krdc - en to eo translation catalogue (264 entries)

en: History
eo: Historio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
eo: Memori malfermajn seancojn por venonta ekfunkciigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
eo: Memori historion de konekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
eo: Memori pasvortojn (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
eo: Ebligi taskopletan piktogramon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
eo: Montri statusbreton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
eo: Konservi bildformaton dum skalado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
eo: Fonkoloro de malplena loko:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
eo: Kiam Konekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
eo: Montri la dialogon de preferoj por novaj konektoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
eo: Ĉi tiu opcio regrandigos la fenestron por konveni la konektan grandecon. Se ĝi estas tro granda, ĝi maksimumigos la fenestron.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
eo: Aligrandigi por konveni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
eo: Ĉi tiu opcio ŝanĝas al plena ekrano nur se la koneksa distingivo estas la sama kiel la nuna ekrana distingivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
eo: Ŝanĝi al Plenekrano se konvene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
eo: Defaŭlta protokolo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
eo: Langetaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
eo: Ĉiam montri langeton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
eo: Montri fermbutonon sur langetoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
eo: Mez-klako sur langeto fermas ĝin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
eo: Tab pozicio:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
eo: Supro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
eo: Malsupre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
eo: Maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
eo: Dekstra

en: Remove
eo: Forigi

en: Unusable URL
eo: Neuzebla URL

en: The selected host cannot be handled.
eo: La elektita gastiganto ne povas esti pritraktata.

[ctx: General Config]
en: General
eo: Ĝenerala

en: General Configuration
eo: Ĝenerala Agordo

en: Hosts
eo: Gastigantoj

en: Host Configuration
eo: Gastiganta Agordo

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Plugin Configuration
eo: Kromprogramo Agordo

en: Less than a minute ago
eo: Antaŭ malpli ol unu minuto

en: A minute ago | %1 minutes ago
eo[0]: Antaŭ unu minuto
eo[1]: Antaŭ %1 minutoj

en: An hour ago | %1 hours ago
eo[0]: Antaŭ unu horo
eo[1]: Antaŭ %1 horoj

en: Yesterday | %1 days ago
eo[0]: Antaŭ unu tago
eo[1]: Antaŭ %1 tagoj

en: Over a month ago | %1 months ago
eo[0]: Antaŭ unu monato
eo[1]: Antaŭ %1 monatoj

en: A year ago | %1 years ago
eo[0]: Antaŭ unu jaro
eo[1]: Antaŭ %1 jaroj

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
eo: Notu, ke agordoj povus validi nur kiam vi venontfoje konektos al ĉi tiu gastiganto.

en: Show this dialog again for this host
eo: Montri ĉi tiun dialogon denove por ĉi tiu gastiganto

en: Remember password (KWallet)
eo: Memori pasvorton (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
eo: Seancoj

en: Please enter the SSH password.
eo: Bonvolu enigi la SSH-pasvorton.

en: SSH Tunnel failure
eo: Fiasko de SSH-tunelo

en: Error connecting to %1: %2
eo: Eraro konektante al %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
eo: Eraro aŭtentikigante per pasvorto: %1

en: Error creating tunnel socket
eo: Eraro dum kreado de tunela ingo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
eo: Konekti per SSH-tunelo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
eo: SSH-tunelebloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
eo: Tunelo per loopback adreso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port:
eo: Pordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
eo: &Seanco

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
eo: Fora Vida Ilobreto

en: KDE Remote Desktop Client
eo: KDE Malproksima Labortabla Kliento

en: Developer, Maintainer
eo: Ellaboranto, Prizorganto

en: Developer
eo: Programinto

en: Former Developer
eo: Iama programisto

en: Initial RDP backend
eo: Komenca RDP-backend

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
eo: Guglo Somero de Kodo 2007 KRDC-projektmentoro

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
eo: Programistoj de LibVNCServer / LibVNCClient

en: VNC client library
eo: VNC-klienta biblioteko

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
eo: Komenci KRDC kun la provizita URL en plenekrana reĝimo (funkcias nur kun unu URL)

en: URLs to connect after startup
eo: URL-oj por konekti post ekfunkciigo

en: KDE Remote Desktop Client started
eo: KDE Remote Desktop Kliento komenciĝis

en: New Connection
eo: Nova Konekto

en: Copy Screenshot to Clipboard
eo: Kopii Ekrankapton al Tondujo

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

en: Switch to Full Screen Mode
eo: Ŝalti al Plenekrana Reĝimo

en: Full Screen
eo: Plenekrano

en: View Only
eo: Nur Vido

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Show Local Cursor
eo: Montri Lokan Kursoron

en: Local Cursor
eo: Loka Kursoro

en: Grab All Possible Keys
eo: Preni Ĉiujn Eblajn Klavojn

en: Grab Keys
eo: Preni Klavojn

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
eo: Skali Foran Ekranon por Konveni Fenestran Grandecon

en: Scale
eo: Etendite

en: Scaling Factor
eo: Skalfaktoro

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Unable to load connection data from the provided file.
eo: Ne eblas ŝargi kontektodatumojn el la donita dosiero.

en: Load failed
eo: Ŝargo malsukcesis

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
eo: La enigita adreso ne havas la bezonatan formon.
     Sintakso: [uzantnomo@]gastiganto[:porto]

en: Malformed URL
eo: Misformita URL

en: The entered address cannot be handled.
eo: La enigita adreso ne povas esti pritraktata.

en: Connecting to %1
eo: Konektante al %1

en: Authenticating at %1
eo: Aŭtentikigo ĉe %1

en: Preparing connection to %1
eo: Preparante konekton al %1

en: Connected to %1
eo: Konektita al %1

en: Switch to Window Mode
eo: Ŝanĝi al Fenestra Reĝimo

en: Window Mode
eo: Fenestra Reĝimo

en: Connect
eo: Konekti

en: Rename
eo: Alinomi

en: Settings
eo: Agordoj

en: Delete
eo: Forigi

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
eo: Legosignoj

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
eo: Historio

en: Rename %1
eo: Alinomi %1

en: Rename %1 to
eo: Alinomi %1 al

en: Are you sure you want to delete %1?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %1?

en: Delete %1
eo: Forigi %1

en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

en: Close Tab
eo: Fermi la Langeton

en: Minimize Full Screen Window
eo: Minimumigi Plenekranan Fenestron

en: Stick Toolbar
eo: Stika Ilobreto

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forlasi la KDE Remote Desktop Client?

en: Confirm Quit
eo: Konfirmi Forlasi

en: Connect to:
eo: Konekti al:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
eo: Tajpu ĉi tie por konektiĝi al adreso kaj filtri la liston.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
eo: Tajpu IP aŭ DNS-Nomon ĉi tie. Forigu la linion por ricevi liston de konektometodoj.

en: Goto Address
eo: Iri al Adreso

en: Remote Desktops
eo: Foraj Labortabloj

en: Filter
eo: Filtrilo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mainSettingsTab)
en: General
eo: Ĝenerala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution
eo: Distingivo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
eo: Ĉi tie vi povas specifi la distingivon de la fora labortablo. Ĉi tiu distingivo determinas la grandecon de la labortablo kiu estos prezentita al vi.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Small (1280x720)
eo: Malgranda (1280x720)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Medium (1600x900)
eo: Meza (1600x900)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Large (1920x1080)
eo: Granda (1920x1080)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current Window Size
eo: Nuna Fenestra Grandeco

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
eo: Nuna Ekran Distingivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
eo: &Larĝo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
eo: Ĉi tiu estas la larĝo de la fora labortablo. Vi nur povas ŝanĝi ĉi tiun valoron permane se vi elektas Propra kiel labortabla distingivo supre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
eo: H&ok:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
eo: Ĉi tiu estas la alteco de la fora labortablo. Vi nur povas ŝanĝi ĉi tiun valoron permane se vi elektas Propra kiel labortabla distingivo supre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScaleToSize)
en: Scale window contents to match resolution
eo: Skali fenestroenhavon por kongrui kun distingivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accelerationLabel)
en: Acceleration:
eo: Akcelo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force H.264
eo: Forto H.264

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force RemoteFX
eo: Forto RemoteFX

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Disable All Acceleration
eo: Malebligi Ĉian Akcelon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
eo: Kolora profun&deco:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
eo: Vera Koloro kun Alfa (32 Bitoj)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
eo: Vera Koloro (24 Bitoj)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
eo: Alta Koloro (16 Bitoj)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
eo: Malalta Koloro (8 Bitoj)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DeviceScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GatewayTransportType)
en: Auto
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
eo: &Klavara aranĝo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
eo: Uzu ĉi tion por specifi vian klavaran aranĝon. Ĉi tiu aranĝo estas uzata por sendi la ĝustajn klavarajn kodojn al la servilo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
eo: Araba (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
eo: Ĉeĥa (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
eo: Dana (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
eo: germana (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
eo: Svisgermana (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
eo: Amerika Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
eo: Brita angla (eo-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
eo: Usona angla (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
eo: Hispana (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
eo: Estona (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
eo: Finna (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
eo: Feroa (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
eo: Franca (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
eo: Belga (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
eo: Franca kanada (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
eo: Svis-franca (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
eo: Hebrea (li)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
eo: Kroata (h)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
eo: Hungara (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
eo: Islanda (estas)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
eo: Itala (ĝi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
eo: Japana (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
eo: Korea (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
eo: Litova (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
eo: Latva (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
eo: Makedona (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
eo: Nederlanda (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
eo: Belga nederlanda (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
eo: norvega (ne)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
eo: Pola (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
eo: Portugala (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
eo: Brazila (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
eo: Rusa (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
eo: Slovena (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
eo: Sveda (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
eo: Tajlanda (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
eo: Turka (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
eo: Sono:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
eo: Sur Ĉi tiu Komputilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
eo: Sur Fora Komputilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
eo: Malebligi Sonon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
eo: Kunhavigi amaskomunikilaron:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareSmartcardLabel)
en: Share Smartcard:
eo: Kundividi Smartcard:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securitySettingsTab)
en: Security
eo: Sekureco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gSecurityLabel)
en: Security:
eo: Sekureco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlsSecLevelLabel)
en: TLS security level:
eo: Sekureca nivelo de TLS:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: any
eo: ajna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 80 bit
eo: 80-bita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 112 bit
eo: 112-bita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 128 bit
eo: 128-bita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 192 bit
eo: 192-bita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 256 bit
eo: 256-bita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPkgListLabel)
en: Authentication Package List:
eo: Aŭtentikiga Paklisto:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxySettingsTab)
en: Proxy
eo: Prokurilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, protocolLabel)
en: Protocol:
eo: Protokolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pPasswordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gPasswordLabel)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pUsernameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gUsernameLabel)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gServerLabel)
en: Server:
eo: Servilo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_ProxyHost) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_GatewayServer)
en: host:port
eo: gastiganto:pordo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gatewaySettingsTab)
en: Gateway
eo: Kluzo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gTransportTypeLabel)
en: Transport type:
eo: Transporttipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gDomainLabel)
en: Domain:
eo: Retregiono:

[ctx: @label]
en: Host: %1:%2
    Common Name: %3
    Subject: %4
    Issuer: %5
    Fingerprint: %6
eo: Gastiganto: %1:%2
    Komuna Nomo: %3
    Temo: %4
    Eldonanto: %5
    Fingrosigno: %6

[ctx: @label]
en: Access to this system requires a username and password.
eo: Aliro al ĉi tiu sistemo postulas uzantnomon kaj pasvorton.

[ctx: @label]
en: The certificate for this system is unknown. Do you wish to continue?
eo: La atestilo por ĉi tiu sistemo estas nekonata. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @title:dialog]
en: Verify Certificate
eo: Konfirmi Atestilon

[ctx: @label]
en: Remember this certificate
eo: Memori ĉi tiun atestilon

[ctx: @label]
en: The certificate for this system has changed. Do you wish to continue?
eo: La atestilo por ĉi tiu sistemo ŝanĝiĝis. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @title:dialog]
en: Certificate has Changed
eo: Atestilo Ŝanĝiĝis

[ctx: @label]
en: Previous certificate:
    %1
    New Certificate:
    %2
eo: Antaŭa atestilo:
    %1
    Nova atestilo:
    %2

[ctx: @title:dialog]
en: Login Failure
eo: Malsukceso Ensaluti

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided credentials. Please double check the user and password.
eo: Ne eblas ensaluti kun la provizitaj akreditaĵoj. Bonvolu kontroli la uzanton kaj pasvorton.

[ctx: @title:dialog]
en: Account Problems
eo: Kontaj Problemoj

[ctx: @label]
en: The provided account is not allowed to log in to this machine. Please contact your system administrator.
eo: La provizita konto ne rajtas ensaluti al ĉi tiu maŝino. Bonvolu kontakti vian sisteman administranton.

[ctx: @title:dialog]
en: Password Problems
eo: Pasvortaj Problemoj

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided password. Please contact your system administrator to change it.
eo: Ne eblas ensaluti per la provizita pasvorto. Bonvolu kontakti vian sisteman administranton por ŝanĝi ĝin.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Lost
eo: Konekto Perdiĝis

[ctx: @label]
en: Lost connection to the server.
eo: Perdis konekton al la servilo.

[ctx: @title:dialog]
en: Could not Connect
eo: Ne Eblis Konekti

[ctx: @label]
en: Could not connect to the server.
eo: Ne eblis konekti al la servilo.

[ctx: @title:dialog]
en: Server not Found
eo: Servilo ne Trovita

[ctx: @label]
en: Could not find the server.
eo: Ne eblis trovi la servilon.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Refused
eo: Konekto Rifuzita

[ctx: @label]
en: The server refused the connection request.
eo: La servilo rifuzis la konektopeton.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Closed
eo: Konekto Fermita

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Failed
eo: Konekto Malsukcesis

[ctx: @label]
en: An unknown error occurred
eo: Nekonata eraro okazis

[ctx: @title:dialog]
en: Logon Error
eo: Ensaluta Eraro

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
eo: Konekti al Vindoza Malproksima Labortablo (RDP)

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
eo: <html>Enigu la adreson ĉi tie. Pordo estas nedeviga.<br /><i>Ekzemplo: rdpserver:3389 (gastiganto:porto)</i></html>

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
eo: Forigu la legosignon por %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
eo: Legomarko %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
eo: Fora Labortablo

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
eo: Laste Konektita

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
eo: Vizitoj

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
eo: Kreita

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
eo: Fonto

en: VNC authentication type is not supported.
eo: VNC-aŭtentikigtipo ne estas subtenata.

en: Server not found.
eo: Servilo ne trovita.

en: VNC authentication failed.
eo: VNC-aŭtentikigo malsukcesis.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
eo: VNC-aŭtentikigo malsukcesis pro tro multaj aŭtentikigprovoj.

en: VNC server closed connection.
eo: VNC-servilo fermis konekton.

en: Disconnected: %1.
eo: Malkonektita: %1.

en: Reconnecting.
eo: Rekonekti.

en: Reconnected.
eo: Rekonektita.

en: Connected.
eo: Konektis.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
eo: Konekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
eo: &Tipo de konekto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
eo: Uzu ĉi tion por specifi la rendimenton de via konekto. Rimarku, ke vi devas elekti la rapidecon de la plej malforta ligilo - eĉ se vi havas altan rapidecan konekton, ĝi ne helpos vin se la fora komputilo uzas malrapidan modemon. Elekti nivelon de kvalito tro alta sur malrapida ligo kaŭzos pli malrapidajn respondtempojn. Elektante pli malaltan kvaliton pliigos latentecojn en altrapidaj konektoj kaj rezultigas pli malaltan bildkvaliton, precipe en "Malaltkvalita" reĝimo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
eo: Altkvalito (LAN, rekta konekto)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
eo: Mezkvalito (DSL, Kablo, rapida Interreto)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
eo: Malalta Kvalito (Modemo, ISDN, malrapida Interreto)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
eo: Skalo al Grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
eo: Minimuma (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
eo: Malgranda (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
eo: Granda (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
eo: Tre Granda (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
eo: Ne kopiu pasvortojn de subtenataj pasvortadministrantoj al foraj gastigantoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
eo: Subtenataj pasvortadministrantoj (kiel KeePassXC) markas kopiitajn pasvortojn per kroma MIME-tipo "x-kde-passwordManagerHint" kiu estas uzata por filtrado.

en: Access to the system requires a password.
eo: Aliro al la sistemo postulas pasvorton.

en: Authentication failed. Please try again.
eo: La aŭtentigo fiaskis. Please try again.

en: VNC failure
eo: Fiasko de VNC

en: Connect to a VNC Remote Desktop
eo: Konekti al Fora Labortablo de VNC

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
eo: <html>Enigu la adreson ĉi tie.<br /><i>Ekzemplo: vncserver:1 (gastiganto:pordo / ekrano)</i></html>
