partitionmanager - en to nds translation catalogue (50 entries)

[ctx: @item partition name]
en: unallocated
nds: nich towiest

[ctx: @item partition name]
en: New Partition
nds: Nieg Partitschoon

[ctx: @item partition name]
en: Restored Partition
nds: Wedderherstellt Partitschoon

[ctx: @item partition name]
en: Copy of %1
nds: Kopie vun %1

[ctx: @item partition role]
en: unallocated
nds: nich towiest

[ctx: @item partition role]
en: logical
nds: logisch

[ctx: @item partition role]
en: extended
nds: verwiedert

[ctx: @item partition role]
en: primary
nds: primeer

[ctx: @item partition role]
en: none
nds: keen

[ctx: @item partition flag]
en: boot
nds: Boot

[ctx: @item partition flag]
en: root
nds: Wörtel

[ctx: @item partition flag]
en: swap
nds: Utlager

[ctx: @item partition flag]
en: hidden
nds: versteken

[ctx: @item partition flag]
en: raid
nds: Raid

[ctx: @item partition flag]
en: lvm
nds: Lvm

[ctx: @item partition flag]
en: lba
nds: Lba

[ctx: @item partition flag]
en: hpservice
nds: HPService

[ctx: @item partition flag]
en: palo
nds: Palo

[ctx: @item partition flag]
en: prep
nds: torechtm.

[ctx: @item partition flag]
en: msft-reserved
nds: Msft-reserveert

[ctx: @item:intable]
en: failing
nds: fehlslaan

[ctx: @item:intable]
en: has failed
nds: is fehlslaan

[ctx: @item:intable]
en: warning
nds: Wohrschoen

[ctx: @item:intable not applicable]
en: N/A
nds: k.A.

[ctx: @item:intable]
en: %1 sector | %1 sectors
nds[0]: %1 Sektor
nds[1]: %1 Sektoren

[ctx: SMART attr name]
en: Read Error Rate
nds: Leesfehlertall

[ctx: SMART attr name]
en: Temperature
nds: Temperatuur

[ctx: @item]
en: Aborted
nds: Afbraken

[ctx: @item]
en: Interrupted
nds: Ünnerbraken

[ctx: @item]
en: Fatal error
nds: Swoor Fehler

[ctx: @item]
en: Unknown error
nds: Nich begäng Fehler

[ctx: @item]
en: Read error
nds: Fehler bi't Lesen

[ctx: @item]
en: Success
nds: Spood

[ctx: @title:menu]
en: Mount
nds: Inhangen

[ctx: @title:menu]
en: Unmount
nds: Afhangen

[ctx: @title:menu]
en: Activate swap
nds: Utlagerpartitschoon anmaken

[ctx: @title:menu]
en: Deactivate swap
nds: Utlagerpartitschoon utmaken

[ctx: @info:progress job]
en: Pending
nds: Utstahn

[ctx: @info:progress job]
en: Success
nds: Spood

[ctx: @info:progress job]
en: Error
nds: Fehler

[ctx: @info:progress operation]
en: None
nds: Keen

[ctx: @info:progress operation]
en: Pending
nds: Steiht an

[ctx: @info:progress operation]
en: Running
nds: Löppt

[ctx: @info:progress operation]
en: Success
nds: Spood

[ctx: @info:progress operation]
en: Warning
nds: Wohrschoen

[ctx: @info:progress operation]
en: Error
nds: Fehler

en: Date:
nds: Datum:

en: Program version:
nds: Programmverschoon:

en: Backend:
nds: Hülpprogramm:

en: Machine:
nds: Reekner:
