desktop_kdebase - en to hsb translation catalogue (89 entries)

en: History
hsb: Předchadne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberSessions)
en: Remember open sessions for next startup
hsb: Wočinjene posedźenja za přichodny start spomjatkować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberHistory)
en: Remember connection history
hsb: Stawizny zwiskow spomjatkować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WalletSupport)
en: Remember passwords (KWallet)
hsb: Hesła spomjatkować (KWallet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SystemTrayIcon)
en: Enable system tray icon
hsb: Systemowu wotkładku wužiwać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStatusBar)
en: Show status bar
hsb: Filtrowy pas pokazać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAspectRatio)
en: Keep aspect ratio when scaling
hsb: Poměr mjez wulkosću a šěrokosću wobchować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundLabel)
en: Background color of empty place:
hsb: Pozadkowa barba prózdneho městna:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionGroupBox)
en: When Connecting
hsb: při zwjazanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPreferencesForNewConnections)
en: Show the preferences dialog for new connections
hsb: Dialog nastajenja pokazać za nowe zwiski

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: This option will resize the window to fit the connection size.  If it is too big, it will maximize the window.
hsb: Tuta opcija připrawi wulkosć wokna na wulkosć zwiska. Je-li přewulke, wužiwa so maksimalna wulkosć wokna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeOnConnect)
en: Resize to fit
hsb: Wulkosć připrawić

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: This option switches to fullscreen only if the connection resolution is the same as the current screen resolution
hsb: Tuta opcija přešaltuje jenož potom na cyłu wobrazowka, hdyž je rozpušćenje zwiska samsne kaž rozpušćenje aktualneje wobrazowki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FullscreenOnConnect)
en: Switch to Fullscreen if appropriate
hsb: Cyła wobrazowka, jeli so hodźi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultProtocolLabel)
en: Default protocol:
hsb: Standardny protokol:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabGroupBox)
en: Tab Settings
hsb: Nastajenja jězdnikow

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Always show tab bar
hsb: Jězdniki přeco pokazać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabCloseButton)
en: Show close button on tabs
hsb: Knefl za začinjenje na jězdniku pokazać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabMiddleClick)
en: Middle-click on a tab closes it
hsb: Srjedźanski klik na jězdnik jón začini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabOrientationLabel)
en: Tab position:
hsb: Pozicija jězdnika:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Top
hsb: Horjeka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Bottom
hsb: Deleka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Left
hsb: Nalěwo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPosition)
en: Right
hsb: Naprawo

en: Remove
hsb: Zničić

en: General Configuration
hsb: Powšitkowne připrawjenje

en: Hosts
hsb: Serwery

en: Host Configuration
hsb: Připrawjenje serwera

en: Plugins
hsb: Zašćěpki (plugins)

en: Plugin Configuration
hsb: Připrawjenje zašćěpkow

en: Less than a minute ago
hsb: před mjenje hač mjeńšinu

en: A minute ago | %1 minutes ago
hsb[0]: před %1 mjeńšinu
hsb[1]: před %1 mjeńšinomaj
hsb[2]: před %1 mjeńšinami
hsb[3]: před %1 mjeńšinami

en: An hour ago | %1 hours ago
hsb[0]: před %1 hodźinu
hsb[1]: před %1 hodźinomaj
hsb[2]: před %1 hodźinami
hsb[3]: před %1 hodźinami

en: Yesterday | %1 days ago
hsb[0]: před %1 dnjom
hsb[1]: před %1 dnjomaj
hsb[2]: před %1 dnjemi
hsb[3]: před %1 dnjemi

en: Over a month ago | %1 months ago
hsb[0]: před %1 měsacom
hsb[1]: před %1 měsacomaj
hsb[2]: před %1 měsacami
hsb[3]: před %1 měsacami

en: A year ago | %1 years ago
hsb[0]: před %1 lětom
hsb[1]: před %1 lětomaj
hsb[2]: před %1 lětami
hsb[3]: před %1 lětami

en: Note that settings might only apply when you connect next time to this host.
hsb: Wopomńće, zo so připrawjenja snano hakle wuskutkuja, hdyž so přichodny raz z tutym serwerom zwjazaće.

en: Show this dialog again for this host
hsb: Pokaž tutón dialog zaso za tutón serwer

en: Remember password (KWallet)
hsb: Hesła spomjatkować (KWallet)

note: i18n: ectx: label, entry (OpenSessions), group (General)
en: Sessions
hsb: Posedźenja

note: i18n: ectx: Menu (session)
en: &Session
hsb: Po&sedźenje

en: New Connection
hsb: Nowy zwisk

en: Copy Screenshot to Clipboard
hsb: Fotko wobrazowki do zapisnika kopěrować

en: Screenshot
hsb: Fotko wobrazowki

en: Switch to Full Screen Mode
hsb: Na cyłu wobrazowku

en: Full Screen
hsb: Cyła wobrazowka

en: View Only
hsb: Jenož hladać

en: Disconnect
hsb: Zwisk přetorhnyć

en: Bookmarks
hsb: Zapołožki

en: Connecting to %1
hsb: Kontaktuju so z %1

en: Authenticating at %1
hsb: Přizjewjam so pola %1

en: Preparing connection to %1
hsb: Přihotuju zwisk: %1

en: Connected to %1
hsb: Zwisk je %1

en: Connect
hsb: Zwjazać

en: Rename
hsb: Přemjenować

en: Settings
hsb: Nastajenja

en: Delete
hsb: Zničić

en: Rename %1
hsb: %1 přemjenować

en: Rename %1 to
hsb: %1 přemjenować na

en: Are you sure you want to delete %1?
hsb: Chceće woprawdźe %1 wotstronić?

en: Delete %1
hsb: %1 wotstronić

en: Add Bookmark
hsb: Zapołožku dodać

en: Close Tab
hsb: Jězdnik začinić

en: Minimize Full Screen Window
hsb: Wokno z cyłej wobrazowku minimizować

en: Confirm Quit
hsb: Wopušćenje wobkrućić

en: Connect to:
hsb: Zwjazać z:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Resolution) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Current Screen Resolution
hsb: Tuchwilne rozpušćenje wobrazowki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutLabel)
en: &Keyboard layout:
hsb: Tastaturowy &Layout:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Arabic (ar)
hsb: Arabski (ar)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Czech (cs)
hsb: Čěski (cs)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Danish (da)
hsb: Danski (da)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: German (de)
hsb: Němski (de)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Swiss German (de-ch)
hsb: Šwicarskoněmski (de-ch)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: American Dvorak (en-dv)
hsb: Ameriski Dvorak (en-dv)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: British English (en-gb)
hsb: Britiskojendźelski (en-gb)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: US English (en-us)
hsb: US-jendźelski (en-us)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Spanish (es)
hsb: Spaniski (es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Estonian (et)
hsb: Estniski (et)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Finnish (fi)
hsb: Finski (fi)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Faroese (fo)
hsb: Faroiski (fo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French (fr)
hsb: Francoski (fr)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: Belgian (fr-be)
hsb: Belgiski (fr-be)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_KeyboardLayout)
en: French Canadian (fr-ca)
hsb: Francoskokanadiski (fr-ca)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vncGroupBox)
en: Connection
hsb: Zwisk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Minimal (640x480)
hsb: Minimalne (640x480)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Small (800x600)
hsb: Małe (800x600)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Normal (1024x768)
hsb: Normalne (1024x768)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Large (1280x1024)
hsb: Wulke (1280x1024)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, resolutionComboBox)
en: Very Large (1600x1200)
hsb: Jara wulke (1600x1200)
