KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (118 entries)

[ctx: @label:textbox]
en: Link Text:
hu: Hivatkozás szövege:

[ctx: @label:textbox]
en: Link URL:
hu: Hivatkozás URL-je:

[ctx: @title:window]
en: Manage Link
hu: Hivatkozás kezelése

[ctx: @action]
en: Align &Left
hu: Igazítás &balra

[ctx: @label left justify]
en: Left
hu: Balra

[ctx: @action]
en: Align &Center
hu: Igazítás &középre

[ctx: @label center justify]
en: Center
hu: Középre

[ctx: @action]
en: Align &Right
hu: Igazítás &jobbra

[ctx: @label right justify]
en: Right
hu: Jobbra

[ctx: @action]
en: &Justify
hu: &Sorkizárás

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
hu: Sorkizárt

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
hu: Balról jobbra

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
hu: Balról jobbra

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
hu: Jobbról balra

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
hu: Jobbról balra

[ctx: @action]
en: Subscript
hu: Alsó index

[ctx: @action]
en: Superscript
hu: Felső index

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
hu: &Félkövér

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
hu: &Dőlt

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
hu: &Aláhúzás

[ctx: @action]
en: &Strike Out
hu: Á&thúzás

[ctx: @action]
en: &Font
hu: B&etűtípus

[ctx: @action]
en: Font &Size
hu: Be&tűméret

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
hu: Választóvonal beszúrása

[ctx: @action]
en: Text &Color…
hu: Szövegs&zín…

[ctx: @label stroke color]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @action]
en: Text &Highlight…
hu: Szöveg&kiemelés…

[ctx: @action]
en: Link
hu: Hivatkozás

[ctx: @action]
en: Increase List Level
hu: Behúzás növelése

[ctx: @action]
en: Decrease List Level
hu: Behúzás csökkentése

[ctx: @title:menu]
en: List Style
hu: Listastílus

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
hu: Lemez

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
hu: Kör

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
hu: Négyzet

[ctx: @action]
en: Pa&ste as Quotation
hu: Beille&sztés idézetként

[ctx: @action]
en: Add &Quote Characters
hu: I&dézőjel-karakterek hozzáadása

[ctx: @action]
en: Re&move Quote Characters
hu: Idézőjel-karakterek eltá&volítása

[ctx: @action]
en: Paste Without Formatting
hu: Beillesztés formázés nélkül

en: Add Image
hu: Kép hozzáadása

[ctx: @action]
en: Insert HTML
hu: HTML beszúrása

en: Table
hu: Táblázat

en: Reset Font Settings
hu: Betűtípus-beállítások visszaállítása

en: Reset Font
hu: Betűtípus visszaállítása

[ctx: @action]
en: Format Painter
hu: Formátum másolása

[ctx: @title:menu]
en: Heading Level
hu: Címsor

[ctx: @item:inmenu no heading]
en: Basic text
hu: Egyszerű szöveg

[ctx: @item:inmenu heading level 1 (largest)]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @item:inmenu heading level 2]
en: Subtitle
hu: Alcím

[ctx: @item:inmenu heading level 3]
en: Section
hu: Szakasz

[ctx: @item:inmenu heading level 4]
en: Subsection
hu: Alszakasz

[ctx: @item:inmenu heading level 5]
en: Paragraph
hu: Bekezdés

[ctx: @item:inmenu heading level 6 (smallest)]
en: Subparagraph
hu: Albekezdés

[ctx: @action]
en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Only local files are supported.
hu: Csak helyi fájlok támogatottak.

[ctx: @info]
en: Unable to load image <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült betölteni ezt a képet: <filename>%1</filename>.

[ctx: Start of the filename for an image]
en: image
hu: kép

en: Command line is empty. Please verify settings.
hu: A parancssor üres. Ellenőrizze a beállításokat.

[ctx: @title:window]
en: Empty command line
hu: Üres parancssor

en: External editor cannot be started. Please verify command "%1"
hu: A külső szerkesztőt nem lehet elindítani. Ellenőrizze a(z) „%1” parancsot.

en: Error was found when we started external editor.
hu: Hiba történt a külső szerkesztő indításakor.

[ctx: @title:window]
en: External Editor Closed
hu: Külső szerkesztő bezárva

[ctx: @info]
en: The external editor is still running.<nl/>Do you want to stop the editor or keep it running?<nl/><warning>Stopping the editor will cause all your unsaved changes to be lost.</warning>
hu: A külső szerkesztő még fut.<nl/>Szeretné leállítani a szerkesztőt, vagy hagyja futni?<nl/><warning>A szerkesztő leállításával minden nem mentett változtatása elveszik.</warning>

[ctx: @title:window]
en: External Editor Running
hu: Külső szerkesztő fut

[ctx: @action:button]
en: Stop Editor
hu: Szerkesztő leállítása

[ctx: @action:button]
en: Keep Editor Running
hu: Fusson tovább

[ctx: @title:window]
en: Insert HTML
hu: HTML beszúrása

[ctx: @label:textbox]
en: Insert HTML tags and texts:
hu: HTML címkék és szövegek beszúrása:

[ctx: @label:textbox]
en: Example: <i> Hello word </i>
hu: Példa: <i> Helló világ </i>

[ctx: @action:button]
en: Insert
hu: Beszúrás

[ctx: @title:window]
en: Insert Image
hu: Kép beszúrása

en: Insert
hu: Beszúrás

[ctx: @label:textbox]
en: Image Location:
hu: Kép helye:

[ctx: @title:window]
en: Add Image
hu: Kép hozzáadása

[ctx: @option:check]
en: Keep Original Size
hu: Eredeti képméret megőrzése

[ctx: @option:check]
en: Keep Image Ratio
hu: Képarány megőrzése

[ctx: @label:textbox]
en: Width:
hu: Szélesség:

en:  px
hu:  képpont

[ctx: @label:textbox]
en: Height:
hu: Magasság:

[ctx: @label:textbox]
en: Image Preview:
hu: Kép előnézete:

[ctx: @title:window]
en: Insert Table
hu: Táblázat beszúrása

[ctx: @label:textbox]
en: Rows:
hu: Sorok:

[ctx: @label:textbox]
en: Columns:
hu: Oszlopok:

[ctx: @label:textbox]
en: Border:
hu: Szegély:

en: % of windows
hu: az ablak %-a

en: pixels
hu: képpont

en: Table…
hu: Táblázat…

en: Row Below
hu: Sor alá

en: Row Above
hu: Sor fölé

en: Column Before
hu: Oszlop elé

en: Column After
hu: Oszlop mögé

en: Delete
hu: Törlés

[ctx: @action]
en: Row Below
hu: Sor alá

[ctx: @action]
en: Row Above
hu: Sor fölé

[ctx: @action]
en: Column Before
hu: Oszlop elé

[ctx: @action]
en: Column After
hu: Oszlop mögé

[ctx: @action]
en: Cell Contents
hu: Cellatartalmak

en: Join With Cell to the Right
hu: Egyesítés a jobb oldali cellával

[ctx: @action]
en: Join Selected Cells
hu: Kijelölt cellák egyesítése

en: Split cells
hu: Cellák szétválasztása

[ctx: @action]
en: Table Format…
hu: Táblázat formátuma…

[ctx: @action]
en: Table Cell Format…
hu: Táblázat cellaformátuma…

[ctx: @title:window]
en: Cell Format
hu: Cellaformátum

[ctx: @label:textbox]
en: Vertical Alignment:
hu: Függőleges igazítás:

en: Top
hu: Fent

en: Middle
hu: Középen

en: Bottom
hu: Lent

[ctx: @option:check]
en: Background Color:
hu: Háttérszín:

[ctx: @title:window]
en: Table Format
hu: Táblázatformátum

[ctx: @label:textbox]
en: Spacing:
hu: Térköz:

[ctx: @label:textbox]
en: pixels between cells
hu: képpont a cellák közt

[ctx: @label:textbox]
en: Padding:
hu: Kitöltés:

[ctx: @label:textbox]
en: pixels between cell border and content
hu: képpont a cella szegélye és a tartalma közt

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Center
hu: Középre

en: Justify
hu: Sorkizárt

[ctx: @label:textbox]
en: Table Alignment:
hu: Táblázat igazítása:
