partitionmanager - en to lv translation catalogue (27 entries)

[ctx: @item partition name]
en: unallocated
lv: nepiešķirts

[ctx: @item partition name]
en: New Partition
lv: Jauna sadaļa

[ctx: @item partition name]
en: Restored Partition
lv: Atjaunota sadaļa

[ctx: @item partition name]
en: Copy of %1
lv: %1 kopija

[ctx: @item partition role]
en: unallocated
lv: nepiešķirts

[ctx: @item partition role]
en: logical
lv: loģiskā

[ctx: @item partition role]
en: extended
lv: paplašinātā

[ctx: @item partition role]
en: primary
lv: primārā

[ctx: @item partition role]
en: none
lv: nav

[ctx: @item partition flag]
en: swap
lv: maiņvieta

[ctx: @item partition flag]
en: hidden
lv: slēpta

[ctx: @title:menu]
en: Mount
lv: Piemontēt

[ctx: @title:menu]
en: Unmount
lv: Nomontēt

[ctx: @title:menu]
en: Activate swap
lv: Aktivizēt maiņvietu

[ctx: @title:menu]
en: Deactivate swap
lv: Deaktivizēt maiņvietu

[ctx: @info:progress job]
en: Pending
lv: Gaida

[ctx: @info:progress job]
en: Success
lv: Veiksmīgi

[ctx: @info:progress job]
en: Error
lv: Kļūda

[ctx: @info:progress operation]
en: None
lv: Nav

[ctx: @info:progress operation]
en: Pending
lv: Gaida

[ctx: @info:progress operation]
en: Running
lv: Darbojas

[ctx: @info:progress operation]
en: Success
lv: Veiksme

[ctx: @info:progress operation]
en: Warning
lv: Brīdinājums

[ctx: @info:progress operation]
en: Error
lv: Kļūda

en: Date:
lv: Datums:

en: Program version:
lv: Programmas versija:

en: Machine:
lv: Mašīna:
