kphotoalbum - en to sa translation catalogue (1070 entries)

en: Tag is already used for another area
sa: अन्यस्य क्षेत्रस्य कृते टैग् इत्यस्य उपयोगः पूर्वमेव भवति

en: tomorrow
sa: श्वः

en: today
sa: अद्य

en: yesterday
sa: ह्यः

en: Description
sa: वर्णनम्‌

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
sa: (भवतः व्यक्तिगतचित्रेषु भिन्नानि वर्णनानि सन्ति, अत्र पाठं सेट् कृत्वा सर्वाणि अधिलिखितानि भविष्यन्ति)

en: Label and Dates
sa: लेबलं तथा तिथयः

en: Image Preview
sa: चित्रपूर्वावलोकनम्

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
sa: <para>प्रतिबिम्बस्य वर्णनात्मकः पाठः ।</para><para>यदि <emphasis>Use Exif description</emphasis> <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface> इत्यस्य अधः सक्षमः अस्ति, तर्हि वर्णनम् चित्रे embedded Exif सूचना उपलब्धा चेत् अस्मिन् क्षेत्रे आयातिता भवति ।</para>

en: Cancel
sa: निरसयतु

en: Map
sa: मानचित्र

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
sa: नक्शाविजेट् भवन्तं चित्राणां स्थानं द्रष्टुं शक्नोति यदि Exif सूचनायां GPS निर्देशांकाः प्राप्यन्ते ।

en: Revert This Item
sa: इदं द्रव्यं प्रत्यागच्छतु

en: Clear Form
sa: स्पष्ट रूप

en: Options...
sa: विकल्पाः...

en: &Done
sa: &कृतम्‌

en: Continue &Later
sa: Continue &Later इति

[ctx: @action:button]
en: &Search
sa: &अन्वेषण

en: Label:
sa: नामपत्र:

en: Label
sa: नामपत्र

en: Date:
sa: दिनाङ्कः:

en: Time:
sa: कालः:

en: Use Fuzzy Date
sa: Fuzzy Date इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
sa: <para>KPhotoAlbum इत्यस्मिन् चित्रेषु सटीकतिथिः समयः च भवितुम् अर्हति, अथवा <emphasis>fuzzy</emphasis> तिथिः भवितुम् अर्हति या निर्दिष्टसमयान्तरे कदापि घटिता डिजिटलकैमरेण निर्मितानाम् चित्राणां सामान्यतया सटीकतिथिः भवति एव ।</para><para>यदि भवान् सम्यक् न जानाति यत् कदा फोटो गृहीतः (उदा. यदि फोटो एनालॉग् कॅमेरातः आगतः), तर्हि भवान् <interface> सेट् कर्तव्यः Fuzzy Date</interface> इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।</para>

en: Minimum megapixels:
sa: न्यूनतमं मेगापिक्सेलम् :

en: Maximum megapixels:
sa: अधिकतमं मेगापिक्सेलम् :

en: Rating:
sa: रेटिंग् :

en: Rating search mode:
sa: रेटिंग् अन्वेषणविधिः :

en: File Name Pattern:
sa: सञ्चिकानाम प्रतिरूपः :

en: File Name Pattern
sa: सञ्चिकानाम प्रतिरूपः

en: Search only for RAW files
sa: केवलं RAW सञ्चिकाः अन्वेष्टुम्

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
sa: टिप्पणी (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
sa: अन्वेषण

en: Done
sa: कृतम्‌

[ctx: @title:window]
en: Annotations
sa: टिप्पणी

en: Configure Window Layout...
sa: विण्डो लेआउट् विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Save Current Window Setup
sa: वर्तमान विण्डो सेटअप रक्षतु

en: Reset layout
sa: विन्यासं पुनः सेट् कुर्वन्तु

en: Sort Alphabetically (Tree)
sa: वर्णमालानुसारं क्रमणं कुर्वन्तु (वृक्षः)

en: Sort Alphabetically (Flat)
sa: वर्णमालानुसारं क्रमबद्धं कुर्वन्तु (Flat) .

en: Sort by Date
sa: तिथिनुसार क्रमबद्ध करें

en: Match Tags from the First Character
sa: प्रथमपात्रात् टैग्स् मेलयन्तु

en: Match Tags from Word Boundaries
sa: शब्दसीमातः टैग्स् मेलयन्तु

en: Match Tags Anywhere
sa: मैच टैग्स कुत्रापि

en: Show Only Selected Ctrl+S
sa: केवलं चयनितं Ctrl+S दर्शयतु

en: Settings saved!
sa: सेटिंग्स् रक्षितानि!

en: Save current window setup
sa: वर्तमानविण्डो सेटअपं रक्षन्तु

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
sa: <p>टिप्पणीषु केचन परिवर्तनानि भवन्ति । किं भवान् वास्तवमेव प्रत्येकस्य प्रभावितसञ्चिकायाः कृते सर्वाणि अद्यतनपरिवर्तनानि परित्यक्तुं इच्छति?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
sa: परिवर्तनं परित्यजन्तु ?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
sa: <p>भवान् अधुना एव उन्नत-अन्वेषण-संवादं उद्घाटितवान्; तस्मात् अधिकतमं लाभं प्राप्तुं, <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">उन्नतसन्धानविषये</a> पुस्तिकायां विभागं पठितुं सुझावः दत्तः अस्ति ।</p><p> एषः संवादः चित्राणां विषये सूचनां टङ्कयितुं अपि उपयुज्यते; <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">टङ्कनस्य</a> विषये पठित्वा तस्य उपयोगविषये अतिरिक्तानि युक्तीनि प्राप्तुं शक्नुवन्ति |</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
sa: <p>भवान् अधुना एव KPhotoAlbum इत्यस्मिन् महत्त्वपूर्णेषु विण्डोषु एकं उद्घाटितवान्; अस्मिन् बहुधा कार्यक्षमता अस्ति यत् द्रुतप्रयोगाय अनुकूलितं कृतम् अस्ति ।</p><p> <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">अस्य संवादस्य दस्तावेजीकरणं</a> पठितुं ५ निमेषान् यावत् समयं स्वीकुर्वन्तु इति दृढतया अनुशंसितम्</p>

en: Sort Most Recently Used
sa: क्रमेण अद्यतनतया प्रयुक्तम्

en: Toggle Sorting
sa: Toggle Sorting इति

en: Toggle Showing Selected Items Only
sa: केवलं चयनितवस्तूनि दर्शयन् Toggle कुर्वन्तु

en: Annotate Next
sa: Annotate अग्रिमम्

en: Annotate Previous
sa: Annotate पूर्वम्

en: OK dialog
sa: ठीक संवादः

en: Copy tags from previous image
sa: पूर्वचित्रात् टैग् प्रतिलिपिं कुर्वन्तु

en: Rotate counterclockwise
sa: घड़ीयाः विपरीतदिशायां परिभ्रमन्तु

en: Rotate clockwise
sa: घण्टायाः दिशि परिभ्रमन्तु

en: Toggle fullscreen preview
sa: पूर्णपर्दे पूर्वावलोकनं टॉगल कुर्वन्तु

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
sa: <p><b>&quot;%2&quot; टैग् सम्बद्धं कर्तुं न शक्यते ।</b></p><p> &quot;%1&quot; इति टैग् यस्य &quot;%2&quot; अन्तर्भवति सः वर्गः स्थापनीयः नास्ति ।</p><p> यदि भवान् एतत् टैग् उपयोक्तुं इच्छति तर्हि सेटिङ्ग्स् संवादे एतत् परिवर्तयतु । यदि इदं टैग् इतः परं मान्यतादत्तांशकोशे न भवेत् तर्हि सेटिङ्ग्स् मध्ये तत् विलोपयितुं शक्यते ।</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
sa: <p><b>&quot;%2&quot; टैग् सम्बद्धं कर्तुं न शक्यते ।</b></p><p> &quot;%1&quot; यस्य टैग् &quot;%2&quot; अस्ति सः वर्गः नास्ति ।</p><p> यदि भवान् एतत् टैग् उपयोक्तुं इच्छति तर्हि एतत् वर्गं योजयित्वा positionable इति चिह्नं कुर्वन्तु । यदि इदं टैग् इतः परं मान्यतादत्तांशकोशे न भवेत् तर्हि सेटिङ्ग्स् संवादे तत् विलोपयितुं शक्यते ।</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
sa: पूर्वचित्रस्य टिप्पणीं कुर्वन्तु (Page Up)

en: Annotate next image (Page Down)
sa: अग्रिमचित्रस्य टिप्पणीं कुर्वन्तु (पृष्ठं अधः)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
sa: <para>पूर्वस्य अपेक्षया अस्मिन् चित्रे समानानि टैग्स् सेट् कुर्वन्तु । चित्रतिथिः, लेबलं, रेटिंग्, विवरणं च अपरिवर्तितं त्यक्तम् अस्ति ।</para>

en: Category for new areas:
sa: नूतनक्षेत्राणां कृते श्रेणी :

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
sa: चित्रे क्षेत्राणि गोपयन्तु अथवा दर्शयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
sa: यदि भवान् <emphasis>positionable tags</emphasis> <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface> इत्यस्मिन् न्यूनातिन्यूनं एकस्य वर्गस्य कृते सक्षमं करोति तर्हि भवान् विशिष्टानि चित्रक्षेत्राणि टैग् इत्यनेन सह सम्बद्धं कर्तुं शक्नोति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
sa: चित्रे क्षेत्राणि केवलं एकप्रतिबिम्ब-टिप्पणी-विधाने एव दर्शयितुं शक्यन्ते ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
sa: पूर्ण-पर्दे पूर्वावलोकनं टॉगल कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
sa: घड़ीयाः विपरीतदिशायां परिभ्रमन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
sa: घण्टायाः दिशि परिभ्रमन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
sa: पूर्वं टैग् कृतस्य चित्रात् टैग् प्रतिलिपिं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
sa: चित्रं विलोपयन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
sa: एकं टैगं प्रविशतु ...

en: or
sa: वा

en: and
sa: तथा

en: Sort by date
sa: तिथ्यानुसारं क्रमयन्तु

en: Show only selected Ctrl+S
sa: केवलं चयनितं Ctrl+S दर्शयतु

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
sa: भवता प्रविष्टः टैग् सः टैग् अस्ति यः नवप्राप्तानाम्, अटैग्ड् चित्राणां कृते स्वयमेव सेट् भवति (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories| Untagged Images</interface>) । यावत् एतदर्थं चयनितं तावत् अत्र न दर्शयिष्यति।

en: No Item Selected
sa: कोऽपि द्रव्यः चयनितः नास्ति

en: Delete
sa: लुप्

en: Rename...
sa: पुनर्नामकरणं...

en: <b>Tag Groups</b>
sa: <b>टैग समूह</b>

en: Tag groups
sa: टैग समूह

en: Add this tag to a new tag group...
sa: एतत् टैग् नूतन-टैग्-समूहे योजयन्तु...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
sa: एतत् टैग् टैग् समूहं कृत्वा टैग् योजयन्तु...

en: Remove from tag group %1
sa: %1 टैग् समूहात् निष्कासयन्तु

en: <b>Sorting</b>
sa: <b>क्रमाङ्कनम्</b>

en: Usage
sa: प्रयोगः

en: Alphabetical (Flat)
sa: वर्णमाला (सपाट)

en: Alphabetical (Tree)
sa: वर्णमाला (वृक्षः)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
sa: <p>किं भवान् वास्तवमेव &quot;%1&quot; विलोपयितुम् इच्छति?<br/> द्रव्यस्य विलोपनेन द्रव्यं युक्तस्य कस्यापि चित्रस्य तस्य विषये यत्किमपि सूचना भवति तत् दूरं भविष्यति ।</p>

en: Really Delete %1?
sa: वास्तवम् %1 विलोपयतु?

[ctx: @title]
en: Rename Item
sa: Item इत्यस्य नामकरणं कुर्वन्तु

en: Enter new name:
sa: नूतनं नाम प्रविष्टं कुर्वन्तु:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
sa: <p>किं भवान् वास्तवमेव &quot;%1&quot; इत्यस्य नाम &quot;%2&quot; इति परिवर्तयितुम् इच्छति?<br/> एवं कृत्वा तत् युक्ते कस्मिन् अपि चित्रे &quot;%3&quot; इति नाम परिवर्तयिष्यति ।</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
sa: %1 इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Rename
sa: पुनर्नाम

en: New tag group
sa: नवीन टैग समूह

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
sa: नूतनस्य टैगसमूहस्य नाम यस्मिन् टैग् योजितं भविष्यति:

en: Add a tag
sa: एकं टैग् योजयन्तु

en: Name for the tag to be added to this tag group:
sa: अस्मिन् टैग् समूहे योजितव्यस्य टैग् इत्यस्य नाम:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
sa: क्षेत्रं निष्कासयन्तु

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
sa: <p>%1 अस्मिन् चित्रे अन्यस्मिन् क्षेत्रे पूर्वमेव टैग् कृतम् अस्ति ।</p><p> यदि भवान् निरन्तरं करोति तर्हि पूर्वस्य टैग् अपसारितः भविष्यति...</p>

en: Replace existing area?
sa: विद्यमानं क्षेत्रं प्रतिस्थापयन्तु?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
sa: %1 (%2) टैगं निष्कासयन्तु ।

en: Associate with
sa: सह सङ्गच्छते

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
sa: सह सङ्गच्छते

en: Extracting Thumbnail
sa: लघुचित्रं निष्कासयन्

en: Extract Video Thumbnail
sa: विडियो लघुचित्र निकालें

en: Read Video Length
sa: Video Length पठन्तु

en: Search for videos without length information
sa: दीर्घतायाः सूचनां विना विडियो अन्वेष्टुम्

en: Searching for videos without video thumbnails
sa: विडियो लघुचित्रं विना विडियो अन्वेषणम्

en: Not Started
sa: न आरब्धम्

[ctx: @title:column Background job id]
en: ID
sa: आईडी

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
sa: शीर्षक

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
sa: वर्णन

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
sa: व्यतीतः

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
sa: पृष्ठभूमि नौकरी दर्शक

en: Pause
sa: विराम

en: Continue
sa: अनुवर्तते

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
sa: <p>सक्रियकार्यम् : %1<br/> लम्बितकार्यं : %2<hr/><br/> वर्णसङ्केताः : १.<ul><li> <b>blinking green</b> : सक्रियपृष्ठभूमिकार्यम्</li><li> <b>gray</b> : सक्रियकार्यं नास्ति</li><li> <b>solid yellow</b> : कार्यपङ्क्तिः विरामितः अस्ति</li><li> <b>blinking yellow</b> : पृष्ठभूमिकार्यस्य कृते कार्यपङ्क्तिः विरामिता अस्ति, परन्तु अग्रभूमिकार्यं निष्पादयति (यथा विडियोसञ्चिकायाः कृते लघुचित्रं निष्कासयति, यत् सम्प्रति लघुचित्रदर्शके दर्शितम् अस्ति)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
sa: न अन्यः

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
sa[0]: १ बिम्बम्
sa[1]: %1 चित्राणि

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
sa[0]: १ विडियो
sa[1]: %1 विडियो

en: Images
sa: बिम्बाः

en: Videos
sa: विडियो

en: Start Date
sa: प्रारम्भ तिथि

en: End Date
sa: समाप्तितिथि

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
sa: सर्वे

en: Geo Position
sa: भू-स्थिति

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
sa: अन्वेषण

en: Untagged Images
sa: अटैग् कृतानि चित्राणि

en: Show Thumbnails
sa: लघुचित्रं दर्शयतु

en: Search did not match any images or videos.
sa: अन्वेषणं कस्यापि चित्रस्य वा भिडियायाः वा मेलनं न कृतवान् ।

en: Empty Search Result
sa: रिक्त अन्वेषण परिणाम

en: Exif Search
sa: Exif अन्वेषणम्

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
sa: अन्वेषण

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
sa: <p>भवद्भिः अद्यापि न विन्यस्तं यत् अटैग्-कृतानि चित्राणि सूचयितुं कस्य टैग्-प्रयोगः करणीयः ।</p><p> तदर्थं कृपया एतानि पदानि अनुसरणं कुर्वन्तु।<ul><li> मेनू-पट्टिकायां <b>Settings</b> इति चिनोतु</li><li> ततः <b>Configure KPhotoAlbum इति</b> चिनोतु</li><li> अधुना <b>Categories</b> चिह्नं चिनोतु</li><li> अधुना <b>Untagged Images इति</b> विभागं विन्यस्यताम्</li></ul></p>

en: Feature has not been configured
sa: विशेषता विन्यस्तं नास्ति

en: "%1" and "%2"
sa: "%1" तथा "%2" ।

en: "%1"
sa: "%1" इति ।

en: , "%1"
sa: , "%1" ।

en:  and "%1"
sa:  तथा "%1"।

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
sa[0]: <p>भवता अधुना एव अन्यस्मिन् द्रव्यं कर्षितम् । एतेन लक्ष्यवस्तु टैग् समूहः भविष्यति तथा च कर्षितं द्रव्यम् अस्य समूहस्य सदस्यत्वेन परिभाषितं भविष्यति । &#39;लास वेगास् अमेरिकादेशे अस्ति&#39; इत्यादीनां तथ्यानां सूचनाय टैग्-समूहानां उपयोगः भवितुं शक्नोति । तस्मिन् उदाहरणे भवन्तः लास् वेगास् -नगरं USA -नगरं प्रति कर्षन्ति स्म । यदा भवान् टैग्-समूहान् स्थापयति तदा भवान्, उदाहरणार्थं, केवलं ब्राउजर्-मध्ये तत् द्रव्यं चित्वा USA-देशस्य सर्वाणि चित्राणि द्रष्टुं शक्नोति ।</p><p> किं वास्तवमेव भवतः अभिप्रायः आसीत् यत् &quot;%3&quot; इत्येतत् टैग् समूहं कृत्वा &quot;%2&quot; सदस्यत्वेन योजयितुं?</p>
sa[1]: <p>भवता अधुना एव केचन वस्तूनि अन्यस्मिन् द्रव्ये कर्षितानि । एतेन लक्ष्यवस्तु टैग् समूहः भविष्यति तथा च कर्षितवस्तूनि अस्य समूहस्य सदस्यत्वेन परिभाषितानि भविष्यन्ति । &#39;लास वेगास् न्यूयॉर्क च अमेरिकादेशे सन्ति&#39; इत्यादीनां तथ्यानां सूचनाय टैग्-समूहानां उपयोगः भवितुं शक्नोति । तस्मिन् उदाहरणे भवान् लासवेगास् न्यूयॉर्कं च USA -नगरं प्रति कर्षति स्म । यदा भवान् टैग्-समूहान् स्थापयति तदा भवान्, उदाहरणार्थं, केवलं ब्राउजर्-मध्ये तत् द्रव्यं चित्वा USA-देशस्य सर्वाणि चित्राणि द्रष्टुं शक्नोति ।</p><p> किं वास्तवमेव &quot;%3&quot; इत्येतत् टैग् समूहं कृत्वा %2 सदस्यत्वेन योजयितुं भवतः अभिप्रायः आसीत्?</p>

en: Move Items
sa: द्रव्यं चालयन्तु

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
sa: तिथियोग्यः

en: Scroll right
sa: दक्षिणतः स्क्रॉलं कुर्वन्तु

en: Scroll left
sa: वामभागे स्क्रॉलं कुर्वन्तु

en: Zoom in
sa: जूम इन करें

en: Zoom out
sa: जूम आउट् कुर्वन्तु

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
sa: तिथिचयनं स्वच्छं कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
sa: <title>तिथिपट्टिका</title><para><list><item> बाणबटनं, स्क्रॉलचक्रं, मध्यमूषकबटनं वा उपयुज्य स्क्रॉलं कुर्वन्तु ।</item><item> +/- बटन् अथवा Ctrl + स्क्रॉलव्हील इत्यस्य उपयोगेन जूम् कुर्वन्तु ।</item><item> दृश्यं तिथिपरिधिचयनं प्रति प्रतिबन्धयन्तु: समयरेखायाः अधः क्लिक्/कर्षयन्तु ।</item><item> हिस्टोग्राम-पट्टिकायां क्लिक् कृत्वा तिथिं प्रति कूदन्तु ।</item></list></para>

en: Show Ranges
sa: श्रेणीं दर्शयतु

en: Show Resolution Indicator
sa: संकल्प सूचकं दर्शयतु

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
sa[0]: १ सटीकम्
sa[1]: %1 सटीकम्

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
sa[0]:  + १ परिधिः
sa[1]:  + %1 परिधिः

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
sa[0]:  = १ कुल
sa[1]:  = %1 कुल

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
sa[0]: %1 चित्रम्/वीडियो
sa[1]: %1 चित्राणि/वीडियो

en: 1 Year
sa: १ वर्ष

en: 1 Month
sa: १ मासः

en: 1 Week
sa: १ सप्ताहः

en: 1 Day
sa: १ दिवसे

en: 2 Hours
sa: २ घण्टाः

en: 10 Minutes
sa: १० मिनिट्

en: 1 Minute
sa: १ मिनिट्

en: 10 Seconds
sa: १० सेकेण्ड्

en: Unable to create folder '%1'.
sa: '%1' पुटं निर्मातुं असमर्थम् ।

en: Unable to Create Folder
sa: समुच्चय निर्मातुं असमर्थः

en: Error when saving image '%1'.
sa: '%1' चित्रं रक्षन्ते सति त्रुटिः ।

en: Error Saving Image
sa: त्रुटिः चित्रं रक्षति

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
sa: जन

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
sa: अप्र०

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
sa: स्यात्‌

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
sa: जुन

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
sa: सेप्

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
sa: स्वयम् रक्षणसञ्चिका '%1' अस्ति (आकारः %3 KB) तथा च '%2' इत्यस्मात् नूतना अस्ति । ऑटोसेव सञ्चिकायाः उपयोगः करणीयः वा ?

en: Found Autosave File
sa: Autosave File इति प्राप्तम्

en: Loading information from images
sa: चित्रेभ्यः सूचनां लोड् करणम्

en: Media Type
sa: मीडिया प्रकार

en: Image
sa: छवि

en: Video
sa: विडिओ

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
sa: KPhotoAlbum - मैनुअल् मरम्मतस्य आवश्यकता अस्ति (%1)

[ctx: Separator in a list of tags]
en: ,
sa: , ९.

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
sa: <p><b>नूतनसञ्चिकाभ्यः सूचनां लोड् करणम्</b></p><p> चित्रसङ्ख्यायाः आधारेण एतत् किञ्चित् समयं यावत् भवितुं शक्नोति ।<br/> परन्तु नूतनानि चित्राणि प्राप्यन्ते चेत् एव विलम्बः भवति ।</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
sa[0]: <p><b>%1 सञ्चिकायाः कृते चेकसमस्य गणना</b></p>
sa[1]: <p><b>%1 सञ्चिकानां कृते चेकसमस्य गणना</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
sa: <p>प्रत्येकस्य चित्रस्य कृते चेकसमं संग्रह्य KPhotoAlbum भवता डिस्कमध्ये स्थानान्तरितेऽपि चित्राणि अन्वेष्टुं समर्थः भवति ।</p>

en: Following files could not be read:
sa: निम्नलिखितसञ्चिकाः पठितुं न शक्यन्ते स्म:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
sa: न %1

en: not
sa: नहि

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
sa: न अन्यः %1

en: <p>The XML database file is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
sa: <p>XML आँकडाधारसञ्चिका KPhotoAlbum इत्यस्य नूतनतरसंस्करणात् अस्ति!</p><p> संभावना अस्ति यत् भवान् एतां सञ्चिकां पठितुं शक्नोति, परन्तु पुनः लेखने नूतने संस्करणे रक्षिता सूचना नष्टा भविष्यति</p>

en: XML database file version mismatch
sa: XML दत्तांशकोशसञ्चिकासंस्करणस्य असङ्गतिः

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
sa: समुच्चय

en: Tokens
sa: टोकन

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
sa: <p>रेखा %1, स्तम्भः %2: द्वितीयकवर्गः &#39;%3&#39;.</p><p> द्वितीयकवर्गस्य अवहेलनां निरन्तरं कुर्वन्तु तथा च स्वचालितमरम्मतस्य प्रयासं कुर्वन्तु, अथवा त्यक्तुं रद्दं चिन्वन्तु ।</p>

en: Error in database file
sa: दत्तांशकोशसञ्चिकायां त्रुटिः

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
sa: <p><b>KPhotoAlbum इत्यस्य एतत् संस्करणं &quot;मानक&quot; श्रेणीनां अनुवादं न करोति ।</b></p><p> अस्य अर्थः भवितुम् अर्हति यत् – यदि भवान् आङ्ग्लभाषायाः अतिरिक्तं अन्यं स्थानीयं उपयुङ्क्ते – तर्हि भवतः केचन वर्गाः इदानीं आङ्ग्लभाषायां प्रदर्शिताः सन्ति ।</p><p> भवान् कदापि स्ववर्गाणां नामकरणं स्वहस्तेन कर्तुं शक्नोति ततः स्वस्य दत्तांशकोशं रक्षितुं शक्नोति ।</p><p> केषुचित् सन्दर्भेषु भवन्तः &quot;Folder&quot; &quot;Media Type&quot; इति अतिरिक्तं रिक्तवर्गद्वयं प्राप्तुं शक्नुवन्ति । तानि भवन्तः लोपयितुं शक्नुवन्ति।</p>

en: Changed standard category names
sa: मानकवर्गनामानि परिवर्तितानि

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
sa: <p>%1 पङ्क्तिः, %2 स्तम्भः: भिन्न-MD5-योगेन सह &#39;%3&#39; सञ्चिकायाः कृते द्वितीयकप्रविष्टिः ।</p><p> मैनुअलमरम्मतस्य आवश्यकता अस्ति!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
sa: <p>भवतः चित्राणि/वीडियो क्रमबद्धानि न सन्ति, यस्य अर्थः अस्ति यत् तिथिपट्टिकायाः उपयोगेन नेविगेट् केवलं उपअनुकूलरूपेण कार्यं करिष्यति ।</p><p> <b>Maintenance</b> मेन्यू मध्ये, भवान् <b>Display Images with Incomplete Dates इति</b> ज्ञातुं शक्नोति यस्य उपयोगेन भवान् तानि चित्राणि अन्वेष्टुं शक्नोति येषु तिथिसूचना गम्यते ।</p><p> ततः भवान् तानि चित्राणि चिन्वितुं शक्नोति येषां Exif दत्तांशे वा सञ्चिकायां वा समीचीना तिथिः इति विश्वासयितुं कारणं वर्तते, सूचनां पुनः पठितुं <b>Maintenance-&gt;Read Exif Info</b> निष्पादयितुं च शक्नोति</p><p> अन्ते, एकवारं सर्वेषां चित्राणां तिथयः सेट् कृत्वा, भवान् <b>Maintenance-&gt;Sort All by Date &amp; Time इति कृत्वा</b> तान् दत्तांशकोशे क्रमयितुं निष्पादयितुं शक्नोति ।</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
sa: चित्राणि/वीडियो न क्रमबद्धानि सन्ति

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
sa: <p>दत्तांशकोशे सर्वेषु चित्रेषु चित्राकारस्य विषये सूचना नास्ति; लघुचित्रदृश्ये उत्तमं परिणामं प्राप्तुं एतत् आवश्यकम् अस्ति । एतत् निवारयितुं केवलं <b>Maintenance</b> मेन्यू गत्वा प्रथमं <b>Remove All Thumbnails</b> इति चिनोतु, तदनन्तरं <tt>Build Thumbnails इति</tt> चिनोतु ।</p><p> एतत् न कृत्वा लघुचित्रदृश्ये चित्राणां परितः अतिरिक्तं स्थानं भविष्यति - तत् एव - अतः तत् कर्तुं तात्कालिकता नास्ति ।</p>

en: Not All Images Have Size Information
sa: सर्वेषु चित्रेषु आकारस्य सूचना नास्ति

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
sa: <p>भवतः दत्तांशकोशे असङ्गतिः प्राप्ता, मरम्मतं च कृतम् । इदानीं केषुचित् वर्गेषु मरम्मतकाले विलीनाः टैग्स् सन्ति ।</p><p> निम्नलिखित टैग्स् इत्यस्य हस्तनिरीक्षणस्य आवश्यकता भवति:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: <li>%1:<br/>
sa: <li>%1: १.<br/>

[ctx: repair merged tags]
en: </li>
sa: </li> इति

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
sa: </ul></p><p>सर्वाणि प्रभावितानि चित्राणि अपि <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em> इति टैग् इत्यनेन चिह्नितानि सन्ति |</p>

en: Database repair required
sa: दत्तांशकोशमरम्मतम् आवश्यकम्

en: <p>KPhotoAlbum was unable to load a default setup, which indicates an installation error</p><p>If you have installed KPhotoAlbum yourself, then you must remember to set the environment variable <b>KDEDIRS</b>, to point to the topmost installation folder.</p><p>If you for example ran cmake with <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, then you must use the following environment variable setup (this example is for Bash and compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>In case you already have KDEDIRS set, simply append the string as if you where setting the <b>PATH</b> environment variable</p>
sa: <p>KPhotoAlbum पूर्वनिर्धारितं सेटअपं लोड् कर्तुं असमर्थः आसीत्, यत् संस्थापनदोषं सूचयति</p><p> यदि भवान् स्वयमेव KPhotoAlbum संस्थापितवान्, तर्हि भवान् वातावरणचरं <b>KDEDIRS</b> , सर्वोपरि संस्थापनपुटं सूचयितुं सेट् कर्तुं स्मर्तव्यः ।</p><p> यदि भवान् उदाहरणार्थं cmake <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b> इत्यनेन सह चालितवान्, तर्हि भवता निम्नलिखितपर्यावरणचरसेटअपस्य उपयोगः अवश्यं करणीयः (इदं उदाहरणं Bash तथा संगतशेलानां कृते अस्ति):</p><p> <b>निर्यात KDEDIRS = / usr / स्थानीय / kde</b></p><p> यदि भवतां समीपे पूर्वमेव KDEDIRS सेट् अस्ति, तर्हि केवलं स्ट्रिंग् योजयन्तु यथा भवान् <b>PATH</b> वातावरणचरं कुत्र सेट् करोति</p>

en: No default setup file found
sa: पूर्वनिर्धारितस्थापनसञ्चिका न प्राप्ता

en: People
sa: जनाः

en: Places
sa: स्थानाः

note: i18n("Events"))
en: Events
sa: घटनाः

note: i18n("untagged"))
en: untagged
sa: अनटैग्ड्

en: Error Running Demo
sa: त्रुटिः प्रदर्शनं चालयति

en: Unable to open '%1' for reading
sa: पठनार्थं '%1' उद्घाटयितुं असमर्थः

en: line %1 column %2 in file %3: %4
sa: line %1 स्तम्भ %2 सञ्चिकायां %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
sa: बैकअपं पुनः प्राप्तुं असफलम्: %1

en: Error in file %1: No elements found
sa: %1 सञ्चिकायां त्रुटिः: कोऽपि तत्त्वः न प्राप्तः

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
sa: %1 सञ्चिकायां त्रुटिः: 'KPhotoAlbum' इति शीर्षतत्त्वरूपेण अपेक्षितम् परन्तु '%2' इति प्राप्तम् ।

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
sa: <p>चित्रदत्तांशकोशं XML मध्ये रक्षितुं न शक्तवान् ।</p> %1 सञ्चिका निम्नलिखितदोषेण उद्घाटयितुं न शक्यते स्म: %2

en: Error while saving...
sa: रक्षणकाले त्रुटिः...

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
sa: <p>चित्रदत्तांशकोशस्य पुरातनसंस्करणं निष्कासयितुं असफलम् ।</p><p> कृपया पुनः प्रयासं कुर्वन्तु अथवा %1 सञ्चिकां %2 सञ्चिकायाः सह स्वहस्तेन प्रतिस्थापयन्तु!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
sa: <p>अस्थायी XML सञ्चिकां स्थायीस्थानं प्रति स्थानान्तरयितुं असफलम् ।</p><p> कृपया पुनः प्रयासं कुर्वन्तु अथवा %1 सञ्चिकायाः नाम %2 इति स्वहस्तेन परिवर्तयन्तु!</p>

en: Error creating zip file %1
sa: %1 ज़िप् सञ्चिकायाः निर्माणे त्रुटिः

en: Error Making Numbered Backup
sa: संख्यायुक्तं बैकअपं कृत्वा त्रुटिः

en: Error writing file %1 to zip file %2
sa: %1 सञ्चिकां %2 ज़िप् सञ्चिकां प्रति लिखित्वा त्रुटिः

en: Error reading next element
sa: अग्रिमतत्त्वं पठन् त्रुटिः

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
sa: start अथवा stop तत्त्वं पठितुं अपेक्षितम्, परन्तु %1 पठन्तु

en: Expected to read %1, but read %2
sa: %1 पठितुं अपेक्षितम्, परन्तु %2 पठन्तु

en: Expected to read an end element but read %1
sa: अन्त्यतत्त्वं पठितुं अपेक्षितं किन्तु %1 पठन्तु

en: Expected to read start element '%1'
sa: '%1' इत्यस्य आरम्भतत्त्वं पठितुं अपेक्षितम् ।

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
sa: <p>%1 पङ्क्तौ, %2 स्तम्भे त्रुटिः अभवत्:<nl/><message> %3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
sa: <p>अतिरिक्तदोषसूचनाः १.<nl/><message> %1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
sa: <p>दत्तांशकोशमार्गः : १.<filename> %1</filename></p>

en: Error while reading database file
sa: दत्तांशकोशसञ्चिकां पठन् त्रुटिः

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
sa: Exif सूचना तथा सञ्चिका मेटाडाटा

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
sa: लेबल् फ़िल्टर ...

en: IPTC character set:
sa: IPTC वर्णसमूहः:

en: File metadata
sa: सञ्चिका मेटाडाटा

en: Absolute path:
sa: निरपेक्षमार्गः

en: MIME type:
sa: MIME प्रकारः :

en: Size:
sa: आकृति:

en: Created:
sa: निर्मितः :

en: Changed:
sa: परिवर्तितम् :

en: Owner:
sa: स्वामी:

en: Group:
sa: समूह:

en: Permissions:
sa: अनुमतिः :

en: Open folder with a file manager
sa: सञ्चिकाप्रबन्धकेन सह पुटं उद्घाटयन्तु

[ctx: File size composed of a pre-formatted (already localized) human-readable file size (%1) and the number of bytes (%2)]
en: %1 (%2 B)
sa: %1 (%2 ख)

[ctx: File permission shortcut for "reading allowed"]
en: r
sa: र

[ctx: File permission shortcut for "writing allowed"]
en: w
sa: इत्यस्मिन्‌

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
sa: Files तः Exif Info पठन्तु

en: Update Exif search database
sa: Exif अन्वेषणदत्तांशकोशं अद्यतनं कुर्वन्तु

en: Update image date
sa: इमेज तिथि अद्यतन करें

en: Use modification date if Exif not found
sa: यदि Exif न लब्धं तर्हि परिवर्तनतिथिं उपयुज्यताम्

en: Update image orientation from Exif information
sa: Exif सूचनातः चित्राभिमुखीकरणं अद्यतनं कुर्वन्तु

en: Update image description from Exif information
sa: Exif सूचनातः चित्रविवरणं अद्यतनं कुर्वन्तु

en: Affected Files
sa: प्रभाविताः सञ्चिकाः

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
sa: <p>अवगच्छन्तु यत् Exif तः दत्तांशं सेट् कृत्वा भवता पूर्वं मैन्युअल् रूपेण प्रविष्टं दत्तांशं चित्रविन्याससंवादस्य उपयोगेन <b>अधिलिखितुं</b> शक्नोति ।</p>

en: Override image dates
sa: चित्रतिथयः अधिलिखन्तु

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
sa: Exif अन्वेषणम्

en: Settings
sa: सेटिंग्स्

en: Aperture (F Number)
sa: एपर्चर (F Number) 1 .

en: Focal Length
sa: फोकल लंबाई

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
sa: इत्यस्मै

[ctx: This is millimeter for focal length, like 35mm]
en: mm
sa: मि.मी

en: Camera
sa: कॅमेरा

en: Lens
sa: लेन्सः

en: Miscellaneous
sa: विविध

en: Iso setting
sa: आइसो सेटिंग्

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
sa: सेक.

en: 1 second
sa: १ द्वितीयम्

en: Exposure time
sa: एक्सपोजर समय

en: Exposure Program
sa: एक्सपोजर प्रोग्राम

en: Orientation
sa: आभिमुख्य

en: Metering Mode
sa: मीटरिंग मोड

en: Contrast
sa: विप्रकर्ष

en: Sharpness
sa: तीक्ष्णता

en: Saturation
sa: संतृप्ति

en: No cameras found in the database
sa: दत्तांशकोशे कोऽपि कॅमेरा न प्राप्यते

en: No lenses found in the database
sa: दत्तांशकोशे कोऽपि लेन्सः न प्राप्यते

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
sa: दत्तांशकोशे सर्वेषु चित्रेषु लेन्ससूचना नास्ति । <note>सर्वचित्रेषु लेन्सदत्तांशं सुनिश्चित्य Exif अन्वेषणदत्तांशकोशं पुनः निर्मायताम् ।</note>

en: <p>No file name given!</p>
sa: <p>सञ्चिकानाम न दत्तम्!</p>

en: Generating images for HTML page
sa: HTML पृष्ठस्य कृते चित्राणि जनयति

en: Error copying %1 to %2
sa: %1 तः %2 प्रति प्रतिलिपिं कर्तुं त्रुटिः

en: <a href="%1">prev</a>
sa: <a href="%1">पूर्वम्</a>

en: prev
sa: पूर्व

en: <a href="index-%1.html">index</a>
sa: <a href="index-%1.html">अनुक्रमणिका</a>

en: <a href="%1">next</a>
sa: <a href="%1">अग्रिम</a>

en: next
sa: अग्रिम

en: Could not create file '%1'.
sa: '%1' सञ्चिकां निर्मातुं न शक्यते ।

en: Could Not Create File
sa: सञ्चिकां निर्मातुं न शक्तवान्

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
sa: <p>%1 तः %2 प्रति प्रतिलिपिं कर्तुं असमर्थः</p>

en: Unable to write image '%1'.
sa: '%1' इति चित्रं लिखितुं असमर्थः ।

en: Date
sa: दिनाङ्कः

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
sa: HTML निर्यातः

en: Content
sa: विषयः

en: Page title:
sa: पृष्ठस्य शीर्षक: .

en: Copyright:
sa: प्रतिलिपिधर्मः :

en: Description:
sa: वर्णनम्‌:

en: Create .kim export file
sa: .kim निर्यातसञ्चिकां रचयन्तु

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
sa: पृष्ठेषु Inline Movies

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
sa: HTML5 विडियो टैगस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
sa: <p>एतत् चयनं जालपुटे प्रदर्शयितुं उपयुक्तानि विडियोसञ्चिकाः जनयिष्यति । विडियो सञ्चिकाजननार्थं avconv तथा ffmpeg2theora आवश्यकाः सन्ति ।</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
sa: HTML5 विडियो सञ्चिकाः (mp4 तथा ogg) जनयन्तु ।

en: What to Include
sa: किं समावेशितव्यम्

en: Layout
sa: प्रारूपं

en: Thumbnail size:
sa: लघुचित्रस्य आकारः :

en: Number of columns:
sa: स्तम्भानां संख्या :

en: Theme:
sa: विषयवस्तु:

en: Theme Description
sa: विषयविवरणम्

en: Image Sizes
sa: चित्रस्य आकाराः

en: Full size
sa: पूर्ण आकार

en: Destination
sa: गन्तव्य

en: Base folder:
sa: आधारपुटम् :

en: Gallery folder:
sa: गैलरी पुटम् :

en: Output folder:
sa: आउटपुट् समुच्चय :

en: URL for final destination of .kim file:
sa: .kim सञ्चिकायाः अन्तिमगन्तव्यस्य URL:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
sa: <p>यदि भवान् गैलरी दूरस्थस्थानं प्रति स्थानान्तरयति तर्हि गन्तव्य-URL इत्यत्र एतत् सेट् कुर्वन्तु ।</p><p> एतेन केवलं उत्पन्नं प्रभावितं भवति<filename> .किम्</filename> संचिका।</p>

en: Open gallery in browser:
sa: ब्राउजर् मध्ये गैलरी उद्घाटयन्तु:

en: You must select at least one resolution.
sa: भवता न्यूनातिन्यूनम् एकं संकल्पं चिनोतु ।

en: Select base folder...
sa: आधारपुटं चिनोतु...

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
sa: <p>भवता आधारपुटं न निर्दिष्टम् । एतत् भवतः चित्राणां कृते सर्वोच्चपुटम् अस्ति । प्रत्येकं उत्पन्नं संग्रहं पृथक् उपपुटेषु अस्मिन् पुटे समाविष्टं भविष्यति ।</p>

en: No Base Folder Specified
sa: कोऽपि आधारपुटः निर्दिष्टः नास्ति

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
sa: <p>भवता आउटपुट् समुच्चय न निर्दिष्टम् । एतत् वास्तविकचित्रं समाविष्टं पुटम् अस्ति । उपरि निर्दिष्टस्य आधारपुटस्य उपपुटं पुटं भविष्यति ।</p>

en: No Output Folder Specified
sa: कोऽपि आउटपुट् समुच्चय निर्दिष्टः नास्ति

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
sa: <p>%1 इत्यस्य विषये सूचनां पठन् त्रुटिः । एतत् अधिकतया सम्भाव्यते यतोहि पुटस्य अस्तित्वं नास्ति ।</p><p> त्रुटिसन्देशः आसीत् : %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
sa: <p>%1 नास्ति, पुटं नास्ति अथवा लिखितुं न शक्यते ।</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
sa: <p>%1 आउटपुट् समुच्चय पूर्वमेव अस्ति । सामान्यतः, अस्य अर्थः अस्ति यत् भवता नूतनं पुटं निर्दिष्टव्यम् ।</p><p> प्रथमं %2 विलोपनीयम् वा ?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
sa: समुच्चय विद्यते

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
sa: किमपि विषयवस्तुं न प्राप्नोत् - एषः संस्थापनदोषः इति अतीव सम्भाव्यते

en: More than one theme is set as default, using theme %1
sa: एकादशाधिकं विषयवस्तु पूर्वनिर्धारितरूपेण सेट् भवति, विषयवस्तु %1 इत्यस्य उपयोगेन

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
sa: इत्यनेन

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
sa: <p>गैलरीपुटं रिक्तं न भवितुम् अर्हति ।</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
sa: <p>आउटपुट् समुच्चय पूर्वमेव विद्यते ।</p>

en: Failed to start
sa: आरम्भं कर्तुं असफलः अभवत्

en: Crashed
sa: दुर्घटनाग्रस्तः अभवत्

en: Timedout
sa: समयसमाप्ति

en: Read error
sa: पठनदोषः

en: Write error
sa: लेखनदोषः

en: Unknown error
sa: अज्ञातदोषः

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
sa: <p>विडियो लघुचित्रं निष्कासयति समये त्रुटिः।<br/> त्रुटिः आसीत् : %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
sa: केभ्यः सञ्चिकाभ्यः विडियो लघुचित्रं निष्कासयितुं असमर्थः । वा सञ्चिका केनचित् प्रकारेण क्षतिग्रस्ता अस्ति, अथवा विडियो अल्ट्रा शॉर्ट अस्ति। भवतः सुविधायै तेषु विडियोषु '%1' इति टोकन सेट् कृतम् अस्ति ।
    
    (भवतः स्थितिपट्टिकायां नेतृत्वं कृतं विडियो निष्कर्षणं यावत् निमिषं न त्यजति तावत् प्रतीक्षितुम् आवश्यकं भवेत्, सर्वाणि प्रभावितानि विडियो द्रष्टुं।)

en: Building all thumbnails may take a long time.
sa: सर्वाणि लघुचित्राणि निर्मातुं बहुकालं यावत् भवितुं शक्नोति।

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
sa: किं भवान् स्वस्य सर्वाणि लघुचित्रं पुनः निर्मातुम् इच्छति?

en: Building thumbnails
sa: लघुचित्रस्य निर्माणम्

en: Save an export file
sa: निर्यातसञ्चिकां रक्षन्तु

en: KPhotoAlbum import files
sa: KPhotoAlbum आयात सञ्चिकाः

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
sa: विन्यास निर्यातयन्तु / चित्राणि प्रतिलिपयन्तु

en: How to Handle Images
sa: चित्राणि कथं संचालितव्यानि

en: Include in .kim file
sa: .kim सञ्चिकायां समावेशयन्तु

en: Do not copy files, only generate .kim file
sa: सञ्चिकाः प्रतिलिपिं न कुर्वन्तु, केवलं .kim सञ्चिकां जनयन्तु

en: Automatically copy next to .kim file
sa: .kim सञ्चिकायाः पार्श्वे स्वयमेव प्रतिलिपिं कुर्वन्तु

en: Hard link next to .kim file
sa: .kim सञ्चिकायाः पार्श्वे हार्डलिङ्क्

en: Symbolic link next to .kim file
sa: .kim सञ्चिकायाः पार्श्वे प्रतीकात्मकं लिङ्क्

en: Compress export file
sa: निर्यातसञ्चिकां संपीडयन्तु

en: Generate thumbnails
sa: लघुचित्रं जनयन्तु

en: Limit maximum image dimensions to:
sa: अधिकतमं चित्रपरिमाणं यावत् सीमितं कुर्वन्तु:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
sa: <p>यदि भवतः चित्राणि असंपीडितसञ्चिकास्वरूपेण संगृहीताः सन्ति तर्हि भवान् एतत् परीक्षितुं शक्नोति; अन्यथा, एतत् केवलं आयातनिर्यातकार्यक्रमेषु समयं अपव्ययति ।</p><p> अन्येषु शब्देषु, यदि भवतः चित्राणि jpg, png अथवा gif इत्यत्र संगृहीताः सन्ति तर्हि एतत् न परीक्ष्यताम्; परन्तु यदि भवतः चित्राणि tiff मध्ये संगृहीताः सन्ति तर्हि एतत् पश्यन्तु ।</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
sa: <p>लघुचित्रप्रतिमानि जनयन्तु</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
sa: <p>एतेन विकल्पेन भवान् स्वस्य चित्राणां अधिकतमपरिमाणं (विस्तारं, ऊर्ध्वता च) सीमितुं शक्नोति । एवं कृत्वा परिणामी निर्यातसञ्चिका लघुः भविष्यति, परन्तु यदि कोऽपि निर्यातितानि चित्राणि बृहत्तरपरिमाणयुक्तानि द्रष्टुम् इच्छति तर्हि अवश्यमेव गुणवत्ता अपि दुर्गता भविष्यति ।</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
sa: <p>चित्राणि निर्यातयन्ते सति मनसि धारयन्तु यत् एतानि चित्राणि पुनः आयातं कुर्वन् व्यक्तिः द्वौ विषयौ आवश्यकौ भविष्यतः ।<br/> १) मेटा सूचना (चित्रसामग्री, तिथिः इत्यादयः) २.<br/> २) बिम्बानि एव।</p><p> चित्राणि एव .kim सञ्चिकायाः पार्श्वे स्थापयितुं शक्यन्ते, अथवा .kim सञ्चिकायां प्रतिलिपिं कर्तुं शक्यन्ते । .kim सञ्चिकायां चित्राणां प्रतिलिपिः एकस्य प्राप्तकस्य कृते सम्यक् कार्यं करोति यः सर्वाणि, अथवा तानि चित्राणि अधिकांशं इच्छति, उदाहरणार्थं चित्राणां सम्पूर्णं समूहं ईमेल कृत्वा तथापि यदा भवान् चित्राणि जालपुटे स्थापयति तदा बहुजनाः तानि पश्यन्ति परन्तु अधिकतया तानि कतिपयानि एव अवतरणं कुर्वन्ति । एतादृशे सन्दर्भे इदं श्रेष्ठतया कार्यं करोति, चित्राणि .kim सञ्चिकां च पृथक् कर्तुं, तान् परस्परं पार्श्वे स्थापयित्वा, येन उपयोक्ता इच्छति चित्राणि प्राप्तुं शक्नोति ।</p>

en: Error creating zip file
sa: जिप् सञ्चिकां निर्मातुं त्रुटिः

en: &Cancel
sa: &निरसयतु

en: Creating index file
sa: अनुक्रमणिकासञ्चिकायाः निर्माणम्

en: Creating thumbnails
sa: लघुचित्रं रचयन्

en: Copying image files
sa: चित्रसञ्चिकानां प्रतिलिपिः

en: Error writing file %1
sa: %1 सञ्चिकालेखने त्रुटिः

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
sa: <p>अन्ये KPhotoAlbum उपयोक्तारः इदानीं आयातसञ्चिकां स्वदत्तांशकोशे लोड् कर्तुं शक्नुवन्ति, सञ्चिकामेनूमध्ये <b>आयातं</b> चित्वा ।</p><p> यदि ते तत् जालस्थले प्राप्नुवन्ति, जालसर्वरः च सम्यक् विन्यस्तः अस्ति, तर्हि तेषां केवलं konqueror इत्यस्य अन्तः क्लिक् करणीयम् । एतत् सक्षमं कर्तुं भवतः जालसर्वरं KPhotoAlbum कृते विन्यस्तं कर्तव्यम् । <b>/etc/httpd/mime.types</b> अथवा तत्सदृशे निम्नलिखितपङ्क्तिं योजयित्वा भवान् तत् करोति ।<pre> अनुप्रयोग/vnd.kde.kphotoalbum-आयात किम</pre> एतेन भवतः जालसर्वरः konqueror इत्यस्मै वदिष्यति यत् एषा KPhotoAlbum सञ्चिका अस्ति यदा लिङ्क् क्लिक् करोति, अन्यथा जालसर्वरः केवलं konqueror इत्यस्मै वदिष्यति यत् एषा साधारणपाठसञ्चिका अस्ति</p>

en: How to Use the Export File
sa: निर्यातसञ्चिकायाः उपयोगः कथं भवति

en: KPhotoAlbum Export Files
sa: KPhotoAlbum सञ्चिकाः निर्यातयन्तु

en: Unable to create temporary file
sa: अस्थायीसञ्चिकां निर्मातुं असमर्थः

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
sa: <p>XML सञ्चिकायां चित्राणां स्रोतः न निर्दिष्टः, एतत् सञ्चिका दूषिता इति प्रबलं सूचकम् अस्ति</p>

en: <h1><font size="+2">Welcome to KPhotoAlbum Import</font></h1>This wizard will take you through the steps of an import operation. The steps are: <ol><li>First you must select which images you want to import from the export file. You do so by selecting the checkbox next to the image.</li><li>Next you must tell KPhotoAlbum in which folder to put the images. This folder must of course be contained by the base folder KPhotoAlbum uses for images. KPhotoAlbum will take care to avoid name clashes</li><li>The next step is to specify which categories you want to import (People, Places, ... ) and also tell KPhotoAlbum how to match the categories from the file to your categories. Imagine you load from a file, where a category is called <b>Blomst</b> (which is the Danish word for flower), then you would likely want to match this with your category, which might be called <b>Blume</b> (which is the German word for flower) - of course given you are German.</li><li>The final steps, is matching the individual tokens from the categories. I may call myself <b>Jesper</b> in my image database, while you want to call me by my full name, namely <b>Jesper K. Pedersen</b>. In this step non matches will be highlighted in red, so you can see which tokens was not found in your database, or which tokens was only a partial match.</li></ol>
sa: <h1><font size="+2">KPhotoAlbum Import इत्यत्र भवतः स्वागतम्</font></h1> एषः विजार्ड् भवन्तं आयातक्रियायाः पदानि माध्यमेन नेष्यति । सोपानानि सन्ति- १.<ol><li> प्रथमं भवता निर्यातसञ्चिकातः कानि चित्राणि आयातुम् इच्छन्ति इति चिन्वन्तु । चित्रस्य पार्श्वे चेकबॉक्सं चित्वा भवन्तः तत् कुर्वन्ति ।</li><li> तदनन्तरं भवद्भिः KPhotoAlbum इत्यस्मै अवश्यमेव वक्तव्यं यत् चित्राणि कस्मिन् समुच्चय मध्ये स्थापयितव्यानि इति । एतत् पुटं अवश्यमेव आधारपुटेन समाविष्टं भवितुमर्हति यत् KPhotoAlbum चित्राणां कृते उपयुज्यते । KPhotoAlbum नामसङ्घर्षं परिहरितुं सावधानं करिष्यति</li><li> अग्रिमः सोपानः अस्ति यत् भवान् केषां श्रेणीनां आयातं कर्तुम् इच्छति (जनाः, स्थानानि, ... ) अपि च KPhotoAlbum इत्यस्मै कथयतु यत् सञ्चिकातः भवतः श्रेणीभिः सह श्रेणयः कथं मेलयितुम् अर्हन्ति इति । कल्पयतु यत् भवान् एकस्मात् सञ्चिकातः लोड् करोति, यत्र एकः वर्गः <b>Blomst</b> (यः पुष्पस्य कृते डेनिश-शब्दः अस्ति) इति उच्यते, ततः भवान् सम्भवतः एतत् स्ववर्गेण सह मेलयितुम् इच्छति, यत् <b>Blume</b> (यत् जर्मन-भाषायां पुष्पस्य शब्दः अस्ति) इति उच्यते - अवश्यं दत्तं भवान् जर्मनः अस्ति।</li><li> अन्तिमपदार्थाः, श्रेणीभ्यः व्यक्तिगतटोकनस्य मेलनं भवति । अहं मम चित्रदत्तांशकोशे स्वयमेव <b>Jesper</b> इति वक्तुं शक्नोमि, यदा भवान् मां मम पूर्णनाम्ना आह्वयितुम् इच्छति, अर्थात् <b>Jesper K. Pedersen</b> इति । अस्मिन् चरणे non matches रक्तवर्णेन प्रकाशिताः भविष्यन्ति, अतः भवान् द्रष्टुं शक्नोति यत् भवतः दत्तांशकोशे कोऽपि टोकनः न प्राप्तः, अथवा के टोकन केवलं आंशिकमेलनम् आसीत् ।</li></ol>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
sa: आमुख

en: Select All
sa: सर्वं चिनोतु

en: Deselect All
sa: सर्वाणि अचयनं कुर्वन्तु

en: Select Which Images to Import
sa: कति चित्राणि आयातितव्यानि इति चिनोतु

en: Destination of images:
sa: बिम्बानां गन्तव्यं :

en: Destination of Images
sa: बिम्बानां गन्तव्यं

en: The folder must be a subfolder of %1
sa: पुटं %1 इत्यस्य उपपुटं भवितुमर्हति

en: This folder is reserved for category images.
sa: एतत् पुटं श्रेणीचित्रेषु आरक्षितम् अस्ति ।

en: Match Categories
sa: मिलान श्रेणियाँ

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
sa: %1 पुटं नास्ति । किं तस्य सृष्टिः भवितुमर्हति ?

[ctx: @title]
en: Create folder?
sa: पुटं रचयन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Create
sa: निर्मियताम्

en: Error creating folder %1
sa: %1 पुटस्य निर्माणे त्रुटिः

en: How to resolve clashes
sa: संघर्षस्य समाधानं कथं करणीयम्

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
sa: चित्राणां प्रतिलिपिः

en: Error when writing image %1
sa: %1 प्रतिबिम्बं लिखन्ते सति त्रुटिः

en: Updating Database
sa: दत्तांशकोशस्य अद्यतनीकरणम्

en: Cannot copy from any of the following locations:
sa: निम्नलिखितस्थानेषु कस्मात् अपि प्रतिलिपिं कर्तुं न शक्यते:

[ctx: @title]
en: Copy failed
sa: प्रतिलिपिः असफलः अभवत्

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
sa: अपृच्छन् निरन्तरं कुर्वन्तु

en: Key in file
sa: सञ्चिकायां कीलं कुर्वन्तु

en: Key in your database
sa: भवतः दत्तांशकोषं कीलं कुर्वन्तु

en: Unable to open '%1' for reading.
sa: पठनार्थं '%1' उद्घाटयितुं असमर्थः।

en: Error Importing Data
sa: दत्तांशस्य आयाते त्रुटिः

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
sa: %1 सञ्चिकायाः पुटसामग्रीपठने त्रुटिः; सञ्चिका भग्नः इति सम्भाव्यते ।

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
sa: %1 तः index.xml सञ्चिकां पठितुं त्रुटिः; सञ्चिका भग्नः इति सम्भाव्यते ।

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
sa: निर्यातसञ्चिकायां लघुचित्रवस्तु पुटं नासीत्, एतेन सञ्चिका भग्नम् इति सूचयति ।

en: No thumbnail existed in export file for %1
sa: %1 कृते निर्यातसञ्चिकायां लघुचित्रं नासीत्

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
sa: निर्यातसञ्चिकायां Images उपपुटं नासीत्, एतेन सञ्चिका भग्नम् इति सूचयति

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
sa: निर्यातसञ्चिकायां चित्राणि द्रव्यं पुटं नासीत्, एतेन सञ्चिका भग्नम् इति सूचयति

en: No image existed in export file for %1
sa: %1 कृते निर्यातसञ्चिकायां कोऽपि चित्रः नासीत्

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
sa[0]: आयातसञ्चिकातः एकं चित्रं, Database मध्ये चित्रस्य समानं MD5 योगं भवति, तस्य समाधानं कथं कर्तव्यम्?
sa[1]: आयातसञ्चिकातः %1 चित्राणि, Database मध्ये चित्राणि इव समानानि MD5 योगाः सन्ति, तस्य समाधानं कथं कर्तव्यम्?

en: Use data from
    Import File
sa: तः दत्तांशस्य उपयोगं कुर्वन्तु
    सञ्चिकां आयातयतु

en: Use data from
    Database
sa: तः दत्तांशस्य उपयोगं कुर्वन्तु
    दत्तांशकोश

en: Merge data
sa: तिथि गच्छति

en: Date and Time
sa: दिनाङ्कः समयः च

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
sa: परस्परविरोधिनः आदेशपङ्क्तिविकल्पाः: %1 तथा %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
sa: KPhotoAlbum लघुचित्र साधन

en: Tool for inspecting and editing the KPhotoAlbum thumbnail cache
sa: KPhotoAlbum लघुचित्रसञ्चयस्य निरीक्षणं सम्पादनं च कर्तुं साधनम्

en: Copyright (C) 2020-2024 The KPhotoAlbum Development Team
sa: प्रतिलिपि अधिकार (C) 2020-2024 The KPhotoAlbum Development Team

en: Johannes Zarl-Zierl
sa: जोहानस ज़ार्ल्-ज़ियर्ल्

en: Development, Maintainer
sa: विकास, परिपालक

en: Robert Krawitz
sa: रोबर्ट क्रावित्ज्

en: Development, Optimization
sa: विकास, अनुकूलन

en: Tobias Leupold
sa: टोबियास ल्यूपोल्ड

en: Development, Releases, Website
sa: विकास, विमोचन, वेबसाइट

en: Jesper K. Pedersen
sa: जेस्पर के पेडरसेन्

en: Former Maintainer, Project Creator
sa: पूर्व रखरखावकर्ता, परियोजना निर्माता

en: Hassan Ibraheem
sa: हसन इब्राहिम

en: Jan Kundr&aacute;t
sa: जन कुण्ड्र&aacute;t

en: Andreas Neustifter
sa: आन्द्रियास न्यूस्टिफ्टर

en: Tuomas Suutari
sa: तुओमस सुतरी

en: Miika Turkia
sa: मिइका तुर्की

en: Henner Zeller
sa: हेनर ज़ेलर

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
sa: .thumbnail पुटं युक्तं पुटम् ।

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
sa: लघुचित्रसञ्चयस्य विषये सूचनां मुद्रयन्तु ।

[ctx: @info:shell]
en: Convert thumbnailindex to format suitable for KPhotoAlbum >= 4.3.
sa: thumbnailindex इत्येतत् KPhotoAlbum >= 4.3 कृते उपयुक्तं प्रारूपं परिवर्तयन्तु ।

[ctx: @info:shell]
en: Check thumbnail cache for consistency of thumbnail dimensions.
sa: लघुचित्रपरिमाणानां स्थिरतायाः कृते लघुचित्रसञ्चयस्य जाँचं कुर्वन्तु ।

[ctx: @info:shell]
en: Fix inconsistent thumbnails by removing them from the cache (requires --check-thumbnail-dimensions).
sa: असङ्गत लघुचित्रं संग्रहात् निष्कास्य निवारयन्तु ( --check-thumbnail-dimensions आवश्यकम्) ।

[ctx: @info:shell]
en: Remove unreferenced thumbnails from the thumbnail data files.
sa: लघुचित्रदत्तांशसञ्चिकाभ्यः असन्दर्भितानि लघुचित्रं निष्कासयन्तु ।

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
sa: न्यूनवाचकता भवतु।

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
sa: तर्कः गम्यते !

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
sa: %1 पुटं नास्ति!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail cache folder: %1
sa: लघुचित्रसञ्चयपुटम्: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
sa: लघुचित्र अनुक्रमणिका सञ्चिकासंस्करणम्: %1

[ctx: @info:shell]
en: Maximum supported thumbnailindex file version: %1
sa: अधिकतमं समर्थितं thumbnailindex सञ्चिकासंस्करणम्: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
sa: लघुचित्रसञ्चयस्य आयामाः: %1 पिक्सेल्

[ctx: @info:shell]
en: Note: Thumbnail storage dimensions are defined in the configuration file prior to v5.
sa: नोट्: v5 इत्यस्मात् पूर्वं विन्याससञ्चिकायां लघुचित्रसञ्चयपरिमाणाः परिभाषिताः सन्ति ।

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
sa: लघुचित्रसङ्ख्या: %1

[ctx: @info:shell]
en: No inconsistencies found.
sa: न विसंगतिः प्राप्ता।

[ctx: @info:shell This line is printed before a list of file names.]
en: The following thumbnails appear to have incorrect sizes:
sa: निम्नलिखित लघुचित्रेषु अशुद्ध आकारः दृश्यते ।

[ctx: @info:shell]
en: Removed 1 inconsistent thumbnail from the database.
     | Removed %1 inconsistent thumbnails from the database.
sa[0]: दत्तांशकोशात् १ असङ्गतं लघुचित्रं निष्कासितम् ।
sa[1]: दत्तांशकोशात् %1 असङ्गतलघुचित्रं निष्कासितम् ।

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
sa: `thumbnailindex` सञ्चिकां उद्घाटयितुं न शक्तवती!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
sa: लघुचित्रसूचकाङ्कः परिवर्तितः नासीत् ।

[ctx: @info:shell]
en: Could not open temporary file for writing!
sa: लेखनार्थं अस्थायीसञ्चिकां उद्घाटयितुं न शक्तवान्!

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
sa: `thumbnailindex` सञ्चिकायाः बैकअपं ग्रहीतुं न शक्तवान्!

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
sa: अस्थायी लघुचित्रसूचकाङ्कसञ्चिकां अन्तिमस्थाने प्रतिलिपिं कर्तुं न शक्तवान्!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
sa: त्रुटिसन्देशः आसीत्: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
sa: लघुचित्र अनुक्रमणिका संस्करण 5 सञ्चिका नास्ति!

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sa: &दृश्यं

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
sa: निजता

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
sa: &अनुरक्षणम्‌

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
sa: प्लगिन्स्

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
sa: चित्राणां समयसूचना पठन्ते सति तेषां Exif info उपयुज्यते । Exif info तथापि भवतः KPhotoAlbum संस्थापनेन समर्थितं न भवितुम् अर्हति, अथवा सञ्चिकायां वैधसूचना नास्ति । बैकअपरूपेण KPhotoAlbum चित्रस्य समयमुद्रकस्य उपयोगं कर्तुं शक्नोति - तथापि चित्रं स्कैन् कृतस्य सन्दर्भे एतत् वैधं न भवितुम् अर्हति अतः प्रश्नः अस्ति यत्, KPhotoAlbum इत्यनेन भवतः चित्रेषु समयमुद्रिकायां विश्वासः कर्तव्यः वा?

en: Trust Time Stamps?
sa: समयमुद्रिकासु विश्वासः?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
sa: <p>Exif अन्वेषणदत्तांशकोशं प्राप्तुं त्रुटिः अभवत् । भग्नदत्तांशकोशसञ्चिकायाः कारणेन दोषः सम्भवति ।</p><p> एतां समस्यां निवारयितुं Maintenance-&gt;Recreate Exif Search database चालयन्तु ।</p><hr/><p> त्रुटिनिवारणाय: यः आदेशः निष्पादयितुं प्रयत्नः कृतः सः आसीत्:<br/> %1</p><p> प्राप्तः त्रुटिसन्देशः आसीत् : १.<br/> %2</p>

en: Error in Exif database
sa: Exif दत्तांशकोशे त्रुटिः

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
sa: <p>Exif अन्वेषणदत्तांशकोशं उद्घाटयन् त्रुटिः अभवत् ।</p><p> एतां समस्यां निवारयितुं Maintenance-&gt;Recreate Exif Search database चालयन्तु ।</p><hr/><p> प्राप्तः त्रुटिसन्देशः आसीत् : १.<br/> %1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
sa: <p>Exif अन्वेषणदत्तांशकोशः दूषितः अस्ति, तत्र दत्तांशः नास्ति ।</p><p> एतां समस्यां निवारयितुं Maintenance-&gt;Recreate Exif Search database चालयन्तु ।</p>

en: KPhotoAlbum
sa: केफोटोएल्बम

en: KDE Photo Album
sa: केडीई फोटो एल्बम

en: Copyright (C) 2003-2024 The KPhotoAlbum Development Team
sa: प्रतिलिपि अधिकार (C) 2003-2024 द केफोटोएल्बम विकास दल

en: Marco Caldarelli
sa: मार्को काल्डारेल्लि

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
sa: एकं सुन्दरं संवादं उपयुज्य Exif info पुनः पठितुं सम्भवं कर्तुं पैच् कुर्वन्तु ।

en: Jean-Michel FAYARD
sa: जीन-मिशेल FAYARD

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
sa: (.) ब्राउजर् मार्गेण उपलब्धं कृत्वा समुच्चय इन्फो सह पैच् कुर्वन्तु। (.) अन्वेषणपृष्ठे "तथा/वा" अन्वेषणार्थं चेकबॉक्सं योजयितुं पैच् ।

en: Matthias Füssel
sa: मथियस फुसेल

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
sa: ब्राउजर् मध्ये Geo Position पृष्ठं तथा च विभिन्नानि दोषनिराकरणानि

en: Wes Hardaker
sa: वेस् हरडाकर

en: Some very useful features to improve workflow
sa: कार्यप्रवाहस्य उन्नयनार्थं केचन अतीव उपयोगिनो विशेषताः

en: Reimar Imhof
sa: रेइमार इम्होफ

en: Patch to sort items in option listboxes
sa: विकल्पसूचीपेटिकासु वस्तूनि क्रमेण क्रमयितुं पैच कुर्वन्तु

en: Christoph Moseler
sa: क्रिस्टोफ मोसेलर

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
sa: बहुधा दोषाणां कृते असंख्यानि पट्टिकाः प्लस् कतिपयानां नूतनानां विशेषतानां कृते पट्टिकाः

en: Teemu Rytilahti
sa: तीमु र्यतिलहति

en: Theme support for HTML generation
sa: HTML जननस्य विषयसमर्थनम्

en: Thomas Schwarzgruber
sa: थॉमस श्वार्जग्रुबर

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
sa: लघुचित्रदृश्ये चित्राणि क्रमयितुं पैच कुर्वन्तु, अपि च विद्यमानचित्रेषु Exif चित्रेभ्यः बहिः पठनसमयसूचनाः

en: Clytie Siddall
sa: क्लाइटी सिडल

en: Tremendous help with the English text in the application.
sa: अनुप्रयोगे आङ्ग्लपाठस्य प्रचण्डा सहायता।

en: Will Stephenson
sa: विल स्टीफन्सन्

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
sa: KPhotoAlbum कृते एकं चिह्नं विकसितुं

en: Marcel Wiesweg
sa: मार्सेल् विस्वेग्

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
sa: पैच् यत् इमेज् गुण संवादे लघुचित्रस्य लोडिंग् प्लस् पूर्वावलोकनं त्वरयति ।

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
sa: स्वचालितरूपेण चित्राणि स्तम्भयन्तु

en: Stack images with identical MD5 sum
sa: समान MD5 योगेन सह चित्राणि स्तम्भयन्तु

en: Stack images based on file version detection
sa: सञ्चिकासंस्करणपरिचयस्य आधारेण चित्राणि स्तम्भयन्तु

en: Original to top
sa: मूलतः शीर्षं यावत्

[ctx: Label for a QSpinbox that selects a number of seconds.]
en: Stack images created within the following time-frame:
sa: निम्नलिखितसमय-सीमायाः अन्तः निर्मिताः चित्राणि स्तम्भयन्तु ।

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
sa:  सेकण्ड्

en: AutoStacking Options
sa: AutoStacking विकल्पाः

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
sa: समुचितं स्तम्भं प्रति मेलनं चित्रं समावेशयन्तु (यदि कश्चन अस्ति)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
sa: तेषां वर्तमान-स्टैक्-तः चित्राणि अनस्टैक् कृत्वा मेलनानां कृते नूतनं रचयन्तु

en: Skip images that are already in a stack
sa: ये चित्राणि पूर्वमेव स्तम्भे सन्ति तानि त्यजन्तु

en: Show Category Editor
sa: श्रेणी सम्पादकं दर्शयतु

en: Make Category Image
sa: श्रेणी प्रतिबिम्बं कुरुत

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
sa[0]: चित्रं प्रतिलिख्य ...
sa[1]: चित्राणि प्रतिलिख्य ...

[ctx: @title:window]
en: Link image to ... | Link images to ...
sa[0]: चित्रं लिङ्क् कुर्वन्तु ...
sa[1]: चित्राणि लिङ्क् कुर्वन्तु ...

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
sa: द्रव्यं निष्कासयन्

en: Removing 1 item | Removing %1 items
sa[0]: १ द्रव्यं निष्कासयन्
sa[1]: %1 वस्तूनि निष्कासयन्

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
sa[0]: चयनितं द्रव्यं दत्तांशकोशात् निष्कासितम् भविष्यति ।<br/> डिस्क-स्थले सञ्चिकायाः किं कर्तुम् इच्छसि ?
sa[1]: चयनितानि %1 वस्तूनि दत्तांशकोशात् निष्कासितानि भविष्यन्ति ।<br/> डिस्क-स्थैः सञ्चिकाभिः सह किं कर्तुम् इच्छति ?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
sa[0]: सञ्चिकां Trash इत्यत्र स्थानान्तरयन्तु
sa[1]: %1 सञ्चिकाः Trash मध्ये स्थानान्तरयन्तु

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
sa[0]: डिस्कतः सञ्चिकां विलोपयन्तु
sa[1]: डिस्कतः %1 सञ्चिकाः विलोपयन्तु

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
sa[0]: केवलं दत्तांशकोशात् द्रव्यं निष्कासयन्तु
sa[1]: केवलं %1 वस्तूनि दत्तांशकोशात् निष्कासयन्तु

en: Merge these images
sa: एतानि चित्राणि विलीनयन्तु

en: Select image to keep:
sa: स्थापयितुं चित्रं चिनोतु:

[ctx: i for info]
en: i
sa: अहम्‌

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
sa: <p>अधः भवतः दत्तांशकोशे द्वितीयकरूपेण स्थापितानां सर्वेषां चित्राणां सूची अस्ति ।<br/> भवन्तः कस्य विलीनीकरणं इच्छन्ति, द्वितीयकेषु कः स्थापनीयः इति चिनोतु ।<br/> विलोपिताभ्यः चित्रेभ्यः टैग् विवरणं च स्थापिते चित्रे स्थानान्तरितं भविष्यति</p>

en: Move to &trash
sa: &trash इत्यत्र गच्छन्तु

en: &Delete from disk
sa: &डिस्कतः विलोपयन्तु

en: &Block from database
sa: &दत्तांशकोशात् अवरोधं कुर्वन्तु

en: Select &All
sa: &All इति चयनं कुर्वन्तु

en: Select &None
sa: &None इति चिनोतु

en: %1 of %2 selected
sa: %2 चयनितस्य %1

en: No duplicates found
sa: न डुप्लिकेट् प्राप्तम्

en: Current Item
sa: वर्तमान मद

en: All Selected Items
sa: सर्वाणि चयनितवस्तूनि

en: Copy and Open
sa: प्रतिलिपिं कृत्वा उद्घाटयतु

en: Your Command Line
sa: भवतः आदेशपङ्क्तिः

en: Invoke External Program
sa: बाह्य कार्यक्रम आह्वान करें

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
sa: विशेषता स्थिति

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
sa: <h1>अवलोकनम्</h1><p> अधः भवान् KPhotoAlbum इत्यस्य संकलन- तथा रनटाइम्-विशेषतानां सूचीं, तेषां स्थितिं च द्रष्टुं शक्नोति:</p> %1

en: <h1>What can I do if I miss a feature?</h1><p>If you compiled KPhotoAlbum yourself, then please review the sections below to learn what to install to get the feature in question. If on the other hand you installed KPhotoAlbum from a binary package, please tell whoever made the package about this defect, eventually including the information from the section below.</p><p>In case you are missing a feature and you did not compile KPhotoAlbum yourself, please do consider doing so. It really is not that hard. If you need help compiling KPhotoAlbum, feel free to ask on the <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">KPhotoAlbum mailing list</a></p><p>The steps to compile KPhotoAlbum can be seen on <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">the KPhotoAlbum home page</a>. If you have never compiled a KDE application, then please ensure that you have the developer packages installed, in most distributions they go under names like kdelibs<i>-devel</i></p>
sa: <h1>यदि अहं कञ्चन विशेषतां त्यजामि तर्हि अहं किं कर्तुं शक्नोमि?</h1><p> यदि भवान् स्वयमेव KPhotoAlbum संकलितवान्, तर्हि प्रश्ने विशेषतां प्राप्तुं किं संस्थापनीयम् इति ज्ञातुं कृपया अधोलिखितानां विभागानां समीक्षां कुर्वन्तु । यदि अन्यतरे भवान् द्विचक्रीयसङ्कुलात् KPhotoAlbum संस्थापितवान् तर्हि कृपया अस्य दोषस्य विषये यः कोऽपि संकुलं कृतवान् तस्मै कथयतु, अन्ते अधोलिखितखण्डात् सूचनां समाविष्टवान्</p><p> यदि भवान् किमपि विशेषतां गम्यते तथा च भवान् स्वयमेव KPhotoAlbum इत्यस्य संकलनं न कृतवान् तर्हि कृपया तत् कर्तुं विचारयन्तु । वस्तुतः तावत् कठिनं न भवति। यदि भवन्तः KPhotoAlbum इत्यस्य संकलनार्थं सहायतां इच्छन्ति तर्हि <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">KPhotoAlbum मेलसूचौ</a> निःशङ्कं पृच्छन्तु</p><p> KPhotoAlbum इत्यस्य संकलनार्थं पदानि <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">KPhotoAlbum इत्यस्य मुखपृष्ठे</a> द्रष्टुं शक्यन्ते | यदि भवान् कदापि KDE अनुप्रयोगं न संकलितवान्, तर्हि कृपया सुनिश्चितं कुर्वन्तु यत् भवतां विकासकसङ्कुलं संस्थापितम् अस्ति, अधिकांशवितरणेषु ते kdelibs <i>-devel</i> इत्यादिनाम्ना गच्छन्ति</p>

en: <h1><a name="purpose">Plugin support</a></h1><p>KPhotoAlbum supports the <em>Purpose</em> plugin system.</p>
sa: <h1><a name="purpose">प्लगिन् समर्थनम्</a></h1><p> KPhotoAlbum <em>Purpose</em> प्लगिन् प्रणालीं समर्थयति ।</p>

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
sa: <h1><a name="database">SQLite आँकडाधार समर्थन</a></h1><p> KPhotoAlbum इत्यनेन भवान् निश्चितसङ्ख्यायाः Exif टैग् इत्यस्य उपयोगेन अन्वेषणं कर्तुं शक्नोति । अस्य कृते KPhotoAlbum इत्यस्य SQLite दत्तांशकोशस्य आवश्यकता अस्ति । तदतिरिक्तं SQLite कृते Qt संकुलं (उदाहरणार्थं qt-sql-sqlite) संस्थापनीयम् ।</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
sa: <h1><a name="geomap">जियोटैग्ड् इमेज् कृते नक्शादृश्यम्</a></h1><p> यदि KPhotoAlbum Marble इत्यस्य समर्थनेन निर्मितम् अस्ति तर्हि KPhotoAlbum नक्शे GPS सूचनायुक्तानि चित्राणि दर्शयितुं शक्नोति ।</p>

en: <h1><a name="video">Video support</a></h1><p>KPhotoAlbum relies on phonon or VLC for displaying videos</p>
sa: <h1><a name="video">विडियो समर्थनम्</a></h1><p> KPhotoAlbum विडियो प्रदर्शयितुं phonon अथवा VLC इत्यस्य उपरि निर्भरं भवति</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
sa: <h1><a name="videoPreview">विडियो लघुचित्र समर्थन</a></h1><p> KPhotoAlbum <tt>ffmpeg इत्यस्य</tt> उपयोगं कृत्वा विडियोभ्यः लघुचित्रं निष्कासयितुं शक्नोति । एतानि लघुचित्रं लघुचित्रदर्शके विडियो पूर्वावलोकनार्थं उपयुज्यन्ते ।</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
sa: <h1><a name="videoInfo">विडियो मेटाडाटा समर्थनम्</a></h1><p> KPhotoAlbum <tt>ffprobe इत्यस्य</tt> उपयोगं कृत्वा विडियोभ्यः दीर्घतायाः सूचनां निष्कासयितुं शक्नोति ।</p><p> विडियो लघुचित्रस्य सम्यक् प्रतिपादनार्थं समीचीनदीर्घतायाः सूचना आवश्यकी भवति ।</p>

en: Plug-ins available
sa: प्लग-इन् उपलभ्यते

en: SQLite database support (used for Exif searches)
sa: SQLite आँकडाधारसमर्थनम् (Exif अन्वेषणार्थं उपयुज्यते)

en: Map view for geotagged images.
sa: जियोटैग्ड् इमेज् कृते नक्शादृश्यम्।

en: Video thumbnail support
sa: विडियो लघुचित्र समर्थन

en: Video metadata support
sa: विडियो मेटाडाटा समर्थनम्

[ctx: Feature available]
en: Yes
sa: आम्‌

[ctx: Feature not available]
en: No
sa: नहि

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
sa[0]: १ लघुचित्रं दर्शयति
sa[1]: %1 लघुचित्रं दर्शयति

en: (%1 selected)
sa: (%1 चयनितम्)

en: Total: %1
sa: कुलम् : %1

en: 1 match | %1 matches
sa[0]: १ मेलः
sa[1]: %1 मेलति

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
sa: अनुपलब्धतिथियुक्तानि चित्राणि विडियो च अन्वेष्टुम्

en: Which Images and Videos to Display
sa: कति चित्राणि विडियो च प्रदर्शयितव्यानि

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
sa: वैधतिथियुक्तानि परन्तु अमान्यसमयमुद्रिकायुक्तानि चित्राणि, भिडियो च अन्वेष्टुम्

en: Search for images and videos missing date and time
sa: तिथिः समयः च गम्यमानानि चित्राणि, भिडियो च अन्वेष्टुम्

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
sa: केवलं आंशिकतिथियुक्तानि चित्राणि, विडियो च अन्वेष्टुम् (यथा १९७१ बनाम ११/७-१९७१)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
sa: छवि सूचना

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
sa: <h1>अत्र भवन्तः प्रदर्शितवस्तूनाम् तिथिपरिवर्तनं द्रष्टुं शक्नुवन्ति ।</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
sa: सञ्चिकागुणानां पठनम्

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
sa: पूर्वनिर्धारितस्य स्थाने <databaseFile> इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु । अप्रचलितम् - तस्य स्थाने '--db <databaseFile>' इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

en: databaseFile
sa: databaseFile इति

en: Use <databaseFile> instead of the default.
sa: पूर्वनिर्धारितस्य स्थाने <databaseFile> इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
sa: पूर्वनिर्मितेन डेमो इमेज् समुच्चयेन KPhotoAlbum आरभते ।

en: Import file.
sa: सञ्चिकां आयातयन्तु।

en: Listen for network connections.
sa: जालसंयोजनानां कृते शृणुत।

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
sa: <interface_address> इति पतायां संजालसम्बद्धतां शृणुत ।

en: interface_address
sa: अन्तरफलक_पता

en: Search for new images on startup.
sa: स्टार्टअप इत्यत्र नूतनानि चित्राणि अन्वेष्टुम्।

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
sa: <p>अधः चालयितुं स्वस्य आदेशं प्रविशतु:</p><p> <i>%all इत्यस्य स्थाने सञ्चिकासूची भविष्यति</i></p>

en: <p>Enter the command you want to run on your image file(s). KPhotoAlbum will run your command and replace any '%all' tokens with a list of your files. For example, if you entered:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Then the files you selected would be copied to the /tmp folder</p><p>You can also use %each to have a command be run once per file.</p>
sa: <p>यत् आदेशं भवान् स्वस्य चित्रसञ्चिकायां (सञ्चिकासु) चालयितुम् इच्छति तत् प्रविशतु । KPhotoAlbum भवतः आदेशं चालयिष्यति तथा च यत्किमपि &#39;%all&#39; टोकनं भवतः सञ्चिकानां सूचीं प्रतिस्थापयिष्यति । यथा, यदि भवान् प्रविष्टवान् तर्हि :</p><ul><li> cp %all /tmp</li></ul><p> ततः भवता चयनिताः सञ्चिकाः /tmp पुटे प्रतिलिपिताः भविष्यन्ति</p><p> प्रतिसञ्चिकायां एकवारं आदेशं चालयितुं %each इत्यस्य अपि उपयोगं कर्तुं शक्नुवन्ति ।</p>

[ctx: As in 'Execute a command and replace any occurrence of %all with the filenames of all selected files']
en: %all
sa: %सर्वे

[ctx: As in 'Execute a command for each selected file in turn and replace any occurrence of %each with the filename]
en: %each
sa: %एकैकम्‌

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
sa: अन्वेषणपट्टिका

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
sa: अन्वेषण ...

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
sa: <h1>वर्णनम्‌</h1><table><tr><td> # of Items</td><td> इति वर्गे भिन्न-भिन्न-वस्तूनाम् संख्या</td></tr><tr><td> टैग्स कुल</td><td> एषा गणना कियन्तः टैग्स् कृताः,<br/> अर्थात् सर्वाणि बिम्बानि यद्यपि सरलं गणना</td></tr><tr><td> टैग्स प्रति चित्र</td><td> एतेन भवन्तः ज्ञायन्ते यत् प्रत्येकस्मिन् चित्रे समासे कति टैग्स् सन्ति</td></tr></table><br/><br/> अस्मिन् संवादे अत्यधिकं न संलग्नाः भवन्तु, अस्य समस्या अस्ति यत् एतत् categories AND subcategories गणयति,<br/> अतः यदि अमेरिकादेशस्य नेवाडा-राज्यस्य लासवेगास्-नगरे कश्चन चित्रः गृहीतः अस्ति तर्हि तस्य चित्रस्य कृते ३ टैग्-गणना भवति,<br/> यदा तु एकमेव भवेत्।<br/> अहं न निश्चितः यत् तत् दोषं निवारयितुं योग्यं वा (यथा तत् निराकरणं बहु कठिनम् अस्ति),<br/> अतः कदाचित् संवादः केवलं पुनः गमिष्यति

en: <h1>Statistics</h1>
sa: <h1>सांख्यिकी</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
sa: कोटी

en: Tags Totals
sa: टैग्स कुल

en: Tags Per Picture
sa: टैग्स प्रति चित्र

en: Tag indication completed annotation
sa: टैग सूचना सम्पन्न एनोटेशन

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
sa: यदि भवान् विशिष्टं टैग् उपयुङ्क्ते यत् चित्रं टैग् कृतम् इति सूचयति तर्हि अत्र निर्दिशतु ।

en: Category:
sa: कोटी:

en: Tag:
sa: सूचकपत्त्र:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: As in 'all images']
en: All
sa: सर्वे

en: Total
sa: कुल

en: Thumbnail settings...
sa: लघुचित्र सेटिंग्स्...

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
sa: टोकन निष्कासित करें

en: Select tokens to remove from all images and videos:
sa: सर्वेभ्यः चित्रेभ्यः विडियोभ्यः च निष्कासयितुं टोकनं चिनोतु:

en: Select None
sa: None इति चिनोतु

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
sa: <h1>KPhotoAlbum इत्यत्र भवतः स्वागतम्</h1><p> KPhotoAlbum इति भवतः छायाचित्रं विडियो च संग्रहणं, टैगं, प्रबन्धनं च कर्तुं एकं शक्तिशालीं निःशुल्कं साधनम् अस्ति। एतत् भवतः बहुमूल्यं सञ्चिकां परिवर्तयिष्यति वा परिवर्तनं वा न करिष्यति, केवलं तान् अनुक्रमणं करोति तथा च भवतः छायाचित्रं, भिडियो च सहजतया अन्वेष्टुं प्रबन्धयितुं च शक्नोति ।</p><p> Create My Own Database इत्यत्र नुत्वा KPhotoAlbum इत्येतत् दर्शयित्वा आरभत यत् भवतः छायाचित्रं कुत्र अस्ति । यदि भवतां समीपे विद्यमानः KPhotoAlbum दत्तांशकोशः अस्ति यस्य उपयोगं भवान् पुनः आरभतुम् इच्छति तर्हि अपि एतत् बटन् चिनोतु ।</p><p> यदि भवान् प्रथमं पूर्वनिर्मितचित्रसमूहेन सह KPhotoAlbum इत्यस्य प्रयोगं कृत्वा सुरक्षितं अनुभवति तर्हि Load Demo बटनं नुदतु ।</p>

en: Create My Own Database...
sa: मम स्वस्य दत्तांशकोशं रचयन्तु...

en: Load Demo
sa: लोड डेमो

en: Check My Feature Set
sa: मम विशेषतासमूहं पश्यन्तु

en: <h1>KPhotoAlbum database creation</h1><p>You need to show where the photos and videos are for KPhotoAlbum to find them. They all need to be contained by a single folder, for example /home/user/Images. In this folder you can have as many subfolders as you want, KPhotoAlbum will find them all for you.</p><p>Feel safe, KPhotoAlbum will not modify or edit any of your images, so you can simply point KPhotoAlbum to the folder where you already have all your images.</p><p>If you have an existing KPhotoAlbum database and image folder somewhere, point KPhotoAlbum to that folder to start using it again.</p>
sa: <h1>KPhotoAlbum आँकडाधार निर्माण</h1><p> KPhotoAlbum कृते तान् अन्वेष्टुं भवद्भिः दर्शयितव्यं यत् फोटोः, विडियो च कुत्र सन्ति। ते सर्वे एकेन पुटे समाहिताः भवेयुः, यथा /home/user/Images । अस्मिन् पुटे भवन्तः यावन्तः उपपुटाः इच्छन्ति तावन्तः भवितुम् अर्हन्ति, KPhotoAlbum भवतः कृते सर्वाणि अन्वेषयिष्यति ।</p><p> सुरक्षितं भवन्तु, KPhotoAlbum भवतः कस्यापि चित्रस्य परिवर्तनं सम्पादनं वा न करिष्यति, अतः भवान् केवलं KPhotoAlbum इत्यस्य पुटं प्रति सूचयितुं शक्नोति यत्र भवतां सर्वाणि चित्राणि पूर्वमेव सन्ति ।</p><p> यदि भवतां समीपे कुत्रचित् विद्यमानः KPhotoAlbum दत्तांशकोशः प्रतिबिम्बपुटं च अस्ति तर्हि पुनः तस्य उपयोगं आरभ्य KPhotoAlbum तस्मिन् पुटे सूचयन्तु ।</p>

en: Image/Video root folder:
sa: चित्र/वीडियो मूलपुटम् :

en: Folder does not exist, create it?
sa: समुच्चय नास्ति, तत् रचयतु?

en: Could not create folder %1
sa: %1 पुटं निर्मातुं न शक्तम्

en: %1 exists, but is not a folder
sa: %1 अस्ति, परन्तु पुटं नास्ति

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum इत्यस्य सर्वेषां विशेषतानां समर्थनेन निर्मितं न दृश्यते । भवतः किं किं गम्यते इति सूचयति निम्नलिखितसूची अस्ति ।<ul> %1</ul></p><p> एतस्याः समस्यायाः समाधानं कथं करणीयम् इति विवरणार्थं कृपया <b>Help</b> | मेनूभ्यः <b>KPhotoAlbum Feature Status इति</b> ।</p>

en: Feature Check
sa: विशेषता जाँच

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
sa: अभिनन्दनम् : सर्वाणि गतिशीलविशेषतानि सक्षमानि अभवन् ।

en: Searching for New Files
sa: नवीनसञ्चिकानां अन्वेषणम्

en: <p><b>Delete Your Temporary Demo Database</b></p><p>I hope you enjoyed the KPhotoAlbum demo. The demo database was created in the folder <tt>/tmp</tt>, should it be deleted now? If you do not delete it, it will waste disk space; on the other hand, if you want to come back and try the demo again, you might want to keep it around with the changes you made through this session.</p>
sa: <p><b>स्वस्य अस्थायी डेमो डाटाबेस् विलोपयन्तु</b></p><p> आशासे यत् भवद्भ्यः KPhotoAlbum इत्यस्य प्रदर्शनं रोचते। डेमो दत्तांशकोशः <tt>/tmp इति</tt> पुटे निर्मितः आसीत्, इदानीं तत् विलोपनीयम् वा? यदि भवान् तत् न विलोपयति तर्हि तत् डिस्कस्थानं अपव्यययिष्यति; अपरपक्षे, यदि भवान् पुनः आगत्य पुनः प्रदर्शनं प्रयतितुं इच्छति तर्हि भवान् अस्य सत्रस्य माध्यमेन कृतैः परिवर्तनैः सह परितः स्थापयितुम् इच्छति ।</p>

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
sa: Demo Database विलोपयन्तु

en: Do you want to save the changes?
sa: परिवर्तनं रक्षितुम् इच्छति वा ?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
sa: परिवर्तनं रक्षतु?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
sa: चयनितचित्रेषु केचन पूर्वमेव स्तम्भस्य सन्ति । किं भवन्तः तान् तेषां स्तम्भात् निष्कास्य सर्वथा नूतनं निर्मातुम् इच्छन्ति?

[ctx: @title]
en: Stacking problem
sa: स्टैकिंग समस्या

en: Unknown error, stack creation failed.
sa: अज्ञातदोषः, स्तम्भनिर्माणं विफलम् ।

en: Stacking Error
sa: स्टैकिंग त्रुटि

en: No item is selected.
sa: कोऽपि द्रव्यः न चयनितः।

en: No Selection
sa: न चयनम्

en: Saving...
sa: बचतम्...

en: Saving... Done
sa: सञ्चयम्... कृतम्

en: There are no images to be shown.
sa: तत्र चित्राणि दर्शयितुं न सन्ति।

en: Limit View to Selection
sa: दृश्यं चयनं प्रति सीमितं कुर्वन्तु

en: No images are selected!
sa: कोऽपि चित्रः चयनितः न भवति!

en: Generate HTML...
sa: HTML उत्पन्नं कुर्वन्तु...

en: Import...
sa: आयात...

en: Export/Copy Images...
sa: चित्राणि निर्यातयन्तु/प्रतिलिपि कुर्वन्तु...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
sa: चयनितं विलोपयतु

en: Remove Tokens...
sa: टोकन निष्कासित करें...

en: Open List of Files...
sa: सञ्चिकानां सूचीं उद्घाटयन्तु...

en: Annotate Individual Items
sa: व्यक्तिगत वस्तूनि टिप्पणीं कुर्वन्तु

en: Annotate Multiple Items at a Time
sa: एकस्मिन् समये बहुविधवस्तूनाम् टिप्पणीं कुर्वन्तु

en: Merge Images into a Stack
sa: चित्राणि एकस्मिन् Stack मध्ये विलीनयन्तु

en: Remove Images from Stack
sa: Stack तः Images निष्कासयन्तु

en: Set as First Image in Stack
sa: Stack मध्ये First Image इति सेट् कुर्वन्तु

en: View
sa: दृश्यं

en: View (In New Window)
sa: दृश्यम् (नव विण्डो मध्ये)

en: Run Slide Show
sa: स्लाइड शो चालयन्तु

en: Run Randomized Slide Show
sa: यादृच्छिक स्लाइड शो चालयन्तु

en: Collapse all stacks
sa: सर्वाणि स्तम्भानि ध्वंसयन्तु

en: Expand all stacks
sa: सर्वाणि स्तम्भानि विस्तारयन्तु

en: Show &Oldest First
sa: &Oldest प्रथमं दर्शयतु

en: Show &Newest First
sa: प्रथमं &नवीनतमं दर्शयतु

en: Sort Selected by Date && Time
sa: तिथि && समय द्वारा चयनित क्रमबद्ध करें

en: Jump to Context
sa: सन्दर्भं प्रति कूदन्तु

en: Lock Images
sa: लॉक इमेजेज

en: Unlock
sa: अनलॉक

en: Lock Away All Other Items
sa: अन्ये सर्वे वस्तूनि ताडयन्तु

en: Lock Away Current Set of Items
sa: Lock Away वर्तमान द्रव्यसमूहः

en: Configure Current View
sa: वर्तमानदृश्यं विन्यस्यताम्

en: Tree
sa: वृक्षः

en: Tree with User Icons
sa: उपयोक्तृचिह्नयुक्तः वृक्षः

en: Icons
sa: चिह्नानि

en: Use natural sort order
sa: प्राकृतिक क्रमाङ्कनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
sa: Thumbnails Window मध्ये Tooltips दर्शयतु

en: Show Labels in Thumbnails Window
sa: लघुचित्रविण्डो मध्ये लेबल्स् दर्शयन्तु

en: Show Categories in Thumbnails Window
sa: लघुचित्रविण्डो मध्ये श्रेणयः दर्शयन्तु

en: Choose Color Scheme
sa: Color Scheme इति चिनोतु

en: Display Images and Videos Not on Disk
sa: चित्राणि विडियो च प्रदर्शयन्तु डिस्कमध्ये नास्ति

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
sa: अपूर्णतिथियुक्तानि चित्राणि विडियो च प्रदर्शयन्तु...

en: Merge duplicates
sa: डुप्लिकेट् विलीनीकरणं कुर्वन्तु

en: Refresh Selected Thumbnails and Checksums
sa: चयनित लघुचित्रं चेकसमं च ताजगीं कुर्वन्तु

en: Rescan for Images and Videos
sa: चित्राणि विडियो च पुनः स्कैन कुर्वन्तु

en: Recreate Exif Search Database
sa: Exif Search Database पुनः रचयन्तु

en: Read Exif Info from Files...
sa: Files तः Exif Info पठन्तु...

en: Sort All by Date && Time
sa: Sort All by Date && समय

en: Automatically Stack Selected Images...
sa: चयनितचित्रं स्वयमेव स्तम्भयन्तु...

en: Build Thumbnails
sa: लघुचित्रं निर्मायताम्

en: Statistics...
sa: सांख्यिकी...

en: Mark As Untagged
sa: Untagged इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: Enable All Messages
sa: सर्वे सन्देशाः सक्षमाः कुर्वन्तु

en: Run KPhotoAlbum Demo
sa: KPhotoAlbum Demo चलाये

en: KPhotoAlbum Feature Status
sa: KPhotoAlbum विशेषता स्थिति

en: Show Demo Videos
sa: डेमो विडियो दर्शयतु

en: Show Exif Info and file metadata
sa: Exif Info तथा सञ्चिका मेटाडाटा दर्शयन्तु

en: Use next video thumbnail
sa: अग्रिमस्य विडियो लघुचित्रस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use previous video thumbnail
sa: पूर्वस्य विडियो लघुचित्रस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Copy image to ... | Copy images to ...
sa[0]: चित्रं प्रतिलिख्य ...
sa[1]: चित्राणि प्रतिलिख्य ...

en: Link image to ... | Link images to ...
sa[0]: चित्रं लिङ्क् कुर्वन्तु ...
sa[1]: चित्राणि लिङ्क् कुर्वन्तु ...

en: Auto saving....
sa: स्वतः बचतम्....

en: Auto saving.... Done
sa: स्वतः बचतम्.... कृतम्

en: <p>Do you want to create this database file?<br />%1</p>
sa: <p>किं भवान् एतां दत्तांशकोशसञ्चिकां निर्मातुम् इच्छति ?<br /> %1</p>

[ctx: @title]
en: Create database
sa: दत्तांशकोशं रचयन्तु

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
sa: <p>भवता अटैग्ड् इमेज् कृते टैग् विन्यस्तं, परन्तु टैग् स्वयं वा तस्य वर्गः वा दत्तांशकोशे नास्ति ।</p><p> कृपया अन्तर्गतं स्वस्य अटैग्ड् टैग् सेटिंग् समीक्षां कुर्वन्तु<interface> सेटिंग्स्|KPhotoAlbum...|वर्गाः विन्यस्तं कुर्वन्तु</interface></p>

en: General
sa: सामान्य

en: Viewer
sa: दर्शक

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
sa: तिथि बार

en: Annotation Dialog
sa: एनोटेशन संवाद

en: Thumbnail View
sa: लघुचित्र दृश्य

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
sa: <p>यत्र पूर्वं भवान् पुनः न दर्शयतु इति चेक् बॉक्स् कृतवान् तत्र सर्वाणि सन्देशपेटिकाः यथार्थतया सक्षमं कुर्वन्तु?</p>

[ctx: @title]
en: Reset hidden dialogs
sa: गुप्तसंवादं पुनः सेट् कुर्वन्तु

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum इत्यनेन आन्तरिकदोषः (MainWindow::Window::setupPluginMenu इत्यस्मिन् प्लग-इन् मेन्यू अनुपलब्धम्) मारितम् । एतेन भवन्तः make install कर्तुं विस्मृतवन्तः इति सूचयति । यदि भवान् स्वयमेव KPhotoAlbum इत्यस्य संकलनं कृतवान्, तर्हि कृपया make install चालयन्तु । यदि न, तर्हि कृपया एतत् दोषरूपेण निवेदयन्तु ।</p><p> KPhotoAlbum निष्पादनं निरन्तरं करिष्यति, परन्तु make install इत्यस्य लुप्तस्य कारणेन पश्चात् क्रैश भविष्यति इति सर्वथा असम्भाव्यम् नास्ति ।</p>

en: Internal Error
sa: आन्तरिकदोषः

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
sa: सफलतया साझाकृतं चित्रं (प्रतिबिम्बं)। स्थानस्य प्रतिलिपिं क्लिपबोर्ड् मध्ये भवति...

en: Successfully shared image(s).
sa: सफलतया साझाकृतं चित्रं (प्रतिबिम्बं)।

en: Image sharing failed with message: %1
sa: प्रतिबिम्बसाझेदारी सन्देशेन सह विफलम्: %1

en: Open List of Files
sa: सञ्चिकानां सूचीं उद्घाटयन्तु

en: You can open a set of files in KPhotoAlbum's database by listing the files here.
sa: अत्र सञ्चिकानां सूचीं कृत्वा KPhotoAlbum इत्यस्य दत्तांशकोशे सञ्चिकानां समुच्चयं उद्घाटयितुं शक्नुवन्ति ।

en: No images matching your input were found.
sa: भवतः निवेशेन सह मेलनं कुर्वन्तः कोऽपि चित्रः न प्राप्तः ।

en: No Matches
sa: न मेलः

en: Rereading Exif information from all images
sa: सर्वेभ्यः चित्रेभ्यः Exif सूचनां पुनः पठति

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
sa: लघुचित्रविस्तारः %1px (भण्डारणस्य आकारः %2px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
sa: <p>प्रणाल्यां ffmpeg अन्वेष्टुं असमर्थः।</p><p> तस्य विना KPhotoAlbum विडियो लघुचित्रं विडियो दीर्घतां च प्रदर्शयितुं न शक्नोति। कृपया ffmpeg संकुलं संस्थापयन्तु</p>

en: Video thumbnails are not available
sa: विडियो लघुचित्रं उपलब्धं नास्ति

en: Save the current map settings
sa: वर्तमानमानचित्रसेटिंग्स् रक्षन्तु

en: Go to last map position
sa: अन्तिमनक्शास्थानं गच्छन्तु

en: Show thumbnails
sa: लघुचित्रं दर्शयतु

[ctx: @action to group, as in aggregate thumbnails into clusters]
en: Group adjacent thumbnails into clickable clusters
sa: समीपस्थं लघुचित्रं क्लिक् कर्तुं योग्येषु समूहेषु समूहयन्तु

[ctx: @action Decrease size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Decrease marker size
sa: मार्करस्य आकारं न्यूनीकरोतु

[ctx: @action Increase size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Increase marker size
sa: मार्करस्य आकारं वर्धयन्तु

en: Map view
sa: नक्शा दृश्य

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
sa: <i>चित्रेभ्यः निर्देशांकं लोडयति ...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
sa: <i>अस्मिन् चित्रे भौगोलिकनिर्देशाङ्काः न सन्ति ।</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
sa: <i>चयनितेषु केषुचित् चित्रेषु भौगोलिकनिर्देशाङ्काः न सन्ति ।</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
sa: <i>भौगोलिकनिर्देशाङ्कान् अन्वेष्टुम्।</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
sa: <i>चयनितचित्रेषु कस्यापि भौगोलिकनिर्देशाङ्कः नास्ति ।</i>

en: Share
sa: संविभागः

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
sa: एतत् चिह्नं सूचयति यत् KPhotoAlbum android-यन्त्रेण सह सम्बद्धम् अस्ति वा इति ।
    स्थानीयक्षेत्रजालपुटे ग्राहकानाम् श्रवणं टॉग्ल् कर्तुं चिह्नं नुदन्तु ।
    यदि स्थानीयक्षेत्रजालं android क्लायन्ट् तथा KPhotoAlbum इत्येतयोः मध्ये प्रसारणसङ्कुलानाम् अनुमतिं न ददाति तर्हि चिह्नस्य उपरि राइट् क्लिक् कृत्वा android उपकरणस्य पता निर्दिशन्तु ।
    android client इत्येतत् google play इत्यस्मात् डाउनलोड् कर्तुं शक्यते।

en: Android device address:
sa: एण्ड्रॉयड् उपकरणस्य पताः :

en: Unable to bind to socket
sa: सॉकेट् प्रति बन्धनं कर्तुं असमर्थः

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
sa: दूरस्थ-एण्ड्रॉयड्-सम्बद्धानां कृते श्रोतुं असमर्थः । एतत् सम्भाव्यते यतोहि भवतः अन्यः KPhotoAlbum अनुप्रयोगः प्रचलति ।

en: Invalid Version
sa: अमान्य संस्करणम्

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
sa: डेस्कटॉप् मध्ये Remote Client तथा KPhotoAlbum इत्येतयोः मध्ये संस्करणस्य असङ्गतिः ।
    डेस्कटॉप प्रोटोकॉल संस्करणम्: %1
    दूरस्थनियन्त्रणप्रोटोकॉलसंस्करणम्: %2

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
sa: फ़िल्टर ... (%1) .

en: Remove birthday
sa: जन्मदिनम् अपसारयतु

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
sa: अत्र वस्तूनि (जनाः वदन्ति) जन्मतिथिं निर्धारयन्तु, ततः चित्राणि दृष्ट्वा तेषां वयः पश्यन्तु ।

en: Name
sa: नामः

en: Birthday
sa: जन्मदिवस

en: Birthday of %1:
sa: %1 इत्यस्य जन्मदिनम् :

en: Enter a date...
sa: एकं तिथिं प्रविशतु...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
sa: <i>जन्मदिनस्य सम्पादनार्थं वामभागे एकं द्रव्यं चिनोतु</i>

en: Category Settings
sa: श्रेणी सेटिंग्स्

en: New
sa: नूतनम्‌

en: Rename
sa: पुनर्नाम

en: Positionable tags:
sa: स्थितियोग्य टैग्स :

en: Tags in this category can be
    associated with areas within images
sa: अस्मिन् वर्गे टैग्स् भवितुम् अर्हन्ति
    बिम्बान्तर्गतक्षेत्रैः सह सम्बद्धाः

en: Icon:
sa: चिह्नम् :

en: Preferred view:
sa: प्राधान्यदृश्यम् :

en: List View
sa: सूचीदृश्यम्

en: List View with Custom Thumbnails
sa: कस्टम् लघुचित्रैः सह सूचीदृश्यम्

en: Icon View
sa: चिह्नदृश्यम्

en: Icon View with Custom Thumbnails
sa: कस्टम् लघुचित्रैः सह चिह्नदृश्यम्

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
sa: <font color='red'>दत्तांशकोशे अरक्षिताः परिवर्तनाः सन्ति । यावत् तानि न त्राता भवन्ति, .<br/> श्रेणीनां नाम परिवर्तयितुं न शक्यते, नूतनानि च योजयितुं न शक्यन्ते ।</font>

en: Save the DB now
sa: इदानीं DB रक्षतु

en: Settings for category <b>%1</b>
sa: <b>%1</b> श्रेणीयाः सेटिङ्ग्स्

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
sa: <i>परिवर्तनं लम्बितम्: &quot;%1&quot; इति नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु ।</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
sa: <p>&quot;%1&quot; श्रेणीयाः नाम &quot;%2&quot; इति परिवर्तयितुं न शक्यते:</p><p> &quot;%2&quot; इति विशेषवर्गनाम यत् आरक्षितं सामान्यवर्गस्य कृते उपयोक्तुं न शक्यते ।</p>

en: Invalid category name
sa: अमान्य श्रेणीनाम

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
sa: <p>&quot;%1&quot; श्रेणीयाः नाम &quot;%2&quot; इति परिवर्तयितुं न शक्यते:</p><p> एतत्नाम्ना एकः वर्गः पूर्वमेव अस्ति ।</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
sa: <p>&quot;%1&quot; श्रेणीयाः नाम &quot;%2&quot; इति परिवर्तयितुं न शक्यते:</p><p> &quot;%2&quot; इति वर्गे लम्बितनामान्तरणक्रिया अस्ति । कृपया प्रथमं एतत् परिवर्तनं रक्षन्तु ।</p>

en: Unsaved pending renaming action
sa: पुनर्नामकरणक्रियायाः लम्बितरूपेण अरक्षितम्

en: <p>Do you really want to make "%1" non-positionable?</p><p>All areas linked against this category will be discarded!</p>
sa: <p>किं भवान् वास्तवमेव &quot;%1&quot; अस्थापनीयं कर्तुम् इच्छति?</p><p> अस्य वर्गस्य विरुद्धं सम्बद्धाः सर्वे क्षेत्राः परित्यक्ताः भविष्यन्ति!</p>

[ctx: @title]
en: Confirm Action
sa: क्रियायाः पुष्टिः कुर्वन्तु

en: New category
sa: नवीन श्रेणी

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
sa: <p>वास्तवमेव &quot;%1&quot; श्रेणीं विलोपयतु?</p>

en: Confirm Action
sa: क्रियायाः पुष्टिः कुर्वन्तु

en: <i>Choose a category to edit it</i>
sa: <i>तस्य सम्पादनार्थं श्रेणीं चिनोतु</i>

en: Choose speed over readability for the XML database file
sa: XML दत्तांशकोशसञ्चिकायाः पठनीयतायाः अपेक्षया गतिं चिनोतु

en: Compress backup files
sa: बैकअप सञ्चिकाः संपीडयन्तु

en: Auto save every:
sa: स्वतः प्रत्येकं रक्षतु:

en: min.
sa: मि.

en: Number of backups to keep:
sa: स्थापनीयानां बैकअपानाम् संख्या :

en: Infinite
sa: अनन्तम्

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the the XML database file by keeping copies (for example, for a database file named index.xml, the backups are named index.xml~0001~, index.xml~0002~ etc.) and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The the XML database file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum प्रतिलिपानि स्थापयित्वा the XML database file इत्यस्य बैकअपं कर्तुं समर्थः अस्ति (उदाहरणार्थं, index.xml इति नामकस्य database file इत्यस्य कृते, backups इत्यस्य नाम index.xml~0001~, index.xml~0002~ इत्यादीनि सन्ति) तथा च भवान् कर्तुं शक्नोति स्थापनीयानां बैकअपसञ्चिकानां संख्यां निर्दिष्टुं स्पिनबॉक्सस्य उपयोगं कुर्वन्तु । KPhotoAlbum यदा अधिकतमं बैकअप सञ्चिकानां संख्यां प्राप्नोति तदा प्राचीनतमं बैकअप सञ्चिकां विलोपयिष्यति ।</p><p> यदि भवतां समीपे बहवः चित्राणि सन्ति तर्हि the the XML database file पर्याप्तरूपेण वर्धयितुं शक्नोति, तथा च तस्मिन् सन्दर्भे KPhotoAlbum इत्यनेन डिस्कस्थानं रक्षितुं बैकअप सञ्चिकाः जिप् कर्तुं पृच्छितुं उपयोगी भवति</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single XML file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the XML database file is less readable by human eyes.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum एकं XML सञ्चिकां स्वस्य <i>दत्तांशकोशरूपेण</i> उपयुज्यते | बहुभिः चित्रैः सह एतां सञ्चिकां पठितुं बहुकालं यावत् भवितुं शक्नोति । भवान् एतत् समयं प्रायः अर्धं यावत् कटयितुं शक्नोति, एतत् चेकबॉक्सं चिह्नित्वा । दोषः अस्ति यत् XML दत्तांशकोशसञ्चिका मानवनेत्रैः न्यूनपठनीया भवति ।</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
sa: दर्शके दर्शयितुं Exif/IPTC info

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
sa: Exif संवादे दर्शयितुं Exif/IPTC info

en: Character set for image metadata:
sa: प्रतिबिम्बमेटाडाटा कृते वर्णसमूहः :

en: New File Searches
sa: नवीनसञ्चिका अन्वेषणम्

en: Search for new images and videos on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र नूतनानि चित्राणि, विडियो च अन्वेष्टुम्

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
sa: नूतनानि चित्राणि, भिडियो च अन्वेष्टुं सञ्चिकाविस्तारस्य अवहेलनां कुर्वन्तु

en: Skip symbolic links when searching for new images
sa: नूतनानि चित्राणि अन्वेष्टुं प्रतीकात्मकलिङ्कानि त्यजन्तु

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
sa: यदि मेलयुक्ता JPEG/TIFF सञ्चिका अस्ति तर्हि RAW सञ्चिकाः न पठन्तु

en: Directories to exclude from new file search:
sa: नूतनसञ्चिकासन्धानात् बहिष्कृत्य निर्देशिकाः:

en: <p>Specify a comma-separated list of folder names to ignore.</p><p>For example, specifying "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" here will cause KPhotoAlbum to ignore these two folder names in any folder when searching for new images.</p>
sa: <p>उपेक्षितुं पुटनामानां अल्पविरामेन पृथक्कृतां सूचीं निर्दिशन्तु ।</p><p> यथा, अत्र &quot; <tt>.thumbs,.thumbnails</tt> &quot; इति निर्दिश्य KPhotoAlbum नूतनानि चित्राणि अन्वेष्टुं कस्मिन् अपि पुटे एतौ पुटनामद्वयं अवहेलयिष्यति ।</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
sa: <p>KPhotoAlbum आरम्भे नूतनानि चित्राणि विडियो च अन्वेष्टुं समर्थः अस्ति, तथापि एतत् किञ्चित् समयं गृह्णाति, अतः तस्य स्थाने भवान् KPhotoAlbum इत्यस्मै <b>Maintenance-&gt;Rescan for new images इत्यस्य</b> उपयोगेन नूतनानि चित्राणि अन्वेष्टुं मैन्युअल् रूपेण वक्तुं इच्छति</p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
sa: <p>KPhotoAlbum सामान्यतया नूतनानि चित्राणि, विडियो च तेषां सञ्चिकाविस्तारेण अन्वेषयिष्यति । यदि एषः विकल्पः सेट् भवति तर्हि <em>सर्वाणि</em> सञ्चिकाः न दत्तांशकोशे न च खण्डसूचौ तेषां Mime प्रकारेण परीक्षिताः भविष्यन्ति, तेषां विस्तारं न कृत्वा । विस्तारद्वारा सञ्चिकाः अन्वेष्टुं अपेक्षया एतत् महत्त्वपूर्णतया अधिकं समयं गृह्णीयात्!</p>

en: <p>KPhotoAlbum attempts to read all image files whether actual files or symbolic links. If you wish to ignore symbolic links, check this option. This is useful if for some reason you have e.g. both the original files and symbolic links to these files within your image folder.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum सर्वाणि चित्रसञ्चिकाः पठितुं प्रयतते भवेत् वास्तविकसञ्चिकाः अथवा प्रतीकात्मकलिङ्काः । यदि भवान् प्रतीकात्मकलिङ्कानां अवहेलनां कर्तुम् इच्छति तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु । यदि केनचित् कारणेन भवतः चित्रपुटस्य अन्तः मूलसञ्चिकाः, एतेषां सञ्चिकानां प्रतीकात्मकलिङ्काः च सन्ति चेत् एतत् उपयोगी भवति ।</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum कतिपयप्रकारस्य RAW चित्राणि पठितुं समर्थः अस्ति । केचन कॅमेरा RAW इमेज् अपि च मेलयुक्तं JPEG अथवा TIFF इमेज् इत्येतौ द्वौ अपि संगृह्णन्ति । एतेन KPhotoAlbum मध्ये द्वितीयकचित्रं संगृह्यते, यत् अवांछनीयं भवितुम् अर्हति । यदि एषः विकल्पः परीक्षितः अस्ति तर्हि KPhotoAlbum RAW सञ्चिकाः न पठति येषां कृते मेलयुक्तानि चित्रसञ्चिकाः अपि सन्ति ।</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
sa: <p>अत्र परिभाषितनिर्देशिकाः (अल्पविरामेन पृथक्कृताः <tt>,</tt> ) नूतनानि छायाचित्राणि अन्वेष्टुं लङ्घ्यन्ते । अत्र भिन्न-भिन्न-उपकरणानाम् लघुचित्र-निर्देशिकाः विन्यस्ताः । यथा <tt>xml,ThumbNails,.अङ्गुष्ठानि,.अङ्गुष्ठानि</tt> .</p>

en: File Version Detection Settings
sa: सञ्चिकासंस्करणपरिचयसेटिंग्स्

en: Try to detect multiple versions of files
sa: सञ्चिकानां बहुसंस्करणं ज्ञातुं प्रयतध्वम्

en: File versions search regexp:
sa: सञ्चिकासंस्करणं अन्वेष्टुम् regexp:

en: Original file replacement text:
sa: मूलसञ्चिकाप्रतिस्थापनपाठः :

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
sa: मेटा-दत्तांशं चालयन्तु (अर्थात् मूलतः टैग्स् विलोपयन्तु)

en: Automatically stack new versions of images
sa: चित्राणां नूतनसंस्करणं स्वयमेव स्तम्भयन्तु

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
sa: <p>यदा KPhotoAlbum नूतनानि सञ्चिकानि अन्वेषयति तथा च <i>परिवर्तितसञ्चिका अन्वेषण regexp इत्यनेन</i> सह सङ्गतां सञ्चिकां अन्वेषयति तदा कल्प्यते यत् चित्रस्य मूलसंस्करणं अस्तित्वं भवितुम् अर्हति । regexp प्रतिमानं <i>मूलसञ्चिकाप्रतिस्थापनपाठेन</i> प्रतिस्थापितं भविष्यति तथा च यदि सा सञ्चिका विद्यते तर्हि सर्वाणि सम्बद्धानि मेटाडाटा (श्रेणीसूचना, रेटिंग् इत्यादयः) मूलसञ्चिकातः नूतनसञ्चिकायां प्रतिलिपिताः वा स्थानान्तरिताः वा भविष्यन्ति</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
sa: <p>एकं perl regular expression यत् परिवर्तितसञ्चिकायाः सङ्गतिं कर्तव्यम् ।<ul><li> बिन्दुः एकवर्णेन सह मेलति ( <tt>\.</tt> बिन्दुना सह मेलति)</li><li> <tt>*</tt> , <tt>+</tt> , इति परिमाणकर्तृणां उपयोगं कर्तुं शक्नुथ <tt>?</tt> , अथवा भवान् कुञ्चितकोष्ठकानां उपयोगेन व्यञ्जनस्य बहुविधं आवृत्तिं मेलयितुम् अर्हति (उदाहरणार्थं <tt>e{0,1}</tt> &quot;e&quot; वर्णस्य 0 अथवा 1 आवृत्तीनां मेलनं करोति) ।</li><li> कोष्ठकस्य उपयोगेन व्यञ्जनस्य भागान् समूहयितुं शक्नुवन्ति ।</li></ul> उदाहरणम् : <tt>-संशोधितम्\.(jpg|tiff)</tt></p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
sa: <p>एकः स्ट्रिंग् यः <i>File versions search regexp</i> इत्यस्मात् मेलस्य स्थाने उपयुज्यते । एषा अर्धविराम ( <tt>;</tt> ) पृथक्कृता सूची भवितुम् अर्हति । प्रत्येकं स्ट्रिंग् नूतनसञ्चिकायाः नाम्नि मेलनं प्रतिस्थापयितुं उपयुज्यते यावत् मूलसञ्चिका न लभ्यते अथवा अस्माकं विकल्पाः समाप्ताः न भवन्ति ।</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
sa: <p>टैगिंग् मूलसञ्चिकातः नूतनसञ्चिकायां स्थानान्तरितम् अस्ति । एवं केवलं चित्रस्य नवीनतमं संस्करणं टैग् भवति ।</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
sa: <p>यदि एषः विकल्पः सेट् भवति तर्हि चित्रस्य नूतनाः संस्करणाः स्वयमेव स्तम्भिताः भवन्ति, स्तम्भस्य उपरि स्थापिताः च भवन्ति । एवं नूतनं चित्रं यदा स्तम्भः संकुचितावस्थायां भवति तदा दर्शितं भवति - KPhotoAlbum मध्ये पूर्वनिर्धारितस्थितिः ।</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
sa: File प्रतिलिख्य बाह्य अनुप्रयोगेन उद्घाटयन्तु

en: Copy file search regexp:
sa: सञ्चिका अन्वेषणं प्रतिलिख्य regexp:

en: Copy file replacement text:
sa: सञ्चिकाप्रतिस्थापनपाठं प्रतिलिख्यताम् :

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum बाह्य-अनुप्रयोगेन सह उद्घाटनात् पूर्वं चित्रस्य प्रतिलिपिं कर्तुं शक्नोति । एतत् विन्यासः नूतनसञ्चिकायाः नामकरणं कथं भवति इति परिभाषयति ।</p><p> नियमितव्यञ्जनं मूलसञ्चिकानामस्य तत् भागं परिभाषयति यत् <i>प्रतिस्थापनपाठेन</i> प्रतिस्थापितं भवति | यथा regexp <i>&quot;\.(jpg|png)&quot;</i> तथा प्रतिस्थापनपाठः <i>&quot;-mod.\1&quot;</i> test.jpg इत्यस्य प्रतिलिपिं test-mod.jpg इत्यत्र कृत्वा चयनित-अनुप्रयोगे नूतनां सञ्चिकां उद्घाटयिष्यति ।</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
sa: प्रयोगात्मकः : उत्तमप्रदर्शनार्थं नूतनं चित्रभारनं ट्यून कुर्वन्तु।

en: Type of media on which your images are stored.
sa: यस्मिन् माध्यमे भवतः चित्राणि संगृहीताः सन्ति तस्य प्रकारः ।

en: Hard Disk
sa: हार्ड डिस्क

en: Network
sa: जालकृति

en: Slow PCIe/NVMe
sa: मन्द PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
sa: द्रुत PCIe/NVMe

en: Manual Settings
sa: मैनुअल सेटिंग्स

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
sa: <p>भवतः चित्रदत्तांशकोशस्य भण्डारणस्य प्रकारस्य आधारेण उत्तमप्रदर्शनार्थं चित्रभारं ट्यून् कुर्वन्तु । यदि भवतः चित्रदत्तांशकोशः बहुमाध्यमेषु निवसति तर्हि प्रयुक्तं मन्दतमं माध्यमप्रकारं चिनोतु ।</p><p> लोडिंग् कथं क्रियते इति विवरणं विन्यस्तुं Manual Settings इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
sa: चित्राणि पूर्वभारितानि भवन्ति चेत् MD5 चेकसमस्य गणनां कुर्वन्तु

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
sa: <p>चित्राणि पूर्वलोड् क्रियन्ते सति MD5 चेकसमस्य गणनां कुर्वन्तु । यदि भण्डारणं अतीव द्रुतं भवति तर्हि एतत् सम्यक् कार्यं करोति, यथा NVMe ड्राइव् । यदि भण्डारणं मन्दं भवति तर्हि एतेन कार्यक्षमतायाः अवनतिः भवति यतः चेकसम-गणनायाः चित्राणां पूर्वभारणार्थं अधिककालं प्रतीक्षितव्यम् ।</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
sa: चित्राणि पूर्वलोडयितुं (स्काउटिङ्ग्) उपयोक्तुं सूत्राणां संख्या

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
sa: <p>यदा तेषां चेकसमस्य गणना भवति तदा तेषां स्मृतौ भवितुं चित्राणां पूर्वभारणार्थं उपयोक्तुं थ्रेड्-सङ्ख्या । सामान्यतया द्रुततरभण्डारणार्थं एतत् अधिकं सेट् कर्तव्यम्, परन्तु भवतः CPU मध्ये कोरसङ्ख्यायाः अपेक्षया अधिकं न । पूर्वनिर्धारितं १ अस्ति, यत् यांत्रिकहार्डडिस्कस्य कृते सम्यक् कार्यं करोति ।</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
sa: लघुचित्रस्य कृते उपयोक्तुं सूत्राणां संख्याPreloading (scouting) images

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
sa: <p>लघुचित्रनिर्माणात् पूर्वं चित्राणि पूर्वलोडयितुं उपयोक्तुं सूत्राणां संख्या । सामान्यतया एतत् 1 इति सेट् कर्तव्यम्; अपवादः भवेत् यदि भवतः अतीव द्रुतं भण्डारणं भवति।</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
sa: लघुचित्रनिर्माणार्थं उपयोक्तुं सूत्राणां संख्या

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
sa: <p>लघुचित्रनिर्माणार्थं उपयोक्तुं सूत्राणां संख्या । यदि 0 इति सेट् भवति तर्हि एतत् स्वयमेव कोरसङ्ख्यायाः अपेक्षया एकं न्यूनं, न्यूनातिन्यूनं एकं त्रयाधिकं न सेट् भविष्यति । यदि भवतां समीपे द्रुतभण्डारः अस्ति तथा च बहुकोरयुक्तः CPU अस्ति तर्हि एतत् बृहत्तरमूल्ये सेट् कृत्वा लाभं द्रष्टुं शक्नोति ।</p><p> परिवर्तनस्य प्रभावाय KPhotoAlbum पुनः आरम्भः करणीयः ।</p>

en: Loading New Images
sa: नवीनचित्रं लोड् भवति

en: Trust image dates:
sa: विश्वासप्रतिबिम्बतिथिः :

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
sa: सर्वदा

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
sa: पृच्छतु

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
sa: कदापि न

en: Use Exif orientation information
sa: Exif अभिमुखीकरणसूचनायाः उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use Exif description
sa: Exif वर्णनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Strip out camera generated default descriptions
sa: कॅमेरा उत्पन्नं पूर्वनिर्धारितं विवरणं बहिः कृत्वा स्थापयन्तु

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
sa: RAW सञ्चिकायां अथवा अर्धआकारस्य RAW इत्यस्मिन् एम्बेडेड् लघुचित्रस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Required size for the thumbnail:
sa: लघुचित्रस्य कृते आवश्यकः आकारः :

en: Histogram
sa: हिस्टोग्राम

en: Show histogram
sa: हिस्टोग्राम दर्शयतु

en: Use linear scale for histogram
sa: हिस्टोग्रामस्य कृते रेखीयस्केलस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Size of histogram columns in date bar:
sa: तिथिपट्टिकायां हिस्टोग्रामस्तम्भानां आकारः :

en: Show splash screen
sa: स्प्लैश स्क्रीन दर्शयतु

en: Listen for Android devices on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र एण्ड्रॉयड् उपकरणानां कृते शृणुत

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum चित्रे Exif सूचनातः चित्रतिथिं पठितुं प्रयतते । यदि तत् विफलं भवति तर्हि सञ्चिकायाः समयमुद्रिकातः तिथिं प्राप्तुं प्रयतते ।</p><p> परन्तु यदि चित्रं स्कैन् कृतम् आसीत् तर्हि एषा सूचना गलता भविष्यति (भवन्तः चित्रस्य गृहीतस्य तिथिं इच्छन्ति, न तु स्कैनस्य तिथिं) ।</p><p> यदि भवान् केवलं चित्राणि स्कैन करोति तर्हि कदाचित् डिजिटल-कॅमेरा-उपयोगस्य विपरीतम्, भवान् उत्तरं दातव्यः यत् <b>no</b> . यदि भवान् कदापि चित्राणि स्कैन न करोति तर्हि भवान् <b>yes इति</b> उत्तरं दातव्यः अन्यथा <b>ask इति</b> उत्तरं दातव्यम् । एतेन भवन्तः निर्णयं कर्तुं शक्नुवन्ति यत् चित्राणि स्कैनरतः सन्ति वा कॅमेरातः सन्ति वा, सत्रात् सत्रे ।</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
sa: <p>JPEG चित्रेषु परिभ्रमणस्य विषये सूचना भवितुम् अर्हति । यदि भवतां चित्राणां पूर्वनिर्धारितं परिभ्रमणं प्राप्तुं एतां सूचनां न उपयुज्यते इति कारणं अस्ति तर्हि एतत् चेकबॉक्सं अनचेक् कुर्वन्तु ।</p><p> नोटः- भवतः डिजिटल-कॅमेरा एतां सूचनां चित्रेषु सर्वथा न लिखितुं शक्नोति ।</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
sa: <p>JPEG चित्रेषु वर्णनं भवितुं शक्नोति । भवान् स्वचित्रेषु पूर्वनिर्धारितवर्णनरूपेण एतत् उपयोक्तुं इच्छति वा इति निर्दिष्टुं एतत् चेकबॉक्सं चिनोतु ।</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
sa: प्रारम्भे KPhotoAlbum splash screen दर्शयन्तु

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
sa: <p>KPhotoAlbum android उपकरणेषु भवतः चित्राणि दर्शयितुं समर्थम् अस्ति। KPhotoAlbum स्वयमेव android इत्यस्मात् एप् इत्यनेन सह युग्मीकरणं करिष्यति। एतदर्थं तु भवतः डेस्कटॉप् मध्ये KPhotoAlbum बहुप्रसारणसन्देशान् शृणोति इति आवश्यकम् । एतत् चेकबॉक्सं चेक् कृत्वा KPhotoAlbum प्रारम्भे स्वयमेव तत् करिष्यति । वैकल्पिकरूपेण, श्रवणं आरभ्यतुं स्थितिपट्टिकायां संयोजनचिह्नं क्लिक् कर्तुं शक्नुवन्ति ।

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
sa: <p>केचन कॅमेरा प्रत्येकं चित्रे सामान्यटिप्पणीः स्वयमेव संगृह्णन्ति । एतानि टिप्पण्यानि स्वयमेव उपेक्षितुं शक्यन्ते।</p><p> यत् टिप्पण्यानि भवान् उपेक्षितुं इच्छति तत् निवेशक्षेत्रे प्रविशतु, प्रतिपङ्क्तौ एकं । सर्वाणि श्वेतस्थानानि सहितं सटीकं टिप्पणं अवश्यं योजयन्तु ।</p>

en: File Searching & Versions
sa: सञ्चिका अन्वेषण एवं संस्करण

en: Categories
sa: श्रेणियाँ

en: Birthdays
sa: जन्मदिनम्

en: Tag Groups
sa: टैग समूह

en: Exif/IPTC Information
sa: Exif/IPTC सूचना

en: Database Backend
sa: डाटाबेस बैकएण्ड

[ctx: @title:window]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
sa: श्रेणयः समूहाः च :

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
sa: <strong>तस्मिन् टैग् योजयितुं वामभागे एकं समूहं चिनोतु</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
sa: <strong>श्रेणीपृष्ठे लम्बितपरिवर्तनानि सन्ति ।</strong><nl> <strong>कृपया टैग् समूहेषु कार्यं कर्तुं पूर्वं परिवर्तनं रक्षन्तु ।</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
sa: समूहं योजयन्तु ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
sa: समूहस्य नाम परिवर्तनं "%1" ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
sa: "%1" इति समूहं विलोपयतु।

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
sa: "%2" श्रेणीयाः "%1" समूहे टैग्स्।

[ctx: @title:window]
en: New Group
sa: नवीन समूह

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
sa: समूहनाम :

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
sa: <p>&quot;%1&quot; इति समूहः पूर्वमेव अस्ति ।</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
sa: समूहं योजयितुं न शक्यते

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
sa: समूहस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
sa: नवीनं समूहनाम :

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
sa: <para>"%1" समूहस्य नाम "%2" इति परिवर्तयितुं न शक्यते: "%2" "%3" श्रेण्यां पूर्वमेव अस्ति</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
sa: <para>वास्तवतः "%1" समूहं विलोपयतु?</para><para>अस्य समूहस्य उपवर्गाः "%1" ("%2") इत्यस्य सुपरवर्गे स्थानान्तरिताः भविष्यन्ति।<nl/> अन्ये सर्वे सदस्यताः उपवर्गाणां अक्षुण्णं तिष्ठति।</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
sa: <para>वास्तवमेव "%1" इति समूहं विलोपयतु?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
sa: समूहं विलोपयन्तु

en: &Delete
sa: &लुप्

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
sa: "%1" इति पुनर्नाम ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
sa: "%1" विलोपयतु।

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
sa: नवीन टैग नाम

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
sa: टैग नाम :

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
sa: <para>किं भवान् वास्तवमेव "%1" विलोपयितुम् इच्छति?</para><para>वस्तुं विलोपनेन द्रव्यं विद्यमानस्य कस्यापि चित्रस्य तस्य विषये किमपि सूचना अपास्यति ।</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
sa: वास्तवम् %1 विलोपयतु?

en: Tooltip preview image size:
sa: टूलटिप् पूर्वावलोकनप्रतिबिम्बस्य आकारः :

en: No Image Preview
sa: न चित्रपूर्वावलोकनम्

en: Thumbnail image size:
sa: लघुचित्रस्य चित्रस्य आकारः :

en: Build thumbnails on demand
sa: आग्रहेण लघुचित्रं निर्मायताम्

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
sa: लघुचित्रसारणीकोष्ठकानां पक्षानुपातः :

en: 1:1
sa: १:१

en: 4:3
sa: ४:३

en: 3:2
sa: ३:२

en: 16:9
sa: १६ - ९

en: 3:4
sa: ३:४

en: 2:3
sa: २:३

en: 9:16
sa: ९ - १६

en: Space around cells:
sa: कोष्ठकानां परितः अन्तरिक्षम् :

en: Display grid around thumbnails
sa: लघुचित्रस्य परितः जालं प्रदर्शयन्तु

en: Display labels in thumbnail view
sa: लघुचित्रदृश्ये लेबल् प्रदर्शयन्तु

en: Display categories in thumbnail view
sa: लघुचित्रदृश्ये श्रेणयः प्रदर्शयन्तु

en: Threshold for automatic thumbnail view:
sa: स्वचालितलघुचित्रदृश्यस्य सीमा:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
sa: अक्षमित

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
sa: <p>यदि भवान् लघुचित्रदृश्ये <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> इति चिनोति तर्हि लघुचित्रस्य विषये सूचनां प्रदर्शयति लघु tooltips विण्डो द्रक्ष्यति । अस्मिन् विण्डो मध्ये लघु पूर्वावलोकनप्रतिमा अन्तर्भवति । एषः विकल्पः चित्रस्य आकारं विन्यस्यति ।</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
sa: <p>लघुप्रतिबिम्बस्य आकारः । अत्र लघुचित्रस्य आकारं परिवर्तयन् लघुचित्रदत्तांशकोशस्य पुनर्निर्माणं प्रेरयति ।</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
sa: <p>यदि एतत् सेट् भवति तर्हि लघुचित्रं आग्रहेण निर्मितं भवति । यथा यथा भवान् स्वस्य चित्रदत्तांशकोशं ब्राउज् करोति तथा तथा केवलं तानि लघुचित्राणि एव वास्तवतः निर्मिताः भवन्ति येषां आवश्यकता वर्तते । अस्य अर्थः अस्ति यत् यदा भवान् लघुचित्रस्य आकारं परिवर्तयति तदा भवतां समीपे बहु चित्राणि सन्ति चेदपि KPhotoAlbum प्रतिक्रियाशीलः एव तिष्ठति ।</p><p> यदि एतत् सेट् न भवति तर्हि KPhotoAlbum सर्वदा सर्वेषां चित्राणां लघुचित्रं यथाशीघ्रं निर्मास्यति । अस्य अर्थः अस्ति यत् यदा नूतनाः चित्राणि प्राप्यन्ते तदा KPhotoAlbum तत्क्षणमेव तेषां कृते लघुचित्रं निर्मास्यति तथा च ब्राउजिंग् करणकाले पश्चात् भवतः विलम्बः न भविष्यति ।</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
sa: <p>लघुचित्रं धारयन्तः कोष्ठकानां किं आस्पेक्ट् रेश्यो भवितुम् अर्हति इति चिनोतु ।</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
sa: <p>कोष्ठकगद्दी कियत् स्थूलं भवेत्।</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
sa: <p>यदि भवान् स्वस्य लघुचित्रप्रतिमानां परितः जालम् द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु ।</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
sa: <p>एतत् विकल्पं परीक्ष्य लघुचित्रदृश्ये लघुचित्रस्य अधः सञ्चिकायाः आधारनाम दर्शयिष्यति ।</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
sa: <p>एतत् विकल्पं परीक्ष्य लघुचित्रदृश्ये लघुचित्रस्य अधः सञ्चिकायाः Categories दर्शयिष्यति</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
sa: <p>यदा भवान् ब्राउज् करोति, तथा च गणना अत्र निर्दिष्टस्य मूल्यात् अधः प्राप्नोति, तदा लघुचित्रं स्वयमेव दर्शितं भविष्यति । विकल्पः अस्ति यत् यावत् भवन्तः <i>Show Images</i> न नुदन्ति तावत् ब्राउजर् दर्शयितुं निरन्तरं कुर्वन्तु</p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
sa: यदि अत्र कश्चन टैग् चयनितः अस्ति तर्हि सः स्वयमेव नूतनेषु (अटैग्ड्) चित्रेषु योजितः भविष्यति, येन ते सुलभतया प्राप्तुं शक्यन्ते । बिम्बस्य टिप्पणीकृतमात्रेण तत् निष्कासितम् भविष्यति ।

en: Show the untagged images tag as a normal tag
sa: अटैग्ड् इमेज् टैग् सामान्यटैग् रूपेण दर्शयतु

en: None Selected
sa: कोऽपि चयनितः नास्ति

en: New tag added
sa: नूतनं टैगं योजितम्

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
sa: <p>&quot;%1&quot; इति नूतनं टैग् &quot;%2&quot; इति वर्गे योजितम् अस्ति, अधुना अटैग् कृतानां चित्राणां कृते उपयुज्यते ।</p><p> कृपया इदानीं रक्षन्तु, येन एतत् टैग् दत्तांशकोशे संगृहीतं भविष्यति । अन्यथा, नष्टं भविष्यति, अग्रिमे आरम्भे अस्य टैग् इत्यस्य अभावस्य विषये त्रुटिः प्राप्स्यति ।</p>

en: <h1>Choose a Video Player</h1>
sa: <h1>एकं Video Player इति चिनोतु</h1>

en: <html><p>Unfortunately, there is no video player which just works out of the box for everyone.</p><p>KPhotoAlbum therefore comes with three different back-ends, choose the one that works the best for you</p><p><b>VLC</b> seems to be the best supported video player back-end, meaning it can play most video formats. It has one drawback though, it requires X11. If you use Wayland, then you will find that the videos shows up in a window of their own, and in this case VLC is likely not a very good fit for you. If on the other hand you do use X11 then VLC is likely your best choice.</p><p>Traditionally KPhotoAlbum has been using <b>Phonon</b> as the video player back-end. We've unfortunately seen it crash on many different video formats - possibly because our system wasn't correctly configured.</p><p><b><font color=red>You can at any time change the backend from Settings -> Viewer</font></b></p></html>
sa: <html><p>दुर्भाग्येन, कोऽपि विडियो प्लेयरः नास्ति यः केवलं सर्वेषां कृते पेटीतः बहिः कार्यं करोति।</p><p> अतः KPhotoAlbum त्रयः भिन्नाः पृष्ठभागाः सह आगच्छति, यत् भवतः कृते सर्वोत्तमम् कार्यं करोति तत् चिनुत</p><p> <b>VLC</b> सर्वोत्तमसमर्थितं विडियो प्लेयर बैक-एण्ड् इति प्रतीयते, अर्थात् अधिकांशं विडियो प्रारूपं प्ले कर्तुं शक्नोति । अस्य एकः दोषः अस्ति तथापि, अस्य X11 इत्यस्य आवश्यकता अस्ति । यदि भवान् Wayland इत्यस्य उपयोगं करोति तर्हि भवान् पश्यति यत् भिडियाः स्वस्य विण्डो मध्ये दर्शयन्ति, अस्मिन् सन्दर्भे VLC सम्भवतः भवतः कृते अतीव उत्तमं फिट् नास्ति। यदि अन्यतरे भवान् X11 इत्यस्य उपयोगं करोति तर्हि VLC सम्भवतः भवतः सर्वोत्तमः विकल्पः अस्ति।</p><p> परम्परागतरूपेण KPhotoAlbum <b>Phonon इत्यस्य</b> उपयोगं विडियो प्लेयर बैक-एण्ड् इत्यस्य रूपेण कुर्वन् आसीत् । वयं दुर्भाग्येन अनेकेषु भिन्न-भिन्न-वीडियो-स्वरूपेषु एतत् दुर्घटनाम् अकुर्वन् दृष्टवन्तः - सम्भवतः अस्माकं प्रणाली सम्यक् विन्यस्तं नासीत् इति कारणतः ।</p><p> <b><font color=red>भवान् कदापि Settings -&gt; Viewer इत्यस्मात् पृष्ठभागं परिवर्तयितुं शक्नोति</font></b></p></html>

en:  (NOT AVAILABLE)
sa:  (न उपलब्धम्)

en: <html><h1>Missing back-end</h1>The back-ends which are not available are due to the system configuration at compile time of KPhotoAlbum. If you compiled KPhotoAlbum yourself, then search for the developer packages of the back-ends. If you on the other hand got KPhotoAlbum from your system, then please talk to the maintainer of the package.</html>
sa: <html><h1>पृष्ठभागः अनुपलब्धः</h1> ये पृष्ठभागाः उपलब्धाः न सन्ति ते KPhotoAlbum इत्यस्य संकलनसमये प्रणालीविन्यासस्य कारणेन सन्ति । यदि भवान् स्वयमेव KPhotoAlbum संकलितवान् तर्हि पृष्ठभागस्य विकासकसङ्कुलं अन्वेष्टुम् । यदि भवान् अपरपक्षे स्वस्य प्रणाल्याः KPhotoAlbum प्राप्तवान्, तर्हि कृपया संकुलस्य परिपालकेन सह वार्तालापं कुर्वन्तु ।</html>

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Unconfigured video backend
sa: अविन्यस्तं विडियो पृष्ठभागः

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Phonon video backend
sa: Phonon विडियो पृष्ठभाग

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: QtAV video backend
sa: QtAV विडियो बैकएंड

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: VLC video backend
sa: VLC विडियो पृष्ठभाग

en: Not Configured
sa: न विन्यस्तम्

en: Running Slide Show From Thumbnail View
sa: लघुचित्रदृश्यात् स्लाइड् शो चालयति

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
sa: लघुचित्रदृश्यात् चित्राणि विडियो च द्रष्टुं

en: Slideshow interval:
sa: स्लाइड शो अन्तरालः :

en:  sec
sa:  सेक

en: Image cache:
sa: चित्रसञ्चयम् :

en:  Mbytes
sa:  Mbytes इति

en: Standard size in viewer:
sa: दर्शके मानक आकारः :

en: Full Viewer Size
sa: पूर्ण दर्शक आकार

en: Natural Image Size
sa: प्राकृतिक छवि आकार

en: Natural Image Size If Possible
sa: प्राकृतिक चित्र आकार यदि सम्भव

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
sa: <p>दर्शके प्रदर्शयितुं चित्राणां मानक आकारं सेट् कुर्वन्तु ।</p><p> <b>Full Viewer Size इत्यनेन</b> सूचयति यत् दर्शकस्य विण्डो पूरयितुं चित्रं तानितं वा संकुचितं वा भविष्यति ।</p><p> <b>प्राकृतिकचित्रस्य आकारः</b> सूचयति यत् चित्रं पिक्सेलं प्रति पिक्सेलं प्रदर्शितं भविष्यति ।</p><p> <b>प्राकृतिकप्रतिबिम्बस्य आकारः यदि सम्भवः तर्हि</b> सूचयति यत् चित्रं पिक्सेलं प्रति पिक्सेलं प्रदर्शितं भविष्यति यदि तत् विण्डो मध्ये उपयुक्तं भविष्यति, अन्यथा दर्शकस्य अनुरूपं संकुचितं भविष्यति ।</p>

en: Scaling algorithm:
sa: स्केलिंग एल्गोरिदम् :

en: Fastest
sa: द्रुततमः

en: Best
sa: श्रेष्ठः

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
sa: <p>चित्राणि प्रदर्शयति समये KPhotoAlbum सामान्यतया चित्रस्य सुचारु स्केलिंग् करोति । यदि एषः विकल्पः सेट् न भवति तर्हि KPhotoAlbum द्रुततरं किन्तु न्यूनसुचारुतया स्केलिंग्-विधिं उपयुज्यते ।</p>

en: Video Backend:
sa: विडियो पृष्ठभागः :

en: Launch in full screen
sa: पूर्णपर्दे प्रारम्भं कुर्वन्तु

[ctx: No video length could be determined, so we just display 'video' instead of the video length.]
en: video
sa: विडिओ

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
sa: फ़िल्टर टूलबार

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
sa: टॉगल फ़िल्टर

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
sa: फ़िल्टर स्वच्छं कर्तुं <shortcut>Escape</shortcut> नुदन्तु ।

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
sa[0]: रेटिंग् द्वारा दृश्यं छानन्तु: %1 तारा
sa[1]: रेटिंग् द्वारा दृश्यं छानन्तु: %1 तारा

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
sa: फ़िल्टर: %1

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
sa: युक्तिः: तस्य टोकनस्य कृते फ़िल्टरं टॉग्ल् कर्तुं <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
sa: <p><b>वास्तवं लघुचित्रं पुनः क्रमयन्तु?</b></p><p> लघुचित्रदर्शके चित्राणि परितः कर्षयित्वा, भवान् वास्तवतः तान् पुनः क्रमयति । यत्र भवन्तः चित्राणां सटीकं तिथिं न जानन्ति तत्र एतत् अतीव उपयोगी भवति । अपरपक्षे, यदि चित्रेषु वैधसमयमुद्रिकाः सन्ति तर्हि भवन्तः <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> अथवा <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time इत्यस्य</b> उपयोगं कुर्वन्तु ।</p>

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
sa: लघुचित्र पुनः क्रमबद्ध करें

en: Error Deleting Files
sa: सञ्चिकाः विलोपने त्रुटिः

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
sa: '%1' '%2' मध्ये प्रतिलिपिं कर्तुं असमर्थः ।

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
sa: डेमो कृते आवश्यकं '%1' पुटं निर्मातुं असमर्थम् ।

en: <p>Could not locate the demo database in any of the following standard locations:</p><p>%1</p>
sa: <p>निम्नलिखितमानकस्थानेषु कस्मिन् अपि प्रदर्शनदत्तांशकोशं स्थापयितुं न शक्तवान्:</p><p> %1</p>

en: <b>File Name: </b>
sa: <b>सञ्चिकानाम : १.</b>

en: <b>Date: </b>
sa: <b>दिनाङ्कः:</b>

[ctx: aspect ratio]
en:  (%1:1)
sa:  (%1:१)

[ctx: aspect ratio]
en:  (1:1)
sa:  (१:१)

[ctx: aspect ratio]
en:  (1:%1)
sa:  (१:%1)

en: <b>Image Size: </b>
sa: <b>चित्रस्य आकारः : १.</b>

en: <b>Label: </b>
sa: <b>नामपत्र:</b>

en: <b>Description: </b>
sa: <b>वर्णनम्‌:</b>

[ctx: Like "up to 6 years" old]
en:  (up to %1)
sa:  (%1 पर्यन्तम्)

[ctx: Like "6 years to 7 years" old]
en:  (%1 to %2)
sa:  (%1 तः %2 पर्यन्तम्)

[ctx: Like "The baby is '8 days' old"]
en: %1 day | %1 days
sa[0]: %1 दिवसः
sa[1]: %1 दिवसाः

[ctx: Like "The baby is '4 months' old"]
en: %1 month | %1 months
sa[0]: %1 मासः
sa[1]: %1 मासाः

[ctx: Like "The person is '28 years' old"]
en: %1 year | %1 years
sa[0]: %1 वर्ष
sa[1]: %1 वर्षाणि

[ctx: Like "The baby is "4 months" old"]
en: %1 month | %1 months
sa[0]: %1 मासः
sa[1]: %1 मासाः

en:  (today)
sa:  (अद्य)

en:  (yesterday)
sa:  (ह्यः)

[ctx: Like "6 years ago"]
en:  (%1 ago)
sa:  (%1 पूर्वम्)

[ctx: Like "6 to 7 years ago"]
en:  (%1 to %2 ago)
sa:  (%1 तः %2 पर्यन्तं पूर्वम्)

[ctx: Like "This happened '6 days' ago"]
en: %1 day | %1 days
sa[0]: %1 दिवसः
sa[1]: %1 दिवसाः

[ctx: Like "This happened '3 weeks' ago"]
en: %1 week | %1 weeks
sa[0]: %1 सप्ताहः
sa[1]: %1 सप्ताहाः

[ctx: Like "This happened 'ca. 6 weeks' ago"]
en: ca. %1 week | ca. %1 weeks
sa[0]: तत्‌। %1 सप्ताहः
sa[1]: ca. %1 सप्ताहाः

[ctx: Like "This happened '2 months' ago"]
en: %1 month | %1 months
sa[0]: %1 मासः
sa[1]: %1 मासाः

[ctx: Like "This happened 'ca. 2 months' ago"]
en: ca. %1 month | ca. %1 months
sa[0]: ca. %1 मासः
sa[1]: ca. %1 मासाः

[ctx: Like "This happened '2 years' ago"]
en: %1 year | %1 years
sa[0]: %1 वर्ष
sa[1]: %1 वर्षाणि

[ctx: This combines a number of years and months to a timespan, like "This happened 3 years and 1 month" ago, where the first parameter is the formatted years string and the second one is the formatted months string]
en: %1 and %2
sa: %1 तथा %2

[ctx: @title]
en: Assign Macro
sa: मैक्रो नियुक्तं कुर्वन्तु

en: Select item for macro key <b>%1</b>
sa: <b>%1</b> मैक्रो कीलस्य कृते द्रव्यं चिनोतु

en: Tag Item
sa: टैग आइटम

en: Select tag for image
sa: चित्रस्य कृते टैग् चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
sa: श्रेणी चित्रं विन्यस्यताम्

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
sa: कोटी:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
sa: सूचकपत्त्र:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
sa: वर्तमान चित्रम् :

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
sa: नवीनं चित्रम् :

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
sa: दृढः

en: Insufficient color depth for this filter
sa: अस्य छानकस्य कृते अपर्याप्तवर्णगहनता

en: [ zoom x%1 ]
sa: [ जूम x%1 ] ।

en: Show the geographic position of this image on a map
sa: अस्य चित्रस्य भौगोलिकं स्थानं मानचित्रे दर्शयतु

en: Error playing media
sa: माध्यमं वादयितुं त्रुटिः

en: Type name of category and item
sa: श्रेणीयाः द्रव्यस्य च नाम टङ्कयन्तु

en: Add New
sa: New योजयतु

en: Key
sa: कुंजी

en: Tag
sa: सूचकपत्त्र

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear assignment
sa: स्पष्टं नियुक्तिम्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
sa: संवादः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
sa: TextLabel इति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
sa: नूतनं Tag योजयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
sa: शीर्षक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Existing Assignments
sa: विद्यमान असाइनमेण्ट्

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
sa: Stack मध्ये First Image इति सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
sa: चित्रं प्रतिलिख्य ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Link image to ...
sa: चित्रं लिङ्क् कुर्वन्तु ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
sa: परिभ्रमतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
sa: घण्टायाः दिशि परिभ्रमन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
sa: Flip Over इति

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
sa: घड़ीयाः विपरीतदिशायां परिभ्रमन्तु

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
sa: क्षिपते

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
sa: प्रथमः

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
sa: अन्तिमः

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
sa: अग्रिमम् दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
sa: Skip 10 अग्रे

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
sa: 100 अग्रे त्यजन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
sa: 1000 अग्रे त्यजन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
sa: पूर्वं दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
sa: Skip 10 पश्चात्तापः

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
sa: Skip 100 पश्चात्ताप

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
sa: Skip 1000 पश्चात्ताप

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
sa: चित्रं विलोपयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
sa: प्रदर्शनसूचिकातः चित्रं निष्कासयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
sa: जूम

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
sa: Zoom In इति

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
sa: Zoom Out इति

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
sa: सम्पूर्ण दृश्य

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
sa: Pixel View कृते Pixel

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
sa: पूर्ण स्क्रीन टॉगल करें

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
sa: स्लाइड शो

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
sa: स्लाइड शो चालयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
sa: द्रुततरं धावतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
sa: मन्दतरं धावतु

en: File not available
sa: सञ्चिका उपलब्धा नास्ति

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
sa: क्रीडतु

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
sa: विराम

en: locked
sa: तालाबद्धः

en: annotating
sa: टिप्पणीकरणम्

en: tokenizing
sa: टोकनीकरणम्

en: Change display mode to %1
sa: प्रदर्शनविधिं %1 इति परिवर्तयन्तु

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
sa: स्लाइड शो समाप्तम्

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
sa: स्लाइड शो स्थगयन्तु

[ctx: OSD for slideshow]
en: Starting Slideshow<br/>%1 makes the slideshow faster<br/>%2 makes the slideshow slower
sa: स्लाइड शो आरभ्यते<br/> %1 स्लाइड्-प्रदर्शनं द्रुततरं करोति<br/> %2 स्लाइड्-प्रदर्शनं मन्दतरं करोति

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
sa: चित्रविवरणं सम्पादयतु

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
sa: चित्रविवरणम्

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
sa: अन्विष्यति

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
sa: १० मिनिट् पश्चात्

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
sa: १ मिनिट् पश्चात्

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
sa: १० सेकण्ड् पश्चात्

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
sa: १ सेकण्ड् पश्चात्

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
sa: १०० मिलीसेकेण्ड् पश्चात्

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
sa: १०० मिलीसेकेण्ड् अग्रे

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
sa: १ सेकण्ड् अग्रे

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
sa: १० सेकेण्ड् अग्रे

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
sa: १ मिनिट् अग्रे

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
sa: १० मिनिट् अग्रे

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
sa: विरमतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
sa: लघुचित्रदृश्ये वर्तमानस्य फ्रेमस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
sa: पुनः आरभत

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
sa: फ़िल्टर

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
sa: सर्वाणि फ़िल्टर्स् निष्कासयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
sa: Grayscale Filter इत्येतत् प्रयोजयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
sa: Contrast Stretching Filter इत्येतत् प्रयोजयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
sa: हिस्टोग्राम समीकरण फ़िल्टरं प्रयोजयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
sa: एकवर्णीय फ़िल्टरं प्रयोजयन्तु

en: <p>It seems that KPhotoAlbum previously crashed during video playback. On some platforms, this is a common problem with some video players.</p><p>Press <i>Continue</i> to let KPhotoAlbum try a different backend...</p>
sa: <p>इदं प्रतीयते यत् पूर्वं KPhotoAlbum विडियो प्लेबैक् इत्यस्य समये दुर्घटनाम् अभवत् । केषुचित् मञ्चेषु केषुचित् विडियो प्लेयर् मध्ये एषा सामान्या समस्या अस्ति ।</p><p> KPhotoAlbum इत्यस्य भिन्नपृष्ठभागस्य प्रयासं कर्तुं <i>Continue</i> नुदन्तु...</p>

en: <p>Video backend that was interrupted: <tt>%1</tt></p><p>Video backend that will be used instead: <tt>%2</tt></p>
sa: <p>विडियो पृष्ठभागः यः बाधितः आसीत्: <tt>%1</tt></p><p> तस्य स्थाने उपयुज्यमानः विडियो पृष्ठभागः: <tt>%2</tt></p>

en: <p>KPhotoAlbum has tried out all available video backends, but every one crashed at some point.</p><p>Crash detection is now turned off.</p>
sa: <p>KPhotoAlbum इत्यनेन सर्वाणि उपलब्धानि विडियो बैकएण्ड्-प्रयोगाः कृताः, परन्तु प्रत्येकं कस्मिन्चित् समये दुर्घटनाम् अभवत् ।</p><p> इदानीं दुर्घटनानिरीक्षणं निष्क्रियम् अस्ति ।</p>

en: Annotate
sa: टिप्पणीं कुरुत

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
sa: साहाय्यम्‌

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
sa: एनोटेशन संवाद

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
sa: टैगं योजयन्तु

[ctx: short cut for add tag]
en: CTRL+a
sa: सीटीआरएल+क

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
sa: पूर्वचित्रात् आँकडानां प्रतिलिपिं कुर्वन्तु

[ctx: Shortcut for copy annotations from previous image]
en: CTRL+c
sa: सीटीआरएल+ग

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
sa: विवरणं सम्पादयतु

[ctx: Shortcut for add description to image]
en: CTRL+d
sa: सीटीआरएल+घ

en: Annotation Mode
sa: एनोटेशन मोड

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
sa: तालाबद्धः

[ctx: Shortcut for turning of annotations in the viewer]
en: CTRL+l
sa: सीटीआरएल+ल

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
sa: टैग्स नियुक्त करें

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
sa: टोकन नियुक्तं कुर्वन्तु

[ctx: Shortcut for turning annotations mode to tokenizing]
en: CTRL+t
sa: सीटीआरएल+ट

en: Token %1
sa: टोकन %1

en: Show...
sa: दर्शयतु...

en: Show
sa: दर्शयतु

en: Show Info Box
sa: सूचनापेटी दर्शयतु

en: Show Label
sa: लेबलं दर्शयतु

en: Show Description
sa: वर्णनं दर्शयतु

en: Show Date
sa: तिथिं दर्शयतु

en: Show Time
sa: समयं दर्शयतु

en: Show Filename
sa: Filename दर्शयतु

en: Show Exif
sa: Exif दर्शयतु

en: Show Image Size
sa: चित्रस्य आकारं दर्शयतु

en: Show Rating
sa: रेटिंग् दर्शयतु
