krdc - en to ca translation catalogue (268 entries)

en: History
ca: Historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
ca: Recorda les sessions obertes per a l'engegada següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
ca: Recorda l'historial de connexions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
ca: Recorda les contrasenyes (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
ca: Habilita la icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
ca: Mostra la barra d'estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
ca: Mantén la relació d'aspecte quan s'escali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
ca: Color de fons dels espais buits:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
ca: En connectar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
ca: Mostra el diàleg de preferències per a les connexions noves

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
ca: Aquesta opció redimensionarà la finestra per a ajustar-la a la mida de la connexió. Si és massa gran, maximitzarà la finestra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
ca: Redimensiona fins a ajustar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
ca: Aquesta opció commuta a pantalla completa només si la resolució de la connexió és la mateixa resolució que la de la pantalla actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
ca: Commuta al mode de pantalla completa si és apropiat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
ca: Protocol predeterminat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultProtocol)
en: vnc
ca: VNC

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
ca: Configuració de la pestanya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
ca: Mostra sempre la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
ca: Mostra el botó de tancar a les pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
ca: Clic del mig sobre una pestanya, la tanca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
ca: Posició de la pestanya:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
ca: Dalt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
ca: Baix

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
ca: Esquerra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
ca: Dreta

en: Configure...
ca: Configura...

en: Remove
ca: Elimina

en: Unusable URL
ca: URL inservible

en: The selected host cannot be handled.
ca: L'ordinador seleccionat no es pot gestionar.

en: General Configuration
ca: Configuració general

en: Hosts
ca: Ordinadors

en: Host Configuration
ca: Configuració de l'ordinador

en: Plugins
ca: Connectors

en: Plugin Configuration
ca: Configuració de connector

en: Less than a minute ago
ca: Fa menys d'un minut

en: A minute ago | %1 minutes ago
ca[0]: Fa un minut
ca[1]: Fa %1 minuts

en: An hour ago | %1 hours ago
ca[0]: Fa una hora
ca[1]: Fa %1 hores

en: Yesterday | %1 days ago
ca[0]: Ahir
ca[1]: Fa %1 dies

en: Over a month ago | %1 months ago
ca[0]: Fa un mes
ca[1]: Fa %1 mesos

en: A year ago | %1 years ago
ca[0]: Fa un any
ca[1]: Fa %1 anys

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
ca: Cal tenir present que la configuració podria no funcionar fins que us connecteu de nou amb aquest servidor.

en: Show this dialog again for this host
ca: Mostra aquest diàleg una altra vegada per a aquest ordinador

en: Remember password (KWallet)
ca: Recorda la contrasenya (KWallet)

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
ca: &Sessió

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
ca: Barra d'eines de visualització remota

en: KDE Remote Desktop Client
ca: Client d'escriptori remot del KDE

en: Developer, Maintainer
ca: Desenvolupador, mantenidor

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Former Developer
ca: Antic desenvolupador

en: Initial RDP backend
ca: Dorsal RDP inicial

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
ca: Mentor del projecte KRDC al Google Summer of Code 2007

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
ca: Desenvolupadors de les LibVNCServer / LibVNCClient

en: VNC client library
ca: Biblioteca del client VNC

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
ca: Inicia el KRDC amb l'URL subministrat en mode de pantalla completa (funciona només amb un URL)

en: URLs to connect after startup
ca: URL a connectar després d'engegar

en: KDE Remote Desktop Client started
ca: S'ha iniciat el client d'escriptori remot del KDE

en: New Connection
ca: Connexió nova

en: Copy Screenshot to Clipboard
ca: Copia la captura de pantalla al porta-retalls

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Switch to Full Screen Mode
ca: Commuta al mode de pantalla completa

en: Full Screen
ca: Pantalla completa

en: View Only
ca: Només visualitzar

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Show Local Cursor
ca: Mostra el cursor local

en: Local Cursor
ca: Cursor local

en: Grab All Possible Keys
ca: Captura totes les tecles possibles

en: Grab Keys
ca: Captura de les tecles

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
ca: Escala la pantalla remota fins a ajustar-la a la mida de la finestra

en: Scale
ca: Escala

en: Scaling Factor
ca: Factor del canvi d'escala

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Unable to load connection data from the provided file.
ca: No s'han pogut carregar les dades de la connexió a partir del fitxer proporcionat.

en: Load failed
ca: Ha fallat la càrrega

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
ca: L'adreça introduïda no té la forma requerida.
     Sintaxi: [nomusuari@]ordinador[:port]

en: Malformed URL
ca: URL amb format incorrecte

en: The entered address cannot be handled.
ca: L'adreça introduïda no es pot gestionar.

en: Connecting to %1
ca: S'està connectant amb %1

en: Authenticating at %1
ca: Autenticant-se a %1

en: Preparing connection to %1
ca: S'està preparant la connexió a %1

en: Connected to %1
ca: Connectat a %1

en: Switch to Window Mode
ca: Commuta al mode de finestra

en: Window Mode
ca: Mode de finestra

en: Connect
ca: Connecta

en: Rename
ca: Reanomena

en: Settings
ca: Arranjament

en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
ca: Historial

en: Rename %1
ca: Reanomena %1

en: Rename %1 to
ca: Reanomena %1 a

en: Are you sure you want to delete %1?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %1?

en: Delete %1
ca: Suprimeix %1

en: Add Bookmark
ca: Afegeix una adreça d'interès

en: Close Tab
ca: Tanca pestanya

en: Minimize Full Screen Window
ca: Minimitza la finestra de pantalla completa

en: Stick Toolbar
ca: Enganxa la barra d'eines

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
ca: Esteu segur que voleu tancar el client d'escriptori remot del KDE?

en: Confirm Quit
ca: Confirma la sortida

en: Connect to:
ca: Connecta a:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
ca: Teclegeu aquí per a connectar amb una adreça i filtrar la llista.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
ca: Teclegeu aquí una IP o un nom DNS. Buideu la línia per a obtenir una llista dels mètodes de connexió.

en: Goto Address
ca: Ves a l'adreça

en: Remote Desktops
ca: Escriptoris remots

en: Filter
ca: Filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution
ca: Resolució

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
ca: Aquí podeu especificar la resolució de l'escriptori remot. Aquesta resolució determinarà la mida de l'escriptori que se us presentarà.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Small (1280x720)
ca: Baixa (1280x720)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Medium (1600x900)
ca: Mitjana (1600x900)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Large (1920x1080)
ca: Gran (1920x1080)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current Window Size
ca: Mida actual de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
ca: Resolució actual de la pantalla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
ca: Resolució personalitzada (...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
ca: &Amplada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
ca: Aquesta és l'amplada de l'escriptori remot. Tan sols podreu canviar manualment aquest valor si seleccioneu «A mida» com a resolució de l'escriptori, a sobre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
ca: A&lçada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
ca: Aquesta és l'alçada de l'escriptori remot. Tan sols podreu canviar manualment aquest valor si seleccioneu «A mida» com a resolució de l'escriptori, a dalt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScaleToSize)
en: Scale window contents to match resolution
ca: Escala el contingut de la finestra amb la resolució coincident

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accelerationLabel)
en: Acceleration:
ca: Acceleració:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Use Best Available
ca: Usa la millor disponible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force H.264
ca: Força H.264

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force RemoteFX
ca: Força RemoteFX

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Disable All Acceleration
ca: Desactiva tota l'acceleració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
ca: &Profunditat de color:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
ca: Color real amb alfa (24 bits)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
ca: Color real (24 bits)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
ca: Color alt (16 bits)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
ca: Color reduït (8 bits)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopScaleFactorLabel)
en: Desktop scale factor:
ca: Factor d'escala d'escriptori:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DeviceScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GatewayTransportType)
en: Auto
ca: Automàtic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor)
en: Do not scale
ca: No canviïs l'escala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor)
en: Custom
ca: Personalitzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceScaleFactorLabel)
en: Device scale factor:
ca: Factor d'escala del dispositiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
ca: Disposició del &teclat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
ca: Useu això per a especificar la vostra disposició de teclat. Aquesta opció de la disposició serà emprada per a enviar els codis de teclat correctes cap al servidor.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
ca: Àrab (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
ca: Txec (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
ca: Danès (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
ca: Alemany (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
ca: Alemany suís (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
ca: Americà Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
ca: Anglès GB (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
ca: Anglès US (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
ca: Espanyol (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
ca: Estonià (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
ca: Finès (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
ca: Feroès (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
ca: Francès (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
ca: Belga (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
ca: Francès canadenc (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
ca: Francès suís (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
ca: Hebreu (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
ca: Croat (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
ca: Hongarès (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
ca: Islandès (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
ca: Italià (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
ca: Japonès (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
ca: Coreà (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
ca: Lituà (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
ca: Letó (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
ca: Macedoni (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
ca: Neerlandès (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
ca: Neerlandès belga (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
ca: Noruec (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
ca: Polonès (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
ca: Portuguès (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
ca: Brasiler (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
ca: Rus (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
ca: Eslovè (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
ca: Suec (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
ca: Tai (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
ca: Turc (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
ca: So:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
ca: En aquest ordinador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
ca: A un ordinador remot

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
ca: Desactiva el so

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
ca: Compartició de suports:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareSmartcardLabel)
en: Share Smartcard:
ca: Comparteix la targeta intel·ligent:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securitySettingsTab)
en: Security
ca: Seguretat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gSecurityLabel)
en: Security:
ca: Seguretat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlsSecLevelLabel)
en: TLS security level:
ca: Nivell de seguretat TLS:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: any
ca: qualsevol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 80 bit
ca: 80 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 112 bit
ca: 112 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 128 bit
ca: 128 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 192 bit
ca: 192 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 256 bit
ca: 256 bits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPkgListLabel)
en: Authentication Package List:
ca: Llista de paquets d'autenticació:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxySettingsTab)
en: Proxy
ca: Servidor intermediari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pPasswordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gPasswordLabel)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pUsernameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gUsernameLabel)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gServerLabel)
en: Server:
ca: Servidor:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gatewaySettingsTab)
en: Gateway
ca: Passarel·la

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gTransportTypeLabel)
en: Transport type:
ca: Tipus de transport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gDomainLabel)
en: Domain:
ca: Domini:

[ctx: @label]
en: Host: %1:%2
    Common Name: %3
    Subject: %4
    Issuer: %5
    Fingerprint: %6
ca: Ordinador: %1:%2
    Nom comú: %3
    Assumpte: %4
    Emissor: %5
    Empremta digital: %6

[ctx: @label]
en: Access to this system requires a username and password.
ca: L'accés al sistema requereix un nom d'usuari i una contrasenya.

[ctx: @label]
en: The certificate for this system is unknown. Do you wish to continue?
ca: El certificat per a aquest sistema és desconegut. Voleu continuar?

[ctx: @title:dialog]
en: Verify Certificate
ca: Verifica el certificat

[ctx: @label]
en: Remember this certificate
ca: Recorda aquest certificat

[ctx: @label]
en: The certificate for this system has changed. Do you wish to continue?
ca: El certificat per a aquest sistema ha canviat. Voleu continuar?

[ctx: @title:dialog]
en: Certificate has Changed
ca: El certificat ha canviat

[ctx: @label]
en: Previous certificate:
    %1
    New Certificate:
    %2
ca: Certificat anterior:
    %1
    Certificat nou:
    %2

[ctx: @title:dialog]
en: Login Failure
ca: Fallada en iniciar la sessió

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided credentials. Please double check the user and password.
ca: No s'ha pogut iniciar la sessió amb les credencials proporcionades. Comproveu el nom d'usuari i la contrasenya.

[ctx: @title:dialog]
en: Account Problems
ca: Problemes del compte

[ctx: @label]
en: The provided account is not allowed to log in to this machine. Please contact your system administrator.
ca: El compte proporcionat no té permès iniciar la sessió en aquesta màquina. Contacteu amb l'administrador del sistema.

[ctx: @title:dialog]
en: Password Problems
ca: Problemes de contrasenya

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided password. Please contact your system administrator to change it.
ca: No s'ha pogut iniciar la sessió amb la contrasenya proporcionada. Contacteu amb l'administrador del sistema per a canviar-la.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Lost
ca: S'ha perdut la connexió

[ctx: @label]
en: Lost connection to the server.
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor.

[ctx: @title:dialog]
en: Could not Connect
ca: No s'ha pogut connectar

[ctx: @label]
en: Could not connect to the server.
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor.

[ctx: @title:dialog]
en: Server not Found
ca: No s'ha trobat el servidor

[ctx: @label]
en: Could not find the server.
ca: No s'ha pogut trobar el servidor.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Refused
ca: S'ha rebutjat la connexió

[ctx: @label]
en: The server refused the connection request.
ca: El servidor ha rebutjat la sol·licitud de connexió.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Closed
ca: S'ha tancat la connexió

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Failed
ca: Ha fallat la connexió

[ctx: @label]
en: An unknown error occurred
ca: S'ha produït un error desconegut

[ctx: @title:dialog]
en: Logon Error
ca: Error de connexió

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
ca: Connecta amb un escriptori remot de Windows (RDP)

en: New RDP Connection...
ca: Connexió RDP nova...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
ca: <html>Introduïu l'adreça aquí. El port és opcional.<br /><i>Exemple: rdpserver:3389 (ordinador:port)</i></html>

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
ca: Cap

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
ca: Elimina l'adreça d'interès %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
ca: Adreça d'interès %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
ca: Escriptori remot

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
ca: Darrera connexió

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
ca: Visites

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
ca: Creat

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
ca: Origen

en: VNC authentication type is not supported.
ca: El tipus d'autenticació VNC no està acceptat.

en: Server not found.
ca: No s'ha trobat el servidor.

en: VNC authentication failed.
ca: Ha fallat en l'autenticació del VNC.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
ca: Ha fallat en l'autenticació del VNC a causa de massa intents d'autenticació.

en: VNC server closed connection.
ca: El servidor VNC ha tancat la connexió.

en: Disconnected: %1.
ca: Desconnectat: %1.

en: Reconnecting.
ca: Tornant a connectar.

en: Reconnected.
ca: S'ha tornat a connectar.

en: Connected.
ca: Connectat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
ca: Connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
ca: &Tipus de connexió:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
ca: Useu això per a especificar el rendiment de la vostra connexió. Cal tenir en compte que haureu de seleccionar la velocitat de l'enllaç més lent -encara que tingueu una connexió molt ràpida-, això no us ajudarà si l'ordinador remot usa un mòdem lent. El fet d'escollir una qualitat massa alta pot resultar en uns temps de resposta molt lents. Escollir una qualitat massa baixa pot incrementar les latències en connexions ràpides i resulta en una baixa qualitat de la imatge, especialment en el mode «Baixa qualitat».

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
ca: Alta qualitat (LAN, connexió directa)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
ca: Qualitat mitjana (DSL, cable, Internet ràpida)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
ca: Baixa qualitat (Mòdem, XDSI, Internet lenta)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
ca: Escala a la mida:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
ca: Mínima (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
ca: Baixa (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
ca: Gran (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
ca: Molt gran (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
ca: Connecta a través del túnel SSH

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
ca: Opcions del túnel SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
ca: Túnel a través de l'adreça del bucle tancat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
ca: No copieu contrasenyes des dels gestors de contrasenyes admesos a màquines remotes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
ca: Els gestors de contrasenyes admesos (com el KeePassXC) marquen les contrasenyes copiades amb un tipus MIME addicional «x-kde-passwordManagerHint» que s'usa per a filtrar.

en: Error connecting to %1: %2
ca: Error en connectar amb %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
ca: Error en autenticar amb la contrasenya: %1

en: Error creating tunnel socket
ca: Error en crear el sòcol del túnel

en: Access to the system requires a password.
ca: L'accés al sistema requereix una contrasenya.

en: Authentication failed. Please try again.
ca: Ha fallat en l'autenticació. Torneu a intentar-ho.

en: Please enter the SSH password.
ca: Si us plau, introduïu la contrasenya del SSH.

en: VNC failure
ca: Error del VNC

en: SSH Tunnel failure
ca: Ha fallat el túnel SSH

en: New VNC Connection...
ca: Connexió VNC nova...

en: Connect to a VNC Remote Desktop
ca: Connecta a un escriptori remot VNC

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
ca: <html>Introduïu l'adreça aquí.<br /><i>Exemple: vncserver:1 (ordinador:port / pantalla)</i></html>
