partitionmanager - en to bs translation catalogue (182 entries)

en: Unknown Device
bs: Nepoznat uređaj

[ctx: @item partition name]
en: unallocated
bs: neiskorišćeno

[ctx: @item partition name]
en: New Partition
bs: Nova particija

[ctx: @item partition name]
en: Restored Partition
bs: Vračena particija

[ctx: @item partition name]
en: Copy of %1
bs: Kopija od %1

[ctx: @item partition role]
en: unallocated
bs: neiskorišćeno

[ctx: @item partition role]
en: logical
bs: logička

[ctx: @item partition role]
en: extended
bs: produžena

[ctx: @item partition role]
en: primary
bs: primarna

[ctx: @item partition role]
en: none
bs: ništa

[ctx: @item partition flag]
en: boot
bs: podizna

[ctx: @item partition flag]
en: root
bs: korijena

[ctx: @item partition flag]
en: swap
bs: razmjena

[ctx: @item partition flag]
en: hidden
bs: skrivena

[ctx: @item partition flag]
en: raid
bs: rAID

[ctx: @item partition flag]
en: lvm
bs: lVM

[ctx: @item partition flag]
en: lba
bs: lBA

[ctx: @item partition flag]
en: hpservice
bs: hP‑servis

[ctx: @item partition flag]
en: palo
bs: pALO

[ctx: @item partition flag]
en: prep
bs: pReP

[ctx: @item partition flag]
en: msft-reserved
bs: mSFT‑rezervisana

[ctx: @item:intable]
en: failing
bs: neuspjesno

[ctx: @item:intable]
en: has failed
bs: nije uspjelo

[ctx: @item:intable]
en: warning
bs: upozorenje

[ctx: @item:intable]
en: good
bs: dobro

[ctx: @item:intable]
en: %1 sector | %1 sectors
bs[0]: %1 sektor
bs[1]: %1 sektori
bs[2]: %1 sektora

[ctx: SMART attr name]
en: Read Error Rate
bs: Stopa grešaka pri čitanju

[ctx: SMART attr description]
en: Rate of hardware read errors while reading data from the disk surface.
bs: Stopa grešaka pri čitanju sa hardverske povrsine diska.

[ctx: SMART attr name]
en: Throughput Performance
bs: Propusna moć

[ctx: SMART attr description]
en: Overall (general) throughput performance of a hard disk drive. If the value of this attribute is decreasing there is a high probability that there is a problem with the disk.
bs: Ukupna (generalna) propusna moc  tvrdog diska. Ako je vrijednost ove osobine smanjena postoji velika mogucnost da postoji problem s tvrdim diskom.

[ctx: SMART attr name]
en: Spin-Up Time
bs: Vrijeme vrtnje

[ctx: SMART attr description]
en: Average time of spindle spin up from zero RPM to fully operational.
bs: Prosjecno vrijeme vrtnje osovine  od nula obrtaja do radne brzine.

[ctx: SMART attr name]
en: Start/Stop Count
bs: Broj pokretanja/zaustavljanja

[ctx: SMART attr description]
en: A tally of spindle start/stop cycles.
bs: Podudaranje  start/stop ciklusa osovine.

[ctx: SMART attr name]
en: Reallocated Sectors Count
bs: Brojac preraspodijeljenih sektora

[ctx: SMART attr description]
en: Count of reallocated sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks this sector as &quot;reallocated&quot; and transfers data to a special reserved area (spare area).
bs: Brojac preraspodijeljenih sektora. Kada tvrdi disk pronađe gresku pri citanju/pisanju/potvrdi, on oznaci sektor kao &quot;preraspodijeljeno&quot; i prebacuje podatke na zajednicko(zamjensko) podrucje.

[ctx: SMART attr name]
en: Read Channel Margin
bs: Ivica kanala čitanja

[ctx: SMART attr description]
en: Margin of a channel while reading data. The function of this attribute is not specified.
bs: Ivica kanala prilikom citanja podataka. Funkcija ove osobine nije definisana.

[ctx: SMART attr name]
en: Seek Error Rate
bs: Stopa grešaka u pretraživanju

[ctx: SMART attr description]
en: Rate of seek errors of the magnetic heads. If there is a partial failure in the mechanical positioning system, then seek errors will arise.
bs: Stopa grešaka u pretraživanju zbog magnetne glave. Ako postoji djelimicni propust u mehanickom pozicioniranju glave, pojavit ce se greske u pretrazivanju.

[ctx: SMART attr name]
en: Seek Time Performance
bs: Vremenske performanse pretrazivanja

[ctx: SMART attr description]
en: Average performance of seek operations of the magnetic heads. If this attribute is decreasing, it is a sign of problems in the mechanical subsystem.
bs: Prosjecne performanse u pretraživanju magnetnim glavama. Ako su u opadajucem nivou, to je znak problema u mehanickom podsistemu.

[ctx: SMART attr name]
en: Power-On Hours
bs: Sati rada

[ctx: SMART attr description]
en: Count of hours in power-on state.
bs: Brojac sati u radnom stanju.

[ctx: SMART attr name]
en: Spin Retry Count
bs: Brojac ponovnih obrtaja

[ctx: SMART attr description]
en: Count of retry of spin start attempts if the first attempt was unsuccessful. An increase of this attribute value is a sign of problems in the hard disk mechanical subsystem.
bs: Brojac ponovnih obrtaja se pojavljuje ako prvi pokusaj nije uspio. Povecanje broja ponovnih obrtaja je znak problema u mehanickom podsistemu.

[ctx: SMART attr name]
en: Recalibration Retries
bs: Pokusaji rekalibracije

[ctx: SMART attr description]
en: Count of recalibrations requested if the first attempt was unsuccessful. An increase of this attribute value is a sign of problems in the hard disk mechanical subsystem.
bs: Brojac pokusaja rekalibracije se pojavljuje ako prvi pokusaj nije uspio. Povecanje broja ponovnih obrtaja je znak problema u mehanickom podsistemu.

[ctx: SMART attr name]
en: Power Cycle Count
bs: Broj uključivanja

[ctx: SMART attr description]
en: Count of full hard disk power on/off cycles.
bs: Brojac ukljuceno/iskljuceno ciklusa popunjenog tvrdog diska.

[ctx: SMART attr name]
en: Soft Read Error Rate
bs: Stopa blagih grešaka u čitanju

[ctx: SMART attr description]
en: Uncorrected read errors reported to the operating system.
bs: Neispravljene greske pri citanju su prijavljene operativnom sistemu.

[ctx: SMART attr name]
en: SATA Downshift Error Count
bs: SATA brojac gresaka usporenja

[ctx: SMART attr description]
en: Western Digital and Samsung attribute.
bs: Western Digital and Samsung osobine.

[ctx: SMART attr name]
en: End-to-End Error
bs: Greska od kraja do kraja

[ctx: SMART attr description]
en: Part of HP's SMART IV technology: After transferring through the cache RAM data buffer the parity data between the host and the hard drive did not match.
bs: Dio HP's SMART IV tehnologije: Nakon transfera kroz tajni dio RAM memorije parni podatak između gosta i drajva se ne poklapaju.

[ctx: SMART attr name]
en: Head Stability
bs: Glavna stabilnost

[ctx: SMART attr description]
en: Western Digital attribute.
bs: Western Digital osobine.

[ctx: SMART attr name]
en: Induced Op-Vibration Detection
bs: Ukljuci otkrivanje Op-Vibracija

[ctx: SMART attr name]
en: Reported Uncorrectable Errors
bs: Prijavljene nepopravljive greške

[ctx: SMART attr description]
en: Count of errors that could not be recovered using hardware ECC.
bs: Brojac gresaka koji nisu otklonjene koristeci hardver ECC.

[ctx: SMART attr name]
en: Command Timeout
bs: Komandni tajm-aut

[ctx: SMART attr description]
en: Count of aborted operations due to HDD timeout.
bs: Brojac prekinutih operacija prema HDD tajm-autu.

[ctx: SMART attr name]
en: High Fly Writes
bs: Glava van putanje

[ctx: SMART attr description]
en: Count of fly height errors detected.
bs: Brojac gresaka usljed prelaska glave van putanje.

[ctx: SMART attr name]
en: Temperature Difference From 100
bs: Temperaturna razlika od 100

[ctx: SMART attr description]
en: Value is equal to (100 &ndash; temp. °C), allowing manufacturer to set a minimum threshold which corresponds to a maximum temperature.
bs: Vrijednost je jednaka (100 &ndash; temp. °C), dozvoljavajuci proizvođaču da podesi minimalan prag koji odgovara maksimalnoj temperaturi.

[ctx: SMART attr name]
en: G-sense Error Rate
bs: Učestalost G-sens grešaka

[ctx: SMART attr description]
en: Count of errors resulting from externally-induced shock and vibration.
bs: Broj gresaka usljed vanjskih udaraca i vibracija.

[ctx: SMART attr name]
en: Power Off Retract Count
bs: Brojac iskljucivanja napajanja

[ctx: SMART attr description]
en: Count of power-off or emergency retract cycles
bs: Brojac iskljucivanja napajanja ili hitnih ciklusa

[ctx: SMART attr name]
en: Load Cycle Count
bs: Brojac punih ciklusa

[ctx: SMART attr description]
en: Count of load/unload cycles into head landing zone position.
bs: Brojac punih/praznih ciklusa u zoni spustanja glave citaca.

[ctx: SMART attr name]
en: Temperature
bs: Temperatura

[ctx: SMART attr description]
en: Current internal temperature.
bs: Trenutna unutrasnja temperatura.

[ctx: SMART attr name]
en: Hardware ECC Recovered
bs: Povraćeni ECC uređaja

[ctx: SMART attr description]
en: Count of errors that could be recovered using hardware ECC.
bs: Broj gresaka koji bi trebali biti otklonjeni koristeci hardver ECC.

[ctx: SMART attr name]
en: Reallocation Event Count
bs: Brojac ponovne dodjele događaja

[ctx: SMART attr description]
en: Count of remap operations. The raw value of this attribute shows the total number of attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area.
bs: Brojac operacija remapiranja. Gruba vrijednost ovoga pokazuje ukupan broj pokusaja prebacivanja podataka sa sektora ponovne dodjele na zajednicko podrucje.

[ctx: SMART attr name]
en: Current Pending Sector Count
bs: Broj sektora na čekanju

[ctx: SMART attr description]
en: Number of &quot;unstable&quot; sectors (waiting to be remapped, because of read errors).
bs: Broj od &quot;nestabilnih&quot; sektora (koji cekaju da budu ponovno mapirani, zbog gresaka pri citanju).

[ctx: SMART attr name]
en: Uncorrectable Sector Count
bs: Broj nepopravljivih sektora

[ctx: SMART attr description]
en: Count of uncorrectable errors when reading/writing a sector.
bs: Broj nepopravljivih sektora kad se cita/pise sektor.

[ctx: SMART attr name]
en: UltraDMA CRC Error Count
bs: UltraDMA CRC brojac gresaka

[ctx: SMART attr description]
en: Count of errors in data transfer via the interface cable as determined by ICRC.
bs: Broj gresaka pri prenosu podataka sa interfejsnim kablom određenim od ICRC.

[ctx: SMART attr name]
en: Multi-Zone Error Rate<br/>Write Error Rate
bs: Vise-zonska stopa gresaka <br/> stopa gresaka prilikom pisanja

[ctx: SMART attr description]
en: The total number of errors when writing a sector.
bs: Ukupan broj gresaka pri pisanju sektora.

[ctx: SMART attr description]
en: Number of off-track errors.
bs: Broj gresaka van putanje.

[ctx: SMART attr name]
en: Data Address Mark Errors
bs: Greške u oznaci adrese podataka

[ctx: SMART attr description]
en: Number of Data Address Mark errors (or vendor-specific).
bs: Broj gresaka podatkovnih adresa (ili specificira prodavac).

[ctx: SMART attr name]
en: Run Out Cancel
bs: Prekid izlaska

[ctx: SMART attr description]
en: Number of ECC errors
bs: Broj ECC grešaka

[ctx: SMART attr name]
en: Soft ECC Correction
bs: Lagana ECC korekcija

[ctx: SMART attr description]
en: Number of errors corrected by software ECC
bs: Broj grešaka koje je popravio ECC program

[ctx: SMART attr name]
en: Thermal Asperity Rate
bs: Stopa termičkih grešaka

[ctx: SMART attr description]
en: Number of errors due to high temperature.
bs: Broj gresaka usljed visokih temperatura.

[ctx: SMART attr name]
en: Flying Height
bs: Visina glava

[ctx: SMART attr description]
en: Height of heads above the disk surface. A flying height that is too low increases the chances of a head crash while a flying height that is too high increases the chances of a read/write error.
bs: Visina glave citaca iznad povrsine diska. Mala visina glave povecava sanse da se sudari glava , a velika visina povecava sanse za greske prilikom pisanja/citanja.

[ctx: SMART attr name]
en: Spin High Current
bs: Struja zaokreta

[ctx: SMART attr description]
en: Amount of surge current used to spin up the drive.
bs: Kolicina talasne struje koristi se za okretanje drajva.

[ctx: SMART attr name]
en: Spin Buzz
bs: Zujanje zaokreta

[ctx: SMART attr description]
en: Number of buzz routines needed to spin up the drive due to insufficient power.
bs: Broj rutinskih zujanja od okretanja drajva usljed nedovoljnog napajanja.

[ctx: SMART attr name]
en: Offline Seek Performance
bs: Pretraga dok disk ne radi

[ctx: SMART attr description]
en: Drive's seek performance during its internal tests.
bs: Pretraga dok disk ne radi tokom unutrasnjih testova.

[ctx: SMART attr name]
en: Vibration During Write
bs: Vibracija tokom pisanja

[ctx: SMART attr description]
en: Vibration During Write
bs: Vibracija tokom pisanja

[ctx: SMART attr name]
en: Shock During Write
bs: Udar tokom pisanja

[ctx: SMART attr description]
en: Shock During Write
bs: Udar tokom pisanja

[ctx: SMART attr name]
en: Disk Shift
bs: Istumban disk

[ctx: SMART attr description]
en: Distance the disk has shifted relative to the spindle (usually due to shock or temperature).
bs: Udaljenost za koju je disk pomjeran odgovara vretenu (cesto zbog udara i temperature).

[ctx: SMART attr name]
en: G-Sense Error Rate
bs: Stopa greske G-Senzora

[ctx: SMART attr description]
en: The number of errors resulting from externally-induced shock and vibration.
bs: Broj gresaka usljed vanjskih udaraca i vibracija.

[ctx: SMART attr name]
en: Loaded Hours
bs: Časova rada

[ctx: SMART attr description]
en: Time spent operating under data load.
bs: Vrijeme rada pod opterecenjem.

[ctx: SMART attr name]
en: Load/Unload Retry Count
bs: Broj pokušaja učitavanja

[ctx: SMART attr description]
en: Number of times head changes position.
bs: Broj  promijena pozicije glave.

[ctx: SMART attr name]
en: Load Friction
bs: Trenje pri čitanju

[ctx: SMART attr description]
en: Resistance caused by friction in mechanical parts while operating.
bs: Otpor uzrokovanj trenjem u mehanickim dijelovima prilikom rada.

[ctx: SMART attr name]
en: Load/Unload Cycle Count
bs: Broj punih/praznih ciklusa

[ctx: SMART attr description]
en: Total number of load cycles.
bs: Ukupan broj ciklusa punjenja.

[ctx: SMART attr name]
en: Load-In Time
bs: Vrijeme punjenja

[ctx: SMART attr description]
en: Total time of loading on the magnetic heads actuator (time not spent in parking area).
bs: Ukupno vrijeme punjenja na pokretacu magnetne glave (vrijeme koje nije provelo u stajanju).

[ctx: SMART attr name]
en: Torque Amplification Count
bs: Broj pojačanih uvrtanja

[ctx: SMART attr description]
en: Number of attempts to compensate for platter speed variations.
bs: Broj pokusaja kompenzovanja varijacija u brzini okretanja ploca.

[ctx: SMART attr name]
en: Power-Off Retract Cycle
bs: Ciklus povlacenja napajanja

[ctx: SMART attr description]
en: The number of times the magnetic armature was retracted automatically as a result of cutting power.
bs: Broj slucajeva kad je megnetski aparat bio povucen usljed prestanka napajanja.

[ctx: SMART attr name]
en: GMR Head Amplitude
bs: Amplituda podrhtavanja glave

[ctx: SMART attr description]
en: Amplitude of &quot;thrashing&quot; (distance of repetitive forward/reverse head motion)
bs: Amplituda od &quot;udaranja&quot; (distanca od stalnog naprijed/nazad pokretanja glave)

[ctx: SMART attr description]
en: Drive Temperature
bs: Temperatura drajva

[ctx: SMART attr name]
en: Endurance Remaining
bs: Preostala izdržljivost

[ctx: SMART attr description]
en: Count of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
bs: Broj ciklusa fizickih brisanja kompletiranih na drajvu kao procent od maksimalnog broja ciklusa fizickih brisanja koji drajv moze podnijeti

[ctx: SMART attr name]
en: Power-On Seconds
bs: Sekunde pri ukljucenom

[ctx: SMART attr description]
en: Time elapsed in the power-on state
bs: Vrijeme proteklo u ukljucenom stanju

[ctx: SMART attr name]
en: Unrecoverable ECC Count
bs: Nepovratan broj ECC

[ctx: SMART attr description]
en: Count of unrecoverable ECC errors
bs: Broj nepovratanih ECC gresaka

[ctx: SMART attr name]
en: Good Block Rate
bs: Broj dobrih blokova

[ctx: SMART attr description]
en: Count of available reserved blocks as percentage of the total number of reserved blocks
bs: Broj dostupnih rezervisanih blokova kao procenat od ukupnog broja rezervisanih blokova

[ctx: SMART attr name]
en: Head Flying Hours<br/>or Transfer Error Rate (Fujitsu)
bs: Sati leta glave citaca<br/> ili stopa gresaka pri transferu (Fujitsu)

[ctx: SMART attr description]
en: Time while head is positioning<br/>or counts the number of times the link is reset during a data transfer.
bs: Vrijeme dok se glava pozicionira <br/> ili broj puta resetovanja linka tokom prenosa podataka.

[ctx: SMART attr name]
en: Total LBAs Written
bs: Svi napisani LBA-ovi

[ctx: SMART attr description]
en: Total LBAs Written
bs: Svi napisani LBA-ovi

[ctx: SMART attr name]
en: Total LBAs Read
bs: Svi procitani LBA-ovi

[ctx: SMART attr description]
en: Total LBAs Read
bs: Svi procitani LBA-ovi

[ctx: SMART attr name]
en: Read Error Retry Rate
bs: Stopa grešaka u čitanju

[ctx: SMART attr description]
en: Number of errors while reading from a disk
bs: Broj grešaka u toku čitanja podataka sa diska

[ctx: SMART attr name]
en: Free Fall Protection
bs: Zastita od pada

[ctx: SMART attr description]
en: Number of &quot;Free Fall Events&quot; detected
bs: Broj detektovanih &quot;padova&quot;

[ctx: @item]
en: Aborted
bs: Otkazano

[ctx: @item]
en: Interrupted
bs: Prekinuto

[ctx: @item]
en: Fatal error
bs: Fatalna greška

[ctx: @item]
en: Unknown error
bs: Nepoznata greska

[ctx: @item]
en: Electrical error
bs: Elektricna greska

[ctx: @item]
en: Servo error
bs: Upravljacka greska

[ctx: @item]
en: Read error
bs: Greška pri čitanju

[ctx: @item]
en: Handling error
bs: Upravljacka greska

[ctx: @item]
en: Self test in progress
bs: Auto test

[ctx: @item]
en: Success
bs: Uspjeh

[ctx: @item]
en: Healthy
bs: Zdrava

[ctx: @item]
en: Has been used outside of its design parameters in the past.
bs: Je bilo koristeno van dizajnerskih parametara u proslosti.

[ctx: @item]
en: Has some bad sectors.
bs: Ima neke pokvarene sektore.

[ctx: @item]
en: Is being used outside of its design parameters right now.
bs: Koristi se van dizajnerskih parametara upravo sada.

[ctx: @item]
en: Has many bad sectors.
bs: Ima mnogo losih sektora.

[ctx: @item]
en: Disk failure is imminent. Backup all data!
bs: Otkazivanje diska je neminovno. Napravite kopiju svih podataka.

[ctx: @title:menu]
en: Mount
bs: Montiraj

[ctx: @title:menu]
en: Unmount
bs: Demontiraj

[ctx: @title:menu]
en: Activate swap
bs: Aktiviraj zamjenu

[ctx: @title:menu]
en: Deactivate swap
bs: Deaktiviraj zamjenu

[ctx: @info:progress job]
en: Pending
bs: Nastupa

[ctx: @info:progress job]
en: Success
bs: Uspješan

[ctx: @info:progress job]
en: Error
bs: Greška

[ctx: @info:progress operation]
en: None
bs: Ništa

[ctx: @info:progress operation]
en: Pending
bs: Nastupa

[ctx: @info:progress operation]
en: Running
bs: U toku

[ctx: @info:progress operation]
en: Success
bs: Uspješna

[ctx: @info:progress operation]
en: Warning
bs: Upozorenje

[ctx: @info:progress operation]
en: Error
bs: Greška

[ctx: @info:credit]
en: Volker Lanz
bs: Folker Lanc

en: %1: SMART Status Report
bs: %1: SMART statusni izvjestaj

en: Date:
bs: Datum:

en: Program version:
bs: Verzija programa:

en: Backend:
bs: Pozadinac:

en: Machine:
bs: Mašina:
