krdc - en to bg translation catalogue (244 entries)

en: History
bg: История

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
bg: Запомняне на отворената сесия за следващо зареждане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
bg: Запазване история на сързванията

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
bg: Запомняне на паролите (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
bg: Икона в системния панел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
bg: Показване лента за състояние

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
bg: Запазване на съотношението при мащабиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
bg: Фонов цвят за празно място:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
bg: При свързване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
bg: Показване на прозорец с настройките при нови връзки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
bg: Тази опция ще промени размера на прозореца, за да съответства на размера на връзката.  Ако той е твърде голям, тя ще увеличи прозореца до максимум.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
bg: Напасване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
bg: Тази опция превключва на цял екран само ако разделителната способност на връзката е същата като текущата разделителна способност на екрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
bg: Превключване на пълен екран при възможност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
bg: Стандартен протокол:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
bg: Настройки на подпрозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
bg: Винаги видима на лента с подпрозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
bg: Показване на затварящ бутон в подпрозорците

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
bg: Средно щракване върху подпрозорец го затваря

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
bg: Разположение на подпрозорците:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
bg: Горе

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
bg: Долу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
bg: Вляво

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
bg: Вдясно

en: Configure...
bg: Настройки...

en: Remove
bg: Премахване

en: The selected host cannot be handled.
bg: Избраният хост не може да бъде обработен.

en: Unusable URL
bg: Неизползваем URL-адрес

[ctx: General Config]
en: General
bg: Общи

en: General Configuration
bg: Общи настройки

en: Hosts
bg: Хостове

en: Host Configuration
bg: Настойки на хостове

en: Plugins
bg: Приставки

en: Plugin Configuration
bg: Настройки на приставките

en: Less than a minute ago
bg: Преди по-малко от минута

en: A minute ago | %1 minutes ago
bg[0]: Преди минута
bg[1]: Преди %1 минути

en: An hour ago | %1 hours ago
bg[0]: Преди час
bg[1]: Преди %1 часа

en: Yesterday | %1 days ago
bg[0]: Вчера
bg[1]: Преди %1 дни

en: Over a month ago | %1 months ago
bg[0]: Преди повече от месец
bg[1]: Преди %1 месеца

en: A year ago | %1 years ago
bg[0]: Преди година
bg[1]: Преди %1 години

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
bg: Имайте предвид, че настройките може да се прилагат само при следващо свързване с този хост.

en: Show this dialog again for this host
bg: Показване на този диалогов прозорец отново за този хост

en: Remember password (KWallet)
bg: Запомняне на паролата (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
bg: Сесии

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
bg: &Сесия

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
bg: Лента с инструменти за отдалечен преглед

en: KDE Remote Desktop Client
bg: Отдалечено работно място в KDE

en: Developer, Maintainer
bg: Разработка и поддръжка

en: Developer
bg: Разработка

en: Former Developer
bg: Бивш разработчик

en: Initial RDP backend
bg: Първоначално ядро RDP

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
bg: Ментор на проект на KRDC в Google Summer of Code 2007

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
bg: Разработчици на LibVNCServer / LibVNCClient

en: VNC client library
bg: Клиентска библиотека на VNC

en: Telepathy Tubes Integration
bg: Интеграция на Telepathy Tubes

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
bg: Стартиране на KRDC с предоставения URL адрес в режим на цял екран (работи само с един URL адрес)

en: URLs to connect after startup
bg: URL адреси за свързване след стартиране

en: KDE Remote Desktop Client started
bg: Зареден е клиент за отдалечено работно място в KDE

en: New Connection
bg: Нова връзка

en: Copy Screenshot to Clipboard
bg: Копиране снимката на екрана в системния буфер

en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Switch to Full Screen Mode
bg: Превключване на пълен екран

en: Full Screen
bg: Пълен екран

en: View Only
bg: Само наблюдение

en: Disconnect
bg: Изключване

en: Show Local Cursor
bg: Показване на локалния показалец

en: Local Cursor
bg: Локален показалец

en: Grab All Possible Keys
bg: Прихващане на всички възможни ключове

en: Grab Keys
bg: Прихващане на ключове

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
bg: Мащабиране на отдалечения екран според размера на прозореца

en: Scale
bg: Мащабиране

en: Scaling Factor
bg: Фактор на мащабиране

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
bg: Въведеният адрес не отговаря на изискванията.
     Синтаксис: [потребител@]хост[:порт]

en: Malformed URL
bg: Неправилен URL-адрес

en: The entered address cannot be handled.
bg: Въведеният адрес не може да бъде обработен.

en: Connecting to %1
bg: Свързване с %1

en: Authenticating at %1
bg: Удостоверяване в %1

en: Preparing connection to %1
bg: Подготовка на връзка с %1

en: Connected to %1
bg: Свързан с %1

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
bg: Отдалечено работно място в KDE (пълен екран)

en: Switch to Window Mode
bg: Превключване в прозоречен режим

en: Window Mode
bg: Прозоречен режим

en: Connect
bg: Свързване

en: Rename
bg: Преименуване

en: Settings
bg: Настройки

en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
bg: Отметки

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
bg: История

en: Rename %1
bg: Преименуване на %1

en: Rename %1 to
bg: Преименуване на %1 в

en: Are you sure you want to delete %1?
bg: Наистина ли искате да изтриете %1?

en: Delete %1
bg: Изтриване на %1

en: Add Bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: Close Tab
bg: Затваряне на подпрозорец

en: Minimize Full Screen Window
bg: Минимизиране на прозорец

en: Stick Toolbar
bg: Стик лента с инструменти

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
bg: Наистина ли искате да напуснете програмата за отдалечено работно място в KDE?

en: Confirm Quit
bg: Потвърждение на излизането

en: Connect to:
bg: Свързване с:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
bg: Въведете тук, за да се свържете с даден адрес и да филтрирате списъка.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
bg: Въведете IP адрес или DNS име. Изчистете реда, за да получите списък с методи за свързване.

en: Goto Address
bg: Отиване на адрес

en: Remote Desktops
bg: Отдалечени работни места

en: Filter
bg: Филтриране

en: Browse to media share path
bg: Преминаване към пътя за споделяне на медия

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
bg: Връзка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
bg: &Разделителна способност:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
bg: Разделителна способност на екрана на отдалеченото работно място.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
bg: Минимална (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
bg: Ниска (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
bg: Нормална (1024x768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
bg: Висока (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
bg: Много висока (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
bg: Текуща разделителна способност

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
bg: Потребителска разделителна способност (...)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current KRDC Size
bg: Текущ размер на KRDC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
bg: &Широчина:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
bg: Широчина на екрана на отдалеченото работно място.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
bg: &Височина:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
bg: Височина на екрана на отдалеченото работно място.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
bg: Дълбочина на &цветовете:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
bg: Ниско качество (8 бита)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
bg: Високо качество (16 бита)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
bg: Реални цветове (24 бита)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
bg: Истински цвят с прозрачност (32 бита)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
bg: К&лавиатурна подредба:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
bg: Настройката се използва, за да може да се изпращат правилните клавиатурни кодове на отдалечения сървър.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
bg: Арабски (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
bg: Чешки (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
bg: Датски (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
bg: Немски (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
bg: Швейцарски немски (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
bg: Американски Дворак (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
bg: Британски английски (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
bg: Американски английски (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
bg: Испански (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
bg: Естонски (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
bg: Финландски (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
bg: Фарьорски (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
bg: Френски (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
bg: Белгийски (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
bg: Канадски френски (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
bg: Швейцарски френски (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
bg: Иврит (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
bg: Хърватски (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
bg: Унгарски (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
bg: Исландски (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
bg: Италиански (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
bg: Японски (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
bg: Корейски (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
bg: Литовски (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
bg: Латвийски (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
bg: Македонски (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
bg: Холандски (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
bg: Белгийски холандски (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
bg: Норвежки (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
bg: Полски (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
bg: Португалски (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
bg: Бразилски (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
bg: Руски (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
bg: Словенски (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
bg: Шведски (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
bg: Тайландски (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
bg: Турски (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
bg: Звук:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
bg: На този компютър

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
bg: На отдалечения компютър

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
bg: Изключване на звука

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: None
bg: Никои

[ctx: label for performance settings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, performanceLabel)
en: Performance:
bg: Производителност:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Modem
bg: Модем

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Broadband
bg: Широколентова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: Enhanced visual experience
bg: Подобрено визуално изживяване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: RemoteFX covers a set of technologies that enhance visual experience of the Remote Desktop Protocol.
bg: RemoteFX обхваща набор от технологии, които подобряват визуалното изживяване на протокола за отдалечен работен плот.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
bg: Споделяне на медия:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ShareMedia)
en: Share a local media directory with the remote host.
bg: Споделяне на локална медийна директория с отдалечения хост.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
bg: Разширени настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
bg: Конзолно включване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
bg: Присъединяване към конзолата на Windows Server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
bg: Допълнителни настройки:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ExtraOptions)
en: Here you can enter additional xfreerdp (FreeRDP) options.
bg: Тук можете да въведете допълнителни настройки за xfreerdp (FreeRDP).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
bg: Вход

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
bg: Потребител по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
bg: Няма потребител по подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
bg: Автоматично разпознаване на LDAP-входни данни и споделяне на пароли

en: Media Folder does not Exist
bg: Папката с медии не съществува

en: The folder %1 does not exist.
    Please set an existing folder to share or empty the "Share Media" option if you do not want to share any folder.
bg: Папката %1 не съществува.
    Моля, задайте съществуваща папка за споделяне или изчистете настройката "Споделяне на медии", ако не искате да споделяте никаква папка.

en: Enter Username
bg: Въведете потребителско име

en: Please enter the username you would like to use for login.
bg: Моля, въведете потребителското име, което искате да използвате за вход.

en: Access to the system requires a password.
bg: Достъпът до системата изисква парола.

en: Could not start "%1"; make sure %1 is properly installed.
bg: "%1" не може да бъде стартирана; уверете се, че %1 е правилно инсталирана.

en: RDP Failure
bg: Грешка в RDP

en: The version of "xfreerdp" you are using is too old.
    xfreerdp 1.0.2 or greater is required.
bg: Версията ви на "xfreerdp" е твърде стара:
    изисква се xfreerdp версия 1.0.2 или по-нова.

en: Connection failed. You might have passed a wrong address or username.
bg: Връзката е неуспешна. Възможно е да сте подали грешен адрес или потребителско име.

en: Name or service not known.
bg: Името или услугата не са известни.

en: Connection Failure
bg: Неуспешно свързване

en: Connection attempt to host failed.
bg: Неуспешен опит за връзка с хоста.

en: Authentication failure, check credentials.
bg: Неуспешно удостоверяване, проверете данните за вход.

en: Connection attempt to host failed. Security negotiation or connection failure.
bg: Опитът за свързване с хоста е неуспешен. Неуспешно договаряне на сигурността или неуспешна връзка.

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
bg: Сързване с отдалечено работно място (Windows RDP)

en: New RDP Connection...
bg: Нова връзка с RDP...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
bg: <html>Въведете адрес. Портът не е задължителен.<br /><i>Пример: rdpserver:3389 (хост:порт)</i></html>

en: The application "xfreerdp" cannot be found on your system; make sure it is properly installed if you need RDP support.
bg: Приложението "xfreerdp" не може да бъде намерено във вашата система; уверете се, че е правилно инсталирано, ако се нуждаете от поддръжка на RDP.

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
bg: Без

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
bg: Премахване на отметката за  %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
bg: Отмятане на %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
bg: Отдалечено работно място

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
bg: Последно свързване

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
bg: Посещения

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
bg: Създадено

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
bg: Източник

en: VNC authentication type is not supported.
bg: Типът удостоверяване VNC не се поддържа.

en: Server not found.
bg: Сървърът  не е открит.

en: VNC authentication failed.
bg: Грешка при удостоверяване на VNC.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
bg: Грешка при удостоверяване на VNC поради твърде много опити.

en: VNC server closed connection.
bg: Сърърът VNC затвори връзката.

en: Disconnected: %1.
bg: Прекъсната връзка: %1.

en: Reconnecting.
bg: Повторно свързване.

en: Reconnected.
bg: Връзката е възстановена.

en: Connected.
bg: Свързан.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
bg: Вид на &връзката:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
bg: Скорост и качество на връзката. Имайте предвид, че трябва да зададете скоростта на по-слабата връзка. Ако вие имате добра връзка, а другата страна има слаба връзка, трябва да зададете слаба връзка.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
bg: Високо качество (директна връзка - локална мрежа)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
bg: Средно качество (бърза връзка - кабел)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
bg: Ниско качество (бавна връзка - модем)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
bg: Напасване към размера:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
bg: Свързване чрез SSH тунел

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
bg: Настройки за SSH тунел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
bg: Тунел чрез обратен адрес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port:
bg: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
bg: Потребителско име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
bg: Да не се копират пароли от поддържани мениджъри на пароли към отдалечени хостове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
bg: Поддържаните мениджъри на пароли (като KeePassXC) маркират копираните пароли с допълнителен MIME тип "x-kde-passwordManagerHint", който се използва за филтриране.

en: Error connecting to %1: %2
bg: Грешка при свързване с %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
bg: Грешка при удостоверяване с парола: %1

en: Error creating tunnel socket
bg: Грешка при създаване на гнездо за тунел

en: Authentication failed. Please try again.
bg: Неуспешно удостоверяване. Опитайте отново.

en: Please enter the SSH password.
bg: Моля, въведете паролата за SSH.

en: VNC failure
bg: Грешка във VNC

en: SSH Tunnel failure
bg: Неуспех на SSH-тунела

en: New VNC Connection...
bg: Нова връзка с VNC...

en: Connect to a VNC Remote Desktop
bg: Сързване с отдалечено работно място по VNC

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
bg: <html>Въведете адред.<br /><i>Пример: vncserver:1 (хост:порт / екран)</i></html>
