krdc - en to bs translation catalogue (188 entries)

en: History
bs: Historija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
bs: Zapamti da otvorene sesije za novo podizanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
bs: Zapamti historiju veza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
bs: Ikona u sistemskom tray-u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
bs: Prikaži statusnu traku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
bs: Zadrži omjer stanovišta kada skaliraš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
bs: Boja pozadine praznog mjesta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
bs: Kada se povezuje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
bs: Prikaži dijalog o pojedinostima za nova povezivanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
bs: Ova opcija će promjeniti veličinu prozora da bi stala u veličinu veze.AKo je prevelika, maksimizirat će se prozor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
bs: Promijeni veličinu do uklapanja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
bs: Ova opcija prebacuje na cijeli ekran ako rezolucija veze je ista kao trenutna rezolucija ekrana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
bs: Prebaci se u režim cijelog ekrana ako je odgovarajuće

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
bs: Postavka kartica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
bs: Uvijek prikazuj traku kartica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
bs: Prikaži dugme za zatvaranje na karticama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
bs: Srednji klik na karticu da bi se zatvorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
bs: Položaj kartice:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
bs: Vrh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
bs: Dno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
bs: Lijevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
bs: Desno

en: Remove
bs: Ukloni

en: Unusable URL
bs: Neupotrebljiv URL

en: The selected host cannot be handled.
bs: Naznačenim domaćinom se ne može rukovati.

[ctx: General Config]
en: General
bs: Opšte

en: General Configuration
bs: Opće konfigurisanje

en: Hosts
bs: Domaćini

en: Host Configuration
bs: Konfiguracija domaćina

en: Plugins
bs: Dodaci

en: Plugin Configuration
bs: Podešavanje dodataka

en: Less than a minute ago
bs: Prije manje od jednog minuta

en: A minute ago | %1 minutes ago
bs[0]: Prije %1 minutu
bs[1]: Prije %1 minute
bs[2]: Prije %1 minuta

en: An hour ago | %1 hours ago
bs[0]: Prije %1 sat
bs[1]: Prije %1 sata
bs[2]: Prije %1 sati

en: Yesterday | %1 days ago
bs[0]: Prije %1 dan
bs[1]: Prije %1 dana
bs[2]: Prije %1 dana

en: Over a month ago | %1 months ago
bs[0]: Prije %1 mjesec
bs[1]: Prije %1 mjeseca
bs[2]: Prije %1 mjeseci

en: A year ago | %1 years ago
bs[0]: Prije %1 godinu
bs[1]: Prije %1 godine
bs[2]: Prije %1 godina

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
bs: Zabilježi da postavke mogu biti primjenjene jedino kada se povežete sljedeći put sa ovim domaćinom.

en: Show this dialog again for this host
bs: Prikaži ovaj dijalog ponovno za ovog domaćina

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
bs: Sesije

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
bs: &Sesija

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
bs: Daljinsko gledanje alatne trake

en: KDE Remote Desktop Client
bs: KDE daljinski klijent za radnu površinu

en: Developer, Maintainer
bs: Razvoj, održavanje

en: Developer
bs: Programer

en: Former Developer
bs: Bivši programer

en: Initial RDP backend
bs: Početna RDP pozadina

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
bs: Google Summer of Code 2007 KRDC projektni mentor

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
bs: LibVNCServer / LibVNCClient programer

en: VNC client library
bs: VNC korisnička biblioteka

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
bs: Pokreni KRDC sa obezbjeđenim URL na cijelom ekranu (radi samo sa jednim URL-om)

en: URLs to connect after startup
bs: URL-ovi za povezivanje poslije podizanja

en: KDE Remote Desktop Client started
bs: KDE udaljeni desktop klijent pokrenut

en: New Connection
bs: Nova veza

en: Copy Screenshot to Clipboard
bs: Kopiraj sliku ekrana u međuspremnik

en: Screenshot
bs: Slika ekrana

en: Switch to Full Screen Mode
bs: Prebaci se u način rada cijelog ekrana

en: Full Screen
bs: Cijeli ekran

en: View Only
bs: Samo pregled

en: Disconnect
bs: Prekini vezu

en: Show Local Cursor
bs: Prikaži lokalni kursor

en: Local Cursor
bs: Lokalni kursor

en: Grab All Possible Keys
bs: Uzmi sve moguće klučeve

en: Grab Keys
bs: Uzmi ključeve

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
bs: Skaliranje daljinskog ekrana da bi stao u veličinu prozora

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
bs: Unesena adresa nema potrebni oblik:.
     Sintaksa: [korisnik@]host[:port]

en: Malformed URL
bs: Loše oblikovan URL

en: The entered address cannot be handled.
bs: Unijetom adresom se ne može rukovati.

en: Connecting to %1
bs: Povezujem se na %1

en: Authenticating at %1
bs: Provjera autentičnosti na %1

en: Preparing connection to %1
bs: Priprema veze na %1

en: Connected to %1
bs: Povezan na %1

en: Switch to Window Mode
bs: Prebaci na prozorski režim rada

en: Window Mode
bs: Režim prozora

en: Connect
bs: Poveži se

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Settings
bs: Postavke

en: Delete
bs: Obriši

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
bs: Zabilješke

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
bs: Historija

en: Rename %1
bs: Preimenuj u %1

en: Rename %1 to
bs: Preimenuj %1 u

en: Are you sure you want to delete %1?
bs: Da li ste sigurni, da želite izbrisati %1?

en: Delete %1
bs: Obriši %1

en: Add Bookmark
bs: Dodaj zabilješku

en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

en: Minimize Full Screen Window
bs: Minimiziraj cijeli ekran

en: Stick Toolbar
bs: Traka alata

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
bs: Da li ste sigurni da želite odustati od KDE daljinskog desktop klijenta ?

en: Confirm Quit
bs: Potvrdite odustajanje

en: Connect to:
bs: Poveži sa :

en: Type here to connect to an address and filter the list.
bs: Unesite ovdje da se povežete na adresu i filtrirate listu.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
bs: Ukucajte IP ili DNS ime ovdje.Očistite liniju da bi dobili spisak metoda veze.

en: Goto Address
bs: Idi na adresu

en: Remote Desktops
bs: Daljinske radne površine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution
bs: Rezolucija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
bs: Ovdje možete navesti rezoluciju udaljene radne površine. Ova rezolucija određuje veličinu radne površine koja će vam biti predstavljena.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
bs: Trenutna rezolucija ekrana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
bs: Širi&na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
bs: Ovo je širina udaljene radne površine. Ovu vrijednost možete ručno postaviti samo ako gore odaberete posebnu rezoluciju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
bs: Vi&sina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
bs: Ovo je visina udaljene radne površine. Ovu vrijednost možete ručno postaviti samo ako gore odaberete posebnu rezoluciju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
bs: &Dubina boja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
bs: Puna boja s Alpha (32-bitno)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
bs: Puna boja (24-bitno)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
bs: Jaka boja (16-bitno)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
bs: Slaba boja (8 Bit)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
bs: Raspored &tastature:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
bs: Koristite ovo da biste naveli vaš raspored na tastaturi. Ovo podešavanje se koristi da bi se serveru poslali ispravni kodovi sa tastature.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
bs: Arapski (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
bs: Češki (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
bs: Danski (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
bs: Njemački (di)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
bs: Švicarski njemački (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
bs: Američki, dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
bs: Britanski engleski (gb-en)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
bs: Američki engleski (us-en)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
bs: Španski (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
bs: Estonski (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
bs: Finski (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
bs: Faranski (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
bs: Francuski (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
bs: Belgijski (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
bs: Kanadski francuski (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
bs: Švicarski francuski (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
bs: Hebrejski (hi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
bs: Hrvatski (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
bs: Mađarski (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
bs: Islandski (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
bs: Italijanski (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
bs: Japanski (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
bs: Koreanski (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
bs: Litvanski (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
bs: Latvijski (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
bs: Makedonski (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
bs: Holandski (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
bs: Belgijski holandski (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
bs: Norveški (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
bs: Poljski (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
bs: Portugalski (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
bs: Portugalski, brazilski (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
bs: Ruski (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
bs: Slovenački (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
bs: Švedski (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
bs: Tajlandski (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
bs: Turski (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
bs: Zvuk:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
bs: Na ovom računaru

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
bs: Na daljinskom računaru

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
bs: Isključi zvuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
bs: Dijeljeni medij:

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
bs: Poveži se sa Windows daljinskom radnom površinom

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
bs: <html> Unesite adresu ovdje.Ulaz je opcionalan.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
bs: Ništa

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
bs: Ukloni zabilješku za %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
bs: Zabilješka %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
bs: Udaljena radna površina

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
bs: Zadnje povezivanje

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
bs: Posjete

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
bs: Napravljeno

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
bs: Izvor

en: VNC authentication type is not supported.
bs: Vrsta VNC autentifikacije nije podržana.

en: Server not found.
bs: Server nije pronađen.

en: VNC authentication failed.
bs: VNC autentifikacija nije uspjela.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
bs: VNC autentifikacija nije uspjela zbog previše pokušaja iste.

en: VNC server closed connection.
bs: VNC server zatvorena veza.

en: Disconnected: %1.
bs: Diskonektovano: %1.

en: Reconnecting.
bs: Ponovo se povezuje.

en: Reconnected.
bs: Ponovo povezano.

en: Connected.
bs: Povezano.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
bs: Veza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
bs: Koristite ovo da biste naveli performanse vaše veze. Trebalo bi da izaberete brzinu najslabije karike — čak i ako imate visokobrzinsku vezu, neće vam biti od pomoći ako udaljeni računar koristi spori modem. Odabir nivoa kvaliteta koji je previsok na sporoj vezi izazvat će sporija vremena odziva. Odabir nižeg kvaliteta povećat će kašnjenje u visokobrzinskim vezama i rezultovat će sniženim kvalitetom slike, posebno u režimu „Nizak kvalitet“.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
bs: Visok kvalitet (LAN, direktna veza)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
bs: Srednji kvalitet (DSL, kabl, brzi Internet)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
bs: Nizak kvalitet (modem, ISDN, spori internet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
bs: Razmjer prema veličini :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
bs: Minimalno (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
bs: Mali (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
bs: Normalni (1024x768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
bs: Veliki (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
bs: Veoma veliki (1600x1200)

en: Access to the system requires a password.
bs: Pristup sistemu zahtijeva šifru.

en: Authentication failed. Please try again.
bs: Autentifikacija nije uspjela.Molimo pokušajte kasnije.

en: VNC failure
bs: VNC nije uspjela

en: Connect to a VNC Remote Desktop
bs: Poveži se sa VNC daljinskom radnom površinom

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
bs: <html> Unesite adresu ovdje.<br /><i>Primjer: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
