krb5-auth-dialog master - en to el translation catalogue (354 entries)

en: Prefere_nces
el: Προ_τιμήσεις

en: _About
el: _Περί

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: Remove Credentials _Cache
el: Αφαίρεση διαπιστευτηρίων _κρυφής μνήμης

en: _List Tickets
el: _Λίστα εισιτηρίων

en: Service Tickets
el: Εισιτήρια υπηρεσίας

en: Kerberos User
el: Χρήστης Kerberos

en: The name of your Kerberos account. Leave blank to use your current username.
el: Το όνομα του λογαριασμού σας Kerberos. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε το τρέχον όνομα χρήστη.

en: Kerberos principal:
el: Κύριο του Kerberos:

en: Kerberos Ticket Options
el: Επιλογές εισιτηρίου του Kerberos

en: Requested Kerberos tickets should be:
el: Τα εισιτήρια του Kerberos που ζητήθηκαν πρέπει να είναι:

en: forwardable
el: προωθήσιμο

en: If checked, request forwardable tickets
el: Αν σημειωθεί, αίτηση προωθήσιμων εισιτηρίων

en: renewable
el: ανανεώσιμο

en: If checked, request renewable tickets
el: Αν σημειωθεί, αίτηση ανανεώσιμων εισιτηρίων

en: proxiable
el: με μεσολάβηση

en: If checked, request proxiable tickets
el: Αν σημειωθεί, αίτηση εισιτηρίων με μεσολάβηση

en: Userid
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Use Smartcard
el: Χρήση έξυπνης κάρτας

en: If checked, use a security token (Smartcard) to authenticate.
el: Αν σημειωθεί, χρησιμοποιήστε ένα διακριτικό ασφάλειας (έξυπνη κάρτα) για πιστοποίηση.

en: Certificate and private key used for authentication
el: Χρησιμοποιούμενα πιστοποιητικό και ιδιωτικό κλειδί για πιστοποίηση

en: _Browse...
el: _Περιήγηση...

en: X509 trust anchors
el: έμπιστες άγκυρες X509

en: Certificate used to verify digital signatures.
el: Χρησιμοποιούμενο πιστοποιητικό για επιβεβαίωση ψηφιακών υπογραφών.

en: Configure the use of certificates and smartcards for your Kerberos network authentication.
el: Ρυθμίστε τη χρήση των πιστοποιητικών και έξυπνων καρτών για πιστοποίηση δικτύου Kerberos.

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

note: Used in combination:
en: Warn
el: Προειδοποίηση

en: Send notification about ticket expiry that many minutes before it finally expires
el: Αποστολή ειδοποίησης για λήξη εισιτηρίου μετά τόσα λεπτά, πριν τελικά λήξει

note: Used in combination:
en: minutes before ticket expiry
el: λεπτά πριν τη λήξη του εισιτηρίου

en: Kerberos Authentication
el: Πιστοποίηση Kerberos

en: _Cancel
el: Ακύ_ρωση

en: _Renew Ticket
el: _Ανανέωση εισιτηρίου

note: Translators: files from dummy-strings.c are *all* possible errors returned from Kerberos (since Kerberos itself doesn't handle i18n). If in doubt please translate strings from files starting with ka- and krb5-auth- first since these are the ones the user will see in any case.
en: ASN.1 failed call to system time library
el: ASN.1 αποτυχία κλήσης της βιβλιοθήκης χρόνου συστήματος

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_TIMEFORMAT
en: ASN.1 structure is missing a required field
el: ASN.1 λείπει η δομή απαιτούμενου πεδίου

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_MISSING_FIELD
en: ASN.1 unexpected field number
el: ASN.1 αναπάντεχος αριθμός πεδίου

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_MISPLACED_FIELD
en: ASN.1 type numbers are inconsistent
el: ASN.1 οι αριθμοί τύπου είναι ασύμβατοι

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_TYPE_MISMATCH
en: ASN.1 value too large
el: ASN.1 η τιμή είναι υπερβολικά μεγάλη

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_OVERFLOW
en: ASN.1 encoding ended unexpectedly
el: ASN.1 η κωδικοποίηση τελείωσε απροσδόκητα

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_OVERRUN
en: ASN.1 identifier doesn't match expected value
el: ASN.1 το αναγνωριστικό δεν ταιριάζει με την αναμενόμενη τιμή

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_ID
en: ASN.1 length doesn't match expected value
el: ASN.1 το μήκος δεν ταιριάζει με την αναμενόμενη τιμή

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_LENGTH
en: ASN.1 badly-formatted encoding
el: ASN.1 κακοσχηματισμένη κωδικοποίηση

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_FORMAT
en: ASN.1 parse error
el: ASN.1 σφάλμα ανάλυσης

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_PARSE_ERROR
en: ASN.1 bad return from gmtime
el: ASN.1 εσφαλμένη επιστροφή από gmtime

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_GMTIME
en: ASN.1 non-constructed indefinite encoding
el: ASN.1 μη δομημένη αόριστη κωδικοποίηση

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_MISMATCH_INDEF
en: ASN.1 missing expected EOC
el: ASN.1 λείπει η αναμενόμενη EOC

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_MISSING_EOC
en: No error
el: Χωρίς σφάλμα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_NONE
en: Client's entry in database has expired
el: Η καταχώριση του πελάτη στη βάση δεδομένων έχει λήξει

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_NAME_EXP
en: Server's entry in database has expired
el: Η καταχώριση του διακομιστή στη βάση δεδομένων έχει λήξει

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SERVICE_EXP
en: Requested protocol version not supported
el: Η ζητούμενη έκδοση πρωτοκόλλου δεν υποστηρίζεται

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_BAD_PVNO
en: Client's key is encrypted in an old master key
el: Το κλειδί του πελάτη κρυπτογραφείται σε ένα παλιό κύριο κλειδί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_C_OLD_MAST_KVNO
en: Server's key is encrypted in an old master key
el: Το κλειδί του διακομιστή κρυπτογραφείται σε ένα παλιό κύριο κλειδί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_S_OLD_MAST_KVNO
en: Client not found in Kerberos database
el: Ο πελάτης δεν βρέθηκε στη βάση δεδομένων του Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_C_PRINCIPAL_UNKNOWN
en: Server not found in Kerberos database
el: Ο διακομιστής δεν βρέθηκε στη βάση δεδομένων του Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_S_PRINCIPAL_UNKNOWN
en: Principal has multiple entries in Kerberos database
el: Ο κύριος έχει πολλαπλές καταχωρίσεις στη βάση δεδομένων του Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PRINCIPAL_NOT_UNIQUE
en: Client or server has a null key
el: Ο πελάτης ή ο διακομιστής έχει ένα κενό κλειδί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_NULL_KEY
en: Ticket is ineligible for postdating
el: Το εισιτήριο είναι ακατάλληλο για μεταχρονολόγηση

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CANNOT_POSTDATE
en: Requested effective lifetime is negative or too short
el: Ο ζητούμενος ενεργός χρόνος ζωής είναι αρνητικός ή υπερβολικά σύντομος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_NEVER_VALID
en: KDC policy rejects request
el: Η πολιτική KDC απορρίπτει το αίτημα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_POLICY
en: KDC can't fulfill requested option
el: Το KDC αδυνατεί να εκπληρώσει την ζητούμενη επιλογή

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_BADOPTION
en: KDC has no support for encryption type
el: Το KDC δεν υποστηρίζει τον τύπο κρυπτογράφησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_ETYPE_NOSUPP
en: KDC has no support for checksum type
el: Το KDC δεν υποστηρίζει τον τύπο ελεγκτικού αθροίσματος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SUMTYPE_NOSUPP
en: KDC has no support for padata type
el: Το KDC δεν υποστηρίζει τύπο padata

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PADATA_TYPE_NOSUPP
en: KDC has no support for transited type
el: Το KDC δεν υποστηρίζει μετακινούμενο τύπο

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_TRTYPE_NOSUPP
en: Clients credentials have been revoked
el: Τα διαπιστευτήρια των πελατών έχουν ανακληθεί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CLIENT_REVOKED
en: Credentials for server have been revoked
el: Τα διαπιστευτήρια του διακομιστή έχουν ανακληθεί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SERVICE_REVOKED
en: TGT has been revoked
el: Το TGT έχει ανακληθεί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_TGT_REVOKED
en: Client not yet valid - try again later
el: Ο πελάτης δεν είναι ακόμα έγκυρος - προσπαθήστε ξανά αργότερα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CLIENT_NOTYET
en: Server not yet valid - try again later
el: Ο διακομιστής δεν είναι ακόμα έγκυρος - προσπαθήστε ξανά αργότερα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SERVICE_NOTYET
en: Password has expired
el: Ο κωδικός πρόσβασης έχει λήξει

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_KEY_EXP
en: Preauthentication failed
el: Αποτυχία προπιστοποίησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PREAUTH_FAILED
en: Additional pre-authentication required
el: Απαιτήθηκε πρόσθετη προπιστοποίηση

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PREAUTH_REQUIRED
en: Requested server and ticket don't match
el: Δεν ταιριάζουν ο ζητούμενος διακομιστής και το εισιτήριο

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SERVER_NOMATCH
en: A service is not available that is required to process the request
el: Δεν είναι διαθέσιμη μια υπηρεσία που απαιτείται για την επεξεργασία του αιτήματος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SVC_UNAVAILABLE
en: Decrypt integrity check failed
el: Αποτυχία ελέγχου της ακεραιότητας αποκρυπτογράφησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BAD_INTEGRITY
en: Ticket expired
el: Το εισιτήριο έληξε

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_TKT_EXPIRED
en: Ticket not yet valid
el: Το εισιτήριο δεν είναι ακόμα έγκυρο

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_TKT_NYV
en: Request is a replay
el: Το αίτημα είναι μια επανάληψη

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_REPEAT
en: The ticket isn't for us
el: Το εισιτήριο δεν είναι για μας

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_NOT_US
en: Ticket/authenticator don't match
el: Το εισιτήριο/ταυτοποιητής δεν ταιριάζουν

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADMATCH
en: Clock skew too great
el: Ο ασύμμετρος χρονιστής είναι υπερβολικά μεγάλος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_SKEW
en: Incorrect net address
el: Εσφαλμένη διεύθυνση δικτύου

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADADDR
en: Protocol version mismatch
el: Ασυμφωνία έκδοσης πρωτοκόλλου

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADVERSION
en: Invalid message type
el: Άκυρος τύπος μηνύματος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_MSG_TYPE
en: Message stream modified
el: Η ροή μηνύματος τροποποιήθηκε

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_MODIFIED
en: Message out of order
el: Το μήνυμα είναι εκτός σειράς

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADORDER
en: Illegal cross-realm ticket
el: Απαράδεκτο εισιτήριο διασταυρούμενου τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_ILL_CR_TKT
en: Key version is not available
el: Δεν είναι διαθέσιμη η έκδοση κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADKEYVER
en: Service key not available
el: Δεν είναι διαθέσιμο το κλειδί υπηρεσίας

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_NOKEY krb5_err.et:krb5:KRB5_NO_LOCALNAME
en: Mutual authentication failed
el: Αποτυχία αμοιβαίας πιστοποίησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_MUT_FAIL
en: Incorrect message direction
el: Εσφαλμένη κατεύθυνση μηνύματος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADDIRECTION
en: Alternative authentication method required
el: Απαιτείται εναλλακτική μέθοδος πιστοποίησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_METHOD
en: Incorrect sequence number in message
el: Εσφαλμένος αριθμός αλληλουχίας στο μήνυμα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADSEQ
en: Inappropriate type of checksum in message
el: Ακατάλληλος τύπος ελεγκτικού αθροίσματος στο μήνυμα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_INAPP_CKSUM
en: Policy rejects transited path
el: Η πολιτική απορρίπτει την μετακινούμενη διαδρομή

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_PATH_NOT_ACCEPTED
en: Response too big for UDP, retry with TCP
el: Η απάντηση είναι υπερβολικά μεγάλη για UDP, ξαναπροσπαθήστε με TCP

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_ERR_RESPONSE_TOO_BIG
en: Generic error (see e-text)
el: Γενικό σφάλμα (δείτε ηλεκτρονικό κείμενο)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_ERR_GENERIC
en: Field is too long for this implementation
el: Το πεδίο είναι υπερβολικά μεγάλο για αυτήν την υλοποίηση

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_ERR_FIELD_TOOLONG
en: Client not trusted
el: Ο πελάτης δεν είναι έμπιστος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CLIENT_NOT_TRUSTED
en: KDC not trusted
el: Το KDC δεν είναι έμπιστο

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_KDC_NOT_TRUSTED
en: Invalid signature
el: Άκυρη υπογραφή

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_INVALID_SIG
en: Key parameters not accepted
el: Οι παράμετροι του κλειδιού δεν είναι αποδεκτές

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_DH_KEY_PARAMETERS_NOT_ACCEPTED
en: Certificate mismatch
el: Ασυμφωνία πιστοποιητικού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CERTIFICATE_MISMATCH
en: Can't verify certificate
el: Αδύνατη η επιβεβαίωση του πιστοποιητικού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CANT_VERIFY_CERTIFICATE
en: Invalid certificate
el: Άκυρο πιστοποιητικό

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_INVALID_CERTIFICATE
en: Revoked certificate
el: Ανάκληση πιστοποιητικού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_REVOKED_CERTIFICATE
en: Revocation status unknown
el: Η κατάσταση ανάκλησης είναι άγνωστη

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_REVOCATION_STATUS_UNKNOWN
en: Revocation status unavailable
el: Η κατάσταση ανάκλησης δεν διατίθεται

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_REVOCATION_STATUS_UNAVAILABLE
en: Client name mismatch
el: Ασυμφωνία ονόματος πελάτη

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CLIENT_NAME_MISMATCH
en: KDC name mismatch
el: Ασυμφωνία ονόματος KDC

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_KDC_NAME_MISMATCH
en: Inconsistent key purpose
el: Ασύμβατος σκοπός κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_INCONSISTENT_KEY_PURPOSE
en: Digest in certificate not accepted
el: Αφομοίωση σε πιστοποιητικό δεν είναι αποδεκτή

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_DIGEST_IN_CERT_NOT_ACCEPTED
en: Checksum must be included
el: Το ελεγκτικό άθροισμα πρέπει να συμπεριληφθεί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PA_CHECKSUM_MUST_BE_INCLUDED
en: Digest in signed-data not accepted
el: Αφομοίωση σε υπογραμμένα δεδομένα δεν είναι αποδεκτή

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_DIGEST_IN_SIGNED_DATA_NOT_ACCEPTED
en: Public key encryption not supported
el: Η κρυπτογράφηση δημόσιου κλειδιού δεν υποστηρίζεται

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_RCSID
en: Invalid flag for file lock mode
el: Άκυρη σημαία για την κατάσταση κλειδώματος αρχείου

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIBOS_BADLOCKFLAG
en: Cannot read password
el: Αδύνατη η ανάγνωση κωδικού πρόσβασης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIBOS_CANTREADPWD
en: Password mismatch
el: Ασυμφωνία κωδικού πρόσβασης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIBOS_BADPWDMATCH
en: Password read interrupted
el: Διακοπή ανάγνωσης κωδικού πρόσβασης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIBOS_PWDINTR
en: Illegal character in component name
el: Απαράδεκτος χαρακτήρας σε όνομα στοιχείου

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PARSE_ILLCHAR
en: Malformed representation of principal
el: Κακοσχηματισμένη παρουσίαση του κύριου

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PARSE_MALFORMED
en: Can't open/find Kerberos configuration file
el: Αδύνατο το άνοιγμα/εύρεση αρχείου ρυθμίσεων του Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_CANTOPEN
en: Improper format of Kerberos configuration file
el: Λαθεμένη μορφή του αρχείου ρυθμίσεων του Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_BADFORMAT
en: Insufficient space to return complete information
el: Ανεπαρκής χώρος για επιστροφή πλήρους πληροφορίας

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_NOTENUFSPACE
en: Invalid message type specified for encoding
el: Άκυρος τύπος μηνύματος ορίστηκε για κωδικοποίηση

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_BADMSGTYPE
en: Credential cache name malformed
el: Κακοσχηματισμένο όνομα κρυφής μνήμης πιστοποιητικού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_BADNAME
en: Unknown credential cache type
el: Άγνωστος τύπος κρυφής μνήμης πιστοποιητικού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_UNKNOWN_TYPE
en: Matching credential not found
el: Δεν βρέθηκε πιστοποιητικό που να συμφωνεί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_NOTFOUND
en: End of credential cache reached
el: Έφτασε το τέλος της κρυφής μνήμης του πιστοποιητικού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_END
en: Request did not supply a ticket
el: Το αίτημα δεν έδωσε εισιτήριο

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NO_TKT_SUPPLIED
en: Wrong principal in request
el: Εσφαλμένο κύριο στο αίτημα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_WRONG_PRINC
en: Ticket has invalid flag set
el: Το εισιτήριο έχει άκυρη ορισμένη σημαία

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_TKT_INVALID
en: Requested principal and ticket don't match
el: Ο ζητούμενος κύριος και το εισιτήριο δεν ταιριάζουν

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PRINC_NOMATCH
en: KDC reply did not match expectations
el: Η απάντηση του KDC δεν συμφωνεί με τις προσδοκίες

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KDCREP_MODIFIED
en: Clock skew too great in KDC reply
el: Ο ασύμμετρος χρονιστής είναι υπερβολικά μεγάλος στην απάντηση KDC

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KDCREP_SKEW
en: Client/server realm mismatch in initial ticket request
el: Ο τομέας πελάτη/διακομιστή δεν ταιριάζει στο αρχικό αίτημα εισιτηρίου

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_IN_TKT_REALM_MISMATCH
en: Program lacks support for encryption type
el: Το πρόγραμμα δεν υποστηρίζει τον τύπο κρυπτογράφησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PROG_ETYPE_NOSUPP
en: Program lacks support for key type
el: Το πρόγραμμα δεν υποστηρίζει τον τύπο κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PROG_KEYTYPE_NOSUPP
en: Requested encryption type not used in message
el: Ο ζητούμενος τύπος κρυπτογράφησης δεν χρησιμοποιείται στο μήνυμα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_WRONG_ETYPE
en: Program lacks support for checksum type
el: Το πρόγραμμα δεν υποστηρίζει τον τύπο ελεγκτικού αθροίσματος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PROG_SUMTYPE_NOSUPP
en: Cannot find KDC for requested realm
el: Αδύνατη η εύρεση του KDC για το ζητούμενο τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_REALM_UNKNOWN
en: Kerberos service unknown
el: Άγνωστη υπηρεσία του Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SERVICE_UNKNOWN
en: Cannot contact any KDC for requested realm
el: Αδύνατη η επαφή οποιουδήποτε KDC για το ζητούμενο τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KDC_UNREACH
en: No local name found for principal name
el: Δεν βρέθηκε τοπικό όνομα για το κύριο όνομα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_MUTUAL_FAILED
en: Replay cache type is already registered
el: Ο τύπος κρυφής μνήμης επανάληψης είναι ήδη καταχωρισμένος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_TYPE_EXISTS
en: No more memory to allocate (in replay cache code)
el: Δεν υπάρχει περισσότερη μνήμη για κατανομή (στον κώδικα κρυφής μνήμης επανάληψης)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_MALLOC
en: Replay cache type is unknown
el: Ο τύπος κρυφής μνήμης επανάληψης είναι άγνωστος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_TYPE_NOTFOUND
en: Generic unknown RC error
el: Γενικό άγνωστο σφάλμα RC

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_UNKNOWN
en: Message is a replay
el: Το μήνυμα είναι μια επανάληψη

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_REPLAY
en: Replay I/O operation failed XXX
el: Αποτυχία λειτουργίας εισόδου/εξόδου επανάληψης XXX

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO
en: Replay cache type does not support non-volatile storage
el: Ο τύπος κρυφής μνήμης επανάληψης δεν υποστηρίζει διατηρήσιμη μνήμη

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_NOIO
en: Replay cache name parse/format error
el: Σφάλμα ανάλυσης/μορφής ονόματος κρυφής μνήμης επανάληψης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_PARSE
en: End-of-file on replay cache I/O
el: Τέλος αρχείου στην είσοδο/έξοδο κρυφής μνήμης επανάληψης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_EOF
en: No more memory to allocate (in replay cache I/O code)
el: Δεν υπάρχει περισσότερη μνήμη για κατανομή (στον κώδικα εισόδου/εξόδου κρυφής μνήμης επανάληψης)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_MALLOC
en: Permission denied in replay cache code
el: Άρνηση πρόσβασης στον κώδικα κρυφής μνήμης επανάληψης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_PERM
en: I/O error in replay cache i/o code
el: Σφάλμα εισόδου/εξόδου στην κρυφή μνήμη επανάληψης κώδικα εισόδου/εξόδου

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_IO
en: Generic unknown RC/IO error
el: Γενικό άγνωστο σφάλμα RC/IO

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_UNKNOWN
en: Insufficient system space to store replay information
el: Ανεπαρκής χώρος συστήματος για αποθήκευση πληροφοριών επανάληψης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_SPACE
en: Can't open/find realm translation file
el: Αδύνατο το άνοιγμα/εύρεση αρχείου μετάφρασης τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_TRANS_CANTOPEN
en: Improper format of realm translation file
el: Λαθεμένη μορφή του αρχείου μετάφρασης τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_TRANS_BADFORMAT
en: Can't open/find lname translation database
el: Αδύνατο το άνοιγμα/εύρεση της βάσης δεδομένων μετάφρασης lname

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LNAME_CANTOPEN
en: No translation available for requested principal
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη μετάφραση για το ζητούμενο κύριο

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LNAME_NOTRANS
en: Improper format of translation database entry
el: Λαθεμένη μορφή καταχώρισης βάσης δεδομένων μετάφρασης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LNAME_BADFORMAT
en: Cryptosystem internal error
el: Εσωτερικό σφάλμα συστήματος κρυπτογράφησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CRYPTO_INTERNAL
en: Key table name malformed
el: Κακοσχηματισμένο όνομα πίνακα κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_BADNAME
en: Unknown Key table type
el: Άγνωστος τύπος πίνακα κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_UNKNOWN_TYPE
en: Key table entry not found
el: Δεν βρέθηκε καταχώριση πίνακα κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_NOTFOUND
en: End of key table reached
el: Έφτασε το τέλος του πίνακα κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_END
en: Cannot write to specified key table
el: Αδύνατη η εγγραφή στον συγκεκριμένο πίνακα κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_NOWRITE
en: Error writing to key table
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή στον πίνακα κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_IOERR
en: Cannot find ticket for requested realm
el: Αδύνατη η εύρεση του εισιτηρίου για το ζητούμενο τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NO_TKT_IN_RLM
en: DES key has bad parity
el: Το κλειδί DES έχει εσφαλμένη ισοτιμία

note: krb5_err.et:krb5:KRB5DES_BAD_KEYPAR
en: DES key is a weak key
el: Το κλειδί DES είναι ασθενές

note: krb5_err.et:krb5:KRB5DES_WEAK_KEY
en: Bad encryption type
el: Εσφαλμένος τύπος κρυπτογράφησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_BAD_ENCTYPE
en: Key size is incompatible with encryption type
el: Το μέγεθος του κλειδιού είναι ασύμβατο με τον τύπο κρυπτογράφησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_BAD_KEYSIZE
en: Message size is incompatible with encryption type
el: Το μέγεθος του μηνύματος είναι ασύμβατο με τον τύπο κρυπτογράφησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_BAD_MSIZE
en: Credentials cache type is already registered.
el: Ο τύπος κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίων είναι ήδη καταχωρισμένος.

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_TYPE_EXISTS
en: Key table type is already registered.
el: Ο τύπος πίνακα κλειδιού είναι ήδη καταχωρισμένος.

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_TYPE_EXISTS
en: Credentials cache I/O operation failed XXX
el: Αποτυχία λειτουργίας εισόδου/εξόδου κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίων XXX

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_IO
en: Credentials cache permissions incorrect
el: Εσφαλμένα δικαιώματα κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίων

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_FCC_PERM
en: No credentials cache found
el: Δεν βρέθηκε κρυφή μνήμη διαπιστευτηρίων

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_FCC_NOFILE
en: Internal credentials cache error
el: Εσωτερικό σφάλμα κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίων

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_FCC_INTERNAL
en: Error writing to credentials cache
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή στην κρυφή μνήμη διαπιστευτηρίων

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_WRITE
en: No more memory to allocate (in credentials cache code)
el: Δεν υπάρχει περισσότερη μνήμη για κατανομή (στον κώδικα κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίων)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_NOMEM
en: Bad format in credentials cache
el: Εσφαλμένη μορφή στην κρυφή μνήμη διαπιστευτηρίων

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_FORMAT
en: No credentials found with supported encryption types
el: Δεν βρέθηκαν διαπιστευτήρια με υποστηριζόμενους τύπους κρυπτογράφησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_NOT_KTYPE
en: Invalid KDC option combination (library internal error)
el: Άκυρος συνδυασμός επιλογής KDC (εσωτερικό σφάλμα βιβλιοθήκης)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_INVALID_FLAGS
en: Request missing second ticket
el: Αίτηση δεύτερου εισιτηρίου που λείπει

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NO_2ND_TKT
en: No credentials supplied to library routine
el: Χωρίς παρεχόμενα διαπιστευτήρια στη ρουτίνα βιβλιοθήκης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NOCREDS_SUPPLIED
en: Bad sendauth version was sent
el: Στάλθηκε εσφαλμένη έκδοση sendauth

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SENDAUTH_BADAUTHVERS
en: Bad application version was sent (via sendauth)
el: Στάλθηκε εσφαλμένη έκδοση εφαρμογής (μέσα από sendauth)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SENDAUTH_BADAPPLVERS
en: Bad response (during sendauth exchange)
el: Εσφαλμένη απάντηση (κατά τη διάρκεια ανταλλαγής sendauth)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SENDAUTH_BADRESPONSE
en: Server rejected authentication (during sendauth exchange)
el: Ο διακομιστής απέρριψε την πιστοποίηση (κατά τη διάρκεια της ανταλλαγής sendauth)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SENDAUTH_REJECTED
en: Unsupported preauthentication type
el: Ανυποστήρικτος τύπος προπιστοποίησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PREAUTH_BAD_TYPE
en: Required preauthentication key not supplied
el: Το απαιτούμενο κλειδί προπιστοποίησης δεν δόθηκε

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PREAUTH_NO_KEY
en: Generic preauthentication failure
el: Γενική αποτυχία προπιστοποίησης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PREAUTH_FAILED
en: Unsupported replay cache format version number
el: Ανυποστήρικτος αριθμός έκδοσης μορφής κρυφής μνήμης επανάληψης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RCACHE_BADVNO
en: Unsupported credentials cache format version number
el: Ανυποστήρικτος αριθμός έκδοσης μορφής κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίων

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CCACHE_BADVNO
en: Unsupported key table format version number
el: Ανυποστήρικτος αριθμός έκδοσης μορφής πίνακα κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KEYTAB_BADVNO
en: Program lacks support for address type
el: Το πρόγραμμα δεν υποστηρίζει τον τύπο διεύθυνσης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PROG_ATYPE_NOSUPP
en: Message replay detection requires rcache parameter
el: Η αναγνώριση επανάληψης μηνύματος απαιτεί την παράμετρο rcache

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_REQUIRED
en: Hostname cannot be canonicalized
el: Αδύνατη η κανονικοποίηση του ονόματος κεντρικού υπολογιστή

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_BAD_HOSTNAME
en: Cannot determine realm for host
el: Αδύνατος ο προσδιορισμός τομέα για κεντρικό υπολογιστή

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_HOST_REALM_UNKNOWN
en: Conversion to service principal undefined for name type
el: Η μετατροπή για την κύρια υπηρεσία είναι αόριστη για τον τύπο του ονόματος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SNAME_UNSUPP_NAMETYPE
en: Initial Ticket response appears to be Version 4 error
el: Η αρχική απάντηση εισιτηρίου φαίνεται να είναι σφάλμα της έκδοσης 4

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_V4_REPLY
en: Cannot resolve network address for KDC in requested realm
el: Αδύνατη η επίλυση διεύθυνσης δικτύου για KDC στο ζητούμενο τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_REALM_CANT_RESOLVE
en: Requesting ticket can't get forwardable tickets
el: Το αίτημα του εισιτηρίου δεν μπορεί να πάρει προωθήσιμα εισιτήρια

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_TKT_NOT_FORWARDABLE
en: Bad principal name while trying to forward credentials
el: Εσφαλμένο κύριο όνομα κατά την προσπάθεια προώθησης διαπιστευτηρίων

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_FWD_BAD_PRINCIPAL
en: Looping detected inside krb5_get_in_tkt
el: Αναγνωρίστηκε βρόχος μέσα στο krb5_get_in_tkt

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_GET_IN_TKT_LOOP
en: Configuration file does not specify default realm
el: Το αρχείο ρυθμίσεων δεν ορίζει προεπιλεγμένο τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_NODEFREALM
en: Bad SAM flags in obtain_sam_padata
el: Εσφαλμένες σημαίες SAM στο obtain_sam_padata

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SAM_UNSUPPORTED
en: Invalid encryption type in SAM challenge
el: Άκυρος τύπος κρυπτογράφησης σε πρόκληση SAM

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SAM_INVALID_ETYPE
en: Missing checksum in SAM challenge
el: Λείπει το ελεγκτικό άθροισμα σε πρόκληση SAM

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SAM_NO_CHECKSUM
en: Bad checksum in SAM challenge
el: Εσφαλμένο ελεγκτικό άθροισμα σε πρόκληση SAM

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SAM_BAD_CHECKSUM
en: Keytab name too long
el: Το όνομα καρτέλας κλειδιού ήταν υπερβολικά μεγάλο

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_NAME_TOOLONG
en: Key version number for principal in key table is incorrect
el: Ο αριθμός έκδοσης κλειδιού για το κύριο στον πίνακα κλειδιού είναι εσφαλμένος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_KVNONOTFOUND
en: This application has expired
el: Αυτή η εφαρμογή έχει λήξει

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_APPL_EXPIRED
en: This Krb5 library has expired
el: Αυτή η βιβλιοθήκη Krb5 έχει λήξει

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIB_EXPIRED
en: New password cannot be zero length
el: Ο νέος κωδικός πρόσβασης δεν μπορεί να έχει μηδενικό μήκος

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CHPW_PWDNULL
en: Password change failed
el: Αποτυχία αλλαγής κωδικού πρόσβασης

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CHPW_FAIL
en: Bad format in keytab
el: Εσφαλμένη μορφή στην καρτέλα κλειδιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_FORMAT
en: Encryption type not permitted
el: Ο τύπος κρυπτογράφησης δεν επιτρέπεται

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NOPERM_ETYPE
en: No supported encryption types (config file error?)
el: Μη υποστηριζόμενοι τύποι κρυπτογράφησης (σφάλμα αρχείου ρυθμίσεων;)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_ETYPE_NOSUPP
en: Program called an obsolete, deleted function
el: Το πρόγραμμα κάλεσε μια καταργημένη, διαγραμμένη λειτουργία

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_OBSOLETE_FN
en: unknown getaddrinfo failure
el: άγνωστη αποτυχία getaddrinfo

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_EAI_FAIL
en: no data available for host/domain name
el: χωρίς διαθέσιμα δεδομένα για το όνομα κεντρικού υπολογιστή/τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_EAI_NODATA
en: host/domain name not found
el: δεν βρέθηκε όνομα κεντρικού υπολογιστή/τομέα

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_EAI_NONAME
en: service name unknown
el: άγνωστο όνομα υπηρεσίας

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_EAI_SERVICE
en: Cannot determine realm for numeric host address
el: Αδύνατος ο προσδιορισμός τομέα για αριθμητική διεύθυνση κεντρικού υπολογιστή

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_NUMERIC_REALM
en: Invalid key generation parameters from KDC
el: Άκυρες παράμετροι γενιάς κλειδιού από KDC

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_BAD_S2K_PARAMS
en: service not available
el: η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_NO_SERVICE
en: Ccache function not supported: read-only ccache type
el: Η λειτουργία Ccache δεν υποστηρίζεται: τύπος ccache μόνο για ανάγνωση

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_READONLY
en: Ccache function not supported: not implemented
el: Η λειτουργία Ccache δεν υποστηρίζεται: δεν έχει υλοποιηθεί

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_NOSUPP
en: Invalid format of Kerberos lifetime or clock skew string
el: Άκυρη μορφή χρόνου ζωής του Kerberos ή συμβολοσειράς ασύμμετρου ρολογιού

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_DELTAT_BADFORMAT
en: Supplied data not handled by this plugin
el: Τα παρεχόμενα δεδομένα δεν επεξεργάζονται από αυτό το πρόσθετο

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PLUGIN_NO_HANDLE
en: Plugin does not support the operaton
el: Το πρόσθετο δεν υποστηρίζει αυτήν τη λειτουργία

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PLUGIN_OP_NOTSUPP
en: Kerberos V5 magic number table
el: Ο πίνακας μαγικών αριθμών του Kerberos V5

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_NONE
en: Bad magic number for krb5_principal structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_principal

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PRINCIPAL
en: Bad magic number for krb5_data structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_data

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_DATA
en: Bad magic number for krb5_keyblock structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_keyblock

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KEYBLOCK
en: Bad magic number for krb5_checksum structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_checksum

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CHECKSUM
en: Bad magic number for krb5_encrypt_block structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_encrypt_block

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENCRYPT_BLOCK
en: Bad magic number for krb5_enc_data structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_enc_data

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_DATA
en: Bad magic number for krb5_cryptosystem_entry structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_cryptosystem_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CRYPTOSYSTEM_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_cs_table_entry structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_cs_table_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CS_TABLE_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_checksum_entry structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_checksum_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CHECKSUM_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_authdata structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_authdata

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AUTHDATA
en: Bad magic number for krb5_transited structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_transited

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_TRANSITED
en: Bad magic number for krb5_enc_tkt_part structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_enc_tkt_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_TKT_PART
en: Bad magic number for krb5_ticket structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_ticket

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_TICKET
en: Bad magic number for krb5_authenticator structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_authenticator

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AUTHENTICATOR
en: Bad magic number for krb5_tkt_authent structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_tkt_authent

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_TKT_AUTHENT
en: Bad magic number for krb5_creds structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_creds

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CREDS
en: Bad magic number for krb5_last_req_entry structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_last_req_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_LAST_REQ_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_pa_data structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_pa_data

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PA_DATA
en: Bad magic number for krb5_kdc_req structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_kdc_req

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KDC_REQ
en: Bad magic number for krb5_enc_kdc_rep_part structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_enc_kdc_rep_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_KDC_REP_PART
en: Bad magic number for krb5_kdc_rep structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_kdc_rep

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KDC_REP
en: Bad magic number for krb5_error structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_error

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ERROR
en: Bad magic number for krb5_ap_req structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_ap_req

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AP_REQ
en: Bad magic number for krb5_ap_rep structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_ap_rep

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AP_REP
en: Bad magic number for krb5_ap_rep_enc_part structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_ap_rep_enc_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AP_REP_ENC_PART
en: Bad magic number for krb5_response structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_response

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_RESPONSE
en: Bad magic number for krb5_safe structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_safe

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAFE
en: Bad magic number for krb5_priv structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_priv

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PRIV
en: Bad magic number for krb5_priv_enc_part structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_priv_enc_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PRIV_ENC_PART
en: Bad magic number for krb5_cred structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_cred

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CRED
en: Bad magic number for krb5_cred_info structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_cred_info

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CRED_INFO
en: Bad magic number for krb5_cred_enc_part structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_cred_enc_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CRED_ENC_PART
en: Bad magic number for krb5_pwd_data structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_pwd_data

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PWD_DATA
en: Bad magic number for krb5_address structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_address

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ADDRESS
en: Bad magic number for krb5_keytab_entry structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_keytab_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KEYTAB_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_context structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_context

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CONTEXT
en: Bad magic number for krb5_os_context structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_os_context

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_OS_CONTEXT
en: Bad magic number for krb5_alt_method structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_alt_method

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ALT_METHOD
en: Bad magic number for krb5_etype_info_entry structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_etype_info_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ETYPE_INFO_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_db_context structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_db_context

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_DB_CONTEXT
en: Bad magic number for krb5_auth_context structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_auth_context

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AUTH_CONTEXT
en: Bad magic number for krb5_keytab structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_keytab

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KEYTAB
en: Bad magic number for krb5_rcache structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_rcache

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_RCACHE
en: Bad magic number for krb5_ccache structure
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_ccache

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CCACHE
en: Bad magic number for krb5_preauth_ops
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_preauth_ops

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PREAUTH_OPS
en: Bad magic number for krb5_sam_challenge
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_sam_challenge

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_CHALLENGE
en: Bad magic number for krb5_sam_challenge_2
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_sam_challenge_2

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_CHALLENGE_2
en: Bad magic number for krb5_sam_key
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για τη δομή krb5_sam_key

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_KEY kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_SAM_RESPONSE_ENC
en: Bad magic number for krb5_enc_sam_response_enc
el: εσφαλμένος μαγικός αριθμός για krb5_enc_sam_response_enc

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_SAM_RESPONSE_ENC_2
en: Bad magic number for krb5_sam_response
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για krb5_sam_response

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_RESPONSE
en: Bad magic number for krb5_sam_response 2
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για krb5_sam_response 2

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_RESPONSE_2
en: Bad magic number for krb5_predicted_sam_response
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για krb5_predicted_sam_response

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PREDICTED_SAM_RESPONSE
en: Bad magic number for passwd_phrase_element
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για passwd_phrase_element

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PASSWD_PHRASE_ELEMENT
en: Bad magic number for GSSAPI OID
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για GSSAPI OID

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_GSS_OID
en: Bad magic number for GSSAPI QUEUE
el: Εσφαλμένος μαγικός αριθμός για GSSAPI QUEUE

en: Your credentials expire in %.2d:%.2dh
el: Τα διαπιστευτήρια λήγουν σε %.2d:%.2dh

en: Your credentials expire in %d minute | Your credentials expire in %d minutes
el[0]: Τα διαπιστευτήρια λήγουν σε %d λεπτό
el[1]: Τα διαπιστευτήρια λήγουν σε %d λεπτά

en: Your credentials have expired
el: Τα διαπιστευτήρια έχουν λήξει

en: List Tickets
el: Λίστα εισιτηρίων

en: Get Ticket
el: Λήψη εισιτηρίου

en: Don't show me this again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά

en: Remove Credentials Cache
el: Αφαίρεση κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίων

en: You have valid Kerberos credentials.
el: Έχετε έγκυρα διαπιστευτήρια Kerberos.

en: You've refreshed your Kerberos credentials.
el: Έχετε ανανεώσει τα διαπιστευτήρια του Kerberos.

en: Network credentials valid
el: Έγκυρα διαπιστευτήρια δικτύου

en: Network credentials expiring
el: Τα διαπιστευτήρια δικτύου λήγουν

en: Network credentials expired
el: Τα διαπιστευτήρια δικτύου έληξαν

en: Your Kerberos credentials have expired.
el: Τα διαπιστευτήρια του Kerberos σας έχουν λήξει.

en: unknown error
el: άγνωστο σφάλμα

en: Your ticket cache is currently empty
el: Η κρυφή μνήμη του εισιτηρίου είναι προς το παρόν κενή

en: Expired
el: Ληγμένο

en:  (No network connection)
el: Δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου

en: Principal
el: Κύριο

en: Start Time
el: Χρόνος έναρξης

en: End Time
el: Χρόνος λήξης

note: Translators: this is an abbreviation for forwardable
en: Fwd
el: Προωθήσιμο

note: Translators: this is an abbreviation for proxiable
en: Proxy
el: Διαμεσολαβητής

note: Translators: this is an abbreviation for renewable
en: Renew
el: Ανανεώσιμο

en: Error displaying service ticket information
el: Σφάλμα εμφάνισης πληροφοριών εισιτηρίου υπηρεσίας

en: Choose Certificate
el: Επιλέξτε πιστοποιητικό

en: _Open
el: Άν_οιγμα

en: X509 Certificates
el: Πιστοποιητικά X509

en: all files
el: όλα τα αρχεία

en: %s Error
el: Σφάλμα %s

en: Couldn't acquire Kerberos ticket: '%s'
el: Αδύνατη η λήψη εισιτηρίου Kerberos: '%s'

en: Please enter your Kerberos password:
el: Παρακαλούμε, εισάγετε τον νέο σας κωδικό πρόσβασης Kerberos:

en: Please enter the password for '%s':
el: Παρακαλούμε, εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης για το '%s':

en: The password you entered is invalid
el: Ο κωδικός πρόσβασης που εισάγατε είναι άκυρος

en: There was an error displaying help:
    %s
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την εμφάνιση της βοήθειας:
    %s

en: Kerberos Authentication allows you to list your current Kerberos tickets, and to request a new ticket (authenticate to the Kerberos Server). It also notifies you when your Kerberos credentials are about to expire and renews your ticket automatically if possible.
el: Η πιστοποίηση του Kerberos σας επιτρέπει να καταγραφούν τα υφιστάμενα εισιτήρια Kerberos, και να ζητήσετε ένα νέο εισιτήριο (πιστοποίηση στον διακομιστή Kerberos). Θα σας ειδοποιεί επίσης, όταν τα διαπιστευτήριά σας στο Kerberos πρόκειται να λήξουν και ανανεώνει το εισιτήριό σας αυτόματα, αν είναι δυνατόν.

en: This is useful if you need to authenticate to a Kerberos Server (KDC) after your login to the desktop (e.g. on a mobile device).
el: Αυτό είναι χρήσιμο εάν χρειάζεστε πιστοποίηση σε έναν διακομιστή Kerberos (KDC) μετά την είσοδο σας στην επιφάνεια εργασίας (π.χ. σε μια κινητή συσκευή).

en: Kerberos Network Authentication Dialog
el: Διάλογος πιστοποίησης δικτύου Kerberos

en: Kerberos principal
el: Κύριο του Kerberos

en: The Kerberos principal to acquire the ticket for
el: Το κύριο του Kerberos για λήψη του εισιτηρίου για

en: PKINIT identifier
el: Αναγνωριστικό PKINIT

en: The principal's public/private/certificate identifier when using PKINIT
el: Το αναγνωριστικό δημόσιο/ιδιωτικό/πιστοποιητικό του κύριου κατά τη χρήση PKINIT

en: PKINIT trust anchors
el: Έμπιστες άγκυρες PKINIT

en: PKINIT CA certificates
el: Πιστοποιητικά PKINIT CA

en: Prompt minutes before expiry
el: Ειδοποίηση n λεπτών πριν τη λήξη

en: Start prompting/displaying notifications that many minutes before expiry
el: Έναρξη ειδοποιήσεων προτροπής/εμφάνισης τόσα λεπτά πριν τη λήξη

en: Forwardable ticket
el: Προωθήσιμο εισιτήριο

en: Requested tickets should be forwardable
el: Τα ζητούμενα εισιτήρια πρέπει να είναι προωθήσιμα

en: Renewable ticket
el: Ανανεώσιμο εισιτήριο

en: Requested tickets should be renewable
el: Τα ζητούμενα εισιτήρια πρέπει να είναι ανανεώσιμα

en: Proxiable ticket
el: Εισιτήριο με μεσολάβηση

en: Requested tickets should be proxiable
el: Τα ζητούμενα εισιτήρια πρέπει να είναι με μεσολάβηση

en: Configuration tickets
el: Εισιτήρια ρύθμισης

en: Show configuration tickets
el: Εμφάνιση εισιτηρίων ρύθμισης

en: valid ticket notification
el: έγκυρη ειδοποίηση εισιτηρίου

en: Notify user when ticket becomes valid
el: Να ειδοποιείται ο χρήστης, όταν το εισιτήριο γίνεται έγκυρο

en: ticket expiring notification
el: ειδοποίηση λήξης εισιτηρίου

en: Notify user when ticket is about to expire
el: Να ειδοποιείται ο χρήστης, όταν το εισιτήριο πρόκειται να λήξει

en: ticket expired notification
el: ειδοποίηση ληγμένου εισιτηρίου

en: Notify user when ticket has expired
el: Να ειδοποιείται ο χρήστης, όταν το εισιτήριο έχει λήξει

en: Enabled plugins
el: Ενεργά πρόσθετα

en: List of plugins that should be loaded and activated on startup.
el: Λίστα προσθέτων που πρέπει να φορτωθούν και να ενεργοποιηθούν στην έναρξη.

en: Warning: running q-agent setuid on this system is dangerous
el: Προειδοποίηση: η εκτέλεση q-agent setuid σε αυτό το σύστημα είναι επικίνδυνη
