kphotoalbum - en to uk translation catalogue (1058 entries)

en: Tag is already used for another area
uk: Мітку вже використано для іншої області

en: tomorrow
uk: завтра

en: today
uk: сьогодні

en: yesterday
uk: вчора

en: Description
uk: Опис

en: (You have differing descriptions on individual images, setting text here will override them all)
uk: (Описи окремих зображень є різними. Визначення тексту у цьому полі призведе до перезапису всіх цих описів.)

en: Label and Dates
uk: Мітка і дати

en: Image Preview
uk: Перегляд зображення

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A descriptive text of the image.</para><para>If <emphasis>Use Exif description</emphasis> is enabled under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|General</interface>, a description embedded in the image Exif information is imported to this field if available.</para>
uk: <para>Текстовий опис зображення.</para><para>Якщо позначено пункт <emphasis>Використовувати опис Exif</emphasis> на сторінці <interface>Параметри|Налаштувати KPhotoAlbum...|Загальне</interface>, до цього поля буде імпортовано опис, вбудований до даних Exif.</para>

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Map
uk: Карта

[ctx: @info:whatsthis]
en: The map widget allows you to view the location of images if GPS coordinates are found in the Exif information.
uk: За допомогою віджета карти ви зможете побачити місця, де було зроблено зніми, якщо у даних Exif є координати GPS.

en: Revert This Item
uk: Повернути цей елемент

en: Clear Form
uk: Спорожнити форму

en: Options...
uk: Параметри...

en: &Done
uk: &Виконано

en: Continue &Later
uk: Продовжити п&ізніше

[ctx: @action:button]
en: &Search
uk: &Шукати

en: Label:
uk: Мітка:

en: Label
uk: Підпис

en: Date:
uk: Дата:

en: Time:
uk: Час:

en: Use Fuzzy Date
uk: Використати неточну дату

[ctx: @info]
en: <para>In KPhotoAlbum, images can either have an exact date and time, or a <emphasis>fuzzy</emphasis> date which happened any time during a specified time interval. Images produced by digital cameras do normally have an exact date.</para><para>If you don't know exactly when a photo was taken (e.g. if the photo comes from an analog camera), then you should set <interface>Use Fuzzy Date</interface>.</para>
uk: <para>У KPhotoAlbum із зображеннями можна пов’язувати точну дату і час або <emphasis>неточну</emphasis> дату, параметри якої обмежуються вказаним часовим діапазоном. Із зображеннями, створеними за допомогою цифрових фотоапаратів, зазвичай пов’язується точна дата.</para><para>Якщо вам не відомі дані щодо точної дати і часу створення знімка (наприклад знімка аналоговим фотоапаратом), вам слід позначити пункт <interface>Використатися неточну дату</interface>.</para>

en: Minimum megapixels:
uk: Мін. к-ть мегапікселів:

en: Maximum megapixels:
uk: Мін. к-ть мегапікселів:

en: Rating:
uk: Оцінка:

en: Rating search mode:
uk: Режим пошуку за оцінкою:

en: ==
uk: =

en: >=
uk: ⩾

en: <=
uk: ⩽

en: !=
uk: ≠

en: File Name Pattern:
uk: Шаблон назв файлів:

en: File Name Pattern
uk: Шаблон назв файлів

en: Search only for RAW files
uk: Шукати лише файли цифрових негативів

[ctx: @title:window image %1 of %2 images]
en: Annotations (%1/%2)
uk: Примітки (%1 з %2)

[ctx: @title:window title of the 'find images' window]
en: Search
uk: Пошук

en: Done
uk: Виконано

[ctx: @title:window]
en: Annotations
uk: Примітки

en: Configure Window Layout...
uk: Налаштувати компонування вікна…

en: Save Current Window Setup
uk: Зберегти налаштування поточного вікна

en: Reset layout
uk: Скинути формат

en: Sort Alphabetically (Tree)
uk: Впорядкувати за алфавітом (ієрархія)

en: Sort Alphabetically (Flat)
uk: Впорядкувати за алфавітом (плоский список)

en: Sort by Date
uk: Впорядкувати за датою

en: Match Tags from the First Character
uk: Встановлювати відповідність міток з першого символу.

en: Match Tags from Word Boundaries
uk: Встановлювати відповідність лише на межі слів.

en: Match Tags Anywhere
uk: Встановлювати відповідність міток всюди.

en: Show Only Selected Ctrl+S
uk: Показувати лише позначені Ctrl+S

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
uk: <p>Не вдалося зберегти компонування вікна.</p>Не вдалося відкрити файл %1 через таку помилку: %2

en: <p>Could not save the window layout.</p>File %1 could not be written because of the following error: %2
uk: <p>Не вдалося зберегти компонування вікна.</p>Не вдалося виконати запис до файла %1 через таку помилку: %2

en: <p>Some changes are made to annotations. Do you really want to discard all recent changes for each affected file?</p>
uk: <p>Було зроблено деякі зміни у примітках. Ви справді бажаєте відкинути усі нещодавні зміни у кожному з файлів, яких вони торкнулися?</p>

[ctx: @title]
en: Discard changes?
uk: Відкинути зміни?

en: <p>You have just opened the advanced search dialog; to get the most out of it, it is suggested that you read the section in the manual on <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">advanced searching</a>.</p><p>This dialog is also used for typing in information about images; you can find extra tips on its usage by reading about <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">typing in</a>.</p>
uk: <p>Ви тільки-но відкрили діалогове вікно розширеного пошуку; щоб повністю ним скористатися, пропонуємо вам ознайомитися з розділом підручника щодо <a href="help:/kphotoalbum/sect-general-image-searches.html">пошуку з додатковими можливостями</a>.</p><p>За допомогою цього вікна ви також можете ввести дані про зображення. Додаткові підказки щодо цього можна знайти у розділі щодо <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">введення даних</a>.</p>

en: <p>You have just opened one of the most important windows in KPhotoAlbum; it contains lots of functionality which has been optimized for fast usage.</p><p>It is strongly recommended that you take 5 minutes to read the <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">documentation for this dialog</a></p>
uk: <p>Ви тільки-но відкрили одне з найважливіших вікон у KPhotoAlbum; воно містить велику кількість функціональних можливостей, які оптимізовано для швидкого використання.</p><p>Наполегливо рекомендуємо вам присвятити 5 хвилин читанню <a href="help:/kphotoalbum/chp-typingIn.html">документації щодо цього діалогового вікна</a></p>

en: Sort Most Recently Used
uk: Впорядкувати нещодавно використані

en: Toggle Sorting
uk: Перемикнути впорядкування

en: Toggle Showing Selected Items Only
uk: Перемкнути показ лише вибраних елементів

en: Annotate Next
uk: Додати примітку до наступного

en: Annotate Previous
uk: Додати примітку до попереднього

en: OK dialog
uk: Діалогове вікно «Гаразд»

en: Copy tags from previous image
uk: Копіювати мітки з попереднього зображення

en: Rotate counterclockwise
uk: Повернути проти годинникової стрілки

en: Rotate clockwise
uk: Повернути за годинниковою стрілкою

en: Toggle fullscreen preview
uk: Увімкнути/Вимкнути повноекранний перегляд

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to is not positionable.</p><p>If you want to use this tag, change this in the settings dialog. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings.</p>
uk: <p><b>Не вдалося пов’язати з міткою «%2»</b></p><p>Категорія «%1», до якої належить мітка «%2», не є позиційною.</p><p>Якщо ви все ж хочете скористатися цією міткою, змініть характеристики категорії у діалоговому вікні параметрів. Якщо цієї мітки не повинно бути у базі даних розпізнавання, за допомогою діалогового вікна параметрів її можна вилучити.</p>

en: <p><b>Can't associate tag "%2"</b></p><p>The category "%1" the tag "%2" belongs to does not exist.</p><p>If you want to use this tag, add this category and mark it as positionable. If this tag shouldn't be in the recognition database anymore, it can be deleted in the settings dialog.</p>
uk: <p><b>Не вдалося пов’язати з міткою «%2»</b></p><p>Категорії «%1», до якої належить мітка «%2», не існує.</p><p>Якщо ви все ж хочете скористатися цією міткою, додайте запис категорії і позначте її як позиційну. Якщо цієї мітки не повинно бути у базі даних розпізнавання, за допомогою діалогового вікна параметрів її можна вилучити.</p>

en: Annotate previous image (Page Up)
uk: Додати примітку до попереднього зображення (сторінкою вище)

en: Annotate next image (Page Down)
uk: Додати примітку до наступного зображення (сторінкою нижче)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the same tags on this image than on the previous one. The image date, label, rating, and description are left unchanged.</para>
uk: <para>Встановити для цього зображення ті самі мітки, що і для попереднього. Дані щодо дати створення зображення, мітки, оцінки і опису змінено не буде.</para>

en: Category for new areas:
uk: Категорія для нових областей:

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide or show areas on the image
uk: Показати або приховати області на зображенні

[ctx: @info:tooltip]
en: If you enable <emphasis>positionable tags</emphasis> for at least one category in <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface>, you can associate specific image areas with tags.
uk: Якщо ви увімкнете <emphasis>позиційні мітки</emphasis> принаймні для однієї категорії на сторінці <interface>Параметри|Налаштувати KPhotoAlbum...|Категорії</interface>, ви зможете пов’язувати з мітками певні області зображення.

[ctx: @info:tooltip]
en: Areas on an image can only be shown in single-image annotation mode.
uk: Області на зображенні може бути показано лише у режимі анотування окремих зображень.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle full-screen preview
uk: Увімкнути/Вимкнути повноекранний перегляд

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate counterclockwise
uk: Обертати проти годинникової стрілки

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate clockwise
uk: Обертати за годинниковою стрілкою

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy tags from previously tagged image
uk: Копіювати мітки з раніше міченого зображення

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete image
uk: Вилучити зображення

[ctx: @label:textbox]
en: Enter a tag ...
uk: Введіть мітку…

en: or
uk: або

en: and
uk: і

en: Sort by date
uk: Впорядкувати за датою

en: Show only selected Ctrl+S
uk: Показувати лише позначені Ctrl+S

en: The tag you entered is the tag that is set automatically for newly found, untagged images (cf. <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories|Untagged Images</interface>). It will not show up here as long as it is selected for this purpose.
uk: Вказану вами мітку програма призначає автоматично для щойно знайдених зображень без мітки (порівняйте з <interface>Параметри|Налаштувати KPhotoAlbum...|Категорії|Зображення без міток</interface>). Її не буде показано тут, доки мітку використовують із поточною метою.

en: No Item Selected
uk: Не вибрано жодного елемента

en: Delete
uk: Вилучити

en: Rename...
uk: Перейменувати...

en: <b>Tag Groups</b>
uk: <b>Групи міток</b>

en: Tag groups
uk: Групи міток

en: Add this tag to a new tag group...
uk: Додати цю мітку до нової групи міток…

en: Make this tag a tag group and add a tag...
uk: Зробити цю мітку групою міток і додати мітку…

en: Remove from tag group %1
uk: Вилучити з групи міток %1

en: <b>Sorting</b>
uk: <b>Впорядкування</b>

en: Usage
uk: Використання

en: Alphabetical (Flat)
uk: За абеткою (плоский список)

en: Alphabetical (Tree)
uk: За абеткою (ієрархія)

en: <p>Do you really want to delete "%1"?<br/>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</p>
uk: <p>Ви справді бажаєте вилучити «%1»?<br/>Вилучення елемента призведе до вилучення будь-якої інформації про нього з зображення, що містить елемент.</p>

en: Really Delete %1?
uk: Ви справді бажаєте вилучити %1?

[ctx: @title]
en: Rename Item
uk: Перейменування запису

en: Enter new name:
uk: Введіть нову назву:

en: <p>Do you really want to rename "%1" to "%2"?<br/>Doing so will rename "%3" on any image containing it.</p>
uk: <p>Ви справді бажаєте змінити назву «%1» на «%2»?<br/>Виконання цієї операції також змінить назву «%3» кожного з зображень, що у ній містяться.</p>

[ctx: @title]
en: Rename %1?
uk: Перейменувати %1?

[ctx: @action:button]
en: Rename
uk: Перейменувати

en: New tag group
uk: Нова група міток

en: Name for the new tag group the tag will be added to:
uk: Назва нової групи міток, до якої буде додано мітку:

en: Add a tag
uk: Додати мітку

en: Name for the tag to be added to this tag group:
uk: Назва мітки, яку буде додано до цієї групи міток:

[ctx: area of an image; rectangle that is overlayed upon the image]
en: Remove area
uk: Вилучити область

en: <p>%1 has already been tagged in another area on this image.</p><p>If you continue, the previous tag will be removed...</p>
uk: <p>%1 вже було позначено на іншій області цього зображення.</p><p>Якщо ви підтвердите зміни, попередню мітку буде вилучено…</p>

en: Replace existing area?
uk: Замінити наявну область?

[ctx: As in: remove tag %1 in category %2 [from this marked area of the image]]
en: Remove tag %1 (%2)
uk: Вилучити мітку %1 (%2)

en: Associate with
uk: Пов’язати з

[ctx: As in: associate [this marked area of the image] with one of the following choices/menu items]
en: Associate with
uk: Пов’язати з

en: Extracting Thumbnail
uk: Видобування мініатюр

en: Extract Video Thumbnail
uk: Видобування мініатюр відео

en: Read Video Length
uk: Читання даних щодо тривалості відео

en: Search for videos without length information
uk: Шукати відео без даних щодо тривалості

en: Searching for videos without video thumbnails
uk: Шукати відео без мініатюр

en: Not Started
uk: Не почато

[ctx: @title:column Background job id]
en: ID
uk: Ід.

[ctx: @title:column Background job title]
en: Title
uk: Заголовок

[ctx: @title:column Additional information on background job]
en: Details
uk: Подробиці

[ctx: @title:column Elapsed time]
en: Elapsed
uk: Минуло

[ctx: @title:window]
en: Background Job Viewer
uk: Перегляд фонових завдань

en: Pause
uk: Пауза

en: Continue
uk: Продовжити

en: <p>Active jobs: %1<br/>Pending jobs: %2<hr/><br/>Color codes:<ul><li><b>blinking green</b>: Active background jobs</li><li><b>gray</b>: No active jobs</li><li><b>solid yellow</b>: Job queue is paused</li><li><b>blinking yellow</b>: Job queue is paused for background jobs, but is executing a foreground job (like extracting a thumbnail for a video file, which is currently shown in the thumbnail viewer)</li></ul></p>
uk: <p>Активні завдання: %1<br/>Завдання з черги: %2<hr/><br/>Коди кольорів:<ul><li><b>зелений з блиманням</b>: активні завдання виконуються у тлі</li><li><b>сірий</b>: немає активних завдань</li><li><b>суцільний жовтий</b>: чергу завдань призупинено</li><li><b>жовтий з блиманням</b>: чергу завдань призупинено для завдань у тлі, але виконуються основні завдання (наприклад створення мініатюри на основі відеофайла, який зараз показано на панелі перегляду мініатюр)</li></ul></p>

[ctx: As in No persons, no locations etc.]
en: None
uk: Немає

[ctx: As in no other persons, or no other locations.]
en: No other
uk: Нічого крім

[ctx: @item:intable number of images with a specific tag.]
en: 1 image | %1 images
uk[0]: %1 зображення
uk[1]: %1 зображення
uk[2]: %1 зображень
uk[3]: %1 зображення

[ctx: @item:intable number of videos with a specific tag.]
en: 1 video | %1 videos
uk[0]: %1 відеофайл
uk[1]: %1 відеофайли
uk[2]: %1 відеофайлів
uk[3]: %1 відеофайл

en: Images
uk: Зображення

en: Videos
uk: Відео

en: Start Date
uk: Початкова дата

en: End Date
uk: Кінцева дата

[ctx: As in 'all pictures'.]
en: All
uk: Всі

en: Geo Position
uk: Геопозиціювання

en: Exif Info
uk: Інформація Exif

[ctx: @action Search button in the browser view.]
en: Search
uk: Шукати

en: Untagged Images
uk: Без міток

en: Show Thumbnails
uk: Показати мініатюри

en: Search did not match any images or videos.
uk: Пошук не виявив відповідних зображень або відеофайлів.

en: Empty Search Result
uk: Порожній результат пошуку

en: Exif Search
uk: Пошук Exif

[ctx: Breadcrumb denoting that we 'browsed' to a search result.]
en: search
uk: пошук

en: <p>You have not yet configured which tag to use for indicating untagged images.</p><p>Please follow these steps to do so:<ul><li>In the menu bar choose <b>Settings</b></li><li>From there choose <b>Configure KPhotoAlbum</b></li><li>Now choose the <b>Categories</b> icon</li><li>Now configure section <b>Untagged Images</b></li></ul></p>
uk: <p>Ви ще не вказали, яку мітку слід використовувати для позначення зображень без мітки.</p><p>Щоб вказати її, виконайте такі дії:<ul><li>оберіть у меню пункт <b>Параметри</b></li><li>оберіть пункт <b>Налаштувати KPhotoAlbum</b></li><li>перейдіть на сторінку <b>Категорії</b></li><li>налаштуйте мітку у розділі <b>Без міток</b></li></ul></p>

en: Feature has not been configured
uk: Можливість ще не налаштовано

en: "%1" and "%2"
uk: «%1» і «%2»

en: "%1"
uk: «%1»

en: , "%1"
uk: , «%1»

en:  and "%1"
uk:  і «%1»

en: <p>You have just dragged an item onto another. This will make the target item a tag group and define the dragged item as a member of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas is in the USA'. In that example you would drag Las Vegas onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add "%2" as a member?</p> | <p>You have just dragged some items onto one other item. This will make the target item a tag group and define the dragged items as members of this group. Tag groups may be used to denote facts such as 'Las Vegas and New York are in the USA'. In that example you would drag Las Vegas and New York onto USA. When you have set up tag groups, you can, for instance, see all images from the USA by simply selecting that item in the Browser.</p><p>Was it really your intention to make "%3" a tag group and add %2 as members?</p>
uk[0]: <p>Ви тільки-но перетягнули декілька елементів на інший елемент, це робить елемент, на який було зроблено перетягування підкатегорією з перетягнутих на нього елементів. Підкатегорії можна використовувати таким чином: наприклад, Лас-Вегас і Нью-Йорк знаходяться у США — у цьому прикладі слід перетягнути «Лас-Вегас» і «Нью-Йорк» на «США». Якщо ви встановите підкатегорії, ви можете, наприклад, бачити всі зображення з США, просто вибравши цей елемент у переглядачі.</p><p>Ви справді маєте намір створити «%2» підкатегорії з «%3»?</p>
uk[1]: <p>Ви тільки-но перетягнули декілька елементів на інший елемент, це робить елемент, на який було зроблено перетягування підкатегорією з перетягнутих на нього елементів. Підкатегорії можна використовувати таким чином: наприклад, Лас-Вегас і Нью-Йорк знаходяться у США — у цьому прикладі слід перетягнути «Лас-Вегас» і «Нью-Йорк» на «США». Якщо ви встановите підкатегорії, ви можете, наприклад, бачити всі зображення з США, просто вибравши цей елемент у переглядачі.</p><p>Ви справді маєте намір створити «%2» підкатегорії з «%3»?</p>
uk[2]: <p>Ви тільки-но перетягнули декілька елементів на інший елемент, це робить елемент, на який було зроблено перетягування підкатегорією з перетягнутих на нього елементів. Підкатегорії можна використовувати таким чином: наприклад, Лас-Вегас і Нью-Йорк знаходяться у США — у цьому прикладі слід перетягнути «Лас-Вегас» і «Нью-Йорк» на «США». Якщо ви встановите підкатегорії, ви можете, наприклад, бачити всі зображення з США, просто вибравши цей елемент у переглядачі.</p><p>Ви справді маєте намір створити «%2» підкатегорії з «%3»?</p>
uk[3]: <p>Ви тільки-но перетягнули один елемент на інший елемент, це робить елемент, на який було зроблено перетягування підкатегорією з перетягнутих на нього елементів. Підкатегорії можна використовувати таким чином: наприклад, Лас-Вегас знаходиться у США — у цьому прикладі слід перетягнути Лас-Вегас на США. Якщо ви встановите підкатегорії, ви можете, наприклад, бачити всі зображення з США, просто вибравши цей елемент у переглядачі.</p><p>Ви справді маєте намір створити «%2» підкатегорії з «%3»?</p>

en: Move Items
uk: Пересунути елементи

[ctx: Accessible name for the date bar widget]
en: Datebar
uk: Панель дат

en: Scroll right
uk: Гортати праворуч

en: Scroll left
uk: Гортати ліворуч

en: Zoom in
uk: Збільшити

en: Zoom out
uk: Зменшити

[ctx: The button clears the selection of a date range in the date bar.]
en: Clear date selection
uk: Зняти позначення за датою

[ctx: @info]
en: <title>The date bar</title><para><list><item>Scroll using the arrow buttons, the scrollwheel, or the middle mouse button.</item><item>Zoom using the +/- buttons or Ctrl + scrollwheel.</item><item>Restrict the view to a date range selection: Click/drag below the timeline.</item><item>Jump to a date by clicking on the histogram bar.</item></list></para>
uk: <title>Панель дати</title><para><list><item>Гортання можна здійснювати за допомогою клавіш зі стрілками, коліщатка гортання або середньої кнопки миші.</item><item>Змінювати масштаб можна за  допомогою клавіш +/- або натискання Ctrl + коліщатка гортання.</item><item>Обмежити перегляд вибраним діапазоном дат: клацніть і перетягніть під панеллю розкладу.</item><item>Перейти до дати можна клацанням на панелі гістограми.</item></list></para>

en: Show Ranges
uk: Показати діапазон

en: Show Resolution Indicator
uk: Показати індикатор роздільної здатності

[ctx: @info:status images that fall in the given date range]
en: 1 exact | %1 exact
uk[0]: %1 точно
uk[1]: %1 точно
uk[2]: %1 точно
uk[3]: 1 точно

[ctx: @info:status additional images captured in a date range that overlaps with the given date range,]
en:  + 1 range |  + %1 ranges
uk[0]:  + %1 у діапазоні
uk[1]:  + %1 у діапазоні
uk[2]:  + %1 у діапазоні
uk[3]:  + %1 у діапазоні

[ctx: @info:status total image count]
en:  = 1 total |  = %1 total
uk[0]:  = загалом %1
uk[1]:  = загалом %1
uk[2]:  = загалом %1
uk[3]:  = загалом 1

[ctx: @info:status image count]
en: %1 image/video | %1 images/videos
uk[0]: %1 зображення/відео
uk[1]: %1 зображення/відео
uk[2]: %1 зображень/відео
uk[3]: 1 зображення/відео

en: 1 Year
uk: 1 рік

en: 1 Month
uk: 1 місяць

en: 1 Week
uk: 1 тиждень

en: 1 Day
uk: 1 день

en: 2 Hours
uk: 2 години

en: 10 Minutes
uk: 10 хвилин

en: 1 Minute
uk: 1 хвилина

en: 10 Seconds
uk: 10 секунд

en: Unable to create folder '%1'.
uk: Не вдалося створити теку «%1».

en: Unable to Create Folder
uk: Не вдалося створити теку

en: Error when saving image '%1'.
uk: Помилка під час збереження зображення «%1».

en: Error Saving Image
uk: Помилка під час збереження зображення

[ctx: Abbreviated month name]
en: jan
uk: січ

[ctx: Abbreviated month name]
en: feb
uk: лют

[ctx: Abbreviated month name]
en: mar
uk: бер

[ctx: Abbreviated month name]
en: apr
uk: кві

[ctx: Abbreviated month name]
en: may
uk: тра

[ctx: Abbreviated month name]
en: jun
uk: чер

[ctx: Abbreviated month name]
en: jul
uk: лип

[ctx: Abbreviated month name]
en: aug
uk: сер

[ctx: Abbreviated month name]
en: sep
uk: вер

[ctx: Abbreviated month name]
en: oct
uk: жов

[ctx: Abbreviated month name]
en: nov
uk: лис

[ctx: Abbreviated month name]
en: dec
uk: гру

en: Autosave file '%1' exists (size %3 KB) and is newer than '%2'. Should the autosave file be used?
uk: Існує файл автоматичної копії «%1» (розмір — %3 кБ), він новіший за «%2». Чи слід використовувати файл автоматичної копії?

en: Found Autosave File
uk: Знайдено файл автоматичної копії

en: Loading information from images
uk: Завантаження інформації з зображень

en: Media Type
uk: Тип носія

en: Image
uk: Зображення

en: Video
uk: Відео

en: KPhotoAlbum - manual repair needed (%1)
uk: KPhotoAlbum — потрібне відновлення вручну (%1)

en: <p><b>Loading information from new files</b></p><p>Depending on the number of images, this may take some time.<br/>However, there is only a delay when new images are found.</p>
uk: <p><b>Завантаження інформації з нових файлів</b></p><p>Залежно від кількості зображень воно може тривати деякий час.<br/>Але ця затримка виникатиме, лише якщо знайдено нові зображення.</p>

en: <p><b>Calculating checksum for %1 file</b></p> | <p><b>Calculating checksums for %1 files</b></p>
uk[0]: <p><b>Обчислення контрольної суми для %1 файла</b></p>
uk[1]: <p><b>Обчислення контрольної суми для %1 файлів</b></p>
uk[2]: <p><b>Обчислення контрольної суми для %1 файлів</b></p>
uk[3]: <p><b>Обчислення контрольної суми для %1 файлів</b></p>

en: <p>By storing a checksum for each image KPhotoAlbum is capable of finding images even when you have moved them on the disk.</p>
uk: <p>Збереження контрольної суми для кожного зображення дозволяє KPhotoAlbum знаходити зображення, навіть якщо ви пересунули їх на диску.</p>

en: Following files could not be read:
uk: Список файлів, які неможливо прочитати:

[ctx: As in No persons, no locations etc. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No %1
uk: Без %1

en: not
uk: не

[ctx: As in no other persons, or no other locations. I do realize that translators may have problem with this, but I need some how to indicate the category, and users may create their own categories, so this is the best I can do - Jesper.]
en: No other %1
uk: Без інших %1

en: <p>The database file (index.xml) is from a newer version of KPhotoAlbum!</p><p>Chances are you will be able to read this file, but when writing it back, information saved in the newer version will be lost</p>
uk: <p>Файл бази даних (index.xml) збережено у форматі новішої версії KPhotoAlbum!</p><p>Ймовірно, ця версія програми зможе прочитати дані з файла, але під час запису даних до файла дані новішої версії буде втрачено.</p>

en: index.xml version mismatch
uk: Невідповідність версії index.xml

note: i18n("Folder")), and then start KPA with the C locale, which would produce a doubled "Folder" category.
en: Folder
uk: Тека

en: Tokens
uk: Позначки

en: <p>Line %1, column %2: duplicate category '%3'</p><p>Choose continue to ignore the duplicate category and try an automatic repair, or choose cancel to quit.</p>
uk: <p>Рядок %1, стовпчик %2: дублювання категорії «%3»</p><p>Натисніть кнопку «Продовжити», щоб ігнорувати дублювання категорій і спробувати виправити проблему автоматично, або натисніть кнопку «Скасувати», щоб перервати дію.</p>

en: Error in database file
uk: Помилка у файлі бази даних

[ctx: Leave "Folder" and "Media Type" untranslated below, those will show up with these exact names. Thanks :-)]
en: <p><b>This version of KPhotoAlbum does not translate "standard" categories any more.</b></p><p>This may mean that – if you use a locale other than English – some of your categories are now displayed in English.</p><p>You can manually rename your categories any time and then save your database.</p><p>In some cases, you may get two additional empty categories, "Folder" and "Media Type". You can delete those.</p>
uk: <p><b>У цій версії KPhotoAlbum скасовано автоматичний переклад стандартних категорій.</b></p><p>Це означає, що якщо ви користуєтеся перекладеною версією програми, деякі з назв категорій буде показано англійською.<p></p>В можете перейменувати ці категорії вручну і зберегти результати до бази даних.</p><p>У деяких випадках може утворитися дві додаткові порожні категорії: «Тека» і «Тип носія». Ці категорії можна безпечно вилучати.</p>

en: Changed standard category names
uk: Змінено стандартні назви категорій

en: <p>Line %1, column %2: duplicate entry for file '%3' with different MD5 sum.</p><p>Manual repair required!</p>
uk: <p>Рядок %1, позиція %2: дублікат запису файла «%3» із іншою контрольною сумою MD5.</p><p>Доведеться виправляти вручну!</p>

en: <p>Your images/videos are not sorted, which means that navigating using the date bar will only work suboptimally.</p><p>In the <b>Maintenance</b> menu, you can find <b>Display Images with Incomplete Dates</b> which you can use to find the images that are missing date information.</p><p>You can then select the images that you have reason to believe have a correct date in either their Exif data or on the file, and execute <b>Maintenance->Read Exif Info</b> to reread the information.</p><p>Finally, once all images have their dates set, you can execute <b>Maintenance->Sort All by Date & Time</b> to sort them in the database. </p>
uk: <p>Ваші зображення або відеофайли не впорядковано, це означає, що навігація за допомогою панелі дати буде працювати не в оптимальному режимі.</p><p>У меню <b>Обслуговування</b>, ви можете знайти пункт <b>Показувати зображення з неповними датами</b>, який можна використовувати для знаходження зображень, у яких відсутня інформація про дату.</p><p>Потім ви можете вибрати зображення, які, як ви маєте підстави думати, містять правильну інформацію про дату або у їх мітках Exif або у самому файлі, і вибрати пункт меню <b>Обслуговування → Читати інформацію Exif</b>, що перечитати інформацію з цих файлів.</p><p>Зрештою, коли всі зображення матимуть встановлені дати, ви можете скористатися пунктом меню <b>Обслуговування → Впорядкувати усі за датою і часом</b>, щоб впорядкувати зображення у базі даних.</p>

en: Images/Videos Are Not Sorted
uk: Зображення/Відео не впорядковано

en: <p>Not all the images in the database have information about image sizes; this is needed to get the best result in the thumbnail view. To fix this, simply go to the <b>Maintenance</b> menu, and first choose <b>Remove All Thumbnails</b>, and after that choose <tt>Build Thumbnails</tt>.</p><p>Not doing so will result in extra space around images in the thumbnail view - that is all - so there is no urgency in doing it.</p>
uk: <p>Не для всіх зображень у базі даних наявна інформація про розмір зображень; ця інформація потрібна для отримання найкращих результатів у відображенні мініатюр. Щоб виправити це, просто відкрийте меню <b>Обслуговування</b>, і спочатку виберіть <b>Вилучити всі мініатюри</b>, а потім виберіть <tt>Створити мініатюри</tt>.</p><p>Якщо ви цього не зробите, у полі мініатюр утвориться зайвий простір навколо зображень — нічого більшого — отже виконувати цю операцію зовсім не обов’язково.</p>

en: Not All Images Have Size Information
uk: Не всі зображення мають інформацію про розмір

[ctx: repair merged tags]
en: <p>Inconsistencies were found and repaired in your database. Some categories now contain tags that were merged during the repair.</p><p>The following tags require manual inspection:<ul>
uk: <p>У вашій базі даних виявлено і виправлено неузгодженості. Тепер у деяких категоріях містяться мітки, які було об'єднано під час відновлення.</p><p>Вправлення вручну вимагають такі мітки:<ul>

[ctx: repair merged tags]
en: </ul></p><p>All affected images have also been marked with a tag <em>KPhotoAlbum - manual repair needed</em>.</p>
uk: </ul></p><p>Усі відповідні зображення також було позначено міткою <em>KPhotoAlbum — потрібне відновлення вручну</em>.</p>

en: Database repair required
uk: Потрібне відновлення бази даних

en: <p>KPhotoAlbum was unable to load a default setup, which indicates an installation error</p><p>If you have installed KPhotoAlbum yourself, then you must remember to set the environment variable <b>KDEDIRS</b>, to point to the topmost installation folder.</p><p>If you for example ran cmake with <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, then you must use the following environment variable setup (this example is for Bash and compatible shells):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>In case you already have KDEDIRS set, simply append the string as if you where setting the <b>PATH</b> environment variable</p>
uk: <p>KPhotoAlbum не вдалося завантажити типові налаштування, що вказує на помилку під час встановлення.</p><p>Якщо ви встановлювали KPhotoAlbum самостійно, вам слід пам’ятати про те, що ви повинні встановити змінну середовища <b>KDEDIRS</b>, яка б вказувала на кореневу теку встановлення програми.</p><p>Якщо ви, наприклад, запускали cmake з <b>-DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local/kde</b>, тоді вам слід використовувати таке налаштування системної змінної (цей приклад стосується Bash і сумісних оболонок):</p><p><b>export KDEDIRS=/usr/local/kde</b></p><p>У випадку, якщо KDEDIRS вже встановлено, просто додайте рядок так, неначе ви встановлювали змінну середовища <b>PATH</b>.</p>

en: No default setup file found
uk: Не знайдено типового файла налаштування

en: People
uk: Люди

en: Places
uk: Місця

note: i18n("Events"))
en: Events
uk: Події

note: i18n("untagged"))
en: untagged
uk: без міток

en: Error Running Demo
uk: Помилка під час запуску демонстрації

en: Unable to open '%1' for reading
uk: Неможливо відкрити файл «%1» для читання

en: line %1 column %2 in file %3: %4
uk: рядок %1 на позиції %2 у файлі %3: %4

en: Failed to recover the backup: %1
uk: Не вдалося відновити дані з резервної копії: %1

en: Error in file %1: No elements found
uk: Помилка у файлі %1: Не знайдено жодного елемента

en: Error in file %1: expected 'KPhotoAlbum' as top element but found '%2'
uk: Помилка у файлі %1: як найвищий елемента очікувався «KPhotoAlbum», але було виявлено «%2»

en: <p>Could not save the image database to XML.</p>File %1 could not be opened because of the following error: %2
uk: <p>Не вдалося зберегти базу даних зображень до XML.</p>Не вдалося відкрити файл %1 через таку помилку: %2

en: Error while saving...
uk: Помилка під час спроби зберегти…

en: <p>Failed to remove old version of image database.</p><p>Please try again or replace the file %1 with file %2 manually!</p>
uk: <p>Не вдалося вилучити застарілу базу даних зображень.</p><p>Будь ласка, повторіть спробу або замініть файл %1 на файла %2 вручну.</p>

en: <p>Failed to move temporary XML file to permanent location.</p><p>Please try again or rename file %1 to %2 manually!</p>
uk: <p>Не вдалося пересунути тимчасовий файл XML до місця його постійного зберігання.</p><p>Будь ласка, повторіть спробу або перейменуйте файл %1 на %2 вручну.</p>

en: Error creating zip file %1
uk: Помилка під час створення zip-файла %1

en: Error Making Numbered Backup
uk: Помилка під час спроби створити нумеровану резервну копію

en: Error writing file %1 to zip file %2
uk: Помилка під час додавання файла %1 до архіву zip %2

en: Error reading next element
uk: Помилка під час спроби читання елемента «next»

en: Expected to read a start or stop element, but read %1
uk: Мало бути прочитано елемент «start» або «stop», втім, прочитано елемент %1

en: Expected to read %1, but read %2
uk: Мало бути прочитано %1, втім, прочитано %2

en: Expected to read an end element but read %1
uk: Мало бути прочитано елемент «end», втім, прочитано %1

en: Expected to read start element '%1'
uk: Мало бути прочитано елемент «start» «%1»

en: <p>An error was encountered on line %1, column %2:<nl/><message>%3</message></p>
uk: <p>Сталася помилка у рядку %1, позиція %2:<nl/><message>%3</message></p>

en: <p>Additional error information:<nl/><message>%1</message></p>
uk: <p>Додаткові дані щодо помилки:<nl/><message>%1</message></p>

en: <p>Database path: <filename>%1</filename></p>
uk: <p>Шлях до бази даних: <filename>%1</filename></p>

en: Error while reading database file
uk: Помилка під час читання файла бази даних

[ctx: @title:window]
en: Exif Information and file metadata
uk: Інформація Exif та метадані файла

[ctx: @label:textbox The search box allows the user to filter by exif label names]
en: Filter labels ...
uk: Фільтрувати за мітками…

en: IPTC character set:
uk: Набір символів IPTC:

en: Exif info
uk: Інформація Exif

en: File metadata
uk: Метадані файла

en: Absolute path:
uk: Абсолютний шлях:

en: MIME type:
uk: Тип MIME:

en: Size:
uk: Розмір:

en: Created:
uk: Створено:

en: Changed:
uk: Змінено:

en: Owner:
uk: Власник:

en: Group:
uk: Група:

en: Permissions:
uk: Права доступу:

en: Open folder with a file manager
uk: Відкрити теку у програмі для керування файлами

[ctx: File size composed of a pre-formatted (already localized) human-readable file size (%1) and the number of bytes (%2)]
en: %1 (%2 B)
uk: %1 (%2 Б)

[ctx: @title:window]
en: Read Exif Info from Files
uk: Читати інформацію Exif з файлів

en: Update Exif search database
uk: Оновити базу даних пошуків Exif

en: Update image date
uk: Оновити дату зображення

en: Use modification date if Exif not found
uk: Використовувати дату зміни, якщо не знайдено у Exif

en: Update image orientation from Exif information
uk: Оновити орієнтацію зображення з інформації Exif

en: Update image description from Exif information
uk: Оновити опис зображення з інформації Exif

en: Affected Files
uk: Задіяні файли

en: <p>Be aware that setting the data from Exif may <b>overwrite</b> data you have previously entered manually using the image configuration dialog.</p>
uk: <p>Майте на увазі, що встановлення даних з Exif може <b>перезаписати</b> дані, які ви раніше ввели вручну за допомогою діалогового вікна налаштування зображення.</p>

en: Override image dates
uk: Замінити дати зображень

[ctx: @title:window]
en: Exif Search
uk: Пошук Exif

en: Settings
uk: Параметри

en: Aperture (F Number)
uk: Апертура (F-число)

en: Focal Length
uk: Фокусна відстань

[ctx: As in 'A range from x to y']
en: to
uk: до

[ctx: This is millimeter for focal length, like 35mm]
en: mm
uk: мм

en: Camera
uk: Камера

en: Lens
uk: Об’єктив

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Iso setting
uk: Значення Iso

[ctx: Example 1.6 secs (as in seconds)]
en: secs.
uk: секунд

en: 1 second
uk: 1 секунда

en: Exposure time
uk: Час експозиції

en: Exposure Program
uk: Програма експозиції

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Metering Mode
uk: Режим вимірювання

en: Contrast
uk: Контраст

en: Sharpness
uk: Різкість

en: Saturation
uk: Насиченість

en: No cameras found in the database
uk: У базі даних не знайдено фотоапаратів

en: No lenses found in the database
uk: У базі даних не знайдено записів об’єктивів

en: Not all images in the database have lens information. <note>Recreate the Exif search database to ensure lens data for all images.</note>
uk: Дані щодо об’єктива, використаного для створення знімків, є не для усіх зображень у базі даних. <note>Виконайте повторне створення бази даних для пошуку Exif для отримання даних щодо об’єктивів для усіх зображень.</note>

en: <p>No file name given!</p>
uk: <p>Не вказано назви файла!</p>

en: Generating images for HTML page
uk: Створення зображень для HTML-сторінки

en: Error copying %1 to %2
uk: Помилка копіювання %1 до %2

en: <a href="%1">prev</a>
uk: <a href="%1">попер</a>

en: prev
uk: попер

en: <a href="index-%1.html">index</a>
uk: <a href="index-%1.html">покажчик</a>

en: <a href="%1">next</a>
uk: <a href="%1">наст.</a>

en: next
uk: наст.

en: Could not create file '%1'.
uk: Не вдалося створити файл «%1».

en: Could Not Create File
uk: Не вдалося створити файл

en: <p>Unable to copy %1 to %2</p>
uk: <p>Неможливо скопіювати %1 до %2</p>

en: Unable to write image '%1'.
uk: Неможливо записати зображення «%1».

en: Date
uk: Дата

[ctx: @title:window]
en: HTML Export
uk: Експорт HTML

en: Content
uk: Вміст

en: Page title:
uk: Заголовок сторінки:

en: Copyright:
uk: Авторські права:

en: Description:
uk: Опис:

en: Create .kim export file
uk: Створити файл експорту .kim

[ctx: Inline as a verb, i.e. 'please show movies right on the page, not as links']
en: Inline Movies in pages
uk: Вбудовані ролики у сторінках

[ctx: Tag as in HTML-tag, not as in image tag]
en: Use HTML5 video tag
uk: Використовувати відеомітку HTML5

en: <p>This selection will generate video files suitable for displaying on web. avconv and ffmpeg2theora are required for video file generation.</p>
uk: <p>Якщо буде позначено цей пункт, програма створюватиме відеофайли, придатні до показу у інтернеті. Для створення таких відеофайлів слід встановити пакунки avconv та ffmpeg2theora.</p>

en: Generate HTML5 video files (mp4 and ogg)
uk: Створювати відеофайли HTML5 (mp4 та ogg)

en: What to Include
uk: Що включати

en: Layout
uk: Компонування

en: Thumbnail size:
uk: Розмір мініатюри:

en: Number of columns:
uk: Кількість стовпчиків:

en: Theme:
uk: Тема:

en: Theme Description
uk: Опис теми

en: Image Sizes
uk: Розміри зображень

en: Full size
uk: Повний розмір

en: Destination
uk: Призначення

en: Base folder:
uk: Базова тека:

en: Gallery folder:
uk: Теки галереї:

en: Output folder:
uk: Тека &результатів:

en: URL for final destination of .kim file:
uk: Адреса остаточного призначення файла .kim:

en: <p>If you move the gallery to a remote location, set this to the destination URL.</p><p>This only affects the generated <filename>.kim</filename> file.</p>
uk: <p>Якщо ви пересунете галерею на віддалений комп’ютер, вкажіть тут адресу призначення.</p><p>Це стосуватиметься лише створеного файла <filename>.kim</filename>.</p>

en: Open gallery in browser:
uk: Відкрити галерею у переглядачі:

en: You must select at least one resolution.
uk: Вам слід вибрати принаймні одну роздільну здатність.

en: Select base folder...
uk: Вибрати базову теку…

en: <p>You did not specify a base folder. This is the topmost folder for your images. Each generated collection will be contained in this folder in separate subfolders.</p>
uk: <p>Ви не вказали базової теки. Це найвища тека для ваших зображень. У цій теці ви знайдете всі створені збірки у окремих підтеках.</p>

en: No Base Folder Specified
uk: Не вказано базової теки

en: <p>You did not specify an output folder. This is a folder containing the actual images. The folder will be a subfolder of the base folder specified above.</p>
uk: <p>Ви не визначили теки результатів. Це тека, що містить справжні зображення. Текою буде базова тека, яку визначено вище.</p>

en: No Output Folder Specified
uk: Не вказано теки результатів

en: <p>Error while reading information about %1. This is most likely because the folder does not exist.</p><p>The error message was: %2</p>
uk: <p>Помилка під час читання інформації щодо %1. Ймовірно, це сталося через те, що відповідної теки не існує.</p><p>Повідомлення про помилку: %2</p>

en: <p>%1 does not exist, is not a folder or cannot be written to.</p>
uk: <p>%1 не існує, не є текою або запис туди неможливий.</p>

en: <p>Output folder %1 already exists. Usually, this means you should specify a new folder.</p><p>Should %2 be deleted first?</p>
uk: <p>Тека результатів %1 вже існує. Потрібно вказати нову теку.</p><p>Спочатку вилучити %2?</p>

[ctx: @title]
en: Folder Exists
uk: Тека вже існує

en: Could not find any themes - this is very likely an installation error
uk: Не вдалося знайти жодної теми - ймовірно, це помилка встановлення

en: More than one theme is set as default, using theme %1
uk: Вказати декілька типових тем, буде використано тему %1

[ctx: This is to show the author of the theme. E.g. copyright character (&#169;) by itself will work fine on this context if no proper word is available in your language.]
en: by
uk: Автори:

en: <p>Gallery folder cannot be empty.</p>
uk: <p>Тека галереї має бути непорожньою.</p>

en: <p>The output folder already exists.</p>
uk: <p>Тека для виведення даних вже існує.</p>

en: Failed to start
uk: Не вдалося запустити

en: Crashed
uk: Завершено у аварійному режимі

en: Timedout
uk: Прострочено

en: Read error
uk: Помилка читання

en: Write error
uk: Помилка запису

en: Unknown error
uk: Невідома помилка

en: <p>Error when extracting video thumbnails.<br/>Error was: %1</p>
uk: <p>Помилка під час спроби видобування мініатюр з відео.<br/>Повідомлення про помилку: %1</p>

en: Unable to extract video thumbnails from some files. Either the file is damaged in some way, or the video is ultra short. For your convenience, the token '%1' has been set on those videos.
    
    (You might need to wait till the video extraction led in your status bar has stopped blinking, to see all affected videos.)
uk: Не вдалося створити мініатюри на основі деяких з файлів. Ймовірно, це пов’язано з пошкодженням даних у файлі або тим, що відео є надто коротким. Отже, для зручності, ці відео позначено символом «%1».
    
    (Вам доведеться зачекати, доки перестане блимати позначка видобування мініатюр на смужці стану, щоб побачити усі ці надто короткі відео.)

en: Building all thumbnails may take a long time.
uk: Створення усіх мініатюр може бути доволі тривалим процесом.

en: Do you want to rebuild all of your thumbnails?
uk: Хочете повторно створити усі мініатюри?

en: Building thumbnails
uk: Створення мініатюр

en: Save an export file
uk: Зберегти експортований файл

en: KPhotoAlbum import files
uk: файли імпортування KPhotoAlbum

[ctx: @title:window]
en: Export Configuration / Copy Images
uk: Налаштування експорту / Копіювання зображень

en: How to Handle Images
uk: Спосіб поводження з зображеннями

en: Include in .kim file
uk: Включити у файл .kim

en: Do not copy files, only generate .kim file
uk: Не копіювати файлів, лише створити файл .kim

en: Automatically copy next to .kim file
uk: Автоматично копіювати до теки файла .kim

en: Hard link next to .kim file
uk: Жорстке посилання на теку файла .kim

en: Symbolic link next to .kim file
uk: Символічне посилання на теку файла .kim

en: Compress export file
uk: Стиснути файл експорту

en: Generate thumbnails
uk: Створити мініатюри

en: Limit maximum image dimensions to:
uk: Обмежити максимальні розміри зображення до:

en: <p>If your images are stored in a non-compressed file format then you may check this; otherwise, this just wastes time during import and export operations.</p><p>In other words, do not check this if your images are stored in jpg, png or gif; but do check this if your images are stored in tiff.</p>
uk: <p>Якщо ваші зображення зберігаються у форматі файлів без стиснення, тоді ви можете зробити тут позначку; у іншому випадку, це призведе лише до втрати часу під час операцій імпорту і експорту.</p><p>Інакше кажучи, не робіть тут позначки, якщо ваші зображення зберігаються у файлах jpg, png або gif; але позначте цей елемент, якщо ваші зображення збережено у файлах tiff.</p>

en: <p>Generate thumbnail images</p>
uk: <p>Створити зображення мініатюр</p>

en: <p>With this option you may limit the maximum dimensions (width and height) of your images. Doing so will make the resulting export file smaller, but will of course also make the quality worse if someone wants to see the exported images with larger dimensions.</p>
uk: <p>За допомогою цього параметра, ви можете обмежити максимальні розміри (ширину і висоту) ваших зображень. Виконання цієї операції зробить експортований файл меншим, але, звичайно ж, погіршить якість експортованих зображень під час перегляді з вищими роздільними здатностями.</p>

en: <p>When exporting images, bear in mind that there are two things the person importing these images again will need:<br/>1) meta information (image content, date etc.)<br/>2) the images themselves.</p><p>The images themselves can either be placed next to the .kim file, or copied into the .kim file. Copying the images into the .kim file works well for a recipient who wants all, or most of those images, for example when emailing a whole group of images. However, when you place the images on the Web, a lot of people will see them but most likely only download a few of them. It works better in this kind of case, to separate the images and the .kim file, by place them next to each other, so the user can access the images s/he wants.</p>
uk: <p>Під час експортування зображення, майте на увазі, що існує дві речі, яких потребує той, хто імпортуватиме ці зображення:<br/>1) метаінформація (вміст зображення, дата та інше)<br/>2) самі зображення.</p><p>Самі зображення можна розташовувати у теці файла .kim або копіювати у файл .kim. Копіювання зображень у файл .kim добре спрацьовує для отримувачів, яким потрібні всі або більшість цих зображень, наприклад, якщо ви надсилаєте електронною поштою цілу групу зображень. Але, якщо ви розміщуєте зображення у мережі, більшість людей переглянуть їх, але, скоріше за все, отримають лише декілька з них. У такому випадку краще відокремити зображення від файла .kim file, розмістивши їх поруч, так, щоб користувач отримував доступ лише до потрібних зображень.</p>

en: Error creating zip file
uk: Помилка під час створення файла zip

en: &Cancel
uk: &Скасувати

en: Creating index file
uk: Створення файла індексу

en: Creating thumbnails
uk: Створення мініатюр

en: Copying image files
uk: Копіювання файлів зображень

en: Error writing file %1
uk: Помилка запису файла %1

en: <p>Other KPhotoAlbum users may now load the import file into their database, by choosing <b>import</b> in the file menu.</p><p>If they find it on a web site, and the web server is correctly configured, all they need to do is simply to click it from within konqueror. To enable this, your web server needs to be configured for KPhotoAlbum. You do so by adding the following line to <b>/etc/httpd/mime.types</b> or similar:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>This will make your web server tell konqueror that it is a KPhotoAlbum file when clicking on the link, otherwise the web server will just tell konqueror that it is a plain text file.</p>
uk: <p>Інші користувачі KPhotoAlbum тепер мають змогу завантажити імпортований файл у свою базу даних, якщо виберуть <b>Імпортувати</b> у своєму меню «Файл».</p><p>Якщо вони знайдуть цей файл на сторінці мережі, і сервер мережі налаштовано належним чином, все що їм буде потрібно, це просто клацнути по ньому у konqueror. Щоб увімкнути цю можливість, ваш сервер мережі слід налаштувати для роботи з KPhotoAlbum. Це можна зробити додаванням до файла <b>/etc/httpd/mime.types</b> або подібного рядка:<pre>application/vnd.kde.kphotoalbum-import kim</pre>Таким накажете вашому серверу мережі повідомляти konqueror, що це файл KPhotoAlbum під час клацання на посиланні, у іншому випадку сервер мережі просто повідомить konqueror, що відповідний файл є простим текстом.</p>

en: How to Use the Export File
uk: Спосіб використання експортованого файла

en: KPhotoAlbum Export Files
uk: експортовані файли KPhotoAlbum

en: Unable to create temporary file
uk: Неможливо створити тимчасовий файл

en: <p>XML file did not specify the source of the images, this is a strong indication that the file is corrupted</p>
uk: <p>Файл XML не визначає джерела зображень, це є вагомою ознакою пошкодженого файла</p>

en: <h1><font size="+2">Welcome to KPhotoAlbum Import</font></h1>This wizard will take you through the steps of an import operation. The steps are: <ol><li>First you must select which images you want to import from the export file. You do so by selecting the checkbox next to the image.</li><li>Next you must tell KPhotoAlbum in which folder to put the images. This folder must of course be contained by the base folder KPhotoAlbum uses for images. KPhotoAlbum will take care to avoid name clashes</li><li>The next step is to specify which categories you want to import (People, Places, ... ) and also tell KPhotoAlbum how to match the categories from the file to your categories. Imagine you load from a file, where a category is called <b>Blomst</b> (which is the Danish word for flower), then you would likely want to match this with your category, which might be called <b>Blume</b> (which is the German word for flower) - of course given you are German.</li><li>The final steps, is matching the individual tokens from the categories. I may call myself <b>Jesper</b> in my image database, while you want to call me by my full name, namely <b>Jesper K. Pedersen</b>. In this step non matches will be highlighted in red, so you can see which tokens was not found in your database, or which tokens was only a partial match.</li></ol>
uk: <h1><font size="+2">Ласкаво просимо до частини з імпорту у KPhotoAlbum</font></h1>Цей майстер супроводжуватиме вас протягом всіх кроків операції імпорту. Цими кроками є: <ol><li>Початковий вибір зображень, які ви бажаєте імпортувати з раніше експортованого файла. Це ви зробите шляхом виставлення позначок поряд з зображеннями.</li><li>Наступне повідомлення KPhotoAlbum, у якій теці слід розмістити зображення. Ця тека, звичайно ж, має знаходитися всередині кореневої теки, яку KPhotoAlbum використовує для зображень. KPhotoAlbum потурбується про уникнення збігу назв.</li><li>Подальшого кроку, що полягає у визначені того, які категорії ви бажаєте імпортувати (Люди, Місця, ... ), а також повідомлення KPhotoAlbum про відповідність категорій файла вашим категоріям. Уявіть, що ви завантажуєте інформацію з файла, де категорія називається <b>Blomst</b> (Данське слово, що означає «квітка»), а потім бажаєте поставити їй у відповідність вашу категорію, яка, наприклад, називається <b>Blume</b> (Німецьке слово, що означає «квітка») — звичайно ж, вважається, що вашою рідною є німецька.</li><li>Останнього кроку, що полягає у розміщенні зображень за окремими позначками у категоріях. Наприклад, ви можете називатися <b>Jesper</b> у базі даних зображень, а ви бажаєте називатися повним ім’ям, скажімо, <b>Jesper K. Pedersen</b>. На цьому кроці невідповідні елементи буде підсвічено червоним, таким чином ви зможете побачити, яких з позначок немає у вашій базі даних, або, для яких з позначок є лише часткова відповідність.</li></ol>

[ctx: @title:tab introduction page]
en: Introduction
uk: Вступ

en: Select All
uk: Вибрати все

en: Deselect All
uk: Зняти позначення з усіх

en: Select Which Images to Import
uk: Виберіть зображення для імпортування

en: Destination of images:
uk: Призначення зображень:

en: Destination of Images
uk: Призначення зображень

en: The folder must be a subfolder of %1
uk: Тека має бути підтекою %1

en: This folder is reserved for category images.
uk: Цю теку зарезервовано для зображень категорій.

en: Match Categories
uk: Порівняння категорій

en: Folder %1 does not exist. Should it be created?
uk: Теки %1 не існує. Чи слід її створити?

[ctx: @title]
en: Create folder?
uk: Створити теку?

[ctx: @action:button]
en: Create
uk: Створити

en: Error creating folder %1
uk: Помилка під час спроби створити теку %1

en: How to resolve clashes
uk: Спосіб поводження у конфліктній ситуації

[ctx: @title:window]
en: Copying Images
uk: Копіювання зображень

en: Error when writing image %1
uk: Помилка під час запису зображення %1

en: Updating Database
uk: Оновлення бази даних

en: Cannot copy from any of the following locations:
uk: Неможливо копіювати файл з будь-якого з таких місць:

[ctx: @title]
en: Copy failed
uk: Помилка копіювання

[ctx: @action:button]
en: Continue without Asking
uk: Продовжити без запитань

en: Key in file
uk: Ключ у файлі

en: Key in your database
uk: Ключ у вашій базі даних

en: Unable to open '%1' for reading.
uk: Не вдалося відкрити «%1» для читання.

en: Error Importing Data
uk: Помилка під час імпорту даних

en: Error reading folder contents of file %1; it is likely that the file is broken.
uk: Помилка під час читання вмісту теки з файла %1; скоріше за все, файл пошкоджено.

en: Error reading index.xml file from %1; it is likely that the file is broken.
uk: Помилка під час читання файла index.xml з %1; скоріше за все, цей файл було пошкоджено.

en: Thumbnail item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken.
uk: Елемент мініатюри у експортованому файлі не є текою. Це вказує на те, що файл пошкоджено.

en: No thumbnail existed in export file for %1
uk: Для %1 у експортованому файлі відсутня мініатюра

en: Export file did not contain a Images subfolder, this indicates that the file is broken
uk: Експортований файл не містить підтеки зображень, це вказує на те, що файл пошкоджено

en: Images item in export file was not a folder, this indicates that the file is broken
uk: Елемент зображень у експортованому файлі не є текою. Це вказує на те, що файл пошкоджено

en: No image existed in export file for %1
uk: Для %1 у експортованому файлі не існує зображення

en: One image from the import file, has the same MD5 sum as an image in the Database, how should that be resolved? | %1 images from the import file, have the same MD5 sum as images in the Database, how should that be resolved?
uk[0]: %1 з імпортованих зображень має ту саму контрольну суму MD5, що і зображення у існуючій базі даних, як слід розв’язати цю проблему?
uk[1]: %1 з імпортованих зображень має ту саму контрольну суму MD5, що і зображення у існуючій базі даних, як слід розв’язати цю проблему?
uk[2]: %1 з імпортованих зображень має ту саму контрольну суму MD5, що і зображення у існуючій базі даних, як слід розв’язати цю проблему?
uk[3]: Одне з імпортованих зображень має ту саму контрольну суму MD5, що і зображення у існуючій базі даних, як слід розв’язати цю проблему?

en: Use data from
    Import File
uk: Використовувати дані з
    імпортованого файла

en: Use data from
    Database
uk: Використовувати дані з
    бази даних

en: Merge data
uk: Об’єднати дані

en: Date and Time
uk: Дата і час

[ctx: @info:shell]
en: Conflicting commandline options: %1 and %2!
uk: Конфлікт параметрів командного рядка: %1 і %2!

en: KPhotoAlbum Thumbnail Tool
uk: Засіб мініатюр KPhotoAlbum

en: Tool for inspecting and editing the KPhotoAlbum thumbnail cache
uk: Засіб для інспектування та редагування кешу мініатюр KPhotoAlbum

en: Copyright (C) 2020-2024 The KPhotoAlbum Development Team
uk: © Команда розробників KPhotoAlbum, 2020–2024

en: Development, Maintainer
uk: Розробка, супровідник

en: Development, Optimization
uk: Розробка, оптимізація

en: Development, Releases, Website
uk: Розробка, випуски, сайт

en: Former Maintainer, Project Creator
uk: Колишній супровідник, автор проєкту

[ctx: @info:shell]
en: The folder containing the .thumbnail folder.
uk: Тека, у якій зберігається тека .thumbnail.

[ctx: @info:shell]
en: Print information about thumbnail cache.
uk: Вивести відомості щодо кешу мініатюр.

[ctx: @info:shell]
en: Convert thumbnailindex to format suitable for KPhotoAlbum >= 4.3.
uk: Перетворити покажчик мініатюр до формату, який придатний до використання у KPhotoAlbum >= 4.3.

[ctx: @info:shell]
en: Check thumbnail cache for consistency of thumbnail dimensions.
uk: Перевірити кеш мініатюр на коректність розмірностей мініатюр.

[ctx: @info:shell]
en: Fix inconsistent thumbnails by removing them from the cache (requires --check-thumbnail-dimensions).
uk: Виправити несумісність мініатюр вилученням несумісних мініатюр з кешу (потребує --check-thumbnail-dimensions).

[ctx: @info:shell]
en: Remove unreferenced thumbnails from the thumbnail data files.
uk: Вилучити мініатюри без прив'язок з файлів даних мініатюр.

[ctx: @info:shell]
en: Be less verbose.
uk: Режим стислих повідомлень.

[ctx: @info:shell]
en: Missing argument!
uk: Пропущено аргумент!

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a folder!
uk: %1 не є текою!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail cache folder: %1
uk: Тека кешу мініатюр: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index file version: %1
uk: Версія файла покажчика мініатюр: %1

[ctx: @info:shell]
en: Maximum supported thumbnailindex file version: %1
uk: Максимальна підтримувана версія файла покажчика мініатюр: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail storage dimensions: %1 pixels
uk: Розмір сховища мініатюр: %1 пікселів

[ctx: @info:shell]
en: Note: Thumbnail storage dimensions are defined in the configuration file prior to v5.
uk: Зауваження: до версії 5 розмірності сховища мініатюр визначалися у файлі налаштувань.

[ctx: @info:shell]
en: Number of thumbnails: %1
uk: Кількість мініатюр: %1

[ctx: @info:shell]
en: No inconsistencies found.
uk: Несумісностей не знайдено.

[ctx: @info:shell This line is printed before a list of file names.]
en: The following thumbnails appear to have incorrect sizes:
uk: Вказані нижче мініатюри, здається, мають помилкові розміри:

[ctx: @info:shell]
en: Removed 1 inconsistent thumbnail from the database.
     | Removed %1 inconsistent thumbnails from the database.
uk[0]: %1 несумісну мініатюру було вилучено з бази даних.
uk[1]: %1 несумісні мініатюри було вилучено з бази даних.
uk[2]: %1 несумісних мініатюр було вилучено з бази даних.
uk[3]: Несумісну мініатюру було вилучено з бази даних.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open file `thumbnailindex`!
uk: Не вдалося відкрити файл «thumbnailindex»!

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index was not changed.
uk: Покажчик мініатюр не змінено.

[ctx: @info:shell]
en: Could not open temporary file for writing!
uk: Не вдалося відкрити тимчасовий файл для запису!

[ctx: @info:shell]
en: Could not back up file `thumbnailindex`!
uk: Не вдалося створити резервну копію файла «thumbnailindex»!

[ctx: @info:shell]
en: Could not copy temporary thumbnail index file to final location!
uk: Не вдалося скопіювати тимчасовий файл покажчика мініатюр до його остаточного місця зберігання!

[ctx: @info:shell]
en: Error message was: %1
uk: Повідомлення про помилку: %1

[ctx: @info:shell]
en: Thumbnail index is not a version 5 file!
uk: Покажчик мініатюр не є файлом версії 5!

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
uk: П&ерегляд

note: i18n: ectx: Menu (privacy)
en: Privacy
uk: Конфіденційність

note: i18n: ectx: Menu (maintenance)
en: &Maintenance
uk: &Обслуговування

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
uk: Додатки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
uk: Головний пенал

en: When reading time information of images, their Exif info is used. Exif info may, however, not be supported by your KPhotoAlbum installation, or no valid information may be in the file. As a backup, KPhotoAlbum may use the timestamp of the image - this may, however, not be valid in case the image is scanned in. So the question is, should KPhotoAlbum trust the time stamp on your images?
uk: Під час читання інформації, пов’язаної з часовими характеристиками зображення, використовується інформація з Exif зображення. Але отримання інформації з Exif може не підтримуватися з боку встановленої вами версії KPhotoAlbum, або у файлі може не бути коректної інформації. У таких випадках KPhotoAlbum може скористатися часовим штампом файла зображення — але ця інформація може бути неправильною, наприклад якщо зображення створено за допомогою сканера. Отже, питання, на яке ви маєте дати відповідь звучить так: чи слід KPhotoAlbum покладатися на часові штампи ваших зображень?

en: Trust Time Stamps?
uk: Довіряти часовим штампам?

en: <p>There was an error while accessing the Exif search database. The error is likely due to a broken database file.</p><p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>For debugging: the command that was attempted to be executed was:<br/>%1</p><p>The error message obtained was:<br/>%2</p>
uk: <p>Під час спроби доступу до бази даних пошуку Exif сталася помилка. Причиною помилки, ймовірно, було пошкодження файла бази даних.</p><p>Щоб виправити цю помилку, скористайтеся пунктом меню «Обслуговування → Створити заново базу даних пошуків Exif».</p><hr/><p>Для налагоджування. Було виконано таку команду:<br/>%1</p><p>Отримано наступне повідомлення про помилку:<br/>%2</p>

en: Error in Exif database
uk: Помилка у базі даних Exif

en: <p>There was an error while opening the Exif search database.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p><hr/><p>The error message obtained was:<br/>%1</p>
uk: <p>Під час спроб відкрити базу даних пошуку Exif сталася помилка</p><p>Щоб виправити цю помилку, скористайтеся пунктом меню «Обслуговування → Створити заново базу даних пошуків Exif».</p><hr/><p>Отримано наступне повідомлення про помилку:<br/>%1</p>

en: <p>The Exif search database is corrupted and has no data.</p> <p>To fix this problem run Maintenance->Recreate Exif Search database.</p>
uk: <p>Базу даних пошуку Exif пошкоджено. У ній не міститься даних.</p> <p>Для виправлення цієї проблеми скористайтеся пунктом меню «Обслуговування → Створити заново базу даних пошуків Exif».</p>

en: KDE Photo Album
uk: Фотоальбом для KDE

en: Copyright (C) 2003-2024 The KPhotoAlbum Development Team
uk: © Команда розробників KPhotoAlbum, 2003–2024

en: Patch for making it possible to reread Exif info using a nice dialog.
uk: Латка для уможливлення перечитування інформації Exif з приємним діалогом.

en: (.) Patch with folder info made available through the browser. (.) Patch for adding a check box for "and/or" searches in the search page.
uk: (.) Латка, яка зробила доступною інформацію про теку з переглядача. (.) Латка для додавання для визначення способу об’єднання «і/або» елементів пошуку на пошуковій сторінці.

en: Geo Position page in browser and various bug fixes
uk: Сторінка геопозиціювання у програмі для перегляду інтернету та різні виправлення вад

en: Some very useful features to improve workflow
uk: Декілька дуже корисних можливостей, пов’язаних з процедурою обробки

en: Patch to sort items in option listboxes
uk: Латка для впорядкування елементів у списках параметрів

en: Numerous patches for lots of bugs plus patches for a few new features
uk: Велика кількість латок, що усунули багато вад, плюс латки, що додавали нові можливості

en: Theme support for HTML generation
uk: Підтримка тем для створення HTML

en: Patch to sort images in the thumbnail view, plus reading time info out of Exif images for existing images
uk: Латка для впорядкування зображень у перегляді мініатюр, плюс читання інформації про час з Exif зображень для існуючих зображень

en: Tremendous help with the English text in the application.
uk: Величезна допомога з англійською у програмі.

en: Developing an Icon for KPhotoAlbum
uk: Розробка піктограми для KPhotoAlbum

en: Patch which speed up loading of thumbnails plus preview in image property dialog.
uk: Латка, як пришвидшила завантаження мініатюр плюс діалогове вікно перегляду властивостей зображення.

[ctx: @title:window]
en: Automatically Stack Images
uk: Автоматично стосувати зображення

en: Stack images with identical MD5 sum
uk: Створювати стоси з зображено з однаковою сумою MD5

en: Stack images based on file version detection
uk: Стосувати зображення за визначеною версією файла

en: Original to top
uk: Початковий варіант згори

[ctx: Label for a QSpinbox that selects a number of seconds.]
en: Stack images created within the following time-frame:
uk: Створювати стос із зображень, які створено у такий часовий проміжок:

[ctx: Unit suffix on a QSpinBox; note the space at the beginning.]
en:  seconds
uk:  секунд

en: AutoStacking Options
uk: Параметри автоматичного стосування

en: Include matching image to appropriate stack (if one exists)
uk: Включати відповідні зображення до стосів (якщо такі стоси вже існують)

en: Unstack images from their current stack and create new one for the matches
uk: Розібрати поточні стоси зображень і створити нові з відповідників

en: Skip images that are already in a stack
uk: Пропускати зображення, які вже належать до стосів

en: Show Category Editor
uk: Показати редактор категорій

en: Make Category Image
uk: Зробити зображенням категорії

[ctx: @title:window]
en: Copy image to ... | Copy images to ...
uk[0]: Копіювання зображення до…
uk[1]: Копіювання зображення до…
uk[2]: Копіювання зображення до…
uk[3]: Копіювання зображення до…

[ctx: @title:window]
en: Link image to ... | Link images to ...
uk[0]: Створення посилань на зображення до…
uk[1]: Створення посилань на зображення до…
uk[2]: Створення посилань на зображення до…
uk[3]: Створення посилань на зображення до…

[ctx: @title:window]
en: Removing Items
uk: Вилучення елементів

en: Removing 1 item | Removing %1 items
uk[0]: Вилучення %1 елемента
uk[1]: Вилучення %1 елементів
uk[2]: Вилучення %1 елементів
uk[3]: Вилучення елемента

en: Selected item will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the file on disk? | Selected %1 items will be removed from the database.<br/>What do you want to do with the files on disk?
uk[0]: Позначений %1 елемент буде вилучено з бази даних.<br/>Які дії слід виконати над відповідними файлами на диску?
uk[1]: Позначені %1 елементи буде вилучено з бази даних.<br/>Які дії слід виконати над відповідними файлами на диску?
uk[2]: Позначені %1 елементів буде вилучено з бази даних.<br/>Які дії слід виконати над відповідними файлами на диску?
uk[3]: Позначений %1 елемент буде вилучено з бази даних.<br/>Які дії слід виконати над відповідними файлами на диску?

en: Move file to Trash | Move %1 files to Trash
uk[0]: Пересунути %1 файл до смітника
uk[1]: Пересунути %1 файли до смітника
uk[2]: Пересунути %1 файлів до смітника
uk[3]: Пересунути файл до смітника

en: Delete file from disk | Delete %1 files from disk
uk[0]: Вилучити %1 файл з диска
uk[1]: Вилучити %1 файли з диска
uk[2]: Вилучити %1 файлів з диска
uk[3]: Вилучити файл з диска

en: Only remove the item from database | Only remove %1 items from database
uk[0]: Вилучити лише %1 запис з бази даних
uk[1]: Вилучити лише %1 записи з бази даних
uk[2]: Вилучити лише %1 записів з бази даних
uk[3]: Вилучити лише запис з бази даних

en: Merge these images
uk: Об’єднати ці зображення

en: Select image to keep:
uk: Виберіть зображення, яке слід зберегти:

[ctx: i for info]
en: i
uk: і

en: <p>Below is a list of all images that are duplicate in your database.<br/>Select which you want merged, and which of the duplicates should be kept.<br/>The tag and description from the deleted images will be transferred to the kept image</p>
uk: <p>Нижче наведено список усіх зображень у вашій базі даних, які є дублікатами.<br/>Виберіть ті з них, які слід об’єднати, і ті, дублікати яких слід залишити.<br/>Мітку та опис з вилучених зображень буде перенесено на збережені.</p>

en: Move to &trash
uk: Пересунути до с&мітника

en: &Delete from disk
uk: Ви&лучити з диска

en: &Block from database
uk: За&блокувати входження до бази даних

en: Select &All
uk: Позна&чити все

en: Select &None
uk: &Нічого не позначати

en: %1 of %2 selected
uk: Позначено %1 з %2

en: No duplicates found
uk: Дублікатів не знайдено

en: Current Item
uk: Поточний елемент

en: All Selected Items
uk: Всі вибрані елементи

en: Copy and Open
uk: Копіювати і відкрити

en: Open With...
uk: Відкрити за допомогою...

en: Your Command Line
uk: Ваш рядок команди

en: Invoke External Program
uk: Викликати зовнішню програму

[ctx: @title:window]
en: Feature Status
uk: Стан можливості

en: <h1>Overview</h1><p>Below you may see the list of compile- and runtime features KPhotoAlbum has, and their status:</p>%1
uk: <h1>Огляд</h1><p>Нижче ви можете бачити список всіх вбудованих і спільних з іншими програмами можливостей, які має KPhotoAlbum, і їхній стан:</p>%1

en: <h1>What can I do if I miss a feature?</h1><p>If you compiled KPhotoAlbum yourself, then please review the sections below to learn what to install to get the feature in question. If on the other hand you installed KPhotoAlbum from a binary package, please tell whoever made the package about this defect, eventually including the information from the section below.</p><p>In case you are missing a feature and you did not compile KPhotoAlbum yourself, please do consider doing so. It really is not that hard. If you need help compiling KPhotoAlbum, feel free to ask on the <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">KPhotoAlbum mailing list</a></p><p>The steps to compile KPhotoAlbum can be seen on <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">the KPhotoAlbum home page</a>. If you have never compiled a KDE application, then please ensure that you have the developer packages installed, in most distributions they go under names like kdelibs<i>-devel</i></p>
uk: <h1>Що робити, якщо потрібної вами можливості немає?</h1><p>Якщо ви збирали KPhotoAlbum самостійно, будь ласка, перегляньте розміщений нижче текст, щоб зрозуміти як встановити потрібні для реалізації можливості компоненти. Якщо ж ви встановили KPhotoAlbum з бінарного пакунка, будь ласка, повідомте того, хто збирав цей пакунок, про цю ваду, навівши інформацію з тексту нижче.</p><p>Якщо вам потрібна якась із можливостей програми і ви не збирали KPhotoAlbum самостійно, будь ласка, спробуйте це зробити. Насправді, це зовсім не складно. Якщо вам потрібна довідка зі збирання KPhotoAlbum, ви можете поставити своє питання у <a href="https://mail.kde.org/cgi-bin/mailman/listinfo/kphotoalbum">списку листування KPhotoAlbum</a></p><p>Кроки збирання KPhotoAlbum можна переглянути на <a href="https://community.kde.org/KPhotoAlbum/build_instructions">домашній сторінці KPhotoAlbum</a>. Якщо ви досі не збирали програм для KDE, будь ласка, переконайтеся, що ви встановили пакунки для розробки програм, у більшості дистрибутивів вони мають назви на зразок kdelibs<i>-devel</i></p>

en: <h1><a name="purpose">Plugin support</a></h1><p>KPhotoAlbum supports the <em>Purpose</em> plugin system.</p>
uk: <h1><a name="purpose">Підтримка додатків</a></h1><p>У KPhotoAlbum передбачено підтримку системи додатків <em>Purpose</em>.</p>

en: <h1><a name="database">SQLite database support</a></h1><p>KPhotoAlbum allows you to search using a certain number of Exif tags. For this KPhotoAlbum needs an SQLite database. In addition the Qt package for SQLite (e.g. qt-sql-sqlite) must be installed.</p>
uk: <h1><a name="database">Підтримка бази даних SQLite</a></h1><p>KPhotoAlbum дозволяє вам шукати з використанням деякої кількості міток Exif. Для цього KPhotoAlbum потрібна база даних SQlite. Крім того, слід встановити Qt-пакунок для SQlite (наприклад qt-sql-sqlite).</p>

en: <h1><a name="geomap">Map view for geotagged images</a></h1><p>If KPhotoAlbum has been built with support for Marble, KPhotoAlbum can show images with GPS information on a map.</p>
uk: <h1><a name="geomap">Перегляд карти для зображень із даними щодо геопозиціювання</a></h1><p>Якщо KPhotoAlbum було зібрано із підтримкою Marble, програма зможе показувати на карті позиції зображень, у файлах яких містяться дані GPS.</p>

en: <h1><a name="video">Video support</a></h1><p>KPhotoAlbum relies on QtAv for displaying videos; this in turn relies on ffmpeg</p>
uk: <h1><a name="video">Підтримка відео</a></h1><p>KPhotoAlbum користується для відтворення відеофайлів програмою QtAv, яка у свою чергу використовує для показу ffmpeg.</p>

en: <h1><a name="videoPreview">Video thumbnail support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffmpeg</tt> to extract thumbnails from videos. These thumbnails are used to preview videos in the thumbnail viewer.</p>
uk: <h1><a name="videoPreview">Підтримка мініатюр відео</a></h1><p>KPhotoAlbum може використовувати <tt>ffmpeg</tt> для створення мініатюр для файлів відео. Ці мініатюри використовуються для показу файлів відео на панелі мініатюр.</p>

en: <h1><a name="videoInfo">Video metadata support</a></h1><p>KPhotoAlbum can use <tt>ffprobe</tt> to extract length information from videos.</p><p>Correct length information is necessary for correct rendering of video thumbnails.</p>
uk: <h1><a name="videoInfo">Підтримка метаданих відео</a></h1><p>Для видобування з відео даних щодо тривалості його відтворення KPhotoAlbum використовує <tt>ffprobe</tt>.</p><p>Точні дані щодо тривалості відтворення відео потрібні для створення зображень мініатюр відео.</p>

en: Plug-ins available
uk: Доступні додатки

en: SQLite database support (used for Exif searches)
uk: Підтримка бази даних SQlite (використовується для пошуків у Exif)

en: Map view for geotagged images.
uk: Перегляд карти для зображень із даними щодо геопозиціювання.

en: Video thumbnail support
uk: Підтримка відеомініатюр

en: Video metadata support
uk: Підтримка метаданих відео

[ctx: Feature available]
en: Yes
uk: Так

[ctx: Feature not available]
en: No
uk: Ні

en: Showing 1 thumbnail | Showing %1 thumbnails
uk[0]: Показ %1 мініатюри
uk[1]: Показ %1 мініатюр
uk[2]: Показ %1 мініатюр
uk[3]: Показ мініатюри

en: (%1 selected)
uk: (позначено %1)

en: Total: %1
uk: Всього: %1

en: 1 match | %1 matches
uk[0]: %1 відповідність
uk[1]: %1 відповідності
uk[2]: %1 відповідностей
uk[3]: %1 відповідність

[ctx: @title:window]
en: Search for Images and Videos with Missing Dates
uk: Шукати зображення і відеофайли з відсутньою датою

en: Which Images and Videos to Display
uk: Які зображення і відеофайли показувати

en: Search for images and videos with a valid date but an invalid time stamp
uk: Шукати зображення і відеофайли з коректною датою, але некоректним часовим штампом

en: Search for images and videos missing date and time
uk: Шукати зображення і відеофайли з відсутньою датою і часом

en: Search for images and videos with only partial dates (like 1971 vs. 11/7-1971)
uk: Шукати зображення і відеофайли лише з окремими датами (наприклад 1971 і 11/7-1971)

[ctx: @title:window]
en: Image Info
uk: Інформація про зображення

en: <h1>Here you may see the date changes for the displayed items.</h1>
uk: <h1>Тут ви можете бачити зміни дат показаних елементів.</h1>

[ctx: @title:window]
en: Reading File Properties
uk: Читання файла властивостей

en: Use <databaseFile> instead of the default. Deprecated - use '--db <databaseFile>' instead.
uk: Використовувати <файл_бази_даних> замість типового. Застарілий параметр, використовуйте замість нього «--db <файл_бази_даних>».

en: databaseFile
uk: файл_бази_даних

en: Use <databaseFile> instead of the default.
uk: Використовувати <файл_бази_даних> замість типового.

en: Starts KPhotoAlbum with a prebuilt set of demo images.
uk: Запускає KPhotoAlbum з вбудованим набором демонстраційних зображень.

en: Import file.
uk: Імпортувати файл.

en: file.kim
uk: файл.kim

en: Listen for network connections.
uk: Очікувати на з’єднання мережею.

en: Listen for network connections on address <interface_address>.
uk: Очікувати на з’єднання мережею за адресою <адреса_інтерфейсу>.

en: interface_address
uk: адреса_інтерфейсу

en: Search for new images on startup.
uk: Шукати нові зображення під час запуску.

en: <p>Enter your command to run below:</p><p><i>%all will be replaced with a file list</i></p>
uk: <p>Нижче можна ввести вашу команду:</p><p><i>%all буде замінено на список файлів</i></p>

en: <p>Enter the command you want to run on your image file(s). KPhotoAlbum will run your command and replace any '%all' tokens with a list of your files. For example, if you entered:</p><ul><li>cp %all /tmp</li></ul><p>Then the files you selected would be copied to the /tmp folder</p><p>You can also use %each to have a command be run once per file.</p>
uk: <p>Введіть команду, яку слід виконати для обробки ваших файлів зображень. KPhotoAlbum виконає вашу команду і замінить всі елементи «%all» на список ваших файлів. Наприклад, якщо вами буде вказано команду:</p><ul><li>cp %all/tmp</li></ul><p>всі позначені вами файли буде скопійовано до теки /tmp.</p><p>Крім того, ви можете скористатися шаблоном %each, щоб наказати програмі виконувати команду для кожного файла окремо.</p>

[ctx: Name/title of the search bar toolbar widget]
en: Search Bar
uk: Панель пошуку

[ctx: @label:textbox]
en: Search ...
uk: Шукати…

en: <h1>Description</h1><table><tr><td># of Items</td><td>This is the number of different items in the category</td></tr><tr><td>Tags Total</td><td>This is a count of how many tags was made,<br/>i.e. a simple counting though all the images</td></tr><tr><td>Tags Per Picture</td><td>This tells you how many tags are on each picture on average</td></tr></table><br/><br/>Do not get too attached to this dialog, it has the problem that it counts categories AND subcategories,<br/>so if an image has been taken in Las Vegas, Nevada, USA, then 3 tags are counted for that image,<br/>while it should only be one.<br/>I am not really sure if it is worth fixing that bug (as it is pretty hard to fix),<br/>so maybe the dialog will simply go away again
uk: <h1>Опис</h1><table><tr><td>К-ть елементів</td><td>Це кількість різних елементів у категорії</td></tr><tr><td>Загалом міток</td><td>Це кількість вказаних міток,<br/>тобто загальна кількість міток у всіх зображеннях</td></tr><tr><td>Міток на зображення</td><td>Це число є середньою кількість міток на одне зображення</td></tr></table><br/><br/>Не дуже-то й покладайтесь на це діалогове вікно: у ньому перелічено категорії разом з підкатегоріями,<br/>отже, якщо знімок було зроблено у Чигирині Черкаської області України, у зображенні буде пораховано три мітки,<br/>а потрібно рахувати цю мітку як одну.<br/>Автор не знає, чи слід виправляти цю ваду (а виправити її досить складно),<br/>отже, можливо у наступних версіях програми цього діалогового вікна просто не буде

en: <h1>Statistics</h1>
uk: <h1>Статистика</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category
uk: Категорія

en: # of Items
uk: К-ть елементів

en: Tags Totals
uk: Загалом міток

en: Tags Per Picture
uk: Міток на картинку

en: Tag indication completed annotation
uk: Повна анотація позначення міткою

en: If you use a specific tag to indicate that an image has been tagged, then specify it here.
uk: Якщо ви використовуєте особливу мітку, щоб позначити, що зображення має мітку, вкажіть її тут.

en: Category:
uk: Категорія:

en: Tag:
uk: Мітка:

[ctx: @item:inlistbox meaning 'no category']
en: None
uk: Немає

[ctx: As in 'all images']
en: All
uk: Всі

en: Total
uk: Загалом

en: Thumbnail settings...
uk: Параметри мініатюр…

[ctx: @title:window]
en: Remove Tokens
uk: Вилучення позначок

en: Select tokens to remove from all images and videos:
uk: Виберіть позначки, які слід вилучити з усіх зображень і файлів відео:

en: Select None
uk: Не вибирати жодного

en: <h1>Welcome to KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum is a powerful free tool to archive, tag and manage your photos and videos. It will not modify or change your precious files, it only indexes them and lets you easily find and manage your photos and videos.</p><p>Start by showing KPhotoAlbum where your photos are by pressing on Create My Own Database. Select this button also if you have an existing KPhotoAlbum database that you want to start using again.</p><p>If you feel safer first trying out KPhotoAlbum with prebuilt set of images, press the Load Demo button.</p>
uk: <h1>Вітаємо у KPhotoAlbum</h1><p>KPhotoAlbum — потужний вільний інструмент для архівування, створення міток та керування вашими збірками фотографій та відео. Програма не вноситиме жодних змін до ваших безцінних файлів, вона лише індексуватиме їх та надаватиме вам змогу без проблем шукати і керувати ними.</p><p>Почніть з надання KPhotoAlbum даних щодо місця зберігання ваших фотографій, тобто з натискання кнопки «Створити мою власну базу даних». Цю кнопку слід натиснути, якщо у вас вже є база даних KPhotoAlbum, яку ви створили раніше.</p><p>Якщо вам просто хочеться ознайомитися з можливостями KPhotoAlbum за допомогою тестового набору зображень, натисніть кнопку «Завантажити демонстрацію».</p>

en: Create My Own Database...
uk: Створити мою власну базу даних...

en: Load Demo
uk: Завантажити демонстрацію

en: Check My Feature Set
uk: Ознайомитися з набором можливостей

en: <h1>KPhotoAlbum database creation</h1><p>You need to show where the photos and videos are for KPhotoAlbum to find them. They all need to be contained by a single folder, for example /home/user/Images. In this folder you can have as many subfolders as you want, KPhotoAlbum will find them all for you.</p><p>Feel safe, KPhotoAlbum will not modify or edit any of your images, so you can simply point KPhotoAlbum to the folder where you already have all your images.</p><p>If you have an existing KPhotoAlbum database and image folder somewhere, point KPhotoAlbum to that folder to start using it again.</p>
uk: <h1>Створення бази даних KPhotoAlbum</h1><p>Вам слід вказати, де KPhotoAlbum має шукати ваші фотографії і відео. Всі файли мають зберігатися у одному кореневому каталозі, наприклад /home/user/Картинки. У цьому каталозі може бути довільна кількість підтек, KPhotoAlbum шукатиме дані у всіх підтеках.</p><p>Вам не слід хвилюватися, KPhotoAlbum не вноситиме жодних змін до ваших даних, отже ви можете просто вказати KPhotoAlbum теку, де вже зберігаються всі ваші фотографії.</p><p>Якщо ви вже створювали базу даних KPhotoAlbum і маєте десь кореневу теку цієї бази, вкажіть її KPhotoAlbum, щоб поновити користування програмою.</p>

en: Image/Video root folder:
uk: Коренева тека зображень/відеофайлів:

en: Folder does not exist, create it?
uk: Теки не існує, чи слід її створити?

en: Could not create folder %1
uk: Не вдалося створити теку: %1

en: %1 exists, but is not a folder
uk: %1 існує, але це не тека

en: <p>KPhotoAlbum does not seem to be built with support for all its features. The following is a list indicating what you may be missing:<ul>%1</ul></p><p>For details on how to solve this problem, please choose <b>Help</b>|<b>KPhotoAlbum Feature Status</b> from the menus.</p>
uk: <p>Здається, KPhotoAlbum було зібрано без підтримки всіх його можливостей. Нижче ви можете бачити список того, чого у вас немає:<ul>%1</ul></p><p>Детально про те, як усунути цю проблему, будь ласка, виберіть у меню <b>Довідка</b> пункт <b>Стан можливостей KPhotoAlbum</b>.</p>

en: Feature Check
uk: Перевірка можливостей

en: Congratulations: all dynamic features have been enabled.
uk: Вітаємо — всі динамічні можливості було увімкнено.

en: Loading Database
uk: Завантаження бази даних

en: Loading Main Window
uk: Завантаження головного вікна

en: Searching for New Files
uk: Пошук нових файлів

en: <p><b>Delete Your Temporary Demo Database</b></p><p>I hope you enjoyed the KPhotoAlbum demo. The demo database was created in the folder <tt>/tmp</tt>, should it be deleted now? If you do not delete it, it will waste disk space; on the other hand, if you want to come back and try the demo again, you might want to keep it around with the changes you made through this session.</p>
uk: <p><b>Вилучити вашу тимчасову демонстраційну базу даних</b></p><p>Сподіваюся вам сподобалася демонстрація можливостей KPhotoAlbum. Демонстраційну базу даних було створено у <tt>/tmp</tt>. Вилучити її зараз? Якщо ви не вилучите її, на неї просто витрачатиметься місце на диску; з іншого боку, якщо ви забажаєте повернутися і переглянути демонстрацію ще раз, ви можете зберегти її з усіма змінами, які ви виконали під час поточного сеансу.</p>

[ctx: @title]
en: Delete Demo Database
uk: Вилучення демонстраційної бази даних

en: Do you want to save the changes?
uk: Чи бажаєте ви зберегти зміни?

[ctx: @title]
en: Save Changes?
uk: Зберегти зміни?

en: Some of the selected images already belong to a stack. Do you want to remove them from their stacks and create a completely new one?
uk: Деякі з вибраних зображень вже належать до певних стосів. Ви бажаєте вилучити їх з відповідних стосів і створити зовсім новий стос?

[ctx: @title]
en: Stacking problem
uk: Проблема зі створенням стосу

en: Unknown error, stack creation failed.
uk: Невідома помилка, спроба створення стосу зазнала невдачі.

en: Stacking Error
uk: Помилка під час створення стосу

en: No item is selected.
uk: Не вибрано жодного елемента.

en: No Selection
uk: Нема вибраного

en: Saving...
uk: Збереження...

en: Saving... Done
uk: Збереження... Виконано

en: There are no images to be shown.
uk: Немає зображень для показу.

en: Limit View to Selection
uk: Обмежити перегляд позначеними

en: No images are selected!
uk: Не вибрано жодного зображення!

en: Generate HTML...
uk: Створити HTML...

en: Import...
uk: Імпортувати...

en: Export/Copy Images...
uk: Експортувати/копіювати зображення...

[ctx: Delete selected images]
en: Delete Selected
uk: Вилучити позначене

en: Remove Tokens...
uk: Вилучити позначки…

en: Open List of Files...
uk: Відкрити список файлів...

en: Annotate Individual Items
uk: Додати примітки до окремих елементів

en: Annotate Multiple Items at a Time
uk: Додати примітки до декількох елементів за раз

en: Merge Images into a Stack
uk: Об’єднати зображення до стосу

en: Remove Images from Stack
uk: Вилучити зображення зі стосу

en: Set as First Image in Stack
uk: Зробити першим зображенням у стосі

en: View
uk: Перегляд

en: View (In New Window)
uk: Переглянути (у новому вікні)

en: Run Slide Show
uk: Почати показ слайдів

en: Run Randomized Slide Show
uk: Почати показ випадкових слайдів

en: Collapse all stacks
uk: Згорнути всі стоси

en: Expand all stacks
uk: Розгорнути всі стоси

en: Show &Oldest First
uk: Показувати най&старше першим

en: Show &Newest First
uk: Показувати най&новіше першим

en: Sort Selected by Date && Time
uk: Впорядкувати вибрані за датою і часом

en: Jump to Context
uk: Перейти до контексту

en: Lock Images
uk: Замкнути зображення

en: Unlock
uk: Розблокувати

en: Lock Away All Other Items
uk: Замкнути всі інші елементи

en: Lock Away Current Set of Items
uk: Замкнути поточний набір елементів

en: Configure Current View
uk: Налаштувати поточний перегляд

en: Tree
uk: Дерево

en: Tree with User Icons
uk: Дерево з піктограмами користувача

en: Icons
uk: Піктограми

en: Use natural sort order
uk: Природній порядок сортування

en: Show Tooltips in Thumbnails Window
uk: Показувати підказки у вікні мініатюр

en: Show Labels in Thumbnails Window
uk: Показувати мітки у вікні мініатюр

en: Show Categories in Thumbnails Window
uk: Показувати категорії у вікні мініатюр

en: Choose Color Scheme
uk: Виберіть схему кольорів

en: Display Images and Videos Not on Disk
uk: Показати зображення і відеофайли, відсутні на диску

en: Display Images and Videos with Incomplete Dates...
uk: Показати зображення і відеофайли з неповними датами...

en: Merge duplicates
uk: Об’єднати дублікати

en: Refresh Selected Thumbnails and Checksums
uk: Оновити вказані мініатюри і контрольні суми

en: Rescan for Images and Videos
uk: Повторний пошук зображень і відеофайлів

en: Recreate Exif Search Database
uk: Створити заново базу даних пошуків Exif

en: Read Exif Info from Files...
uk: Читати інформацію Exif з файлів...

en: Sort All by Date && Time
uk: Впорядкувати усі за датою і часом

en: Automatically Stack Selected Images...
uk: Автоматично стосувати позначені зображення…

en: Build Thumbnails
uk: Створити мініатюри

en: Statistics...
uk: Статистика…

en: Mark As Untagged
uk: Позначити як запис без мітки

en: Enable All Messages
uk: Увімкнути всі повідомлення

en: Run KPhotoAlbum Demo
uk: Запустити демонстрацію KPhotoAlbum

en: KPhotoAlbum Feature Status
uk: Стан можливостей KPhotoAlbum

en: Show Demo Videos
uk: Показати демонстраційні відео

en: Show Exif Info and file metadata
uk: Показати інформацію Exif та метадані файла

en: Use next video thumbnail
uk: Використати наступну відеомініатюру

en: Use previous video thumbnail
uk: Використати попередню відеомініатюру

en: Copy image to ... | Copy images to ...
uk[0]: Копіювати зображення до…
uk[1]: Копіювати зображення до…
uk[2]: Копіювати зображення до…
uk[3]: Копіювати зображення до…

en: Link image to ... | Link images to ...
uk[0]: Створити посилання на зображення до…
uk[1]: Створити посилання на зображення до…
uk[2]: Створити посилання на зображення до…
uk[3]: Створити посилання на зображення до…

en: Auto saving....
uk: Автозбереження....

en: Auto saving.... Done
uk: Автозбереження.... Готово

en: KPhotoAlbum only supports database files named 'index.xml'.
uk: У KPhotoAlbum передбачено підтримку лише файлів баз даних із назвою «index.xml».

en: Please specify an existing image directory or an existing index.xml file.
uk: Будь ласка, вкажіть наявний каталог зображень або наявний файл index.xml.

en: Invalid database file
uk: Некоректний файл бази даних

en: <p>Given index file does not exist, do you want to create following?<br />%1/index.xml</p>
uk: <p>Вказаного файла покажчика не існує, бажаєте створити файл з наведеною нижче назвою?<br />%1/index.xml</p>

[ctx: @title]
en: Create database
uk: Створення бази даних

en: <p>You have configured a tag for untagged images, but either the tag itself or its category does not exist in the database.</p><p>Please review your untagged tag setting under <interface>Settings|Configure KPhotoAlbum...|Categories</interface></p>
uk: <p>Вами визначено мітку для зображень без мітки, але або самої мітки або її категорії немає у базі даних.</p><p>Будь ласка, перегляньте параметри цієї мітки за допомогою сторінки <interface>Параметри|Налаштувати KPhotoAlbum...|Категорії</interface></p>

en: General
uk: Загальне

en: Viewer
uk: Переглядач

[ctx: I.e. the timeline histogram widget]
en: Date Bar
uk: Панель дат

en: Annotation Dialog
uk: Діалогове вікно приміток

en: Thumbnail View
uk: Перегляд мініатюрами

en: <p>Really enable all message boxes where you previously checked the do-not-show-again check box?</p>
uk: <p>Ви справді бажаєте увімкнути всі позначки там, де ви раніше позначили пункт більше-не-показувати?</p>

[ctx: @title]
en: Reset hidden dialogs
uk: Скидання приховування вікон

en: <p>KPhotoAlbum hit an internal error (missing plug-in menu in MainWindow::Window::setupPluginMenu). This indicate that you forgot to do a make install. If you did compile KPhotoAlbum yourself, then please run make install. If not, please report this as a bug.</p><p>KPhotoAlbum will continue execution, but it is not entirely unlikely that it will crash later on due to the missing make install.</p>
uk: <p>У KPhotoAlbum сталася внутрішня помилка (немає меню додатків у MainWindow::Window::setupPluginMenu). Це означає, що ви забули виконати команду make install. Якщо ви збирали KPhotoAlbum самі, будь ласка, виконайте команду make install. Якщо програму було зібрано кимось іншим, будь ласка, повідомте йому про цю помилку.</p><p>KPhotoAlbum може продовжувати роботу, але, ймовірно, програма аварійно завершить роботу пізніше через те, що не було виконано команди make install.</p>

en: Internal Error
uk: Внутрішня помилка

en: Successfully shared image(s). Copying location to clipboard...
uk: Зображення успішно оприлюднено. Копіюємо дані щодо розташування до буфера обміну…

en: Successfully shared image(s).
uk: Зображення успішно оприлюднено.

en: Image sharing failed with message: %1
uk: Не вдалося оприлюднити зображення. Повідомлення щодо помилки: %1

en: Open List of Files
uk: Відкрити список файлів

en: You can open a set of files in KPhotoAlbum's database by listing the files here.
uk: Ви можете відкрити набір файлів з бази даних KPhotoAlbum за допомогою показаного тут списку файлів.

en: No images matching your input were found.
uk: Не знайдено жодного зображення, що відповідає введеному критерію.

en: No Matches
uk: Немає відповідників

en: Rereading Exif information from all images
uk: Повторне читання інформації Exif з усіх зображень

[ctx: @info:status]
en: Thumbnail width: %1px (storage size: %2px)
uk: Ширина мініатюри: %1 пк (розмір сховища даних: %2 пк)

en: <p>Unable to find ffmpeg on the system.</p><p>Without it, KPhotoAlbum will not be able to display video thumbnails and video lengths. Please install the ffmpeg package</p>
uk: <p>На вашому комп’ютері не вдалося знайти ffmpeg.</p><p>Для показу мініатюр та даних щодо тривалості відтворення з відеофайлів KPhotoAlbum, окрім інших програм, потрібна ця програма. Будь ласка, встановіть пакунок ffmpeg.</p>

en: Video thumbnails are not available
uk: Показ мініатюр відео неможливий

en: Save the current map settings
uk: Зберегти поточні параметри карти

en: Go to last map position
uk: Перейти до останньої позиції на карті

en: Show thumbnails
uk: Показати мініатюри

[ctx: @action to group, as in aggregate thumbnails into clusters]
en: Group adjacent thumbnails into clickable clusters
uk: Групувати сусідні мініатюри до придатних до клацання скупчень

[ctx: @action Decrease size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Decrease marker size
uk: Зменшити розмір позначки

[ctx: @action Increase size of the markers (i.e. thumbnails) drawn on the map]
en: Increase marker size
uk: Збільшити розмір позначки

en: Map view
uk: Перегляд карти

en: Settings saved!
uk: Параметри збережено!

en: <i>Loading coordinates from the images ...</i>
uk: <i>Завантажуємо координати із зображень…</i>

en: <i>This image does not contain geographic coordinates.</i>
uk: <i>У файлі цього зображення не міститься даних щодо географічних координат.</i>

en: <i>Some of the selected images do not contain geographic coordinates.</i>
uk: <i>У деяких позначених файлах зображень не міститься даних щодо географічних координат.</i>

en: <i>Search for geographic coordinates.</i>
uk: <i>Шукати за географічними координатами.</i>

en: <i>None of the selected images contain geographic coordinates.</i>
uk: <i>У жодному з позначених файлів зображень не міститься даних щодо географічних координат.</i>

en: Share
uk: Оприлюднити

en: This icon indicates if KPhotoAlbum is connected to an android device.
    Click on the icon to toggle listening for clients in the local area network.
    If the local area network doesn't allow broadcast packages between the android client and KPhotoAlbum, then right click on the icon and specify the android device's address.
    The android client can be downloaded from google play.
uk: Ця піктограма є індикатором з’єднання KPhotoAlbum із пристроєм під керуванням Android.
    Натисніть піктограму, щоб перемкнути стан очікування на з’єднання з клієнтською частиною у локальній мережі.
    Якщо правилами локальної мережі заборонено обмір трансляційними пакунками даних між клієнтом Android та KPhotoAlbum, наведіть вказівник миші на піктограму, клацніть правою кнопкою і вкажіть адресу пристрою Android.
    Клієнтський додаток Android можна отримати з google play.

en: Android device address:
uk: Адреса пристрою Android:

en: Unable to bind to socket
uk: Не вдалося прив’язатися до сокета

en: Unable to listen for remote Android connections. This is likely because you have another KPhotoAlbum application running.
uk: Не вдалося розпочати очікувати на віддалені з’єднання з Android. Ймовірною причиною є запуск декількох копій програми KPhotoAlbum одночасно.

en: Invalid Version
uk: Некоректна версія

en: Version mismatch between Remote Client and KPhotoAlbum on the desktop.
    Desktop protocol version: %1
    Remote Control protocol version: %2
uk: Невідповідність версій між клієнтом та програмою KPhotoAlbum, встановленою на комп’ютері.
    Версія протоколу на комп’ютері: %1
    Версія протоколу клієнта: %2

[ctx: @label:textedit]
en: Filter ... (%1)
uk: Фільтрувати… (%1)

en: Remove birthday
uk: Вилучити день народження

en: Set the date of birth for items (say people) here, and then see their age when viewing the images.
uk: Тут можна встановити дату народження для записів (зокрема людей), а потім бачити вік під час перегляду зображень.

en: Name
uk: Ім’я

en: Birthday
uk: День народження

en: Birthday of %1:
uk: День народження %1:

en: Enter a date...
uk: Ввести дату…

en: <i>Select an item on the left to edit the birthday</i>
uk: <emphasis>Позначте пункт ліворуч, щоб редагувати день народження.</emphasis>

en: Category Settings
uk: Параметри категорій

en: New
uk: Новий

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Positionable tags:
uk: Позиційні мітки:

en: Tags in this category can be
    associated with areas within images
uk: Мітки у цій категорії можна
    пов'язати із областями на зображеннях

en: Icon:
uk: Піктограма:

en: Preferred view:
uk: Бажаний спосіб перегляду:

en: List View
uk: Перегляд списком

en: List View with Custom Thumbnails
uk: Перегляд списком з нетиповими мініатюрами

en: Icon View
uk: Перегляд піктограмами

en: Icon View with Custom Thumbnails
uk: Перегляд піктограмами з нетиповими мініатюрами

en: <font color='red'>The database has unsaved changes. As long as those are not saved,<br/>the names of categories can't be changed and new ones can't be added.</font>
uk: <font color='red'>Деякі зміни у базі даних не збережено. Доки ці зміни не буде збережено,<br/>зміна назв категорій і створення категорій неможливе.</font>

en: Save the DB now
uk: Зберегти базу даних зараз

en: Settings for category <b>%1</b>
uk: Параметри категорії <b>%1</b>

en: <i>Pending change: rename to "%1"</i>
uk: <i>Зміна у черзі: перейменування на «%1»</i>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>"%2" is a special category name which is reserved and can't be used for a normal category.</p>
uk: <p>Не вдалося змінити назву категорії «%1» на «%2»:</p><p>«%2» є спеціальною назвою категорії, яку зарезервовано. Цю назву не можна використовувати для звичайної категорії.</p>

en: Invalid category name
uk: Некоректна назва категорії

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>A category with this name already exists.</p>
uk: <p>Не вдалося змінити назву категорії «%1» на «%2»:</p><p>Категорія із такою назвою вже існує.</p>

en: <p>Can't change the name of category "%1" to "%2":</p><p>There's a pending rename action on the category "%2". Please save this change first.</p>
uk: <p>Не вдалося змінити назву категорії «%1» на «%2»:</p><p>У черзі вже є дія з перейменування на категорію «%2». Будь ласка, збережіть спочатку наслідки виконання попередньої дії.</p>

en: Unsaved pending renaming action
uk: Незбережена дія з перейменування у черзі

en: <p>Do you really want to make "%1" non-positionable?</p><p>All areas linked against this category will be discarded!</p>
uk: <p>Ви справді хочете зробити «%1» позбавленим позиції?</p><p>Усі записи областей, пов’язані із цією категорією буде відкинуто!</p>

[ctx: @title]
en: Confirm Action
uk: Підтвердження дії

en: New category
uk: Нова категорія

en: <p>Really delete category "%1"?</p>
uk: <p>Ви справді бажаєте вилучити категорію «%1»?</p>

en: Confirm Action
uk: Підтвердити дію

en: <i>Choose a category to edit it</i>
uk: <i>Виберіть категорію для редагування</i>

en: Choose speed over readability for index.xml file
uk: Віддавати перевагу швидкості перед придатністю до читання у файлі index.xml

en: Compress backup file
uk: Стискати файл резервної копії

en: Auto save every:
uk: Автозбереження кожні:

en: min.
uk: хв.

en: Number of backups to keep:
uk: Кількість резервних копій:

en: Infinite
uk: Нескінченний

en: <p>KPhotoAlbum is capable of backing up the index.xml file by keeping copies named index.xml~1~ index.xml~2~ etc. and you can use the spinbox to specify the number of backup files to keep. KPhotoAlbum will delete the oldest backup file when it reaches the maximum number of backup files.</p><p>The index.xml file may grow substantially if you have many images, and in that case it is useful to ask KPhotoAlbum to zip the backup files to preserve disk space.</p>
uk: <p>KPhotoAlbum здатний створювати резервні копії файла index.xml, шляхом збереження копій з назвами index.xml~1~ index.xml~2~ та інші, і тут ви можете вказати кількість файлів резервних копій, які слід зберігати. Якщо буде досягнуто максимальну кількість резервних копій, KPhotoAlbum вилучить найстарішу резервну копію.</p><p>Файл index.xml може досягати значного розміру, якщо у вас багато зображень, у такому випадку корисно зробити так, щоб KPhotoAlbum стискав резервні файли для зменшення використання дискового простору.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is using a single index.xml file as its <i>data base</i>. With lots of images it may take a long time to read this file. You may cut down this time to approximately half, by checking this check box. The disadvantage is that the index.xml file is less readable by human eyes.</p>
uk: <p>KPhotoAlbum використовує один файл index.xml як свою <i>бази даних</i>. Якщо у вас багато зображень, читання цього файла може тривати довго. Ви можете зменшити цей час майже удвічі, залишивши тут позначку. У такому разі файл index.xml стане менш придатним для читання людиною.</p>

en: Exif/IPTC info to show in the viewer
uk: Інформація Exif/IPTC, яку слід показувати у Переглядачі

en: Exif/IPTC info to show in the Exif dialog
uk: Інформація Exif/IPTC, яку слід показувати у діалозі Exif

en: Character set for image metadata:
uk: Набір символів для метаданих зображення:

en: New File Searches
uk: Нові пошуки файлів

en: Search for new images and videos on startup
uk: Шукати нові зображення і відеофайли під час запуску

en: Ignore file extensions when searching for new images and videos
uk: Ігнорувати суфікси назв файлів під час пошуку нових зображень та відео

en: Skip symbolic links when searching for new images
uk: Пропускати символічні посилання під час пошуку нових зображень

en: Do not read RAW files if a matching JPEG/TIFF file exists
uk: Не читати файли RAW, якщо існують відповідні файли JPEG/TIFF

en: Directories to exclude from new file search:
uk: Теки, у яких не слід виконувати пошук нових файлів:

en: <p>Specify a comma-separated list of folder names to ignore.</p><p>For example, specifying "<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>" here will cause KPhotoAlbum to ignore these two folder names in any folder when searching for new images.</p>
uk: <p>Вкажіть список відокремлених комами назв тек, які слід ігнорувати.</p><p>Наприклад, якщо вказати «<tt>.thumbs,.thumbnails</tt>», KPhotoAlbum ігноруватиме ці дві назви тек у будь-якій теці, де шукатиме нові зображення.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of searching for new images and videos when started, this does, however, take some time, so instead you may wish to manually tell KPhotoAlbum to search for new images using <b>Maintenance->Rescan for new images</b></p>
uk: <p>KPhotoAlbum здатний шукати нові зображення і відеофайли під час запуску, і це, звичайно ж, триватиме деякий час, тому замість цього ви можете вручну запускати пошук нових зображень у KPhotoAlbum за допомогою меню <b>Обслуговування → Повторний пошук зображень і відеофайлів</b></p>

en: <p>KPhotoAlbum will normally search new images and videos by their file extension. If this option is set, <em>all</em> files neither in the database nor in the block list will be checked by their Mime type, regardless of their extension. This will take significantly longer than finding files by extension!</p>
uk: <p>Зазвичай KPhotoAlbum шукає нові зображення та відео за суфіксом назви файла. Якщо буде позначено цей пункт, <em>всі</em> файли, яких немає ні у базі даних, ні списку оброблятимуться за типом MIME, а не за суфіксом назви файла. Така обробка буде значно тривалішою за пошук файлів за суфіксом назви!</p>

en: <p>KPhotoAlbum attempts to read all image files whether actual files or symbolic links. If you wish to ignore symbolic links, check this option. This is useful if for some reason you have e.g. both the original files and symbolic links to these files within your image folder.</p>
uk: <p>KPhotoAlbum намагається виконати читання всіх файлів, звичайних або символічних посилань. Якщо ви хочете, щоб програма пропускала символічні посилання, позначте цей пункт. Це корисно, якщо з певної причини у вашій теці зображень, наприклад, є початкові версії файлів і символічні посилання на ці файли.</p>

en: <p>KPhotoAlbum is capable of reading certain kinds of RAW images. Some cameras store both a RAW image and a matching JPEG or TIFF image. This causes duplicate images to be stored in KPhotoAlbum, which may be undesirable. If this option is checked, KPhotoAlbum will not read RAW files for which matching image files also exist.</p>
uk: <p>KPhotoAlbum здатний читати деякі типи зображень RAW. Деякі фотоапарати зберігають як зображення RAW, так і відповідне зображення JPEG або TIFF. Це може призвести до дублювання зображень, що зберігаються у KPhotoAlbum, а це небажано. Якщо позначити цей параметр, KPhotoAlbum не буде читати файли RAW, для яких наявні відповідники у інших форматах.</p>

en: <p>Directories defined here (separated by comma <tt>,</tt>) are skipped when searching for new photos. Thumbnail directories of different tools should be configured here. E.g. <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>
uk: <p>Вказані тут теки (записи слід відокремлювати комами <tt>,</tt>) буде пропущено під час пошуку нових фотографій. Тут слід вказати теки мініатюр, створених за допомогою інших програм. Наприклад, <tt>xml,ThumbNails,.thumbs,.thumbnails</tt>.</p>

en: File Version Detection Settings
uk: Параметри виявлення версій файлів

en: Try to detect multiple versions of files
uk: Спробувати виявити різні версії одного файла

en: File versions search regexp:
uk: Формальний вираз пошуку версій файлів:

en: Original file replacement text:
uk: Текст у початковому файлі:

en: Move meta-data (i.e. delete tags from the original)
uk: Пересувати метадані (тобто вилучені мітки з початкового файла)

en: Automatically stack new versions of images
uk: Автоматично стосувати нові версії зображень

en: <p>When KPhotoAlbum searches for new files and finds a file that matches the <i>modified file search regexp</i> it is assumed that an original version of the image may exist. The regexp pattern will be replaced with the <i>original file replacement text</i> and if that file exists, all associated metadata (category information, ratings, etc) will be copied or moved from the original file to the new one.</p>
uk: <p>Якщо під час пошуку KPhotoAlbum нових файлів буде виявлено файл, що відповідає <i>формальному виразу пошуку змінених файлів</i>, програма зробить припущення, що існує якась початкова версія файла зображення. Шаблон формального виразу буде замінено на рядок <i>тексту у початковому файлі</i> і, якщо такий файл буде виявлено, всі пов’язані метадані (відомості про категорію, оцінки тощо) буде скопійовано або пересунуто з початкового файла до файла копії.</p>

en: <p>A perl regular expression that should match a modified file. <ul><li>A dot matches a single character (<tt>\.</tt> matches a dot)</li>   <li>You can use the quantifiers <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt>, or you can     match multiple occurrences of an expression by using curly brackets (e.g. <tt>e{0,1}</tt> matches 0 or 1 occurrences of the character "e").</li>   <li>You can group parts of the expression using parenthesis.</li> </ul>Example: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>
uk: <p>Формальний вираз perl, якому має відповідати назва зміненого файла. <ul><li>Крапка відповідає довільному окремому символі (<tt>\.</tt> відповідає крапці)</li>   <li>Можна використовувати замінники <tt>*</tt>,<tt>+</tt>,<tt>?</tt> або вказати кількість символів у виразі у фігурних дужках (наприклад, <tt>e{0,1}</tt> відповідає 0 символів або 1 символу «e»).</li>   <li>Ви можете згрупувати частини виразу за допомогою круглих дужок.</li> </ul>Приклад: <tt>-modified\.(jpg|tiff)</tt> </p>

en: <p>A string that is used to replace the match from the <i>File versions search regexp</i>. This can be a semicolon (<tt>;</tt>) separated list. Each string is used to replace the match in the new file's name until an original file is found or we run out of options.</p>
uk: <p>Рядок, який використовується для заміни відповідників з пункту <i>Формальний вираз пошуку версій файлів</i>. Записи у рядку слід відокремлювати крапкою з комою (<tt>;</tt>). Для пошуку з заміною буде використано всі замінники, аж доки не буде знайдено початковий файл або не буде вичерпано перелік варіантів.</p>

en: <p>The tagging is moved from the original file to the new file. This way only the latest version of an image is tagged.</p>
uk: <p>Мітки з початкового файла буде призначено до нового файла. Таким чином, мітки використовуватимуться лише для найновішої версії зображення.</p>

en: <p>If this option is set, new versions of an image are automatically stacked and placed to the top of the stack. This way the new image is shown when the stack is in collapsed state - the default state in KPhotoAlbum.</p>
uk: <p>Якщо позначено цей пункт, нові версії будуть автоматично додаватися до стосу зображення на його верхівку. Таким чином, у згорнутому стосі буде показано лише нове зображення, — типова поведінка KPhotoAlbum.</p>

[ctx: Configure the feature to make a copy of a file first and then open the copied file with an external application]
en: Copy File and Open with an External Application
uk: Скопіювати файл і відкрити його за допомогою зовнішньої програми

en: Copy file search regexp:
uk: Формальний вираз пошуку файлів копій:

en: Copy file replacement text:
uk: Текст у файлі копії:

en: <p>KPhotoAlbum can make a copy of an image before opening it with an external application. This configuration defines how the new file is named.</p><p>The regular expression defines the part of the original file name that is replaced with the <i>replacement text</i>. E.g. regexp <i>"\.(jpg|png)"</i> and replacement text <i>"-mod.\1"</i> would copy test.jpg to test-mod.jpg and open the new file in selected application.</p>
uk: <p>KPhotoAlbum може створювати копії зображень до відкриття цих зображень у зовнішній програмі. За допомогою цього пункту ви можете визначити схему іменування нових файлів.</p><p>Формальним виразом визначається частина назви початкового файла, яку буде замінено <i>текстом-замінником</i>. Наприклад, у разі використання формального виразу <i>"\.(jpg|png)"</i> та тексту-замінника <i>"-mod.\1"</i> вміст файла test.jpg буде скопійовано до файла test-mod.jpg, який і буде відкрито у вибраній вами програмі.</p>

en: EXPERIMENTAL: Tune new image loading for best performance.
uk: ЕКСПЕРИМЕНТ: коригування завантаження нових зображень з метою найкращої швидкодії.

en: Type of media on which your images are stored.
uk: Тип носія даних, на якому зберігаються ваші зображення.

en: Hard Disk
uk: Жорсткий диск

en: Network
uk: Мережа

en: SATA SSD
uk: SSD SATA

en: Slow PCIe/NVMe
uk: Повільний PCIe/NVMe

en: Fast PCIe/NVMe
uk: Швидкий PCIe/NVMe

en: Manual Settings
uk: Задані вручну параметри

en: <p>Tune image loading for best performance based on the type of storage your image database resides on.  If your image database resides on multiple media, choose the slowest media type used.</p><p>Use Manual Settings to configure details of how the loading is performed.</p>
uk: <p>Скоригувати завантаження зображень із метою досягнення оптимальної швидкодії на основі типу сховища даних, на якому зберігається база даних зображень. Якщо ваша база даних зберігається на декількох носіях, виберіть найповільніший з них.</p><p>Скористайтеся пунктом «Задані вручну параметри», щоб отримати доступ до додаткового налаштовування завантаження даних.</p>

en: Calculate MD5 checksum while images are being preloaded
uk: Обчислювати контрольну суму MD5 під час попереднього завантаження зображень

en: <p>Calculate MD5 checksums while images are being preloaded.  This works well if the storage is very fast, such as an NVMe drive.  If the storage is slow, this degrades performance as the checksum calculation has to wait longer for the images to be preloaded.</p>
uk: <p>Обчислювати контрольні суми MD5 під час попереднього завантаження зображень. Добре працює, якщо дані зберігаються на дуже швидкому носії, наприклад, на диску NVMe. Якщо дані зберігаються на повільному носії, обчислення контрольних сум значно уповільнює роботу програми — вам доведеться довше очікувати на попереднє завантаження зображень.</p>

en: Number of threads to use for preloading (scouting) images
uk: Кількість потоків обробки для попереднього завантаження зображень

en: <p>Number of threads to use for preloading images to have them in memory when their checksums are calculated.  This should generally be set higher for faster storage, but not more than the number of cores in your CPU. Default is 1, which works well for mechanical hard disks.</p>
uk: <p>Кількість потоків обробки, які використовуватимуться для попереднього завантаження зображень до оперативної пам'яті при обчисленні їхніх контрольних сум. Загалом, слід використовувати більше потоків, якщо сховище даних є швидким. Втім, не слід вибирати значень, які перевищують кількість ядер процесора комп'ютера. Типовим значенням є 1. Це значення добре працює для механічних дисків.</p>

en: Number of threads to use for thumbnailPreloading (scouting) images
uk: Кількість потоків обробки для попереднього завантаження мініатюр зображень

en: <p>Number of threads to use for preloading images prior to building thumbnails.  Normally this should be set to 1; the exception might be if you have very fast storage.</p>
uk: <p>Кількість потоків обробки, які використовуватимуться для попереднього завантаження зображень до створення мініатюр. Зазвичай, достатньо значення 1; виключенням є випадки використання дуже швидких сховищ даних.</p>

en: Number of threads to use for building thumbnails
uk: кількість потоків, які слід використати для побудови мініатюр

en: <p>Number of threads to use for building thumbnails.  If set to 0 this will be set automatically one less than the number of cores, at least one and no more than three.  If you have fast storage and a CPU with many cores, you may see benefit from setting this to a larger value.</p><p>KPhotoAlbum must be restarted for changes to take effect.</p>
uk: <p>Кількість потоків обробки для створення мініатюр. Якщо вказано значення 0, кількість потоків буде вибрано автоматично — на одиницю менше за кількість ядер процесора, але не менше одного і не більше трьох. Якщо ви працюєте із швидким сховищем даних і процесором із багатьма ядрам, ви можете пришвидшити роботу програми, вказавши більше значення.</p><p>Щоб внесені вами зміни набули чинності, KPhotoAlbum доведеться перезапустити.</p>

en: Loading New Images
uk: Завантаження нових зображень

en: Trust image dates:
uk: Довіряти датам створення зображень:

[ctx: As in 'always trust image dates']
en: Always
uk: Завжди

[ctx: As in 'ask whether to trust image dates']
en: Ask
uk: Запитати

[ctx: As in 'never trust image dates']
en: Never
uk: Ніколи

en: Use Exif orientation information
uk: Використовувати інформацію про орієнтацію з Exif

en: Use Exif description
uk: Використовувати опис з Exif

en: Strip out camera generated default descriptions
uk: Вилучити створені фотоапаратом типові описи

en: Use the embedded thumbnail in RAW file or halfsized RAW
uk: Використовувати вбудовану у файл негатива мініатюру або половинний розмір негатива

en: Required size for the thumbnail:
uk: Обов’язковий розмір мініатюри:

en: Histogram
uk: Гістограма

en: Show histogram
uk: Показувати гістограму

en: Use linear scale for histogram
uk: Використовувати для гістограми лінійну шкалу

en: Size of histogram columns in date bar:
uk: Розмір стовпчиків гістограми у блоці дат

en: Show splash screen
uk: Показувати вікно вітання

en: Listen for Android devices on startup
uk: Шукати пристрої Android під час запуску

en: <p>KPhotoAlbum will try to read the image date from Exif information in the image. If that fails it will try to get the date from the file's time stamp.</p><p>However, this information will be wrong if the image was scanned in (you want the date the image was taken, not the date of the scan).</p><p>If you only scan images, in contrast to sometimes using a digital camera, you should reply <b>no</b>. If you never scan images, you should reply <b>yes</b>, otherwise reply <b>ask</b>. This will allow you to decide whether the images are from the scanner or the camera, from session to session.</p>
uk: <p>KPhotoAlbum намагатиметься прочитати дату зображення з інформації Exif всередині зображення. Якщо така спроба зазнає невдачі, програма спробує отримати дату на основі часу створення файла.</p><p>Але ця інформація може не відповідати дійсності, якщо зображення було заскановано (вам потрібна дата знімку, а не дата сканування).</p><p>Якщо ви лише скануєте зображення і лише зрідка користуєтеся цифровим фотоапаратом, ви маєте відповісти <b>ні</b>. Якщо ж ви ніколи не скануєте зображення, вам слід відповісти <b>так</b>. У інших випадках, правильна відповідь —це <b>запитати</b>. Таким чином ви зможете вирішувати чи було отримано зображення з сканера, чи з фотоапарата кожного сеансу окремо.</p>

en: <p>JPEG images may contain information about rotation. If you have a reason for not using this information to get a default rotation of your images, uncheck this check box.</p><p>Note: Your digital camera may not write this information into the images at all.</p>
uk: <p>Зображення JPEG можуть містити інформацію про поворот. Якщо ви маєте причини не використовувати цю інформацію для отримання типового розташування ваших зображень, зніміть позначку.</p><p>Увага: ваш цифровий фотоапарат може взагалі не записувати цю інформацію до зображення.</p>

en: <p>JPEG images may contain a description. Check this checkbox to specify if you want to use this as a default description for your images.</p>
uk: <p>Зображення JPEG можуть містити описи. Зробіть тут позначку, щоб вказати, що ви бажаєте використовувати цей опис як типовий опис зображень.</p>

en: Show the KPhotoAlbum splash screen on start up
uk: Показувати вітальне вікно під час запуску KPhotoAlbum

en: <p>KPhotoAlbum is capable of showing your images on android devices. KPhotoAlbum will automatically pair with the app from android. This, however, requires that KPhotoAlbum on your desktop is listening for multicast messages. Checking this checkbox will make KPhotoAlbum do so automatically on start up. Alternatively, you can click the connection icon in the status bar to start listening.
uk: <p>Програма KPhotoAlbum може показувати ваші знімки з пристроїв під керуванням Android. KPhotoAlbum автоматично встановлюватиме зв’язок з додатком Android. Втім, для цього встановлена на вашому комп’ютері програма KPhotoAlbum має очікувати на надходження трансляційних повідомлень. Якщо ви позначите цей пункт, KPhotoAlbum розпочинатиме чекати на такі повідомлення після запуску автоматично. Якщо пункт не буде позначено, ви зможете наказати програмі розпочати очікування за допомогою натискання піктограми з’єднання на смужці стану вікна програми.

en: <p>Some cameras automatically store generic comments in each image. These comments can be ignored automatically.</p><p>Enter the comments that you want to ignore in the input field, one per line. Be sure to add the exact comment, including all whitespace.</p>
uk: <p>На деяких фотоапаратах у кожному зображенні автоматично зберігаються типові коментарі. Ви можете наказати програмі автоматично ігнорувати такі коментарі.</p><p>Вкажіть коментарі, які слід проігнорувати у цьому полі для введення, по одному на рядок. Коментар слід вказати повністю, разом з усіма пробілами.</p>

en: File Searching & Versions
uk: Пошук файлів та версії

en: Categories
uk: Категорії

en: Birthdays
uk: Дні народження

en: Tag Groups
uk: Групи міток

en: Exif/IPTC Information
uk: Інформація Exif/IPTC

en: Database Backend
uk: Сервер бази даних

[ctx: @title:window]
en: Settings
uk: Параметри

[ctx: @label]
en: Categories and groups:
uk: Категорії і групи:

[ctx: @label/rich]
en: <strong>Select a group on the left side to add tags to it</strong>
uk: <strong>Щоб додати мітки до групи, позначте пункт групи у списку ліворуч.</strong>

[ctx: @label/rich]
en: <strong>There are pending changes on the categories page.<nl> Please save the changes before working on tag groups.</strong>
uk: <strong>У черзі обробки вже є записи щодо дій зі зміни сторінки категорій.<nl>Будь ласка, збережіть зміни, перш ніж працювати з групами міток.</strong>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add group ...
uk: Додати групу…

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename group "%1"
uk: Перейменувати групу «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete group "%1"
uk: Вилучити групу «%1»

[ctx: @label]
en: Tags in group "%1" of category "%2"
uk: Мітки у групі «%1» категорії «%2»

[ctx: @title:window]
en: New Group
uk: Нова група

[ctx: @label:textbox]
en: Group name:
uk: Назва групи:

[ctx: @info]
en: <p>The group "%1" already exists.</p>
uk: <p>Група з назвою «%1» вже існує.</p>

[ctx: @title:window]
en: Cannot add group
uk: Не вдалося додати групу

[ctx: @title:window]
en: Rename Group
uk: Перейменування групи

[ctx: @label:textbox]
en: New group name:
uk: Нова назва групи:

[ctx: @info]
en: <para>Cannot rename group "%1" to "%2": "%2" already exists in category "%3"</para>
uk: <para>Не вдалося перейменувати групу «%1» на «%2»: у категорії «%3» вже є група з назвою «%2».</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para><para>Sub-categories of this group will be moved to the super category of "%1" ("%2").<nl/> All other memberships of the sub-categories will stay intact.</para>
uk: <para>Ви справді хочете вилучити групу «%1»?</para><para>Підкатегорії цієї групи буде пересунуто до надкатегорії «%1» («%2»).<nl/>Записи, включені до підкатегорій, залишаться незмінними.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Really delete group "%1"?</para>
uk: <para>Ви справді бажаєте вилучити групу «%1»?</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group
uk: Вилучення групи

en: &Delete
uk: &Вилучити

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename "%1"
uk: Перейменувати «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete "%1"
uk: Вилучити «%1»

[ctx: @title:window]
en: New Tag Name
uk: Нова назва мітки

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name:
uk: Назва мітки:

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete "%1"?</para><para>Deleting the item will remove any information about it from any image containing the item.</para>
uk: <para>Ви справді бажаєте вилучити «%1»?</para><para>Вилучення елемента призведе до вилучення будь-якої інформації про нього з зображення, що містить елемент.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really delete %1?
uk: Справді вилучити %1?

en: Tooltip preview image size:
uk: Розмір зображення-підказки:

en: No Image Preview
uk: Без зображення-підказки

en: Thumbnail image size:
uk: Розмір зображення мініатюри:

en: Build thumbnails on demand
uk: Створити мініатюри на вимогу

en: Thumbnail table cells aspect ratio:
uk: Співвідношення сторін комірок у таблиці мініатюр:

en: Space around cells:
uk: Проміжок навколо комірок:

en: Display grid around thumbnails
uk: Показувати ґратку навколо мініатюр

en: Display labels in thumbnail view
uk: Показувати мітки у перегляді мініатюр

en: Display categories in thumbnail view
uk: Показувати категорії у перегляді мініатюр

en: Threshold for automatic thumbnail view:
uk: Порогове значення для автоматичного перегляду мініатюр:

[ctx: Describing: 'ThumbnailView will not be automatically shown']
en: Disabled
uk: Вимкнено

en: <p>If you select <b>Settings -&gt; Show Tooltips</b> in the thumbnail view, then you will see a small tool tip window displaying information about the thumbnails. This window includes a small preview image. This option configures the image size.</p>
uk: <p>Якщо ви виберете <b>Параметри → Показувати підказки</b> у перегляді мініатюр, ви бачитимете маленьке віконечко, що показуватиме інформацію щодо мініатюр. Це віконечко міститиме зменшене зображення. Цей параметр визначає розмір цього зображення.</p>

en: <p>Thumbnail image size. Changing the thumbnail size here triggers a rebuild of the thumbnail database.</p>
uk: <p>Розмір зображення мініатюри. Зміна розміру мініатюри за допомогою цього пункту автоматично призводить до повторної побудови бази даних мініатюр.</p>

en: <p>If this is set, thumbnails are built on demand. As you browse your image database, only those thumbnails that are needed are actually built. This means that when you change the thumbnail size, KPhotoAlbum will remain responsive even if you have lots of images.</p><p>If this is not set, KPhotoAlbum will always build the thumbnails for all images as soon as possible. This means that when new images are found, KPhotoAlbum will immediately build thumbnails for them and you won't have a delay later while browsing.</p>
uk: <p>Якщо позначено, мініатюри створюватимуться на вимогу. Під час перегляду вашої бази даних зображень програма створюватиме лише ті мініатюри, які потрібні для перегляду. Це означає, що після зміни розміру мініатюри KPhotoAlbum не навантажуватиме систему, навіть якщо у вас дуже багато зображень.</p><p>Якщо пункт не буде позначено, KPhotoAlbum завжди створюватиме мініатюри для усіх зображень, щойно це стане можливим. Це означає, що якщо буде виявлено нові зображення, KPhotoAlbum намагатиметься негайно створити для них мініатюри, отже під час навігації базою даних може виникнути затримка.</p>

en: <p>Choose what aspect ratio the cells holding thumbnails should have.</p>
uk: <p>Виберіть співвідношення сторін комірки, що міститиме одну мініатюру.</p>

en: <p>How thick the cell padding should be.</p>
uk: <p>Визначає наскільки широким повинен бути проміжок між мініатюрами.</p>

en: <p>If you want to see grid around your thumbnail images, select this option.</p>
uk: <p>Якщо ви бажаєте бачити решітку навколо зображень мініатюр, виберіть цей параметр.</p>

en: <p>Checking this option will show the base name for the file under thumbnails in the thumbnail view.</p>
uk: <p>Якщо позначити цей параметр, у перегляд мініатюр під мініатюрою буде відображено базову назву.</p>

en: <p>Checking this option will show the Categories for the file under thumbnails in the thumbnail view</p>
uk: <p>Якщо позначити цей параметр, у перегляді мініатюр під мініатюрою буде відображено категорію відповідного файла.</p>

en: <p>When you are browsing, and the count gets below the value specified here, the thumbnails will be shown automatically. The alternative is to continue showing the browser until you press <i>Show Images</i></p>
uk: <p>Коли під час пересування каталогами лічильник покаже значення нижче за це, автоматично буде відображено мініатюри. У іншому випадку буде показано просте вікно переглядача, аж доки ви не натиснете <i>Показати зображення</i></p>

en: If a tag is selected here, it will be added to new (untagged) images automatically, so that they can be easily found. It will be removed as soon as the image has been annotated.
uk: Якщо позначити тут мітку, її буде автоматично додано до нових зображень (зображень без мітки), щоб їх було простіше знайти. Мітку можна вилучити, якщо додати до зображення анотацію.

en: Show the untagged images tag as a normal tag
uk: Показувати мітку зображень без мітки як звичайну мітку

en: None Selected
uk: Не вибрано жодного елемента

en: New tag added
uk: Додано нову мітку

en: <p>The new tag "%1" has been added to the category "%2" and will be used for untagged images now.</p><p>Please save now, so that this tag will be stored in the database. Otherwise, it will be lost, and you will get an error about this tag being not present on the next start.</p>
uk: <p>До категорії «%2» було додано нову мітку «%1». Тепер ця мітка використовуватиметься для зображень без міток.</p><p>Будь ласка, збережіть дані зараза, щоб ця мітка потрапила до бази даних. Якщо ви цього не зробите, мітку буде втрачено, а програма показуватиме повідомлення про помилку, пов’язану із неможливістю знайти мітку, під час наступного запуску.</p>

en: <h1>Choose a Video Player</h1>
uk: <h1>Виберіть відеопрогравач</h1>

en: <html><p>Unfortunately, there is no video player which just works out of the box for everyone.</p><p>KPhotoAlbum therefore comes with three different back-ends, choose the one that works the best for you</p><p><b>VLC</b> seems to be the best supported video player back-end, meaning it can play most video formats. It has one drawback though, it requires X11. If you use Wayland, then you will find that the videos shows up in a window of their own, and in this case VLC is likely not a very good fit for you. If on the other hand you do use X11 then VLC is likely your best choice.</p><p>Traditionally KPhotoAlbum has been using <b>Phonon</b> as the video player back-end. We've unfortunately seen it crash on many different video formats - possibly because our system wasn't correctly configured. If this is the case for you (and you can't use VLC), then try the <b>QtAV</b> back-end, which seems to support a lot of formats (everything we threw at it). <b>QtAV</b> unfortunately also has a drawback - it seems to get slightly out of sync between video and audio.</p><p><b><font color=red>You can at any time change the backend from Settings -> Viewer</font></b></p></html>
uk: <html><p>На жаль, не існує відеопрогравача, який однаково добре працює в усіх випадках.</p><p>Через це, у KPhotoAlbum передбачено можливість використання трьох різних модулів обробки відеоданих. Виберіть той з них, який найкраще працюватиме у вашій системі.</p><p>Здається, <b>VLC</b> є найкращим підтримуваним модулем обробки відеоданих. Він може відтворювати дані у більшості відеоформатів. Втім, у нього є одна вада: він потребує X11. Якщо ви використовуєте Wayland, програма показуватиме відео у власному вікні, тому у цьому випадку VLC, ймовірно, не є найкращим варіантом. Якщо ж ви використовуєте X11, ймовірно, вам варто скористатися саме VLC.</p><p>Традиційно, у KPhotoAlbum використовувався для відтворення відео <b>Phonon</b>. На жаль, ми спостерігали аварійне завершення роботи програми при відтворенні за допомогою цього модуля даних у багатьох форматах — ймовірно, оскільки нашу систему не було налаштовано належним чином. Якщо ви зіткнулися із такою самою проблемою (і ви не можете скористатися VLC), спробуйте модуль <b>QtAV</b>, у якому передбачено підтримку багатьох форматів (усіх, які ми йому передавали). На жаль, і у <b>QtAV</b> є недолік — невеличка розсинхронізація між відео і звуком.</p><p><b><font color=red>Ви можете у будь-який момент змінити модуль обробки «Параметри -> Переглядач».</font></b></p></html>

en:  (NOT AVAILABLE)
uk:  (НЕДОСТУПНА)

en: <html><h1>Missing back-end</h1>The back-ends which are not available are due to the system configuration at compile time of KPhotoAlbum. If you compiled KPhotoAlbum yourself, then search for the developer packages of the back-ends. If you on the other hand got KPhotoAlbum from your system, then please talk to the maintainer of the package.</html>
uk: <html><h1>Не вистачає модуля обробки даних</h1>Недоступність модулів обробки пов'язано із налаштуваннями системи на момент збирання KPhotoAlbum. Якщо ви збирали KPhotoAlbum власноруч, пошукайте пакунки для розробки для відповідних модулів обробки. Якщо ж ви встановили KPhotoAlbum за допомогою сховища пакунків вашої системи, будь ласка, повідомте про цю помилку супровідника відповідного пакунка.</html>

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Unconfigured video backend
uk: Не налаштовано модуль обробки відео

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: Phonon video backend
uk: Модуль відео Phonon

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: QtAV video backend
uk: Модуль відео QtAV

[ctx: A friendly name for the video backend]
en: VLC video backend
uk: Модуль відео VLC

en: Not Configured
uk: Не налаштовано

en: Running Slide Show From Thumbnail View
uk: Запуск показу слайдів з перегляду мініатюр

en: Viewing Images and Videos From Thumbnail View
uk: Перегляд зображень і відеофайлів з перегляду мініатюр

en: Slideshow interval:
uk: Інтервал показу слайдів:

en:  sec
uk:  с

en: Image cache:
uk: Кеш зображень:

en:  Mbytes
uk:  МБайтів

en: Standard size in viewer:
uk: Стандартний розмір переглядача:

en: Full Viewer Size
uk: Повний розмір переглядача

en: Natural Image Size
uk: Фактичний розмір зображень

en: Natural Image Size If Possible
uk: Фактичний розмір зображення за можливості

en: <p>Set the standard size for images to be displayed in the viewer.</p> <p><b>Full Viewer Size</b> indicates that the image will be stretched or shrunk to fill the viewer window.</p> <p><b>Natural Image Size</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel.</p> <p><b>Natural Image Size If Possible</b> indicates that the image will be displayed pixel for pixel if it would fit the window, otherwise it will be shrunk to fit the viewer.</p>
uk: <p>Встановіть стандартний розмір зображень, які показуватимуться у переглядачі.</p> <p><b>Повний розмір переглядача</b> означає, що зображення буде розтягнуто або стиснуто з метою підібрати розмір під вікно переглядача.</p> <p><b>Фактичний розмір зображення</b> означає, що зображення буде показано у масштабі піксель до пікселя.</p> <p><b>Фактичний розмір зображення за можливості</b> означає, що зображення буде показано у масштабі піксель до пікселя, якщо його можна вмістити у вікно, у іншому випадку його буде стиснуто, щоб вмістити до вікна переглядача.</p>

en: Scaling algorithm:
uk: Алгоритм масштабування:

en: Fastest
uk: Найшвидший

en: Best
uk: Найкращий

en: <p>When displaying images, KPhotoAlbum normally performs smooth scaling of the image. If this option is not set, KPhotoAlbum will use a faster but less smooth scaling method.</p>
uk: <p>Під час показу зображень KPhotoAlbum, зазвичай, виконує гладке масштабування зображення. Якщо цей параметр не встановлено, KPhotoAlbum буде використовувати швидший, але менш точний метод масштабування.</p>

en: Video Backend:
uk: Модуль обробки відео:

en: Launch in full screen
uk: Запуск у повноекранному режимі

[ctx: No video length could be determined, so we just display 'video' instead of the video length.]
en: video
uk: відео

[ctx: Name/title of the filter toolbar widget]
en: Filter Toolbar
uk: Панель фільтрування

[ctx: The action enables/disables filtering of images in the thumbnail view.]
en: Toggle filter
uk: Перемкнути фільтр

en: Press <shortcut>Escape</shortcut> to clear filter.
uk: Натисніть <shortcut>Escape</shortcut>, щоб зняти фільтрування.

en: Filter view by rating: %1 star | Filter view by rating: %1 stars
uk[0]: Фільтрувати вміст панелі за оцінкою: %1 зірка
uk[1]: Фільтрувати вміст панелі за оцінкою: %1 зірки
uk[2]: Фільтрувати вміст панелі за оцінкою: %1 зірок
uk[3]: Фільтрувати вміст панелі за оцінкою: 1 зірка

[ctx: The label gives a textual description of the active filter]
en: Filter: %1
uk: Фільтр: %1

en: Tip: Use <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut> to toggle a filter for that token.
uk: Підказка: скористайтеся комбінаціями клавіш <shortcut>Alt+Shift+<placeholder>A-Z</placeholder></shortcut>, щоб перемкнути фільтр на відповідний ключ.

en: <p><b>Really reorder thumbnails?</b></p><p>By dragging images around in the thumbnail viewer, you actually reorder them. This is very useful where you do not know the exact date for the images. On the other hand, if the images have valid timestamps, you should use <b>Maintenance -&gt; Sort All By Date and Time</b> or <b>View -&gt; Sort Selected By Date and Time</b>.</p>
uk: <p><b>Ви справді бажаєте перевпорядкувати мініатюри?</b></p><p>Ви можете змінити порядок мініатюр перетягуванням зображень у переглядачів мініатюр. Це корисно у випадку, якщо ви не знаєте точної дати знімків. З іншого боку, якщо зображення мають коректні часові позначки, вам слід скористатися пунктом меню <b>Обслуговування → Впорядкувати усі за датою і часом</b> або <b>Зображення → Впорядкувати вибрані за датою і часом</b>.</p>

[ctx: @title]
en: Reorder Thumbnails
uk: Перевпорядкування мініатюр

en: Error Deleting Files
uk: Помилка під час вилучення файлів

en: Unable to copy '%1' to '%2'.
uk: Не вдалося скопіювати «%1» у «%2».

en: Unable to create folder '%1' needed for demo.
uk: Не вдалося створити теку «%1», яка потрібна для демонстрації.

en: <b>File Name: </b>
uk: <b>Назва файла: </b>

en: <b>Date: </b>
uk: <b>Дата: </b>

[ctx: width x height]
en: %1x%2
uk: %1⨯%2

[ctx: short for: x megapixels]
en:  (%1MP)
uk:  (%1 Мпк)

en: <b>Image Size: </b>
uk: <b>Розмір зображення: </b>

en: <b>Label: </b>
uk: <b>Мітка: </b>

en: <b>Description: </b>
uk: <b>Опис: </b>

[ctx: Like "up to 6 years" old]
en:  (up to %1)
uk:  (аж до %1)

[ctx: Like "6 years to 7 years" old]
en:  (%1 to %2)
uk:  (від %1 до %2)

[ctx: Like "The baby is '8 days' old"]
en: %1 day | %1 days
uk[0]: %1 день
uk[1]: %1 дні
uk[2]: %1 днів
uk[3]: 1 день

[ctx: Like "The baby is '4 months' old"]
en: %1 month | %1 months
uk[0]: %1 місяць
uk[1]: %1 місяці
uk[2]: %1 місяців
uk[3]: 1 місяць

[ctx: Like "The person is '28 years' old"]
en: %1 year | %1 years
uk[0]: %1 рік
uk[1]: %1 роки
uk[2]: %1 років
uk[3]: %1 рік

[ctx: Like "The baby is "4 months" old"]
en: %1 month | %1 months
uk[0]: %1 місяць
uk[1]: %1 місяці
uk[2]: %1 місяців
uk[3]: 1 місяць

en:  (today)
uk:  (сьогодні)

en:  (yesterday)
uk:  (вчора)

[ctx: Like "6 years ago"]
en:  (%1 ago)
uk:  (%1 тому)

[ctx: Like "6 to 7 years ago"]
en:  (%1 to %2 ago)
uk:  (від %1 до %2 тому)

[ctx: Like "This happened '6 days' ago"]
en: %1 day | %1 days
uk[0]: %1 день
uk[1]: %1 дні
uk[2]: %1 днів
uk[3]: 1 день

[ctx: Like "This happened '3 weeks' ago"]
en: %1 week | %1 weeks
uk[0]: %1 тиждень
uk[1]: %1 тижні
uk[2]: %1 тижнів
uk[3]: %1 тиждень

[ctx: Like "This happened 'ca. 6 weeks' ago"]
en: ca. %1 week | ca. %1 weeks
uk[0]: прибл. %1 тиждень
uk[1]: прибл. %1 тижні
uk[2]: прибл. %1 тижнів
uk[3]: прибл. %1 тиждень

[ctx: Like "This happened '2 months' ago"]
en: %1 month | %1 months
uk[0]: %1 місяць
uk[1]: %1 місяці
uk[2]: %1 місяців
uk[3]: 1 місяць

[ctx: Like "This happened 'ca. 2 months' ago"]
en: ca. %1 month | ca. %1 months
uk[0]: прибл. %1 місяць
uk[1]: прибл. %1 місяці
uk[2]: прибл. %1 місяців
uk[3]: прибл. %1 місяць

[ctx: Like "This happened '2 years' ago"]
en: %1 year | %1 years
uk[0]: %1 рік
uk[1]: %1 роки
uk[2]: %1 років
uk[3]: %1 рік

[ctx: This combines a number of years and months to a timespan, like "This happened 3 years and 1 month" ago, where the first parameter is the formatted years string and the second one is the formatted months string]
en: %1 and %2
uk: %1 і %2

[ctx: @title]
en: Assign Macro
uk: Призначити макрос

en: Select item for macro key <b>%1</b>
uk: Виберіть запис для клавіші макроса <b>%1</b>

en: Tag Item
uk: Позначити запис

en: Select tag for image
uk: Виберіть мітку для зображення

[ctx: @title:window]
en: Configure Category Image
uk: Налаштувати категорію зображення

[ctx: @label:listbox As in 'select the tag category']
en: Category:
uk: Категорія:

[ctx: @label:listbox As in 'select a tag']
en: Tag:
uk: Мітка:

[ctx: @label The current category image]
en: Current image:
uk: Поточне зображення:

[ctx: @label Preview of the new category imape]
en: New image:
uk: Нове зображення:

[ctx: @action:button As in 'Set the category image']
en: Set
uk: Встановити

en: Insufficient color depth for this filter
uk: Недостатня глибина кольорів для застосування фільтра

en: [ zoom x%1 ]
uk: [ масштаб x%1 ]

en: Show the geographic position of this image on a map
uk: Показати географічне розташування зображення на карті

en: Error playing media
uk: Помилка під час відтворення

en: Failed to set up video playback
uk: Не вдалося налаштувати відтворення відео

en: Failed to set up video playback (renderer wasn't created)
uk: Не вдалося налаштувати відтворення відео (не створено засобу обробки даних)

en: Failed to set up video playback (widget wasn't created)
uk: Не вдалося налаштувати відтворення відео (не створено віджета)

en: Type name of category and item
uk: Введіть назву категорії і запису

en: Add New
uk: Додати нову

en: Key
uk: Клавіша

en: Tag
uk: Мітка

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear assignment
uk: Вилучити призначення

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectCategoryAndValue)
en: Dialog
uk: Діалогове вікно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addNewTag)
en: Add new Tag
uk: Додати нову мітку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
uk: Заголовок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Existing Assignments
uk: Наявні призначення

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as First Image in Stack
uk: Зробити першим зображенням у стосі

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy image to ...
uk: Копіювати зображення до…

[ctx: @action:inmenu]
en: Link image to ...
uk: Створити посилання на зображення до…

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
uk: Закрити

[ctx: @title:inmenu]
en: Rotate
uk: Повернути

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate clockwise
uk: Повернути за годинниковою стрілкою

[ctx: @action:inmenu]
en: Flip Over
uk: Віддзеркалити

[ctx: @action:inmenu]
en: Rotate counterclockwise
uk: Повернути проти годинникової стрілки

[ctx: @title:inmenu As in 'skip 2 images']
en: Skip
uk: Пропустити

[ctx: @action:inmenu Go to first image]
en: First
uk: Перше

[ctx: @action:inmenu Go to last image]
en: Last
uk: Останнє

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Next
uk: Показати наступне

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Forward
uk: На 10 вперед

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Forward
uk: На 100 вперед

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Forward
uk: На 1000 вперед

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Previous
uk: Показати попереднє

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 10 Backward
uk: На 10 назад

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 100 Backward
uk: На 100 назад

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip 1000 Backward
uk: На 1000 назад

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Image
uk: Вилучити зображення

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Image from Display List
uk: Вилучити зображення зі списку показу

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom
uk: Масштабування

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
uk: Збільшити

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
uk: Зменшити

[ctx: @action:inmenu]
en: Full View
uk: Перегляд на повний розмір

[ctx: @action:inmenu]
en: Pixel for Pixel View
uk: Перегляд піксель у піксель

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
uk: Перемикач повноекранного режиму

[ctx: @title:inmenu]
en: Slideshow
uk: Показ слайдів

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slideshow
uk: Запустити показ слайдів

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Faster
uk: Швидше

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Slower
uk: Повільніше

en: File not available
uk: Файл недоступний

[ctx: @action:inmenu Start video playback]
en: Play
uk: Пуск

[ctx: @action:inmenu Pause video playback]
en: Pause
uk: Пауза

en: locked
uk: заблоковано

en: annotating
uk: анотування

en: tokenizing
uk: призначення позначок

en: Change display mode to %1
uk: Змінити режим показу на %1

[ctx: OSD for slideshow]
en: Ending Slideshow
uk: Завершення показу слайдів

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop Slideshow
uk: Зупинити показ слайдів

[ctx: OSD for slideshow]
en: Starting Slideshow<br/>%1 makes the slideshow faster<br/>%2 makes the slideshow slower
uk: Розпочинаємо показ слайдів<br/>%1 пришвидшує показ слайдів<br/>%2 уповільнює показ слайдів

[ctx: OSD for slideshow, num of seconds per image]
en: %1&nbsp;s
uk: %1&nbsp;с

[ctx: @title]
en: Edit Image Description
uk: Редагування опису зображення

[ctx: @label:textbox]
en: Image Description
uk: Опис зображення

[ctx: @title:inmenu]
en: Seek
uk: Пошук

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes backward
uk: на 10 хвилин назад

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute backward
uk: на 1 хвилину назад

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds backward
uk: на 10 секунд назад

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds backward
uk: на 1 секунду назад

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds backward
uk: на 100 мілісекунд назад

[ctx: @action:inmenu]
en: 100 milliseconds forward
uk: на 100 мілісекунд вперед

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 seconds forward
uk: на 1 секунду вперед

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 seconds forward
uk: на 10 секунд вперед

[ctx: @action:inmenu]
en: 1 minute forward
uk: на 1 хвилину вперед

[ctx: @action:inmenu]
en: 10 minutes forward
uk: на 10 хвилин вперед

[ctx: @action:inmenu Stop video playback]
en: Stop
uk: Зупинити

[ctx: @action:inmenu]
en: Use current frame in thumbnail view
uk: Використовувати поточну рамку у перегляді мініатюр

[ctx: @action:inmenu Restart video playback.]
en: Restart
uk: Перезапустити

[ctx: @title:inmenu]
en: Filters
uk: Фільтри

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove All Filters
uk: Вилучити всі фільтри

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Grayscale Filter
uk: Застосувати фільтр перетворення на відтінки сірого

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Contrast Stretching Filter
uk: Застосувати фільтр розтягування контрастності

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Histogram Equalization Filter
uk: Застосувати фільтр вирівнювання гістограми

[ctx: @action:inmenu]
en: Apply Monochrome Filter
uk: Застосувати фільтр перетворення на чорно-біле

en: <p>It seems that KPhotoAlbum previously crashed during video playback. On some platforms, this is a common problem with some video players.</p><p>Press <i>Continue</i> to let KPhotoAlbum try a different backend...</p>
uk: <p>Здається, KPhotoAlbum раніше аварійно завершила роботу під час спроби відтворити відео. На деяких платформах це типова проблема із програмами для відтворення відео.</p><p>Натисніть <i>Продовжити</i>, щоб надати KPhotoAlbum змогу спробувати інший модуль обробки...</p>

en: <p>Video backend that was interrupted: <tt>%1</tt></p><p>Video backend that will be used instead: <tt>%2</tt></p>
uk: <p>Роботу модуля обробки відео було перервано: <tt>%1</tt></p><p>Модуль обробки відео, який буде використано замість перерваного: <tt>%2</tt></p>

en: <p>KPhotoAlbum has tried out all available video backends, but every one crashed at some point.</p><p>Crash detection is now turned off.</p>
uk: <p>KPhotoAlbum випробувано усі доступні модулі обробки відео, але усі вони завершили роботу в аварійному режимі.</p><p>Засіб виявлення аварій вимкнено.</p>

en: Annotate
uk: Анотувати

[ctx: @action:inmenu]
en: Help
uk: Довідка

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation Dialog
uk: Діалогове вікно приміток

[ctx: @action:inmenu]
en: Add tag
uk: Додати мітку

[ctx: short cut for add tag]
en: CTRL+a
uk: Ctrl+A

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Data from Previous Image
uk: Копіювати дані з попереднього зображення

[ctx: Shortcut for copy annotations from previous image]
en: CTRL+c
uk: Ctrl+C

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Description
uk: Змінити опис

[ctx: Shortcut for add description to image]
en: CTRL+d
uk: Ctrl+D

en: Annotation Mode
uk: Режим анотування

[ctx: @action:inmenu]
en: Locked
uk: Заблоковано

[ctx: Shortcut for turning of annotations in the viewer]
en: CTRL+l
uk: Ctrl+L

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tags
uk: Призначити мітки

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Tokens
uk: Призначити позначки

[ctx: Shortcut for turning annotations mode to tokenizing]
en: CTRL+t
uk: Ctrl+T

en: Token %1
uk: Позначка %1

en: Show...
uk: Показати...

en: Show
uk: Показати

en: Show Info Box
uk: Показати інформаційний блок

en: Show Label
uk: Показати мітку

en: Show Description
uk: Показати опис

en: Show Date
uk: Показати дату

en: Show Time
uk: Показати час

en: Show Filename
uk: Показати назву файла

en: Show Exif
uk: Показати Exif

en: Show Image Size
uk: Показати розмір зображення

en: Show Rating
uk: Показати оцінку
