krdc - en to gl translation catalogue (277 entries)

en: History
gl: Historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
gl: Lembrar as sesións abertas no seguinte arranque

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
gl: Lembrar o historial de conexións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
gl: Activar a icona na área de notificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
gl: Amosar a barra de estado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
gl: Manter as proporcións durante o redimensionamento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
gl: Cor de fondo dos lugares baleiros:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
gl: Ao conectarse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
gl: Amosar o diálogo de preferencias nas conexións novas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
gl: Esta opción cambiará o tamaño da xanela para axustarse ao tamaño da conexión. Se é grande de máis, maximizarase a xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
gl: Axustar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
gl: Esta opción cambia a pantalla completa só se a resolución da conexión é a mesma que a da pantalla actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
gl: Poñer a pantalla completa se é axeitado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
gl: Protocolo predeterminado:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
gl: Configuración dos separadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
gl: Amosar sempre a barra de separadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
gl: Amosar os botóns de peche nos separadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
gl: Os clics centrais nos separadores péchaos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
gl: Posición do separador:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
gl: Enriba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
gl: Embaixo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
gl: Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
gl: Dereita

en: Configure…
gl: Configurar…

en: Remove
gl: Retirar

en: Unusable URL
gl: O URL non é usábel

en: The selected host cannot be handled.
gl: Non é posíbel xestionar o servidor escollido.

[ctx: General Config]
en: General
gl: Xeral

en: General Configuration
gl: Configuración xeral

en: Hosts
gl: Servidores

en: Host Configuration
gl: Configuración do servidor

en: Plugins
gl: Complementos

en: Plugin Configuration
gl: Configuración dos complementos

en: Less than a minute ago
gl: Hai menos dun minuto

en: A minute ago | %1 minutes ago
gl[0]: Hai un minuto
gl[1]: Hai %1 minutos

en: An hour ago | %1 hours ago
gl[0]: Hai unha hora
gl[1]: Hai %1 horas

en: Yesterday | %1 days ago
gl[0]: Onte
gl[1]: Hai %1 días

en: Over a month ago | %1 months ago
gl[0]: Hai máis dun mes
gl[1]: Hai %1 meses

en: A year ago | %1 years ago
gl[0]: Hai un ano
gl[1]: Hai %1 anos

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
gl: Nótese que as configuracións poida que só de apliquen a próxima vez que se conecte a este servidor.

en: Show this dialog again for this host
gl: Amosar este diálogo de novo para este servidor

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
gl: Sesións

en: Please enter the SSH password.
gl: Escriba o contrasinal de SSH.

en: SSH Tunnel failure
gl: Fallo de túnel de SSH

en: Error connecting to %1: %2
gl: Erro ao conectarse a %1: %2

en: Error authenticating with password: %1
gl: Erro ao autenticarse con contrasinal: %1

en: Error creating tunnel socket
gl: Erro ao crear un socket de túnel

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SshTunnelWidget)
en: SSH tunnel
gl: Túnel de SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ssh_tunnel)
en: Connect via SSH tunnel
gl: Conectar por túnel de SSH.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ssh_groupBox)
en: SSH tunnel options
gl: Opcións de túnel de SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_loopback)
en: Tunnel via loopback address
gl: Pasar por un enderezo de bucle de retorno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port:
gl: Porto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User name:
gl: Nome de usuaria:

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
gl: &Sesión

note: i18n: ectx: ToolBar (krdc_remote_view_toolbar)
en: Remote View Toolbar
gl: Barra de ferramenta de Vista remota

en: KDE Remote Desktop Client
gl: Cliente de escritorio remoto para KDE

en: (c) 2007-2016, Urs Wolfer
    (c) 2001-2003, Tim Jansen
    (c) 2002-2003, Arend van Beelen jr.
    (c) 2000-2002, Const Kaplinsky
    (c) 2000, Tridia Corporation
    (c) 1999, AT&T Laboratories Boston
    (c) 1999-2003, Matthew Chapman
    (c) 2009, Collabora Ltd
gl: © 2007-2016, Urs Wolfer
    © 2001-2003, Tim Jansen
    © 2002-2003, Arend van Beelen jr.
    © 2000-2002, Const Kaplinsky
    © 2000, Tridia Corporation
    © 1999, AT&T Laboratories Boston
    © 1999-2003, Matthew Chapman
    © 2009, Collabora Ltd

en: Developer, Maintainer
gl: Desenvolvedor, mantedor

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Former Developer
gl: Antigo desenvolvedor

en: Initial RDP backend
gl: Infraestrutura RDP inicial

en: Google Summer of Code 2007 KRDC project mentor
gl: Mentor do proxecto de KRDC en Google Summer of Code 2007

en: LibVNCServer / LibVNCClient developers
gl: Desenvolvedores de LibVNCServer / LibVNCClient

en: VNC client library
gl: Biblioteca cliente de VNC

en: Start KRDC with the provided URL in fullscreen mode (works only with one URL)
gl: Iniciar KRDC co URL fornecido no modo a pantalla completa (só funciona cun URL)

en: URLs to connect after startup
gl: Os URL aos que conectar tras arrancar

en: KDE Remote Desktop Client started
gl: Iniciouse o cliente de escritorio remoto para KDE

en: New Connection
gl: Conexión nova

en: Copy Screenshot to Clipboard
gl: Copiar a captura de pantalla no portapapeis

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Switch to Full Screen Mode
gl: Cambiar a pantalla completa

en: Full Screen
gl: Pantalla completa

en: View Only
gl: Só ver

en: Clipboard Sharing
gl: Compartición de portapapeis

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Show Local Cursor
gl: Amosar o cursor local

en: Local Cursor
gl: Cursor local

en: Grab All Possible Keys
gl: Capturar todas as teclas posíbeis

en: Grab Keys
gl: Capturar as teclas

en: Scale Remote Screen to Fit Window Size
gl: Redimensionar a pantalla remota para axustarse ao tamaño da xanela

en: Scale
gl: Escala

en: Scaling Factor
gl: Factor de cambio de escala

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Unable to load connection data from the provided file.
gl: Non é posíbel cargar os datos de conexión do ficheiro fornecido.

en: Load failed
gl: A carga fallou

en: The entered address does not have the required form.
     Syntax: [username@]host[:port]
gl: O enderezo inserido non ten unha forma correcta.
    A sintaxe correcta é: [nome_de_usuario@]enderezo_do_servidor[:porto]

en: Malformed URL
gl: O URL está mal escrito

en: The entered address cannot be handled.
gl: Non é posíbel xestionar o enderezo inserido.

en: Connecting to %1
gl: Ligando con %1

en: Authenticating at %1
gl: Está a autenticarse en %1

en: Preparing connection to %1
gl: Está preparar a conexión con %1

en: Connected to %1
gl: Conectado a %1

en: Switch to Window Mode
gl: Cambiar ao modo de xanela

en: Window Mode
gl: Modo xanela

en: Connect
gl: Conectar

en: Rename
gl: Renomear

en: Settings
gl: Configuración

en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: History
gl: Historial

en: Rename %1
gl: Renomear %1

en: Rename %1 to
gl: Renomear %1 a

en: Are you sure you want to delete %1?
gl: Seguro que quere eliminar %1?

en: Delete %1
gl: Eliminar %1

en: Add Bookmark
gl: Engadir un marcador

en: Close Tab
gl: Pechar o separador

en: Minimize Full Screen Window
gl: Minimizar a xanela de pantalla completa

en: Stick Toolbar
gl: Barra de ferramentas pegañenta

en: Are you sure you want to quit the KDE Remote Desktop Client?
gl: Seguro que quere saír do cliente de escritorio remoto de KDE?

en: Confirm Quit
gl: Confirmar a saída

en: Connect to:
gl: Conectar con:

en: Type here to connect to an address and filter the list.
gl: Escriba aquí para conectarse a un enderezo e filtrar a lista de conexións.

en: Type an IP or DNS Name here. Clear the line to get a list of connection methods.
gl: Escriba aquí un IP ou nome de DNS. Baleire o campo para obter unha lista de métodos de conexión.

en: Goto Address
gl: Ir ao enderezo

en: Remote Desktops
gl: Escritorios remotos

en: Filter
gl: Filtro

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mainSettingsTab)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution
gl: Resolución

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Here you can specify the resolution of the remote desktop. This resolution determines the size of the desktop that will be presented to you.
gl: Aquí pode indicar a resolución do escritorio remoto. Esta resolución determina o tamaño do escritorio que se lle amose.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Small (1280x720)
gl: Pequena (1280x720)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Medium (1600x900)
gl: Mediana (1600x900)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Large (1920x1080)
gl: Grande (1920x1080)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution)
en: Current Window Size
gl: Tamaño actual da xanela

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
gl: Resolución actual da pantalla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Custom Resolution (…)
gl: Resolución personalizada (…)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: &Width:
gl: &Anchura:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingWidth)
en: This is the width of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
gl: Esta é a anchura do escritorio remoto. Só pode cambiar este valor á man se escolle «Personalizada» en riba como resolución.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: H&eight:
gl: A&ltura:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Height) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ScalingHeight)
en: This is the height of the remote desktop. You can only change this value manually if you select Custom as desktop resolution above.
gl: Esta é a altura do escritorio remoto. Só pode cambiar o valor á man se escolleu «Personalizada» como resolución en riba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScaleToSize)
en: Scale window contents to match resolution
gl: Escalar o contido da xanela para coincidir coa resolución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accelerationLabel)
en: Acceleration:
gl: Aceleración:

[ctx: Use best acceleration supported by both the server and krdc]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Use Best Available
gl: Usar a mellor dispoñíbel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force H.264
gl: Forzar H.264

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Force RemoteFX
gl: Forzar RemoteFX

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Acceleration)
en: Disable All Acceleration
gl: Desactivar a aceleración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorDepthLabel)
en: Color &depth:
gl: &Profundidade da cor:

[ctx: Use best color depth supported by both the server and krdc]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Use Best Available
gl: Usar a mellor dispoñíbel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color with Alpha (32 Bit)
gl: Cor verdadeira con alfa (32 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: True Color (24 Bit)
gl: Cor verdadeira (24 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: High Color (16 Bit)
gl: Cor alta (16 bit)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ColorDepth)
en: Low Color (8 Bit)
gl: Cor baixa (8 bit)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopScaleFactorLabel)
en: Desktop scale factor:
gl: Factor de escala do escritorio:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DeviceScaleFactor) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GatewayTransportType)
en: Auto
gl: Automático

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor)
en: Do not scale
gl: Non escalar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_DesktopScaleFactor)
en: Custom
gl: Personalizado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceScaleFactorLabel)
en: Device scale factor:
gl: Factor de escala do dispositivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
gl: Disposición do &teclado:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Use this to specify your keyboard layout. This layout setting is used to send the correct keyboard codes to the server.
gl: Use isto para indicar a disposición do teclado. Esta disposición úsase para enviar os códigos de tecla correctos ao servidor.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
gl: Árabe (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
gl: Checo (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
gl: Dinamarqués (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
gl: Alemán (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
gl: Alemán de Suíza (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
gl: Dvorak americano (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
gl: Inglés británico (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
gl: Inglés americano (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
gl: Español (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
gl: Estoniano (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
gl: Finlandés (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
gl: Feroés (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
gl: Francés (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
gl: Belga (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
gl: Francés do Canadá (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss French (fr-ch)
gl: Francés de Suíza (fr-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hebrew (he)
gl: Hebreo (he)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Croatian (hr)
gl: Croata (hr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Hungarian (hu)
gl: Húngaro (hu)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Icelandic (is)
gl: Islandés (is)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Italian (it)
gl: Italiano (it)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Japanese (ja)
gl: Xaponés (ja)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Korean (ko)
gl: Coreano (ko)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Lithuanian (lt)
gl: Lituano (lt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Latvian (lv)
gl: Letón (lv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Macedonian (mk)
gl: Macedonio (mk)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Dutch (nl)
gl: Holandés (nl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian Dutch (nl-be)
gl: Belga de Holanda (nl-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Norwegian (no)
gl: Noruegués (no)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Polish (pl)
gl: Polaco (pl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Portuguese (pt)
gl: Portugués (pt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Brazilian (pt-br)
gl: Brasileiro (pt-br)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Russian (ru)
gl: Ruso (ru)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Slovenian (sl)
gl: Esloveno (sl)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swedish (sv)
gl: Sueco (sv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Thai (th)
gl: Tailandés (th)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Turkish (tr)
gl: Turco (tr)

[ctx: label for soundsettings in preferences dialog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound:
gl: Son:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On This Computer
gl: Neste computador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: On Remote Computer
gl: No computador remoto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Sound)
en: Disable Sound
gl: Desactivar o son

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareMediaLabel)
en: Share Media:
gl: Compartir o medio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shareSmartcardLabel)
en: Share Smartcard:
gl: Compartir a tarxeta intelixente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, consoleModeLabel)
en: Alternate Session Type:
gl: Tipo de sesión alternativo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConsoleMode)
en: Admin (or console) session
gl: Sesión de administración (ou consola).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securitySettingsTab)
en: Security
gl: Seguridade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gSecurityLabel)
en: Security:
gl: Seguridade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlsSecLevelLabel)
en: TLS security level:
gl: Nivel de seguridade de TLS:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: any
gl: calquera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 80 bit
gl: 80 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 112 bit
gl: 112 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 128 bit
gl: 128 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 192 bit
gl: 192 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TlsSecLevel)
en: 256 bit
gl: 256 bits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPkgListLabel)
en: Authentication Package List:
gl: Lista de paquetes de autenticación:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxySettingsTab)
en: Proxy
gl: Mandatario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, protocolLabel)
en: Protocol:
gl: Protocolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pPasswordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gPasswordLabel)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pUsernameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gUsernameLabel)
en: Username:
gl: Nome de usuaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gServerLabel)
en: Server:
gl: Servidor:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_ProxyHost) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kcfg_GatewayServer)
en: host:port
gl: servidor:porto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gatewaySettingsTab)
en: Gateway
gl: Pasarela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gTransportTypeLabel)
en: Transport type:
gl: Tipo de transporte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gDomainLabel)
en: Domain:
gl: Dominio:

[ctx: @label]
en: Host: %1:%2
    Common Name: %3
    Subject: %4
    Issuer: %5
    Fingerprint: %6
gl: Servidor: %1:%2
    Nome común: %3
    Asunto: %4
    Expedición: %5
    Pegada: %6

[ctx: @label]
en: Access to this system requires a username and password.
gl: O acceso ao sistema require un nome de usuaria e contrasinal.

[ctx: @label]
en: The certificate for this system is unknown. Do you wish to continue?
gl: Descoñécese o certificado para o sistema. Quere continuar?

[ctx: @title:dialog]
en: Verify Certificate
gl: Verificar o certificado

[ctx: @label]
en: Remember this certificate
gl: Lembrar o certificado

[ctx: @label]
en: The certificate for this system has changed. Do you wish to continue?
gl: O certificado para o sistema cambiou. Quere continuar?

[ctx: @title:dialog]
en: Certificate has Changed
gl: O certificado cambiou

[ctx: @label]
en: Previous certificate:
    %1
    New Certificate:
    %2
gl: Certificado anterior:
    %1
    Novo certificado:
    %2

[ctx: @title:dialog]
en: Login Failure
gl: Fallo de acceso

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided credentials. Please double check the user and password.
gl: Non é posíbel acceder coas credenciais fornecidas. Revise a usuaria e o contrasinal.

[ctx: @title:dialog]
en: Account Problems
gl: Problemas de conta

[ctx: @label]
en: The provided account is not allowed to log in to this machine. Please contact your system administrator.
gl: Esta máquina non permite acceder á conta fornecida. Contacte coa administración do sistema.

[ctx: @title:dialog]
en: Password Problems
gl: Problemas de contrasinal

[ctx: @label]
en: Unable to login with the provided password. Please contact your system administrator to change it.
gl: Non é posíbel acceder co contrasinal indicado. Contacte coa administración do sistema para cambialo.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Lost
gl: Perdeuse a conexión

[ctx: @label]
en: Lost connection to the server.
gl: Perdeuse a conexión co servidor.

[ctx: @title:dialog]
en: Could not Connect
gl: Non foi posíbel conectar

[ctx: @label]
en: Could not connect to the server.
gl: Non foi posíbel conectar co servidor.

[ctx: @title:dialog]
en: Server not Found
gl: Non se atopou o servidor

[ctx: @label]
en: Could not find the server.
gl: Non foi posíbel atopar o servidor.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Refused
gl: Rexeitouse a conexión

[ctx: @label]
en: The server refused the connection request.
gl: O servidor rexeitou a solicitude de conexión.

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Closed
gl: Conexión pechada

[ctx: @title:dialog]
en: Connection Failed
gl: A conexión fallou

[ctx: @label]
en: An unknown error occurred
gl: Produciuse un erro descoñecido

[ctx: @title:dialog]
en: Logon Error
gl: Erro de acceso

en: Connect to a Windows Remote Desktop (RDP)
gl: Conectar cun escritorio remoto de Windows (RDP)

en: New RDP Connection…
gl: Nova conexión RDP…

en: <html>Enter the address here. Port is optional.<br /><i>Example: rdpserver:3389 (host:port)</i></html>
gl: <html>Insira aquí o enderezo. O porto é opcional.<br /><i>Exemplo: rdpserver:3389 (servidor:porto)</i></html>

[ctx: Where each displayed link comes from]
en: None
gl: Ningún

[ctx: Remove the selected url from the bookarks menu]
en: Remove the bookmark for %1.
gl: Retirar o marcador de %1.

[ctx: Add the selected url to the bookmarks menu]
en: Bookmark %1.
gl: Marcar %1.

[ctx: Header of the connections list, title/url for remote connection]
en: Remote Desktop
gl: Escritorio remoto

[ctx: Header of the connections list, the last time this connection was initiated]
en: Last Connected
gl: Última conexión

[ctx: Header of the connections list, the number of times this connection has been visited]
en: Visits
gl: Visitas

[ctx: Header of the connections list, the time when this entry was created]
en: Created
gl: Creación

[ctx: Header of the connections list, where this entry comes from]
en: Source
gl: Orixe

en: VNC authentication type is not supported.
gl: O tipo de autenticación VNC non se admite.

en: Server not found.
gl: Non se atopou o servidor.

en: VNC authentication failed.
gl: Fallou a autenticación VNC.

en: VNC authentication failed because of too many authentication tries.
gl: A autenticación de VNC fallou debido a un exceso de intentos de autenticarse.

en: VNC server closed connection.
gl: O servidor VNC pechou a conexión.

en: Disconnected: %1.
gl: Desconectado: %1.

en: Reconnecting.
gl: Conectando de novo.

en: Reconnected.
gl: Reconectado.

en: Connected.
gl: Conectado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
gl: Conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectionLabel)
en: Connection &type:
gl: &Tipo de conexión:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Use this to specify the performance of your connection. Note that you should select the speed of the weakest link - even if you have a high speed connection, it will not help you if the remote computer uses a slow modem. Choosing a level of quality that is too high on a slow link will cause slower response times. Choosing a lower quality will increase latencies in high speed connections and results in lower image quality, especially in 'Low Quality' mode.
gl: Use isto para indicar o rendemento da conexión. Lembre que debe escoller a velocidade da ligazón máis lenta mesmo se tiver unha conexión de velocidade alta, non axudará se o computador remoto usa un módem. Escoller un nivel de calidade alto de máis nunha conexión lenta causa tempos de resposta máis lentos. Se escolle unha calidade baixa aumentará as latencias das conexión de alta velocidade e terá menor calidade de imaxe, especialmente no modo de «Calidade baixa».

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
gl: Calidade alta (rede local, conexión directa)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
gl: Calidade media (DSL, fío, banda ancha)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
gl: Calidade baixa (Módem, RDSI, Internet lenta)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Scaling)
en: Scale to Size:
gl: Axustar ao tamaño:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
gl: Mínima (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
gl: Pequena (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
gl: Grande (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
gl: Moi grande (1600x1200)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Don't copy passwords from supported password managers to remote hosts
gl: Non copiar contrasinais de xestores de contrasinais compatíbeis a máquinas remotas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dont_copy_passwords)
en: Supported password managers (like KeePassXC) mark copied passwords with an additional MIME type "x-kde-passwordManagerHint" which is used for filtering.
gl: Os xestores de contrasinais compatíbeis (como KeePassXC) marcan os contrasinais copiados cun tipo MIME adicional «x-kde-passwordManagerHint» que se usa para filtrar.

en: Access to the system requires a password.
gl: O acceso ao sistema require un contrasinal.

en: Authentication failed. Please try again.
gl: Fallou a autenticación. Por favor, inténteo de novo.

en: VNC failure
gl: Fallo de VNC

en: New VNC Connection…
gl: Nova conexión VNC…

en: Connect to a VNC Remote Desktop
gl: Conectar cun escritorio remoto VNC

en: <html>Enter the address here.<br /><i>Example: vncserver:1 (host:port / screen)</i></html>
gl: <html>Insira aquí o enderezo.<br /><i>Exemplo: vncserver:1 (servidor:porto/pantalla)</i></html>
