kphotoalbum - en to pl translation catalogue (1022 entries)

en: Tag is already used for another area
pl: Znacznik jest już używany dla innego obszaru

en: tomorrow
pl: jutro

en: today
pl: dzisiaj

en: yesterday
pl: wczoraj

en: Description
pl: Opis

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
pl: (Masz różne opisy dla poszczególnych obrazów, ustawienia tekstu tutaj zastąpi je wszystkie)

en: Label and Dates
pl: Etykieta i daty

en: Image Preview
pl: Podgląd obrazu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
pl: <para>Opis dla obrazu.</para><para>Jeśli w <interface>Ustawienia|Ustawienia KPhotoAlbum...|Ogólne</interface> włączone jest <emphasis>Użyj opisu Exif </emphasis> to opis osadzony w informacjach o obrazie Exif zostanie zaimportowany do tego pola, jeśli będzie dostępny.</para>

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Map
pl: Mapa

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
pl: Element interfejsu mapy umożliwia namierzenie miejsca zrobienia zdjęcia, jeśli w informacjach Exif zawarte są współrzędne geograficzne.

en: Revert This Item
pl: Odrzuć ten element

en: Clear Form
pl: Wyczyść formularz

en: Options...
pl: Ustawienia...

en: &Done
pl: &Ukończono

en: Continue &Later
pl: Kontynuuj &później

[ctx: @action:button]
en: &Search
pl: &Znajdź

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Label
pl: Etykieta

en: Date:
pl: Data:

en: Time:
pl: Czas:

en: Use Fuzzy Date
pl: Użyj daty rozmytej

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
pl: <para>W KPhotoAlbum, obrazy mogą mieć albo dokładną datę i czas, albo <emphasis>rozmytą</emphasis> datę, która określa coś co wydarzyło się podczas określonego przedziału czasu. Obrazy tworzone przez kamery cyfrowe zazwyczaj mają dokładną datę.</para><para> Jeśli nie wiesz dokładnie, kiedy zrobiono zdjęcie (np. jeśli zdjęcie pochodzi z aparatu analogowego), ustaw <interface>Użyj daty rozmytej</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
pl: Minimalnie megapikseli:

en: Maximum megapixels:
pl: Maksymalnie megapikseli:

en: Rating:
pl: Ocena:

en: Rating search mode:
pl: Tryb wyszukiwania oceny:

en: File Name Pattern:
pl: Wzorzec nazwy pliku:

en: File Name Pattern
pl: Wzorzec nazwy pliku

en: Search only for RAW files
pl: Znajdź tylko pliki RAW

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
pl: Przypisy (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
pl: Znajdź

en: Done
pl: Ukończono

[ctx: @title:window]
en: Annotations
pl: Przypisy

en: Configure Window Layout...
pl: Ustawienia układu okna...

en: Save Current Window Setup
pl: Zachowaj obecne ustawienia okna

en: Reset layout
pl: Wyzeruj układ

en: Sort Alphabetically (Tree)
pl: Uszereguj alfabetycznie (Drzewo)

en: Sort Alphabetically (Flat)
pl: Uszereguj alfabetycznie (Zwyczajnie)

en: Sort by Date
pl: Uszereguj wg daty

en: Match Tags from the First Character
pl: Dopasuj znaczniki od pierwszego znaku

en: Match Tags from Word Boundaries
pl: Dopasuj znaczniki od granic słów

en: Match Tags Anywhere
pl: Dopasuj znaczniki gdziekolwiek

en: Show Only Selected Ctrl+S
pl: Pokaż tylko zaznaczone Ctrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
pl: <p>Nie można zapisać układu okna.</p>Nie można otworzyć pliku %1 ze względu na następujący błąd: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
pl: <p>Nie można zapisać układu okna.</p>Nie można zapisać pliku %1 ze względu na następujący błąd: %2

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
pl: <p>Zmieniono niektóre opisy. Czy na pewno porzucić wszystkie poprzednie zmiany dla każdego zmienionego pliku?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
pl: Czy porzucić zmiany?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
pl: <p>Właśnie otworzyłeś okno szukania zaawansowanego. Aby wykorzystać w pełni możliwości tej funkcji zapoznaj się z podręcznikiem na stronie <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">o szukaniu zaawansowanym</a>.</p><p>To okno służy też do wpisywania informacji o obrazach. Dodatkowe porady o tej funkcji znajdziesz<a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">tutaj</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
pl: <p>Właśnie otworzyłeś jedno z najważniejszych okien w KPhotoAlbumie. Zawiera ono wiele funkcji przygotowanych do szybkiego użycia.</p><p>Gorąco polecamy zapoznanie się z <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">krótką dokumentacją</a> tego okna</p>

en: Sort Most Recently Used
pl: Uszereguj według ostatnio używanych

en: Toggle Sorting
pl: Przełącz sortowanie

en: Toggle Showing Selected Items Only
pl: Przełącz pokazywanie tylko zaznaczonych

en: Annotate Next
pl: Opisz następny

en: Annotate Previous
pl: Opisz poprzedni

en: OK dialog
pl: Okno dialogowe OK

en: Copy tags from previous image
pl: Skopiuj znaczniki z poprzedniego obrazów

en: Rotate counterclockwise
pl: Obróć w lewo

en: Rotate clockwise
pl: Obróć w prawo

en: Toggle fullscreen preview
pl: Przełącz podgląd pełnoekranowy

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
pl: <p><b>Nie można skojarzyć znacznika "%2"</b></p><p>Kategori "%1", do której należy znacznik "%2", nie można przestawić</p><p>Jeśli chcesz użyć tego znacznika, zmień to ustawienie w oknie dialogowym ustawień. Jeśli znacznik ten nie ma istnieć w bazie danych, to można go usunąć w oknie dialogowym ustawień.</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
pl: <p><b>Nie można skojarzyć znacznika "%2"</b></p><p>Kategoria "%1", do której należy znacznik "%2", nie istnieje.</p><p>Jeśli chcesz użyć tego znacznika, dodaj tę kategorię i oznacz ją jako możliwą do przestawiania. Jeśli znacznik ten nie ma istnieć w bazie danych, to można go usunąć w oknie dialogowym ustawień.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
pl: Opisz poprzedni obraz (Page Up)

en: Annotate next image (Page Down)
pl: Opisz następny obraz (Page Down)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
pl: <para>Dla tego obrazu ustaw te same znaczniki co dla poprzedniego. Data obrazu, etykieta, ocena oraz opis pozostaną niezmienione.</para>

en: Category for new areas:
pl: Kategoria dla nowych obszarów:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
pl: Ukryj lub pokaż obszary na obrazie

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
pl: Jeśli włączysz <emphasis>pozycjonowane znaczniki</emphasis> dla co najmniej jednej kategorii w <interface>Ustawienia|Ustawienia KPhotoAlbum...|Kategorie</interface>, to będziesz mógł przypisać wybranym obszarom zdjęcia znaczniki.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
pl: Obszary na obrazie można pokazać tylko w trybie przypisywania na pojedynczym zdjęciu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
pl: Przełącz podgląd pełnoekranowy

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
pl: Obróć w lewo

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
pl: Obróć w prawo

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
pl: Skopiuj znaczniki z poprzednio oznaczonego obrazu

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
pl: Usuń obraz

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
pl: Wpisz znacznik...

en: or
pl: lub

en: and
pl: i

en: Sort by date
pl: Uszereguj według daty

en: Show only selected Ctrl+S
pl: Pokaż tylko zaznaczone Ctrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
pl: Wpisany znacznik jest znacznikiem ustawianym samoczynnie dla nowych, nieoznaczonych obrazów (cf. <interface>Ustawienia|Ustawienia KPhotoAlbum...|Kategorie|Nieznaczone obrazy</interface>). Nie pojawi się tutaj, chyba, że tak zostanie wybrane.

en: No Item Selected
pl: Nie zaznaczono żadnego elementu

en: Delete
pl: Usuń

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: <b>Tag Groups</b>
pl: <b>Grupy znaczników</b>

en: Tag groups
pl: Grupy znaczników

en: Add this tag to a new tag group...
pl: Dodaj ten znacznik do nowej grupy znaczników...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
pl: Uczyń ten znacznik grupą znaczników i dodaj znacznik...

en: Remove from tag group %1
pl: Usuń z grupy znaczników %1

en: <b>Sorting</b>
pl: <b>Sortowanie</b>

en: Usage
pl: Sposób użycia

en: Alphabetical (Flat)
pl: Alfabetycznie (Zwyczajnie)

en: Alphabetical (Tree)
pl: Alfabetycznie (Drzewo)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
pl: <p>Czy na pewno chcesz usunąć "%1"?<br/>Usunięcie obiektu spowoduje wymazanie wszelkich informacji o obiekcie ze wszystkich obrazów go zawierających.</p>

en: Really Delete %1?
pl: Czy na pewno usunąć %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
pl: Przemianuj rzecz

en: Enter new name:
pl: Podaj nową nazwę:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
pl: <p>Czy na pewno chcesz zmienić nazwę "%1" na "%2"?<br/>Spowoduje to zmianę nazwy "%3" w każdym obrazie, który ją zawiera.</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
pl: Czy przemianować %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
pl: Przemianuj

en: New tag group
pl: Nowa grupa znaczników

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
pl: Nazwę dla nowej grupy znaczników, do której będzie dodany znacznik:

en: Add a tag
pl: Dodaj znacznik

en: Name for the tag to be added to this tag group:
pl: Nazwa znacznika do dodania do tej grupy znaczników:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
pl: Usuń obszar

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
pl: <p>%1 został już oznaczony w innym obszarze na tym obrazie.</p><p>Jeśli będziesz kontynuował, to poprzedni znacznik zostanie usunięty...</p>

en: Replace existing area?
pl: Zastąpić istniejący obszar?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
pl: Usuń znacznik %1 (%2)

en: Associate with
pl: Skojarz z

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
pl: Skojarz z

en: Extracting Thumbnail
pl: Wydobywanie miniatur

en: Extract Video Thumbnail
pl: Wydobądź miniaturę z filmu

en: Read Video Length
pl: Odczytaj długość filmu

en: Search for videos without length information
pl: Znajdź filmy bez informacji o długości

en: Searching for videos without video thumbnails
pl: Znajdowanie filmów bez miniatur filmowych

en: Not Started
pl: Nierozpoczęte

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
pl: Upłynęło

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
pl: Przeglądarka zadań w tle

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
pl: <p>Aktywne zadania: %1<br/>Oczekujące zadania: %2<hr/><br/>Kolorowe kody:<ul><li><b>mrugający zielony</b>: W tle aktywne zadania</li><li><b>szary</b>: Brak aktywnych zadań</li><li><b>stale żółty</b>: Kolejka zadań została wstrzymana</li><li><b>mrugający żółty</b>: Kolejka zadań został wstrzymana na zadania w tle, ale wykonywane są zadania pierwszoplanowe (jak wydobywanie miniatur z filmów, które są obecnie pokazywane w przeglądarce miniatur)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
pl: Brak

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
pl: Brak innego

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
pl[0]: 1 obraz
pl[1]: %1 obrazy
pl[2]: %1 obrazów

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
pl[0]: 1 film
pl[1]: %1 filmy
pl[2]: %1 filmów

en: Images
pl: Obrazy

en: Videos
pl: Filmy

en: Start Date
pl: Data rozpoczęcia

en: End Date
pl: Data zakończenia

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
pl: Wszystko

en: Geo Position
pl: Geo-położenie

en: Exif Info
pl: Informacje Exif

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
pl: Znajdź

en: Untagged Images
pl: Obrazy bez znaczników

en: Show Thumbnails
pl: Pokaż miniatury

en: Search did not match any images or videos.
pl: Nie znaleziono żadnych obrazów/filmów odpowiadających zapytaniu.

en: Empty Search Result
pl: Pusty wynik wyszukiwania

en: Exif Search
pl: Szukanie Exif

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
pl: znajdź

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
pl: <p>Nie ustawiono jeszcze, jakiego znacznika używać do oznaczania obrazów nie posiadających znaczników.</p><p>Aby ustawić ten znacznik:<ul><li>Z paska menu wybierz <b>Ustawienia</b></li><li>Z podmenu wybierz <b>Ustawienia: KPhotoAlbum</b></li><li>Teraz naciśnij na ikonę <b>Kategorie</b></li><li>Następnie zmień odpowiednie ustawienia w sekcji <b>Obrazy bez znaczników</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
pl: Funkcja nie została ustawiona

en: "%1" and "%2"
pl: "%1" oraz "%2"

en:  and "%1"
pl:  oraz "%1"

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
pl[0]: <p>Właśnie przeciągnąłeś jeden lub więcej elementów na inny, spowoduje to utworzenie podkategorii docelowego elementu. Podkategorie mogą być wykorzystane po to, żeby na przykład powiedzieć, że Warszawa leży w Polsce - w tym przypadku powinieneś przeciągnąć Warszawę na Polskę. Po utworzeniu podkategorii można na przykład zobaczyć wszystkie obrazy z Polski wybierając tę pozycję w przeglądarce.</p><p>Czy naprawdę miałeś zamiar utworzyć podkategorię "%2" w "%3"?</p>
pl[1]: <p>Właśnie przeciągnąłeś jeden lub więcej elementów na inny, spowoduje to utworzenie podkategorii docelowego elementu. Podkategorie mogą być wykorzystane po to, żeby na przykład powiedzieć, że Warszawa leży w Polsce - w tym przypadku powinieneś przeciągnąć Warszawę na Polskę. Po utworzeniu podkategorii można na przykład zobaczyć wszystkie obrazy z Polski wybierając tę pozycję w przeglądarce.</p><p>Czy naprawdę miałeś zamiar utworzyć podkategorię "%2" w "%3"?</p>
pl[2]: <p>Właśnie przeciągnąłeś jeden lub więcej elementów na inny, spowoduje to utworzenie podkategorii docelowego elementu. Podkategorie mogą być wykorzystane po to, żeby na przykład powiedzieć, że Warszawa leży w Polsce - w tym przypadku powinieneś przeciągnąć Warszawę na Polskę. Po utworzeniu podkategorii można na przykład zobaczyć wszystkie obrazy z Polski wybierając tę pozycję w przeglądarce.</p><p>Czy naprawdę miałeś zamiar utworzyć podkategorię "%2" w "%3"?</p>

en: Move Items
pl: Przenieś elementy

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
pl: Pasek daty

en: Scroll right
pl: Przewiń w prawo

en: Scroll left
pl: Przewiń w lewo

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
pl: Wyczyść wybór daty

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
pl: <title>Pasek daty</title><para><list><item>Aby przewinąć należy użyć klawiszy strzałek, rolki lub środkowego przycisku myszy.</item><item>Aby przybliżyć należy użyć przycisków +/- lub Ctrl + rolka.</item><item>Ogranicz widok do wyboru zakresu daty: Naciśnij/przeciągnij poniżej osi czasu. </item><item>Przejdź do daty naciskając na pasku histogramu.</item></list></para>

en: Show Ranges
pl: Pokaż zakresy

en: Show Resolution Indicator
pl: Pokaż wskaźnik rozdzielczości

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
pl[0]: 1 dokładny
pl[1]: %1 dokładne
pl[2]: %1 dokładnych

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
pl[0]:  + 1 zakres
pl[1]:  + %1 zakresy
pl[2]:  + %1 zakresów

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
pl[0]:  = 1 w sumie
pl[1]:  = %1 w sumie
pl[2]:  = %1 w sumie

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
pl[0]: %1 obraz/film
pl[1]: %1 obrazy/filmy
pl[2]: %1 obrazów/filmów

en: 1 Year
pl: 1 rok

en: 1 Month
pl: 1 miesiąc

en: 1 Week
pl: 1 tydzień

en: 1 Day
pl: 1 dzień

en: 2 Hours
pl: 2 godziny

en: 10 Minutes
pl: 10 minut

en: 1 Minute
pl: 1 minuta

en: 10 Seconds
pl: 10 sekund

en: Unable to create folder '%1'.
pl: Nie można utworzyć katalogu "%1".

en: Unable to Create Folder
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Error when saving image '%1'.
pl: Błąd podczas zapisywania obrazu '%1'.

en: Error Saving Image
pl: Błąd zapisywania obrazu

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
pl: sty

[ctx: Abbreviated month name]
en: feb
pl: lut

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
pl: kwi

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
pl: maj

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
pl: cze

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
pl: lip

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
pl: sie

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
pl: wrz

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
pl: paź

[ctx: Abbreviated month name]
en: nov
pl: lis

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
pl: gru

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
pl: Plik samoczynnego zapisu '%1' istnieje (rozmiar %3 KB) i jest nowszy niż '%2'. Czy użyć pliku samoczynnego zapisu?

en: Found Autosave File
pl: Znaleziono plik samoczynnego zapisu

en: Loading information from images
pl: Wczytywanie informacji z obrazów

en: Media Type
pl: Typ nośnika

en: Image
pl: Obraz

en: Video
pl: Film

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
pl: KPhotoAlbum - wymagana naprawa ręczna (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
pl: <p><b>Wczytywanie informacji z nowych plików</b></p><p>Zależnie od liczby obrazów może to zająć trochę czasu.<br/>Opóźnienie występuje jednakże tylko w wypadku odnalezienia nowych obrazów.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
pl[0]: <p><b>Obliczanie sumy sprawdzającej dla %1 pliku</b></p>
pl[1]: <p><b>Obliczanie sumy sprawdzającej dla %1 plików</b></p>
pl[2]: <p><b>Obliczanie sumy sprawdzającej dla %1 plików</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
pl: <p>Dzięki przechowywaniu sumy sprawdzającej dla każdego obrazu KPhotoAlbum jest w stanie znaleźć obrazy nawet jeśli przeniosłeś je w inne miejsce na dysku.</p>

en: Following files could not be read:
pl: Następujące pliki nie mogły być odczytane:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
pl: Brak %1

en: not
pl: nie

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
pl: Brak innych %1

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
pl: <p>Plik bazy danych (index.xml) pochodzi z nowszej wersji  KPhotoAlbum!</p><p>Prawdopodobnie będzie możliwość odczytania tego pliku, lecz przy jego zapisie informacje zapisane przez nowszą wersję zostaną utracone</p>

en: index.xml version mismatch
pl: niezgodność wersji index.xml

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
pl: Katalog

en: Tokens
pl: Symbol

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
pl: <p>Wiersz %1, kolumna %2: powielona kategoria '%3'</p><p>Wybierz kontynuuj, aby pominąć powieloną kategorię i spróbować samoczynnego naprawiania lub wyjdź.</p>

en: Error in database file
pl: Błąd w pliku bazy danych

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
pl: <p><b>Ta wersja KPhotoAlbum już nie tłumaczy "standardowych" kategorii.</b></p><p>Może to oznaczać – jeśli używasz języka innego niż angielski – że niektóre z twoich kategorii są teraz wyświetlane w języku angielskim. <p></p>Możesz ręcznie zmienić nazwy swoich kategorii w każdej chwili, a następnie zapisać je w swojej bazie danych.</p><p>W pewnych przypadkach, możesz mieć dwie dodatkowe puste kategorie, "Katalog"  oraz "Rodzaj nośnika". Możesz je spokojnie usunąć.</p>

en: Changed standard category names
pl: Zmieniono nazwy standardowych kategorii

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
pl: <p>Wiersz %1, kolumna %2: powielony wpis dla pliku '%3' z inną sumą MD5.</p><p>Wymagana ręczna naprawa!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
pl: <p>Twoje obrazy/filmy nie są posortowane, co oznacza, że poruszanie się z użyciem paska daty nie będzie działać optymalnie.</p><p>W menu <b>Obsługa</b> możesz znaleźć opcję <b> Wyświetlaj obrazy z niekompletnymi datami</b>, której możesz użyć, żeby odnaleźć obrazy z brakującą informacją o dacie.</p> Możesz potem wybrać obrazy, co do których jesteś przekonany o poprawności daty w polach Exif lub w systemowej dacie pliku, i wykonać polecenie <b>Obsługa->Czytaj informacje Exif</b>, żeby je ponownie odczytać.</p> <p>Ostatecznie, kiedy już wszystkie obrazy mają ustawione swoje daty, możesz wykonać polecenie <b> Obsługa -> Uporządkuj wszystkie wg. daty i czasu</b>, żeby posortować je w bazie danych.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
pl: Obrazy/filmy nie są posortowane

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
pl: <p>Nie wszystkie obrazy w bazie zawierają informacje na temat swoich rozmiarów - jest to niezbędne, żeby uzyskać najlepsze efekty w podglądzie miniatur. Aby to naprawić, przejdź po prostu do menu <b>Obsługa</b>, wybierz <b>Usuń wszystkie miniatury</b>, a potem <tt>Zbuduj miniatury</tt>.</p> <p>Nie zrobienie tego spowoduje dodanie nadmiarowej przestrzeni wokół obrazów w podglądzie miniatur. Jednak jest to jedyny efekt, więc nie ma się co spieszyć z wykonywaniem tej operacji.</p>

en: Not All Images Have Size Information
pl: Nie wszystkie obrazy posiadają informacje o rozmiarze

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
pl: <p>Niespójności zostały znalezione i naprawione w Twojej bazie danych. Niektóre kategorie zawierają teraz znaczniki, które zostały połączone podczas naprawy.</p><p>Te znaczniki wymagają ręcznego sprawdzenia:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
pl: </ul></p><p>Wszystkie uszkodzone obrazy również zostały oznaczone znacznikiem <em>KPhotoAlbum - wymagana ręczna naprawa</em>.</p>

en: Database repair required
pl: Wymagana naprawa bazy danych

en: <p>KPhotoAlbum was unable to load a default setup, which indicates an installation error</p><p>If you have installed KPhotoAlbum yourself, then you must remember to set the environment variable <b>KDEDIRS</b>, to point to the topmost installation folder.</p><p>If you for example ran cmake with <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, then you must use the following environment variable setup (this example is for Bash and compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>In case you already have KDEDIRS set, simply append the string as if you where setting the <b>PATH</b> environment variable</p>
pl: <p>KPhotoAlbum nie był w stanie wczytać domyślnych ustawień, co wskazuje na niepoprawną instalację.</p><p>Jeśli wgrywano program samodzielnie, pamiętaj o ustawieniu zmiennej środowiskowej <b>KDEDIRS</b> tak, aby wskazywała na podstawowy katalog instalacji.</p><p>Jeżeli na przykład uruchomiono skrypt cmake z opcją <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, musisz wtedy wykonać następujące ustawienie zmiennych środowiskowych (przykład dotyczy Basha i zgodnych z nim powłok):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>Jeżeli zmienna KDEDIRS już istnieje, po prostuj dodaj odpowiedni łańcuch tak, jakbyś ustawiał zmienną środowiskową <b>PATH</b></p>

en: No default setup file found
pl: Nie znaleziono domyślnego pliku ustawień

en: People
pl: Ludzie

en: Places
pl: Miejsca

note: i18n("Events"))
en: Events
pl: Wydarzenia

note: i18n("untagged"))
en: untagged
pl: nieznaczony

en: Error Running Demo
pl: Błąd podczas uruchamiania demo

en: Unable to open '%1' for reading
pl: Nie można otworzyć '%1' do odczytu

en: line %1 column %2 in file %3: %4
pl: wiersz %1 kolumna %2 w pliku %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
pl: Nieudane odzyskiwanie kopii zapasowej: %1

en: Error in file %1: No elements found
pl: Błąd w pliku %1: Nie znaleziono jakichkolwiek elementów

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
pl: Błąd w pliku %1: oczekiwano 'KPhotoAlbum' a znaleziono '%2' jako element główny

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
pl: <p>Nie można zapisać bazy danych obrazów do XML.</p>Nie można otworzyć pliku %1 ze względu na następujący błąd: %2

en: Error while saving...
pl: Błąd podczas zapisywania...

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
pl: <p>Nie udało się usunąć starej wersji bazy danych obrazów.</p><p>Proszę spróbować ponownie lub ręcznie zastąpić plik %1 z plikiem %2!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
pl: <p>Nie udało się przenieść tymczasowego pliku XML do trwałego położenia. </p><p>Proszę spróbować ponownie lub ręcznie zmienić nazwę pliku %1 na %2!</p>

en: Error creating zip file %1
pl: Błąd podczas tworzenia pliku zip %1

en: Error Making Numbered Backup
pl: Błąd przy tworzeniu numerowanej kopii zapasowej

en: Error writing file %1 to zip file %2
pl: Błąd zapisywania pliku %1 do pliku zip %2

en: Error reading next element
pl: Błąd czytania następnego elementu

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
pl: Oczekiwano odczytu uruchamiającego albo zatrzymującego elementu, lecz odczytano %1

en: Expected to read %1, but read %2
pl: Oczekiwano odczytu %1, lecz odczytano %2

en: Expected to read an end element but read %1
pl: Oczekiwano odczytu elementu końcowego, lecz odczytano %1

en: Expected to read start element '%1'
pl: Oczekiwano odczytu elementu uruchamiającego, lecz odczytano '%1'

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
pl: <p>Napotkano błąd w wierszu %1, kolumna %2:<nl/><message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
pl: <p>Dodatkowe szczegóły błędu:<nl/><message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
pl: <p>Ścieżka bazy danych: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
pl: Błąd podczas odczytu pliku bazy danych

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
pl: Dane Exif oraz metadane pliku

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
pl: Odfiltruj etykiety...

en: IPTC character set:
pl: Zestaw znaków IPTC:

en: Exif info
pl: Dane Exif

en: File metadata
pl: Metadane pliku

en: Absolute path:
pl: Ścieżka bezwzględna:

en: MIME type:
pl: Typ MIME:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Created:
pl: Czas utworzenia:

en: Changed:
pl: Ostatnio zmieniony:

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Group:
pl: Grupa:

en: Permissions:
pl: Uprawnienia:

en: Open folder with a file manager
pl: Otwórz katalog w przeglądarce plików

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
pl: Odczytaj dane Exif z plików

en: Update Exif search database
pl: Uaktualnij bazę danych Exif

en: Update image date
pl: Uaktualnij datę obrazów

en: Use modification date if Exif not found
pl: Użyj daty zmiany, jeśli nie znaleziono Exif

en: Update image orientation from Exif information
pl: Uaktualnij kierunki obrazów na podstawie danych Exif

en: Update image description from Exif information
pl: Uaktualnij opis obrazów na podstawie danych Exif

en: Affected Files
pl: Dotknięte pliki

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
pl: <p>Pamiętaj, że ustawienie danych na podstawie Exif może <b>nadpisać</b> dane, które wcześniej wpisałeś ręcznie w oknie ustawień obrazów.</p>

en: Override image dates
pl: Zmień daty obrazów

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
pl: Szukanie Exif

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Aperture (F Number)
pl: Przysłona (liczba F)

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
pl: do

en: Camera
pl: Aparat

en: Lens
pl: Soczewka

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Iso setting
pl: Ustawienia Iso

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
pl:  s

en: 1 second
pl: 1 sekunda

en: Exposure time
pl: Czas naświetlania

en: Exposure Program
pl: Program naświetlania

en: Orientation
pl: Kierunek

en: Metering Mode
pl: Tryb pomiaru

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Sharpness
pl: Ostrość

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: No cameras found in the database
pl: Nie znaleziono aparatów w bazie

en: No lenses found in the database
pl: Nie znaleziono soczewki w bazie danych

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
pl: Nie wszystkie obrazy mają informacje o soczewce w bazie danych. <note>Utwórz ponownie bazę danych wyszukiwania Exif, aby zebrać dane o soczewce dla wszystkich obrazów.</note>

en: <p>No file name given!</p>
pl: <p>Nie podano nazwy pliku!</p>

en: Generating images for HTML page
pl: Generowanie obrazów dla strony HTML

en: Error copying %1 to %2
pl: Błąd podczas kopiowania %1 do %2

en: <a href="%1">prev</a>
pl: <a href="%1">poprz</a>

en: prev
pl: poprz

en: <a href="index-%1.html">index</a>
pl: <a href="index-%1.html">indeks</a>

en: <a href="%1">next</a>
pl: <a href="%1">nast</a>

en: next
pl: nast

en: Could not create file '%1'.
pl: Nie można utworzyć pliku '%1'.

en: Could Not Create File
pl: Nie można utworzyć pliku

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
pl: <p>Nie można skopiować %1 do %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
pl: Nie można zapisać obrazów '%1'.

en: Date
pl: Data

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
pl: Eksport do HTML

en: Content
pl: Zawartość

en: Page title:
pl: Tytuł strony:

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: Description:
pl: Opis:

en: Create .kim export file
pl: Utwórz plik eksportu .kim

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
pl: Umieść filmy w stronach

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
pl: Użyj znacznika filmu HTML5

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
pl: <p>Ten wybór utworzy pliki filmowe odpowiednie do wyświetlania w sieci. Do utworzenia plików wymagane są avconv oraz ffmpeg2theora.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
pl: Utwórz pliki filmowe HTML5 (mp4 oraz ogg)

en: What to Include
pl: Do pliku dołącz

en: Layout
pl: Rozmieszczenie

en: Thumbnail size:
pl: Rozmiar miniatur:

en: Number of columns:
pl: Liczba kolumn:

en: Theme:
pl: Motyw:

en: Theme Description
pl: Opis motywu

en: Image Sizes
pl: Wymiary obrazów

en: Full size
pl: Pełnowymiarowe

en: Destination
pl: Cel

en: Base folder:
pl: Katalog podstawowy:

en: Gallery folder:
pl: Katalog galerii:

en: Output folder:
pl: Katalog wynikowy:

en: URL for final destination of .kim file:
pl: Docelowy adres URL dla pliku .kim:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
pl: <p>Przy przenoszeniu galerii do zdalnego miejsca, ustaw ten adres URL na docelowy.</p><p>Ma to wpływ tylko na utworzony plik <filename>.kim</filename>.</p>

en: Open gallery in browser:
pl: Otwórz galerię w przeglądarce:

en: You must select at least one resolution.
pl: Musisz zaznaczyć co najmniej jedną rozdzielczość.

en: Select base folder...
pl: Wybierz katalog podstawowy...

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
pl: <p>Nie wybrałeś katalogu podstawowego. To jest katalog nadrzędny dla twoich obrazów. Każdy utworzony zbiór będzie zawierał się w tym katalogu w osobnych podkatalogach.</p>

en: No Base Folder Specified
pl: Nie określono katalogu podstawowego

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
pl: <p>Nie podano katalogu wynikowego. Jest to katalog zawierający właściwe obrazy. Katalog ten będzie podkatalogiem katalogu podstawowego określonego powyżej.</p>

en: No Output Folder Specified
pl: Nie podano katalogu wynikowego

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
pl: <p>Błąd podczas odczytywania informacji o %1. Najczęstszą przyczyną tego błędu jest to, że zaznaczony katalog nie istnieje.</p><p>Wiadomość błędu to: %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
pl: <p>%1 nie istnieje, nie jest katalogiem, lub nie masz niezbędnych praw do zapisu w tym katalogu.</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
pl: <p>Katalog wynikowy %1 już istnieje. Należy wybrać nowy katalog.</p><p>Czy chcesz najpierw usunąć %2?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
pl: Katalog już istnieje

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
pl: Nie można odnaleźć żadnych motywów graficznych - najprawdopodobniej program został niepoprawnie zainstalowany

en: More than one theme is set as default, using theme %1
pl: Wybrano jako domyślne więcej niż jeden motyw, używanie motywu %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
pl: przez

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
pl: <p>Katalog galerii nie może być pusty.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
pl: <p>Katalog wynikowy już istnieje.</p>

en: Failed to start
pl: Nieudany start

en: Crashed
pl: Nastąpiła awaria

en: Timedout
pl: Przekroczono czas oczekiwania

en: Read error
pl: Błąd odczytu

en: Write error
pl: Błąd zapisu

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
pl: <p>Błąd przy wydobywaniu miniatur filmu.<br/>Błąd to: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
pl: Nie można wydobyć miniatur dla niektórych niektórych filmów. Plik filmu jest prawdopodobnie uszkodzony, albo bardzo krótki. Dla twojej wygody, ustawiono symbol '%1' dla tych filmów.
    
    (Aby zobaczyć wszystkie kłopotliwe filmy, poczekaj aż dioda na pasku stanu przestanie migać.)

en: Building all thumbnails may take a long time.
pl: Przygotowanie wszystkich miniatur może zająć trochę czasu.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
pl: Czy chcesz ponownie przygotować wszystkie miniatury?

en: Building thumbnails
pl: Przygotowywanie miniatur

en: Save an export file
pl: Zapisz plik eksportowany

en: KPhotoAlbum import files
pl: Importer plików KPhotoAlbum

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
pl: Wyeksportuj ustawienia / Skopiuj obrazy

en: How to Handle Images
pl: Sposób obsługi obrazów

en: Include in .kim file
pl: Włącz do pliku .kim

en: Do not copy files, only generate .kim file
pl: Nie kopiuj plików, tylko wygeneruj plik .kim

en: Automatically copy next to .kim file
pl: Samoczynnie skopiuj obok pliku .kim

en: Hard link next to .kim file
pl: Twarde dowiązanie obok pliku .kim

en: Symbolic link next to .kim file
pl: Symboliczne dowiązanie obok pliku .kim

en: Compress export file
pl: Skompresuj eksportowany plik

en: Generate thumbnails
pl: Utwórz miniatury

en: Limit maximum image dimensions to:
pl: Ogranicz maksymalne wymiary obrazu do:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
pl: <p>Jeśli twoje obrazy są przechowywane w pliku nieskompresowanym, możesz to zaznaczyć. W innym wypadku jest to tylko strata czasu podczas operacji importu/eksportu.</p><p>Innymi słowy: nie zaznaczaj tego jeśli twoje obrazy są przechowywane jako jpg, png lub gif; ale zaznacz koniecznie jeśli są typu tiff.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
pl: <p>Tworzenie miniatur obrazów</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
pl: <p>Używając tej opcji możesz ograniczyć maksymalne wymiary (szerokość i wysokość) swoich obrazów. Oznacza to, że eksportowany plik będzie mniejszy ale też jego jakość będzie gorsza jeśli ktoś będzie go oglądał przy zwiększonych wymiarach.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
pl: <p>Przy eksporcie obrazów są dwie rzeczy, których potrzebuje osoba importująca obrazy:<br/>1) meta-informacje (kto jest na zdjęciu, data itp.)<br/>2) sam obraz.</p><p>Sam obraz może być przechowywany poza plikiem .kim lub włączony do środka. Kopiowanie obrazów do środka pliku .kim może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz przesłać je mailem do kogoś, kto chce oglądać wszystkie. Z drugiej strony, jeśli umieszczasz pliki w sieci, gdzie dużo użytkownicy je przeglądają, ale ściągają niewiele z nich, wtedy lepiej jest umieścić je poza plikiem .kim, aby nie zmuszać nikogo do ściągania wszystkich plików (tak jak ma to miejsce kiedy są one przechowywane w jednym dużym pliku) </p>

en: Error creating zip file
pl: Błąd tworzenia archiwum zip

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Creating index file
pl: Tworzenie pliku indeksowego

en: Creating thumbnails
pl: Tworzenie miniatur

en: Copying image files
pl: Kopiowanie plików obrazów

en: Error writing file %1
pl: Błąd podczas zapisu pliku %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
pl: <p>Inni użytkownicy KPhotoAlbumu mogą teraz importować plik do swojej bazy danych wybierając opcję <b>import</b> w menu plik.</p><p> Jeśli znaleźli ten plik w sieci i serwer WWW jest poprawnie ustawiony, to wystarczy, że klikną na niego w Konquerorze. Aby to umożliwić, twój serwer WWW musi zostać ustawiony dla KPhotoAlbumu. W celu zrobienia tego dodaj następującą linię do pliku <b>/etc/httpd/mime.types</b> (czy jakiegoś jego odpowiednika):<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>To pozwoli serwerowi informować Konquerora, że ma do czynienia z plikami KPhotoAlbumu. W innym wypadku Konqueror będzie je interpretował jako czysty tekst </p>

en: How to Use the Export File
pl: Jak używać pliku eksportu

en: KPhotoAlbum Export Files
pl: Eksporter plików KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
pl: Nie można stworzyć pliku tymczasowego

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
pl: <p>Plik XML nie podał źródła obrazów, najprawdopodobniej plik jest uszkodzony.</p>

en: <h1><font size="+2">Welcome to KPhotoAlbum Import</font></h1>This wizard will take you through the steps of an import operation. The steps are: <ol><li>First you must select which images you want to import from the export file. You do so by selecting the checkbox next to the image.</li><li>Next you must tell KPhotoAlbum in which folder to put the images. This folder must of course be contained by the base folder KPhotoAlbum uses for images. KPhotoAlbum will take care to avoid name clashes</li><li>The next step is to specify which categories you want to import (People, Places, ... ) and also tell KPhotoAlbum how to match the categories from the file to your categories. Imagine you load from a file, where a category is called <b>Blomst</b> (which is the Danish word for flower), then you would likely want to match this with your category, which might be called <b>Blume</b> (which is the German word for flower) - of course given you are German.</li><li>The final steps, is matching the individual tokens from the categories. I may call myself <b>Jesper</b> in my image database, while you want to call me by my full name, namely <b>Jesper K. Pedersen</b>. In this step non matches will be highlighted in red, so you can see which tokens was not found in your database, or which tokens was only a partial match.</li></ol>
pl: <h1><font size="+2">Witaj w menu importu KPhotoAlbumu</font></h1>Ten pomocnik przeprowadzi cię przez kolejne etapy procesu importu: <ol><li>Po pierwsze musisz wybrać z pliku eksportowanego pliki do zaimportowania. Dokonujesz tego zaznaczając pole obok wybranego obrazu.</li><li>Następnie musisz wskazać, w jakim katalogu mają się znaleźć obrazy. Katalog ten musi się oczywiście znajdować wewnątrz głównego katalogu obrazów KPhotoAlbumu. Program pomoże ci uniknąć konfliktów nazw.</li><li>Kolejnym krokiem jest wybranie kategorii (ludzie, miejsca itp.) obrazów, które chcesz zaimportować i sposobu, w jaki te kategorie mają być połączone z kategoriami, jakie masz już w swoich obrazach. Wyobraźmy sobie na przykład, że importujesz obrazy z kategorii <b>Blomst</b> (po holendersku - kwiaty). Zapewne chciałbyś, żeby zaimportowane zdjęcia znalazły się u ciebie w kategorii <b>Kwiaty</b>.</li><li>Ostatnim krokiem jest dopasowanie własnych określeń wewnątrz kategorii. Na przykład w swojej bazie opisuję siebie jako <b>Jesper</b>, ale tobie zapewne wygodniej będzie opisywać mnie jako <b>Jesper K. Pedersen</b>. W tym kroku program podkreśla na czerwono te określenia, które nie zostały znalezione (lub zostały dopasowane tylko częściowo) w twojej bazie danych.</li></ol>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystkie

en: Select Which Images to Import
pl: Wybierz obrazy do zaimportowania

en: Destination of images:
pl: Miejsce docelowe obrazów:

en: Destination of Images
pl: Miejsce docelowe obrazów

en: The folder must be a subfolder of %1
pl: Katalog musi być podkatalogiem %1

en: This folder is reserved for category images.
pl: Ten katalog jest zarezerwowany dla obrazów kategorii.

en: Match Categories
pl: Dopasuj kategorie

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
pl: Katalog %1 nie istnieje. Czy ma zostać utworzony?

[ctx: @title]
en: Create folder?
pl: Czy utworzyć katalog?

[ctx: @action:button]
en: Create
pl: Utwórz

en: Error creating folder %1
pl: Błąd tworzenia katalogu %1

en: How to resolve clashes
pl: Jak obsługiwać konflikty

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
pl: Kopiowanie obrazów

en: Error when writing image %1
pl: Błąd podczas zapisu obrazów %1

en: Updating Database
pl: Uaktualnianie bazy danych

en: Cannot copy from any of the following locations:
pl: Nie można skopiować pliku z żadnego z następujących miejsc:

[ctx: @title]
en: Copy failed
pl: Nie udało się skopiować

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
pl: Kontynuuj bez pytania

en: Key in file
pl: Klucz w pliku

en: Key in your database
pl: Klucz w bazie danych

en: Unable to open '%1' for reading.
pl: Nie można otworzyć '%1' do odczytu.

en: Error Importing Data
pl: Błąd podczas importu danych

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
pl: Błąd podczas informacji o zawartości katalogu z pliku %1; prawdopodobnie plik jest uszkodzony.

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
pl: Błąd podczas odczytu pliku index.xml z %1; najprawdopodobniej plik jest uszkodzony.

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
pl: Obiekt przechowujący miniatury w pliku eksportowym nie jest katalogiem, co wskazuje na to, że ten plik jest uszkodzony.

en: No thumbnail existed in export file for %1
pl: W pliku eksportowym nie było miniatury dla pliku %1

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
pl: Plik eksportowy nie zawiera podkatalogu z obrazówmi. Wygląda na to, że plik jest uszkodzony

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
pl: Obrazu w eksportowanym pliku nie jest katalogiem, wskazuje to na uszkodzenie pliku

en: No image existed in export file for %1
pl: W pliku eksportowym nie było obrazów dla %1

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
pl[0]: Jeden z obrazów z pliku importu ma taką samą sumę MD5, jak obraz w bazie; jak to rozwiązać?
pl[1]: %1 obrazy z pliku importu mają taką samą sumę MD5, jak obrazy w bazie; jak to rozwiązać?
pl[2]: %1 obrazów z pliku importu ma taką samą sumę MD5, jak obrazy w bazie; jak to rozwiązać?

en: Use data from
    Import File
pl: Użyj danych z
    pliku importu

en: Use data from
    Database
pl: Użyj danych z
    bazy

en: Merge data
pl: Połącz dane

en: Date and Time
pl: Data i czas

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
pl: Sprzeczne opcje linii poleceń: %1 i %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
pl: Narzędzie miniatur KPhotoAlbum

en: Tool for inspecting and editing the KPhotoAlbum thumbnail cache
pl: Narzędzie do sprawdzania i edycji pamięci podręcznej (cache) miniaturek KPhotoAlbum

en: Copyright (C) 2020-2023 The KPhotoAlbum Development Team
pl: Copyright (C) 2003-2023 Zespół programistów KPhotoAlbum

en: Development, Maintainer
pl: Rozwój, opiekun

en: Development, Optimization
pl: Rozwój, optymalizacje

en: Development, Releases, Website
pl: Rozwój, wydania, strona sieciowa

en: Former Maintainer, Project Creator
pl: Poprzedni opiekun, twórca projektu

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
pl: Katalog zawierający katalog .thumbnail.

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
pl: Pokaż informacje o pamięci podręcznej (cache) miniaturek.

[ctx: @info:shell]
en: Convert thumbnailindex to format suitable for KPhotoAlbum >= 4.3.
pl: Przekształć indeks miniatur na format czytelny przez KPhotoAlbum >= 4.3.

[ctx: @info:shell]
en: Check thumbnail cache for consistency of thumbnail dimensions.
pl: Sprawdź pamięć podręczną (cache), żeby sprawdzić zgodność wymiarów miniaturek.

[ctx: @info:shell]
en: Fix inconsistent thumbnails by removing them from the cache (requires --check-thumbnail-dimensions).
pl: Napraw niespójne miniatury poprzez usunięcie ich z pamięci podręcznej (wymaga --check-thumbnail-dimensions).

[ctx: @info:shell]
en: Remove unreferenced thumbnails from the thumbnail data files.
pl: Usunięto miniatury bez odniesień z plików danych miniatur.

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
pl: Bądź mniej szczegółowy.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
pl: Brakujący argument!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
pl: %1 nie jest katalogiem!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail cache folder: %1
pl: Katalog pamięci podręcznej miniatur: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
pl: Wersja pliku indeksu miniatury: %1

[ctx: @info:shell]
en: Maximum supported thumbnailindex file version: %1
pl: Maksymalna wspierana wersja pliku indeksu miniatur: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
pl: Rozmiary przechowywanych miniatur: %1 pixels

[ctx: @info:shell]
en: Note: Thumbnail storage dimensions are defined in the configuration file prior to v5.
pl: Uwaga: Wymiary magazynu miniatur są określone w pliku ustawień dla wersji wcześniejszych niż v5.

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
pl: Liczba miniatur: %1

[ctx: @info:shell]
en: No inconsistencies found.
pl: Nie znaleziono żadnych niespójności.

[ctx: @info:shell This line is printed before a list of file names.]
en: The following thumbnails appear to have incorrect sizes:
pl: Następujące miniatury mogą mieć nieprawidłowe rozmiary:

[ctx: @info:shell]
en: Removed 1 inconsistent thumbnail from the database.
     | Removed %1 inconsistent thumbnails from the database.
pl[0]: Usunięto 1 niezgodną miniaturę z bazy danych.
pl[1]: Usunięto %1 niezgodne miniatury z bazy danych.
pl[2]: Usunięto %1 niezgodnych miniatur z bazy danych.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
pl: Nie można otworzyć pliku `thumbnailindex`!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
pl: Indeks miniatur nie został zmieniony.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open temporary file for writing!
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego do zapisu!

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
pl: Nie można utworzyć pliku kopii zapasowej `thumbnailindex`!

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
pl: Nie można skopiować tymczasowego pliku indeksu do miejsca docelowego!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
pl: Komunikat o błędzie brzmiał: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
pl: Plik indeksu miniatur nie jest w wersji 5!

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
pl: Prywatność

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
pl: &Obsługa

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
pl: Wtyczki

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
pl: Podczas odczytywania informacji o czasie obrazów, używane są ich informacje Exif. Informacje Exif mogą jednakże być nieobsługiwane przez Twoją instalację KPhotoAlbumu, w pliku mogą też być niepoprawne informacje. Jako kopia zapasowa zostanie użyty znak czasowy obrazów - to nie musi być jednak poprawny czas, jeśli obraz został zeskanowany. Pytanie więc brzmi: czy program KPhotoAlbum ma ufać znakom czasu na Twoich obrazów?

en: Trust Time Stamps?
pl: Czy znaczniki czasu są wiarygodne?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
pl: <p>Wystąpił błąd podczas dostępu do bazy danych szukania Exif. Błąd wystąpił prawdopodobnie z powodu uszkodzonego pliku bazy danych.</p><p> Aby naprawić problem uruchom Obsługa->Utwórz ponownie bazę danych wyszukiwania Exif.</p><hr/><p>Dla debugowania: polecenie, które próbowano wykonać to:<br/>%1</p><p>Otrzymany wiadomość błędu to:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
pl: Błąd w bazie danych Exif

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
pl: <p>Wystąpił błąd podczas otwierania bazy danych szukania Exif.</p> <p> Aby naprawić problem uruchom Obsługa->Utwórz ponownie bazę danych wyszukiwania Exif.</p><hr/><p>Otrzymany komunikat błędu to:<br/>%1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
pl: <p>Baza danych szukania Exif jest uszkodzona i nie ma danych.</p> <p>Aby naprawić problem wybierz Obsługa->Utwórz ponownie bazę danych szukania Exif.</p>

en: KDE Photo Album
pl: Album zdjęć KDE

en: Copyright (C) 2003-2023 The KPhotoAlbum Development Team
pl: Copyright (C) 2003-2023 Zespół programistów KPhotoAlbum

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
pl: Łata umożliwiająca ponowne odczytanie informacji Exif przy pomocy wygodnego okienka.

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
pl: (.) Łata z informacją o katalogu dostępną z poziomu przeglądarki. (.) Łata do dodawania zaznaczania opcji szukania "i/lub" na stronie wyszukiwania.

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
pl: Strona Geolokalizacji (Geo Position) w przeglądarce i różne poprawki błędów

en: Some very useful features to improve workflow
pl: Pewne bardzo użyteczne funkcje do usprawnienia przepływu pracy

en: Patch to sort items in option listboxes
pl: Łata do sortowania elementów w listach opcji

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
pl: Liczne łaty na wiele błędów plus łaty z nową funkcjonalnością

en: Theme support for HTML generation
pl: Obsługa zmiany wyglądu dla HTML

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
pl: Łata do sortowania obrazów w widoku miniatur plus odczyt informacji o czasie z danych Exif

en: Tremendous help with the English text in the application.
pl: Niesamowita pomoc z angielskim tekstem w aplikacji.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
pl: Stworzenie ikony dla KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
pl: Łata przyspieszająca wczytywanie miniatur oraz podgląd w oknie właściwości obrazów.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
pl: Samoczynnie wrzucaj obrazy na stos

en: Stack images with identical MD5 sum
pl: Wrzucaj na stos obrazy z identyczną sumą MD5

en: Stack images based on file version detection
pl: Wrzucaj na stos obrazy w oparciu o wykrytą wersję pliku

en: Original to top
pl: Pierwowzór na wierzch

[ctx: Label for a QSpinbox that selects a number of seconds.]
en: Stack images created within the following time-frame:
pl: Ułóż zdjęcia utworzone w następujących ramach czasowych:

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
pl:  sekund

en: AutoStacking Options
pl: Opcje samoczynnego wrzucania na stos

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
pl: Wrzuć pasujący obraz do odpowiedniego stosu (jeśli taki istnieje)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
pl: Wyciągnij obrazy z ich bieżącego sosu i utwórz nowy dla pasujących

en: Skip images that are already in a stack
pl: Pomiń obrazy, które już są na stosie

en: Show Category Editor
pl: Pokaż edytor kategorii

en: Make Category Image
pl: Stwórz obraz kategorii

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
pl[0]: Skopiuj obraz do...
pl[1]: Skopiuj obrazy do...
pl[2]: Skopiuj obrazy do...

[ctx: @title:window]
en: Link image to ... | Link images to ...
pl[0]: Dowiąż obraz do...
pl[1]: Dowiąż obrazy do...
pl[2]: Dowiąż obrazy do...

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
pl: Usuwanie elementów

en: Removing 1 item | Removing %1 items
pl[0]: Usuwanie 1 elementu
pl[1]: Usuwanie %1 elementów
pl[2]: Usuwanie %1 elementów

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
pl[0]: Wybrany element zostanie usunięty z bazy danych.<br/>Co chcesz zrobić z plikiem na dysku?
pl[1]: Wybrane %1 elementy zostaną usunięte z bazy danych.<br/>Co chcesz zrobić z plikami na dysku?
pl[2]: Wybrane %1 elementów zostanie usuniętych z bazy danych.<br/>Co chcesz zrobić z plikami na dysku?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
pl[0]: Przenieś plik do kosza
pl[1]: Przenieś %1 pliki do kosza
pl[2]: Przenieś %1 plików do kosza

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
pl[0]: Usuń plik z dysku
pl[1]: Usuń %1 pliki z dysku
pl[2]: Usuń %1 plików z dysku

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
pl[0]: Usuń element tylko z bazy danych
pl[1]: Usuń %1 elementy tylko z bazy danych
pl[2]: Usuń %1 elementów tylko z bazy danych

en: Merge these images
pl: Scal te obrazy

en: Select target:
pl: Wybierz miejsce:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
pl: <p>Poniżej znajduje się lista wszystkich obrazów, które mają powielenia w twojej bazie danych.<br/>Wybierz, które powielenia chcesz scalić, a które chcesz zachować.<br/>Znaczniki i opis z usuniętych obrazów zostaną przeniesione do zachowanego obrazu</p>

en: Move to &trash
pl: Wyrzuć do &kosza

en: &Delete from disk
pl: Usuń z &dysku

en: &Block from database
pl: Za&blokuj z bazy danych

en: Select &All
pl: Z&aznacz wszystkie

en: Select &None
pl: Nie zaznaczaj &nic

en: %1 of %2 selected
pl: %1 z %2 wybranych

en: No duplicates found
pl: Nie znaleziono żadnych powieleń

en: Current Item
pl: Bieżący element

en: All Selected Items
pl: Wszystkie wybrane elementy

en: Copy and Open
pl: Skopiuj i otwórz

en: Open With...
pl: Otwórz w...

en: Your Command Line
pl: Twój wiersz poleceń

en: Invoke External Program
pl: Wywołaj zewnętrzny program

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
pl: Stan funkcjonalności

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
pl: <h1>Przegląd</h1><p>Poniżej można zobaczyć cechy KPhotoAlbumu, włączane na etapie kompilacji lub uruchamiania, oraz ich status:</p>%1

en: <h1>What can I do if I miss a feature?</h1><p>If you compiled KPhotoAlbum yourself, then please review the sections below to learn what to install to get the feature in question. If on the other hand you installed KPhotoAlbum from a binary package, please tell whoever made the package about this defect, eventually including the information from the section below.</p><p>In case you are missing a feature and you did not compile KPhotoAlbum yourself, please do consider doing so. It really is not that hard. If you need help compiling KPhotoAlbum, feel free to ask on the <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">KPhotoAlbum mailing list</a></p><p>The steps to compile KPhotoAlbum can be seen on <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">the KPhotoAlbum home page</a>. If you have never compiled a KDE application, then please ensure that you have the developer packages installed, in most distributions they go under names like kdelibs<i>-devel</i></p>
pl: <h1>Co zrobić, kiedy brakuje mi czegoś?</h1><p>Jeżeli samodzielnie skompilowano KPhotoAlbum, to proszę przejrzeć poniższe punkty, żeby dowiedzieć się co zainstalować, żeby otrzymać funkcjonalność, której brak miałeś na myśli. Jeśli natomiast instalowano KPhotoAlbum z paczki binarnej, poinformuj jej autora o problemie, załączając informacje z poniższej punktu. </p><p>W wypadku, gdy brakuje Ci funkcjonalności, a nie kompilowano samodzielnie KPhotoAlbum sam, pomyśl o tej możliwości. Tak naprawdę to nie jest takie trudne. Jeśli potrzebujesz pomocy podczas kompilacji KPhotoAlbum, nie obawiaj się zapytać na <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">liście mailingowej KPhotoAlbum (w języku angielskim)</a></p><p> Kroki kompilacji można obejrzeć na <a href="https://www.kphotoalbum.org/index.php?page=compile">stronie domowej KPhotoAlbum</a>. Jeśli nigdy nie kompilowano programów KDE, to upewnij się, że zainstalowano pakiety programistyczne, w większości dystrybucji mają one nazwy podobne do kdelibs<i>-devel</i></p>

en: <h1><a name="purpose">Plugin support</a></h1><p>KPhotoAlbum supports the <em>Purpose</em> plugin system.</p>
pl: <h1><a name="purpose">Obsługa wtyczek</a></h1><p>KPhotoAlbum obsługuje <em>Zastosowanie</em> system wtyczek.</p>

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
pl: <h1><a name="database">Obsługa baz danych SQLite</a></h1> <p>KPhotoAlbum umożliwia wyszukiwanie przy użyciu pewnej liczby znaczników Exif. Do tego potrzeba jest baza danych SQLite. Dodatkowo należ wgrać pakiet Qt dla SQLite (np. qt-sql-sqlite).</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
pl: <h1><a name="geomap">Widok mapy dla obrazów ze znacznikiem położenia geograficznego</a></h1><p>Jeśli KPhotoAlbum został zbudowany z obsługą Marble, to KPhotoAlbum ma możliwość pokazywania szczegółów GPS na mapie.</p>

en: <h1><a name="video">Video support</a></h1><p>KPhotoAlbum relies on QtAv for displaying videos; this in turn relies on ffmpeg</p>
pl: <h1><a name="video">Obsługa filmów</a></h1><p>KPhotoAlbum do wyświetlania filmów polega na QtAv; to z kolei polega na ffmpeg</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
pl: <h1><a name="videoPreview">Obsługa metadanych filmów</a></h1><p>KPhotoAlbum może używać <tt>ffprobe</tt> do wydobywania danych o długości filmu z filmu.</p><p>Poprawne dane o długości filmu są także potrzebne do poprawnego wyświetlania miniatur filmów.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
pl: <h1><a name="videoInfo">Obsługa metadanych filmów</a></h1><p>KPhotoAlbum może używać <tt>ffprobe</tt> do wydobywania danych o długości filmu z filmu.</p><p>Poprawne dane o długości filmu są także potrzebne do poprawnego wyświetlania miniatur filmów.</p>

en: Plug-ins available
pl: Dostępne wtyczki

en: SQLite database support (used for Exif searches)
pl: Obsługa bazy danych SQLite (używanej do szukania Exif)

en: Map view for geotagged images.
pl: Widok mapy dla obrazów ze znacznikami położenia.

en: Video thumbnail support
pl: Obsługa miniatur filmów

en: Video metadata support
pl: Obsługa metadanych filmów

[ctx: Feature available]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Feature not available]
en: No
pl: Nie

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
pl[0]: Pokazywanie 1 miniatury
pl[1]: Pokazywanie %1 miniatur
pl[2]: Pokazywanie %1 miniatur

en: (%1 selected)
pl: (%1 wybranych)

en: Total: %1
pl: Wszystkich: %1

en: 1 match | %1 matches
pl[0]: 1 pasujący
pl[1]: %1 pasujące
pl[2]: %1 pasujących

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
pl: Szukaj obrazów/filmów z brakującą datą

en: Which Images and Videos to Display
pl: Które obrazy i filmy wyświetlić

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
pl: Szukaj obrazów/filmów z poprawną datą, ale niepoprawnym znacznikiem czasu

en: Search for images and videos missing date and time
pl: Szukaj obrazów/filmów z brakującą datą i czasem

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
pl: Szukaj obrazów i filmów z częściową datą (np. 1971 zamiast 11/7/1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
pl: Dane obrazu

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
pl: <h1> Możesz tu zobaczyć zmiany daty wyświetlanych elementów.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
pl: Czytanie właściwości pliku

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
pl: Użyj <plikuBazyDanych> zamiast domyślnego. Przestarzałe - zamiast tego użyj '--db <databaseFile>'.

en: databaseFile
pl: plikBazyDanych

en: Use <databaseFile> instead of the default.
pl: Użyj <plikuBazyDanych> zamiast domyślnego.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
pl: Uruchamia KPhotoAlbum z pokazowym zbiorem obrazów.

en: Import file.
pl: Zaimportuj plik.

en: Listen for network connections.
pl: Nasłuchuj połączenia sieciowego.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
pl: Nasłuchuj połączenia sieciowego na adresie <adres_interfejsu>.

en: interface_address
pl: adres_interfejsu

en: Search for new images on startup.
pl: Po uruchomieniu szukaj nowych obrazów.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
pl: <p>Poniżej podaj polecenie do wykonania:</p><p><i>%all zostanie zastąpione listą plików</i></p>

en: <p>Enter the command you want to run on your image file(s). KPhotoAlbum will run your command and replace any '%all' tokens with a list of your files. For example, if you entered:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Then the files you selected would be copied to the /tmp folder</p><p>You can also use %each to have a command be run once per file.</p>
pl: <p>Podaj polecenie, które chcesz uruchomić na swoich plikach obrazów. KPhotoAlbum uruchomi twoje polecenie i zamieni wszystkie symbole '%all' listą twoich plików.  Na przykład, jeśli podano:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Wtedy wszystkie pliki, które wybrano zostaną skopiowane do katalogu /tmp</p><p>Możesz także użyć %each, aby wykonać polecenie raz na plik.</p>

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
pl: Pasek wyszukiwania

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
pl: Szukaj...

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
pl: <h1>Opis</h1><table><tr><td># elementów</td><td>Jest to liczba różnych elementów w kategorii</td></tr><tr><td>Wszystkie znaczniki</td><td>Jest to liczba utworzonych znaczników</td></tr><tr><td>Znaczniki na obraz</td><td>Mówi, ile przeciętnie znaczników przypada na jeden obraz</td></tr></table><br/><br/>Nie przywiązuj się zbytnio do tego okna, jego problem polega na tym, że zlicza kategorie i podkategorie,<br/>więc jeśli obraz został oznaczony znacznikami Warszawa, mazowieckie, Polska, to wszystkie 3 znaczniki będą brane pod uwagę,<br/>mimo że najlepiej byłoby wziąć pod uwagę tylko jeden.<br/>Nie wiem, czy warto naprawiać ten błąd (który zresztą jest nieco trudny do naprawienia),<br/>więc może po prostu znowu zostanie usunięte

en: <h1>Statistics</h1>
pl: <h1>Statystyki</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
pl: Kategoria

en: # of Items
pl: Elementów: #

en: Tags Totals
pl: W sumie znaczników

en: Tags Per Picture
pl: Znaczników na obraz

en: Tag indication completed annotation
pl: Oznaczenie posiadania znaczników

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
pl: Jeśli używasz specyficznego znacznika do określenia obrazów, które mają znaczniki, podaj go tutaj.

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Tag:
pl: Znacznik:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
pl: Brak

[ctx: As in 'all images']
en: All
pl: Wszystkie

en: Total
pl: W sumie

en: Thumbnail settings...
pl: Ustawienia miniatur...

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
pl: Usuń symbole

en: Select tokens to remove from all images and videos:
pl: Wybierz symbole do usunięcia ze wszystkich obrazów/filmów:

en: Select None
pl: Odznacz wszystkie

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
pl: <h1>Witaj w KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum jest potężnym darmowym narzędziem do archiwizacji, znaczenia i zarządzania zdjęciami i filmami. Nie zmieni on twoich cennych plików, a jedynie zaindeksuje i umożliwi szybkie wyszukiwanie i zarządzanie.</p><p>Zacznij od wskazania KPhotoAlbumowi położenia twoich zdjęć poprzez naciśnięcie na Stwórz Nową Bazę Danych. Naciśnij na ten przycisk także wtedy, gdy posiadasz już bazę danych KPhotoAlbum i chcesz użyć jej ponownie.</p><p>Jeżeli obawiasz się używania KPhotoAlbum, możesz go uruchomić także z wstępnie wbudowanym zbiorem obrazów. Wystarczy nacisnąć na przycisk Wczytaj Demo.</p>

en: Create My Own Database...
pl: Stwórz nową bazę danych...

en: Load Demo
pl: Wczytaj demo

en: Check My Feature Set
pl: Obejrzy mój zestaw funkcji

en: <h1>KPhotoAlbum database creation</h1><p>You need to show where the photos and videos are for KPhotoAlbum to find them. They all need to be contained by a single folder, for example /home/user/Images. In this folder you can have as many subfolders as you want, KPhotoAlbum will find them all for you.</p><p>Feel safe, KPhotoAlbum will not modify or edit any of your images, so you can simply point KPhotoAlbum to the folder where you already have all your images.</p><p>If you have an existing KPhotoAlbum database and image folder somewhere, point KPhotoAlbum to that folder to start using it again.</p>
pl: <h1>Tworzenie bazy danych KPhotoAlbum</h1><p>Musisz pokazać miejsce, gdzie są zdjęcia i filmy, tak aby KPhotoAlbum mógł je tam znaleźć. Wszystkie one muszą być pod jednym głównym katalogiem, na przykład /home/user/Obrazy. W tym katalogu możesz mieć tak wiele podkatalogów ile sobie zażyczysz, KPhotoAlbum znajdzie je wszystkie dla ciebie.</p><p>Czuj się bezpiecznie, KPhotoAlbum nie będzie zmieniał ani edytował żadnego z twoich obrazów, tak więc możesz po prostu wskazać KPhotoAlbum katalog, gdzie już masz wszystkie swoje obrazy.</p><p>Jeśli posiadasz istniejącą bazę danych KPhotoAlbum i katalog główny gdzieś w pobliżu, wskaż KPhotoAlbum ten katalog i rozpocznij jego ponowne używanie.</p>

en: Image/Video root folder:
pl: Katalog główny obrazów/filmów:

en: Folder does not exist, create it?
pl: Katalog nie istnieje. Czy ma zostać utworzony?

en: Could not create folder %1
pl: Nie można utworzyć katalogu %1

en: %1 exists, but is not a folder
pl: %1 istnieje, lecz nie jest katalogiem

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
pl: <p>Wygląda na to, że KPhotoAlbum nie został skompilowany z włączonymi wszystkimi opcjami. Oto lista pokazująca brakujące rzeczy: <ul>%1</ul></p> <p>Żeby się dowiedzieć, jak rozwiązać ten problem, wybierz z menu <b>Pomoc</b>|<b>Stan funkcjonalności KPhotoAlbumu</b>.</p>

en: Feature Check
pl: Sprawdzanie funkcjonalności

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
pl: Gratulacje: wszystkie dynamiczne elementy dodatkowe zostały włączone.

en: Loading Database
pl: Wczytywanie bazy danych

en: Loading Main Window
pl: Wczytywanie głównego okna

en: Searching for New Files
pl: Szukanie nowych plików

en: <p><b>Delete Your Temporary Demo Database</b></p><p>I hope you enjoyed the KPhotoAlbum demo. The demo database was created in the folder <tt>/tmp</tt>, should it be deleted now? If you do not delete it, it will waste disk space; on the other hand, if you want to come back and try the demo again, you might want to keep it around with the changes you made through this session.</p>
pl: <p><b>Usuń tymczasową pokazową bazę danych</b></p><p>Mam nadzieję, że podobało Ci się demo KPhotoAlbumu. Pokazowa baza danych została skopiowana do <tt>/tmp</tt>. Czy mam ją usunąć? Jeśli jej nie usuniesz, będzie ona zajmować miejsce na dysku. Możesz ją jednak zatrzymać, jeśli będziesz chciał jeszcze kiedyś przetestować pokazową bazę danych ze zmianami wprowadzonymi w tej sesji.</p>

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
pl: Usuń pokazową bazę danych

en: Do you want to save the changes?
pl: Czy chcesz zachować zmiany?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
pl: Czy zachować zmiany?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
pl: Niektóre z zaznaczonych obrazów już należą do stosu. Czy chcesz usunąć je ze stosów, do których należą i utworzyć całkiem nowy stos?

[ctx: @title]
en: Stacking problem
pl: Błąd stosu

en: Unknown error, stack creation failed.
pl: Nieznany błąd, nie udało się utworzyć stosu.

en: Stacking Error
pl: Błąd wrzucania na stos

en: No item is selected.
pl: Nie zaznaczono żadnych obiektów.

en: No Selection
pl: Nic nie zaznaczono

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: Saving... Done
pl: Zapisywanie... zakończono

en: There are no images to be shown.
pl: Nie ma obrazów do pokazania.

en: Limit View to Selection
pl: Ogranicz widok do wybranych

en: No images are selected!
pl: Nie zaznaczono żadnych obrazów!

en: Generate HTML...
pl: Tworzenie HTML...

en: Import...
pl: Importowanie...

en: Export/Copy Images...
pl: Eksport/kopiowanie obrazów...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Remove Tokens...
pl: Usuń tokeny...

en: Open List of Files...
pl: Otwórz listę plików...

en: Annotate Individual Items
pl: Opisz pojedyncze elementy

en: Annotate Multiple Items at a Time
pl: Ustaw właściwości dla wielu elementów na raz

en: Merge Images into a Stack
pl: Scal obrazy do stosu

en: Remove Images from Stack
pl: Usuń obrazy ze stosu

en: Set as First Image in Stack
pl: Ustaw jako pierwszy obraz na stosie

en: View
pl: Obejrzyj

en: View (In New Window)
pl: Obejrzyj (w nowym oknie)

en: Run Slide Show
pl: Rozpocznij pokaz slajdów

en: Run Randomized Slide Show
pl: Rozpocznij pokaz slajdów w losowej kolejności

en: Collapse all stacks
pl: Zwiń wszystkie stosy

en: Expand all stacks
pl: Rozwiń wszystkie stosy

en: Show &Oldest First
pl: Pokaż najpierw naj&starsze

en: Show &Newest First
pl: Pokaż najpierw naj&nowsze

en: Sort Selected by Date && Time
pl: Uporządkuj wybrane wg daty i czasu

en: Jump to Context
pl: Skocz do kontekstu

en: Lock Images
pl: Zablokuj obrazy

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Lock Away All Other Items
pl: Zablokuj wszystkie pozostałe elementy

en: Lock Away Current Set of Items
pl: Zablokuj obecny zestaw elementów

en: Configure Current View
pl: Ustawienia obecnego widoku

en: Tree
pl: Drzewo

en: Tree with User Icons
pl: Drzewo z ikonami użytkowników

en: Icons
pl: Ikony

en: Use natural sort order
pl: Użyj naturalnego porządku szeregowania

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
pl: Pokaż podpowiedzi w oknie miniatur

en: Show Labels in Thumbnails Window
pl: Pokaż etykiety w oknie miniatur

en: Show Categories in Thumbnails Window
pl: Pokaż kategorie w oknie miniatur

en: Choose Color Scheme
pl: Wybierz zestaw kolorów

en: Display Images and Videos Not on Disk
pl: Wyświetl obrazy i filmy nie będące na dysku

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
pl: Wyświetl obrazy i filmy z niepełną datą...

en: Merge duplicates
pl: Scal powielenia

en: Refresh Selected Thumbnails and Checksums
pl: Odśwież zaznaczone miniatury i sumy sprawdzające

en: Rescan for Images and Videos
pl: Ponownie szukaj obrazów i filmów

en: Recreate Exif Search Database
pl: Utwórz ponownie bazę danych wyszukiwania Exif

en: Read Exif Info from Files...
pl: Odczytaj informacje Exif z plików...

en: Sort All by Date && Time
pl: Uporządkuj wszystkie wg daty i czasu

en: Automatically Stack Selected Images...
pl: Samoczynnie wrzuć na stos wybrane obrazy...

en: Build Thumbnails
pl: Zbuduj miniatury

en: Statistics...
pl: Statystyki...

en: Mark As Untagged
pl: Oznacz jako nioznaczone

en: Enable All Messages
pl: Włącz wszelkie powiadomienia

en: Run KPhotoAlbum Demo
pl: Uruchom demo KPhotoAlbum

en: KPhotoAlbum Feature Status
pl: Stan funkcjonalności KPhotoAlbumu

en: Show Demo Videos
pl: Pokaż filmy demonstracyjne

en: Show Exif Info and file metadata
pl: Pokaż dane Exif oraz metadane pliku

en: Use next video thumbnail
pl: Użyj następnej miniatury filmu

en: Use previous video thumbnail
pl: Użyj poprzedniej miniatury filmu

en: Copy image to ... | Copy images to ...
pl[0]: Skopiuj obraz do...
pl[1]: Skopiuj obrazy do...
pl[2]: Skopiuj obrazy do...

en: Link image to ... | Link images to ...
pl[0]: Dowiąż obraz do...
pl[1]: Dowiąż obrazy do...
pl[2]: Dowiąż obrazy do...

en: Auto saving....
pl: Samoczynne zapisywanie...

en: Auto saving.... Done
pl: Samoczynne zapisywanie... zakończone

en: <p>Could not open given index.xml, as the provided folder does not exist.<br />%1</p>
pl: <p>Nie można otworzyć podanego index.xml, bo podany katalog nie istnieje.<br />%1</p>

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
pl: <p>Podany plik indeksowy nie istnieje, czy chcesz utworzyć taki plik?<br />%1/index.xml</p>

[ctx: @title]
en: Create database
pl: Utwórz bazę danych

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
pl: <p>Ustawiłeś znacznik dla obrazów bez znaczników, lecz w bazie danych nie istnieje albo znacznik albo kategoria, do której należy.</p><p>Przejrzyj swoje ustawienia  dotyczące znacznika obrazów bez znacznika <interface>Ustawienia|Ustawienia KPhotoAlbum...|Kategorie</interface></p>

en: General
pl: Ogólne

en: Viewer
pl: Przeglądarka

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
pl: Pasek daty

en: Annotation Dialog
pl: Okno dialogowe opisu

en: Thumbnail View
pl: Widok miniatur

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
pl: <p>Czy na pewno włączyć wszystkie okna dialogowe, w których zaznaczyłeś pole 'nie pokazuj w przyszłości'?</p>

[ctx: @title]
en: Reset hidden dialogs
pl: Wyzeruj ukrycie okien

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
pl: <p>Wystąpił błąd wewnętrzny (brakujące menu wtyczki w MainWindow::Window::setupPluginMenu). Znaczy to, że nie zostało wykonane polecenie make install. Jeśli użytkownik samodzielnie kompilował KPhotoAlbum, należy wykonać to polecenie. Jeśli nie, należy zgłosić błąd.</p><p>KPhotoAlbum będzie nadal działał, lecz nie wiadomo, czy niewykonane polecenie make install w przyszłości nie spowoduje awarii programu.</p>

en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
pl: Pomyślnie udostępniono obraz(y). Kopiowanie ścieżki do schowka...

en: Successfully shared image(s).
pl: Pomyślnie udostępniono obraz(y).

en: Image sharing failed with message: %1
pl: Nie udało się udostępnić obrazów z wiadomością: %1

en: Open List of Files
pl: Otwórz listę plików

en: You can open a set of files in KPhotoAlbum's database by listing the files here.
pl: Możesz otworzyć zestaw plików w bazie danych KPhotoAlbum poprzez wypisanie tutaj plików.

en: No images matching your input were found.
pl: Nie znaleziono obrazów pasujących do podanych danych.

en: No Matches
pl: Brak pasujących

en: Rereading Exif information from all images
pl: Ponowne wczytywanie informacji Exif ze wszystkich obrazów

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
pl: Szerokość miniatury: %1px (przechowywany rozmiar: %2px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
pl: <p>Nie można znaleźć ffmpeg w systemie</p><p>Bez tego KPhotoAlbum nie będzie mógł wyświetlać miniatur filmów i długości długości filmów. Wgraj pakiet ffmpeg</p>

en: Video thumbnails are not available
pl: Miniatury filmów nie są dostępne

en: Save the current map settings
pl: Zapisz bieżące ustawienia mapy

en: Go to last map position
pl: Idź do ostatniego położenia na mapie

en: Show thumbnails
pl: Pokaż miniatury

[ctx: @action to group, as in aggregate thumbnails into clusters]
en: Group adjacent thumbnails into clickable clusters
pl: Grupuj sąsiadujące miniatury w klikalne klastry

[ctx: @action Decrease size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Decrease marker size
pl: Zmniejsz rozmiar znacznika

[ctx: @action Increase size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Increase marker size
pl: Zwiększ rozmiar znacznika

en: Map view
pl: Widok mapy

en: Settings saved!
pl: Zapisano ustawienia!

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
pl: <i>Wczytywanie współrzędnych z obrazów ...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
pl: <i>Ten obraz nie zawiera współrzędnych geograficznych.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
pl: <i>Niektóre z wybranych obrazów nie zawierają współrzędnych geograficznych.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
pl: <i>Wyszukaj współrzędnych geograficznych.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
pl: <i>Żaden z wybranych obrazów nie zawiera współrzędnych geograficznych.</i>

en: Share
pl: Udostępnij

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
pl: Ta ikona wskazuje, że KPhotoAlbum jest połączony z urządzeniem android.
    Naciśnij na ikonę, aby przełączyć nasłuchiwanie dla klientów w lokalnej sieci.
    Jeśli sieć lokalna nie zezwala na rozgłaszanie pakietów pomiędzy klientem androida i KPhotoAlbum, to naciśnij prawym przyciskiem myszy na ikonę i podaj adres urządzania z androidem.
    Klienta androida można pobrać z google play.

en: Android device address:
pl: Adres urządzenia Androida:

en: Unable to bind to socket
pl: Nie można powiązać do gniazda

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
pl: Nie można nasłuchiwać zdalnych połączeń Androida. Najprawdopodobniej dzieje się tak, ponieważ uruchomione jest inne wystąpienie KPhotoAlbum.

en: Invalid Version
pl: Nieprawidłowa wersja.

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
pl: Niezgodność wersji pomiędzy zdalnym klientem oraz KPhotoAlbum na pulpicie.
    Wersja protokołu pulpitu: %1
    Wersja protokołu zdalnego sterowania: %2

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
pl: Odfiltruj ... (%1)

en: Remove birthday
pl: Usuń datę urodzin

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
pl: Tutaj ustaw daty urodzenia dla elementów (dajmy na to ludzi), a następnie oglądaj ich wiek przy przeglądaniu obrazów

en: Name
pl: Nazwa

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Birthday of %1:
pl: Urodziny %1:

en: Enter a date...
pl: Wpisz datę...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
pl: <i>Wybierz element po lewej, aby edytować datę urodzin</i>

en: Category Settings
pl: Ustawienia kategorii

en: New
pl: Nowy

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Positionable tags:
pl: Znaczniki do rozmieszczenia:

en: Tags in this category can be
    associated with areas within images
pl: Znaczniki w tej kategorii
    można przypisać obszarom na obrazach

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Preferred view:
pl: Domyślny widok:

en: List View
pl: Widok listy

en: List View with Custom Thumbnails
pl: Widok listy z własnymi miniaturami

en: Icon View
pl: Widok ikon

en: Icon View with Custom Thumbnails
pl: Widok ikon z własnymi miniaturami

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
pl: <font color='red'>Baza danych ma niezapisane zmiany. Dopóki zmiany te nie zostaną zapisane,<br/>nie można zmienić nazw kategorii, a nowe nazwy nie mogą być dodane.</font>

en: Save the DB now
pl: Zapisz bazę danych teraz

en: Settings for category <b>%1</b>
pl: Ustawień dla kategorii <b>%1</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
pl: <i>Oczekująca zmiana: zmiana nazwy na "%1"</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
pl: <p>Nie można zmienić nazwy kategorii "%1" na "%2":</p><p>"%2" jest wyjątkową nazwą kategorii, która jest zarezerwowana i nie można jej używać jako normalnej kategorii.</p>

en: Invalid category name
pl: Nieprawidłowa nazwa kategorii

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
pl: <p>Nie można zmienić nazwy kategorii "%1" na "%2":</p><p>Kategoria o tej nazwie już istnieje.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
pl: <p>Nie można zmienić nazwy kategorii "%1" na "%2":</p><p>Istnieje oczekujące działanie zmiany nazwy dla tej kategorii "%2". Proszę najpierw zapisać tę zmianę.</p>

en: Unsaved pending renaming action
pl: Niezapisane oczekujące działanie zmiany nazwy

en: <p>Do you really want to make "%1" non-positionable?</p><p>All areas linked against this category will be discarded!</p>
pl: <p>Czy na pewno chcesz uczynić "%1" nie-do-umieszczania?</p><p>Wszystkie obszary dowiązane do tej kategorii zostaną porzucone!</p>

[ctx: @title]
en: Confirm Action
pl: Potwierdź działanie

en: New category
pl: Nowa kategoria

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
pl: <p>Czy na pewno usunąć kategorię "%1"?</p>

en: Confirm Action
pl: Potwierdź działanie

en: <i>Choose a category to edit it</i>
pl: <i>Wybierz kategorię do edytowania</i>

en: Choose speed over readability for index.xml file
pl: Przedłóż prędkość nad czytelność w pliku index.xml

en: Compress backup file
pl: Skompresuj plik kopii zapasowej

en: Auto save every:
pl: Samozapis co:

en: Number of backups to keep:
pl: Liczba przechowywanych kopii zapasowych:

en: Infinite
pl: Nieograniczona

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
pl: <p>KPhotoAlbum może zachowywać kopie zapasowe pliku index.xml w jego kopiach o nazwach index.xml~1~, index.xml~2~, itd. a suwak umożliwia określenie ich liczby. KPhotoAlbum usunie najstarszy plik po osiągnięciu maksymalnej liczby kopii.</p> <p>Plik index.xml może znacznie się powiększyć, jeśli masz dużo obrazów - w takim wypadku przydaje się opcja kompresowania plików kopii zapasowych dla zaoszczędzenia miejsca na dysku.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
pl: <p>KPhotoAlbum używa pojedynczego pliku index.xml jako swojej <i>bazy danych</i>. Przy dużej liczbie obrazów jego odczyt może zająć dużo czasu. Czas ten można skrócić aż o połowę, zaznaczając tę opcję. Niedogodnością jest fakt, że plik index.xml stanie się mniej czytelny.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
pl: Dane Exif/IPTC do pokazania w przeglądarce

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
pl: Dane Exif/IPTC do pokazania w oknie Exif

en: Character set for image metadata:
pl: Zestaw znaków dla metadanych obrazów:

en: New File Searches
pl: Wyszukiwanie nowych plików

en: Search for new images and videos on startup
pl: Po uruchomieniu szukaj nowych obrazów i filmów

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
pl: Pomijaj rozszerzenia plików przy wyszukiwaniu nowych obrazów i filmów

en: Skip symbolic links when searching for new images
pl: Pomijaj dowiązania symboliczne przy wyszukiwaniu nowych obrazów

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
pl: Nie czytaj plików RAW, jeśli istnieje odpowiadający plik JPEG/TIFF

en: Directories to exclude from new file search:
pl: Katalogi pomijane przy wyszukiwaniu nowych plików:

en: <p>Specify a comma-separated list of folder names to ignore.</p><p>For example, specifying "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" here will cause KPhotoAlbum to ignore these two folder names in any folder when searching for new images.</p>
pl: <p>Podaj oddzieloną przecinkami listę nazw katalogów do zignorowania.</p><p>Na przykład pisząc "<tt>.miniatury,.miniatury</tt>", będzie to powód dla KPhotoAlbum, żeby pominąć te dwie nazwy katalogów w dowolnym katalogu, podczas wyszukiwania obrazów.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
pl: <p>KPhotoAlbum potrafi sam szukać przy starcie nowych obrazów i filmów, ale zabiera to czas, więc w zamian możesz ręcznie kazać KPhotoAlbumowi szukać nowych obrazów przy użyciu menu <b>Obsługa->Szukaj nowych obrazów</b></p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
pl: <p>KPhotoAlbum normalnie będzie znajdował nowe obrazy i filmy według ich rozszerzeń. Jeśli ta opcja zostanie ustawiona, to zostaną sprawdzone <em>wszystkie</em> pliki według ich typów mime, niezależnie od ich rozszerzenia. Potrwa to znacznie dłużej niż znajdywanie plików według rozszerzeń!</p>

en: <p>KPhotoAlbum attempts to read all image files whether actual files or symbolic links. If you wish to ignore symbolic links, check this option. This is useful if for some reason you have e.g. both the original files and symbolic links to these files within your image folder.</p>
pl: <p>KPhotoAlbum próbuje odczytać wszystkie pliki obrazów i nie ważne czy są to rzeczywiste pliki czy dowiązania symboliczne. Jeśli chcesz zignorować dowiązania symboliczne, odhacz tą opcję. Jest to użyteczne, jeśli z jakiegoś powodu masz np. zarówno pliki pierwowzorów i dowiązania symboliczne do tych plików wewnątrz twojego katalogu obrazów.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
pl: <p>KPhotoAlbum jest w stanie przeczytać pewne typy obrazów RAW. Niektóre aparaty przechowują zarówno obraz RAW, jak i odpowiadający mu JPEG albo TIFF. Skutkiem tego jest przechowywanie w KPhotoAlbumie powielonych obrazów, co nie musi być pożądane. Kiedy ta opcja jest zaznaczona, KPhotoAlbum nie będzie czytał plików RAW, dla których istnieją odpowiadające pliki obrazów.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
pl: <p>Katalogi określone tutaj (oddzielone przecinkiem <tt>,</tt>) zostaną pominięte przy znajdywaniu nowych zdjęć. Powinny tutaj zostać ustawione katalogi miniatur innych narzędzi, takie jak np. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
pl: Ustawienia wykrywania wersji pliku

en: Try to detect multiple versions of files
pl: Spróbuj wykryć wiele wersji plików

en: File versions search regexp:
pl: Wyrażenie regularne wyszukiwania wersji plików:

en: Original file replacement text:
pl: Tekst zastępujący nazwę pierwowzoru:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
pl: Przenieś meta-dane (np. usuń znaczniki z pierwowzoru)

en: Automatically stack new versions of images
pl: Samoczynnie wrzucaj nowe wersje obrazów na stos

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
pl: <p>Gdy KPhotoAlbum wyszukuje nowych plików i znajdzie plik, który pasuje do <i>wyrażenia regularnego wyszukiwania zmienionego pliku</i> to jest przypuszczane, że może istnieć pierwotna wersja obrazu.  Wzorzec wyrażenia regularnego zostanie zastąpiony tekstem <i>Tekst zastępujący nazwę pierwowzoru</i> i jeśli ten plik istnieje, to wszystkie skojarzone metadane (informacje o kategorii, oceny, itp.) zostaną przekopiowane lub przeniesione z pierwowzoru do nowego pliku.</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
pl: <p>Wyrażenie regularne perl, które ma zostać dopasowane do zmienionego pliku. <ul><li>Kropka dopasowuje się do pojedynczego znaku (<tt>\.</tt> dopasowuje się do kropki)</li>   <li>Możesz użyć kwantyfikatorów <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, lub możesz dopasować wiele wystąpień wyrażenia używając nawiasów klamrowych (np. <tt>e{0,1}</tt> dopasowuje się do 0 lub 1 wystąpienia znaku "e").</li>   <li>Możesz pogrupować części wyrażeń używając nawiasów.</li> </ul>Przykład: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
pl: <p>Ciąg znaków wykorzystywany do zastąpienia dopasowania z <i>Znajdowanego wyrażenia regularnego wersji plików</i>. Może to być lista z elementami oddzielonymi średnikami (<tt>;</tt>). Każdy ciąg znaków jest wykorzystywany do zastąpienia dopasowania w nowej nazwie pliku, aż do momentu znalezienia pierwowzoru lub do momentu wyczerpania opcji.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
pl: <p>Znaczniki zostały przeniesione z pierwowzoru do nowego pliku. Tym sposobem tylko ostatnia wersja obrazu zostaje oznaczona.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
pl: <p>Jeżeli opcja ta jest ustawiona, to nowe wersje obrazów zostają samoczynnie wrzucane na stos i umieszczane na jego wierzchu. Tym sposobem nowe obrazy zostają pokazane, gdy stos jest w zwiniętym stanie - domyślny stan dla KPhotoAlbum.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
pl: Kopiowanie i otwieranie pliku w programie zewnętrznym

en: Copy file search regexp:
pl: Wyrażenie regularne wyszukiwania kopi pliku:

en: Copy file replacement text:
pl: Tekst zastępujący nazwę kopii:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
pl: <p>KPhotoAlbum może stworzyć kopię obrazu przed otwarciem go w zewnętrznym programie. Ustawienie to określa jak zostanie nazwany nowy plik.</p><p>Wyrażenie regularne definiuje część nazwy pierwowzoru, która zostaje zastąpiona przez <i>tekst zastępujący</i>. np. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> i tekst zastępujący <i>"-mod.\1"</i> skopiuje test.jpg do test-mod.jpg i otworzy nowy plik w wybranym programie.</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
pl: EKSPERYMENTALNE: Dostosuj wczytywanie nowego obrazu, aby uzyskać najlepszą wydajność.

en: Type of media on which your images are stored.
pl: Rodzaj nośnika, na którym są przechowane Twoje zdjęcia.

en: Hard Disk
pl: Dysk twardy

en: Network
pl: Sieć

en: Slow PCIe/NVMe
pl: Zwolnij PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
pl: Przyspiesz PCIe/NVMe

en: Manual Settings
pl: Ustawienia ręczne

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
pl: <p>Dostosuj prędkość wczytywania do najlepszej wydajności, w oparciu o rodzaj pamięci, na której znajduje się baza danych obrazów.  Jeśli Twoja baza danych znajduje się na kilku nośnikach, należy wybrać najwolniejszy z nich.</p><p>Użyj ustawień ręcznych, żeby ustawić szczegóły, jak długo będzie trwać wczytywanie.</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
pl: Obliczanie sumy sprawdzającej MD5, podczas wstępnego wczytywania obrazów

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
pl: <p>Oblicz sumy sprawdzające MD5, podczas gdy obrazy są wczytywane.  To będzie działać dobrze, jeśli nośnik jest bardzo szybki, na przykład: dysk NVM.  Jeśli pamięć masowa jest wolna, powoduje to pogorszenie wydajności, ponieważ obliczenia sumy sprawdzającej muszą dłużej oczekiwać na wstępne wczytanie obrazów.</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
pl: Liczba wątków używanych do wstępnego wczytywania (scouting) obrazów

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
pl: <p>Liczba wątków używanych do wstępnego wczytywania obrazów, żeby mieć je w pamięci, kiedy ich sumy kontrolne są obliczane.  Ogólnie liczba ta powinna być ustawiona wyżej dla szybszych nośników, ale nie więcej niż liczba rdzeni w Twoim procesorze (CPU). Domyślnie jest to 1, działa to dobrze dla mechanicznych dysków twardych.</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
pl: Liczba wątków używanych do wstępnego wczytywania (scouting) obrazów miniaturek

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
pl: <p>Liczba wątków używanych do wstępnego wczytywania obrazów przed tworzeniem miniaturek.  Normalnie powinno być to ustawione na 1; możesz odejść od tej liczby, ale jeśli masz bardzo szybki dysk.</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
pl: Liczba wątków używanych do tworzenia miniaturek

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
pl: <p>Liczba wątków używanych do tworzenia miniaturek.  Jeśli ustawisz to na 0, automatycznie będzie to ustawione o jeden mniej niż liczba rdzeni, przynajmniej jeden i nie więcej niż trzy.  Jeśli masz szybszy dysk i procesor z większą liczbą rdzeni, możesz zauważyć różnicę, jeśli ustawisz to na większą wartość.</p><p>KPhotoAlbum musi zostać uruchomiony ponownie, aby zmiany były widoczne.</p>

en: Loading New Images
pl: Wczytywanie nowych obrazów

en: Trust image dates:
pl: Ufaj datom obrazów:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
pl: Zawsze

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
pl: Pytaj

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
pl: Nigdy

en: Use Exif orientation information
pl: Użyj danych Exif o kierunku

en: Use Exif description
pl: Użyj opisu Exif

en: Strip out camera generated default descriptions
pl: Pozbądź się domyślnie utworzonych opisów aparatu

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
pl: Użyj miniatury osadzonej w pliku RAW lub połowy pliku RAW

en: Required size for the thumbnail:
pl: Wymagany rozmiar dla miniatury:

en: Show histogram
pl: Pokaż histogram

en: Use linear scale for histogram
pl: Użyj podziałki liniowej dla histogramu

en: Size of histogram columns in date bar:
pl: Rozmiar histogramu na pasku daty:

en: Show splash screen
pl: Pokaż ekran startowy

en: Listen for Android devices on startup
pl: Oczekuj urządzeń Androida po uruchomieniu

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
pl: <p>KPhotoAlbum spróbuje odczytać informacje o dacie stworzenia obrazów z danych Exif. Jeśli się to nie powiedzie, spróbuje odczytać ją z daty utworzenia pliku.</p><p>Niestety te dane mogą być błędne np. jeśli plik był skanowany (interesuje nas przecież kiedy zdjęcie zostało zrobione, a nie kiedy zostało zeskanowane).</p><p>Jeśli skanujesz zdjęcia (czyli nie pochodzą one np. z aparatu cyfrowego), powinieneś zaznaczyć <b>nie</b>. Jeśli nie skanujesz zdjęć - odpowiedz <b>tak</b>, w innych przypadkach każ programowi <b>pytać</b>. To pozwoli Ci przy każdej sesji decydować, czy pracujesz ze zdjęciami ze skanera, czy z aparatu cyfrowego.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
pl: <p>Pliki JPEG mogą zawierać informacje o obróceniu obrazów. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz wykorzystywać tej informacji (obracać obrazów w sposób domyślny), odznacz to pole.</p><p>Uwaga: twój aparat cyfrowy może nie zapisywać tej informacji.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
pl: <p>Plik JPEG może zawierać opis. To pole  decyduje, czy opis ten będzie wykorzystywany jako domyślny opis obrazów.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
pl: Pokaż ekran powitalny KPhotoAlbum po uruchomieniu

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
pl: <p>KPhotoAlbum może wyświetlać obrazy na twoim urządzeniu androida. KPhotoAlbum samoczynnie sparuje się z programem z androida. Wymaganiem jest, aby KPhotoAlbum nasłuchiwał wiadomości rozsyłanych w sieci. Zaznaczenie tego pola sprawi, że KPhotoAlbum będzie to robił samoczynnie po uruchomieniu. Alternatywnie, można nacisnąć na ikonę połączenia na pasku stanu, aby rozpocząć nasłuchiwanie.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
pl: <p>Niektóre z aparatów samoczynnie przechowują podstawowekomentarze dla każdego obrazu. Komentarze te można samoczynnie pomijać.</p><p>Podaj komentarze, które chcesz pominąć w polu wprowadzania, w sposób jeden na wiersz. Upewnij się, że podano dokładny komentarz, zwracając uwagę na białe znaki.</p>

en: File Searching & Versions
pl: Znajdywanie i wersje plików

en: Categories
pl: Kategorie

en: Birthdays
pl: Urodziny

en: Tag Groups
pl: Grupy znaczników

en: Exif/IPTC Information
pl: Dane Exif/IPTC

en: Database Backend
pl: Silnik bazy danych

[ctx: @title:window]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
pl: Kategorie i grupy:

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
pl: <strong>Wybierz grupę po lewej stronie, aby dodać do niej znaczniki</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
pl: <strong>Nie istnieją żadne oczekujące zmiany na stronie kategorii.<nl> Proszę zapisać zmiany przed pracą nad grupami znaczników.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
pl: Dodaj grupę ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
pl: Zmień nazwę grupy "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
pl: Usuń grupę "%1"

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
pl: Znacznik w grupie "%1" kategorii "%2"

[ctx: @title:window]
en: New Group
pl: Nowa grupa

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
pl: Nazwa grupy:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
pl: <p>Grupa "%1" już istnieje.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
pl: Nie można dodać grupy

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
pl: Zmień nazwę grupy

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
pl: Nazwa nowej grupy:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
pl: <para>Nie można zmienić nazwy grupy "%1" na "%2": "%2" już istnieje w kategorii "%3"</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
pl: <para>Czy na pewno usunąć grupę "%1"?</para><para>Podkategorie tej grupy zostaną przeniesione do superkategorii "%1" ("%2").<nl/> Wszystkie inne elementy podkategorii pozostaną nietknięte.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
pl: <para>Czy na pewno usunąć grupę "%1"?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
pl: Usuń grupę

en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
pl: Zmień nazwę "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
pl: Usuń "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
pl: Nazwa nowego znacznika

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
pl: Nazwa znacznika:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
pl: <para>Czy na pewno chcesz usunąć "%1"?</para><para>Usunięcie obiektu spowoduje wymazanie wszelkich informacji o obiekcie ze wszystkich obrazów go zawierających.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
pl: Czy na pewno usunąć %1?

en: Tooltip preview image size:
pl: Rozmiar podglądu w podpowiedzi:

en: No Image Preview
pl: Brak podglądu

en: Thumbnail image size:
pl: Rozmiar miniatury:

en: Build thumbnails on demand
pl: Zbuduj miniatury na żądanie

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
pl: Współczynnik kształtu komórek tabeli miniatur:

en: Space around cells:
pl: Przestrzeń wokół komórek:

en: Display grid around thumbnails
pl: Wyświetl siatkę wokół miniatur

en: Display labels in thumbnail view
pl: Wyświetl etykiety w widoku miniatur

en: Display categories in thumbnail view
pl: Wyświetl kategorie w widoku miniatur

en: Threshold for automatic thumbnail view:
pl: Próg do samoczynnego pokazywania miniatur:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
pl: Wyłączony

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
pl: <p>Jeśli wybierzesz <b>Ustawienia->Pokaż podpowiedzi</b> w widoku miniatur, zobaczysz małe okno podpowiedzi zawierające informacje o obrazie i jego podgląd. Tutaj ustawisz wielkość obrazu podglądu.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
pl: <p>Rozmiar obrazu miniatury. Zmiana rozmiaru miniatury tutaj wywołuje przebudowanie bazy danych miniatur.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
pl: <p>Jeśli to jest ustawione, to miniatury będą budowane na żądanie. Przy przeglądaniu bazy danych obrazów, zostaną wczytane tylko te miniatury, które są potrzebne lub zostały stworzone. Oznacza to, że nawet jeśli zmienisz rozmiar miniatury, KPhotoAlbum nie zawiesi się, nawet gdy masz wiele obrazów.</p><p>Jeśli to nie jest ustawione, to KPhotoAlbum zawsze będzie tworzył miniatury dla wszystkich obrazów tak szybko jak jest to możliwe. Oznacza to, że po znalezieniu nowych obrazów, KPhotoAlbum natychmiast utworzy dla nich miniatury i później nie odczujesz opóźnienia przy przeglądaniu.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
pl: <p>Wybierz współczynnik kształtu, jaki powinny mieć komórki zawierające miniatury.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
pl: <p>Jak grube powinno być ..... komórki.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
pl: <p>Jeśli chcesz zobaczyć siatkę wokół miniatur, wybierz tą opcję.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
pl: <p>Zaznaczenie tej opcji spowoduje pokazanie nazwy bazowej pliku pod miniaturą w widoku miniatur.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
pl: <p>Zaznaczenie tej opcji spowoduje pokazanie kategorii pliku pod miniaturą w widoku miniatur.</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
pl: <p> Kiedy jesteś w trakcie przeglądania, a licznik spadnie poniżej określonej tu wartości, miniatury pokażą się samoczynnie. Alternatywą jest kontynuacja pokazywania przeglądarki do momentu wciśnięcia <i>Pokaż obrazy</i></p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
pl: Jeśli tutaj zaznaczono znacznik, to będzie on dodawany do nowych obrazów (bez znacznika) samoczynnie, tak aby można je łatwo znaleźć. Zostanie on usunięty zaraz po naniesieniu przypisu na obraz.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
pl: Pokaż znacznik nieznaczonych obrazów jako normalny znacznik

en: None Selected
pl: Nic nie zaznaczono

en: New tag added
pl: Dodano nowy znacznik

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
pl: <p>Do kategorii "%2" dodano nowy znacznik "%1" i kategoria ta będzie od teraz używana dla obrazów bez znacznika.</p><p>Wykonaj teraz zapis, aby ten znacznik został zachowany w bazie danych. W przeciwnym przypadku zostanie stracony, a przy następnym uruchomieniu otrzymasz błąd o tym, że ten znacznik jest niedostępny.</p>

en: <h1>Choose a Video Player</h1>
pl: <h1>Wybierz odtwarzacz filmów</h1>

en: <html><p>Unfortunately, there is no video player which just works out of the box for everyone.</p><p>KPhotoAlbum therefore comes with three different back-ends, choose the one that works the best for you</p><p><b>VLC</b> seems to be the best supported video player back-end, meaning it can play most video formats. It has one drawback though, it requires X11. If you use Wayland, then you will find that the videos shows up in a window of their own, and in this case VLC is likely not a very good fit for you. If on the other hand you do use X11 then VLC is likely your best choice.</p><p>Traditionally KPhotoAlbum has been using <b>Phonon</b> as the video player back-end. We've unfortunately seen it crash on many different video formats - possibly because our system wasn't correctly configured. If this is the case for you (and you can't use VLC), then try the <b>QtAV</b> back-end, which seems to support a lot of formats (everything we threw at it). <b>QtAV</b> unfortunately also has a drawback - it seems to get slightly out of sync between video and audio.</p><p><b><font color=red>You can at any time change the backend from Settings -> Viewer</font></b></p></html>
pl: <html><p>Niestety, nie istnieje odtwarzacz filmów, który działa wszystkim od razu.</p><p>KPhotoAlbum daje zatem trzy różne odtwarzacze. Wybierz ten, który działa u ciebie najlepiej </p><p><b>VLC</b> wydaje się najlepiej obsługiwanym odtwarzaczem, co oznacza, że jest w stanie odtworzyć największą liczbę rodzajów filmów. Jego wadą jest jednak to, że wymaga X11. Jeśli używasz Waylanda, to filmy będą pojawiać się w swoich własnych oknach, więc wtedy VLC nie będzie najlepszym wyborem. Jeśli jednak używasz X11, to VLC będzie najlepszym wyborem.</p><p>Tradycyjnie KPhotoAlbum używało <b>Phonona</b> jako odtwarzacza filmów. Niestety zauważyliśmy, że wysypuje się ona na wielu różnych rodzajach filmów - prawdopodobnie przez to, że nasz system nie był dobrze ustawiony. Jeśli też tak masz (i nie możesz użyć VLC), to spróbuj odtwarzacza <b>QtAV</b>, który wydaje się obsługiwać wiele formatów (cokolwiek byśmy na niego nie wrzucili). <b>QtAV</b> niestety także ma wadę - obraz i dźwięk zaczynają się trochę rozjeżdżać.</p><p><b><font color=red>Odtwarzacz możesz zmienić w każdej chwili w Ustawienia -> Przeglądarka</font></b></p></html>

en:  (NOT AVAILABLE)
pl:  (Niedostępny)

en: <html><h1>Missing back-end</h1>The back-ends which are not available are due to the system configuration at compile time of KPhotoAlbum. If you compiled KPhotoAlbum yourself, then search for the developer packages of the back-ends. If you on the other hand got KPhotoAlbum from your system, then please talk to the maintainer of the package.</html>
pl: <html><h1>Brakuje silników</h1>Silniki są niedostępne ze względu na ustawienia systemowe lub ustawienia obowiązujące podczas budowania KPhotoAlbum. Jeśli sam zbudowałeś KPhotoAlbum, to spróbuj poszukać pakietów programistycznych silników. Jeśli jednak masz KPhotoAlbum ze swojego systemu, to spróbuj porozmawiać z opiekunem pakietu.</html>

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Unconfigured video backend
pl: Nieustawiona obsługa filmów

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Phonon video backend
pl: Obsługa filmów Phonon

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: QtAV video backend
pl: Obsługa filmów QtAV

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: VLC video backend
pl: Obsługa filmów VLC

en: Not Configured
pl: Nieustawiony

en: Running Slide Show From Thumbnail View
pl: Rozpoczynanie pokazu slajdów z miniatur

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
pl: Pokaz obrazów/filmów z miniatur

en: Slideshow interval:
pl: Odstęp między slajdami:

en:  sec
pl:  s

en: Image cache:
pl: Pamięć podręczna obrazów:

en:  Mbytes
pl:  MB

en: Standard size in viewer:
pl: Standardowy rozmiar w przeglądarce:

en: Full Viewer Size
pl: Pełny rozmiar przeglądarki

en: Natural Image Size
pl: Naturalna wielkość obrazów

en: Natural Image Size If Possible
pl: Naturalna wielkość obrazów jeśli możliwe

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
pl: <p>Standardowy rozmiar obrazów wyświetlanych w przeglądarce.</p> <p><b>Pełny rozmiar przeglądarki</b> oznacza, że obraz zostanie rozciągnięty lub pomniejszony, żeby wypełnić okno przeglądarki.</p> <p><b>Naturalna wielkość obrazów</b> oznacza, że obraz zostanie wyświetlony piksel za piksel - jednemu pikselowi pliku obrazów będzie odpowiadał jeden piksel na ekranie.</p> <p><b>Naturalna wielkość obrazów jeśli możliwe</b> oznacza, że obraz zostanie wyświetlony w trybie piksel za piksel jeśli zmieści się w okienku, w przeciwnym razie zostanie pomniejszony do jego rozmiaru.</p>

en: Scaling algorithm:
pl: Algorytm skalowania:

en: Fastest
pl: Najszybszy

en: Best
pl: Najdokładniejszy

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
pl: <p>Podczas wyświetlania obrazów, KPhotoAlbum zwykle skaluje obraz wygładzając go. Jeśli ta opcja nie jest ustawiona, KPhotoAlbum będzie używał szybszej, ale mniej wygładzającej metody.</p>

en: Video Backend:
pl: Odtwarzacz filmów:

en: Launch in full screen
pl: Uruchom na pełnym ekranie

[ctx: No video length could be determined, so we just display 'video' instead of the video length.]
en: video
pl: film

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
pl: Pasek narzędzi filtra

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
pl: Przełącz filtr

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
pl: Naciśnij <shortcut>Escape</shortcut> aby wyczyścić filtr.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
pl[0]: Odfiltruj widok po ocenie: %1 gwiazdka
pl[1]: Odfiltruj widok po ocenie: %1 gwiazdki
pl[2]: Odfiltruj widok po ocenie: %1 gwiazdek

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
pl: Filtr: %1

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
pl: Wskazówka: Naciśnij <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> aby przełączyć filtr dla tego tokenu.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
pl: <p><b>Na pewno ponownie poukładać miniatury?</b></p> <p>Przeciągając obrazy w widoku miniatur, tak naprawdę zmieniasz ich kolejność. Przydaje się to bardzo w przypadku, gdy nie znasz dokładnej daty obrazów. Z drugiej strony, jeśli obrazy same posiadają poprawne znaczniki czasu, powinieneś użyć lub <b>Obsługa -&gt; Uporządkuj wszystkie wg. daty i czasu</b> lub <b>Widok -&gt; Uporządkuj wybrane wg daty i czasu</b>.</p>

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
pl: Zmień kolejność miniatur

en: Error Deleting Files
pl: Błąd usuwania pliku

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
pl: Nie można skopiować '%1' do '%2'.

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
pl: Nie można stworzyć katalogu '%1' potrzebnego dla demonstracji.

en: <b>File Name: </b>
pl: <b>Nazwa pliku: </b>

en: <b>Date: </b>
pl: <b>Data: </b>

en: <b>Image Size: </b>
pl: <b>Rozmiar obrazu: </b>

en: <b>Label: </b>
pl: <b>Etykieta: </b>

en: <b>Description: </b>
pl: <b>Opis: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
pl[0]: wczoraj
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: %1 miesiące
pl[2]: %1 miesięcy

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
pl[0]: 1 miesiąc temu
pl[1]: %1 miesiące temu
pl[2]: %1 miesięcy temu

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: %1 lata
pl[2]: %1 lat

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
pl[0]: 1 rok temu
pl[1]: %1 lata temu
pl[2]: %1 lat temu

[ctx: @title]
en: Assign Macro
pl: Przypisz makro

en: Select item for macro key <b>%1</b>
pl: Wybierz rzecz do klawisza makra <b>%1</b>

en: Tag Item
pl: Oznacz rzecz

en: Select tag for image
pl: Wybierz znacznik dla obrazu

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
pl: Ustawienia kategorii obrazów

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
pl: Kategoria:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
pl: Znacznik:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
pl: Bieżący obraz:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
pl: Nowy obraz:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
pl: Ustaw

en: Insufficient color depth for this filter
pl: Niewystarczająca głębia koloru dla tego filtra

en: [ zoom x%1 ]
pl: [ pow. x%1 ]

en: Show the geographic position of this image on a map
pl: Pokaż położenie geograficzne tego obrazu na mapie

en: Error playing media
pl: Błąd podczas odtwarzania mediów

en: Failed to set up video playback
pl: Nie udało się ustawić odtwarzania filmu

en: Failed to set up video playback (renderer wasn't created)
pl: Nie udało się ustawić odtwarzania filmu (nie utworzono członu wyświetlającego)

en: Failed to set up video playback (widget wasn't created)
pl: Nie udało się ustawić odtwarzania filmu (nie utworzono okna do wyświetlania)

en: Type name of category and item
pl: Nazwa rodzaju kategorii oraz rzecz

en: Add New
pl: Dodaj nowy

en: Key
pl: Klucz

en: Tag
pl: Znacznik

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear assignment
pl: Wyczyść przypisanie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
pl: Okno dialogowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
pl: EtykietaTekstowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
pl: Dodaj nowy znacznik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
pl: Tytuł

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Existing Assignments
pl: Istniejące przypisania

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
pl: Ustaw jako pierwszy obraz na stosie

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
pl: Skopiuj obraz do...

[ctx: @action:inmenu]
en: Link image to ...
pl: Dowiąż obraz do...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
pl: Obróć

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
pl: Obróć w prawo

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
pl: Odbij

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
pl: Obróć w lewo

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
pl: Pomiń

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
pl: Pierwszy

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
pl: Ostatni

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
pl: Pokaż następny

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
pl: Pomiń następne 10

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
pl: Pomiń następne 100

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
pl: Pomiń następne 1000

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
pl: Pokaż poprzedni

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
pl: Pomiń poprzednie 10

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
pl: Pomiń poprzednie 100

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
pl: Pomiń poprzednie 1000

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
pl: Usuń obraz

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
pl: Usuń obraz z listy wyświetlania

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
pl: Powiększenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
pl: Przybliż

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
pl: Pełny widok

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
pl: Widok piksel po pikselu

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
pl: Przełącz pełny ekran

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
pl: Rozpocznij pokaz slajdów

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
pl: Przechodź szybciej

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
pl: Przechodź wolniej

en: File not available
pl: Plik jest niedostępny

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
pl: Odtwórz

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: locked
pl: zablokowana

en: annotating
pl: przypisywanie

en: tokenizing
pl: tokenowanie

en: Change display mode to %1
pl: Zmień tryb wyświetlania na %1

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
pl: Kończenie pokazu obrazów

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
pl: Zatrzymaj pokaz obrazów

[ctx: OSD for slideshow]
en: Starting Slideshow<br/>%1 makes the slideshow faster<br/>%2 makes the slideshow slower
pl: Rozpoczęcie pokazu obrazów<br/>%1 czyni pokaz szybszym<br/>%2 czyni pokaz wolniejszym

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
pl: Zmień opis obrazu

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
pl: Opis obrazu

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
pl: Przejdź

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
pl: 10 minut wstecz

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
pl: 1 minuta wstecz

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
pl: 10 sekund wstecz

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
pl: 1 sekunda wstecz

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
pl: 100 milisekund wstecz

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
pl: 100 milisekund wprzód

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
pl: 1 sekunda wprzód

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
pl: 10 sekund wprzód

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
pl: 1 minuta wprzód

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
pl: 10 minut wprzód

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
pl: Wyświetl kategorie w widoku miniatur

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
pl: Filtry

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
pl: Usuń wszystkie filtry

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
pl: Zastosuj filtr odcieni szarości

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
pl: Zastosuj filtr rozciągania kontrastu

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
pl: Zastosuj filtr korekcji graficznej histogramu

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
pl: Zastosuj filtr monochromatyczny

en: <p>It seems that KPhotoAlbum previously crashed during video playback. On some platforms, this is a common problem with some video players.</p><p>Press <i>Continue</i> to let KPhotoAlbum try a different backend...</p>
pl: <p>Wygląda na to, że KPhotoAlbum wysypał się podczas poprzedniej próby odtworzenia filmu. Na niektórych platformach, jest to powszechne w odtwarzaczach filmów.</p><p>Naciśnij <i>Kontynuuj</i>, aby KPhotoAlbum spróbował innego odtwarzacza...</p>

en: <p>Video backend that was interrupted: <tt>%1</tt></p><p>Video backend that will be used instead: <tt>%2</tt></p>
pl: <p>Odtwarzacz, któremu przerwano: <tt>%1</tt></p><p>Odtwarzacz, który zostanie użyty zamiast tego: <tt>%2</tt></p>

en: <p>KPhotoAlbum has tried out all available video backends, but every one crashed at some point.</p><p>Crash detection is now turned off.</p>
pl: <p>KPhotoAlbum wypróbował już wszystkie odtwarzacze filmów, lecz każdy z nich się wysypał.</p><p>Wykrywanie wysypywania zostało teraz wyłączone.</p>

en: Annotate
pl: Przypisz

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
pl: Okno przypisów

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
pl: Dodaj znacznik

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
pl: Skopiuj datę z poprzedniego obrazu

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
pl: Zmień opis

en: Annotation Mode
pl: Tryb przypisywania

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
pl: Zablokowana

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
pl: Przypisz znaczniki

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
pl: Przypisywanie tokenów

en: Show...
pl: Pokaż...

en: Show
pl: Pokaż

en: Show Info Box
pl: Pokaż okno szczegółów

en: Show Label
pl: Pokaż etykietę

en: Show Description
pl: Pokaż opis

en: Show Date
pl: Pokaż datę

en: Show Time
pl: Pokaż czas

en: Show Filename
pl: Pokaż nazwę pliku

en: Show Exif
pl: Pokaż Exif

en: Show Image Size
pl: Pokaż wymiary obrazów

en: Show Rating
pl: Pokaż ocenę
