krb5-auth-dialog master - en to ro translation catalogue (348 entries)

en: Kerberos Authentication Dialog
ro: Dialog de autentificare Kerberos

en: Request, renew and view Kerberos tickets
ro: Cere, reînnoiește și vizualizează bilete Kerberos

en: Kerberos Authentication allows you to list your current Kerberos tickets, and to request a new ticket (authenticate to the Kerberos Server). It also notifies you when your Kerberos credentials are about to expire and renews your ticket automatically if possible.
ro: Autentificare Kerberos vă permite să listați biletele Kerberos curente, și să cereți un bilet nou (autentificare la serverul Kerberos). Înștiințează, de asemenea, și când certificările Kerberos sunt pe cale să expire și vă reînnoiește biletul automat dacă este posibil.

en: This is useful if you need to authenticate to a Kerberos Server (KDC) after your login to the desktop (e.g. on a mobile device).
ro: Acest lucru este util dacă aveți nevoie să vă autentificați la un server Kerberos (KDC) după autentificarea pe desktop (de ex. pe un dispozitiv mobil).

en: Kerberos authentication dialog
ro: Dialog de autentificare Kerberos

en: Kerberos principal
ro: Principal Kerberos

en: The Kerberos principal to acquire the ticket for
ro: Principalul Kerberos pentru care să se obțină biletul

en: PKINIT identifier
ro: Identificator PKINIT

en: The principal's public/private/certificate identifier when using PKINIT
ro: Identificatorul public/privat/certificat al principalului când se utilizează PKINIT

en: PKINIT trust anchors
ro: Ancore de încredere PKINIT

en: PKINIT CA certificates
ro: Certificate PKINIT CA

en: Prompt minutes before expiry
ro: Atenționează minute înainte de expirare

en: Start prompting/displaying notifications that many minutes before expiry
ro: Pornește cererea/afișarea înștiințărilor cu atâtea minute înainte de expirare

en: Forwardable ticket
ro: Tichet înnaintabil

en: Requested tickets should be forwardable
ro: Tichetele solicitate ar trebui să fie înnaintabile

en: Renewable ticket
ro: Tichet reînnoibil

en: Requested tickets should be renewable
ro: Tichetele cerute ar trebui să fie reînnoibile

en: Proxiable ticket
ro: Tichet delegabil (proxiable)

en: Requested tickets should be proxiable
ro: Tichetele cerute ar trebui să fie delegabile (proxiable)

en: Configuration tickets
ro: Bilete de configurare

en: Show configuration tickets
ro: Arată biletele de configurare

en: valid ticket notification
ro: notificare pentru tichet valid

en: Notify user when ticket becomes valid
ro: Notifică utilizatorul atunci când un tichet devine valid

en: ticket expiring notification
ro: notificare pentru tichet în curs de expirare

en: Notify user when ticket is about to expire
ro: Notifică utilizatorul atunci când un tichet este pe cale să expire

en: ticket expired notification
ro: notificare pentru tichet expirat

en: Notify user when ticket has expired
ro: Notifică utilizatorul atunci când un tichet a expirat

en: Enabled plugins
ro: Activează plugin-urile

en: List of plugins that should be loaded and activated on startup.
ro: Listă de plugin-uri care ar trebui să fie încărcate și activate la pornire.

en: Prefere_nces
ro: Preferi_nțe

en: _About
ro: _Despre

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: Service Tickets
ro: Tichete de suport

en: Your ticket cache is currently empty
ro: Cache-ul de bilet este gol în mod curent

en: Get Ticket
ro: Obține tichet

en: Kerberos User
ro: Utilizator Kerberos

en: The name of your Kerberos account. Leave blank to use your current username.
ro: Numele contului Kerberos. Nu completați pentru a utiliza utilizatorul curent.

en: Kerberos Ticket Options
ro: Opțiuni tichet Kerberos

en: Requested Kerberos tickets should be:
ro: Tichetele Kerberos solicitate ar trebui să:

en: forwardable
ro: se poată trimite mai departe

en: If checked, request forwardable tickets
ro: Dacă e bifat, solicită tichete care pot fi trimise mai departe

en: renewable
ro: pot fi reînnoite

en: If checked, request renewable tickets
ro: Dacă e bifat, cere tichete care pot fi reînnoite

en: proxiable
ro: poată fi proxy

en: If checked, request proxiable tickets
ro: Dacă e bifat, solicită tichete care pot fi proxy

en: Userid
ro: ID utilizator

en: Use Smartcard
ro: Utilizează Smartcard

en: If checked, use a security token (Smartcard) to authenticate.
ro: Dacă e bifat, utilizează un simbol de securitate (smartcard) pentru autentificare.

en: Certificate and private key used for authentication
ro: Certificat și cheie personală utilizate pentru autentificare

en: _Browse...
ro: _Navighează...

en: X509 trust anchors
ro: Ancore de încredere X509

en: Certificate used to verify digital signatures.
ro: Certificat folosit pentru a verifica semnăturile digitale.

en: Configure the use of certificates and smartcards for your Kerberos network authentication.
ro: Configurează utilizarea certificatelor și a smarcard-urilor pentru autentificarea la rețeaua Kerberos.

en: Notifications
ro: Notificări

note: Used in combination: 'Warn x minutes before expiry'
en: Warn
ro: Avertizează

en: Send notification about ticket expiry that many minutes before it finally expires
ro: Trimite o înștiințare despre expirarea tichetului cu atâtea minute înainte de a expira în cele din urmă

note: Used in combination: 'Warn x minutes before expiry'
en: minutes before ticket expiry
ro: minute înainte ca tichetul să expire

en: Kerberos Authentication
ro: Autentificare Kerberos

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Renew Ticket
ro: _Reînnoiește tichetul

note: Translators: files from dummy-strings.c are *all* possible errors returned from Kerberos (since Kerberos itself doesn't handle i18n). If in doubt please translate strings from files starting with ka- and krb5-auth- first since these are the ones the user will see in any case.
en: ASN.1 failed call to system time library
ro: ASN.1 a eșuat să apeleze biblioteca pentru ora sistemului

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_TIMEFORMAT
en: ASN.1 structure is missing a required field
ro: Structurii ASN.1 îi lipsește un câmp necesar

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_MISSING_FIELD
en: ASN.1 unexpected field number
ro: Număr de câmp ASN.1 neașteptat

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_MISPLACED_FIELD
en: ASN.1 type numbers are inconsistent
ro: Numerele de tip ASN.1 nu sunt consecvente

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_TYPE_MISMATCH
en: ASN.1 value too large
ro: Valoarea ASN.1 este prea mare

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_OVERFLOW
en: ASN.1 encoding ended unexpectedly
ro: Codarea ASN.1 s-a închis neașteptat

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_OVERRUN
en: ASN.1 identifier doesn't match expected value
ro: Identificatorul ASN.1 nu se potrivește cu valoarea așteptată

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_ID
en: ASN.1 length doesn't match expected value
ro: Lungimea ASN.1 nu se potrivește cu valoarea așteptată

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_LENGTH
en: ASN.1 badly-formatted encoding
ro: Codarea ASN.1 este formatată nepotrivit

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_FORMAT
en: ASN.1 parse error
ro: Eroare de parsare ASN.1

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_PARSE_ERROR
en: ASN.1 bad return from gmtime
ro: Întoarcere nepotrivită ASN.1 de la gmtime

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_BAD_GMTIME
en: ASN.1 non-constructed indefinite encoding
ro: Codarea indefinită ASN.1 nu este construită

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_MISMATCH_INDEF
en: ASN.1 missing expected EOC
ro: ASN.1 îi lipsește EOC așteptat

note: asn1_err.et:asn1:ASN1_MISSING_EOC
en: No error
ro: Nicio eroare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_NONE
en: Client's entry in database has expired
ro: Înregistrarea clientului în baza de date a expirat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_NAME_EXP
en: Server's entry in database has expired
ro: Înregistrarea serverului în baza de date a expirat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SERVICE_EXP
en: Requested protocol version not supported
ro: Versiunea de protocol solicitată nu este suportată

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_BAD_PVNO
en: Client's key is encrypted in an old master key
ro: Cheia clientului este criptată într-o cheie principală veche

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_C_OLD_MAST_KVNO
en: Server's key is encrypted in an old master key
ro: Cheia serverului este criptată într-o cheie principală veche

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_S_OLD_MAST_KVNO
en: Client not found in Kerberos database
ro: Clientul nu a fost găsit în baza de date Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_C_PRINCIPAL_UNKNOWN
en: Server not found in Kerberos database
ro: Serverul nu s-a găsit în baza de date Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_S_PRINCIPAL_UNKNOWN
en: Principal has multiple entries in Kerberos database
ro: Principalul are înregistrări multiple în baza de date Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PRINCIPAL_NOT_UNIQUE
en: Client or server has a null key
ro: Clientul sau serverul are o cheie nulă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_NULL_KEY
en: Ticket is ineligible for postdating
ro: Tichetul nu este eligibil pentru datarea articolului

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CANNOT_POSTDATE
en: Requested effective lifetime is negative or too short
ro: Durata efectivă de timp cerută este negativă sau prea scurtă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_NEVER_VALID
en: KDC policy rejects request
ro: Regula KDC respinge cererea

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_POLICY
en: KDC can't fulfill requested option
ro: KDC nu poate să îndeplinească opțiunea cerută

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_BADOPTION
en: KDC has no support for encryption type
ro: KDC nu are asistență pentru tipul de criptare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_ETYPE_NOSUPP
en: KDC has no support for checksum type
ro: KDC nu are asistență pentru tipul sumă de control

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SUMTYPE_NOSUPP
en: KDC has no support for padata type
ro: KDC nu are asistență pentru tipul padata

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PADATA_TYPE_NOSUPP
en: KDC has no support for transited type
ro: KDC nu are asistență pentru tipul tranzitat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_TRTYPE_NOSUPP
en: Clients credentials have been revoked
ro: Certificările clienților au fost revocate

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CLIENT_REVOKED
en: Credentials for server have been revoked
ro: Certificările pentru server au fost revocate

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SERVICE_REVOKED
en: TGT has been revoked
ro: TGT a fost revocat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_TGT_REVOKED
en: Client not yet valid - try again later
ro: Clientul nu este încă valid - încercați din nou mai târziu

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CLIENT_NOTYET
en: Server not yet valid - try again later
ro: Serverul nu este încă valid - încercați din nou mai târziu

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SERVICE_NOTYET
en: Password has expired
ro: Parola a expirat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_KEY_EXP
en: Preauthentication failed
ro: Preautentificarea a eșuat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PREAUTH_FAILED
en: Additional pre-authentication required
ro: Este necesară o preautentificare adițională

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PREAUTH_REQUIRED
en: Requested server and ticket don't match
ro: Serverul și tichetul cerute nu se potrivesc

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SERVER_NOMATCH
en: A service is not available that is required to process the request
ro: Un serviciu care este necesar pentru a procesa cererea nu este disponibil

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_SVC_UNAVAILABLE
en: Decrypt integrity check failed
ro: Verificarea pentru integritatea decriptării a eșuat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BAD_INTEGRITY
en: Ticket expired
ro: Tichetul a expirat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_TKT_EXPIRED
en: Ticket not yet valid
ro: Tichetul nu este încă valid

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_TKT_NYV
en: Request is a replay
ro: Cererea este o reluare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_REPEAT
en: The ticket isn't for us
ro: Tichetul nu este pentru noi

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_NOT_US
en: Ticket/authenticator don't match
ro: Tichetul/autentificatorul nu se potrivește

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADMATCH
en: Clock skew too great
ro: Decalajul ceasului este prea mare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_SKEW
en: Incorrect net address
ro: Adresă netă incorectă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADADDR
en: Protocol version mismatch
ro: Nepotrivire a versiunii de protocol

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADVERSION
en: Invalid message type
ro: Tip de mesaj nevalid

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_MSG_TYPE
en: Message stream modified
ro: Flux de mesaj modificat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_MODIFIED
en: Message out of order
ro: Mesaj defect

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADORDER
en: Illegal cross-realm ticket
ro: Tichet ilegal pentru un domeniu încrucișat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_ILL_CR_TKT
en: Key version is not available
ro: Versiunea cheii nu este disponibilă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADKEYVER
en: Service key not available
ro: Cheia de serviciu nu este disponibilă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_NOKEY krb5_err.et:krb5:KRB5_NO_LOCALNAME
en: Mutual authentication failed
ro: Autentificarea reciprocă a eșuat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_MUT_FAIL
en: Incorrect message direction
ro: Direcție incorectă a mesajului

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADDIRECTION
en: Alternative authentication method required
ro: Este necesară o metodă de autentificare alternativă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_METHOD
en: Incorrect sequence number in message
ro: Succesiune incorectă de numere în mesaj

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_BADSEQ
en: Inappropriate type of checksum in message
ro: Tip nepotrivit de sumă de control în mesaj

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_INAPP_CKSUM
en: Policy rejects transited path
ro: Regula respinge calea tranzitivă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_PATH_NOT_ACCEPTED
en: Response too big for UDP, retry with TCP
ro: Răspunsul este prea mare pentru UDP, reîncercați cu TCP

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_ERR_RESPONSE_TOO_BIG
en: Generic error (see e-text)
ro: Eroare generică (vedeți e-text)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_ERR_GENERIC
en: Field is too long for this implementation
ro: Câmpul este prea lung pentru această executare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_ERR_FIELD_TOOLONG
en: Client not trusted
ro: Clientul nu este de încredere

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CLIENT_NOT_TRUSTED
en: KDC not trusted
ro: KDC nu este de încredere

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_KDC_NOT_TRUSTED
en: Invalid signature
ro: Semnătură nevalidă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_INVALID_SIG
en: Key parameters not accepted
ro: Parametrii de cheie nu se acceptă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_DH_KEY_PARAMETERS_NOT_ACCEPTED
en: Certificate mismatch
ro: Nepotrivire certificări

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CERTIFICATE_MISMATCH
en: Can't verify certificate
ro: Nu se poate verifica certificatul

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CANT_VERIFY_CERTIFICATE
en: Invalid certificate
ro: Certificat nevalid

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_INVALID_CERTIFICATE
en: Revoked certificate
ro: Certificat revocat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_REVOKED_CERTIFICATE
en: Revocation status unknown
ro: Stare de revocare necunoscută

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_REVOCATION_STATUS_UNKNOWN
en: Revocation status unavailable
ro: Starea de revocare nu este disponibilă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_REVOCATION_STATUS_UNAVAILABLE
en: Client name mismatch
ro: Nepotrivire nume client

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_CLIENT_NAME_MISMATCH
en: KDC name mismatch
ro: Nepotrivire nume KDC

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_KDC_NAME_MISMATCH
en: Inconsistent key purpose
ro: Scop inconsecvent pentru cheie

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_INCONSISTENT_KEY_PURPOSE
en: Digest in certificate not accepted
ro: Rezumatul din certificat nu este acceptat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_DIGEST_IN_CERT_NOT_ACCEPTED
en: Checksum must be included
ro: Suma de control trebuie să fie inclusă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_PA_CHECKSUM_MUST_BE_INCLUDED
en: Digest in signed-data not accepted
ro: Nu se acceptă rezumatul în date semnate

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KDC_ERR_DIGEST_IN_SIGNED_DATA_NOT_ACCEPTED
en: Public key encryption not supported
ro: Criptarea cheii publice nu este suportată

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_RCSID
en: Invalid flag for file lock mode
ro: Indicator nevalid pentru modul blocare fișier

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIBOS_BADLOCKFLAG
en: Cannot read password
ro: Nu se poate citi parola

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIBOS_CANTREADPWD
en: Password mismatch
ro: Nepotrivire parole

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIBOS_BADPWDMATCH
en: Password read interrupted
ro: Citirea parolei a fost întreruptă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIBOS_PWDINTR
en: Illegal character in component name
ro: Caracter ilegal în numele componentului

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PARSE_ILLCHAR
en: Malformed representation of principal
ro: Reprezentare greșită a principalului

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PARSE_MALFORMED
en: Can't open/find Kerberos configuration file
ro: Nu se poate deschide/găsi fișierul de configurație Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_CANTOPEN
en: Improper format of Kerberos configuration file
ro: Format necorespunzător al fișierului de configurație Kerberos

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_BADFORMAT
en: Insufficient space to return complete information
ro: Spațiu insuficient pentru a întoarce informația completă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_NOTENUFSPACE
en: Invalid message type specified for encoding
ro: Tip de mesaj nevalid specificat pentru codare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_BADMSGTYPE
en: Credential cache name malformed
ro: Nume greșit al cache-ului pentru certificări

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_BADNAME
en: Unknown credential cache type
ro: Tip de cache pentru certificări necunoscut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_UNKNOWN_TYPE
en: Matching credential not found
ro: Nu s-a găsit certificarea care se potrivește

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_NOTFOUND
en: End of credential cache reached
ro: S-a ajuns la capătul cache-ului de certificări

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_END
en: Request did not supply a ticket
ro: Solicitarea nu a furnizat un tichet

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NO_TKT_SUPPLIED
en: Wrong principal in request
ro: Principal incorect în cerere

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_WRONG_PRINC
en: Ticket has invalid flag set
ro: Tichetul are un set nevalid de indicatori

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_TKT_INVALID
en: Requested principal and ticket don't match
ro: Principalul cerut și tichetul nu se potrivesc

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PRINC_NOMATCH
en: KDC reply did not match expectations
ro: Răspunsul KDC nu s-a potrivit cu așteptările

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KDCREP_MODIFIED
en: Clock skew too great in KDC reply
ro: Decalajul ceasului este prea mare în răspunsul KDC

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KDCREP_SKEW
en: Client/server realm mismatch in initial ticket request
ro: Nepotrivire la domeniul client/server în cererea de tichet inițială

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_IN_TKT_REALM_MISMATCH
en: Program lacks support for encryption type
ro: Programulului îi lipsește suportul pentru tipul de criptare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PROG_ETYPE_NOSUPP
en: Program lacks support for key type
ro: Programulului îi lipsește suportul pentru tipul cheie

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PROG_KEYTYPE_NOSUPP
en: Requested encryption type not used in message
ro: Tipul de criptare cerut nu este utilizat în mesaj

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_WRONG_ETYPE
en: Program lacks support for checksum type
ro: Programulului îi lipsește suportul pentru tipul sumă de control

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PROG_SUMTYPE_NOSUPP
en: Cannot find KDC for requested realm
ro: Nu se poate găsi KDC pentru domeniul cerut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_REALM_UNKNOWN
en: Kerberos service unknown
ro: Serviciu kerberos necunoscut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SERVICE_UNKNOWN
en: Cannot contact any KDC for requested realm
ro: Nu se poate contacta niciun KDC pentru domeniul cerut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KDC_UNREACH
en: No local name found for principal name
ro: Niciun nume local găsit pentru numele principal

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_MUTUAL_FAILED
en: Replay cache type is already registered
ro: Tipul de cache pentru reluare este deja înregistrat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_TYPE_EXISTS
en: No more memory to allocate (in replay cache code)
ro: Nu mai există memorie de alocat (în codul cache de reluare)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_MALLOC
en: Replay cache type is unknown
ro: Tipul de cache pentru reluare nu este cunoscut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_TYPE_NOTFOUND
en: Generic unknown RC error
ro: Eroare RC generică necunoscută

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_UNKNOWN
en: Message is a replay
ro: Mesajul este o reluare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_REPLAY
en: Replay I/O operation failed XXX
ro: Operația I/O de reluare a eșuat XXX

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO
en: Replay cache type does not support non-volatile storage
ro: Tipul de cache reluat nu suportă o zonă de stocare non-volatilă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_NOIO
en: Replay cache name parse/format error
ro: Eroare la analizarea/formatarea numelui pentru cache-ul de reluare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_PARSE
en: End-of-file on replay cache I/O
ro: Sfârșit de fișier la I/O cache de reluare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_EOF
en: No more memory to allocate (in replay cache I/O code)
ro: Nu mai există memorie de alocat (în codul cache I/O de reluare)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_MALLOC
en: Permission denied in replay cache code
ro: Permisiune refuzată în codul cache de reluare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_PERM
en: I/O error in replay cache i/o code
ro: Eroare I/O în codul i/o cache de reluare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_IO
en: Generic unknown RC/IO error
ro: Eroare RC/IO generică necunoscută

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_UNKNOWN
en: Insufficient system space to store replay information
ro: Spațiu de sistem insuficient pentru a stoca infomațiile de reluare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_IO_SPACE
en: Can't open/find realm translation file
ro: Nu se poate deschide/găsi fișierul de traducere pentru domeniu

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_TRANS_CANTOPEN
en: Improper format of realm translation file
ro: Format necorespunzător al fișierului de traducere pentru domeniu

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_TRANS_BADFORMAT
en: Can't open/find lname translation database
ro: Nu se poate deschide/găsi baza de date pentru traducere lname

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LNAME_CANTOPEN
en: No translation available for requested principal
ro: Nicio traducere disponibilă pentru principalul cerut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LNAME_NOTRANS
en: Improper format of translation database entry
ro: Format necorespunzător al înregistrării din baza de date pentru traducere

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LNAME_BADFORMAT
en: Cryptosystem internal error
ro: Eroare internă la sistemul de criptare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CRYPTO_INTERNAL
en: Key table name malformed
ro: Nume greșit pentru tabelul de chei

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_BADNAME
en: Unknown Key table type
ro: Tip de tabel de chei necunoscut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_UNKNOWN_TYPE
en: Key table entry not found
ro: Nu s-a găsit înregistrarea în tabelul de chei

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_NOTFOUND
en: End of key table reached
ro: S-a ajuns la capătul tabelului de chei

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_END
en: Cannot write to specified key table
ro: Nu se poate scrie în tabelul de chei specificat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_NOWRITE
en: Error writing to key table
ro: Eroare la scrierea în tabelul de chei

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_IOERR
en: Cannot find ticket for requested realm
ro: Nu se poate găsi tichetul pentru domeniul cerut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NO_TKT_IN_RLM
en: DES key has bad parity
ro: Cheia DES nu are paritate potrivită

note: krb5_err.et:krb5:KRB5DES_BAD_KEYPAR
en: DES key is a weak key
ro: Cheia DES este o cheie slabă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5DES_WEAK_KEY
en: Bad encryption type
ro: Tip de criptare nepotrivit

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_BAD_ENCTYPE
en: Key size is incompatible with encryption type
ro: Dimensiunea cheii nu este compatibilă cu tipul de criptare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_BAD_KEYSIZE
en: Message size is incompatible with encryption type
ro: Dimensiunea mesajului nu este compatibilă cu tipul de criptare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_BAD_MSIZE
en: Credentials cache type is already registered.
ro: Tipul de cache pentru certificări este deja înregistrat.

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_TYPE_EXISTS
en: Key table type is already registered.
ro: Tipul de tabel de chei este deja înregistrat.

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_TYPE_EXISTS
en: Credentials cache I/O operation failed XXX
ro: Operația I/O pentru cache de certificări a eșuat XXX

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_IO
en: Credentials cache permissions incorrect
ro: Permisiuni incorecte pentru cache-ul de certificări

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_FCC_PERM
en: No credentials cache found
ro: Niciun cache de certificări găsit

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_FCC_NOFILE
en: Internal credentials cache error
ro: Eroare la cache-ul de certificări intern

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_FCC_INTERNAL
en: Error writing to credentials cache
ro: Eroare la scrierea în cache-ul de certificări

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_WRITE
en: No more memory to allocate (in credentials cache code)
ro: Nu mai există memorie de alocat (în codul cache de certificări)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_NOMEM
en: Bad format in credentials cache
ro: Format nepotrivit în cache-ul de certificări

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_FORMAT
en: No credentials found with supported encryption types
ro: Nu s-au găsit certificări cu tipurile de criptare suportate

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_NOT_KTYPE
en: Invalid KDC option combination (library internal error)
ro: Combinație de opțiuni KDC nevalidă (eroare internă în bibliotecă)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_INVALID_FLAGS
en: Request missing second ticket
ro: Cere al doilea tichet lipsă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NO_2ND_TKT
en: No credentials supplied to library routine
ro: Nu s-au furnizat certificări la bilbioteca obișnuită

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NOCREDS_SUPPLIED
en: Bad sendauth version was sent
ro: Versiunea nepotrivită de sendauth a fost trimisă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SENDAUTH_BADAUTHVERS
en: Bad application version was sent (via sendauth)
ro: Versiunea de aplicație nepotrivită a fost trimisă (via sendauth)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SENDAUTH_BADAPPLVERS
en: Bad response (during sendauth exchange)
ro: Răspuns nepotrivit (în timpul schimbului sendauth)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SENDAUTH_BADRESPONSE
en: Server rejected authentication (during sendauth exchange)
ro: Serverul a respins autentificarea (în timpul schimbului sendauth)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SENDAUTH_REJECTED
en: Unsupported preauthentication type
ro: Tip de preautentificare nesuportat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PREAUTH_BAD_TYPE
en: Required preauthentication key not supplied
ro: Cheia de preautentificare necesară nu este furnizată

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PREAUTH_NO_KEY
en: Generic preauthentication failure
ro: Eșuare generică de preautentificare

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PREAUTH_FAILED
en: Unsupported replay cache format version number
ro: Număr de versiune de format cache de redare nesuportat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RCACHE_BADVNO
en: Unsupported credentials cache format version number
ro: Număr de versiune a formatului pentru cache-ul de certificări nesuportat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CCACHE_BADVNO
en: Unsupported key table format version number
ro: Număr de versiune a formatului pentru tabelul de chei nesuportat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KEYTAB_BADVNO
en: Program lacks support for address type
ro: Programulului îi lipsește suportul pentru tipul de adresă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PROG_ATYPE_NOSUPP
en: Message replay detection requires rcache parameter
ro: Detectarea reluării mesajului necesită parametrul rcache

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_RC_REQUIRED
en: Hostname cannot be canonicalized
ro: Numele de gazdă nu poate fi canonic

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_BAD_HOSTNAME
en: Cannot determine realm for host
ro: Nu se poate determina domeniul pentru gazdă

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_HOST_REALM_UNKNOWN
en: Conversion to service principal undefined for name type
ro: Conversie la principalul de serviciu nedefinită pentru tipul de nume

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SNAME_UNSUPP_NAMETYPE
en: Initial Ticket response appears to be Version 4 error
ro: Răspunsul inițial al tichetului pare a fi o eroare versiune 4

note: krb5_err.et:krb5:KRB5KRB_AP_ERR_V4_REPLY
en: Cannot resolve network address for KDC in requested realm
ro: Nu se poate rezolva adresa de rețea pentru KDC în domeniul cerut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_REALM_CANT_RESOLVE
en: Requesting ticket can't get forwardable tickets
ro: Tichetul solicitat nu poate obține tickete înnaintabile

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_TKT_NOT_FORWARDABLE
en: Bad principal name while trying to forward credentials
ro: Nume principal nepotrivit în timpul trimiterii mai departe a certificărilor

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_FWD_BAD_PRINCIPAL
en: Looping detected inside krb5_get_in_tkt
ro: Buclare detectată în interiorul krb5_get_in_tkt

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_GET_IN_TKT_LOOP
en: Configuration file does not specify default realm
ro: Fișierul de configurație nu specifică domeniul implicit

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_NODEFREALM
en: Bad SAM flags in obtain_sam_padata
ro: Indicatori SAM nepotriviți în obtain_sam_padata

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SAM_UNSUPPORTED
en: Invalid encryption type in SAM challenge
ro: Tip de criptare nevalid în interogarea SAM

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SAM_INVALID_ETYPE
en: Missing checksum in SAM challenge
ro: Sumă de control lipsă în interogarea SAM

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SAM_NO_CHECKSUM
en: Bad checksum in SAM challenge
ro: Sumă de control nepotrivită în interogarea SAM

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_SAM_BAD_CHECKSUM
en: Keytab name too long
ro: Nume de keytab prea lung

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_NAME_TOOLONG
en: Key version number for principal in key table is incorrect
ro: Numărul de versiune a cheii pentru principal în tabelul de chei nu este corect

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_KVNONOTFOUND
en: This application has expired
ro: Această aplicație a expirat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_APPL_EXPIRED
en: This Krb5 library has expired
ro: Această bibliotecă Krb5 a expirat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_LIB_EXPIRED
en: New password cannot be zero length
ro: Noua parolă nu poate să fie de lungime zero

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CHPW_PWDNULL
en: Password change failed
ro: Schimbarea parolei a eșuat

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CHPW_FAIL
en: Bad format in keytab
ro: Format nepotrivit în keytab

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_KT_FORMAT
en: Encryption type not permitted
ro: Tip de criptare nepermis

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_NOPERM_ETYPE
en: No supported encryption types (config file error?)
ro: Nu există tipuri de criptare suportate (eroare în fișierul config?)

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CONFIG_ETYPE_NOSUPP
en: Program called an obsolete, deleted function
ro: Programul a apelat o funcție ștearsă, depășită

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_OBSOLETE_FN
en: unknown getaddrinfo failure
ro: eșec getaddrinfo necunoscut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_EAI_FAIL
en: no data available for host/domain name
ro: nu există date disponibile pentru numele de gazdă/domeniu

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_EAI_NODATA
en: host/domain name not found
ro: nu s-a găsit numele de gazdă/domeniu

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_EAI_NONAME
en: service name unknown
ro: nume de serviciu necunoscut

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_EAI_SERVICE
en: Cannot determine realm for numeric host address
ro: Nu se poate determina domeniul pentru adresa gazdă numerică

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_NUMERIC_REALM
en: Invalid key generation parameters from KDC
ro: Parametri nevalizi pentru generarea cheii de la KDC

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_BAD_S2K_PARAMS
en: service not available
ro: serviciul nu este disponibil

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_ERR_NO_SERVICE
en: Ccache function not supported: read-only ccache type
ro: Funcție ccache nesuportată: tip ccache protejat la scriere

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_READONLY
en: Ccache function not supported: not implemented
ro: Funcție ccache nesuportată: nu este implementată

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_CC_NOSUPP
en: Invalid format of Kerberos lifetime or clock skew string
ro: Format nevalid al duratei de timp sau al șirului pentru decalajul ceasului

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_DELTAT_BADFORMAT
en: Supplied data not handled by this plugin
ro: Datele furnizate nu sunt gestionate de acest plugin

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PLUGIN_NO_HANDLE
en: Plugin does not support the operation
ro: Modulul nu suportă operația

note: krb5_err.et:krb5:KRB5_PLUGIN_OP_NOTSUPP
en: Kerberos V5 magic number table
ro: Tabel cu număr magic Kerberos V5

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_NONE
en: Bad magic number for krb5_principal structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_principal

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PRINCIPAL
en: Bad magic number for krb5_data structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_data

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_DATA
en: Bad magic number for krb5_keyblock structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_keyblock

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KEYBLOCK
en: Bad magic number for krb5_checksum structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_checksum

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CHECKSUM
en: Bad magic number for krb5_encrypt_block structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_encrypt_block

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENCRYPT_BLOCK
en: Bad magic number for krb5_enc_data structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_enc_data

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_DATA
en: Bad magic number for krb5_cryptosystem_entry structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_cryptosystem_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CRYPTOSYSTEM_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_cs_table_entry structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_cs_table_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CS_TABLE_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_checksum_entry structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_checksum_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CHECKSUM_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_authdata structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_authdata

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AUTHDATA
en: Bad magic number for krb5_transited structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_transited

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_TRANSITED
en: Bad magic number for krb5_enc_tkt_part structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_enc_tkt_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_TKT_PART
en: Bad magic number for krb5_ticket structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_ticket

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_TICKET
en: Bad magic number for krb5_authenticator structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_authenticator

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AUTHENTICATOR
en: Bad magic number for krb5_tkt_authent structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_tkt_authent

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_TKT_AUTHENT
en: Bad magic number for krb5_creds structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_creds

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CREDS
en: Bad magic number for krb5_last_req_entry structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_last_req_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_LAST_REQ_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_pa_data structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_pa_data

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PA_DATA
en: Bad magic number for krb5_kdc_req structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_kdc_req

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KDC_REQ
en: Bad magic number for krb5_enc_kdc_rep_part structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_enc_kdc_rep_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_KDC_REP_PART
en: Bad magic number for krb5_kdc_rep structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_kdc_rep

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KDC_REP
en: Bad magic number for krb5_error structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_error

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ERROR
en: Bad magic number for krb5_ap_req structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_ap_req

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AP_REQ
en: Bad magic number for krb5_ap_rep structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_ap_rep

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AP_REP
en: Bad magic number for krb5_ap_rep_enc_part structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_ap_rep_enc_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AP_REP_ENC_PART
en: Bad magic number for krb5_response structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_response

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_RESPONSE
en: Bad magic number for krb5_safe structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_safe

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAFE
en: Bad magic number for krb5_priv structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_priv

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PRIV
en: Bad magic number for krb5_priv_enc_part structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_priv_enc_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PRIV_ENC_PART
en: Bad magic number for krb5_cred structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_cred

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CRED
en: Bad magic number for krb5_cred_info structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_cred_info

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CRED_INFO
en: Bad magic number for krb5_cred_enc_part structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_cred_enc_part

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CRED_ENC_PART
en: Bad magic number for krb5_pwd_data structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_pwd_data

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PWD_DATA
en: Bad magic number for krb5_address structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_address

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ADDRESS
en: Bad magic number for krb5_keytab_entry structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_keytab_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KEYTAB_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_context structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_context

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CONTEXT
en: Bad magic number for krb5_os_context structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_os_context

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_OS_CONTEXT
en: Bad magic number for krb5_alt_method structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_alt_method

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ALT_METHOD
en: Bad magic number for krb5_etype_info_entry structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_etype_info_entry

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ETYPE_INFO_ENTRY
en: Bad magic number for krb5_db_context structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_db_contex

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_DB_CONTEXT
en: Bad magic number for krb5_auth_context structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_auth_context

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_AUTH_CONTEXT
en: Bad magic number for krb5_keytab structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_keytab

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_KEYTAB
en: Bad magic number for krb5_rcache structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_rcache

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_RCACHE
en: Bad magic number for krb5_ccache structure
ro: Număr magic nepotrivit pentru structura krb5_ccache

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_CCACHE
en: Bad magic number for krb5_preauth_ops
ro: Număr magic nepotrivit pentru krb5_preauth_ops

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PREAUTH_OPS
en: Bad magic number for krb5_sam_challenge
ro: Număr magic nepotrivit pentru krb5_sam_challenge

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_CHALLENGE
en: Bad magic number for krb5_sam_challenge_2
ro: Număr magic nepotrivit pentru krb5_sam_challenge_2

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_CHALLENGE_2
en: Bad magic number for krb5_sam_key
ro: Număr magic nepotrivit pentru krb5_sam_key

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_KEY kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_SAM_RESPONSE_ENC
en: Bad magic number for krb5_enc_sam_response_enc
ro: Număr magic nepotrivit pentru krb5_enc_sam_response_enc

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_ENC_SAM_RESPONSE_ENC_2
en: Bad magic number for krb5_sam_response
ro: Număr magic nepotrivit pentru krb5_sam_response

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_RESPONSE
en: Bad magic number for krb5_sam_response 2
ro: Număr magic nepotrivit pentru krb5_sam_response 2

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_SAM_RESPONSE_2
en: Bad magic number for krb5_predicted_sam_response
ro: Număr magic nepotrivit pentru krb5_predicted_sam_response

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PREDICTED_SAM_RESPONSE
en: Bad magic number for passwd_phrase_element
ro: Număr magic nepotrivit pentru passwd_phrase_element

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_PASSWD_PHRASE_ELEMENT
en: Bad magic number for GSSAPI OID
ro: Număr magic nepotrivit pentru GSSAPI OID

note: kv5m_err.et:kv5m:KV5M_GSS_OID
en: Bad magic number for GSSAPI QUEUE
ro: Număr magic nepotrivit pentru GSSAPI QUEUE

note: Translators: First number is hours, second number is minutes
en: Your credentials expire in %.2d:%.2dh
ro: Certificările dumneavoastră vor expira în %.2d:%.2dh

en: Your credentials expire in %d minute | Your credentials expire in %d minutes
ro[0]: Certificările dumneavoastră vor expira în %d minut
ro[1]: Certificările dumneavoastră vor expira în %d minute
ro[2]: Certificările dumneavoastră vor expira în %d de minute

en: Your credentials have expired
ro: Certificările dumneavoastră au expirat

en: Remove Credentials Cache
ro: Elimină cache de certificări

en: You have valid Kerberos credentials.
ro: Dețineți certificări Kerberos valide.

en: You've refreshed your Kerberos credentials.
ro: V-ați actualizat certificările Kerberos.

en: Network credentials valid
ro: Certificări de rețea valide

en: Network credentials expiring
ro: Certificări de rețea în curs de expirare

en: Network credentials expired
ro: Certificările de rețea au expirat

en: Your Kerberos credentials have expired.
ro: Certificările dumneavoastră Kerberos au expirat.

en: unknown error
ro: eroare necunoscută

en: Expired
ro: Expirat

en:  (No network connection)
ro:  (Nu există o conexiune de rețea)

en: End
ro: Sfârșit

note: Translators: this is an abbreviation for renewable
en: Renew
ro: Reînnoiește

en: Error displaying service ticket information
ro: Eroare la afișarea informațiilor tichetului de serviciu

en: Choose Certificate
ro: Alegeți un certificat

en: _Open
ro: _Deschide

en: X509 Certificates
ro: Certificate X509

en: all files
ro: toate fișierele

en: %s Error
ro: Eroare %s

en: Couldn't acquire Kerberos ticket: '%s'
ro: Nu s-a putut obține biletul Kerberos: „%s”

en: Please enter your Kerberos password:
ro: Introduceți parola dumneavoastră Kerberos:

en: Please enter the password for '%s':
ro: Introduceți parola pentru „%s”:

en: The password you entered is invalid
ro: Parola introdusă nu este validă

en: There was an error displaying help:
    %s
ro: A apărut o eroare la afișarea ajutorului:
    %s

en: Kerberos Network Authentication Dialog
ro: Dialog de autentificare de rețea Kerberos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: kerberos;authentication;
ro: kerberos;authentication;autentificare;
