partitionmanager - en to ro translation catalogue (90 entries)

en: Unknown Device
ro: Dispozitiv necunoscut

[ctx: @info:status]
en: An error occurred while running lvdisplay.
ro: A intervenit o eroare în timpul rulării „lvdisplay”.

[ctx: @info:status]
en: Deleting a partition just created: Undoing the operation to create the partition.
ro: Ștergerea unei partiții abia create: Se desface operația de creare a partiției.

[ctx: @info:status]
en: Resizing a partition just created: Updating start and end in existing operation.
ro: Redimensionare unei partiții abia create: Se actualizează începutul și sfârșitul în operația existentă.

[ctx: @info:status]
en: Copying a new partition: Creating a new partition instead.
ro: Copierea unei noi partiții: Se creează în schimb o partiție nouă.

[ctx: @info:status]
en: Changing label for a new partition: No new operation required.
ro: Schimbarea etichetei pentru o partiție nouă: Nu este necesară nicio operație nouă.

[ctx: @info:status]
en: Changing file system for a new partition: No new operation required.
ro: Schimbarea sistemului de fișiere pentru o partiție nouă: Nu este necesară nicio operație nouă.

[ctx: @info:status]
en: Checking file systems is automatically done when creating them: No new operation required.
ro: Verificarea sistemelor de fișiere se face automat la crearea acestora: Nu este necesară nicio operație nouă.

[ctx: @info:status]
en: Deleting a partition just copied: Removing the copy.
ro: Ștergerea unei partiții abia copiate: Se elimină copia.

[ctx: @info:status]
en: Deleting a partition just copied over an existing partition: Removing the copy and deleting the existing partition.
ro: Ștergerea unei partiții abia copiate peste o partiție existentă: Se elimină copia și se șterge partiția existentă.

[ctx: @info:status]
en: Copying a partition that is itself a copy: Copying the original source partition instead.
ro: Copierea unei partiții ce este ea însăși o copie: Se copiază în schimb partiția-sursă originală.

[ctx: @info:status]
en: Deleting a partition just restored: Removing the restore operation.
ro: Ștergerea unei partiții abia restabilite: Se elimină operația de restabilire.

[ctx: @info:status]
en: Deleting a partition just restored to an existing partition: Removing the restore operation and deleting the existing partition.
ro: Ștergerea unei partiții abia restabilite peste o partiție existentă: Se elimină operația de restabilire și se șterge partiția existentă.

[ctx: @info:status]
en: Changing flags again for the same partition: Removing old operation.
ro: Modificarea repetată a fanioanelor pentru aceeași partiție: Se elimină operația veche.

[ctx: @info:status]
en: Changing label again for the same partition: Removing old operation.
ro: Modificarea repetată a etichetei pentru aceeași partiție: Se elimină operația veche.

[ctx: @info:status]
en: Creating new partition table, discarding previous operation on device.
ro: Se creează o tabelă de partiții nouă, aruncând operația precedentă pe dispozitiv.

[ctx: @info:status]
en: Resizing Volume Group, nothing to do.
ro: Se redimensionează grupul de volume, nimic de făcut.

[ctx: @info:status]
en: Add operation: %1
ro: Adaugă operație: %1

[ctx: @item partition name]
en: unallocated
ro: nealocat

[ctx: @item partition name]
en: New Partition
ro: Partiție nouă

[ctx: @item partition name]
en: Restored Partition
ro: Partiție restabilită

[ctx: @item partition name]
en: Copy of %1
ro: Copie a %1

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> is not properly aligned (first sector: %2, modulo: %3).
ro: Partiția <filename>%1</filename> nu e aliniată corespunzător (primul sector: %2, modulo: %3).

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> is not properly aligned (last sector: %2, modulo: %3).
ro: Partiția <filename>%1</filename> nu e aliniată corespunzător (ultimul sector: %2, modulo: %3).

[ctx: @item partition role]
en: unallocated
ro: nealocat

[ctx: @item partition role]
en: logical
ro: logică

[ctx: @item partition role]
en: extended
ro: extinsă

[ctx: @item partition role]
en: primary
ro: primară

[ctx: @item partition role]
en: LVM logical volume
ro: Volum logic LVM

[ctx: @item partition role]
en: none
ro: niciuna

[ctx: @item partition flag]
en: boot
ro: demarare

[ctx: @item partition flag]
en: root
ro: rădăcină

[ctx: @item partition flag]
en: hidden
ro: ascunsă

[ctx: @item partition table name]
en: unknown
ro: necunoscută

[ctx: @item:inlistbox [RAID level - Recovering]]
en:  [RAID %1 - Recovering]
ro:  [RAID %1 - Se recuperează]

[ctx: @item:inlistbox [RAID level - Resyncing]]
en:  [RAID %1 - Resyncing]
ro:  [RAID %1 - Se resincronizează]

[ctx: @item:intable]
en: failing
ro: eșuează

[ctx: @item:intable]
en: has failed
ro: a eșuat

[ctx: @item:intable]
en: warning
ro: avertizare

[ctx: @item:intable]
en: good
ro: bună

[ctx: @item:intable not applicable]
en: N/A
ro: Indisp.

[ctx: @item:intable]
en: %1 sector | %1 sectors
ro[0]: %1 sector
ro[1]: %1 sectoare
ro[2]: %1 de sectoare

[ctx: SMART attr name]
en: Read Error Rate
ro: Rată de erori la citire

[ctx: SMART attr name]
en: Start/Stop Count
ro: Contor porniri/opriri

[ctx: SMART attr name]
en: Reallocated Sectors Count
ro: Contor de sectoare realocate

[ctx: SMART attr name]
en: Seek Error Rate
ro: Rată de erori la căutare

[ctx: SMART attr name]
en: Power-On Hours
ro: Ore de activitate

[ctx: SMART attr description]
en: Count of hours in power-on state.
ro: Contorul orelor în stare de activitate.

[ctx: SMART attr name]
en: Recalibration Retries
ro: Reîncercări de recalibrare

[ctx: SMART attr name]
en: Power Cycle Count
ro: Contor de cicluri de alimentare

[ctx: SMART attr description]
en: Uncorrected read errors reported to the operating system.
ro: Erori de citire necorectate raportate către sistemul de operare.

[ctx: SMART attr description]
en: Western Digital and Samsung attribute.
ro: Atribut Western Digital și Samsung.

[ctx: SMART attr name]
en: End-to-End Error
ro: Eroare capăt-la-capăt

[ctx: SMART attr name]
en: Head Stability
ro: Stabilitatea capului

[ctx: SMART attr description]
en: Western Digital attribute.
ro: Atribut Western Digital.

[ctx: SMART attr name]
en: Reported Uncorrectable Errors
ro: Erori necorectibile raportate

[ctx: SMART attr name]
en: Temperature Difference From 100
ro: Diferența de temperatură din 100

[ctx: SMART attr name]
en: G-sense Error Rate
ro: Rată de erori „G-sense”

[ctx: SMART attr name]
en: Temperature
ro: Temperatură

[ctx: SMART attr description]
en: Current internal temperature.
ro: Temperatura internă actuală

[ctx: @item]
en: Aborted
ro: Abandonat

[ctx: @item]
en: Interrupted
ro: Întrerupt

[ctx: @item]
en: Fatal error
ro: Eroare fatală

[ctx: @item]
en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

[ctx: @item]
en: Electrical error
ro: Eroare electrică

[ctx: @item]
en: Servo error
ro: Eroare de servomotor

[ctx: @item]
en: Read error
ro: Eroare de citire

[ctx: @item]
en: Handling error
ro: Eroare de manipulare

[ctx: @item]
en: Self test in progress
ro: Test în curs

[ctx: @item]
en: Success
ro: Succes

[ctx: @item]
en: Healthy
ro: Sănătos

[ctx: @item]
en: Has some bad sectors.
ro: Are unele sectoare defecte.

[ctx: @item]
en: Has many bad sectors.
ro: Are multe sectoare defecte.

[ctx: @item]
en: Disk failure is imminent. Backup all data!
ro: Eșuarea discului este iminentă. Copiați-vă toată informația!

[ctx: @title:menu]
en: Mount
ro: Montează

[ctx: @title:menu]
en: Unmount
ro: Demontează

[ctx: @title:menu]
en: Activate swap
ro: Activează swap

[ctx: @title:menu]
en: Deactivate swap
ro: Dezactivează swap

[ctx: @info:progress job]
en: Pending
ro: În așteptare

[ctx: @info:progress job]
en: Success
ro: Succes

[ctx: @info:progress job]
en: Error
ro: Eroare

[ctx: @info:progress operation]
en: None
ro: Niciuna

[ctx: @info:progress operation]
en: Pending
ro: În așteptare

[ctx: @info:progress operation]
en: Running
ro: Rulează

[ctx: @info:progress operation]
en: Success
ro: Succes

[ctx: @info:progress operation]
en: Warning
ro: Avertisment

[ctx: @info:progress operation]
en: Error
ro: Eroare

en: Date:
ro: Dată:

en: Program version:
ro: Versiune program:

en: Machine:
ro: Mașină:
