krdc - en to cs translation catalogue (276 entries)

en: History
cs: Historie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
cs: Zapamatovat si otevřená sezení pro následující spuštění

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
cs: Zapamatovat si historii spojení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords
cs: Zapamatovat si heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
cs: Povolit ikonu v systémovém panelu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
cs: Zobrazovat stavový panel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
cs: Zachovat poměr stran při změně velikosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
cs: Barva pozadí prázdného místa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
cs: Při připojení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
cs: Zobrazit dialog předvoleb pro nová spojení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
cs: Tato volba přizpůsobí velikost okna podle velikosti spojení. Pokud je příliš veliké, maximalizuje okno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
cs: Přizpůsobit velikost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
cs: Tato volba přepne na celou obrazovku jen tehdy, když je rozlišení spojení stejné jako rozlišení aktuální obrazovky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
cs: Přepnout do režimu na celou obrazovku pokud je to vhodné

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GrabAllKeysOnFullscreen)
en: Automatically grab all keys when entering fullscreen mode and release them when leaving fullscreen
cs: Při přechodu do režimu celé obrazovky automaticky zachytávat všechny klávesy a vrátit to zpět při opuštění režimu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GrabAllKeysOnFullscreen)
en: Grab all keys when entering fullscreen
cs: Při přechodu do režimu celé obrazovky zachytávat všechny klávesy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
cs: Výchozí protokol:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
cs: Nastavení karty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
cs: Vždy zobrazovat panel karet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
cs: Zobrazovat na kartách uzavírací tlačítko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
cs: Kliknutí prostředním tlačítkem na kartu ji zavře

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
cs: Umístění karet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
cs: Nahoře

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
cs: Dole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
cs: Vlevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
cs: Vpravo

en: Configure…
cs: Nastavit…

en: Remove
cs: Odstranit

en: Unusable URL
cs: Nepoužitelné URL

en: The selected host cannot be handled.
cs: Zvoleného hostitele nelze obsloužit.

[ctx: General Config]
en: General
cs: Obecné

en: General Configuration
cs: Obecné nastavení

en: Hosts
cs: Hostitelé

en: Host Configuration
cs: Nastavení hostitele

en: Plugins
cs: Moduly

en: Plugin Configuration
cs: Nastavení modulu

en: Less than a minute ago
cs: Méně než před minutou

en: A minute ago | %1 minutes ago
cs[0]: Před minutou
cs[1]: Před %1 minutami
cs[2]: Před %1 minutami

en: An hour ago | %1 hours ago
cs[0]: Před hodinou
cs[1]: Před %1 hodinami
cs[2]: Před %1 hodinami

en: Yesterday | %1 days ago
cs[0]: Včera
cs[1]: Před %1 dny
cs[2]: Před %1 dny

en: Over a month ago | %1 months ago
cs[0]: Více než před měsícem
cs[1]: Před %1 měsíci
cs[2]: Před %1 měsíci

en: A year ago | %1 years ago
cs[0]: Před rokem
cs[1]: Před %1 lety
cs[2]: Před %1 lety

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
cs: Pamatujte, že toto nastavení je možné použít až při následujícím připojení k tomuto počítači.

en: Show this dialog again for this host
cs: Zobrazit tento dialog znovu pro tohoto hostitele

en: Remember password
cs: Zapamatovat si heslo

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
cs: Sezení

en: Please enter the SSH password.
cs: Prosím, zadejte heslo SSH

en: SSH Tunnel failure
cs: Selhání tunelu SSH

en: Error connecting to %1: %2
cs: Chyba při připojení k %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
cs: Chyba při ověřování heslem: %1

en: Error creating tunnel socket
cs: Chyba při vytváření slotu tunelu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SshTunnelWidget)
en: SSH tunnel
cs: SSH tunel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
cs: Připojit se přes tunel SSH

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
cs: Možnosti tunelu SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
cs: Tunel prostřednictvím smyčkové adresy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
cs: Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
cs: &Sezení

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
cs: Nástrojový panel vzdáleného pohledu

en: KDE Remote Desktop Client
cs: Klient vzdálené plochy pro KDE

en: Developer, Maintainer
cs: Vývojář, vývojář Správce

en: Developer
cs: Vývojář

en: Former Developer
cs: Bývalý vývojář

en: Initial RDP backend
cs: Původní podpůrná vrstva RDP

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
cs: Vedoucí projektu KRDC Google Summer of Code 2007

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
cs: Vývojáři LibVNCServer / LibVNCClient

en: VNC client library
cs: Klientská knihovna VNC

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
cs: Spustit KRDC se zadaným URL v režimu na celou obrazovku (funguje pouze s 1 URL)

en: URLs to connect after startup
cs: URL k připojení při spuštění

en: KDE Remote Desktop Client started
cs: Klient vzdálené plochy pro KDE spuštěn

en: New Connection
cs: Nové spojení

en: Copy Screenshot to Clipboard
cs: Kopírovat snímek do schránky

en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Switch to Full Screen Mode
cs: Přepnout do režimu na celou obrazovku

en: Full Screen
cs: Celá obrazovka

en: View Only
cs: Pouze pohled

en: Clipboard Sharing
cs: Sdílení schránky

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Show Local Cursor
cs: Zobrazit místní kurzor

en: Local Cursor
cs: Místní kurzor

en: Grab All Possible Keys
cs: Zachytit všechny možné klávesy

en: Grab Keys
cs: Zachytit klávesy

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
cs: Přizpůsobit vzdálenou obrazovku velikosti okna

en: Scale
cs: Měřítko

en: Scaling Factor
cs: Měřítko

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Unable to load connection data from the provided file.
cs: Nelze načíst údaje o připojení z poskytnutého souboru.

en: Load failed
cs: Načtení selhalo

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
cs: Zadaná adresa nemá požadovaný formát.
     Syntaxe: [uživatel@]hostitel[:port]

en: Malformed URL
cs: Neplatné URL

en: The entered address cannot be handled.
cs: Se zadanou adresou nelze pracovat.

en: Connecting to %1
cs: Připojuji se k %1

en: Authenticating at %1
cs: Probíhá ověřování na %1

en: Preparing connection to %1
cs: Probíhá příprava spojení s %1

en: Connected to %1
cs: Připojen k %1

en: Switch to Window Mode
cs: Přepnout do okna

en: Window Mode
cs: Režim okna

en: Connect
cs: Připojit

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Settings
cs: Nastavení

en: Delete
cs: Smazat

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
cs: Záložky

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
cs: Historie

en: Rename %1
cs: Přejmenovat %1

en: Rename %1 to
cs: Přejmenovat %1 na

en: Are you sure you want to delete %1?
cs: Opravdu si přejete smazat %1?

en: Delete %1
cs: Smazat %1

en: Add Bookmark
cs: Přidat záložku

en: Close Tab
cs: Uzavřít záložku

en: Minimize Full Screen Window
cs: Minimalizovat celoobrazovkové okno

en: Stick Toolbar
cs: Přichytit panel nástrojů

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
cs: Opravdu si přejete ukončit klienta vzdálené plochy pro KDE?

en: Confirm Quit
cs: Potvrdit ukončení

en: Connect to:
cs: Připojit se k:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
cs: Zde pište pro připojení k adrese nebo filtrování seznamu.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
cs: Zde zadejte IP adresu nebo DNS název. Pro zobrazení způsobů připojení vymažte řádek.

en: Goto Address
cs: Přejít na adresu

en: Remote Desktops
cs: Vzdálené plochy

en: Filter
cs: Filtr

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mainSettingsTab)
en: General
cs: Obecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution
cs: Rozlišení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
cs: Zde můžete zadat rozlišení vzdálené plochy. Toto rozlišení určuje velikost plochy, kterou uvidíte.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Small (1280x720)
cs: Malé (1280x720)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Medium (1600x900)
cs: Střední (1600x900)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Large (1920x1080)
cs: Velké (1920x1080)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current Window Size
cs: Současná velikost okna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
cs: Aktuální rozlišení obrazovky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (…)
cs: Vlastní rozlišení (…)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
cs: Šíř&ka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
cs: Toto je šířka vzdálené plochy. Tuto hodnotu lze ručně změnit pouze v případě, že jste výše vybrali 'Vlastní' velikost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
cs: Výš&ka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
cs: Toto je výška vzdálené plochy. Tuto hodnotu lze ručně změnit pouze v případě, že jste výše vybrali 'Vlastní' velikost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScaleToSize)
en: Scale window contents to match resolution
cs: Upravit měřítko okna aby odpovídalo rozlišení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accelerationLabel)
en: Acceleration:
cs: Zrychlení:

[ctx: Use best acceleration supported by both the server and krdc]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Use Best Available
cs: Použijte nejlepší dostupné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force H.264
cs: Vynutit H.264

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force RemoteFX
cs: Vynutit RemoteFX

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Disable All Acceleration
cs: Vypnout veškerou akceleraci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
cs: Barevná &hloubka:

[ctx: Use best color depth supported by both the server and krdc]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Use Best Available
cs: Použijte nejlepší dostupné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
cs: Pravé barvy s alfa kanálem (24 bitů)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
cs: Pravé barvy (24 bitů)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
cs: Mnoho barev (16 bitů)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
cs: Málo barev (8 bitů)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopScaleFactorLabel)
en: Desktop scale factor:
cs: Faktor měřítka plochy:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DeviceScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GatewayTransportType)
en: Auto
cs: Automaticky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor)
en: Do not scale
cs: Neměnit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor)
en: Custom
cs: Vlastní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceScaleFactorLabel)
en: Device scale factor:
cs: Faktor měřítka zařízení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
cs: &Rozvržení klávesnice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
cs: Použijte pro zadání klávesové mapy. Toto rozvržení je používáno pro správné odesílání kódů kláves na server.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
cs: Arabské (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
cs: České (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
cs: Dánské (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
cs: Německé (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
cs: Švýcarská němčina (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
cs: Americké Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
cs: Anglické GB (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
cs: Anglické US (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
cs: Španělské (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
cs: Estonské (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
cs: Finské (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
cs: Faerské (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
cs: Francouzské (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
cs: Belgické (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
cs: Kanadská francouzština (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
cs: Švýcarský francouzština (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
cs: Hebrejské (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
cs: Chorvatské (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
cs: Maďarské (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
cs: Islandské (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
cs: Italské (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
cs: Japonské (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
cs: Korejské (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
cs: Litevské

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
cs: Lotyšské (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
cs: Makedonské (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
cs: Holandské (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
cs: belgická nizozemština (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
cs: Norské (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
cs: Polské (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
cs: Portugalské (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
cs: Brazilské (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
cs: Ruské (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
cs: Slovinské (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
cs: Švédské (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
cs: Thajské (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
cs: Turecké (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
cs: Zvuk:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
cs: Na tomto počítači

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
cs: Na vzdáleném počítači

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
cs: Zakázat zvuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
cs: Sdílet média:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareSmartcardLabel)
en: Share Smartcard:
cs: Sdílet čipovou kartu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleModeLabel)
en: Alternate Session Type:
cs: Alternativní typ sezení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConsoleMode)
en: Admin (or console) session
cs: Správcovské (nebo konzolové) sezení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preventSessionLockLabel)
en: Session lock:
cs: Zámek sezení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PreventSessionLock)
en: Prevent remote session lock
cs: Zabránit uzamčení vzdálené relace

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securitySettingsTab)
en: Security
cs: Bezpečnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gSecurityLabel)
en: Security:
cs: Zabezpečení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SecurityEXT)
en: Ext
cs: Přípona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlsSecLevelLabel)
en: TLS security level:
cs: Úroveň zabezpečení TLS:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: any
cs: cokoliv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPkgListLabel)
en: Authentication Package List:
cs: Seznam autentizačních balíčků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, protocolLabel)
en: Protocol:
cs: Protokol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pPasswordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gPasswordLabel)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pUsernameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gUsernameLabel)
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_ProxyHost) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_GatewayServer)
en: host:port
cs: hostitel:port

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gatewaySettingsTab)
en: Gateway
cs: Brána

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gTransportTypeLabel)
en: Transport type:
cs: Způsob dopravy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gDomainLabel)
en: Domain:
cs: Doména:

[ctx: @label]
en: Host: %1:%2
    Common Name: %3
    Subject: %4
    Issuer: %5
    Fingerprint: %6
cs: Hostitel: %1:%2
    Common Name: %3
    Předmět: %4
    Vydavatel: %5
    Otisk: %6

[ctx: @label]
en: Access to this system requires a username and password.
cs: Přístup k tomuto systému vyžaduje přihlašovací jméno a heslo.

[ctx: @label]
en: The certificate for this system is unknown. Do you wish to continue?
cs: Certifikát pro tento systém není znám. Chcete pokračovat?

[ctx: @title:dialog]
en: Verify Certificate
cs: Ověřit certifikát

[ctx: @label]
en: Remember this certificate
cs: Zapamatovat si tento certifikát

[ctx: @label]
en: The certificate for this system has changed. Do you wish to continue?
cs: Certifikát pro tento systém se změnil. Chcete pokračovat?

[ctx: @title:dialog]
en: Certificate has Changed
cs: Certifikát byl změněn

[ctx: @label]
en: Previous certificate:
    %1
    New Certificate:
    %2
cs: Předchozí certifikát:
    %1
    Nový certifikát:
    %2

[ctx: @title:dialog]
en: Login Failure
cs: Přihlášení selhalo

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided credentials. Please double check the user and password.
cs: Nelze se přihlásit pomocí zadaných přihlašovacích údajů. Zkontrolujte prosím uživatelské jméno a heslo.

[ctx: @title:dialog]
en: Account Problems
cs: Problémy s účtem

[ctx: @label]
en: The provided account is not allowed to log in to this machine. Please contact your system administrator.
cs: Zadaný účet nemá oprávnění k přihlášení k tomuto počítači. Obraťte se na správce systému.

[ctx: @title:dialog]
en: Password Problems
cs: Problémy s heslem

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided password. Please contact your system administrator to change it.
cs: Nelze se přihlásit pomocí zadaného hesla. Obraťte se na správce systému a požádejte ho o změnu hesla.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Lost
cs: Spojení ztraceno

[ctx: @label]
en: Lost connection to the server.
cs: Ztráta připojení k serveru.

[ctx: @title:dialog]
en: Could not Connect
cs: Nelze se připojit

[ctx: @label]
en: Could not connect to the server.
cs: Na server se nelze připojit.

[ctx: @title:dialog]
en: Server not Found
cs: Server nenalezen

[ctx: @label]
en: Could not find the server.
cs: Server nelze najít.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Refused
cs: Spojení bylo odmítnuto

[ctx: @label]
en: The server refused the connection request.
cs: Server odmítl požadavek na připojení.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Closed
cs: Spojení ukončeno

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Failed
cs: Spojení selhalo

[ctx: @label]
en: An unknown error occurred
cs: Vyskytla se neznámá chyba

[ctx: @title:dialog]
en: Logon Error
cs: Chyba při přihlašování

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
cs: Připojit se na vzdálenou plochu Windows (RDP)

en: New RDP Connection…
cs: Nové připojení RDP…

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
cs: <html>Zde zadejte adresu, port je volitelný.<br /><i>Např: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
cs: Nic

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
cs: Odstranit záložku pro %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
cs: Záložka %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
cs: Vzdálená plocha

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
cs: Naposledy připojeno

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
cs: Návštěvy

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
cs: Vytvořeno

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
cs: Zdroj

en: VNC authentication type is not supported.
cs: Typ ověření VNC není podporován.

en: Server not found.
cs: Server nenalezen.

en: VNC authentication failed.
cs: Ověření VNC selhalo.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
cs: Ověření VNC selhalo z důvodu příliš mnoha neplatných pokusů.

en: VNC server closed connection.
cs: VNC server ukončil spojení.

en: Disconnected: %1.
cs: Odpojen: %1.

en: Reconnecting.
cs: Opakované připojování.

en: Reconnected.
cs: Opakovaně připojen.

en: Connected.
cs: Připojen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
cs: Připojení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
cs: &Typ připojení:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
cs: Toto použijte pro určení výkonnosti svého spojení. Uvědomte si, že byste měli vybrat rychlost nejpomalejší části - pokud máte rychlé připojení, tak vám to nepomůže v případě, že vzdálený systém používá pomalý modem. Výběrem příliš vysoké kvality se spojení zpomalí a výsledkem bude nekvalitní obraz, hlavně v režimu 'Nízká kvalita'.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
cs: Vysoká kvalita (LAN, přímé spojení)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
cs: Střední kvalita (DSL, rychlý Internet)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
cs: Nízká kvalita (Modem, ISDN, pomalý Internet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
cs: Zvětšit na velikost:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
cs: Malé (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
cs: Malé (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
cs: Normální (1024x768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
cs: Velké (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
cs: Velmi velké (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
cs: Nekopírujte hesla z podporovaných správců hesel na vzdálené hostitele.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
cs: Podporovaní správci hesel (jako KeePassXC) označují zkopírovaná hesla dodatečným typem MIME „x-kde-passwordManagerHint“, který se používá pro filtrování.

en: Access to the system requires a password.
cs: Přístup k systému vyžaduje heslo.

en: Authentication failed. Please try again.
cs: Ověření selhalo. Prosím zkuste znovu.

en: VNC failure
cs: VNC selhání

en: New VNC Connection…
cs: Nové připojení VNC…

en: Connect to a VNC Remote Desktop
cs: Připojit se na vzdálenou plochu VNC

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
cs: <html>Zde zadejte adresu<br /><i>Např.: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
