krdc - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Access to the system requires a password.
he: הגישה אל המערכת דורשת סיסמה.

en: Connection Failure
he: כשל בחיבור

en: Connection attempt to host failed.
he: ניסיון ההתחברות אל המארח נכשל.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: High Quality (LAN, direct connection)
he: איכות גבוהה (רשת מקומית, חיבור ישיר)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Medium Quality (DSL, Cable, fast Internet)
he: איכות בינונית (DSL, כבלים, אינטרנט מהיר)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Quality)
en: Low Quality (Modem, ISDN, slow Internet)
he: איכות נמוכה (מודם, ISDN, אינטרנט איטי)
