum kan uw afbeeldingen op Android apparaten tonen. KPhotoAlbum zal automatisch koppelen met de app op Android. Dit vereist echter dat KPhotoAlbum op uw bureaublad luistert naar multicast berichten. Activeren van dit keuzevakje maakt dat KPhotoAlbum dat automatisch doet bij opstarten. Alternatief kunt u klikken op het pictogram voor de verbinding in de statusbalk om het luisteren te starten.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
nl: <p>Sommige camera's slaan automatisch algemeen commentaar op in elke afbeelding. Dit commentaar kan automatisch genegeerd worden.</p><p>Voer het commentaar in dat u wilt negeren in het invoerveld, een per regel. Ga na dat het exacte commentaar is toegevoegd, inclusief alle witruimte.</p>

en: File Searching & Versions
nl: Zoeken naar bestanden en hun versies

en: Categories
nl: Categorieën

en: Birthdays
nl: Verjaardagen

en: Tag Groups
nl: Groepen tags

en: Exif/IPTC Information
nl: EXIF/IPTC-informatie

en: Database Backend
nl: Databasebackend

[ctx: @title:window]
en: Settings
nl: Instellingen

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
nl: Categorieën en groepen

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
nl: <strong>Een groep aan de linkerkant selecteren om er tags aan toe te voegen</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
nl: <strong>Er wachten niet-opgeslagen wijzigingen in de categoriepagina's.<nl> Eerst de wijzigingen opslaan alvorens aan groepen tags te werken.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
nl: Groep toevoegen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
nl: Groep "%1" hernoemen

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
nl: Groep "%1" verwijderen

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
nl: Tags in groep "%1" van categorie "%2"

[ctx: @title:window]
en: New Group
nl: Nieuwe groep

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
nl: Groepsnaam:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
nl: <p>De groep "%1" bestaat al.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
nl: Kan groep niet toevoegen

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
nl: Groep hernoemen

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
nl: Nieuwe groepsnaam:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
nl: <para>Kan groep "%1" niet hernoemen naar "%2": "%2" bestaat al in categorie "%3"</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
nl: <para>Groep "%1" verwijderen?</para><para>Subcategorieën van deze groep zullen verplaatst worden naar de supercategorie van "%1" ("%2").<nl/> Alle andere lidmaatschappen van de subcategorieën zullen intact blijven.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
nl: <para>Groep "%1" verwijderen?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
nl: Groep verwijderen

en: &Delete
nl: Verwij&deren

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
nl: Hernoem "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
nl: Verwijder "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
nl: Nieuwe tagnaam

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
nl: Tagnaam:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
nl: <para>Wilt u "%1" verwijderen?</para><para>Het verwijderen van het item zal ook alle bijhorende informatie verwijderen uit alle afbeeldingen die het item bevatten</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
nl: %1 verwijderen?

en: Tooltip preview image size:
nl: Grootte van afbeeldingsvoorbeeld in tekstballon:

en: No Image Preview
nl: Geen voorbeeld

en: Thumbnail image size:
nl: Grootte miniatuurafbeelding:

en: Build thumbnails on demand
nl: Miniaturen aanmaken op aanvraag

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
nl: Verhouding van tabelcellen voor miniaturen:

en: Space around cells:
nl: Ruimte rond cellen:

en: Display grid around thumbnails
nl: Raster rond miniaturen weergeven

en: Display labels in thumbnail view
nl: Tekst tonen in miniaturenweergave

en: Display categories in thumbnail view
nl: Categorieën tonen in miniaturenweergave

en: Threshold for automatic thumbnail view:
nl: Drempel voor automatische miniaturenweergave:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
nl: <p>Als u menuoptie <b>Instellingen-&gt;Tekstballonnen op afbeeldingen tonen</b> selecteert in de miniaturenweergave, dan zult u een kleine tekstballon zien met informatie over de miniaturen. Dit venster bevat ook een kleine voorbeeldafbeelding. Deze optie bepaalt de grootte van die afbeelding.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
nl: <p>Grootte van miniatuur afbeeldingen. Bij het hier wijzigen van de grootte van miniaturen wordt het opnieuw bouwen van de database van miniaturen gestart.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
nl: <p>Als dit is ingesteld worden miniaturen op aanvraag gebouwd. Bij het bladeren door de database van uw afbeeldingen worden alleen die miniaturen gebouwd die echt nodig zijn. Dit betekent, dat wanneer u de grootte van miniaturen verandert, KPhotoAlbum blijft reageren zelfs als u heel veel afbeeldingen hebt.</p><p>Als dit niet is ingesteld zal KPhotoAlbum altijd de miniaturen voor alle afbeeldingen bouwen zodra dat mogelijk is. Dit betekent dat wanneer nieuwe afbeeldingen worden gevonden, KPhotoAlbum onmiddellijk miniaturen hiervoor zal bouwen en zult u later geen vertraging bij het bladeren.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
nl: <p>Kies de verhouding van de cellen die de miniaturen bevatten.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
nl: <p>Hoe dik de celrand dient te zijn.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
nl: <p>Als u een raster rond uw miniaturen wilt laten weergeven, selecteer dan deze optie.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
nl: <p>Schakel deze optie in om de basisnaam van het bestand onder de miniaturen te tonen in de miniaturenweergave.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
nl: <p>Schakel deze optie in om de categorie voor het bestand onder de miniaturen te tonen in de miniaturenweergave.</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
nl: <p>Als u deze optie activeert, dan zal de miniatuurweergave worden getoond als het aantal afbeeldingen waar u naar toe bent gebladerd onder het aantal komt dat u hier hebt opgegeven. Het alternatief is doorgaan met het weergeven van de browser totdat u op de knop <i>Afbeeldingen tonen</i> klikt.</p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
nl: Als hier een tag is geselecteerd, zal het automatisch toegevoegd worden aan nieuwe afbeeldingen (zonder tag), zodat ze gemakkelijk gevonden kunnen worden. Deze zal verwijderd worden zodra de afbeelding een annotatie heeft gekregen.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
nl: De tag voor afbeeldingen zonder tag als een normale tag tonen

en: None Selected
nl: Geen geselecteerd

en: New tag added
nl: Nieuwe tag toegevoegd

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
nl: <p>De nieuwe tag "%1" toegevoegd aan de categorie "%2" en zal nu gebruikt worden voor afbeeldingen zonder tags.</p><p>Nu opslaan, zodat deze tag zal worden opgeslagen in de database. Anders gaat deze verloren en krijgt u een andere fout over deze tag die niet aanwezig is bij de volgende keer starten.</p>

en: <h1>Choose a Video Player</h1>
nl: <h1>Een videospeler kiezen</h1>

en: <html><p>Unfortunately, there is no video player which just works out of the box for everyone.</p><p>KPhotoAlbum therefore comes with three different back-ends, choose the one that works the best for you</p><p><b>VLC</b> seems to be the best supported video player back-end, meaning it can play most video formats. It has one drawback though, it requires X11. If you use Wayland, then you will find that the videos shows up in a window of their own, and in this case VLC is likely not a very good fit for you. If on the other hand you do use X11 then VLC is likely your best choice.</p><p>Traditionally KPhotoAlbum has been using <b>Phonon</b> as the video player back-end. We've unfortunately seen it crash on many different video formats - possibly because our system wasn't correctly configured. If this is the case for you (and you can't use VLC), then try the <b>QtAV</b> back-end, which seems to support a lot of formats (everything we threw at it). <b>QtAV</b> unfortunately also has a drawback - it seems to get slightly out of sync between video and audio.</p><p><b><font color=red>You can at any time change the backend from Settings -> Viewer</font></b></p></html>
nl: <html><p>Er zijn helaas geen videospelers die voor iedereen gewoon werken werken.</p><p>KPhotoAlbum komt daarom met drie verschillende back-ends, kies diegene die het best voor u werkt</p><p><b>VLC</b> lijkt de best ondersteunde videospelerback-end te zijn, wat betekent dat het de meeste videoformaten kan afspelen. Het heeft echter één nadeel, het vereist X11. Als u Wayland gebruikt, zult u uitvinden dat de video's in een venster op zich verschijnen en in dit geval past VLC waarschijnlijk niet erg goed bij u. Als u aan de andere kant X11 gebruikt dan is VLC is waarschijnlijk uw beste keuze.</p><p>Traditioneel gebruikte KPhotoAlbum <b>Phonon</b> als de videospelerback-end. Helaas hebben we het zien crashen op veel verschillende videoformaten - mogelijk omdat ons systeem niet juist was geconfigureerd. Als dat het geval voor u was (en u kunt VLC niet gebruiken), probeer dan de <b>QtAV</b> back-end, die heel wat formaten lijkt te ondersteunen (alles wat we er in stopten). <b>QtAV</b> heeft echter ook een nadeel - het lijkt een beetje de synchronisatie tussen video en geluid te verliezen.</p><p><b><font color=red>U kunt op elk moment de backend uit Instellingen -> Viewer wijzigen</font></b></p></html>

en:  (NOT AVAILABLE)
nl:  (NIET BESCHIKBAAR)

en: <html><h1>Missing back-end</h1>The back-ends which are not available are due to the system configuration at compile time of KPhotoAlbum. If you compiled KPhotoAlbum yourself, then search for the developer packages of the back-ends. If you on the other hand got KPhotoAlbum from your system, then please talk to the maintainer of the package.</html>
nl: <html><h1>Ontbrekende back-end</h1>De niet beschikbare back-ends zijn dat vanwege de systeemconfiguratie bij het compileren van KPhotoAlbum. Als u KPhotoAlbum zelf hebt gecompileerd, zoek dan naar de ontwikkelpakketten van de back-ends. Als u aan de andere kant KPhotoAlbum uit uw systeem kreeg, neem dan contact op met de onderhouder van het pakket.</html>

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Unconfigured video backend
nl: Niet geconfigureerde videobackend

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Phonon video backend
nl: Videobackend Phonon

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: QtAV video backend
nl: Videobackend QtAV

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: VLC video backend
nl: Videobackend VLC

en: Not Configured
nl: Niet geconfigureerd

en: Running Slide Show From Thumbnail View
nl: Diavoorstelling van miniatuurweergave loopt

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
nl: Afbeeldingen en video's van miniatuurweergave worden getoond

en: Slideshow interval:
nl: Interval diavoorstelling:

en: Image cache:
nl: Afbeeldingscache:

en: Standard size in viewer:
nl: Standaardgrootte in weergave:

en: Full Viewer Size
nl: Volledige grootte van weergave

en: Natural Image Size
nl: Natuurlijke afbeeldingsgrootte

en: Natural Image Size If Possible
nl: Natuurlijke grootte indien mogelijk

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
nl: <p>Zet de standaardgrootte voor de afbeeldingen in de weergave.</p> <p><b>Volledige weergavegrootte</b> geeft aan dat de afbeelding zal worden vergroot of verkleind tot de afmeting van het weergavevenster.</p> <p><b>Natuurlijke afbeeldingsgrootte</b> geeft aan dat de afbeelding op ware grootte zal worden getoond.</p> <p><b>Natuurlijke afbeeldingsgrootte indien mogelijk</b> geeft aan dat de afbeelding op ware grootte zal worden getoond als het in het venster past. Anders zal het worden verkleind tot de venstergrootte.</p>

en: Scaling algorithm:
nl: Schalingsalgoritme:

en: Fastest
nl: Snelste

en: Best
nl: Beste

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
nl: <p>Bij het weergeven van afbeeldingen voert KPhotoAlbum normaliter vloeiende schaling uit op de afbeelding. Als deze optie is uitgeschakeld zal KPhotoAlbum een snellere, maar minder vloeiende schaalmethode.</p>

en: Video Backend:
nl: Videobackend:

en: Launch in full screen
nl: Opstarten in volledig scherm

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
nl: Filterwerkbalk

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
nl: Filter omschakelen

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
nl: Op <shortcut>Escape</shortcut> drukken om filter te wissen.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
nl[0]: Weergave filteren op waardering: %1 ster
nl[1]: Weergave filteren op waardering: %1 sterren

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
nl: Hint: <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> gebruiken om een filter voor dat token om te schakelen.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
nl: <p><b>Miniaturen opnieuw sorteren?</b></p> <p>Door afbeeldingen naar andere plekken in de miniatuurweergave te slepen kunt u ze ordenen. Dit is handig als u bijvoorbeeld niet de exacte datums van de afbeeldingen weet. Maar als de afbeeldingen een juiste tijdaanduiding bevatten, dan kunt u beter gebruik maken van <b>Onderhoud -&gt; Alles sorteren op datum en tijd</b> of <b>Beeld -&gt; Geselecteerde sorteren op datum en tijd</b>.</p>

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
nl: Miniaturen opnieuw sorteren

en: Error Deleting Files
nl: Fout bij verwijderen van bestanden

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
nl: '%1' kan niet worden gekopieerd naar '%2'.

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
nl: Het aanmaken van map '%1' voor de demo is mislukt.

en: <b>File Name: </b>
nl: <b>Bestandsnaam: </b>

en: <b>Date: </b>
nl: <b>Datum: </b>

[ctx: short for: x megapixels]
en:  (%1MP)
nl:  (%1Mpx)

en: <b>Image Size: </b>
nl: <b>Afbeeldingsgrootte: </b>

en: <b>Description: </b>
nl: <b>Beschrijving: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: %1 dagen

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
nl[0]: 1 dag geleden
nl[1]: %1 dagen

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
nl[0]: 1 maand
nl[1]: %1 maanden

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
nl[0]: 1 maand
nl[1]: %1 maanden geleden

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
nl[0]: 1 jaar
nl[1]: %1 jaren

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
nl[0]: 1 jaar
nl[1]: %1 jaren geleden

[ctx: @title]
en: Assign Macro
nl: Macro toekennen

en: Select item for macro key <b>%1</b>
nl: Item selecteren voor macrotoets <b>%1</b>

en: Tag Item
nl: Tagitem

en: Select tag for image
nl: Tag voor afbeelding selecteren

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
nl: Categorieafbeelding instellen

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
nl: Categorie:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
nl: Huidige afbeelding:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
nl: Nieuwe afbeelding:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
nl: Instellen

en: Insufficient color depth for this filter
nl: Onvoldoende kleurdiepte voor dit filter

en: Show the geographic position of this image on a map
nl: Toon de geografische positie van deze afbeelding op een kaart

en: Error playing media
nl: Fout bij afspelen van medium

en: Failed to set up video playback
nl: Instellen van video afspelen is mislukt

en: Failed to set up video playback (renderer wasn't created)
nl: Instellen van video afspelen is mislukt (er is geen renderer aangemaakt)

en: Failed to set up video playback (widget wasn't created)
nl: Instellen van video afspelen is mislukt (er is geen widget aangemaakt)

en: Type name of category and item
nl: Naam van categorie en item intypen

en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen

en: Key
nl: Toets

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear assignment
nl: Toekenning wissen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
nl: Dialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
nl: Tekstlabel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
nl: Nieuwe tag toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
nl: Titel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Existing Assignments
nl: Bestaande toekenningen

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
nl: Als eerste afbeelding in een stapel zetten

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
nl: Afbeelding kopiëren naar ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Link image to ...
nl: Afbeelding koppelen naar ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
nl: Sluiten

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
nl: Draaien

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
nl: Rechtsom draaien

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
nl: Omkeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
nl: Linksom draaien

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
nl: Overslaan

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
nl: Eerste

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
nl: Laatste

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
nl: Volgende

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
nl: 10 vooruit

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
nl: 100 vooruit

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
nl: 1000 vooruit

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
nl: Vorige

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
nl: 10 terug

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
nl: 100 terug

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
nl: 1000 terug

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
nl: Afbeelding verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
nl: Afbeeldingen uit de getoonde lijst verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
nl: Zoomen

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
nl: Inzoomen

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
nl: Volledige weergave

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
nl: Pixels voor pixelweergave

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
nl: Volledig scherm aan/uit

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
nl: Diavoorstelling starten

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
nl: Sneller

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
nl: Langzamer

en: File not available
nl: Bestand niet beschikbaar

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
nl: Afspelen

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
nl: Pauzeren

en: locked
nl: vergrendeld

en: annotating
nl: annoteren

en: tokenizing
nl: van token voorzien

en: Change display mode to %1
nl: Weergavemodus wijzigen naar %1

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
nl: Diavoorstelling wordt beëindigd

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
nl: Diavoorstelling stoppen

[ctx: OSD for slideshow]
en: Starting Slideshow<br/>%1 makes the slideshow faster<br/>%2 makes the slideshow slower
nl: Diavoorstelling wordt opgestart<br/>%1 maakt de diavoorstelling sneller<br/>%2 - maakt de diavoorstelling langzamer

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
nl: Afbeeldingsbeschrijving bewerken

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
nl: Afbeeldingsbeschrijving

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
nl: Spoelen

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
nl: 10 minuten achteruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
nl: 1 minuut achteruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
nl: 10 seconden achteruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
nl: 1 seconde achteruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
nl: 100 milliseconden achteruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
nl: 100 milliseconden vooruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
nl: 1 seconde vooruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
nl: 10 seconden vooruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
nl: 1 minuut vooruit

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
nl: 10 minuten vooruit

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
nl: Stoppen

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
nl: Huidig frame in miniaturenweergave gebruiken

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
nl: Herstarten

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
nl: Alle filters verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
nl: Grijsschaalfilter toepassen

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
nl: Filter voor het het uitrekken van het contrast toepassen

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
nl: Filter voor het gladder maken van het histogram toepassen

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
nl: Monochroomfilter toepassen

en: <p>It seems that KPhotoAlbum previously crashed during video playback. On some platforms, this is a common problem with some video players.</p><p>Press <i>Continue</i> to let KPhotoAlbum try a different backend...</p>
nl: <p>Het schijnt dat KPhotoAlbum eerder is gecrasht tijdens afspelen van video. Op sommige platformen is dit een algemeen probleem met sommige videospelers.</p><p>Druk op <i>Doorgaan</i> om KPhotoAlbum een andere backend te laten proberen...</p>

en: <p>Video backend that was interrupted: <tt>%1</tt></p><p>Video backend that will be used instead: <tt>%2</tt></p>
nl: <p>Videobackend die onderbroken was: <tt>%1</tt></p><p>Videobackend die in plaats daarvan gebruikt zal worden: <tt>%2</tt></p>

en: <p>KPhotoAlbum has tried out all available video backends, but every one crashed at some point.</p><p>Crash detection is now turned off.</p>
nl: <p>KPhotoAlbum heeft alle beschikbare videobackends geprobeerd, maar allemaal zijn op een bepaald punt gecrasht.</p><p>Crashdetectie is nu uitgeschakeld.</p>

en: Annotate
nl: Annotatie maken

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
nl: Annotatiedialoog

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
nl: Tag toevoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
nl: Gegevens van vorige afbeelding kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
nl: Beschrijving bewerken

en: Annotation Mode
nl: Annotatiemodus

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
nl: Vergrendeld

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
nl: Tags toekennen

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
nl: Tokens toekennen

en: Show...
nl: Tonen...

en: Show
nl: Tonen

en: Show Info Box
nl: Informatie tonen

en: Show Label
nl: Label tonen

en: Show Description
nl: Beschrijving tonen

en: Show Date
nl: Datum tonen

en: Show Time
nl: Tijd tonen

en: Show Filename
nl: Bestandsnaam tonen

en: Show Exif
nl: EXIF tonen

en: Show Image Size
nl: Afbeeldingsgrootte tonen

en: Show Rating
nl: Waardering tonen
