kphotoalbum - en to sk translation catalogue (739 entries)

en: Tag is already used for another area
sk: Značka je už použitá pre inú oblasť

en: tomorrow
sk: zajtra

en: today
sk: dnes

en: yesterday
sk: včera

en: Description
sk: Popis

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
sk: (Máte rôzne popisy k jednotlivým obrázkom, ak tu nastavíte text, prepíšete ich všetky)

en: Label and Dates
sk: Štítok a dátumy

en: Image Preview
sk: Náhľad obrázka

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Map
sk: Mapa

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
sk: Mapový widget vám umožňuje zobraziť polohu obrázkov, ak sú GPS súradnice uvedené v informáciách Exif.

en: Revert This Item
sk: Vrátiť túto položku

en: Clear Form
sk: Vyčistiť formulár

en: Options...
sk: Voľby...

en: &Done
sk: Hotovo

en: Continue &Later
sk: Pokračovať neskôr

[ctx: @action:button]
en: &Search
sk: &Hľadať

en: Label:
sk: Popisok:

en: Label
sk: Štítok

en: Date:
sk: Dátum:

en: Time:
sk: Čas:

en: Use Fuzzy Date
sk: Použiť nepresný dátum

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
sk: <para>V aplikácii KPhotoAlbum, obrázky môžu mať buď presný dátum a čas, alebo <emphasis>nepresný</emphasis> dátum, ktorý nastal kedykoľvek počas určitého časového intervalu. Obrázky produkované digitálnymi fotoaparátmi za normálnych okolností majú presný dátum.</para><para>Ak neviete presne, kedy bola snímka zhotovená (napr. v prípade, že fotografia pochádza z analógového fotoaparátu), potom by ste mali nastaviť <interface>Použiť nepresný dátum</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
sk: Minimum megapixelov:

en: Maximum megapixels:
sk: Maximum megapixelov:

en: Rating:
sk: Hodnotenie:

en: Rating search mode:
sk: Režim vyhľadávania hodnotenia:

en: File Name Pattern:
sk: Vzor názvu súboru:

en: File Name Pattern
sk: Vzor názvu súboru

en: Search only for RAW files
sk: Hľadať iba pre RAW súbory

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
sk: Anotácie (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
sk: Hľadať

en: Done
sk: Hotovo

[ctx: @title:window]
en: Annotations
sk: Anotácie

en: Configure Window Layout...
sk: Nastaviť rozloženie okien...

en: Save Current Window Setup
sk: Uložiť aktuálne nastavenie okna

en: Reset layout
sk: Vynulovať rozloženie

en: Sort Alphabetically (Tree)
sk: Triediť abecedne (strom)

en: Sort Alphabetically (Flat)
sk: Triediť abecedne (plocho)

en: Sort by Date
sk: Zoradiť podľa dátumu

en: Match Tags from the First Character
sk: Párovať značky od prvého znaku

en: Match Tags from Word Boundaries
sk: Párovať značky od okrajov slov

en: Match Tags Anywhere
sk: Párovať značky kdekoľvek

en: Show Only Selected Ctrl+S
sk: Zobraziť iba vybrané Ctrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
sk: <p>Nepodarilo sa uložiť rozloženie okien.</p>Súbor %1 nebolo možné otvoriť z dôvodu nasledujúcej chyby: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
sk: <p>Nepodarilo sa uložiť rozloženie okien.</p>Súbor %1 nebolo možné zapísať z dôvodu nasledujúcej chyby: %2

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
sk: <p>Práve ste otvorili dialóg pre pokročilé vyhľadávanie; aby ste získali z toho čo najviac, odporúča sa, aby ste si prečítali kapitolu v návode na <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">pokročilé vyhľadávanie</a>.</p><p>Tento dialóg sa používa aj na vloženie informácie o obrázku; ďalšie tipy na jeho použitie nájdete pri prečítaní o <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">vkladanie</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
sk: <p>Práve ste otvorili jedno z najdôležitejších okien v KPhotoAlbum; obsahuje mnoho funkcií, ktoré boli optimalizované pre rýchle použitie.</p><p> dôrazne sa odporúča, aby ste strávili 5 minút pri čítaní <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">Dokumentácia k tomuto dialógu</a></p>

en: Sort Most Recently Used
sk: Triediť naposledy použité

en: Toggle Sorting
sk: Prepnúť triedenie

en: Toggle Showing Selected Items Only
sk: Prepnúť iba zobrazenie vybraných položiek

en: Annotate Next
sk: Anotovať ďalší

en: Annotate Previous
sk: Anotovať predošlý

en: OK dialog
sk: OK dialóg

en: Copy tags from previous image
sk: Kopírovať značky z predchádzajúceho obrázka

en: Rotate counterclockwise
sk: Otočiť proti smeru hodinových ručičiek

en: Rotate clockwise
sk: Otočiť po smere hodinových ručičiek

en: Toggle fullscreen preview
sk: Prepnúť celoobrazovkový náhľad

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
sk: <p><b>Nemožno spojiť značku "%2"</b></p><p>Kategória "%1", do ktorej patrí značka "%2", nie je umiestniteľná.</p><p>Ak chcete používať túto značku, zmeňte to v nastaveniach. Ak by táto značka už nebola v rozpoznávacej databáze, toto môže byť vymazané v nastavení.

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
sk: <p><b>Nemôžem asociovať značku "%2"</b></p><p>Kategória, kam "%1" značka "%2" patrí, neexistuje.</p> <p>Ak chcete použiť túto značku, pridajte túto kategóriu a označte ju ako polohovateľnú. Ak táto značka nemá byť v databáze rozpoznávania, dá sa vymazať cez dialóg nastavení.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
sk: Anotovať predošlý obrázok (Page Up)

en: Annotate next image (Page Down)
sk: Anotovať ďalší obrázok (Page Down)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
sk: <para>Nastavte rovnaké značky na tomto obrázku ako na predošlom. Dátum, štítok, hodnotenie a popis ostanú nezmenené.</para>

en: Category for new areas:
sk: Kategória pre nové oblasti:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
sk: Skryť alebo zobraziť oblasti na obrázku

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
sk: Ak povolíte <emphasis>polohovateľné značky</emphasis> aspoň pre jednu kategóriu v <interface>Nastavenia|Nastaviť KPhotoAlbum...|Kategórie</interface>, môžete asociovať špecifický obrázok so značkami.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
sk: Oblasti na obrázku sa dajú zobraziť iba v anotačnom režime jedného obrázku.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
sk: Prepnúť celoobrazovkový náhľad

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
sk: Otočiť proti smeru hodinových ručičiek

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
sk: Otočiť v smere hodinových ručičiek

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
sk: Kopírovať značky z predošlého označeného obrázku

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
sk: Odstrániť obrázok

en: or
sk: alebo

en: and
sk: a

en: Sort by date
sk: Triediť podľa dátumu

en: Show only selected Ctrl+S
sk: Zobraziť iba vybrané Ctrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
sk: Značka, ktorú ste zadali, je značka, ktorá je nastavená automaticky pre novonájdené, neoznačené obrázky (<interface>Nastavenia|Nastaviť KPhotoAlbum...|Kategórie|Neoznačené obrázky</interface>). Nezobrazí sa tu, kým je vybraná pre tento účel.

en: No Item Selected
sk: Žiadna označená položka

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Rename...
sk: Premenovať...

en: <b>Tag Groups</b>
sk: <b>Skupiny značiek</b>

en: Tag groups
sk: Skupiny značiek

en: Add this tag to a new tag group...
sk: Pridať túto značku do novej skupiny značiek...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
sk: Urobiť z tejto značky skupinu značiek a pridať značku...

en: Remove from tag group %1
sk: Odstrániť zo skupiny značiek %1

en: <b>Sorting</b>
sk: <b>Triedenie</b>

en: Usage
sk: Použitie

en: Alphabetical (Flat)
sk: Abecedne (plocho)

en: Alphabetical (Tree)
sk: Abecedne (strom)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
sk: <p>Naozaj chcete vymazať "%1"?<br/>Zmazanie položky odstráni všetky informácie o ňom z akéhokoľvek obrázka, ktorý obsahuje položku.</p>

en: Really Delete %1?
sk: Naozaj vymazať %1?

en: Enter new name:
sk: Zadajte nové meno:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
sk: <p>Naozaj chcete premenovať "%1" na "%2"?<br/>Táto akcia premenuje "%3" na nejaký obrázok, ktorý ju obsahuje.</p>

en: New tag group
sk: Nová skupina značiek

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
sk: Názov pre novú skupinu značiek, ktorá sa má pridať do:

en: Add a tag
sk: Pridať značku

en: Name for the tag to be added to this tag group:
sk: Názov pre značku, ktorá sa má pridať do tejto skupiny značiek:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
sk: Odstrániť oblasť

en: Replace existing area?
sk: Nahradiť existujúcu oblasť?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
sk: Odstrániť značku %1 (%2)

en: Associate with
sk: Asociovať s

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
sk: Asociovať s

en: Extracting Thumbnail
sk: Extrahujem miniatúru

en: Extract Video Thumbnail
sk: Extrahovať video miniatúry

en: Read Video Length
sk: Čítať dĺžku videa

en: Search for videos without length information
sk: Hľadať videá bez informácie dĺžky

en: Searching for videos without video thumbnails
sk: Hľadanie videí bez náhľadov videí

en: Not Started
sk: Nezačal

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
sk: Uplynulo

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
sk: Prehliadač úloh na pozadí

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Continue
sk: Pokračovať

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
sk: <p>Aktívne úlohy: %1<br/>Čakajúce úlohy: %2<hr/><br/>Farebné kódy:<ul> <li><b>blikajúca zelená</b>: Aktívne úlohy pozadia</li> <li><b>šedá</b>: Žiadne aktívne úlohy</li> <li><b>plná žltá</b>: Fronta úloh je pozastavená</li> <li><b>blikajúca žltá</b>: Fronta úloh je pozastavená pre úlohy pozadia, ale vykonáva úlohu popredia (ako extrakcia miniatúry pre video súbor, čo je aktuálne zobrazené v prehliadači miniatúr</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
sk: Žiadne iné

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
sk[0]: 1 obrázok
sk[1]: %1 obrázky
sk[2]: %1 obrázkov

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
sk[0]: 1 video
sk[1]: %1 videá
sk[2]: %1 videí

en: Images
sk: Obrázky

en: Videos
sk: Videá

en: Start Date
sk: Dátum začiatku

en: End Date
sk: Dátum konca

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
sk: Všetko

en: Geo Position
sk: Geografické umiestnenie

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
sk: Hľadať

en: Untagged Images
sk: Neoznačené obrázky

en: Show Thumbnails
sk: Zobraziť náhľady

en: Search did not match any images or videos.
sk: Hľadanie nenašlo žiadne obrázky ani videá.

en: Empty Search Result
sk: Prázdny výsledok hľadania

en: Exif Search
sk: Hľadanie Exif

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
sk: hľadať

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
sk: <p>Ešte ste nenastavili, ktorá značka sa má použiť pre indikáciu neoznačených obrázkov.</p> <p>Prosím, nasledujte tieto kroky:<ul><li>V ponuke vyberte <b>Nastavenia</b></li><li>Z tých vyberte <b>Nastaviť KPhotoAlbum</b></li><li>Teraz vyberte ikonu <b>Kategórie</b></li><li>Teraz nastavte sekciu <b>Neoznačené obrázky</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
sk: Funkcia ešte nebola nastavená

en: "%1" and "%2"
sk: "%1" a "%2"

en:  and "%1"
sk:  a "%1"

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
sk[0]: <p>Práve ste presunuli položku na druhú. Toto urobí z cieľa skupinu značiek a definuje presunutú položku ako člena tejto skupiny. Skupiny značiek sa dajú použiť na naznačenie faktov ako 'Las Vegas je v USA'. V tomto príklade by ste presunuli Las Vegas do USA. Ak máte nastavené skupiny značiek, môžete napríklad vidieť všetky obrázky z USA jednodychým výberom tejto položky v prehliadači.</p> <p>Bolo vašim cieľom urobiť z "%3" skupinu značiek a pridať "%2" ako člena?</p>
sk[1]: <p>Práve ste presunuli položky na druhú. Toto urobí z cieľa skupinu značiek a definuje presunutú položku ako člena tejto skupiny. Skupiny značiek sa dajú použiť na naznačenie faktov ako 'Las Vegas je v USA'. V tomto príklade by ste presunuli Las Vegas do USA. Ak máte nastavené skupiny značiek, môžete napríklad vidieť všetky obrázky z USA jednodychým výberom tejto položky v prehliadači.</p> <p>Bolo vašim cieľom urobiť z "%3" skupinu značiek a pridať "%2" ako členov?</p>
sk[2]: <p>Práve ste presunuli položky na druhú. Toto urobí z cieľa skupinu značiek a definuje presunutú položku ako člena tejto skupiny. Skupiny značiek sa dajú použiť na naznačenie faktov ako 'Las Vegas je v USA'. V tomto príklade by ste presunuli Las Vegas do USA. Ak máte nastavené skupiny značiek, môžete napríklad vidieť všetky obrázky z USA jednodychým výberom tejto položky v prehliadači.</p> <p>Bolo vašim cieľom urobiť z "%3" skupinu značiek a pridať "%2" ako členov?</p>

en: Move Items
sk: Presunúť položky

en: Zoom in
sk: Priblížiť

en: Zoom out
sk: Oddialiť

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
sk: Vymazať výber dátumu

en: Show Ranges
sk: Zobraziť rozsahy

en: Show Resolution Indicator
sk: Zobraziť indikátor riešenia

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
sk[0]: 1 presné
sk[1]: %1 presné
sk[2]: %1 presných

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
sk[0]:  + 1 rozsah
sk[1]:  + %1 rozsahy
sk[2]:  + %1 rozsahov

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
sk[0]:  = 1 celkovo
sk[1]:  = %1 celkovo
sk[2]:  = %1 celkovo

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
sk[0]: %1 obrázok/video
sk[1]: %1 obrázky/videá
sk[2]: %1 obrázkov/videí

en: 1 Year
sk: 1 rok

en: 1 Month
sk: 1 mesiac

en: 1 Week
sk: 1 týždeň

en: 1 Day
sk: 1 deň

en: 2 Hours
sk: 2 hodiny

en: 10 Minutes
sk: 10 minút

en: 1 Minute
sk: 1 minúta

en: 10 Seconds
sk: 10 sekúnd

en: Error when saving image '%1'.
sk: Chyba pri ukladaní obrázka '%1'.

en: Error Saving Image
sk: Chyba pri ukladaní obrázka

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
sk: máj

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
sk: jún

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
sk: júl

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
sk: okt

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
sk: Automaticky uložené súbor '%1' existuje (veľkosť %3 KB) a je novší ako '%2'. Má sa použiť tento súbor?

en: Found Autosave File
sk: Našiel sa automaticky uložený súbor

en: Loading information from images
sk: Načítavajú sa informácie o obrázkoch

en: Media Type
sk: Typ média

en: Image
sk: Obrázok

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
sk: <p><b>Načítavanie informácií z nových súborov</b></p> <p>V závislosti na počte obrázkov, môže to chvíľu trvať.<br/>Zdržanie však nastane iba vtedy, ak sa nájdu nové obrázky.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
sk[0]: <p><b>Počítanie kontrolného súčtu pre súbor %1</b></p>
sk[1]: <p><b>Počítanie kontrolných súčtov pre %1 súbory</b></p>
sk[2]: <p><b>Počítanie kontrolných súčtov pre %1 súborov</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
sk: <p>Uložením kontrolného súčtu pre každý obrázok je KPhotoAlbum schopný nájsť obrázky, aj keď ste ich presunuli na disku.</p>

en: Following files could not be read:
sk: Nasledujúce súbory sa nepodarilo načítať:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
sk: Nie %1

en: not
sk: nie

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
sk: Žiadne iné %1

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
sk: <p>Databázový súbor (index.xml) je z novšej verzie KPhotoAlbum!</p> <p>Je možné, že budete vedieť prečítať tento súbor, ale pri spätnom zápise sa informácie uložené v novšej verzii môžu stratiť</p>

en: index.xml version mismatch
sk: nesúlad verzie index.xml

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
sk: Priečinok

en: Tokens
sk: Tokeny

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
sk: <p>Riadok %1, stĺpec %2: duplikovať kategóriu '%3'</p> <p>Vyberte pokračovať pre duplikáciu kategórie a skúsenie automatickej opravy alebo vyberte zrušiť na ukončenie.</p>

en: Error in database file
sk: Chyba v súbore databázy

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
sk: <p><b>Táto verzia KPhotoAlbum už neprekladá "štandardné" kategórie.</b></p> <p>To znamená, že ak používate inú ako anglickú lokalizáciu, niektoré z vašich kategórií sú teraz zobrazené v angličtine.</p> <p>Môžete ručne kedykoľvek premenovať vaše kategórie a potom uložiť vašu databázu.</p> <p>V niektorých prípadoch môžete mať dve ďalšie prázdne kategórie, "Folder" a "Media Type". Tieto môžete vymazať.</p>

en: Changed standard category names
sk: Zmenené štandardné mená kategórií

en: Images/Videos Are Not Sorted
sk: Obrázky/videá nie sú zoradené

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
sk: <p>Nie všetky obrázky v databáze majú informácie o veľkosti súborov; toto je potrebné na získanie najlepších výsledkov v pohľade miniatúr. Na opravu prejdite do ponuky <b>Údržba</b>, najprv vyberte <b>Odstrániť všetky miniatúry</b> a potom vyberte <tt>Zostaviť miniatúry</tt>.</p> <p>Ak to neurobíte, bude to mať za následok použitie viac miesta okolo obrázkov v pohľade miniatúr, to je všetko, teda nie je nevyhnutné to robiť.</p>

en: Not All Images Have Size Information
sk: Nie všetky obrázky majú informáciu o veľkosti

en: No default setup file found
sk: Nenašiel sa predvolený súbor nastavenia

en: People
sk: Ľudia

en: Places
sk: Miesta

note: i18n("Events"))
en: Events
sk: Udalosti

note: i18n("untagged"))
en: untagged
sk: neoznačkované

en: Error Running Demo
sk: Chyba spustenia dema

en: Unable to open '%1' for reading
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%1' na čítanie

en: line %1 column %2 in file %3: %4
sk: riadok %1 stĺpec %2 v súbore %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
sk: Zlyhalo obnovenie zálohy: %1

en: Error in file %1: No elements found
sk: Chyba v súbore %1: Nenašli sa žiadne prvky

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
sk: Chyba v súbore %1: očakávaný 'KPhotoAlbum' ako vrchný prvok, ale našiel sa '%2'

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
sk: <p>Nemôžem uložiť databázu obrázkov do XML.</p>Súbor %1 nie je možné otvoriť kvôli nasledovnej chybe: %2

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
sk: <p>Zlyhalo odstránenie starej verzie databázy obrázkov.</p> <p>Prosím, skúste znova alebo nahraďte súbor %1 súborom %2 ručne!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
sk: <p>Zlyhal presun dočasného XML súboru na trvalé umiestnenie.</p> <p>Prosím, skúste znova alebo premenujte súbor %1 na %2 ručne!</p>

en: Error creating zip file %1
sk: Chyba vytvárania zip súboru %1

en: Error writing file %1 to zip file %2
sk: Chyba zápisu súboru %1 do zip súboru %2

en: Error reading next element
sk: Chyba čítania ďalšieho prvku

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
sk: Očakávalo sa prečítanie počiatočného alebo konečného prvku, ale prečítalo sa %1

en: Expected to read %1, but read %2
sk: Očakávalo sa načítanie %1, ale načítalo sa %2

en: Expected to read an end element but read %1
sk: Očakávalo sa prečítanie konečného prvku, ale prečítalo sa %1

en: Expected to read start element '%1'
sk: Očakávalo sa prečítanie počiatočného prvku '%1'

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
sk: <p>Chyba nastala na riadku %1, stĺpci %2:<nl/><message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
sk: <p>Dodatočné informácie o chybe:<nl/><message>%1</message></p>

en: Error while reading database file
sk: Chyba počas čítania databázového súboru

en: IPTC character set:
sk: Znaková sada IPTC:

en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
sk: Prečítať Exif informácie zo súborov

en: Update Exif search database
sk: Aktualizovať databázu hľadania Exif

en: Update image date
sk: Aktualizovať dátum obrázku

en: Use modification date if Exif not found
sk: Použiť dátum zmeny, ak sa nenájde Exif

en: Update image orientation from Exif information
sk: Aktualizovať orientáciu obrázku podľa Exif informácií

en: Update image description from Exif information
sk: Aktualizovať popis obrázku podľa Exif informácií

en: Affected Files
sk: Ovplyvnené súbory

en: Override image dates
sk: Prepísať dátumy obrázkov

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
sk: Hľadanie Exif

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Aperture (F Number)
sk: Clona (číslo F)

en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
sk: do

en: Camera
sk: Fotoaparát

en: Lens
sk: Šošovka

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Iso setting
sk: ISO nastavenia

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
sk: sek.

en: 1 second
sk: 1 sekunda

en: Exposure time
sk: Čas expozície

en: Exposure Program
sk: Program expozície

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Metering Mode
sk: Režim merania

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Sharpness
sk: Ostrosť

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: No cameras found in the database
sk: Nenašli sa kamery v databáze

en: No lenses found in the database
sk: Nenašli sa šošovky v databáze

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
sk: Nie všetky obrázky v databáze majú informácie o objektíve. <note>Znovu vytvorte databázu hľadania Exif na zaistenie údajov o objektíve pre všetky obrázky.</note>

en: <p>No file name given!</p>
sk: <p>Bez názvu súboru!</p>

en: Generating images for HTML page
sk: Generujem obrázky pre HTML stránku

en: Error copying %1 to %2
sk: Chyba pri kopírovaní %1 do %2

en: <a href="%1">prev</a>
sk: <a href="%1">pred</a>

en: prev
sk: pred

en: <a href="%1">next</a>
sk: <a href="%1">ďalej</a>

en: next
sk: nasledujúci

en: Could not create file '%1'.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor '%1'.

en: Could Not Create File
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
sk: <p>Nepodarilo sa skopírovať %1 do %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
sk: Nemôžem zapísať obrázok '%1'.

en: Date
sk: Dátum

en: Content
sk: Obsah

en: Page title:
sk: Titulok strany:

en: Copyright:
sk: Autorské práva:

en: Description:
sk: Popis:

en: Create .kim export file
sk: Vytvoriť .kim exportný súbor

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
sk: Vložené filmy v stránkach

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
sk: Použiť HTML5 video tag

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
sk: <p>Tento výber vygeneruje video súbory vhodné na zobrazenie na webe. Na vygenerovanie video súboru sú potrebné avconv a ffmpeg2theora.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
sk: Vygenerovať HTML5 video súbory (mp4 a ogg)

en: What to Include
sk: Čo zahrnúť

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Thumbnail size:
sk: Veľkosť miniatúry:

en: Number of columns:
sk: Počet stĺpcov:

en: Theme:
sk: Téma:

en: Theme Description
sk: Popis témy

en: Image Sizes
sk: Veľkosti obrázkov

en: Full size
sk: Plná veľkosť

en: Destination
sk: Cieľ

en: Open gallery in browser:
sk: Otvoriť galériu v prehliadači

en: You must select at least one resolution.
sk: Musíte vybrať aspoň jedno riešenie.

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
sk: Nepodarilo sa nájsť žiadne témy - je to veľmi pravdepodobne inštalačná chyba

en: More than one theme is set as default, using theme %1
sk: Viac ako jedna téma je nastavená ako predvolená, použitie témy %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
sk: od

en: Failed to start
sk: Zlyhalo spustenie

en: Crashed
sk: Spadol

en: Timedout
sk: Časový interval

en: Read error
sk: Chyba načítania

en: Write error
sk: Chyba zápisu

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
sk: <p>Chyba počas extrakcie miniatúr.<br/>Chyba bola: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
sk: Nemôžem extrahovať video miniatúry z niektorých súborov. Bu je súbor nejako poškodený alebo je video príliš krátke. Pre vaše pohodlie, token '%1' sa nastavil na tieto videá.
    
    (Možno potrebujete počkať, kým ledka video extrakcie v stavovom riadku prestane blikať, aby ste videli všetky ovplyvnené videá.)

en: Building thumbnails
sk: Zostavujem miniatúry

en: Save an export file
sk: Uložiť exportovaný súbor

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
sk: Nastavenie exportu / kopírovanie obrázkov

en: How to Handle Images
sk: Ako spracovať obrázky

en: Include in .kim file
sk: Zahrnúť do .kim súboru

en: Do not copy files, only generate .kim file
sk: Nekopírovať súbory, iba generovať .kim súbor

en: Automatically copy next to .kim file
sk: Automaticky kopírovať ďalší do .kim súboru

en: Hard link next to .kim file
sk: Pevný odkaz pri .kim súbore

en: Symbolic link next to .kim file
sk: Symbolický odkaz pri .kim súbore

en: Compress export file
sk: Komprimovať exportný súbor

en: Generate thumbnails
sk: Vytvoriť miniatúry

en: Limit maximum image dimensions to:
sk: Obmedziť maximálne rozmery obrázka na:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
sk: <p>Ak vaše obrázky sú uložené v nekomprimovanom súborovom formáte, tak to môžete zaškrtnúť; inak je to len strata času počas operácií importu a exportu.</p> <p>Inými slovami, nezaškrtávajte to, ak vaše obrázky sú uložené v jpg, png alebo gif, ale zaškrtnite, ak sú vaše obrázky uložené v tiff.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
sk: <p>Vytvoriť obrázky miniatúr</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
sk: <p>S touto voľbou môžete obmedziť maximálne rozmery (šírku a výšku) vašich obrázkov. Ak to urobíte, výsledný súbor bude menší, ale samozrejme aj kvalita bude nižšia, ak si bude niekto chcieť pozrieť exportované obrázky s väčšími rozmermi.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
sk: <p>Pri exporte obrázkov majte na pamäti, že osoba exportujúca tieto obrázky bude potrebovať:<br/> 1) meta informácie (obsah obrázku, dátum atď.)<br/> 2) samotné obrázky.</p> <p>Samotné obrázky môžu byť buď umiestnené pri .kim súbore, alebo skopírované do súboru .kim. Kopírovanie obrázkov do .kim súboru funguje dobre pre prijímateľa, ktorý chce všetky alebo väčšinou týchto obrázkov, napríklad pri e-mailovaní celej skupiny obrázkov. Avšak, keď umiestnite obrázky na web, veľa ľudí ich uvidí, ale pravdepodobne si stiahne iba niektoré z nich. V tomto prípade je lepšie oddeliť obrázky a .kim súbor umiestnením ich vedľa seba, teda používateľ môže získať obrázok, ktorý chce.</p>

en: Error creating zip file
sk: Chyba vytvorenia zip súboru

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Creating index file
sk: Vytváram súbor indexu

en: Creating thumbnails
sk: Vytváram miniatúry

en: Copying image files
sk: Kopírujem súbory obrázkov

en: Error writing file %1
sk: Chyba pri zápise súboru %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
sk: <p>Iní používatelia KPhotoAlbum môžu teraz importovať súbor do svojej databázy, výberom <b>Import</b> v ponuke Súbor.</p> <p>Ak to nájdu na webovej stránke, a webový server je správne nastavený, všetko čo potrebujú, je kliknúť na to v Konquerore. Na povolenie musí váš webový server byť nastavený pre KPhotoAlbum. Urobíte to pridaním nasledovného riadku do <b>/etc/httpd/mime.types</b> alebo podobne:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre> Toto spôsobí, že váš webový server povie Konqueroru, že je to súbor KPhotoAlbum pri kliknutí na odkaz, inak webový server povie Konqueroru, že je to čistý textový súbor.</p>

en: How to Use the Export File
sk: Ako použiť exportný súbor

en: KPhotoAlbum Export Files
sk: Súbory exportu KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
sk: <p>XML súbor neurčil zdroj obrázkov, toto je silný náznak, že súbor je poškodený</p>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
sk: Úvod

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Deselect All
sk: Zrušiť výber

en: Select Which Images to Import
sk: Vyberte obrázky na import

en: Destination of images:
sk: Cieľ obrázkov:

en: Destination of Images
sk: Cieľ obrázkov

en: Match Categories
sk: Párovanie kategórií

en: How to resolve clashes
sk: Ako riešiť konflikty

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
sk: Kopírujem obrázky

en: Error when writing image %1
sk: Chyba pri zápise obrázku %1

en: Updating Database
sk: Aktualizujem databázu

en: Cannot copy from any of the following locations:
sk: Nemôžem kopírovať z jedného z nasledovných umiestnení:

en: Key in file
sk: Kľúč v súbore

en: Key in your database
sk: Kľúč vo vašej databáze

en: Unable to open '%1' for reading.
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%1' na čítanie.

en: Error Importing Data
sk: Chyba importu údajov

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
sk: Chyba čítania súboru index.xml od %1; pravdepodobne je súbor poškodený.

en: No thumbnail existed in export file for %1
sk: V exportnom súbore neexistovala žiadna miniatúra pre %1

en: No image existed in export file for %1
sk: V exportnom súbore neexistoval žiadny obrázok pre %1

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
sk[0]: Jeden obrázok zo súboru importu má rovnaký MD5 súčet ako obrázok v databáze, ako to chcete vyriešiť?
sk[1]: %1 obrázky zo súboru importu majú rovnaký MD5 súčet ako obrázok v databáze, ako to chcete vyriešiť?
sk[2]: %1 obrázkov zo súboru importu má rovnaký MD5 súčet ako obrázok v databáze, ako to chcete vyriešiť?

en: Use data from
    Import File
sk: Použiť údaje zo
    súboru importu

en: Use data from
    Database
sk: Použiť údaje z
    databázy

en: Merge data
sk: Zlúčiť dáta

en: Date and Time
sk: Dátum a čas

en: Development, Maintainer
sk: Vývoj, Spravovanie

en: Development, Optimization
sk: Vývoj, Optimalizácia

en: Development, Releases, Website
sk: Vývoj, Vydania, Webstránka

en: Former Maintainer, Project Creator
sk: Bývalý vývojár, Tvorca projektu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
sk: Súkromie

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
sk: Údržba

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
sk: Moduly

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Trust Time Stamps?
sk: Dôverovať časovým pečiatkam?

en: Error in Exif database
sk: Chyba v Exif databáze

en: KDE Photo Album
sk: KDE fotoalbum

en: Some very useful features to improve workflow
sk: Niektoré veľmi užitočné funkcie na zlepšenie workflowu

en: Patch to sort items in option listboxes
sk: Záplata na triedenie položiek v listboxoch volieb

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
sk: Početné záplaty pre mnoho chýb a záplaty pre niekoľko nových funkcií

en: Tremendous help with the English text in the application.
sk: Obrovská pomoc s anglickým textom v aplikácii.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
sk: Vývoj ikony pre KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
sk: Záplata, ktorá urýchli načítanie miniatúr a náhľad v dialógu vlastností obrázku.

en: Stack images with identical MD5 sum
sk: Zoskupiť obrázky s rovnakým MD5 súčtom

en: Stack images based on file version detection
sk: Zoskupiť obrázky založené na zistení verzie

en: Original to top
sk: Pôvodné na vrch

en: AutoStacking Options
sk: Voľby pre automatické skladanie

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
sk: Zahrnúť zhodný obrázok do vhodnej skupiny (ak existuje)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
sk: Odskupiť obrázky z aktuálnej skupiny a vytvoriť novú pre zhody

en: Skip images that are already in a stack
sk: Preskočiť obrázky, ktoré sú už zoskupené

en: Show Category Editor
sk: Zobraziť editor kategórií

en: Make Category Image
sk: Vytvoriť obrázok kategórie

en: Removing 1 item | Removing %1 items
sk[0]: Odstraňujem 1 položku
sk[1]: Odstraňujem %1 položky
sk[2]: Odstraňujem %1 položiek

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
sk[0]: Vybraná položka bude odstránená z databázy<br/>Čo chcete urobiť so súborom na disku?
sk[1]: Vybrané %1 položky budú odstránené z databázy<br/>Čo chcete urobiť so súbormi na disku?
sk[2]: Vybraných %1 položiek bude odstránených z databázy<br/>Čo chcete urobiť so súbormi na disku?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
sk[0]: Presunúť súbor do koša
sk[1]: Presunúť %1 súbory do koša
sk[2]: Presunúť %1 súborov do koša

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
sk[0]: Vymazať súbor z disku
sk[1]: Vymazať %1 súbory z disku
sk[2]: Vymazať %1 súborov z disku

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
sk[0]: Len odstrániť túto položku z databázy
sk[1]: Len odstrániť %1 položky z databázy
sk[2]: Len odstrániť %1 položiek z databázy

en: Merge these images
sk: Zlúčiť tieto obrázky

en: Select target:
sk: Vyberte cieľ:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
sk: <p>Nižšie je zoznam všetkých obrázkov, ktoré sú duplicitné vo vašej databáze.<br/> Vyberte tie, ktoré chcete zlúčiť a ktoré z duplikátov sa majú zachovať.<br/> Značka a popis z vymazaných obrázkov bude presunutý zo ponechaného obrázku</p>

en: Move to &trash
sk: Presunúť do koša

en: &Delete from disk
sk: Vymazať z disku

en: &Block from database
sk: Zablokovať z databázy

en: Select &All
sk: Vybrať &všetko

en: Select &None
sk: Nevybrať žiad&ny

en: %1 of %2 selected
sk: %1 z %2 označených

en: No duplicates found
sk: Duplikáty neboli nájdené!

en: Current Item
sk: Aktuálna položka

en: All Selected Items
sk: Všetky vybraté položky

en: Copy and Open
sk: Kopírovať a otvoriť

en: Open With...
sk: Otvoriť s...

en: Your Command Line
sk: Váš príkazový riadok

en: Invoke External Program
sk: Vyvolať externý program

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
sk: <h1>Prehľad</h1><p>Nižšie môžete vidieť zoznam kompilovaných a behových funkcií programu KPhotoAlbum a ich stav:</p>%1

en: Plug-ins available
sk: Dostupné pluginy

en: Map view for geotagged images.
sk: Mapový pohľad pre geotaggované obrázky.

en: Video thumbnail support
sk: Podpora miniatúr videa

[ctx: Feature available]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: Feature not available]
en: No
sk: Nie

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
sk[0]: Zobrazenie 1 náhľadu
sk[1]: Zobrazenie %1 náhľadov
sk[2]: Zobrazenie %1 náhľadov

en: (%1 selected)
sk: (%1 vybrané)

en: Total: %1
sk: Celkom: %1

en: 1 match | %1 matches
sk[0]: 1 zhoda
sk[1]: %1 odpovedajúce
sk[2]: %1 odpovedajúcich

en: Which Images and Videos to Display
sk: Ktoré obrázky alebo videá zobraziť

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
sk: Hľadať obrázky a videá s platným dátumom, ale neplatnou časovou pečiatkou

en: Search for images and videos missing date and time
sk: Hľadať obrázky a videá s chýbajúcim dátumom a časom

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
sk: Hľadať obrázky a videá s čiastočnými dátumami (ako 1971 vs. 11/7-1971)

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
sk: <h1>Tu môžete vidieť zmeny dátumov pre zobrazené položky.</h1>

en: Use <databaseFile> instead of the default.
sk: Použiť <databaseFile> namiesto predvoleného.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
sk: Spustí KPhotoAlbum s prednastavenou sadou demo obrázkov.

en: Import file.
sk: Importovať súbor.

en: Listen for network connections.
sk: Počúvať sieťovým pripojeniam.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
sk: Počúvať sieťovým pripojeniam na adreser <interface_address>.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
sk: <p>Sem zadajte váš príkaz na spustenie:</p><p><i>%all sa nahradí zoznamom súborov</i></p>

[ctx: As in 'Execute a command and replace any occurrence of %all with the filenames of all selected files']
en: %all
sk: %všetko

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
sk: <h1>Popis</h1><table> <tr><td># položky</td><td>Toto je počet rôznych položiek v kategórii</td></tr> <tr><td>Celkovo značiek</td><td>Toto je počet, koľko značiek bolo urobených,<br/>teda jednoduchý súčet cez obrázky</td></tr> <tr><td>Značiek na obrázok</td><td>Toto vám povie, koľko značiek je na každom obrázku priemerne</td></tr></table> <br/><br/>Nebuďte veľmi závislí na tomto dialógu, má problém, že počíta kategórie aj podkategórie,<br/>teda ak obrázok bol urobený v Las Vegas, Nevada, USA, potom sa počítajú 3 značky na obrázok,<br/>hoci by mala byť iba jedna.<br/>Nie som si úplne istý, či sa oplatí opravovať túto chybu (je to dosť náročné opraviť),<br/>tak možno tento dialóg pôjde zase preč

en: <h1>Statistics</h1>
sk: <h1>Štatistika</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
sk: Kategória

en: # of Items
sk: # položiek

en: Tags Totals
sk: Celkovo značiek

en: Tags Per Picture
sk: Značky na obrázok

en: Tag indication completed annotation
sk: Indikácia značiek ukončila anotáciu

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
sk: Ak používate špecifickú značku na indikáciu, že obrázok bol označený, zadajte ju sem.

en: Category:
sk: Kategória:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
sk: Žiadne

[ctx: As in 'all images']
en: All
sk: Všetko

en: Total
sk: Celkom

en: Select tokens to remove from all images and videos:
sk: Vyberte tokeny na odstránenie zo všetkých obrázkov a videa:

en: Select None
sk: Nevybrať nič

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
sk: <h1>Vitajte v programe KPhotoAlbum</h1> <p>KPhotoAlbum je silný a slobodný nástroj na archiváciu, značkovanie a správu vašich fotiek a videa. Nemení vaše cenné súbory, iba ich indexuje a umožní vám ľahko nájsť a spravovať vaše fotky a videá..</p> <p>Začnite ukázaním programu KPhotoAlbum, kde sú vaše fotky stlačením Vytvoriť moju vlastnú databázu. Stlačte toto tlačidlo aj vtedy, ak už máte existujúcu databázu KPhotoAlbum, ktorú chcete začať zase používať.</p> <p>Ak sa cítite lepšie, ak si vyskúšate KPhotoAlbum s prednastavenou sadou obrázkov, stlačte tlačidlo Načítať demo.</p>

en: Create My Own Database...
sk: Vytvoriť moju vlastnú databázu...

en: Load Demo
sk: Načítať demo

en: Check My Feature Set
sk: Skontrolovať moju sadu funkcií

en: Feature Check
sk: Kontrola funkcií

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
sk: Blahoželáme: všetky dynamické funkcie boli povolené.

en: Loading Database
sk: Načítavam databázu

en: Loading Main Window
sk: Načítavam hlavné okno

en: Searching for New Files
sk: Hľadanie nových súborov

en: Do you want to save the changes?
sk: Chcete uložiť zmeny?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
sk: Niektoré z vybraných obrázkov patria do skupiny. Chcete ich odstrániť z ich skupín a vytvoriť úplne novú?

en: Unknown error, stack creation failed.
sk: Neznáma chyba, vytvorenie zásobníka zlyhalo.

en: Stacking Error
sk: Chyba skladania

en: No item is selected.
sk: Žiadna vybraná položka.

en: No Selection
sk: Žiadny výber

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Saving... Done
sk: Ukladám... hotovo

en: There are no images to be shown.
sk: Nie sú žiadne obrázku na zobrazenie.

en: Limit View to Selection
sk: Obmedziť pohľad na výber

en: Generate HTML...
sk: Vygenerovať HTML...

en: Import...
sk: Importovať...

en: Export/Copy Images...
sk: Exportovať/kopírovať obrázky...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Open List of Files...
sk: Otvoriť zoznam súborov...

en: Annotate Individual Items
sk: Anotovať individuálne položky

en: Annotate Multiple Items at a Time
sk: Anotovať súčasne viac položiek

en: Merge Images into a Stack
sk: Zlúčiť obrázky do kopy

en: Remove Images from Stack
sk: Odstrániť obrázky zo zásobníka

en: Set as First Image in Stack
sk: Nastaviť ako prvý obrázok v zásobníku

en: View
sk: Zobraziť

en: View (In New Window)
sk: Zobraziť (v novom okne)

en: Run Slide Show
sk: Spustiť prezentáciu

en: Run Randomized Slide Show
sk: Spustiť náhodnú prezentáciu

en: Collapse all stacks
sk: Zabaliť všetky zásobníky

en: Expand all stacks
sk: Rozbaliť všetky zásobníky

en: Show &Oldest First
sk: Zobraziť najstaršie najskôr

en: Show &Newest First
sk: Zobraziť najnovšie najskôr

en: Sort Selected by Date && Time
sk: Triediť vybrané podľa dátumu && času

en: Jump to Context
sk: Skočiť na kontext

en: Lock Images
sk: Zamknúť obrázky

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Lock Away All Other Items
sk: Uzamknúť všetky ostatné položky

en: Lock Away Current Set of Items
sk: Uzamknúť aktuálnu sadu položiek

en: Configure Current View
sk: Nastaviť aktuálny pohľad

en: Tree
sk: Strom

en: Tree with User Icons
sk: Strom s ikonami používateľa

en: Icons
sk: Ikony

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
sk: Zobraziť tipy v okne miniatúr

en: Display Images and Videos Not on Disk
sk: Zobraziť obrázky a videá nie na disku

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
sk: Zobraziť obrázky a videá s nekompletnými dátumami...

en: Merge duplicates
sk: Zlúčiť duplikáty

en: Rescan for Images and Videos
sk: Znovu prehľadať obrázky a videá

en: Recreate Exif Search Database
sk: Znovu vytvoriť EXIF databázu hľadania

en: Sort All by Date && Time
sk: Triediť všetko podľa dátumu && času

en: Automatically Stack Selected Images...
sk: Automaticky skladať vybrané obrázky...

en: Build Thumbnails
sk: Zostaviť miniatúry

en: Mark As Untagged
sk: Označiť ako neoznačené

en: Enable All Messages
sk: Povoliť všetky správy

en: Run KPhotoAlbum Demo
sk: Spustiť demo KPhotoAlbum

en: KPhotoAlbum Feature Status
sk: Stav funkcie KPhotoAlbum

en: Show Demo Videos
sk: Zobraziť demo videá

en: Use next video thumbnail
sk: Použiť ďalšiu video miniatúru

en: Use previous video thumbnail
sk: Použiť predošlú video miniatúru

en: Auto saving....
sk: Automatické uloženie...

en: Auto saving.... Done
sk: Automaticky ukladám... hotovo

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
sk: <p>Daný index súbor neexistuje, chcete vytvoriť nasledovný?<br />%1/index.xml</p>

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
sk: <p>Nastavili ste značku pre neoznačené obrázky, ale buď samotná značka alebo jej kategória neexistuje v databáze.</p> <p>Prosím, zrevidujte vaše nastavenia neoznačenej značky pod <interface>Nastavenia|Nastaviť KPhotoAlbum...|Kategórie</interface></p>

en: General
sk: Všeobecné

en: Viewer
sk: Prehliadač

en: Annotation Dialog
sk: Dialóg anotácie

en: Thumbnail View
sk: Zobrazenie náhľadov

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
sk: <p>Naozaj povoliť všetky správy, kde ste predtým zaškrtli Nabudúce nezobrazovať?</p>

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
sk: <p>KPhotoAlbum zistil vnútornú chybu (chýbajúci plug-in menu v MainWindow::Window::setupPluginMenu). Toto indikuje, že ste zabudli urobiť make install. Ak ste kompilovali KPhotoAlbum sami, potom prosím urobte make install. Ak nie, prosím oznámte to ako chybu.</p> <p>KPhotoAlbum bude bežať ďalej, ale nie je nemožné, že spadne neskôr kvôli chýbajúcemu make install.</p>

en: Internal Error
sk: Interná chyba

en: Open List of Files
sk: Otvoriť zoznam súborov

en: No images matching your input were found.
sk: Nenašli sa žiadne obrázky vyhovujúce vášmu vstupu.

en: No Matches
sk: Žiadne zhody

en: Rereading Exif information from all images
sk: Načítavam Exif informácie zo všetkých obrázkov

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
sk: Šírka miniatúry: %1px (veľkosť úložiska: %2px)

en: Video thumbnails are not available
sk: Video miniatúry nie sú dostupné

en: Save the current map settings
sk: Uložiť aktuálne nastavenia mapy

en: Go to last map position
sk: Prejsť na poslednú pozíciu mapy

en: Map view
sk: Zobraznie mapy

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
sk: <i>Načítavam súradnice z obrázkov ...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
sk: <i>Tento obrázok neobsahuje geografické súradnice.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
sk: <i>Niektoré z vybraných obrázkov neobsahujú geografické súradnice..</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
sk: <i>Hľadať geografické súradnice.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
sk: <i>Žiadny z vybraných obrázkov neobsahuje geografické súradnice.</i>

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
sk: Táto ikona indikuje, ak je KPhotoAlbum pripojený k Android zariadeniu.
    Kliknite na ikonu na prepnutie zisťovania klientov v miestnej sieti.
    Ak miestna sieť nepovoľuje broadcast balíkov medzi Android klientom a KPhotoAlbum, potom kliknite pravým na ikonu a určite adresu zariadenia.
    Android klient je možné stiahnuť z Google Play.

en: Android device address:
sk: Adresa Android zariadenia:

en: Unable to bind to socket
sk: Nemôžem naviazať na socket

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
sk: Nemôžem zistiť vzdialené Android pripojenia. Môže to byť preto, lebo beží iná inštancia aplikácie KPhotoAlbum.

en: Invalid Version
sk: Neplatná verzia

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
sk: Nesúlad verzií medzi vzdialeným klientom a KPhotoAlbum na desktope.
    Verzia protokolu desktopu: %1
    Verzia protokolu vzdialeného ovládania: %2

en: Remove birthday
sk: Odstrániť narodeniny

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
sk: Vyberte dátum narodenia pre položky (napr. ľudí) a potom si pozrite ich vek pri prezeraní obrázkov.

en: Name
sk: Názov

en: Birthday
sk: Narodeniny

en: Birthday of %1:
sk: Narodeniny %1:

en: Enter a date...
sk: Zadajte dátum...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
sk: <i>Vyberte položku naľavo na úpravu narodenín</i>

en: Category Settings
sk: Nastavenia kategórie

en: New
sk: Nové

en: Rename
sk: Premenovať

en: Positionable tags:
sk: Polohovateľné značky:

en: Icon:
sk: Ikona:

en: Preferred view:
sk: Preferovaný pohľad:

en: List View
sk: Pohľad zoznamu

en: List View with Custom Thumbnails
sk: Pohľad zoznamu s vlastnými miniatúrami

en: Icon View
sk: Zobrazenie ikon

en: Icon View with Custom Thumbnails
sk: Pohľad ikon s vlastnými miniatúrami

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
sk: <font color='red'>Databáza má neuložené zmeny. Kým sa tiet neuložia, názvy kategórií nie je možné meniť a nové nie je možné pridávať.</font>

en: Save the DB now
sk: Uložiť databázu teraz

en: Settings for category <b>%1</b>
sk: Nastavenia pre kategóriu <b>%1</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
sk: <i>Čakajúca zmena: premenovanie na "%1"</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
sk: <p>Nemôžem zmeniť názov kategórie "%1" na "%2":</p> <p>"%2" je špeciálny názov kategórie, ktorý je rezervovaný a nedá sa použiť pre normálnu kategóriu.</p>

en: Invalid category name
sk: Neplatný názov kategórie

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
sk: <p>Nemôžem zmeniť názov kategórie "%1" na "%2":</p> <p>Kategória s týmto názvom už existuje.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
sk: <p>Nemôžem zmeniť názov kategórie "%1" na "%2":</p> <p>Je čakajúca akcia na kategórii "%2". Prosím, uložte najprv túto zmenu</p>

en: Unsaved pending renaming action
sk: Neuložené čaká na operáciu premenovania

en: New category
sk: Nová kategória

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
sk: <p>Naozaj vymazať kategóriu "%1"?</p>

en: Choose speed over readability for index.xml file
sk: Vybrať rýchlosť pred čitateľnosťou pre súbor index.xml

en: Compress backup file
sk: Komprimovať záložný súbor

en: Auto save every:
sk: Automaticky uložiť každých:

en: Number of backups to keep:
sk: Počet záloh na ponechanie:

en: Infinite
sk: Nekonečne

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
sk: <p>KPhotoAlbum je schopný zálohovať súbor index.xml ponechaním kópií pomenovaných index.xml~1~ index.xml~2~ atď. a môžete použiť počítadlo na určenie počtu záložných kópií na ponechanie. KPhotoAlbum vymaže najstaršie zálohy, keď sa dosiahne maximálny počet kópií.</p> <p>Súbor index.xml môže výrazne narásť, ak máte veľa obrázkov a v tom prípade je užitočné povoliť programu KPhotoAlbum zipovať záložné súbory na ušetrenie miesta na disku.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
sk: <p>KPhotoAlbum používa jeden súbor index.xml ako svoju <i>databázu</i>. S množstvom obrázkov môže trvať dlhšie načítanie tohto súboru. Tento čas môžete skrátiť na polovicu zaškrtnutím tohto poľa. Nevýhoda je, že súbor index.xml je menej čitateľný pre človeka.</p>

en: Character set for image metadata:
sk: Znaková sada pre metadáta obrázku:

en: New File Searches
sk: Nové hľadania súborov

en: Search for new images and videos on startup
sk: Hľadať nové obrázky a videá pri spustení

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
sk: Ignorovať prípony súborov pri vyhľadávaní nových obrázkov a videí

en: Skip symbolic links when searching for new images
sk: Preskočiť symbolické odkazy pri vyhľadávaní nových obrázkov

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
sk: Nečítať RAW súbory, ak spárovaný JPEG/TIFF súbor existuje

en: Directories to exclude from new file search:
sk: Adresáre na vylúčenie z hľadania nových súborov:

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
sk: <p>Aplikácia KPhotoAlbum je schopná hľadať nové obrázky a videá pri spustení, to však trvá nejaký čas, takže namiesto toho možno budete chcieť ručne oznámiť aplikácii KPhotoAlbum, aby hľadala nové obrázky pomocou<b>Údržba->Znovu prehľadať nové obrázky

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
sk: <p>KPhotoAlbum bude normálne hľadať nové obrázky a videá podľa ich prípony. Ak je táto voľba nastavená, <em>všetky</em> súbory, ani v databáze, ani v zozname blokov sa nebudú kontrolovať podľa ich mime typu, bez ohľadu na ich príponu. Toto bude trvať výrazne dlhšie ako nájdenie súborov podľa prípony!</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
sk: <p>KPhotoAlbum dokáže čítať isté druhy RAW obrázkov. Niektoré fotoaparáty ukladajú RAW obrázok aj JPEG alebo TIFF obrázok. Toto spôsobuje duplicitné obrázky uložené v KPhotoAlbume, ktoré môžu byť neželané. Ak je táto voľba označená, KPhotoAlbum nebude čítať RAW súbory, pre ktoré existuje aj zhodný obrázok.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
sk: <p>Adresáre tu definované (oddelené čiarkou <tt>,</tt>) sa preskočia pri hľadaní nových fotiek. Adresáre miniatúr rôznych nástrojov by sa mali nastaviť tu. Napr. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
sk: Nastavenie detekcie verzie súboru

en: Try to detect multiple versions of files
sk: Skúsiť zistiť viac verzií súborov

en: File versions search regexp:
sk: Regexp hľadania verzií súboru:

en: Original file replacement text:
sk: Pôvodný text náhrady súboru:

en: Automatically stack new versions of images
sk: Automaticky skladať nové verzie obrázkov

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
sk: <p>Keď KPhotoAlbum hľadá nové súbory a nájde súbor, ktorý vyhovuje <i>regulárnemu výrazu zmeneného súboru</i>, predpokladám, že existuje pôvodná verzia obrázku. Regulárny výraz sa nahradí <i>textom náhrady pôvodného súboru</i> a ak ten súbor existuje, všetky asociované metadáta (kategórie, hodnotenia, atď.) sa skopírujú alebo presunú z pôvodného súboru do nového.</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
sk: <p>Regulárny výraz Perl, ktorý by mal vyhovovať zmenenému súboru.<ul> <li>Bodka vyhovuje jednému znaku (<tt>\.</tt> vyhovuje bodke)</li> <li>Môžete použiť kvantifikátory <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, alebo môžete zachytiť viac výskytov výrazu použitím krútených zátvoriek (napr. <tt>e{0,1}</tt> vyhovuje 0 alebo 1 výskytom znaku "e").</li><li>Môžete zoskupiť časti výrazu pomocou zátvoriek.</li> </ul>Príklad: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt></p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
sk: <p>Reťazec, ktorý sa použije na nahradenie zhody z <i>Verzií súborov hľadaných cez regexp</i>. Toto môže byť bodkočiarkou (<tt>;</tt>) oddelený zoznam. Každý reťazec sa použije na nahradenie zhody v názve súboru, kým sa nájde pôvodný súbor alebo sa minú voľby.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
sk: <p>Označovanie sa presunulo z pôvodného do nového súboru. Takto sa označí iba posledná verzia obrázku.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
sk: <p>Ak je nastavená táto voľba, nové verzie obrázka sa automaticky ukladajú na seba a umiestnia na vrchol zásobníka. Týmto spôsobom sa zobrazí nový obrázok, ak je zásobník v zloženom stave - predvolený stav v KPhotoAlbum.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
sk: Kopírovať súbor a otvoriť v externej aplikácii

en: Copy file search regexp:
sk: Kopírovať regexp hľadania súboru:

en: Copy file replacement text:
sk: Kopírovať text náhrady súboru:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
sk: <p>KPhotoAlbum môže robiť kópie obrázkov pred ich otvorením v externej aplikácii. Toto nastavenie definuje, ako sa nový súbor pomenuje.</p> <p>Regulárny výraz definuje súčasť pôvodného súboru, ktorá sa nahradí <i>nahradeným textom</i>. Napr. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> nahradený text <i>"-mod.\1"</i> skopíruje test.jpg do test-mod.jpg a otvorí nový súbor vo vybranej aplikácii.</p>

en: Hard Disk
sk: Pevný disk

en: Network
sk: Sieť

en: Slow PCIe/NVMe
sk: Pomalé PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
sk: Rýchle PCIe/NVMe

en: Loading New Images
sk: Načítavam nové obrázky

en: Trust image dates:
sk: Dôverovať dátumom obrázkov:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
sk: Vždy

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
sk: Pýtať sa

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
sk: Nikdy

en: Strip out camera generated default descriptions
sk: Odstrihnúť predvolené popisy generované fotoaparátom

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
sk: Použiť zabudovanú miniatúru v RAW súbore alebo polovičnom RAW

en: Required size for the thumbnail:
sk: Vyžadovaná veľkosť pre miniatúru:

en: Size of histogram columns in date bar:
sk: Veľkosť stĺpca histogramu v poli dátumu:

en: Show splash screen
sk: Zobraziť úvodnú obrazovku

en: Listen for Android devices on startup
sk: Zisťovať Android zariadenia pri spustení

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
sk: <p>JPEG obrázky môžu obsahovať informáciu o rotácii. Ak máte dôvod nepoužívať túto informáciu na získanie predvolenej rotácie vašich obrázkov, odznačte toto pole.</p> <p>Poznámka: Váš digitálny fotoaparát nemusí zapisovať túto informáciu do obrázkov vôbec.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
sk: <p>JPEG obrázky môžu obsahovať popis. Zaškrtnite toto pole na určenie, či chcete použiť toto ako predvolený popis pre vaše obrázky.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
sk: Zobraziť úvodnú obrazovku KPhotoAlbum pri spustení

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
sk: <p>KPhotoAlbum dokáže zobraziť vaše obrázky na zariadeniach s Androidom. KPhotoAlbum automaticky spáruje aplikáciu z Androidu. Toto však vyžaduje, že KPhotoAlbum na vašom počítači počúva multicast správy. Označením tohto poľa nastavíte, že KPhotoAlbum to urobí automaticky pri spustení. Alternatívne môžete kliknúť na ikonu pripojenia v stavovom riadku na spustenie počúvania.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
sk: <p>Niektoré fotoaparáty automaticky ukladajú základné komentáre v každom obrázku. Tieto komentáre sa dajú automaticky ignorovať.</p> <p>Zadajte komentáre, ktoré chcete ignorovať do vstupného poľa, každý na jeden riadok. Určite pridajte presný komentár, vrátane všetkých medzier.</p>

en: File Searching & Versions
sk: Hľadanie súborov & verzie

en: Categories
sk: Kategórie

en: Birthdays
sk: Narodeniny

en: Tag Groups
sk: Skupiny značiek

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
sk: Kategórie a skupiny:

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
sk: <strong>Vyberte skupinu na ľavej strane na pridanie značiek do nej</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
sk: <strong>Sú čakajúce zmeny na stránke kategórie. <nl> Prosím, uložte zmeny pred prácou na skupinách značiek.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
sk: Pridať skupinu...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
sk: Premenovať skupinu "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
sk: Vymazať skupinu "%1"

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
sk: Značky v skupine "%1" kategórie "%2"

[ctx: @title:window]
en: New Group
sk: Nová skupina

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
sk: Názov skupiny:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
sk: <p>Skupina "%1" už existuje.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
sk: Nemôžem pridať skupinu

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
sk: Premenovať skupinu

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
sk: Názov novej skupiny:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
sk: <para>Nemôžem premenovať skupiny "%1" na "%2": "%2" už existuje v kategórii "%3"</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
sk: <para>Naozaj vymazať skupinu "%1"?</para> <para>Podkategórie tejto skupiny budú presunuté do vyššej kategórie "%1" ("%2").<nl/> Všetci ostatní členovia podkategórií ostanú nezmenení.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
sk: <para>Naozaj vymazať skupinu "%1"?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
sk: Odstrániť skupinu

en: &Delete
sk: O&dstrániť

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
sk: Premenovať "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
sk: Vymazať "%1"

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
sk: Nový názov značky

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
sk: Názov značky:

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
sk: Naozaj vymazať %1?

en: Tooltip preview image size:
sk: Veľkosť obrázku náhľadu tooltipu:

en: No Image Preview
sk: Žiadny náhľad obrázku

en: Thumbnail image size:
sk: Veľkosť obrázku miniatúry:

en: Build thumbnails on demand
sk: Vytvoriť miniatúry na požiadanie

en: Display grid around thumbnails
sk: Zobraziť mriežku okolo miniatúr

en: Display labels in thumbnail view
sk: Zobraziť štítky v pohľade miniatúr

en: Display categories in thumbnail view
sk: Zobraziť kategórie v pohľade miniatúr

en: Threshold for automatic thumbnail view:
sk: Rozptyl pre automatický pohľad miniatúr:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
sk: Zakázané

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
sk: <p>Ak vyberiete <b>Nastavenia -&gt; Zobraziť popisky</b> v pohľade miniatúr, uvidíte okno malého nástrojového tipu zobrazujúce informácie o miniatúrach. Toto okno zahŕňa malý obrázok náhľadu. Táto voľba nastavuje veľkosť obrázku.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
sk: <p>Veľkosť obrázku miniatúry. Zmena veľkosti miniatúry tu spustí pregenerovanie databázy miniatúr.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
sk: <p>Ak je toto nastavené, miniatúry sa vytvárajú na požiadanie. Ako prehliadate svoju databázu obrázkov, zostavia sa iba tie miniatúry, ktoré sú potrebné. To znamená, že ak zmeníte veľkosť miniatúr, KPhotoAlbum ostane responzívny, aj keď máte veľa obrázkov.</p> <p>Ak to nie je nastavené, KPhotoAlbum vždy vytvorí miniatúry pre všetky obrázky hneď, ako je to možné. To znamená, že ak sa nájdu nové obrázky, KPhotoAlbum hneď vytvorí nové miniatúry pre ne a nebude zdržiavať pri prehliadaní.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
sk: <p>Vyberte, aký pomer strán majú mať bunky s miniatúrami.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
sk: <p>Aké hrubé má byť ohraničenie buniek.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
sk: <p>Ak chcete vidieť mriežku okolo vašich obrázkov miniatúr, vyberte túto voľby.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
sk: <p>Zaškrtnutie tejto voľby zobrazí základný názov pre súbor pod miniatúrami v pohľade miniatúr.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
sk: <p>Zaškrtnutie tejto voľby zobrazí kategórie pre súbor pod miniatúrami v pohľade miniatúr</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
sk: <p>Pri prehliadaní a keď počet sa zníži pod tu určené hodnotu, miniatúry sa zobrazia automaticky. Alternatíva je pokračovať zobrazenie prehliadača, kým nestlačíte <i>Zobraziť obrázky</i></p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
sk: Ak sa tu vyberie značka, automaticky sa pridá do nových neoznačených obrázkov a bude ich možné ľahko nájsť. Odstráni sa potom, ako sa obrázok anotuje.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
sk: Zobraziť značku neoznačené obrázky ako normálnu značku

en: None Selected
sk: Nič nie je vybrané

en: New tag added
sk: Nová značka pridaná

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
sk: <p>Nová značka "%1" bola pridaná do kategórie "%2" a použije sa teraz pre neoznačené obrázky.</p> <p>Prosím, teraz uložte, aby sa značka uložila do databázy. Inak sa stratí a zobrazí sa chyba, že táto značka sa nenašla pri ďalšom spustení.</p>

en: Running Slide Show From Thumbnail View
sk: Spustenie prezentácie z pohľadu miniatúr

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
sk: Prehliadanie obrázkov a videa z pohľadu miniatúr

en: Slideshow interval:
sk: Interval prezentácie:

en:  sec
sk:  sek

en: Image cache:
sk: Cache obrázkov:

en:  Mbytes
sk:  Mbajty

en: Standard size in viewer:
sk: Štandardná veľkosť v prehliadači

en: Full Viewer Size
sk: Plná veľkosť prehliadača

en: Natural Image Size
sk: Skutočná veľkosť obrázku

en: Natural Image Size If Possible
sk: Prirodzená veľkosť obrázku, ak je to možné

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
sk: <p>Nastavte štandardnú veľkosť pre obrázky na zobrazenie v prehliadači.</p><p><b>Plná veľkosť prehliadača</b> indikuje, že obrázok bude roztiahnutý alebo zmenšený na vyplnenie okna prehliadača.</p> <p><b>Prirodzená veľkosť obrázku</b> indikuje, že obrázok bude zobrazený bod po bode.</p> <p><b>Prirodzená veľkosť, ak je to možné</b> indikuje, že obrázok bude zobrazený bod po bode, ak sa zmestí do okna, inak bude zmenšený na vyplnenie prehliadača.</p>

en: Fastest
sk: Najrýchlejšie

en: Best
sk: Najlepšie

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
sk: <p>Pri zobrazovaní obrázkov KPhotoAlbum normálne vykonáva plynulé zväčšenie obrázku. Ak táto voľba nie je nastavená, KPhotoAlbum použije rýchlejšiu, ale menej plynulú zväčšovaciu metódu.</p>

en: Launch in full screen
sk: Spustiť na celej obrazovke

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
sk: <p><b>Naozaj znovu zoradiť miniatúry?</b></p> <p>Posunutím obrázkov v prehliadači miniatúr ich preradíte. Toto je veľmi užitočné, ak neviete presný dátum obrázkov. Na druhej strane, ak majú obrázky platné časové pečiatky, mali by ste použiť <b>Údržba -&gt; Zoradiť všetky podľa dátumu a času</b> alebo <b>Zobraziť -&gt; Zoradiť vybrané podľa dátumu a času</b>.</p>

en: Error Deleting Files
sk: Chyba mazania súborov

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
sk: Nepodarilo sa skopírovať '%1' do '%2'.

en: <b>File Name: </b>
sk: <b>Názov súboru: </b>

en: <b>Date: </b>
sk: <b>Dátum: </b>

en: <b>Image Size: </b>
sk: <b>Veľkosť obrázku: </b>

en: <b>Label: </b>
sk: <b>Štítok: </b>

en: <b>Description: </b>
sk: <b>Popis: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
sk[0]: 1 deň
sk[1]: %1 dni
sk[2]: %1 dní

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
sk[0]: 1 mesiac
sk[1]: %1 mesiace
sk[2]: %1 mesiacov

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
sk[0]: 1 rok
sk[1]: %1 roky
sk[2]: %1 rokov

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
sk: Nastaviť obrázok kategórie

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
sk: Kategória:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
sk: Aktuálny obrázok:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
sk: Nový obrázok:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
sk: Nastaviť

en: Insufficient color depth for this filter
sk: Nedostatočná farebná hĺbka pre tento filter

en: [ zoom x%1 ]
sk: [ priblíženie x%1 ]

en: Show the geographic position of this image on a map
sk: Zobraziť geografickú polohu tohto obrázku na mape

en: Error playing media
sk: Chyba prehrania média

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
sk: Nastaviť ako prvý obrázok v zásobníku

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
sk: Rotácia

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
sk: Otočiť po smere hodinových ručičiek

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
sk: Prevrátiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
sk: Otočiť proti smeru hodinových ručičiek

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
sk: Preskočiť

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
sk: Prvý

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
sk: Posledný

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
sk: Ukázať ďalšie

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
sk: Skočiť 10 dopredu

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
sk: Skočiť 100 dopredu

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
sk: Skočiť 1000 dopredu

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
sk: Ukázať predošlé

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
sk: Skočiť 10 dozadu

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
sk: Skočiť 100 dozadu

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
sk: Skočiť 1000 dozadu

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
sk: Odstrániť obrázok

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
sk: Odstrániť obrázok zo zoznamu zobrazenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
sk: Priblížiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
sk: Plný pohľad

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
sk: Pohľad pixel pre pixel

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
sk: Prepnúť na celú obrazovku

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
sk: Prezentácia

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
sk: Spustiť prezentáciu

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
sk: Spustiť rýchlejšie

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
sk: Spustiť pomalšie

en: File not available
sk: Súbor nedostupný

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
sk: Prehrať

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
sk: Pozastaviť

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
sk: Zastaviť prezentáciu

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
sk: Posunúť

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
sk: 10 minút dozadu

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
sk: 1 minútu dozadu

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
sk: 10 sekúnd dozadu

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
sk: 1 sekundu dozadu

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
sk: 100 milisekúnd dozadu

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
sk: 100 milisekúnd dopredu

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
sk: 1 sekundu dopredu

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
sk: 10 sekúnd dopredu

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
sk: 1 minútu dopredu

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
sk: 10 minút dopredu

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
sk: Použiť aktuálny rámec v zobrazení náhľadu

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
sk: Reštart

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
sk: Filtre

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
sk: Odstrániť všetky filtre

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
sk: Použiť filter šedej škály

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
sk: Použiť filter roztiahnutia kontrastu

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
sk: Použiť filter úpravy histogramu

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
sk: Použiť monochromatický filter

en: Show...
sk: Zobraziť...

en: Show
sk: Zobraziť

en: Show Info Box
sk: Zobraziť infobox

en: Show Label
sk: Zobraziť popisok

en: Show Description
sk: Zobraziť popis

en: Show Date
sk: Zobraziť dátum

en: Show Time
sk: Zobraziť čas

en: Show Filename
sk: Zobraziť názov súboru

en: Show Exif
sk: Zobraziť Exif

en: Show Image Size
sk: Zobraziť veľkosť obrázka

en: Show Rating
sk: Zobraziť hodnotenie
