kphotoalbum - en to sl translation catalogue (1033 entries)

en: Tag is already used for another area
sl: Značka se že uporablja za drugo področje

en: tomorrow
sl: jutri

en: today
sl: danes

en: yesterday
sl: včeraj

en: Description
sl: Opis

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
sl: (Na posameznih slikah imate različne opise, nastavitev besedila jih bo vse preglasila)

en: Label and Dates
sl: Oznaka in datumi

en: Image Preview
sl: Predogled slike

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
sl: <para>Opisno besedilo slike.</para><para>Če v razdelku Nastavitve omogočen opis <emphasis>Uporabi opis Exif</emphasis> pod <interface>Prilagodi KPhotoAlbum...|Splošno</interface>, se opis, ki je vdelan v sliko med podatke Exif, uvozi v to polje, če je na voljo.</para>

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Map
sl: Zemljevid

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
sl: Gradnik zemljevida omogoča ogled lokacije slik, če so koordinate GPS shranjene v podatkih Exif.

en: Revert This Item
sl: Povrni ta element

en: Clear Form
sl: Počisti obrazec

en: Options...
sl: Možnosti ...

en: &Done
sl: &Končano

en: Continue &Later
sl: Nadaljuj &pozneje

[ctx: @action:button]
en: &Search
sl: Po&išči

en: Label:
sl: Oznaka:

en: Label
sl: Oznaka

en: Date:
sl: Datum:

en: Time:
sl: Čas:

en: Use Fuzzy Date
sl: Uporabi nejasen datum

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
sl: <para>V KPhotoAlbumu imajo slike lahko natančen datum in čas ali <emphasis>nejasen</emphasis> datum, ki se je zgodil kadarkoli v določenem časovnem intervalu. Slike, ki jih proizvajajo digitalni fotoaparati, imajo običajno točen datum.</para><para> Če ne veste natančno, kdaj je bila fotografija posneta (npr. če fotografija izvira iz analogne kamere), morate nastaviti <interface>Uporabi nejasen datum</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
sl: Najmanj mega slik. točk:

en: Maximum megapixels:
sl: Največ mega slik. točk:

en: Rating:
sl: Ocena:

en: Rating search mode:
sl: Način iskanja ocen:

en: File Name Pattern:
sl: Vzorec imena datoteke:

en: File Name Pattern
sl: Vzorec imena datoteke

en: Search only for RAW files
sl: Išči samo datoteke RAW

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
sl: Opombe (%1/%2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
sl: Poišči

en: Done
sl: Končano

[ctx: @title:window]
en: Annotations
sl: Opombe

en: Configure Window Layout...
sl: Prilagodi postavitev okna ...

en: Save Current Window Setup
sl: Shrani trenutno nastavitev okna

en: Reset layout
sl: Ponastavi postavitev

en: Sort Alphabetically (Tree)
sl: Razvrsti po abecedi (drevo)

en: Sort Alphabetically (Flat)
sl: Razvrsti po abecedi (plosko)

en: Sort by Date
sl: Razvrsti po datumu

en: Match Tags from the First Character
sl: Ujemanje značk od prvega znaka

en: Match Tags from Word Boundaries
sl: Ujemanje značk iz mej besed

en: Match Tags Anywhere
sl: Ujemanje značk kjerkoli

en: Show Only Selected Ctrl+S
sl: Pokaži samo izbrano Ctrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
sl: <p>Postavitve okna ni bilo mogoče shraniti.</p>Datoteke %1 ni mogoče odpreti zaradi te napake: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
sl: <p>Postavitve okna ni bilo mogoče shraniti.</p>Datoteke %1 ni mogoče zapisati zaradi te napake: %2

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
sl: <p>Nekatere spremembe so narejene v opombah. Ali res želite preklicati vse nedavne spremembe za vsako prizadeto datoteko?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
sl: Naj zavržem spremembe?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
sl: <p>Pravkar ste odprli pogovorno okno naprednega iskanja; da bi ga čim bolj izkoristili, predlagamo, da preberete razdelek v priročniku o <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">naprednem iskanju</a>.</p><p>To pogovorno okno se uporablja tudi za vnos informacij o slikah; dodatne nasvete za njegovo uporabo lahko najdete v sestavku o <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">vnašanju</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
sl: <p>Pravkar ste odprli eno najpomembnejših oken v KPhotoAlbum; vsebuje veliko funkcionalnosti, optimiziranih za hitro uporabo.</p><p>Priporočljivo je, da si vzamete nekaj minut, da preberete <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">dokumentacijo za to pogovorno okno</a></p>

en: Sort Most Recently Used
sl: Razvrsti nazadnje uporabljeno

en: Toggle Sorting
sl: Preklopi razvrščanje

en: Toggle Showing Selected Items Only
sl: Preklopi prikaz samo izbranih elementov

en: Annotate Next
sl: Označi naslednjo

en: Annotate Previous
sl: Označi prejšnjo

en: OK dialog
sl: Pogovorno okno V redu

en: Copy tags from previous image
sl: Kopiraj značke iz prejšnje slike

en: Rotate counterclockwise
sl: Zavrti v nasprotni smeri urinega kazalca

en: Rotate clockwise
sl: Zavrti v smeri urinega kazalca

en: Toggle fullscreen preview
sl: Preklopi celozaslonski predogled

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
sl: <p><b>Ni mogoče povezati značke »%2«</b></p><p>Kategoriji »%1«, kateri značka »%2« pripada, ni mogoče določiti položaja.</p><p>Če želite uporabiti to značko, jo spremenite v pogovornem oknu z nastavitvami. Če te značke ne želite več v zbirki podatkov za prepoznavanje, jo lahko izbrišete v nastavitvah.</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
sl: <p><b>Ni mogoče povezati značke »%2«</b></p><p>Kategorija »%1«, v katero sodi značka »%2«, ne obstaja.</p><p>Če želite uporabiti to značko, dodajte to kategorijo in jo označite kot položajno. Če te značke ne želite več v zbirki podatkov za prepoznavanje, jo lahko izbrišete v pogovornem oknu z nastavitvami.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
sl: Označi prejšnjo sliko (PgUp)

en: Annotate next image (Page Down)
sl: Označi naslednjo sliko (PgDown)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
sl: <para>Nastavite iste značke na tej sliki kot na prejšnji. Datum slike, oznaka, ocena in opis ostanejo nespremenjeni.</para>

en: Category for new areas:
sl: Kategorija za nova področja:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
sl: Skrij ali prikaži območja na sliki

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
sl: Če omogočite <emphasis>položajne značke</emphasis> za vsaj eno kategorijo v <interface>Nastavitve|Prilagodi KPhotoAlbum ...|Kategorije</interface>, lahko povežete določena območja slik z značkami.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
sl: Območja na sliki so lahko prikazana le v načinu za označevanje posamezne slike.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
sl: Preklopi celozaslonski predogled

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
sl: Zavrti v nasprotni smeri urinega kazalca

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
sl: Zavrti v smeri urinega kazalca

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
sl: Kopiraj značke iz predhodno označene slike

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
sl: Izbriši sliko

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
sl: Vnesi značko ...

en: or
sl: ali

en: and
sl: in

en: Sort by date
sl: Razvrsti po datumu

en: Show only selected Ctrl+S
sl: Pokaži samo izbrano Ctrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
sl: Značka, ki ste jo vnesli, je značka, ki je samodejno nastavljena za novo najdene, neoznačene slike (prim. <interface>nastavitve| Prilagodi KPhotoAlbum ...| Kategorije| Neoznačene slike</interface>). Ne bo prikazana tukaj, dokler je izbrana v ta namen.

en: No Item Selected
sl: Noben element ni izbran

en: Delete
sl: Izbriši

en: Rename...
sl: Preimenuj ...

en: <b>Tag Groups</b>
sl: <b>Skupine značk</b>

en: Tag groups
sl: Skupine značk

en: Add this tag to a new tag group...
sl: Dodaj to značko v novo skupino značk ...

en: Make this tag a tag group and add a tag...
sl: Naredi to značko skupino značk in dodaj značko ...

en: Remove from tag group %1
sl: Odstrani iz skupine značk %1

en: <b>Sorting</b>
sl: <b>Razvrščanje</b>

en: Usage
sl: Raba

en: Alphabetical (Flat)
sl: Po abecedi (plosko)

en: Alphabetical (Tree)
sl: Po abecedi (drevo)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
sl: <p>Ali res želite izbrisati »%1«?<br/>Brisanje elementa bo odstranilo vse informacije o njem iz vseh slik, ki vsebujejo element.</p>

en: Really Delete %1?
sl: Ali res želite izbrisati %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
sl: Preimenuj element

en: Enter new name:
sl: Vnesite novo ime:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
sl: <p>Ali res želite preimenovati »%1« v »%2«?<br/>S tem boste preimenovali »%3« na vsaki sliki, ki jo vsebuje.</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
sl: Naj preimenujem %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
sl: Preimenuj

en: New tag group
sl: Nova skupina značk

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
sl: Ime za novo skupino značk, kateri bo dodana značka:

en: Add a tag
sl: Dodaj značko

en: Name for the tag to be added to this tag group:
sl: Ime za značko, ki jo želite dodati tej skupini značk:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
sl: Odstrani območje

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
sl: <p>%1 je že označen na drugem področju na tej sliki.</p><p>Če nadaljujete, bo prejšnja značka odstranjena ...</p>

en: Replace existing area?
sl: Ali želite zamenjati obstoječe območje?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
sl: Odstrani značko %1 (%2)

en: Associate with
sl: Poveži z

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
sl: Poveži z

en: Extracting Thumbnail
sl: Izvlečenje sličic

en: Extract Video Thumbnail
sl: Izvleci video-sličico

en: Read Video Length
sl: Preberi dolžino videoposnetka

en: Search for videos without length information
sl: Iskanje videoposnetkov brez informacij o dolžini

en: Searching for videos without video thumbnails
sl: Iskanje videoposnetkov brez oglednih sličic videoposnetkov

en: Not Started
sl: Ni začeto

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
sl: Pretečeni čas

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
sl: Ogledovalnik opravil v ozadju

en: Pause
sl: Premor

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
sl: <p>Dejavna opravila: %1<br/>Opravila v čakalni vrsti: %2<hr/><br/>Barvne kode:<ul><li><b>utripajoča zelena</b>: dejavna opravila v ozadju;</li><li><b>siva</b>: ni dejavnih opravil;</li><li><b>enolična rumena</b>: vrsta opravil je na čakanju;</li><li><b>utripajoča rumena</b>: čakalna vrsta opravil je na čakanju za opravila v ozadju, saj izvaja opravilo v ospredju (kot je izvlek ogledne sličice za videodatoteko, ki je trenutno prikazana v pregledovalniku oglednih slik)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
sl: Brez

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
sl: Nič drugega

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
sl[0]: %1 slika
sl[1]: %1 sliki
sl[2]: %1 slike
sl[3]: %1 slik

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
sl[0]: %1 videoposnetek
sl[1]: %1 videoposnetka
sl[2]: %1 videoposnetki
sl[3]: %1 videoposnetkov

en: Images
sl: Slike

en: Videos
sl: Videoposnetki

en: Start Date
sl: Začetni datum

en: End Date
sl: Končni datum

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
sl: Vse

en: Geo Position
sl: Geografski položaj

en: Exif Info
sl: Podatki Exif

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
sl: Poišči

en: Untagged Images
sl: Neoznačene slike

en: Show Thumbnails
sl: Pokaži ogledne sličice

en: Search did not match any images or videos.
sl: Iskanje ni našlo zadetkov med slikami ali videoposnetki.

en: Empty Search Result
sl: Izprazni rezultat iskanja

en: Exif Search
sl: Iskanje Exif

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
sl: išči

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
sl: <p>Še niste prilagodili, katero značko želite uporabiti za označbo neoznačenih slik.</p><p>Sledite tem korakom, da to storite:<ul><li>V menijski vrstici izberite <b>Nastavitve</b></li><li>Od tam izberite <b>Prilagodi KPhotoAlbum</b></li><li>Zdaj izberite ikono <b>Kategorije</b></li><li>Zdaj prilagodite razdelek <b>Neoznačene slike</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
sl: Funkcija ni prilagojena

en: "%1" and "%2"
sl: »%1« in »%2«

en: "%1"
sl: »%1«

en: , "%1"
sl: , »%1«

en:  and "%1"
sl:  in »%1«

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
sl[0]: <p>Pravkar ste vlekli element na drugega. S tem boste ciljni element naredili za skupino oznak in povlekli element opredelili kot člana te skupine. Skupine oznak se lahko uporabijo za denotacijo dejstev, kot je »Las Vegas je v ZDA«. V tem primeru bi Las Vegas povlekli v ZDA. Ko nastavite skupine oznak, lahko na primer vidite vse slike iz ZDA tako, da preprosto izberete ta element v brskalniku.</p><p>Ali ste res nameravali narediti »%3« skupino oznak in dodati »%2« kot člana?</p>
sl[1]: <p>Pravkar ste vlekli več elementov na drugega. S tem boste ciljni element naredili za skupino oznak in povlekla elementa opredelili kot člana te skupine. Skupine oznak se lahko uporabijo za denotacijo dejstev, kot je »Las Vegas je v ZDA«. V tem primeru bi Las Vegas povlekli v ZDA. Ko nastavite skupine oznak, lahko na primer vidite vse slike iz ZDA tako, da preprosto izberete ta element v brskalniku.</p><p>Ali ste res nameravali narediti »%3« skupino oznak in dodati »%2« kot člana?</p>
sl[2]: <p>Pravkar ste vlekli več elementov na drugega. S tem boste ciljni element naredili za skupino oznak in povlekle elemente opredelili kot člane te skupine. Skupine oznak se lahko uporabijo za denotacijo dejstev, kot je »Las Vegas je v ZDA«. V tem primeru bi Las Vegas povlekli v ZDA. Ko nastavite skupine oznak, lahko na primer vidite vse slike iz ZDA tako, da preprosto izberete ta element v brskalniku.</p><p>Ali ste res nameravali narediti »%3« skupino oznak in dodati »%2« kot člane?</p>
sl[3]: <p>Pravkar ste vlekli več elementov na drugega. S tem boste ciljni element naredili za skupino oznak in povlekle elemente opredelili kot člane te skupine. Skupine oznak se lahko uporabijo za denotacijo dejstev, kot je »Las Vegas je v ZDA«. V tem primeru bi Las Vegas povlekli v ZDA. Ko nastavite skupine oznak, lahko na primer vidite vse slike iz ZDA tako, da preprosto izberete ta element v brskalniku.</p><p>Ali ste res nameravali narediti »%3« skupino oznak in dodati »%2« kot člane?</p>

en: Move Items
sl: Premakni elemente

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
sl: Datumska vrstica

en: Scroll right
sl: Pomakni desno

en: Scroll left
sl: Pomakni levo

en: Zoom in
sl: Približaj

en: Zoom out
sl: Oddalji

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
sl: Počisti izbor datuma

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
sl: <title>Vrstica z datumi</title><para><list><item>Pomaknite se s smernimi tipkami, drsnikom ali srednjim gumbom miške.</item><item>Povečajte z gumbi +/- ali s krmilko + pomikom koleščka.</item><item>Omejite pogled na izbor datumskega obsega: kliknite/povlecite pod časovnico.</item><item>Skočite na datum s klikom v vrstico histograma.</item></list></para>

en: Show Ranges
sl: Pokaži obsege

en: Show Resolution Indicator
sl: Pokaži kazalnik ločljivosti

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
sl[0]: %1 natanko
sl[1]: %1 natanko
sl[2]: %1 natanko
sl[3]: %1 natanko

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
sl[0]:  + %1 v obseg
sl[1]:  + %1 v obseg
sl[2]:  + %1 v obseg
sl[3]:  + %1 v obseg

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
sl[0]:  = %1 skupaj
sl[1]:  = %1 skupaj
sl[2]:  = %1 skupaj
sl[3]:  = %1 skupaj

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
sl[0]: %1 slika/videoposnetek
sl[1]: %1 sliki/videoposnetka
sl[2]: %1 slike/videoposnetki
sl[3]: %1 slik/videoposnetkov

en: 1 Year
sl: 1 leto

en: 1 Month
sl: 1 mesec

en: 1 Week
sl: 1 teden

en: 1 Day
sl: 1 dan

en: 2 Hours
sl: 2 uri

en: 10 Minutes
sl: 10 minut

en: 1 Minute
sl: 1 minuta

en: 10 Seconds
sl: 10 sekund

en: Unable to create folder '%1'.
sl: Ni mogoče ustvariti mape '%1'.

en: Unable to Create Folder
sl: Ni mogoče ustvariti mape

en: Error when saving image '%1'.
sl: Napaka pri shranjevanju slike »%1«.

en: Error Saving Image
sl: Napaka pri shranjevanju slike

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
sl: jan.

[ctx: Abbreviated month name]
en: feb
sl: feb.

[ctx: Abbreviated month name]
en: mar
sl: mar.

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
sl: apr.

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
sl: maj

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
sl: jun.

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
sl: jul.

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
sl: avg.

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
sl: sep.

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
sl: okt.

[ctx: Abbreviated month name]
en: nov
sl: nov.

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
sl: dec.

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
sl: Samodejno shranjena datoteka »%1« obstaja (velikost %3 KB) in je novejša od »%2«. Ali je treba uporabiti samodejno shranjeno datoteko?

en: Found Autosave File
sl: Najdena datoteka samodejnega shranjevanja

en: Loading information from images
sl: Nalaganje informacij iz slik

en: Media Type
sl: Vrsta medija

en: Image
sl: Slika

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
sl: KPhotoAlbum - potrebno je ročno popravilo (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
sl: <p><b>Nalaganje informacij iz novih datotek</b></p><p>Odvisno od števila slik lahko to traja nekaj časa.<br/>Ta zakasnitev se dogodi le takrat, ko so najdene nove slike.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
sl[0]: <p><b>Računanje kontrolne vsote za %1 datoteko</b></p>
sl[1]: <p><b>Računanje kontrolne vsote za %1 datoteki</b></p>
sl[2]: <p><b>Računanje kontrolne vsote za %1 datoteke</b></p>
sl[3]: <p><b>Računanje kontrolne vsote za %1 datotek</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
sl: <p>S shranjevanjem kontrolne vsote za vsako sliko lahko KPhotoAlbum poišče slike tudi takrat, ko ste jih premaknili na disku.</p>

en: Following files could not be read:
sl: Naslednjih datotek ni bilo mogoče prebrati:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
sl: Ni %1

en: not
sl: ne

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
sl: Ni drugega %1

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
sl: <p>Datoteka zbirke podatkov (index.xml) je iz novejše različice KPhotoAlbum!</p><p>Obstaja možnost, da boste lahko prebrali to datoteko, vendar bodo pri pisanju nazaj informacije, shranjene v novejšo različico, izgubljene</p>

en: index.xml version mismatch
sl: Neskladje različice index.xml

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
sl: Mapa

en: Tokens
sl: Žetoni

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
sl: <p>Vrstica %1, stolpec %2: podvojena kategorija »%3«</p><p>Izberite nadaljevanje z prezrtjem podvojene kategorije in poskusom samodejnega popravila ali pa izberite Prekliči za izhod.</p>

en: Error in database file
sl: Napaka v datoteki zbirke podatkov

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
sl: <p><b>Ta različica KPhotoAlbum ne prevaja več »standardnih« kategorij.</b></p><p>To lahko pomeni, da so – če uporabljate druge krajevne nastavitve, kot je angleščina – nekatere vaše kategorije zdaj prikazane v angleščini.</p><p>Kategorije lahko ročno preimenujete kadarkoli in nato shranite zbirko podatkov.</p><p>V nekaterih primerih boste morda dobili dve dodatni prazni kategoriji, »Folder« in »Media Type«. Lahko ju izbrišete.</p>

en: Changed standard category names
sl: Spremenjena imena standardnih kategorij

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
sl: <p>Vrstica %1, stolpec %2: podvojeni vnos za datoteko »%3« z drugačno vsoto MD5.</p><p>Potrebno je ročno popravilo!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
sl: <p>Vaše slike/videoposnetki niso razvrščeni, kar pomeni, da krmarjenje z datumsko vrstico ne bo delovalo optimalno.</p><p>V meniju <b>Vzdrževanje</b> lahko poiščete <b>Pokaži slike z nepopolnim datumom</b>, kar lahko uporabite za iskanje slik, katerim manjkajo podatki o datumu.</p><p>Nato lahko izberete slike, za katere imate razlog, da verjamete, da imajo pravilen datum bodisi v podatkih Exif bodisi v datoteki, in izvršite <b>Vzdrževanje -> Preberi podatke Exif</b> za ponovno branje informacij.</p><p>Na koncu, ko imajo vse slike nastavljene datume, lahko izvršite <b>Vzdrževanje -> Razvrsti vse po datumu in času</b>, da jih razvrstite v zbirki podatkov. </p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
sl: Slike/videoposnetki niso razvrščeni

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
sl: <p>Vse slike v zbirki podatkov nimajo informacij o velikosti slik; to je potrebno, da bi dobili najboljši rezultat v pogledu sličic. Če želite to popraviti, preprosto pojdite v meni <b>Vzdrževanje</b> in najprej izberite <b>Odstrani vse sličice</b>, zatem izberite <tt>Zgradi sličice</tt>.</p><p>Če tega ne storite, boste v pogledu sličic povzročili dodaten prostor okoli sličic, in to je tudi vse, zato to ni nujno.</p>

en: Not All Images Have Size Information
sl: Vse slike nimajo informacije o velikosti

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
sl: <p>V zbirki podatkov so bile najdene in popravljene nedoslednosti. Nekatere kategorije zdaj vsebujejo značke, ki so bile med popravilom združene.</p><p>Naslednje značke zahtevajo ročni pregled:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
sl: </p><p>Vse prizadete slike so bile označene tudi z značko <em>KPhotoAlbum - potrebno ročno popravilo</em>.</p>

en: Database repair required
sl: Potrebno je popravilo zbirke podatkov

en: <p>KPhotoAlbum was unable to load a default setup, which indicates an installation error</p><p>If you have installed KPhotoAlbum yourself, then you must remember to set the environment variable <b>KDEDIRS</b>, to point to the topmost installation folder.</p><p>If you for example ran cmake with <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, then you must use the following environment variable setup (this example is for Bash and compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>In case you already have KDEDIRS set, simply append the string as if you where setting the <b>PATH</b> environment variable</p>
sl: <p>KPhotoAlbum ni mogel naložiti privzetih nastavitev, kar kaže na napako pri namestitvi</p><p>Če ste sami namestili KPhotoAlbum, potem ne smete pozabiti nastaviti spremenljivko okolja <b>KDEDIRS</b>, da kaže na vrh namestitvene mape.</p><p>Če ste npr. zagnali cmake z <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, potem morate uporabiti naslednjo nastavitev spremenljivke okolja (ta primer je za Bash in združljive lupine):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>Če že imate nastavljeno KDEDIRS, preprosto pripnite niz, kot da nastavljate okoljsko spremenljivko <b>PATH</b></p>

en: No default setup file found
sl: Privzeta namestitvena datoteka ni bila najdena

en: People
sl: Ljudje

en: Places
sl: Mesta

note: i18n("Events"))
en: Events
sl: Dogodki

note: i18n("untagged"))
en: untagged
sl: neoznačeno

en: Error Running Demo
sl: Napaka pri izvajanju dema

en: Unable to open '%1' for reading
sl: Za branje ni mogoče odpreti »%1«

en: line %1 column %2 in file %3: %4
sl: vrstica %1 stolpec %2 v datoteki %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
sl: Obnovitev varnostne kopije ni uspela: %1

en: Error in file %1: No elements found
sl: Napaka v datoteki %1: elementi niso najdeni

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
sl: Napaka v datoteki %1: »KPhotoAlbum« pričakovan kot zgornji element, vendar najdeno »%2«

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
sl: <p>Podatkovne zbirke slik ni bilo mogoče shraniti v XML.</p>Datoteke %1 ni mogoče odpreti zaradi naslednje napake: %2

en: Error while saving...
sl: Napaka pri shranjevanju ...

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
sl: <p>Odstranitev stare različice zbirke podatkov slik ni uspela.</p><p>Poskusite znova ali ročno zamenjajte datoteko %1 z datoteko %2!</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
sl: <p>Premik začasne datoteke XML na trajno mesto ni bil mogoč.</p><p>Poskusite znova ali preimenujte datoteko %1 v %2 ročno!</p>

en: Error creating zip file %1
sl: Napaka pri ustvarjanju datoteke zip %1

en: Error Making Numbered Backup
sl: Napaka pri izdelavi oštevilčene varnostne kopije

en: Error writing file %1 to zip file %2
sl: Napaka pri zapisovanju datoteke %1 v datoteko zip %2

en: Error reading next element
sl: Napaka pri branju naslednjega elementa

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
sl: Pričakovano branje začetnega ali zaključnega elementa, vendar prebrano %1

en: Expected to read %1, but read %2
sl: Pričakovano branje %1, vendar prebrano %2

en: Expected to read an end element but read %1
sl: Pričakovano branje končnega elementa, vendar prebrano %1

en: Expected to read start element '%1'
sl: Pričakovano branje začetnega elementa »%1«

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
sl: <p>Prišlo je do napake v vrstici %1, stolpcu %2: <nl/> <message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
sl: <p>Dodatne informacije o napaki: <nl/> <message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
sl: <p>Pot zbirke podatkov: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
sl: Napaka pri branju datoteke zbirke podatkov

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
sl: Informacije Exif in metapodatki datotek

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
sl: Oznake filtra ...

en: IPTC character set:
sl: Nabor znakov IPTC:

en: Exif info
sl: Informacije Exif

en: File metadata
sl: Metapodatki datoteke

en: Absolute path:
sl: Absolutna pot:

en: MIME type:
sl: Vrsta MIME:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Changed:
sl: Spremenjeno:

en: Owner:
sl: Lastnik:

en: Group:
sl: Skupina:

en: Permissions:
sl: Dovoljenja:

en: Open folder with a file manager
sl: Odpri mapo z upraviteljem datotek

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
sl: Preberi podatke Exif iz datotek

en: Update Exif search database
sl: Posodobi zbirko podatkov za iskanje Exif

en: Update image date
sl: Posodobi datum slike

en: Use modification date if Exif not found
sl: Uporabi datum spremembe, če Exif ni mogoče najti

en: Update image orientation from Exif information
sl: Posodobi usmerjenost slike iz podatkov Exif

en: Update image description from Exif information
sl: Posodobi opis slike iz podatkov Exif

en: Affected Files
sl: Prizadete datoteke

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
sl: <p>Zavedajte se, da lahko nastavitev podatkov Exif lahko <b>prepiše</b> podatke, ki ste jih predhodno vnesli ročno z uporabo pogovornega okna za prilagoditev slike.</p>

en: Override image dates
sl: Preglasi datume slik

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
sl: Iskanje Exif

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Aperture (F Number)
sl: Zaslonka (številka F)

en: Focal Length
sl: Goriščna razdalja

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
sl: do

en: Camera
sl: Fotoaparat

en: Lens
sl: Objektiv

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Iso setting
sl: Nastavitev iso

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
sl: s

en: 1 second
sl: 1 sekunda

en: Exposure time
sl: Čas osvetlitve

en: Exposure Program
sl: Program osvetlitve

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Metering Mode
sl: Način merjenja

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Sharpness
sl: Ostrina

en: Saturation
sl: Nasičenost

en: No cameras found in the database
sl: V zbirki podatkov ni fotoaparatov

en: No lenses found in the database
sl: V zbirki podatkov ni objektivov

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
sl: Vse slike v zbirki podatkov nimajo podatkov o objektivu. <note>Ponovno ustvarite zbirko podatkov za iskanje Exif, da zagotovite podatke o objektivu za vse slike.</note>

en: <p>No file name given!</p>
sl: <p>Ime datoteke ni podano!</p>

en: Generating images for HTML page
sl: Ustvarjanje slik za stran HTML

en: Error copying %1 to %2
sl: Napaka pri kopiranju %1 v %2

en: <a href="%1">prev</a>
sl: <a href="%1">nazaj</a>

en: prev
sl: nazaj

en: <a href="index-%1.html">index</a>
sl: <a href="index-%1.html">kazalo</a>

en: <a href="%1">next</a>
sl: <a href="%1">naprej</a>

en: next
sl: naprej

en: Could not create file '%1'.
sl: Datoteke »%1« ni bilo mogoče ustvariti.

en: Could Not Create File
sl: Ni bilo mogoče ustvariti datoteke

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
sl: <p>%1 ni mogoče kopirati v %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
sl: Slike »%1« ni mogoče zapisati.

en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
sl: Izvoz v HTML

en: Content
sl: Vsebina

en: Page title:
sl: Naslov strani:

en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Description:
sl: Opis:

en: Create .kim export file
sl: Ustvari izvozno datoteko .kim

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
sl: Vdelani filmi na straneh

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
sl: Uporaba video oznake HTML5

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
sl: <p>Ta izbira bo ustvarila videodatoteke, primerne za prikaz na spletu. avconv in ffmpeg2theora sta potrebna za ustvarjanje videodatotek.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
sl: Tvori videodatoteke HTML5 (mp4 in ogg)

en: What to Include
sl: Kaj vključiti

en: Layout
sl: Postavitev

en: Thumbnail size:
sl: Velikost sličice:

en: Number of columns:
sl: Število stolpcev:

en: Theme:
sl: Tema:

en: Theme Description
sl: Opis teme

en: Image Sizes
sl: Velikosti slik

en: Full size
sl: Polna velikost

en: Destination
sl: Cilj

en: Base folder:
sl: Osnovna mapa:

en: Gallery folder:
sl: Mapa galerije:

en: Output folder:
sl: Izhodna mapa:

en: URL for final destination of .kim file:
sl: URL za končni cilj datoteke .kim:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
sl: <p>Če galerijo premaknete na oddaljeno mesto, nastavite to na ciljni URL.</p><p>To vpliva samo na ustvarjeno datoteko <filename>.kim</filename>.</p>

en: Open gallery in browser:
sl: Odpri galerijo v brskalniku:

en: You must select at least one resolution.
sl: Izbrati morate vsaj eno ločljivost.

en: Select base folder...
sl: Izberite osnovno mapo ...

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
sl: <p>Niste določili osnovne mape. To je vrhnja mapa za vaše slike. Vsako ustvarjena zbirka bo vsebovana v tej mapi in ločenih podmapah.</p>

en: No Base Folder Specified
sl: Ni določene osnovne mape

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
sl: <p>Niste določili izhodne mape. To je mapa, ki vsebuje dejanske slike. Mapa bo podmapa osnovne mape določene zgoraj.</p>

en: No Output Folder Specified
sl: Ni določene izhodne mape

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
sl: <p>Napaka med branjem podatkov o %1. To je najverjetneje zato, ker mapa ne obstaja.</p><p>Sporočilo o napaki je bilo: %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
sl: <p>%1 ne obstaja, ni mapa ali vanj ni mogoče pisati.</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
sl: <p>Izhodna mapa %1 že obstaja. Običajno to pomeni, da morate določiti novo mapo.</p><p>Ali je %2 potrebno najprej izbrisati?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
sl: Mapa obstaja

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
sl: Ni mogoče najti nobene teme - to je zelo verjetno napaka pri namestitvi

en: More than one theme is set as default, using theme %1
sl: Več kot ena tema je nastavljena kot privzeta, uporabljena je tema %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
sl: , avtor

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
sl: <p>Mapa galerije ne more biti prazna.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
sl: <p>Izhodna mapa že obstaja.</p>

en: Failed to start
sl: Zagon ni uspel

en: Crashed
sl: Sesutje

en: Timedout
sl: Čas je pretekel

en: Read error
sl: Napaka pri branju

en: Write error
sl: Napaka pri pisanju

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
sl: <p>Napaka pri pridobivanju video oglednih sličic.<br/>Napaka je bila: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
sl: Iz nekaterih datotek ni mogoče izvleči video sličice. Ali je datoteka na nek način poškodovana ali pa je videoposnetek ultra kratek. Za vašo rabo je bil žeton »%1« nastavljen na te videoposnetke.
    
    (Morda boste morali počakati, da video-ekstrakcija, ki je prikazana v vrstici stanja, neha utripati, da vidite vse prizadete videoposnetke.)

en: Building all thumbnails may take a long time.
sl: Gradnja vseh oglednih sličic lahko traja dolgo.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
sl: Ali želite ponovno izdelati vse svoje ogledne sličice?

en: Building thumbnails
sl: Gradnja sličic

en: Save an export file
sl: Shrani izvozno datoteko

en: KPhotoAlbum import files
sl: Uvozne datoteke KPhotoAlbum

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
sl: Izvozi prilagoditev / kopiranje slik

en: How to Handle Images
sl: Kako ravnati s slikami

en: Include in .kim file
sl: Vključi v datoteko .kim

en: Do not copy files, only generate .kim file
sl: Ne kopiraj datotek, ustvari le datoteko .kim

en: Automatically copy next to .kim file
sl: Samodejno kopiraj zraven datoteke .kim

en: Hard link next to .kim file
sl: Trdna povezava ob datoteki .kim

en: Symbolic link next to .kim file
sl: Simbolična povezava ob datoteki .kim

en: Compress export file
sl: Stisni izvozno datoteko

en: Generate thumbnails
sl: Tvori ogledne sličice

en: Limit maximum image dimensions to:
sl: Omeji največje mere slik na:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
sl: <p>Če so slike shranjene v obliki datoteke, ki ni stisnjena, lahko to preverite; sicer to samo porablja čas med uvoznimi in izvoznimi operacijami.</p><p>Z drugimi besedami, tega ne potrdite, če so vaše slike shranjene v jpg, png ali gif; vendar potrdite, če so slike shranjene v zapisu tiff.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
sl: <p>Tvori ogledne sličice</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
sl: <p>S to možnostjo lahko omejite največje mere (širino in višino) slik. S tem bo izvožena datoteka manjša, seveda pa bo tudi slabše kakovosti, če bo kdo želel videti izvožene slike v večjih merah.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
sl: <p>Pri izvozu slik imejte v mislih, da obstajata dve stvari, ki jih bo oseba, ki ponovno uvaža te slike, potrebovala:<br/>1) metapodatke (vsebina slike, datum itn.);<br/>2) slike same.</p><p>Slike same se lahko postavijo zraven datoteke .kim ali pa kopirajo v datoteko .kim. Kopiranje slik v datoteko .kim dobro deluje za prejemnika, ki želi vse ali večino teh slik, npr. pri pošiljanju celotne skupine slik po e-pošti. Ko pa slike postavite v splet, jih bo veliko ljudi videlo, najverjetneje pa jih bo preneslo le nekaj. V takem primeru je bolje ločiti slike in datoteko .kim, tako da jih postavite enoo ob drugo, tako da lahko uporabnik dostopa do slik, ki si jih želi.</p>

en: Error creating zip file
sl: Napaka pri ustvarjanju datoteke zip

en: &Cancel
sl: Pre&kliči

en: Creating index file
sl: Ustvarjanje indeksne datoteke

en: Creating thumbnails
sl: Ustvarjanje oglednih sličic

en: Copying image files
sl: Kopiranje slikovnih datotek

en: Error writing file %1
sl: Napaka pri zapisovanju datoteke %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
sl: <p>Drugi uporabniki KPhotoAlbum lahko zdaj naložijo uvozno datoteko v svojo zbirko podatkov z izbiro  <b>Uvozi</b> v meniju Datoteka.</p><p>Če jo najdejo na spletnem mestu in je spletni strežnik pravilno nastavljen, je vse, kar potrebujejo, da jo preprosto kliknejo znotraj konquerorja. Če želite to omogočiti, je treba vaš spletni strežnik prilagoditi za KPhotoAlbum. To storite tako, da dodate naslednjo ali podobno vrstico <b>v /etc/httpd/mime.types</b>:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>Tako bo vaš spletni strežnik povedal konquerorju, da je to datoteka KPhotoAlbum, ko kliknete na povezavo, sicer bo spletni strežnik povedal konquerorju, da gre za navadno besedilno datoteko.</p>

en: How to Use the Export File
sl: Kako uporabiti izvozno datoteko

en: KPhotoAlbum Export Files
sl: Datoteke za izvoz KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
sl: <p>Datoteka XML ni navedla vira slik, to je močno znamenje, da je datoteka poškodovana</p>

en: <h1><font size="+2">Welcome to KPhotoAlbum Import</font></h1>This wizard will take you through the steps of an import operation. The steps are: <ol><li>First you must select which images you want to import from the export file. You do so by selecting the checkbox next to the image.</li><li>Next you must tell KPhotoAlbum in which folder to put the images. This folder must of course be contained by the base folder KPhotoAlbum uses for images. KPhotoAlbum will take care to avoid name clashes</li><li>The next step is to specify which categories you want to import (People, Places, ... ) and also tell KPhotoAlbum how to match the categories from the file to your categories. Imagine you load from a file, where a category is called <b>Blomst</b> (which is the Danish word for flower), then you would likely want to match this with your category, which might be called <b>Blume</b> (which is the German word for flower) - of course given you are German.</li><li>The final steps, is matching the individual tokens from the categories. I may call myself <b>Jesper</b> in my image database, while you want to call me by my full name, namely <b>Jesper K. Pedersen</b>. In this step non matches will be highlighted in red, so you can see which tokens was not found in your database, or which tokens was only a partial match.</li></ol>
sl: <h1><font size="+2">Dobrodošli v uvoz KPhotoAlbuma</font></h1>Ta čarovnik vas bo peljal skozi korake operacije uvoza. Koraki so: <ol><li>Najprej morate izbrati slike, ki jih želite uvoziti iz izvozne datoteke. To storite tako, da potrdite polje ob sliki.</li><li>Nato morate povedati KPhotoAlbumu, v kateri imenik naj postavi slike. Ta imenik mora biti seveda pod korenskim imenikom, ki ga KPhotoAlbum uporablja za slike. KPhotoAlbum poskrbi, da se izognete sporov z imeni.</li><li>Naslednji korak je določitev kategorij, ki jih želite uvoziti (ljudje, kraji, ... ), in navodil za KPhotoAlbum, kako naj se kategorije iz datotek ujemajo s kategorijami programa. Predstavljajte si, da nalagate iz datoteke, kjer je kategorija poimenovana <b>Blomst</b> (kar je danska beseda za cvet), potem bi verjetno želeli, da se to ujema z vašo kategorijo, ki bi se lahko <b>imenovala Cvet</b> - seveda glede na to, da uporabljate program v slovenščini.</li><li>Končni koraki je ujemanje posameznih žetonov iz kategorij. Lahko se imenujem <b>Jesper</b> v zbirki podatkov slik, medtem ko me želite klicati s polnim imenom, in sicer <b>Jesper K. Pedersen.</b> V tem koraku bodo neujemanja označena z rdečo, tako da lahko vidite, kateri žetoni niso bili najdeni v vaši zbirki podatkov ali kateri žetoni predstavljajo le delna ujemanja.</li></ol>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
sl: Uvod

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Deselect All
sl: Počisti izbor vseh

en: Select Which Images to Import
sl: Izberite slike, ki jih želite uvoziti

en: Destination of images:
sl: Cilj slik:

en: Destination of Images
sl: Cilj slik

en: The folder must be a subfolder of %1
sl: Mapa mora biti podmapa %1

en: This folder is reserved for category images.
sl: Ta mapa je rezervirana za slike kategorij.

en: Match Categories
sl: Ujemanje kategorij

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
sl: Mapa %1 ne obstaja. Bi ga moral ustvariti?

[ctx: @title]
en: Create folder?
sl: Naj ustvarim mapo?

[ctx: @action:button]
en: Create
sl: Ustvari

en: Error creating folder %1
sl: Napaka pri ustvarjanju mape %1

en: How to resolve clashes
sl: Kako razrešiti spore

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
sl: Kopiranje slik

en: Error when writing image %1
sl: Napaka pri zapisovanju slike %1

en: Updating Database
sl: Posodabljanje zbirke podatkov

en: Cannot copy from any of the following locations:
sl: Kopiranje ni mogoče s teh mest:

[ctx: @title]
en: Copy failed
sl: Kopiranje ni uspelo

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
sl: Nadaljuj brez spraševanja

en: Key in file
sl: Ključ v datoteki

en: Key in your database
sl: Ključ v vaši zbirki podatkov

en: Unable to open '%1' for reading.
sl: Za branje ni mogoče odpreti »%1«.

en: Error Importing Data
sl: Napaka pri uvozu podatkov

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
sl: Napaka pri branju vsebine mape datoteke %1; morda je datoteka pokvarjena.

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
sl: Napaka pri branju datoteke index.xml iz %1; verjetno je datoteka okvarjena.

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
sl: Element sličice v izvozni datoteki ni bila mapa, to pomeni, da je datoteka okvarjena.

en: No thumbnail existed in export file for %1
sl: V izvozni datoteki za %1 ni bilo ogledne sličice

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
sl: Izvozna datoteka ni vsebovala podmape slik, to pomeni, da je datoteka okvarjena

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
sl: Element slik v izvozni datoteki ni bila mapa, to pomeni, da je datoteka okvarjena

en: No image existed in export file for %1
sl: V izvozni datoteki za %1 ni bilo slike

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
sl[0]: %1 slika iz uvozne datoteke ima enako vsoto MD5 kot slika v zbirki podatkov, kako naj se to razreši?
sl[1]: %1 sliki iz uvozne datoteke ima enako vsoto MD5 kot slike v zbirki podatkov, kako naj se to razreši?
sl[2]: %1 slike iz uvozne datoteke ima enako vsoto MD5 kot slike v zbirki podatkov, kako naj se to razreši?
sl[3]: %1 slik iz uvozne datoteke ima enako vsoto MD5 kot slike v zbirki podatkov, kako naj se to razreši?

en: Use data from
    Import File
sl: Uporabi podatke iz
    Uvozi datoteko

en: Use data from
    Database
sl: Uporabi podatke iz
    zbirke podatkov

en: Merge data
sl: Spoji podatke

en: Date and Time
sl: Datum in čas

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
sl: Nasprotujoče se možnosti ukazne vrstice: %1 in %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
sl: Orodje oglednih sličic KPhotoAlbum

en: Tool for inspecting and editing the KPhotoAlbum thumbnail cache
sl: Orodje za pregled in urejanje predpomnilnika oglednih sličic KPhotoAlbum

en: Copyright (C) 2020-2023 The KPhotoAlbum Development Team
sl: Avtorske pravice (C) 2003-2023 Razvojna ekipa KPhotoAlbum

en: Development, Maintainer
sl: Razvojnik, vzdrževalec

en: Development, Optimization
sl: Razvojnik, optimizacija

en: Development, Releases, Website
sl: Razvoj, izdaje, spletna stran

en: Former Maintainer, Project Creator
sl: Nekdanji vzdrževalec, projektni ustvarjalec

en: Jan Kundr&aacute;t
sl: Jan Kundrát

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
sl: Mapa vsebuje mapo .thumbnail.

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
sl: Natisni podatke o predpomnilniku oglednih sličic.

[ctx: @info:shell]
en: Convert thumbnailindex to format suitable for KPhotoAlbum >= 4.3.
sl: Pretvorite thumbnailindex v format, primeren za KPhotoAlbum >= 4.3.

[ctx: @info:shell]
en: Check thumbnail cache for consistency of thumbnail dimensions.
sl: Preveri predpomnilnik oglednih sličic za doslednost dimenzij sličic.

[ctx: @info:shell]
en: Fix inconsistent thumbnails by removing them from the cache (requires --check-thumbnail-dimensions).
sl: Popravite nekonsistentne sličice tako, da jih odstranite iz predpomnilnika (zahteva --check-thumbnail-dimensions).

[ctx: @info:shell]
en: Remove unreferenced thumbnails from the thumbnail data files.
sl: Odstranite nereferencirane sličice iz podatkovnih datotek s sličicami.

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
sl: Bodi manj podroben.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
sl: Manjka argument!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
sl: %1 ni mapa!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail cache folder: %1
sl: Mapa predpomnilnika sličic: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
sl: Različica datoteke indeksa sličic: %1

[ctx: @info:shell]
en: Maximum supported thumbnailindex file version: %1
sl: Največja podprta različica datoteke thumbnailindex: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
sl: Mere shranjenih oglednih sličic: %1 sl. točk

[ctx: @info:shell]
en: Note: Thumbnail storage dimensions are defined in the configuration file prior to v5.
sl: Opomba: mere hrambe oglednih sličic so opredeljene v prilagoditveni datoteki pred v5.

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
sl: Število oglednih sličic: %1

[ctx: @info:shell]
en: No inconsistencies found.
sl: Ni bilo nobenih nedoslednosti.

[ctx: @info:shell This line is printed before a list of file names.]
en: The following thumbnails appear to have incorrect sizes:
sl: Zdi se, da imajo te sličice napačno velikost:

[ctx: @info:shell]
en: Removed 1 inconsistent thumbnail from the database.
     | Removed %1 inconsistent thumbnails from the database.
sl[0]: Odstranjena %1 nedosledna sličica iz zbirke podatkov.
sl[1]: Odstranjeni %1 nedosledni sličici iz zbirke podatkov.
sl[2]: Odstranjene %1 nedosledne sličice iz zbirke podatkov.
sl[3]: Odstranjenih %1 nedoslednih sličic iz zbirke podatkov.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
sl: Datoteke »thumbnailindex« ni bilo mogoče odpreti!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
sl: Kazalo oglednih sličic ni bilo spremenjeno.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open temporary file for writing!
sl: Začasne datoteke za pisanje ni bilo mogoče odpreti!

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
sl: Datoteke »thumbnailindex« ni bilo mogoče varnostno kopirati!

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
sl: Začasne datoteke indeksa oglednih sličic ni bilo mogoče kopirati na končno mesto!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
sl: Sporočilo o napaki je bilo: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
sl: Kazalo oglednih sličic ni datoteka različice 5!

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogl&ed

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
sl: Zasebnost

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
sl: &Vzdrževanje

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
sl: Vtičniki

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
sl: Pri branju podatkov o času slik se uporabijo podatki Exif. Informacij Exif pa morda ne podpira vaša namestitev KPhotoAlbum ali pa v datoteki ni veljavnih podatkov. Kot varnostno kopijo lahko KPhotoAlbum uporabi časovni žig slike - to pa lahko ne velja v primeru, da je bila slika optično prebrana. Vprašanje se glasi: ali naj KPhotoAlbum zaupa časovnemu žigu vaših slik?

en: Trust Time Stamps?
sl: Ali zaupate časovnim žigom?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
sl: <p>Med dostopom do zbirke podatkov za iskanje Exif je prišlo do napake. Napaka je lahko posledica okvarjene datoteke zbirke podatkov.</p><p>Če želite odpraviti to težavo, zaženite Vzdrževanje > Ponovno ustvari zbirko podatkov iskanja Exif.</p><hr/><p>Za odpravljanje napak: ukaz, ki ste ga hoteli izvršiti:<br/>%1</p><p>Pridobljeno sporočilo o napaki:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
sl: Napaka v zbirki podatkov Exif

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
sl: <p>Med odpiranjem zbirke podatkov za iskanje Exif je prišlo do napake.</p> <p>Če želite odpraviti to težavo, zaženite Vzdrževanje > Ponovno ustvari zbirko podatkov iskanja Exif.</p><hr/><p>Pridobljeno sporočilo o napaki:<br/>%1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
sl: <p>Zbirka podatkov za iskanje Exif je poškodovana in nima podatkov.</p> <p>Če želite odpraviti to težavo, zaženite Vzdrževanje > Ponovno ustvari zbirko podatkov iskanja Exif.</p>

en: KDE Photo Album
sl: Fotoalbum KDE

en: Copyright (C) 2003-2023 The KPhotoAlbum Development Team
sl: Avtorske pravice (C) 2003-2023 Razvojna ekipa KPhotoAlbum

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
sl: Popravek, ki omogoča ponovno branje informacij Exif v lepem pogovornem oknu.

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
sl: (.) Popravek s podatki mape, ki so na voljo prek brskalnika. (.) Popravek za dodajanje potrditvenega polja za »in/ali« iskanja na strani iskanja.

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
sl: Stran Geo položaja v brskalniku in različni popravki napak

en: Some very useful features to improve workflow
sl: Nekatere zelo uporabne funkcije za izboljšanje poteka dela

en: Patch to sort items in option listboxes
sl: Popravek za razvrščanje elementov v seznamskih poljih

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
sl: Številni popravki za mnoge hrošče ter popravki za nekaj novih funkcij

en: Theme support for HTML generation
sl: Podpora tem za tvorbo HTML

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
sl: Popravek za razvrščanje slik v pogledu sličic, ter branje časovnih podatkov iz slik Exif za obstoječe slike

en: Tremendous help with the English text in the application.
sl: Zelo obsežna pomoč pri angleškem besedilu v aplikaciji.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
sl: Razvijanje ikone za KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
sl: Popravek, ki pospeši nalaganje sličic in predogled v pogovornem oknu lastnosti slike.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
sl: Samodejno skladaj slike

en: Stack images with identical MD5 sum
sl: Skladaj slike z enako vsoto MD5

en: Stack images based on file version detection
sl: Skladaj slike, ki temeljijo na zaznavanju različice datoteke

en: Original to top
sl: Izvirno na vrh

[ctx: Label for a QSpinbox that selects a number of seconds.]
en: Stack images created within the following time-frame:
sl: Skladaj slike, ustvarjene v tem časovnem okviru:

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
sl:  s

en: AutoStacking Options
sl: Možnosti samoskladanja

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
sl: Vključi ujemajočo sliko z ustreznim skladom (če obstaja)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
sl: Snemite slike iz trenutnega sklada in ustvarite novega za zadetke

en: Skip images that are already in a stack
sl: Preskoči slike, ki so že v skladu

en: Show Category Editor
sl: Pokaži urejevalnik kategorij

en: Make Category Image
sl: Naredi sliko kategorije

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
sl[0]: Kopiraj sliko v ...
sl[1]: Kopiraj sliki v ...
sl[2]: Kopiraj slike v ...
sl[3]: Kopiraj slike v ...

[ctx: @title:window]
en: Link image to ... | Link images to ...
sl[0]: Poveži sliko z ...
sl[1]: Poveži sliki z ...
sl[2]: Poveži slike z ...
sl[3]: Poveži slike z ...

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
sl: Odstranjevanje elementov

en: Removing 1 item | Removing %1 items
sl[0]: Odstranjevanje %1 elementa
sl[1]: Odstranjevanje %1 elementov
sl[2]: Odstranjevanje %1 elementov
sl[3]: Odstranjevanje %1 elementov

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
sl[0]: Izbrani %1 element bo odstranjen iz zbirke podatkov.<br/>Kaj želite storiti z datoteko na disku?
sl[1]: Izbrana %1 elementa bosta odstranjena iz zbirke podatkov.<br/>Kaj želite storiti z datotekama na disku?
sl[2]: Izbrani %1 elementi bodo odstranjeni iz zbirke podatkov.<br/>Kaj želite storiti z datotekami na disku?
sl[3]: Izbranih %1 elementov bo odstranjenih iz zbirke podatkov.<br/>Kaj želite storiti z datotekami na disku?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
sl[0]: Premakni %1 datoteko v smeti
sl[1]: Premakni %1 datoteki v smeti
sl[2]: Premakni %1 datoteke v smeti
sl[3]: Premakni %1 datotek v smeti

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
sl[0]: Izbriši %1 datoteko z diska
sl[1]: Izbriši %1 datoteki z diska
sl[2]: Izbriši %1 datoteke z diska
sl[3]: Izbriši %1 datotek z diska

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
sl[0]: Odstrani samo %1 element iz zbirke podatkov
sl[1]: Odstrani samo %1 elementa iz zbirke podatkov
sl[2]: Odstrani samo %1 elemente iz zbirke podatkov
sl[3]: Odstrani samo %1 elementov iz zbirke podatkov

en: Merge these images
sl: Spoji te slike

en: Select target:
sl: Izberite ciljno mapo:

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
sl: <p>Spodaj je seznam vseh slik, ki so podvojene v zbirki podatkov.<br/>Izberite, katere želite združili, in kateri od dvojnikov naj se ohranijo.<br/>Značko in opis iz izbrisanih slik boste prenesli na shranjeno sliko.</p>

en: Move to &trash
sl: Premakni v sme&ti

en: &Delete from disk
sl: &Izbriši z diska

en: &Block from database
sl: &Blokiraj iz zbirke podatkov

en: Select &All
sl: Izberi &vse

en: Select &None
sl: &Nič ne izberi

en: %1 of %2 selected
sl: %1 od %2 izbranih

en: No duplicates found
sl: Dvojnikov ni bilo mogoče najti

en: Current Item
sl: Trenutni element

en: All Selected Items
sl: Vsi izbrani elementi

en: Copy and Open
sl: Kopiraj in odpri

en: Open With...
sl: Odpri z ...

en: Your Command Line
sl: Vaša ukazna vrstica

en: Invoke External Program
sl: Odpri zunanji program

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
sl: Stanje funkcije

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
sl: <h1>Pregled</h1><p>Spodaj lahko vidite seznam prevajalnih in izvajalnih funkcij KPhotoAlbum in njihovo stanje:</p>%1

en: <h1>What can I do if I miss a feature?</h1><p>If you compiled KPhotoAlbum yourself, then please review the sections below to learn what to install to get the feature in question. If on the other hand you installed KPhotoAlbum from a binary package, please tell whoever made the package about this defect, eventually including the information from the section below.</p><p>In case you are missing a feature and you did not compile KPhotoAlbum yourself, please do consider doing so. It really is not that hard. If you need help compiling KPhotoAlbum, feel free to ask on the <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">KPhotoAlbum mailing list</a></p><p>The steps to compile KPhotoAlbum can be seen on <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">the KPhotoAlbum home page</a>. If you have never compiled a KDE application, then please ensure that you have the developer packages installed, in most distributions they go under names like kdelibs<i>-devel</i></p>
sl: <h1>Kaj lahko storim, če zamudim funkcijo?</h1><p>Če ste sami prevedli KPhotoAlbum, potem vas prosimo, da pregledate spodnje razdelke in se podučite, kaj namestiti, da bi dobili zadevno funkcijo. Če ste na drugi strani namestili KPhotoAlbum iz binarnega paketa, prosimo, povejte vzdrževalcu paketa o tej napaki, vključno z informacijami iz spodnjega razdelka.</p><p>V primeru, da vam manjka funkcijo in niste sami prevajali KPhotoAlbum, prosimo, razmislite o tem. Res ni tako težko. Če potrebujete pomoč pri prevajanju KPhotoAlbum, lahko vprašate na <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">dopisnem seznamu KPhotoAlbum</a>.</p><p>Korake za prevajanje KPhotoAlbum je mogoče prebrati na <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">domači strani KPhotoAlbuma</a>. Če še niste nikoli prevajali aplikacij KDE, potem prosimo, da zagotovite, da imate nameščene razvijalske pakete, v večini distribucij so poimenovani kot kdelibs<i>-devel</i></p>

en: <h1><a name="purpose">Plugin support</a></h1><p>KPhotoAlbum supports the <em>Purpose</em> plugin system.</p>
sl: <h1><a name="purpose">Podpora za vtičnike</a></h1><p>KPhotoAlbum podpira sistem vtičnikov <em>Purpose</em>.</p>

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
sl: <h1><a name="database">Podpora za zbirko podatkov SQLite</a></h1><p>KPhotoAlbum omogoča iskanje z določenim številom značk Exif. Za to potrebuje KPhotoAlbum zbirko podatkov SQLite. Poleg tega je trebba namestiti paket Qt za SQLite (npr. qt-sql-sqlite).</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
sl: <h1><a name="geomap">Pogled zemljevida za geo-označene slike</a></h1><p>Če je bil KPhotoAlbum zgrajen s podporo za Marble, lahko KPhotoAlbum prikazuje slike s podatki GPS na zemljevidu.</p>

en: <h1><a name="video">Video support</a></h1><p>KPhotoAlbum relies on QtAv for displaying videos; this in turn relies on ffmpeg</p>
sl: <h1><a name="video">Podpora za video</a></h1><p>KPhotoAlbum za prikaz videoposnetkov sloni na QtAv; to pa se sloni na ffmpeg</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
sl: <h1><a name="videoPreview">Podpora za video sličice</a></h1><p>KPhotoAlbum lahko s <tt>ffmpeg</tt> izvleče sličice iz videoposnetkov. Te sličice se uporabljajo za predogled videoposnetkov v pregledovalnik sličic.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
sl: <h1><a name="videoInfo">Podpora za metapodatke videoposnetkov</a></h1><p>KPhotoAlbum lahko uporablja <tt>ffprobe</tt> za pridobivanje podatkov o dolžini iz videoposnetkov.</p><p>Pravilne informacije o dolžini so potrebne za pravilno upodobitev video sličic.</p>

en: Plug-ins available
sl: Na voljo so vtičniki

en: SQLite database support (used for Exif searches)
sl: Podpora zbirke podatkov SQLite (uporablja se za iskanja Exif)

en: Map view for geotagged images.
sl: Pogled zemljevida za geo-označene slike.

en: Video thumbnail support
sl: Podpora za ogledne sličice videoposnetkov

en: Video metadata support
sl: Podpora za metapodatke videoposnetkov

[ctx: Feature available]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Feature not available]
en: No
sl: Ne

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
sl[0]: Prikaz %1 sličice
sl[1]: Prikaz %1 sličic
sl[2]: Prikaz %1 sličic
sl[3]: Prikaz %1 sličic

en: (%1 selected)
sl: (izbrano: %1)

en: Total: %1
sl: Skupaj: %1

en: 1 match | %1 matches
sl[0]: %1 zadetek
sl[1]: %1 zadetka
sl[2]: %1 zadetki
sl[3]: %1 zadetkov

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
sl: Iskanje slik in videoposnetkov z manjkajočimi datumi

en: Which Images and Videos to Display
sl: Katere slike in videoposnetke prikazati

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
sl: Išči slike in videoposnetke z veljavnim datumom, vendar neveljavnim časovnim žigom

en: Search for images and videos missing date and time
sl: Išči slike in videoposnetke, ki jim manjkajo datum in ura

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
sl: Išči slike in videoposnetke z le delnim datumom (npr. 1971 namest 11.07.1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
sl: Podatki o sliki

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
sl: <h1>Tukaj lahko vidite spremembe datuma za prikazane elemente.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
sl: Branje lastnosti datoteke

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
sl: Uporabite <databaseFile> namesto privzetega. Opuščeno - namesto tega uporabite »—db <databaseFile>«.

en: databaseFile
sl: datotekaZbirkePodatkov

en: Use <databaseFile> instead of the default.
sl: Uporabite <databaseFile> namesto privzetega.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
sl: Zažene KPhotoAlbum z vnaprej vgrajenim naborom demo slik.

en: Import file.
sl: Uvozi datoteko.

en: file.kim
sl: datoteka.kim

en: Listen for network connections.
sl: Prisluhni omrežnim povezavam.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
sl: Prisluhni omrežnim povezavam na naslovu <naslov_vmesnika>.

en: interface_address
sl: naslov_vmesnika

en: Search for new images on startup.
sl: Poiščite nove slike ob zagonu.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
sl: <p>Vnesite ukaz, ki ga želite zagnati spodaj:</p><p><i>%all bo zamenjan s seznamom datotek</i></p>

en: <p>Enter the command you want to run on your image file(s). KPhotoAlbum will run your command and replace any '%all' tokens with a list of your files. For example, if you entered:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Then the files you selected would be copied to the /tmp folder</p><p>You can also use %each to have a command be run once per file.</p>
sl: <p>Vnesite ukaz, ki ga želite zagnati s slikovnimi datotekami. KPhotoAlbum bo zagnal ukaz in vse žetone '%all' zamenjal s seznamom vaših datotek. Če ste npr. vnesli:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Potem bodo izbrane datoteke kopirane v imenik /tmp</p><p>Uporabite lahko tudi %each, če želite, da se ukaz zažene po enkrat za vsako datoteko.</p>

[ctx: As in 'Execute a command and replace any occurrence of %all with the filenames of all selected files']
en: %all
sl: &vse

[ctx: As in 'Execute a command for each selected file in turn and replace any occurrence of %each with the filename]
en: %each
sl: %vsak

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
sl: Iskalna vrstica

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
sl: Išči ...

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
sl: <h1>Opis</h1><table><tr><td># elementov</td><td>To je število različnih elementov v kategoriji</td></tr><tr><td>Skupaj oznak</td><td>To je števec, koliko značk je bilo narejenih,<br/>t.j. preprosto števec vseh slik</td></tr><tr><td>Značk na sliko</td><td>To vam pove, koliko značk je povprečno na vsaki sliki</td></tr></table><br/><br/>Ne zanašajte se preveč na to pogovorno okno, ima težavo, da šteje kategorije IN podkategorije,<br/>torej, če je bila slika posneta v Las Vegasu, Nevadi, ZDA, potem se za to sliko štejejo 3 oznake,<br/>čeprav bi morala šteti le ena.<br/>Nisem prepričan, če je vredno odpraviti tega hrošča (saj ga je precej težko odpraviti),<br/>zato bo mogoče to pogovorno okno spet odstranjeno

en: <h1>Statistics</h1>
sl: <h1>Statistika</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
sl: Kategorija

en: # of Items
sl: Št. elementov

en: Tags Totals
sl: Značk skupaj

en: Tags Per Picture
sl: Značk na sliko

en: Tag indication completed annotation
sl: Značka izvedenega označevanja

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
sl: Če uporabite določeno značko, da označite, da je bila slika označena, jo navedite tukaj.

en: Category:
sl: Kategorija:

en: Tag:
sl: Oznaka:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
sl: Brez

[ctx: As in 'all images']
en: All
sl: Vse

en: Total
sl: Skupaj

en: Thumbnail settings...
sl: Nastavitve sličic ...

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
sl: Odstrani žetone

en: Select tokens to remove from all images and videos:
sl: Izberite žetone, ki jih želite odstraniti iz vseh slik in videoposnetkov:

en: Select None
sl: Nič ne izberi

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
sl: <h1>Dobrodošli v KPhotoAlbumu</h1><p>KPhotoAlbum je uporabno brezplačno orodje za arhiviranje, označevanje in upravljanje fotografij in videoposnetkov. Ne spreminja ali prilagaja vaših dragocenih datotek, samo indeksira jih, tako da zlahka poiščete in upravljate fotografije in videoposnetke.</p><p>Začnite s usmerjanjem KPhotoAlbum, kje so vaše fotografije, tako da pritisnete na Ustvari mojo zbirko podatkov. Izberite ta gumb tudi, če imate obstoječo zbirko podatkov KPhotoAlbum, ki jo želite znova začeti uporabljati.</p><p>Če se počutite varneje najprej preizkusiti KPhotoAlbum z vnaprej izdelanim naborom slik, pritisnite gumb Naloži demo.</p>

en: Create My Own Database...
sl: Ustvari mojo zbirko podatkov ...

en: Load Demo
sl: Naloži demo

en: Check My Feature Set
sl: Preveri moj nabor funkcij

en: <h1>KPhotoAlbum database creation</h1><p>You need to show where the photos and videos are for KPhotoAlbum to find them. They all need to be contained by a single folder, for example /home/user/Images. In this folder you can have as many subfolders as you want, KPhotoAlbum will find them all for you.</p><p>Feel safe, KPhotoAlbum will not modify or edit any of your images, so you can simply point KPhotoAlbum to the folder where you already have all your images.</p><p>If you have an existing KPhotoAlbum database and image folder somewhere, point KPhotoAlbum to that folder to start using it again.</p>
sl: <h1>Ustvarjanje zbirke podatkov KPhotoAlbum</h1><p>Pokazati morate, kje so fotografije in videoposnetki za KPhotoAlbum, da jih ta najde. Vsi morajo biti pod enim korenskim imenikom, na primer /home/user/Images. V tem imeniku lahko imate toliko podimenikov, kot želite, KPhotoAlbum jih bo našel vse namesto vas.</p><p>Počutite se varno, KPhotoAlbum ne bo spreminjal ali urejal nobene od vaših slik, zato lahko preprosto usmerite KPhotoAlbum v imenik, kjer že imate vse svoje slike.</p><p>Če imate nekje obstoječo zbirko podatkov KPhotoAlbum in korenski imenik, usmerite KPhotoAlbum na ta imenik, da ga začnete znova uporabljati.</p>

en: Image/Video root folder:
sl: Korenska mapa slik/videoposnetkov:

en: Folder does not exist, create it?
sl: Mapa ne obstaja, jo želite ustvariti?

en: Could not create folder %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape %1

en: %1 exists, but is not a folder
sl: %1 obstaja, vendar ni mapa

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
sl: <p>Zdi se, da KPhotoAlbum ni zgrajen s podporo za vse svoje funkcije. To je seznam, ki označuje, kaj morda manjka:<ul>%1</ul></p><p>Če želite podrobnosti o tem, kako rešiti to težavo, prek menija izberite <b>Pomoč</b>| <b>Stanje funkcije KPhotoAlbum</b>.</p>

en: Feature Check
sl: Preverjanje funkcij

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
sl: Čestitke: omogočene so bile vse dinamične funkcije.

en: Loading Database
sl: Nalaganje zbirke podatkov

en: Loading Main Window
sl: Nalaganje glavnega okna

en: Searching for New Files
sl: Iskanje novih datotek

en: <p><b>Delete Your Temporary Demo Database</b></p><p>I hope you enjoyed the KPhotoAlbum demo. The demo database was created in the folder <tt>/tmp</tt>, should it be deleted now? If you do not delete it, it will waste disk space; on the other hand, if you want to come back and try the demo again, you might want to keep it around with the changes you made through this session.</p>
sl: <p><b>Brisanje začasne demo zbirke podatkov</b></p><p>Upamo, da ste uživali v demonstraciji programa KPhotoAlbum. Demo zbirka podatkov je ustvarjena v mapi  <tt>/tmp</tt>, ali jo želite zdaj izbrisati? Če je ne izbrišete, bo zasedala prostor na disku; po drugi strani pa, če želite priti nazaj in znova poskusiti demo, jo boste morda želeli obdržati s spremembami, ki ste jih opravili skozi to sejo.</p>

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
sl: Izbriši demo zbirko podatkov

en: Do you want to save the changes?
sl: Ali želite shraniti spremembe?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
sl: Naj shranim spremembe?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
sl: Nekatere izbrane slike že pripadajo skladu. Ali jih želite odstraniti iz njihovih skladov in ustvariti popolnoma novega?

[ctx: @title]
en: Stacking problem
sl: Težava pri zlaganju

en: Unknown error, stack creation failed.
sl: Neznana napaka, ustvarjanje sklada ni uspelo.

en: Stacking Error
sl: Napaka pri zlaganju

en: No item is selected.
sl: Noben element ni izbran.

en: No Selection
sl: Brez izbora

en: Saving...
sl: Shranjevanje ...

en: Saving... Done
sl: Shranjevanje... Končano

en: There are no images to be shown.
sl: Ni slik za prikaz.

en: Limit View to Selection
sl: Omeji pogled na izbor

en: No images are selected!
sl: Nobene slike ni izbrane!

en: Generate HTML...
sl: Tvori HTML ...

en: Import...
sl: Uvozi …

en: Export/Copy Images...
sl: Izvozi/kopiraj slike ...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
sl: Izbriši izbrano

en: Remove Tokens...
sl: Odstrani žetone ...

en: Open List of Files...
sl: Odpri seznam datotek ...

en: Annotate Individual Items
sl: Označi posamezne elemente

en: Annotate Multiple Items at a Time
sl: Označi več elementov hkrati

en: Merge Images into a Stack
sl: Spoji slike na sklad

en: Remove Images from Stack
sl: Odstrani slike s sklada

en: Set as First Image in Stack
sl: Nastavi za prvo sliko na skladu

en: View
sl: Pogled

en: View (In New Window)
sl: Pokaži (v novem oknu)

en: Run Slide Show
sl: Zaženi diaprojekcijo

en: Run Randomized Slide Show
sl: Zaženi naključno diaprojekcijo

en: Collapse all stacks
sl: Strni vse sklade

en: Expand all stacks
sl: Razširi vse sklade

en: Show &Oldest First
sl: Pokaži najprej naj&starejše

en: Show &Newest First
sl: Pokaži najprej naj&novejše

en: Sort Selected by Date && Time
sl: Razvrsti izbrano po datumu in času

en: Jump to Context
sl: Skoči v kontekst

en: Lock Images
sl: Zakleni slike

en: Unlock
sl: Odkleni

en: Lock Away All Other Items
sl: Zakleni vse druge elemente

en: Lock Away Current Set of Items
sl: Zakleni trenutni nabor elementov

en: Configure Current View
sl: Prilagodi trenutni pogled

en: Tree
sl: Drevo

en: Tree with User Icons
sl: Drevo z ikonami uporabnika

en: Icons
sl: Ikone

en: Use natural sort order
sl: Uporabi naravni vrstni red

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
sl: Pokaži namige v oknu oglednih sličic

en: Show Labels in Thumbnails Window
sl: Pokaži oznake v oknu predoglednih sličic

en: Show Categories in Thumbnails Window
sl: Pokaži kategorije v oknu predoglednih sličic

en: Choose Color Scheme
sl: Izberite barvno shemo

en: Display Images and Videos Not on Disk
sl: Prikaži slike in videoposnetke, ki niso na disku

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
sl: Prikaži slike in videoposnetke z nepopolnim datumom ...

en: Merge duplicates
sl: Spoji dvojnike

en: Refresh Selected Thumbnails and Checksums
sl: Osveži izbrane ogledne sličice in kontrolne vsote

en: Rescan for Images and Videos
sl: Ponovno poišči slike in videoposnetke

en: Recreate Exif Search Database
sl: Ponovno izdelaj zbirko podatkov za iskanje Exif

en: Read Exif Info from Files...
sl: Preberi podatke Exif iz datotek ...

en: Sort All by Date && Time
sl: Razvrsti vse po datumu in času

en: Automatically Stack Selected Images...
sl: Samodejno postavi izbrane slike na sklad ...

en: Build Thumbnails
sl: Izdelaj ogledne sličice

en: Statistics...
sl: Statistika …

en: Mark As Untagged
sl: Označi kot neoznačeno

en: Enable All Messages
sl: Omogoči vsa sporočila

en: Run KPhotoAlbum Demo
sl: Zaženi demo KPhotoAlbum

en: KPhotoAlbum Feature Status
sl: Stanje funkcije KPhotoAlbum

en: Show Demo Videos
sl: Pokaži demo videoposnetke

en: Show Exif Info and file metadata
sl: Pokaži podatke Exif in metapodatke datoteke

en: Use next video thumbnail
sl: Uporabi naslednjo videosličico

en: Use previous video thumbnail
sl: Uporabi prejšnjo videosličico

en: Copy image to ... | Copy images to ...
sl[0]: Kopiraj sliko v ...
sl[1]: Kopiraj sliki v ...
sl[2]: Kopiraj slike v ...
sl[3]: Kopiraj slike v ...

en: Link image to ... | Link images to ...
sl[0]: Poveži sliko z ...
sl[1]: Poveži sliki z ...
sl[2]: Poveži slike z ...
sl[3]: Poveži slike z ...

en: Auto saving....
sl: Samodejno shranjevanje ...

en: Auto saving.... Done
sl: Samodejno shranjevanje ... dokončano

en: <p>Could not open given index.xml, as the provided folder does not exist.<br />%1</p>
sl: <p>Ni bilo mogoče odpreti index.xml, ker podana mapa ne obstaja.<br />%1</p>

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
sl: <p>Če dana indeksna datoteka ne obstaja, želite ustvariti naslednjo?<br />%1/index.xml</p>

[ctx: @title]
en: Create database
sl: Ustvari zbirko podatkov

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
sl: <p>Značko ste prilagodili za neoznačene slike, vendar sama značka ali njena kategorija ne obstaja v zbirki podatkov.</p><p>V razdelku Nastavitve preglejte nastavitev neoznačenih značk pod <interface>Nastavitve|Prilagodi KPhotoAlbum ...|Kategorije</interface>.</p>

en: General
sl: Splošno

en: Viewer
sl: Ogledovalnik

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
sl: Datumska vrstica

en: Annotation Dialog
sl: Pogovorno okno za pripombe

en: Thumbnail View
sl: Pogled sličic

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
sl: <p>Ali res želite omogočiti vsa polja za sporočila, za katera ste prej potrdili polje ne-prikaži-več?</p>

[ctx: @title]
en: Reset hidden dialogs
sl: Ponovno nastavi skrite dialoge

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
sl: <p>KPhotoAlbum je naletel na notranjo napako (manjka meni vtičnika v MainWindow::Window::setupPluginMenu). To pomeni, da ste pozabili opraviti namestitev. Če ste sami prevedli KPhotoAlbum, potem prosimo, zaženite make install. Če ne, prosimo, prijavite to kot hrošča.</p><p>KPhotoAlbum bo nadaljeval z izvršitvijo, vendar je povsem verjetno, da se bo kasneje sesul zaradi manjkajočega make install.</p>

en: Internal Error
sl: Notranja napaka

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
sl: Slike so uspešno postavljene v skupno rabo. Kopiranje mesta na odložišče ...

en: Successfully shared image(s).
sl: Slike so uspešno postavljene v skupno rabo.

en: Image sharing failed with message: %1
sl: Skupna raba slik je spodletela s sporočilom: %1

en: Open List of Files
sl: Odpri seznam datotek

en: You can open a set of files in KPhotoAlbum's database by listing the files here.
sl: Lahko odprete nabor datotek iz skladišča KPhotoAlbum tako, da tukaj naštevate datoteke.

en: No images matching your input were found.
sl: Slike, ki se ujemajo z vnosom, niso bile najdene.

en: No Matches
sl: Ni zadetkov

en: Rereading Exif information from all images
sl: Ponovno branje podatkov Exif iz vseh slik

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
sl: Širina ogledne sličice: %1px (velikost shrambe: %2px)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
sl: <p>Na sistemu ni mogoče najti ffmpeg.</p><p>Brez tega KPhotoAlbum ne bo mogel prikazati video sličic in dolžin videoposnetkov. Namestite paket ffmpeg.</p>

en: Video thumbnails are not available
sl: Ogledne sličice videoposnetkov niso na voljo

en: Save the current map settings
sl: Shrani trenutne nastavive zemljevida

en: Go to last map position
sl: Pojdi na zadnji položaj zemljevida

en: Show thumbnails
sl: Pokaži ogledne sličice

[ctx: @action to group, as in aggregate thumbnails into clusters]
en: Group adjacent thumbnails into clickable clusters
sl: Združite sosednje ogledne sličice v gruče, ki jih je mogoče klikati

[ctx: @action Decrease size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Decrease marker size
sl: Zmanjšaj velikost označevalca

[ctx: @action Increase size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Increase marker size
sl: Povečaj velikost označevalca

en: Map view
sl: Pogled zemljevida

en: Settings saved!
sl: Nastavitve shranjene!

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
sl: <i>Nalaganje koordinat iz slik ...</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
sl: <i>Ta slika ne vsebuje zemljepisnih koordinat.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
sl: <i>Nekatere izbrane slike ne vsebujejo zemljepisnih koordinat.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
sl: <i>Poišči zemljepisne koordinate.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
sl: <i>Nobena od izbranih slik ne vsebuje zemljepisnih koordinat.</i>

en: Share
sl: Deli

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
sl: Ta ikona označuje, ali je KPhotoAlbum povezan z napravo android.
    Kliknite ikono, da preklopite poslušanje za odjemalce v krajevnem omrežju.
    Če krajevno omrežje ne omogoča oddajanja paketov med odjemalcem android in KPhotoAlbum, z desno tipko miške kliknite ikono in določite naslov naprave Android.
    Odjemalca Android lahko prenesete iz Trgovine Google Play.

en: Android device address:
sl: Naslov naprave Android:

en: Unable to bind to socket
sl: Ni mogoče privezati na vtičnico

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
sl: Ni mogoče prisluhniti oddaljenim povezavam s sistemom Android. To je mogoče zato, ker imate zagnano še eno aplikacijo KPhotoAlbum.

en: Invalid Version
sl: Neveljavna različica

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
sl: Neskladje različice med oddaljenim odjemalcem in KPhotoAlbumom na namizju.
    Različica namiznega protokola: %1
    Različica protokola daljinskega upravljalnika: %2

en: Remove birthday
sl: Odstrani rojstni dan

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
sl: Tukaj nastavite datum rojstva za elemente (recimo osebe), nato pa si oglejte njihovo starost pri ogledu slik.

en: Name
sl: Ime

en: Birthday
sl: Rojstni dan

en: Birthday of %1:
sl: Rojstni dan %1:

en: Enter a date...
sl: Vnesite datum ...

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
sl: <i>Izberite element na levi strani, da uredite rojstni dan</i>

en: Category Settings
sl: Nastavitve kategorije

en: New
sl: Nov

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Positionable tags:
sl: Položajne značke:

en: Tags in this category can be
    associated with areas within images
sl: Značke v tej kategoriji so lahko
    povezane z območji znotraj slik

en: Icon:
sl: Ikona:

en: Preferred view:
sl: Prednostni pogled:

en: List View
sl: Pogled seznama

en: List View with Custom Thumbnails
sl: Pogled seznama s sličicami po meri

en: Icon View
sl: Pogled ikon

en: Icon View with Custom Thumbnails
sl: Pogled ikon s sličicami po meri

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
sl: <font color='red'>Zbirka podatkov ima neshranjene spremembe. Dokler te niso shranjene,<br/>imen kategorij ni mogoče spremeniti in novih ni mogoče dodati.</font>

en: Save the DB now
sl: Shrani zbirko podatkov zdaj

en: Settings for category <b>%1</b>
sl: Nastavitve za kategorijo <b>%1</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
sl: <i>Sprememba na čakanju: preimenuj v »%1«</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
sl: <p>Imena kategorije »%1« ni mogoče spremeniti v »%2«:</p><p>»%2« je posebno ime kategorije, ki je rezervirano in ga ni mogoče uporabiti za navadno kategorijo.</p>

en: Invalid category name
sl: Neveljavno ime kategorije

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
sl: <p>Imena kategorije »%1« ni mogoče spremeniti v »%2«:</p><p>Kategorija s tem imenom že obstaja.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
sl: <p>Imena kategorije »%1« ni mogoče spremeniti v »%2«:</p><p>S kategorijo »%2« je povezano nedokončano dejanje preimenovanja. Najprej shranite to spremembo.</p>

en: Unsaved pending renaming action
sl: Čakajoče neshranjeno dejanje za preimenovanje

en: <p>Do you really want to make "%1" non-positionable?</p><p>All areas linked against this category will be discarded!</p>
sl: <p>Ali res želite "%1" narediti ne položajno?</p><p>Vsa področja, povezana s to kategorijo, bodo izbrisana!</p>

[ctx: @title]
en: Confirm Action
sl: Potrdi dejavnost

en: New category
sl: Nova kategorija

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
sl: <p>Ali res želite izbrisati kategorijo »%1«?</p>

en: Confirm Action
sl: Potrdi dejavnost

en: <i>Choose a category to edit it</i>
sl: <i>Izberite kategorijo, ki jo želite urediti</i>

en: Choose speed over readability for index.xml file
sl: Izberite hitrost pred berljivostjo za datoteko index.html

en: Compress backup file
sl: Stisni varnostno kopijo datoteke

en: Auto save every:
sl: Samodejno shrani vsakih:

en: Number of backups to keep:
sl: Število varnostnih kopij, ki jih želite obdržati:

en: Infinite
sl: Neskončno

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
sl: <p>KPhotoAlbum je sposoben varnostnega kopiranja datoteke index.xml tako, da hrani kopije, imenovane index.xml~1~ index.xml~2~ itn., in uporabite lahko sukalno polje, s katerim določite število varnostnih kopij datotek, ki jih želite obdržati. KPhotoAlbum bo izbrisal najstarejšo varnostno kopijo datoteke, ko doseže največje število varnostnih kopij datotek.</p><p>Datoteka indec.xml lahko znatno naraste, če imate veliko slik, in v tem primeru je koristno, da od KPhotoAlbum zahtevate, da stiska varnostne kopije datotek za prihranek prostora na disku.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
sl: <p>KPhotoAlbum uporablja eno samo datoteko index.xml kot svojo <i>zbirko podatkov</i>. Z veliko slikami lahko branje takšne datoteke traja dolgo časa. Ta čas lahko zmanjšate na približno polovico, tako da potrdite to polje. Pomanjkljivost je v tem, da je datoteka index.xml manj berljiva za človeško branje.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
sl: Podatki Exif/IPTC, prikazani v pregledovalniku

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
sl: Podatki Exif/IPTC, prikazani v pogovornem oknu Exif

en: Character set for image metadata:
sl: Nabor znakov za metapodatke slik:

en: New File Searches
sl: Nova iskanja datotek

en: Search for new images and videos on startup
sl: Poišči nove slike in videoposnetke ob zagonu

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
sl: Prezri pripone datotek pri iskanju novih slik in videoposnetkov

en: Skip symbolic links when searching for new images
sl: Preskoči simbolične povezave pri iskanju novih slik

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
sl: Ne beri datotek RAW, če obstaja ujemajoča datoteka JPEG/TIFF

en: Directories to exclude from new file search:
sl: Izključene mape iz iskanja novih datotek:

en: <p>Specify a comma-separated list of folder names to ignore.</p><p>For example, specifying "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" here will cause KPhotoAlbum to ignore these two folder names in any folder when searching for new images.</p>
sl: <p>Določite z vejicami ločen seznam imen imenikov, ki jih želite prezreti.</p><p>Primer: določanje »<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>« tukaj bo povzročilo, da KPhotoAlbum prezre ta dva imenika v poljubnem imeniku pri iskanju novih slik.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
sl: <p>KPhotoAlbum je sposoben iskati nove slike in videoposnetke, ko se zažene, to pa traja nekaj časa, tako da boste namesto tega želeli ročno usmeriti KPhotoAlbum, da isče nove slike z uporabo  <b>Vzdrževanje -> Ponovno poišči nove slike</b></p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
sl: <p>KPhotoAlbum bo običajno iskal nove slike in videoposnetke po njihovi datotečni končnici. Če je ta možnost nastavljena, <em>vse</em> datoteke ne v zbirki podatkov ne na seznamu blokov ne bodo preverjane po vrsti MIME, ne glede na njihovo končnico. To bo trajalo bistveno dlje kot iskanje datotek po končnici!</p>

en: <p>KPhotoAlbum attempts to read all image files whether actual files or symbolic links. If you wish to ignore symbolic links, check this option. This is useful if for some reason you have e.g. both the original files and symbolic links to these files within your image folder.</p>
sl: <p>KPhotoAlbum poskuša prebrati vse slikovne datoteke, bodisi dejanske datoteke bodisi simbolične povezave. Če želite prezreti simbolične povezave, potrdite to možnost. To je uporabno, če imate iz nekega razloga npr. tako izvirne datoteke kot simbolične povezave do teh datotek v imeniku slik.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
sl: <p>KPhotoAlbum je sposoben prebrati določene vrste neobdelanih slik RAW. Nekatere kamere shranjujejo slike RAW in ujemajoče slike JPEG ali TIFF. To povzroča shranjevanje dvojnikov slik v KPhotoAlbum, česar morda ne želite. Če je ta možnost potrjena, KPhotoAlbum ne bo bral datotek RAW, za katere obstajajo tudi ujemajoče slikovne datoteke.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
sl: <p>Imeniki, opredeljeni tukaj (ločeni z vejico <tt>,</tt>), se preskočijo pri iskanju novih fotografij. Tukaj je treba prilagoditi imenike sličic za različna orodja. Npr. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
sl: Nastavitve zaznavanja različic datoteke

en: Try to detect multiple versions of files
sl: Poskusi zaznati več različic istih datotek

en: File versions search regexp:
sl: Regularni izraz za iskanje različic datotek:

en: Original file replacement text:
sl: Izvirno besedilo za zamenjavo datoteke:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
sl: Premakni metapodatke (npr. brisanje oznak iz izvirnika)

en: Automatically stack new versions of images
sl: Samodejno naloži nove različice slik na sklad

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
sl: <p>Ko KPhotoAlbum išče nove datoteke in najde datoteko, ki se ujema s <i>spremenjenim iskanjem datotek regexp</i>, domneva, da izvirna različica slike morda obstaja. Vzorec regexp bo zamenjan z <i>izvirnim besedilom za zamenjavo datoteke</i>  in če ta datoteka obstaja, bodo vsi povezani metapodatki (informacije o kategoriji, ocene itd.) kopirani ali premaknjeni iz prvotne datoteke v novo.</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
sl: <p>Regularni izraz perl, ki bi se moral ujemati s spremenjeno datoteko.<ul><li>Pika se ujema z enim znakom (<tt>\.</tt> se ujema s piko)</li>   <li>Lahko uporabite kvantifikatorje <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, pa tudi več pojavitev izraza z uporabo zavitih oklepajev (npr. <tt>e{0,1} </tt> se ujema z 0 ali 1 pojavitvijo znaka »e«).</li>   <li>Dele izraza lahko združite z uporabo oklepaja.</li></ul>Primer: <tt>-modified\.( jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
sl: <p>Niz, ki se uporablja za zamenjavo ujemanja iz <i>regexp za iskanje različic datotek</i>. To je lahko s podpičjem (<tt>;</tt>) ločen seznam. Vsak niz se uporablja za zamenjavo ujemanja v imenu nove datoteke, dokler ne najde izvirno datoteko ali ne zmanjka možnosti.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
sl: <p>Označevanje se premakne iz prvotne datoteke v novo datoteko. Tako je označena le najnovejša različica slike.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
sl: <p>Če je ta možnost nastavljena, se nove različice slike samodejno zložijo in postavijo na vrh kupa. Na ta način je prikazana nova slika, ko je kup v strnjenem stanju - kar je privzeto stanje v KPhotoAlbum.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
sl: Kopiraj datoteko in jo odpri z zunanjo aplikacijo

en: Copy file search regexp:
sl: Kopiraj regularni izraz za iskanje datotek:

en: Copy file replacement text:
sl: Kopiraj besedilo za zamenjavo datoteke:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
sl: <p>KPhotoAlbum lahko naredi kopijo slike, preden jo odpre z zunanjo aplikacijo. Ta prilagoditev določa, kako bo nova datoteka imenovana.</p><p>Regularni izraz določa del izvirnega imena datoteke, ki se nadomesti z <i>nadomestnim besedilom</i>. Npr. regexp <i>"\.( jpg|png)"</i> in nadomestno besedilo <i>"-mod.\1"</i> bi kopiralo preskus.jpg za preskus-mod.jpg in odprlo novo datoteko v izbranem programu.</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
sl: POSKUSNO: Fino nastavite nalaganje novih slik za največjo hitrost.

en: Type of media on which your images are stored.
sl: Vrsta medijev, na katerih so shranjene slike.

en: Hard Disk
sl: Trdi disk

en: Network
sl: Omrežje

en: SATA SSD
sl: SSD SATA

en: Slow PCIe/NVMe
sl: Počasni PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
sl: Hitri PCIe/NVMe

en: Manual Settings
sl: Ročne nastavitve

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
sl: <p>Natanko prilagodite nalaganje slik za najboljšo učinkovitost glede na vrsto hrambe zbirke podatkov slik.  Če se zbirka podatkov slik nahaja na več medijih, izberite najbolj počasno uporabljeno vrsto medija.</p><p>Če želite prilagoditi podrobnosti o tem, kako se nalaganje izvaja, uporabite Ročne nastavitve.</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
sl: Izračunaj kontrolno vsoto MD5 med prednalaganjem slik

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
sl: <p>Izračunajte kontrolne vsote MD5 med prednalaganjem slikam.  To deluje dobro, če je shranjevanje zelo hitro, kot to velja za pogone NVMe.  Če je shranjevanje počasno, to poslabša učinkovitost delovanja, saj mora izračun kontrolne vsote počakati dlje, da bodo slike prednaložene.</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
sl: Število niti, uporabljenih za prednalaganje (skavtiranje) slik

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
sl: <p>Število niti, ki jih je treba uporabiti za prednalaganje slik, da bi jih imeli v pomnilniku, ko se izračunajo njihove kontrolne vsote.  To je na splošno treba nastaviti višje za hitrejše shranjevanje, vendar ne več kot znaša število jeder v CPE. Privzeto je 1, kar deluje dobro za mehanske trde diske.</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
sl: Število niti za prednalaganje oglednih sličic (skavtiranje) slik

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
sl: <p>Število niti, ki jih je treba uporabiti za prednalaganje slik pred izdelavo sličic.  Običajno je treba to določiti na 1; izjema je lahko, če imate zelo hitro shranjevanje.</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
sl: Število niti za gradnjo oglednih sličic

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
sl: <p>Število niti, ki jih je treba uporabiti za gradnjo sličic.  Če je nastavljeno na 0, bo samodejno nastavljeno število, za eno manjše kot znaša število jeder, vsaj ena in ne več kot tri.  Če imate hitro shranjevanje in večjedrno CPE, bo morda koristno, če to nastavite na večjo vrednost.</p><p>KPhotoAlbum je treba ponovno zagnati, da spremembe začnejo učinkovati.</p>

en: Loading New Images
sl: Nalaganje novih slik

en: Trust image dates:
sl: Zaupaj datumom slike:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
sl: Vedno

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
sl: Vprašaj

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
sl: Nikoli

en: Use Exif orientation information
sl: Uporaba podatkov Exif o usmerjenosti

en: Use Exif description
sl: Uporabi opis Exif

en: Strip out camera generated default descriptions
sl: Odstrani privzete opise, ki jih je izdelal fotoaparat

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
sl: Uporabi vdelano sličico v datoteki RAW ali RAW polovične velikosti

en: Required size for the thumbnail:
sl: Zahtevana velikost za ogledno sličico:

en: Show histogram
sl: Pokaži histogram

en: Use linear scale for histogram
sl: Uporabite linearno lestvico za histogram

en: Size of histogram columns in date bar:
sl: Velikost stolpcev histograma v stolpcu z datumi:

en: Show splash screen
sl: Pokaži začetni zaslon

en: Listen for Android devices on startup
sl: Prisluhni napravam Android ob zagonu

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
sl: <p>KPhotoAlbum poskuša brati datum slike iz informacij Exif v datoteki slike. Če to ne uspe, bo poskušal dobiti datum iz časovnega žiga datoteke.</p><p>Vendar pa bodo ti podatki napačni, če je bila slika optično prebrana (želite datum, ko je bila slika posneta, ne datum njenega skeniranja).</p><p>Če skenirate le slike, v nasprotju s včasih uporabo digitalnega fotoaparata, morate odgovoriti z <b>ne</b>. Če nikoli ne skenirate slik, morate odgovoriti z <b>da</b>, v nasprotnem primeru s <b>vprašaj</b>. To vam bo omogočilo, da se odločite, ali so slike iz optičnega bralnika ali fotoaparata, od seje do seje.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
sl: <p>Slike JPEG lahko vsebujejo informacije o vrtenju. Če imate razlog, da teh informacij ne uporabljate za privzeto vrtenje slik, počistite to potrditveno polje.</p><p>Opomba: Digitalni fotoaparat morda ne bo zapisal teh podatkov v slike.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
sl: <p>Slike JPEG lahko vsebujejo opis. Potrdite to polje, če želite to uporabiti kot privzeti opis za slike.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
sl: Pokaži začetni zaslon KPhotoAlbum ob zagonu

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
sl: <p>KPhotoAlbum je sposoben pokazati vaše slike na napravah android. KPhotoAlbum se samodejno poparčka z aplikacijo iz androida. To pa zahteva, da KPhotoAlbum na namizju posluša večoddajna sporočila. Če potrdite to polje, bo KPhotoAlbum to storil samodejno ob zagonu. Druga možnost je, da kliknete ikono povezave v vrstici stanja, da prične poslušati.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
sl: <p>Nekatere kamere samodejno shranijo generične komentarje v vsaki sliki. Te komentarje je mogoče samodejno prezreti.</p><p>V polje za vnos vnesite komentarje, ki jih želite prezreti, enega na vrstico. Dodajte natančen komentar, vključno z vsemi presledki.</p>

en: File Searching & Versions
sl: Iskanje datotek & različice

en: Categories
sl: Kategorije

en: Birthdays
sl: Rojstni dnevi

en: Tag Groups
sl: Skupine oznak

en: Exif/IPTC Information
sl: Podatki Exif/IPTC

en: Database Backend
sl: Ozadje zbirke podatkov

[ctx: @title:window]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
sl: Kategorije in skupine:

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
sl: <strong>Izberite skupino na levi strani, da ji dodate značke</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
sl: <strong>Na strani s kategorijami so spremembe na čakanju.<nl> Preden delujete na skupinah oznak, shranite spremembe.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
sl: Dodaj skupino …

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
sl: Preimenuj skupino »%1«

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
sl: Izbriši skupino »%1«

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
sl: Značke v skupini »%1« kategorije »%2«

[ctx: @title:window]
en: New Group
sl: Nova skupina

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
sl: Ime skupine:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
sl: <p>Skupina »%1« že obstaja.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
sl: Ni mogoče dodati skupine

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
sl: Preimenuj skupino

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
sl: Novo ime skupine:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
sl: <para>Skupine »%1« ni mogoče preimenovati v »%2«: »%2« že obstaja v kategoriji »%3«</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
sl: <para>Ali res želite izbrisati skupino »%1«?</para><para>Podkategorije te skupine bodo premaknjene v super kategorijo »%1« (»%2«).<nl/> Vsa ostala članstva podkategorij bodo ostala nedotaknjena.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
sl: <para>Ali res želite izbriseti skupino »%1«?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
sl: Izbriši skupino

en: &Delete
sl: I&zbriši

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
sl: Preimenuj »%1«

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
sl: Izbriši »%1«

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
sl: Dodaj ime oznake

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
sl: Ime značke:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
sl: <para>Ali res želite izbrisati »%1«?</para><para>Brisanje elementa bo odstranilo vse informacije o njem iz vseh slik, ki vsebujejo element.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
sl: Ali res želite izbrisati %1?

en: Tooltip preview image size:
sl: Velikost slike predogleda orodja:

en: No Image Preview
sl: Brez predogleda slik

en: Thumbnail image size:
sl: Velikost ogledne sličice:

en: Build thumbnails on demand
sl: Izdelaj ogledne sličice na zahtevo

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
sl: Razmerje širine in višine celic tabele s sličicami:

en: Space around cells:
sl: Prostor okoli celic:

en: Display grid around thumbnails
sl: Prikaži mrežo okoli sličic

en: Display labels in thumbnail view
sl: Prikaži oznake v pogledu sličic

en: Display categories in thumbnail view
sl: Prikaži kategorije v pogledu sličic

en: Threshold for automatic thumbnail view:
sl: Prag za samodejni pogled sličic:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
sl: <p>Če v pogledu sličic izberete <b>Nastavitve -&gt; Pokaži namige</b>, boste videli majhno okno z namigom, ki prikazuje podatke o sličicah. To okno vključuje majhno predogledno sliko. Ta možnost prilagodi velikost te slike.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
sl: <p>Velikost oglednih sličic slik. Spreminjanje velikosti sličic tukaj sproži obnovo zbirke podatkov sličic.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
sl: <p>Če je to potrjeno, so sličice zgrajene na zahtevo. Ko brskate po zbirki podatkov slik, so dejansko zgrajene le tiste sličice, ki jih potrebujete. To pomeni, da bo ob spremembi velikosti sličic KPhotoAlbum ostal odziven, tudi če imate veliko slik.</p><p>Če to ni nastavljeno, bo KPhotoAlbum vedno čim prej zgradil sličice za vse slike. To pomeni, da bo KPhotoAlbum, ko bodo najdene nove slike, takoj zgradil sličice zanje in kasneje med brskanjem ne boste občutili zamud.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
sl: <p>Izberite razmerje širine in višine celic, ki hranijo ogledne sličice.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
sl: <p>Kako debelo mora biti oblazinjenje celic.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
sl: <p>Če želite videti mrežo okoli oglednih sličic, izberite to možnost.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
sl: <p>Če potrdite to možnost, bo prikazano osnovno ime datoteke pod sličicami v pogledu sličic.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
sl: <p>Čw potrdite to možnost, bodo prikazane kategorije za datoteko pod sličicami v pogledu sličic</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
sl: <p>Ko brskate in števec pade pod tukaj določeno vrednost, bodo sličice prikazane samodejno. Druga možnost je, da nadaljujete s prikazovanjem brskalnika, dokler ne pritisnete <i>Pokaži slike</i></p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
sl: Če je tukaj izbrana značka, bo samodejno dodana novim (neoznačenim) slikam, tako da jih boste zlahka našli. Odstranili jo bomo takoj, ko bo slika označena.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
sl: Pokaži značko neoznačenih slik kot običajno oznako

en: None Selected
sl: Nič ni izbrano

en: New tag added
sl: Dodana nova značka

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
sl: <p>Nova oznaka »%1« je bila dodana v kategorijo »%2« in se bo zdaj uporabljala za neoznačene slike.</p><p>Shranite zdaj, da bo ta oznako shranjena v zbirki podatkov. V nasprotnem primeru bo izgubljena in ob naslednjem zagonu programa boste dobili napako o tej manjkajoči oznaki.</p>

en: <h1>Choose a Video Player</h1>
sl: <h1>Izberite predvajalnik videoposnetkov</h1>

en: <html><p>Unfortunately, there is no video player which just works out of the box for everyone.</p><p>KPhotoAlbum therefore comes with three different back-ends, choose the one that works the best for you</p><p><b>VLC</b> seems to be the best supported video player back-end, meaning it can play most video formats. It has one drawback though, it requires X11. If you use Wayland, then you will find that the videos shows up in a window of their own, and in this case VLC is likely not a very good fit for you. If on the other hand you do use X11 then VLC is likely your best choice.</p><p>Traditionally KPhotoAlbum has been using <b>Phonon</b> as the video player back-end. We've unfortunately seen it crash on many different video formats - possibly because our system wasn't correctly configured. If this is the case for you (and you can't use VLC), then try the <b>QtAV</b> back-end, which seems to support a lot of formats (everything we threw at it). <b>QtAV</b> unfortunately also has a drawback - it seems to get slightly out of sync between video and audio.</p><p><b><font color=red>You can at any time change the backend from Settings -> Viewer</font></b></p></html>
sl: <html><p>Žal ni video predvajalnika, ki bi deloval za vse.</p><p>KPhotoAlbum zato prihaja s tremi različnimi zaledji, izberite tistega, ki deluje najbolje za vas</p><p>VLC <b>se zdi</b> najboljše podprto zaledje video predvajalnika, kar pomeni, da lahko predvaja večino video zapisov. Vendar ima eno slabost, zahteva X11. Če uporabljate Wayland, potem boste ugotovili, da se videoposnetki prikažejo v svojem oknu, in v tem primeru VLC ni zelo dober za vas. Če po drugi strani uporabljate X11, potem je VLC vaša prva izbira.</p><p>Tradicionalno KPhotoAlbum uporablja <b>Phonon</b> kot zaledje za predvajanje videoposnetkov. Žal smo opazili, da se je zrušil z veliko različnimi video zapisi - morda zato, ker naš sistem ni bil pravilno prilagojen. Če to velja tudi za vas (in ne morete uporabljati VLC), potem poskusite z zaledjem <b>QtAV</b>, za katerega se zdi, da podpira veliko zapisov (vse, kar smo z njim preizkusili). <b>QtAV</b> ima žal tudi slabost - zdi se, da slika in zvok nista povsem sinhrona.</p><p><b><font color="red">Zaledje lahko kadarkoli spremenite prek možnosti Nastavitve -> Pregledovalnik</font></b></p></html>

en:  (NOT AVAILABLE)
sl:  (NI NA VOLJO)

en: <html><h1>Missing back-end</h1>The back-ends which are not available are due to the system configuration at compile time of KPhotoAlbum. If you compiled KPhotoAlbum yourself, then search for the developer packages of the back-ends. If you on the other hand got KPhotoAlbum from your system, then please talk to the maintainer of the package.</html>
sl: <html><h1>Manjkajoče zaledje</h1>Zaledja, ki niso na voljo, so posledica prilagoditve sistema ob času prevajanja KPhotoAlbum. Če ste sami prevedli KPhotoAlbum, potem poiščite pakete razvijalcev za zaledja. Če ste na drugi strani dobili KPhotoAlbum prek svojega sistema, potem se pogovorite z vzdrževalcem paketa.</html>

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Unconfigured video backend
sl: Nekonfigurirano zaledje za video

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Phonon video backend
sl: Zaledje za video Phonon

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: QtAV video backend
sl: Zaledje za video QtAV

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: VLC video backend
sl: Zaledje za video VLC

en: Not Configured
sl: Ni nastavljeno

en: Running Slide Show From Thumbnail View
sl: Izvajanje diaprojekcije z oglednimi sličicami

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
sl: Ogled slik in videoposnetkov iz pogleda oglednih sličic

en: Slideshow interval:
sl: Interval diaprojekcije:

en:  sec
sl:  s

en: Image cache:
sl: Predpomnilnik slik:

en:  Mbytes
sl:  Mbajtov

en: Standard size in viewer:
sl: Standardna velikost v ogledovalniku:

en: Full Viewer Size
sl: Velikost polnega ogledovalnika

en: Natural Image Size
sl: Naravna velikost slike

en: Natural Image Size If Possible
sl: Naravna velikost slike, če je mogoče

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
sl: <p>Nastavite standardno velikost za slike, ki bodo prikazane v pregledovalniku.</p> <p><b>Polna velikost pregledovalnika</b> označuje, da bo slika raztegnjena ali se bo skrčila, da bo zapolnila okno pregledovalnika.</p> <p><b>Naravna velikost slike</b> označuje, da bo slika prikazana točko za točko.</p> <p><b>Naravna velikost, če je možno</b> nakazuje, da bo slika prikazana točko za točko, če ustreza velikosti okna, v nasprotnem primeru se bo stisnjena, da ustreza pregledovalniku.</p>

en: Scaling algorithm:
sl: Algoritem spremembe merila:

en: Fastest
sl: Najhitrejši

en: Best
sl: Najboljše

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
sl: <p>Pri prikazovanju slik KPhotoAlbum običajno izvede gladko spremembo velikosti slik. Če ta možnost ni nastavljena, bo KPhotoAlbum uporabil hitrejšo, a manj gladko metodo spreminjanja velikosti.</p>

en: Video Backend:
sl: Zaledje za video:

en: Launch in full screen
sl: Zagon v celozaslonskem načinu

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
sl: Orodna vrstica filtra

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
sl: Preklopi filter

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
sl: Pritisnite <shortcut>ubežnico</shortcut>, da počistite filter.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
sl[0]: Pogled filtra po ocenah: %1 zvezdica
sl[1]: Pogled filtra po ocenah: %1 zvezdici
sl[2]: Pogled filtra po ocenah: %1 zvezdice
sl[3]: Pogled filtra po ocenah: %1 zvezdic

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
sl: Namig: Uporabite <shortcut>izmenjalka+dvigalka+<placeholder>A-Z,</placeholder> </shortcut>, da preklopite filter za ta žeton.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
sl: <p><b>Ali res želite prerazvrstiti sličice?</b></p><p>Če vlečete slike po pregledovalniku sličic, jih dejansko prerazvrščate. To je zelo uporabno, ko ne poznate točnega datuma za slike. Po drugi strani, če imajo slike veljavne časovne žige, uporabite  <b>Vzdrževanje -&gt; Razvrsti vse po datumu in času</b> ali <b>Pogled  -&gt; Razvrsti izbrano po datumu in času</b> .</p>

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
sl: Preuredi sličice

en: Error Deleting Files
sl: Napaka pri brisanju datotek

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
sl: Ni mogoče kopirati »%1« v »%2«.

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
sl: Ni mogoče ustvariti mape '%1', potrebne za demo.

en: <b>File Name: </b>
sl: <b>Ime datoteke: </b>

en: <b>Date: </b>
sl: <b>Datum: </b>

[ctx: short for: x megapixels]
en:  (%1MP)
sl:  (%1 M sl. točk)

en: <b>Image Size: </b>
sl: <b>Velikost slike: </b>

en: <b>Label: </b>
sl: <b>Oznaka: </b>

en: <b>Description: </b>
sl: <b>Opis: </b>

[ctx: As in 'The baby is 1 day old']
en: 1 day | %1 days
sl[0]: %1 dan
sl[1]: %1 dneva
sl[2]: %1 dni
sl[3]: %1 dni

[ctx: As in 'This happened 1 day ago']
en: 1 day ago | %1 days ago
sl[0]: pred %1 dnem
sl[1]: pred %1 dnema
sl[2]: pred %1 dnevi
sl[3]: pred %1 dnevi

[ctx: As in 'The baby is 1 month old']
en: 1 month | %1 months
sl[0]: %1 mesec
sl[1]: %1 meseca
sl[2]: %1 meseci
sl[3]: %1 mesecev

[ctx: As in 'This happened 1 month ago']
en: 1 month ago | %1 months ago
sl[0]: pred %1 mesecem
sl[1]: pred %1 mesecema
sl[2]: pred %1 meseci
sl[3]: pred %1 meseci

[ctx: As in 'The baby is 1 year old']
en: 1 year | %1 years
sl[0]: %1 leto
sl[1]: %1 leti
sl[2]: %1 leta
sl[3]: %1 let

[ctx: As in 'This happened 1 year ago']
en: 1 year ago | %1 years ago
sl[0]: pred %1 letom
sl[1]: pred %1 letoma
sl[2]: pred %1 leti
sl[3]: pred %1 leti

[ctx: @title]
en: Assign Macro
sl: Dodeli makro

en: Select item for macro key <b>%1</b>
sl: Izberite element za tipko makra <b>%1</b>

en: Tag Item
sl: Označi element

en: Select tag for image
sl: Izberite oznako za sliko

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
sl: Prilagodi sliko kategorije

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
sl: Kategorija:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
sl: Oznaka:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
sl: Trenutna slika:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
sl: Nova slika:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
sl: Določi

en: Insufficient color depth for this filter
sl: Za ta filter ni zadostne barvne globine

en: [ zoom x%1 ]
sl: [povečava x%1 ]

en: Show the geographic position of this image on a map
sl: Prikaz zemljepisnega položaja te slike na zemljevidu

en: Error playing media
sl: Napaka pri predvajanju

en: Failed to set up video playback
sl: Nastavitev predvajanja videoposnetkov ni uspela

en: Failed to set up video playback (renderer wasn't created)
sl: Nastavitev predvajanja videoposnetkov ni uspela (izrisovalnik ni bil ustvarjen)

en: Failed to set up video playback (widget wasn't created)
sl: Nastavitev predvajanja videoposnetkov ni uspela (gradnik ni bil ustvarjen)

en: Type name of category and item
sl: Vnesite ime kategorije in predmeta

en: Add New
sl: Dodaj novo

en: Key
sl: Ključ

en: Tag
sl: Oznaka

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear assignment
sl: Počisti dodelitev

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
sl: BesedilnaOznaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
sl: Dodaj novo oznako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
sl: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Existing Assignments
sl: Obstoječe dodelitve

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
sl: Nastavi kot prvo sliko na skladu

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
sl: Kopiraj sliko v …

[ctx: @action:inmenu]
en: Link image to ...
sl: Poveži sliko s ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
sl: Zavrti

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
sl: Zavrti v SUK

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
sl: Preobrni

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
sl: Zavrti v nasprotni SUK

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
sl: Preskoči

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
sl: Prva

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
sl: Zadnja

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
sl: Pokaži naslednjo

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
sl: Preskoči 10 naprej

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
sl: Preskoči 100 naprej

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
sl: Preskoči 1000 naprej

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
sl: Pokaži prejšnjo

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
sl: Preskoči 10 nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
sl: Preskoči 100 nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
sl: Preskoči 1000 nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
sl: Izbriši sliko

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
sl: Odstrani sliko s seznama prikaza

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
sl: Povečava

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
sl: Poln pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
sl: Pogled točke za točko

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
sl: Preklopi celozaslonski zaslon

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
sl: Predstavitev

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
sl: Zaženi predstavitev

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
sl: Izvajaj hitreje

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
sl: Izvajaj počasneje

en: File not available
sl: Datoteka ni na voljo

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
sl: Premor

en: locked
sl: zaklenjeno

en: annotating
sl: označevanje

en: tokenizing
sl: dodeljevanje žetona

en: Change display mode to %1
sl: Spremeni način prikaza na %1

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
sl: Končevanje predstavitve

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
sl: Ustavi predstavitev

[ctx: OSD for slideshow]
en: Starting Slideshow<br/>%1 makes the slideshow faster<br/>%2 makes the slideshow slower
sl: Zaganjanje predstavitve<br/>%1 pospeši predstavitev<br/>%2 upočasni predstavitev

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
sl: Uredi opis slike

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
sl: Opis slike

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
sl: Preišči

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
sl: 10 minut nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
sl: 1 minuto nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
sl: 10 sekund nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
sl: 1 sekundo nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
sl: 100 milisekund nazaj

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
sl: 100 milisekundinaprej

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
sl: 1 sekundo naprej

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
sl: 10 sekund naprej

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
sl: 1 minuto naprej

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
sl: 10 minut naprej

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
sl: Ustavi

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
sl: Uporabi trenutno sličico v pogledu oglednih sličic

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
sl: Začni znova

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
sl: Filtri

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
sl: Odstrani vse filtre

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
sl: Uporabi sivinski filter

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
sl: Uporabi filter za raztegovanje kontrasta

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
sl: Uporabi filter za izenačevanje histograma

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
sl: Uveljavi enobarvni filter

en: <p>It seems that KPhotoAlbum previously crashed during video playback. On some platforms, this is a common problem with some video players.</p><p>Press <i>Continue</i> to let KPhotoAlbum try a different backend...</p>
sl: <p>Kot kaže se je KPhotoAlbum prej sesul med predvajanjem videa. Na nekaterih platformah je to splošen prolem z nekaterimi predvajalniki.</p><p>Pritisnite <i>Nadaljuj</i> da bi KPhotoAlbum poskusil z drugim zaledjem...</p>

en: <p>Video backend that was interrupted: <tt>%1</tt></p><p>Video backend that will be used instead: <tt>%2</tt></p>
sl: <p>Video zaledje je bilo prekinjeno: <tt>%1</tt></p><p>Namesto tega bo uporabljeno video zaledje: <tt>%2</tt></p>

en: <p>KPhotoAlbum has tried out all available video backends, but every one crashed at some point.</p><p>Crash detection is now turned off.</p>
sl: <p>KPhotoAlbum je poskusi že vsa video zaledja, ki so na voljo, a vsako se je na določeni točki sesulo.</p><p>Zaznavanje sesutij je zdaj izključeno.</p>

en: Annotate
sl: Označi s pripombo

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
sl: Pogovorno okno za pripombe

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
sl: Dodaj oznako

[ctx: short cut for add tag]
en: CTRL+a
sl: kontrolka+a

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
sl: Kopiraj podatke iz prejšnje slike

[ctx: Shortcut for copy annotations from previous image]
en: CTRL+c
sl: kontrolka+c

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
sl: Uredi opis

[ctx: Shortcut for add description to image]
en: CTRL+d
sl: kontrolka+d

en: Annotation Mode
sl: Način opomb

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
sl: Zaklenjeno

[ctx: Shortcut for turning of annotations in the viewer]
en: CTRL+l
sl: kontrolka+l

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
sl: Dodeli oznake

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
sl: Dodeli žetone

[ctx: Shortcut for turning annotations mode to tokenizing]
en: CTRL+t
sl: kontrolka+t

en: Token %1
sl: Žeton %1

en: Show...
sl: Pokaži …

en: Show
sl: Pokaži

en: Show Info Box
sl: Pokaži polje z informacijami

en: Show Label
sl: Pokaži oznako

en: Show Description
sl: Pokaži opis

en: Show Date
sl: Pokaži datum

en: Show Time
sl: Pokaži čas

en: Show Filename
sl: Pokaži ime datoteke

en: Show Exif
sl: Pokaži exif

en: Show Image Size
sl: Pokaži velikost slike

en: Show Rating
sl: Pokaži oceno
