krdc - en to eu translation catalogue (244 entries)

en: History
eu: Historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
eu: Gogoratu saioak irekitzea hurrengoan abiatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
eu: Gogoratu konexioen historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
eu: Gogoratu pasahitzak (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
eu: Gaitu sistemako erretiluaren ikonoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
eu: Erakutsi egoera-barra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
eu: Mantendu aspektu-erlazioa eskalatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
eu: Leku hutsaren atzeko planoko kolorea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
eu: Konektatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
eu: Erakutsi hobespenen elkarrizketa-koadroa konexio berrietan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
eu: Aukera honek leihoaren tamaina aldatuko du konexioaren tamainara doitzeko. Handiegia bada, leihoa maximizatuko du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
eu: Aldatu tamaina doitzeko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
eu: Aukera honek pantaila osora aldatzen du soilik konexioaren eta uneko pantailaren bereizmenak berdinak badira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
eu: Aldatu pantaila osora egokia bada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
eu: Lehenetsitako protokoloa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
eu: Fitxaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
eu: Erakutsi beti fitxa-barra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
eu: Erakutsi ixteko botoia fitxetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
eu: Erdiko botoiarekin fitxan klik egiteak hura ixten du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
eu: Fitxaren posizioa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
eu: Goian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
eu: Behean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
eu: Ezkerrean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
eu: Eskuinean

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Remove
eu: Kendu

en: The selected host cannot be handled.
eu: Hautatutako ostalaria ezin da kudeatu.

en: Unusable URL
eu: URL erabilgaitza

[ctx: General Config]
en: General
eu: Orokorra

en: General Configuration
eu: Konfigurazio orokorra

en: Hosts
eu: Ostalariak

en: Host Configuration
eu: Ostalarien konfigurazioa

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Plugin Configuration
eu: Pluginen konfigurazioa

en: Less than a minute ago
eu: Minutu bat baino gutxiago

en: A minute ago | %1 minutes ago
eu[0]: Orain dela minutu bat
eu[1]: Orain dela %1 minutu

en: An hour ago | %1 hours ago
eu[0]: Orain dela ordubete
eu[1]: Orain dela %1 ordu

en: Yesterday | %1 days ago
eu[0]: Atzo
eu[1]: Orain dela %1 egun

en: Over a month ago | %1 months ago
eu[0]: Orain dela hilabete
eu[1]: Orain dela %1 hilabete

en: A year ago | %1 years ago
eu[0]: Orain dela urtebete
eu[1]: Orain dela %1 urte

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
eu: Jakin ezazu ezarpenak aplikatuko direla ostalari honekin hurrengo batean konektatzean.

en: Show this dialog again for this host
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadroa berriro ostalari honentzat

en: Remember password (KWallet)
eu: Gogoratu pasahitza (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
eu: Saioak

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
eu: &Saioa

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
eu: Urruneko ikuspegiaren tresna-barra

en: KDE Remote Desktop Client
eu: KDEren urruneko mahaigainaren bezeroa

en: Developer, Maintainer
eu: Garatzailea, mantentzailea

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Former Developer
eu: Hasierako garatzailea

en: Initial RDP backend
eu: Hasierako RDP motorra

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
eu: Google Summer of Code 2007 KRDC proiektuaren aholkularia

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
eu: LibVNCServer / LibVNCClient garatzaileak

en: VNC client library
eu: VNC bezeroaren liburutegia

en: Telepathy Tubes Integration
eu: Telepathy Tubes-en integrazioa

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
eu: Abiarazi KRDC emandako URLarekin pantaila osoko moduan (URL batekin soilik funtzionatzen du)

en: URLs to connect after startup
eu: URLak abiatu ostean konektatzeko

en: KDE Remote Desktop Client started
eu: KDEren urruneko mahaigainaren bezeroa abiarazita

en: New Connection
eu: Konexio berria

en: Copy Screenshot to Clipboard
eu: Kopiatu pantaila-argazkia arbelean

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: Switch to Full Screen Mode
eu: Aldatu pantaila osoko modura

en: Full Screen
eu: Pantaila osoa

en: View Only
eu: Ikusteko soilik

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Show Local Cursor
eu: Erakutsi kurtsore lokala

en: Local Cursor
eu: Kurtsore lokala

en: Grab All Possible Keys
eu: Kapturatu tekla posible guztiak

en: Grab Keys
eu: Kapturatu teklak

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
eu: Eskalatu urruneko pantaila leihoaren tamainara doitzeko

en: Scale
eu: Eskalatu

en: Scaling Factor
eu: Eskalatze-faktorea

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
eu: Sartutako helbideak ez dauka beharrezko inprimakirik.
     Sintaxia: [erabiltzaileizena@]ostalaria[:ataka]

en: Malformed URL
eu: Gaizki osatutako URLa

en: The entered address cannot be handled.
eu: Sartutako helbidea ezin da kudeatu.

en: Connecting to %1
eu: %1(e)ra konektatzen

en: Authenticating at %1
eu: %1(e)n autentifikatzen

en: Preparing connection to %1
eu: %1(e)rako konexioa prestatzen

en: Connected to %1
eu: %1(e)ra konektatuta

[ctx: window title when in full screen mode (for example displayed in tasklist)]
en: KDE Remote Desktop Client (Full Screen)
eu: KDEren urruneko mahaigainaren bezeroa (pantaila osoa)

en: Switch to Window Mode
eu: Aldatu leihoaren modura

en: Window Mode
eu: Leihoaren modua

en: Connect
eu: Konektatu

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
eu: Historia

en: Rename %1
eu: Aldatu %1(r)en izena

en: Rename %1 to
eu: Aldatu %1(r)en izena hona:

en: Are you sure you want to delete %1?
eu: Ziur zaude %1 ezabatzea nahi duzula?

en: Delete %1
eu: Ezabatu %1

en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

en: Minimize Full Screen Window
eu: Minimizatu pantaila osoko leihoa

en: Stick Toolbar
eu: Itsatsi tresna-barra

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
eu: Ziur zaude KDEren urruneko mahaigainaren bezerotik irtetea nahi duzula?

en: Confirm Quit
eu: Berretsi irtetea

en: Connect to:
eu: Konektatu hona:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
eu: Idatzi helbide batera konektatzeko eta iragazi zerrenda.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
eu: Idatzi IP bat edo DNSaren izena. Garbitu lerroa konexioen metodoen zerrenda eskuratzeko.

en: Goto Address
eu: Joan helbidera

en: Remote Desktops
eu: Urruneko mahaigainak

en: Filter
eu: Iragazi

en: Browse to media share path
eu: Arakatu euskarriak partekatzeko bide-izenera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
eu: Konexioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Desktop &resolution:
eu: Mahaigainaren &bereizmena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
eu: Urruneko mahaigainaren bereizmena zehatz dezakezu. Bereizmen honek erakutsiko zaizun mahaigainaren tamaina adierazten du.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
eu: Txikiena (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
eu: Txikia (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
eu: Arrunta (1024x768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
eu: Handia (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
eu: Oso handia (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
eu: Uneko pantailaren bereizmena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (...)
eu: Bereizmen pertsonalizatua (...)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current KRDC Size
eu: KRDCren uneko neurria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
eu: &Zabalera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
eu: Urruneko mahaigainaren zabalera aldatzen du. Goiko mahaigainaren bereizmenean Pertsonalizatua hautatu baduzu bakarrik alda dezakezu eskuz balio hau.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
eu: &Altuera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
eu: Urruneko mahaigainaren altuera aldatzen du. Goiko mahaigainaren bereizmenean Pertsonalizatua hautatu baduzu bakarrik alda dezakezu eskuz balio hau.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
eu: Kolore-&sakonera:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
eu: Kolore baxua (8 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
eu: Kolore altua (16 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
eu: Benetako kolorea (24 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
eu: Benetako kolorea alfarekin (32 bit)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
eu: &Teklatuaren diseinua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
eu: Erabili hau teklatuaren diseinua zehazteko. Diseinuaren ezarpena zerbitzariari teklatuaren kode zuzenak bidaltzeko erabiliko da.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
eu: Arabiarra (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
eu: Txekiera (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
eu: Daniera (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
eu: Alemana (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
eu: Suitzako alemana (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
eu: Ameriketako Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
eu: Britainiako Ingelesa (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
eu: AEBtako Ingelesa (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
eu: Gaztelera (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
eu: Estoniera (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
eu: Finlandiera (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
eu: Faroeera (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
eu: Frantsesa (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
eu: Belgikarra (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
eu: Kanadiar frantsesa (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
eu: Suitzako frantsesa (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
eu: Hebreera (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
eu: Kroaziera (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
eu: Hungariera (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
eu: Islandiera (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
eu: Italiera (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
eu: Japoniera (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
eu: Koreera (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
eu: Lituaniera (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
eu: Letoniera (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
eu: Mazedoniera (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
eu: Nederlandera (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
eu: Belgikako nederlandera (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
eu: Norvegiera (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
eu: Poloniera (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
eu: Portugesa (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
eu: Brasilgo Portugesa (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
eu: Errusiera (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
eu: Esloveniera (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
eu: Suediera (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
eu: Thailandiera (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
eu: Turkiera (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
eu: Soinua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
eu: Ordenagailu honetan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
eu: Urruneko ordenagailuan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
eu: Desgaitu soinua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_SoundSystem)
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: label for performance settings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, performanceLabel)
en: Performance:
eu: Performantzia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Modem
eu: Modema

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Performance)
en: Broadband
eu: Banda zabala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: Enhanced visual experience
eu: Ikus-esperientzia areagotua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_RemoteFX)
en: RemoteFX covers a set of technologies that enhance visual experience of the Remote Desktop Protocol.
eu: RemoteFX, Urruneko Mahaigain Protokoloaren (RDP) ikus-esperientzia areagotzen duen teknologia multzo bat barnean hartzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
eu: Partekatu euskarria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ShareMedia)
en: Share a local media directory with the remote host.
eu: Partekatu euskarri direktorio lokal bat urruneko ostalariarekin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Options
eu: Adituen aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleLabel)
en: Console login:
eu: Konexioaren kontsola:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Console)
en: Attach to Windows Server console
eu: Atxikitu Windows Server-en kontsolara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraOptionsLabel)
en: Extra options:
eu: Aukera gehigarriak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_ExtraOptions)
en: Here you can enter additional xfreerdp (FreeRDP) options.
eu: Hemen sar ditzakezu xfreerdp (FreeRDP) aukera osagarriak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login
eu: Saio-hasiera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultUserLabel)
en: Default user name:
eu: Erabiltzaile-izen lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_DefaultRdpUserName)
en: No default user name
eu: Erabiltzaile-izen ez lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RecognizeLdapLogins)
en: Automatically recognize "LDAP"-Logins and share passwords
eu: Ezagutu automatikoki "LDAP"eko saio-hasierak eta partekatu pasahitzak

en: Media Folder does not Exist
eu: Euskarri karpeta ez dago

en: The folder %1 does not exist.
    Please set an existing folder to share or empty the "Share Media" option if you do not want to share any folder.
eu: %1 karpeta ez dago.
    Ezarri dagoen karpeta bat hura partekatzeko edo hustu "Partekatu euskarria" aukera kapetarik partekatzerik nahi ez baduzu.

en: Enter Username
eu: Sartu erabiltzaile-izena

en: Please enter the username you would like to use for login.
eu: Sartu saioa hasteko erabiltzea nahi duzun erabiltzaile-izena.

en: Access to the system requires a password.
eu: Sistemara sarbidetzeko pasahitza behar da.

en: Could not start "%1"; make sure %1 is properly installed.
eu: Ezin izan da "%1" abiarazi; ziurtatu %1  egokiro instalatuta dagoela.

en: RDP Failure
eu: RDPren hutsegitea

en: The version of "xfreerdp" you are using is too old.
    xfreerdp 1.0.2 or greater is required.
eu: Erabiltzen ari zaren "xfreerdp" bertsioa zaharregia da.
    xfreerdp 1.0.2 edo berriagoa behar da.

en: Connection failed. You might have passed a wrong address or username.
eu: Konexioak huts egin du. Agian helbide edo erabiltzaile-izen oker bat eman duzu.

en: Name or service not known.
eu: Izen edo zerbitzu ezezaguna.

en: Connection Failure
eu: Konexioaren hutsegitea

en: Connection attempt to host failed.
eu: Huts egin du ostalariari zuzendutako konexioak.

en: Authentication failure, check credentials.
eu: Autentifikatzea huts egin du, egiaztatu egiaztagiriak.

en: Connection attempt to host failed. Security negotiation or connection failure.
eu: Ostalarira konektatzeko saiakerak huts egin du. Segurtasun negoziazio edo konexio hutsegitea.

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
eu: Konektatu Windows-eko urruneko mahaigainera (RDP)

en: New RDP Connection...
eu: RDP konexio berria...

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
eu: <html>Sartu helbidea hemen. Ataka aukerakoa da<br /><i>Adibidez: rdpserver:3389 (ostalaria:ataka)</i></html>

en: The application "xfreerdp" cannot be found on your system; make sure it is properly installed if you need RDP support.
eu: «xfreerdp» aplikazioa ezin da aurkitu zure sisteman; RDP euskarria behar baduzu ziurtatu zaitez egokiro instalatuta dagoela.

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
eu: Kendu %1(e)n laster-marka.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
eu: Sortu %1(e)n laster-marka.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
eu: Urruneko mahaigaina

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
eu: Konektatutako azkena

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
eu: Bisitak

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
eu: Sorrera

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
eu: Iturburua

en: VNC authentication type is not supported.
eu: VNC autentifikazio mota ez da onartzen.

en: Server not found.
eu: Ez da zerbitzaria aurkitu.

en: VNC authentication failed.
eu: Huts egin du VNCren autentifikazioak.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
eu: VNC autentifikazioak huts egin du, autentifikazio gehiegi saiatu delako.

en: VNC server closed connection.
eu: VNC zerbitzariak konexioa itxi du.

en: Disconnected: %1.
eu: Deskonektatuta: %1.

en: Reconnecting.
eu: Berriz konektatzen.

en: Reconnected.
eu: Berriz konektatuta.

en: Connected.
eu: Konektatuta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
eu: Konexio mo&ta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
eu: Erabili hau zure konexioaren errendimendua zehazteko. Kontuan izan lotura motelenaren abiadura hautatzea gomendatzen dela - abiadura handiko konexio bat baduzu eta zerbitzariak modem bat badu, zure abiadura handia ezingo da erabili. Lotura motel batean kalitate maila altua hautatzen bada erantzun denbora handiagoak sortuko dira. Kalitate baxua hautatzen bada, latentziak handituko dira abiadura handiko konexioetan eta irudien kalitate baxuagoak lortuko dira, bereziki 'Kalitate baxua' moduan.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
eu: Kalitate altua (LAN, konexio zuzena)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
eu: Kalitate ertaina (DSL, kablea, internet azkarra)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
eu: Kalitate baxua (modema, ISDN, internet motela)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
eu: Eskalatu tamainara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
eu: Konektatu SSH tunel bidez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
eu: SSH tunel aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
eu: Tunela atzera-begizta helbidearen bidez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port:
eu: Ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
eu: Ez kopiatu pasahitzik onartutako pasahitz kudeatzailetatik urruneko ostalarietara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
eu: Onartutako pasahitz kudeatzaileek (KeePassXC-ek esaterako) kopiatutako pasahitzak «x-kde-passwordManagerHint» MIME-mota osagarri batekin markatzen dituzte, iragazteko erabilia.

en: Error connecting to %1: %2
eu: Errorea %1-(e)ra konektatzen: %2

en: Error authenticating with password: %1
eu: Errorea pasahitzarekin autentifikatzen: %1

en: Error creating tunnel socket
eu: Errorea tunelaren «socket» sortzean

en: Authentication failed. Please try again.
eu: Huts egin du autentifikazioak. Saiatu berriro.

en: Please enter the SSH password.
eu: Mesedez sartu SSH pasahitza.

en: VNC failure
eu: VNCren hutsegitea

en: SSH Tunnel failure
eu: SSH tunelaren hutsegitea

en: New VNC Connection...
eu: VNC konexio berria...

en: Connect to a VNC Remote Desktop
eu: Konektatu VNC urruneko mahaigainera

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
eu: <html>Sartu helbidea hemen.<br /><i>Adibidez: vncserver:1 (ostalaria:ataka / pantaila)</i></html>
